تیوال نمایش خون به‌پا می‌شود
S2 : 16:04:23
براساس نمایشنامه «تیتوس آندرونیکوس» شکسپیر
خرید بلیت
۴۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰ تخفیف
از ٪۳۰ تا ٪۴۰ تخفیف
٪۵۰ تخفیف
  ۲۲ اردیبهشت تا ۲۷ خرداد
  ۱۹:۱۵
  ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه
 بها: ۴۰,۰۰۰ تومان

: شهرام احمدزاده
: مسعود طیبی
: خسرو شهراز، ندا مقصودی، امین طباطبایی، ایمان اشراقی، وحید جباری، ناصر رحیمی، پانیذ خوش نیک، ایمان میرهاشمی، علیرضا قیدری، بابک محمودزاده، کامران حاجی علی اکبر (پارسا)

گروه طراحان
: سعید آرین
: سهراب کرم‌رودی
: افسانه قلی‌زاده
: فاطمه محمدی
: رضا جاویدی (براساسthe evil within)
: شقایق شعبانی
: کیکاووس شکوهی
: جاهد قربانی
: محمدرضا خاکی
: غزال مهدی زاده
: جاوید علیپور، فرزین شکاری، رضا گورابی، رکسانا محمدشاطر
: نیکی پارسا امیر، پانیذ خوش نیک، سهراب کرم رودی
: امید شکری، نادیا داداش زاده، پریا پیوستی
: لیلا مهدی پور، رویا آخوندان، مریم رستگار، لیلا مال امیری، نادیا داداش زاده، شیوا ابراهیمی، سرور جعفریان، زهرا سالکی، پریا پیوستی
: امیر شکری
: سعید جمشیدپور
: زهرا بهرامی، فریبا داویجانی
: فرهاد میر محمد صادقی
: آریان جباری

یادداشت کارگردان:
انسان پیوسته در نوسان بین جاه طلبی ددمنشانه و ذات پاک بشریت است. چه خون‌ها که برای رسیدن به قدرت و چپاول نوع انسان در طول تاریخ ریخته شده است. این روند دردناک ظاهرا تا ابد ادامه دارد. چه باید کرد؟ انسان،موجودی که عمر بی نهایت کهکشان ها آنقدر اندک است که بر گاه شماره کیهانی در اندک زمانی مرگ را تجربه می کند، برای چه و چرا خون به پا می کند؟ این پرسش من است از اجرای اثرم. بله پرسش، چون من نیز جوابی برای آن ندارم.

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶

گزارش تصویری تیوال از نمایش خون به‌پا می‌شود / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» نمایش «خون به پا می شود» به کارگردانی مسعود طیبی اجرای عمومی خود را از ۲۲ اردیبهشت در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر آغاز کرده است.

» آغاز اجرای «تراس» و «خون به پا می‌شود» در ایرانشهر

» مسیری سیاسی از عشق تا جاه‌طلبی

» پوستر نمایش «خون به‌ پا می‌شود» منتشر شد

» مراسم رونمایی از پوستر نمایش«خون به‌پا می‌شود» و آغاز پیش‌فروش بلیت

» بهار ۹۸ در «ایرانشهر» خون به پا می‌شود


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

"شکسپیری تهی ازشگفتی"

اساسا اجرای متن‌های شکسپیری حتی اگر اقتباس یا برداشت آزاد باشد، نیازمند تبحر و شناخت کافی از متون وعناصر مهم آن‌ست که بتواند در اجرا، به ماهیت اصلی دلهره، اضطراب، حساسیت، و خشونتی همراه با نگاهی معاصرسازی شده، نزدیک شود. و به‌خوبی و شگفتی یک اثر هنری شکسپیری به‌جا و درخور، به‌مخاطب عرضه شود و او را با فضای رعب‌آور، و خشونت‌طلبی که در جهان امروز نیز به کرات قابل لمس و تجربه‎است، ارتباط ایجاد کند.
"یان کات" نظریه‌پرداز شهیر تئاتر، می‎گوید:" معاصر بودن به‌معنای ارتباط میان دو زمانه است : اولی زمانی است که شخصیت های نمایش در آن به سر می‎برند و دومی زمانی که بر تماشاگران می‎گذرد. هرگاه در اجرایی این دو زمان دقیقن به یکدیگر متصل شوند ،شکیپیری که معاصرماست پدیدار می‌گردد. "
به‌نظر می‌رسد نمایش "خون به‌پا می‌شود" چه درمتن شهرام احمدزاده و چه در اجرا و کارگردانی مسعود طیبی، با چنین نگاه معاصرسازی شده‌ای، تولید شده‌است. از گریم و طراحی لباس تا نحوه ی بیان و دیالوگ‌ها، و دخل و تصرف‌هایی که در متن اصلی روی داده.
اما این تغییرات، بدون قاعده و چنان وصله‎ی ناجوری‎ست که هرکسی حتی اگر متن اصلی را نخوانده باشد کاملا متوجه می‎شود چه قسمت‎هایی از نمایش، سلیقه‌ای و بدقواره به متن اصلی سنجاق شده است. به ویژه بخش‌هایی که کاراکتر"باسیانوس" به‎شکل شبح بالدار چندین بار بر لاوینیا ظاهر می‌شود، چنان کمیک و نامتجانس است که قاعده و سازوکار نمایش را بشدت متزلزل می‎کند. و از روند کلی خشونت و تراژدی آن، به‌طرز واضحی منحرف و سقوط می‎کند. سقوطی که درکنار بازی اغراق‎شده‎ی ایمان اشراقی در نقش باسیانوس منجر به ویرانی کل ماهیتِ شکسپیری نمایش می‎شود.
ارتباطی که در یک مسیرِ مشخص به سختی بین تماشاگر ومتن و اجرایی باسرعت بالای تعویض صحنه‌ها، درحال شکل گیری‌ست، تکه‌تکه‌شده و از هم فرو می‌پاشد. از جایی به‎بعد، متوجه می‌شویم دیگر با اثری فاخر با محتوای شکسپیری مواجه نیستیم بلکه یک ترکیب کاملا شخصی و درهم ریخته ای‌ست که نه می‌تواند وفادار به‌متن باشد و ‌نه استقلال خودش را بدست بیاورد.نه استفاده تکراری و کلیشه‌ی لباس‌های چرم و زنجیر و نقش‌های حیوانی، نجات‌دهنده است و نه دکلمه‎خوانی و باراحساسی ورمانتیک جواب می‎دهد. چه‌بسا بشدت آنرا عامه‌پسند می‌کند.
نمایشنامه‌ی "تیتوس آندرونیکوس" اولین تراژدی شکسپیرست که طبق نظر پژوهشگران متونش، خود فاقد جاافتادگی و پختگی لازم هر کارکتر و فضای کلی‌ست. درام و تراژدی در مراحل اولیه ذهنیت شکسپیر درحال شکل‌گیری‌ست و هنوز به بلاغت و فصاحت خاصش نرسیده، درمتن 35 نفر کشته و مشخصا 10 مرگ فجیع دارد که خواننده را دلزده وخسته می‌کند. بااین حال وقتی "پیتر بروک" با بازی سرلارنس الیویه آنرا به اجرا و نمایش درمی‎آورد چنان شاهکاری می‌سازد که متن برای تماشاگران صدچندان محبوب‌تر جلوه می‌کند. اما آنچه در "خون به پا می شود" برصحنه می‌آید، پروسه کاملا خلاف جهتی‎ست. متنی که کمتر در ایران اجرا شده، با متنی دستکاری و رمانتیزه شده تبدیل به‌یکی از ملال آورترین اجراهایی می‌شود که درچندسال اخیر از شکسپیر دیده‌ایم .
بازی بازیگران نیز به‌همین دلیلِ تغییرات نامتجانس، دچار بیرون‌زدگی و ناهماهنگی‌ست. ریتم‌ها گاه از دست می‌رود و مکث‌های زیاد مانع حفظ انسجام می‎شوند. خسرو شهراز با پیشنه‌ی مسلم درامر بازیگری، درنقش خود جانیفتاده، و از آن حضورِ پرصلابتِ صحنه‌ای خبری نیست.
تنها امین طباطبایی در نقش ساتورتینوس، توانسته درک درستی از کاراکترش را با تغییرات اعمال شده، ارائه دهد.اما در نهایت در بهم‌ریختگی سایر عناصر ذوب ومحو می‌شود.

شاید متون شکسپیر که پرتعداد‌ترین اجرای تئاتری در کل جهان‌ست، این امر را مشتبه کند که اجراهایی ساده و پرظرفیتی هستند که به‌راحتی می‌تواند مورد انتخاب هرکارگردانی قرار بگیرد اما آنچه لازمه این تعداد تکرارست، بازنمایی بهتر از هسته شناسی تراژدی و خشونت‎هایی‌ست که درک متفاوت‌تر و عمیق‌تری را برای مخاطب ایجاد کند. نه آنکه بیش از آنکه یک اجرای صحنه‌ای کمال‎یافته باشد، بازخوانی متنی باشد که مورد هجوم دستکاری‎های ناشیانه نیز قرار گرفته‌است
البته که ظرفیت های درخشان و فراوان نمایشنامه‎های شکسپیر چنان عظیم‌ست که به‌راحتی می توان با تغییرات هدفمند و معاصرسازی شده، درقالب فرم و محتوایی کارکردی به اجرا درآید، اما اگر تنها آنچه برداشت شود، سلاخی های متعدد،جلوه‌های بصری و شاعرانگیِ فانتزی و رمانتیزه باشد، نه تنها قادر به ارتباط با مخاطب دوستدار شکسپیرنیست، بلکه از وجاهت هنری لازم نیز بی بهره می‌ماند.
"خون به پا می شود" می‌توانست تئاتر موفقی باشد اگر درک و شناخت عمیق‌تری از شکسپیر، در متن و اجرا و تغییراتِ اعمال شده اش، وجود می داشت و تماشاگر را با امکان‌های کنش‌مند بیشتری از او آشنا می‌کرد.

نیلوفرثانی
منبع: ... دیدن ادامه » شکسپیر معاصرما/ یان کات/ رضاسرور/نشربیدگل

https://www.honarnet.com/?p=3668
درود و عرض ادب
ممنون از نقد دقیق ، گویا و ارزشمندت
طبق معمول استفاده کردم
۱۴ ساعت پیش
@مختارجان بایزیدی عزیز ،سپاس بسیار که حضور ونگاهت را دریغ نداری وهمراه و همکلامید..چه حس خوبی بهتر ازاین که با دوستان خوب تئاتربینم همنظر باشم..برای شماهم، ایام بکام ..
۱۱ ساعت پیش
خانم ثانی عزیز از طرف ویلیام شکسپیر داغدار از شما تشکر می‌کنم.
۱۲ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام واحترام
شب گذشته اجرای خون به پا می شود اقتباسی از اثر شگرف و به تفسیری سیاسی «تیتوس آندرونیکوس» جناب شکسپیر را دیدم اثری که خوی پلید وپلشت انسان پر نفرت و طماع و ویرانگیر را عریان و بی کم وکاست به نمایش میگذارد نمایشنامه ای که در ابتدای دوران ادبی شکسپیر نوشته شده و از کم طرفدارترین و مهجورترین نمایشنامه های شکسپیر محسوب می شود و دلیل مهجور ماندن این اثر شاید این است که قهرمانان این اثر ، توسط منتقدان به عنوان کم طرفدارترین قهرامانان تراژیک شکسپیر رده بندی شده اند که می توانند هر احساسی به جزء همدردی را برانگیزانند.و این در حالی است که در زمان خود شکسپیر این نمایشنامه اثری موفق بوده است، با این وجود، در دهه های پایانی هزاره دوم و در پرتو نظریه های پسانوگرا این تراژدی رومی محبوبیت خود را به دست آورده و دلیل این محبوبیت تا حد زیادی ... دیدن ادامه » به خاطر ساختار متناقض، گسیخته و ناهماهنگ این اثر است که با زمان ناموزون معاصر همسانی دارد. نوعی سیاسیگری و سیاسی اندیشی نمایشنامه یک قهرمان تراژیک غیر ارسطویی را به تصویر می کشد که به تدریج از نقش خود به عنوان شخصیت مرکزی کنار رانده می شود و همدردی مخاطب نسبت به خود را از دست می دهد. در واقع شکسپیر، با توجه به تفکرات ضد اومانیستی خود، در نظر دارد تا یک مشکل سیاسی اجتماعی را برجسته کند که این کار به نوبه خود مستلزم این است که قهرمان تراژیک از مرکز توجه دور شود.در این اثر بیگانگی ایجاد شده توسط شکسپیر، نمایشنامه های او را از حالت ارسطویی درآورده و به تئاتر حماسی برشت نزدیک می کند. در این نوع تئاتر فاصله ای بین مخاطب و شخصیت نمایش ایجاد می شود که به دور از احساسات ارسطویی ترس و ترحم ظرفیت مخاطب برای فکر کردن و مورد انتقاد قرار دادن یک مسئله اجتماعی برانگیخته می شود بنابراین و براساس تفکرات ضداومانیستی شکسپیر می توان گفت که تقابل دوسویه فردو اجتماع در این تراژدی رومی واژگون می گردد و قهرمانان تراژیک شکسپیر به نفع جامعه روم مورد تحقیر قرار گرفته و قربانی می شوند. و اما نمایش خون به پا میشود جسارت کارگردان برای انتخاب این متن سخت که کمتر کارگردانی شجاعت کارکردنش را دارند ستودنی است متنی که از کم رونق ترین متن های جناب شکسپیر است
من از تجربه اجرا رضایت داشتم و لذت بردم
و به دوستان توصیه میکنم که به تماشای این اجرا بنشینند چراکه شاید تا سالها کارگردانی برای اجرای این متن نباشد
امتیاز من به اجرا 3.5 از 5 .

پ ن
برداشتی آزاد از مقاله روح اله داتلی بیگی و اصل اثر
به نظرم تا حد زیادی درست گفتید
۱۶ ساعت پیش
خانم آذر گرامی سپاس
۱۴ ساعت پیش
جناب طیبی گرانقدر بهتون تبریک میگم بخاطر پذیرشتون و ممنونم بخاطر اجراتون همیشه دوست داشتم که از این اثر اجرا ببینم ⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
۱۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روم و دموکراسی مثل شیرینی و شکر میمونند پدرم همیشه میگفت

R 0 y a و مسعود طیبی این را خواندند
فرزاد جعفریان، سایه *، مهدی (آرش) رزمجو و رضا غیوری این را دوست دارند
آقای لهاک عزیز / با آن چشمهای دقیق و صحنه شناستان - ممنون از لطفتان
۱۸ ساعت پیش
آقای دکتر اشراقی نازنین ارادتمند شما هستم
و چقدر صحنه عاشقانه باسینیوس و لاوینیا رو دوست داشتم
شاعرانگی در اجراتون بسیار جذاب بود
❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#خون_به_پا_میشود در کشوری که دولت مردانش برای منصب می جنگند. برای ارضای نیازهای فردی خود، نه برای هیچ قشر دیگری از جامعه.

#خون_به_پا_میشود در جامعه ای که پادشاهش دغدغه و هوس حکومت دارد و آن رفتار را به ارکانِ خود تزریق میکند.


تیتیوس:تاریخ ثبت کرده دیکتاتوری نمیتونه عمرکنه...!

و اینک نمایش #خون_به_پا_میشود به کارگردانی #مسعود_طیبی با یک حقیقت اجتماعی دیگر به روی صحنه آمده، نمایشی که با سانسورهای متعدد بازیگرانش برای هدفی که داشتند جنگیدند و با خون دل این نمایش را به اجرا گذاشتند.
تا بازتاب رفتارهای کشور رم را در این نمایش ببینیم.

ببینیم که اگر یک جامعه دچار تزلزل میشود از پی ریزی خودِ حکومت است یا خود مردم هم از همراهی آنان لذت میبرند.

ببینیم آیا مردم لذت زندگی را در عشق میبینند یا در تصاحب زندگانیِ دیگران.

و سیر داستانی که بازیگرانش آن ... دیدن ادامه » را به ظرافت های خاص خودشان طراحی کرده و همینطور عوامل صحنه نور،گریم و ...در مفصل بندی این نمایش دقت کرده بودند...خسته نباشید به استاد مسعود طیبی و گروهش.
#تئاتر_ببینیم #مسعود_طیبی #خون_به_پا_میشود
جاییکه خشم و شهوت بر عشق چیره میشود و سیاهی بر نور فائق می آید. کینه جای مهر را میگیرد و زور بر دموکراسی پیروز میشود. ظالم سوار بر کمیت قدرت، عنان گسیخته می تازد و صدای شکستن بالهای فرشتگان به زیر سمهایش، گوش فلک را کر میکند. ندای حق سرکوب میشود و پرچم باطل افراشته میگردد. صدای زوزه سگان و ضجه دخترکان در هر کوی و برزن میپیچد و آنگاه... خون به پا میشود
کاری قوی تاثیرگذار با بازی های هنرمندانه دوستان، پیشنهاد میکنم ببینید
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیش از این، سه نمایش «نبرد گالیله»، «هنگامه‌ای که هملت به دست جادوگران مکبث کشته شد» و «در مه بخوان» را از مسعود طیبی عزیز دیده بودم و از هر سه کار بسیار لذت بردم. اما در مقایسه با کارهای قبلی، انتظارم از نمایش «خون به پا می‌شود» آنچنان که تصور می‌کردم، برآورده نشد.
نکاتی که در مورد این نمایش به ذهنم می‌رسد:
- مسعود طیبی نشان داده است به انتقال پیامهایی با مضامین اجتماعی و روان‌شناختی در آثار خود اهمیت می‌دهد و صرفاً دنبال خلق آثار نمایشی با ارزشهای فرمالیستی نیست. برای تماشاچی‌ای همچون من که به کارکرد بیش از قالب اهمیت می‌دهم، این نکته مثبتی است. برای مثال در نمایش «هنگامه‌ای که هملت...» دو نمایشنامه مشهور شکسپیر در فضایی سوررئال به گونه‌ای درهم پیچیده روایت شده و به خوبی در خدمت بیان محتوای مورد نظر کارگردان اثر قرار گرفته بودند. اما ... دیدن ادامه » به نظرم می‌آید نمایش «خون به پا می‌شود» جایی بین فرم و محتوا گرفتار شده است و نتوانسته است پایش را روی یکی از این دو پله مستحکم کند. به زبان ساده‌تر برایم این سؤال پیش آمد که اگر این نمایش از نمایشنامه «تیتوس آندرونیکوس» شکسپیر اقتباس نشده بود و اسم شخصیت‌ها چیزهای دیگری بود، آیا در نتیجه‌ی کار تفاوتی می‌کرد؟
- ریتم کار به نظرم خیلی تند می‌آمد. تا می‌خواستم اتفاقات یک پرده را هضم کنم، فوراُ پرده بعدی با بار هیجانی زیادی آغاز می‌شد. به نظرم این شتاب هم روی اکت بازیگران و هم روی شخصیت‌پردازی‌ها تأثیر منفی گذاشته بود. مثلاً برایم باورپذیر نبود که شخصیت خبیثی مانند «آرون» که در طول نمایش از هیچ شرارتی کوتاهی نکرد، چگونه در پایان به پدری دردمند و رقیق‌القلب تبدیل می‌شود که برای نجات فرزندش ضجه می‌زند.
- از بین بازی‌ها، بازی شخصیت‌های تیتوس (خسرو شهراز)، دمتریوس (علیرضا قیدری) و لاوینیا (پانیذ خوش‌نیک) را بیشتر پسندیدم، هر چند زحمات سایر بازیگران هم قابل‌تقدیر است.
- شخصیت آرون دو بار در دیالوگ‌ها از فعل «پاچیدن» در جایی که معنای «پاشیدن» می‌دهد استفاده می‌کند. مطابق اکثر فرهنگ‌های لغت، «پاچیدن» اشتباه نیست ولی مصطلح هم نیست و بیشتر به گویش عامیانه تعلق دارد. برایم جالب بود بدانم آیا تعمدی در استفاده از این کلمه وجود داشت یا نه؟ همچنین آرون بارها از «سرزمین من» صحبت می‌کند و هیچگاه نمی‌گوید این سرزمین کجاست. شاید مصلحتی در کار بوده که گفته نشود آرون، عرب مغربی (زنگی) است.
- نقدی که نمایش به جامعه پدرسالار و ارزش‌های آن داشت تحسین‌برانگیز بود. زنان در این نمایش کنشی ندارند و صرفاً واکنش نشان می‌دهند. هر دو شخصیت زن نمایش(تامورا ملکه گت‌ها و لاوینیا دختر تیتوس) صرفاً آلت دست شخصیت‌های مرد نمایش‌اند و با آن‌ها به مثابه ابژه‌های جنسی رفتار می‌شود. نقد خوب دیگر نمایش به سیرک پست‌مدرن امروزی است که در آن به سر می‌بریم. دنیایی سرشار از خشونت، حکمرانی ایگوهای متورم و نیاز شدید به ارضای فوری یا به تعبیر رابرت بلای، در کتابی به همین نام، «جامعه نیمه‌بالغها».
- در پایان خسته‌ نباشید می‌گویم به مسعود طیبی و گروه نمایش «خون به پا می‌شود» و امیدوارم به زودی کارهای قوی‌تر و جذاب‌تری از این گروه شاهد باشیم.
ساجد جان فدای شما بشم.... من که این سال هرگز یکبار هم ندیدم شما رو.... اما ممنونم از نگاه دقیق شما....بگذارید به حساب شرایط بد و عدم امکانات و بضاعت کم من رفیق جان... امیدوارم شرمنده شما نشوم در آینده
۲ روز پیش، یکشنبه
البته که این کمبود امکانات فقط مختص به این نمایش نیست.
۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رسالت هنر مگر جز آگاهی بخشیدن است
مگر جز تربیت انسان والا هدفی دارد
رسالتی که به مذاق اصحاب قدرت خوش نمی آید ، دیکتاتورها همواره از هنر بیزار بوده و هستند الاّ هنری که توده را تحمیق کند و در بستر قدرت رام سازد
انسان ایده آل دیکتاتورها بز اخفش است
و برای تولید این انسان از هیچ کاری فروگذار نبوده اند ، شکستن قلم و قلم داران و بایکوت و سانسور رایج ترین رفتار حاکمیت های اقتدارگراست
دیکتاتورها کم تحمل اند ، بی طاقت اند
خون به پا میکنند
اثری زیبا به کارگردانی مسعود طیبی عزیز و بازی های دوست داشتنی بازیگرانی چون خسروشهراز نازنین و دیگر بازیگران خوبش که بسیار دیدنی است
انها در ایرانشهر خون به پا کرده اند
سپاسگذار مهر همه دوستان که با تمام بی مهری هایی که میدانم ایستاده اند
سیاسی ترین متن شکسپیر در مواجهه با سبک آوانگارد بر آمده از فرمی با تار و پود مینیمالیستی و این نوید روزهای خوب موج نو نسل جوان تئاتر ایران خواهد بود؛
جسارت کارگردان برای انتخاب این نمایشنامه سنگین و اجرا در قالب فرم ستودنیست؛
بازی درخشان آقایان طباطبایی و شهراز از نقاط قوت اثر محسوب می شود؛
اگرچه این اثر در ذات صحنه یک اجرای مینیمالیستی و خلاق محسوب می شود ولی افزودن برخی جزییات در صحنه و البته ترمیم برخی اکت ها و میزانسنها و مواردی مربوط به جانمایی آکسسوارهای در صحنه می تواند اثر را به سمت بی نقص شدن پیش ببرد که جای باز کردن آن در این مجال بواسطه طویل بودن عرایض از حوصله خواننده خارج خواهد بود ولی اشاره ای گذرا خواهم داشت(نقصانهایی مربوط به طراحی لباس و جزئیات سلاح های سرد و گرم و واقعی تر شدن ماکت سر انسان و یا دست و زبان قطع شده و البته استفاده ... دیدن ادامه » از غذای واقعی و نوشیدنی برسر میز ناهار خوری و یا استفاده از افکتهای صوتی جایگزین و در نهایت استفاده از خون بروی صحنه که خشونت متن را ملموس تر خواهد کرد و ...)؛
نور پردازی اگرچه مکفی به نظر می رسید ولی هماهنگی بیشتر در اسلایس های زمانی تمرکز بیشتری را طلب می کند؛
اگر اثر در ذات آوانگارد است بهتر است در انتخاب موزیک ها و افکتهای موزیکال و بهره مندی از گروه کُر بواسطه انسجام صحنه دقت بیشتری صورت گیرد و از این ظرفیت برای تولید هیجانات روحی و روانی مخاطب بیشتر بهره برد؛
دراماتورژی اثر با وفاداری به متن و پیوند آن به معظلات روز کشور از نقاط مثبت این تئاتر می باشد؛
با توجه به حساسیتهای کارگردان خوب اثر و ممارستهای ایشان قطعاً اغلب این موارد در اجراهای آتی بهبودی حاصل خواهد کرد و شاهد اجرایی یکدست و منسجم تر خواهیم بود(چون دوست دارم یکبار دیگر این اجرا را برای شب های آخر ببینم)؛
در کل بواسطه سلیقه سیاسی بنده و البته اجرای اثر در قالب فرم ، عین ٨٠ دقیقه این کار را لذت بردم و تبریک و خسته نباشید من برای جناب طیبی و گروه خوبشان.
ممنونم
۶ روز پیش، چهارشنبه
جناب بهکام نازنین
برای من شاید این مسئله که جهت میدهند عده ای برای تخریب کار اثبات شده است
اجرا رو دیدم جذاب بود که بازی ها رو دوست داشتم و اتفاقا چون متن اصلی رو خونده بودم به زعم من اجرا وفادارانه به حضرت شکسپیر خدمت میکرد
گرچه مشکلاتی هم کار داشت ... دیدن ادامه » ولی از تجربه این اجرا به شدت راضی هستم
به نظرم برخی از بازیگران به شکل باور نکردنی جذاب بودند
و اتفاقا جسارت کارگردان در اجرای این اثر سخت رو ستایش میکنم اثری که بسیار بر لبه تیغ هست و با کمترین خطا ممکنه نتیجه بدی به همراه داشته باشه
❤️❤️❤️❤️
۱۸ ساعت پیش
جناب لهاک گران قدر با نظریات شما همسو هستم و خوشحالم که در این باب اتفاق نظر داریم؛
ارادتمندم.
❤️❤️❤️❤️❤️
۱۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظر من بازیها واقعا قوی بود و بازیگران تسلط خیلی خوبی روی نقششون داشتند تغییراتی که در قسمتهای اولی نمایشنامه اصلی داده شده بود را من دوست داشتم خصوصا قسمتی که مربوط به جانشینی امپراطور روم بود و صحبتهایی که اونجا شد و همچنین اون قسمتی که تیتوس داره سخنرانی می کنه (تئاتر درس میدهد)که به متن اصلی اضافه شده بود را هم من دوست داشتم
لباس رومی ها به نظرم خوب نبود اما لباسهای گاتها خوب بود و تغییرات قسمت انتهایی نمایشنامه به نظرم مبهم شده بود البته من چون نمایشنامه اصلی را خوانده بودم می فهمیدم چی به چی شد ولی کسانی که بدون مطالعه به دیدن این تئاتر میامدند احتمالا متوجه نمی شدند چه اتفاقی افتاد و این قسمت جایی که لاوینیا با چوب داره اسم کسانی را بهش تجاوز کردند و مثله اش کردند را می نویسه خیلی مشهود بود
.البته کارگردان با نشان دادن قسمت دستگیره ... دیدن ادامه » هارون قبل از نشان دادن انتقام تیتوس این مشکل را حل کرده بود
در کل کار خوب و قابل دفاعی هستش
مسعود طیبی، حمیدرضا مرادی، NetHunter و میلاد طیبی این را خواندند
hamed Bazi و سایه * این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به نظرم با توجه به اینکه اجرای روز اول بود و همیشه کم و کاستی در اجرای اول مشاهده می شود تسلط بازیگران فوق العاده بود و حتی میشه گفت که بازی ها واقعا قوی بود . طراحی لباس ها ، گریم واقعا بی نظیر بود ولی در دکور نقص هایی دیده میشد و بعضی بازیگران دیالوگ های طولانی داشتند که شاید اگر یکم کمتر می بود بهتر می شد. در کل اگر سقف امتیاز از ۱۰ بود من به این اجرا نمره ۸.۵ رو می دادم چون بیشتر از هرچیز بازی قوی بازیگران و القای داستان در وهله اول در درجه اهمیت بالایی برای من قرار داشت و اعتماد به نفس و تسلط بر نقش در اجرا مخصوصا اجرای اول در بازیگرانی چون آقای اشراقی ،شهراز، طباطبایی،جباری، و خانم مقصودی واقعا تحسین برانگیز بود .
من کار رو ندیدم، ولی این عقب نشینی مخاطب رو نمیپسندم که اجراهای روزهای اول رو، اجراهای تمرینی لحاظ میکنه
گروه اجرا باید تمرینات کافی پیش از اجرا داشته باشن و روی صحنه بهترین اجرای خودشون رو ارائه بدن
۲۳ اردیبهشت
آقای غیوری نازنین
درود
خیلی وقت بود کم پیدا بودین
کار قابل ثبت نظر نمی‌بینین یا مشغله زیاده
به هر صورت جاتون خالیه همیشه در اعلام نظر
موفق و سلامت باشد
۲۳ اردیبهشت
"پارسا یزدی" عزیز :
پس منتظر متن شما هستیم. ممنون

"محسن جوانی" گرامی :
ممنون از اظهار لطف شما. متاسفانه کم تر فرصت میکنم کار ببینم، و چون مثل قبل همه کامنت ها رو نمیرسم بخونم، کمتر حس و حال بحث و صحبت دست میده
۲۴ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خون به پا میشود به نظرم مشکل اساسی در ریتم داشت و گاها شاهد بودیم اغلب موقعیت ها یکنواخت اجرا میشد که بیش از اندازه کند و خسته کننده بود و یک نکته دیگه به نظرم میزانسن ها و حرکات بازیگر ها به اون شکلی ک باید دراماتیزه نشده بود ورود و خروج شون از صحنه میتونست بهتر و زیباتر صورت بگیره .
رضا تهوری، رضا غیوری و میلاد طیبی این را خواندند
سپهر، امیر مسعود، فرزاد جعفریان و سایه * این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی شهرام احمدزاده، کارگردانی مسعود طیبی و با بازی خسرو شهراز، ندا مقصودی، امین طباطبایی، ایمان اشراقی و ... امروز (سه شنبه) ساعت ۱۲، با تخفیف روزهای نخست آغاز خواهد شد.
سایه * این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید