تیوال نمایش عبدل میمون لات پا کوتاه
S3 : 03:26:19
  ۰۱ تا ۱۸ شهریور ۱۳۹۷
  ۱۸:۰۰، ۱۹:۳۰ و ۲۰:۰۰
  ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

: محمد چرمشیر
: کهبد تاراج
: (به ترتیب حروف الفبا) فاطمه امینی، رضا بهرامی، عرفان پورمحمدی، اسماعیل پور یوسف، کهبد تاراج، ستوده حیدری، امیر عدل پرور، آیدا قهرمان، سایه کبیری، علی گیلوری، حمیدرضا ژاله، هیراد محمدی، امیرحسین نوح نژاد

: سروش نژاد آذر
: امیر ترحمی
: الهام شعبانی
: فریبا نور شعاع حسینی
: کامبیز مومن خانی
: رضا بهرامی
: کهبد تاراج
: مینا ترکمن
: حمیدرضا ژاله، امیرحسین نوح نژاد، مهدیه فردینی
: پریناز آبلی
: مبینا چاپی
: شایان جعفرپور (کیانی)
: امیر قالیچی (تیاتربازها)
: احمدرضا حجارزاده
: فهیمه حکمت اندیش، حوریا چاپی
: مهدی کریمی
تقصیر ما نیست، تو کادر فنی اختلافه، زنده باد رییس فدراسیون قبلی ...

گزارش تصویری تیوال از نمایش عبدل میمون لات پا کوتاه / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» یادداشت جواد مولانیا برای نمایش «عبدل میمون لات پا کوتاه»

» نوستالژی‌های بامزه اما سرگردان

» نمایش عبدل میمون، لات پاکوتاه دو اجرایی شد

» «عبدل‌میمون، لاتِ پاکوتاه» از جنس کمدی پلیسی

» کهبد تاراج: کیفیت حضور استاد انتظامی را در سنگلج حس می‌کنم

» یادداشت کهبد تاراج برای استاد عزت الله انتظامی

» از پوستر نمایش «عبدل‌میمون،لاتِ پاکوتاه» رونمایی می‌شود

» تمرین اجرای نمایش «عبدل‌میمون، لات پاکوتاه» ویژه عکاسان برگزار می‌شود

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

پایین تر از میدان حسن آباد، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، تماشاخانه سنگلج
تلفن:  ۵۵۶۳۰۸۷۱، ۵۵۶۲۵۴۴۴


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نمایش عبدل میمون به تدریج که نامش در طول نمایش کامل می شه شخصیتها هم روابطشون بیشتر نمایان می شه و چقدر زیبا تک تک بازیگران در صحنه درخشیدند!
ممنون از زحمات همه عوامل!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این روزها که سینمای ایران مملو شده از کمدی(در اغلب موارد هم کمدی های زیر متوسط) و به طور معمول، بین 4 تا 5 فیلم از مجموع 7 فیلم روی پرده رو این فیلم ها تشکیل می دند، به نظرم ضرورت بازتعریف "کمدی" بیش از پیش ضروری به نظر می رسه.
چند سال پیش، بهرام توکلی، کارگردان نوگرای سینما، فیلمی کمدی(البته خودش تاکید داره که از لفظ "غیرجدی" به جای "کمدی" در مورد این فیلم استفاده کنیم) با نام "من دیگو مارادونا هستم" ساخت که در اکران عمومی متاسفانه مورد استقبال چندانی قرار نگرفت. فروش 500 میلیونی اون فیلم رو با فروش نزدیک به 35 میلیارد تومانی "هزارپا" مقایسه کنیم، تلخی ماجرا بیشتر می شه. توکلی در فیلم اش، در یکی از اولین تجربه های این گونه، دست به ساخت یک فیلم دیوانه وار که معمولا در سینمای ایران، این الگو مورد استفاده قرار نمی گیرد دست زد. معجونی ... دیدن ادامه » از پاپ آرت، طنز کلامی، طنز فلسفی و...حاصل به نظرم یک دستاورد می تونست تلقی بشه برای تجربه نگاه غیرجدی به سینما با حفظ شئن و شخصیت مخاطب. یک جور روایت طنز/غیرجدی که به جای قهقهه، لبخند رو لبانت می یاره ولی یک لبخند پایدار که به جای شادی آنی، لذت اش رو تازه مثلا شب نمایش به تو هدیه می ده و تو با یادآوریش احساس امید به زندگی پیدا می کنی.
به نظرم کهبد تاراج و محمد چرمشیر هم در "عبدل میمون، لات پاکوتاه" مسیری شبیه اون فیلم رو طی کرد. یک طنز دیوانه وار با یک ایده مرکزی درخشان درباره نگاهی غیرجدی و شاید بهلول وار به ذات زیستن و ذات زندگی. با آدم های تیپی که به رغم فراز و نشیب در جذابیت شون، همه شون یک برایند دلنشین رو به وجود می آرند که به جای قهقهه، همون لبخند مستمر رو به لبانت می یاره و این به نظرم خیلی می تونه مورد توجه قرار بگیره.
بسیار بسیار لذت بردم و به همه مخاطبین عزیز، تماشای این نمایش دلنشین و همزمان تامل برانگیز رو پیشنهاد می دم.
خرید بلیت روز پایانی این نمایش، یکشنبه ۱۸شهریور (دو سانس ۲۰ و ۱۸)، به نویسندگی محمد چرمشیر، کارگردانی کهبد تاراج و با بازی فاطمه امینی، رضا بهرامی، عرفان پورمحمدی و ... امروز (پنجشنبه) ساعت ۱۹ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز شنبه ۱۷ شهریور، از روزهای پایانی این نمایش، به نویسندگی محمد چرمشیر، کارگردانی کهبد تاراج و با بازی فاطمه امینی، رضا بهرامی، عرفان پورمحمدی و ... امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۸ آغاز خواهد شد.
میترا و فائقه معتمدی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
dio
نوشته استاد چرمشیر، رو کهبد تاراج به بهترین شکل ممکن روی صحنه برد، آکتورهای بسیار قوی و آشنا به بازی و کار صحنه ،و گروه بسیار حرفه ای کارگردانی، در مجموع نمایش خیلی خیلی خوش ساخت و خوبی رو اجرا میرن.
تا به امروز سه بار این کار رو دیدم و حتما حتما در دو احرای پایانی که نهایت سعی و توان بازیگران و گروه هست حضور خواهم داشت.
این " عبدل میمون لات پا کوتاه" از اون کارهایی هست که در کلاسهای آینده بازیگری و کارگردانی جزئی از دروس خواهد بود. و واقعا از دست دادن و ندیدنش یه افسوس بزرگ خواهد بود.

حتما پیشنهاد میکنم این اثر زیبا رو ببینید.

همیشه بدرخشید
خرید بلیت روز جمعه ۱۶ شهریور، از روزهای پایانی این نمایش، (دو سانس ۱۸ و ۲۰)، به نویسندگی محمد چرمشیر، کارگردانی کهبد تاراج و با بازی فاطمه امینی، رضا بهرامی، عرفان پورمحمدی و ... امروز (سه‌شنبه) ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
میترا و محمد لهاک این را خواندند
یک درخواست دارم همیاری تیوال چند کامنت پایین تر خدمتان جناب پورمحمدی اگر میشود به اطلاع دهید به ایشان.که رویت کنند.
۱۳ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز پنجشنبه ۱۵ شهریور این نمایش (در دو سانس ۱۸ و ۲۰)، به نویسندگی محمد چرمشیر، کارگردانی کهبد تاراج و با بازی فاطمه امینی، رضا بهرامی، عرفان پورمحمدی و ... امروز (یکشنبه) ساعت ۱۶ آغاز خواهد شد.
عرفان پورمحمدی و مینا &۱۲ این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، سه‌شنبه ۱۳ و چهارشنبه ۱۴ شهریور، به نویسندگی محمد چرمشیر، کارگردانی کهبد تاراج و با بازی فاطمه امینی، رضا بهرامی، عرفان پورمحمدی و ... امروز (شنبه) ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، یکشنبه ۱۱ و دوشنبه ۱۲ شهریور، به نویسندگی محمد چرمشیر، کارگردانی کهبد تاراج و با بازی فاطمه امینی، رضا بهرامی، عرفان پورمحمدی و ... آغاز شد.
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدتیه سعی میکنم نمایش هایی رو تماشا کنم که تم طنز داشته باشند. دیشب اما سنگلج و نمایشش بهم ثابت کردن درگیری ذهنی با نمایش ربطی به تم طنزش نداره.
تماشای این تیاتر دو وجه داشت، میتونستی غرق هنر بازیگرا بشی و لذت ببری و بخندی یا میتونستی از نگاه راوی به داستان نگاه کنی و مثل من اصلا نتونی بخندی من آخر نمایش غمگین بودم، همراهم انقدر خندیده بود که شاددد
از دید من نمایشنامه و داستان قوی بود و اجراش سخت. در کل نمایش زیبا بود.
با اسم بازیگران جستجو کردم تا از خانم فاطمه امینی تقدیر کنم بخاطر اجرای کامل و جذابشون -
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک خسته نباشید جانانه به کهبد تاراج و گروه بازیگران.
در عبدل میمون لات پا کوتاه؛ شما با نمایشی صادق و بی تکلف روبه رو هستید که یکی از دشوارترین آثار چرمشیر است. نمایشی با لحظات درخشان که تماشای آن خالی از لطف نیست.
خانم ثانی گرامی اگر صفحه اینستاگرام داشته باشید خواستید انجا از خانم عاج سوال کنید.. البته اگر خواستید خدمتان عرض کردم.
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
ممنونم میناجان
کلا سوال رو حذف کردم :) سپاس عزیز
۱۰ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امروزه روز چس فیل بگیری انبار کنی سودش بیشتر از اینه....
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه ربع از نمایش تموم شده بود ولى من چیزى متوجه نشده بودم! یه کم دیگه گذشت فقط داشتم جایگاه بازیگرا رو توو ذهنم مرور میکردم ، چهل و پنج دقیقه که گذشت دنبال سر نخ از یه نفر بودم !وقتى یک ساعت و پانزده دقیقه از اجرا گذشته بود فهمیدم ماجرا داره توسط یه استنلى کوبریک ایرانى اداره میشه و بهتره ازش لذت ببرم... بسیار متفاوت و به شدت توصیه میشود
کهبد تاراج نازنین تا قبل از این برای من یک نویسنده ی خوب بود که توی متن هایی که نوشته حجم عظیمی از افکار و عقایدش پنهانِ و وقتی چندین کار ازش میبینی کاملاً جهان بینیش در هرکدوم مشهوده و در این کار دقیقاً همون طرز تفکر رو در کارگردانی و هدایت بازیگرهاش پیاده کرده به نظرم کسایی که تاراج رو می شناسن و کارش رو دنبال میکنن باید اینکار رو ببینن
از بازی خیلی خوب فاطمه ی امینی که چندکارکتر رو کاملاً متمایز از هم بازی کرد و عرفان پورمحمدی با بازی شیرینش هم نباید گذشت.
تبریک و خسته نباشید به اعضای محترم گروه
واقعاً حیفه که حتا یه صندلی خالی برای این نمایش بمونه
یه اجرای بی نقص و کم نظیر از یک نمایشنامه فوق‌العاده
حتماً توصیه میکنم ببینید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و درود خسته نباشید به همه گروه.من امشب این نمایش رو دیدم و اصلا متوجه نشدم نود دقیقه گذشت.واقعا باید خیلی کارگردان شجاعی باشی همچین متن سنگین و پر مفهومی رو به روی صحنه ببری و تماشاگر رو راضی نگه داری اونم تماشگری که پا گذاشته به قدیمی ترین تماشاخانه پایتخت.پیشنهاد میکنم برید ببینید و لذت ببرید و یکم دور بشیم از تآتر گیشه ایی و لاگچری.بازم خسته نباشید میگم به تمام گروه نمایش.دیالوگ ماندگار:اختر میگه چقدر بامزه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الان روشن شدن اذهان عمومی از همه چی مهمتره...
نمایش عبدل میمون لات پا کوتاه
تماشاخانه سنگلج
ساعت ۱۹:۳۰
اختر میگه اینا چقدر بامزه ن!

نمایش عبدل میمون لات پاکوتاه نوشته خوب و درجه یکی از محمد چرمشیر است که سال‌های پیش نوشته شده ولی این قدر کار دشوار و پرریسکی ست که تا به حال کسی جرات دست و پنجه نرم کردن با این متن دیوانه وار و ابزورد را نداشته و بعد سال ها کهبد تاراج آن را به صحنه برد.

یک کار پربازیگر، نفس گیر ، سخت، با میزانسن های دشوار و همهمه و یک هذبان گویی بی بدیل که باید در صحنه شکل بگیرد که الحق و الانصاف به خوبی شکل گرفت.

این نمایش با اینکه فضای شلوغ و شادی دارد ولی به هیچ وجه یک کار برای خنده و شادی صفر نیست، برای کسانی که تیاتر و هنر نمایش را دوست دارند دیدن این نمایش لذت بخش است.

عبدل میمون لات پاکوتاه یک ملغمه ی دیوانه وار و ابزورد درجه یکی است
سرشار از تیاتر، سینما، ورزش و ...

کارگردانی عالی و فضای سیالی که کهبد تاراج خلق کرده است لحظات ناب و مریض گونه ای دارد که بکر و جذاب است.
بازی های کنترل شده و خوب...

از لحاظ جهان بینی و ایدئولوژی نمایش این نمایش در واقع تئوری هیچ در نمایش است
حدود ... دیدن ادامه » نود دقیقه صد دقیقه درگیر نمایش می شوی و آخرش دنبال عبدل میمونی میگردی که نمی فهمی کیست، چیست ؟!!! ولی جای نگرانی ندارد چون خود نویسنده هم نمی داند او کیست!!!
مهم این است که :
اختر امروز مرد و دیگه نیست!حرف برای گفتن زیاد است
اما زیاده گویی نمی کنم
این کار را در سنگلج سالن خاطره ساز ببینید و لذت ببرید.

خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، دوشنبه ۵ و سه شنبه ۶ شهریور، امروز (پنجشنبه) ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مثلا من یه گوشه بشینم بغ کنم چی میشه؟کار دنیا با اخم و تَخم عذرا وکیلی از این رو به اون رو میشه؟
خانم کبیری گرامی
از اجرای تر و تمیز وشسته رفته گروهتان لذت بردم و از شما به عنوان نماینده گروهتان سپاسگزارم.
مایلم بدانم چه مدت برای اجرا تمرین کرده بودید؟
۱۱ شهریور ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید