همینک تیم پشتیبانی تیوال از طریق چت آنلاین و ایمیل در خدمت شماست و موقتا پاسخگویی تلفنی متوقف شده‌است. اطلاعات بیشتر
تیوال | بهزاد هندی: بادخورک ها به تهران آمدند بادخورک ها پرندگانی هستند
S2 : 15:57:08
بادخورک ها به تهران آمدند

بادخورک ها پرندگانی هستند که اغلب با پرستو یا چلچله اشتباه گرفته می شوند. آمدن آنها نشانه آغاز بهار است. اولین مهاجرانی هستند که از آفریقا به ایران می آیند. تا گرم شدن هوا هستند و دوباره مهاجرت خود را آغاز می کنند.
این پرندگان استاد پرواز هستند. پرواز آنها را اوایل صبح یا هنگام غروب می توان دید، با بالهایی کشیده و داسی شکل. در حال پرواز غذا می خورند(حشرات)، آب می نوشند و حتی گفته شده استراحت می کنند! برای آب خوردن با سرعت از سطح آب حرکت می کنند و با منقار آب بر می دارند. مناطق گوناگونی از کشور ما (از جمله شهر تهران) یکی از مکانهای زادآوری بادخورک هاست. لای درز ساختمانها و صخره ها لانه گزینی و جوجه آوری می کنند.
فرم پای آنها به گونه ای است که اگر به هر دلیلی روی زمین بنشیند، احتمالاً قادر به پرواز مجدد نخواهد بود. به ... دیدن ادامه » همین دلیل باید بر روی لبه صخره ها، روی شاخه ها و بلندی بنشیند، تا بتواند دوباره به پرواز در آید.

اگرچه نوروز امسال بسیار بسیار متفاوت است. اما طبیعت راه خود را می رود.
به امید روز هایی خوب
چندروزی ست در خیابان ما مجددا صدای پرندگان مختلف به گوش می رسه.. همون آوازهای قشنگ و زیبایی که خیلی کمتر شنیدیم و حالا در اوایل بهار و تا اردیبهشت هرروز صبح از طلوع خورشید تا ساعتی بعد از آن، طنینش در فضا پر میشه ... یکی از لذتبخش ترین اوقات بهار همین اتفاقه ... دیدن ادامه » که مدتیه بیشتر شده و چهره ی دودی و ماشینی شهرو به لطف خودش مطبوع کرده... صدای آواز و آوای پرندگانی که ایکاش می تونستم اسم و نوع شون رو بیشتر بدونم
۲۵ اسفند ۱۳۹۸
خواهش می کنم
البته من هم چند تایی رو بیشتر نمی شناسم! :)
۲۶ اسفند ۱۳۹۸
بهار داره میاد و چی بهتر از شنیدن صدای پرنده ها
۲۶ اسفند ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید