تیوال نمایش یک ساعت آرامش
S3 : 03:15:25
خرید بلیت
۵۰,۰۰۰ تومان
٪۲۰ تخفیف
  ۱۹ فروردین تا ۱۸ اردیبهشت
  ۱۹:۴۵
  ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
 بها: ۵۰,۰۰۰ تومان

: فلوریان زلر
: حمیدرضا امان پور قرایی، حامد امان پور قرایی
: سید جواد روشن
: (به ترتیب ورود به صحنه) امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی، مهدی ذاکر حسینی، ارسطو خوش رزم، وحید نفر، الهه شه پرست، ابوذر ساعدی

: مهدی ذاکر حسینی، نسترن پاکدامن
: امیرعباس حسینی
: محمد رضایی
: محمد فرشته نژاد
: سینا ییلاق بیگی
: فرزانه عاقلی
: مهدی دوایی، play+pause studio
: سارا ولی زاده
: رضا خضرایی
: شقایق فرشته
: محمد حسن درباغی فرد
: احسان رافتی
: سیاوش هاشمیان
: مینا چاقمی
: بنفشه امین، رضا اِشلقی
: سید محمد روشن
: لیلا طاهری
: زهرا بهرامی
: احمد میر معصومی، عفی اللهیاری و مرکز تخصصی تکنیک، محمد رضوانی، جواد تهرانی و مجتبی قائمی
: سامان قوچانی، جهانگیر مافی، حمید شریفات، محمد حسن درباغی فرد
میشل بعد از مدت ها صفحه موسیقی مورد علاقه اش را پیدا کرده و حالا تصمیم دارد در یک روز تعطیل و در یک ساعت با آرامش به آن گوش کند ولی ...
دسته‌بندی:
خانوادگی
سبک:
کمدی
شهر:
تهران

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶

گزارش تصویری تیوال از نمایش یک ساعت آرامش / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس ها »

اخبار وابسته

» سیامک انصاری بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون نمایش کمدی "یک ساعت آرامش" به‌‌ کارگردانی سید جواد روشن را افتتاح می‌کند.

» رونمایی از پوستر نمایش «یک ساعت آرامش»

» آغاز پیش فروش نمایش "یک ساعت آرامش" همزمان با روز هنرهای نمایشی

آواهای وابسته


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
خرید بلیت روزهای سه‌شنبه ۱۰ و چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت، از روزهای پایانی این نمایش به نویسندگی فلوریان زلر، کارگردانی سید جواد روشن و با بازی امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی و ... شنبه (۷ اردیبهشت) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز دوشنبه ۹ اردیبهشت، از روزهای پایانی این نمایش به نویسندگی فلوریان زلر، کارگردانی سید جواد روشن و با بازی امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی و ... امروز (پنجشنبه) ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
زهره مقدم و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارند
کاش یه کم زودتر اطلاع بدید.
۱۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز یکشنبه ۸ اردیبهشت، از روزهای پایانی این نمایش به نویسندگی فلوریان زلر، کارگردانی سید جواد روشن و با بازی امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی و ... امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۴ تا جمعه ۶ اردیبهشت، به نویسندگی فلوریان زلر، کارگردانی سید جواد روشن و با بازی امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی و ... امروز (دوشنبه) ساعت ۱۲، آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، سه‌شنبه ۳ اردیبهشت، به نویسندگی فلوریان زلر، کارگردانی سید جواد روشن و با بازی امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی و ... امروز (شنبه) ساعت ۱۲، آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کار کمدی بسیار خوب، واقعا لذت بردم از دیدن این نمایش.
شوخیهای بسیار زیاد و طنز فوق العاده و خنده های پی در پی تماشاچیان برام جالب بود.
همیشه طرفدار قلم آقای ژوله بودم و هستم ولی الان نمیدونم بگم طرفدار قلمش هستم یا بازیش.
اگه فرصت کنم حتما یکبار دیگه این نمایش رو میبنم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
استقبال مخاطبان از نمایش «یک ساعت آرامش»

نمایش «یک ساعت آرامش» به کارگردانی جواد روشن در اجراهای ابتدایی خود با استقبال سه هزار مخاطب روبه‌رو شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش «یک ساعت آرامش» به کارگردانی جواد روشن در اجراهای ابتدایی خود با استقبال سه هزار مخاطب به روی صحنه رفت.
این نمایش با بازی (به ترتیب ورود به صحنه) امیرمهدی ژوله، معصومه کریمی، مهدی ذاکر حسینی، ارسطو خوش رزم، وحید نفر، الهه شه پرست و ابوذر ساعدی ساعت 19:45 از 19 فرودین ماه در سالن دکتر ناظر زاده کرمانی اجرای عمومی خود را آغاز و مطابق جدول زمان‌بندی‌شده این مجموعه تئاتری تا 18 اردیبهشت‌ماه به روی صحنه می‌رود.

https://t.me/IranshahrTheater
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کارگردان تئاتر مطرح کرد:
میزان تولید تئاتر با تعداد مخاطبان آن همخوانی ندارد

جواد روشن که این روزها نمایش «یک ساعت آرامش» را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌برد، ضمن اشاره به استقبال خوب مردم از این نمایش، پیش‌بینی‌هایی درباره وضعیت تئاتر در سال ۹۸ داشت.
این کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با ایسنا، درباره استقبال تماشاگران از نمایش‌اش گفت: مردم استقبال خوبی از این نمایش داشتند و از روز اول با ظرفیت کامل بلیط‌ها فروش رفتند و حتی در روزهایی تعداد متقاضیان از ظرفیت بیشتر بوده است.
او درباره دلایلی که موجب این استقبال شده است، توضیح داد: فاکتورهای مختلفی می‌تواند در جذب و استقبال مردم تأثیرگذار باشد. کیفیت کار، مجموعه عوامل نمایش تا خبرهایی که از آن منتشر شده، نوع تبلیغات، بازخوردهایی که بعد از یکی، دو شب اجرا از آن منعکس شد و کمدی بودن نمایش از مجموع عواملی هستند که در این موضوع دخیل بوده‌اند.
روشن با بیان اینکه "من به عنوان تولید کننده تئاتر و هنرمند این حوزه باید شرایط جامعه و فضای تولید نمایشم و مکانی که در آن اجرا می‌کنم را بسنجم" افزود: این یکی از قواعد تولید تئاتر است. اما این قواعد به این معنا نیست که چیزی که در تئاتر به آن معتقدیم را کنار بگذاریم، بلکه به این معناست که باید با درک شرایط به تولید تئاتر بپردازیم.
او افزود: برای مثال من از میان متن‌های مختلفی که برای اجرا پیشنهاد داشتم، باید متنی را انتخاب می‌کردم که برای این زمان اجرایی و سالنی که برای اجرا داشتم، مناسب باشد یا تیمی را انتخاب کنم که در بیان ویژگی‌هایی که می‌خواهم مؤثر باشند. بازیگران این نمایش از چهره‌های مطرح تئاتر هستند و این برای ما حائز اهمیت بود، برای اینکه بتوانیم یک کیفیت مناسب در نمایش ایجاد کنیم. قطعاً با شناختی که از فضای تئاتر، مخاطبین و شرایط داریم، دست به تولید زدیم که با موفقیت همراه شد.
این کارگردان درباره نمایش «یک ساعت آرامش» گفت: این نمایش نوشته یک نویسنده فرانسوی؛ "فلوریان زلر" است که به تازگی در حال شناخته شدن است و پیش از این دو تا از کارهای او اجرای عمومی شده است. داستان این نمایش هم قصه فردی است که بعد از مدت‌ها توانسته صفحه موسیقی مورد علاقه‌اش را به شکل اتفاقی پیدا کند و دنبال فرصتی است که در یک ساعت آرامش این صفحه را گوش کند اما در آن یک ساعت، مجموعه اتفاقاتی رخ می‌دهد که رازهایی از زندگی‌اش فاش می‌شود و این فرصت را از او می‌گیرند.
روشن در ادامه بیان کرد: این نمایش در حین اینکه موقعیت جذاب کمدی را خلق می‌کند از زیر متنی برخوردار است و در لایه‌های مختلف اثر مخاطب با کلید واژه دروغ روبرو می‌شود و این نمایش نشان‌دهنده این است که این دروغ‌ها در بخش‌های مختلف زندگی موجب ویرانی و خرابی در انتها می‌شود.
این کارگردان تئاتر درباره کاهش بودجه و وضعیت تئاتر در سال جدید گفت: در شرایطی که مسائل اقتصادی و معیشتی در تولید تئاتر هم مؤثر است و باید بخش عمده‌ای از آن به دوش فروش بلیط و گیشه بیفتد، شرایط اقتصادی ما به گونه‌ای است که مردم نمی‌توانند سبد فرهنگی را اولویت اصلی خود قرار دهند بنابراین کار برای تولیدکنندگان تئاتر ما به شدت سخت می‌شود.
او افزود: شاید نسبت به یک دهه گذشته علاقه‌مندی مردم به دیدن تئاتر رشد کرده اما با میزان تولید تئاتر همخوانی ندارد و در حال حاضر میزان تولید تئاتر رو به افزایش است. در چنین حالتی اگر میزان حمایت‌های ناچیزی که از تولیدکنندگان تئاتر می‌شود، ناچیزتر شود، نتیجه‌ای جز ورشکستگی و از بین رفتن فعالیت‌های و گروه‌های تئاتری است یا تئاتر به سمت و سویی می‌رود که از هدف و رسالتش دور می‌شود.
روشن در پایان صحبت‌هایش درباره اولویت‌های اداره کل هنرهای نمایش در سال جدید گفت: ارتقا کمی و کیفی تولید تئاتر باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین با توجه به اینکه در بخش اختصاص و هزینه‌کرد بودجه همواره مشکل داشتیم، باید این بودجه حداقلی هدفمند برنامه‌ریزی شود.
نمایش «یک ساعت آرامش» به کارگردانی سید جواد روشن هر شب ساعت ۱۹:۴۵ تا ۱۸ اردیبهشت ماه در تالار استاد ناظرزاده روی صحنه می‌رود. امیرمهدی ژوله، معصومه کریمی، مهدی ذاکر حسینی، ارسطو خوش رزم، وحید نفر، الهه شه پرست و ابوذر ساعدی به عنوان بازیگر در این نمایش ۸۰ دقیقه‌ای حضور دارند.

https://www.isna.ir/news/98012812246/میزان-تولید-تئاتر-با-تعداد-مخاطبان-آن-همخوانی-ندارد
محمد جواد این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، یکشنبه ۱ اردیبهشت، به نویسندگی فلوریان زلر، کارگردانی سید جواد روشن و با بازی امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی و ... امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۵، آغاز خواهد شد.
همچنین خرید بلیت روز دوشنبه ۲ اردیبهشت، فردا (پنجشنبه) ساعت ۱۲، آغاز خواهد شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گروه تئاتر یگانه ضمن تشکر و قدردانی از مخاطبان و تماشاگران عزیزی که نمایش " یک ساعت آرامش" را برای دیدن انتخاب کردند، به اطلاع می رساند:
از آنجایی که بعد از اجرای نمایش مذکور سالن باید به سرعت در اختیار گروه بعدی قرار گیرد، به هیچ وجه امکان تاخیر در شروع اجرا وجود ندارد و به علت استقبال خوب تماشاگران از این نمایش ، 15 دقیقه زودتر ( حدود ساعت 19.30) درب های سالن برای ورود باز خواهد شد.و در ساعت 19.45 اجرا آغاز میشود. حتما با ما هم عقیده خواهید بود که ورود تماشاگر بعد از آغاز اجرا باعث بر هم خوردن نظم و تمرکز سایر تماشاگران خواهد بود. لذا با توجه به ترافیک شبانه این روزها و کم بودن جای پارک در منطقه ایرانشهر ، تقاضا میشود به نحوی برنامه ریزی فرمائید که حتما 15 دقیقه زودتر در سالن حاضر باشید و در کمال آرامش از دیدن نمایش لذت ببرید.
ساعات خوشی را برای شما ... دیدن ادامه » آرزو داریم.
روابط عمومی گروه تئاتر یگانه
با سلام گروه تاتر یگانه با پوزش مهمانان ویژه را در صفحه ةان اعلام میکنید.دعوتی از سوی گروه انجام میشود است.
۲۷ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۲۸ تا جمعه ۳۰ فروردین، به نویسندگی فلوریان زلر، کارگردانی سید جواد روشن و با بازی امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی و ... امروز (شنبه) ساعت ۱۵، آغاز خواهد شد.
ساعت ۶ اس ام اس اومده که ساعت ۳ باز میشه!!!
۲۵ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من فقط یه ساعت وقت میخواستم تا با توی بی ناموس به اون صفحه گوش کنم....
محمد جواد این را خواند
فرزاد جعفریان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
____ بی قراری برای ساعتی آرامش _____

فلوریان زلر، از آن دست نمایشنامه نویسهایی است که وقتی نمایشنامه ای از او میخوانی و یا روی صحنه ی اجرا میبینی؛
اولین چیزی که برای ذهن و قلمش متصور میشوی، دغدغه مندی و دلمشغولی هایش در خصوص روزمرگی و ناهنجاریهای مدرن و امروزی اجتماع است.
دغدغه هایی که از دل جامعه و آدمهای درونش زاییده میشوند و با خلق و تولدشان مخاطب را در چالشی همه جانبه با خود و جهانش قرار میدهند.
این همان بعد جهان شمولی فضای داستانهای زلر است که هر مخاطبی با هر جهان و جغرافیایی را درگیر خود میکند.
زبان بیان زلر معمولا خطی و مستقیم نیست و اصولا پیچیدگی و گره افکنی هایی که در نمایشنامه وجود دارد این روایت را جذابتر میکند.
آنچه در ""یک ساعت آرامش "" شاهدیم؛ نیز مانند اغلب نمایشنامه های زلر زبانی منتقد و معترض است که در اینجا برخلاف ""پدر"" و همچون ""آنسوی آینه"" زبانی طنز و کمدی در موقعیت دارد.
کاراکترهای ""یک ساعت آرامش"" کاراکترهای غریبه ای نیستند وشبیهشان را در سایر کارهای زلر هم دیده و خوانده ایم. آنقدر آشنا که گاهی اینطور به ذهن متبادر میشود که زلر در هر نمایشنامه اش، برش و بخشی از گذشته یا آینده آنها را موشکافی میکند.

با این مقدمه؛ اینظور به نظر میرسد سید جواد روشن نیز در راستای تلنگر و تزریق این دغدغه مندی به ذهن مخاطب ، با چاشنی کمدی موقعیت این نمایشنامه را انتخاب کرده است تا جامعه ای کوچک و آشفته را بنام ""خانواده ای مدرن"" عریان به نمایش بگذارد.

زن و شوهری که بیست و چندسال با صداقتی دروغین در کنار هم زندگی میکنند و حتی توان مدیریت حضور یک لوله کش را در منزل ندارند و حالا که مرد به دنبال ساعتی برای آرامش است؛ همه چیز دست به دست میدهد تا همان یکساعت آرامش را برایش آرزویی محال کند.
فرزندی که به دنبال همان صداقت دروغین، هیچ سنخیتی با پدر و حتی مادرش ندارد و به نظر بیشتر نمادی است از تقابل بین دو نسل سنتی و مدرنیته...
طراحی دکور نیز به پیشبرد کلام و نگاه نمایش کمک میکند. طراحی نسبتا مدرن که مزین به کتابخانه ای کامل و مملو از کتابهای مجلد است و همان وجه دکوری بودنش دلیل محکمی است برای نشان دادن عدم استفاده فرهنگی توسط خانواده به ظاهر متمدن!!!

به ... دیدن ادامه » شخصه، نمایشهایی را که در بستری ساده حرفی برای تلنگر دارند را دوست دارم.
برای جناب روشن و گروه خوبشان آرزوی موفقیتهای بیشتر میکنم.

پ.ن: متذکر میشوم که پسندیدن یا نپسندیدن یک اثر هنری, کاملا سلیقه ای است.

.ــ پرند محمدی ــ
سلام
برایم نقش لوله کش و همسایه بالایی و سباستین جذاب تر بودالبته آقای ژوله که تکلیفش مشخص است. خانم شه پرست هم بازیش را همواره میپسندم. باز هم نمره برتر را به نمایش آنسوی آینه زلر میدهم اما این هم مثل اغلب نمایشنامه هایش جذاب است.
واسه اینکه آقای سرابی مهارت خوبی تو این نقشها داره
۲۰ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب و در شب افتتاحیه، این نمایش رو دیدم و لذت بردم. خسته نباشید به همه گروه. یه نمایش کمدی با بازی ها و کارگردانی خوب که هم حرفی برای گفتن داشت و هم مفرح و لذت بخش بود.
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی فلوریان زلر، کارگردانی سید جواد روشن و با بازی امیر مهدی ژوله، معصومه کریمی، مهدی ذاکر حسینی و ... فردا (چهارشنبه ۷ فروردین) ساعت ۱۲، با تخفیف روزهای نخست آغاز خواهد شد.
شیرین پناهی این را خواند
ساناز قلی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جواد روشن با اشاره به اجرای نمایش «یک ساعت آرامش» با بازی امیرمهدی ژوله در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر درباره ویژگی‌های این اثر نمایشی سخن گفت.
جواد روشن کارگردان تئاتر درباره فعالیت‌هایش در سال جدید به خبرنگار مهر گفت: قرار است از ۱۹ فروردین‌ماه نمایش «یک ساعت آرامش» نوشته فلوریان زلر را با ترجمه حامد و حمیدرضا امان پورقرایی در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر به صحنه ببرم.
وی ادامه داد: این اثر نمایشی فضایی کمدی دارد و داستانی اجتماعی را در دل یک خانواده به تصویر می‌کشد. «یک ساعت آرامش» درباره مردی به نام میشل است که بعد از مدت‌ها صفحه موسیقی مورد علاقه‌اش را پیدا کرده و می‌خواهد در یک روز تعطیل و در آرامش آن را گوش کند ولی در همان زمان همسرش می‌خواهد در مورد نکات مهمی از زندگی‌شان با او صحبت کند که در نهایت اتفاق‌هایی ... دیدن ادامه » مانع این کار شده و رازهایی برملا می‌شود. امیرمهدی ژوله نقش میشل را در این اثر نمایشی بازی می‌کند.
روشن درباره انتخاب ژوله برای بازی در این نمایش گفت: امیرمهدی ژوله تاکنون تجربه بازی در چند نمایش را داشته است و من نیز کارهایش را دیده بودم و به این نتیجه رسیدم ویژگی‌های کاراکتر میشل به او نزدیک است. از طرف دیگر ژوله فضای کمدی را می‌شناسد و می‌تواند در این اثر موفق عمل کند.
وی در پایان درباره دیگر بازیگران نمایش گفت: علاوه بر امیرمهدی ژوله، معصومه کریمی وحید نفر، الهه شه پرست، ارسطو خوش رزم، ابوذر ساعدی و مهدی ذاکر حسینی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند که از روز دوشنبه ۱۹ فروردین‌ماه در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.
از سایر عوامل این نمایش می‌توان به سینا ییلاق بیگی طراح صحنه، محمد فرشته نژاد آهنگساز، امیرعباس حسینی مدیر تولید، مهدی ذاکر حسینی و نسترن پاکدامن گروه کارگردانی، فرزانه عاقلی طراح لباس، سارا ولی زاده طراح چهره‌پردازی، مهدی دوایی طراح پوستر و بروشور، احسان رافتی عکاس، رضا خضرایی طراح نور، محمدحسین درباغی و محمد رضایی مدیران صحنه و شقایق فرشته مشاور رسانه و مدیر روابط عمومی اشاره کرد.