کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش اوستاد نوروز پینه‌دوز
S3 : 11:44:14 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۹ تیر تا ۱۸ مرداد ۱۳۹۸
۲۰:۳۰
۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
بها: ۴۰,۰۰۰ تومان
پینه‌دوزی هوسباز به فکر تجدید فراش است، اما...

گزارش تصویری تیوال از نمایش اوستاد نوروز پینه‌دوز / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› یک اجرای دلنشین از متن صد ساله

›› فراهانی و فتحعلی بیگی از «اوستاد نوروز پینه دوز» می گویند

›› یادداشت محمدحسن خدایی براى نمایش «اوستاد نوروز پینه‌دوز»

›› ملک‌پور: اگر تقی رفعت نبود نهضت شعر نوی ایران به گونه‌ای دیگر بود / میرعابدینی: محمودی پیشگام محمدعلی جمال‌زاده و هدایت است

›› یادداشت «دکتر جمشید ملکپور» پژوهشگر تئاتر (مولف کتاب تاریخ ادبیات نمایشی در ایران) برای نمایش «اوستاد نوروز پینه دوز»

›› پوستر نمایش «استاد نوروز پینه دوز» به کارگردانی رحمت امینی رونمایی شد

ویدیوها

آواها

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
این نمایش تمدید شد. خرید بلیت ۵ اجرای پایانی از یکشنبه ۱۳ تا جمعه ۱۸ مرداد به کارگردانی رحمت امینی و با بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری و ... آغاز شد.
حسین رحمانی این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش به کارگردانی رحمت امینی و بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری، مرتضی نجفی، رضا دشتکی، رها آرشید، دلارام ترکی، سحر آقاسی، رامین خطیب، هیوا امینی، عرفان معصومی (روزهای یکشنبه ۶ تا چهارشنبه ۹ مردادماه) امروز پنجشنبه ساعت ۲۱ آغاز خواهد شد.
محمد لهاک (آقای سوبژه) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۳۰ تیر تا سه شنبه ۱ مرداد، به کارگردانی رحمت امینی و با بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری و ... فردا (جمعه) ساعت ۲۱ آغاز خواهد شد.
همیاری تیوال یک سوال راحب نمایش جناب مهران ابتدا اجرا شان تا سه شنبه تمدید شده بعد یعنی فردا فقط دو اجر است واز شنبه سانس ویژه مانند هفته گذشته ساعت 9بود لست منظورتان وروزهای بعدی اجرا تا سه شنبه همان ساعت 9است یک سانس دیگر؟ چرا انقدر دیر جواب می دهید شما؟
۲۷ تیر ۱۳۹۸
درود بر شما
با شما تماس گرفته و موفق به مکالمه نشدیم.
لطفا شوال خود را در برگه نمایش مربوطه مطرح و با با پشتیبانی تیوال به شماره ۶۶۱۷۶۶۳۷ تماس بگیرید.
۰۳ مرداد ۱۳۹۸
همیاری تیوال این نمایش احرلیش روز سه شنبه با دوسانس تمام شد.۹و۱۰نیمشب که هنوز نمی دانم چرا انقذر ذیر بود انعم برای یک ساعت!!!؟
۰۳ مرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، پنجشنبه ۲۷ و جمعه ۲۸ تیر، به کارگردانی رحمت امینی و با بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری و ... امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
چاپ شده در روزنامه اعتماد

در حال و هوای درام ایرانی

نوشته محمد حسن خدایی

بعد از اجراهایی چون جیجک علیشاه و جعفرخان از فرنگ برگشته، بار دیگر رحمت امینی به سراغ یکی از نمایشنامه‌های ایرانی دوران پر تلاطم گذشته رفته تا سه‌گانه خود را کامل کرده باشد. این‌بار «احمد خان –کمال‌الوزاره‌ی- محمودی» و نمایشنامه «استاد نوروز پینه‌دوز». اثری انتقادی که می‌توان آن را افشاگر مناسبات فرهنگی مردمان فرودست اجتماع دانست. بی‌آنکه نوری بتاباند به ساختارهای واقعا موجود سیاسی آن روزگار. بازنمایی زوال اخلاقی طبقات فرودست، در غیاب مدرنیزاسیون و مواهب آن. روایت پینه‌دوزی ... دیدن ادامه ›› بینوا که بی‌وقفه در تمنای ازدواج‌های مکرر است و زندگی خود و خانواده‌اش را تا مرز نابودی به پیش می‌راند. همان کلیشه مرد هوسران و زنانی که با پناه بردن به جادو و مکر، می‌خواهند زندگی‌شان را نجات دهند. رویکرد اجرائی رحمت امینی چندان وفادار به متن اصلی نیست و دراماتورژی حامد مکملی، به ساخته شدن فضایی امروزی یاری رسانده. قرار است مناسبات درونی نمایشنامه تغییر یافته و از یک چشم‌انداز معاصرتر، جهان را روایت کند. بنابراین از اطناب در روایت و ناتورالیسم کمال‌الوزاره فاصله گرفته و زیباشناسی این روزها مد نظر است. امری که رضایت‌مندی تماشاگران را به‌همراه دارد و می‌تواند پیشنهادی تازه باشد برای اجرائی کردن نمایشنامه‌هایی از سنت گذشته.
طراحی صحنه، کمینه‌گرایانه و سیال است. مکان‌هایی که به تناوب با تغییر چند سازه، خلق و بعد ناپدید می‌شوند. از این باب با اجرائی روبرو هستیم که بیش از آنکه بازنمایی فضاهایی سنتی چون دکان، اندرونی، حمام باشد، چشم‌اندازی انتزاعی است از فضاهایی مختلف. گو اینکه طراحی لباس هم نشان از هویت‌باختگی سوژه‌ها و بی‌تاریخ شدن‌ آنان است. تلاشی برای نشان دادن تغییر شیوه زندگی بی‌آنکه اخلاقیات و مناسبات مردمان فرودست اجتماع تغییر چندانی کرده باشد. اجرا با صراحت بر این نکته پافشاری می‌کند که تغییر ظاهر افراد، مناسبات فاسد قدیم را دچار تغییر و تحول نکرده. همان زیست سنتی و شیوه مادی تولید که در آن زنان نقشی در بازار کار ندارند و اغلب مشغول مکر و خدعه‌اند و در مقابل مردان مشغول بطالت و هوسرانی. گاه حتی شخصیت‌ها از تکنولوژی‌هایی چون کارت‌خوان و هدفون استفاده می‌کنند و به باشگاه ورزشی می‌روند. اما هیچ کدام از این‌ها، نتوانسته خلاقیات مردمان را تصحیح کند. روایت انحطاط اخلاقی یک جامعه ذیل مدرنیزاسیون صوری.
رحمت امینی نشان داده که دغدغه نمایشی ایرانی دارد. همان میراث چند ده ساله‌ای که مدتهاست به فراموشی سپرده شده و این روزها می‌توان با شیوه‌های تازه اجرائی، بار دیگر برای فهم گذشته به آنان رجوع کرد. اما نباید دچار فراموشی شد که سنت گذشته، در مقابل جاکن شدن و باز روایت شدن، کمابیش مقاومت خواهد کرد و بر خودآیین بودن خویش، اصرار خواهد ورزید. سه گانه رحمت امینی را می‌توان تلاشی دانست قابل ستایش در مواجهه با سنت پربار و در حال فراموشی گذشته. نکته مهم اما همان پاسخ به ضرورت بر صحنه درآوردن آدم‌هایی است که، وقت و بخت‌‌شان دیرزمانی است ناپدید شده.دست‌مریزاد با وفا، جای خوشحالیه که آپ‌تو‌دیت شدن ما به دل شوما نشسته...
۲۷ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
دیشب به تماشای نمایش جناب آقای دکتر رحمت امینی گرامی نشستم بعضی صحنه ها برایم جالب و برخی دیگر ای کاش و اما و جای سوال داشت برایم ....

شاید خیلی از ما بدونیم یا ندونیم که این اثر کمال الوزاره ی محمودی به احتمال زیاد و قوی،قدیمی ترین و کاملترین متنی،هست که از فارسی گفتاری اون دوران به یادگار مونده ،درسته که کاراکترِ نمایشنامه همونطور،که در زمان خودش صحبت میکرده باید روی صحنه حاضر میشده و درواقع حکم ماکتی از گفتار روزمره خودشون در،زندگی اجتماعی اون زمانُ داره اما ذات نمایشنامه میطلبه که دیالوگو گفتار،در لحظه!درک بشه توسط مخاطب ،خب،پس تکلف بیش از حد یا شلوغیهای کلامی و کاراکترهای زیاد احتمال داره باعث از دست رفتن حوصله و تمرکزِ مخاطب،بشه اما:

چیزهایی در این نمایش که حاصل زحمات ارزنده ی دکتر امینی و گروه هنرمندشون بود و در وهله ی اول نظرمو جلب کرد: پوستر و تبلیغاتی بود برای اینکه اوستاد نوروز پینه دوز 1298الی1398 گویا دارد می آید و در من ِ مخاطب این توقع را ایجاد کرد که کاری مطابق با زمان حال یا حداقل اتفاقاتی که دررابطه با زندگی و بستر زمان نوروز پینه دوز بوده بیاید در دل زمان حال!،تلفیق سنت و مدرنیته در واقع، اما فقط در ظااهر بیشتر این اتفاق روی داد،نه در همخوانیَش و شباهتهای معضلات اون زمان با زمان حال .البته تا حدی انجام شد ،اما تفکیکِ سنت و مدرنیته واضح تر بود نه تلفیق! لحظاتی مدرن جدا بود و لحظاتی سنت جدا بود و در دل هم تلفیق نشده بودند
احترام و پایبندی دکتر امینی ... دیدن ادامه ›› به اصل متن نوشتاری کمال الوزاره محمودی برایم ارزشمند است و چه خوب که دیالوگها برخی،امروزی شده بود و به محاورات مردم ِزمانِ حاضر ،سعی داشت نزدیک شود و خب اگر ما در ظاهر گفتگویی با لحن جاهلی،و کوچه بازاری مخصوص آن زمان را شنیدیم صرفا مکالمه عادی نبوده و جهتی،داشته و هدفی قطعا!و مهمترین وظیفه اش انتقال اطلاعات و مبادله ی عقایدی بوده که در اون زمان وجود داشته، خب چقدررر بهتر میشد که این مبادله ی عقاید تطبیق داده میشد با عقاید و معضلات این زمان چون خود نمایشنامه ،به دهه ی سی بر میگردد اما دارد در سال 1398به صحنه می آید،پس برایم جذابتر می بود اگر میدیدم اوستاد نوروز از آن سالها که میآید میخواهد برای ما مردم عصر حاضر چه بگوید یا اصلا اوستاد نوروزِ سال نودو هشت را میدیدم چون مفاهیمو مشکلات آن موقع در بستر کنونی هم قابل تعمیم است.

***چیزی که در ابتدا نظرم را جلب کرد طراحی صحنه(دکور) و نور مناسب و به اصطلاح مختصرو مفیدو تر و تمیز بود که نشان از سادگی و مدرن بودن و چند کاربردی بودن رو داشت در ده دقیقه ابتداییِ کار، از دید منِ مخاطب چهار لته(دیواره ها که حکم جایگاه تکیه دادن و نشستن سوررئال را داشت)زیبا و چند کاربردی طراحی شده بود از ابتدای کار وقتی اوستاد نوروز بر،سکوهایی با ارتفاعات مختلف و بالا و پایین نشست و تکیه گاهش یعنی،پشت صندلی پر از فضاهاای خالی مربع مستطیلِ تو خالی بود ذهن مرا به این سمتِ نمادینو مفهومی،کشاند که قرار است با بالا و پایین بودن و نوسانات زندگی نوروز روبرو باشم و البته دیدن چهار لته ، می تواند نمادی از چهار وجه شخصیتی یا زندگانیِ انسان باشد،اگر کالبد انسان را مکعب در نظر بگیریم دیشب من با چهار وجهش روبرو بودم و حتی فضاهای مربع و مستطیل ِ بزرگو کوچک توخالی بر،روی این لته ها نیز وجود داشت.خب اگر این طراحی تعمدی بوده ،پس برایم جذاب و سرشار از مفهوم بود و تاثیرش را بر منِ نوعی گذاشت چون میزانسنها در،جلو یا پشت فضاهای،توخالی بود هرکدام انگار،خلاء های زندگی همسر،نوروز یاهر آدمی را ندا می داد.

شروع نمایش با دیالوگ اوستاد نوروز خودش کُدِ معرّفی بود برای حالو هوا و بستر زمانی که نمایش برایمان میخواهد بگوید:خدایا به امید تو به امید خلق روزگار بر ....و ...لحنت(لعنت)خب لحن فارسی گفتاری جاهلی اون زمان را بخوبی انتقال دادن اما وقتی چشمم افتاد به کفشهای اوستاد نوروز که کفشهای امروزی بود و شبیه آل استار بود باز خوشحال شدم که خب اوستادنوروز، قرارِ(پا در دنیای امروز بذاره و برامون حرف بزنه و صرفا لباس و کفش به روز نپوشیده بلکه قرار هست با کفش امروزی،قدم بگذارد در،عصر حاضر،بستر کنونی جامعه و با همان خلقو خوها، اما زمان حال را بگوید

**وقتی اوستاد پینه دوز این درددلها را در کنار قدم زدن و نواختن و خواندن هنرمندانه ی آقای فرزاد برهمن انجام داد و منتظر بود او بشنود و سر تایید تکان دهد و زمانی که نوروز با حسرت از گذشته میگفت و اقای برهمن هم همگام بااو تاسف میخورد یا با خوشحالی نوروز از خوشحالی ش واکنش نشان میداد فکر میکردم اقای فرزاد برهمن می تواند درواقع بخشی از،شخصیت درونی نوروز باشد!و اکثر مواقع همراهش است و دریت است که ما دیالوگی که بین دو فرد رد و بدل میشود را میبینیم اما در واقع یک روحو شخصیتند . چون در عالم واقعیت نیز،ما وقتی با افسوس،یا باخوشحالی برای خودمان زمزمه و درد دل میکنیم این،ای کاشها و ای وای ها و عشقها و حسرتها و یادکردنها در واقع" آواززمزمه گونه ی درون ما هست!"پس فرزاد برهمن میتوانست خودِاوستاد نوروز پینه دوز،باشد !یا بخشی از،شخصیتش باشد و میشد از این بُعد هم به نمایش،یک سیر متفاوت و انشعابِ به روز داد، که خب دیدم از این بُعد پرداخته نشده و صرفا برداشت شخصی من است و برداشت ذهنی کارگردان عزیز و گرامی،.چیز دیگریست.و موزیسین یا همان فرزاد برهمن به جایگاه خود رفت و نشست...
***حرکت دادن کاربردی لته ها و تبدیل شکل جایگاه و بلندای صندلی،به سر درِ قوس دار ، که معماری قدیمی طورِ ورودیهاست،جالب بود اما باز منتظر بودم یک نقطه ی اوجی الان در سیر داستان در این صحنه صورت بگیرد و این بود که هنگامی که نوروز،و بقیه از،زیر این سردر عبور میکنند خود را در،زمان حال ببینند درواقع با دیالوگها به ما مخاطبین و حتی،با پوششها بفهمانند که سال نودو هشت است و این عبور از مسیر ورودی را فرصت مناسبی،برای تلفیق اتفاقات گذشته که هنوز هم در،سال نودو هشت شاهدش هستیم و دارد اتفاق میفتد و ادامه دارد.، میدانستم!
اما خب طور دیگر رقم خورد
.ما در این نمایشنامه تصویری از رفتارهای جاهلی و چند همسری،و حتی،باب بودن نزول و لحن رفقای کوچه بازاری،دیدیم که الحق خوب اجرا شد اما آیا ما اینها را در،زمان حال نداریم؟بلکه بیشتر هم داریم همان اشاره خاله همسر جدید به اینکه ده زرع ...انقد ..پارچه و ..نشانه ای،از نزول پول زمان قدیم بود که در،زمان وصلت بیانش کرد!تمام اینها در،بستر کنونی،ما اما به سبک جدیدش هست
تفکیک لحنها و شخصیتهای متمایز خانه نوروز باتوجه به اینکه نمایشنامه قطعا اشاره به تمایز،سنهای مختلف و لحنهای مختلف داشته به خوبی انجام شده بود.

*و باز هم استفاده کاربردی لته ها هنگامی که زیگزاگی،روبروی منِ مخاطب با حضور رمّال صورت گرفت و فقط دریچه های توخالی نامرتب روبرویم بود را دوست داشتم چون نمادی بود برای نفوذ خرااافات به زندگی مردم از خلاء های روحی-شخصیتیشان، و چون اغتشاش بصری خوبی ایجاد کرد با ترکیب نور مناسب و صداسازیها جالب بود
جدای از هدایت ارزنده ی دکتر امینی و توانمندی سایر هنرمندان ،چیزی که بسیار برایم واضح بود و یک بازوی اصلی این نمایش محسوب میشد حضور آقای فرزاد برهمن که هنرمندانه نواختند و خواندند و متمرکز و همزمان چندین ترانه و اهنگ زیبا و تلفیقی را با صدای بینظیرشان و هنر زیبایشان برایمان رقم زدند چون تمرکزشان بی نهایت قابل تقدیر،است هم نواختن هم همگام بودن با تک تک عوامل هم خواندن آنهم با سبکهای،مختلف و البته همیاری گروه موزیسین نازنینشان .که چنان حال و هوای خوب و پر انرژیِ امروزی بودن به این متن قدیمی بااارزش داد که حال بیننده را خوب میکرد و حتی،حس،میکنم اگر نبودند ریتم کار،یکدفعه می افتاد و خب از،حوصله مخاطب ، تعددِ کاراکترها و پردیالوگ بودنها شاید خارج می بود.
بااینکه اثری،فاخر ، با هنر و زحمت ارزنده ی دکتر امینی گرامی و گروهشان را دیدیم و لذت بردیم اما جا داشت حتی به ناگفته های نوروز، پرداخت و آنها را بولد کرد که چه بستری وچه چیزی نوروز،را اوستاد نوروز پینه دوز بااین رفتارهای عجیبو جالبش و حتی ناجالبش تبدیل کرد و یا حضور همسران نوروز را حتی،بصورت صوتی متوجه میشدیم یعنی صدای همسران با ریورب و اکو دادن در،سالن اگر پخش میشد کابوسها و کلافه بودنهای نوروز از،زنانش را شاید مدرنتر میدیدم و میشنیدیم و شخصیت خاله(فامیل) ی اخرین همسر نوروز خود نیز،میتوانست یکی از،اصلی ترین کاراکترهایی،باشد که دخالت و زیاده خواهی و نفوذشان در،افکار ،امروزه نیز در جامعه مان زیاد است...و اگر نوروز پینه دوز در،سال نودو هشت باهمین خانواده و اآرزوهایش بود سیر داستان چه میشد؟!چندهمسریها،نزول خورها،جهالتها و خرافات و دخالت اطرافیان،.چگونه میشد؟چون این ناگفته ها و طرز برخورد در،زمان حال بشخصه برایم جالبتر میبود.
خسته نباشید میگم به جناب آقای دکتر امینی که باعث شدند اثر نمایشی مهم قدیمی به صحنه برگرده و لذت ببریم
هنر بی نظیر گروه موسیقی و صدای زیبا و نواختن متمرکز،و همزمان و همگام با گروه بازیگران ،و طراحی صحنه و دکور جالب و قابل تامل برایم خاطره انگیز،شد،جدای از هنر زیبای تک تک عوامل از نوروز بامزه و دوستداشتنی تا سایر عزیزان.
ممنون از،صبوری شما عزیزان هنرمند برای خواندن نظرات و برداشتهای شخصی ام
بیش از پیش برایتان آرزوی موفقیت دارم.


سلام
ممنون که نمایش را تماشا کردید.
باعث خوشحالی ماست که تماشاگرانی چون شما، قبل از تماشای نمایش راجع به متنی که صد سال از عمرش گذشته تحقیق میکنند تا بهتر عناصر به‌کار رفته در کار را درک کنند. همانطور که اشاره کردید این نمایشنامه یکی از مهمترین اسناد برای تحقیق در روابط و گفتار پیشینیان ماست. حتی شاید اغراق نباشد اگر بگویم در حوزه زبان‌شناسی اثر شناخته شده‌تریست تا حوزه نمایش.
ممنون که نظر خودتونو در باب اجرا با ما به اشتراک گذاشتید. حتماً در اجراهای بعدی گروه از ایده‌های هنرمندانه شما استفاده خواهیم کرد.
با سپاس
۲۱ تیر ۱۳۹۸
شما که عالی بودین داش اسمال
۰۳ مرداد ۱۳۹۸
لبخند ملیح داش اسمالی
ببخشید دیگه ایموجی قبول نمیکنه
۰۵ مرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
کارگردان اثر پس از دو نمایش دیگر در تکمیل سه‌گانه‌اش به سراغ این متن آمده. نمایشنامه‌هایی که هریک قدمتی حدود یک قرن دارند و به نوعی تاریخ ادبیات نمایشی ما را نمایندگی می‌کنند.
این نمایش اجرایی است به‌روز شده از یک متن کلاسیک به فراخوار شرایط زمانی و تغییرات متعدد اجتماعی. ساختار اثر برخلاف آنچه در نمایشنامه آمده شیوه‌ای غیرخطی را پی می‌گیرد و کوشیده شده از طریق بازنویسی و یا در مواردی دوباره‌نویسی دیالوگ‌ها زبانی نزدیک به حال و هوای امروز به پیکره اثر از حیث گفت‌وگونویسی وارد گردد.
بازی‌های اغلب بازیگران در سطحی قابل اعتنا قرار دارند و با درک درست فضا و موقعیت موفق می‌شوند اثر را ازحیث ریتم در شرایط مناسبی حفظ کنند (هرچند که اثر در اواخر کار با مشکلاتی در این زمینه روبه‌روست)
در زمینه طراحی هنری با صحنه و لباسی روبه‌رو هستیم که کارکردی دو وجهی دارد از یک سو تداعی‌گر دوره نگارش متن نمایشنامه است و از سویی دیگر شاهد المان‌هایی از زندگی امروز در آن می‌باشیم که دستاوردی قابل قبول محسوب می‌شود.
استفاده از موسیقی (چه موسیقی ایرانی و چه غیرایرانی) که در بخش‌هایی اثر را به سمت و سوی یک نمایش موزیکال نیز سوق می‌دهد؛ ایده‌ای است جهت پر کردن برخی خلاها و کاستی‌های نمایشنامه خصوصا در زمانه‌ای که اثر به روی صحنه قرار ... دیدن ادامه ›› گرفته است.
این نمایش در کلیت اثری است مفرح که از طریق طرح موضوعی کلیشه‌ای (تعدد زوجات) می‌کوشد تا پیشنهادی تازه باشد برای رجوع به متون ایرانی و کلاسیک در دوره اکنون.
درجه کیفی: B
کارگردانی: ۷/۱۰
متن نمایشی: ۷/۱۰
بازی‌ها: ۷/۱۰
طراحی صحنه: ۸/۱۰
طراحی لباس: ۸/۱۰
گریم: ۶/۱۰
نور: ۷/۱۰
موسیقی و افکت: ۷/۱۰
شوما به ما B بده ما همه‌جا میگیم A داد.
۲۷ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش به کارگردانی رحمت امینی و بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری، مرتضی نجفی، رضا دشتکی، رها آرشید، دلارام ترکی، سحر آقاسی، رامین خطیب، هیوا امینی، عرفان معصومی (روزهای پنجشنبه ۲۰ و جمعه ۲۱ تیرماه) همینک آغاز شد.
همچنین خرید بلیت روزهای یکشنبه ۲۳ و دوشنبه ۲۴ تیرماه از روز جمعه ۲۱ تیرماه ساعت ۲۱ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
سلام
نمایش اوستاد نوروز پینه دوز از خیلی جهات فنی نمایش خاصی بود.
زبان آوری و زبان شخصیت ها ،تلفیق موسیقی سنتی و محلی ایرانی باموسیقی خارجی با یک نمایشنامه ی کلاسیک فارسی واقعا حیرت انگیز بود.
اکسسوار طراحی صحنه از نماد های منحنی بود ک در معماری ایرانی ریشه دارد.
عشقی داش، خلاصه و مفیدتو دوست دارم. چند تا ازینا بنویس، بدیم بچه‌ها باش تبلیغمون کونن...
۲۷ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
استاد نوروز پینه دوز
نمایش با موسیقی جذابی شروع میشه که بهت نوید یک نمایش خوش ریتم و عالی رو میده
من نمایش رو خیلی دوست داشتم به دلایل زیر
نمایشنامه بسیار ساده و روان در عین حال مناسب برای جامعه امروز
صحنه زیبا و جذاب و بسیار پر کاربرد
لباس ها عالی و بی نقص تلفیق سنت و مدرنیته
موسیقی جذاب و شنیدنی و بسیار همراه نمایش
بازی ها همه بی نقص و یکدست که در این میان اوستا نوروز فوق العاده بود همچنین آیلار نوشهری
خلاصه که خیلی کیف کردم
تبریک تبریک تبریک به دکتر رحمت امینی عزیز و بسیار سپاسگزارم برای این شب زیبایی که برام ساختن
به شدت پیشنهاد میکنم


⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
۱۴ تیر ۱۳۹۸
جناب کیمیایی جسارتن من که تئاتر نمی دانستم متوجه اون همت و مواردی که فرمودید نشدم و خیلی جاهاش برام ملال آور بود، کاش ذکر شده بود فقط تئاتر دان ها به دیدن کار بیان :((
البته با عرض درود و ارادت خدمت جناب علی نژاد، داش اسمال و باقی دوستان جان
۲۷ تیر ۱۳۹۸
عزیزی جناب جعفریان
۲۸ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش به کارگردانی رحمت امینی و بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری، مرتضی نجفی، رضا دشتکی، رها آرشید، دلارام ترکی، سحر آقاسی، رامین خطیب، هیوا امینی، عرفان معصومی (روزهای یکشنبه ۱۶ تا سه‌شنبه ۱۸ تیرماه) فردا جمعه ساعت ۱۷ آغاز خواهد شد.
همچنین فروش روز چهارشنبه ۱۹ تیرماه از روز سه شنبه ۱۸ تیر ساعت ۱۲ فعال خواهد بود.
آیلار و عرفان معصومی این را دوست دارند
همیاری جان برای پنجشنبه بیستم تیر بلیت فروشی انجام نمیشه؟ امروز چهارشنبه است ها ؟!
۱۹ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تاتر خیلی خوبی بود. ریتم کار خسته کننده نبود. موسیقی و بازیها عالی. یک گروه حرفه ای. تناقض هایی که توی کار میدیدیم لبخند را روی لب تماشگر میاورد. من عاشق طراحی لباسشون هم شدم که فوق العاده بود. ممنون از دکتر امینی عزیز و گروه بی نظیرشون.
ممنون که مارو به تماشا نشستین
۱۱ تیر ۱۳۹۸
ایول با‌با، خوبی از خودته... شوما که بنده‌نوازی فرمودین، به دوستاتونم بگین تشریف بیارن، لباسامونو نشونشون بدیم.
قربون مرامت...
۱۲ تیر ۱۳۹۸
⁦(✷‿✷)⁩
⁦(◍•ᴗ•◍)❤⁩
۱۲ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
تئاتر خوبی بود، همه چیز به طرز هوشمندانه ای خوب بود، موسقی، لباس، دیالوگها. بازیه ننه ها خستگیمو در کرد.
پتانسیل عالی بودن داشت اما...
دوتا اشتباه عجیب کرده بودن که از تبدیل شدن این کار به یه اجرای عالی جلوگیری کرد.
انتخاب بازیگر نقش رعنا اشتباه بود،
مثل یک کابلی که هی وصلش میکنی به برق و هی میکشیش،
تا شروع میکردم به وصل شدن به کار، میومد رو صحنه و همه چیزو خراب میکرد.
دومم اینکه سیر داستانی وقتی به اوجش رسید (دقایقی هم بود که رعنا روصحنه نیومده بود) سکانس لوس و خسته کننده باشگاه همه رو به نگاه کردن به ساعتشون مجبور کرد.

ممنون ازاینکه مارو به تماشا نشستین.
۱۱ تیر ۱۳۹۸
خوبی از خودتونه سالار. از شوما چه‌ پنهون، بازی ننه‌ها خستگی مارم در میکنه. فقط خدا کونه اونچه راجع به رعنا گفتی به گوش اوستا نوروز نرسه که خودش یه تیاتربازی دیگس...
۱۲ تیر ۱۳۹۸
⁦⊙﹏⊙⁩
اوستا نوروز روی رعنا زندگیشو باخته
که البت خود رعنا هم رعناست هم معنا
ما که از دیدن رعنا جون گرفتیم
خدا بهش توان بده این جوون رشید رو
⁦⁦⁦¯_(ツ)_/¯⁩⁦
❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
این قلبا واس ننه ها⁦❤️⁩⁦❤️⁩و ننه شون ⁦❤️⁩ و ... دیدن ادامه ›› شو ما داش اسمال ⁦❤️⁩و رعنا⁦❤️⁩ و خالش⁦❤️⁩ و مزقون چی همه فن حریف جواهرتون⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩و رمال ⁦❤️⁩ و تنزیل چی⁦❤️⁩ و زن آژان ⁦❤️⁩ و اوسا نوروز ⁦❤️⁩ و گروهتون( ⁦❤️⁩ × x)
جناب مکملی ⁦❤️⁩
کمال‌الوزاره ⁦❤️⁩
دکتر امینی ⁦❤️⁩
انشاالله که از قلم پت پتی ما نیفتاده باشه قلبی که اگه ما سر به هوایی کردیم و کسی رو جا انداختیم ⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩ خودش به معرفتش ما رو ببخشه
۱۲ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش به کارگردانی دکتر رحمت امینی و بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری، مرتضی نجفی، رضا دشتکی، رها آرشید، دلارام ترکی، سحر آقاسی، رامین خطیب، هیوا امینی، عرفان معصومی (روزهای چهارشنبه ۱۲ تا جمعه ۱۴ تیرماه) فرداد سه‌شنبه ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
⭐⭐⭐⭐⭐
نوروز پینه دوز:

خدایا به امید تو نه بـه امیـد خلـق روزگـار!
بـر شـیطون
چشـم ناپـاک
دائـم الجنـب
شـرابخوار
رشـوه خـور
وطـن فـروش
دزد
دغـل
خیونـت کـار
عـوام فریـب
ریاکـار
هـزار بـار لحنت!...
آخدا!
تو که حال و روزمونو میبینی. ... دیدن ادامه ››
اینم کاسبیه؟
آخه با این شندرغاز چطور جواب اهت و عیال و این بچه های زبون نفهم خدا نشناسو بدم؟...
نه خیر. گمون نکنم با ایـن پـی کـره که گرفته شده، دیگه بشه زن گرف....
بایستی با اون زنا سر کرد.
حالا دُرُس دو سـال آزگـاره نتونستم یک زن تازه به خونه بیارم.....
نرفته بودن سمت لوده‌بازی که؟؟
اندازه بود مثل خدایگان؟
۱۰ تیر ۱۳۹۸
خدایا تماشاگر درجه یکو از تیاتر این مملکت نگیر...
مشتی دست‌مریزاد. فقط این نسخه نمایشنامه که دستته اوضاش چطور‌مطوره؟ اونی که ما داشتیم رسماً موزه‌ای بود، چشمونو درآورد.
سلومتی همه خوبا... مشتی سوبژه میخوامت...
۱۲ تیر ۱۳۹۸
آقای جهانزاده (داش اسمال)
دست مریزاد به شما و گروه که جلوگر جذابیت بودید و تصویر ساز زیبایی درود به شما و گروه که رخصت یافتید و فرصت را چنان غنیمت شمردید که هر بود به حیرت و حرمتتان برخواست از دلِ جان سپاسش را با دست بر هم زدنی بجای آورد
آرزو میکنم که بی حد بدرخشید
سرت سلامت ، جانت جور و دلت خوش ، لبت همیشه به خنده رزقت فرّ نانت گرم و آبت سرد ⁦
❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩⁦❤️⁩
⭐⭐⭐⭐⭐
۱۲ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی رحمت امینی و با بازی نوید جهانزاده، سارا الهیاری، آیلار نوشهری، مرتضی نجفی و ... فردا (سه شنبه) ساعت ۱۲ با تخفیف روزهای نخست، آغاز خواهد شد.
کاری بسیار خوش ریتم با بازی های روان موسیقی جذاب و طراحی لباس بانمک که در کنار هم یه کار خوب رو به وجود آورده بود و حس خوب دیدن یه تئاتر خوب رو برای ساعتها در ذهنت باقی نگه میداره ممنون بابت اجرای زیبای گروه و کارگردانی خوب آقای امینی
۱۴ تیر ۱۳۹۸
مریم جان، نوشتت به دلم نشست، بدخواه داشتی غمت نباشه، داش اسمالو پیش پات بنداز اُ کارت نباشه...
مریم جان ای کاش نظرتو از نوشته همیاری جدا میکردی اُ به‌عنوان کامنت جدید مینوشتی.
خداییش همینجوریم عالیه...
مینا جان خداوکیلی ریتم حرکات موزون داش‌اسمال تک نبود؟!؟
امین جان حضور بانو آدینه مارو هم چسبوند به طاق سالن قشقایی.
عاطفه جان حالا که اینطور شد، خداقوت به خودتو جد و آبادت...
۲۷ تیر ۱۳۹۸
نمایش پینه دو، نمایشی جسور و تند و به طرز هیجان انگیزی نشاط آور است و درست تا زمانی که چراغ ها روشن می شود شما را درون خودش نگه می دارد .به علاوه جذابیت که از انتخاب درست بازیگران و میزانسی صحیح و موسیقی به روز آن نشات می گیرد .این نمایش حاوی طنز اجتماعی گزنده ای است که نشان می دهد وضعیت و‌ مسائل اجتماعی ما در طول صد سال اخیر تغییر نیافته است و نمایشی است که مسائل امروز ایران با زبان طنز نشان می دهد . با اینکه دوره زمانی ان‌ مربوط به گذشته است اما بازنویسی و استفاده درست از موسیقی تماشای آن را لذت بخش می کند .از صبحت های دوستان فهمیدم که این نمایش برای آنها نیز شور و جذابیت داشته است.
۰۷ مرداد ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید