تیوال نمایش آپارتمان
S2 : 07:03:06
امکان خرید پایان یافته
  ۰۸ خرداد تا ۰۳ تیر
  ۲۱:۳۰
  ۱ ساعت و ۵ دقیقه
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: سپیده قربانی
: مسعود مهرابی
: امیر شاه علی
: محمدرضا ایمانیان (مهمان از گروه گره)، ساناز زمانی، فائقه شلالوند، سهیل بابایی، مهناز مهدی زاده، امیر شاه علی

: رضا داوود نژاد، سهی بانو ذوالقدر
: مسعود مهرابی
: هاتف کلاته
: محمد موسوی
: سارا ولی زاده
: سارا مژده
: منصور نصیری
: آیدین صمیمی، بهزاد رحمان‌پور
: امیر دوستی
: مبینا صدری
: عرفان پور‌محمدی
: محمدرضا ایمانیان
: بنفشه امین، سهیل بابایی
: مهشاد قصابها
توی خونه خودشون خوش نشستن که یهو با اومدنش بعضی‌ها دلشون هوایی می‌شه و بعضی‌های دیگه هم فیلشون یاد هندستون می‌کنه و خلاصه کار دست خودشون می‌دن. راستی چرا همیشه بدترین راه بهترین جواب می‌ده؟؟!!!

گزارش تصویری تیوال از نمایش آپارتمان / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» تخفیف‌های ویژه برای خرید «آپ آرت مان»

ویدیوهای وابسته

مکان

حافظ، نوفل لوشاتو، بعد چهارراه رازی، نرسیده به خیابان ولیعصر، کوچه زیبا، پلاک ۱، عمارت نوفل‌لوشاتو
تلفن:  ۶۶۴۸۳۷۴۲


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نمایش آپارتمان هم تمام شد و به صندوق خاطره ها پیوست و شاید دیگر هرگز در این صندوق باز نشود.
خاطره حضور در قالب نقشی چندوجهی ولی در ظاهر ساده
کاراکتری که در درون و در محیط اطراف خود تناقض و تفاوت های بسیاری را شاهد بود اما در روایت داستان بسیار ساده و روان به آن پرداخته می شد و قصد هم بیش از این نبود. قرار نبود با اثری بسیار عمیق و چند لایه و پیچیده روبرو باشیم. هدف بیان عمقی کم از شکافی عمیق بود بین نسل های مختلف و تفکرات مختلف و البته با چاشنی سودجویی و عوام فریبی.

حالا نمایش آپارتمان بعد از دو دوره اجرا و تقریبا یک سال و چند ماه همراهی با آن تمام شد و برای من انبوهی خاطرات باقی گذاشت. باید از همه شما مخاطبین گرامی که محبت کرده و برای دیدن ما تشریف آوردید تشکر و قدردانی ویژه داشته باشم که چراغ تئاتر به حضور شما عزیزان فروزان است.

دم همگی گرم و امیدوارم ... دیدن ادامه » در اجراهای دیگر نیز امانت دار خوبی برای وقت، هزینه و چشمان زیبای شما باشم
دوستان همین الان از اجرای نمایش برگشتم....
اول بگم فصای صمیمی و کوچک عمارت نوفل لوشاتو رو خیلی دوست دارم. بی تکلف... ساده... عین خونه مادربزرگ....
تیاتر های این مجموعه هم معمولا خیلی ساده و بی تکلف هستند. انگار داری با رفیقت تو یه کوچه وقتی پیاده میری سمت خونه ؛گپ می زنی.‌‌...
آپ آرت مان هم دقیقا همین سادگی و بی تکلفی رو داشت.‌‌..‌ داستان سرراست... دیالوگ های روان... بازی های صمیمی و بی تکلف... دکور ساده ولی موثر.... لذت یه شب گرم تابستونی رو حسابی به دل آدم می نشست
اما اگر بخوام دقیق بگم... داستان شروع داشت پایان هم داشت حتی ساختار هم داشت اما پرداخت نشده بود... به قولی دم نیومده بود اخرش نمی گفتی خب که چی ولی نکته اخلاقی هم دستت رو نمی گرفت...
کارگردانی و بازی ها خوب و در بعضی نقش ها عالی بودن.....
دکور کافی بود ولی تکمیل نبود....
در کل به نطرم ۳/۷۵ نمره این کاره...
فردا ... دیدن ادامه » شب شب آخرشه ولی اگر دو دل هستید که برید یا نرید...‌ به هوای یه شب که بی خیال دنیا باشید؛ می ارزه که ببینید این کار رو....
سپاس از محبت و حضور شما
۰۳ تیر
ارادت ویژه دارم آقای ایمانیان عزیز
۰۳ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسته نباشید میگم به همه بازیگران...خیلی روانشناسی نقش ها خوب پردازش شده بود و بازیگرها هم انصافا عالی بازی میکردند منکه خیلی لذت بردم پیشنهاد میکنم ببینید انرژی خوب و مثبتی داشت و از طنز اجتماعی و روانی برخوردار بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از دو سال هوس کردم دوباره سری به دنیای تئاتر و نمایش بزنم. به طور اتفاقی آپارتمان رو از تیوال پیدا کردم نظر دوستان رو در کامنتها خوندم بلیط تهیه کردم و نمایش رو تماشا کردم . اجرا قشنگ ساده و گویا بود به خصوص اپیزود بهرامی و شهناز.واقعیت زندگی بسیاری از خانواده های ایرانی به شکل ساده در این نمایش نشان داده شده به دوستانی که مثل من به نمایش های طنز با مضمون اجتماعی علاقه دارند دیدن این نمایش رو توصیه می کنم.
سپاس از محبت و همراهی شما
۲۷ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آپ آرت مان ، ساکنان آپارتمانی را نشان میدهد با تفاوتهای معمول . کارگردان توجه ویژه ای به جزئیات نشان داده و حتی نوع آب خوردن این خانواده ها با هم متفاوت است .
طراحی صحنه در عین سادگی بسیار گویا و قوی ست .
نور پردازی صحنه هم ساده و بدون مشکل بود .
بازی بازیگران به نظرم قابل قبول بود و البته شخصیتهای آقای بهرامی و همسرش بازی بهتری ارائه دادند . در قسمتی از اجرا که ترانه ی رپ پخش میشود بازیگر نمیتواند همگام با آن بخواند که شاید در اجراهای اولیه قابل چشم پوشی باشد اما در اجراهای روزهای پایانی کمی توی ذوق میزند .
در مجموع من اجرا رو پسندیدم و دیدنش رو به دیگر دوستان توصیه میکنم . امتیاز من به این اجرا ۳.۵ میباشد .
فرزاد جعفریان و روزبه این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک نمایش ساده و روان با بازی های بدون اغراق و درست.
به نظرم کیفیت متن نمایشی می توانست بهتر باشد اما از نظر کارگردانی با اثری کم نقص روبرو هستیم. در مورد بازی ها هم به نظرم کیفیت بالایی داشت و من از دیدن همه کاراکترها لذت بسیار بردم. شخصیت ها کاملا باور پذیر و درست بود. بیشتر از همه از اپیزود روزبه و باران و صد البته از اپیزود شهناز و بهرامی لذت بردم. به نظرم محمدرضا ایمانیان در قالب کاراکتر خود بسیار درخشان ظاهر شد و کیفیت بازی ایشان از سایر بازیگران فراتر بود. سایر بازیگران بخصوص امیر شاه علی که کارگردان نمایش هم هست توانست بازی بسیار خوبی ارائه دهد.

توصیه می کنم تا نمایش تمام نشده دیدنش را از دست ندید
زهره مقدم، امیر مسعود، فرزاد جعفریان، رضا غیوری و رویا این را خواندند
Amir Siyadat و روزبه این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اگر میخواین روحتون تازه بشه حتما نمایش آپارتمان رو ببینید...با مادر و پدرم که زیاد اهل تیاتر نیستن دیدم و کلی خندیدن و خوششون اومد!
خیلی خوب 3 قشر از جامعه رو به تصویر کشیده بود و تونسته بود با خنده و شوخی یک سری مشکلاتی که زیادی در موردشون بحث نمی شه ولی خیلی متدوال تر از این حرفاست رو توی نمایش بگنجه!
ببخشید انقدر عامیانه نوشتم...
امیر مسعود، فرزاد جعفریان، حمیدرضا مرادی و مریم رفعتی این را خواندند
Amir Siyadat این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خسته نباشید به همه عوامل عزیز گروه توانمند ردپا،
بنا به دلایلی، کمتر سراغ نمایش های کمدی که روی صحنه می آیند می روم اما برخلاف این عادتم، این دومین باری بود که نمایش "آپ آرت مان" رو می دیدم و از هر ثانیه ای که بابتش صرف کردم لذت می بردم.
ویژگی ممتاز آپ.آرت.مان در اینه که به معنای واقعی طنزمحوره و در حقیقت با ظرافت خاصی از اسلوبِ طنز (و نه هجو) برای اصلاح ترکیب بندهای نادرست جامعه استفاده می کنه. درونمایه این نمایش بخوبی فرآیند همذات پنداری رو در هر سه خانوار برای بیننده بوجود میاره که این رو برگرفته از توانایی این مجموعه نمایشی می دونم. دیالوگ هایی که در عین سادگی برآمده از واقعیات جامعه ما هستن؛ دخالت ها و تجسس های نابجا (اصطلاحا سرک کشی در زندگی دیگران که متاسفانه هنوز هم درگیر آن هستیم)، استفاده از ضعف احساسی انسان ها، درک ناصحیح از فلسفه ... دیدن ادامه » زندگی مشترک، حتی فقدان احساس امنیت پسرک بابت از دست دادن یک واحد اجاره ای آن هم بخاطر خنده ها و شلوغ کاری های یک دختر! و از همه مهمتر کسب منافع شخصی به هر طریق ممکن ولو به قیمت نابودی غیر... از نکات بارز این نمایش اند که در بسیاری از اوقات با همان نگاه طنز بیان می شوند.
خسته نباشید به کارگردان، بازیگران و دیگر عوامل این نمایش و امید به موفقیت های بیشتر این تیم جوان و البته توانمند.
تشکر برای همراهی و محبت شما
۲۰ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب اول اجرا با حصور شما مخاطبین گرامی سپری شد و ما تمام سعی خود را کردیم تا امانت دار خوبی برای وقت، هزینه و چشمان زیبای شما مخاطبین گرامی باشیم. متاسفانه به واسطه اجرای سه اجرای مختلف در یک سالن و اینکه هر سه نمایش شب اول اجرا را سپری می کردند اندکی با تاخیر مواجه بودیم، اما گروه اجرایی ضمن عذرخواهی از مخاطبین شب اول اجرا قول می دهد تمام سعی و تلاش خود را داشته باشد تا در اجراهای آینده با هیچ گونه تاخیری مواجه نشویم.

در این وانفسای اقتصاد کشور و هجوم نگاه بازاری و گیشه محوری به تئاتر، گروه های نمایشی جوان با کمترین بضاعت تنها در حال تلاش برای زنده ماندن و نفس کشیدن هستند و هیچ امیدی ندارند جز حمایت و حضور مخاطبین فهیم تئاتر. تمام سعی خود را کردیم تا اثری شریف و با کیفیت برای شما تهیه کنیم و حالا اینکه چقدر موفق بودیم بستگی به حضور شما و قضاوت شما ... دیدن ادامه » عزیزان دارد.

چشم انتظار همه شما هستیم. زیاد چشم انتظار نگذارید. تشریف بیارد و از یک کمدی اجتماعی خودمانی دیدن کنید. حتما/لطفا
جناب ایمانیان امکانش هست اجرای ویژه در عصر هم داشته باشید آیا؟تایم اجرای الان خیلی دیر وقته دوست دارم اجراتون رو ببینم لطفا در صورت امکان اطلاع رسانی کنید ما صبر میکنیم.سپاس.
۰۹ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
و باز دوباره اجرای تئاتر و چالشی جذاب. درست است که این نمایش چند ماه پیش و در سال 97 در سالن استاد انتظامی اجرا و مورد استقبال نیز قرار گرفت اما حضور دوباره در قالب کاراکتری متفاوت برای من به عنوان بازیگر چالشی جدید خواهد بود.

امیدواریم شما مخاطبین گرامی هم با وجود همه مشکلات اقتصادی موجود ما را در این چالش جدید همراهی کنید.
منتظر دیدار تک تک شما عزیزان هستیم
علی رنگچیان
درباره نمایش آپارتمان (برگه وابسته) i
آپارتمان قابی ست از زندگی امروزی ما. در میان سه نسل یا سه گروه فکری اکثریت. خانواده ای سنتی، زن و شوهری امروزی و دختر و پسری با رفتارهای هنجارشکن از منظر جامعه. دکور کار ساده ولی گویاست. سه طاقچه با سه لامپ که هر کدام نمایانگر یکی از طبقات آپارتمان است. استفاده جذاب از صدای تلویزیون و انتخاب مناسب آنها طنز ظریفی را به نمایش می افزاید. برنامه مذهبی زلال احکام، بخشی از یکی از خطبه های مشهور نماز جمعه، گزارش فوتبال بارسلونا و پاری سن ژرمن و سریال افسانه جومونگ هر کدام اشاره ای ست به لایه های جامعه شناختی گروههای اجتماعی. در عین حال در فرصت موجود به شکافهای حاصل از زندگی مدرن در هر نسل نیز پرداخت مناسبی صورت گرفته است. در مجموع تئاتر خوبی بود و خوشحالم که به آخرین اجرای مانده به پایان رسیدم. یادآوری این نکته نیز لازم است که در این اجرا به دلیل مشکلی که ... دیدن ادامه » صبح همان روز برای کارگردان و بازیگر نقش روزبه جناب آقای امیر شاه علی پیش آمده بود مسعود مهرابی جایگزین او شده بود و در مدت بسیار کوتاه مانده به اجرا تا شب چنان به نقش مسلط شده بود که با بازیگر نقش مقابل بسیار هماهنگ بازی می کرد و به نظر نمی رسید که تازه وارد این جمع شده است. با آرزوی موفقیت و بهروزی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Elaheh
درباره نمایش آپارتمان (برگه وابسته) i
بسیار تاتر دلچسبی بود، باور پذیز و دوست داشتنی با بازی های روان
طراحی صحنه و به وجود آوردن فضای اپارتمان خیلی جالب بود.
وقتی متوجه شدم گروه جوانی هستن بیشتر لذت بردم چون عشق به کارشان کاملا مشهود بود و مسلما ادامه دادن کار برای تازه کار ها تلاش بیشتری میطلبد.
به شخصه از بعضی تاتر های دیگر که حتی چهره های مطرح حضور داشتن هم بیشتر لذت بردم .
حتما توصیه میکنم ببینید
حمید لبخنده: آپ آرت مان اثری باورکردنی و شیرین است

حمید لبخنده کارگردان مطرح تلویزیون و سینما در شب ابتدایی اجرای نمایش کمدی اجتماعی " آپ آرت مان " بیننده این اثر بود و در توصیف نمایش یادداشت کوتاهی را منتشر کرد

لبخنده در یادداشت خود آورده:
" امشب براى من در تماشاخانه انتظامى شبى لذت بخش بود . شب دیدار با دانش آموختگانِ آکادمی حمید سمندریان نازنین بود . شب تماشاى اجراى نمایش "آپ آرت مان" بود . شب تماشاى اجرائى روان ، بى تکلُف و بى فشار با بازى هایى زیبا ، بآورکردنى و شیرین از متنى دقیق و عمیق با دیالوگ هائى روان ، و کارگردانى اى حساب شده و هوشمند .
خسته نباشید به امیر شاه علی کارگردان و سپیده قربانى نویسنده و گروه کم نظیر نمایش آپ آرت مان .
آرزوى من تندرستى ، طول عمر و توفیقِ همیشگى براى شما و همه دانش آموختگانِ مکتبِ سمندریان است ... دیدن ادامه » تا چراغ تئاتر همچنان پرفروغ و درخشان روشن بماند.
باارادت حمید لبخنده
١٣٩٧/٥/١
آپ آرت مان نمایشی که در ششمین جشنواره تئاترشهر نیز حضوری موفق داشت با نگاهی طنز و کمدی به برخی مشکلات و آسیب های اجتماعی جامعه امروز می پردازد. نمایشنامه این اثر نوشته سپیده قربانی چندی پیش در مراسم جایزه اکبر رادی به عنوان یکی از متون برگزیده معرفی شده و همچنین در جشنواره تئاترشهر کاندیدای چند جایزه بوده است.

کلیه دانشجویان می توانند در هنگام خرید بلیت بصورت اینترنتی و با استفاده از کد مشخص شده و یا با مراجعه حضوری به گیشه از 40% تخفیف ویژه بهرمند شده و همچنین برای سایر مخاطبین نیز بسته های تخفیفی گوناگونی در نظر گرفته شده است.
نمایش کمدی اجتماعی " آپ آرت مان " هر شب ساعت 21 در تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان اجرا می شود و فقط تا 31 مردادماه بروی صحنه خواهد بود
میترا، عاطفه گندم آبادی و Elaheh این را خواندند
محمد لهاک و حامی فرد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
mostafa baratpour
درباره نمایش آپارتمان (برگه وابسته) i
لذت بردم.
واقعیت‌هایی که بعضی وقتا خیلی تلخ هستند ولی عادی شدند برای ما، با طنازی به اجرا گذاشته شد.
عالی بود و موفق باشین.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیوان
درباره نمایش آپارتمان (برگه وابسته) i
کار بسیار خوبی بود.مفاهیم و باورهای واقعی جامعه را در پوششی زیبا با طنز بیان کرد.
بازیهای روان و عالی....خسته نباشید.
میترا، امیر و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
mostafa baratpour این را دوست دارد
تشکر از همراهی شما دوست عزیز
۱۳ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
Yashar Naghdi
درباره نمایش آپارتمان (برگه وابسته) i
معمولا وقتی در کار تئاتر قراره یک سری از معضلات اجتماعی به شکل طنز پرداخته بشه یا همیشه توش سیاهنمایی های عمده دیده می شه یا انواع جک های زن وشوهری کلیشه باعث میشه مخاطب از خودش بپرسه چرا الان اینجاست اما به نظرم همه ی ما اگر تو موقعیت های خانوادگی خودمون اقای بهرامی و خانمش یا روزبه و باران رو ندیده باشیم باز هم می تونیم از هنر تئاتر استفاده کنیم و روند داستان "آپارتمان" رو به خودمون بقبولونیم. بازی تمام اعضای این گروه درخشان بود و به راحتی با دیدن این کار شما یک "خاطره" از آپارتمان با خودتان به منزل می برید.
سپاس از همراهی شما دوست گرامی. امید که به همراه دیگر دوستان بازهم میزبان شما باشیم
۱۲ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمدرضا ایمانیان  
درباره نمایش آپارتمان (برگه وابسته) i
در اجرای نمایش " خنکای ختم خاطره " اثر گروه تئاتر گره که چندی پیش در تالار حافظ بروی صحنه رفت و خوشبختانه با استقبال مخاطبین هم مواجه شد برخی عزیزانی که تا به حال در تیوال اعلام نظر نکرده بودند به خواست گروه اجرایی نمایش به نگارش نظرات مثبت و منفی خودشان در فضای تیوال تشویق و ترغیب شدند.
مخاطبین فعال تر تیوال به گمان برخی رویه های شامورتی بازی پیشین و شاید امروزی برخی نمایش ها به یک باره گروه اجرایی را به ایجاد جو الکی تبلیغاتی متهم و آن عزیزان را با برچسب کامنت اولی نواختند.

حالا نمایشی جدید را در قامت بازیگر بروی صحنه دارم و و از خوب یا بد ماجرا مسئولیت تبلیغات نیز برعهده اینجانب است. برای همین گفتم پیشاپیش عرض کنم گروه اجرایی نمایش از همین لحظه و امروز که شب اول اجرا است و تا پایان شب هجدهم که روز آخرین اجرای ما خواهد بود به تاریخ 31 مرداد، ... دیدن ادامه » از کلیه مخاطبین دعوت می کند نظرات خود را صادقانه و با استدلال چه مثبت چه منفی درباره اثر در تیوال بنویسند و ما پذیرای هر نظری هستیم.

پیشاپیش هم عرض کنم از هیچ دوست و رفیق و چهره ای نخواهیم خواست برای جو دادن و ایجاد فضای تبلیغاتی از ما تعریف و تمجید کند و از این لحظه هر نظر مثبت یا منفی که نوشته شود به هیچ عنوان به اجبار گروه نیست. ما فقط درخواست و تشویق می کنیم نظرات خود را منعکس کنید. اختیار با مخاطب است که سرمایه اصلی تئاتر ماست
محمدرضا ایمانیان  
درباره نمایش آپارتمان (برگه وابسته) i
تئاتر بدون سلبریتی چجور نمایشی است ؟؟؟

در فرهنگ لغت تئاتر سیاره ایران به نوعی از تئاتر گفته می شود که گروه اجرایی بدون امکان استفاده از چهره های مطرح یا تمکن مالی مناسب و بیشتر برای علاقمندی که در خود احاساس می کند دست به تولید اثری می زند که برای تولید صفر تا صد آن باید عملا بیچارگی و بدبختی تحمل کند. این نوع تئاتر عموما به دلیل نداشتن امکان حمایتی خاصی در زیر چرخ دنده های فضای کلی بدنه تئاتر له شده و عموما مخاطبینی هم که در کلام و قلم دم از حمایت از اصل تئاتر و فرهیختگی می زنند در عمل در میان انبوهی از آثار موجود نه فرصت می کنند به دیدن این نمایش ها بروند و نه از خود علاقمندی نشان می دهند.

در توجیه این مدل از نمایش عده ای می گویند خب مجبور که نیستی اینجوری کار کنی. نمی تونی نکن
مخاطب هم می گوید چون از کیفیت مطمئن نیست ریسک صرف وقت و هزینه را به ... دیدن ادامه » جان نمی خرد
رسانه هم که می گوید چون چهره نیستید خیلی نمی توانیم اطلاع رسانی کنیم
چهره ها هم که می گویند وقت نداریم و تا نبینیم نمی تونیم حمایتی کنیم و معمولا هم فرصت دیدن ندارند
دستگاه های دولتی هم که بودجه ای برای حمایت ندارند
مجموعه های خصوصی هم که اصولا این قبیل نمایش ها به چشمشان نمی آید
گروه های مطرح تر هم که در شانشان نیست از نسل جوان گمنام تر حمایت کنند

خلاصه
گروه می ماند یک کاسه چکنم چکنم دستشون که اصلا این چیزی که ما اسمش را گذاشتیم عشق و علاقه واقعا علاقه است یا نوعی حماقت و بلاهت که ما داریم با آن خودمان را گول میزنیم. راستی این وسط یادمون باشه حتما شب در صفحه اینستاگرام خودمون به زمین و زمان انتقاد کنیم که چرا دست نسل جوان نمی گیریم و چرا حمایتی نیست اما به خودمون که میرسه تمام تلاش خودمون بکنیم تا حتی ذره ای برای هم نسل خودمون قدمی بر نداریم.

آفرین به همه ما
با درود
معیار و ملاک دیدن تیاتر برای یک مخاطب حرفه ای وجود و یا عدم وجود سلبربتی نیست و چه بسا مانور گروه بر وجود سلبریتی و یا عدم وجود ان ، مخاطب حرفه ای را مجاب میکتد که کار رو نبیند ضمن اینکه وظیفه مخاطب حمایت از گروههای جوان نیست ..‌.
از انجایی از قضا ... دیدن ادامه » مخاطب کارهای که سلبریتی ندارند به احتمال فراوان مخاطبین حرفه ای هستند گروههای نمایشی باید ار امکانات مختلف از جمله ساختن تیزر و نشون دادن بخشی از کار و... استفاده کرده مخاطب را ترغیب به دیدن اثرشون کنند ...
به عنوان مخاطبی که یک زمانی هفته دو سه تیاتر می دیده و اتفاقا دنبال کارهایی خوبی میگشته که کمتر دیده میشه این مطلب رو خدمتون عرض کردم ...
۰۷ مرداد ۱۳۹۷
گفتنی ها را دوستان به طور مبسوط فرمودند..با هر دو عزیز بسیار موافقم.. به شخصه از دیدن سلبریتی در بغضی نمایشها حتی غصه دار هم میشوم چرا که هزینه بلیط زیادی ناخواسته به من تحویل میشود..تنها موردی که در رونق تمام مشاغل نه تنها تیاتر بسیار زیاد تاثیر گذار است، ... دیدن ادامه » تبلیغات صادقانه هست مثل تیزر و اطلاع رسانی قوی و...و به قول جناب علی کار مخاطب حمایت از گروههای جوان نیست..اینجا اجازه میخوام حالا که اندک گله ای از مخاطب کردید من هم عرض کنم شما گروههای نمایشی که در زمان رکود از مخاطب توقع حمایت دارید چطور میشه وقتی به لطف تبلیغات دهان به دهان مخاطب و حمایت او اسمی در میکنید مخاطب رو فراموش کرده و تا جایی که بتونید بلیط رو بالا میبرید و به پر شدن سالن مفتخر میشید؟ چرا اون زمان دیگه حمایت مخاطب رو به یاد نمیارید؟ چرا خودتون رو مدیون مخاطب نمیدونید و پیشرفتتان را مدیون تلاش شبانه روزی خودتون متصور میشید؟؟ این سیاست یه بوم و دو هوا هم گله منِ مخاطب از شماست..البته امیدوارم جسارت اینجانب رو ببخشید..
۰۷ مرداد ۱۳۹۷
سپاس فراوان از شما همراهان گرامی که با کلام و قلم خود نسبت به یادداشت من واکنش نشان دادید.
برخی از دوستان گمان کردند نوک تیز پیکان انقاد به سمت مخاطبین نشانه رفته است اما با تورقی در متن واضح است که بیشترین انتقاد به خود اهالی تئاتر و مدیران سیاست گذار ... دیدن ادامه » وارد است. همان طور که عرض کردم در این بزنگاه مخاطب تنها به دلایل متعدد که بسیاری از آنها بر حق هم هست ریسک نمی کند که این عدم ریسک کاملا منطقی و قابل درک است.

در مورد شیوه های تبلیغاتی و امکانات در اختیار گروه های نمایشی حرف بسیار است و کاش شرایطی فراهم شود تا بتوان بصورت حضوری گفتمانی صورت بگیرد.

باز هم از همه عزیزان سپاس گذارم
۰۸ مرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید