کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال نمایش تردید
S3 : 11:23:29 | com/org
امکان خرید پایان یافته
۰۴ تا ۲۷ تیر ۱۳۹۸
۲۱:۳۰
۱ ساعت
بها: ۳۰,۰۰۰ تومان

براساس نمایشنامه‌ی «دروغ» نوشته‌ی فلورین زلر ترجمه‌ی محمود گودرزی

قصه درباره تردید ها میان واقعیت های زندگی دو زوج در فرانسه امروزی می باشد


- از همراه داشتن فرزندان زیر ۱۴ سال خودداری نمایید.

گزارش تصویری تیوال از نمایش تردید / عکاس: سارا ثقفی

... دیدن همه عکس‌ها ››

ویدیوها

آواها

مکان

حافظ، نوفل لوشاتو، بعد چهارراه رازی، نرسیده به خیابان ولیعصر، کوچه زیبا، پلاک ۱، عمارت نوفل‌لوشاتو
تلفن:  ۶۶۴۸۳۷۴۲

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
لیدی تئاتر
درباره نمایش تردید i
نمایشی بر مبنای اثر "دروغ" نوشته فلوریان زلر که در بازنویسی مجدد سعی شده تا از حجم متن اصلی کاسته شود به صورتی که اجرای اثر در بازه زمانی یک ساعت به روی صحنه آمده. اما این بازنگری در نمایشنامه اصلی اگرچه به بهبود ریتم کار کمک مناسبی نموده اما از سویی دیگر موجب شده تا برخی جزئیات در پردازش شخصیت‌ها نادیده گرفته شود.
تردید نمایشی است که به بیان مسائل و روابط زناشویی می‌پردازد (البته در جغرافیایی دیگر، اگرچه این قبیل آثار کارکردی همگانی دارند) و می‌کوشد با دستمایه قراردادن ارتباطات خارج از عرف به بازگو نمودن سایر مشکلات ناشی از این رفتارها بپردازد و نقدی باشد بر پنهان‌کاری و دروغ در مناسبات خانواده‌های طبقه متوسط شهرنشین.
این نمایشی است واقع‌گرا و بالطبع عناصر اجرایی در خدمت این سبک قرار دارند. طراحی صحنه و لباس در چهارچوبی ساده (مینیمال) و با چیدمان آکسسوار و نشیمن سعی در القای محیط معمول زندگی دارد و کارگردانی اثر از طریق انتخاب حرکاتی محدود برای شخصیت‌ها بیشتر بر گفت‌وگوها متمرکز است (و این می‌تواند یکی از نقاط ضعف محسوب گردد) تسلط بر بیان و تبحر در انتقال احساسات از طریق گفته‌ها در این نمایش دیالوگ محور، از امتیازات گروه بازیگران است.
از نور و موسیقی استفاده چندانی صورت نمی‌گیرد و ساختاری کل‌گرا را دارا می باشد.
نمایش تردید به واسطه مضامین مطرح، برای برخی گروه‌های سنی خصوصا کودکان و نوجوان چندان سودمند نیست و می‌بایست در اطلاع رسانی برای مخاطبین به این مهم اشاره و تاکید گردد.
درجه کیفی: C
کارگردانی: ۶/۱۰
متن نمایشی: ۷/۱۰
بازی‌ها: ۷/۱۰
طراحی صحنه: ۶/۱۰
طراحی لباس: ۷/۱۰
گریم: ۶/۱۰
نور: ۵/۱۰
موسیقی و افکت: ۵/۱۰
حمیدرضا مرادی و امیر مسعود این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خرید بلیت این نمایش به نویسندگی علی سجادی طهرانی و بازی آتیه جاوید، مرتضی شاه کرم، پروا آقاجانی، علی سجادی طهرانی (روزهای سه‌شنبه ۴ تا جمعه ۷ تیرماه) با تخفیف روزهای نخست آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید