آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش پیک نیک در میدان جنگ
S3 : 13:46:20 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۳۹۸
۱۹:۰۰
۱ ساعت
بها: ۵۰,۰۰۰ تومان
پدر و مادر سربازی به نام زاپو تصمیم می‌گیرند روز یکشنبه پیک‌نیک را در میدان جنگ به همراه پسرشان برگزار کنند...
سبک
کمدی

گزارش تصویری تیوال از نمایش پیک نیک در میدان جنگ / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس‌ها ››

آواها

مکان

خیابان نجات‌الهی، خیابان سمیه، پلاک ۲۶۰

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
خیلی خیلی زیاد کار خوب و درستی بود .
متن برام روان و شیرین و پُر از مفهوم بود .
بازی تمام بازیگرا عالی و قابل قبول و دلنشین بودن.
کارگردانی هم خوب و خاص بود.
نورپردازی خیلی خوب بود و کمک میکرد به کار...
موسیقی و صحنه و لباس و گریم هم قابل قبول بود.
بنظرم از دست ندید و حتما تماشا کنید .
من خیلی لذت بردم.
ممنون از گروه محترم پیک نیک در میدان جنگ
پدر و مادر یک سرباز برای مهیا کردن پیک نیکی در روز یکشنبه عازم جبهه می شوند و برای پسرشان فرصتی را برای کنار هم بودن در نظر می گیرند . سرباز (با بازی متفاوت شهروز دل افکار) که کودکانه و ساده لوحانه رفتار می کند نوعی فضای خنده دار تر به نمایش اضافه می کند .
نمایش با متن قوی اش ، جنگ را به چالش می کشد ؛ همانطور که شروع کنندگان جنگ و سردمداران ، سربازان را مهره هایی شبیه عروسک کوکی می پندارند که به اختیار آنها باید بروند و بکشند . مجموعه بازیگران نمایش به خوبی از پس اجرا و انتقال مفهوم برآمده اند . زری اماد به عنوان تنها بازیگر زن نمایش به خوبی با حرکت و بیان از پس ارائه مختصات نقش مادر بر آمد . توجه به تنظیم نور از ویژگیهای برجسته این نمایش است
مفهوم عمیق نهفته در نمایش ، موضوعی است که به آسانی پس از تماشا فراموش نمی شود ؛ اینکه سرباز نهایتا رو به کسی شلیک می کند که اگر در جایی دیگر و موقعیتی متفاوت تر اورا می دید چه بسا دست رفاقت به سویش دراز می کرد و سخن از صلح به میان می آورد .
«پیک نیک در میدان جنگ» به نویسندگی فرناندو آرابال، ترجمه داریوش مودبیان، کارگردانی زری اماد و مشاوره حمیدرضا نعیمی قرار است چهارشنبه ۶ آذرماه ساعت ۱۹ با حضور دانشجویان در سالن عباس جوانمرد خانه تئاتر روی صحنه برود.

کامبیز امینی، شهروز دل افکار، محمد زوار بی ریا، رضا جهانگیری، صالح لواسانی و زری اماد بازیگران این اثر نمایشی هستند.

از دیگر عوامل این اثر می توان به طراح نور: رضا حیدری، طراح صدا و موسیقی: سینا کووایی، طراح لباس: کوروش مراد طهرانی، طراح پوستر و بروشور: مازیار قنبری، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: مرتضی برزگرزادگان، منشی صحنه: نیلوفر شکری، مدیر صحنه: نیایش شکری، دستیاران صحنه: امیر حضرتی، علی پاشاپور، دوخت لباس: میلو زمان زاده، مدیر اجرا: سامان تیرانداز، مدیر روابط عمومی:سیدمحمدصادق سیادت، مشاور فضای مجازی: امیر قالیچی، کارشناس روابط عمومی: حامد علی محمد، عکاسان: امیر خدامی، فرشاد شیرازی، ساخت تیزر: مهرداد افشار، فیلمبردار پشت صحنه: مریم هاشم زاده، پشتیبانی تولید و هماهنگی امور اجرایی: علی زارعی، تهیه کننده: مسعود سواری، بنفشه ستایش فر (موسسه خیریه ارمغان مهر جاوید) ... دیدن ادامه ›› اشاره کرد.

در خلاصه نمایش آمده است: در یک روزِ یکشنبه آقا و خانم تپان تصمیم می‌گیرند پیک‌نیک را در کنارِ فرزندشان (زاپو) در میدانِ جنگ بگذرانند. اما سر و کله‌ یک سربازِ دشمن (زپو) پیدا شده و آنها او را اسیر می‌کنند. در این میان دو سربازِ صلیب‌سرخ که به دنبالِ زخمی یا جنازه می‌گردند پیدا می‌شود ...

علاقه مندان جهت خرید بلیت این نمایش در روز چهارشنبه به صورت نیم بها، می توانند با ارائه کارت دانشجویی به گیشه تماشاخانه عباس جوانمرد واقع در خانه تئاتر ایران به نشانی خیابان حافظ شمالی، خیابان سمیه، روبروی حوزه هنری مراجعه کنند.
نمایش "پیک‌نیک در میدان جنگ" اثر فرناندو آرابال با ترجمه داریوش مؤدبیان و کارگردانی زری اماد از سه‌شنبه پنجم آبان ساعت ۱۹ در سالن استاد جوانمرد خانه تئاتر ایران روی صحنه می‌رود. بازیگران این نمایش کامبیز امینى، شهروز دل افکار، محمد زوار بی‌ریا، رضا جهانگیری، صالح لواسانی و زری اماد هستند.

زری اماد در گفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین گفت: نمایش "پیک‌نیک در میدان جنگ" نوشته فرناندو آرابال اثری برخاسته از مکتب ابزورد است که به نقد ساختار قدرت در حکومت می‌پردازد. این تراژدی کمدی اثری سهل ممتنع است؛ به‌ظاهر ساده اما به‌شدت پیچیده که با گذشت شصت سال از نگارش آن همچنان برای مخاطب کنونی طرح مسئله می‌کند.

او خلاصه داستان نمایش را این‌گونه توضیح داد: در یک روزِ یک‌شنبه آقا و خانم تپان تصمیم می‌گیرند پیک‌نیکی را در کنارِ فرزندشان (زاپو) در میدانِ جنگ بگذرانند. آن‌ها به‌سختی و مشقت خود را به نقطه مذکور می‌رسانند و وسایل پیک‌نیک را پهن کرده و لحظات شیرینی را با بازگویی خاطرات خودشان با تنها فرزندشان رقم می‌زنند، اما سر و کله‌ یک سرباز دشمن پیدا شده و آن‌ها او را اسیر می‌کنند. در جریان نمایش همگی متوجه می‌شوند که همه دشمنی‌ها صرفاً بر اساس خواسته و فرمان فرماندهان جنگ‌طلب ایجاد شده است...

این بازیگر و کارگردان تئاتر در ادامه افزود: این نمایشنامه را ده سال پیش خواندم و از همان زمان علاقه‌مند بودم تا آن را روی صحنه آورم. در حقیقت این اثر ... دیدن ادامه ›› ماهیت انسانی را به چالش می‌کشد و با ورود هر شخصیت به صحنه، تصویر جدیدی در قالب فانتزی ساخته می‌شود که ارتباطی جدی با صحنه بعد دارد. شخصیت‌ها کامل و پرسرعت برای مخاطب شناسایی می‌شوند اما روند کمدی فانتزی از آن‌ها روایتگری دوست‌داشتنی و شیرین می‌سازد به شکلی که ما توانستیم طی شصت دقیقه پیک‌نیک در میدان جنگ را به تصویر بکشیم.

اماد با بیان این که به نظر من حرف اصلی این نمایشنامه این است که؛ به‌راستی تا زمانی که می‌شود در صلح و دوستی به سر برد، چرا جنگ و دشمنی؟، عنوان کرد: شاید این اثر بنا به شرایط زمانی آرابال و کشور اسپانیا نوشته شده باشد، اما حرف و ایده آن لامکان، لازمان و ازلی است. اما واقعاً چرا جنگ؟ چرا کشتن؟ چرا چشم بستن به انسانیت و عشق؟ کاش در جهان به روزگاری برسیم که هیچ چرایی نباشد و فقط عشق باشد و هوای پاک برای نفس کشیدن.

دیگر عوامل این اثر عبارتند از: طراح نور: رضا حیدری، طراح صدا و موسیقی: سینا کووایی، طراح لباس: کوروش مراد طهرانی، طراح پوستر و بروشور: مازیار قنبری، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: مرتضی برزگرزادگان، منشی صحنه: نیلوفر شکری، مدیر صحنه: نیایش شکری، دستیاران صحنه: امیر حضرتی و علی پاشاپور، دوخت لباس: میلو زمان زاده، مدیر اجرا: سامان تیرانداز، مدیر روابط عمومی: سید محمدصادق سیادت، مشاور فضاى مجازى: امیر قالیچى، کارشناس روابط عمومى: حامدعلى محمد، عکاسان: امیر خدامی و فرشاد شیرازی، ساخت تیزر: مهرداد افشار، فیلمبردار پشت صحنه: مریم هاشم زاده و پشتیبانى تولید، هماهنگى امور اجرایى: على زارعى، تهیه‌کننده: دکتر مسعود سواری و بنفشه ستایش‌فر (موسسه خیریه ارمغان مهر جاوید).

علاقه‌مندان برای خرید بلیت این نمایش می‌توانند به سایت تیوال یا گیشه تماشاخانه استاد جوانمرد واقع در خانه تئاتر ایران به نشانی خیابان حافظ شمالی، خیابان سمیه، روبروی حوزه هنری مراجعه کنند.
امیرمسعود فدائی این را خواند
شید زه این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به کارگردانی زری اماد و بازی کامبیز امینی، شهروز دل افکار، محمد زوار بی‌ریا، رضا جهانگیری، صالح لواسانس، زری اماد با تخفیف روزهای نخست همینک آغاز شد.
شید زه این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید