آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش کلنگی، قابل سکونت
S3 : 17:20:51 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۲۶ خرداد تا ۱۴ تیر ۱۳۹۸
۱۹:۰۰
۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
بها: ۳۵,۰۰۰ تومان
باج، یه روز خوب میاد که تو به چیزی دست نزنی.

شبکه‌های اجتماعی تماشاخانه سپند: اینستاگرام
با خرید بلیت اجراهای این تماشاخانه و ارائه‌ بلیت همان شب، از ۱۰٪ تخفیف کافه رستوران «خانه فیروزه» در محوطه مجموعه بهره‌مند می‌شوید.

گزارش تصویری تیوال از نمایش کلنگی، قابل سکونت / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس‌ها ››

ویدیوها

آواها

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹، تماشاخانه سپند
تلفن:  ۸۶۰۳۷۸۰۷

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
با سلام
بسیار زیبا و هنرمندانه بود. ضمن اینکه کمدی نهفته در این نمایش آن را جذاب تر میکرد. بازیگران بسیار عالی بودند و بسیار عالی و ظریف به مشکلات پرداخته بود. خسته نباشید.
امیر مسعود این را خواند
محمد لهاک (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایشی در بستری طنز و قالبی فانتزی که در یک خانواده پرجمعیت رخ می دهد، البته نویسنده تلاش داشته تا با نامدهی اسامی لاتین به شخصیت ها و طراحی لباس و یا موسیقی اذهان مخاطبین را به خانواده ای غربی معطوف کند غافل از آنکه بافت قصه و روند شخصیت پردازی ها از یک خانواده وطنی روایت می کند.
بازی ها عامدانه اغراق آمیز و در خدمت ژانر فانتزی اثر و موسیقی زنده و رپ خوانی یکی از پسرهای خانواده بر جذابیت های نمایش می افزاید و ریتم نمایش را با توجه به طول مدت ٨٠ دقیقه ای آن ملموس تر و تند تر می کند.
استفاده از کلیشه "خانواده" و اتحاد درونی شخصیت ها مبنی بر تداوم و حفظ خانواده وقتی با شوخی های جنسی و تکرار تعمدی کلمات بر اساس شخصیت منفعل پدر و یا رفتارهای عصبی مادر شکل می گیرد و رویه طنز شیرینی را بوجود می آورد اگرچه که برخی میزانسن ها و دیالوگهای تک موضوعی تکراری در ادامه و تا صحنه آخر مخاطب را کمی خسته می کند.
خانواده ای که بر اساس انفعال پدر به آینده ای دل خوش کرده تا شاید با شانسی باد آورده و یا روند مهاجرتی پیشرو خود را از مهلکه موجود نجات دهد اما "واقعیت" توهمات را بر آنان باطل می کند.
نمایش بر اساس ساختار دیالوگهای طنز و جنس شوخ طبعی نقش های اصلی چون پدر و صاحبخانه یا پسرها و استفاده از میزانسن هایی با حرکات موزون و استفاده حداکثری از آوانسن و موسیقی زنده، تلاش می کند تا نمایشی مفرح را برای مخاطبین ... دیدن ادامه ›› رقم زند.
طراحی صحنه بر اساس یک خانه ای با وسایل کهنه و فرسوده و طبقه ای اجتماعی نزدیک به خط فقر ایجاد شده ولی به صورت مینیمالیستی و طراحی لباس ها هم برگرفته از همین خط سیر منتهی به زوال و فروپاشی بر اساس فقر روندی ثابت دارد.
درجه کیفی نمایش : B
کارگردانی : ٧/١٠
ایده : ٦/١٠
متن : ٦/١٠
بازی ها : ٧/١٠
موسیقی : ٧/١٠
طراحی نور : ٧/١٠
طراحی صحنه : ٦/١٠
طراحی لباس و چهره پردازی : ٧/١٠
سلام
اول از همه خسته نباشید باید بگم خدمت کارگردان ، نویسنده و بازیگرانی که حسابی انرژی گذاشتند و سایر عوامل ...
از نظر من این نمایش، نمایشی بود که معلوم بود حسابی پشتش فکر و ایده نهفته و مدت زمان زیادی هستش که تمرین میشه تمام میزانسن ها به درستی رعایت شده بود و هنگام دیدن نمایش اصلا احساس خستگی نمیکردیم ، ریتم بالا ، انرژی خوب ، هماهنگی ، انتخاب درست بازیگران بسیار مشهود بود ..
در کل میشه گفت با یک نمایش خوب روبرو هستیم که قطعا ارزش دیدن داره
به امید موفقیت های بیشتر
به نظرم با یک نمایش خوب روبرو هستیم که معلومه برای به بار نشستنش زحمات زیادی کشیده شده، دکور و طراحی صحنه و لباس در خور، متن با فراز و فرود و استفاده خوب از موسیقی و شعر (هرچند ممکنه اشعار خیلی ارزشمند نباشه) ولی در ایجاد فضای دل انگیز خیلی کمک میکنه ، فقط به نظرم متن در بعضی شخصیت پردازی ها چندان موفق عمل نمیکنه (مثل شخصیت پدر که معلوم نیست بخاطر شرایط اجتماعی فقیره یا تنبلی خودش چون بیننده هیچ قید و بند و تلاش خاصی رو هم در اون احساس نمیکنه یا شخصیت صاحب خانه و یا استعداد بچه ها که معلوم نمیشه آرزو شونه دوست دارن اون جوری باشن یا جدن خمیر مایه ای دارن که شرایط بد مانع به بار نشستن اونها شده ) و باعث میشه نمایش از یک کمدی اجتماعی خوب صرفن به یک فانتزی سرگرم کننده تبدیل بشه که البته همین هم با کشدار و تکرار شدن بی تغییر (مثل ورود و خروج های صاحب خونه) مکنه باعث خستگی بیننده بشه
عرض درود و خسته نباشید دارم خدمت گروه و امیدوارم شاهد سالن های پر تری باشن تا اندکی از خستگی زحمت هاشون کمتر شه

نزدیک به 3 ستاره
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی سیدسامان غیاثی، کارگردانی سمن قناد و با بازی علی اقبالی، مریم نقیبی، هیراد محمدی، محمد نوحیان، سالار بابابیگلو و ... با تخفیف روزهای نخست، فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
نیلوفر جاویدی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید