تیوال گردشگری
T1 : 04:03:25
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید

 

آلبوم عکس
روستای زغال اخته... دیدن متن »

هیر روستایی درانتهایی ترین بخشهای الموت و در فاصله ۶۵ کیلومتری قزوین است.

روستایی که بعد از گذشتن پیچ و خم های بسیار و گذر از دره ها و مسیر صعب العبور میتوان به آن رسید. بعد از طی کردن این راه پرمشقت، صدای خروش نینه رود در کنار انبوه درختان زغال اخته، خستگی مسیر را از بین میبرد. اینجا هیر پایتخت زغال اخته ایران است.

اخته زغال یا زغال اخته میوه ای ست که طرفداران زیادی در ایران دارد و اغلب منتظر فصل رسیدنش هستند. منطقه هیر الموت حدود ۹۰ درصد زغال اخته ایران را تولید می کند و به نوعی پایتخت زغال اخته ایران محسوب می شود و بسیاری از اهالی روستا و حتی شهر در فصل برداشت این محصول سختی مسیر را به جان می خرند تا سهمی در برداشت و توزیع این محصول داشته باشند.

عکس: فرهاد صفریگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معاون گردشگری کشور،
» روز جهانی گردشگری با تِم محرم برگزار می‌شود
... دیدن متن »

معاون گردشگری کشور از برگزاری روز جهانی گردشگری با تِم «محرم» خبر داد.

محمد محب‌خدایی که یک‌ماه از آغاز مسؤولیتش در معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می‌گذرد، درباره برنامه‌های امسالِ این سازمان برای روز جهانی گردشگری که مطابق تقویم جهانی، هر سال در روز ۲۷ سپتامبر (پنجم مهرماه) اجرا می‌شود، گفت: روز جهانی گردشگری امسال در ایران با محرم متقارن شده است و از آنجا که در تمام شهرهای ایران برنامه‌های مناسبتی، آیینی و مذهبی برگزار می‌شود، تصمیم گرفته شد از این ظرفیت بالفعل برای گرامیداشت روز جهانی گردشگری استفاده شود.

وی یادآور شد: مراسم‌هایی که در شهرهای زیارتی مثل مشهد، شیراز و قم و آیین‌ها و سنت‌هایی که در زنجان، کاشان و مشهد اردهال برگزار می‌شود، همیشه برای گردشگران جذاب بوده است، چرا از این ظرفیت در زمانی چون روز جهانی گردشگری بهره نبریم؟ این مراسم‌ها ناخودآگاه و در سطحی ملی با گردشگری درگیر است.

او در پاسخ به این سوال که با توجه به چنین تصمیم و رویکردی، مشخصا چه برنامه‌ای برای روز جهانی گرشگری دارید و چه اتفاق متفاوتی صرف‌نظر از آیین‌ها و مناسبت‌های عاشورایی رخ خواهد داد، گفت: مراسم و برنامه در کشور و در سطحی ملی وجود دارد. ما فقط به استان‌ها اعلام می‌کنیم روی مراسم‌های مناسبتی و آیینی محرم تاکید بیشتری داشته باشند.

خدایی همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه متقارن شدن محرم با فصل ورود گردشگران خارجی به کشور و اعمال محدودیت‌های در برخی اماکن زیارتیِ شهرهایی چون شیراز و قم برای ورود گردشگران خارجیِ غیرمسلمان، چه تدبیری اتخاذ خواهد شد تا درحالی‌که قرار است از مراسم‌ها و آیین‌های محرم در گردشگری استفاده شود، چنین محدودیت‌های در پذیرش گردشگران خارجی به طور موقت و در این مقطع زمانی برطرف شود، گفت: در شهری مثل مکه هم ورود غیرمسلمان‌ها ممنوع است، آن‌ها هم برای گردشگری تعریفی دارند و برای همین هم است که ما تاکید می‌کنیم گردشگری مذهبی و آیینی‌ را یکی نکنیم.

سازمان جهانی جهانگردی از سال ۱۹۸۰ میلادی تاکنون، ۲۷ سپتامبر را به عنوان روز گردشگری جهانی گردشگری جشن می‌گیرد. انتخاب این روز به انگیزه‌ی پایان فصل رونق گردشگری در کشورهای نیمکره شمالی کره زمین و شروع فصل تعطیلات در نیمکره جنوبی است. هدف از گرامیداشت ۲۷ سپتامبر نیز بالا بردن سطح آگاهی در مورد نقش گردشگری در جامعه جهانی و نشان دادن چگونگی تاثیر گردشگری بر ارزش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی در سراسر جهان است.

بسیاری از کشورها هر سال به این مناسبت برنامه‌های متفاوت و جشن‌هایی را برگزار می‌کنند و برای رونق صنعت گردشگری‌شان و بیشتر درگیر کردن مردم با این مفهوم، تخفیف‌ها و فرصت‌هایی را در اختیار مسافران داخلی و خارجی می‌گذارند. این رویداد در ایران معمولا با برگزاری یک همایش در سطح مسؤولان عالی‌رتبه کشور و با حضور و تقدیر از برخی فعالان گردشگری گرامی‌داشته می‌شود.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» مرمت موزه ایران باستان به درخواست آندره گدار پس از ۸۰ سال
... دیدن متن »

مدیرکل موزه ملی ایران، با یادآوری صحبت آندره گدار، طراح موزه ملی که فضای این موزه فقط برای ۱۰ سال ظرفیت دارد، اعلام کرد: طرح مرمت و ساماندهی موزه ایرانِ باستان تا پایان ۸۰ سالگی این موزه تهیه می‌شود.

جبرئیل نوکنده که صبح روز شنبه (اول مهرماه) در نشست خبری ستاد ۸۰ سالگی کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی ایران در کتابخانه موزه ملی ملک صحبت می‌کرد، گفت: آندره گدار، طراح موزه ملی ایران، پس از طراحی که در زمان ساخت موزه برای این موزه تهیه کرد، گفته بود این موزه فقط تا ۱۰ سال بعد، با توجه به کاوش‌ها و یافته‌های زیادی که از سایت‌های باستانی به دست می‌آید، جوابگوست.

او افزود: به همین دلیل در ۸۰ سالگی موزه ملی ایران برنامه ریزی کردیم تا طرح بازسازی موزه ایران باستان به پایان برسد که امیدواریم تهیه طرح آن تا پایان سال انجام و از اواخر امسال بتوانیم عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

وی تاکید کرد: در این راستا باید طرح محتوایی بازنگری شود که امیدواریم این کار نیز به زودی انجام و موزه ایران باستان در وضعیت موجود استمرار یابد.

جواب به درخواست آندره گدار بعد از ۸۰ سال

نوکنده با بیان این‌که بازسازی موزه ایران باستان که تا پایان امسال انجام می‌شود بر اساس طرحی است که آندره گدار، پایه‌گذار و معمار این موزه برای بازسازی در دهه‌های قبل در نظر گرفته بود که با نظر کارشناسان کامل‌تر شد، افزود: این طرح که عملیات اجرایی آن از اواخر امسال آغاز می‌شود، تامین کننده انتقادات و پیشنهادات بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است که امروز در قالب یک طرح کارشناسی درآمده است.

وی ادامه داد: موضوع بازسازی موزه ایران باستان به عنوان قدیمی‌ترین موزه ایرانی، در دهه ۵۰ و سپس در دهه ۸۰ به طور جدی مطرح شد، اما این اتفاق امسال به سرانجام رسید که بر این اساس کارشناسان ایتالیایی قرار است در این زمینه به کمک ما بیایند.

مدیر کل موزه ملی اظهار کرد: در موزه ایران باستان، سه میلیون اثر تاریخی نگهداری می‌شود که ۳۰۰ هزار اثر قابلیت نمایش دارند، اما فقط چهار هزار اثر آن به نمایش گذاشته شده‌اند. این مجموعه‌ی‌ غنی به توسعه فضای فیزیکی نیاز دارد و در جلسات متعددی، رایزنی و توافقات ضمنی انجام شده تا ساختمان وزارت خارجه و میدان مشق به فضای موزه ملی الحاق شود، اما تاکنون این امر میسر نشده است.

او با بیان این‌که امیدوارم در برنامه ششم توسعه با نظر مساعد دولت دوازدهم، الحاق میدان مشق و ساختمان وزارت خارجه به موزه ملی انجام شود، افزود: یکی از وظایف موزه ملی ایران ملاقات با دیگر موزه‌هاست و همکاری موزه ایران باستان و موزه ملک در راستای گفتمان سازی بین موزه‌ها می تواند به یک الگو و تجربه موفق برای همکاری دیگر موزه‌ها تبدیل شود.

ملاقاتی جدی بعد از ۸۰ سال برای دو موزه

وی در ادامه برگزاری این برنامه مشترک را ملاقاتی جدی برای دو همسایه که از ۸۰ سال پیش با یکدیگر همسایه‌اند دانست و گفت:‌ این دو موزه پس از این همه سال با یکدیگر ملاقات جدی دارند تا بتوانند برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند.

نوکنده اضافه کرد: موزه ملی ایران موظف است با موزه‌های دیگر ملاقات کند و تجربه‌های جدی و جدیدی را به دست آورد تا بتواند گفتمان بین موزه‌ای را عملی کند. امیدوارم هر دو موزه یک تجربه خوب در این زمینه ایجاد کرد.

وی درباره برنامه‌های جداگانه موزه ملی ملک نیز اظهار کرد: انتشار کتاب راهنمای فارسی و انگلیسی موزه و برگزاری چندین نمایشگاه بین‌المللی به صورت مشترک با کشورهای ارمنستان و کره‌جنوبی تا پایان سال از مهمترین اقدامات کوزه ملی ایران به صورت مستقل از کتابخانه و موزه ملی ملک است.

نمایشگاهی مشترک با موزه مقدم

مدیر کل موزه ملی ایران همچنین از برگزاری یک کار مشترک با موزه مقدم خبر داد و گفت: با توجه به اینکه محسن مقدم موسس موزه مقدم بیشترین کاوش‌های باستان‌شناسی خود را در گیلان انجام داده و آثار به دست آمده از نتیجه کاوش‌ها، در موزه ملی ایران است، قرار است ان به زودی در قالب یک نمایشگاه مشترک برپا شود.

به گفته وی، برگزاری برنامه‌های ۸۰ سالگی موزه ملی ایران به استان‌های مختلف کشور ابلاغ شده و تاکنون کرمانشاه و گیلان پیشنهاداتی را برای برگزاری این مناسبت داشته‌اند که طرح‌های محتوایی آن‌ها در حال حاضر درد ست بررسی است.

مدیریت هیات امنایی برای موزه ملی ایران شاید در برنامه ششم توسعه

نوکنده همچنین درباره علت اجرایی نشدن مدیریت این موزه در قالب هیأت امنایی اظهار کرد: همه امیدواریم در برنامه ششم این اتفاق رخ دهد. شاید موزه‌ها به سمت هیات امنایی رفته و مخاطب محور شوند و شاید بتوانیم از کمک‌های مالی آن‌ها استفاده کنیم.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاشکی جمعه بود :(
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیر اداره کل موزه‌ها اعلام کرد؛
» کاهش زمان کار موزه‌ها در نیمه‌ی دوم سال
... دیدن متن »

 مدیر اداره کل موزه‌ها اعلام کرد: زمان بازدید از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نیمه دوم سال یک ساعت کاهش یافت.

محمدرضا کارگر توضیح داد: با توجه به عقب کشیده شدن ساعت در نیمه دوم سال، زمان بازدید از موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این شش ماه، یک ساعت کاهش خواهد داشت که بر این اساس این مدت زمان از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ خواهد بود.

او درباره‌ی دیگر تصمیمات و زمزمه‌هایی که مبنی بر حذف برخی تسهیلات مانند تخفیف برای اقشار مختلف در بازدید از موزه‌ها مطرح می‌شود و همچنین افزایش قیمت بلیت ورودی موزه‌ها، بیان کرد: در حال حاضر همه چیز مانند گذشته است و هیچ تغییری در اولویت کاری نیست، مگر این‌که با رویکرد رییس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چنین مواردی در دستور کار قرار گیرد.

کارگر همچنین درباره‌ی تعطیلی‌ موزه‌ها در دهه‌ی ‌نخست محرم، اظهار کرد: براساس بخشنامه‌ی ابلاغ شده در سال ۹۴ و با کاهش زمان تعطیلی موزه‌ها، فقط روزهای تاسوعا و عاشورا موزه‌ها و بناهای تاریخی زیر نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تعطیل هستند.

در ۱۶ خرداد ۱۳۹۴ محمد حسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخشنامه‌ای به همه‌ استان‌ها و کاخ موزه‌های کشور، ساعت کار موزه‌ها را از ۹ صبح تا ۱۹ اعلام _در نیمه نخست سال_ و همچنین تعطیلی هفتگی همه‌ اماکن مذکور را لغو کرد.

بر اساس آن بخشنامه؛ موزه‌ها، کاخ موزه‌ها و اماکن فرهنگی- تاریخی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی در روزهای ۱۴ خرداد به مناسبت رحلت حضرت امام خمینی(ره)، بیست و یکم ماه رمضان به مناسبت شهادت حضرت امام علی (ع)، بیست و پنجم شوال به مناسبت شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، نهم و دهم محرم به مناسبت تاسوعا و عاشورای حسینی و بیست و هشتم ماه صفر به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم(ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) تعطیل است.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان همراه تیوال

سلام

سفر روسیه به همراه تیم تیوال و همراهان تیوال بسیار دلچسب و مطلوب بود . بازدید از تمامی مکان های که از قبل تعیین شده بود به بهترین شکل صورت گرفت و تیم خوب تیوال در کمال آرامش تمامی برنامه را بشکل مناسب مدیریت کردند . تعداد دوستان همسفر نسبتا زیاد بود ولی همدلی و تلاش مثال زدنی تیم خوب تیوال توانست سفری بیاد ماندنی خلق کند . حضور دکتر نوروزی در بسیاری از بازدید ها سودمند بود و ایشان اطلاعات و تجربیات جالبی را در اختیارمان قرار دادند . من به شخصه امیدوارم تیم تیوال با این تجربه خوب ، سفر های بیادماندنی دیگر برای اعضا رقم بزند .
الهه الف و یاسمن پورمهران این را خواندند
امین مهدوی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برج های کبوتر روستای گورت... دیدن متن »

برج‌‌های کبوتر از آثار منحصربه‌فرد اصفهان به شمار می‌آیند. کبوترخانه‏ ها مکانی برای استقرار کبوتران بوده که به منظور تهیه کود برای استفاده در کشاورزی، احداث شده‌اند. این بناها با توجه با ساختار خاصی که دارند، از نظر معماری قابل توجه هستند.برجهای کبوتر از نمونه های منحصر به فرد برجهای کبوتر رشته ای می باشد که به علت قرارگیری در دشت باز مناظر بدیع و قابل توجهی جهت افزایش پتانسیل های گردشگری به وجود آورده. تنها تعداد محدودی از این برجها باقی مانده که نیازمند توجه مسئولین است.

عکس:علیرضا وثیق انصاری / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» کشف جام کهن برنزی با اشعار حافظ در مسکو
... دیدن متن »

شهرداری مسکو روز سه شنبه اعلام کرد: قطعات جام برنزی مزین به اشعار حافظ شاعر مشهور ایرانی در کاوش های میدان «بیرژاوی پلوشاد» (نزدیکی میدان سرخ) یافت شد.

در گزارش آمده است: کارشناسان دو ماه برای ترجمه و معنی اشعار روی جام از زبان فارسی به روسی که ماجرای یک بزم عاشقانه و عارفانه را شرح می داد، زمان صرف کردند.

این جام در جریان کاوش ها در چارچوب برنامه «خیابان من» کشف شد.

در گزارش شهرداری مسکو، سروده حافظ بر روی جام برنزی اینگونه آمده است:

ساقی به نور باده برافروز جام ما

مطرب بگو که کار جهان شد به کام ما

ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم

ای بی خبر ز لذت شرب مدام ما

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

ثبت است بر جریده ی عالم دوام ما

چندان بود کرشمه و ناز سهی قدان

کاید به جلوه سرو صنوبر خرام ما

منبع: ایرنا

۵ روز پیش، چهارشنبه
sharareh Ay این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتلی در دل طبیعت کارائیب... دیدن متن »

هتلLadera-Resort هتلی زیبا در دل طبیعت جزیره سنت لوئیس در دریای کارائیب استو این هتل۳۸ اتاق به شکل ویلاهای زیبا و مستقل دارد و هر اتاقی دیواره شیشه ای به سمت طبیعت بکر منطقه دارد؛ همراه با رستورانی زیبا و استخرهای مجهز و آب گرم طبیعی. هزینه اقامت در این هتل از شبی یک و نیم میلیون تا پنج میلیون تومان است.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
۶ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عروسی محلی خراسان شمالی... دیدن متن »

عروسی کرمانچ با آداب و سنن خاصی در منطقه خراسان شمالی برگزار می شود،مراسم عروس کشان ،رقص چوب،کشتی آلیش وپرتاب سیب توسط دامادبه میهمانان از رسوم این عروسی می باشد. بافت قومی و مولفه های فرهنگی متفاوت است. در روستای راز و غلامان مردم به زبان و لهجه های مختلفی صحبت می کنند. اقوام تات، ترک ها، ترکمن ها و فارس ها ، اهل سنت و شیعه در کنار هم به خوبی زندگی می کنند.

عکس: حامد جعفرنژاد / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
سین.میم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معبد وات پو (Wat Pho) دربانکوک
این معبد ثروتمندترین معبد بانکوک، پایتخت کشور تایلند می‌باشد که یکی از بهترین جاذبه‌های تاریخی با معماری باورنکردنی و حیرت‌آور است. مجسمه‌های اسب آبی 46 متری از جنس طلا که بودا را در سفر به نیروانا همراهی می‌کنند، در این معبد قرار دارند. در نزدیکی این معبد یک مدرسه آموزش ماساژ قرار دارد که در صورت تمایل می‌توانید در تور تایلند در کلاس‌های آن نام‌نویسی نمایید.
http://buralan.com/post/%D8%B9%D8%AC%D8%A7%DB%8C%D8%A8-%D9%87%D9%81%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF
در تور تایلند علاوه بر بازدید از این معبد قدیمی می‌توانید یک ماساژ سنتی تایلندی نیز دریافت کنید زیرا همانطور که گفتیم این معبد خواستگاه ماساژ تایلندی است و یک مدرسه ماساژ نیز در نزدیکی آن در حال فعالیت است. در معبد بودای خوابیده در بانکوک، 108 سیم و مجرای برنزی تعبیه شده ... دیدن ادامه » که مرتبا صدای انداختن سکه‌هایی را که گردشگران تور بانکوک درون ظورف معبد می‌اندازند به گوش می‌رسد. تایلندی‌ها بر این باورند که اگر در تمامی این مجراهای برنزی سکه بیندازید، خوش شانسی می‌آورید و با انداختن هر سکه می‌توانید یک آرزو کنید. در ورودی معبد می‌توانید اقدام به خرید سکه‌های کوچک به قیمت 20 بات کنید.
نام اصلی معبد بودای خوابیده (Reclining Buddha)، در زبان تایلندی معبد "وات پو" (Wat Pho) است. معبد بودای خوابیده یکی از معابد قدیمی و معروف تور تایلند است. این معبد همراه با بنیاد بانکوکا و توسعه جزیره Rattannakosin به دستور شاه رامای سوم انجام شد. شاه راما سوم تصمیم داشت پایتخت را از شهر باستانی آیوتا به بانکوک تغییر دهد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جاذبه های عجیب تایلند
تایلند یکی از پرگردشگرترین کشورهای قاره آسیا برای بازدید از جاذبه‌هایی منحصربه‌فرد است. تایلند جاذبه های عجیبی دارد که در این مقاله به معرفی تعدادی از آنها پرداخته‌ایم.
مجموعه آبشارهای اروان که در دل پارک ملی اروان (Erwan) تایلند قرار دارند، شامل هفت آبشار زیبا است که از میان سنگ‌ها و آبراه‌های آهکی می‌خروشند. گفته می‌شود که بلندترین آبشار این مجموعه شبیه به یک فیل اسطوره‌ای سه سر می‌باشد.
http://buralan.com/post/8-%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%A2%D9%85%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF
بازدید از بازار طلسم (Amulet) در تور بانکوک یکی از فعالیت‌های جالب است. اگر در تور تایلند به دنبال خرید چشم زخم یا طلسم‌هایی از این نوع هستید بهتر است به بازار Amulet سری بزنید.
کیفیت چترهای کاغذی زیبایی که در تایلند پیدا می‌شود، واقعا ورای ... دیدن ادامه » تصور است و با مراجعه به روستای بو سانگ در تور تایلند می‌توانید از نزدیک شاهد ساخت این چترها به عنوان صنایع دستی روستا باشید.
معبد Wat Samphran در 17 طبقه در استان Khlong Mai تایلند قرار دارد که یک اژدهای غول پیکر دور ساختمان آن وجود دارد. این معبد زیبا دارای مقبره‌ها و مجسمه‌های بسیار زیبایی است که از آن جمله می‌توان به مجسمه برنزی بودا اشاره نمود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مجموعه Art in Paradise در بانکوک
با بازدید از مجموعه Art in Paradise در تور بانکوک، سفری به سرزمین عجایب فانتزی داشته باشید. این مجموعه هم برای بزرگسالان و هم کودکان مکانی بسیار جالب و سرگرم کننده است که می‌توان ساعت‌ها وقت را صرف گرفتن عکس‌های جالب و خنده‌دار و گاهی احمقانه بکنید. فقط کافی است کمی به قوه تخیل خود بال و پر داده و بگذارید با آن اثر هنری ارتباط برقرار کند.
مجموعه Art in Pradise به شش بخش تفکیک می‌شود که عبارتند از: منطقه فانتزی، منطقه کلاسیک، منطقه طبیعی، منطقه آکواریوم و سافاری، منطقه مدرن و بالاخره منطقه هنر رسانه‌ای.
http://buralan.com/post/art-in-pradise-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF
ر این مجموعه بیش از 150 نقاشی دیواری جالب و دیدنی روی دیوارها و کف زمین نقاشی شده که با ایستادن کنار آن‌ها یا دراز کشیدن روی این نقاشی‌ها، شما نیز بخشی از نقاشی خواهید شد.
به دلیل اینکه ... دیدن ادامه » این نقاشی‌ها سه بعدی هستند، عکس‌هایی که از آن‌ها می‌گیرید هم بسیار واقعی می‌شود گویی شما بخشی از این نقاشی‌ها هستید و به همین دلیل می‌توانید جالب‌ترین عکس‌های تور تایلند خود را در این مجموعه بگیرید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شهر مینیاتوری Kidzania در بانکوک
کیدزانیا (KidZania)، آخرین و بدون شک خلاقانه‌ترین تازه وارد به صحنه آموزشی بانکوک است. مطمئن باشید با رفتن به این مرکز در تور تایلند تجربه‌ای خواهید داشت که هیچ کجا آن را قبلا حس نکرده‌اید. میزان تفریح در این مرکز به سطح کاملا جدیدی انتقال یافته است. KidZania در اصل یک شرکت مکزیکی است و از سال 1999 در سانتافه مراکز سرگرمی برای خانواده‌ها می‌ساخته است و بعد از آن 18 مرکز دیگر در نقاط مختلف جهان تاسیس کرده.
http://buralan.com/post/%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-kidzania-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF
تک تک مغازه‌ها و ساختمان‌های شهر کیدزانیا یک تجربه آموزشی برای بچه‌های 4 تا 15 ساله هستند. این جا خبری از نمایش‌های "چگونه انجام دهید" کسل‌کننده نیست. این جا بچه‌ها خودشان بخشی از این شغل‌ها می‌شوند.
در هر یک از فعالیت‌ها، گروه‌های ... دیدن ادامه » 6 تا 8 نفره می‌توانند شرکت کنند و والدین اجازه دخالت یا مشارکت را ندارند. این جا دنیای واقعی بچه‌ها است، بنابراین پدرها و مادرها تنها اجازه دارند شاهد عملیات باشند و عکس بگیرند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جاذبه های طبیعی تایلند
تایلند یکی از بهترین کشورهای قاره آسیا برای بازدید از جاذبه‌هایی منحصربه‌فرد است. این کشور با داشتن جاذبه‌هایی طبیعی حیرت‌آور در لیست سفر گردشگران حرفه ای قرار دارد.
آبشار تی لو سو در منطقه حفاظت شده حیات وحش امفانگ (Umphang) واقع شده است و زیباترین آبشار کشور تایلند به حساب می‌آید. این آبشار از ارتفاع 300 متری سرچشمه می‌گیرد و توسط جنگل بکری احاطه شده.
http://buralan.com/post/10-%D8%AC%D8%A7%D8%B0%D8%A8%D9%87-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF
نام Klong Song Nam یا Khlong Song Nam در زبان تایلندی به معنای "دو راه آب" است. تالاب زیبای Tha Pom در استان کرابی تایلند واقع شده است. در این مکان می‌توانید طلاقی آب روان و جاری و آب دریا از جنگل‌های مانگرو را مشاهده نمایید.
Phu Phra Bat نام یک پارک جنگلی واقع در استان اودون تانی تایلند، یعنی شمالی‌ترین نقطه تایلند، ... دیدن ادامه » است. نام این منطقه بر اساس دو رد پا از بودا که در یکی از سنگ‌های درون غار نقش بسته، نامگذاری شده است.
Maenam Song Si مکانی است که رودخانه آبی رنگ مون (Mun) به رودخانه قهوه‌ای رنگ Mekong می‌پیوندد. این نقطه در منطقه Khong Chiam قرار دارد. اگر در تور تایلند قصد بازدید از این منطقه را دارید می‌توانید قاقی کرایه کرده و از تماشای آبرفت زیبا لذت ببرید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کرابی از زیباترین جزایر کشور تایلند است که در لیست سفر گردشگران بسیاری قرار گرفته است. برای آن‌هایی که به دنبال یک جفت کفش جیمی چو یا یک ساعت مچی کارته اصل می‌گردند، کرابی کمی ناامیدکننده خواهد بود. با این حال این منطقه بوتیک‌های خوب و مناسب بسیاری دارد؛ مخصوصا در منطقه آئو نانگ. با بیشتر شدن مال‌های بزرگ در نزدیکی شهر کرابی، کالاهایی که می‌توانید در تور کرابی با قیمت خوب خریداری کنید به مقدار زیادی افزایش یافته‌اند. صحنه خرید در کرابی به پای دیگر شهرهای تایلند مانند بانکوک نمی‌رسد؛ بنابراین بهتر است تجربه خرید در کرابی را بخشی از کامل کردن لذت سفرتان در نظر بگیرید. کرابی همچنان برای آن دسته از مسافران تور تایلند که می‌خواهند برای برگشت از سفرشان سوغات‌های باحال بخرند، گزینه های زیادی دارند.
http://buralan.com/tours/krabi-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8C
کرابی ... دیدن ادامه » خانه سواحل رویایی، جزیره‌ها و پوشش گیاهی بی‌نظیر است و گستره متنوعی از غذاخوری‌ها از رستوران‌های هتل‌های 5 ستاره تا دکه‌های کنار ساحل را پوشش می‌دهد. شهر کرابی تعداد زیادی رستوران ساده و بی‌آلایش اما خوب دارد. آئو نانگ گستره متنوعی از رستوران‌هایی با غذاهای دریایی، فست فودها و خانه‌های استیک را در خود جای داده است.
دنیای غذای کرابی شامل غذاهای خوشمزه تایلندی (بیشترشان شامل غذاهای دریایی تازه و همیشه در دسترس) و رستوران‌های بین‌المللی بسیاری است که توسط خارجیانی اداره می‌شوند که مشتاقانه بهترین‌های کشورشان را به این گوشه کوچک تایلند آورده‌اند. اگر دوست دارید همزمان با غذا خوردن از منظره‌های زیبای طبیعی لذت ببرید، در تور کرابی یک غافلگیری بزرگ در انتظارتان خواهد بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بانکوک از زیباترین شهرهای کشور تایلند می‌باشد که بسیار زیبا و دیدنی است. این شهر در سال 2016 پرگردشگرترین شهر جهان بوده. انبوه آسمان‌خراش‌هایی که بخش‌های مختلف مرکز شهر را قرق کرده‌اند، مجموعه‌ای بی‌نظیر از کافه‌ها را روی سقف‌هایشان جای داده‌اند در آن بالا، دور از هیاهو و شلوغی آن پایین، می‌توانید یک نوشیدنی گوارا بنوشید و از مناظر تماشایی و رویایی بانکوک در هنگام غروب آفتاب لذت ببرید.
http://buralan.com/tours/%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9%D9%88%DA%A9-bangkok
معبدهای بانکوک برخی از باشکوه‌ترین و جذاب‌ترین نمونه‌ها در کل تایلند هستند. بیشتر از 400 معبد در شهر وجود دارد و بسیاری از آن‌ها ارزش بازدید را دارند؛ اما معبد سپیده دم (Wat Arun) و معبد Wat Pho می‌بایست در لیست گشت‌های شهری تمام کسانی که به این منطقه سفر می‌کنند، است.
در شهری که با برخی از مجلل‌ترین و باشکوه‌ترین مال‌های ... دیدن ادامه » کل دنیا پر شده است چطور باید انتخاب کرد؟ واقعیت این است که بسیاری از مسافران تور تایلند، بانکوک را تنها برای خرید انتخاب می‌کنند. سواحل و معابد تماشایی این کشور را در شهرهایی مانند پاتایا، پوکت و چیانگ مای تجربه می‌کنند و برای خرید کردن به این سفر می‌آیند. به هر حال اگر نتوانستید به تمام مال‌ها سر بزنید و مجبور شدید انتخاب کنید برای بهره بردن از قیمت‌های ارزان و تخفیف‌های عالی به MBK بروید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طوفان فلوریدا... دیدن متن »

طوفان سهمگین ایرما در آمریکا، به قلوریدا آمریکا رسید و خرابی و خسارت های زیادی به جا گذاشته است. خبرکزاری رویترز، تصاویری از بالا از شهر فلوریدا منتشر کرده است که در ادامه مشاهده می کتید.

عکس: Carlo Allegri / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
وحید هوبخت و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» کشف گور ۳۵۰۰ ساله در مصر
... دیدن متن »

باستان شناسان موفق به کشف یک گور باستانی متعلق به ۳۵۰۰ سال پیش در نزدیکی دره پادشاهان مصر شدند. به گزارش تلگراف، وزارت آثار تاریخی مصر از کشف یک گور باستانی همراه با جسد مومیایی یک زرگر، زن و دو فرزندش در شهر کهن «اقصر» در نزدیکی دره پادشاهان و در یک گورستان متعلق به مقامات و نجیب زادگان خبر داد که قدمت آن به دودومان هجدهم مصر و حدود قرن ۱۵ قبل از میلاد می‌رسد.

این گور شامل یک اتاق کوچک در سطح زمین و یک اتاق در عمق ۸ متری است که ۴ مومیایی در آن قرار داده شده است و در کنار آنها نیز اسکلت، آثار باستانی مرتبط با مراسم تشییع جنازه شامل ۱۵۰ مجسمه اوشابتی، چهار تابوت چوبی، جواهرات و سکه‌های ویژه مراسم تدفین کشف شده است. در این گور دو مجسمه نشسته از این زرگر و به همراه همسرش نیز کشف شده و تصویری از پسر آنها نیز بین آنها نقاشی شده است.

 «زاهی حواس» یکی از برترین مصرشناسان و وزیر پیشین آثار تاریخ مصر می‌گوید: «کشف این گور که شامل مومیایی یک نجیب‌ زاده است، می‌تواند از اهمیت فراوانی برخوردار باشد.» این خبر می‌تواند خبر خوبی برای صنعت گردشگری مصر باشد که در تلاش برای احیای شرایط ایده آل خود است.

صنعت گردشگری مصر که زمانی یکی از اصلی‌ترین منابع درآمد ارزی این کشور بود، از سال ۲۰۱۱ و بروز ناآرامی‌هایی که به خلع قدرت از حُسنی مبارک انجامید، وارد بحران شد و بهبود این صنعت حیاتی در مصر هر بار با برور بحرانی جدید به تعویق می‌افتاد. با گذر از این دوران بحرانی، مقامات گردشگری مصر حالا از بهبود قابل توجه گردشگری در این کشور خبر می‌دهند و این اکتشافات جذاب باستان شناسی نیز می‌تواند، نقش مهمی در بازگردندن مجدد توریست‌ها به این کشور تاریخی داشته باشد.

منبع: ایسنا

سید حامد حسینیان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
حیف شد این سفر کنسل شد، لطفا دوباره برقرارش کنید، پاییز اون منطقه بسیار زیباست، مهر زمان مناسبیه. دوباره برقرارش کنید.
ممنونم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دریاچه گهر؛ نگین زاگرس... دیدن متن »

دریاچه «گهر» زیباترین دریاچه کوهستانی ایران در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر دورود و در میان رشته کوه اشترانکوه در استان لرستان با ارتفاع ۲۳۵۰ متر از سطح دریا واقع شده و دارای دو بخش گهر کوچک و گهر بزرگ است. این دریاچه از لحاظ زیست بوم و محیط طبیعی اهمیت زیادی دارد و به علت نداشتن جاده چندان مناسب تا حد زیادی از خرابی و آلودگی به دست انسان به دور مانده است.

عکس: علی کریمیگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با افزایش نسبت به سال گذشته
» ۹ میلیون ایرانی سال گذشته به خارج سفر کردند
... دیدن متن »

۹ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۱۴۰ نفر در سال گذشته از ایران به خارج از کشور سفر کردند. عبدالرضا مهاجری‌نژاد ـ مدیرکل دفتر برنامه ریزی و حمایت از توسعه معاونت گردشگری ـ این آمار را به ایسنا اعلام کرد و در ادامه با اشاره به آمار مسافرانی که در پنج ماه نخست امسال به خارج از کشور سفر کرده‌اند، گفت: ۳ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۶۹۲ نفر در پنج ماه نخست امسال از ایران خارج شده‌اند که این تعداد در مدت زمان مشابه سال گذشته، ۲ میلیون و ۸۷۵ هزار و ۲۰۳ نفر بوده است.

به گفته او، سفر ایرانی‌ها در پنج ماه نخست امسال در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، ۲۰.۹ درصد رشد داشته است. مهاجری‌نژاد اظهار کرد: بیشترین کشورهایی که این مدت ایرانیها به آن سفر کرده‌اند به ترتیب، ترکیه، عراق، امارات، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، آلمان و عربستان بوده است.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه معاونت گردشگری با بیان این که بالا بودن نرخ خدمات در ایران و همچنین تنوع محصول در سایر کشورها باعث شده گرایش مردم به سفرهای خارجی بیشتر شود، گفت: باید کاری کنیم نرخ خدمات در ایران کاهش یابد، البته اقداماتی درحال انجام است، ولی این مساله روی سفرهای داخلی و همین طور ورود گردشگران خارجی و سفر ایرانی ها تاثیر زیادی گذاشته است.

مهاجری‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: در سایر کشورها تنوع محصول آنقدر زیاد است که دیگر لازم نیست از خدمات سفر درآمدزایی کنندو معمولا با عرضه محصولات متنوع در بخش غذا، خرید و تفریحات، این درآمدها را جبران می کنند، اما در ایران این روند برعکس است و تنها با فروش خدمات گردشگری، درآمد کسب می‌شود و به همین دلیل نرخ ها بالا است.

 

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به مناسبت روز جهانی صلح
» پیام صلح ایران از برج آزادی به گوش جهان می رسد
... دیدن متن »

نشست خبری برنامه سمفونی نور سی مرغ صلح صبح امروز با حضور دکتر شیدا مهنام، مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، نعمت اله پایان؛ رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی، امیررضا سالاری؛ تهیه کننده و کارگردان، همکاران پروژه سی مرغ صلح و نمایندگان رسانه ها در برج آزادی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی برج آزادی، در ابتدای نشست امیر رضا سالاری به برنامه قبلی که برگزار کرده بود اشاره کرد و افزود: موسسه هنری دی سان گروهی متشکل از دانش آموختگان و هنرمندان دانشگاه های مختلف به خصوص دانشگاه تهران است که با هدف صلح دور هم جمع شده اند و پروژه سی مرغ صلح را اجرا خواهند کرد.

ما بر اساس شعار جهانی یونسکو – همان گونه که جنگ در ذهن بشر شکل می گیرد، صلح هم باید در اذهان مردم شکل بگیرد – از زمان های مختلف تاریخی و از نوشته ها و تصاویر روی سنگ ها تا کنون در این برنامه بهره برده ایم و سعی کرده ایم از خودمان حرف نزنیم و تمام حرف هایمان نقل قول از بزرگان صلح دنیا نظیر گاندی، ماندلا، سعدی، حافظ، کوروش و .. است. همچنین ما در این پروژه از موتیف ها و تصاویری استفاده کرده ایم که مردم همه نقاط دنیا با آن ارتباط برقرار کرده و جزئی از فرهنگ خود بدانند و بتوانیم با این کار پیام صلح جهانی را مطرح کنیم. سالاری ادامه داد: ویدئو مپینک و new art هنوز در ایران جا نیافتاده و جایگاه خود را پیدا نکرده اند.

در خیلی از مراسم ها و کنسرت ها از ویدئو مپینگ نام برده می شود در حالی که تنها نورپردازی اجار می شود. وی سپس به تعریف ویدئو مپینگ پرداخت و گفت: این هنر، هنر جدید است که با نگاشت روی یک بنا و با توجه به معماری آن انجام می شود و هویت بنا را منعکس می کند و باید حاوی معنا، مفهوم و ارسال پیام باشد.همانگونه که جنبش وال استریت با یه پروژه ویدئو مپینگ شروع شد ما هم میخواهیم با این کار جنبش صلح راه بیاندازیم.

کارگردان پروژه سی مرغ صلح در خصوص انتخاب برج آزادی گفت: برج آزادی معماری و ابعاد خاص و ویژه ای دارد و در واقع گلچینی از همه جای ایران است. تصاویر مورد استفاده ما هم کلاژی است از اقصی نقاط ایران و جهان و بر معماری برج آزادی منطبق می شود. و به همین دلیل برج آزادی مناسب ترین انتخاب برای ما بود. سالاری همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص ادامه داشتن این چنین برنامه ها گفت: هنرمندان باید این جنبش را به عنوان پیشروان راه بندازند و مردم هم مسلما در کنارشان خواهند بود. نباید توقع داشته باشیم که دولتمردان و سازمان ها این برنامه ها را برگزار کنند و هنرمندان باید هرکاری می توانند برای این حرکت انجام دهند. در ادامه نشست نعمت اله پایان؛ رئیس برج آزادی ضمن تشکر از حمایت های دکتر صفی پور، مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، گفت: ایران از دیرباز طالب صلح بوده و تا کنون هیچ جنگی را آغاز نکرده است و همواره از جنگ دوری کرده است. هدف اصلی ما هم رساندن این پیام به همه دنیاست و امیدوارم بتوانیم این پروژه را در کشورهای دیگر دنیا و حتی بر روی ساختمان سازمان ملل اجرا کنیم. وی ادامه داد: من از همین تریبون اعلام می کنم که بنیاد رودکی و مجموعه برج آزادی از هنر جدید و هنرمندانش حمایت می کنند و درهای مجموعه برج آزادی به روی همه هنرمندان باز است. پایان در خصوص زودگذربودن این برنامه گفت: ما هر سال تلاش میکنیم که در هفته جهانی صلح چنین کاری انجام دهیم تا این راه ادامه داشته باشد. برج آزادی مانند یک رودخانه که سطح آرامی دارد همیشه در حال جنب و جوش است.

اگر استقبال هنرمندان باشد ما دوست داریم هر روز این برنامه ها را داشته باشیم. رئیس مجموعه برج آزادی در خصوص فضای اجتماعی اطراف برج آزادی و اقداماتی که در این مورد صورت گرفته افزود: ما در قدم اول جهت فرهنگسازی برای ایجاد فضای فرهنگی و هنری برنامه ریزی می کنیم و در همین راستا قرار است به صورت هفتگی برنامه های مختلف فرهنگی و هنری را برگزار کنیم که این امر فقط با کمک اصحاب رسانه محقق خواهد شد. در قدم دوم نیز به فکر توسعه فضای پیاده راه اطراف میدان هستیم و به جد این موضوع را پیگیری می کنیم. همچنین در بحث مرمت در حال انجام عملیات بازسازی و تعمیرات هستیم، چرا که مرمت و بازسازی بنا به بهبود فضا کمک بسیاری می کند. در بخش دیگری از نشست دکتر شیدا مهنام؛ سخنگوی کمیسیون یونسکو با بیان اهمیت حضور رسانه ها گفت: اگر شما رسانه ها نباشید هر تلاشی که انجام شود. نشان داده نمی شود.

مهنام افزود: من به نمایندگی از طرف دکتر نصیری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران و خانم لاروش رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در ایران این جا هستم. روز جهانی صلح بهانه ای است برای دوباره اندیشی در مورد صلح. با این هفته ها فرصت هایی در اختیار ما، دولت ها و هنرمندان قرار می گیرد. امروز هر چقدر هم قدرت های بزرگ تلاش کنند با نظامی گری صلح را برقرار کنند اما این صلح پایدار نیست و یکی از ابزارهایی که صلح پایدار ایجاد می کند هنر است. کار آقای سالاری بسیار ارزشمند و هنری است و ما به این دلیل آن را حمایت کردیم. و ویژگی خاص این کار این است که با تکیه به تاریخ کهن و تمدن ایران اسلامی و با استفاده از اشعار شاعرانی نظیر مولانا، حافظ، فردوسی و آموزه های کوروش بزرگ انجام می شود. همچنین به کار گیری آموزه های قرآن مقدس و روایت های قرآنی و اسلامی در کار، نشان می دهد صلح، مفهوم مرتبط به یک آیین و دین و مذهب نیست. مهنام در خصوص این که سازمان یونسکو برنامه ای را برگزار نمی کند گفت: وظیفه یونسکودر ١٩٦ کمیسیون ملی در سطح جهان این است که نقش تسهیل گری و برجسته سازی فعالیت و هنرمندان است ویکی از شعارها تقویت ارتباط بین پژوهش و سیاستگذاری و نمایان کردنش درعرصه ملی و بین المللی است.برای این برنامه نیز همه اماکن هنری ایران را بررسی کردیم و برج آزادی به دلیل موقعیت و فضا بهترین انتخاب است. سالاری در بخش دیگری از نشست در خصوص منحصر به فرد بودن این پروژه توضیحاتی داد و گفت: در هیچ کدام از برنامه های ویدئو مپینگ، narration وجود ندارد و ما در این برنامه از صدای استاد منوچهر انور استفاده کرده ایم.

ایشان نیز تا کنون گفتار انگلیسی نداشته اند و برای نخستین بار بعد از سال ها گفتار انگلیسی یک پروژ هرا قبول کرده اند. ویژگی دیگر این کار این است که ما تمام تلاشمان را کرده ایم تا با فرهنگ شرقی مفاهیم را منتقل کنیم وصلح را به صورت داستان رواینت می کنیم. از تمام زبان های دنیا واژه صلح را به کار گرفته ایم و نماد مرغ صلح هر کشور و فرهنگ را گرفته ایم و عنوان داستان شیخ عطار را بر روی کار گذاشته ایم. تمام این پرنده ها نیز در پایان به سی مرغ صلح تبدیل می شوند.

وی همچنین در خصوص اجرای کار در سایر نقاط دنیا افزود، در شب نخست این برنامه به صورت حرفه ای ضبط شده و به دست نمایندگان ایران در مجمع جهانی سازمان ملل می رسد و در شب دوم در مجموع عمومی سازمان ملل و کمیسیون های آن پخش می شود. این پروژه قابلیت پخش و ست شدن با بناهای مختلف را دارد و تا کنون برای اجرا بر روی اپرای سیدنی نیز مذاکراتی صورت گرفته است. امیدوارم بتوانیم پیام صلح ایران را به گوش مردم جهان برسانیم. پروژه ویدئو مپینگ سی مرغ صلح از 25 تا 29 شهریور همزمان با هفته جهانی صلح و با صدای ماندگار منوچهر انور، هر شب از ساعت ٢١:٣٠ تا ٢٣:٣٠ بر نمای برج آزادی اجرا می شود. این برنامه به همت موسسه دی سان، به تهیه کنندگی و کارگردانی امیر رضا سالاری و با مشارکت کمیسیون یونسکو و بنیاد فرهنگی هنری رودکی برگزار می شود.

منبع: روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
هتلی متفاوت در اعماق دریا... دیدن متن »

هتل پوزیدون یا پوزئیدون یا پوسیدون (Poseidon Undersea Resort) ، هتل ۵ ستاره در مساحتی حدود هفت هزار متر مربع،در یک جزیره خصوصی در فیجی قرار دارد و اطراف آن را دریاچه مرجانی ۵ هزار آکری فرا گرفته است. قیمت این هتل بسیار لوکس واقعا بالا است و برای پکیج کامل زیر دریایی آن باید ۱۵ هزار دلار پرداخت کنید. این پکیج شامل سکان‌داری زیردریایی تریتون و غواصی در دریاچه مرجانی و آب های زلال است. برای حضور در هتل پوزیدون (خدای دریاها در اسطوره های یونان) باید در وب سایت این هتل ثبت نام کنید. البته در حال حاضر ، ۱۵۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند و باید منتظر بمانید نوبت شما بشود. هزینه یک هفته اامت در آن معادل ۱۵۰ هزار دلار است.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مقبره دختر امیرکبیر؛ اصفهان... دیدن متن »

مقبره دختر امیرکبیر همچنان در اصفهان ناشناخته است.مقبره دختر این وزیر و دانشمند ایرانی در اصفهان در یکی از اتاق‌های امامزاده احمد است. این مکان به عنوان یک ناشناخته در اصفهان محسوب می‌شود و دلیل آن اطلاعات ضد و نقیص درباره این مکان است که از سوی افراد نا آگاه به تاریخ به بازدیدکنندگان داده میشود .این مکان به استراحتگاه ناصرالدین شاه نیز معروف است ، هر چند برخی معتقدند که اینگونه نبوده. ضعف نظارت سازمان میراث فرهنگی به اماکنی این چنین ، باعث ثبت اطلاعات اشتباه از سوی افراد غیر متخصص میشود.

عکس:علیرضا وثیق انصاریگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره روح گرسنه در هنگ کنگ ... دیدن متن »

همزمان با جشنواره روح گرسنه، گروه های تاتر چینی در سالن های برپا شده با چادر در محلات مختلف هنگ کنگ به اجرای نمایش می پردازند.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وحید هوبخت و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سازمان توریسم جهانی گزارش کرد؛
» گردشگری ۲۰۱۶ به روایت آمار/ سهم ایران از صنعت ۱۲۰۰ میلیارد دلاری
... دیدن متن »

در گزارشی از سوی سازمان توریسم جهانی، دستاوردهای کشورهای مختلف جهان در صنعت گردشگری سال ۲۰۱۶ بررسی شده؛ صنعتی که مجموع سود آن از ۱۲۰۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

در ابتدای این گزارش، سازمان توریسم جهانی به صنعت توریسم به عنوان کلید توسعه، رونق و رفاه کشورها اشاره و اعلام کرده است: تعداد مقاصد گردشگری جهانی به طور مداوم رو به رشد بوده و با افزایشی که در سرمایه‌گذاری در این صنعت صورت گرفته، تبدیل به پیش برنده اصلی توسعه اجتماعی اقتصادی از طریق خلق شغل و تجارت‌های جدید، سودهای صادراتی و گسترش زیرساختارها شده است. صنعت توریسم عملا به طور توقف‌ناپذیری طی دهه‌های اخیر رشد کرده که نشان دهنده قدرت و دوام این صنعت با وجود به وقوع پیوستن شوک‌های مقطعی است. تعداد مسافران گردشگری جهانی از ۲۵ میلیون نفر در کل جهان در سال ۱۹۵۰ به ۲۷۸ میلیون نفر در سال ۱۹۸۰ و بعد به ۶۷۴ میلیون نفر در سال ۲۰۰۰ و یک میلیارد و ۲۳۵ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ رسید. درآمدهای جهانی صنعت توریسم از طریق مقاصد بین‌المللی از ۲ میلیارد دلار در سال ۱۹۵۰ به ۱۰۴ میلیارد در سال ۱۹۸۰ و بعد از آن به ۴۹۵ میلیارد در سال ۲۰۰۰ و ۱۲۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ رسید.

الگوهای کلیدی و چشم‌انداز توریسم بین‌المللی در سال ۲۰۱۶

در سال ۲۰۱۶، تعداد کل گردشگران جهانی ۳.۹ درصد یا ۴۶ میلیون نفر نسبت به سال قبل افزایش داشت. این هفتمین سال رشد متوالی بالاتر از حد متوسط بعد از پایان بحران اقتصادی جهان در سال ۲۰۰۹ بود. چنین تداومی از رشد قدرتمند، از دهه ۱۹۶۰ تا به حال به ثبت نرسیده بود.

چشم‌انداز طولانی‌مدت

انتظار می‌رود بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۳۰ هر سال تعداد توریست های واردشده به کشورها در سطح بین‌المللی ۳.۳ درصد افزایش پیدا کند و به این ترتیب به ۱.۸ میلیارد نفر تا سال ۲۰۳۰ برسد.

ین آمار با استناد به گزارش «توریسم به سمت ۲۰۳۰» منتشرشده توسط سازمان گردشگری جهانی سازمان ملل ارایه شده که می‌گوید بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۳۰، انتظار می‌رود تعداد توریست‌های ورودی در مقاصد رو به توسعه (با رشدی ۴.۴ درصدی در سال) با نرخی دو برابر اقتصادهای توسعه یافته (۲.۲ درصد در سال) افزایش یابد. سهم اقتصادهای رو به توسعه از بازار جهانی توریسم از ۳۰ درصد در سال ۱۹۸۰ به ۴۵ درصد در سال ۲۰۱۶ افزایش پیدا کرده است و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰، این سهم بازار به ۵۷ درصد برسد.

اگر این اقتصادها بتوانند به چنین سهمی از توریسم جهانی دست پیدا کنند، به این معنی خواهد بود که بیش از یک میلیارد نفر از توریست های واردشده به کشورها در سطح جهان، متعلق به این اقتصادها خواهند بود.

سهم ایران از یک بازار جهانی

آمارهای جداول سازمان جهانی گردشگری در مورد ایران که در ردیف کشورهای آسیای جنوبی جای گرفته، نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۰، چیزی نزدیک به ۳ میلیون نفر (۲ میلون و ۹۳۸ هزار نفر) از دیگر کشورهای جهان وارد کشور شده‌اند که این تعداد در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به ترتیب به ۴.۹۶۷ میلیون و ۵.۲۳۷ میلیون نفر افزایش پیدا کرده که به ترتیب رشد ۴.۲ و ۵.۴ درصدی را نسبت به سال‌های پیش از خود نشان می‌دهد.

با این حال، در سال ۲۰۱۶ تعداد توریست‌های ورودی به ایران به رقم ۴.۹۴۲ میلیون کاهش پیدا کرد که نشانگر افت ۵.۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ است. از نظر درآمدهای کشور از صنعت توریسم، آمارهای سازمان توریسم جهانی حاکی از آن است که در سال ۲۰۱۰، ایران ۲.۴۳۸ میلیون دلار درآمد داشت که این درآمد در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ با به ثبت رساندن رشدی مداوم به ترتیب به ۳.۸۴۱ میلیون دلار و ۳.۸۶۸ میلیون دلار رسیده است. آماری از درآمدهای صنعت گردشگری ایران از ورود توریست‌های جهانی در سال ۲۰۱۶ در این گزارش به ثبت نرسیده است.

منبع: مهر

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عروسی بختیاری؛ سمفونی رنگ ها... دیدن متن »

ازدواج در قوم بختیاری، بسیار مثال زدنی و خاص و جالب توجه است. دنیای بختیاری ها، دنیایی مملو از رنگ و شادی و تعاون و صداهای جذاب و دهل است. مردمانی اصیل با زبان و موسیقی و فرهنگ غنی رنگارنگ. جهانی که باید ازحضورش در این دنیای فانتزی دیجیتالی زده امروز، ‌ بالید و به آن افتخار کرد و در میان این مردمان، ازدواج امر پسندیده و بسیار با اهمیتی است که با همیاری همه اعضای طایفه همراه می شود. بخش جذاب مراسم رقص ایل بختیاری است و ترانه هایی که به مناسبت مراسم عروسی خواندن می شوند، ‌ دوالالی نامیده میشود که از تلفیق دوا و لال به معنی داماد و عروس تشکیل شده. نغمه ها، رقص و پایکوبی و موسیقی سنتی که بخشی از سبک زندگی، ‌ سنت ها و آیین رنگارنگ و جالب آنان را نمایان می کند. در حقیقت این قوم با رقص گروهی خود، اتحاد و همبستگی را به رخ می کشانند و شیوه احترام به بزرگ تر ها را به جوان تر ها یاد می دهند.

عکس: فرهاد صفری / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فهیمه تردست و سین.میم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» نشست میراث ناملموس یونسکو روز یکشنبه در شیراز آغاز به کار می کند
... دیدن متن »

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: نشست سالانه‌ هماهنگی مراکز مقوله‌ ۲ سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) در موضوع میراث فرهنگی ناملموس روز یکشنبه ۱۹ شهریورماه جاری در شیراز آغاز به کار می کند.

هاشم مظاهری زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آیین افتتاح رسمی این نشست که تا ۲۱ شهریورماه جاری ادامه خواهد داشت، یکشنبه (فردا) در شیراز برگزار می شود.

وی ادامه داد: دستور این جلسه‌، ارزیابی عملکرد مراکز مقوله‌ ۲ در موضوعات تخصصی فعالیت آنها و تعیین نقشه راه و سیاست گذاری سالانه‌ این مراکز برای پیشبرد اهداف پاسدارانه‌ خود در شناسایی، معرفی، آگاهی افزایی، حفظ و حراست از میراث فرهنگی ناملموس در سطح منطقه ای و بین المللی است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز اظهار کرد: در این نشست، دبیر کل کنوانسیون پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس یونسکو (کنوانسیون ۲۰۰۳) و مدیران بخش میراث فرهنگی ناملموس این سازمان به همراه روسای مراکز مقوله‌ ۲ از جمهوری خلق چین، کره جنوبی، جمهوری اسلامی ایران، بلغارستان، ژاپن و پرو که نمایندگی های فعال منطقه ای یونسکو در موضوع میراث ناملموس هستند و همچنین نمایندگان دفاتر منطقه ای یونسکو از بانکوک، پکن، و نیز و هاوانا حضور خواهند داشت. مظاهری افزود: علاوه بر این گروه میهمانان که اعضای اصلی جلسه هستند، نماینده ای از نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران، نماینده ای از کمیسیون ملی یونسکو در ایران و مقامات استانی و شهری و فرهنگی استان فارس در مراسم حضور خواهند داشت.

مدیر روابط عمومی و بین الملل شهرداری شیراز اضافه کرد: پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس، ذیل کنوانسیون پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس یونسکو که به کنوانسیون ۲۰۰۳ مشهور است صورت می پذیرد و هدف نهایی و بلندمدت یونسکو در تدوین و تصویب این کنوانسیون برقراری صلح و توسعه‌ پایدار در سطح جهان به‌ واسطه‌ اشتراکات فرهنگی کشورها است. مظاهری زاده تصریح کرد: این نشست که در آن موارد تخصصی مرتبط با مسائل میراث فرهنگی مطرح می شود، می تواند زمینه ساز این رویداد باشد که شیراز در آینده میراث ناملموس خود را مستند نگاری و ثبت کند. به گفته وی، این نشست با همکاری مرکز میراث ناملموس تهران، شورا و شهرداری شیراز و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در شیراز برگزار می شود.

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
میخواستم بپرسم اقامت شب در خانه محلی به چه صورت هست؟
(دست جمعی هست؟)
درود بر شما
خانه دارای چند اتاق هست که خانمها و آقایان یه صورت مجزا در اتاق ها اقامت خواهند داشت.
۱۹ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت زیبای سیستان... دیدن متن »

استان سیستان و بلوچستان پهناورترین استان ایران و از نظر جمعیتی از کم‌تراکم‌ترین استان‌های کشور است.وسعت استان و تنوع آب و هوایی، موجب بروز انواع پوشش گیاهی در این منطقه شده است. سالهاست که به دلیل محرومیت استان و عدم توجه به زمینه گردشگری در این منطقه پهناور ، بسیاری از این مناطق بکر مانده است. هر چند تغییرات آب و هوایی و برخی کم توجهی ها بسیاری از مناطق سیستان و بلوچستان را با خطر خشکسالی مواجه ساخته ، اما همچنان طبیعت زیبای خود را حفظ کرده است.

عکس:عرفان سامان / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی و سین.میم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» سی ان ان: رونق صنعت گردشگری در ایران و فرصت سرمایه گذاری
... دیدن متن »

تارنمای تجاری شبکه خبری سی ان ان موسوم به سی ان ان مانی، گزارش داد: ایران که زمانی به خاطر تحریم های بین المللی امکان ورود به آن وجود نداشت، به عنوان یک مقصد بزرگ گردشگری بار دیگر به این عرصه بازگشته است.

 سی ان ان مانی نوشت: طبق آمار رسمی، بیش از ۶ میلیون نفر در سال منتهی به مارس ۲۰۱۷ (فروردین ۹۶) از ایران بازدید کرده اند که نسبت به سال قبل ۵۰ درصد افزایش یافته و در مقایسه با سال ۲۰۰۹ سه برابر شده است.

افزایش تعداد بازدیدکنندگان از این کشور به دنبال توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ بین تهران و قدرت های جهان رخ داده است که بسیاری از تحریم ها را به دنبال آن لغو کرد. شرکت های هواپیمایی اروپایی همچون بریتیش ایرویز و لوفت هانزا پروازهای مستقیم به این کشور را از سرگرفتند و مسئولان ایرانی مقررات روادید را تسهیل کردند. با افزایش تعداد مسافران نیاز برای محل اقامت افزایش چشمگیری داشته است. این امر فرصت هایی را برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرده است.

تارنمای تجاری سی ان ان ادامه داد: گروه های هتلداری بین المللی بسرعت برای تامین نیاز به اتاق های بیشتری تلاش می کنند.گروه هتل های زنجیره ای فرانسه موسوم به «اکور» (ACCOR) اولین گروه هتلداری بود که در سال ۲۰۱۵ در ایران فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون مدیریت دو هتل را در این کشور برعهده دارد. هتل زنجیره ای اسپانیا، «ملیا» (Melia) نیز اولین هتل خود را سال آینده بازگشایی خواهد کرد. شرکت مدیریت هتل امارات، «روتانا» (Totana) یکی از هتل های خود را برای فعالیت در ایران تا اوایل سال آینده آماده کرده و قصد دارد سه هتل دیگر را تا سال ۲۰۲۰ در این کشور مدیریت کنند. شرکت هتل های ارزان قیمت انگلیس، «ایزی هتل» نیز از قرار ژوئیه (تیر) امسال قراردادی را برای تامین ۵۰۰ اتاق در ایران امضا کرده است. این رسانه آمریکایی نوشت: این شرکت ها از پاسخگویی در این زمینه خودداری کردند.

اما این بازار فرصت هایی نیز برای سایر ایفاگران دارد. طبق گزارش سازمان گردشگری دولتی، ایران قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ بیش از ۲۰ میلیون گردشگر جذب کند. بسیاری از آنها گردشگرانی جوان از اروپا و آسیا هستند که جذب تاریخ و فرهنگ ایران شده اند.

طبق گزارش تارنمای اینترنتی میراث جهانی یونسکو، شهرهای قدیمی اصفهان و شیراز که همچنین میزبان تخت جمشید است، محبوب ترین مقاصد گردشگری را تشکیل می دهند. به گفته فردی که مدیریت پنج هتل را در سراسر ایران برعهده دارد، بسیاری از این مسافران به دنبال محل اقامت ارزان قیمت هستند. وی امکان خواب و صبحانه به مبلغ فقط 15 دلار در شب را فراهم کرده و مسافران همچنین امکان دسترسی به اینترنت را هم دارند.

او گفت: در چند سال گذشته ما شاهد افزایش تعداد گردشگرانی هستیم که جوان هستند و به تنهایی سفر می کنند. آنها جوان، کنجکاو و ماجراجو هستند که به دنبال کشف حقایق در ایران هستند و عمدتا در هتل ها اقامت می کنند. تارنمای تجاری سی ان ان نوشت: مجمع جهانی اقتصاد، اوایل امسال، ایران را ارزان ترین مقصد گردشگری در جهان معرفی کرد. با این وجود، گردشگران همچنان با موانعی مواجهند.

آمریکایی ها، کانادایی ها و انگلیسی ها باید از قبل روادید دریافت کنند اما شهروندان بسیای دیگر از کشورهای غربی می توانند در بدو ورود روادید بگیرند. بعلاوه با توجه به این که برخی از تحریم ها باقی هستند، کارت های اعتباری غربی در این کشور فعال نیستند. این بدان معناست که پیش پرداخت ها برای رزرو ممکن است دشوار باشد. به گفته فردی که مدیریت پنج هتل را در سراسر ایران برعهده دارد، برای رفع این مشکل وب سایتی را راه اندازی کرده که به مسافران اجازه می دهد بدون پرداخت پول در هتل های وی و هتل هایی که مدیریت آن را برخی دیگر برعهده دارند، رزروهای خود را انجام دهند.

 

منبع: ایرنا

میثاق اسعد این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روستای «سر آقا سید»... دیدن متن »

در یکی از دامنه‌های قله هفت تنان در بخش مرکزی شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

خانه‌های این روستا پلکانی و همه خشتی است و پنجره‌ها و درهای تمام خانه‌ها رو به طبیعت سبز و امامزاده «آقا سید» باز می‌شود. این روستا با وجود حدود ۳۰۰۰ نفر جمعیت از بین همه امکانات رفاهی فقط برق دارد. شغل بیشتر مردم روستا استخراج نمک از چشمه‌های نزدیک روستا است.

عکس: امین رحمانی / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی و سین.میم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جنگ گوجه فرنگی؛ اسپانیا ... دیدن متن »

مطابق سنت هر ساله بیش از ۲۰ هزار نفر در یکی از روستاهای اسپانیا در جشنواره توماتینا یا جنگ گوجه فرنگی شرکت کردند.

عکس:Heino Kalis / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
خشک شدن دریاچه عباس آباد... دیدن متن »

دریاچه عباس آباد در ۹ کیلومتری مازندران با وسعتی بالغ بر ۱۰ هکتار و با عمارتی در مرکز آن،که در زمان آبگیری ، عمارت به زیر آب می‌رود و فقط سقف آن همراه با درختچه‌هایی نمایان است، مربوط به دوران صفویه است. این مکان در سال های اخیر به دلیل عدم استفاده بهینه از آب دریاچه و کم آبی رو به خشکی نهاده است.

عکس:غلامرضا رضایی / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
رقص ۱۰ هزار نفری مردم اندونزی... دیدن متن »

بیش از صد هزار نفر از مردم اندونزی رکورد یک رقص سنتی را زدند. رقص سنتی «سامان» با شرکت ۱۰ هزار و پانصد نفر در منطقه «آچه» اندونزی برگزار شد. سال گذشته این رقص با۶۶۰۰ نفر برگزار شده بود.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با اتمام بازسازی،
» «خانه موزه سیمین و جلال» پاتوق فرهنگی می شود
... دیدن متن »

روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، مجتبی عبدالهی به همراه علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران و مدیران مجموعه معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ضمن بازدید از منزل جلال آل احمد و سیمین دانشور اظهار کرد: مرمت و بازسازی این خانه با حفظ هویت فرهنگی و مطابق با اصول علمی مرمت ابنیه تاریخی انجام شده است.

وی گفت: خانه سیمین دانشور و جلال آل احمد با زیربنای حدود ۲۵۰ مترمربع، شامل ۲ طبقه در خیابان دزاشیب، بن بست ارض قرار دارد که به زودی تبدیل به خانه موزه خواهد شد.

به گفته عبدالهی، در راستای توسعه فضای فرهنگی و هنری در سطح شهر تهران و با هدف باز زنده سازی خانه های مشاهیر و بزرگان و پاسداشت منزلت نویسندگان به عنوان پایه های فرهنگ و هنر در جامعه، منزل مسکونی جلال آل احمد و سیمین دانشور با مساحت ۴۲۰ متر مربع به تملک شهرداری تهران درآمده و به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی مرمت و بازسازی شد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران با تاکید بر ضرورت حفاظت، مرمت و احیای بناها، مجموعه ها، محوطه ها و بافت های فرهنگی و تاریخی افزود: در مرمت و بازسازی پروژه خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور همواره مبانی نظری مرمت ابنیه تاریخی به صورت علمی مدنظر قرار گرفته است. وی، هدف اصلی در مرمت خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور را مقاوم سازی و اصلاح موارد پر مخاطره، تاکید بر مداخله حداقلی برای حفظ اصالت بنا عنوان کرد و گفت: هر چند این مجموعه از کاربری شخصی تبدیل به مجموعه ای با کاربری عمومی (موزه) شده اما تمامی عملیات استحکام بخشی و مقاوم سازی ضمن حفظ اصول مرمت و احیا، براساس مداخله حداقلی صورت گرفته است.

عبدالهی، محوطه سازی، کف سازی و نازک کاری، ایمن سازی و تعبیه مسیر دسترسی آب انبار قدیمی که در جریان مرمت و بازسازی پدیدار شده و نورپردازی مجموعه را از جمله اقدامات صورت گرفته در این بنا برشمرد و افزود: مجموعه های الحاقی همچون فضاهای خدماتی و رفاهی نیز با توجه به مبانی نظری همجواری در یک بنای تاریخی، صورت گرفته است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه مرمت اشیای خانه موزه سیمین دانشور و جلال آل احمد نیز انجام شده، اظهار کرد: سبک و شیوه قدیم در طراحی و چینش اشیای متعلق به این خانه به مانند گذشته به نمایش درمی آید تا بازدیدکنندگان در عین بازدید با حس و حال این مجموعه بیشتر انس بگیرند.

وی، احیا و باز زنده سازی خانه مشاهیر و نخبگان، پاسداشت منزلت نویسندگان به عنوان پایه های فرهنگ و هنر در جامعه، ترویج ارزش ها و اندیشه های نخبگان هنر و ادبیات، کمک به فهم دقیق آثار هنری در ارتباط با زمینه ایجاد آن، ترویج تفرج هدفمند و هدایت شده، توسعه فضاهای فرهنگی به مثابه منشأ اثرگذاری در جامعه، زنده نگه داشتن وجوه تاریخی زندگی هنرمندان در خدمت تاریخ هنر، ارتقای سطح عمومی فرهنگ، ایجاد نشانه های شهری با اتکا به باورها و ارزش های جامعه و ایجاد کانون های اجتماعی برای اقشار هنرمند را از جمله اهداف پروژه مرمت خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور عنوان کرد.

براساس این گزارش، خانه جلال آل احمد و سیمین دانشور در منطقه یک شهرداری تهران، خیابان دزاشیب، کوچه رهبری، بن بست ارض قرار دارد. این خانه سال ۸۳ با شماره ۱۱۴۶۶ در فهرست میراث ملی ثبت شده است.

منبع: ایرنا

یاسمن پورمهران این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مکه... دیدن متن »

خبرگزاری رویترز گزارشی تصویری از این روزهای مکه منتشر کرده که در ادامه مشاهده میکنید.

عکس:Suhaib Salem / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
سعیده حقگو این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارشی از ایران
» نشریه ایتالیایی: ایران امنترین کشورخاورمیانه
... دیدن متن »

 نشریه سفری 'لاتیتودزلایف' ایتالیا نوشت: ایران امنترین و میهمان نوازترین کشور خاورمیانه و دارای ثروت های فرهنگی، طبیعی و تاریخی منحصر به فردی است که توان جذب و افسون کردن هر مسافری را با فرهنگ خود دارد.

این نشریه در گزارشی مصور از گردشگری در ایران که با بیتی از اشعار حافظ آغاز شده است، با اشاره به اینکه اکنون بهترین فصل برای سفر به ایران است، افزود: در ایران از کتاب غزلیات حافظ بزرگترین شاعر ایرانی در قرن ۱۳م میلادی، برای فال گرفتن استفاده می شود و برخی معتقدند که در آن پیشنهادهایی برای حل مشکلات روزمره وجود دارد.

در کنار مقبره او در شیراز افرادی هستند که در ازای دریافت مقدار کمی پول فال حافظ می گیرند. اما رسوم و ارتباط با گذشته در ایران همگام با مدرنیزه شدن به پیش می روند. لاتیتودزلایف در بخش هایی دیگر از گزارش خود نوشت: گذشته و حال با یکدیگر در کشوری ادغام می شوند که در آن تمام آنچه برای جذب و فریفتن چشمان، ذهن و فانتزی خلق شده است وجود دارد.

ایران باستان از زمان مارکو پولو که ۷۰۰ سال پیش از آن گذشت، همواره جذابیت زیادی برای مسافران داشته و امروز نیز با معماری های نفیس مساجد و امارتهای خود که نشات گرفته از تاریخ هزاران ساله و غنای فرهنگی، طبیعی و تاریخی منحصر به فردش است، برای گردشگران جذابیت زیادی دارد. به چشمان مسافر، گنبدهای آبی رنگ و سازه ها و شواهد تاریخی فرهنگی، که در ایران از تهران پرهرج و مرج و شلوغ تا اصفهان و یزد و شیراز که گهواره تمدن این کشور است وجود دارد، فراموش نشدنی و بسیار ارزشمند است.

سفر به ایران با شهر تهران آغاز می شود، پایتختی با ۱۴ میلیون جمعیت و ترافیک های سنگین که توسعه شهری آن به ستاره ها رسیده است و معرف نبض ایران است. بازدید از همه موزه ها و شهرها ممکن نیست زیرا بسیار زیاد هستند. اما نباید بازدید از کاخ گلستان را، که معروف به تخت طاووس است، از دست داد که در آغاز قرن ۱۹ توسط آقا محمد خان قاجار ساخته شد. همچنین موزه جواهرات که منحصر به فرد است. این نشریه به تک تک شهرهای و مکان های معروف باستانی ایران چون یزد، شیراز، اصفهان و تخت جمشید و پاسارگاد اشاره کرده و سفر به ایران را تجربه ای بسیار زیبا و بیاد ماندنی خوانده است.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» منشورهای بازالتی؛ ماکو
... دیدن متن »

ستون‌های منشوری بازالتی ماکو ، یکی از نمونه های کم نظیر جهان است که حاصل انجماد گدازه‌های آتشفشانی در دوره سوم زمین شناسی است.

انقباض ناشی از انجماد گدازه و نیروی کششی در سه جهت موازی با سطح گدازه و با فاصله زاویه ای ۱۲۰ درجه از یکدیگر اثر می‌کنند، در نتیجه تاثیر این نیروها، توده آذرین در جهت قائم به ستون‌های شش‌گوش مستقیم تبدیل می‌گردد . معمولا ردیف منشورهای عمیق‌تر ، منظم‌تر از ردیف منشورهای بالایی گدازه است.

عکس: مجتبی اسماعیل زاده / تسنیم

نوبادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
لامونتانا مجیکا ، هتلی سحر آمیز در شیلی... دیدن متن »

هتل لامونتانا مجیکا (Montana Magica Lodge) هتل جالبی است که در یک منطقه حفاظت شده زیست محیطی بنام هوئلو هوئلو (Huilo Huilo) در شیلی واقع شده است.

این هتل مانند یک آتشفشان ساخته شده اما بجای آتش ، آب از بالای آن فوران می شود. یک پل کابلی به درب ورودی هتل متصل می شود ، هتل در اغلب اوقات دارای یک لایه فوق العاده از خزه ها و جانوران گیاهی است که آن را مانند خانه هابیت جلوه گر نموده ، آنچه که هتل مونتانا مجیک را سحرآمیز کرده محل قرارگیری آن در منطقه هوئلو هوئلو است.

در تفریحگاه هوئلو هوئلو، آبشار دائمی هوئلو هوئلو (Huilo-Huilo Falls) و همچنینکوچکترین گونه گوزن بنام پودو (Pudu) در جهان را میتوان مشاهده کرد.

هزینه اقامت در این هتل حدودا شبی پنج میلیون تومان است.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
الهه الف ، فروغ یعقوبی و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پاتایا (pattaya)، از زیباترین شهرهای کشور تایلند برای تجربه یک سفر عالی و پرجاذبه است. احتمالا معروف‌ترین جاذبه ساخت دست بشر در پاتایا، معبد بودایی Sanctuary of Truth است. این سازه چوبی بسیار بزرگ، تماما از چوب ساخته شده است و 105 متر ارتفاع دارد. یکی دیگر از جاذبه‌های چشمگیر پاتایا، معبد Wat Khao Phra bat می باشد.
ساحل پاتایا 3 کیلومتر طول دارد و در امتداد مرکز شهر کشیده شده است. آب گرم است و شن‌های ساحل سفید و نرم هستند. ساحلی بی‌نظیر است، اما کمی شلوغ بوده و پر است از هتل‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌ها. اگر با بچه‌ها به تور پاتایا آمده‌اید، می‌توانید به ساحل Jomtien بروید. ساحل آرامتری است و در جنوب شهر قرار دارد.
فرصت‌های خرید در تور پاتایا متنوع و گسترده هستند. شاید به پای بانکوک نرسند، با این وجود در پاتایا نیز مانند دیگر شهرهای تایلند، گزینه‌هایتان از بازارهای ... دیدن ادامه » محبوب خیابانی تا مال‌های شیک و مدرن تنوع دارد. در تور تایلند خود می‌توانید برای تقریبا هر چیزی از سوغات‌های خاص و جالب توجه گرفته تا لباس‌های برندهای معروف تخفیف بگیرید.
http://buralan.com/tours/%D9%BE%D8%A7%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%A7-pattaya
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سواحل کو سامویی برای شن‌های سفید و نرمشان و آب‌های فوق‌العاده شفافشان در تمام دنیا شهرت پیدا کرده‌اند. در این بین جشن‌های پر هیجان زیر نور ماه کامل را فراموش نکنید. درختان نارگیل در یک سو و منظره تماشایی خلیج زیبای تایلند در طرف دیگر، کاری کرده‌اند که سواحل ساموئی از آن نوع سواحلی باشند که شما آنها را تنها در تبلیغات و عکس‌های خیره‌کننده مناطق گرمسیری پیدا خواهید کرد.
با این که جزیره کو سامویی خودش به تنهایی یکی از شگفت‌انگیزترین تجربه‌هایتان در تور تایلند را برایتان رقم خواهد زد، با این حال اگر در تور ساموئی تمایل داشتید بیرون از جزیره بروید و مکان‌های دیگر را هم بگردید، نزدیک به 60 جزیره مجاور در محدوده انتخابتان خواهید داشت.
کو سامویی تنها یک بهشت گرمسیری نیست، بهشت خریداران نیز هست. با این که در هر گوشه‌ی سامویی، فروشگاه‌هایی وجود ... دیدن ادامه » دارد که ارزش دیدن را دارند، با این حال مکان‌های اصلی برای خرید در تور ساموئی، Chaweng، لامای و Nathon هستند.
وقتی صحبت از غذا می‌شود، سامویی هیچ چیزی کم از دیگر مناطق تایلند ندارد. در واقع در تور سامویی احتمالا ترجیح می‌دهید قید خوب دیده شدن در لباس شنا را بزنید و به جای آنها شلوارهای راحتیتان را همراه خود ببرید، چرا که در این جزیره آن قدر غذای خوشمزه وجود دارد که بعید است بتوانید در مقابل آن‌ها مقاومت کنید.
http://buralan.com/tours/%D8%B3%D8%A7%D9%85%D9%88%DB%8C%DB%8C-samui
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پوکت (phuket)، یکی از زیباترین جزایر کشور تایلند برای بازدید از جاذبه‌هایی عالی در طبیعت و تفریحات آبی متنوع است.
لذت بردن از سواحل بی‌نظیر بزرگترین جزیره تایلند. سواحل پوکت به معنای واقعی کلمه بی‌نظیر هستند؛ آن‌ها طولانی و عریض هستند و شن‌های سفید زیبایی دارند. و نکته مهم این است که تعداد زیادی از آن‌ها در پوکت به چشم می خورند.
وقتی صحبت از پوکت می‌شود بیشتر مردم به یاد سواحلی با شن‌های سفید، غواصی سطحی و شب تا صبح بیدار ماندن در کنار ساحل و جشن و پایکوبی می‌افتند. البته اشتباه نکنید، سواحل این جزیره به همان اندازه که تصور می‌کنید زیبا و رویایی هستند و احتمالا بیشتر وقت خود در تور پوکت را در کنار ساحل سپری می کنید.
اگر در تور پوکت خود به دنبال کمی تنوع بودید و می‌خواستید یک روز را به دور از ساحل سپری کنید، می‌توانید به سراغ چندین آبشار زیبای ... دیدن ادامه » جزیره بروید. وسایل پیک نیک را مهیا کنید و در یکی از سه آبشار دیدنی پوکت (کاتو، تون سای و بنگ پائه) به شنا بپردازید.
http://buralan.com/tours/%D9%BE%D9%88%DA%A9%D8%AA-phuket
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چیانگ مای (chiang mai)، یکی از زیباترین شهرهای کشور تایلند با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شناخته شده است. معبد Phra Singh بهترین مکان برای شروع است. معبد بسیار زیبا و پر جزئیات Chiang Man نیز قدیمی‌ترین معبد چیانگ مای می باشد.
پارک ملی Doi Inthanon یکی از جذاب‌ترین مقصدهای تور چیانگ مای است. در آن بالا در ارتفاع 2565 متری می‌توانید مناظری باورنکردنی از طبیعت زیبای تایلند را شاهد باشید. مسافران تور تایلند می‌توانند صبح زود به این مکان بروند تا طلوع خورشید را تماشا نمایند.
چیانگ مای هوای معتدل‌تری نسبت به شهرهایی که در بخش‌های جنوبی تایلند قرار گرفته‌اند دارد. دما بیشتر اوقات چند درجه‌ای از بانکوک کمتر است. در چیانگ مای در تمام طول سال می‌توانید لباس‌های تابستانی به تن کنید.
بهتر است از نیمه‌های مارس تا اوایل می از سفر صرف نظر کنید، در این زمان کشاورزان با آتش ... دیدن ادامه » زدن مزارعشان باعث به وجود آمدن دود و مه در هوا می‌شوند. گرم‌ترین دوره سال نیز از آوریل تا ژوئن می باشد.
http://buralan.com/tours/%DA%86%DB%8C%D8%A7%D9%86%DA%AF-%D9%85%D8%A7%DB%8C-chiang-mai-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کرابی یکی از زیباتررین شهرهای کشور تایلند برای بازدید از جاذبه‌های فراوان است. در کرابی تعداد زیادی رستوران حلال وجود دارد چرا که حدود 40 درصد جمعیت این شهر را مسلمانان تشکیل می‌دهند. بنابراین مسافران مسلمان تور کرابی، نیازی نیست در مورد غذا خوردن در این شهر نگرانی خاصی دارند.
مشغله روزمره‌شان نیاز دارند. زمین‌های سرسبز، آب‌های آبی فوق‌العاده شفاف و سواحل رویایی، شما را به گوشه‌ای از بهشت روی زمین هدایت می‌کنند. رفتن به کرابی مانند قدم گذاشتن درون یک کارت پستال است؛ دوربین خود را بیاورید، بهش نیاز خواهید داشت. کرابی برای غروب‌های خیره‌کننده و توفان‌های تندری شکوهمندش شهره شده است. نوشیدنی نارگیلی در دست، در ساحل بنشینید.
به احتمال زیاد Walking Street کرابی مناسب‌ترین مکان برای خرید کردن است. بازار این محل هر هفته در روزهای جمعه، شنبه و ... دیدن ادامه » یکشنبه از ساعت 17 تا 22 برپا می‌شود. با حدود 50 دکه که انواع مختلف اجناس و خوراکی‌ها را می‌فروشند، این محل بسیاری از مسافران تور کرابی را به خود جذب می‌کند.
http://buralan.com/tours/krabi-%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8C
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
» خشک شدن دریاچه الندان
... دیدن متن »

الندان نام دریاچه‌ای طبیعی با قدمت کواترنری در روستای الندان بخش چهاردانگه ساری است.

این دریاچه که در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است، در ماه گذشته به دلیل گرمای بی‌سابقه رو به خشک شدن نهاده و به آرامی در حال تبدیل شدن به زمینی بایر است.

از مساحت بیش از ۲۰ هکتاری دریاچه که با بارش‌های طبیعی تامین می‌شود، به دلیل کاهش بارندگی کاسته شده و چهره‌ دگرگون و خشکیده‌ آن نه تنها بر رونق زندگی و محیط‌زیست منطقه اثر نامناسب گذاشته است بلکه سبب در معرض خطر قرار گرفتن گونه‌های گیاهی و جانوری منطقه نیز شده است.

عکس: أمیر علی رزاقی / مهر

وحید هوبخت این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت تابستانی جنگل اولنگ و چشمه گل رامیان... دیدن متن »

جنگل و ارتفاعات اولنگ بخشی از چشم‌انداز منطقهٔ کوهستانی استپی- جنگلی شهرستان رامیان استان گلستان است که به علت وجود اقلیم مرطوب و خنک و نزدیکی به رامیان، در فصل بهار و تابستان پذیرای بسیاری از مسافران و گردشگران است.

عکس: علی دلک آبادیگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فهیمه تردست و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
سرشماری حیوانات باغ وحش لندن... دیدن متن »

هر ساله کارکنان باغ وحش لندن اقدام به سرشماری حیوانات می کنند و شرایط سلامت آنان را بررسی می کنند ، در ادامه عکسهایی از این سرشماری آمده است.

این باغ وحش قدیمی‌ترین باغ وحش علمی در دنیا است که در ۲۷ آوریل ۱۸۲۸ در لندن بازگشایی شده.

عکس: رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
پرند محمدی ، وحید هوبخت و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
علی رغم پیگیری ها برای جلوگیری از تخریب
» خانه تاریخی شبان در محله چله خانه رشت فروریخت
... دیدن متن »

سرانجام در کش و قوس میان دعوای مالک و یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، بنای تاریخی میرزا یوسف خان شبان در محله چله خانه رشت، اسیر هجوم بیل مکانیکی شد و با همه خاطراتش از گذر زمان ، فرو ریخت.

 سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان بیان کرد که جلو تخریب خانه شبان گرفته شده و عوامل تحویل مقامات قضایی شده اند، شنبه شب، خبر تخریب بنای یادشده را تائید کرد.

ولی جهانی با اشاره به اینکه بنای یادشده مربوط به نخستین شهردار فومن بوده و دارای قدمت تاریخی است، افزود: پرونده ثبتی آن، آماده و به مالک نیز ابلاغ شده بود و پس از ابلاغ به مالک، هرگونه اقدامی می بایست با اطلاع این اداره کل انجام شود اما متاسفانه شهرداری، یاری گر میراث فرهنگی نیست و تا این روند ادامه یابد، بعید نیست که سرنوشت بناهای دیگری نیز چنین شود.

وی با بیان اینکه در پیچ و خم دریافت حکم دادستانی بودیم که خبر تخریب کامل بنا دریافت شد، ادامه داد: روز گذشته بنا به گزارش های دریافتی مبنی بر اقدام به تخریب بنای یادشده، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی گیلان، مانع از تخریب شده و عوامل به مراجع قضایی ارجاع داده شدند. جهانی اظهار کرد: همه خانه های قدیمی رشت مربوط به دوران قاجار و پهلوی اول هستند و معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در حال تدوین و شناسایی این بناهای تاریخی است اما بدون همکاری، این نگهداری و حفاظت معنا نمی یابد. میرزا یوسف خان شبان متولد ۱۲۵۰ و خانه او واقع در محله چله خانه رشت، از میراث پدری اش بوده است. رشت به دلیل موقعیت مکانی و نقشی که از دوران صفویه تا زمان معاصر در کشور داشته، دارای بناهای تاریخی و هویتی بسیاری است. خانه شبان متعلق به یوسف خان است که در زمان نهضت جنگل، حکومت فومنات و شفت را از سوی دولت مرکزی بر عهده داشت.

میرزا یوسف خان شبان، نخستین شهردار فومن خانه پدری خود را در شهر رشت به عنوان دفتر مراجعات مردمی مورد استفاده قرار داده بود. یک هزار و ۶۰ اثر تاریخی در استان گیلان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و ۵۰ پرونده دیگر نیز برای ثبت در فهرست ملی به سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ارسال شده که خانه میرزا یوسف خان شبان رشت هم در زمره همین پرونده ها قرار دارد.

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک‌دست شدیم!
» تیوال پنج ساله شد
... دیدن متن »

با افتخارِ همراهی بیش از ۳۰۰.۰۰۰ نفر، تیوال پنج ساله شد.
پنجمین سالگرد تولد تیوال، قدرتمندتر از هر سال فرا رسید. امسال در حالی سالگرد برپایی تیوال را جشن می‌گیریم که به فراگیرترین حجم از اعتماد کاربران و گروه‌های هنری تیاتر، موسیقی و... برای معرفی، پوشش رسانه‌ای، تبلیغ، خرید اینترنتی بلیت و گفتگو درباره برنامه‌های هنری رسیدیم. بیش از ۲۷۰۰ برنامه هنری شامل دو جشنواره بین‌المللی تیاتر و موسیقی فجر، عرضه و خرید اینترنتی بلیت خود را در پنجمین سال کاری تیوال به آن سپردند و کاربران تیوال که تنها در همین یک سال ۴۰۰.۰۰۰ بلیت از تیوال دریافت نمودند به تماشای هنر نشستند و نظر و امتیاز خود را با دیگر هنردوستان به اشتراک گذاشتند. ارتقای بخش هنرهای تجسمی با معرفی منظم و حرفه‌ای‌تر نمایشگاه‌های گالری‌ها و فعالیت‌های تازه بخش ادبیات به کامل‌تر شدن بسته خدمات و پوشش تیوال انجامید.

همچنین در آستانه پنج‌سالگی، سیستم کیف پول برای سرعت و راحتی پرداخت و اشتراک پیشرفته تیوال+ برای تسهیلات و خدمات ویژه برای مخاطبان فعال‌تر در مرز تکنولوژی و ایده‌های روز دنیا، با ماه‌ها کار سنگین فنی رونمایی شد.

یک‌دست شدیم! و این تازه آغاز راه است...

آلبوم عکس
مسجد شیخ لطف الله... دیدن متن »

مسجد شیخ لطف‌الله یکی از مسجدهای تاریخی و شناخته شده شهر اصفهان و جزوی از مجموعه تاریخی میدان نقش جهان است که در دوران صفوی ساخته شده است. این مسجد شاهکاری از معماری و کاشی‌کاری قرن یازدهم هجری است که توسط استاد محمدرضا اصفهانی از معماران نامدار آن دوره ساخته شده‌است. مسجد شیخ لطف‌الله به فرمان شاه عباس اول در مدت هجده سال بنا شده و در ضلع شرقی میدان نقش جهان و مقابل عمارت عالی‌قاپو و در همسایگی مسجد شاه واقع شده است. عکس:

علی خدایی / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
سین.میم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دهکده تارها و پودها... دیدن متن »

روستای رویین استان خراسان شمالی، ۸۰۰ خانوار دارد، مردان این روستا اغلب از طریق باغداری و کشاورزی امرار معاش میکنند، زنان روستا نیز به رسم سنت قدیمی اجداد خود که از حدود ۴۰۰ سال قبل آغاز شده ، هنر و حرفه نساجی سنتی را ادامه میدهند که یکی از منابع درآمدی این روستا محسوب میشود.

رویین پایتخت دهکده نساجی ایران محسوب میشود. هم اکنون حدود ۱۲۰ بافنده خانم بصورت کاملا فعال به این صنعت مشغولند. چادرشب، دستمال، حوله، پارچه های نخی و ... از دستاوردهای این روستاست. زنان رویینی این پارچه ها را با الیافی از پنبه و کاموا درست می کنند. میراث فرهنگی استان خراسان شمالی تلاش می کند این حرفه را در سازمان یونسکو به ثبت برساند.

عکس: فاطمه عابدی / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
سین.میم و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
موزه تاریخ پزشکی... دیدن متن »

در ایران اول شهریور همزمان با زادروز بوعلی سینا، روز پزشک نامگذاری شده است، در ادامه نگاهی داریم به موزه تاریخ علوم پزشکی ایران.

در این موزه می توانید تاریخ کهن پزشکی ایران، ادوات پزشکان قدیمی، کتاب های خطی حکیمان، آثار به جا مانده از مشاهیر طب و نمونه هایی از عجیب ترین موجودات مورد مطالعه در تاریخ پزشکی را از نزدیک ببینید.

این موزه از بخشهای مختلفی مثل : ابزار و ادوات مرتبط با پزشکی، بخش دیرین انسان‌شناسی، تاریخ دندانپزشکی، داروسازی، تاریخ، دامپزشکی بخش تاریخ پرستاری و مامایی و... تشکیل شده است. در بخش داروسازی اولین دواخانه ایران و در بخش مردم شناسی، اولین وسایل طبابت به نمایش در آمده است.

این موزه در خیابان کارگر شمالی - خیابان شانزدهم(فرشی مقدم) - انتهای کوچه پارک علم و فناوری قرار دارد.گالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
سید حامد حسینیان و فهیمه تردست این را دوست دارند
متاسفانه ساعت بازدید از موزه چندان مناسب نیست ، شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 4 بعد از ظهر یعنی اگر شاغل باشید بایدیک روز از کار خود کم کرده، به دیدن این موزه بروید. ساعت بازدید تنها مناسب بازدید های دسته جمعی سازمانها و اداره هاست
۰۴ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تازه‌ترین آمار بومگردی‌های کشور
» استان‌های کویری‌ در صدر، سرسبزها در قعر
... دیدن متن »

شمار اقامتگاه‌های بومگردی کشور تا مردادماه امسال به ۶۶۹ واحد رسید، این درحالیست که چهار استان کشور با وجود منابع طبیعی و ظرفیت بالای روستایی، سهمی از این آمار ندارند.

از میان ۶۶۹ بومگردی که در ۳۱ استان و دو منطقه آزاد قشم و چابهار پراکنده شده، اصفهان با ۲۰۸ واحد بوم‌گردی پرتراکم‌ترین استان از این نظر به شمار می‌آید. کرمان و پس از آن یزد به ترتیب با ۱۰۴ و ۱۰۲ واحد در جایگاه بعدی قرار گرفته‌اند. استان پر مسافری چون مازندران که چند سالی است جز دریا، روستاهای آن نیز مقصد گردشگری شده و سفرهای اکوتوریستی در آن رونق گرفته نیز تا کنون موفق شده ۵۴ واحد بومگردی داشته باشد، اما استان همجوار آن گیلان با توان اکوتوریستی بالا، تنها سه واحد رسمی بومگردی دارد.

در کردستان، کرمانشاه، گلستان، هرمزگان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، خوزستان، آذربایجان غربی، بوشهر، چابهار و مرکزی که اتفاقا سفر به بیشتر آن‌ها به قصد دیدار طبیعت، روستا و بافت‌های تاریخی است، شمار بوم‌گردی‌ها به کمتر از عدد ۵ می‌رسد.

در برخی از استان‌ها از جمله لرستان که طبیعت بکرشان نیاز به بومگردی را در مقایسه با سازه‌هایی شبیه هتل، شدت بخشیده، تنها یک واحد رسمی بومگردی وجود دارد. آذربایجان شرقی، البرز، تهران و قم هم استان‌هایی هستند که هنوز هیچ اقامتگاه بومگردی رسمی ندارند، این درحالی است که این استان‌ها روستاها و مناطق طبیعی ناشناخته‌ی زیادی دارند که نه تنها در مسیر گردشگران داخلی قرار دارد، بلکه جزو مقاصد خارجی‌ها است.

سازمان میراث فرهنگی و گردشگری سال پیش اعلام کرد که تا ۵ سال پس از آن قصد دارد شمار بومگردی‌ها را به ۲۰۰۰ واحد برساند، طرحی که انتقادهای زیادی را به همراه داشت. پرسش این است که آیا صدور مجوزهای بومگردی براساس ظرفیت بُرد منطقه و یا نیاز و ضرورت‌های گردشگری هر استان صادر می‌شود یا صرفا تقاضا، محوریت صدور مجوزها است؟ ‌ آیا کیفیت همسو با کمیت در بوم‌گردی‌ها پیش می‌رود؟ مساله‌ی دیگر این است که مناطق کویری در استان‌های اصفهان و کرمان تا چه زمان قرار است رشد فزاینده‌ای را در راه‌اندازی اقامتگاه‌های بومگردی تجربه کنند؟ چقدر نیروی انسانی برای نظارت بر این واحدها و پیش از آن، آموزش بومگردی‌ها تربیت شده است؟ و آیا در توسعه‌ی کمی، شاخص‌های توسعه پایدار همسو با ایجاد سازه درنظر گرفته شده و یا بومگردی‌ها همانند هتل‌های داخلی بیشتر درگیر استانداردهای فیزیکی و ظاهرسازی شده‌اند؟

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ببخشید در این گونه تورها وقتی توضیحات کامل و جرئیات برنامه مشخص نیست چطور کسی میتونه اون انتخاب کنه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زندگی عشایر کرمانج؛ خراسان شمالی... دیدن متن »

عشایر کرمانج همه ساله در اواسط تیر ماه تا اواخر مهر ماه از مراوه تپه استان گلستان به منطقه قره میدان شهرستان مانه و سملقان در استان خراسان شمالی کوچ می کنند.

مهمترین شغل عشایر دامداری است که به دلیل کاهش میزان بارندگی، کمبود مراتع و منابع طبیعی و گرم شدن هوا به مخاطره افتاده است.

صمیمیت و دوستی در بین اعضاء خانواده عشایر بزرگترین نعمت برای آنان به شمار می رود.

عکس: وحید خادمی / ایرناگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» خانه‌(موزه) «چارلی چاپلین»
... دیدن متن »

«دنیای چارلی چاپلین»نام آخرین خانه او در یکی از شهرهای سوییس است؛ خانه‌ای که به جز تمام خاطرات ۲۵ سال آخر عمر او، رنگ و بوی بسیاری از فیلم‌هایش را نیز زنده کرده است.

هر گوشه‌ای از شهر "وو وه" (vevey) (در نزدیکی شهر لوزان در سوئیس) نشان از مردی کوتاه‌قامت با سبیل و کلاه و عصا دارد. بر روی در بسیاری از تابلوهای شهر، در برخی میادین اصلی و پارک‌ها تابلو یا مجسمه‌ای از مرد کمدی سینمای جهان دیده می‌شود؛ انگار اهالی این شهر می‌خواهند همه بدانند که چارلی چاپلین ۲۵ سال آخر عمرش را در اینجا به همراه همسر و هشت فرزند خود در آرامش سپری کرده است.

مجسمه چاپلین در شهر "وو وه" که مسیر موزه را نشان می‌دهد

چاپلین در دهه ۶۰ میلادی و هنگامی که با اتهاماتی مبنی بر حمایت از کمونیست‌ها رو به رو شد، از آمریکا به سوئیس نقل مکان و تا پایان عمر در این خانه بزرگ زندگی کرد. خانه‌ای که اینگونه توصیف‌اش کرده بود: «این خانه در کمال ناباوریِ ما، ۳۷ هکتار زمین با باغ‌های میوه دارد که محصول زیادی آلبالو، گوجه سبز، سیب و گلابی می‌دهد. همچنین باغ سبزیجاتی پُر از توت‌فرنگی و ذرت دارد. درست روبه‌روی تراس، ۵ هکتار سبزه‌زار با درختان خارق‌العاده بلندی قرار دارد که با کوه‌ها و دریاچه در یک قاب قرار می‌گیرند.»

 

مجسمه چارلی چاپلین در دوران پیری و عکسی از همسر او در ورودی خانه

 موزه «دنیای چاپلین» ۱۷ آوریل سال ۲۰۱۶ به صورت رسمی برای بازدید عموم افتتاح شد. به گفته یکی از مسئولان موزه «دنیای چاپلین»، تلاش شده که اغلب بخش‌های خانه چاپلین که یادآور سبک زندگی و خاطرات او هستند، همان‌گونه که بوده‌اند بازسازی شوند. کتابخانه و اتاق‌های ناهارخوری، نشیمن و خواب از جمله این بخش‌ها هستند.

سایر بخش‌های خانه نیز به معرفی زندگی چاپلین، ارتباط او با افراد مشهور جهان و تاثیر مطبوعات در زندگی حرفه‌ای او اختصاص یافته که با مجسمه‌ها، تصاویر و فیلم‌های مستندی از او و خانواده‌اش همراه است. فیلم‌هایی که در قسمت‌های مختلف این موزه به نمایش درمی‌آیند، اغلب تصاویری است که "اونا"، همسر چاپلین در موقعیت‌های مختلف از او ثبت کرده بود. چاپلین هر زمان که متوجه می‌شد همسرش از او فیلم می‌گیرد، حرکات طنزآمیز انجام می‌داد.

اتاق نشیمن خانه چاپلین که با عکس‌هایی از او و خانواده‌ش تزئین شده

 چاپلین بعد از شکست تجاری و هنری در فیلم «کنتسی از هنگ کنگ»، افسردگی شدید گرفت، اما با شروع پروژه فیلمی درباره دختری بالدار که یکی از دختران خودش این نقش را ایفا می‌کرد، شرایط روحی بهتری پیدا کرد. این پروژه هیچ‌وقت به سرانجام نرسید، چراکه چاپلین دیگر برای کار کردن بسیار ضعیف شده بود. او سال‌های آخر عمر خود را تنها با رضایت و آرامش در کنار همسرش سپری کرد.

کلاه و عصای چاپلین به همراه بال‌هایی که قرار بود در فیلم ناتمام‌اش استفاده شود

اتاق خواب چاپلین به همراه تصاویری از جوانی تا پیری او 

بخش دیگر موزه، در ساختمانی جدا به زندگی حرفه‌ای چارلی چاپلین اختصاص دارد که با پخش مهمترین آثار او آغاز می‌شود. اولین بخش به خیابانی اختصاص دارد که برای بسیاری از ما تصویر آشنایی است. خیابانی که اغلب سکانس‌های فیلم «پسر بچه» در آن تصویربرداری شده و به اعتقاد بسیاری این فیلم و این خیابان یادآور دوران کودکی خود چاپلین است.

 لوکیشن خانه فیلم «پسر بچه» که یادآور خانه کودکی‌ چارلی چاپلین است

 موزه «دنیای چاپلین» که ساخت آن از ایده‌پردازی تا ساخت نزدیک به ۱۰ سال طول کشید، می‌تواند نمونه بارز آن چیزی باشد که هر آدمی از مصداق واژه موزه انتظار دارد. شاید شما هنگام ورود به موزه هیچ اطلاعاتی درباره شخصیت حرفه‌ای یا ابعاد شخصی چارلی چاپلین نداشته باشید، اما هنگام خروج بدون هیچ تلاش خاصی برای یادگیری، اطلاعات زیادی به دست آورده‌اید.

شاید تعریفِ ما از موزه که یادآور نگاه‌کردن به آثاری که گاهی توضیحی کافی نیز برای آنها ارائه داده نشده است، چندان مناسب نباشد. این روزها دیگر جذابیت‌های بصری همچون پخش فیلم‌های مستند، ارائه پیشینه تاریخی با پخش فیلم‌های مستند یا پیام‌های صوتی از ملزومات هر موزه‌ای است. موضوعی که کمتر در موزه‌های ما با وجود ارزش تاریخی بالایی که دارند، دیده می‌شوند.

مجسمه آلبرت انیشتین در خانه چاپلین که یادآور دیدار این دو چهره است

 

برخی از نگاتیوهای فیلم‌های چاپلین

 

منبع: ایسنا

مهدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور کارگاه آشنایی با مشاغل |ویژه نوجوانان| - بسته مشاغل هنری
» گزارش تور کارگاه معماری - ۲۶ مرداد
... دیدن متن »

با هماهنگی کانون کودکان و نوجوانان باغ نگارستان، شرکت کنندگان در تورکارگاه معماری و استاد کارگاه، صبح روز ۲۶ مرداد ماه ۱۳۹۶ در تالار معین گرد هم آمدند. این کارگاه متشکل از نوجوانان علاقمند به رشته معماری، راس ساعت ۹ صبح آغاز شد و تا ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه ادامه داشت. در این قسمت بچه‌ها با تعاریف و مختصات رشته معماری، تاریخ معماری، معماری ایران و موضوعات مربوط به شهرسازی آشنا شده و ضمن تماشای فیلم هایی که آقای شهابی آماده کرده و نمایش دادند به پرسش و پاسخ و بحث پیرامون موضوع پرداختند. 

پس از جلسه معرفی شغل معماری و پذیرایی میان وعده، ضمن گردش در باغ زیبای نگارستان، بچه‌ها با بحث طراحی باغ ایرانی و همینطور فرازهایی از تاریخ دویست ساله این باغ آشنا شدند.

در قسمت بعدی برنامه، با حضور در کلاس، موضوع طراحی، نقشه کشی و نقشه خوانی به بچه ها معرفی شد. در طول این کلاس دو ساعته بچه‌ها نقشه کشی و طراحی پلان یک ویلا را تجربه کردند.

ساعت ۱۳ ناهار را میل نموده و پس از آن برای بازدید از بنای آزادی به سمت میدان آزادی به راه افتادیم. آقای شهابی، در طول راه پیرامون بناهای مهم مسیر مثل: دانشگاه تهران، ساختمان میراث فرهنگی و شخصیت‌های مهم معماری معاصر مثل: استاد سیحون و حسین امانت، توضیحاتی ارائه کردند.

بخش گردشگری کارگاه به بازدید از بنای مهم آزادی (شهیاد) اختصاص داشت. بزرگی میدان و بنا برای بچه‌ها بسیار جالب و هیجان انگیز بود. با هماهنگی‌های قبلی و همکاری صمیمانه مجموعه آزادی، شرکت‌کنندگان کارگاه از همه فضاهای قابل بازدید و همچنین فضاهایی که بازدید عمومی ندارند، دیدن کردند و با ویژگی‌های معماری این اثر منحصر به فرد آشنا شدند.

به روایت کوکب طاهباز

عکس‌ها: پیمان حسینی

سین.میم و کیانا حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تخت سلیمان ، یادگاری به قدمت ۳۰۰۰ سال... دیدن متن »

تخت سلیمان جایگاه مهمترین آتشکده دوره ساسانیان یعنی آذرگشنسب در شمال شرقی شهرستان تکاب و شرق تخت سلیمان در جنوب شرقی استان آذربایجان غربی قرار گرفته است. تخت سلیمان بزرگ‌ترین مرکز آموزشی، مذهبی، اجتماعی و عبادتگاه ایرانیان قبل از اسلام بوده اما در سال ۶۲۴ میلادی و در حمله هراکلیوس، امپراتور رومیان، به ایران تخریب شد.

آثار باستانی این مجموعه و دریاچه جوشان آن، روی صفحه ای سنگی و طبیعی قرار گرفته که از رسوبات آب دریاچه به وجود آمده است. قدمت این منطقه از لحاظ سکونتگاه انسانی به ۳ هزار سال پیش باز می گردد.تخت سلیمان به عنوان چهارمین اثر ایران سال ۸۲ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

بخش طبیعی مجموعه تخت سلیمان متشکل از یک کوه آهکی است که در قله آن، چشمه بسیار بزرگی وجود دارد. این کوه در طول هزاران سال در اثر رسوبات آهکی موجود در آب چشمه فوق شکل گرفته است. امروزه تخت سلیمان را خطر ویرانی تهدید می‌کند.

عکس: آریان نصراللهی / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فهیمه تردست و Fahimeh Moussavi این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار عالی بود. ممنون
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی گران نیست آیا ؟؟
آرش عبدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
نخستین جشنواره لیمو ترش رودان... دیدن متن »

نخستین جشنواره لیموترش با حضور جمعی از مسئولان استانی در شهرستان رودان استان هرمزگان برگزار شد.

عکس: رهبر امامدادی / مهرگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
فروغ یعقوبی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» معرفی هیات داوران جشنواره عکاسی ماسار
... دیدن متن »

مجتبی آقایی،‌ سیف الله صمدیان و هدیه تهرانی به عنوان داوران جشنواره ملی عکاسی ماسار معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی جشنواره؛ آثار منتخب اولین دوره از جشنواره ملی عکاسی ماسار با موضوع بوم گردی پایدار را مجتبی آقایی، سیف الله صمدیان و هدیه تهرانی داوری خواهند کرد.‌ جشنواره ملی ماسار با هدف حفظ منابع طبیعی و میراث تاریخی کشور و همچنین در راستای فرهنگ بوم گردی سبز؛ برگزار می شود.

مجتبی آقایی متولد ۱۳۴۴ و دبیر دوره های هفتم تا دهم جشنواره تجسمی فجر، عکاس و پژوهشگر، استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه علم و فرهنگ و دارای نشان درجه یک هنری است. وی دبیر و داور جشنواره های متعددی بوده و همچنین نمایشگاه های بسیاری در داخل و خارج کشور برگزار کرده است. 

سیف‌الله صمدیان متولد ۱۳۳۲ و موسس بانک عکس خبرگزاری جمهوری اسلامی، انتشار ماهنامه تصویر، مدرس عکاسی و فتوژورنالیسم در دانشگاه‌های تهران و آزاداسلامی، دبیر و عضوهیات انتخاب و داوری دوسالانه‌های عکاسی و … است.

هدیه تهرانی متولد ۱۳۵۱ و بازیگر سینما،عکاس، تهیه کننده و فعال محیط زیست است. وی با نقش آفرینی در بیش از ٣٥  فیلم سینمایی کاندید و برنده جوایز متعددی از جشنواره فیلم فجر، خانه سینما و جشنواره هاى بین اللملى شده است.وی همچنین از سال ۱۳۹۴ دارای نشان درجه یک هنری می باشد. تهرانى سابقه ای طولانی در بوم شناسى زندگى بومى، محیط زیست و حیات وحش داشته و تبلور و تمرکز آن را در  حوزه اکو توریسم، معماری و مرمت ، طراحی داخلی و عکاسى نمایان کرده است.

همچنین لازم به ذکر است که هیات انتخاب جشنواره متشکل از مجتبی آقایی به عنوان نماینده هیات داوران،‌ امین مختاری به عنوان نماینده دانشگاه تهران و مجید قهرودی عکاس جوان طبیعت و نجوم؛ از میان بیش از ۳۵۰۰ اثر رسیده به جشنواره اثار منتخب جشنواره را معرفی خواهند نمود. اسامی منتخبین جشنواره در نیمه اول شهریور ماه و همچنین برگزاری نمایشگاه و معرفی برگزیدگان نهایی جشنواره در آبان ماه صورت می پذیرد. 

این جشنواره در ۴ بخش، بوم‌گردی و طبیعت، میراث تاریخی ایران، نوروز و بخش ویژه جشنواره با موضوع روستای قهرود از مخاطبان خود اثر پذیرفته بود.

اولین جشنواره ملی «ماسار» به دبیری مسعود مکاری و با مشارکت کانون دایره آبی دانشگاه تهران و کانون دانشجویان و فارغ التحصیلان قهرود؛ و همچنین با حمایت سازمان حفاظت محیط زیست برگزار می شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره بالن ها؛ بریستول... دیدن متن »

جشنواره بین المللی بالن های هوای داغ در بریستول انگلیس در حال برگزاری است. بیش از ۱۳۰ بالون از کشورهای مختلف جهان در این جشنواره حضور دارند.

عکس:Hannah McKay / رویترزگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت گندم... دیدن متن »

شهرستان اهر یکی از قطب های کشاورزی آذربایجان شرقی است که دارای ۱۰۷ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی با تعداد بیش از ۱۳ هزار بهره بردار کشاورزی می باشد. این شهرستان دارای ۲۰ هزار هکتار مزارع گندم است که سال قبل ۵۵ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خریداری شد. امسال به علت کاهش ۶۰ میلیمتری بارندگی در سال جاری پیش بینی می شود برداشت گندم نیز تا ۳۰ درصد کاهش یابد.

عکس:مهدی دایلاری / تسنیمگالری عکس گالری عکس گالری عکس گالری عکس ... دیدن همه عکس ها »
پرنده‌بازِ آلکاتراز و عباس الهی این را دوست دارند
ز خاک من اگر گندم برآید . . . از آن گر نان پزی مستی فزاید
خمیر و نانبا دیوانه گردد . . . تنورش بیت مستانه سراید
اگر بر گور من آیی زیارت . . .تو را خرپشته‌ام رقصان نماید
میا بی‌دف به گور من برادر . . . که در بزم خدا غمگین نشاید
زنخ بربسته و در گور خفته . . . دهان ... دیدن ادامه » افیون و نقل یار خاید
بدری زان کفن بر سینه بندی . . . خراباتی ز جانت درگشاید
ز هر سو بانگ جنگ و چنگ مستان . . . ز هر کاری به لابد کار زاید
مرا حق از می عشق آفریده‌ست . . .همان عشقم اگر مرگم بساید
۲۳ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور کارگاه آشنایی با مشاغل |ویژه نوجوانان| - بسته مشاغل هنری
» گزارش تور کارگاه گرافیک - ۱۹ مرداد
... دیدن متن »

با هماهنگی کانون کودکان و نوجوانان باغ نگارستان، شرکت کنندگان در تورکارگاه گرافیک و استاد کارگاه، صبح روز ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۶ در تالار معین گرد هم آمدند. این کارگاه راس ساعت ۹ صبح آغاز شد و تا ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه ادامه داشت. در این قسمت بچه ها ضمن آشنایی با تعاریف و شاخه های مختلف گرافیک و تماشای فیلم و اسلایدهایی که سرکار خانم کرکه آبادی نمایش می دادند به پرسش و پاسخ و بحث پیرامون موضوع پرداختند.

قسمت بعدی بازدید از چاپخانه و آشنایی با نقش مهم چاپ در گرافیک بود (که بخاطر تعطیلی چاپخانه در بعدازظهر روزهای پنجشنبه، این بازدید برای صبح پنجشنبه برنامه ریزی شده بود). پس از باغ خارج شده و بعد از ۲۰ دقیقه با وسیله نقلیه به چاپخانه صنوبر واقع در چهار راه دماوند و سبلان جنوبی رسیدیم. بچه ها در چاپخانه با واحدهای پیش از چاپ (دفتر، لیتوگرافی و بخش دیجیتال) چاپ (دستگاه ها و اندازه های مختلف چاپ، کاغذ و برش)  و پس از چاپ (سلفون، یو وی، صحافی و بسته بندی) آشنا شدند.

سپس برای ادامه کارگاه در ساعت ۱۳ به باغ نگارستان بازگشتیم. با هماهنگی و همکاری مدیریت فرهیخته و کارکنان محترم باغ نگارستان، ناهار در سالنی با امکانات غذاخوری و غیر از کلاس درس صرف شد. 

راس ساعت ۱۴ کارگاه دوم با موضوع طراحی گرافیک آغاز شد. بچه ها مسیر طراحی یک لوگوتایپ یا نشانه نوشته (که غالبا نام خودشان بود) را با راهنمایی سرکار خانم کرکه آبادی تجربه کردند و با روند کار گرافیک و ایده پردازی در آن آشنا شدند. 

در پایان نیز تکمیل و اجرای تعدادی از اتودها توسط استاد انجام گرفت.

به روایت کوکب طاهباز

سین.میم و کیانا حسینی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا بازدید از روستای هرانده و غار معروفش را هم هرتیب دهید
احسان سام این را خواند
ذوق زده این را دوست دارد
با تشکر از حسن توجه شما البته این یک تور تاریخی است
۲۲ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید