همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال نمایش شمس پرنده
S3 : 17:03:39
امکان خرید پایان یافته
  ۱۴ مرداد تا ۱۰ مهر ۱۳۹۵
  ۲۰:۰۰
  ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه
 بها: ۷۰,۰۰۰، ۴۰,۰۰۰، ۳۰,۰۰۰ و ۲۰,۰۰۰ تومان

: پری صابری
: محمد حاتمی، سیروس اسنقی
: رضا علیدادی

: ابراهیم اثباتیسخن کارگردان: در راستای مروری بر آثار نمایشی‌ام که بر مبنای فرهنگ فاخر ایران و با موضوع زندگی و اشعار شعرایی مثل مولوی، فردوسی، عطار و... است، نمایش "شمس پرنده" با نگاهی به دیدار شمس و مولانا است.


این نمایش همچون دیگر آثارم آمیزه‌ای از شعر، موسیقی و حرکت است، چرا که تجربه نشان داده که در نمایش تمام نیازهایی را که با کلام ادا نمی‌شود را می‌توان با حرکت و موسیقی زنده که عضله‌بندی کار نمایش است، به تماشاگر منتقل کرد.

*نکته: هر روز ساعت ۱۷، یک سانس تازه برای خرید بلیت باز می شود.*
شماره رزرو: ۰۲۱۸۸۸۷۷۰۴۵


ردیف های ۱ تا ۴: ۷۰.۰۰۰ تومان
ردیف های ۵ تا ۱۲: ۴۰.۰۰۰ تومان
ردیف های ۱۳ تا ۱۶: ۳۰.۰۰۰ تومان
ردیف های ۱۷ تا ۲۲: ۲۰.۰۰۰ تومان

ویدیوهای وابسته

مکان

میدان تجریش، خیابان فناخسرو، خیابان دربند، میدان دربند، مجموعه کاخ سعدآباد
تلفن:  ۲۲۷۵۲۰۳۱-۹


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
بسیار زیبا و لذت بخش بود
به خیلی از دوستان و همکاران پیشنهاد دادم
احتمالا با یک سری از دوستان دوباره برای دیدن این اثر زیبا خواهیم رفت...
خبر مهم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینکه تعدادی از فیلم نمایش های خانم صابری مانند "لیلی و مجنون" و "رستم و اسفندیار" فروغ فرخ زاد" توسط موسسه فرهنگی نی داود تولید شده ودر خود کاخ سعد اباد و در تمام شهر کتاب ها به فروش می رسد
۲۶ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می رسد این نمایش در تاریخ پنج شنبه ۱۱ شهریور ماه به دلیل تقارن با شهادت، اجرا نخواهد داشت.
Elaheh Eli این را خواند
علی جنتی روی صحنه نمایش شمس پرنده گفت: پری صابری از هنرمندان کم نظیر در حوزه نمایش و از شخصیت‌های افتخار آفرین برای ملت ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارشنبه 17 شهریور با حضور در ایوان عطار مجموعه کاخ سعدآباد به تماشای «نمایش شمس پرنده» نشست.
جنتی در پایان نمایش، روی صحنه رفت و ضمن قدردانی از پری صابری، کارگردان نمایش شمس پرنده و سایر هنرمندان این نمایش به تماشاگران گفت: پری صابری از هنرمندان کم نظیر در حوزه نمایش و از شخصیت‌های افتخار آفرین برای ملت ایران است.

وی ادامه داد: آثار خانم صابری از ویژگی‌های متفاوتی برخوردار است که انتخاب سوژه‌های ناب و به تصویر کشیدن شخصیت ها و مفاخر کشور در دوران‌های متفاوت از جمله آنهاست.

جنتی با اشاره به اجرای موفق نمایش «باغ دلگشا» در تالار وحدت افزود: شمس پرنده هم مانند ده ها اثر دیگر که خانم صابری نوشته و کارگردانی کرده‌اند از نمایشنامه‌ای بسیار قوی برخوردار است که با همراهی بازیگران، خوانندگان و نوازندگانی توانمند، به خلق اثری بدیع انجامیده که برای مخاطب لذت بخش است. نمایش شمس پرنده، شناختی از مولانا و شمس تبریزی که با یک ماه تحقیق و مطالعه در مثنوی معنوی و دیوان شمس تبریزی حاصل خواهد شد را طی دو ساعت در اختیار مخاطب قرار می‌دهد.

... دیدن ادامه »وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: از خدا می‌خواهم عمری طولانی به خانم صابری عطا فرماید تا ایشان بتوانند ده‌ها اثر دیگر از جمله نمایشنامه کورش را که همیشه آرزوی اجرایش را داشته‌اند خلق کنند چرا که نمایش کورش، قطعاً جزو ماندگارترین آثار هنری کشور خواهد بود.

جنتی در پایان ابراز امیدواری کرد هنرمندان جوان به پیشکسوتانی چون پری صابری اقتدا کرده و آنها را الگو قرار دهند و تاکید کرد: آنچه اهمیت دارد، نمایشنامه‌های فاخری است که می‌توانند ارزش‌ها و افتخارات ملت ایران را به تصویر کشیده و برای نسل های آینده پندآموز واقع شوند.پری صابری، در پایان صحبت‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از حضور وی و حمایت مردم یادآور شد: به فرهنگ ایران عشق می ورزم و همواره حس می‌کنم دینی نسبت به مردم ایران دارم ‌و تا روزی که بتوانم خواهم کوشید پدیده‌های بی‌نظیر ایران را به مردم ایران و خارج از ایران معرفی کنم.

به گزارش خبرگزاری تسینم، نمایش «شمس پرنده»، که پس از بارها اجرا طی سال‌های گذشته، تابستان سال جاری، در ایوان عطار مجموعه سعدآباد به روی صحنه رفت روایتی است از ملاقات مولانا جلال الدین محمد با شمس تبریزی که سرآغازی است برای تولد دو اثر ماندگار در ابیات جهان: «مثنوی معنوی» و «دیوان شمس».
۲۶ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تاخیر در شروع کار یکی از عیوب کار.ولی اجرای عالی تمامی افراد با وجود برخی اشتباهات کوچیک ولی کار عالی، متن و موزیک بسیار زیبا و سر شار از مستی.
رقص قونیه بسیار خوب و موفق و همچنین موسیقی مربوط به قونیه با وجود نقص در آن ولی خوب بود.
ایراد در ناهماهنگی لباس تا حدی قابل لمس بود.
کار هر روز بهتر از دفعه قبل اجرا میشود.
سلام دوست عزیز
رقصی که تو این نمایش به اجرا در میاد "سماع" نامیده میشه ؛ از دوستان خواهش میکنم این رقص رو قونیه ننامند! قونیه فقط محل دفن حضرت مولاناست و متاسفانه طی سالهای اخیر به دلیل اهمالی که از سمت ما ایرانیها شده و همچنین تبلیغات وسیع کشور ترکیه ... دیدن ادامه » و برگزاری همایشهای بسیار در مورد مولانا و شمس تبریزی بسیاری از مردم دنیا ایشان رو متعلق به ترکیه می دانند و فکر میکنند فرزندان آن سرزمین هستند.
زمانیکه در استانبول بودم در کنسیاژ هتل، رقص سماع تحت عنوان Whirling deravishes به توریست ها معرفی میشد و به قدری این موضوع فرهنگ سازی شده که همه جای بازار تابلو و جاکلیدی و مجسمه شخصی که در حال سماع هست به چشم میخوره و به نحوی تبدیل به یه سمبل شده توی این کشور.
بیاید با همدیگه قدر بزرگان رو بدونیم و یادشون رو زنده نگه داریم تا بیگانگان نتونن چهره های برجسته سرزمین ما رو به نام خودشون ثبت کنن.

با سپاس
۲۸ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا باید دست خانم صابری رو بوسید .واقعا لذت بردم از این همه عشق
فقط ای کاش در مورد لباس ها و کفش های بازیگران دقت بیشتری میشد.کفش های بعضی از بازیگران اسپورت بود که تاثیر گذاری وباور پذیری نقش ها رادر زمان اجرا کمی کاهش میداد.
با سلام و عرض ادب به تمام دست اندرکاران این نمایش.
از تاخیر بگذریم نمایش ضعف های فراوانی داشت از ناهماهنگی گروه حرکت و مشکلات فنی صدا تا تپق زدن برخی بازیگران ..حسن عمده این نمایش بازی زیبای آقای حاتمی و صدای صدالبته دلنشین ایشون بود.
در کل فکر می کنم آقای مرزبان در نمایش بازار عاشقان موفق تر عمل کردند ولی از آنجایی که میدانم همچنین نمایشی نیاز به تمرین و تدارک بسیار دارد و قطعا حاصل تلاش جمعی هنرمند عزیز است باز هم به ایشان تبریک گفته و امیدوارم روز به روز نقایص کار کمتر شود.
کار در روزهای آتی پیشرفت خوبی داشت نسبت به روزهای اول ولی تاخیر در شروع عیب کار بود
۰۳ شهریور ۱۳۹۵
در کار دیشب که من دیدم چنین ضعف هایی دیده نمیشد یا انقدر کوچک بود که میشد نادیده گرفت ، البته شاید به دلیل حضور آقای جنتیِ وزیر در بین تماشاچیان بود که با تمرکز بیشتر کار انجام شد
۱۸ شهریور ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا با توجه به ورودی‌های مختلف مجموعه کاخ سعد آباد، به نشانی درست ورود به این اجرا دقت کامل داشته باشید:
نشانی: میدان تجریش، خیابان فناخسرو، خیابان دربند، میدان دربند، مجموعه کاخ سعدآباد
بهنوش بهی زادی، ZHEREHA حکیمیان، پانته آ اعتمادزاده و mojgan1395 این را خواندند
Maryam این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سالهای قبل این نمایش رو دیده بودم. و هر سال تا حدودی متفاوت نسبت به قبل اجرا شده و همیشه عالی بوده. ازلحلظ سمعی، بصری فوق العاده و ازلحاظ متن بسیار حرفه ای و عمیق، از لحاط بازیگری و کارگردانی بی نظیر... انشالله این بار هم حتما می بینم. واقعا عالی است. به همه افرادی که به موسیقی سنتی، عرفان، مولانا و شمس علاقمندند توصیه می کنم حتما این نمایش رو ببینید و از دست ندید.
خانم صابری عزیز امیدوارم همیشه سلامت و پایدار باشید. ممنونم ازتون
به آگاهی می رسد امکان خرید بلیت این نمایش فراهم شد.
mojgan1395 این را خواند
زهرا نصراله زاده این را دوست دارد
سلام. خسته نباشید. لطفا امکان خرید روزهای بعد از 18 رو زودتر فراهم کنین. ماهایی که شهرستان هستیم و فقط برای این تئاترها به تهران میایم باید حداقل از یه هفته قبل برنامه ریزی کنیم. و اگه ممکنه بفرمایین که چرا از اول همه ی روزها تا آخر نمایش باز نیست؟ شاید یکی ... دیدن ادامه » بخواد از یه ماه قبل برنامه بریزه. لطفا به ماهایی که برنامه ی شلوغی داریم هم توجه کنین. ممنون
۱۳ مرداد ۱۳۹۵
با سلام و سپاس از زحمات خانم صابری
باید عرض کنم علی رغم تلاش بسیار هنرمندان این تئاتر را باید تئاتری موزیکال دانست که اگر صدای آقای ترکاشوند و هنرمندی جناب حاتمی نبود هیچ نداشت
از نظر من حقیر ، اجرای رقص هی‌پاپ یا لوندی های رقص خردادیان در شان مولانا ... دیدن ادامه » نیست یا تکان دادن سر با موهای بلند به نشانه درویشی یا رقصی که هیچ شباهتی به رقص سماع نداشت.
بخشهایی از اتفاقات بی رنگ نمایش مانند عروسی مولانا یا کشته شدن دختری که پسری به دنبالش بود برای من کاملا بی مفهوم بود!!!
طراحی لباس ها صفر بود .لباس بازیگراان خانم تداعی گر لباسهای دوره قاجار بود بیشتر و کفش هنرپیشه ها هم که...
من حیث مجموع در مقایسه با تئاتر بازار عاشقان این تئاتر از نظر بنده بسیار ضعیف و ملال آور و فاقد القای هر نوع اطلاعات از زندگی شمس و مولانا به خواننده بود
۰۴ مهر ۱۳۹۵
با سلام
این نمایش خوب یا بد کاری ندارم.
متاسفانه بخاطر 7 دقیقه دیرکرد (20:07) ، درب رو بسته بودن و هیچکس را راه ندادن. باوجود اینکه ساعت شروع 20 بود، گفتن 19:30 درب ورود بسته میشود.
در نتیجه کل مبلغ بلیط سوخت شد. شما تصور کنید برای 1خانواده 4 نفره، حدود 300 هزار تومن ... دیدن ادامه » ضرر... و این 1جور کلاه برداری رسمی محسوب میشه.
۱۴ مهر ۱۳۹۵
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید