آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش ماراساد
S3 : 16:43:51 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۲۶ دی تا ۲۵ اسفند ۱۳۹۶
۱۹:۳۰
۱ ساعت و ۴۵ دقیقه
بها: ۳۵,۰۰۰ تومان

- بر اساس نمایشنامه «تعقیب و قتل ژان پل مارا» با اجرای گروه بازیگری «آسایشگاه شارنتون»، به هدایت جناب آقای دو ساد، نوشته پیتر وایس

- مهران امام بخش بازیگر نمایش «ماراساد» برنده تندیس بهترین بازیگر مرد مسابقه تیاتر ایران (ب) سی و ششمین جشنواره بین المللی تیاتر فجر- ١٣٩٦
- بهنام دارایی بازیگر نمایش «ماراساد» کاندیدای تندیس بهترین بازیگر مرد مسابقه تیاتر ایران (ب) سی و ششمین جشنواره بین المللی تیاتر فجر- ١٣٩٦
- ایمان اسکندری طراح و کارگردان نمایش «ماراساد» کاندیدای تندیس بهترین کارگردانی مسابقه تیاتر ایران (ب) سی و ششمین جشنواره بین المللی تیاتر فجر- ١٣٩٦

- ارمین خیردان آهنگساز نمایش «ماراساد» کاندیدای تندیس بهترین موسیقی مسابقه تیاتر ایران (ب) سی و ششمین جشنواره بین المللی تیاتر فجر- ١٣٩٦

اجراهای پیشین:
١- خاندان چن چی، نویسنده: آنتونن آرتور، کارگردان: عرفان ناظر سال ١٣٨٦
٢- آنتروپی احساسات، نویسنده و کارگردان: ایمان اسکندری سال ١٣٩٠
٣- بیرون پشت در، نویسنده: ولفگانگ بورشرت، کارگردان: ایمان اسکندری سال ١٣٩٥/ ١٣٩٣

 

نکته مهم: تماشاگران محترم دقت نمایند به دلیل تعمیرات در خیابان شهریار، امکان استفاده از پارکینگ مجموعه بنیاد رودکی و محدوده خیابان شهریار به عنوان پارکینگ فعلا وجود ندارد.

اخبار

›› سیمون! من صدای انقلابم! 

›› به بهانه «ماراساد» ایمان اسکندری / و این دست‌ها که آسمان را می‌جویند.....

›› نمایش «ماراساد» تمدید شد 

›› تن‌های دفرمه

›› دومین تیزر نمایش «ماراساد» رونمایى شد

›› رونمایى از پوستر نمایش «ماراساد» در آستانه اجراى عموم‎

›› گرفت و گیرهای بروک و سانتاگ

›› پراکسیس با "ماراساد" به حافظ می‌آید

›› "ماراساد" زبان از یاد رفته

ویدیوها

آواها

مکان

خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار، روبروی تالار وحدت، سالن حافظ
تلفن:  ۶۶۷۵۶۰۴۳

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
شدید دلم ماراساد میخواد
اونم با تدارکات وسیع تر و تو تالار وحدت
یعنی میشه؟؟
دوستان ماراسادی حالا که خیلی از گروه‌ها تجدید اجرا زدن شما م یه حرکتی بزنید
چشم انتظاریم...
ما پادشاه را کشتیم؛
سعی کردیم دنیا را تغییر بدهیم
حالا تنها چیزی که گیرمان آمده،
یک پادشاه جدید بدتر است
آن زمان برای آزادی میجنگیدیم،
ولی الان برای نان !

#ویکتور_هوگو
این جملات برای نمایش. ماراساد هست؟؟
۲۶ اسفند ۱۳۹۶
خیر شعری است از ویکتور هوگو
۲۸ اسفند ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از ایمان اسکندری قبلا بیرون پشت در رو دیده بودم ( اجرای اول که تمرین اجرا بود متن سنگینی داشت و نتونستم منظورش رو کامل متوجه بشم فرصت هم نشد دوباره ببینمش تا بفهمم مشکل اجرای اول بود یا چیز دیگه ای )
به دلیل ذهنیتم از اجرای قبلی خیلی مشتاق دیدن این اجرا نبودم ولی بالاخره نظرات تیوال مجابم کرد که بلیط بگیرم
و چقدر عالی بود اجرا
شبم رو ساخت
بازی های عالی
چند تا بازیگر بدون دیالوگ داشت کار، که ری اکشن هاشون بی نظیر بود
گریم ... دیدن ادامه ›› طراحی لباس خوب
طراحی صحنه ساده و کاربردی
موسیقی عالی
متن و کارگردانی بی نظیر ( البته بخش هایی از متن رو متوجه نشدم _ امیدوارم وقت بشه و بتونم دوباره برم )

خلاصه مطلب اینکه تاریخ تکرار می شود.


- گل
- یک شاخه گل بخرید
- شما گل نمی خواید، اما من نون و غذا می خوام

+ چاقو
+ از کجا می تونم چاقو بخرم؟
خرید بلیت روزهای پایانی این نمایش، از یکشنبه ۲۰ تا جمعه ۲۵ اسفند، به نویسندگی: عرفان ناظر، طراحی و کارگردانی: ایمان اسکندری و بازی: مهران امام بخش، امین طباطبایی، بهنام دارابی، مهتاب جواربچی، فطیما یثربی، حمید حبیبی فر، پوریا سلطان زاده و ... امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از چهارشنبه ۱۶ تا پنجشنبه ۱۸ اسفند، به طراحی و کارگردانی: ایمان اسکندری و بازی: مهران امام بخش، امین طباطبایی، بهنام دارابی، مهتاب جواربچی، فطیما یثربی و ... امروز (یکشنبه) ساعت ۱۴ آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۱۳ تا سه شنبه ۱۵ اسفند، به طراحی و کارگردانی: ایمان اسکندری و بازی: مهران امام بخش، امین طباطبایی، بهنام دارابی، مهتاب جواربچی، فطیما یثربی و... امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۴ آغاز شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، پنجشنبه ۱۰ اسفند، به طراحی و کارگردانی: ایمان اسکندری و بازی: مهران امام بخش، امین طباطبایی، بهنام دارابی، مهتاب جواربچی، فطیما یثربی و... آغاز شد.
من بلیت گرفتم چند ساعت پیش ولی الان این سانس توی لیست نیست ... و بلیت هم تاریخ نداره!!!
۰۸ اسفند ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، چهارشنبه ۹ و جمعه ۱۱ اسفند، به طراحی و کارگردانی: ایمان اسکندری و بازی: مهران امام بخش، امین طباطبایی، بهنام دارابی، مهتاب جواربچی، فطیما یثربی و... امروز (یکشنبه) ساعت ۱۵ آغاز خواهد شد.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ماراساد نمایش خوبی بود، واقعا باید دید، دقیقا تو این روزها هم باید دید. سوال هایی که تقریبا همه تو ذهنمون داریم تو این برهه از زمان رو شاید جواب نده اما دربارش حرف میزنه. من شخصا تئاترهایی با این سبک و فرم رو کمتر دوست دارم. اما مسئله ای که خیلی عجیب بود برام لذت بردن کامل از دیدن این نمایش بود، و یه تئاتر چی میتونه باشه بیشتر از این که تاثیر خودش رو بزاره... هیچ لحظه ای از این نمایش نبود که بخواد از حوصله خارج باشه، و دقیقا سر بزنگاه کاری می کرد که از فضای تکراری دور می شدیم و دوباره ادامه ماجرا.... واقعا پیشنهاد می کنم که ببینید.
نمونه رسالت هنر در برابر جامعه ، نمایش ماراساد است، علاوه بر جذابیت های بصری و ریتم قوی و شاعرانگی نمایش، اندیشه و تفکر و احساس مسئولیتی که در لحظه لحظه نمایش جریان داره ستودنیه، این اثر هنری فراتر از یک نمایش هنری صرف و یا یک رسالت سیاسی با تماشاکر حرف می زند، ما را در لخظه ای با خودمان و تصویری از آرمان های به فنا رفته مان مواجه می کند، بازی روان و موسیقی خوب کار بسیار تاثیرگذار هستند، مخصوصا دو بازیگر مارا و سیمون که صحنه های دونفره درخشانی خلق کردند، مارا انقلابی دردمند و پرشوری که تا آخرین نفس به آرمانهایش وفادار است و سیمون با بازی درخشان "فطیما یثربی" سرشار از زنانگی در عین قدرت بود، بازی چند لایه ای که روح زنانه انقلاب را در خلوتی از درد و عشق به تصویر می کشید، فطیما یثربی کاراکتری از سیمون خلق کرده که می جنگد ولی لطیف است، همراه با ریتم خاص بیان دیالوگ ها و استفاده از بدن سیمون همچون نتی هارمونیک با دردهای مارا .تبریک به این دو بازیگر خوش آتیه و بقیه عوامل گروه که همگی خوش درخشیدند.
انچه که هنر را تا این اندازه جذاب و تاثیر گذار نموده همین تفاوتها در نگاه و برداشت است .
من مارا را موجودی مفلوک و بیچاره دیدم که حتی توان کمک به خودش را هم نداشت , حتی توان درک عشق زنی که در کنارش می زیست را نداشت , آنکه از آرمان میگوید را با گیوتین چه کار ؟براستی باید برای رسیدن به بهشت از دوزخ عبور کرد ؟
خودخواهی , عقده های واپس خورده دوران کودکی , دردهای جسمانی و بیچارگی و و و در پس کلمات زیبای او نمود پیدا میکردند . من اورا اینگونه دیدم با احترام به نظرات شما.
۰۵ اسفند ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
واقعا یکی از حرفه ای ترین کارهایی بود که دیدم. به مانند کار بیرون پشت در از همه نظر قوی بود. امیدوارم شاهد حضورتون در عرصه های بین الملل باشیم.
بسیار خوشحالم که دوباره به دیدن این اجرای خوب رفتم. تغییراتی که داشتید کار رو بسیار بهتر کرده بود. ویدیو ارت خیلی قوی تر شده بود که جذابیت رو بسیار بالاتر برد. امیدوارم در صحنه های بین المللی بدرخشید.
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۶ تا سه شنبه ۸ اسفند، به طراحی و کارگردانی: ایمان اسکندری و بازی: مهران امام بخش، امین طباطبایی، بهنام دارابی، مهتاب جواربچی و ... امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۰ آغاز خواهد شد.
سارا حدادی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خوشحالم که شاهد چنین اجرای متفاوتی بودم . فضا ساری کار ، موسیقی و طراحی صحنه خیلی خوب بود. خلاقیت کارگردان و بازی بازیگران قابل تقدیره. همه بازیگران حضور صحنه ای داشتند. بازیگر نقش مارا علاوه بر حرکات بدن عالی بازی بسیار خوبی را نمایش داد. علیرغم اینکه گاهی بعضی دیالوگها شعار گونه بود ولی در کل اجرای بسیار خوبی بود. از تماشای این کار لذت بردم.
ممنون که نمایش ماراساد را انتخاب کردید وسپاس از اینکه نظرتان را با ما به اشتراک گذاشتید .
۰۳ اسفند ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خواهشا تمدیدش کنید، هنوز خیلیا دوست دارن این نمایشو ببینن
موافقم کاش تمدید شه :(
۰۱ اسفند ۱۳۹۶
بنا به درخواست شما عزیزان و استقبال مخاطبین تا ١٨ اسفند تمدید شد .
۰۱ اسفند ۱۳۹۶
من دیدم دیشب بلخره :) زبانم قاصره
۰۴ اسفند ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اون زمان گل های افتاب گردون همه جا بودند و تو امید داشتی که یک روز دستت بهشون میرسد
اینجا چرا کسی شاد نیست، کسی نمیرقصد، کسی اواز نمیخواند چرا روی تن هیچ کس سر نیست
مارا انقلاب و پایش را روی سر پابرهنه و گرسنگان گذاشته است و میخواهد از حق آنها دفاع کند ، او خود را دو پول مردم غرق کرده است
این موش ها ( کشیش ها) مردم به رنج و سختی و گرسنگی دعوت میکنند تا به وعده بهشت برسند و خود جیب هایشان را با سکه و طلا پر کردند
برای چه انقلاب کردی؟؟؟؟؟؟؟ اکنون همه مرده اند و همه جا تاریک است و هیچ امیدی نیست
انسان زاده شدن تجسد وظیفه است
مرگ یک نفر باعث زنده موندن هزاران نفر میشود
وقتی سایه مرگ همه جا هست امید مثل خوابی است که هرگز بیدار نخواهد شد
چرا مرگ و اعدام تماشاچی داره؟؟؟ این چه شهریست
ما گناهکار نیستیم ما طلبکاریک از گذشته و آینده از چیزهایی که مارو تحقیر کرند
اینجا باران هم نمیتواند خون و مرگ و زخم و بوی کثافت رو بشوره
تکرار تکرار تکرار درد ، درد بیشتر و عمیق تر میکنه
سپاس از اینکه نمایش ماراساد را انتخاب کردید
و
ممنون براى اشتراک گذارى نظرتان با ما
:)
۳۰ بهمن ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایشی در شهر مردگان و بازی مردگان به کارگردانی فیلسوف مجنون و تهیه کنندگی دیکتاتوری که فقط به دنبال لذت هست ( چه نمایش آشنایی)
مردگانی که دیروز پابرهنه و گرسنگانی بودند که به امید تغییر وضع و آینده بهتر انقلاب کردند اما پس از انقلاب جز جسدی از آنها چیزی باقی نمانده است
حسرت گذشته خوب، یاس اکنون و ناامیدی و تاریکی آینده ثمرات کشتن شاه و انقلاب شده است
تلاش برای رسیدن به قله افتخار و سربلندی و آبادی میهن و کشور که هرباز با سقوط همراه است
فرم های خوب و حرکات بدن بسیار جذاب
بازی مردگان بسیار عالی و جذاب و دوست داشتتی ( مخصوصا ٣ نفری که بدون دیالوگ درخشان بودندآقایی که با موهاش بازی میکرد و کسی که پشت مارا همه جا رو تمییز میکرد و خانمی با موهای مشکی که میترسید )
بازی های خوب و جذاب ( مخصوصا مارا، شارلوت، ساد و امین ... دیدن ادامه ›› طباطبایی عزیز)
موسیقی و طراحی های خوب
خسته نباشید به همه اعضای گروه و کارگردان کار که مشخصا تمرینات سخت و طاقت فرسای زیادی رو پشت سر گذاشتند که نمایش زیبا و جذابی به روی صحنه بیافرینند
به شخصه نمایش بیرون پشت در این گروه بیشتر دوست داشتم
سپاس از اینکه نمایش ماراساد را انتخاب کردید
و
ممنون براى اشتراک گذارى نظرتان با ما
:)
۳۰ بهمن ۱۳۹۶
من بیشتر برادر ، سعادت هم نداشتم خدمتت برسم ایشالا اولئانا رو زودتر آتیش کنید بیایم با بروبچ دیدار بازی و اینها :))
۳۱ فروردین ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از بیداری مردن، بهتره از خواب ، زنده موندن
به شخصه کار رو خیلی دوست داشتم ، بازیها ، فضاسازی و طراحی صحنه و لباسها در عین سادگی عالی بود ، مخصوصا قسمتهای موزیکال مثل ورود شارلوت به پاریس یا همخوانی دور وان محسور کننده بود ایده فیلمبرداری زنده از لحظات هم عالی بود یعنی عین دوساعت انگار تو دل داستان و حادثه بودم
شارلوت سیمون حتی دوستانی که دیالوگ نداشتن همون قیافه و آمد و شد شون تاثیر گذاربود ، فقط صداسازی مارا رو دوست نداشتم هرچند بازی و اکت شون فوق العاده بود
ریزه کاری های متن هم قابل ستاش بود ، هرچند از درک خیلیش هم شاید عاجز بودم
صدای دوست اپرا خوان هم مثال زدنی بود.
عرض درود و خسته نباشید دارم خدمت آقایان ناظر و اسکندری و کلیه دوستان بازیگر و عوامل اجرایی کار
10 از 10 چون دستکم به نظرم گروه تو به صحنه آوردن اونچه در ذهن داشتند بسیار موفق و کم نقص عمل کردن .
دقیقا صدای خواننده معرکه بود. چیزیکه نظر من رو جلب کرد استفاده از اشخاص با ظاهر های عجیب و شاید غیر عادی بود که چه پتانسیل خوبی برای اجرای تاتر داشتند.. به راستی که هر کس و هر چیز در جای درست خودش نه تنها ایراد یا غیر عادی نیست بلکه موهبته..
۲۸ بهمن ۱۳۹۶
دقیقا عالی بود
۲۸ بهمن ۱۳۹۶
سپاس از اینکه نمایش ماراساد را انتخاب کردید
و
ممنون براى اشتراک گذارى نظرتان با ما
:)
۲۹ بهمن ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید