آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال شیوا الف | دیوار
S3 : 08:03:33 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
نمیخوام در مورد فیلم چیزی بگم چون از همه نظر فیلم متوسطی بود. اما واقعا حرفه ای نیست که دو بازیگر اینقدر دارای فیلم مشترک هستند. یعنی کارگردان نمیتونه بازیگر دیگه ای انتخاب کنه یا مجبوره؟
به نظر من بازی خانم کوثری در این نقش به هر چه باور پذیر تر نشدن این کاراکتر کمک کرده بود. چرا یک بازیگر دیگه انتخاب نکرده بود کارگردان؟ چرا ایشون؟
نمایش رو دوست داشتم. نمایشنامه تا حد زیادی شبیه نمایش نامه های ماتین مک دونا بود. اما بعنوان یک نمایشنامه ایرانی جالب و خلاقانه بود. بازی ها عالی و طراحی لباس و صحنه خیلی خوب بود. موسیقی هم به درستی تنظیم و انتخاب شده بود. (از نظر من انتخاب موسیقی برای نمایش از انتخاب بازیگر هم مهمتره، چون به تنهایی چندین نقش رو میتونه بازی کنه)
خیلی اتفاقی به دیدن این نمایش رفتم اما واقعا از خیلی از نمایش هایی که برنامه ریزی شده رفتم و تماشا کردم، بیشتر لذت بردم.
به دست اندر کاران این نمایش خسته نباشید میگم.
امیرمسعود فدائی این را خواند
آقامیلاد طیبی، امیر مسعود و Leon S. Kennedy این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با اینکه هر چی فکر میکنم ایراد آنچنانی ای به این نمایش وارد نمیدونم، اما از نظر مضمون و فرم، نمایشی نبود که ازش لذت ببرم. یعنی این سبک نمایش برای من جذابیت نداشت. اما تقابل طنز و تراژدی رو به شیوه خوبی در کنار هم قرار داده بودند. بدون اینکه قسمت طنزش به هجو نزدیک بشه. برخی قسمت ها ریتم صحبت ها خیلی تند میشد و فهم کلام کمی مشکل بود. یک قسمت رو متوجه نشدم، از لحاظ کاراکتر سرگرد شایان، آیا نویسنده و یا کارگردان این دو وجهی بودن کاراکتر رو خودشون برگزیده بودند یا شخصت خوب در نیامده بود؟ یا بازیگر خوب نشونش نداده بود؟ اینکه نرمشی که در خیلی از قسمت ها در کردار داشت، با چشم پوشی نهاییش از واقعیت، کمی تضاد داشت. این تضاد از اجزای واقعی کارکتر بود یا نبود؟
از آقای غنی زاده چیزی کم تر از این نمیشد انتظار داشت. امیدوارم هیچ نقدی از کارشون رو نخونن و با همین معیاری که دارند باز هم نمایش و فیلم بسازند. خوب، خوب است. نیاز به توضیح ندارد.
نسخه اکران شده یکسری شبهات را در ذهن بیننده ایجاد میکنه که طبیعی هم هست اما نسخه کارگردان کاملا بر آن شبهات موجود فائق آمده و تماشاگر جواب برخی سوالهایی که براش ایجاد شده رو میگیره. من در مجموع قبل دیدن نسخه کارگردان هم فیلم را خیلی دوست داشتم. فیلم بسیار خوش ساختی هست.
یعنی الان نسخه ای که شما دیدید با نسخه اکران شده متفاوت بود؟
۱۰ تیر ۱۳۹۸
سلام. بله. برخی قسمت ها به خصوص سکانس پایانی در نسخه اکران شده نبود. اما در این نسخه بود. نتیجه گیری نهایی فیلم تا حدی فرق میکرد وقتی سکانس پایانی را برداشته بودند.
۲۴ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در وهله اول میخوام خسته نباشید بگم به دو بازیگر توانای این نمایش. بازی آقای گرجی را بار اولی بود که میدیدم و زبان من قاصر هست از تحسین ایشون. نمیدونم دیگه چکار میشد برای این نقش کرد که آقای گرجی نکردند. بی نظیر بود. در اینکه اینقدر این دو بازیگر عالی بازی کرده بودند، نمایشنامه عالی این کار نمیتونه بی تاثیر باشه. اینقدر شخصیت پردازی ها عالی بود و کاراکتر ها فرمولیزه شده بودند که با وجود این دو بازیگر توانا نمیشد ما شاهد چنین نمایش بی نظیری نباشیم.
در مجموع، هماهنگی، بُعد دادن و پرداخت یک کارگردان بسیار عالی باید باشه که چنین کاری از آب در بیاد. من اولین نمایشی بود که از آقای برهمنی دیدم. اما محاله دیگه کاری از ایشون رو از دست بدم. بعد از می سی سی پی نشسته می میرد مطمین بودم دیگه نمیتونم تئاتر خوب ببینم و ندیدم هم. اما واقعا این نمایش هیچ چیزی کم نداشت. چقدر میشه درگیری شخصیت را با بیمعنایی به تصویر کشید؟ چقدر میشه تقلا کرد؟ چقدر میشه یک مغز سرکش رو آروم کرد و نتونست. چقدر میتونه کامو سخت خوان باشه در اسطوره سیزیف اما چقدر میشه تمام بطن اون کتاب و حتی کتاب های دیگر را این نمایش با بهترین رنگ و لعاب بیرون بکشه و براش یک داستان بسازه.
واقعا نمایش هایی اینچنین به عرصه تئاتر ادای دین میکنن. در این برهه که ما شاهد نمایش های توخالی گیشه پسند هستیم، چنین نمایش هایی جواهرند.
نورپردازی، موسیقی، طراحی لباس بسیار عالی بود. البته چگونگی تناسب لباس های دو نقش را در برخی صحنه ها من متوجه نشدم. اما قطعا دلیلی پشتت بوده.
به کارگردان، نویسنده و بازیگران این نمایش تبریک میگم و خیلی خوشحالم که در این هفته پایانی، مجدد این نمایش رو تماشا میکنم.
دلیل این حجم از نظرات منفی در رابطه با این فیلم برام خیلی تعجب آور بود. به نظر من، این فیلم از خیلی از فیلم هایی که صرفا برای گیشه تهیه و ساخته می شوند، احترام بیشتری برای تماشاگر قائل هست. مانند خیلی از فیلم های کمدی سخیف که متاسفانه این روزها زیاد شاهدشان هستیم، بی ارزش نبود. حرف برای گفتن زیاد داشت، کاملا در فضای فیلم های آقای کاهانی پرسه می زد. از نظر فنی، فکر نکنم ایراد زیادی بر فیلم وارد باشد. موسیقی بسیار خوبی داشت. حرف های زده نشده در فیلم خیلی خوب بود، نقطه ضعف فیلم و تنها چیزی که اینقدر باعث ایجاد نظرات غیر مثبت در رابطه با این فیلم شده، الکن بودن زبان فیلم هست در انتقال مضمون. به نظر من هرچقدر هم نویسنده لازم بدونه که در لفافه مضمون رو منتقل کنه، اما واقعا لازم به این حجم از پیچیدگی نیست. اگر آقای کاهانی، کمی زبان سلیس تری برای انتقال مضمون پیدا میکردند، مطمینا با این حجم از گنگی برای تماشاگر مواجه نمی شدند. اما واقعا فیلم بدی نبود و البته باید گفت که با این وجود فقط با سلیقه افراد کمی مطابقت دارد.
این فیلم من رو خیلی یاد ذهن آشفته ی کاراکتر فیلم مستاجر از رومن پولانسکی انداخت. ذهن آشفته ای که تمام حوادثی که برای آن کاراکتر پیش می آید ناشی از ذهن خود کاراکتر است و تمام فضای سیاه داستان را خود کاراکتر برای خود ایجاد می کند. اما در فیلم مستاجر (کلا در داستان اصلی هم که نوشته رولان توپور است) از ابتدا مرز بین خیال و واقعیت تا حد زیادی مشخص است. اما در این فیلم چون از همان ابتدا تماشاگر به خیالات شخصیت ها پرتاب می شود و مرزی بین خیال و ذهن آن ها وجود ندارد، قصه برای تماشاگر گنگ می ماند و بی معنی به نظر می رسد.
یک چیزی از فیلم توی مغزم جا مونده، که نمیشه درش آورد. مجبور می شم همش برم ببینمش. این دیگه چه فیلمیه؟ کی از سر آدم میفته؟ هر کارگردان موظف هست تاریخ ماندگاری اثرش رو در ذهن تماشاگر مشخص کنه. این رو هم آقای سیدی باید بدونن، هم آقای غنی زاده. :)
یا اینکه بعد از بار سوم چهارم، دیگه دیدن آثارشون رو رایگان کنن برای فردی که چند بار کارشون رو میبینه. :)
با اختلاف زیاد بهترین نمایشی بود که دیدم. هیچ کدام از تئاترهای آقای غنی زاده من رو دلزده نکرده. اما این یکی دیگه غوغا کرد. فکر نکنم دیگه به این زودی ها بشه تئاتری با این کیفیت و باریک بینی دید. عالی بود. روح دورنمات رو شاد کردی آقای غنی زاده. و چقدر بی نظیره آقای افشاری. بدرخشید.
نیلوفر و ساسان زرافشان نیا این را خواندند
شاهین، زهره مقدم، مجتبی مهدی زاده، r 0 y a و lilibani این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عالی بود. دیگه بیشتر از این چی میشه گفت؟
لطفا تمدید کنید
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک نمایش خیلی معمولی. نه بد و نه خوب. تصور کردم آقای پیروزفر خیلی روی بکر بودن نمایشنامه تاکید داشتن. کاش بیشتر تاکیدشون بر انتخاب نمایشنامه جذاب تری بود. اما واقعا میشد نمایشنامه بهتری رو انتخاب میکردن. نمایشنامه نکات ظریف مستتر داشت اما بیننده رو اصلا سر هیجان نمیاورد و خیلی خطی جلو میرفت و جذابیتی نداشت. کلا آدم سخت گیری در تماشای تئاتر نیستم، به همین دلیل نمیتونم بگم نمایش بدی بود. اما عالی هم نبود. بازی آقای بهبودی خیلی خوب بود و نقطه قوت نمایش بازی ایشون بود. منتها مطمئنا هماهنگ با نقششون در نمایش، اکثریت بخاطر توانایی بازی ایشون به تماشای این تئاتر نیومده بودن و عجبا که ایتقدر سریع بلیطهای این نمایش به اتمام میرسن.
نمایش بدی نبود اما خب خیلی هم همه چی تموم نبود. یکم بلاتکلیف بود. در اینکه سر صحبتش با کی هست و از چی هست. خودش رو نقد میکنه یا شرایطش رو. اما اگر بخوام کلی و در مجموع نتیجه گیری کنم، نمایش متوسطی بود. بیشتر سرگرم کننده بود. اما برای من نکته ی جذابی در ذهنم باقی نگذاشت که بخواد بعد نمایش هم ذهنم رو درگیر کنه.
* اجرای دیروز کمی دیر شروع شد. چون اجرای قبلیش دیر تموم شده بود. امیدوارم کمی هماهنگتر عمل کنن
سلام. دوستان لطفا اگر کسی دو بلیط در ردیفهای جلویی و جای مناسب برای روز شنبه یا دوشنبه هفته آینده سانس ساعت ۱۹ داره که نمیتونه خودش تشریف ببره، به بنده اطلاع بده. تشکر
میترا و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
سلام من با همان شرایط ساعت هفده رو دارم.
۰۱ مرداد ۱۳۹۷
تشکر از اینکه اطلاع دادید. اما ساعت هفده متاسفانه نمیرسم. ساعت نوزده برای من مناسب تره.
۰۲ مرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
نمایشنامه در پرداخت به موضوعات روانشناسانه و تحلیل گرایی شخصیت ها بسیار موفق بود و نقطه قوت، اجراها بودند که با صمیمیت و ارتباط بسیار عالی با تماشاگر این موضوعات را منتقل میکردند. بازی هر سه عزیز و خصوصا آقای حسینی بسیار دوست داشتنی بود. اولین نمایشی بود که از آقای رهبانی میبینم و بهشون بسیار تبریک و خسته نباشید میگم. بهره گیری از موسیقی بسیار به جا و مناسب بود. کلیه مدت اجرای نمایش، کشش و جذابیت لازم را داشت و به هیچ عنوان خسته کننده نبود و رو به رکود نمیرفت. در انتها تماشاگر با حالی خوب سالن را ترک میکند. به شدت دیدن این نمایش رو توصیه میکنم و به دست اندکاران نمایش خسته نباشید میگم.
وقتی موضوع و قضیه شخصی میشه، کلمات خیلی حساس میشن.
عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لطفا اگر کسی برای یکشنبه ۸ بهمن دو بلیط اضافه داره به بنده اطلاع بده. ممنون
Sanaz Kaviani، فرزاد و محمد لهاک این را خواندند
سلام . من برای ۱۲ بهمن ۲ تا بلیط دارم اگه خواستین
۰۸ بهمن ۱۳۹۶
خانم کاویانى بلیط ها رو دارید هنوز؟٠٩٣٨٢٣٨٥٩٣٤ اگه دارید به این شماره اطلاع بهم بدید لطفا
۰۹ بهمن ۱۳۹۶
نه خانم فرخی فروخته شده عزیزم
۱۱ بهمن ۱۳۹۶
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قابل انکار نیست که کارگردانی و فیلمبرداری دچار مشکلات و ضعفهایی بود، بازی خانم مستوفی و آقای هاشمی گیرا و خوب نبود، اما فضای داستان و بازی خانم ها برومند و لشگری بسیار دوست داشتنی و جذاب بود. حتی دلم میخواد چند بار دیگه هم این فیلم رو ببینم.
نمایش را امشب تماشا کردم. در مقام مقایسه نمایش اسم و نمایش یک پپرونی برای دیکتاتور و این نمایش که در رابطه با یک نمایشنامه واحد بودند، از تمامی زوایا، نمایش اسم بسیار پخته تر و گیراتر بود. بازی خانم رشیدی در نمایش اسم بسیار دلنشین تر از بازی خانم شریفی در این نمایش و خانم ادبی در نمایش پپرونی بود. آقای مولایی اصلا نتوانسته بودند نقششان را خوب القا کنند. نقش ایشان طالب نوعی بازی خاص بود که اصلا به چشم نمیامد. بازی آقای خطیبی و آقای امیدی بسیار خوب و متناسب بود. دکور و طراحی صحنه مناسب بود. نمایشنامه بسیار جالب و جذاب هست و دیدن نمایش های متفاوت ساخته شده از آن را میپسندم.
در مجموع نمایش خوبی بود و ناراضی از سالن خارج نشدیم.
با توجه به نقدهای بسیار بدی که در مورد کلنل خوندم با یک ذهنیت تیره به تماشای این نمایش نشستم. پس مسلما همش دنبال ایرادگیری بودم (البته ناخواسته). اما هرچی نمایش جلو میرفت دیدم کار خوبیه. نمایش بدی نبود. داستان بسیار خوبی داشت. بازی بازیگر ها تا حدود زیادی قابل قبول بود. اشکالاتی هم داشت. مثلا طراحی لباس (خصوصا انتخاب کفش ها) خیلی میتونست بهتر باشه. الزامی برای اجرای بسیار کوتاه آواز آقای عقیلی در شروع نمایش و قطع کردن سریع اون وجود نداشت. همون پخش در انتها کفایت میکرد. بازیگر نقش سید میتونست حرفه ای تر دیالوگ ها رو ادا کنه. اما محاسن خیلی خوبی هم داشت اعم از داستان خوب و منسجم، موسیقی زنده، بازی بسیار عالی آقای حقیقت دوست که به خوبی شخصیت پردازی شده بود. بازی آقای سیروس همتی خیلی خوب بود.
در مجموع از خیلی از نمایش های دیگری که یک مرتبه یک جو مثبت براشون فراهم میشه و کلی ازشون تعریف میکنند اما در حقیقت چنگی به دل نمیزنن، خیلی بهتر بود.
به افرادی که نمایش هایی با محوریت داستانهای تاریخی رو میپسندن، حتما توصیه میکنم.
sahar amini، مارال عظیمی، مسعود فکور و زهره مقدم این را خواندند
سپیده، محمد رحمانی، بابک و امید این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید