کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش نون زنش را بیشتر از مُصدق دوست دارد
S3 : 15:57:39 | com/org
امکان خرید پایان یافته
  ۲۷ خرداد تا ۱۵ تیر ۱۳۹۷
  ۲۱:۰۰
  ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

- با نگاهی آزاد به رمان «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» اثر شهرام رحیمیان

محسن نون، معاون و مشاور آقای مصدق بعد از کودتای ۲۸ مرداد دیگر زنش را دوست ندارد...

گزارش تصویری تیوال از نمایش نون زنش را بیشتر از مُصدق دوست دارد / عکاس:‌ رضا جاویدی

... دیدن همه عکس‌ها ››

آواها

مکان

خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، بام خانه هنرمندان
تلفن:  ۸۸۳۱۰۴۵۷، ۸۸۳۱۰۴۵۸

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

کسانی که اهل ادبیات سیاسی هستند، حتما کتاب دکتر نون زنش را از مصدق بیشتر دوست دارد را خوانده اند. نوشته شهرام رحیمیان. من سه بار خوانده ام.
حالا بعد از سالها علی مست علی توانسته این داستان را روی صحنه ببرد.
از آنهایی است که نه تنها توصیه که درخواست میکنم آن را ببینید. این قدر دوست داشتم خود آزاری کنم که قبل از دعوت آنها خودم اقدام به رفتن کردم.
یکی از نزدیکان مصدق بعد از کودتای ۲۸ مرداد باید بین زنش و مصدق یکی را انتخاب کند. شکنجه هاباعث می شود زنش را انتخاب کند و مصاحبه رادیویی علیه مصدق کند و زخم زبان ها بشنود.
کاش هیچکس در چنین جایگاهی قرار نگیرد.
در طول نمایش به سختی جلوی اشکم را می گرفتم. از کسانی که بعد نمایش آمدند و بغلم کردند و گریه کردیم و دم گوشم ابراز لطف ها ... دیدن ادامه ›› کردند ممنونم.
عجیب ترین شب تاتر بینی ام بود.
بگذریم.........
این کار سیاسی در تماشاخانه استاد انتظامی در خانه هنرمندان ساعت ۹ شب اجرا می رود.
بازیگرانش: الهام اخوان. کیانوش جواد اسلامی. نجمه کاظم زاده. کیارش لبانی . محمدعلی نجیمی. بودند.
«دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» کتابی از شهرام رحیمیان که مدت‌هاست تعریفش رو شنیدم و مشتاق خوندنشم و اخیراً خریدمش و تو لیست کتاب‌هایی که باید بخونم هست...چند وقت پیش طبق عادت، تو تیوال می‌گشتم که اتفاقی صفحهٔ این نمایش رو دیدم و تصمیم گرفتم پیش از خوندن کتاب، این نمایش رو ببینم. قبل از هر چیزی خدا قوت می‌گم به همهٔ دست‌اندرکارانی که زحمت کشیدن...با اینکه شخصیت‌پردازی دکتر مصدق می‌تونست خیلی خیلی بهتر باشه، و یا حتی گریم، من به شخصه از بازی کیانوش جواد اسلامی بیش از بقیه هنرمندان لذت بردم. با دیدن این اجرا، که البته بازی بازیگران و یا گریم‌ها می‌تونست خیلی قوی‌تر باشه، بسیار مشتاق‌تر شدم برای خوندن کتاب! چقدر موضوع خوبی داشت و چقدر قشنگ داستان در برهه‌ای حساس و مهم از تاریخ روایت می‌شه. چقدر تاریخ اسرارآمیزه و به طرز عجیبی روی اطرافش تأثیر می‌ذاره و تکرار می‌شه...چقدر ذهنم درگیر شده بود که کی کار درست رو کرد و کی باید سرزنش بشه؟ می‌تونیم قضاوت کنیم؟ می‌تونیم بگیم دکتر فاطمی آدم خوب داستان بود و دکتر نون آدم بد و خائن؟ هیچ چیز سیاه سفید نیست...هیچ چیز کلی نیست...و خیلی سخت می‌شه خودمون رو بذاریم جای اون فرد، تو اون لحظه، و فکر کنیم چه تصمیمی باید گرفت و چه کاری درسته...اینکه اولویتمون حفظ تمامی ارزش‌هامون باشه، به هر قیمتی، حتی فدا کردن خانواده و عشق و عزیزترین‌هامون؟ کدوم درسته؟ چی کار باید کرد؟ با وجدانی که یک عمر قراره شکنجه‌مون کنه و خودِ سرزنشگرمون، چطور باید به صلح برسیم؟ چقدر سخته زندگی...چقدر سخته مهم بودن تو بخشی از تاریخ...چقدر سخته که همه چی، هر کاری، روی چیزای دیگه تأثیر می‌ذاره...و چقدر مردم عجیبی هستیم که صبح کودتا می‌گفتیم یا مرگ یا مصدق و عصر کودتا مرگ بر مصدق...! هنوز همون آدماییم...هنوز همونطوریم...و هنوز از ماست که بر ماست!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد
بعد از کتابش، حالا نمایش عالی و بی تکلف، با یه میزانسن فوق العاده و حرفه ای
برای بار دوم پای این نمایش نشستم و بسیار لذت بردم. موفق تر باشید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، چهارشنبه ۶ تیر، به نویسندگی و کارگردانی علی مست علی و با بازی الهام اخوان، کیانوش جواد اسلامی و ... آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آهای خبردار!!!!! در این وانفسای نمایشهای قابل اعتنا باز هم کاری ارزشمند وشریف با بازیهای خوب -میزانسن فکر شده-طراحی صحنه ولباس دقیق-روایت دراماتیک ودریک کلام نمایشی فراموش نشدنی از نظر اجرا ومحتوا.دست مریزاد به گروه اجرا وتوصیه اکید به علاقه مندان تئاتر ایرانی.
نیلوفر، جهان، امیر، سپهر، عاطفه گندم آبادی، شکوه حدادی و پوریا این را خواندند
امید گنجی و سحر صیدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ساده بودیم و سخت بر ما رفت

خوب بودیم و زندگی بد شد

آنکه باید به دادمان برسد

آمد و از کنارمان رد شد!

هیچ کس واقعا ً نمی داند

آخر داستان چه خواهد شد!از هرآنچه که هست بیزاری

از هرآنچه که نیست دلگیری

از زبان و زمان گریخته ای

مثل دیوانه های زنجیری

همه ی دلخوشیت یک چیز است:

اینکه پایان قصّه می میری...#سید_مهدی_موسوی

 
سپهرجان در چه حد پیشنهاد میکنی ؟
۰۵ تیر ۱۳۹۷
من کتاب رو نخوندم ولی دوستی که کتاب رو خونده بود می گفت کتاب بهتر بوده
البته من راضی از سالن خارج شدم
۰۵ تیر ۱۳۹۷
ممنون
من کتابش رو خوندم و واقعا هم دوستش داشتم.
۰۵ تیر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اجرای خوب و شریفی بود که ارزش دیدن رو حتما داره چون واقعا برای این نوع نمایشنامه که روح سیاسی اونم از نوع کودتا 28 مرداد ، مصدق و فاطمی ها رو با خودش داره زحمت زیادی کشیده شده تا در حد مناسبی پیام خودشون رو وًلو از زبان کاراکترهای فرعی نمایش بزنه تا امثال ماها این نوع اجراها رو حمایت کنیم چون دارن از عقبه تاریخی ملتی حرف میزنند که با به راه افتادن هر جریان سیاسی دنباله رو اون شدند و حافظه تاریخیشون رو در مقاطع مختلف از دست دادند و آرمان گرایی عقلانی فقط مختص یه بخش خاص روشنفکر جامعه شد و وقتی به خودشون اومدند که کار از کار گذشته بود و باید حسرت عدم همراهی های گذشتشون رو میخوردند ...
امثال " دکتر نون" ها برای این مملکت بهاهای سنگینی چون تباه کردن زندگی خود و معشوقشون دادند تا از چشم "مردم" نیفتند و پایبند به آرمان ها و تعهداتشون باشند ولی صد حیف که این مردم،همون مردمی بوندند که صبح کودتا میگفتند " یا مرگ یا مصدق ، عصر کودتا گفتند : مرگ بر مصدق " .
بازی بازیگران نقش "مصدق "و سالمندی های "دکتر نون"و همسرشون رو خیلی پسندیدم و از این بابت بهشون خسته نباشید میگم ، و چقدر به واقع شریف و انسان بودند "دکتر نون "هایی که از همه چیزشون گذشتند تا مصدق بشه سمبل آرمان گرایی و خٍرًد ورزی توی مملکت ولی صد حیف که اعترافات زیر شکنجه در طول تاریخ همیشه کار خراب کن یک آرمان بوده و هست ...
( از واژه خیلی خوب و عالی نمیتونم استفاده نمیکنم چون ضعف هایی در برخی قسمت های اجرا وجود داشت که حس میکنم به دلیل اینکه اجراهای اول هستش هنوز اونجور که باید و شاید برخی کاراکترها با بقیه تیم Match نبودند و ناهماهنگی های خیلی کوچیک دیدم که جای کار برای بهترشدن حتما توی شب های آینده دارند ) .
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی و کارگردانی: علی مست علی، بازی: الهام اخوان، کیانوش جواد اسلامی، نجمه کاظم زاده، حامد کشمیری، کیارش لبانی، محمد علی نجیمی و زنده یاد جمیله شیخی و با صدای: ایوب آقاخانی، ستاره پسیانی، هوتن شکیبا، امروز (چهارشنبه) ساعت ۱۲ آغاز خواهد شد.
علی مست علی و اعظم سعادت این را خواندند
سلام
ببخشید خرید بلیط برای روز پنجشنبه 7 تیر از چه تاریخی شروع میشه؟
۰۳ تیر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید