آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم‌تئاتر سیزیف
S3 : 14:57:30 | com/org
۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
بها: ۱۵,۰۰۰ تومان
یک بازیگرِ تئاتر مدتی است که در یکی از نقش‌هایش مانده است و نمی‌تواند خودش را از این نقش جدا کند. زندگیِ حرفه‌ای و خصوصی این بازیگر تحتِ تأثیرِ این نقش قرار می‌گیرد و نمی‌تواند بین خود و نقشی که بازی می‌کند تفاوتی قائل شود. او چاره بیرون آمدن از این بحران را در حذف خود می‌بیند.

- برنده‌ی تندیس و دیپلمِ افتخارِ بهترین نمایش‌نامه از بخش نمایشنامه‌نویسیِ سی و هشتمین جشنواره‌ی بین‌المللی تئاتر فجر در سالِ ۱۳۹۸- مناسب برای مخاطبان بالای ۱۴ سال.
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
به به به این نمایش
پویا و celine این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعا جز بهترین تئاتر های ایران هست حتما این اثر رو ببینید و فیلمش رو نگاه کنید.
برای کسانی که قبلاً این نمایش رو دیده‌ن تخفیف داره؟
پویا فلاح، فاطمه محمدی و حسین مجتهدی این را خواندند
میم و محمد مجللی این را دوست دارند
من به شخصه با فیلم تاتر-به طور کلی- ارتباط برقرار نکردم و نمیبینم. ولی، نکته ای که گفتین به نظرم خیلی جالبه؛ این که کسانی که قبلن برای اون نمایش بلیت تهیه کرده بودند، تخفیفی برای فیلم تاتر شاملشون بشه👌👌👌
گروه همیاری (support)
درود بر شما
تمام فیلم‌تئاترهای تیوال شامل ۳۰٪ تخفیف برای مشترکین تیوال‌پلاس میباشد و پیشنهاد شما نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
با سپاس
۰۱ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
محمد برهمنی بااستعدادترین کارگردان جوان حال حاضر ماست. این میزان از دقت و کنترل بازیگران کم‌سابقه است. حتما این نمایش درخشان را ببینید.
واقعا فیلم تیاتر با کیفیتی بود (صدا، تصویر، تدوین)
اونقدر هم که دوستان میگفتن نیاز به پاس کردن پیش نیاز (اتوبوسی به نام هوس، نمایشنامه کلفت و...) نداشت به نظر من! یعنی بدون آگاهی و اطلاع ازون پیش نیازها هم میشه از دیدن این اثر و اجرا لذت برد!
در واقع مونولوگ معروف اسماعیل گرجی در انتهای نمایش درباره "بازیگری و زایمان" خود به تنهایی گویای منظور و مفهوم داستان این نمایشِ!!!
در آخر من فکر میکنم اگر کسی "زندگی در تئاترُ" دوست داشته باشه و باهاش ارتباط برقرار کرده باشه این اجرا و نمایش رو هم دوست خواهد داشت!
سپاس از همه عوامل این اثر و نمایش بی نظیر و تیوال عزیز..

«در آخر من فکر میکنم اگر کسی "زندگی در تئاترُ" دوست داشته باشه و باهاش ارتباط برقرار کرده باشه این اجرا و نمایش رو هم دوست خواهد داشت!»

جناب مجتهدی یک توضیحی پیرامون این قسمت نوشتتون میدید لطفاً
۱۵ مرداد
رویا
سلام ببخشید تو پستتون نوشتم، ولی همون که آقای فدایی گفتند بود
بازم معذرت میخام
بد متوجه شدم
🙏
حسین مجتهدی
بازم معذرت میخام بد متوجه شدم 🙏
🙏🏻
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم تئاتر اجرای اول بود.
بهترین تئاتری که دیدم👌
به امید اجرای دوباره✌
پویا فلاح این را خواند
محمد مجللی، حسین مجتهدی و میشا آشتیانی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ممنون که تو این روزها، لذت تئاتر خوب برام یادآوری کردین، این حس و لذت را فراموش کرده بودم.
درباره خود نمایش که گفتنی‌ها رو بارها گفتیم و باز هم دیدنش برای من فوق‌العاده لذتبخش بود.
درباره کیفیت فیلم‌تئاترش میخواستم بگم که چقدر فیلم‌برداری و تدوین خوبی داره، ازین بابت هم ممنون. 😊
درود
البته گفتی نیست که نمایش رو اصلاً دوست نداشتم ولی نگاه و روحیه پشت حرف شما رو حتماً دوست داشتم
محسن جوانی
درود البته گفتی نیست که نمایش رو اصلاً دوست نداشتم ولی نگاه و روحیه پشت حرف شما رو حتماً دوست داشتم
ارادت فراوان 😊⁦☘️⁩
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی دوست داشتم این اجرارو تک تک خاطرات اون روزی که دیدمش اومد جلو چشمم با دیدن دوباره فیلم اجرا! هرچند که اون لذت زنده دیدن و نفس نفس زدن بازیگر ها رو نداشت ولی فوق العاده بود!
امکان خرید و تماشای آنلاین این فیلم تئاتر از پنج شنبه ۲۶ تیر ساعت ۱۲:۰۰ در تیوال آغاز می شود.
رکسانا معتمدی (roxanamotamedi)
درباره نمایش سیزیف (برگه وابسته) i
با عجله وسایلم رو جمع و‌جور کردم، باید به تئاتر می‌رسیدم، از کامنت‌های تیوال فهمیده بودم که بهتره قبل از تماشای سیزیف، فیلم اتوبوسی به نام هوس رو دیده باشم، فیلم رو دیدم و نیم‌نگاهی هم به نمایش‌نامه‌ی کلفت انداختم.
توی اسنپ زندگی‌نامه‌ی ویوین لی رو نگاه کردم و یهو به خودم اومدم، درست مثل شاگردی که برای جلسه‌ی امتحان آماده می‌شه داشتم برای سیزیف آماده می‌شدم، آخرین باری که اینقدر عمیق درگیر موضوعی شده بودم کِی بود؟ یادم نیست.
سیزیف کارش رو با شما دقیقا پیش از شروع تئاتر شروع می‌کنه، یک اجرای مدرن، بازی‌های روان و پرتحرک و البته اسم درست و بجا، افسانه‌ی سیزیف مقاله‌ای از #آلبرکامو ست و به داستان سیزیف اشاره می‌کنه که مجازاتش حابجا کردن سنگ بزرگی بوده.
درست مثل بلانش.
نقطه‌ی مشترک ویویون‌لی، هیث لجر و رابین ویلیامز، مریلین مونرو و... علاوه بر بازیگری چیز دیگه‌ای هم هست: غرق شدن توی شاه‌نقششون!
جایی در اواخر نمایش اسماعیل گرجی رو به جمعیت می‌شینه و با مونولوگی بازیگری رو به مادر بودن تشبیه می‌کنه، با این تفاوت که بازیگر «می‌زاید که بمیراند» این خطابه‌ی -به قول نمایش‌نامه نویس - کلیشه‌ای در کلیشه‌ای‌ترین نقطه‌ی صحنه اونقدر عمیق و درست ایراد میشه که تا چندروز بعد از نمایش به مفهومش فکر می‌کنی.
به صدای بلانش ... دیدن ادامه ›› وقتی با گریه می‌گه: «گاهی وقتا نمی‌دونم تو دوست من هستی یا دشمنم؟»
شاید بهترین توصیف از این نمایش این جمله‌ی تولستوی باشه که می‌گه:
«هنرمند از طریق هنر خود مخاطبان را به احساسی مبتلا می‌کند که خود تجربه کرده است.»
شهرزاد (sh_u_ze)
درباره نمایش سیزیف (برگه وابسته) i
+بهش گفتم بازیگر روبه‌روی من باید آدم باشه من با حیوون جماعت کار نمی‌کنم.
-این با حیوون جماعت کار نمی‌کنه.
+تشخیص این‌که کی آدمه کی حیوونه با خودمه نه هیچ حیوون دیگه‌ای.
-تشخیص این‌که کی حیوونه کی آدمه با خود حیوونشه. نه هیچ حیوون دیگه‌ای.
+مرسی.
-خواهش می‌کنم.
شهرزاد شاهین خو (sh_u_ze)
درباره نمایش سیزیف (برگه وابسته) i
-بلانش، یادت میاد وقتی قبول کردی که من وارد زندگیت بشم اوضاع‌رو عوض کردی، وقتی قبول کردی که من پارتنرت بشم برای دومین بار اوضاع‌رو عوض کردی، الان برای سومین بار اوضاع‌رو عوض کردی. ولی این‌بار برای همیشه، دیگه برگشتی در کار نیست عزیزم.
#او
محمدمهدی ایزدی (mhmmd_mhd)
درباره نمایش سیزیف (برگه وابسته) i
بخشی از موزیک‌های نمایش:
موزیک آغازین:
Just ( After song of songs)-David Lang
موزیک وسط کار:
Mr. Lonely-Bobby Vinton
موزیک انتهایی:
Hope (Xavier's Theme)-John Ottman
اگر اشتباه نکنم Path 3 از Max Richter هم بود.
۲۴ تیر ۱۳۹۸
خانم پوردهقان
از بات های موسیقی داخل تلگرام استفاده کنین
هر چی بگین (و حتی هر چی نگین!) توش پیدا میشه
۲۹ تیر ۱۳۹۸
آقا شاهین و آقای مجللی ممنونم ازتون
۳۱ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
محمد حسن موسوی کیانی (mousavi1364)
درباره نمایش سیزیف (برگه وابسته) i
با سلام خدمت دوستان
// در ستایش تئاتر//
نمایشنامه: عجیب است که با یک نمایشنامه ایرانی روبرو هستم و متن خوب و دقیق و قوی است، البته شخصیت پردازی مرد داستان از فیلمی بطور خاص و غافلگیریی انتهاییش از فیلم آمریکایی است (به خاطر لو نرفتن اسم فیلم ها را نگفتم)
خب دیالوگها را به الطبع از نمایشنامه برجسته جهان و به جا استفاده کرده است، ایراد خاصی به جز غافلگیری پایانی اش نمی توانیم بگیریم.
بازی ها: نقش مرد بسیار خوب است و زن هم خوب است و مرد دوبرابری بهتر از زن.
سالها بود که ((بازی تئاتری)) ندیده بودم بازی هایی قوی با بدن منعطف و اغراق با میمیک های فوق العاده چهره .. و البته صدای رسا بدون داد و بیدادهای معمول.. در بدن و میمیک صورت بازیگر مرد عالی بود ولی بیانش متوسط بود...
بازی هایی دیدیم که فقط بعضی اساتید در کلاس های بازیگری شان آموزش می دهند و البته زیاد ازش استفاده نمی شود.. می توانیم بگوییم بازیگر مرد از نظر تکنیک نمره ... دیدن ادامه ›› عالی می گیرد و تا به امروز در سال98 و سال 97 بهترین بازی را از نظر من داشته است... و باید چیزی شبیه Fantastic یا بگوییم wwwooo
تماشاچی نتوانسته بود بین خود مرد و بازی هایش فاصله گذاری کند البته ایراد کارگردانی است..
زن هم بدنش قوی تر از میمیک و صدایش بود و البته لرزه های بدنش و استیصال هایش و تنهاییش.. به خوبی به نقشش نزدیک شده بود و می توانم بگویم در زمینه ارتباط فکری به مشخصات و مختصات ذهنی نقشش بیشتر نزدیک شده بود..
اگر بازیگر نقش زن مثل مرد توانمندتر بود و اگر بازیگر مرد درکی از مختصات ذهنی اش می یافتیم زوجی عالی از بازیگری در یک اثر هنری به نظاره می نشستیم...
طراحی صحنه: بعد از مدت ها دکور دیدیم و دکوری در خدمت میزانسن ها، دکور خوبی بود ولی بگویم عالی بود، نه، کارایی داشت و درخدمت نمایش... خلاقیت دکوری آنچنانی نداشت ولی صندلی تک چوبی اش عالی بود.
گریم: گریم بازیگر مرد خوب بود ولی باید بازیگر زن هم گریم می شد چون در جایی هم از بازیگر زن خواسته می شود که گریمش را پا ک کند .... در هر تغییر نقش می توانستیم با گریم هایی جدید (حداقل طراحی گریم جدید) روبرو باشیم، که نبودیم و این هم یکی دیگر از ضعف های کارگردان است...
طراحی لباس: خوب بود و در خدمت نمایش... // البته می توانست برای بازیگر زن تغییر لباس های بیشتر و جذاب تر باشیم مثل لباس جالب مرد در آغاز نمایش...
میزانسن: فکر کنم دیگر جایی از صحنه نبود که بازیگران از آن استفاده نکرده باشند، فقط بازیگران شنا نکردند و پرواز... // اما ظرفیت این را داشت که از دکورش بیشتر استفاده کند که نکرد.. و هربار نه بطور تکراری از مبل و میز و صندلی هایش بازی های بیشتری بگیرد، که نگرفت.
در بعضی ها جاها پشت به تماشاچی، بازیگران به ایفای نقش می پرداختند که لزومی نداشت و کمکی به پیشبرد داستان نکرد.
باید دقت کرد سالن تئاتر مستقل برای اجرای این نمایش بزرگ بود و باید میزانسن ها براساس دید تماشاچی ها حتی حرامزاده گوشه سمت راست اجرا می شد تا همه بتوانند متوجه سیر داستان بشوند.../// با این همه به نظرم نمره خیلی خوبی برای اکثر میزانسن هایش می گیرد.
هدایت بازیگران و دیگر عوامل: من کارگردان این نمایش را خالقی دیکتاتور و خلاق و جزئی نگر دیدم که دخالت هایش بعضاً در بازی و طراحی صحنه و گریم و... فرصت نشان دادن توانایی ها و خلاقیت های فردی دیگر عوامل را در بعضی جاها سرکوب کرده بود و نظر خودش را به همکارانش دیکته کرده بود، اما در اواسط و به خصوص انتهای نمایش این جزئی نگری ها کم کم رنگ باخت..
موسیقی: سعی شده بود بنابر نمایشی که در حال اجراست موسیقی متناسبی نیز پخش شود ولی خب چون موسیقی هایش را نمی شناسم نظری هم ندارم.
فصل درخشان: در جایی که همه فکر کردیم نمایش تمام شده و ایستادیم و شروع به دست زدن کردیم در حالیکه دیدم نمایش به پایان نرسیده و ما نیز جزئی از نمایش او شدیم.. ، در تئاترهای دیگری هم از این موضوع استفاده شده بود در همین امسال و البته چیز جدید و خلاقانه ای محسوب نمی شود اما استفاده درست و به جا از این اتفاق توانایی های کارگردانش را به رخ کشید.
افسوس های من: سیر داستانی در 20 دقیقه اول جذاب است ولی بعد از لو رفتن ایده نمایش بودن بازی هایشان کم کم روند نمایش ملامت بار می شود و تمهیدات کارگردان و استفاده از دکور برای جذابیت به خصوص پرتاب کتاب و گفتن واژه حرامزاده به تماشاچیان هم نمی تواند این 40 دقیقه ملامت بار را کمرنگ کند.. ، تعویض پرده نداریم و تماشاچی همچنان منتظر ضربه و غافلگیری است و چشم از صحنه بر نمی دارد تا مبادا لحظه ای را از دست بدهد صندلی های بد تئاتر مستقل هم به خستگی ذهنی استفاده کنید تا تماشاچی خسته ذهنی و فیزیکی را توامان تجربه کند.. // در جایی بازیگر مرد شروع به خواندن آوازی انگلیسی می کند و کمی هم می رقصد.../// من بودم به خاطر همان افسانه سیزیف این نقش تغییر پرده ها را به موسیقی و رقص و شاید رقص نور می سپردم تا خستگی ذهنی را حداقل از تماشاچی دور کند و فرصت استراحت به او بدهم تا مشتاقانه تر کار را دنبال کند...، چون دیگر تمهیدات کارگردان برای یک تماشاچی حرفه ای موثر واقع نشد چه برسد به تماشاچی عام.
حرف آخر:
تئاتری بود که در ستایش تئاتر لذت دیدن تئاتر را به ما چشاند چیزی که داشت کم کم فراموشمان می شدلذت دیدن تئاتر.
از تمامی عوامل به خصوص نویسنده و کارگردان و دوبازیگر و البته به جز نوید محمد زاده و سالن تئاتر مستقل تشکر می کنم.
با تقدیم احترام به تماشاچیان و خوانندگان این نقد و عوامل فوق الذکر
محمد حسن موسوی
فکر کنم متنتون نیاز به برچسب افشا داشته باشه به خاطر توضیح در قسمت فصل درخشان
۱۹ تیر ۱۳۹۸
سلام و احترام
من نقد شما رو خوندم. در یک نقطه مشترکیم. اینکه هر دو از این اثر لذت بردیم. مسیر ما از اینجا به بعد جدا میشه. من به دنبال این میرم که ببینم چرا لذت بردم .. چقدر لذت بردم.. ارزش اثر رو شناسایی کنم و حواسم باشه تولیدکنندگان اثر سرم کلاه نذاشته باشن.. همون که دوستان میگن کار شریفی بود.. شما به دنبال نقد و پرداخت در جزئیات هستین.. خیلی هم وسواسی عمل میکنین.. یه وقتایی این وسواس باعث میشه انقد کیسه بکشی رو سر و صورت اثر که پوستش بره.. اگه اثر برای من تولید شده به عنوان یک فرد عامی که حواسش هست سرش کلاه نره و کسی کم فروشی نکنه نظر من در بعضی جاها با شما متفاوته.. بازیگر خانم رو نمیتوین با بازیگر اقا مقایسه کنین و با متر و معیاری که برای مخاطب مشخص نکردین بگشن که دو برابر بهتره.. بازگیر خانم مداوم در صحنه حضور داره و در واقع باید داشته باشه چون ماییم که رفتیم در عمق زندگی این زن و داریم وارد روح و روان و دردهای این زن میشیم. نقش مرد که توهمات این زنه کارش با خود زن بسیار متفاوته.. در اون حدی که انتظار نیره از نقش بلانش ، خانم مولایی کارش رو خوب انجام میده. به همین ... دیدن ادامه ›› دلایلی که عرض کردم نقدتون رو راجع به گریم خانم مولایی هم نمیتونم بپذیرم.
اما از نگاه من از نظر فنی فیلنامه قوی، منسجم و دارای یک خط روایی ممتد و گیرا بود. ئلییک اشکال عمده داشت. نامگذاری فیلنامه. نه اینکه اسم فیلنامه بد باشه. چطور بگم. فیلنامه نویس دچار یه سرگیجه بود. ببینید مطلب ساده بود. یه بازیگر خانم به خاطر ماهیت شغلش و غرق شدن در آثارش دچار یک وهم شده و حالا ماداریم در اون کاراکتر پیمایش میکنیم تا از چیستی و چرایی اون سر دربیاریم. کافیه. به نظر من نمیخواد بنا به هر دلیل و شرطی که خودمون واسه خودمون گذاشتیم راجه به هر کانسپتی صحبت کنیم ، یه دیالوگ یه جای نمایش پرت کنیم تا به اون شرط خودمون وفادار بشیم. با اینکار کاراکترها دچار سرگیجه بشن و من مخاطب هم دچار نفهمیدن یه سری جاها.. بعدش یا میگم من که نفهمیدم چی شد پس کار خوب نبوده یا اینکه میگم عجب اثر فاخری چه کار سنگینی بود..... نه هیچکدوم از اینها نبوده .. نمایش نامه نویس های ما متاسفانه گنگ گویی و پرت کردن دیالوگ ها بی ربط رو به وسط نمایش دوست دارن. ما اصلا درگیر پوچی در کاراکتر نیستسم. اسم اثر رو گذاشتیم سیزیف حالا یه جاهایی دنبال ربط دادنیم تا بگیم لابد دلیلی داشته در حالیکه کار یک اثر هنری در قالب یک مضوع روانشناختی با دغدغه های انسانیه..
در کل نقد بسیار خوب و موشکافانه ای بود جناب کیانی که باعث میشد من مخاطب به اثر نزدیکتر بشم.
۲۵ تیر ۱۳۹۸
آقای موسوی عزیز
با سلام مجدد
1. متر و معیار من در بازیگری سبک همخوان با اجراست.. و در اینجا سبک بازیگری بیومکانیک است هر دو
دومین متر ومعیار نزدیکی به چیزی که باید باشه از نظر مشخصات و مختصات ذهنی
مثال می زنم فرض کنید یک بازیگر قرار است نقش یک ادم 90 ساله را بازی کند حالا این آدم در سر صحنه 20 تا بارفیکس برود... ممکن است لرزه ... دیدن ادامه ›› و بدن یک پیرمرد و گریم و صدای یک آدم 90 ساله باشد ولی 20 تا بارفیکس خب بی معناست... من در بازیگری مرد به مختصات ذهنی و مشخصات یک توهم پی ببرم...
2. در مورد گریم نظری ندارم روی نظرتان....
3. سرگیجه گرفتنتان به خاطر عدم درک صحیح کارگردان از نمایش و همان 40 دقیقه ملامت بار است...
اگر درست پرده عوض می کرد یا حداقل فاصله گذاری درستی داشت حداقل 60% اون داستان پرت و پلاها تمام می شد...
4. سیزیف یک افسانه یونانی به نام تکرار است که کامو در ادبیات مدرن ازش استفاده کرد .. داستانش را بخوانید شاید کمک کندبه جواب سئوالتان..
5. خب من یک ایده تخصصی دارم که در مورد سینما و نمایش با هم فرق می کنه..
بضاعت تئاتر پرده و دکوره، جدیداً با پرده می توانید مثل سینما از بصر استفاده کنید... پس باید انتظار تئاتر داشته باشید و از مشخصات تئاتر لذت ببرید... // چیزهایی که در تئاتر ارزش است در سینما ضد ارزش.. همین بازی بیو مکانیک اگر در فیلمی ببنید می خندید.. /// دوم انتظار داشتن انمایشنامه و فیلمنامه دو مفهوم متفاوت است.../// البته بگویم من تخصصم سینماست....// ولی بازی و خلاقیت تئاتر را دوست دارم حس می کنم دیگر فیلم های خلاقانه ای مثل پالپ فیکشن یا بازی یا فایت کلاپ یا فارنهایت 451 یا هشت و نیم فدریکو فلینی و.... ساخته نمیشه و البته خلاقانه ترین و اولین فیلم زندگی من استالکر (راهنما) اندری تارکوفسکی است که اگر ده دقیقه آخرشو حذف کنند بی نظیرترین فیلم تاریخ سینماست.. /// به نظرم درجاهایی بین فیلمنامه و نمایشنامه تمایز قائل نشدی... ///ایراد بزرگ من به نمایشنامه نویسش حتی تکراری بودن نبود... ایراد بزرگش که باید در جای جای نمایشنامه المانهایی برای ما گذاشته می شد که اگر یکبار دیگر بشینیم و نمایش را ببینیم بفهمیم نمایشنامه نویسش کد داده ما نتونستیم پیدا کنیم.../// و خب البته ضعف کارگردانی هم می شود... چون کد را کارگردان خرج می کند...
نمونه اش فیلم مظنونین همیشگی است... // ولی انجا سینماست و تو دوربین داری و دکوپاژ و لوکیشن و.../// بنابراین تمهیدات نمایشنامه نویس باید دقیق باشد و البته کارگردان...
واقعیتش من خیلی نمایشنامه ایرانی را نمی بینم چون به جز چند نفر خیلی ان طور که دوست دارم نمی چسپد به همین ایراداتی که گفتی...// یادم هست از برشت یک نمایش کوتاه به اسم گدا و سگ مرده در سال 82 اجرا بردیم ... //بالای 130 بار خواندیم...// در رانتهای نمایش یک غافلگیری داره که چندجا براش دیالوگ بین گدا و شاه را به درستی و دقیق توجیه می کنه...
خدا غرق رحمتت کند که لذت داستان و نمایش را به ما چشاندی...
عذر زیاد شد حرفهایم..
با تقدیم احترام
محمد حسن موسوی
۲۵ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت سانس ویژه این نمایش به کارگردانی محمد برهمنی و بازی اسماعیل گرجی و مهدخت مولایی روز شنبه ۲۲ تیرماه امروز چهارشنبه ساعت ۱۳:۰۰ آغاز خواهد شد.
آیا این نمایش تمدید میشه؟
۲۴ تیر ۱۳۹۸
لطفا لطفا تمدیدش کنیددددد
۰۶ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش به کارگردانی محمد برهمنی و بازی اسماعیل گرجی و مهدخت مولایی (روزهای یکشنبه ۲۳ تا جمعه ۲۸ تیرماه) امروز سه‌شنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
تاریخ پایان این نمایش به روز ۲۸ تیرماه تغییر داده شده است.
neda moridi و حمید عاشوری این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت دو روز تازه این نمایش به کارگردانی محمد برهمنی و بازی مهدخت مولائی و اسماعیل گرجی (روزهای پنجشنبه ۲۰ و جمعه ۲۱ تیرماه) امروز شنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
Nasim Bakhtiari این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سما قوام‌زاده (sama_ghm)
درباره نمایش سیزیف (برگه وابسته) i
"ازت می ترسم...انگار هم دوست منی هم دشمن من، هم میخوای بهم کمک کنی هم بندازیم تو هچل، انگار همیشه هم دروغ میگی هم راست..."

اصن بعضی از نمایش‌ها مثل سیزیف و زندگی در تئاتر باید نوبتی هر چند ماه یه بار اجرا برن
امیرحسین بروجردی (amirhossein64)
درباره نمایش سیزیف (برگه وابسته) i
بعضی وقتها آدم یه فازی داره که یه نمایش یا فیلمو که می بینه به نظرش خیلی خوب میاد و با جوگیری مزمن شروع میکنه در مورد اون کار تبلیغ کردن ولی بعد از یکی دوسال که اون فیلم یا نمایش رو مجددا می بینه متوجه میشه اون کار اونقدرام خوب نبوده و حتی تو بعضی مواقع خیلی هم ضعیف بوده

بعد از دیدن اجرای سال قبل سیزیف خیلی علاقه مند بودم که ببینم این قضیه جوگیری در مورد این کار که چند ماه منو درگیر خودش کرده هم صدق می کنه یا نه؟
خوشبختانه فرصتی دست داد و با اجرای مجدد سیزیف البته تو یک سالن دیگه تونستم کار رو دوباره ببینم
و خدارو شکر کردم که موفق به دیدن مجدد سیزیف شدم چون متوجه شدم که نه تنها این جوگیری در مورد سیزیف صدق نمی کرده بلکه به مراتب بیشتر از دفعه قبل لذت بردم و باز هم با تمام وجود درگیر این کار قوق العاده شدم
در مورد نمایشنامه سیزیف درسته که یه مقدار پیچیده ست و شاید نیاز به پاس کردن یه سری پیشنیازها مثل خوندن کلفتها و اتوبوسی به نام هوس و غیره داشته باشه ولی فارق از همه این پیشنیازها میشه از اینکار به صورت کاملا مستقل ... دیدن ادامه ›› لذت برد
بنظرم سیزیف اثریه در ستایش از کار طاقت فرسای بازیگری به معنای واقعی کلمه (بازیگر بودن نه ستاره بودن) و چالشهای و اثرات مخرب روحی و روانی که یه بازیگر با نقشهای مختلفی که در طول زندگیش ایفا می کنه مواجه میشه
اگه با سواد تئاتری خیلی اندک خودم در حد یه علاقه مند به تئاتر بخوام به عوامل این نمایش نمره بدم این نمره ها رو میدم:
کارگردانی محمد برهمنی: 8.5 از 10 یا شایدم 9
نمایشنامه محمد صادق گلچین عارفی: 8.5 از 10یا شایدم 9
بازی مهدخت مولایی و اسماعیل گرجی: 10 از 10 بدون هیچ شکی
(البته در مورد دادن نمرات، دارم این نمایش رو با کارهای روی صحنه رفته در تهران تو چند سال اخیر که خودم موفق به دیدنشون شدم مقایسه می کنم ولی به نظرم اگه این کار نره تو جشنواره های تئاتر در کشورهای دیگه جهان اجرا بشه به کل گروه نمایش سیزیف و بخصوص مهدخت مولایی و اسماعیل گرجی ظلم شده چون حقشونه که بیشتر از اینها دیده بشن)
با آرزوی موفقیت تو کارهای جدیدتر و البته امیدواری برای اجرای مجدد سیزیف