کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال تئاتر | اخبار | تولد نمادین عزت سینمای ایران در تماشاخانه استاد انتظامی
S3 : 06:08:35 | com/org
نمایش بدن مقدس | تولد نمادین عزت سینمای ایران در تماشاخانه استاد انتظامی | عکس

گروه نمایش"تن‌ها" روز پنجشنبه ۳۱ خرداد در پایان اجرای نمایش "بدن مقدس" تولدی نمادین به مناسبت نود و چهارمین زادروز عزت الله انتظامی در تماشاخانه‌ای که به اسم اوست، برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی، نود و چهارمین زادروز عزت الله انتظامی با حضور اهالی فرهنگ و هنر، به ویژه هنرمندان نمایش ایرانی به صورت نمادین پنجشنبه ۳۱ خرداد بعد از اجرای نمایش "بدن مقدس" در تماشاخانه استاد انتظامی برگزار می‌شود.
عزت‌الله انتظامی متولد ۳۰ خرداد ۱۳۰۳ در تهران فارغ‌التحصیل دانشکده‌ هنرهای زیبای تهران در سال ۱۳۵۱ است که برای ادامه‌ تحصیل به مدرسه‌ شبانه‌ تئاتر و سینما در هانوفر رفت و در سال ۱۳۳۷ به ایران بازگشت.
گفتنی است، نمایش "بدن مقدس" به نویسندگی عباس جمالی و کارگردانی مهدی محمدی از ۲۷ خرداد ساعت ۱۹ در تماشاخانه انتظامی به روی صحنه رفته است و بهروز کاظمی، شبنم عالی، خشایار فراهانی، آرزو مهاجرانی، بهار مشهدی، صبا مهری، شایسته اسدی در این نمایش ایفای نقش می‌کنند.
در خلاصه داستان این نمایش آمده است: در جریان جنگ جهانی دوم و تجاوز ارتش نازی به خاک فرانسه، راهبه‌های یک کلیسا در یک روستای مرزی در فرانسه در مقابل رئیس کلیسا که همان مادر روحانی است می‌ایستند چراکه او برای تامین امنیت خود و کلیسا اقدام به همکاری با آلمان‌ها کرده است و سعی می‌کنند او را به نسبت به اشتباهاتش آگاه کنند.
علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت تیوال و یا گیشه تماشاخانه استاد انتظامی به آدرس: خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، مراجعه کنند

درباره نمایش بدن مقدس
۳۰ خرداد ۱۳۹۷