آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش فصل گربه آبیست
S3 : 17:29:27 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۲ تا ۲۸ شهریور
۱۹:۰۰
۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
بها: ۴۰,۰۰۰ تومان  |  جزییات
۴۰,۰۰۰ تومان
چهار روایت از چهار زندگی در چهار اپیزود مجزا که هر کدام از آدمها برای زندگی بهتر در تلاشند. در هر اپیزود شاهد  خرده روایتهایی هستیم که در سیر زمانی و مکانی متفاوتی به تصویر کشیده میشوند. در هر صحنه شاهد صدای گربه ای هستیم که خط داستانی تمام نمایش را پیش میبرد، و در نهایت در پایان نمایش اپیزودها دوباره کنار هم قرار میگیرند تا ناگفته هایی را بیان کنند.

لینک شبکه‌های مجازی سالن مهرگان: تلگرام و اینستاگرام

دسته‌بندی
خانوادگی

اخبار

›› روایت شبنم قلی‌خانی از نمایش "فصل گربه آبی‌ست"

›› «فصل گربه آبی ست» در راه مهرگان

مکان

خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک ۵ خانه نمایش مهرگان
تلفن:  ۶۶۷۲۲۶۲۲ - ۶۶۷۲۴۸۱۵

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
کاری در حد کارهای دبیرستان که خودم بازی می کردم و متاسفم که پول هزینه کردم.
پویا این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فصل گربه آبی است
شنبه 22 شهریور 99
ساعت 19
مهرگان را همیشه دوست داشته ام، شاید بخاطر اولین تجربه ای که در این تماشاخانه داشته ام و یا شاید بخاطر فضای بی نهایت صمیمی اش، وقتی درگیری که آیا نمایش "فصل گربه آبی است" را صرفا بخاطر اسم کارگردانش انتخاب کرده ای یا نه، یکی از کیسه زباله های بزرگ وسط سن نمایش تکانی تکانی می خورد و همراه موسیقی با پس زمینه ی قدم زدن نامحسوس عابری در خیابان شلوغ با رفت و آمد ماشین ها رشته ی آن افکار را پاره می کند.
حتی با توجه به تاخیر 20 دقیقه ای در آغاز کار و گوشی پدران و مادرانی که برای عکاسی و فیلمبرداری از کارهای بچه هایشان، در انتها متوجه میشوی در روز سینما انتخابی بهتر از "فصل گربه آبی است" وجود نداشت.
نمایش اپیزودیکی با یک خط ثابت داستانی دو گربه با بیش از 25 بازیگر شما را به یک صحنه ی رئال یک ساعت و بیست دقیقه ای از همه ی احوالات جامعه ... دیدن ادامه ›› ات می برد.
نوشته ی"وحید فقیهی" با کارگردانی "شبنم قلی خانی" یکی از آن نمایش های است که محدود در قاب سالن های اینچنینی شاهدش خواهید بود، رنج سنی بازیگران را از خردسال تا چهل و اندی سال شامل می شود، هرچند که نبود نظم کافی در سالن، مشکلات طراحی لباس، نورپردازی، صدا و تعدد پرده های نمایش تمرکز بیننده را بهم میریزد اما ارزش دیدن را دارد.
نمایشی چهار اپیزودی که از حقوق حیوانات تا مشکلات اقتصادی، خانوادگی و بچگی های گم گشته را در انتها به پرده ی سینماها و مشکلات هنر سینما میچسباند.
از دختر لر تا قیصر و آدم برفی برایتان قصه های ناگفته ی پشت پرده های سینما را به شیواترین زبان بیان میکنند و قطعا در دیدن استعدادهای نوجوان همین حوالی خودتان چشمانتان پر از اشک می شود.
ریسمان روانشناسانه ی اتصال اپیزودها در قالب گربه ی سیاه و سفید داستان نیروی پیش برنده ی بیننده خواهد بود.
انگار شاید قیصرها، درناها، دختر لرها و ... از داخل همان صندوقچه ی زیرزمین حسینقلی خان بیرون آمده اند و علارغم تمام سنگ های پیش پای چارلی چاپلین ها همچنان به بیرون آمدن ادامه خواهند داد.
مهرگان تا اواخر شهریور میزیان شما خواهد بود اگر آماده اید بازی بیش از 25 بازیگر جوان را نظاره گر باشید.
مهدی علی نژاد و حسین حیدری پور این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
گفتگوی عصر فرهنگ با شبنم قلی خانی درباره نمایش فصل گربه آبیست:

کرونا مدارا و تحمل ما را نسبت به یکدیگر کم کرده است


این گفتگو را در لینک زیر بخوانید:

https://asr-farhang.ir/?p=14603

خسته نباشید به خانم قلی خانی و دیگر عزیزانی که برای این نمایش زحمت کشیدند . اولین کاری بود که دیدم بازیگران خردسال و نوجوان در اون ایفای نقش میکردند و چندین موضوع مختلف اجرا شد که برام تازگی داشت و هر چی سعی کردم نتونستم بین اون ها ارتباط برقرار کنم نمیتونم بگم جزء کارهای خوبی بود که تاحالا دیدم ولی خب یکسری تازه ها در این کار دیدم که جالب بود . و یک انتقاد از تماشاچیان و مسئولین سالن مهرگان داشت که پس از شروع نمایش چندین تماشاچی جدید به سالن اومدن و ردیف های پشتی خیلی راحت با هم حرف میزدند و آلارم گوشی قطع نکرده بودند صدای اذان داخل سالن پخش میشد خب چکاری یکدفعه چیپس و پفک آزاد کنید خودمون راحت کنیم وقتی فرهنگ تماشای تئاتر ندارن چرا برای بقیه مزاحمت ایجاد میکنن .
پویا فلاح، آقامیلاد طیبی، حسین و مهدی علی نژاد این را خواندند
آذین حجازی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مجموعه تصاویر مجله عصر فرهنگ از "فصل گربه آبیست" را در لینک زیر ببینید:

https://asr-farhang.ir/?p=13577.
پوریا صادقی و مهدی علی نژاد این را خواندند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به کارگردانی شبنم قلی خانی به صحنه می‌رود
«فصل گربه آبی ست» در خانه نمایش مهرگان
به کارگردانی شبنم قلی خانی به صحنه می‌رود

«فصل گربه آبی ست» در خانه نمایش مهرگان
نمایش «فصل گربه آبی ست» به کارگردانی شبنم قلی خانی از ۱۲ تا ۲۸ شهریور ساعت ۱۹ در خانه نمایش مهرگان به روی صحنه می رود.

به گزارش ایران تئاتر شبنم قلی خانی کارگردان درباره این نمایش نوشته است: در این روزهای بدون تئاتر از ترس کرونا هنرجویان علاقه مندی روی صحنه می روند به ... دیدن ادامه ›› امید فردایی بهتر و درخشش در صحنه های پر فروغ قدیم.
این روزها برای چهارمین بار دوره ایده تا اجرا را در آموزشگاه آبان برگزار کردیم با نمایشی به نام «فصل گربه آبی ست»
کاری با ٢٨ هنرجو از ١٠ سال تا ٣٠ سال.
هر لحظه اش طعم خوش تجربه و ساختن خاطره برای هنرجویان عزیزی را دارد که شاید بعدها با هم و در کنار هم روی صحنه برویم و هم بازی شویم.
«فصل گربه آبی ست» نوشته وحید فقیهی است در چهار اپیزود مجزا با چهار داستان که آدمهای مختلف جامعه ما را نشان می دهد، در میانه هر اپیزود گربه هایی را می بینمیم که در زیر پوست شهر در گذرند.
در خلاصه این نمایش آمده است: چهار روایت از چهار زندگی در چهار اپیزود مجزا که هر کدام از آدمها برای زندگی بهتر در تلاشند. در هر اپیزود شاهد خرده روایتهایی هستیم که در سیر زمانی و مکانی متفاوتی به تصویر کشیده می شوند. در هر صحنه شاهد صدای گربه ای هستیم که خط داستانی تمام نمایش را پیش می برد، و در نهایت در پایان نمایش اپیزودها دوباره کنار هم قرار می گیرند تا ناگفته هایی را بیان کنند.
دیگر عواملی که این نمایش را همراهی میکنند عبارتند از:
نویسنده: وحید فقیهی، تهیه کننده: علیرضا زارع گاریزی، مشاور پروژه: حسین حیدری پور،مجری طرح و روابط عمومی: الهه کمال خانی، مشاور رسانه‌ای: محمدحسین عبدالهی

بازیگران: نیما ابراهیمی، هستی پاکدل، سپنتا پزشکی، مهدی تحیری، کیانا تاجیک، نرگس جدیدی، محمد چیتی، محمد حاجی محمدی، زهرا حسن نژاد، پارسا خسروی، پژمان داودی، داود زارع گاریزی، محمدصادق سلمانیان، محمدرضا شجاعی، وحید فقیهی، محدثه شیخ قمی، علی ظریفی فر، محمدرضا عبدالله پور، یاسمن عبدالله زاده، زهرا علی یزدی، کیانا عزیزی، دینا غلامی، امین فرمانیان، ستایش کاوه، معصومه کسکنی، سارا منیرپور، کامیار مهدی زاده، محمدرضا نیکزاد، رها یزدی
مدیر تولید: میلاد لطیفی، منشی صحنه: سپنتا پزشکی، گریم: نوشین پزشکی، اجرای نور: وحید عجب گلی، اجرای موزیک: مهدی رضایی، اجرای دکور: میلاد لطیفی، تولید محتوا: واحد رسانه آبان، ساخت تیزر: ابوالفضل حسین شاهی، تدارکات: سید امیر نقیبی، حسن طلعتی، عکاس: ابوالفضل حسین شاهی، رها یزدی.