آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش بنگاه تیاترال
S3 : 16:29:25 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۵ تیر تا ۰۸ شهریور ۱۳۹۶
۲۰:۰۰
۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
بها: ۳۰,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ تومان  |  جزییات
همکف: ۳۰،۰۰۰ تومان
بالکن: ۲۵،۰۰۰ تومان

» این نمایش از ۲۲ بهمن تا ۲۷ اسفند در پردیس تیاتر شهرزاد به روی صحنه است، برای خرید بلیت اینجا را کلیک بفرمایید.

تماشای این نمایش برای افراد زیر ۱۶ سال توصیه نمی‌شود.
 از پذیرش کودکان زیر ۸ سال معذوریم.- از همراه داشتن فرزندان زیر ۱۶ سال خودداری نمایید.

گزارش تصویری تیوال از نمایش بنگاه تئاترال / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

گزارش تصویری تیوال از تمرین نمایش بنگاه تئاترال / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› نمایش «بنگاه تئاترال» رکورد فروش تماشاخانه سنگلج را شکست

›› آیین افتتاح نمایش "بنگاه تئاترال" با حضور چهره های فرهنگی برگزار و این نمایش توسط "جمشید مشایخی" افتتاح می گردد.

›› مرزبان «بنگاه تئاترال» را به سنگلج می آورد

›› بازگشت محمود بصیری به صحنه بعد از دوازده سال

ویدیوها

آواها

مکان

پایین تر از میدان حسن آباد، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، تماشاخانه سنگلج
تلفن:  ۵۵۶۳۰۸۷۱، ۵۵۶۲۵۴۴۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
دیدن این نمایش شاد و انتقادی را پیشنهاد می کنم، کاری متفاوت که از آن لذت بردم.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به کار بردن کلماتی مانند لودگی، مسخره بازی، آشفته و ..... در برخی نظرات (نمی توان هر نظری را نقد نام نهاد) به دلیل آشنا نبودن با نمایش های تخت حوضی و یا دقت نداشتن در انتخاب سبک نمایش برای تماشاست.
این سبک نمایش با ریشه ی شاید چند صد ساله با رویکردی انتقادی (اعتراضی) به حکومت های مستبد ومعضلات اجتماعی با زبان طنز (لودگی با مفهوم مثبت آن) برای استفاده از مصونیت ساده لوحی و جنون دربرابر مجازات حاکمان بوده است.
« رو مطربی و لودگی آموز تا حق خود از کهتر و مهتر بستانی »
حجت رو تمام کردید .
۳۰ مرداد ۱۳۹۶
صرفنظر از انتقادات سنجیده ای که می توان به هر اثری از جمله بنگاه تئاترال نصیریان و مرزبان داشت، پیرو فحوای فرمایش شما پیدایش تخته حوضی چنان قدمتی دارد که ریشهٔ آنرا تا جشن مغ کشان داریوش بزرگ در مذمت بردیای دروغین که از طوائف ِ روحانی مسلک وقت و غاصب تاج و تخت بود می توان جست و تلخکان از آن روزگاران سوار بر مرکب هنرهای نمایشی به تذکر و تنذیر و تمسخر ِ مکر و منقصت حاکمان می پرداختند و کم‌ و بیش تا قاجاریه همچون لوطی صالح شفیع مردمان نزد ولی نعمتشان بودند تا آنکه رفته رفته در دوران مظفری از زیر بیرق حکومت درآمدند و کریم شیره ای و حسین آقاباشی و احمد معیر و امثالهم به تأسی از تئاتر فرنگیِ دارالفنون و دیگر محافل روشنفکری، تخته و حوضی در بین عوام الناس سر و سامان بخشیدند و به اجرای نمایش های مستقل با درونمایهٔ طنز سیاسی اجتماعی پرداختند.
۳۰ مرداد ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شب گذشته 23 امرداد 96 وقتی برای دیدن این تیاتر به سنگلج رفتم خودم رو برای یک تیاتر تخت حوضی همانطور که جناب مرزبان قبلا فرموده بودند آماده کرده بودم ، تخت حوضی، همه چیزی که میخواستم درباره این تیاتر بدونم رو کاملا معنی میکرد ، راستشو بخواین یک اجرای شاد از لحظه منفی صفر آغاز تا دیالوگ آخر که پایین اومدیم دوغ بود ، قصه ما دروغ .... نبــــــــود!!!!! رو شاهد بودم ، البته در این اجرا شادی هم مفهوم خودشو داشت،تقریبا همه شرایط روز ایرانمان را مورد هجو قرار داده بود،این اجرادر قالبی طنز پرده دری کرده بود ، شاید اگر به چشم خود نمی دیدم و با گوش خودم نمی شنیدم هرگز این حجم از انتقاد را باور نمیکردم که در این دوره زمانه در اجرایی زنده بیان شده باشد.
یک تیاتر کامل تخت حوضی کاملا پر از تناقص و گاهی هم با امکان برداشت آزاد برای تماشاچی .
بعد از مدتها خنده های بلند کردم ولی متاسفانه وقتی مستی اجرا از سرم پرید دیدم در واقع داشتم به خودم و روزگاری که در آن می گذرانم میخندم. خنده ای مستانه ولی تلخ تر از هر مست کننده ای...
این اجرا از دیدگاه من عالی بود ، و سپاسگدارم از تمام عوامل اجرا ، دست مریزاد
سلام دوستان
من برای فردا (جمعه 27 مرداد) دو عدد بلیط ردیف 2 صندلی های 6 و 7 دارم اما متاسفانه نمیتونم بیام.....اگر دوستانی که برای روزهای از 31 مرداد تا اجراهای پایانی دو عدد بلیط دارن هر جای طبقه همکف و مایل به جابجایی هستن لطفا اعلام کنن.
ممنون
۲۶ مرداد ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت سانس‌های پایانی این نمایش، یکشنبه ۵ و چهارشنبه ۸ شهریور آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش همینک آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمیدونم چطور از عوامل نمایش تشکر کنم . موضوع اینجاست که من و همسرم بعد از پشت سر گذاشتن یک هفته ی غمگین ( به دلیل مشکلات پزشکی )به دیدن نمایش رفتیم . وقتی بلیط رو تهیه می کردم اصلا" نمیدونستم چه اتفاقاتی در انتظارمونه ... شب نمایش بی حوصله و غمگین بودیم ولی به امید تغییر حال و هوامون به سالن رفتیم و نمایش معجزه کرد .
از اون فرم ورود بازیگران به سالن از روی پله ها با رقص و آوراز تا همه ی نمایش عااالی بود و شب بسیار مفرح و بیادموندنی برای ما رقم خورد .
من نمایش زیاد میبینم و گذشته از جنبه ی تفریحی که نوشتم ، از طنز نقادانه ی نمایش بسیار لذت بردم . بازی ها عااالی بود . میخوام اسم ببرم ولی میبینم منصفانه نیست . خانم فرزانه کابلی دست مریزاد ، جناب مظلومی بی نظیر بودید ، آقای ایرج راد نازنین محشررررر و همه و همه از اصلی ترین تا کوچکترین عوامل عاااالی بودند . نسبت به همه ی نمایش هایی که میبینم و برای تهیه عکس و فیلم مرتب تهدید میکنند ما هم رعایت میکنیم ولی تو این کار ، قبل از شروع نمایش و بعد از اون کاملا راحت بودیم و فقط با روی گشاده و صمیمی مواجه شدیم .
ممنون ، ممنون ، ممنون .
راستی تیوال جان از تو هم ممنونم بلیط هارو با کیف پول خریده بودم و تخفیف خوبی شامل حالم شد
چی از این مهم تر که ی اثر هنری حال ادمو بهتر کنه ؟؟
۲۵ تیر ۱۳۹۶
خانم رستمی این نمایش در فیبو چند میشه ارزیابی کرد؟؟؟
۲۶ تیر ۱۳۹۶
خخخ خیلی خوب بود .بورس بازا تیاترو مورد هجوم قرار ندیم صلوات ت:دی
۲۶ تیر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عالی بود.
... ببخشید که آیینه ی تمام نمای شما در این نمایش بودیم...
... ببخشید که سیاه ما خاکستری بود ...
...ببخشید که قصه ی ما دروغ نبود ...
و ...
ببخشید که فرهاد ما هوس باز بود
ببخشید که پهلوان ما پوشالی بود
خیلی این قسمتش غمگینانه و تاثیر گذار بود
۲۵ تیر ۱۳۹۶
دقیقا موافقم.
۲۵ تیر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیشب نمایش را دیدم. فوق العاده بود. دست همگی شون درد نکنه که این سبک سنتی نمایش را حفظ کردند. بازی ها بی نهایت عالی . مخصوصا جناب آقای ایرج راد و علی فتحعلی با آن صدای ملکوتی اش. جناب میر طاهر مظلومی مثل همیشه شاهکار بود. هر چقدر تعریف کنم کمه . باید برید و این نمایش را ببینید.
با توجه به پررنگ بودن نقش موسیقی در این نمایش بهتره صندلی های یک سوم سمت راست سالن(رو به سن) رو برای نشستن انتخاب نکنید، چون در این زاویه نوازنده های روی سن به خوبی قابل مشاهده نیستند.
ضمن اینکه آقای میرطاهر مظلومی که عالی بودند، از یکی از تماشاگران آقای ردیف اول در حین نمایش بازی می گیرند. اگر آقا هستید و ردیف اول رو برای دیدن نمایش انتخاب می کنید انتظار اتفاقی کوتاه و جالب رو داشته باشید!
دوشنبه شب 96/04/05 به دیدین این نمایش رفتم. آغاز نمایش که از بخش بیرونی سالن و از طبقه بالا شروع می شد خیلی جذاب بود. همخوانی سرودی زیبا با حرکات نمایشی بازیگران که از کنار تماشاچیان حرکت می کردن، شور انگیز بود.
استاد ایرج راد فوق العاده بودن و پر انرژی. تو نمایش به نکات ظریفی که میشه گفت جز معضلات امروزی ما هست، با زبانی طنز بیان شد.
آقای میرطاهر مظلومی که دیگه نگو... چقدر آدم میتونه اینقدر نقششو خوب بازی کنه که اصلا آدم باور کنه که این ا خوده خوده همون شخصیت هستش نه بازیگر
دست مریزاد به همه عوامل که باعث شدن شب خاطره انگیزی واسم رقم بخوره
وقعا آقای ایرج راد بی نظیر بودن .انگار این نقش دقیقا برای ایشون نوشته شده بود .
۱۲ تیر ۱۳۹۶
واقعا ایرج راد فوق العاده البته در کل تیم بازیگرى معرکه بودند فقط کمى زندگانى که اونهم شاید بخاطر نوع نقش ضعیف به نظر میومد
۱۳ مرداد ۱۳۹۶
بازیگران فوق العاده بودند!
۲۶ مرداد ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تماشای این نمایش را به همه توصیه می کنم. نمایشی که در عین خنداندن انسان را به فکر عمیق درباره جامعه پیرامونمون دعوت می کنه. ... ارزش شدن بی ارزشها و ضد ارزش شدن ارزشها، بی هویتی در جوانها، فراموش شدن پشتوانه های ادبی و.... عاااالی بود
... " فراموش شدن پشتوانه های ادبی ".... ؛ به نظر می رسد منظور نگارنده محترم از پشتوانه های ادبی ، معطوف به پشتوانه های فرهنگی باشد ، و اگر چنین باشد می توان به کنه آسیبی که از این ناحیه به جامعه وارد میگردد پی برد . پشتوانه های فرهنگی علت موجده هنجارهای اجتماعی هستند و هنجارهای اجتماعی علی العموم مبنای عمل اخلاقی در جامعه قرار میگیرند ؛ و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل .
۱۱ تیر ۱۳۹۶
به خصوص سکانس اخر و با قی موندن گل در قلب قهرمان داستان به تنهایی می تونست ساعت ها فکر انسان رو درگیر کنه که واقعا چی شد که فرهاد هامون هوس باز شدن ؟پهلوانان و اسطوره هامون تو خالی ..و شیخ هاو زاهدانمون ریا کار ...
۱۱ تیر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مگه این شلوارت دلار ه که هی بالا و پایین می کشی ؟
به یکی گفتن : حالت چه طوره ؟
گفت : خوبم
گفتن: پس خیلی بی غیرتی
- از یکی پرسیدند خوبی؟
+ گفت: خوووووبه خووب...
اما شما باور نکن، زدیم به رگ بی عاری و بی غیرتی...
۱۵ آبان ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بحران هویت ... آری ، دغدغه ی نویسنده محترم نمایش بنگاه تیاترال بحران هویت ( در تمامی ابعاد آن ) است . جامعه ای که در تمامی ابعاد حیات خویش ( فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی ) دچار بحران هویت شده است ، لاجرم از خویشتن خویش ( بخوانید سنت ) بریده است و به مدرنیسم نیز نرسیده ، چون آونگی در تعلیق بین این و آن ، این را در جای جای نمایش می بینید ، مثل اینکه این اجتماع دل در گرو سنت دارد و چشم در برق مدرنیته ، اما نه دل کندن از سنت برایش راحت است و نه همت و اراده ی رفتن بسوی مدرنیسم را دارد ، نتیجه ، ملغمه ای می شود که جز اسباب سردرگمی و بی هویتی ره آوردی ندارد .
دهه هاست که ما مردم نه دل ماندن و نه پای رفتن ، برایمان نمانده است ، هنجارهایی که قرنها سنجه ی کنش های اخلاقی جامعه بود استحاله شده اند و تنها اسمی از ایشان باقی مانده است و از معنا تهی گشته اند بسان دانه ای پوک که فقط پوستی است خالی از مغز ، از مدرنیته نیز پوستین ظاهری آن را به تن کرده ایم تا خود را بفریبیم و دل مشغول ظواهرش گردیم بی آنکه در منتهایش غوری کنیم ، از اعماقش گوهر صید کنیم و مشعلی بیافروزیم و راهی بنماییم و خدمتی عرضه داریم .
بیشتر شخصیت های این نمایش کاریکاتوری از شخصیتهای واقعی و تاریخی اند ، به لفظ همانند و به معنا متضاد ، پهلوان نمونه عالی طراری زبردست و جبون ، حاجی اسطوره ریاکاری و فرصت طلبی ، فرهاد تندیس ناجوانمردی و حرام لقمگی ، شیرین نمونه اعلای وادادگی و قس علیهذا ، در این بین تنها سیاه است که آیینه ی تمام نمای وجدان نه چندان بیدار برخی هاست ، هم اوست که به سیاق پیام آور مذهب عشق ، مولانا جلال الدین ، در صحنه ی زندگی چراغ بر کف همی گرد شهر میگردد و انسانش آرزوست و یافت می نشود . چقدر این وضعیت آشناست ، هر تکه از خود خود ما در یکی از شخصیتهای حاضر در صحنه نمایش عیان میگردد ، محو می شود در دیگری عیان میشود ، محو میگردد و به هکذا و به هکذا .
نمایشی که در نقد تعلیق جامعه خویش بین سنت و مدرنیسم به خامه ی هنرمندی در کالیبر علی نصیریان به رشته ی تحریر در آمده است ، در صحنه ، اجرایی به سنتی ترین و ... دیدن ادامه ›› قدیمی ترین شکل از اشکال هنر نمایش در این سرزمین دارد تا خود اسباب عبرت باشد ، نمایش تخت حوضی . جناب هادی مرزبان و تیم اجرایی و پشت صحنه ، زحمات بسیار زیادی متقبل شده اند تا این متن جامه ی اجرا بر تن کند ، این اثر نیز مانند هر اثر انسانی دیگر خالی از اشکال نیست ، اما فارغ از جنبه سرگرمی این اثر ، امری که پشتوانه ی ارزشی گرانسنگی برای این نمایش است همانا دغدغه هایی است که در سطور ابتدایی این یادداشت قلمی شد ، بی شک در این زمینه علمای علوم گوناگون گفته اند و نوشته اند ، اما قرارگرفتن در بزنگاه تاریخی ای که سرنوشت نسلهای فردای این جغرافیای مظلوم را تعیین خواهد نمود ، توجه و مداقه ای صد چندان میطلبد ، به امید حق .

لذت بردیم واقعاذ.درود به اقای نصیریان و درو به اقای مرزبان بخاطر حفظ نمایش های قدیمی و رو حوضی
۱۰ تیر ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یه اجرای خوب و بی نقص
طنزی پر محتوا
واقعا لذت بردم از همون ابتدای کار تا انتها
از همه گروهی که برای اینکار زحمت کشیدن تشکر میکنم
امشب این نمایش بسیار زیبا و پر محتوا رو دیدم نمیتونم بگم چقدررررر لذت بردم بازیهای بینظیری رو به تماشا خواهید نشست.
در این برهه زمانی کشور به نظر بنده مردم عزیزمان بیش از پیش نیاز به شادی و خنده دارند و شاد کردن مردم با هنری فاخر از هنرمندان بزرگی همچون استاد علی نصیریان، استاد مرزبان و استاد راد و ... بر می آید. همانند کارهای قبلی استاد مرزبان کار بسیار عالی و بی نظیر. که به هموظنان عزیز نیز توصیه میکنم.
بازیهای کم نظیر ، نوشته و کارگردانی بی نظیر شب خوبی را فراهم می سازد.

ضمن سپاس از استاد هادی مرزبان و همسر نازنین ایشان سرکار خانم کابلی، سلامتی و تندرستی ایشان و استاد نصیریان و استاد ایرج راد و سایر ... دیدن ادامه ›› بازیگران که همگی عالی و همانند جناب آقای میرطاهر مظلومی بی نظیر بودند را از ایزد منان مسئلت دارم.

استاد نصریان
استاد مرزبان
استاد راد
و .... ممنونم / معزز باشید
۱۱ تیر ۱۳۹۶
تمدید میشه؟؟
۰۷ شهریور ۱۳۹۶
این نمایش در جشنواره آیینی و سنتی هم یک شب به صحنه میرود
هفته آینده
۰۷ شهریور ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید