آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش مشروع
S3 : 06:12:54 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۹ تا ۳۰ دی ۱۳۹۸
۲۱:۰۰
بها: ۵۰,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ تومان
مَشروع به مسائل پنهانی ،دروغ و خیانت در رابطه و عشق می‌پردازد.

درباره این نمایش:
این نمایش با تعامل و مشارکت تماشاگران به روی صحنه می‌رود و در آن تماشاگران در مقام بازی‌گر و نمایش‌نامه‌نویس کنش‌گران اصلی خواهند بود.

نمایش های پیشین گروه:
- «برلین» اجرای تماشاخانه تئاتر شهر
- «برلین» اجرای تماشاخانه دیوار چهارم
- «خداحافظ» اجرای تماشاخانه دیوار چهارم
- «دیور» اجرای تماشاخانه تئاتر شهر
- «دروغ» اجرای تماشاخانه ایرانشهر

شبکه‌های اجتماعی تماشاخانه سپند: اینستاگرام
با خرید بلیت اجراهای این تماشاخانه و ارائه‌ بلیت همان شب، از ۱۰٪ تخفیف کافه رستوران «خانه فیروزه» در محوطه مجموعه بهره‌مند می‌شوید.

دسته‌بندی
تئاتر مشارکتی

اخبار

›› رونمایی از پوستر نمایش مشروع

›› مخاطبان نمایش تعاملی مشروع به کارگردانی آریان رضایی مشارکت خود را در این اجرا با شرکت در نظرسنجی آنلاین آغاز می‌کنند

›› آریان رضایی با مَشروع به روی صحنه می رود

ویدیوها

مکان

تهران، خیابان کریمخان، خیابان عضدی جنوبی (آبان)، خیابان سپند، پلاک ۶۹، تماشاخانه سپند
تلفن:  ۸۶۰۳۷۸۰۷

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
سالن محترم سپند درباره عدم اجرای این نمایش این توضیحات را برای تیوال فرستادند:

در پی تائید و صدور مجوزهای لازم شورای محترم نظارت و ارزشیابی و پردیس تئاتر سپند از ابتدای اجرای نمایش مشروع، متاسفانه گروه نمایشی بعد از دو اجرا برای ادامه اجرا حضور پیدا ننمودند.
درصورت تصمیم ادامه اجرا از جانب گروه متقابلا اطلاع رسانی می‌شوند.
*مریم*
درباره نمایش مشروع i
اجراهای تعاملی آقای رضایی مثل هر اجرای دیگه ای از منظرهای مختلف قابل بررسی هست و همیشه برای من یه سری نکته های مثبت و منفی داشته!
مهمترین نکته اش به نظرم وادار کردن مخاطب به «اندیشیدن» راجع به یک موضوع هست! فارغ از اینکه چقدر بتونیم با موقعیت خلق شده روی صحنه ارتباط بگیریم، میشه فکر کنیم اگر خودمون در چنین موقعیتی قرار بگیریم یا نزدیکانمون در این مورد ازمون مشورت خواستن، چه تصمیمی خواهیم گرفت؟
هنوز هم بعد از گذشت سالها از اجراهای قبلی، گاهی این فکر به سراغم میاد که اگر من بودم چه میکردم؟!
ممکنه در این اجراها، موقعیت مانند یک قاب بسته شده، قدرت مانور مخاطب رو بگیره و اجازه نده که تصمیماتش رو عملی کنه ولی بهرحال در زندگی عادی هم این امکان وجود داره که ما گرفتار موقعیت یا شخص غیر منعطفی بشیم که از هر دری وارد بشیم، بهمون راه نده!
بنظرم اینکه تا چه حد موقعیت خلق شده در اجرا رو همراهی کنیم، اهمیت چندانی نداره و همین که چنین اجرایی باعث بشه یادمون باشه هر موضوع رو از زوایای مختلف ببینیم، اتفاق خوبی هست.
برای بازیگران جوان این کار که نقشهای پرچالشی داشتند و حتما در شبهای آتی با چالشهای بیشتری مواجه خواهند شد، آرزوی موفقیت دارم و البته تسلط جناب عطایی هم در اجرای چنین نقشهایی، کاملا آشکار هست.
حیف که حضور تعداد زیادی عکاس با انواع و اقسام وسایل برای تهیه عکس و فیلم و... شب خیلی از تماشاگران رو تلخ کرد
ولی حضور تعدادی از تماشاگران، روی صحنه و ارائه بازی خوب و مسلطشون برام خاطره خوبی به جا گذاشت
#من یک تماشاگرم
به آگاهی می رسد اجرای نمایش «مشروع» در تاریخ چهارشنبه ۱۱ دی لغو شده است. خریداران محترم این سانس لطفا منتظر اطلاع‌رسانی بعدی از سوی پشتیبانی تیوال باشند.
زهره مقدم
درباره نمایش مشروع i
اجراهای آرین رضایی برای من خیلی جذاب هستند و به نظرم اجراگردانی آرین دلیل خوب در اومدن این تجربه هاست. به نظر من واقعا خسته کننده و سنگینه که هر شب یک موقعیت مشابه رو برای حداقل ۳۰ نفر هی تکرار کنی و با جواب هاشون هر بار با انرژی شب اول چشماتو گرد کنی و تایید و تحسینشون کنی و بحث رو در مسیر درستش پیش ببری.
انتخاب بازیگران هر اجرا رو هم خیلی پسندیدم از هادی عطایی که برای این کاراکتر بهتر نداریم و بازیکران کنارش هم هر بار بهتر از بار پیش بودن.

دیشب جلسه کوتاهی با عوامل داشتیم که به سبب دیروقت بودن فرصت گفتگوی چندانی فراهم نشد و چه بهتر که با گوش جان سراپا گوش شدیم در معیت خانم تیموریان عزیز، کارگردان محترم گفتن در تیوال مباحثه رو ادامه بدیم.
انتقادی که به کارهای آرین هست اینه که موقعیت رو از جایی شروع میکنه که داستان تا حدی پیش رفته و اتفاق مزبور شکل گرفته و من نوعی احساس میکنم اصلا از ابتدا این کار رو نمیکردم و به نظرم غیر منطقی میاد، از خودم میپرسم خوب چرا از اول رفت اینکار و کرد؟ چرا از اول راستشو نگفت؟ چرا انقدر ...
به نظر من هدفی که در پس این اتفاق دنبال میشه تربیت حس مخاطب برای وارد شدن به اتفاقیه که چندان نقشی در شگل گیریش نداشته. که در زندگی روزمره همه ... دیدن ادامه ›› مون پیش میاد.
فرض کنید جایی دو نفر در حال دعوا کردن و شکستن در و پنجره و سر هم هستن، شما یکباره وارد میشید، خودتون در شگل گیری این موقعیت نقشی نداشتید، ولی الان هم نمیتونید کنار وایسید تا این دو نفر همدیگه رو بکشند و بعدش نمیتونید بگید‌: خوب اشتباه از خودشون بود! من از اصلا از اول اینکارو نمیکردم! خواه ناخواه شما وارد یک مساله‌ای شدید که فکرشو نمیگردید، فرصت فکر کردن ندارید، ممکنه برای هر کسی هم پیش بیاد، خوب. حالا به من بگو تو باشی چیکار میکنی؟

دیشب تصمیم من به نظر خودم درست بود. خیلی مدرن و روشنفکرانه! ولی بعدش دیدم چقدر در حق فرنوش کوتاهی کردم. الان دارم فکر میکنم، اگر جای دنیا بودم، چیکار باید میکردم؟ همیشه میشه کار درست رو تشخیص داد؟
...
خرید بلیت روزهای تازه این نمایش، از یکشنبه ۱۵ تا سه شنبه ۱۷ دی، به کارگردانی آریان رضایی و اجراگری محمدهادی عطایی، فرنوش نیک اندیش، دنیا مدنی‌، پری‌ناز لطف الهی، آریان رضائی آغاز شد.
مهتاب شکریان این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
امشب ساعت ۹ اولین اجرای نمایش مشروع به روی صحنه می‌ره
منتظرتون هستیم
امیر مسعود و پویا فلاح این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هر زنی که مهریه‌ش رو نبخشه‌ شوهرش باید ازش انتقام بگیره؟
( از متن مشروع)
بستگی به شوهرش داره و همچنین به مهریه
۰۶ دی ۱۳۹۸
آدنا جان همه‌چی آخر سر درست میشه بالاخره، فقط به عمر ما قد نمیده :)))
۰۸ دی ۱۳۹۸
کاین عمر طی نمودیم اندر امیدواری... بهار جان :))))
۰۸ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بیش از ۱۲۰۰ نفر در نظرسنجی آنلاین نمایش مشروع شرکت کردند

سوال اول:
آیا همه‌ی رفتارهای شما مشروع است؟
پاسخ: ۸۵ درصد گزینه‌ی خیر و ۱۵درصد گزینه‌ی بله

سوال دوم: آیا عشق دائمی است؟
پاسخ: ۷۳ درصد خیر و ۲۷ درصد بله

سوال سوم: آیا تمایل دارید به عنوان بازی‌گر در نمایش مشروع مداخله کنید؟
پاسخ: ۵۴ درصد بله و ۴۶ درصد خیر

سوال ... دیدن ادامه ›› چهارم: آیا دلیل گرایش به رفتارهای شرعی حفظ آبروست؟
پاسخ: ۴۴ درصد خیر و ۵۶ درصد بله

سوال پنجم: به نظر شما رابطه‌ای که در آن خیانت روی داده را می‌توان ترمیم کرد؟
پاسخ: ۵۳ درصد خیر و ۴۷ درصد بله
پستی که در اینستاگرام آقای رضایی وجود داره و دو ساعت زودتر از این پست در تیوال هست: سوال چهارم با ۱۲۲۰ پاسخ دهنده ۵۵.۸ درصدشون پاسخ مثبت دادن .
۰۵ دی ۱۳۹۸
ممکنه توضیح بدین که آیا اکثریت قریب به اتفاق این ۱۲۰۰ نفر از طریق سایت تیوال به این نظر سنجی دسترسی‌ داشته ا‌ند یا از چندین لینک مجازی مختلف (مثال‌های واتسپ، اینستگرم، تلگرام ...)؟

متشکرم
۰۵ دی ۱۳۹۸
اکثریت از طریق سایت تیوال
اگر در شبکه های دیگه هم لینکی منتشر شده آدرس سایت تیوال بوده
۰۵ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مجید
درباره نمایش مشروع i
*ما هممون مثل همیم؛
صبح ها که از خواب پا میشیم، نقاب به صورت می زنیم.*
-همه رفتارام مشروعه؟ نمی دونم، اما همه افکارام مشروع نیست! حالا من فکرام هستم یا اون از من جدان رو نمی دونم.
-آبرو؟ لامصب بودنش یه درده ، نبودنش هزار درد!
*برای یک بار که شده جای خودت نفس بکش*
-عشق ... آی عشق آی عشق آی عشق، حتی همین الان که فرم نظر سنجی رو پر کردم، یادم نیست بلی زدم یا خیر اما اگه عشق باشه می مونه. راستی عشق معنیش چی بود؟
-حتی فکر کردن به اینکه بازی کنم باعث میشه تپش قلب بگیرم!
*تا کی سکوت و رج زدن، نقش نمایشه منه؟*
-و اما خیانت ... کی می دونه چه دردی داره خیانت؟ اون درد اصلا جونی برات میذاره که چیزی رو دوباره درست کنی؟ من ... دیدن ادامه ›› میگم میشه اما کار هرکسی نیست. راستی به چی میگن خیانت؟
-جنسیت؟ وایسا ببینم سوالای بالا چه ربطی به جنسیت داشت؟!

** میخوام همین ترانه رو، رو صحنه فریاد بزنم
نقابمو پاره کنم، جای خودم داد بزنم**
سلام دوباره دوستان
این فرم نظرسنجی آنلاین به هدف ارتباط بهتر شما با موضوع اجرا، شناخت بیش‌تر ما از دغدغه‌ی شما و شروع مشارکت در نمایش مشروع هست و پر کردن اون کاملن اختیاری
ببخشید آیا میتونیم بیایم و اونجا با توجه به نوع تعاملی که باید داشته باشیم انتخاب کنیم که میخوایم تعامل داشته باشیم یا نه ؟
آخه سوالهای فرم یه جوری بود آدم میترسه
۰۱ دی ۱۳۹۸
تعامل در اجرا اجباری نیست و به اختیار تماشاگر هست
۰۱ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
همه چیزهای خوبی که در غرب شکل میگیرن در افراطی‌ترین و سطحی‌ترین شکل ممکنش به این دیار زرخیز! میرسه و نهایتا ودرعمل کارکردی صدوهشتاد درجه مخالف نیت اولیه پیدا میکنن....سالها پیش یکی از فیمینیست‌های ایرانی در فیسبوکش نوشت :”بوق زدن پشت راننده خانمی که چون داره با موبایل حرف میزنه آروم میره(و راه رو بند اورده) خشونت علیه زنان محسوب میشه..!!!!؟؟!؟!
پی‌نوشت اول:اگه بخوام منصف باشم رگه‌هایی ازین انحراف در بین اونوریها هم گاها دیده میشده(صدالبته ک آمریکایی‌ها و نه اروپاییها) که ادامه اون باعث به انحراف کشیدن جنبش me too شده...یا سریال شوی صبحگاهی در شدت افراط معادل پوشاندن پایه های میزهاست در عصر ویکتوریا...واقعیت اینه که در این مورد مث بسیاری از موارد دیگه مرجعیت فکری با اروپاست و نه آمریکایی‌های جوگیر و اسیر رسانه‌ها...

پی‌نوشت دوم: یکی از سنت‌های هالیوود اینه که در فیلمها وقتی که مرد خیانت میکنه،زن با تمام قدرت بش سیلی میزنه طوری که مرد نقش زمین میشه...اما وقتی زن خیانت میکنه مرد بخت برگشته فقط اجازه داره که مشتش رو به دیوار بکوبه و نهایتا چار تا فاااااک (اونم بدون یو) بگه...که نتیجه‌ای که بیننده میتونه بگیره یا پذیرش جنس برتر بودن زنان هست و یااینکه خشونت فیزیکی فقط وقتی بد هست که شدتش بیش از حد باشه و لابد با چنین منطق احمقانه‌ای که درین فیلمها دیده میشه مردها هم بشرط کنترل شدت ضربات حق زدن ... دیدن ادامه ›› دارند...!!!

پی‌نوشت سوم: واقعیت اینه که این مدل سیاستهای فیمینیستی افراطی ک مثلا حق رو همیشه با زنان میدونن حتی وقتی کاملا در اشتباه باشن و دلیلش رو هم تبعات هزاران سال مردسالاری میدونن....در استراتژی و کلیت از مدل سیاستگزاران فرهنگی دهه شصت ما دارن استفاده میکنن،هرچقد اون سیاستهای سختگیرانه و یکطرفه باعث رشد اخلاقی‌ات و معنویت و سالم شدن فضای اخلاقی جامعه شد،اینها هم به اهدافشون خواهد رسید

پی‌نوشت چهارم: راهکار عملی و موثر بسیار سادست...پذیرش برابری جنسیتی در همه ابعاد و با همه مزیتها و معایبش و پرهیز از فرشته فرض کردن هر کدام از جنسیت ها و نهایتا نشکافتن قبرستانهای کهنه ،عمومیت ندادن رفتار اقلیتی به اکثریت و مجازات جمعی به اون بهانه و ننوشتن گناه پدربزرگها به پای نوه‌ها...
ممنون از نظر و تحلیل‌تون قبل از دیدن اجرا
خیلی خوبه که از الان مشارکت می‌کنید
۳۰ آذر ۱۳۹۸
امیرمسعود عزیز،ربطش اینه که با توجه به شواهد نمایش به موضوعات مربوط ب زنان میپردازه (یا در جامعه یا در روابط خصوصی یا...)و باتوجه به جو حاکم و تجارب قبلی حدس میزنم اون نگاهی که بهش نقد دارم به نوعی تبیلغ یا توجیح میشه که امیدوارم حدسم اشتباه باشه....
۰۴ دی ۱۳۹۸
⁦♥️⁩⁦♥️⁩⁦♥️⁩
۰۴ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آدنا
درباره نمایش مشروع i
مدت زمان نمایش مشخصه یا با توجه به تعاملی و مشارکتی بودنش، زمانش هم متغیره؟
بهار گراوندی، صبا صالحیان، امیر مسعود و مجید این را خواندند
Samira و مرتضی سوری این را دوست دارند
زمان اجرا بین ۷۰ تا ۱۰۰ دقیقه متغییر هست
۲۷ آذر ۱۳۹۸
ممنون جناب رضائی.
۲۷ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام به همه‌ی دوستان عزیزم در تیوال
موضوع اجرای مشروع شاید حساس‌ترین موضوع در میان همه‌ی تئاترهایی که از من دیدین باشه... بی‌صبرانه منتظرم هشتم دی ماه برسه و شاهد حضور و مداخله و مشارکت شما در این نمایش باشم.
بی‌تردید این اجرا هم‌چون اجراهای سابق ما به شیوه‌ی تعاملی و مشارکتی با حضور شما کامل خواهد شد و مطمتنم جدل و مباحثه‌ی جذابی رو تجربه می‌کنیم
هم‌بستگی‌مان پایدار
سوال:
مجبوریم تعامل کنیم؟ یعنی اگه بخوایم میتونیم کنار وایسیم و مثل همیشه تماشاچی باشیم؟
۲۶ آذر ۱۳۹۸
سمیرا جون مرسی از حمایتت D:
پس سانس زودتره میبینمت :))
۲۷ آذر ۱۳۹۸
ممنون جناب رضائی عزیز و بزرگوار :)
۲۷ آذر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش کاری از آریان رضایی با اجرای محمدهادی عطایی، فرنوش نیک اندیش، دنیا مدنی‌، پری‌ناز لطف الهی و آریان رضائی فردا سه‌شنبه ساعت ۱۲ با تخفیف روز نخست اجرا آغاز خواهد شد.
امیر مسعود این را خواند
مرتضی سوری و آریان رضائی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مرتضی سوری
درباره نمایش مشروع i
آیا همه‌ی رفتارهای شما مشروع است؟

---
تعامل خود با این نمایش را می‌توانید از پیش از تماشا با پر کردن فرم نظرسنجی ویژه آغاز نمایید.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScOXOJoSe4sVKih9aai0f-U3mXRxgSGLA5WmjHz3F4sulD3Aw/viewform
فرم نظرسنجی رو پر کردم... :))
۲۴ آذر ۱۳۹۸
مرتضی جان خوبی؟ دوشنبه با گروه نمیای؟ من هستم هواتو دارم غریبی نکنی :)
۰۱ دی ۱۳۹۸
فرییا خانم :)
راستش قبل از اعلام قرار گروهی برای شب دیگه ای بلیت گرفته بودم
ممنونم از لطف و مهربونیِ شما
۰۱ دی ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید