تیوال نمایش شب بخیر مادر
S2 : 21:13:14
خرید بلیت
۳۵,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ تومان
  ۰۱ تا ۳۱ شهریور
  ۱۹:۱۵
  ۱ ساعت
 بها: ۳۵,۰۰۰ و ۲۵,۰۰۰ تومان

: مارشا نورمن
: حمید احیاء
: فرید سلیمانی
: مریم بوبانی، معصومه رحمانی
: امیر لقمان

: فرزاد احدی
: سعید زارع منش
: مرجان رضایی
: یاسمن میردامادی
: ایمان نظری
: مهدی رضایی
: هلیا شکری
: سید محمد صادق سیادت
: حدیثه مقدم، علی پاکروان
: سینما نیوز
: سهیل سلیم زاده
کشمکش عاطفی میان مادر و دخترش منجر به اتفاقی تکان دهنده میشود


- از همراه داشتن فرزندان زیر ۱۸ سال خودداری نمایید.

بخش اصلی: ۳۵،۰۰۰ تومان
بیرون از ظرفیت:‌۲۵،۰۰۰ تومان

گزارش تصویری تیوال از نمایش شب بخیر مادر / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

ویدیوهای وابسته

آواهای وابسته

مکان

میدان فلسطین، خیابان طالقانی، بین خیابان سرپرست و فریمان، پلاک ۵۴۴
تلفن:  ۶۶۹۶۸۴۴۳


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
نمایش و دیدم و از اوایل کار فهمیدم راضی از سالن بیرون میرم. متن و دوست داشتم و بازی هر دو عزیز رو.دکور و فضای کار خیلی "تاتری" و دلنشین بود و در عین حال سردی خونه رو منتقل میکرد. اجزای دکور فکر شده و درست بود و کم و کسری ندیدم. خسته نباشید میگم و امیدوارم با کمی قیمت پایینتر صندلی هاتون پر از تماشاگرانی بشه که تاتر "خوب" میبینند.
سپاس از حضور و نظر شما خانم مقدم گرامی /
در مورد قیمت از ابتدای تولید این نمایش توافق کردیم که معقول ترین قیمت ممکن رو در اوضاع نا ملایم اقتصادی جامعه بگذاریم تا کسانی که علاقه مند به تماشای نمایش هستند بتوانند تکی و یا گروهی به دیدن نمایش بیایند و قیمت ... دیدن ادامه » فضایی نداشته باشیم و از اولین اجراهم تخفیف عمومی و بعد تیوال پلاس رو اعمال کردیم .
این چند اجرای پایانی هم تخفیف خرید گروهی داریم همچنان و سعی می کنیم در صورتی که امکانپذیر باشد مجددا تخفیف تیوال پلاس یا عمومی رو اعمال کنیم .

۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فرید سلیمانی در گفت‌‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره انتخاب این نمایشنامه و اجرای آن گفت: این نمایشنامه را 5- 6 سال پیش خوانده بودم و به دلایل شخصی که اتفاق این اثر برای یکی از دوستان نزدیکم نیز رخ داده بود، به این نمایشنامه علاقمند شدم و قصد اجرای آن را داشتم.

او داستان این اثر را اینگونه توضیح داد: این نمایش درباره زندگی مادر و دختری است که دختر به مادرش می‌گوید قصد خودکشی دارد. دختر برای این تصمیم بسیار مصمم است و مادر در ابتدا تصور می‌کند او شوخی می‌کند اما به مرور متوجه می‌شود تصمیم دختر جدی است و از آن کوتاه نمی‌آید. این دختر از همسرش جدا شده، پسرش بزهکار است و خودش بیماری صرع دارد. کشمکش عاطفی میان این مادر و دخترش منجر به اتفاقی تکان‌دهنده می‌شود...

این بازیگر تئاتر با بیان اینکه تمرینات نمایش حدود یک ماه به طول انجامید، درباره سبک ... دیدن ادامه » و فضای اجرایی نمایش عنوان کرد: نمایشنامه کاملاً رئال است و من نیز به همین منوال آن را اجرا می‌کنم. دکور نمایش خانه‌ای کاملاً زنانه را به تصویر می‌کشد و اتفاق‌ها و میزانسن‌ها واقعی و رئال است.

سلیمانی درباره میزان وفاداری‌اش به نمایشنامه اصلی یادآور شد: در صورتی‌که قصد داشتم متن اصلی را به صحنه آورم زمان نمایش بیش از 2 ساعت می‌شد بنابراین دراماتورژی صورت گرفت و متن را کوتاه کردیم اما به کلیت داستان وفادار بوده‌ام و لطمه‌ای به آن وارد نشده است و اتفاقات به صورت کامل اجرا می‌شود با سبک و سیاقی که من دارم.

او درباره موسیقی نمایش "شب بخیر مادر" گفت: موسیقی این نمایش ساخته شده و اورژینال است.
نقش پسر بزه کار جای پرداخت بیشتری داشت.
۲ روز پیش، شنبه
ممنونیم از نظرتون خانم مقدم
قطعا به کارگردان نمایش انتقال خواهم داد
دیروز
به نظر من مادر خانواده بیشتر مورد نظر بود که با پسر بزه کار چطور واکنش نشان میدهد پرداخت بیش تر باعث انحراف از داستان میشد
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب بخیر مادر نمایشی است که سه نسل با سه فلسفه زندگی را کنار هم قرار میدهد تا کنتراست هایشان نمایان شود. خانم مسنی که زندگی به او یاد داده مشکلات را بپذیرد و به عقیده اش صرفا باید زندگی کرد, درست نقطه مقابل نوه اش که تمام ساختارهای اجتماعی را می شکند و بزهکاری را پیشه خود قرار داده است. اما شخصیت مرکزی این نمایش, دخترِ مادری است کاملا مطیع و مادرِ پسری است بزهکار . شخصیتی که تناقض رفتاری مادر و پسر خود را همزمان می بیند. از این رو دیگر هیچ ارزشی برایش وجود ندارد و کم کم زندگی حالت ابژکتیو خود را برایش از دست می دهد و تصمیم می گیرد به اختیار خودش در ایستگاه از اتوبوسِ زندگی پیاده شود. نگاه های سرد بازیگر این نقش کاملا نمایانگر شخصیت به انتها رسیده نقشش را نمایش می دهد.
دیالوگهای مفهومی همراه اجرای فوق العاده بازیگران این نمایش, انسان را به فکر فرو می ... دیدن ادامه » رود تا چیزهای با ارزش زندگی خود را دوباره یاداوری کند
سه تا بازیگر داره یعنی؟
۱۱ شهریور
تئاتر تمدید شده حتما با دیدن این نمایش بروید .
۱۶ شهریور
با سپاس از لطف و نظر شما
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زندگی رو یه جور باید پر کرد
میشه با دیدن یه روایت ساده و نمایش خوب این کارو کرد
میشه با دیدن یه صحنه خوب این کار رو کرد
با دیدن ۲تا هنرمند این کارو کرد و البته با نقصهایی که مطمینن قابل چشم پوشیه این کارو کرد
به هر حال
زندگی رو یه جور باید پر کرد
چه بهتر با این نمایش پر کرد
شهاب فرح بخش، امیر لقمان و فرزانه محمدی این را خواندند
سیدمحمدصادق سیادت این را دوست دارد
با سپاس از لطف و نظر شما
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش نایت مادِر، شب بخیر مادر. با کارگردانی اقای سلیمانی عزیز در تماشاخانه دیوار چهارم این شب ها اجرا می شود. این نمایش صرفا درباره خودکشی و افسردگی نیست. اصلا. خوشم اومد که رویکرد کارگردان به این متن هم اصلا این طوری نبوده. آوای تیوال این نمایش رو بشنوید و یادداشت کارگردان روی بروشور و سایت هم بسیار پخته و دقیق است. وفاداری ایشان به متن اصلی ، از نقاط قوت کار است. از این نمایش نانه دو اجرا قبل ها دیده بودم اما به جرات می گم این کار با دراماتورژی خوبی که دارد و دیالوگ های خیلی باورپذیر ، تماشاچی را ( در هر سن و سلیقه ای ) راضی می کند .
مفهوم نیهیلیستی که در این کار دیده می شود اصلا چیزی که از قدیم شنیده ایم ( القای بی هدفی و پوچ گرایی و این چیزها ) نیست.مارشال نورمن ، نویسنده این متن، انقدر دقیق، ظریف و عمیق به این نکته نگاه کرده که من کمتر این نوع پرداخت ... دیدن ادامه » رو دیده ام....
از ابتدای قصه که قضیه روشن می شود تا پایان باشکوه و دقیقش ، قطره چکانی اطلاعات از زندگی جسی و مادرش و مشکلات عمیق و ریشه دارش می شنویم. جاهایی با مادر و بیشتر جاها با جسی همذات پنداری می کنیم و این اوج دراماتیک بودن صحنه ها با کارگردانی درخشان اقای فرید سلیمانی تکمیل می شود.
مدرن بودن نمایش در همه لمان ها قابل لمس است، از موزیک اغازین و پایانی تا نور و صحنه... همگی در خدمت داستان بسیار بسیار پخته و عمیق است. انتخاب بازیگر ها به نظرم عالی است.
مرگی شکوهمند برای جسی دوست داشتنی ما و چه باشکوه زیبایی شناسی مرگ در این سطح را این نمایش نشان می دهد، صحنه ای که می بینیم کاملا زنانه است. از اشپزخانه تا پادری های دستباف و پله های اتاق جسی همه عالی بود.
سیگار کشیدن بازیگر بدون روشن شدن بود. آب از شیر ظرفشویی نمی اد و حتی شیر توی شیرجوش نیست و این کمی حس من رو دور کرد یکی دو جا اما بعد که از سالن بیرون امدیم فکر کردم باید دلیلی داشته باشه این نوع طراحی،،.
خانم هدایتی عزیز شما یبار درمورد لو رفتن داستان یک نمایش بمن گوشزدی کردید اما دراین نوشته تون کامل جریان رو لو دادید که خانم و برچسب افشا روهم نزدید :)
۱۵ شهریور
ای واااای راست می گی
۱۵ شهریور
با سپاس از لطف و نظر شما
در مورد نقاط ضعفی که در نوشتار شما آمده است، صمیمانه عذرخواهی خواهیم کرد و بدون شک تلاشمان براین است تا نقاظ ضعف برطرف شود اما در مورد طراحی؛ قطعا از کارگردان نمایش تقاضای پاسخ به این مسئله را خواهم داشت.
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب بخیر مادر با موضوع روانشناختی کار رئال در فضای ساده و در عین حال گرم و مطلوبی بود که مخاطب را درگیر تعلیق نمایشنامه میکرد، بازیگران کار کاملا مسلط و سوار بر کار بودند و هماهنگی بسیار خوبی داشتند. موسیقی، صدای تیک و تاک به خوبی انتخاب و در بخش های مناسب کار پخش شد. دکور در عین سادگی برای من دلنشین بود. شخصیت پردازی مادر بسیار عالی بود ولی به شخصیت دختر شایسته و بایسته پرداخت نشده بود تا مخاطب بتونه با درک بهتر از اختلال شخصیت فرد همزاد پنداری بیشتری با أو داشته باشه، که با توجه به اقتباس کاملا وفادارانه کار به نظر من نمی تونه بعنوان نقص در کار مطرح بشه، در مجموع کار خوب بود و از نظر من نمره بالای متوسط را میشه به این کار داد.
مرسی که همراهی مون کردی و گپ زدن بعد نمایش کلی چسبید....
۱۰ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اصلا فکر نمیکردم از خانم معصومه رحمانی چنین بازی گیرا و تاثیرگذاری ببینم.در مقابل خانم مریم بوبانی.دیالوگ ها فوق العاده بود.طراحی صحنه بسیار زیبا.موسیقی gloomy sunday از Billie holiday همگی دست به دست هم دادن تا یک بازی درخشان رو شاهد باشیم.
Angels have no thought of ever returning you
?Would they be angry if I thought of joining you
My heart and I have decided to end it all
Let them know that I'm glad to go
شیماااا
خانم رحمانی رو ابد و یه روز یادت نیس
۱۰ شهریور
با سپاس از لطف و نظر شما
در مورد خانم رحمانی باید خدمتتون عرض کنم که ایشون سالیان سال هست که در عرصه تئاتر و سینما فعال هستند و قطعا بازی خوب و درخشان ایشون در نقش های مختلف باعث شده تا کارگردان نمایش این نقش رو به ایشون پیشنهاد بدن
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب بخیر مادر تنها یک درام خانوادگی نیست، متنی روانشناسانه داره که از کاوش لایه های درونی یک مادر نسبتا جوان از بدو تولد، تا شناخت تضادها و چالش های آشکار مادری پیر از زمان ازدواج و پیش از اون صحبت می کنه. همچنین درامیه که ارتباط عجیب و خاص فرزند و مادر رو، اگرچه کمی متفاوت با روحیات مادر و دختر ایرانی هست، به خوبی پیش می کشه. این روایت، نحوه شکل گیری بسیاری از تعارضات روحی رو نشون میده؛ مثلا اتفاق دراماتیکی که ممکنه در زمان کودکی اتفاق افتاده باشه اما سالها بعد در ایجاد یک تراژدی بزرگ خودشو نشون بده. فکر می کنم دوستانی که با تحلیل رفتار متقابل (TA) آشنا باشند این متن رو می تونن به عنوان تمرینی برای بخشی از آموخته های خودشون در زمینه پیش نویس های زندگی استفاده کنن یا اساتید این حوزه، این متن رو مثال بزنن.
اما فارغ از متن کار که نمیشه با ارائه جملات ... دیدن ادامه » ماندگار ارزشش رو نشون داد، کیفیت بخش ایرانی این کار، یعنی آن چه روی صحنه می دیدیم رو می تونم بالاتر از متوسط ذکر کنم.
تصور می کنم کمی بازی بیشتر با نور، با توجه به داستان پر دیالوگ و صحنه ای که المان هاش هم تغییر چندانی نمی کنه، می تونست کمک کنه تا تماشاگران خستگی رو تجربه نکنن. باری فضای سنگین و افسرده و خسته ی این داستان هم بازی خیلی زیادی با نور رو نمی طلبید.
به وضوح مشخصه که خانم رحمانی، درک خیلی خوبی از متن کار داشتند و این مساله در تمام ژست و میمیک چهره شون هم خودشو نشون می داد و تصور می کنم از نقاط قوت این اجرا بازی باشکوه ایشون بوده. نقش ایشون ساده نماست اما ابدا ساده نیست و لغزش ایشون می تونست تصویر مستاصل بازیگر این متن رو خراب کنه.
اجرای کار کمتر جایی سینه ی منو چنگ زد، اما فکر می کنم این اتفاق تا حدود زیادی آگاهانه و به دلیل احترام کارگردان به یک متن غربی بود که در اون کمتر از ضجه و اشک و آه خبر می گیری. اما شخصا اگر قرار به تصویر کردن این نمایش می داشتم شاید از خانم بوبانی می خواستم ابعاد احساسی کار رو عمیق تر اجرا کنن.
با وجود نقد خفیفم به بازی خانم بوبانی، دلم میخواد فارغ از این نمایش، به شخصیت انسانی و پاک ایشون اشاره کنم و بگم با تمام وجودم ایشون رو و دغدغه های اجتماعیشون رو ستایش می کنم و دستشونو می بوسم.
با سپاس از لطف و نظر شما
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همسایه ، سایه می برد از آدم ! راهی نمانده است بجز تسلیم
یا خود- کشی کنیم و بیاساییم ، یا خو کنیم با خود ِ دیگر- کش!


" #طاهر_خنیا "
مامان فکر کن سوار اتوبوسی هوا گرمه خیابون پر دست اندازه
اتوبوس شلوغه پر از سر و صداست
و تو هیچ آرزویی نداری جز اینکه فقط از این اتوبوس لعنتی پیاده بشی
اون وقت تنها دلیلی که باعث می شه پیاده نشی چیه؟
اینکه هنوز پنجاه تا ایستگاه دیگه تا مقصدت مونده
خیلی خوب من اگر بخوام می تونم همین جا پیاده بشم
چون می دونم اگر پنجاه سال دیگه هم سوار این اتوبوس لعنتی بشم و بعد پیاده بشم باز هم همین جایی که هستم پیاده می شم پس هر جا طاقتم تموم بشه ایستگاه منه
من الان طاقتم تموم شده
.
اگر کسی مرا خواست
بگویید رفته باران‌ها را تماشا کند.

و اگر اصرار کرد،
بگویید برای دیدن ِ طوفان‌ها
رفته است!

و اگر باز هم سماجت کرد،
بگویید
رفته است تا دیگر بازنگردد.#بیژن_جلالی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
...-تو "بچه" منی...!!

-نه...من "عاقبت" بچه توام!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«شب به‌خیر مادر» یه اجرای رئال، تا حد زیادی وفادار به متن و بدون اضافه‌کاریه از نمایش‌نامه‌ش. متنش که خب به معنای واقعی کلمه بی‌نظیره و پولیتزر برده، اجرا هم قابل قبوله و تماشاش رو پیش‌نهاد می‌کنم. (به‌خصوص اگه متن رو نخوندید.)
بازی معصومه رحمانی خیلی خوبه اما بازی مریم بوبانی (به جز لحظاتی) به دلم ننشست. (که با توجه به توانایی‌های خانم بوبانی به نظرم حتمن به مرور جا می‌افته.)
در کل اگه می‌خواهید یه تئاتر درست و حسابی و بدون ادا و اطوارهای رایج ببینید انتخاب خیلی خوبیه
از لطف و محبت شما سپاسگزاریم
۰۵ شهریور
اجرای خیلی خوبی بود . کاملا با نظرتون موافقم
۰۵ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

نه مامان ... ریکی مو نمیزنه با من ...به دنیا که نگاه می کنیم هردومون یه چیزو میبینیم میبینیم که عادلانه نیست . تنها فرق ما اینکه که ریکی رفته حساب خودش رو با دنیا صاف کنه ...
اون منودوست داشت فقط نمی تونست بفهمه چطوری یهوو همه چیز اطراف من خراب میشه ...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تعطیل ... رفته ماهیگیری ...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من اینجا پیشت بودم ... چطور ندیدم اینقدر تنهایی؟!
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی فرید سلیمانی و بازی مریم بوبانی، معصومه رحمانی (روزهای جمعه ۱ تا دوشنبه ۴ شهریورماه ) شنبه ساعت ۱۲ با تخفیف روزهای نخست آغاز خواهد شد.
امیر لقمان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید