آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش دروغ
S3 : 15:02:16 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۳۱ خرداد تا ۱۶ مرداد ۱۳۹۸
۱۹:۰۰
۱ ساعت و ۲۵ دقیقه
بها: ۵۰,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ تومان  |  جزییات
از ردیف ۱ تا ۶: ۵۰،۰۰۰ تومان
از ردیف ۷ تا ۱۱: ۴۰،۰۰۰ تومان
دوره تازه اجرا از تاریخ ۳ مردادماه:
باکس وسط همه ردیف‌ها:‌۵۰،۰۰۰ تومان
باکس‌های کناری همه ردیف‌ها: ۴۰،۰۰۰ تومان

گزارش تصویری تیوال از نمایش دروغ / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس‌ها ››

اخبار

›› نمایش «دروغ» در سالن استاد سمندریان به اجرای خود ادامه می‌دهد

›› نمایش دروغ دو اجرایی شد

›› پوستر نمایش «دروغ» رونمایی شد

›› آریان رضایی در ایرانشهر دروغ می‌گوید

›› لادن مستوفی دروغ می گوید

›› افشین هاشمی دروغ می‌گوید

ویدیوها

آواها

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، جنب خانه هنرمندان، تماشاخانه ایران‌شهر
تلفن:  ۸۸۸۱۴۱۱۵_۸۸۸۱۴۱۱۶

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
آلن دوباتن در کتاب سیری در عشق میگه: وهم و خیالات بهترین چیزایی هستن که می توانیم از خواسته های متعدد و ضد و نقیض خود بسازیم. آنها به ما اجازه می دهند در یک واقعیت به سر ببریم بدون اینکه واقعیت دیگری را نابود کنیم. ( تفسیر و برداشتش با خودتون که نمایشو دیدید و الان اینو خوندید )

گاهی به خودم میگم مگه یک نمایش یا فیلم باید چه چیزایی داشته باشه تا بهش بگیم اثر خوب؟
همین که بعد از دیدن این نمایش حالم خوب شد خودش کلی اتفاقه.
بازی های خوب افشین هاشمی و لادن مستوفی واقعا خوب بود. این سومین نمایشی که بود از لادن مستوفی دیدم. خدای کشتار و نویسنده مرده است دوتای قبلی بود که در هر سه نمایش خوب بازی کرد.
این نمایش منو یاد نمایش نویسنده مرده است انداخت که در اون نمایش هم یک بده و بسان, کی بازی میکنه کی راست میگه بین ایوب آقاخانی و لادن مستوفی وجود داشت که آرش عباسی کارگردانش بود و قیمت بلیت اون موقع در سالن سایه بود 8000 تومن :)))

بنظرم دونستن بیش از حد فقط باعث میشه خودمونو اذیت کنیم و طرف مقابلو.

من دوشنبه نمایش دیدم و هنوز ذهنم مثل ساعت داره کار میکنه که کدوم کار درسته گفتن واقعیت یا نه؟همیشه فکر میکنم گفتن واقعیت بهتره ولی چه بسا با شنیدنش ظرفیت پذیرش نداشتم نه اینکه نپذیرم ولی اشفته شدم و ذهنم دچار یک وسواس دایمی شده نسبت به موضوع مطرح شده. کو اینکه دنیا هم کم نذاشته و کلی شواهد بعد از اون شنیده برام ردیف کرده که مطمینم کنه در دنیای شک باشم. و این جز خود دوزخ نیست.میخوام یک بار دیگه به تماشای نمایش برم و تو ارامش و رو راستی با خودم مواجه شم.ببینم بالاخره میخوام واقعیتهارو بدونم یانه؟
سلام
نمایشی که افشین هاشمی داشت نه چیز دیگه. بطور کلی خسته کننده بدلیل ریتم کند و بازیهایی تصنعی و شوخیهایی نصفه نیمه. هرچند نمیتوان از طراحی صحنه و نور چشم پوشی کرد. در کل برای انتخاب نمایشها بهترین معیار امتیاز مخاطبان هست نه نظرات
کارگردانی 3از5
نمایسنامه 4از5
بازیها 2از5
صحنه 5از5
لباس 2.5از5
نور 3از5
موسیقی و صدا 2از5
گریم 1از5
گرافیک 1از5
این نمایش دور روز تمدید شد. خرید بلیت سه شنبه ۱۵ و چهارشنبه ۱۶ مرداد، به کارگردانی آریان رضایی و با بازی افشین هاشمی، لادن مستوفی، ارسطو خوش رزم، مژگان خالقی اغاز شد.
آیا برای آخر هفته، پنج شنبه و جمعه تمدید میشود
۱۶ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شب گذشته اجراهای نمایش دروغ در سالن ناظرزاده تمام شد و از پنجشنبه سوم مرداد اجراها در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر ادامه خواهد داشت...
منتظرتون هستیم
خدا قوت
در ادامه امید که بهترین ها رو تجربه کنید❤️⁩
۰۱ مرداد ۱۳۹۸
آقای رضایی کار مشارکتی و تعاملی ندارید دیگه؟
۰۱ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دروغ و حقیقت


آنچنان در هم تنیده‌اند که نه تنها مرز این دو، بلکه خودشونو نمیشه کامل از هم تشخیص داد. انسانی ترجیح می‌دهد در دروغ دست‌وپا بزند اما جرات پذیرش حقیقت تلخ را نداشته باشد.
همه‌ی ما در اتمسفر دروغ نفس می‌کشیم، از بدو تولد تا لحظه‌ی مرگ بر دروغ خود و دروغ اطرافیان سوار ... دیدن ادامه ›› هستیم.


این نمایش خوش‌ریتم و دوست داشتنی یادآور جایگاه واقعی دورغ در زندگی ما بود که به دروغ اونو در جای دورتر از دسترس تصور می‌کنیم.

بازی زیبای جناب هاشمی مکمل کارگردانی خوش‌ریتم این نمایش بود


با احترام به خانم مستوفی که بازی خوبی هم در این نمایش از خودشون به نمایش گذاشتن اما به شخصه با توجه به شناختی که از توانایی بازیگری و تسلط برنقش از خانم خالقی دارم، به نظرم نقش اصلی این نمایش رو اگه بازی می‌کردن نمایش لذت‌بخش‌تری میشد.

گفتن عبارت ان‌شالله در این‌نمایش و سفر به شمال کنار دریا برام عجیب بود یکم
امیر مسعود، زهره مقدم، منا رجبیه فرد و مجید این را خواندند
آریان رضائی، احمد مسلک و hajar.km این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
می خواستم یک تئاتر ببینم در تیوال پرسه می زدم که جمله تبلیغی این تئاتر نظرم را جلب کرد( مسئولیت دعوای زوج ها پس از این تئاتر بر عهده گروه اجرایی نیست) همین جمله باعث شد به دیدن دروغ بروم. واقعا جمله جذابی بود و طنز ظریفی در خود داشت، درست مثل تئاتر. دروغ یک تئاتر ساده و جذاب است که اگر هیچ پیش زمینه تئاتری هم نداشته باشی با آن ارتباط برقرار می کنی و لذت می بری! بازی همه بازیگران خوب بود و افشین هاشمی عالی عالی ولی از همان اول بازی مژگان خالقی نظرم را جلب کرد. با اینکه نقش کوتاهی داشت ولی در همان مدت کوتاه بی خیالی و زرنگی نقش را به خوبی القا کرد. ماجرای تئاتر را نمی دانستم ولی ازنحوه بازی خانم خالقی فهمیدم محال است شخصیت مظلوم داستان باشد و این بسیار جای تقدیر دارد. جابه جایی دروغ و حقیقت و تکرار آن عالی بود و نکته ای که از همه بیشتر به دلم نشست، ارتباط پوشش افشین هاشمی با اعصابش بود.! هرجا اعصابش بهم می ریخت لباسش هم نامرتب می شد، کت را در می آورد، کراوات را شل می کرد، پیراهنش بهم می ریخت و وقتی آرام می شد لباسش را مرتب می کرد و کت و کراوات را می پوشید. این نکته بسیار عالی بود که به ظرافت در تئاتر به چشم می خورد. در مجموع تئاتر خیلی خوبی بود و از آن لذت بردم. ممنون از همه دوستان موفق باشید. جامعه ما به چنین طنزهای زیبایی نیاز دارد.
چه جالب ! من این جمله تبلیغی رو ندیده بودم اما بعد از تماشای نمایش سرمون اومد !!
۰۲ مرداد ۱۳۹۸
ای وااااای !!!!
ولی واقعا جمله جذاب و خاصی است.
۰۶ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به لطف حمایت و همراهی شما عزیزان نمایش دروغ یک هفته و در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر تمدید شد
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش به کارگردانی آرین رضایی و بازی افشین هاشمی، لادن مستوفی، ارسطو خوش رزم، مژگان خالقی (روزهای پنجشنبه ۳ تا شنبه ۵ مردادماه در سالن استاد سمندریان) آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من بهش نمیگم دروغ، میگم مراعات ........
دروغ نشانه‌ی عشق نیـــست
پنهان‌کاری نشانه‌ی مراعات نیـــست !
درود
اگر هدف نمایشنامه به نتیجه رساندن یک بحث فلسفه اخلاق است که به آن نقطه نمی رسیم اما در بیان یک چالش روزمره اخلاقی عالی است. یعنی از آن کمدی های دوربرد نیست. ژانر طنز نمایش به لطف بازی خوب افشین هاشمی به کالبد اجرا خوش نشسته است، هر چند من به لحاظ تطابق شخصیت و بازی، اجرای خانم مستوفی را عالی دیدم؛ نمونه یک زن عقل مدار که احساس اش را در جهت هدفش به کار میگیرد. این کاراکتر در زندگی واقعی همین است و همواره هم با یک آدم احساسی ازدواج می کند. کلا شاهد زوج های کلاسیکی هستیم که نشانه آگاهی نمایشنامه نویس و البته توانمندی کارگردان در هدایت بازیگران به این سمت است. صحنه پردازی را به شخصه دوست نداشتم. اصلا ترجیح می دادم آن اتاق واقعا یک در داشت که یکی دو بار کوبیده می شد و تماشاگر را از جا می پراند و نور هم بنظرم می توانست بیشتر کمک کند. در کل گذر زمان را حس نکردم و تا ساعاتی پس از اجرا به معمای صحنه فکر می کردم.
اگه می‌خواهی حرفت رو باور کنم، باید حرفم رو باور کنی...
دروغ برای من چیزی بیشتر از تصور و توقعم نداشت. موضوع (با توجه به آثار مشابهش چه از زلر چه از بقیه نمایشنامه نویسان) قابل حدس بود. اما این بازی مداوم که بین دروغ و حقیقت تکرار میشد و اینکه تصویر دقیقی از مرز دروغ و حقیقت و درست و غلط بودنش نشون نمیداد رو دوست داشتم. متن اصلی رو نخوندم و نمیدونم بخش‌های کمدی چه مقدار در متن بوده و چه مقدار سلیقه کارگردان و گروه بوده اما در هر صورت کمدی خوبی داشت. اما در مورد بازی‌ها به نظرم اشکال در یک‌دست نبودن بازی‌هاس... برای من افشین هاشمی به تنهایی یک افشین هاشمی خوب بود و لادن مستوفی هم به تنهایی یک لادن مستوفی خوب (در مقایسه به خاطراتی که از بازی هر دو نفر دارم.) اما قرار گرفتن این دو نفر روبروی هم، باعث شده که هم بازی پر انرژی افشین هاشمی کمی به اغراق نزدیک بشه، هم بازی لادن مستوفی از چیزی که هست هم کمتر دیده بشه. در مورد دو بازیگر دیگه هم چون نقش زیادی نداشتن قدرت مانور کمتری داشتن، اما به شخصه بازی مژگان خالقی برام دلچسب‌تر از ارسطو خوش رزم بود. طراحی صحنه هم به نظرم خیلی میتونست بهتر باشه...
در نهایت، با اینکه این اجرا رو خارج از برنامه و برای همراهی یک دوست دیدم، از دیدنش ناراضی نیستم. (البته با بلیت تخفیف‌دار!) لحظات مفرحی داشت و موضوع هم جای فکر داره.
چند عزیز هم پشت سر ما نشسته بودن که نمیدونم بارهای اولشون بود که تئاتر میدیدن یا کلاً خیلی ذوق دارن سر همه اجراها... ولی تقریباً با تمام دیالوگ‌ها ذوق میکردن و بیشترشون رو هم با ذوق و صدای بلند تکرار میکردن. بهشون خسته نباشید میگم از همین تریبون. خسته تر از اونی بودم که بهشون تذکر بدم و دلم هم نیومد ذوقشون رو کور کنم! اما امیدوارم به این روند ادامه ندن !!!
اون شبی که من رفتم ، بازیگری که اتفاقا دوستش هم دارم جلو نشسته بود و همون اول بسم الله که هنوز شوخی ها شکل نگرفته بود بلند بلند می خندید:) انگار روال اینه که با این کار ابراز رضایت و ارادت می کنند، شاید این بنده خدا ها هم داشتن ابراز رضایت می کردند :)
۲۱ تیر ۱۳۹۸
نه خانم لی لی، جسارت برای چی؟! این وقتا واقعاً آدم نمیدونه بخنده یا حرص بخوره :))
۲۲ تیر ۱۳۹۸
اینم دیدم، البته من کار های آقای هاشمی رو کلا دوست دارم :)
۰۹ شهریور ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوستان تیوالی عزیز نمایش دروغ به هیچ وجه تمدید نمی شه و روزهای پیش رو آخرین روزهای اجرا خواهد بود
به امید دیدار
ناهید بابازاده و ندا این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دروغ گفتن نشونه ی عشقه ....
بهم راستشو بگو تا ثابت کنی عاشقمی...
جهان به طرز غریبی حول محور علاقمندیهای ما میچرخه ... ما قطعا دنبال حقیقت نیستیم.. دنبال چیزی هستیم که توی اون لحظه دوست داریم بشنویم.

کار خیلی عالی بود. متن شسته و تمیز و بی اضافات، بازی عالی و بی نقص آقای هاشمی که واقعا صحنه رو در اختیار داشتن و تکمیل شدن زیبایی بازیشون توسط خانوم مستوفی بنظرم اتفاقی بود که این روزها خیلی سخت میشه پیدا کرد. تبریک میگم به آقای کارگردان و بقیه تیم. کاش بعد از اجرا واقعا در موردش حرف بزنیم با دوستامون یا پارتنرمون ..
دروغ معانی زیادی داره
ولی اصل ماجرا ینکه که اگه میخوای باورت کنم باید باورم کنی!!!!!!!!!!!!!!!
.
.
.
هیچ وقت فکر نکنید وقتی زنی از شما سوال میپرسه به معنی اینکه واقعا جواب یا نظرتونو میخواد
یکم باهوش باشید خب
چرا اینقدر زود میوفتید تو تله
به فکر سلامتی خودتون باشید! :دی

عالی
عالی
متن رو دوست داشتم مخصوصا که چند وقت پیش موضوع بحث بین همکارام بوده
موضوع ... دیدن ادامه ›› پر مغز
بازی های عالی
آقای هاشمی رسما صحنه رو خورد!
ممنون برای اون بازی های ریز بین صحنه ها و تاریکی، خیلی چسبید.
جوجو خیلی باور پذیر بود بازیش و تو روند ماجرا ذهن رو هدایت میکرد
ولی میشل یه مقدار هنوز کار داره، یکم بیشتر باید تمرین بشه
نقش مکمل خانم هم به نظرم حرکاتشون زیادی بود، یکم نمایشی بود
ممنونم از آریان رضایی که این کار دلچسبو آماده کرد
یعنی یه جوری بهم مزه داد که برای 26ام دوباره بلیط گرفتم
اصلا کارای خوبو باید 2بار دید
قشنگ مزه مزه بشه لحظه به لحظه
همچین گوشت بشه به لپ
۱۸ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دورغ... شایع ترین بخش زندگی امروزه همه آدم هاست.
متن نمایش و بازی بازیگر ها را به شدت دوست داشتم مخصوصا خونسری میشل را در مواجه با داستان هایی که حول محور او می چرخید.
جابه جایی نقش اقای هاشمی و خانم مستوفی پشت در اتاق خواب نشانه چرخش نقش و موقعیت افراد در زندگی واقعی بود.
حتما شما تمام حواستون به نمایش نبوده، به هیچ عنوان پایان نمایش باز نبود.
۱۵ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایشی جذاب و دیدنی بود خصوصا با دراماتورژی قابل توجه جناب هاشمی عزیز که انصافا نمایش جذاب و در خور توجهی رو ساخته بودند.
یک چالش همیشگی و پایان ناپذیر بین حقیقت و دروغ که هیچگاه پایان ندارد! چه بین زوج ها و چه با اطرافیان در تمامی صحنه های زندگی!
چقدر زیبا و تامل بر انگیز به همه نشان دادند که تا چه اندازه از شنیدن و دانستن حقیقت فراری هستیم و ناخرسند! و تا چه اندازه زیبا نشان دادند که چقدر به دروغ بیشتر مانوسیم!
بازی جناب هاشمی را از همه بیشتر دوست داشتم.
ایا همیشه باید حقیقت رو گفت ؟؟؟؟؟
این نمایش منو بشدت یاد فیلم شاهکار کوراساوا، راشومون انداخت
روایت های مختلف ، عدم قطعیت و نتیجه گیری به نظرم باعث بالا رفتن سطح نمایش شد و به نظرم بهترین بخش این نمایش بود که با آگاهی و درستی تمام انجام شد
کمدی کار بدرستی دراومده بود و به نظرم تلاش زیادی برای اینکار انجام ندادن و به نظرم این هم یکی از عوامل بهتر شدن نمایش شد
بازی ها اصلا یکدست نبود البته نه به معنای یکسان بودن بلکه به معنای هم سطح بودن و بازی بعضی بازیگران ضعیف
افشین خان هاشمی با تسلط و توانایی و تجربه زیاد در خلق کمدی توانست سطح کارو بالا بیاره (البته خانم مستوفی هم لحظه های درست و خوب زیادی هم داشتند که منجر به خلق لحظه های کمدی میشد )
بقیه موارد هم خوب و درست ... دیدن ادامه ›› و به اندازه
در مجموع من کارو دوست داشتم ، هم لبخند بر لب میاورد هم به فکر فرو میبرد و به نظرم اریان رضایی از اون دسته آدم هایی است که نمیشه خودشو و کارشو دوست نداشت ❤️❤️
قبلاً گزینه خواندم رو زده بودم. تغییرش دادم! در مورد بازی‌ها خیلی موافقم. جالب بود برام که نظر شما رو خونده بودم و مدتی ازش گذشته بود. ولی الان که دوباره مرورش کردم حس کردم ناخودآگاه کمی از روی شما کپی کردم ! :))))
۲۱ تیر ۱۳۹۸
کار بسیار خوبی کردید
باعث افتخاره منه خانم صالحیان
۲۲ تیر ۱۳۹۸
اختیار دارید آقای مرادی... :)
۲۲ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید