آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش تیاتر سعدی، تابستان سی و دو
S3 : 17:07:51 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۲۵ آذر تا ۳۰ دی ۱۳۹۵
۱۹:۳۰
۱ ساعت و ۴۰ دقیقه
بها: ۳۰,۰۰۰ و ۱۵,۰۰۰ تومان  |  جزییات
همکف: ٣٠٠٠٠ تومان
بالکن: ۱۵٠٠٠تومان

گزارش تصویری تیوال از نمایش تیاتر سعدی، تابستان سی و دو / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس‌ها ››

ویدیوها

آواها

 
گفتگوی تیوال با حسین کیانی
اگر نویسنده زیرکی نباشم، خودم را در قالب شخصیت نمایش لو میدهم

مکان

تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر (عج)، مجموعه فرهنگی و هنری تئاترشهر
تلفن:  ۶۶۴۶۰۵۹۲-۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
پنجشنبه نمایش را دیدم و در کنار همه تماشاگران لذت بردم‌. این که آقای کیانی از ممیزی ها دلخوراند طبیعی است اما این را بگذارید کنار آشتی این همه آدم با تئاتر. کار بزرگیست دیگر.
شب بسیار خوبی بود. امیدوارم همه بازیگران همیشه موفق باشند و خصوصاً آقای حقیقت دوست که بازیگرتوانمندیست. بسیار خرسندم که تئاتر با سرعت بسیار خوبی پیش میرود. با وجودی که پشتوانه مالی جز مردم به عنوان تماشاگر ندارد. ولی هم تماشاگران و هم بازیگران با تئاتر زندگی میکنند. تفاوت با سینما تفاوت آدم زنده است با عکس آدم.
خرید روزهای پایانی این نمایش همینک در تیوال آغاز شد.
چرا فقط ردیف آخر را برای خرید اینترنتی منظورم جشنواره تاتر فجر است؟!!!
۲۹ دی ۱۳۹۵
درود بر شما
همواره در همه دوره‌های جشنواره تیاتر فجر، از سوی دبیرخانه این جشنواره (و نه تیوال) بخش مهمی از سالن به میهمانان، خبرنگاران، و هنرمندان اختصاص دارد و بقیه بلیت‌ها در اختیار خرید عمومی‌است... البته توجه نمایید سهمیه این نمایش بیش از ردیف پایانی بوده ولی از سوی دیگر کاربران خریداری شده است.
۲۹ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این نمایش را در سومین روز نمایشش دیدم. نمایش طنز خوبی دارد. بازیها همه استاندارد قابل قبولی دارند. روایتها روشن و به روز هستند و پیچیدگی ندارند. در عین حال که یک اعتراض خفیف به جو وجود حاکم بر تیاتر کشور را از گذشته تا به حال بیان میکند.
همه بازیگرها نمره قابل قبولی می گیرند و دیدنش این تیاتر توصیه میشه
بازی اقای شهرام حقیقت دوست و خانم رویا میرعلمی عالی بووود
خسته نباشید میگم به همگی
نمایش خوبی بود.
تشکر میکنم از تمام عوامل گروه این نمایش.
دیشب این نمایش را دیدم. نمایش از طنز خوبی برخوردار است. بازی بازیگران خیلی خوب بود و اقای حقیقت دوست عالی بود.
دیدن ان پیشنهاد میشود .
تیاتر سعدی، تابستان سی و دو مخاطب را با خود همراه می کند. داستان این نمایش که درباره ی یک گروه تئاتریست برای مخاطبان تئاتر بسیار جذاب است و طنزهای آن به دل می نشیند حتی برای آدمی مثل من که خیلی به طنز علاقمند نیست. بازی همه ی بازیگران خوب بود و آقای حقیقت دوست عالی بودند. خسته نباشید می گم به همه ی اعضای دوست داشتنی این گروه.
خوب بود و دلنشین....البته برای من نه به اندازه کارهای قبلی....شهرام حقیقت دوست عزیز مثل همیشه عالی و دوست داشتنی بود.....چند مورد بود که با نکته سنجی و ظرافتی که در کارهای آقای کیانی سراغ دارم جور در نمی آمد....مثلا گریم بد شعبان جعفری...یا شکم بند بسیار بسیار بدترش.....البته بازی عالی امیر رضا دلاوری باعث شد به ظاهرش زیاد نگاه نکنم:-):-):-)باری.....با خواندن دل نوشته جناب کیانی آهی کشیدم و دست مریزاد گفتم که با تمام کاستی ها و بی مهری ها جزو عزیزانیست که چراغ سالن های تیاتر رو روشن نگاه میدارند.....
کاملا درست فرمودید
بازی اقای حقیقت دوست خیلی روان و عالی بود
از همه بازیها که بگذریم
من از اینکه از این تیاتر تماشاچیان استقبال نکرده ام متعجب هستم چرا تبلیغات این تئاتر مثل می سی سی پی انجام نشد تا مخاطبان بیشتری جذب کند
صد حیف -
سالن تقریبا دو نیمش خالی بود

در ضمن سقف سالن به نظر من در حال ریزش است و باید واقعا فکری بحالش کنند
۰۳ دی ۱۳۹۵
نوشته آقای کیانی در بروشور نمایش خواندنی است .
من هم با نظر شما موافقم . گریم نمایش ضعیف بود.
۰۸ دی ۱۳۹۵
در مورد گریم و شکم بند با شما موافقم.
نمایش ارزشمندی بود و بسیار سازنده و در خدمت تئاتر.
۲۸ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایشنامه تیاتر سعدی تابستانه 1332 یک ملودرام است که رد پای اقای کیانی را راحت می توان در آن پیدا کرد. یک کار دیگر، تقریبا به سبک مضحکه ای شبیه قتل که مشخص می کند آقای کیانی عزیز این سبک نوشتن را دوست دارد. البته با یک عالم حرف و صحبت های آمده از دل که لاجرم بر دل می نشیند. یاداشت اقای کیانی را که می خواندم در باره این نمایش خیلی دلم گرفت. جایی که می گفت :«روزهای سخت نگارش چندین و چندباره نمایشنامه «تئاترسعدی، تابستان سی و دو» و سپس تمرین آن در شرایط بسیار دور از تئاتر حرفه‌ای روزگار ما. من را به این آرزو رسانده که ای کاش یا من نباشم و دیگر کار تئاتر نکنم یا باشم و کار دیگری به غیر از تئاتر کنم. آرزویی که شاید هر هنرمند تئاتری که به اصالت این هنر باور دارد و از بهبود شرایط اجرای این هنر رو به نا امیدی می رود. بی‌شک چندین بار به آن اندیشیده است»
داستان درباره یک گروه نمایشی است که می خواهند نمایش درخت البالو را تا یکی دو ساعت دیگر روی سن ببرد و هزار یک مشکل از زمین و اسمان فرو میریزد تا این کار انجام نشود. استیصال کارگردان این نمایش در عبور از بحران ها و مشکلات پیش روی نمایش، دقیقا آدم را یاد نوشته و درد و دل های اقای کیانی می اندازد. نکته سنجی های ایشان در بکار بردن دیالوگ های ظریف در زمینه ممیزی هایی که حتی تا نیم ساعت قبل از نمایش هم تمامی ندارد ادم را سخت متاثر می کند. واقعا این هنر و در یک نگاه کلی تر "دانستن و آگاهی" چه دردی است که در هر دوران تاریخی ،حاکمان را می آزارد و آنان را به اعمال زور وامیدارد. به حذف کردن، به بریدن،.... سانسور انگار زمان و مکان نمی شناسد. تاریخی که به شدت تکرار می شود. هنر بریده بریده می شود تا مبادا آگاهی ساز شود. و چه درد عظیمی است. نمایش در روز های کودتای 28 مرداد 1332 اتفاق می افتاد. روزهای زنده باد مصدق ، روزهای زنده باد شاه! روزهایی که شعبان بی مخ غداره می بندد و مصدق را خانه نشین می کند. ورق زدن این دوره از تاریخ به سبک آقای کیانی از یک سو خنده را با طنازی های شهرام حقیقت دوست برلب می نشاند و از سوی دیگر، زنده شدن یک از بدترین دوران تاریخ ایران قلب آدمی را می خراشاند. تناقضی که به زیبایی تماشاگر را همراه می سازد. شعبان بی مخ به تحریکِ سردار مختاری (که بازیگر نقش اول زن (خانم میرعلمی) پیشنهاد ازدواجش را رد کرده است) وارد تیاتر سعدی می شود و صحنه را به اتش می کشد . تیاتر سعدی در شعله های عشق نافرجام همزمان با کودتای 28 مرداد خاکستر می شود. تازه ماجرا به همین جا ختم نمی شود. کینه تمام نمی شود و پایانی تراژدیک ......
به عقیده من بازیها بازیگران ... دیدن ادامه ›› به غیر از آقای حقیقت دوست که واقعا عالی بودند در حد متوسط بود (البته شاید چون اجراهای اول بود) . از خانم میرعلمی هم انتظار بیشتری می رفت. بازیگر توانمندی که بخش عمده ای از نمایش را به دوش می کشد. در مقایسه با اجراهای دیگر ایشان ، فکر می کنم می شد از این هم بهتر باشند. نمایشنامه هم فکر می کنم عمق زیادی نداشت. یا با عجله نوشته شده بود یا خیلی ممیزی ها تیغشان را فشار دادند ! به هر حال به نظر بنده نمایشنامه، می توانست عمیق تر و محکم تر باشد. دکور چشم نواز، ساده و زیبا بود. بازی نقش شعبان بی مخ هم به نظرم از نقاط قوت اجرا بود.
در یک جمع بندی تماشای این کار خالی از لطف نیست. زحمت بسیاری برایش کشیده شده است و مشخص است اقای کیانی عزیز ملالت های بسیاری را متحمل شده اند . دوستانی که این سبک کار را دوست دارند لحظه های خوشی را در تئاتر شهر تجربه خواهند کرد. لحظه های خوشی که در یکی از سیاهترین صفحات تاریخ این ملت رقم خواهد خورد. واقعیت هایی تلخ و گزنده.
در پایان نیز امیدوارم آقای کیانی عزیز از ملالت ها نرنجد و هیچوقت آرزو نکند شغل دیگری داشته باشد. زنده باشد و بنویسد و کار روی صحنه ببرد تا علاقمندان و دوستداران عرصه هنر لذت ببرند.
با تشکر از گروه نمایش
بعد از دیدن سری دو م نمایش همسایه آقا با انتظار دیدن جنبه های بیشتر و پوسته های زیرین فرهنگ اجتماعی و درونی ایرانی به سالن نمایش رفتم . با تماشای تیاتر که با تحمل برایم همراه بود در نهایت خواسته و انتظارم بدلایلی برآورده نگردید. در برخی دقایق دلیلی برای نشستن بر روی صندلی نمی دیدم و فقط تحمل میکردم . بنظرم حداقل پانزده دقیقه از نمایش را می شد کوتاه نمود و طولانی نمودن برخی مسایل و حرفها و صحنه ها توجیهی بجز وقت گذرانی و پر نمودن زمان نداشت .
در انتها برای دوستان عزیز هنرمند آرزوی توفیق و سربلندی روز افزون خواستارم
۰۱ دی ۱۳۹۵
تشکر آقای علیزاده
۰۷ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حسین کیانی نمایشنامه نویسی که ایرانی می نویسه . البته با نگاهی به نمایشنامه های بزرگ جهان مانند باغ آلبالو آنتوان چخوف و...
از زندگی مردم عادی و معمولی با اعتقادات مذهبی . شخصیتهای نمایشهای حسین کیانی شبیه پدر بزرگها مادربزرگها یی که عاشقانه باهاشون زندگی کردیم
مثل دوستانها و همسایه ها و مردم کوچه و بازار
طنز تلخی داره و از جهل و خرافه هم میگه
هنوز این نمایش رو ندیدم . امیدوارم این روند که در تمام کارهای قبلی بود رو دوباره ببینم
امکان خرید روزهای تازه این نمایش همینک آغاز شد.
مهران احمدیان این را خواند
به نظرم این تئاتر نیاز به حمایت و تبلیغات بیشتری از سوی دوستان دارد
حیف است که مخاطبان با این نمایش اشنا نشوند
۰۳ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امکان خرید بلیت این نمایش از روز شنبه ۲۰ آذرماه ساعت ۱۲ فعال خواهد شد.
تیاتر خوبی بود. مخصوصا قسمت آخر و گره خوردن انتهای باغ آلبالو به سرنوشت تیاتر سعدی. انتخاب آهنگ ارمنی در انتها نیز انتخاب هوشمندانه ای بود.
۲۷ آذر ۱۳۹۵
سلام؛ با توجه به فوت آقای رفسنجانی آیا امشب تئاتر اجرا می شود؟
۲۰ دی ۱۳۹۵
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید