تیوال تئاتر | اخبار | نمایش شازده کوچولو روز یک‌شنبه ۱۹ دی‌ماه به دلیل تقارن با شب وفات اجرا نخواهد شد
T1 : 14:43:13

به گزارش روابط عمومی نمایش شازده کوچولو اثر آنتوان دوسنت اگزوپری، و طراحی و کارگردانی مهرداد خامنه‌ای، این نمایش روز یک‌شنبه ۱۹ دی‌ماه به دلیل تقارن با شب وفات اجرا نخواهد شد و اجراهای خود را از روز دوشنبه ۲۰ دی‌ماه از سر خواهد گرفت.

نمایش شازده کوچولو به تهیه‌کنندگی گروه تئاتر اگزیت-نروژ و ترجمه شیرین میرزانژاد با برداشتی نو از کتاب شازده کوچولو و شخصیت نویسنده‌ی آن «آنتوان دوسنت‌اگزوپری»توسط گروه تئاتر اگزیت به روی صحنه است. این برداشت بر اساس تحلیل دو روانکاو برجسته‌ «ماری‌لوئیس فون فرانتس» مهم‌ترین شاگرد کارل گوستاو یونگ و «اوگن دروئرمان» از روانشناسان مکتب فروید انجام شده است. خلبان در این نمایش، زنی است که خلبان هواپیمای جنگنده بوده و در پی آسیب‌های روانی ناشی از جنگ، در آسایشگاه روانی بستری شده است. شازده کوچولوی این خلبان، دختر جوانی است که خلبان طی یکی از ماموریت‌های خود در پی خراب شدن هواپیمایش در کویر با او روبرو شده است. بر اساس تحلیل دو روانشناس فوق‌الذکر، هم سنت‌اگزوپری و هم شخصیت خلبان این نمایش از عقده‌ی مادر منفی و نیز سندرم نوجوان ابدی رنج می‌برند. اجرای صحنه‌ای این داستان و بازگو کردن وقایع توسط خلبان، در واقع جلسه‌ی درمانی اوست. این نمایش ادغامی است از فیلم و تئاتر که در نمایی نزدیک، درامی روانی را شکل داده‌اند.
این برداشت گروه تئاتر اگزیت از نمایش شازده کوچولو پیش از این برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ به زبان نروژی در کشور نروژ و در سال ۲۰۰۷ در آلمان به زبان آلمانی به روی صحنه رفته است.
بازیگران نمایش عبارت‌اند از (به ترتیب الفبا) فرشته حسینی (شازده کوچولو)، لیلی شجاعی (خلبان)، اردوان عزیزی (نوازنده)
: منصور میرزابابایی (تاجر)، مریم صیادمقدم (فانوس‌بان)، آویشن بیکایی (جغرافیدان)، ایرج تدین (روباه)، غزاله کنعان‌پناه (ملکه)، کیارش لبانی (خودپسند)، محمدمصطفی ملک (معتاد)، شیوا خاکپور (گل باغ)، نازنیک گالوستانیان (گل رز)، فهیمه کوشا (تفنگ/مار)
از همراه داشتن کودکان زیر ۱۳ سال خودداری نمایید.
نکته مهم دیگر در مورد این نمایش این است که این نمایش دارای چهار بهای بلیت است. خریداران محترمی که تمایل دارند از کد‌ها استفاده نمایند می توانند کد مورد نظر خود را انتخاب نموده و در بخش خرید وارد نمایند. طرح بهاى بلیت نمایش شازده کوچولو در راستاى اهداف گروه تئاتر اگزیت جهت حمایت از مخاطبان گرامی با بهاى ۵۰۰۰، ١٠٠٠٠، ٢٠٠٠٠ و ٢٥٠٠٠ تومان بدون هیچ تفاوت در شماره ردیف و روز خاصی است.

نمایش شازده کوچولو تا ۳۰ دی‌ماه در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی (قیطریه) ساعت ۱۹ به روی صحنه خواهد بود. برای تهیه بلیت می توانید به تیوال مراجعه نموده و یا با شماره رزرو: ۰۹۱۲۸۰۵۷۶۰۴ تماس حاصل نمایید.

درباره نمایش شازده‌ کوچولو
۱۸ دی ۱۳۹۵

عکس‌های وابسته

گالری عکس