تیوال گردشگری
S1 : 19:07:25
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

هنرنمایی تشت‌نوازان مازندرانی در جشنواره لیلم | عکس
» هنرنمایی تشت‌نوازان مازندرانی در جشنواره لیلم
... دیدن متن »

سومین جشنواره سراسری موسیقی بومی البرزنشینان ـ لیلم ـ امسال نیز همانند سال گذشته با در نظر گرفتن بخش تشت‌نوازی (لگن) فرصت درخشش بانوان مازندرانی را فراهم کرده است. به گزاش ایسنا، تشت لگن یا تشت‌لاک از ساده‌ترین وسایل زندگی مردمان این دیار است.

این ساز کوبه‌ای در گذشته توسط یک یا دو نفر از بانوان در مجالس عروسی در روستاها نواخته می‌شد. هنگام نواختن لگن، با قرار دادن یک ظرف کوچک مانند نعلبکی روی لگن، افکت‌هایی نیز به این ساز داده می‌شد، اما متاسفانه امروزه دیگر در مراسم عروسی کمتر شاهد هنرنمایی زنان مازندرانی به‌وسیله این ساز بومی هستیم. نواهای کهن موسیقی بومی از ابزارها و لوازم پیرامونی هر قوم که در طول تاریخ برای رفع نیازهای خود استفاده می کردند ساخته شده است که با آن نجواهای درونی خود را بی‌کلام بیان می‌کردند تا شادی و اندوه خود را به اشتراکی جمعی قرار دهند. علی حسن نژاد، پژوهشگر فرهنگ بومی مازندران درباره تشت ‌نوازی در مازندران گفت: لگـن یکـی از ابزار اصلـی زندگـی بومـی مازنـدران اسـت کـه در زمـان شـادی تغییـر کاربـری داده و بـه عنـوان یـک سـاز از آن اسـتفاده می‌شد.

وی افزود: معمولا بانـوان قدیمـی مازندرانـی مهـارت خوبـی در نواختن و اجرای ریتم‌هـا بـا لگـن دارنـد. هنـگام نواختـن لگـن، بـا قـرار دادن یـک ظـرف کوچـک ماننـد نعلبکی روی لگـن، افکت هایـی نیـز به این سـاز داده می شـود. حسـن نـژاد تصریح کرد: لگـن کـه وسـیله معمولـی زندگـی خانواده هاسـت، وقتـی در مراسـم مختلـف بـه عنوان سـاز اسـتفاده می شـود، در زمـره سـازهای کوبـه ای قـرار می گیـرد؛ چـرا کـه نوازنـده بایـد بـا دو دسـت بـه صـورت ریتمیـک لگـن را بـه صدا دربیـاورد. به گزارش ایسنا، سومین جشنواره‌ی موسیقی بومی البرزنشینان لیلم از تاریخ یکم تا پنجم مرداد ۱۳۹۷ در مازندران برگزار خواهد شد.

این جشنواره که توسط شرکت فرهنگی و هنری نسیم مهرآوا و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، تلاشی است فرهنگی در جان این کهن بوم و پاسخی برای فرهنگ بیگانه که می‌تواند افزون بر پیشرفت موسیقی آیینی و بومی البرزنشینان، یک بازنگری در جهت ماندگاری بیشتر و ریشه دواندن این موسیقی تبارمند در رگ‌های خشکیده‌ فرهنگ بومی ایران زمین باشد.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زمین های فوتبال... دیدن متن »

در اکثر نقاط جهان فوتبال چیزی بیش از یک ورزش صرف است؛ بهانه ای برای دور هم جمع شدن و شادی است. در ادامه تصاویری از زمینهای فوتبال مختلفی در نقاط مختلف جهان مشاهده میکنیدٰ از زمین فوتبال یخ زده در قطب شمال تا خرابه های کشور سومالی و ارتقاعات سوئیس.زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس زمین های فوتبال | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تنگه شیرز؛ لرستان... دیدن متن »

تنگه شیرز در استان لرستان، در۵۰ کیلومتری شهر کوهدشت و در نقطه تلاقی سه استان کرمانشاه، ایلام و لرستان در کنار رود خروشان سیمره واقع شده‌است.این تنگه ۵ کیلومتر طول دارد و با دیواره‌هایی با ارتفاع ۱۵۰ تا ۲۰۰ متر محصور است.

عکس:محمدامین نجفیتنگه شیرز؛ لرستان | عکس تنگه شیرز؛ لرستان | عکس تنگه شیرز؛ لرستان | عکس تنگه شیرز؛ لرستان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
پرند محمدی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
سفر به ییلاق شکردشت... دیدن متن »

شکردشت از زیباترین و بکرترین مناطق تالش است که با آب و هوای مرطوب و خنک کوهستانی‌اش در بهار و تابستان یکی از ییلاقات دامداران تالشی محسوب می شود.این ییلاق در ۲۰ کیلومتری تالش و در ارتفاعات بالاتر از ۱۷۰۰متری حد فاصل استان های گیلان و اردبیل واقع شده است.این منطقه شامل ییلاق‌های زیبا و متعددی از جمله لورهونی , لپون دشت، چورون، پیرکری و اسب‌سرا است.

عکس:عرفان کوچاریسفر به ییلاق شکردشت | عکس سفر به ییلاق شکردشت | عکس سفر به ییلاق شکردشت | عکس سفر به ییلاق شکردشت | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲ روز پیش، یکشنبه
۱۱ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
قطب جنوب... دیدن متن »

اقیانوس اطلس در قطب شمال در واقع یک سرزمین پهناور است که تنوع زیتس فوق العاده ای دارد.

از نهنگ‌های قاتل تا ستاره‌های دریای؛ اتحادیه اروپا تصمیم گرفته‌اند منطقهٔ حفاظت شده دریایی به مساحت ۱. ۸ میلیون کیلومتر در قطب جنوب در نظر بگیرند تا بتوانند به کمک دانشمندان تنوع زیستی این منطقه را حفظ کنند.

عکس: الجزیرهقطب جنوب | عکس قطب جنوب | عکس قطب جنوب | عکس قطب جنوب | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۶ روز پیش، چهارشنبه
لیلى شجاعى، فهیمه تردست و به آذین این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا سفری به روسیه با قیمتی ناسب تر فراهم کنید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
منطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه... دیدن متن »

کاظم‌داشی تکه سنگ بزرگ و جزیره‌وار در شمال غربی دریاچه ارومیه است.اثر باستانی قالا داشی یا کاظم داشی در روستای گورچین قلعه در ۷۰ کیلومتری ارومیه واقع است که در زمان‌های مختلف از جمله جنگ جهانی اول پناهگاه اهالی هفت روستای اطراف بوده‌است و نام آن به یاد «کاظم خان»، فرمانده افراد محافظ روستا که خود اهل قوشچی بوده نامگذاری شده‌است. نام اصلی کاظم داشی در اصل قالا داشی می‌باشد و در قدیم به قیرخلار (۴۰ نفر) نیز معروف بوده‌است.

مجتبی اسماعیل زاد / تسنیممنطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه | عکس منطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه | عکس منطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه | عکس منطقه تاریخی طبیعی کاظم داشی؛ ارومیه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست، مریم زارعی، امیرمسعود فدائی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت در سفر از سایت اتاقک | عکس
تیوال پلاس
» ۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت در سفر از سایت اتاقک
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین و اسنپ فود و مدیسه و نوار و بازی و اندیشه که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف اجاره محل اقامت از سایت اتاقک هست.

 

اتاقک این امکان را فراهم کرده است که بدون نگرانی و دغدغه، محل اقامتمون (ویلا، هتل آپارتمان، سوئیت، اتاقک‌های بوم گردی و ...) رو قبل از سفر رزرو کنیم تا وقتی که به محل مورد نظرمون رسیدیم با خیال راحت مستقر بشیم و مجبور به گشتن برای محل اقامت نباشیم.
همچنین می‌تونیم با انجام تست شخصیت سفر اتاقک، بفهمیم چه مکان‌هایی به روحیه و شخصیت ما نزدیکتر است که در صورت تمایل به اونجا سفر کنیم.

با توجه به قوانینی که سایت اتاقک برای میزبانان داره، میشه امیدوار بود که میزبانان به تعهدات خود عمل می‌کنند و امنیت خاطر و آسایش رو برای مسافران فراهم می‌کنند.

همچنین پشتیبانی سایت اتاقک ۲۴ ساعته است.


سایت اتاقک را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام | توئیتر | اپلیکیشن اندروید | اپلیکیشن آیفون | وبلاگ

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
۲۰٪ تخفیف خرید حضوری از فروشگاه بازی و اندیشه برای مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» ۲۰٪ تخفیف خرید حضوری از فروشگاه بازی و اندیشه برای مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین و اسنپ فود و مدیسه و نوار که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۲۰٪ تخفیف خرید کتاب کودک، اسباب‌بازی و ... از فروشگاه بازی و اندیشه هست.


مجموعه بازی و اندیشه
فرصتی‌ست برای رشد خلاقیت و هوش کودکان، همینطور امکانی‌ست برای دور بودن کودکان از استرس بازی‌های کامپیوتری و بازی‌هایی که منجر به پرورش خشونت می‌شود.
کودکان می‌تونن در فضاهای باز این مجموعه بدون ترس و نگرانی اینکه بزرگسالان بهشون تذکر بدن یا از بازی با وسیله‌ایی منعشون کنن، با دوستای خودشون با خیال راحت مشغول بازی و تفریح بشن.

 

از دیگر ویژگی‌ها و امکانات مجموعه بازی و اندیشه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 
- در مجموعه‌ی بازی و اندیشه اسباب بازی‌های منفعل مانند ماشین کنترلی، آدم آهنی و ... به فروش نمی‌رسد.
- عدم فروش اسباب‌ بازی‌هایی مثل تفنگ و شمشیر و ...
- وجود کارگاه‌های مادر و کودک برای آموزش غیر مستقیم و رشد خلاقیت کودکان
- تور‌های تفریحی یک روزه برای کودکان به همراه بزرگسالانشان
- کلوپ‌ بازی‌های فکری
- کتاب فروشی تخصصی کودک و نوجوان
- شب‌های مهتابی (دورهمی مجموعه بازی و اندیشه به همراه کودکان و خانواده‌ها در پارک وقتی ماه کامل‌ست)

فروشگاه باز ی و اندیشه را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام | فروشگاه آنلاین کتاب

در حال حاضر فروشگاه بازی و اندیشه در شعبه‌‌ی  شهرک غرب، بلوار دادمان، شرق به غرب، نرسیده به یادگار امام، پلاک ۱۱۷ آماده‌ی ارائه خدمات حضوری با ۲۰٪ تخفیف به مشترکان تیوال‌پلاس است.میلاد مجرد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکسهای کیارستمی از نمایشگاه تا پرفورمنس | عکس
» عکسهای کیارستمی از نمایشگاه تا پرفورمنس
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس‌های عباس کیارستمی از بازدیدکنندگان موزه لوور در کنار نمایش آثاری که از این موزه به تهران آمده اند، پرفورمنسی از یک همنشینی ذهنی برای بازدیدکننده ایرانی ترتیب داده است.

مسیر بازدید نمایشگاه آثار منتخب لوور در تهران از قسمت شرقی موزه ملی ایران با نمایش اشیای تاریخی که گاه بخشی کاربردی از زندگی و فرهنگ روزمره گذشتگان بوده است و گاه اثری از هنر مغرب زمین، آغاز می‌شود و بازدیدکنندگان پس از کنجکاوی در آثار فرهنگ های باستانی یونان، روم، مصر، بین النهرین، فرانسه، ایتالیا و آلمان با تصویر پیکانی به سمت نمایشگاه عکسهای عباس کیارستمی هدایت می شوند.

دیوار ورودی نمایشگاه با عکسی از بازدیدکنندگان موزه لوور پاریس پوشیده شده است. عکسها بازنمایی لحظاتی هستند که دقایقی پیش بازدیدکنندگان موزه لوور در تهران هم آن را تجربه کرده اند. این نمایشگاه هیچ فاصله‌ای میان بازدیدکنندگان لوور در پاریس و تهران باقی نمی‌گذارد؛ نمایشگاه پرفورمنسی از همنشینی ذهنی بازدیدکنندگانی است که فارغ از زمان و مکان برای تماشای آثار تاریخی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. ۱۸ قطعه عکس از لحظه بازدید مردم از تالارهای نقاشی و مجسمه‌های موزه لوور پاریس که در سال‌های ١٣٧٤ تا ١٣٩٠ با دوربین عباس کیارستمی ثبت شده در این نمایشگاه با عنوان «به من نگاه کن»، به نمایش درآمده است. حالت بازدیدکنندگان غالبا پشت به دوربین کیارستمی، دستمایه خلق این مجموعه منحصر به فرد شده است.

بازدیدکنندگان عکسهای کیارستمی آنچنان با شخصیت های درون آثار گره خورده اند که برای تفکیک میان حال و گذشته باید در عکسها خیره ماند. با چند قدم فاصله گرفتن از عکسها، پرفورمنس کیارستمی تازه آغاز می‌شود؛ بازدیدکنندگان موزه لوور تهران در حال تماشای بازدیدکنندگان موزه لوور پاریس هستند. عکسهای کیارستمی ثبت واقعیت لحظه‌ تماشای یک اثر تاریخی است. این همزمانی لوور پاریس در کنار لووری که کیارستمی به نمایش گذاشته است در پیوندی معنایی و در همنشینی فرا تاریخی، بازدیدکنندگان را در جایگاه سوم شخص قرار می‌دهد و آنان را به کشف رابطه خود با افرادی که در عکسهای قاب شده بر دیوار موزه ملی آویخته شده اند، وا می دارد. عکسهای کیارستمی نگاه تحلیلی به بازدیدکنندگان آثار لوور است که بنا به سنت سینمای او در عین سادگی، مفاهیم عمیقی را در خود دارند.

کیارستمی در این مجموعه با استفاده از نشانه ها و عناصر بصری تلاش کرده، ارتباطی بین بازدیدکنندگان و آثار را به نمایش بگذارد؛ گاه این ارتباط نشانه شناسانه است و گاه فرمالیستی. عکسهای کیارستمی با وام گرفتن از یک واقعیت تاریخی، اثری تازه را خلق می‌کند. واقعیت یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های کیارستمی در فیلم سازی است، او که همواره مخاطب را به نوعی دیگر از دیدن دعوت می‎‌کند با برهم زدن نظم موجود، واقعیت را به رخ کشیده و از میان خرابی ها آهنگ زندگی را با حال و احوال خود می‌نوازد. کیارستمی در پیش زمینه عکسهایش از موزه لوور، انسان های امروز و گذشته را آشتی داده است.

در ایست فرمالیستی او انسانها راویانی هستند که از گذشته و آینده برای یکدیگر از آنچه بود و آنچه شد شهادت می‌دهند. «به من نگاه کن» نامی است که کیارستمی در زمان حیات خود برای این مجموعه برگزیده است؛ نمایشگاهی که بدون حضور صاحب اثر، امکانی برای شناخت بیشتر او فراهم کرده است. کیارستمی برای خلق تصاویر بدیع درعکس، فیلم و یا حتی در شعر لحظه‌ای از تجربه کردن دست نمی‏کشید و در جستجوی مدرنیته در حرفه‏اش، کار را به فعالیتی لذتبخش تبدیل می کرد.

کیارستمی را بیشتر با نام کارگردان می شناسند. برخی منتقدان در حالی تلاش می‌کردند تا از طریق فیلمهایش جهان و درونیات او را دریابند که خودش همیشه از نزدیکانش می خواست برای شناختن او به عکسهایش رجوع کنند: «من آنچه که می دانم و یا حس می کنم را خودم در عکس هایم پیدا می کنم، پس مرا در عکس هایم جستجو کنید». نشریه فرانسوی «اومانیته» به نقل از کیارستمی درباره این مجموعه عکسهای این هنرمند فقید از بازدیدکنندگان موزه لوور نوشته است: بیننده و خلق از یکدیگر جدا نیستند، خالق اثر دیدگاهی خلق می‌کند که بیننده آن را تکثر می‌بخشد.

گویی بازدیدکننده در موزه به زیارت می‏رود و در سکوت در حالتی روحانی و معنوی غوطه‌ور می‌شود. به گزارش ایرنا، ۵۶ اثر موزه لوور از ۱۴ اسفند ۹۶ برای اولین بار شامل بیش از ۵۰ پیکره، نقش برجسته، ظرف، تابلو نقاشی، چاپ سنگی و دو شئ شامل یک تبر مفرغی با کتیبه شاه ایلامی «اونتاش ناپیریشا» و دیگری شئ مفرغی از لرستان مربوط به و سایر آثار مربوط به فرانسه، ایتالیا، اتریش، آلمان، هلند، مصر، ترکیه، سوریه، عراق و هند در نمایشگاهی با عنوان «شکوه تمدن های جهان» در موزه ملی ایران به نمایش درآمده است.

هر چند ابتدا قرار بود آثار این نمایشگاه پس از حدود چهار ماه ( ۱۸ خردادماه ۹۷) به فرانسه بازگردانده شود اما به دلیل استقبال قابل توجه بازدیدکنندگان، این مهلت تا ۸ مردادماه تمدید شد. موزه لوور ( du Louvre) در مرکز شهر پاریس در کشور فرانسه واقع شده و بیش از ۳۵هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف این موزه نگهداری می‌شود. لوور که از سال ۱۷۹۳ میلادی تا امروز به عنوان موزه عمومی فعال بوده، با بیش از ۹٫۵ میلیون بازدیدکننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است.

منبع: ایسنا

بهزاد هندی، نیلوفر ثانی، عباس الهی، شکوه حدادی و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت ماسال... دیدن متن »

ماسال شهری در استان گیلان است که در کنار کوه‌های تالش واقع شده است. فاصله ماسال از شهر تالش ۶۰ کیلومتر و با رشت ۵۵ کیلومتر فاصله دارد.معنی کلمه ماسال، کوه وار یا کنار کوه یا دارای کوه است که از کلماتی مانند مسال, مازال و... گرفته شده است.

عکس:محمد رنجبر / تسنیمطبیعت ماسال | عکس طبیعت ماسال | عکس طبیعت ماسال | عکس طبیعت ماسال | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
نیلوفر ثانی، فهیمه تردست، عباس الهی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
قلعه پور اشرف؛ ایلام... دیدن متن »

قلعه پور اشرف در روستای شیخ مکان در حدود ۶ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان دره‌شهر استان ایلام قرار دارد. این قلعه در سال ۱۳۳۵ هجری قمری به دستور «می‌رسید محمدخان پور اشرف» ساخته شده است. مصالح استفاده شده در ساخت این بنا بیشتر قلوه سنگ و در مواردی نیز آجر جهت تزئین است. این قلعه در ۳ طبقه ساخته شده و دارای 5 برج و ۳۰ اتاق بوده و کاربرد نظامی- مسکونی داشته و در نوع خود بی‌نظیر است.

عکس:مرتضی امین الرعایائی / ایرناقلعه پور اشرف؛ ایلام | عکس قلعه پور اشرف؛ ایلام | عکس قلعه پور اشرف؛ ایلام | عکس قلعه پور اشرف؛ ایلام | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
پرند محمدی، لیلى شجاعى و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فقط حواستون باشه موزه گولاک آخرین جمعه هر ماه تعطیله.
عاطفه گندم آبادی و امین مهدوی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت توت‌فرنگی در روستاهای کردستان... دیدن متن »

این روزها اگر مسافر کردستان باشید؛حتما برداشت توت فرنگی در روستاها و مزرعه ها را خواهید دید. یکی از محصولات عمده این استان توت فرنگی است. به طوری که ۷۳ درصد تولید توت فرنگی کشور در استان کردستان است که ۶۲ درصد سطح زیر کشت توت فرنگی کشوررا شامل می شود.

عکس: محمد لطیف حسینی / ایلنابرداشت توت‌فرنگی در روستاهای کردستان | عکس برداشت توت‌فرنگی در روستاهای کردستان | عکس برداشت توت‌فرنگی در روستاهای کردستان | عکس برداشت توت‌فرنگی در روستاهای کردستان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی، فهیمه تردست، لیلى شجاعى و معصومه جعفری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
روستای لرزنه؛ سوادکوه... دیدن متن »

روستای زیبای لرزنه یکی از روستاهای دیدنی آلاشت سوادکوه است که در ارتفاعات این منطقه ساخته شده است. این روستا به علت قرار گرفتن در منطقه‌ای سردسیر، تنها در چند ماه گرم سال قابل سکونت بوده و بیشتر از آن به عنوان تفریگاه تابستانی استفاده می‌شود.

عکس:فریدون قربانی/ تسنیمروستای لرزنه؛ سوادکوه | عکس روستای لرزنه؛ سوادکوه | عکس روستای لرزنه؛ سوادکوه | عکس روستای لرزنه؛ سوادکوه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی، لیلى شجاعى، Fahimeh Moussavi و معصومه جعفری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
نمایشگاه «عروسک در گذر زمان»... دیدن متن »

نمایشگاه «عروسک در گذر زمان» روز پنجشنبه با نمایش عروسک های ثبت ملی شده توسط ایکوم و بنیاد رودکی در برج آزادی تهران افتتاح شد.

عکس:عبدالله حیدری / ایرنانمایشگاه «عروسک در گذر زمان» | عکس نمایشگاه «عروسک در گذر زمان» | عکس نمایشگاه «عروسک در گذر زمان» | عکس نمایشگاه «عروسک در گذر زمان» | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
زهره مقدم، پرند محمدی و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گذرنامه ایرانی چقدر معتبر است؟ | عکس
بی‌اعتبارترین و قدرتمندترین پاسپورت‌های جهان
» گذرنامه ایرانی چقدر معتبر است؟
... دیدن متن »

نگ، منازعات سیاسی و مهاجرت، آزادی سفر را در جهان آنچنان تحت تاثیر قرار داده که گذرنامه برخی کشورها را فاقد اعتبار کرده و بعضی دیگر را به اوج رسانده، همچون گذرنامه آلمان که پس از پنج‌سال صدرنشینی تزنل پیدا کرد و جایگاهش را به ژاپن و سنگاپور بخشید و یا پاسپورت آمریکا که روزی داشتن آن آمال بسیاری از مردمان جهان بود، اما اکنون اعتبارش تحت تاثیر رییس‌جمهور این کشور درحال سقوط است.

مؤسسه «پاسپورت ایندکس» با انتشار تازه‌ترین رده‌بندی گذرنامه‌ها، قدرتمندترین و ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان را معرفی کرد. مهم‌ترین شاخص در تعیین این رتبه‌ها، تعداد کشورهایی است که می‌توان بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی به آن‌ها سفر کرد که بر این اساس گذرنامه‌های ژاپن و سنگاپور هر یک با امکان سفر آزاد به ۱۸۰ کشور، معتبرترینِ جهان شناخته شده‌اند.

گذرنامه آلمان نیز بعد از پنج سال که در مقام نخست این فهرست قرار داشت در رتبه‌بندی جدید، یک پله تنزل پیدا کرد و در جایگاه دوم این رده‌بندی قرار گرفت. اتباع آلمانی امکان سفر بدون ویزا به ۱۷۹ کشور را دارند. رتبه سوم قدرتمندترین گذرنامه با امکان سفر بدون ویزا به ۱۷۸ کشور مشترکا از آن دانمارک، فنلاند، فرانسه، ایتالیا، کره جنوبی، اسپانیا و سوئد است. اتریش، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال و انگلستان نیز با امکان سفر آزاد به ۱۷۷ کشور موفق شدند رتبه چهارم این فهرست را بدست آورند.

اما ایالت متحده آمریکا با دو پله تنزل نسبت به سال گذشته در کنار کانادا، ایرلند و سوئیس در جایگاه پنجم قدرتمندترین گذرنامه‌ها قرار گرفته است. بنا بر اعلام «پاسپورت ایندکس» از زمان انتخاب دونالد ترامپ، رتبه گذرنامه آمریکا دچار افت شده است. شهروندان این چهار کشور امکان سفر بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی به ۱۷۶ کشور را دارند. اما ضعیف‌ترین و یا به عبارتی بی‌اعتباترین گذرنامه با امکان سفر بدون ویزا و یا با ویزای فرودگاهی به ۲۴ کشور از آن کشور افغانستان است که رتبه ۱۰۵ این فهرست را دارد. پیش از آن نیز کشور عراق با امکان سفر آزاد به ۲۷ کشور در رتبه ۱۰۴ قرار گرفته است.

ایران نیز همراه با بنگلادش، کوزوو و لبنان با امکان سفر آزاد به ۳۸ کشور رتبه ۹۷ این فهرست را به‌دست آورده‌اند که گذرنامه‌های آن‌ها جزو کم‌اعتبارها به شمار می‌آید و هشت پله تا آخرین رتبه فاصله دارد. گذرنامه‌های کشورها هر سال از سوی مؤسسه «هنلی و شرکا» براساس شاخص «آزادی سفر» رده‌بندی می‌شوند. تعیین این رتبه‌ها با همکاری انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی و براساس اطلاعات رسمی پایگاه‌ داده جهانی و با تجزیه و تحلیل قوانین ویزا در قلمروهای جهانی و کشورها، انجام می‌شود که آخرین رده‌بندی نیز با تغییراتی روبرو بوده است، به این شکل که رتبه ۱۱۷ کشور در سال ۲۰۱۸ جابه‌جا شده، ۳۱ کشور نیز تنزل رتبه داشته‌اند و جایگاه ۵۱ کشور هم تغییری نکرده است گذرنامه آلمان نیز پس از پنج سال اوج به رتبه دوم این جدول سقوط کرده است. اوکراین و گرجستان که رتبه‌های ۴۲ و ۵۴ قدرتمندترین گذرنامه را به‌دست آورده‌اند، در فهرست سال ۲۰۱۸ به ترتیب ۱۶ و ۱۴ پله صعود کرده‌اند.

این جهش رتبه‌ای تحت تاثیر تعامل مثبت در ویزا با اتحادیه اروپا بوده است. قدرتمند شدن ویزای گرجستان که همزمان با تغییر مواضع آمریکا در برجام اتفاق افتاد، در کنار دیگر مزیت‌های اقتصادی و سیاسی این کشورِ نزدیک به ایران، باعث شده مهاجرت ایرانی‌ها و سرمایه‌های آن‌ها به گرجستان در یک سال اخیر با رشد قابل توجهی همراه باشد. اما از دیگر تغییرات رتبه‌بندی پاسپورت‌ها می‌توان به کشورهای آفریقایی اشاره کرد که در گذشته محدودیت‌های رنج آوری در سفر آزاد داشتند که حالا با جهش‌های مثبتی روبرو شده‌اند. در یک دهه اخیر فقط جایگاه جهانی سیشل و موریس ۲۰ و ۱۶ رتبه افزایش داشته است.

بنگلادش نیز از دیگر کشورهایی بوده که از سال ۲۰۰۸ بیشترین تنزل را تجربه کرده و تا کنون ۲۴ رتبه را از دست داده است. اما گذرنامه امارات متحده عربی بیشترین جهش را در یک دهه اخیر داشته که ۳۴ رتبه ارتقاء یافته است. اتباع کشورهای پاکستان، سوریه، عراق و افغانستان نیز که بی‌اعتبارترین پاسپورت‌ها را دارند، به کمتر از ۳۰ کشور می‌توانند سفر بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی داشته باشند. در سال ۲۰۰۸ بین ۲۴ کشوری که ۱۰ رتبه نخست قدرتمندترین گذرنامه را به‌دست آورده بودند، تنها نام ۱۸ کشور اروپایی دیده می‌شد، اما اکنون تعداد این کشورهای اروپایی در بین ۲۸ کشوری که موفق شدند در این جایگاه قرار بگیرند، به ۲۱ کشور اروپایی ارتقاء یافته است.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مهمانان مرز نشین ... دیدن متن »

روستای مرزی «بیلو»در ۱۵ کیلومتری شهر مریوان و در نزدیکی دریاچه زریوار قرار گرفته است که هر ساله در فصل شکوفایی و طراوت طبیعت میزبان لک لک های سفید (حاجی لک لک) می شود.

لک لک از مرغان کوچ کننده و مهاجر است که بر نقاط مرتفع شهری و بین مردم لانه می‌سازداین پرنده ۱۰۰ سانتیمتر طول دارد و در زمره ی بزرگترین پرندگان کنار آبزی (خشکی-آبزی) است که به صورت گله های نامنظم مهاجرت کرده و پرنده ای انسان گراست. عمدتا از ماهی، دوزیستان، حشرات، نرم تنان و گاهی نیز ازجوندگان کوچک و خزندگان تغذیه می کند.

عکس: آریان نصرالهی / مهرمهمانان مرز نشین  | عکس مهمانان مرز نشین  | عکس مهمانان مرز نشین  | عکس مهمانان مرز نشین  | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
بهزاد هندی، فهیمه تردست و مریم زارعی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
برنامه خیلی خوبی بود
ممنون از تیوال
یه پیشنهاد داشتم
فیلم غریبانه احمد امینی رو هم تو برنامتون بذارین ...
با سپاس
مریم زارعی و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
امین مهدوی این را دوست دارد
درود بر شما
خرسندیم از این که این برنامه مورد توجه شما قرار گرفته است.
و سپاس از پیشنهاد خوبتان
۰۵ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویرانه‌ای به نام کاخ ناصری | عکس
» ویرانه‌ای به نام کاخ ناصری
... دیدن متن »

اینجا کاخ ناصری روستای شهرستانک استان البرز است، این کاخ ۱۴۰ ساله که روزگاری همچون نگینی در انتهای روستای شهرستانک می‌درخشید با وجود ثبت در فهرست آثار ملی امروز چنین وضعیتی دارد. به گزارش ایسنا، یکی از ویژگی‌های این منطقه که نظر ناصرالدین شاه را برای ساخت کاخی ییلاقی جلب کرده بود، وضعیت خاص و امتداد شرق-غربی دره شهرستانک است، این وضعیت باعث شده تا خورشید در اکثر ساعات روز بر فراز دره بتابد، به همین دلیل در فصل بهار و تابستان تابش مداوم خورشید در کنار برف‌های موجود کوه‌های اطراف هوای دلنشینی را در این دره به وجود می‌آورد.

نمای کاخ ناصری که توسط کمال‌الملک به تصویر در آمده است

از صدور دستور ناصرالدین شاه تا ساخت کاخ سه سال زمان لازم بود اما از آن به بعد شاه قاجار هر سال مراسم آشپزان در این کاخ به راه می‌انداخت. «اعتمادالسلطنه» در کتاب خاطرات خود در این‌باره می‌نویسد: هر سال در یک روز معین ناصرالدین شاه به اتفاق وزرا و رجال و شاهزادگان و دیگر نزدیکان خود به شهرستانک می‌آمد و مراسم مخصوص آشپزان را به راه می‌انداخت.

 پس از ترور ناصرالدین شاه و پایان سلطنت وی، دیگر به این کاخ توجهی نشد، با انقراض سلسله قاجار، وضعیت کاخ ناصری با مرور زمان به مراتب بدتر شد زیرا در دوران پهلوی‌ها اهتمامی برای نگهداری کاخ وجود نداشت و طبقه دوم کاخ در همین دوره فروریخت تا اینکه در نهایت کاخ در سال ۴۸ برای اقامت موقت کوهنوردان به سازمان تربیت بدنی واگذار شد تا هر روز ماهیت تاریخی خود را بیشتر از دست بدهد و به یک ویرانه بی ارزش شبیه شود.

 این اثر ملی با توجه به موقعیت مناسبی که دارد می‌تواند در فصول مختلف، سیل زیادی از گردشگران را به خود جلب کند اما در این مدت فقط چند آلاچیق بدقواره و نامانوس با بافت منطقه در کنار این کاخ جا خوش کرده است و کاخ ناصری که شاه قاجار روزگاری از جاده کالسکه‌رو شاهی و مسیر توچال به آن رفت و آمد داشت در وضعیتی اسفناک رها شده است.

 گفتنی است با احداث اتوبان تهران – شمال و تونل منحصر به فرد «‌تالون»، فاصله 88 کیلومتری این روستا تا تهران (از مسیر جاده چالوس) آن هم با حجم بالای ترافیک در بسیاری از روزهای مختلف سال، تنها به چند کیلومتر کاهش یافته و در کمتر از 20 دقیقه می‌توان از تهران به این روستا رسید بنابراین این کاخ در صورت رسیدگی می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری البرز تبدیل شود.

منبع: ایسنا

مریم زارعی این را خواند
بهزاد هندی و شکوه حدادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
گنبد سلطانیه؛ زنجان... دیدن متن »

در فاصله حدود ۳۰ کیلومتری شرق زنجان و در قسمت جنوبی محور زنجان – تهران بزرگترین گنبد آجری جهان خودنمایی کرده و چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.گنبد سلطانیه به عنوان شاهکاری از معماری اسلامی، به عنوان بلندترین گنبد آجری جهان در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده‌است.

عکس: محمد جعفری / تسنیمگنبد سلطانیه؛ زنجان | عکس گنبد سلطانیه؛ زنجان | عکس گنبد سلطانیه؛ زنجان | عکس گنبد سلطانیه؛ زنجان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳۱ اردیبهشت
امیرمسعود فدائی، بهزاد هندی، مریم زارعی، فروغ یعقوبی و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
این گنبد بزرگترین گنبد خشتی دنیاست. اما از نظر ارتفاعء با ارتفاع 51 متر بعد از گنبد کلیسای سانتا ماریا دلفوره ایتالیا و گنبد موزه ایا صوفیه استانبول سومین گنبد مرتفع دنیاست.
۳۱ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دشت گل های شقایق اختر آباد‎، ملارد... دیدن متن »

هرساله از اواسط اردیبهشت ماه تا اواخر خرداد,دامنه کوه ها و تپه های زیبای بخش اختر آباد واقع در شهرستان ملارد پوشیده از گلهای شقایق می شود.​

عکس: مریم هاشمی / باشگاه خبرنگاراندشت گل های شقایق اختر آباد‎، ملارد | عکس دشت گل های شقایق اختر آباد‎، ملارد | عکس دشت گل های شقایق اختر آباد‎، ملارد | عکس دشت گل های شقایق اختر آباد‎، ملارد | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳۰ اردیبهشت
امیرمسعود فدائی، نیلوفر ثانی، مریم زارعی، فهیمه تردست، مهرناز و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گاو سواری؟؟؟
آلبوم عکس
ییلاق «سوباتان»... دیدن متن »

ییلاق سوباتان در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی را میزبان می شود. این ییلاق یکی از سرسبزترین و زیباترین ییلاق های کشور است که در ۲۲ کیلومتری شهر لیسار از توابع تالش و در ۳۶ کیلومتری شمال غرب تالش استان گیلان قرار دارد.

مجتبی محمدی / ایرناییلاق «سوباتان» | عکس ییلاق «سوباتان» | عکس ییلاق «سوباتان» | عکس ییلاق «سوباتان» | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۹ اردیبهشت
فروغ یعقوبی، بهزاد هندی، مریم زارعی، فهیمه تردست و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«شبِ سپیدِ» موزه‌های ایران با استقبال گالری‌ها | عکس
» «شبِ سپیدِ» موزه‌های ایران با استقبال گالری‌ها
... دیدن متن »

رئیس ایکوم ایران گفت: به پیشنهاد ایکوم ایران و بر اساس تجربه‌ی جهانی از موزه‌های دنیا، بیش ار ۲۰ گالری در تهران، اصفهان و برخی شهرهای کشور امروز جمعه ۲۸ اردیبهشت هم‌پای موزه‌های کشور تا ساعت ۲۲ فعال هستند.

سید احمد محیط طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به درخواست ایکوم ایران برای باز بودن موزه‌های زیرنظر سازمان میراث فرهنگی از ساعت ۲۰ تا ۲۲، ادامه داد: در کنار موافقت سازمان، برخی موزه‌های دیگر مانند موزه دفاع مقدس نیز به این طرح وارد شدند و آن‌ها نیز در طرح "شبِ سپید موزه‌ها" وارد می‌شوند.

او استفاده از نام "شب سپید" موزه را پیشنهادی از سوی ایکوم جهانی دانست و افزود: بر این اساس قرار است، بیش از ۲۰ گالری در تهران و چند گالری در اصفهان و شیراز و برخی شهرهای دیگر تا آن ساعت باز باشند، که قرار است اطلاع‌رسانی مناسب را انجام دهند. وی گالری‌ها را فرم دیگری از فضاهای فرهنگی دانست و ادامه ‌داد: گالری‌ها در کشورهای اروپایی همراه با موزه‌های خود هستند، چون بیشتر به مفهوم فرهنگی بحث توجه می‌کنند؛ یعنی جنبه فرهنگی مورد نظر گالری را دارند، آن‌ها عرضه‌کننده آثار فرهنگی تاریخی هستند.

به گفته‌ رئیس ایکوم ایران، شبِ سپیدِ موزه‌ها، قرار است رفتاری متفاوت با دیگر شب‌های سال داشته باشند، چون این روز و شب با دیگر زمان‌های سال فرق دارند.

منبع: ایسنا

بهزاد هندی این را خواند
بنا بر متن خبر ظاهرا این برنامه برای دیروز بوده و کمی دیر در تیوال درج شده است.
۲۹ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افرادی که پول را صرف سفر می‌کنند؛ شادترند!
پول خود را صرف چه چیزی می کنید؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که با کنار گذاشتن خریدهای غیر ضروری می توانید به چه جاهایی سفر کنید و یا چه تجارب جدیدی بدست آورید؟باید یدانید که برای شاد بودن نیاز به پول زیاد ندارید.بر روی آنچه که شما را شاد می کند تمرکز کنید، نه آنچه که شما را مشهور می کند.چرا پول خود را صرف خرید آخرین موبایل موجود در بازار کنیم در حالی که با پول آن می توانیم به جایی سفر کنیم که تا به حال ندیده ایم!مردمی که به طور مداوم در فکر خود با اهداف آینده، سرمایه گذاری و خوشبختی زندگی می کنند، از افرادی که دائما در حال خرید محصولات جدید هستند، شادترند.
حال زمان آن رسیده از کارت کشیدن های مداوم دست بردارید و به ساختن خاطراتی که با کمی پس انداز می توانید بسازید، فکر کنید.
امیرمسعود فدائی و مهرناز این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حسین یاریوند که توی این برنامه بوده، حدود ده روزه توی کما هست
برای سلامتیش دعا کنید لطفا
عاطفه گندم آبادی این را خواند
امیرمسعود فدائی و فهیمه تردست این را دوست دارند
از طرف خانواده تیوال برای ایشان آرزوی سلامتی و بهروزی همیشگی داریم.
۲۶ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جای خالی ایران در بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی اروپا | عکس
» جای خالی ایران در بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی اروپا
... دیدن متن »

 جای ایران در نمایشگاه Foire de Paris که بزرگترین نمایشگاه اروپاست و در آن علاوه بر محصولاتی مانند خوراک و تجهیزات خانه داری، صنایع دستی و سوغات نیز معرفی می شود؛ خالی است.

 نمایشگاه Foire de Paris که در نوع خود یکی از بزرگ ترین نمایشگاه ها از نوع خود در اروپا محسوب می شود ۲۷ اپریل تا ۸ می در مرکز نمایشگاههای پاریس در کشور فرانسه برپا شد این رویداد جزو قدیمی ترین نمایشگاههای جهان است که تا کنون ۱۱۴ دوره از برگزاری آن می گذرد.

این برنامه طی سالها تغییر ماهیت داده و یا تغییر نام پیدا کرده بود تا اینکه در دوره های اخیر هر کدام از بخش ها که زمانی جدا از هم در هر گوشه ای از شهر برپا می شد، تجمیع شده و حالا در مرکز نمایشگاههای شهر میزبان بازدیدکنندگان است. بازدیدکنندگانی که یا فرانسوی ها هستند و یا گردشگرانی که می دانند در این تاریخ چنین رویدادی برپا می شود و از این نمایشگاه دیدن می کنند.

در این نمایشگاه از شیرمرغ تا جان آدمیزاد را می توان پیدا کرد از صنایع دستی و سوغات بیش از ۵۰ کشور تا ارائه و معرفی محصولات و تجهیزات خانه داری، اسباب بازی، آشپزخانه و دکوراسیون، غذا و نوشیدنی، پوشاک و ... . می توان در این نمایشگاه به سالنی رفت که در آن غذای کشورهای مختلف فروخته می شود و بعد از آن به سراغ خرید عطر رفت اما در کنارش سری هم به بازار صنایع دستی کشورها زد و با سوغات آنها آشنا شد و خریداری کرد. می توان با شرکت های بزرگ تجاری در زمینه دکوراسیون و تجهیزات هتلی و خانه داری آشنا شد و همان جا سفارش های بزرگ داد و یا اینکه به عنوان بازدیدکننده خریدهای کوچک تر انجام داد. در میان همه غرفه های کشورهای جهان که در این برنامه حضور داشتند جای ایران خالی بود. ایران در این برنامه هیچ سالی جایگاهی ندارد آن هم با وجود ظرفیت و توانایی بالایی که در حوزه صنایع دستی و سوغات دارد. چون ایران هیچ گاه اعلام نیاز نکرده که باید در این نمایشگاه بزرگ اروپایی حضور داشته باشد.

ا این وجود اما در میان غرفه هایی که مربوط به بخش سوغات و صنایع دستی هست یکی دو غرفه کوچک را می توان به سختی پیدا کرد که توسط برخی از هنرمندان ایرانی مقیم فرانسه برپا شده تا محصولات خودشان را معرفی و عرضه کنند. مرضیه دادخواه یکی از این فروشندگان صنایع دستی است که در این برنامه به صورت شخصی، صنایع دستی ایرانی می فروخت او به خبرنگار مهر می گوید: بسیاری از کشورها غرفه های بزرگی دارند و به خصوص محصولاتشان را با حمایت دولت آن کشور عرضه می کنند اما از ایران کسی حضور پیدا نمی کند مگر من و یک هنرمند دیگر که چون مقیم پاریس هستیم و از میزان اهمیت و زمان برپایی این نمایشگاه آگاه هستیم اقدام به شرکت در نمایشگاه می کنیم. وگرنه از طرف سازمان میراث فرهنگی حمایتی نمی شویم من این موضوع را بارها به معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفته ام اما نتیجه ای نگرفته ام. من معتقدم که باید ایران در این نمایشگاه حضور داشته باشد چون سوغات و صنایع دستی متنوعی در کشورمان داریم.

او می گوید: من با هزینه شخصی در این نمایشگاه توانسته ام یک غرفه کوچک داشته باشم از حضورم هم راضی هستم چون مشتری های زیادی به سراغم می آیند و حضور در این نمایشگاه تبلیغ برای کارم محسوب می شود.

دادخواه ادامه می دهد: با حدود ۷ هنرمند صنایع دستی در ایران کار می کنم که سرامیک سفال خاتم و ... برایم از ایران به فرانسه می فرستند اما فرانسوی ها بیشتر از سرامیک استقبال می کنند به همین دلیل بیشترین فروش من چه در مغازه ای که به صنایع دستی ایرانی در پاریس اختصاص داده ام و چه در این نمایشگاه، سرامیک است.

مرضیه دادخواه یک سال در این نمایشگاه عنوان بهترین غرفه را هم کسب کرد به این دلیل که توانسته بود در کمترین فضا بهترین صنایع دستی را به خوبی معرفی کند. او لوح تقدیرش را نیز همچنان در غرفه به نمایش می گذارد.

در نمایشگاه Foire de Paris رقابت برای عرضه و معرفی محصولات هر یک از کشورها زیاد است به خصوص در بخش سوغات و صنایع دستی که هر کشوری سعی می کند بیشترین محصولات را عرضه کند در این میان اما طراحی غرفه ها چندان پیچیده نیست و کشورها بابت طراحی غرفه هزینه زیادی نمی کنند چون مخاطب این نمایشگاه مردم عادی هستند. مردمی که باید برای ورود به این نمایشگاه ورودیه نیز پرداخت کنند. این مردم می دانند که اگر به این نمایشگاه بروند هر جنس و کالایی را به ارزان ترین قیمت خریداری می کنند.

منبع: مهر

فهیمه تردست این را خواند
مریم زارعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت گل گاو زبان؛ گیلان... دیدن متن »

شهرستان رودسر بزرگ‌ترین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور می باشد.مناطق کوهستانی اشکورات رحیم آباد رودسر با ۴۷۰ هکتار مساحت زیرکشت و برداشت ۲۲۰ تن قطب تولید گل گاوزبان کشور است. رودسر با تولید با ۷۵ درصد تولید گل گاوزبان از مناطق مهم تولید این گیاه دارویی در ایران و بعنوان پایتخت گل گاو زبان ایران شناخته شده است.

عکس:امید رجبی پوربرداشت گل گاو زبان؛ گیلان | عکس برداشت گل گاو زبان؛ گیلان | عکس برداشت گل گاو زبان؛ گیلان | عکس برداشت گل گاو زبان؛ گیلان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۴ اردیبهشت
مریم زارعی، امیرمسعود فدائی، فهیمه تردست، فروغ یعقوبی و Mahaaak این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خروج ارز همراه مسافر نصف شد | عکس
» خروج ارز همراه مسافر نصف شد
... دیدن متن »

در تازه‌ترین تغییرات اعمال شده در ضوابط ورود و خروج ارز مسافری مجموع خروج ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر تا سقف ۵۰۰۰ یورو تعیین می‌شود. این رقم نسبت به ۱۰ هزار یوروی قابل خروج قبلی نصف شده است.

بانک مرکزی در جریان تغییراتی که در سیاست‌های ارزی خود در فروردین ماه امسال اعمال کرده است، شرایط تازه‌ای برای ارز مسافری ایجاد کرد. از تغییراتی در میزان ارز اختصاص یافته به مسافران تا حجمی که آنها می‌توانند از کشور خارج کنند.

در سال گذشته بود که با اصلاح دستورالعمل اجرایی "ضوابط ناظر بر ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر"، مبلغ قابل حمل برای خروج از کشور تعریف شد به طوری که در راستای اجرای قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم اعلام شد که سقف خروجی و ورودی ارز ۱۰ هزار یورو و یا معادل آن به سایر ارزها است و بیش از این مبلغ ممنوع بوده و پولشویی محسوب می‌شود.

اما در تازه‌ترین بازنگری که در روابط ورود و خروج ارز مسافری انجام شده، مبلغ قابل حمل تا ۵۰ درصد کاهش یافته است و بر این اساس خروج ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی نام همراه مسافر مجموعا تا سقف۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای هوایی و تا سقف مبلغ ۲۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها از مرزهای زمینی، ریلی و دریایی مجاز است. این در حالی است که خروج ارز، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام مازاد بر۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها برای مرزهای هوایی و مبلغ ۲۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها برای مرزهای زمینی، ریلی و دریایی توسط هر مسافر به خارج از کشور، منوط به اظهار آن در زمان ورود و مشروط به ارائه رسید چاپی حاوی کد رهگیری صادره از سوی باجه بانک ملی ایران و تا سقف مبلغ مندرج در رسید در مبادی خروجی به گمرک خواهد بود. همچنین بر اساس ضوابط جدید، ورود ارز به صورت اسکناس به کشور مجاز بوده و برای مبالغ تا۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها الزامی به اظهار آن به گمرک وجود ندارد.

در صورت ورود ارز به صورت اسکناس بیش از این مبلغ، بانکها مجاز به پذیرش آن به صورت سپرده بوده و در صورت درخواست سپرده‌گذار، عین آن به همراه سود مربوطه به صورت ارزی به وی پرداخت خواهد شد. در کنار تغییراتی که در ضوابط ورود و خروج ارز همراه مسافر اعمال شده است از چندی پیش و در جریان سیاست تک نرخی شدن ارز، یکی از سیاست‌های اجرایی شده به تغییر در حجم ارز اختصاص یافته به مسافران بر می‌گردد به طوری که ارز مسافرتی برای یکبار سفر در سال تا حدود ۱۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می‌شود.

ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم‌مرز و مشترک‌المنافع به غیر از عراق نیز ۵۰۰ یورو و یا معادل آن به سایر ارزها است. تا پیش از سیاست دولت برای تک نرخی شدن ارز و اعلام نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار، هر چند که تخصیص ارز مبادله‌ای به مسافر متوقف شده بود، ولی می‌توانستند با ارائه پاسپورت، کارت ملی و بلیت به صرافی بانک‌ها تا سقف ۵۰۰۰ دلار ارز دریافت کنند نرخ آن تفاوت چندانی با بازار نداشت و حدود ۱۵ تا ۲۰ تومان روی هر دلار ارزان‌تر عرضه می‌شد.

منبع: ایسنا

سارا صادقیان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جنگل جیسا... دیدن متن »

جیسا روستایی زیبا در نزدیکی کلارآباد شهرستان عباس آباد است. در ادامه تصاویری از جنگل زیبای این منطقه مشاهده می کنید.

عکس:پدرام پارسایی / خبرنگارانجنگل جیسا | عکس جنگل جیسا | عکس جنگل جیسا | عکس جنگل جیسا | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۳ اردیبهشت
Mahaaak، مریم زارعی، بهزاد هندی، فهیمه تردست و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۰۰ هزار ایرانی سال ۲۰۱۷ به روسیه سفر کردند | عکس
» ۱۰۰ هزار ایرانی سال ۲۰۱۷ به روسیه سفر کردند
... دیدن متن »

معاون آژانس فدرال توریسم روسیه در حاشیه نشست بین المللی اقتصادی روسیه و جهان اسلام در شهر کازان به خبرنگاران گفت تعداد گردشگران ایرانی که به روسیه سفر می کنند افزایش چشمگیری داشته است و تقریبا ۱۰۰ هزار ایرانی سال ۲۰۱۷ به روسیه سفر کردند.

به گزارش تاس، الکسی کانیوشکوف ضمن اشاره به اینکه میزان سفر گردشگران ایرانی به روسیه ۶۲ درصد افزایش یافته است، گفت: سفر گردشگران ایرانی به روسیه رشد چشمگیری داشته و تقریبا به ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ رسیده است.

کانیوشکوف همچنین عنوان کرد که پس از برگزاری جام جهانی فوتبال در روسیه، تعداد گردشگران کشورهای اسلامی همچون ایران در روسیه باز هم افزایش خواهد یافت. در این نشست اقتصادی که برای دهمین سال در شهر کازان روسیه برگزار می شود، نهادهای دولتی و غیردولتی از کشورهای اسلامی که در زمینه های اقتصادی با فدراسیون روسیه همکاری دارند، گرد هم می آیند. به گزارش ایرنا، چندی پیش سازمان توریسم روسیه از افزایش۱۲ درصدی تعداد گردشگران ایرانی در این کشور خبر داده بود.

براساس این گزارش، در میان کشورهایی که سفر شهروندانشان به روسیه رشد چشمگیری داشته است، پس ازکانادا و هند نام ایران به چشم می خورد. براساس داده های سازمان توریسم روسیه، سفرهای توریستی ایرانیان به روسیه در سال ۲۰۱۷ حدود ۱۲ درصد رشد داشته و همین مساله باعث شده است که ایران در لیست پر سفرترین گردشگران خارجی به روسیه قرار بگیرد.

در سال های اخیر روسیه در فضای گردشگری ایران به یک مقصد شناخته شده و پرفروش تبدیل شده است به طوری که در بین ۲۴.۵ میلیون توریست خارجی وارد شده به روسیه در سال ۲۰۱۷ ، بیشترین توریست ها از کشور های چین و آلمان بوده اند. به گزارش ایرنا، از سال ۲۰۱۰ تاکنون صنعت توریسم داخلی و خارجی روسیه رشدی ۲۰ درصدی را تجربه کرده است تا جایی که در سال ۲۰۱۷ سهم این صنعت در تولید ناخالص ملی روسیه به ۳.۴ درصد رسید.

منبع: ایرنا

امیرمسعود فدائی و مهرناز این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تجربه ی عالی و فوق العاده ای بود گشت و گذار توی کوچه پس کوچه های استانبول در کنار دوستان عالی و باحال و بی نظیر و راهنمایی و هدایت و حمایت جانانه ی اقای امیت مهدوی و نیکا نصیری
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
شهر تاریخی «خوسف»... دیدن متن »

«خوسف» یکی از کهن ترین شهرهای خراسان جنوبی می باشد که بافت های قدیمی با آثار تاریخی از ویژگی های شاخص این شهر محسوب می شود و به لحاظ موقعیت طبیعی و واقع شدن بر روی هسته مقاوم از زمین لرزه در امان مانده است. مساجد، آب انبارها، مدرسه، قلعه، خانه های علوی و مالکی و آرامگاه ابن حسام از جمله بناهای ارزشمند و تاریخی در شهر خوسف هستند.

عکس:امین رحمانی / ایرناشهر تاریخی «خوسف» | عکس شهر تاریخی «خوسف» | عکس شهر تاریخی «خوسف» | عکس شهر تاریخی «خوسف» | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۹ اردیبهشت
فهیمه تردست، وحید هوبخت و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
سد « گاران »... دیدن متن »

سد « گاران » یک سد خاکی بر روی رود گاران از شاخه‌های رود سیروان است که در ۱۵ کیلومتری شمال شرق مریوان در استان کردستان واقع شده است. ساخت سد در سال ۱۳۸۱ آغاز شد و در سال ۱۳۹۲ به بهره‌برداری رسید. این سد ۶۲ متر ارتفاع و قابلیت ذخیره‌سازی ۱۱۰ میلیون مترمکعب آب را دارد. این سد تأمین آب ۱۰۴۵۰ هکتار اراضی کشاورزی شهرستان مریوان و آب آشامیدنی شهر مریوان را نیز تأمین می‌کند. بارندگی های یک ماه اخیر در استان کردستان موجب سرریز شدن آب این سد شده است.

عکس:سید مصلح پیر خضرانیان / ایرناسد « گاران » | عکس سد « گاران » | عکس سد « گاران » | عکس سد « گاران » | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۸ اردیبهشت
مریم زارعی، بهزاد هندی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری جهان به روایت آمار و ارقام | عکس
» گردشگری جهان به روایت آمار و ارقام
... دیدن متن »

 در سال ۲۰۱۷ میلادی بیش از ۱.۳ میلیارد نفر سفر کردند و مجموع درآمد این صنعت بزرگ به ۱.۲۳ تریلیون دلار رسید.سازمان جهانی گردشگری در گزارش سالانه خود از آمار و ارقام گردشگری بین‌المللی در سال ۲۰۱۷ رونمایی کرد که همچنان نشان از افزایش تقاضا برای گردشگری بین‌المللی در تمامی نقاط جهان دارد.

چینی‌ها همچنان «ولخرج‌ترین گردشگران جهان»

 هم‌ اقتصادهای پیشرفته و هم کشورهایی با اقتصاد نوظهور رشد خوبی از نظر میزان هزینه‌کرد گردشگران در مقاصد بین‌المللی در سال ۲۰۱۷ به ثبت رساندند که در این میان آمریکایی‌ها در مجموع ۱۲ میلیارد دلار بیشتر از سال قبل آن در مقاصد خارجی هزینه کردند که حاکی از رشد ۹ درصدی است. میزان هزینه‌کرد توریست‌های آمریکایی‌ در مقاصد خارجی طی سال ۲۰۱۷ در مجموع به ۱۳۵ میلیارد دلار رسیده است. گردشگران چینی‌ها در حالی سال گذشته ۸ میلیارد دلار بیشتر (۵ درصد رشد) از سال گذشته آن هزینه کردند که مجموع هزینه آن‌ها در سال به رقم چشمگیر ۲۵۸ میلیارد دلار در جهان می‌رسد تا این کشور مهم‌ترین صادرکننده توریست در جهان باشد و توریست‌های چینی در مجموعه بیشترین هزینه‌ را در کشورهای مختلف خرج می‌کنند. توریست‌های آلمانی با ۸۴ میلیارد دلار، بریتانیایی‌ها با ۶۳ میلیارد دلار و فرانسه با ۴۱ میلیارد دلار پس از چین و آمریکا، بیشترین هزینه را در مقاصد گردشگری خارجی در سال ۲۰۱۷ داشته‌اند. گردشگران روس و برزیلی نیز به ترتیب ۵ و ۷ میلیارد دلار نسبت به سال گذشته خود بیشتر در کشورهای مختلف هزینه کردند. هزینه بالای گردشگران نشان دهنده افزایش ارتباطات، تسهیل اخذ ویزا و شکوفایی اقتصاد جهانی است. در سال ۲۰۱۷ در مجموع ۱.۳۲۳ میلیارد نفر توریست‌ برای بازدید از مقاصد سایر کشورها خاک کشور خود را ترک کردند.

 کشورهایی که بیشترین هزینه را صرف گردشگری می‌کنند

 آمریکا پردرآمدترین کشور

در فهرست پردرآمدترین مناطق گردشگری جهان به تفکیک کشور، آمریکا با ۲۰۶ میلیارد دلار در جایگاه نخست قرار گرفته و اسپانیا با ۶۰ میلیارد دلار، تایلند با ۵۰ میلیارد دلار، چین با ۴۴ میلیارد دلار و فرانسه با ۴۲ میلیارد دلار در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

 پردرآمدترین کشورهای جهان از محل گردشگری

 

اروپا میزبان بیشترین گردشگر بین‌المللی

 

در سال ۲۰۱۷ میلادی، قاره اروپا در مجموع پذیرای ۵۱ درصد از گردشگران بین‌المللی بود و پس از آن منطقه آسیاپاسیفیک و آمریکا نیز به ترتیب ۲۴ و ۱۶ درصد از کل توریست‌های بین‌المللی را جذب کردند. سهم مناطق آفریقا و خاورمیانه از گردشگران بین‌المللی سال ۲۰۱۷ نیز به ترتیب ۵ و ۴ درصد بوده است. از لحاظ درآمدهای حاصل از گردشگری بین‌الملل در سال ۲۰۱۷ نیز قاره اروپا ۳۷ درصد این درآمدها را به خود اختصاص داد و منطقه آسیاپاسیفیک ۳۰ درصد، آمریکا ۲۵ درصد، خاورمیانه ۵ درصد و آفریقا ۳ درصد از مجموع درآمد بین‌المللی گردشگری در سال گذشته میلادی (۱.۲۳۷ تریلیون دلار) را از آن خود کردند.

 

از نقطه نظر تعداد گردشگر، قاره اروپا در سال گذشته میلادی میزبان ۶۷۱ میلیون نفر گردشگر بین‌المللی بوده که درآمد ۴۵۰ میلیارد دلاری را برای آنها به ارمغان آورده است. همچنین ۲۰۷ میلیون نفر نیز به قاره آمریکا سفر کردند که با درآمد ۳۱۳ میلارد دلاری همراه بوده است. منطقه آسیاپاسیفیک، آفریقا و خاورمیانه نیز به ترتیب ۳۲۴، ۶۳ و ۵۸ میلیون توریست در سال گذشته میلادی داشته‌اند که ۳۷۱، ۳۳ و ۵۸ میلیارد دلار نیز از محل آنها درآمد حاصل شده است.

شمار گردشگران بین‌المللی در هر منطقه و قاره بزرگ جهان به صورت جزئی‌تر نیز در این گزارش بررسی شده است. در قاره اروپا به عنوان مثال منطقه جنوب و مدیترانه‌ای میزبان ۲۲۸ میلیون گردشگر خارجی بوده که درآمد ۱۷۵ میلیون دلاری را به ارمغان آورده است. غرب اروپا نیز با جذب ۱۸۱ میلیون دلار، درآمد ۱۴۵ میلیون دلار را به ثبت رسانده است. همچنین شمال اروپا ۸۰ میلیون و مرکز و شرق اروپا ۱۲۶ میلیون توریست خارجی در سال گذشته داشته‌اند.

آسیا ـ اقیانوسیه نیز به چهار منطقه شمال شرق آسیا، جنوب آسیا، جنوب شرق آسیا و اقیانوسیه تقسیم شده که بیشترین سهم از گردشگران بین‌المللی با ۱۵۴ میلیون نفر مربوط به شمال شرق آسیا و کمترین آن با ۲۵ میلیون نفر مربوط به جنوب آسیا است.

در قاره بزرگ آمریکا نیز آمریکای شمالی ۱۳۱ میلیون توریست خارجی در سال گذشته جذب کرده که با درآمد ۲۴۴ میلیون دلاری همراه بوده است. آمریکای جنوبی نیز پذایری ۲۵ میلیون توریست بین‌المللی بوده و ۲۷ میلیون دلار از این محل درآمد کسب کرده است. منطقه کارائیب و آمریکای مرکزی نیز به ترتیب ۲۵ و ۱۱ میلیون گردشگر داشته‌اند و ۳۰ و ۱۱ میلیون دلار نیز درآمد کسب کرده‌اند.

نمودار گردشگری جهانی از سال ۱۹۵۰ تا چشم‌اندازه ۲۰۳۰ نیز نشان از رشد چشمگیر این صنعت بزرگ در نزدیک به ۷۰ سال اخیر دارد. در سال ۱۹۵۰ شمار گردشگران بین‌المللی تنها به ۲۵ میلیون نفر می‌رسید، در حالی که این رقم در حال حاضر بالغ بر ۱.۳ میلیارد نفر است و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ به ۱.۸ میلیارد نفر برسد.

 نمودار رشد گردشگری بین‌الملل از سال ۱۹۵۰ تا چشم‌اندازه ۲۰۳۰

 

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود و خسته نباشید به تمام گروه دوست داشتنی تیوال :
سفر به استانبول و کوچه پس کوچه های آن با تیم تیوال برای من ،همسرم و بسیاری از همراهان چون رویایی بود که به واقعیت تبدیل شد چون هم از فضای شهری زیبای استانبول و خانه های قدیمی و کوچه های سنگفرش دوست داشتنی آن در کنار سایر بناهای تاریخی دیدن کردیم و هم در کنار همسفران خوب و دوستان تیوال لحظاتی به یاد ماندنی را گذراندیم و هم در دل شهر با مردم و دیگر گردشگران هم قدم شدیم .اولین تجربه سفر گروهی برای ما بود که چنین فضای خوب و دلنشینی به دور از تمام حاشیه ها به همراه داشت به پاس لطف و زحمات گروه تیوال و همراهان دوست داشتنی . امیدوارم که این سفرها و گردش ها همچنان ادامه داشته باشد و گروه تیوال هر روز موفق تر و قدرتمند تر از گذشته در این راه گام بردارند و درکنار این زحمات ،ما و دیگر دوستان، همراه و یاریگر ... دیدن ادامه » این عزیزان باشیم .با تشکر از زحمات همه شما عزیزان.
یکی از بهترین تجربه های زندگیم رو پشت سر گذاشتم توی این سفر با یه گروه همراه و همدل که تک تکشون دوست داشتنی بودن.بهترین قسمت سفر برای من پیاده گردی و سوار مترو و اتوبوس شدن بود.اگر غیر از این بود اینهمه حال خوب بهم نمیداد.ممنون از تیوال که کلی خاطره ی قشنگ برامون ساخت.
استانبول حاصل در‌هم تنیدن کوچه پس‌کوچه‌هایی است که مردمانی هنرمند و مهربان آن را رج به رج بافته‌اند و درست مثل خود زندگی هر کدامشان چیزی در دل دارند تا شگفت زده‌ات کنند. گاهی حتی به اندازه یک لی لی وسط کوچه‌ای تنگ و باریک که دست کودک درونت را می‌گیرد و پرت می‌کند درست جایی میان جرزدن‌های بازی‌های بچگی.
استانبول کافه‌ای است به وسعت یک شهر برای آسودگی خیال، برای "هیچ کاری نکردن" و لذت بردن، برای "چای نوشیدن "و تماشا کردن، برای حوصله کردن، برای انتظار دم کشیدن قهوه‌ات روی سرخی زغال‌ها، برای فهمیدن این که زندگی چه بی‌بهانه جریان دارد.
استانبول سنگفرش‌های میدان تکسیم است تا برج گالاتا وقتی که تو باد می‌شوی و همراه می‌شوی با موج شادمانی مردمانی که خوشحال‌اند از برد تیم‌شان و چه خوب که این بار برنده گالاتاسرای است با آن هواداران ... دیدن ادامه » دیوانه فوتبالش و آن فریاد‌های کرکننده‌شان (ReReRe RaRaRa Galatasaray CimBomBom) و حالا که تو هم سر تا پا قرمز و زرد شده‌ای، چه کسی به یاد خواهد داشت درست 18 سال پیش همین تیم، تیم محبوبت را از قهرمانی سوپر کاپ اروپا محروم کرد. استانبول حتی از خود فوتبال هم عجیب‌تر است!
استانبول ساحلی است که دامن‌کشان خود را از اروپا به جادوی آسیا رسانده است. ساحلی که باید ساعت‌ها در آن قدم زد و ریه‌هایت را پر کرد از بوی دریا و ماهی و بلوط و سرشار شد از شوق دیدن آن نارنجی دوست‌داشتنی که می‌رود تا پنهان شود و روی دیگر استانبول را برایت نمایان کند.
استانبول و شب‌هایش چه غریب‌ است، وقتی که دربین این همه نور احاطه شده‌ای و انگار تمام ترانه‌ها برای تو خوانده می‌شوند و عجیب نیست که حالا تو هم تک تک کلماتشان را می‌فهمی درست مثل زبان مادری‌ات.
(من می‌توانم بزرگترین عاشق دنیا باشم
می‌توانم برای هزاران سال در آغوشت باشم
من شاید لیلا و مجنون و فرهاد و آسلی،
و کرم را نشناسم اما،
می‌توانم بغداد را با دو چشم بسته‌ام پیدا کنم)
استانبول شهری است که باید رفت و در آن گم شد. باید دید تقدیر برایت چه رقم خواهد زد. دست آخر اما از هم‌کلامی با مردمان شهر می‌فهمی، دنیا هنوز هم انقدر کوچک است که آدم‌ها یک جور عاشق می‌شوند یک جور رنج می‌کشند و یک جور تنها می‌مانند.
استانبول همان تهران خودمان می‌شود وقتی از گوشه گوشه‌اش صداهای آشنا می‌شنوی. وقتی گارسون رستوران با لحنی آشنا در جواب thank you تو می‌گوید نوش جان. وقتی حسرت نگاهش به تو و دوستانت بغض می‌شود و چنگ می‌اندازد به گلویت . وقتی صدای خشن صاحب رستوران پتک می‌شود بر سرت و تو تمام شب در راه هتل به این فکر می‌کنی که چه می‌شود که کشوری چنین پهناور برای فرزندانش تنگ می‌آید.
بی شک چنین تجربه‌ای از استانبول همراهان و همسفرانی چون گروه حرفه‌ای تیوال را می‌طلبید گروهی که نهایت تلاش خود را به کار بست و غیر ممکنی را ممکن ساخت. ممنون آقای مهدوی و نیکای عزیز برای صبوری و مهربانیتان که بی‌شک خارج از وظایف شما بود و ممنون آقای عمروآبادی برای همراهیتان در لحظه لحظه این سفر به یاد ماندنی. امیدوارم خیلی زود در گوشه‌ای دیگر از جهان همسفرتان باشم.

سفر که تمام مى‌شود چیزى از زندگى را در آدم به جا مى‌گذارد. شبیه‌ترین چیز به زندگى را... مجموعه‌اى از شادى و غم، از رنج و آسودگى.. سفر مانور بحران در زندگى‌ست، تمرین عبور از گردنه‌ها براى رسیدن و یله دادن زیر سایه درخت‌هاى بید مجنون.. و ما چند روزى به تمرین این ماجرا نشستیم. هرکدام به سهم خود. در امتحان با خود بودن و با دیگران بودن، پرسش‌ها را یک به یک پاسخ دادیم و شک ندارم که همه سربلندیم. امتحانِ سفر رفوزگى ندارد، سفر بازى برد و باخت ندارد، سفر برنده دارد و برنده تر... هرچه سفر به پیوندمان به زندگى، به رها بودنمان، به گسترش لبخند بر صورتمان، به کنارآمدن هایمان با دیگران و مهم‌تر از همه با خودمان، بیشتر کمک کند برنده‌تریم.
شک ندارم هیچ کدام از ما چهل و چندنفر، آدم هفته پیش نیستیم. پیش رفته‌ایم و عمیق‌تر شده‌ایم. پیشروى ما به اندازه پنج روز نیست. ... دیدن ادامه » پنج روز است ضربدر موج‌هاى دریاى مرمره، ضربدر پس کوچه‌هاى کادى کوى، ضربدر اتاق‌هاى بى پنجره هتل وایت منارچ، ضربدر ارتفاع سقف شبستان ایاصوفیه، ضربدر شیرینى باقلواهاى میدان تکسیم و....
از اینکه همراه‌تان بودم خوشحالم و امیدوارم همیشه مسافر باشید. شاید جاى دیگرى از جهان به هم رسیدیم. آن روز هم لبخند و نگاهتان را از من دریغ نکنید.

با احترام
منصور ضابطیان
تهران، نیمه اردیبهشت ٩٧
سفر با گروه فوق العاده و با اخلاق تیوال بی شک از بهترین سفرا و شاید بهترین سفر تا این لحظه عمرم بود.
از ویژگی های جذاب این برنامه برای من که عاشق گز کردن کوچه ها و خیابونا هستم، همین لمس شهر و مردماش با قدم زدن توی خیابونا و استفاده از مترو و اتوبوس و تراموا بود. استانبول کارتمم میره کنار دو تا کارت مترو شیراز و تهرانم^_^
دوم اینکه من هر سال رو با هدف سفرهای هرچه بیشتر شروع میکنم و پارسال با خوندن سفرنامه های آقای ضابطیان عزیز این هدف پیگیری شد و امسال با همسفری با ایشون و استفاده بیشتر از تجربیاتشون^_^
همه اینا باعث شد موقع ثبت نام به خودم بگم اگر من این سفر با این ویژگی ها رو نرم پس کی بره. پس دیگه مهم نبود که این همه راهو از شیراز بیام تهران و همسفر دوستانی بشم که بی تعارف آدمای بی نظیری هستن.

در کل دستمریزاد بهتون. همین راهو موفقتر از قبل ادامه ... دیدن ادامه » بدین...
درود بر شما
این سفر ، اولین تجربه من در سفر با تیم گردشگری تیوال بود. من و همسرم با تیمی چهل و چند نفره هم قدم شدیم و تجربه ای خاص از نوع سفرهایی را که آقای ضابطیان تجربه کرده اند، پشت سر گذاشتیم. حاصل این سفر برای من به شخصه ، دستاوردی بزرگ به همراه داشت. درک کردم که سفر زمانی خواهند توانست آموخته ای واقعی به همراه داشته باشد که در گرماگرم زمزمه زندگی روزمره مردمان آن دیار قرار بگیرید. بازدید اهداف گردشگری ، شاید جذاب باشد ، اما فرصت حس کردن شریان حیاتی آن مردمان را از آدمی خواهد ربود. قدم زدن در گذرهایی که خاطراتی بس دور و دراز از مردمانی را در خود دارند که دیر بازی است از خاطر محو شده اند ، حسی بسیار غریب در وجودتان جاری می سازد که با کلمات قابل بیان نیست. خانه هایی که بسیاری از آنها هنوز شیشه هایی دست ساز دارند و تصویر آسمان در آنها مواج است. گوشه ... دیدن ادامه » های دنجی که صدای پای ما ، سکوت آن را خراش می داد و چشم هایی که پرسش گونه حرکت ما را دنبال می کرد. مردمانی که علیرغم ظاهر و گویش خشن ، بسیار مهربانند و زمانی که با آنها صمیمی می شوید ، با شما دوستانه رفتار می کنند و موسیقی زیبای ترکی که بسیاری از اوقات گوش نواز است و زبانی که برخلاف نامش پر از کلمات پارسی است و جالب آنکه مغازه های ساز فروشی که پشت ویترین آنها سنتور و کمانچه دیده می شود ، حاکی از آن است که ما حس مشترک بسیار داریم .


یکی دیگر از بخش های جذاب این سفر ، کتابی بود که تیوال پیش از سفر به گروه جهت مطالعه معرفی نمود. کتابی که بر اساس آن موزه ای ساخته شده و مطالعه آن فضایی را از محل وقوع داستان در ذهن خواننده به تصویر می کشد و زمانی به موزه می رسید ، می توانید میزان محقق شدن تجسم خود را ببینید ! علاوه بر آن حال و هوایی که از خیابانهای استانبول در داستان توصیف شده بود ، گروه را برای شروع این تجربه ، از پیش آماده کرده بود. و چنین تجربه ای را فقط می شد با تیم هوشمند گردشگری تیوال کسب کرد و بس. کتاب "موزه معصومیت" نوشته "اورهان پاموک".

از تجارب بسیار ارزنده دیگری که برایمان حاصل شد، دوست های تازه است که چرا پیشینیان گفته اند در سفر باید شناخت ... سعادت همراهی با گروهی نصیبمان شد که از مصاحبت با تک تک آنها لذت بردیم و دوستانی یافتیم چون گوهر و آرزو داریم که به زودی سعادت دیدارشان دوباره نصیبمان شود.

بطور حتم سفرهای جمعی ، آن هم در خارج از کشور ، نیازمند هماهنگی ، مسئولیت پذیری ، صبر و شکیبایی و دقت نظر بسیار زیادی است. نکاتی که دوستان تیوال و در راس آنها خانم نصیری و آقای مهدوی با بالاترین کیفیت ممکن از پس آن برآمدند و با آن لبخند همیشگی شان ، تیغ بر یل مشکلات کشیدند و خاطره ای ساختند برای همسفران تا از همه لحظه های گردش شان لذت وافر ببرند. سپاس بی دریغ من و همسرم نثار شما

از دوست گرانقدرم آقای عمروآبادی بزرگوار بابت همه حمایت هایشان بی نهایت سپاسگزارم و در نهایت سپاس بسیار تقدیم جناب آقای ضابطیان گرانقدر و دوستانشان که سعادت همراهیشان نصیبمان شد.


همراهی با بچه های شریف و نازنین تیوال علی الخصوص‌ جناب مهدوی و همسفران مهربون و با انرژی و حضور جناب ضابطیان همه و همه دست به دست هم داد تا خاطره ای فراموش نشدنی رو برامون بسازه، به امید سفرهای بعدی با همین تیم و خوش گذرونی و کسب تجربه های بیشتر
۱۸ اردیبهشت
ندا خانم ، درست می فرمایید ، بطور حتم همسفر خوب ؛ اثر فزاینده بر حس خوب سفر داره و سبب میشه که خاطراتی ماندگار بجا بمونه مثل سفر ما .
من هم به سفرهای آتی امیدوارم و آرزو دارم که با این دوستان مجددن همسفر بشم
۲۲ اردیبهشت
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و خسته نباشید
اگر لطف کنید، بفرمائید مشترکان تیوال پلاس چطوری میتونن از خدمات کافه و رستوران هم استفاده کنن ممنون میشم
tahastar این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
توصیف جهانگرد فرانسوی از ایران | عکس
دوباره باز می گردم؛ برای دیدن مردم ایران و کویرهای شگفت انگیزش
» توصیف جهانگرد فرانسوی از ایران
... دیدن متن »

یانیک مورل yannick Morel جهانگرد فرانسوی پس از سفر به ایران خود را سفیر صلح و انسان دوستی مردم ایران دانسته و می گوید : به هر جای دنیا که سفر کنم با افتخار مردمان را به دیدار سرزمین پارس بر می انگیزانم .

مورل ۴۷ ساله که از ۲۰ سالگی سفر را به عنوان مهم‌ترین بخش زندگی خود برگزیده و انجام داده است ۱۵ سال استاد فیزیک دانشگاه بوده اما چند سالی است که به صورت پروژه‌ای به عنوان مدیر توسعه فناوری اطلاعات فعالیت دارد و علت را چنین توضیح می‌دهد: کار پروژه‌ای نسبت به شغل دایمی درآمد کمتری دارد اما به من فرصت سفر کردن می‌دهد که برایم بسیار مهم و مسافرت بخش مهم و اولویت زندگی من است.

این جهانگرد فرانسوی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در توصیف سفرش به ایران گفت: در سفر ۲۱ روزه‌ام به ایران که از نیمه اردیبهشت تا هفته اول خرداد ماه ۹۶ به طول انجامید شهرهای تهران، یزد، تبریز، کرمان و رشت را دیدم و در دریای بی‌نظیر کویرهای شهداد و لوت غوطه ور شدم و صد‌ها عکس از کلوت‌های شگفت انگیز گرفتم. یانیک مورل افزود: عکس‌هایی که من از این سفر در اینترنت منتشر کردم و صحبت‌هایی که با مردم اطرافم داشتم سبب شده که بسیاری از شهروندان دیگر کشور‌ها برای سفر به ایران برنامه ریزی کنند من به آن‌ها گفته‌ام که وقتی قدم به خاک ایران بگذارید‌‌ همان لحظه از آنچه می‌بینید نسبت به آنچه در باره ایران شنیده و می‌دانید، متحیر می‌شوید.

این جهانگرد از تجربه خود در سفر به ایران چنین یاد می‌کند: در بدو ورود به تهران از مدنیت و پیشرفت‌های یک جامعه شهری مدرن و وجود آزادی‌های اجتماعی متحیر شدم چرا که در رسانه‌های غربی از ایران فقط اخبار هدایت شده منفی و محدودی در ارتباط با سیاست منتشر می‌شود اما چیزی از وضعیت پیشرفته اجتماعی و فرهنگی و طبیعت این کشور در رسانه‌های غربی انتشار نمی‌یابد. مورل می‌افزاید: با مسلمانان فرانسه و کشورهای دیگر در اروپا روبرو شده بودم و آن‌ها را انسان‌های خوبی می‌دیدم. می‌خواستم بدانم حقیقت این تعارض چیست؟ برای همین از چند سال پیش سفر به خاورمیانه را شروع کردم اما سفرم به ایران یکی از به یاد ماندنی‌ترین و خاطره انگیز‌ترین سفرهای من بود. این جهانگرد فرانسوی گفت: بر خلاف آنچه در رسانه‌های غربی گفته می‌شود من در ایران با مردمی بسیار دوست داشتنی، صلح جو، باهوش، غیرمتعصب و روشنفکر روبرو شدم.

وی اظهار داشت: در ادامه گشت و گذارم در شهرهای ایران با کشوری بسیار زیبا که دارای اقلیم‌های متنوع است، مواجه شدم به هر جا که سفر کردم شهرهایی با هویت، اصیل و مردمانی بسیار خوش خلق را دیدم که هر روز علاقه مرا به خودشان بیشتر می‌کردند تا جایی که امروز من یک طرفدار متعصب و جدی ایران هستم و در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی همواره اروپایی‌ها را برای سفر به ایران تشویق می‌کنم. در واقع من خود را سفیر مردم و مبلغ فرهنگ بسیار غنی ایران در فرانسه و دیگر نقاط دنیا می‌دانم. وی می‌افزاید: وقتی از خاطرات سفر ایران برای دیگران تعریف می‌کنم شگفت زده می‌شوند و ابراز تمایل می‌کنند که از حقیقت ایران دیدن کنند و آنچه را که من می‌گویم خودشان از نزدیک تجربه کنند.

مورل در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که به نظر او به عنوان یک جهانگرد با تجربه، مردم ایران در تعطیلات خود به کجا سفر کنند به صراحت می گوید : کویر را توصیه می کنم؛ کویرهای ایران بی نهایت زیبا هستند اما ایرانی ها به عنوان مالکان این سرزمین ، خود را از دیدن این جذابیت بی نظیر محروم کرده اند.

وی که خود را یک گردشگر سفرهای ارزان (backpacker) معرفی می کند و با سبک کوله گردی علاوه بر صحرای بزرگ آفریقا از بیایان برفی قطب شمال، کویر نمک در آمریکای جنوبی و وادی رم ( دره ماه) در اردن و کویرهای لوت و شهداد در ایران دیدن کرده است، تاکید می کند : اگر جای مردم ایران بودم حتما در هر سال چند روز را به تماشای کویرهای مختلف اختصاص می دادم تا هر چه بیشتر از اثرات مثبت این اعجازهای طبیعت برای توانمند کردن روان و جسمم استفاده کنم. مورل درباره علت علاقمندی اش به کویر نوردی می گوید : بیابان های داغ و کویرها مرا به یک چالش و زورآزمایی دعوت می کنند شاید برای دیگران هم چنین احساسی ایجاد کنند چون می بینیم که کویر نوردی یک تخصص و علاقه برای بسیاری از جهانگردان و ورزشکاران است.

من از گرما بیزارم و در برابر کویر که قرار می گیرم انگار بدنم به من می گوید این حریف پرقدرتی است برو جلو با اون پنجه در پنجه بیانداز نتیجه هر چه باشد تو را قوی تر و داناتر می کند. این جهانگرد فرانسوی که به پنج قاره جهان سفر کرده و کشورهای بسیاری را دیده است ، ادامه می دهد : وقتی در دل کویر قرار می گیرم چیزی که می بینم زیبایی سرکش و مغرور، سکوتی که جای دیگری پیدا نمی شود و البته بی مرز بودن را حس می کنم. میان کویر معلوم نیست انسان در کدام مرزبندی سیاسی قرار گرفته است اهل کجاست ، تعلقات و گرایش ها بی معنا می شود و تا چشم کار می کند هیچ موجود زنده دیگری حتی یک مورچه یا یک بوته خار به جز خود به عنوان یک انسان تنها را نمی بیند این راز جذابیت کویر است.

کویر جای آرامش است دوست یا دشمن وجود ندارد و در این حالت ارزش در صلح زندگی کردن را به آدم یادآور می شود. وی می گوید پس از سفر به ایران، کتاب های زیادی از نویسندگان ایرانی خوانده و فیلم های ایرانی تماشا کرده است او مصمم شده در اولین زمان ممکن برای دیدن یکی دیگر از مناطق ایران از جمله پارک ملی کویر در گرمسار، کویر مصر و سیستان و بلوچستان به کشور ما سفر کند. مورل با تاکید می گوید، من دوباره به ایران بازخواهم گشت اول برای دیدار مردم خوبش و دوم برای دیدن کویرها و کلوت های اعجاب انگیزش.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
لبنان ، عروس خاورمیانه... دیدن متن »

لبنان برای هزاران سال محل عبور تمدن‌های مختلف بوده‌است. پس جای تعجب نیست که این کشور کوچک دارای فرهنگی فوق‌العاده غنی و زنده باشد. وجود گونه‌های بسیار قومی و مذهبی به رسوم پربار موسیقی، آشپزی و جشنهای لبنان کمک بسیاری کرده‌است. مخصوصاً در بیروت دارای هنر غنی است و نمایش‌ها و نمایشگاه‌ها و شوهای مد و کنسرتهای زیادی در طول سال در نگارخانه‌ها، موزه‌ها، تئاترها و اماکن عمومی برگزار می‌شود.

عکس: هادی نویدلبنان ، عروس خاورمیانه | عکس لبنان ، عروس خاورمیانه | عکس لبنان ، عروس خاورمیانه | عکس لبنان ، عروس خاورمیانه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۳ اردیبهشت
امیرمسعود فدائی، Prudence، فهیمه تردست و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
نمای هوایی از مزارع گل لاله؛ هلند... دیدن متن »

پارک کوکنهوف یا باغ اروپا، یکی از پارک‌های دیدنی کشور هلند در نزدیک شهرهای لیسه و لایدن است که هر ساله با آغاز بهار (در اول فرودین) به مدت ۲ ماه بازگشایی می‌شود معمولاً از ۲۲ مارس تا ۲۰ مه این مجموعه باز است و در آن هزاران لاله رنگی از انواع مختلف به نمایش در می‌آید.

در این دوماه حدود ۷۰۰ هزار نفر از این باغ بازدید می‌کنند. هر سال ۷ میلیون پیاز لاله در محوطه‌ای به وسعت ۳۲ هکتار کاشته می‌شوند که پس از شکفتن گل‌ها این پارک منظره‌ای بدیع را می‌یابد.

عکس: رویترزنمای هوایی از مزارع گل لاله؛ هلند | عکس نمای هوایی از مزارع گل لاله؛ هلند | عکس نمای هوایی از مزارع گل لاله؛ هلند | عکس نمای هوایی از مزارع گل لاله؛ هلند | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۲ اردیبهشت
مریم زارعی، محمد عمروابادی و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان درآمد سفرهای نوروزی | عکس
تخمین و اعتراض معاون گردشگری
» ۱۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان درآمد سفرهای نوروزی
... دیدن متن »

معاون گردشگری کشور تخمین زد، مسافران نوروزی ۱۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی برای کشور ایجاد کرده‌اند و معترض شد که برخی تاثیر سفر و گردشگری را نادیده می‌گیرند یا آن را به نام خود تمام می کنند.

آماری که محمد محب خدایی از آن با عنوان ترنور مالی گردشگری در تعطیلات نوروز یاد کرد، درحالی اعلام شد که کشور هنوز به «حساب اقماری گردشگری» مجهز نشده تا میزان تاثیر اقتصادی و پیامدهای مستقیم گردشگری بر حساب های ملی را دقیق نشان دهد، به استناد همین خلاء است که آمارهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از سفرهای نوروزی و بازدیدها به نقد کشیده شده است.

این سازمان قبلا اعلام کرده بود؛ از ۲۷ اسفندماه سال ۹۶ تا ۱۷ فروردین‌ماه سال ۹۷ اقامت ۷۴ میلیون نفر شب در کشور ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشته است، اما معاون گردشگری درباره نحوه محاسبه ۱۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی که از جمعیت مسافران نوروزی تخمین زده است، به ایسنا توضیح داد: اگر میانگین اقامت مسافران در نوروز ۳.۸ شب درنظر گرفته شود، نزدیک به ۲۰ میلیون نفر به سفر رفته اند که اگر هر نفر دست کم ۵۰۰ هزار تومان خرج کرده باشد، ترنور مالی ۱۰ هزار میلیارد تومان بدست می آید.

او درباره اعداد تخمینی که برای میزان هزینه کرد و میانگین اقامت هر مسافر در این محاسبه درنظر گرفته است، گفت: آمار اقامت مسافران در سراسر کشور نشان می دهد میانگین ماندگاری مسافران نوروزی در مقصد ۳.۸ شب بوده است. درباره هزینه کرد هم بالاخره مردم مواد غذایی نیاز دارند، رستوران می روند، سوغات می خرند و مخارج دیگری دارند که امکان ندارد کمتر از ۵۰۰ هزار تومان خرج کرده باشند.

معاون گردشگری اما بهانه این محاسبه تخمینی را میزان اثرگذاری گردشگری بر اقتصاد و اشتغال کشور دانست که نادیده گرفته شده است و درباره آن اظهار کرد: استان خراسان رضوی با جمعیتی در حدود ۶ میلیون نفر ۱۷۶ سورت پرواز دارد، آذربایجان شرقی نیز با سه میلیون نفر جمعیت ۴۵ سورت پرواز دارد و جزیره ای مثل کیش با ۳۰ هزار سکنه، ۱۶ هزار سورت پرواز دارد که همه اینها به خاطر ترددها و سفر گردشگران به این مناطق است. اگر گردشگری را از شهری مثل مشهد حذف کنند، قطعا تعداد پروازهای آن کم می شود و شاید تعداد قطارهایی که به این شهر تردد دارد به دو رام در روز برسد. کیش اگر ۲ میلیون گردشگر نداشت این تعداد پرواز به آن برقرار نمی شد. محب خدایی افزود: در واقع گردشگری در تمام مشاغل و اقتصاد کشور اثر دارد، پس لازم است وزارتخانه ها و سازمان ها هنگام توسعه زیرساعت، تنظیم برنامه ها و مقررات، جامعه بزرگ گردشگر و نیازهای آن را درنظر بگیرند و درباره میزان اثرگذاری آن ها در توسعه زیرساخت شفاف سازی کنند.

او درباره اینکه آیا سایر بخش ها درباره اثر گردشگری توجیه شده اند یا برنامه ریزی ها و سیاست های آن ها بر اساس نیاز و ضرورت های گردشگری تنظیم می شود، گفت: بقیه بخش ها غافل از اشتغال و اقتصادی هستند که گردشگری ایجاد کرده است. تاثیر گردشگری در کشور گم شده است. وی افزود: اینکه در نوروز تعداد قطارها، پروازها و ناوگان جاده ای افزایش پیدا کرده به خاطر سفر مردم بوده است، چه علت دیگری جز می تواند وجود داشته باشد، ولی متاسفانه هنگام دادن آمار و برنامه ریزی این تاثیر نادیده گرفته می شود. گردشگری در کلمات گم شده است درحالیکه تمام دستگاه ها باید وزن آن را درنظر بگیرند. معاون گردشگری ادامه داد: ضریب اشغال هتل ها درحال حاضر ۵۳ درصد است، درحالیکه اگر به ۶۵ درصد برسد نزدیک به ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار شغل ایجاد می شود.

با این حال وقتی می گوییم گردشگری شغل ایجاد کرده است همه تعجب می کنند که چرا آن را نمی بییند، درحالیکه این اشتغالزایی را باید در راننده تاکسی و اتوبوسی که مشغول کار شده است، کارکنان رستوران ها، هتل ها، قطارها و پروازها و در کل هر نفری که به بخش های خدماتی اضافه شده است ببینند، این مشاغل که همینطوری بوجود نیامده اند، همه این ها به خاطر سفر مردم بوده است نه برنامه های خودشان. این نیاز مردم است که مثلا در نوروز باعث ازدیاد تعداد و ساعت کار قطارها، پروازها، کشتی ها و اتوبوس ها شده است. وی افزود: درست است که مثلا وزارت راه زیرساخت را ایجاد کرده، اما باید آگاه باشد اگر راه جدیدی احداث شده به خاطر گردشگری و نیاز مسافران بوده نه خود وزارت راه. اگر امروز در روستاها مردم می توانند محصولات بومی خود را که زمانی مغفول مانده بود، بفروشند به خاطر ازدیاد سفر است نه عوامل دیگر.

محب خدایی بیان کرد: متاسفانه آمار و تاثیر گردشگری گم شده است، مدام هم اعتراض می شود که تاثیر گردشگری کجاست و چه اشتغالی ایجاد شده و چه درآمدی داشته است. ما باید واقعیت ها را جلوه بدهیم، نباید آن ها را پنهان کنیم و نادیده بگیریم، نباید اثر سفر را به نام خود تمام کنند.

منبع: ایسنا

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عروسی ترکمن ها... دیدن متن »

عروسی ترکمن ها پر از رمز و راز است، مانند لباس‌های صدرنگ و هزار نقششان. آنچه امروز در میان مردم ترکمن گلستان جریان دارد، نسل به نسل و سینه به سینه نقل شده است. اگرچه تفاوت‌هایی با گذشته پدید آمده است، اما هنوز هم اصالت دارد. اهمیت مراسم ازدواج برای مردمان ترکمن، از جهات گوناگونی است و یکی از این جنبه‌های مهم، وجه اقتصادی و اعتبار عشیره‌ای آن است. ترکمن‌ها ازدواج و فرزندآوری را مایۀ افزوده شدن به قدرت خانواده و طایفه می‌دانند و رشد جمعیت برایشان اهمیت دارد. در این گزارش نگاهی داریم به گوشه‌هایی از رسومات مرتبط با مراسم ازدواج در میان مردمان قوم ترکمن ساکن در گمیشان.عروسی ترکمن ها | عکس عروسی ترکمن ها | عکس عروسی ترکمن ها | عکس عروسی ترکمن ها | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۱ اردیبهشت
عباس الهی، فهیمه تردست و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سرگردانی خارجی‌ها در بازار ارز ایران | عکس
» سرگردانی خارجی‌ها در بازار ارز ایران
... دیدن متن »

«گردشگران خارجی که در ایران نمی‌توانند از کارت‌های اعتباری خودشان استفاده کنند، فروش ارز در صرافی‌ها هم که این روزها ممنوع شده، بانک‌ها هم که کار آن‌ها را راه نمی‌اندازند، پس تکلیف گردشگری که به ایران سفر کرده چه می‌شود؟»

پس از انتقادهای تشکل‌های گردشگری به وضعیت بازار ارز و جو روانی موجود و تبعات آن که صنعت گردشگری را به واسطه تحدید معامله‌های ارزی و سفرهای خارجی به مخاطره انداخته، این بار نوبت به اعتراض قشری رسیده که گمان می‌رود از گران شدن ارز سود برده و در ازای هر دلار و یورویی که در ایران تبدیل کرده پول زیادی نصیبش شده و سفر و زندگی ارزانی را در کشوری که هر لحظه دچار نوسانات نرخ ارز شده بود، تجربه کرده است، اما حالا همین گروه که اتفاقا در صادرات ارزی نقش مستقیمی دارند انگار فراموش شده‌اند! بابک نعمت‌پور ـ راهنمای رسمی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ـ به چالش اخیر گردشگری پس از ابلاغ مصوبه یکسان‌سازی نرخ ارز از سوی دولت و بانک مرکزی اشاره کرد که همزمان با آغاز فصل سفر گردشگران خارجی به ایران بروز کرده و مورد غفلت واقع شده است و در این‌باره به ایسنا گفت: گردشگر خارجی که به ایران سفر می‌کند نمی‌تواند از کارت‌های اعتباری خود استفاده کند و به ناچار باید پول نقد همراه بیاورد که معمولا حمل چند هزار دلار و یا یورو در جریان سفر ریسک بالایی دارد و ممکن است جان گردشگر را به خطر اندازد، برای همین بیشتر آن‌ها به محض ورود به ایران پول خود را به ریال تبدیل می‌کنند، امکانی که پس از مصوبه اخیر بانک مرکزی و ممنوع الفروش شدن صرافی‌ها از این گردشگران گرفته شده و کسی هم به آن توجه نکرده است.

وی افزود: این مشکل درست زمانی بروز کرده که فصل سفر گردشگران خارجی به ایران آغاز شده است. تمام صرافی‌هایی که قبلا گروه‌های گردشگری در آنجا پول خود را تبدیل می‌کردند به خاطر ممنوعیت‌های تازه، از فروش ارز خودداری می‌کنند و خارجی ها را به بانک ارجاع می‌دهند، بانک هم می‌گوید دستورالعملی در این باره ندارد و دوباره به صرافی ارجاع می‌دهد. وضع موجود، گردشگران خارجی را سردرگم کرده است، بدتر آن که پاسخی هم برای این وضعیت وجود ندارد. او اضافه کرد: قبلا کار برای ما ساده‌تر بود، یکسری صراف مطمئن را درنظر می‌گرفتیم و گردشگر پول مورد نیازش را همانجا تبدیل می‌کرد. به هر حال او پول ایرانی نیاز دارد، خرید روزانه دارد، می‌خواهد آب بخرد، رستوران برود و یا اصلا گُم می‌شود و باید خودش را به هتل برساند، اما حالا کار ما راهنماها این شده که تمام روز وقت بگذاریم و یک صرافی پیدا کنیم که مجاز باشد و ارز بفروشد.

من برای گروه کوچکم پس از کلی جست و جو یک صرافی پیدا کردم که یورو را ۵۱۵۰ تومان و دلار را ۴۰۵۰ تومان از گردشگر خرید. این راهنمای گردشگری اظهار کرد: وضعیت طوری شده که برخی از ایرانی‌ها که قصد سفر خارج دارند با گردشگران خارجی که به ایران آمده‌اند، معاوضه ارزی می‌کنند، حالا اگر یکی دو گردشگر باشد می‌توان مشکل را به این شکل، حل و پول مورد نیازش را تامین کرد، اما مشکل یک اتوبوس گردشگر را چطور باید حل کنیم. نعمت‌پور گفت: به نظر می‌رسد هیچ متولی و دستورالعملی برای حل این مشکل وجود ندارد، در مصوبه‌ها و اطلاعیه‌ها مشخص نشده اتباع خارجی از کجا باید پول ایرانی مورد نیاز خود را تهیه کنند که این مشکل بزرگی را برای راهنماهای تور و گردشگران خارجی به‌وجود آورده است. 

بانک مرکزی از زمان اعلام سیاست ارزی تا کنون ۱۱ اطلاعیه با عنوان «یکسان‌سازی نرخ ارز» براساس تصمیم‌ها و مصوبه‌های دولت منتشر کرده که با وجود تعیین «ضوابط مربوط به تامین ارز برای مسافران به خارج از کشور»، اما به شرایط تامین ارز گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند و همچنین شرکت‌های گردشگری که به گردشگران در داخل و خارج از کشور خدمات می‌فروشند، هیچ اشاره‌ای نکرده است.

در این اطلاعیه‌ها صراحتا اعلام شده؛ «تمام صرافی ‌ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید و فروش اسکناس به صورت فیزیکی نبوده و این امر از طریق بانک‌ها انجام خواهد شد»، درحالیکه مسافران خارج و خارجی‌هایی که به ایران آمده‌اند در گزارش هایی اعلام کرده‌اند؛ بسیاری از بانک‌ها ارز مورد نیاز مسافر را تامین نمی‌کنند و برخی شعب بانک‌ها در فرودگاه ها در ساعت اوج ورود و خروج مسافران، اعلام می‌کنند؛ «ارز (دلار، یورو، ریال) تمام شده است.»

با ممنوع الفروش شدن صرافی‌ها، برخی هتل‌ها دست به کار شده‌اند و وظیفه تبدیل ارز مسافر خارجی به ریال را با قیمت‌های متفاوت به عهده گرفته‌اند. برخی راهنماها و آژانس‌های گردشگری نیز گزارش داده‌اند؛ صرافی هایی هستند که مخفیانه ارز (دلار، یورو و ریال) مورد نیاز گردشگر و مسافر را تامین می‌کنند، اما با شرایط و قیمت خودشان.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه... دیدن متن »

یکی از واحدهای تشکیل‌دهنده فدراسیون روسیه است. این سرزمین در آسیای میانه، میان رود ولگا و رشته‌کوه اورال قرار دارد. طبیعت این منطه نیز زیبا و بکر است.

مردم باشقیرستان از نظر نژادی از نژاد زرد تاتاری بحساب می‌آیند. این اقوام رابطهٔ قومی و زبانی نزدیکی با سایر ترک تباران آسیای مرکزی مانند قزاق‌ها و ازبک‌ها و همچنین تاتارهای ساکن قازان دارند.

عکس: هادی نویدجمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه | عکس جمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه | عکس جمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه | عکس جمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۹ فروردین
لیلى شجاعى، Prudence، مریم زارعی، عباس الهی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عصارخانه شاهی در اصفهان... دیدن متن »

عصارخانه شاهی اصفهان، یا همان کارخانه روغن‌کشی که در دوره صفویه به دستور شاه عباس اول در بازار مخلص میدان نقش جهان بنا گردیده است.

عکس: پیام احمدی کاشانی / مهرعصارخانه شاهی در اصفهان | عکس عصارخانه شاهی در اصفهان | عکس عصارخانه شاهی در اصفهان | عکس عصارخانه شاهی در اصفهان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۸ فروردین
امیرمسعود فدائی، مریم زارعی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

بارش برف جشنواره لاله‌های گچسر را به تعویق انداخت


قرار بود تا روز دوشنبه 27 فروردین جشنواره لاله‌های گچسر مانند سال‌های قبل آغاز شود، اما به علت بارش برف افتتاح این جشنواره به تعویق افتاد.

خوشبختانه با توجه به اینکه لاله گیاهی سرما دوست است، هیچ آسیبی به لاله‌ها وارد نشده. احتمالا تا 48 ساعت بعد از پایان بارش برف می‌توان افتتاحیه جشنواره لاله‌های گچسر را برگزار کرد.

امسال 600 هزار پیاز لاله در 23 واریته در مساحتی به اندازه پنج هزار متر مربع پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.

سال گذشته حدود 500 هزار نفر از جشنواره لاله‌های گچسر دیدن کردند.

باغ لاله گچسر در کیلومتر 52 جاده کرج- چالوس در روستای گرماب استان البرز واقع شده عموم مردم می‌توانند به طور رایگان از لاله‌های رنگارنگ این باغ دیدن کنند.


امسال ... دیدن ادامه » بیستمین دوره این جشنواره برگزار می شود.
مریم زارعی، عباس الهی و Samira این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خط هوایی گردشگری برزیل به ایران راه افتاد | عکس
برای اولین بار؛
» خط هوایی گردشگری برزیل به ایران راه افتاد
... دیدن متن »

نخستین چارتر هوایی گردشگری برزیل به ایران برقرار شد. ابراهیم پورفرج، مجری این تور در ایران با اعلام این خبر به ایسنا گفت: این نخستین چارتر هوایی گردشگری در این مسیر است که برای نخستین بار برقرار شده و ٦٢ گردشگر برزیلی به همراهی ١٤ خدمه با هواپیمای انگلیسی اختصاصی از طریق آن به ایران سفر کردند.

وی افزود: این پرواز پس از آنکه در ژاپن، چین و هند توقف داشت روز جمعه ٢٤ فروردین ماه به ایران وارد شد و پس از چهار روز توقف در استان فارس، کشورمان را به مقصد ایتالیا، مراکش و در پایان برزیل ترک می‌کند. به گفته او، این خط هوایی، اختصاصی گردشگران و یکطرفه به ایران است که با آن تور ترکیبی بین چند کشور برگزار می‌شود، هر چند که طرح آن مشترک بین دو شرکت برزیلی و ایرانی (پاسارگادتورز) اجرا می شود و قرار است ادامه داشته باشد و احتمالا در سال تا دو بار این پرواز از برزیل به مقصد ایران انجام شود.

او درباره علت انتخاب استان فارس برای توقف این هواپیما و گردشگران آن، گفت: این هواپیمای چارتری با توجه به نوع برنامه‌ریزی‌ای که دارد توقف‌های کوتاهی در مقاصد می‌تواند داشته باشد که با توجه به وجود آثار جهانی شناخته شده‌ای همچون پرسپولیس و پاسارگاد در استان فارس و آماده بودن زیرساخت‌ها در فرودگاه شیراز، این انتخاب صورت گرفت.

او همچنین در مورد شرایط ورود این هواپیما به ایران اظهار کرد:برای برقراری این پرواز اختصاصی و ورود این هواپیما به ایران هیچ مشکلی وجود نداشت و تا کنون همکاری‌های خوبی صورت گرفته است.

وی درباره درآمد و سود چارترهای هوایی گردشگری برای ایران، گفت: گردشگرانی که معمولا با هواپیماهای اختصاصی و چارتری سفر می‌کنند به خاطر خدمات ویژه‌ای که دریافت می‌کنند، بیشتر از مسافران معمولی هزینه می کنند و درآمد و اشتغالزایی قابل توجهی دارند. ما قبلا هم گردشگرانی را با کشتی‌های کروز و قطارهای اختصاصی به ایران آورده ایم، درآمدی که پروازهای چارتری ایجاد می‌کنند، به مراتب بیشتر از آنها است، چون مسافران کروز و قطار در وسیله نقلیه خود اقامت می‌کنند و بخشی از هزینه‌های خود را به این شکل کاهش می‌دهند. پورفرج افزود: مهمتر از درآمدزایی، برقراری چارترهای هوایی گردشگری در شرایط حاضر منطقه، سطح امنیت آسمان ایران را نشان می دهد که تبلیغ مثبتی برای کشور و گردشگری نیز خ‌اهد بود.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
"سفر به روسیه به شیوه کشف شهر " این جمله به همراه توضیحات نحوه سفر در صفحه گردشگری تیوال انگیزه من برای همراه شدن با این گروه بود. بنظرم جذاب بود و دوست داشتم که کشوری رو که سفر میکنم اینطوری ببینم .
باید بگم تجربه خیلی خوبی بود همونطوری که دوست داشتم قدم زدن در خیابانهای شهر و گذر از زندگی روزمره مردم
معرفی بناها و مراکز دیدنی توسط آقای دکتر نوروزی یا به قول خودشون گفتن داستان مربوط به آنها باعث شد روسیه به یادماندنی تر باشه برام.
تشکر از گروه تیوال بویژه آقای مهدوی و آقای دکتر نوروزی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مزارع کلزا در کرمانشاه... دیدن متن »

به علت میزان روغن موجود در دانه‌های گیاه کلزا، این گیاه برای سالهای پی در پی کشت می‌شود.روغن کلزا به علت اینکه دارای اسیدهای چرب اشباع نشده و فاقد کلسترول است از کیفیت تغذیه‌ای بالایی برخوردار می‌باشد.

عکس:فرزاد منتی / تسنیممزارع کلزا در کرمانشاه | عکس مزارع کلزا در کرمانشاه | عکس مزارع کلزا در کرمانشاه | عکس مزارع کلزا در کرمانشاه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۶ فروردین
مریم زارعی، فروغ یعقوبی، پرند محمدی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دقیا از کدوم موزه ها دیدن میکنن ؟
عاطفه گندم آبادی این را خواند
درود بر شما
توضیحات اولیه در محیط بیرونی کاخ گلستان ارائه می‌شود، در ادامه مسیر توضیحات مربوط به فضاهای عبوری و جاذبه‌های مسیر بازگو خواهد شد و در نهایت از سه خانه تاریخی مدرس، دبیرالملک و مهربان بازدید به عمل خواهد آمد.
با سپاس
۲۵ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ششمین جشنواره لاله ها؛ کرج... دیدن متن »

ششمین جشنواره گل لاله در بوستان شهید چمران کرج تا آخر فروردین میزبان علاقه مندان به گل و گیاه می باشد.

عکس:احسان رسولی / تسنیمششمین جشنواره لاله ها؛ کرج | عکس ششمین جشنواره لاله ها؛ کرج | عکس ششمین جشنواره لاله ها؛ کرج | عکس ششمین جشنواره لاله ها؛ کرج | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۲ فروردین
امیرمسعود فدائی و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره دوره آموزشی راهنمایان اکوتوریسم
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره دوره آموزشی کمک‌های اولیه |پیشرفته|
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مراسم رزیف در بندر کنگ‎... دیدن متن »

رزیف، مراسمی است سنتی در جنوب ایران که در گذشته دریانوردان پس از روزها کار و تلاش روی دریا، زمانی که به ساحل نزدیک می شدند، جهت شادی و رفع خستگی، اجرا می کردند. امروزه این مراسم، در مراسم شادی و عروسی ها به نمایش گذاشته می شود.

رزیف جزیی از آیین ها و آواهای کار است، از این رو با تغییر شرایط و ضرورت های کار به دنبال تبدیل جهاز های بادی به لنجهای موتوری که سبب شد تا کارهایی مانند برافراشتن بادبان یا کشیدن لنگر باآن آداب و رسوم خاص، یا صیادی و جمع آوری تور ماهیگیری بصورت دسته جمعی از میان برود، برای حفظ و بقای این آیین آن را با ترکیبی از رقص خیزران در جشن های عروسی به نمایش گذاشتند تا در کنار آن به یادآوری و حفظ میراث موسیقیایی پدران و آنچه برآنها گذشته و رنج و مشقت های که برای به دست آوردن لقمه ای نان تحمل کرده اند، یاری رسانند و این آیین را به نسلهای آینده منتقل کنند.

رزیف در گذشته رقص شمشیر بوده است و به ضرورت تحولات تمدنی اکنون رقص خیزران است و جوهره و کارکرد انسانی آن ایجاد اتحاد و همبستگی است؛ بنابراین بیشتر موسیقی حماسی محسوب می شود و خواندن آن اشعار برای ترغیب مردم به دفاع و جنگیدن از خاک سرزمین بوده است.

رزیف برگرفته از واژه رزیف است که به از قرار گرفتن افراد در دو ردیف به هنگام اجرا اشاره دارد. این مراسم در جزیره ­قشم­ بنام "­عضو­ا" یا "عصوا" معروف­ است، گویا این نام از خیزران به عنوان عصا گرفته شده که به مرور زمان به عصو ا تبدیل شده است. عکس های حاضر، اجرای این مراسم سنتی همراه با برافراشتن بادبانهای بوم مسی (لنج نمادین) در ساحل بندر کنگ می باشد که همه سال در ایام نوروز اجرا می شود.

عکس: میلاد رفعتمراسم رزیف در بندر کنگ‎ | عکس مراسم رزیف در بندر کنگ‎ | عکس مراسم رزیف در بندر کنگ‎ | عکس مراسم رزیف در بندر کنگ‎ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره گل لاله در استان مرکزی... دیدن متن »

جشنواره گل‌های لاله در مساحتی به وسعت ۸۰۰۰ متر مربع و با ۲۱ نوع از انواع گل لاله تا ۲۵ فروردین‌ماه در کوی صنعتی اراک دایر می‌باشد.

عکس:علی کریمیجشنواره گل لاله در استان مرکزی | عکس جشنواره گل لاله در استان مرکزی | عکس جشنواره گل لاله در استان مرکزی | عکس جشنواره گل لاله در استان مرکزی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۰ فروردین
عباس الهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بهار واشنگتن... دیدن متن »

هر سال با آغاز فصل بهار و باز شدن شکوفه‌ها شهر واشنگتن جلوه خاصی از زیبایی بهاری پیدا می‌کند، در ادامه تصاویری از این شهر مشاهده می‌کنید.بهار واشنگتن | عکس بهار واشنگتن | عکس بهار واشنگتن | عکس بهار واشنگتن | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۹ فروردین
مریم زارعی، فروغ یعقوبی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۸ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شویدسلام.
بنظر من پررنگ ترین ویژگی مشترک جناب مهدوی و دکتر نوروزی گرامی مسوولیت پذیری و خوش اخلاقی و برخورد پر حوصله شون بود ، که بسیار گرانبهاست.
مهمترین چیزی که من در این سفر اموختم و مینونه بعد از این در سفرهام لحاظ بشه، کافه نشینی و پرسه زنی در مهمترین خیابان هر شهر هست که بنظرم بسیار جالب اومد و کمک زیادی به درک و شناخت بهتر فرهنگ هر شهر می کنه.

خلاصه ش اینکه از اینکه این سفر رو در کنار این گروه و با سبک وسیاقی که تیوال تدارک دید نجربه کردم، خرسندم. این سفر با همه فراز و نشیبش برای من خاطرات شیرین و تجربه های ارزشمند و دوست های خوبی رو به یادگار گذاشت.
خانم دباغیان ممنون که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید.
ایا با وجود این پیاده روی ها و خیابان گردی ها فرصت شد که تمام مکان های دیدنی روسیه رو بازدید کنید؟
۱۸ فروردین
خانم الهه الف
بنده و برخی از دوستان حاضر در این صفحه سالهاست که از خدمات تیوال استفاده می کنند و جزو کاربران اکانتلس حساب می شدند.تا اینکه پاسخگویی به کامنت شما انگیزه ای شد تا به کاربر با اکانت دو روزه (یک روزه سابق) تبدیل شویم.
۲۰ فروردین
خوشحالم که از یک کاربر اکانتلس به کاربر فعال تبدیل شدید. نیمه پر لیوان رو ببینید جناب :)
۲۰ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابتدا از همه دوستان تیوالی که برنامه‌ریزی این سفر رو انجام دادن تشکر می‌کنم.
حضور آقای دکتر نوروزی در این سفر و توضیحات دقیق و کامل ایشان، دست‌آورد این سفر رو چند برابر کرد.
حضور ایشان باعث شد تا این سفر تنها بازدید از روسیه نباشد، بلکه باعث آشنایی با تاریخ، فرهنگ و جامعه روسیه شود.
یکی از نکات ویژه این سفر، سبک این تور بر مبنای شهرگردی و کشف شهر از طریق پیاده‌روی در خیابان‌های شهر یا استفاده از مترو و وسایل نقلیه عمومی بود که باعث شد هر لحظه از این سفر با تجربه خاص و جذابی همراه شود.
تجاربی مانند دیدن موسیقی‌های خیابانی، قدم زدن در هوای بارانی و برفی، وارد شدن به کافه‌ها و شیرینی‌فروشی های جذاب شهر، آشنایی با ساختار شهری، مشاهده ایستگاه‌های مترو و تاریچه ساخت آن‌ها، ارتباط مستقیم با مردم روسیه و...
همچنین امکاناتی مانند هتل، پیگیری ... دیدن ادامه » لیدر تور در زمان‌هایی که مشکلی خاصی برای مسافران به وجود می‌آمد، ترانزیت فرودگاهی و... مناسب بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و وقت بخیر . می خواستم بدونم علت اینکه صفحه گردش ها هرچند روز یک بار دچار اختلال می شه و سفرهایی رو که تاریخشون گذشته و حذف شدن رو مجددا نمایش می ده ( مثل امروز ) چیه ؟ وقتی به صفحه مراجعه می کنیم برای اطلاع از سفرهای جدید ، به جای اون با لیست طولانی سفرهای تاریخ گذشته مواجه می شیم و حس بدی پیدا می کنیم . این موضوع باعث می شه این طور به نظر بیاد که این صفحه متولی و ناظر نداره . لطفا رسیدگی کنید . سپاسگزارم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید