تیوال نمایش لانچر ۵
S3 : 18:08:35
خرید بلیت
۴۵,۰۰۰ و ۳۵,۰۰۰ تومان
  ۰۹ آبان تا ۰۸ آذر
  ۱۵:۰۰، ۱۸:۰۰ و ۲۳:۳۰
  ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه
 بها: ۴۵,۰۰۰ و ۳۵,۰۰۰ تومان

: پویا سعیدی، مسعود صرامی
: امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، باسط رضایی، حامد محمودی، مجتبی یوسفی، عرفان امین، فرشید روشنی، امیرحسین احمدی، منصور نصیری، پویا عربگری

: میلاد ابراهیمی
: علیرضا میرانجم
: پویا نوروزی
: سیاوش تصاعدیان
: عباس اکبری
: مهدیه صمدی
: معصومه مسعودی
: میلاد حسینی
: آرمان رضایی، عسل تهمتن، علی چایچی، پانیذ حسنی پور، محمدرضا فلفلی
: مهسا همتی
: کیارش مسیبی

- تندیس بهترین نمایشنامه از نوزدهمین جشنواره دانشگاهی (جایزه اکبر رادی) در سال ۹۵
- تقدیر بهترین نمایشنامه از جشنواره تئاتر شهر در سال ۹۶
- تندیس بهترین نمایشنامه در بخش صحنه در بیست و یکمین جشنواره دانشگاهی در سال ۹۷
- نامزد نمایشنامه در جشنواره تاتر فجر در سال ۹۷
- تقدیر بهترین بازیگر مرد در ۲۱مین جشنواره دانشگاهی در سال ۹۷ (امیر نوروزی)
- تقدیر بهترین بازیگر مرد در جشنواره تاتر فجر در سال  ۹۷ (امیر نوروزی)
- تقدیر بهترین طراحی نور در جشنواره تاتر فجر در سال ۹۷ (علیرضا میرانجم)
- ‏‪نامزد چهار جایزه بهترین بازیگر مرد از بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی
- نامزد بهترین طراحی نور از بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی

در پادگانی نظامی سه تیراندازی به فاصله ی زمانی یک ماه منجر به مرگ سه سرباز شده است. به دلیل اهمیت موضوع سروان شایگان افسر دایره بازرسی از طرف ستاد کل مامور حل و فصل پرونده می شود.


- از همراه داشتن فرزندان زیر ۱۵ سال خودداری نمایید.

شبکه‌های اجتماعی تئاتر مستقل تهران: اینستاگرام


برای دانشجویان با بهای ۳۵.۰۰۰ تومان
برای غیردانشجویان با بهای ۴۵.۰۰۰ تومان

گزارش تصویری تیوال از نمایش لانچر ۵ / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

مکان

ضلع شرقی چهارراه ولیعصر (تئاترشهر)، خیابان رازی، نبش کوچه زندوکیل، پلاک ۵۰ (خیابان حافظ، خیابان نوفل‌لوشاتو، خیابان رازی، نبش کوچه زندوکیل، پلاک ۵۰)
تلفن:  ۶۶۹۷۹۷۴۱


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت سه سانس ویژه این نمایش کاری از پویا سعیدی و مسعود صرامی و بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، باسط رضایی، حامد محمودی و... روزهای دوشنبه ۴ تا چهارشنبه ۶ آذرماه ساعت ۱۵ فردا پنجشنبه ۳۰ آبان‌ماه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
!!!!!!۲۳:۳۰
۲ روز پیش، چهارشنبه
کی شروع میشه ؟
کی تموم میشه ؟
کم میرسن خونشون ملت !!
۲ روز پیش، چهارشنبه
بعد از اتمام، از همونجا میشه مستقیم بری پادگان سر پست :)
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به فاصله ی کمتر از ده روز برای بار دوم نمایش را دیدم و باز هم لذت بردم !
با صحنه های بازجویی و کتک خوردن ها بغض کردم و با بلاحت و سادگی "صادقی" حسابی خندیدم .
نکته ی جالب که باعث شد دوباره دست به نوشتن نظر بردم این بود که در این حجم زمانی کم نمایشنامه تغییر فاحشی داشت که توجه من را حسابی جلب کرد . در ابتدا اذعان داشتم پایان بندی اجرای قبلی ( که شایگان بعد از شنیدن اعترافات سرباز آخر ، میخواد که دوباره پرونده کمالی رو بررسی کنه ) رو بیشتر دوست داشتم . اما وقتی کارگردان در رورانس توضیح داد که هنوز در حال پیرایش نمایشنامه هستند و منتظر شنیدن بازخوردها مخصوصا به صورت حضوری هستن دلم خواست باهاشون راجع به تغییرات صحبت کنم و خب بعد از شنیدن حرف هاشون علت تغییر رو بهتر درک کردم .
و باز هم نکته ی قابل تقدیر این است که این گروه ریسک تغییر رو در این اندازه ... دیدن ادامه » پذیرفتن و دارن حسابی آزمون و خطا می کنن. این تلاش چه در اثر بهتر شدن باشد یا هر چیز دیگر ، در هر صورت بازخوردهای مثبتی را برای گروه نویسندگی و کارگردانی خواهد داشت تا از تغییر نترسن و ریسک کنن .
با اینکه هر چی فکر میکنم ایراد آنچنانی ای به این نمایش وارد نمیدونم، اما از نظر مضمون و فرم، نمایشی نبود که ازش لذت ببرم. یعنی این سبک نمایش برای من جذابیت نداشت. اما تقابل طنز و تراژدی رو به شیوه خوبی در کنار هم قرار داده بودند. بدون اینکه قسمت طنزش به هجو نزدیک بشه. برخی قسمت ها ریتم صحبت ها خیلی تند میشد و فهم کلام کمی مشکل بود. یک قسمت رو متوجه نشدم، از لحاظ کاراکتر سرگرد شایان، آیا نویسنده و یا کارگردان این دو وجهی بودن کاراکتر رو خودشون برگزیده بودند یا شخصت خوب در نیامده بود؟ یا بازیگر خوب نشونش نداده بود؟ اینکه نرمشی که در خیلی از قسمت ها در کردار داشت، با چشم پوشی نهاییش از واقعیت، کمی تضاد داشت. این تضاد از اجزای واقعی کارکتر بود یا نبود؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای آنها که نمی بینیم شان هر روز- هیچ وقت.
لانچر5 رو دیشب به تماشا نشستم اصلا انتظار دیدن نمایشی بااین کیفیت اجرا رو نداشتم صادقانه بگم غافلگیر شدم...بازی ها روان و دلچسب بود. نمایشنامه با فراز و فرودی که هم باعث خندیدنم شد و هم اشک رو گونه ها جاری کرد ...موضوعی تلخ اما واقعی که به خوبی پرداخته و اجرا شده بود منتها به دلیل محدودیت ها شاید تاکید روی افتادن این وقایع در زمان شاه بود که باید بگم این اتفاق محدود به دوره زمانی خاصی نیست و همین الان در جایی در حال به وقوع پیوستنه.
ضمن خسته نباشید به گروه محترم ، با توجه به عدم تهویه مناسب سالن و لزوم کشیدن سیگار پی در پی در صحنه اجرا باید بگم واقعا دقایق سختی رو به دلیل کمبود اکسژن سپری کردیم.
وقت بخیر دوست عزیز. دیروز راحت رسیدید به نمایش؟ سالن پر شد؟ ما فردا بلیط داریم نمیدونم وضعیت چطور میشه
۴ روز پیش، دوشنبه
ممنونم آزاده عزیز که پاسخ دادید. پیروز باشید
۴ روز پیش، دوشنبه
وای خانم آزاده حق داشتید ، واقعا در طول نمایش نمیتونستم نفس بکشم ، حتی تا روز بعد سردرد داشتم ، امان از دست سیگاریها که رعایت حقوق دیگران براشون اهمیتی نداره... مخصوصا کافه سالن ها که بنظرم فقط یه بی شخصیت میتونه تو فضای بسته سیگار بکشه و نفس کشیدن رو برای ... دیدن ادامه » دیگری دشوار کنه.
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لانچر 5، به معنای واقعی کلمه تمام مولفه های یک نمایش مورد علاقه من رو داشت. فکر نمیکردم نمایشی تا این حد طولانی بتونه اینقدر جذاب و گیرا باشه که گذشت زمان اذیت نکنه. نمایشنامه بسیار موفق بود. فراز و فرود خوبی داشت. مهمتر از همه اینکه درست در زمانی که حس میکنی همه چیز رو فهمیدی، روی دیگه قضیه رو بهت نشون میده. کاراکترها به خوبی پرداخت شده بود و افرادی با شخصیتها و گویشهای متفاوت حس یک سربازخونه واقعی رو تداعی میکرد. موضوع نمایش یکی از تابوهای جامعه بود و فکر میکنم با وجود مشکلاتی که کار کردن تو این حوزه داره، خیلی خوب از پسش براومده بود.
خسته نباشید به تمام عوامل اجرایی و دستمریزاد ویژه به امیر نوروزی عزیز بخاطر 30 ثانیه سکوتش در انتهای نمایش که از هر فریادی بلندتر بود!

یادداشت درباره تئاتر لانچر5 - به کارگردانی پویا سعیدی و مسعود صرامی
نویسنده یادداشت : مریم تاواتاو - چاپ شده در روزنامه سازندگی در تاریخ 1398.08.25
لانچر5 ؛ آخر دنیا
در یک پادگان نظامی در دهه پنجاه شمسی ، طی یک ماه ، سه سرباز با اسلحه کشته می شوند و این آغاز ماجرای لانچر5 است که طی آن سروان شایگان ، افسر دایره بازرسی به دنبال یافتن حقیقت ، مامور بررسی این پرونده می شود و از سربازان و پرسنل درباره این اتفاق ، پرس و جو می کند.
نمی توان در یک نگاه کلی ، ورود سلبریتی ها به صحنۀ تئاتر را اشتباه دانست ؛ شاید منصفانه تر باشد که با تحلیل خروجیِ این گونه تئاترها در هر نمایش مجزا ، قدرتمندیِ آن را در نظر گرفت که حتی در این صورت هم فراوان اند اجراهایی که تنها با تکیه بر حضور یک یا چند بازیگر معروف و به امید جذب مخاطب از جهت وجود نام یک فرد مشهور در ... دیدن ادامه » پوستر نمایش، به روی صحنه می روند . اما وقتی در کنار چنین تئاترهای لاکچری که با کشاندن معروف ترها، بیشتر از تئاتر ، نام می فروشند و بیشتر از هنرمند ، چهره به رخ می کشند ، گروهی هم چون لانچر5 با بازیگرانی ناآشناتر ، اجرایی فوق العاده را روی صحنه می روند ، می توان به آیندۀ تیاتر حرفه ای ، امیدوارتر شد .
لانچر5 ، اجرایی است که چهره و پیشینه بازیگر در نمایش های قبلی ، اساس قضاوت برای اجرای فعلی نمی شود . از صحنه نخستین تا نقطه پایانی ، قدرت و تاثیر بازیگر به پشتوانۀ متن محکم و تمرکز کارگردانانش (پویا سعیدی و مسعود صرامی) در هدایت گروه ، تمام دارایی این اجرای موفق است و شاید لذت واقعی از تئاتر ، همین جا اتفاق می افتد که بتوان ارزش هنر را براساس چگونگیِ ارائه آن و نه تحت عناوینِ اجراکنندگانش در نظر گرفت ؛ چنین تئاتری است که القاب را پشت در باقی می گذارد و همه چیز بر پایه تسلط به کار تیمی، رو به جلو حرکت می کند؛ چراکه تکیه گاه این اجرا ، به رخ کشیدن آوازۀ نام بازیگرانش و رنگ و لعاب دادن اغراق آمیز به یک متن با پرداختِ ساده نیست بلکه به پشتوانۀ تمرین و تمرکز ، به قصد اثرگذاری بیشتر، از تمام عناصر صحنه استفاده می کند تا در عمل ، به مفاهیمی هم چون احترام به درک ، زمان و هزینۀ پرداختیِ مخاطب و توجه به نیاز او معنا ببخشد .
اینکه واقعا در لانچر5 چه اتفاقی افتاده که یک سرباز خودکشی می کند و دو نفر دیگرشان به قتل می رسند ، موضوعی است که از زوایای مختلف می توان به آن نگاه کرد ؛ تکرار یک پدیده ، بار معنایی آن را می کاهد اما مگر جان انسان پدیده ای است مشابه بقیه اتفاقات جهان که با بیانِ چندباره ، اهمیتش رنگ ببازد ؟! تا زمانی که جانی از انسانی گرفته می شود و کشتن جسم یا روح ، راه حل می شود و طرح و برنامه به خود می گیرد ، هنوز باید به کمرنگ شدن انسانیت خیره نگریست تا بفهمیم انسان کجای مسیر را اشتباه آمده که خون ریختن و خون به دل دیگران کردن ، پاسخی به نیازها و زیاده خواهی اش شده است. مگر همین تفکرِ بی اهمیت پنداشتنِ جان انسان نیست که در جهان ، جنگ ها به پا کرده ، خون ها ریخته و قلب ها شکسته ؟! به ستایش جان انسان و امنیتی که سزوار داشتنش است و از او دریغ می شود، نمی توان موضوعی این چنین را نخ نما فرض کرد ؛ ویژه تر آن که نوع پرداخت لانچر5 به ماجرای معمایی اش با افزودن بار دراماتیک، توانسته کشش زیادی را ایجاد کند که مخاطب را با خود همراه سازد.
امیر نوروزی ، در نقش سروان شایگان ، یکی از بهترین بازی های گروه را ارائه می دهد . او به گونه ای آرام ،ویژگی هایی را به شخصیت می افزاید تا بتواند به باور تماشاگر نفوذ کند . مهارت او در حرف کشیدن از آن هایی که نمی خواهند درباره ماجراهای پیش آمده در لانچر5 چیزی بگویند، در کنار نوع ارائه تکیه کلام ها و بیان مسائل محیطی که آزارش می دهند ، با ریتمی هماهنگ در طول اجرا تکرار می شوند و همین ها از او یک شخصیت می سازد و نه یک تیپ تکراریِ قبلا دیده شده در سایر اجراها و این از سخت ترین کارهای یک بازیگر تئاتر در صحنه است تا یک بازیِ تقلیدنشده در جهت ماندگاری نقش از خود به جا بگذارد . او دورنمایی نسبت به نقش دارد ؛تا آن حد که گویی می داند کلمۀ پایانی هر جمله اش چگونه باید ادا شود ؛ می داند هر جمله اش حامل حس یا در جهتِ افزودن آگاهیِ تماشاگر از حال و هوای شایگان است . او نفس به نفس با مخاطب می آید و او را همراه خود می کند و عجیب نیست که جوایز متعدد جشنواره های تیاتر را از آنِ خود کرده است. حتی بعد از پایان اجرا ،جدای از آنکه بار اصلی روایت داستان به عهدۀ اوست ، ذهن بیننده به راحتی نمی تواند تصویر واضحی را که نوروزی از نقش ساخته فراموش کند و این برگ برنده ای است که به آسانی نصیب یک بازیگر نمی شود و نتیجۀ تلاش و ممارست در تمرین برای شناخت شَمای کامل نقش است.
سایر سربازانی که به اتاق بازرسی فراخوانده می شوند ، هرکدام ویژگیهای مختص به خودشان را دارند که با تعریف بخشی از داستان سعی درارائه تصویری با مختصات مشخص از پادگان دارند. شخصیت فرعی سرباز مامور در دفترِ شایگان(صادقی) درتلطیف فضای تلخِ ماجرای پیش آمده عمل کند . این تلطیف نه صرفا با خلق لبخند بلکه با شخصیت پردازی درست و توجه به جزییات صورت گرفته است . میزان آگاهی رساندن به مخاطب از هر سرباز تا اندازه ای است که در مسیر جریان اصلی گره افکنی اولیه و بیان داستان باشد. این گونه شخصیت ها تا جایی که به قصه مربوط اند، کامل روایت می شوند . به نکات برجسته شان اشاره می شود و بیان ظرایفشان متصل به نحوه بازی شان در مسیر شخصیت سازی است .
طراحی صحنه ساده و تداعی گر نمادی از دایرۀ بازرسی پادگان است ؛ جایی که قرار است تمام وقایع در آن اتفاق بیفتد و به¬نتیجه برسد . پنکه سقفی و سایه آن در حال حرکت ،تعدد پرونده های بایگانی شده در قفسه های اتاق ،استفاده از مهتابی و تغییر شدت نور در لحظات حساس تر ازجمله اعتراف گیری درجهت افزایش حس ترس ،کارکرد بیشتری داشته است . هرچند می شد با توجه به غنی بودن متن، از نور و طراحی صحنه و افکت های صوتی ، استفاده بیشتری در جریان نمایش شود تا در فضاپردازی به کمک تماشاگر بیاید.
شاید در شکل فعلی ماجرا ،کلیت کار می توانست زمان کوتاهتری اجرا شود. هرچند در همین زمان طولانی، ریتم را از دست نداده است.؛ تا جایی که از نظر حسی تماشاگر را همراه می کند و بادیالوگ های جذاب و شخصیت پردازی خاکستری از سروان شایگان ، همذات پنداری مخاطب را برمی انگیزد.فرازو فرودهای خاص به همراه طنزی که در برخی لحظات یه صحنه اضافه شده باعث می شود مخاطب از پیگیری حل معمای داستان دست نکشد و موشکافانه جزییات را با خود مرور کند. افزودن رگه هایی از شوخی از تلخی کل ماجرا کاسته و مخاطب را به نوعی استراحت ذهنی می رساند تا در نهایت در کنار دیالوگ ها و حتی سکوت معنادار برخی صحنه ها، انسجام کل کار نادیده گرفته نشود و به لایه های عمیق تر ماجرا توجه شود. .همین روال باعث می شود که حتی پس از پایان نمایش ، هنوز ذهن تماشاگر درگیر پرونده ای است که روی میز بازرس قرار دارد و به حقیقتِ اتفاقِ واقع شده در لانچر 5 فکر می کند و این جادوی متنی است که مخاطب بعد از اجرا هنوز درگیر ماجراست و نمی تواند از کنار اثری که دیده است ، بی اعتنا بگذرد . اجرایی که نیامده تا کلمات، پخش هوا شود ، به گوش بنشیند و به آسانی از ذهن بروند بلکه به دنبال آن است تا عصاره ای قوی از ماجرای اتفاق افتاده در گوشۀ ذهن مخاطب باقی بماند که البته این نتیجۀ متنی است که به ظرافت نوشته شده و به تمرکز اجرا رفته تا به سرعت از ذهن بینندگانش محو نشود .

دیدن نمایش درخور تحسین "لانچر5" با داستان پیگیری پرونده قتل سه سرباز در یک پادگان با، نویسنده و کارگردان و بازیگرانی مسلط و گمنام ، اتفاق خوب دیشب ما بود . بیش از دوساعت خندیدیم و غصه خوردیم و درنهایت از صمیم قلب ایستاده کف زدیم .
بنظرم اجرای لانچر 5 میتوانست کمی کوتاه تر باشه و نکته ی بعد اینکه تابلوی عکس شاه روی دیوار و تنظیم نور در تاریک و روشن صحنه وقتی که دکور کمی تغییر پیدا می کرد ، ناخوداگاه این حس رو به مخاطب القا می کرد که همه ی این ناگوار ها زیر چتر حمایت شاه اتفاق می افتاد ، نگاه های ثابت و خیره ی امیر نوروزی هم به این تابلو ، تاکید رو بیشتر میکرد ، درصورتیکه همه می دونیم اتفاقاتِ پادگان ، مربوط به همه ی دوران ها و کاملا تکراریست .

موضوع بعدی اینه که واقعا متاسفم برای دست اندرکاران تئاتر مستقل که با وجود تعدد اجرای نمایش ها در این ... دیدن ادامه » سالن ، سر سوزنی به فکر ارتقائ کیفیت و بهبود شرایط برای مخاطبین نیستند .
برای همه ی عوامل نمایش لانچر 5 آرزوی موفقیت و درخشش بیشتر دارم .
دوستان از توجه و نظر لطفتون ممنونم
۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های ویژه هفته پایانی این نمایش، از پنجشبه ۳۰ آبان تا یکشنبه ۳ آذر، به کارگردانی پویا سعیدی، مسعود صرامی و با بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی و ... فردا (یکشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
رکسانا معتمدی این را دوست دارد
عرض سلام و ادب
من موندم چطور در حالیکه امکان دسترسی به زیربنا جهت پرداخت نیست، صندلی ها داره خریداری میشه؟! چون بعید می دونم این تعداد افراد اعتبار تیوالی داشته باشند! (من در زمان های مختلف امتحان کردم)
اگه واقعا راهکاری هست لطفا بفرمایید تا دیگران هم ... دیدن ادامه » بهره لازم رو ببرند!
۵ روز پیش، یکشنبه
درود بر شما
به نظر می‌رسد امروز عصر شرایط بهتری به شبکه بانکی حاکم شد و طبق آمار ما تعداد بیشتری خرید در حال ثبت است...
امیدوارم مشکل اتصال جنابعالی هم به درگاه بانکی سریعتر حل شود.
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس های ویژه این نمایش، از یکشنبه ۲۶ تا چهارشنبه ۲۹ آبان (سانس ۱۵:۰۰)، به کارگردانی پویا سعیدی، مسعود صرامی و با بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی و ... فردا (چهارشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
نازیلا حقیقتی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این نمایش تمدید شد. خرید بلیت هفته پایانی، از پنجشنبه ۳۰ آبان تا جمعه ۸ آذر، به کارگردانی پویا سعیدی، مسعود صرامی و با بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی و ... فردا (سه شنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
فرناز نوروزی، raya و نازیلا حقیقتی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لانچر 5 دیالکتیک اشک ها و لبخندهاست؛ لبخندهایی که از ابتدای کار چاشنی زیبای نمایش اند در انتها حامل درد و اشکی عظیم اند. گویی در دنیای واقعیت نیز این اشک و آه فرد قربانی در طوفان خنده های متجاوزین گم می شود ولی در نهایت در جایی سربر می آورد...
نمایش حامل دردی است که جنسیت نمی شناسد و «روح را مثل خوره در انزوا می خورد و می تراشد». نویسنده و کارگردان به خوبی توانسته اند صورت مردانه اثر را با مضمون و مفهومی فراجنسیتی همراه کنند. به نظر می رسد که استقبال بی نظیر خانم ها از این اثر نشانگر موفقیت این عزیزان بوده است.

خداقوت!
خرید بلیت هفته پایانی این نمایش، از شنبه ۲۵ تا چهارشنبه ۲۹ آبان، به کارگردانی پویا سعیدی، مسعود صرامی و با بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی و ... فردا (دوشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
سارا عمادی و نازیلا حقیقتی این را دوست دارند
با سلام تاریخ 30 آبان پنجشنبه هم اجرا هست؟؟
۲۰ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس ویژه این نمایش، پنجشنبه ۲۳ و جمعه ۲۴ آبان (سانس ۱۵:۰۰)، به کارگردانی پویا سعیدی، مسعود صرامی و با بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی و ... امروز (شنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
نازیلا حقیقتی این را دوست دارد
minoo
فروش بلیط های هفته دیگه کی شروع میشه؟ میشه زمان بدین؟
۱۸ آبان
درود بر شما
خرید بلیت هفته پایانی این نمایش، از شنبه ۲۵ تا چهارشنبه ۲۹ آبان، فردا (دوشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
۱۹ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

لانچر پنج ؛ دو ساعتی در لاک مردانه !

⏰برای تمام ثانیه هایی که سال می گذرند،برای آفتاب عمود کسالت، تابیده بر سرهای پرفکر بی مو، برای تنهایی عظیم پست ها،برجک ها و لانچرها،برای ارواح محصور پادگانها،اشباح خاکی پوش،پرسه زننده شهرها، برای آنها که نمی بینیم شان هر روز- هیچ وقت.

بالای اعلان کاغذی معرفی نمایش این جملات را نوشته اند. از همان ابتدا می فهمم با نمایشی کاملا مردانه در پادگان سربازی روبرو خواهم شد، حدس می زدم سرشار از خاطرات ناگفته سربازهای جوان و درجه دارهای میان سال باشد اما دریغ.
همان ابتدا جملات و تصاویر و موسیقی متن نمایش کوبنده تر از هر پیش فرضی با چکشی مهیب بر مغزم فرود می ایند: « تو سربازی پسرها یا سیگاری میشن یا اوبی!» ...
ستوان رضا شایگان که مدیر بازرسی یکی از پادگان های نظام شاهنشاهی در بحبوحه ی انقلاب 57 منتظر ارتقای درجه است اما برای حل معمای مرگ چند سرباز ظرف یک ماه؛ از مرخصی فراخوانده می شود. سیاوش تابان یک ماه پیش در لانچر 5 خودکشی می کند و چند روز بعد دو سرباز دیگر حداد و بویراحمدی هم در لانچر 5 به طرز مشکوکی به رگبار بسته می شوند.
بین سربازها و رئیس پادگان می پیچد که سیاوش تابان بعد از رفتن به مرخصی و اطلاع از خبر ازدواج دختری که دوستش داشته خودکشی کرده و سربازی به نام کمالی هم متهم به قتل حداد و بویراحمدی است.
ستوان شایگان از تمامی افرادی که شب حادثه مرگ حداد و بویراحمدی حاضر بودند بازجویی می کند. نمایش تماما تماشای صحنه های بازجویی و شکنجه هایی است که سربازهای مختلف با لهجه هایی متفاوت متحمل می شوند تا راز قتلها افشا شود.

رازی سیاه و پر از نکبت و وحشت. راز قتلهایی که هیچ کس نمی اندیشید اینگونه باشد.
هر یک از سربازها با ان لهجه های شیرین سادگی و معصومیت ابتدای جوانی وقتی اشک می ریختند، مچاله می شدند، تحقیر می شدند، لج بازی می کردند بخشی از وجودم فرو می ریخت و گلویم به شدت می سوخت و با خود می گفت این حجم تحقیر و پلشتی پشت این دیوارهای بلند غیر ممکن است.
مگر این سربازها برای پاسداری از وطن به اجباری فرستاده نمی شوند مگر وطن و تفنگ و ناموس همه ی دنیای آنها نیست پس چرا اینگونه خردشان می کنند خاکسترشان می کنند و در کثافت محض همبسترشان؟
از تماشای این نمایش دو درد با خود بیرون آوردم یکی در قفسه سینه ام و دیگری در کاسه ی چشم.
درد ... دیدن ادامه » اول از تلخی جانکاه روایت خودکشی سیاوش تابان بود . رخدادی که بیرون از دیوارها خودکشی نام گرفته اما ان درون جنایت بود.
درد دوم صدای خنده ی سهمگین، مبتذل، کشدار و کثیف تماشاگران نمایش به اتفاقات ، رخدادها و لهجه های سربازان بود. گویی برای تماشای نمایش کمدی به سالن آمده اند و این حجم پلشتی از زندگی مردان این سرزمین پشت دیوارهای سربازخانه ها را حسن ریوندی و یا سلبریتی های دلقک ماب دیگر برای قهقهه تماشاچی ها سر داده اند. کاش می توانستم فریاد بزنم بس کنید . لهجه مازندرانی پسرک لرزان که در چهارمین روز خدمت باید جنازه رفیق تکه تکه شده اش را جمع کند و در گونی بریزد و فکر می کند دستش بوی خون می دهد خنده ندارد. لهجه کاشانی سرباز ساده دلی که هنوز نمی داند زن یعنی چه خنده ندارد. لج بازی رفیقی که تا پای جانش برای انتقام جنایتی که رخ داده ایستاده خنده ندارد.
دو ساعت و نیم در یکی از بدترین سالن های نمایش تهران از لحاظ کیفیت صندلی ، نور ،صدا و هوا(سالن تئاتر مستقل تهران) با صدای قهقهه جماعتی که هر دردی برایشان جوک است سهمگین بود.
لانچر 5 صحنه های بسیاری داشت که ساعت ها بشود درباره ی آنها حرف زد، اشک ریخت و از بن جان لرزید. امتیاز من به روایت، پرداخت و بازی بی نظیر بازیگران جوان این نمایش 8/5 از ده است.


از آنجایی که این نمایشنامه روایت گر یک داستان تلخی بود که کم و بیش همه از آن اطلاع داریم به نظر من این سلیقه کارگردان بود که مخاطب 2.5 ساعت با بار اندوه و غم در سالن ننشیند و گاه گاهی با یک جمله یا یک حرکت بازیگر لبخندی روی لب مخاطب بنشیند و اگر در جایی تماشاگر ... دیدن ادامه » به لهجه شیرین یک سرباز لبخندی میزند به معنای تمسخر نیست و به نظر من تیکه های کوچک طنز در نمایش هوشمندانه و زیبا بود
۱۸ آبان
با سلام خدمت شما...
مرحوم چاپلین هم از این شیوه استفاده کرد
لانچریها از این شیوه بهره بردند که ببینیم
چه می گویند و سالن را ۲۰ دقیقه اول به خاطر
زشتی ها ترک نکنیم.
۲۳ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس ویژه این نمایش، از یکشنبه ۱۹ تا چهارشنبه ۲۲ آبان (سانس ۱۵:۰۰)، به کارگردانی پویا سعیدی، مسعود صرامی و با بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی و ... امروز (سه شنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من شخصا خیلی نکته بین و سخت گیر هستم توی فیلم دیدن و تئاتر ..میتونم بگم یکی ار کارهای بی نقص بود اجراها عالی داستان عالی فضا و دکور عالی علی رغم زمان طولانی اصلا احساس خستگی نداشتم ؛ چون کار حساب شده چیدمان شده بود و بعد از صحنه تراژیک اجازه تنفس میداد به تماشاچی ؛ گاهی تئاترهای یکساعته هم برام خسته کننده و آزار دهنده هست یا اونقدر تلخی ها رو کنار هم جمع کردن که با بغض و شوک روحی باید از سالن سینما یا تئاتر خارج شد ؛
خسته نباشید میگم به کرگردان و نویسنده و بازیگران و همه ی عواملی که زحمت کشیدن تا یک کار خوب ارائه بشه سپاس و خدا قوت ..
موافق نیستم..
کار عالی بود و دوتا ایراد بزرگ داشت
که کار را در سطح خوب پایین اورد.‌
۱۳ آبان
خب چه ایرادی من که نکته ای ندیدم؟
۱۳ آبان
نقد نوشتم روی کار
در پروفایلم پیدا کنید
یا روی اثر هست..
دوره مرداد ۹۸ روی اثر..
۱۳ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد، خرید بلیت بخش بیرون از ظرفیت این نمایش فعال شد.
مجید این را خواند
رکسانا معتمدی این را دوست دارد
همیاری عزیز، خرید روزهای ۲۵ام به بعد از کی آغاز میشه؟
۱۱ آبان
سلام و وقت بخیر
دیشب اجرا را دیدم، عالی بود ولی چرا این تاتر بروشور نداشت؟!؟
۱۲ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سه سانس تازه این نمایش به کارگردانی پویا سعیدی، مسعود صرامی و بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، باسط رضایی، حامد محمودی، مجتبی یوسفی، عرفان امین، فرشید روشنی، امیرحسین احمدی، منصور نصیری، پویا عربگری، روزهای پنجشنبه ۱۶ و جمعه ۱۷ آبان سانس ۱۵ و شنبه ۱۸ آبان سانس ۲۳ از فردا یکشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
مجید این را خواند
معین مانی قلم این را دوست دارد
ساعت 23 برای شنبه 18 آبان هست و یا جمعه 17آبان؟
هر دو روز 17 و 18 رو نوشتید جمعه.
۱۱ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد، بخش بیرون از ظرفیت این نمایش برای پنجشنبه ۹ تا شنبه ۱۱ آبان فعال شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس ویژه این نمایش، از ۱۲ تا ۱۴ آبان (سانس ۱۵:۰۰)، به کارگردانی پویا سعیدی، مسعود صرامی و با بازی امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی و ... فردا (دوشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
به جز سانس ساعت 15 ، سانس ساعت دیگه ای باز نخواهید کرد ؟؟؟
اخه ما کرامندا اصلا اون ساعت نمیتونیم .
۰۸ آبان
سلام
فروش بلیط تاریخ های 24 تا 30 ام چه زمانی شروع میشه؟ سانس های ویژه نمیشه بعد از اجرای ساعت 18 باشه؟
۰۹ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید