تیوال نمایش مختلف الاضلاع
S3 : 02:20:41
کاری از مؤسسه نقطه عطف سینما تئاتر
خرید بلیت
۵۰,۰۰۰، ۴۰,۰۰۰، ۳۰,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ تومان
از ٪۲۰ تا ٪۳۰ تخفیف
٪۲۵ تخفیف
  ۱۹ خرداد تا ۲۱ تیر
  ۲۲:۳۰
  ۱ ساعت
 بها: ۵۰,۰۰۰، ۴۰,۰۰۰، ۳۰,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ تومان


: کمال تبریزی

: مؤسسه نقطه عطف سینما تئاتر

: سهند خیرآبادی
: نادر فلاح
: میترا حجار و نادر فلاح

: رها جهانشاهی

: رضا حیدری
: نسرین آجرلو
: فا عزه آیین
: پریناز شیخ
: مهدی رایگانی
: پوریا نوری
: آریا سبزواری
: هومن ثنایی

: افسانه کاشفی
: ماهان شهیدی زاده
: شایان قدیریان

: امیر قالیچی
روایتی چند وجهی از دوتایی‌های تاریخ

شبکه‌های اجتماعی تماشاخانه سپند: اینستاگرام
با خرید بلیت اجراهای این تماشاخانه و ارائه‌ بلیت همان شب، از ۱۰٪ تخفیف کافه رستوران «خانه فیروزه» در محوطه مجموعه بهره‌مند می‌شوید.


ردیف‌های ۱ و ۲: ۵۰،۰۰۰ تومان
ردیف‌های ۳ تا ۷: ۴۰،۰۰۰ تومان
ردیف‌های ۸ تا ۱۰: ۳۰،۰۰۰ تومان
بیرون از ظرفیت: ۲۵،۰۰۰ تومان
سبک:
کمدی
شهر:
تهران

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹، تماشاخانه سپند
تلفن:  ۸۶۰۳۷۸۰۷

گزارش تصویری تیوال از نمایش مختلف الاضلاع / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» کمال تبریزی تهیه کننده نمایش «مختلف الاضلاع» شد

آواهای وابسته


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
یک کار با نوشته بسیار جذاب و حرفه ای که تمام اپیزودها رو به هم وصل کرده بود. و به نظر من کاری هست که نوشته بسیار غنی داره که ارزش چندبار دیدن رو داره. سرشار از جملاتی که ما رو به فکر فرو میبره.
بازی آقای نادر فلاح بسیار عالی و ستودنی ست.
طراحی صحنه نسبتا ساده و خوب.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خب من این تاتر رو دیشب دیدم... ابتدای نمایش نمیدونم چرا برای اولین بار دلم میخواست از سالن نمایش بیام بیرون همش تو ذهنم میگذشت که اصلا چرا این نمایش رو انتخاب کردم....
اما در ادامه که با جریان اپیزودها همراه شدم کم کم از نمایش لذت بردم...
دیالوگ ها رو دوست داشتم و از نظر من اقای نادر فلاح بازی قوی ای رو از خودشون نشون دادن....
بازی خانم حجار در اپیزود اول جذبم نکرد و خب لحن صداشون در اپیزود اول من رو در مورد شخصیتی که بازی می کردند سردرگم کرده بود .... در اپیزودهای آخر یا من جذب نمایش شده بودم یا بازی ایشون برام اواخر جذاب تر شده بود... ولی راستش ته دلم انتظارم بیشتر بود...
با اینکه نمایش ابعاد مختلف از زندگی بشر و تاریخ رو در بر میگرفت اما من به شخصه اونطور که باید غرق در نمایش نمیشدم... (که یکی از دلایلش این بود که من خسته بودم)
و یکی از مهم ترین فاکتورهای ... دیدن ادامه » تاثیر گذار ساعت نمایش ... 22:30 مخصوصا وقتی کمی هم با تاخیر شروع بشه وسط هفته زمان مناسبی برای من نبود... شاید اگر ساعتش زودتر میبود هم مخاطب بیشتری میداشت و هم لذت و تامل بیشتری و برای من مخاطب همراه میداشت...
به نظرم دکور صحنه و نور پردازی خیلی میتونست بهتر باشه... خصوصا در فاصله تغییر اپیزودها...
خلاصه این که می شه با کمی تغییرات کوچک تاثیرات بیشتری رو گذاشت و کاری کرد که مخاطب از پتانسیل پنهان در نمایش بهره بیشتری ببره...


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایمان

"مختلف الاضلاع" با فرم بازى خاص "نادرفلاح" و "میتراحجار" روایتى چنداپیزودى از چندوجهى انسان ها در زندگى چندوجهى بود.نمایشى فاخر ؛ با طنزى فارغ از شوخى هاى مبتذل ؛ که تماشاگر را با دقت در متن و محتواى قابل تأملش به تفکر وا مى دارد.
پرسشگرى و طرح سؤالاتى که از دیرباز تا همیشه ذهن ناآرام انسانِ پرسشگر را در برگرفته، بدون ارائه راهکار ، پاسخ هاى سلیقه ایى و یا تحمیل نگاه و برداشتى خاص، از ویژگى هاى مثبت این نمایش بود.
مختلف الاضلاع روایتى مختلف از اضلاع: انسان، جبر، تاریخ، فلسفه، هنر، مرگ، روزمره گى، عادت، قدرت و چیستى و چرایى زندگى ست.
دست مریزاد به عوامل آن. بیش از پیش بدرخشید.
دقیقا متن این اجرا به قدری دقیق و هنرمندانه انتخاب شده که بدون هیچ بداهه و کلمه مازادی بیننده رو همش دنبال خودش میکشه و مخاطب میدونه هیچ جمله ای رو نباید از دست بده.
۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ممّددد چقد مینویسی؟؟ تهش از 123 تاش، معلوم نیست هفت تاش آیا بمونه یا نه :))
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
- یک پنج ضلعی منتظم که تمام اضلاع در حال نزدیک شدن بهم و از بین بردن زاویه خارجی 360 درجه و رسوندنش به صفر بودن:
(https://blog.faradars.org/wp-content/uploads/2018/02/giphy-3.gif)
- یک میترا حجار با دیسیپلین و یک نادر فلاح اثیر (سایلی بی وزن ، قابل قبض و بسط، که فضا راپر کرده و در همه ٔ اجسام نافذ است) که وقتی رها شد (پرده چرمشیر) انفجاری شیمایی سالن رو پر کرد.
- نورپردازی فاجعه و ناهماهنگی‌هایی اندک در افکت‌های صوتی
خیلی خیلی دوست داشتم حداقل دو پرده دیگه ادامه پیدا می‌کرد و انقدر برام باورپذیرنبود پایان نمایش که نمی‌خواستم از جام بلند شم و تشویق‌شون کنم.
دستمریزاد و خسته نباشد.
قطعاً تماشاچی بیشتری می‌داشت این نمایش اگر ساعت اجرا زودتر می‌بود.
درکل دیدنی ولی با تخفیف
حس منهم در قطعه ی پایانی همینطور بود :)
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مختلف الضلاع همونطور که از نامش پیداست وجوه متفاوت و نگرش های ما رو در مورد تاریخ,انسان,تئاتر و مسائل پیرامونمون رو در پنج اپیزود ,درست و به اندازه به تصویر میکشه,با بازیهای کنترل شده و کمدی انسانی و کنترل شده ای که به هیچ وجه سعی نکرده وجاهت یک نمایش رو با شوخی های اروتیک و مبتذل از بین ببره.
تشکر از نادر فلاح دوست داشتنی.
تبریک به سهند خیرآبادی که بعد از متن خوب نمایش"غسالخانه"نمایشنامه خوب دیگه ای بنام "مختلف الاضلاع" رو نوشته و بسیار لذت میبرم از قلمش که سعی در تولید دانایی و تفکر میکنه و قطعا در آینده ازش بیشتر خواهید شنید.
این تیاتر است و دوست داشتنی فضایی برای نفس کشیدن اندیشه انسانی با اپیزودهایی اندیشیده شده و کار شده .. با آنکه پنداشته می شود تیاترهایی که سلبریتی ها در آن ایفای نقش می کنند معمولا خوب از آب در نمیاید اما براستی در این تیاتر چنین نیست کاملا اشکار است که خانم حجار مدیوم تیاتر را درک کرده و بازیگری آن جدی و جدا از سینما و رسانه دانسته است در این میان از بازی جناب فلاح که براستی در صحنه می درخشند نیاید غافل بود. من دوست داشتم و
از دیدنش لذت بردم.
سلام
ارادت و عرض ادب و تشکر فراوان برای اینکه بالاخره وقتم رو هدر ندادم و (((تاتر))) دیدم نادر خان فلاح به قدری خوب اپیزود بندی کرده بود که بلاغت کلام و شیوایی سخن رو ما تو چنتا اپیزود کوتاه ولی کامل دیدیم.
تشکر فراوان بخاطر تمرین خوب و ارائه بازی های خوب کاراکتر سازی خوب فضا سازی مناسب از دوران دن کیشوت و هیتلر و گویا و سوفوکل تا امروز بازی گرفتن محمدخان چرمشیر دوست داشتم در کل.
تشکر...
ایکاش اجرایی با سانس زودتر هم بزارن تا بعضی از دوستان بتونند برن
۲۴ خرداد
باهاتون موافقم ولی اصولا این کاراکتر های معروف مثلا خانم حجار و آقای فلاح در روز درگیر سینما هستند و خیلی سخت بشه برسن قبل 8-9 شب بتونن اجرای تاتر بذارن
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بازی بی بدیل و عالی آقای فلاح و ظرافت بازی خانم حجار این تئاتر رو به یک اثر بسیار جذاب و عالی تبدیل کرد. اگر کسی به دنبال تئاتری می گرده که حرفی برای گفتن و انرژی خوب و جملات جالب و تامل برانگیز داشته باشه حتما باید سراغ مختلف الاضلاع بیاد. هنر نوزسندگی، کارگردانی و بازی رو باید قدر دونست.به شدت توصیه میشه!!!!! واقعا دست مریزاد و خسته نباشید.
کاملا درست است... دست کم سه دیالوگ می تواند یادآوری و ماندنی باشد از این تیاتر جالب و در میانه تیاترهای بد و گاه بی محتوا جایی برای نفس کشیدن
۲۵ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی خوب و جذاب و بدیع بود. من از بخش هیتلر خیلی خوشم اومد .بازی خانم حجار برام جالب توجه بود . بازی آقای فلاح هم که نگم براتون، چون من آقای فلاح رو خیلی دوستشون دارم رفتم این نمایشو ببینم . فقط تایمش بده خیلی و نورپردازی بسیار بد بود.اما در کل دوستش داشتم و اگه تایمش عوض بشه ی بار دیگه میرم میبینم
امشب این نمایش رو دیدم اول غری که واس اکثر نمایش ها می زنم واس این نمایش بیشتر وارده چون سانس ش واقعا دیر وقته ومن به سختی اومدم و برگشتم نمی دونم شاید این تنها مشکل من باشه و جمله ی معروفه مشکل خودته اینجا واس بنده صدق کنه اما گذشته از این پر گویی ها واقعا نمایش خوبی بود لذت بردم بازی حرفه ای بازیگرای عزیز و موضوع هایی که تو نمایش مطرح شده مثلا شوخی با نمایشنامه نویس معروف سوفوکل که من خوب نمی شناختم و این نمایش باعث شد تو اینترنت در موردش بیشتر تحقیق کنم البته سه شنبه نمایش انتیگونه سوفوکل رو تالار حافظ دیده بودم ولی باز خوب نمی شناختم و شوخی با هیتلر خیلی بامزه بود و فیلم طبیعت بی جان که اشاره ی کوتاهی بهش شد. و بعضی جاهای نمایش من به یاد این جمله انداخت که اتفاق بزرگترین رهبر جهان است
مسعود جعفریان این را پاسخ داده‌است
واقعا ساعت اجرا دیره در این شکی نیست
۲۲ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هنرمند جنگجو یا جنگجوی هنرمند

روایت و بازخوانی تاریخ از میان گفتگوهای جذاب بین شخصیت های تاریخی و معاصر؛
تقابل کلیسا و هنرمند در گفتگوی کشیش و فرانسیسکو گویا؛
سادگی و جذابیت سانچو در همراهی با عالیجناب؛
تفاوت بین اغراق و تملق با حقیقت در گفتگوی بین هیتلر و هیملر؛
تلنگر سهراب شهید ثالث به مخاطب در مورد نقش فراموش شده آدم های معمولی جامعه در تاریخ و روایت های تاریخی
و گفتگوی سوفوکل و محمد چرمشیر به عنوان جذابترین بخش نمایش، همگی تلاشی است قابل احترام و تقدیر از سوی نویسنده و کارگردان اثر در واکاوی فرازهایی از تاریخ با نگاهی دیگر.
رشته ارتباطی تمام این گفتگوها اثرات جنگ در برهه های گوناگون تاریخی است که در نقد فرانسیسکو گویا بر جنگ و سرکوب در تابلوی سوم ماه مه، نقش هیتلر به عنوان هنرمندی سرخورده در فجایع جنگ جهانی دوم، رشد سوفوکل در خانواده ... دیدن ادامه » ای که از راه ساختن سلاح جنگی ارتزاق میکرد و حتی لباس رزم عالیجناب به نمایش گذاشته شده تا فراموش شدگی سوزنبان طبیعت بی جان بیشتر نمود پیدا کند.
((تاریخی که به مویی بند است و کوچکترین اتفاقات، حوادثی بزرگ را رقم می زند.))
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسته نباشید. یک تاتر خوب در خور مخاطب. بدون تبلیغات الکی ولی پر از حرفهای ظریف. این تاتر حرف برای گفتن به مخاطبش داره و بازیگرانش حرف برای به رخ کشیدن هنر واقعیشون. دستتون درد نکنه، خیلی عالیه. فقط ایکاش ساعت اجراش بهتر بود.
حمیدرضا مرادی و علی جباری این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر هنرمندان این نمایش جذاب که برای شعور مخاطب ارزش قایل شدن و هنرشون رو با جان و دل به اجرا گذاشتن. شخصیت سانچو بسیار برام جالب بود . دیالوگ ها خیلی ظریف و به جا بودن.
ولی موسیقی قبل از شروع نمایش تماشاچی رو کلافه می کنه که امیدوارم جای تغییر داشته باشه .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گویا خطاب به کشیش :
شما مردم رو با گناهانشون می کُشید و من مردم رو با گناهانشون می کِشم.
فرزاد جان چطور بود؟؟
۲۱ خرداد
"شاید اون مسیری که واسه ما بیراهه ست واسه یکی دیگه شاه راه باشه!!!! "
#حرفهای_گنده تر_از_دهن
#بی ربط
۲۲ خرداد
#وا
#!
#:)
۲۲ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت سانس‌های تازه این نمایش به کارگردانی نادر فلاح و بازی میترا حجار و نادر فلاح (از پنجشنبه ۲۳ تا دوشنبه ۲۷ خرداد) امروز دوشنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی نادر فلاح و بازی میترا حجار و نادر فلاح (روزهای یکشنبه ۱۹ تا چهارشنبه ۲۲ خردادماه) از سه‌شنبه ۷ خردادماه با تخفیف روزهای نخست آغاز خواهد شد.
شبنم یگانه این را خواند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید