آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش مفیستو
S3 : 20:42:31 | com/org
امکان خرید پایان یافته
دوشنبه ۲۵ تا ۲۹ دی ۱۳۹۶
۱۸:۰۰
۳ ساعت و ۳۰ دقیقه
بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

کاری از گروه تیاتر تجربی تهران

نمایش "مفیستو" اقتباس تیاتری از یکی از مهمترین رمان های قرن بیستم با همین عنوان است. کلایوس مان، رمان "مفیستو" را در سال ۱۹۳۶و درست پیش از جنگ‌جهانی دوم در آمستردام منتشر کرد. این رمان با الهام از داستان دکتر فاستوس و مفیستوفلس (شیطان در افسانه‌های آلمانی) و در اعتراض به سیاست‌های فرهنگی حزب نازی در آلمان نوشته شده است. کلایوس مان در این کتاب ماجرای یک بازیگر تیاتر را روایت می‌کند که برای پیشرفت شغلی‌اش با شیطان یا همان دولت نازی‌ها پیمان می‌بندد و در نتیجه باعث از دست دادن دوستان انقلابی و همکاران هنرمندش میشود. در واقع شاید "مفیستو" واقعی‌ترین و هشدار دهنده ترین کتابی باشد که در نقد وضعیت جامعه‌ی فرهنگی آلمان، در دوران حکومت نازی‌ها نگاشته شده است. نمایش "مفیستو" اقتباس تیاتری آریان منوشکین از این رمان است که توسط ناصر حسینی‌مهر ترجمه شده است.

همراه با ۱۵ دقیقه آنتراکت

توجه مهم: با توجه به اینکه محیط باز روبروی سالن بخشی از محیط دانشگاه تهران است، کشیدن سیگار در این محیط ممنوع است.

مکان

خیابان انقلاب، ابتدای خیابان شانزده آذر، شماره شانزده، جنب کلینیک دانشگاه تهران، مرکز تئاتر مولوی
تلفن:  ۶۶۴۱۹۸۵۰

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
بهترین نمایش این چند سال اخیر رو شاهد بودم ، کاری که مخاطب رو مجبور می که لحظه به لحظه نمایش رو دنبال کنه و از تک تک لحظات نمایش لذت ببره ، گویی زمان می ایسته و ما گذز زمان رو اصلا احساس نمی کنیم و در یک چشم به هم زدن نمایش به پایان خود می رسه.
متن عالی ، کارگردانی حساب شده ، بازی های درخشان ، موسیقی روح نواز ، همه و همه دست در دست هم دادن که شاهد یک سمفونی رویایی باشیم ، مفیستو کاریست متفکر ، دغدغه مند ، شریف که دمادم حرمت هوش و گوش مخاطب رو حفظ می کنه و هر چه جلو تر می ره این احترام نمایان تر میشه و در این وانفسایی که دیگه اندیشه و تفکر محلی از اعراب نداره و گیشه حرف اول و اخر رو میزنه مفیستو یک تنه جلوی ابتذال می ایسته و تمام قد از اندیشه و تفکر دفاع می کنه و میگه میشه مبتذل نبود و مخاطب زیاد هم داشت.
در آخر یک خسته نباشید به کل گروه نمایش می گم که این سمفونی دلپذیر حاصل کار و زحمت یکایکشون بود و امیدوارم تئاتر ایران از این باتلاقی که 5 ،6 ساله داخلش گیر کرده دربیاد و ما باز شاهد این جنس کارها باشیم و اینطور نباشه که هر چند سال یکبار شاهد از این دست کار باشیم.
در ضمن امیدوارم این نمایش دوباره اجراهاش رو از سر بگیره چون واقعا حیفه که یه همچین نمایش درجه یکی به چند اجرا محدود بشه و کسانی که این نمایش رو ندیدند از دیدن این کار محروم بشن
با اینکه من در طول سال خیلى تئاتر میبینم ولى کم مینوسیم
مگر اینکه اجراى خیلى خوبى دیده باشم که مشوقم باشه براى نوشتن و تشویق دیگران به دیدنش.
امشب بعد از مدتها یه تئاتر به معناى کامل آنچه که ازش انتظار داریم رو دیدم.(که متاسفانه در این سالهاى اخیر به ندرت شانس دیدنش را پیدا میکنى)
در تمام لحظات آن احترام به مخاطب و با ارزش شمردن وقت او موج میزد، کارى که میتوانست با زمان طولانیش خستگى و دلزدگى ایجاد کند ، برعکس لذت همراهى را تا پایان به تماشاگر اهدا میکند.
از همه گروه بخصوص گروه موسیقى و کلیه بازیگران که امید به دیدن اجراى خوب( در این وانفساى تجارتخانه هنر) رو دوباره زنده کردید ، بسیار سپاسگذارم.
مرتضى اسماعیل کاشى عزیز که تا بحال کار ضعیفى از تو ندیدم ، امیدوارم که همینطور به درخشش خود برروى صحنه ادامه دهى و از مسیر پیشرفت جدا نشوى چون تئاتر ما به تو و امثال تو نیاز دارد.
استاد دلخواه میدانم که براى اینکار زحمت زیادى متحمل شدى پس امیدوارم که پاینده باشى و همچنان کارهاى دیگرى ازشما را نظاره گر باشیم.
در یک کلام این تاتر نماد هماهنگی و کار گروهی بود.
تسلط بازیگران بر روی حس،بدن و بیانشون بی نظیر بود.
خصوصا بازیگر نقش "ژنرال فونیسک" با اینکه اجرای خیلی کوتاهی داشت ،حضورش خیره کننده بود
و خوش درخشید.اجرایی که بتونه ۴ ساعت تماشاگر رو توی سالن نگه داره یعنی کار خودشو کرده.
امیدوارم "مفیستو" در جشنواره بین المللی فجر جزء بهترین ها باشه.
متاسفانه دوره اجرا خیلی کم بود، امیدوارم تمدید بشه..
۲۸ دی ۱۳۹۶
اینطور که من شنیدم احتمال داره بعد از جشنواره دوباره اجرا داشته باشن.
۲۸ دی ۱۳۹۶
Nita
متاسفانه به اندازه اجرای قبلی خوب نبود.. شاید نباید دوباره میرفتم ببینمش.. خاطره خوب قبلی رو هم از بین برد.. کاش بعضی بازیگرهاش عوض نمیشدن... فکر میکنم بخاطر عوض شدن جو جامعه بعد از شلوغیهای اخیر هم باشه.. انگار دیگه اون حالت کنایه آمیز رو نداشت.. اجرای قبلی، وقتی بازیگر هانس میکلاس دیالوگش رو به ژنرال میگفت و میرفت، میخواستی وسط نمایش تشویقش کنی.. ولی اینبار نه اون طنز بود، نه اون هیجان قبلی..
۲۹ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هانس میکلاس ؛. جناب مدیر کل !! آرزوم همیشه این بوده که پیروزی مردم آلمان بزرگ رو به چشم ببینم . اما امروز میبینم سرمایه چنان قدرتی توی این کشور راه انداخته که تا به حال نداشت . دادگاه ها همچنان پدر مردم فقیر را در می آرن . هنوزم که هنوزه سرمایه ها روی هم تلنبار میشه و فقرا بایدتنها به وعده ها دلشون خوش باشه .
من می پرسم ، اگه این کاپیتالیسم نیست پس کاپیتالیسم چیه ؟؟
می خوام بدونم ما انقلاب کردیم آلمان ما ناسیونال سوسیالیست بشه ، یا اینکه توی تئاتر های ما به جای بازیگرا یه مشت جاسوس فعالیت کنن ؟؟
شما به ما خیانت کردین، شما خشم ما رو به بیراهه کشوندین ، و حالا هم منو به بی شرفی و بی آبرویی دعوت می کنین!!!
بیچاره ، بیچاره مردم ما !! مگه ما چه کرده ایم ؟ مگه ما چه گناهی کرده ایم که باید همچین بدبختی و بلایی سر ما بیاد؟؟ که همچین صاحب منصب هایی داشته باشیم ؟؟!!!
دوباره اومدین اجرای ما رو ؟
۲۷ دی ۱۳۹۶
حیف به من نرسید.. :(
۲۷ دی ۱۳۹۶
امیدوارم تمدید شود.
۳۰ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چه می توان گفت؟
گویاترین حرف شاید این باشد که توتالیتاریناسیم از رگ گردن به همه ی ما نزدیک تر است.
همه ی ما می توانیم در روزگاری هیتلر ، استالین و صدام و غیره شویم. کافی است که شرایط کمی بی رحم باشد و ما هم کمی "آسوده" بگیریم تا کاملا در این شرایط غرق شویم.
نمایش واقعا چیزی کم نداشت. بازی ها روان و طبیعی، دکور متوسط، طراحی لباس خوب ، هماهنگی و نظم بالا و شاید از همه مهمتر موسیقی بی نظیر...
اجرای زنده ی موسیقی از نقاط قوت کار به شمار می آید. همچنین همسرایی ها و آوازها
خلاصه ی کلام آنکه ، نمایش آن قدر خوب است که 4 ساعت تماشایش نه تنها خسته ات نکند، بلکه در طول نمایش مدام از تمام شدنش نگران باشی.
فقط کاش کیفیت سالن بالاتر و ظرفیتش بیشتر بود که مجبور نباشم 4 ساعت روی زمین بشینیم.(به آنهایی که مثل من روی زمین می نشینند پیشنهاد میکنم حتما یک پشتی یا تشکچه کوچک با خود داشته باشند)
سپاس فراوان از همه ی تیم و علی الخصوص آقای دلخواه دوست داشتنی ، همگیتان شب بسیار خوبی برای من و دوستم ساختید....
سلام، نمایش دقیقا ساعت چند تموم شد؟
۲۷ دی ۱۳۹۶
درود
آقای AMIR دیشب پایان رورانس ساعت ده و پانزده دقیقه بود.
۲۷ دی ۱۳۹۶
Nita
واقعا به نظریه نسبیت ایمان آوردم :)) اجرای قبلی با همین مدت زمان و توی همین سالن، اصلا متوجه نشدم زمان چطور گذشت! این سری اجرا فقط خدا خدا میکردم زودتر تموم بشه بتونیم از جامون بلند بشیم
۲۹ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک نمایش فوق‌العاده. استانداردهای بالا. از دست ندید!
در اجرای پیشین این تئاتر را دیدم و در سرتاسر این تئاتر این سخن مارتین نیمولر در ذهنم طنین انداز بود؛

اول سراغ کمونیست‌ها آمدند،
سکوت کردم چون کمونیست نبودم.
بعد سراغ سوسیالیست‌ها آمدند،
سکوت کردم زیرا سوسیالیست نبودم.
بعد سراغ یهودی‌ها آمدند،
سکوت کردم چون یهودی نبودم.
سراغ خودم که آمدند،
دیگر کسی نبود تا به اعتراض برآید.

خداقوت دکتر دلخواه عزیز...
خرید بلیت اجرای دوباره این نمایش با اجرای محدود کاری از دکتر مسعود دلخواه همینک آغاز شد.
شقایق صباحی وند این را خواند
مرجان معتمد حسینی این را دوست دارد
درود
چرا فقط چند اجرا خواهد بود؟ عنوان خاصی دارد؟
۲۱ دی ۱۳۹۶
فروش اجرای چند روز بعدی چه زمانی باز میشه ؟
۲۴ دی ۱۳۹۶
دو بلیط برای چهارشنبه موجوده. کسی اگر خواست پیام بده 09224053244
۲۶ دی ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید