تیوال نمایش پدر
S2 : 10:55:46
صدای ۳ نسل در صحنه ریزش برگهای زندگی
  ۲۹ آبان تا ۲۸ آذر ۱۳۹۶
  ۱۹:۴۵
  ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
 بها: ۴۵,۰۰۰، ۴۰,۰۰۰ و ۳۵,۰۰۰ تومان

: فلوریان زلر
: ساناز فلاح فرد
: محمود زنده نام
: چنگیز جلیلوند، میر طاهر مظلومی، فقیهه سلطانی، محسن بهرامی، سوگل خالقی، ساناز فلاح فرد
: امید پیراینده

: ساناز فلاح فرد
: فرشاد رحیمی زند
: تندیس احمدوند
: کارگاه هنری پرنده آبی (ساناز فراهانی)
: ستاره فلاح فرد
: نگارالسادات وردی
: مهیار علم بیگی، حسین نایینی
: مهسا همتی
: احمد بلباسی
: علی اکبر صدیقی نیا
: امیر شکری
: فرزانه جعفری
: امین شفیعی
حکایتی از فراموشی‌ها، قصه از یاد رفتن و از یاد بردن، داستان فراموش‌کاری نسل امروز و فراموش کردن نسل دیروز

ردیف ١ تا ۸ باکس وسط ۴۵،۰۰۰ تومان
ردیف ١ تا ۸ باکس هاى کنارى ۴۵،۰۰۰ تومان
ردیف ٩ تا ١٤ باکس هاى وسط ۴۰،۰۰۰ تومان
ردیف ۹ تا ۱۴ باکس هاى کنارى ۳۵،۰۰۰ تومان
دسته‌بندی:
خانوادگی
سبک:
درام
شهر:
تهران

گزارش تصویری تیوال از نمایش پدر (سری دوم) / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری تیوال از نمایش پدر (سری نخست) / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» افتتاحیه نمایشنامه «پدر» با حضور شهاب حسینی

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

خیابان نوفل‌لوشاتو، تقاطع خیابان رازی
تلفن:  ۶۶۷۶۰۵۳۰-۶۶۷۵۱۰۴۶-۶۶۷۶۳۵۶۹


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت روزهای تازه نمایش، پنجشنبه و جمعه۲۳ و ۲۴ آذر، امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۰ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"پدر": این روزها در قیل و قال پایان ناپذیر روزگار و در دل روزمرگی های عمر بر باد ده، نمایشی در مجموعه تئاتر شهرزاد روی صحنه است که به گوشه مهمی از زندگی می پردازد. گوشه ای که شاید امروز دچارش نباشیم اما دیر یا زود همگی به آن مبتلا می شویم، پیری.
در "پدر" پیری با فراموشی همراه است و دختر که از تر و خشک کردن و گند زدن های پدر (نقل به مضمون) عاصی شده، تصمیم گرفته او را به آسایشگاه سالمندان بسپرد. پدری که هنوز دختر کوچک ترش را بیشتر دوست دارد، دامادهایش او را درک نمی کنند و دختر بزرگش دریافته که پرستار گرفتن برای پدر و نگه داشتن وی در خانه دردی را دوا نخواهد کرد.
نمایش "پدر" نوشته فلوریان زلر فرانسوی و به کارگردانی محمود زنده نام از دسته نمایش های معمولی و به گفته زنده نام "بازاری" نیست که مردم برای دیدنش هجوم بیاورند. فضای بسیار سردی ... دیدن ادامه » دارد که تا اعماق وجودتان را یخ می زند، طراحی صحنه ساده ای دارد که به آرامی تاثیر خاکستریش را بر شما می گذارد و بازیهای کنترل شده و هماهنگی دارد که اگر نگویم عالی دست کم حرفه ایست و موسیقی زنده گوش نواز و آرامی دارد که حس صحنه را دوچندان می کند.
حقیقت اینکه دلیل جذب شدنم برای دیدن این کار، موردی بسیار نزدیک و شخصی وتماشای هنرنمایی یکی از بهترین صداپیشگان ایران بر روی صحنه نمایش بود.
چنگبز جلیلوند که با دوبله های نابش به جای پل نیومن، مارلون براندو، ریچارد برتون، برت لنکستر، شان کانری، پیتر اوتول، کلینت ایستوود و فردین جایگاه والایی نزد من دارد، در نقش پدر خوش میدرخشد و صحنه را از آن خود میکند حتی وقتی که فقیهه سلطانی و میرطاهر مظلومی را در برابرش دارد.
او حالا هشتاد ساله است موهایش سپید و چهره اش پر از چین های زندگی است ولی صدایش همان آوای خوش سی سالگی را دارد، آوایی که در سالن نمایش بارها چشمانم را برای بهتر شنیدنش بستم و بارها مست نیوشیدنش شدم.
پ.ن.: نمایش "پدر" تا آخرین روز پاییز بر روی صحنه خواهد بود.
نمایش پدر رو دیشب دیدم . جزو اون معدود تاتر ها هست که بدون اغراق و باورکردنی بازی میشه
ساختارش به شکلیه که ذهن تماشاگر بسیار درگیر میشه و این عالیه
نمایشنامه و کارگردانی قویه و بازی استاد جلیلوند تکرار نشدنی
نمایشنامه را قبلا خوانده بودم. قصه قشنگی دارد و به شدت تاثیر گذار است. تماشاگر احساس همذات پنداری میکند با متن. چون چنین اتفاقی ممکن است برای همه ما اتفاق افتاده باشد یا روزی اتفاق بیفتد. استاد جلیلوند خوب بودند. بالاتر از حد انتظار. هرچند گاهی اوقات بازیشان از چارچوب های تاتر خارج میشد و به سمت حس گرفتن موقع دوبلاژ میرفت اما باز هم خوب بود. فقیهه سلطانی و میر طاهر این تاتر برایشان کم بود. نقششان به قدری ساده و بدون فراز و فرود بود که هر کس دیگری هم میتوانست آن را اجرا کند. موسیقی به جز صحنه آخر اضافه بود. گاهی در میان دیالوگ گفتن بازیگران هم موسیقی اجرا میشد که خوب نبود اما در صحنه آخر کاملاً کارکرد داشت و به جا بود.
در کل اثر خوبی بود و تماشایش را توصیه میکنم.
سلام
خدا دیدن تئاتر با تئاتر بین های حرفه ای رو قسمتتون کنه.
اجرای شب اول رو دیشب دیدم بعضی از تماشاگران مثلا محترم شورشو درآورده بودن مثلا آقا و خانمی که کنار من نشسته بودن پاپ کرن آورده بودن و خرچ خرچ تناول می کردن خانمی پشت سر من گوشیش زنگ خورد و خیلی عادی وسط اجرا شروع به صحبت کرد دو ردیف جلو تر خانمی تلگرامشو چک می کرد و نور صفحش چشممونو در آورد.
تو راهرو ورودی هم دو سه بار صدای افتادن میله آهنی اومد .بدتر از همه این بود که تا انتهای تئاتر هی در سالن باز می شد و چند نفر وارد سالن می شدن و از جلوی همه ردمی شدن و می رفتن یه جایی پیدا می کردن میشستن.
خدایی یه عده زحمت میکشن برای ما برای اینکه یکی دو ساعت لذت ببریم خوب نیست با کارهای خودمون خستگی رو به تن اون عزیزان بذاریم .
اول به خودم بعد به شما بزرگواران میگم بیاید حرفه ای باشیم چه تو تئاتر دیدن ... دیدن ادامه » چه تو هر زمینه دیگه.
من که با اوصاف بالا از اجرای دیشب هیچی نفهمیدم باید یه بار دیگه برم و کار رو ببینم .
جناب امینی
پیشنهاد میکنم در این موارد سکوت نکنید
به کسانی که خوراکی میخورند، صحبت میکنند، جواب تلفن میدهند، موبایل چک میکنند یا هر اقدامی که باعث آزارتون میشه با آرامش تذکر بدین
من خیلی وقته که از هیچ رفتار غیر متعارفی نمیگذرم حتی اگر صدای خودم از ... دیدن ادامه » فرد خاطی بلندتر باشه حتما بهش تذکر میدم
این تنها راه ایجاد نظم در تماشاخانه هاست
باید خودمون کم کم این مشکل رو حل کنیم
۰۲ آذر ۱۳۹۶
آقای سجادی خود نمایش چطور بود؟باید عادت کنیم به این تماشگرنماها ظاهرا
۲۷ آذر ۱۳۹۶
در مجموع میتونم بگم نسبتا خوب بود.نه خیلی خوب و نه عالی. چند داستان رو روایت میکرد که پیوند دهندۀ اونها در گذر زمان پیکان جوانان بود. همراه با اشاراتی به سیاست، باورهای دینی سنتی، سینما، تئاتر، فقر. کار یک کنسرت نمایش هست که در بین پرده ها ترانه های قدیمی ... دیدن ادامه » توسط رضا یزدانی، احسان کرمی و هانا کامکار اجرا میشده. البته از اون شب متأسفانه به گروه اعلام شده بود که هانا دیگه نباید بخونه! این مطلب رو رحمانیان در پایان نمایش گفت و از حال بد اعضای گروه به این دلیل گفت. من به شخصه سبک رضا یزدانی رو اصلا نمیپسندم. اما احسان کرمی ترانه رو بسیار خوب، ژوست و با احساس اجرا کرد. ای کاش تعداد تماشاگر کمتر بود یا بهتر بگم تماشاگران جملگی آشنا با الزامات فضای هنر حرفه ای بودند.
۲۸ آذر ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این برنامه با بازی چنگیز جلیلوند، میر طاهر مظلومی، فقیهه سلطانی و.. امروز ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
مهدی حسین مردی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید