آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش جیرجیرک
S3 : 09:15:52 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۱۰ تا ۳۱ مرداد
۲۱:۰۰
۲ ساعت و ۱۰ دقیقه
بها: ۶۰,۰۰۰ تومان
یه جنایتکار، همیشه یه جنایتکاره، حتا اگه در جستجوی پاکیزگی باشه.

شبکه‌های اجتماعی تماشاخانه سپند: اینستاگرام
با خرید بلیت اجراهای این تماشاخانه و ارائه‌ بلیت همان شب، از ۱۰٪ تخفیف کافه رستوران «خانه فیروزه» در محوطه مجموعه بهره‌مند می‌شوید.

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹، تماشاخانه سپند
تلفن:  ۸۶۰۳۷۸۰۷

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
بعد از دیدن این نمایش میتونم بگم دقیقا چه چیزی تئاتر نیست. ساده ترین نکات یک اجرا در این نمایش دیده نمیشد. کارگردانی صرفا طراحی حرکت و عدم ماسکه شدن بازیگران و انتخاب دکور بی دلیل و لباسهای زیبای بی کاربرد و ترکیب رقص سماء و چرخش سر در رقص محلی و خیلی موارد دیگه نیست و حتی اگر باشه رئالیسم جادویی نیست, همونطوری که بارها نوشتن از سوئیچ پارتی و ربط دادن بی ربطش به جیرجیرک البته به جز نحوه تولید صدا توسط این موجود و همچنین ادبیات بی ادبیاتی که انگار مخلوطی از کلمات سخت فهم و ادبیات محاوره ای شبکه های مجازی اسمش نمایشنامه نیست. واقعا حیف که بازیگران کار با چنین متن و کارگردانی ای عملا هرکاری که انجام میدادند هم نمیتوانستند کمکی به اجرا بکنند. عجیب تر اینکه بعضی از حرکات و لغت ها در سطحی ترین وجه در اجراهای دیگه منجر به توبیخ میشوند و اینجا خیر, و عجیب تر اینکه دغدغه ی کارگردان به هیچ عنوان معلوم نیست حتی پشت ظاهر سخنان سنگین ولی پوچ. سالن تئاتر اشتباه ترین مکان برای انتخاب همچین اجرایی بود. بیشتر از همه دیدن برخی از اسامی و افراد در اجرا شوک برانگیز بود, خصوصا آقای نعیمی و مشاور کارگردان آقای فکری ارشاد. این بی مکان بی متن اجرا آیا نیاز به این همه بازیگر داشت؟ و اگر هرکدام نبودند چه میشد؟ این متن جز مونولوگ است؟ خیر. نظریه های اجرا و مقدمات تئاتر برای تدریس در دانشگاه نیستند. شاید در بعضی موارد نشان دهند چه چیزهایی اجرا را نادیدنی و بی دلیل میکنند.
در شرایط فعلی از نقاط ضعف یک اثر گفتن چندان جایز نیست چه بسا جیرجیرک نقاط قوت فراوانی دارد، در ابتدا به امر متن دغدغه مند است، حرف دارد، هرچند گاها سنگین اما مخاطبی را می طلبد که با سلاح آگاهی وارد سالن شود، جیرجیرک تصویرسازی می کند، تصاویری که شاید می توانست گاها منسجم تر شوند، جیرجیرک بازیگران خوبی دارد، بازیگرانی که از جان گذاشته اند تا در شرایط فعلی کرونا همچنان چرخ تئاتر بچرخد، در زمانه های که سلبریتی ها و کاسبان کارگردان در گوشه خانه کز کرده اند این گروه و بازیگرانش ایستاده اند تا تئاتر باز هم بر مدار خود حرکت کند، جیرجیرک حضور همزمان تجربه و زیست تئاتری جوان است.
حمیدرضا نعیمی، جواد یحیوی، ایمان اصفهانی، رها حاجی زینل، ویدا جوان، شکیبا آدینه، پویا امینی و پرهام امینی بازی خوب و قابل قبول و بعضا تحسین برانگیزی ارائه دادند و بازیگران جوان زن اثر به واقع اما اصول اولیه بازیگری هم نمی دانستند و در اکثریت مواقع به خودنمایی به جای بازی مشغول بودند متاسفانه.
در شرایط فعلی که هزینه تولید یک نمایش چندین برابر شده، مدیران تئاتری در حد لب و دهان حمایت می کنند و وضعیت مخاطب هم خوب نیست روی صحنه بردن اثر بدون شک ریسک بزرگ و البته تاثیرگذار در آینده تئاتر کشور است، در مورد نقد از آثار بگذاریم وقتی که حالمان بهتر بود و زمانی که میشد یک اثر را عادلانه روی صحنه برد.
به دلم نشست
ارتباط داستان ها به خوبی به مخاطب القا میشدن
فرم حرکات و موسیقی کار خیلی خوب بودن
و آمادگی بازیگر ها و هماهنگیشون هم قابل قبول بود
ولی تایم رو میتونستن کمتر کنن چون یه جاهایی اضافه و حوصله سر بر بود
رویا، پویا فلاح و آقامیلاد طیبی این را خواندند
علی صفری و مهرداد این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام همه چی خوب بود فقط خیلی طولانی بود و از حوصله خارج میشد ....مخصوصا الان در این زمان کرونا یی
پویا فلاح و آقامیلاد طیبی این را خواندند
Hamidreza Shirkhani این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به طور کلی باز خیلی خوبی ارایه شد و بیشتر قسمت‌های آن دارای مفاهیم زیادی بود.
پویا فلاح، سیدمحمدصادق سیادت و مهرداد این را خواندند
Ali Zahabi و Mohammad این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایش خوبی نبود در مجموع بی هدف و گمراه فقط بازیها خانم جوان و آقای یحیوی خوب بود و مثل همیشه استاد نعیمی شیرین و مسلط بودند . و البته یک اپیزود خیلی خنده دار در مجموع
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی آرش سنجابی و با بازی شکیبا آدینه، پویا امینی، پرهام امینی، ایمان اصفهانی، ویدا جوان، رها حاجی زینل، پرستو حمیدی، ستایش رجایی نیا، پردیس زارع، نازنین صلح جو، دانیال عبادی، رازیما میرزایی، پریسا محسنی، حمیدرضا نعیمی، جواد یحیوی آغاز شد.
پویا فلاح، fariba akbari و omid tirazheh این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید