آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال نمایش سوءتفاهم
S3 : 21:55:47 | com/org
خرید بلیت
٪۳۰ تخفیف
۱۶ شهریور تا ۰۴ مهر
۲۰:۳۰
۱ ساعت و ۵ دقیقه
بها: ۲۵,۰۰۰ تومان  |  جزییات
۲۵,۰۰۰ تومان
یک سوءتفاهم بود. سوءتفاهم هم پیش میاد.اگر چیزی هم از این دنیا ندونی، می دونی که سوءتفاهم پیش می آید و طبیعی هم هست.

اخبار

›› روایت نیما ذاکر از نمایش "سوءتفاهم"

›› «سوء تفاهم» در خانه نمایش دا

ویدیوها

مکان

میدان فاطمی، خیابان جهانمهر، کوچه۶/۱، پلاک ۶۶، خانه نمایش دا
تلفن:  ۸۸۰۱۶۰۷۴

«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نمایش خوبی نسبت به کیفیت سالن بود

اول باید بگم که سیستم سرمایشی سالن یه پنکه سقفی قدیمی و لق بود که هر لحظه امکان میدادم روی سر یه نفر فرود بیاد

اما کار نیما ذاکر قابل توجه بود. کارگردانی خلاقانه به همراه بازی هوشمندانه نقاط ضعف احتمالی رو پوشش میداد.

بازیگرهای خانوم هم خیلی خوب بودن و به همراه بازیگر مرد تسلط خوبی روی نقش‌هاشون داشتن

از متن هم نگم که آلبر کامو بی‌نظیر نوشته و هر لحظه تعلیق و کشمکش داره

البته اینم نباید فراموش کنم که گروه فرم تمرکز رو از روی نمایش کم می‌کرد و ... دیدن ادامه ›› در اکثر مواقع اجازه نمی‌داد متوجه کلام بازیگران بشیم. واقعا طراحی فرم هیچ ارتباطی با درام و مفاهیم دراماتیک اثر نداشت و در جهتی متفاوت از جهت دراماتیک نمایش حرکت میکرد. اگر طراحی حرکات در راستای نمایش بود شاید اتفاق مثبتی به شمار می‌رفت اما در حال حاضر نه تنها چیزی به اثر اضافه نکرده، بلکه کیفیت بازی بازیگران رو هم تحت‌تأثیر قرار داده

به طور کلی نمایش خوبی نسبت به مختصات سالن و شرایط موجود بود و به همه پیشنهاد میکنم این نمایش رو ببینن
پویا و فاطمه معصومی این را خواندند
جعفر میراحمدی و نیما ذاکر این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کمی دیر دارم می‌نویسم ولی زمانی که نمایشی رو دیدم خودم رو موظف میدونم در موردش بنویسم، هرچند نه حرفه‌ای، ولی فکر می‌کنم تمام نقدهای ما می‌تونه در راستای بهتر و بهتر شدن کارها موثر باشه و تمام تشویق‌های ما می‌تونه کلی انرژی بده به گروهایی که مدت‌ها تمرین می‌کنن تا کارشون دیده بشه.

- اول از همه باید بگم که گروه فرم رو دوست داشتم، به خصوص سه نفرشون خیلی عالی بودن. درود به همه انرژی که گذاشته بودن و درود به طراح حرکتشون.

- بازی پیرمرد خدمتکار، بجز یکی دو مورد که بنظرم وجودش در نمایش زیادی بود، عالی بود. اون دو سه جا هم قطعن به بازی ایشون برنمیگرده.

- مادر و مارتا در لحظاتی خوب و در بعضی نقاط ... دیدن ادامه ›› ضعیف بودن.

- ژان و ماریا هم همین‌طور.

- یکی از نکاتی که خیلی می‌خورد توی ذوق مخاطب، زمانی بود که مارتا در حال جمع کردن کتاب‌های خودش بود و توی کتاب‌هاش توضیح المسائل هم بود! خیلی بی‌سلیقگیه که به این نکات توجه نشه و حیفه.- در خصوص سالن! متاسفانه از ما و دیگر مخاطبین می‌خواستن که در کنار دست دیگر تماشاگران و بدون حفظ یک فاصله بنشینیم که من و دوستانم از این کار امتناع کردیم و در ردیف دیگه‌ای نشستیم و اگر این امکان نبود قطعن به تماشای نمایش نمی‌نشستیم!
استدلالشون هم ین بود که ما نصف ظرفیت سالن رو نفروختیم و تعداد خیلی کمتره از چیزی که می‌تونست باشه! ولی یک نفر باید متوجهشون کنه که دلیل نمیشه چون نصف فروختید حالا همون نصف دیگر رو در کنار هم بنشونید؛ به خصوص در اون سالن کوچک.


- در پایان باز هم درود و دست مریزاد به همه عوامل اجرایی که در این روزهای سخت چراغ تئاتر رو روشن نگه داشتن.
نمایش جالب و خلاقانه‌ای بود. استفاده از نقش‌هایی علاوه بر نقش‌های اصلی، که در نمایشنامه نیستند! اما حضور بسیار موثری در کل فضای ماجرا دارند. استفاده از پرفورمنس به همراه بازی در سکوت بازیگران پرفورمر، به دیالوگ‌ها و بازی شخصیت‌های نمایش عمق بسیار بخشیده. فضاسازی به درستی انجام شده. اما محدودیت متراژ سالن، دامنه حرکت پرفورمرها را کم کرده و آزادی عمل را کاهش داده.
پیشنهاد میشود حتما دیدن این نمایش پر احساس و پر التهاب را تجربه کنید.
کار بسیار احساسی و جذاب بود و فرم واقعا به دیالوگ ها روح بخشیده بود ....فضای کار درست طراحی شده بود ..بازی بازیگران با گروه فرم بسیار ترکیب خوبی بود....من از همه صحنه ها لذت بردم و پیشنهاد میکنم حتما این کار پر زحمت پر بازیگر دیده بشه ....به امید موفقیت بیشتر این گروه ....
پویا و آقامیلاد طیبی این را خواندند
نیما ذاکر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اجرای جالبی بود ایده های خلاقانه جلوی محدودیت سالن رو گرفته بود و محدودیت های سالن به چشم نمی آمد. متن حذفیات زیاد داشت طوری که شاید برای کسی با متن آشنایی ندارد کمی غریب باشد. بازی بازیگران در حد قابل قبول بود کما اینکه خود آقای ذاکر کمی نسبت به بقیه ضعف داشتن که با توجه به بار کارگردانی که روی دوششون بود قابل بخششه(واقعا هرچه از کارگردانی قوی بگم کم گفتم).
بازیگران فرم همگی در راستای متن بودند و بسیار هماهنگ جایی دریا میشدند...جایی باد... جایی هم حتی کارگر صحنه و این نشان از طراحی حرکت درست میداد.
در کل اجرای قابل قبولی بود و پیشنهاد میشه حتما از این گروه حمایت کنید.
ممنونم از نظراتی که دادین لطف شما رو میرسونه، ممنون از وقتی که گذاشتید
۲۳ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از دیدن این تئاتر خیلی اذت بردم بازگران خوب و حرفه ای در این نمایش حس خوبی رو به مخاطب میداد به امید نمایشهای دیگر ازین گروه
پویا و محمد حسن موسوی کیانی این را خواندند
نیما ذاکر این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایشی پر از احساسات انسانی که مخاطب را همراه با خود تا عمق تجربه احساساتی چون نفرت, دودلی, ترس, سردرگمی و ناامیدی میبرد,
پویا و محمد حسن موسوی کیانی این را خواندند
نیما ذاکر این را دوست دارد
خوشحالم که دوست داشتید
۲۳ شهریور
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«سوء تفاهم» در خانه نمایش دا
به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی پروژه، نمایش «سوءتفاهم» به نویسندگی آلبر کامو و کارگردانی نیما ذاکر از ۱۶ شهریور تا ۴ مهر ساعت ۲۰:۳۰ در خانه نمایش دا روی صحنه می‌رود.

در پیام کارگردان آمده است: نمایش «سوءتفاهم» سعی دارد مخاطب را به دور از هر حاشیه به عمق درونی هستی و ابعاد انسان بکشاند و در مفهوم تمام حرف ها را بیان کند، ما در این نمایش به متن کاملا وفادار بوده ایم و فقط شرایط این روزها و وجود ویروس کرونا باعث شد قسمت هایی از نمایش را حذف کنیم تا تماشاگر مدت طولانی در سالن نماند و تمام تلاش خود را کرده ایم به مفهوم اصلی و فلسفه کامو بپردازیم. در نمایش در کنار بازیگران اصلی از بازیگران فرم هم استفاده کردیم تا یک مقدار فضای نمایش را ملموس‌تر کنیم و هم نمایش را از فضای دیالوگ محور خارج کنیم.

ما در این روزهای بسیار سخت و ملال آور سعی کردیم برای بهتر شدن حال خود و مردم عزیز یک نمایش رمزآلود را روی صحنه ببریم و برای جذب مخاطب پشت اسم نمایش کمدی ... دیدن ادامه ›› و یا امثال آن پنهان نشویم. سعی کردیم یک نمایش شریف به صحنه ببریم. امیدوارم مخاطبان از ما حمایت کنند و برای دیدن نمایش با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی به خانه نمایش دا بیایند.

دیگر عوامل نمایش عبارتند از مترجم: خشایار دیهیمی، بازیگران: لیلا بروفه، شبنم صادق زاده، ملیکا گل محمدی، فرید گلریز، نیما ذاکر، بابک بینش، محمدحسین علیزاده، علیرضا ولی پور، عاطفه موسوی، فرزانه سیری، مهدی عباسی، شکیلا تویلی، آتنا داداش زاده، طراح حرکت: رها حاجی زینل، دستیار کارگردان: محمد رضایی، شکیلا تویلی، منشی صحنه: نسترن مردانی، طراح صحنه: نیما ذاکر، انتخاب لباس: شبنم صادق زاده، طراح گرافیک: علی صفری