تیوال نمایش اولد سیبروک
S2 : 04:56:02
گروه تئاتر ریما
  از اردیبهشت ۱۳۹۸
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: وودی آلن
: مهیار اسلامی
: فرید رحمتی، المیرا صارمی، مریم علی نیا، دانیال محسنی، مهیار اسلامی

و با حضور نیلوفر پارسا و میثاق جمشیدی
: مانیا بیگلری
: صابر جعفری، امیر مغانی
: مهیار اسلامی
: امین دایی
: یاسمن جلالی
: محمدرضا عسگری
: ایمان نظری
: ریما تئاتر
: CT استودیو (امین دایی)
: مجتبی کاظمی
: آرشام رضایی
دو مهمان ناخوانده در شب سالگرد ازدواج نورمن و شیلا وارد خانه می شوند و تمام معادلات مهمانی را بر هم می‌زنند.


» فروش اینترنتی بلیت در دیگر سایت‌های محترم انجام می‌شود

مکان

میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین خیابان سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴۴
تلفن:  ۶۶۹۶۸۴۴۳


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
شاخص‌ترین دارایی این نمایش، نمایشنامه تک‌پرده وودی آلن با موضوع خیانت است. کارگردانی قابل قبولی که تاحدی طنز را به نمایش گذاشته بود و خنده را به تماشاگر هدیه می‌داد.
ژانر این نمایشنامه طنز تلخ است و اصولا هدف طنز تلخ، خندیدن همراه با تفکر می‌باشد که درقسمت تفکر ضعیف عمل کردند و بیشتر به بخش طنز آن پرداخته شد!
طراحی صحنه و لباس قابل قبول و کارآمد و باورپذیر بود اما بازی‌ها در سطح شکل گرفته و قالب تن بازیگران نشده بود. صدا و بیان برخی بازیگران شایسته یک بازیگر تئاتر نبود.
باتمام این اوصاف، به عنوان یک تماشاگر "سخت‌گیر" می‌گویم این کار حتما و حتما ارزش دیدن دارد.
نیلوفر پیری این را خواند
زهره مقدم، مهدی (آرش) رزمجو و فرزاد جعفریان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهکار وددی الن در تماشاخانه چهارم میزبان علاقه مندان است
این روز ها تماشاخانه دیوار چهارم میزبان شاهکاری از وددی الن به نام اولدسیبروک است.نمایشنامه ایی که برای نخستین بار در ایران بر روی صحنه رفته است.مهیار اسلامی کارگردان این نمایش می گوید متن کمدی فانتزی وودی الن به بحث روابط زناشویی،مشکلات و علل این میپردازد این متن دارای ساختار قوی، پر قدرت و ریتم فوق العاده است.
این نمایش به شیوه رئال و جنس کمدی آن موقعیت یا سیتکام است علاوه بر این میزانس ها هم فارغ از هیاهو فضایی جذاب را برای مخاطب ایجاد می کند . طراحی لباس ها و گریم صحنه در فضایی رئال انجام پذیرفته بر جذابیت این اثر می افزاید. گفتنی است این اثر تا ۳۱ اردیبهشت پذیرای علاقه مندان به تئاتر در تماشاخانه دیوار چهارم است
با وجود آمار بالای طلاق در جامعه ضرورت آموزش و اشارات و تلنگر به معظلات ... دیدن ادامه » و علل آن به شدت احساس میشود.
در اولدسی بروک روزنه ایی گشوده شده که از ورای آن به یکی از جوانترین و فراگیر ترین علل طلاق و سست شدن بنیان خانواده یعنی خیانت میپردازد و اهمیت کیفیت رابطه زناشویی در ازدواج و استحکام پیوند خانواده و جایگاه گذشت و روشن نگه داشتن شعله عشق آتشین روزهای اول آشنایی در تمام مراحل زندگی، جهت حفظ بنیان خانواده را بار دیگر گوشزد میکند.
ورود به این چند مهم مانند راه رفتن لبه ی تیغ است چراکه با وجود اهمیت موارد ذکر شده وجود تابوهای فرهنگی_اجتماعی اکثر اوقات مانع از پرداختن صریح و روشن به این حیطه شده است.
طنز بار این تابوشکنی را بدوش میکشد و مهیار اسلامی با به روی صحنه بردن اولدسی بروک با شهامت و جسارت به خوبی از پس آن بر آمده؛ از نظر اینجانب که سالها درحیطه روانشناسی و مشاوره خانواده با موارد منهددی همچون زوج های این نمایشنامه جلساتی داشته ام، تماشای این اور توصیه میشود.
زوج های جوان که از ازدواج آنها مدتی میگذرد و یا در آستانه شروع زندگی مشترک خود هستند در کنار گذراندن اوقات فراغت با تماشای این اثر به فکر و اندیشه فرو میروند، شاید در ابتدا برخی موضع گیری های اخلاقی اتخاذ کنند اما در طول تماشای اثر با توجه به اجرای روان بازیگران با شخصیت های داستان همذات پنداری میکنند و به این فکر فرو میروند که اگر آنها هم بذر خیانت را کاشته اند هرچه زودتر آن را از بین ببرند و آنها که ناگذیر طعم میوه خیانت را چشیده اند بر سر انتخاب بین عشق و نفرت می مانند تا کدام را برگزینند.

در پایان بعنوان یک مخاطب با نگاه ویژه در زمینه روانشناسی خانواده از دوستان هنرمند که در دستی بر وادی هنر سرزمین مان دارند تشکر و قدردانی کرده و امیدوارم بیشتر شاهد چنین اثرهای هنری تامل برانگیز باشیم، تا در کنار سرگرمی، آموزش و به تعقل وا داشتن مخاطب که رسالت هنر هست را بیش از پیش در آثار خود لحاظ کنند.
چیزی بنام شوخی نداریم!
اینو فروید میگه..
الهیییی بمیرم که این پست توو هیاهوی پست مریم جون گم شد و کسی لایکش نکرد:))))
آقااااا هزار تا لایک :))))
۲۷ اردیبهشت
:)))))
۲۸ اردیبهشت
آقا ما مخلصیم :)))) ❤❤❤
۲۸ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای اولدسیبروک رو از منظر این نگاه کنیم که پر از فکت های کُمیک فلسفی-نمایشی بود ، دوست داشتم و در این روزهای پایانی اجرای گروه تئاتر ریما ، توی تماشاخانه دیوار چهارم پیشنهادش میکنم ببینید ، بازیگران درخشانی توی کار ایفای نقش دارند تا نمایشنامه وودی آلن خیلی صریح اجرا بشه و باید بگم که بازی شخصه مهیار اسلامیٍ در جایگاه بازیگر، بسیار خوب بود و مهیار اسلامیٍ کارگردان خیلی بهتر ، کارگردانی کرد ... مرسی از همه بازیگران و عوامل .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشنامه فوق العاده وودی آلن سرشار از مفاهیم سایکو سکچووال و روانشناسیه کلا چه نمایشنامه های آلن چه فیلم هاش فرای همه زیبایی های هنریش کاملا مفهوم های روانشناسی توش دیده میشه..
دیشب شب فوق العاده ای بود برای من. یه نمایشنامه فوق العاده با بازی های روان و جذاب... به جز همه گروه ریما که عالی بودن میثاق خان جمشیدی و نیلوفر جان پارسا هم عالی بودن و خیلی خیلی به نمایش جذابیت داده بودن...
غیر از چند تا تپق بازیگر ها ایراد خاصی از این نمایش نمیشه گرفت...
بازی ها خوب / نمایشنامه عالی/ دکور مناسب/ موزیک محشر.....
ارزش دیدن رو داره توصیه میشه به شدت به دیدنش.....
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید