تیوال نمایش پنجاه پنجاه
S3 : 20:56:26
خرید بلیت
۳۰,۰۰۰ تومان
  ۲۷ شهریور تا ۳۰ مهر
  ۱۹:۳۰
  ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

: هاله مشتاقی نیا، مرتضی اسماعیل کاشی (با نگاهی به نمایشنامه «خودی و غیر خودی» نوشته برتولت برشت به ترجمه کمال الدین شفیعی)
: مرتضی اسماعیل کاشی
: (به ترتیب حروف الفبا) ایلناز آذری، آیدا آقاخانی، شهاب اشکان، برنا اعتمادزاده، مهناز افتاده نیا، حانیه اورعی، علی پازوکی، یاسمین پازوکی، ارشیا پاکدل، پدیده پزشکیان، راد پورجبار، حنا جشنوند، شبنم جعفر پیشه، جواد حسینی، محدثه حسینی، مهراد دادخواه، راویس رحمانی، شروین رضایی، پوریا رفیع بیگی، منا روستا، پوریا زهرایی، سپیده سرحدی، مهدی سیدی، عادله گرشاسبی، سعید عسگریان، آرمان کنگاوری، پارمیدا مختاری، کسری معماری، علی نجاریان، سعید یعقوبی و مصطفی مقیمی

: مدرسه فیلمسازی و تئاتر هیلاج
: مرتضی اسماعیل کاشی
: شیما میرحمیدی
: سارا اسکندری
: محمد مهدی شاهی
: آرمین خیردان
: حسین بهشتی پور
: مصطفی مقیمی و محمد مهدی شاهی
: مجتبی رحامیان
: پویا شاه جهانی
: جواد حسینی و علی نجاریان
: علی نجاریان
درهای ساختمان موزه ای که سال ها پیش اردوگاه مرگ بوده به روی زن و مردِ بازیگری باز می شود. این دو تنها بازماندگانِ آن قربانگاه هستند که از آن جا فرار کرده بودند. ارواحِ کشته شدگان که بازیگرانی بودند با فعالیت های ضدفاشیستی، فراخوانده می شوند و در جهانی وهم‌آلود نمایشی را که مجبور بودند زیرِ شکنجه بازی کنند تا زنده بمانند، دوباره جان می‌گیرد.

ویدیوهای وابسته

مکان

کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک ۲۲
تلفن:  ۸۸۵۱۸۵۱۵


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
پایگاه خبری- تحلیلی سی و یک نما

معرفی نمایش "پنجاه/پنجاه" کاری از مرتضی اسماعیل کاشی / بازی کن! وگرنه خواهی مرد

سی و یک نما - درهای ساختمان موزه ای که سال ها پیش اردوگاه مرگ بوده به روی زن و مرد بازیگری باز می شود. این دو تنها بازماندگانِ آن قربانگاه هستند که از آن جا فرار کرده بودند. از منظر این دو، ارواح کشته شدگان که بازیگرانی بودند با فعالیت های ضد فاشیستی، فراخوانده می شوند و در جهانی وهم آلود نمایشی را که مجبور بودند زیر شکنجه بازی کنند تا زنده بمانند،دوباره جان می گیرد.

نمایش "پنجاه/پنجاه" به طراحی و کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی از بیست و هفتم شهریور ماه در تماشاخانه ی تازه تاسیس هیلاج به صحنه می رود و پیش فروش بلیت در سایت تیوال آغاز شده است. 
مرتضی اسماعیل کاشی بازیگر- کارگردان برجسته ی تئاتر که بازی های درخشانش در نمایش ... دیدن ادامه » هایی چون مکبث، ویتسک، مستاجر، مفیستوو ... فارغ از جوایز مختلف، در خاطره ی تآتر دوستان است و کار پیشین اش در جایگاه کارگردانی نمایش "صد در صد" هم با استقبال گسترده ی مخاطبان و منتقدان همراه بود. 
نمایش "پنجاه/پنجاه" پروژه ی جدید ایشان در مقام مدرس، طراح و کارگردان، دومین اثر کارگاهی ایشان با هنرجو پس از نمایش "سه خواهر" است. 
متن این نمایش نامه که به طور مشترک توسط هاله مشتاقی نیا و مرتضی اسماعیل کاشی نوشته شده است، با نگاهی به نمایشنامه ی"خودی و غیرخودی" نوشته ی برتولت برشت به ترجمه ی کمال الدین شفیعی است. متن حاصل تعامل و در فضای کارگاهی شکل گرفته و بیش از یک سال نگارش آن طول کشیده است. 
هم کاری "هاله مشتاقی نیا"نمایشنامه نویسی که در نگارش فضاهای واقع گرایانه شناخته و تحسین شده است و متن هایش پیرامون روابط و مسائل اجتماعی با استقبال بسیار همراه بوده ، در کنار کارگردانی با تجربه ی تآتر فیزیکال، حرکت و تصویر سازی، هر مخاطبی را کنجکاو می کند که حاصل این تعامل چه خواهد بود؟
https://31nama.com/%d8%aa%d8%a6%d8%a7%d8%aa%d8%b1/%d9%85%d8%b9%d8%b1%d9%81%db%8c-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%be%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%87-%d9%be%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%87
طراحی لباس و طراحی گریم "پنجاه/ پنجاه" را شیما میرحمیدی و سارا اسکندری به عهده دارند. مجری طرح این پروژه مدرسه فیلم سازی و تئاتر هیلاج است و تماشاخانه ی هیلاج به آدرس خیابان ایرانشهر، خیابان مهاجر با اجرای این نمایش افتتاح خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسلسل سنگین بود، باید رو دوشت حمل مى کردیش مثل اسب.
شب بود! سر پستت ایستاده بودى و باید به کوچکترین صداها توجه مى کردى. مثل سیاهگوش.
کوچکترین صداى خش خشى رو میفهمیدى...
میگن آدم تو جنگ نصفش انسانه، نصف دیگه ش حیوون! این حقیقت داره... جور دیگه اى نمیشه زنده موند. اگه فقط آدم باشى، سالم نمى مونى. سرت رو از دست میدى!
تو جنگ باید یه چیزى رو درباره ى خودت بیاد بیارى. چیزى... از اون زمان که هنوز کاملا انسان نبودى...


برگرفته از کتاب " جنگ چهره ى زنانه ندارد"
نوشته ى سوتلانا آلکساندرو آلکسیویچ
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ما چیزی رو فارغ شدیم که می‌خوایم شماها ببینیدش
“درد و عشق”
•ما هر آنچه که به شما نمایش می‌دیم خودمون زندگی کردیم،
ما زندگیمونو به شما نمایش می‌دیم، بخشی از وجود خودمونو باهاتون به اشتراک می‌ذاریم.
ما همون عشقی هستیم که خاک شد، ما دردی هستیم که تا نهایت لمس شد، ما تکرار مکرر دردیم، دردی که هیچ وقت تموم نشد...
ما نرسیدنیم...
ما مرگ خنده‌ایم، ما چشمانی خیره و خالی، ما آواز زجه‌های سوختن…
موفق باشید
۱۷ شهریور
چه درست و خوب گفتی
۱۹ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش خودی و غیر خودی برشت بین سالهای ۱۹۳۱ تا ۱۹۳۶ نگاشته شده که در این نمایش به آن ارجاع داده میشود. نمایشنامه مربوط به جامعه آلمان پیش از جنگ جهانی است که به نوعی پیش بینی برشت از آینده آلمان و جهان است که در نمایش پنجاه پنجاه بر ویژگی های جهان شمول آن تاکید گذاشته شده و باعث شده مربوط به همه جغرافیاها و همه زمانها باشد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۳۱ شهریور تا چهارشنبه ۳ مهر، به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی و با بازی ایلناز آذری، آیدا آقاخانی، شهاب اشکان و ... فردا (یکشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
این نمایش پس از یک سال و نیم تلاش به مرحله اجرا رسیده است. اتفاقی که در فضای فست فودی این روزها کمتر مشاهده می شود. امیدواریم مورد توجه مخاطبان قرار گیرد . این یک کار تجربی است که به مخاطب احترام میگذارد و در عین دغدغه مندی تماشایی و جذاب نیز هست.
او در واگن قطار ، در راه اردوگاه مرگ است.
شانس می آورد و راهی به سمت دیواره ی واگن پیدا می کند. از شکاف های کوچک میان میله ها می تواند دشتِ در حال عبور را خیلی سریع ببیند.
نفس نفس زدن برای قاپیدن هوای تازه، موج فزاینده ی تهوع را پس می زند. باید بهار باشد اما روزها پر از باران و ابرهای غلیظ اند. که گاهی از کنار دشتی پوشیده از گل های بهاری می گذرند و لالی لبخندی می زند.
گل ها. در کودکی ،از مادرش ، آموخته بود که زن ها عاشق گل هستند ......
از کتاب خالکوب آشوئیتس
نوشته هدر موریس
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زندگی حتی وقتی انکارش می کنی، حتی وقتی نادیده اش می گیری، حتی وقتی نمی خواهی اش از تو قوی تر است.. از هر چیز دیگری قوی تر است. آدم هایی که از بازداشتگاه های اجباری برگشته اند دوباره زاد ولد کردند. مردان و زنانی که شکنجه دیده بودند ، که مرگ نزدیکانشان و سوخته شدن خانه هاشان را دیده بودند، دوباره به دنبال اتوبوس ها دویدند، به پیش بینی هواشناسی با دقت گوش کردند و دخترهایشان را شوهر دادند. باور کردنی نیست اما همین گونه است. زندگی از هر چیز دیگری قوی تر است...
باید یک بار به خاطر همه چیز گریه کرد. آن قدر که اشک ها خشک شوند، باید این تن اندوهگین را چلاند و بعد دفتر زندگی را ورق زد. به چیز دیگری فکر کرد. باید پاها را حرکت داد و همه چیز را از نو شروع کرد...!
آنا گاوالدا
هرجا که هستی چراغی روشن کن تا سیاره ی کوچکمان زیباتر دیده شود...(اردشیر رستمی)
ما دیر فهمیدیم جهانی که ساخته ایم روزی ما را از پای درخواهد آورد.
ما دیر فهمیدیم،خیلی دیر، که زشتی این جهان،نتیجه ی زیبا خواهی ما بود.
این همه رنج نتیجه ی آسوده خواهی ما و این همه جنگ، نتیجه ی صلح طلبی ما ...(هیوا مسیح)
قبل از دیدن این نمایش کتاب "انسان در جستجوی معنی" اثر ویکتور فرانکل را ورق بزنید لطفا... "هر انسانی باید *یک دلیل* برای زنده ماندن داشته باشد"
زندگی های نزیسته،عشق های بر زبان نیامده،فریادهای در گلو مانده، آرزوهای به دست باد دست به دست شده، دوستت دارم های یواشکی،لبخندهای دزدکی ...
یک دلیل برای زنده ماندن ....
خرید بلیت این نمایش، به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی و با بازی پوریا رفیع بیگی، پوریا زهرایی، راویس رحمانی، منا روستا و ... سه شنبه (۱۲ شهریور) ساعت ۱‍۲ آغاز خواهد شد.