تیوال گردشگری
T1 : 15:25:10
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

آلبوم عکس
جمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه... دیدن متن »

یکی از واحدهای تشکیل‌دهنده فدراسیون روسیه است. این سرزمین در آسیای میانه، میان رود ولگا و رشته‌کوه اورال قرار دارد. طبیعت این منطه نیز زیبا و بکر است.

مردم باشقیرستان از نظر نژادی از نژاد زرد تاتاری بحساب می‌آیند. این اقوام رابطهٔ قومی و زبانی نزدیکی با سایر ترک تباران آسیای مرکزی مانند قزاق‌ها و ازبک‌ها و همچنین تاتارهای ساکن قازان دارند.

عکس: هادی نویدجمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه | عکس جمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه | عکس جمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه | عکس جمهوری خودمختار باشکورتوستان؛ روسیه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲ روز پیش، چهارشنبه
لیلى شجاعى، Prudence، مریم زارعی و عباس الهی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
عصارخانه شاهی در اصفهان... دیدن متن »

عصارخانه شاهی اصفهان، یا همان کارخانه روغن‌کشی که در دوره صفویه به دستور شاه عباس اول در بازار مخلص میدان نقش جهان بنا گردیده است.

عکس: پیام احمدی کاشانی / مهرعصارخانه شاهی در اصفهان | عکس عصارخانه شاهی در اصفهان | عکس عصارخانه شاهی در اصفهان | عکس عصارخانه شاهی در اصفهان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۳ روز پیش، سه‌شنبه
امیرمسعود فدائی، مریم زارعی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

بارش برف جشنواره لاله‌های گچسر را به تعویق انداخت


قرار بود تا روز دوشنبه 27 فروردین جشنواره لاله‌های گچسر مانند سال‌های قبل آغاز شود، اما به علت بارش برف افتتاح این جشنواره به تعویق افتاد.

خوشبختانه با توجه به اینکه لاله گیاهی سرما دوست است، هیچ آسیبی به لاله‌ها وارد نشده. احتمالا تا 48 ساعت بعد از پایان بارش برف می‌توان افتتاحیه جشنواره لاله‌های گچسر را برگزار کرد.

امسال 600 هزار پیاز لاله در 23 واریته در مساحتی به اندازه پنج هزار متر مربع پذیرای بازدید کنندگان خواهد بود.

سال گذشته حدود 500 هزار نفر از جشنواره لاله‌های گچسر دیدن کردند.

باغ لاله گچسر در کیلومتر 52 جاده کرج- چالوس در روستای گرماب استان البرز واقع شده عموم مردم می‌توانند به طور رایگان از لاله‌های رنگارنگ این باغ دیدن کنند.


امسال ... دیدن ادامه » بیستمین دوره این جشنواره برگزار می شود.
مریم زارعی، عباس الهی و Samira این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خط هوایی گردشگری برزیل به ایران راه افتاد | عکس
برای اولین بار؛
» خط هوایی گردشگری برزیل به ایران راه افتاد
... دیدن متن »

نخستین چارتر هوایی گردشگری برزیل به ایران برقرار شد. ابراهیم پورفرج، مجری این تور در ایران با اعلام این خبر به ایسنا گفت: این نخستین چارتر هوایی گردشگری در این مسیر است که برای نخستین بار برقرار شده و ٦٢ گردشگر برزیلی به همراهی ١٤ خدمه با هواپیمای انگلیسی اختصاصی از طریق آن به ایران سفر کردند.

وی افزود: این پرواز پس از آنکه در ژاپن، چین و هند توقف داشت روز جمعه ٢٤ فروردین ماه به ایران وارد شد و پس از چهار روز توقف در استان فارس، کشورمان را به مقصد ایتالیا، مراکش و در پایان برزیل ترک می‌کند. به گفته او، این خط هوایی، اختصاصی گردشگران و یکطرفه به ایران است که با آن تور ترکیبی بین چند کشور برگزار می‌شود، هر چند که طرح آن مشترک بین دو شرکت برزیلی و ایرانی (پاسارگادتورز) اجرا می شود و قرار است ادامه داشته باشد و احتمالا در سال تا دو بار این پرواز از برزیل به مقصد ایران انجام شود.

او درباره علت انتخاب استان فارس برای توقف این هواپیما و گردشگران آن، گفت: این هواپیمای چارتری با توجه به نوع برنامه‌ریزی‌ای که دارد توقف‌های کوتاهی در مقاصد می‌تواند داشته باشد که با توجه به وجود آثار جهانی شناخته شده‌ای همچون پرسپولیس و پاسارگاد در استان فارس و آماده بودن زیرساخت‌ها در فرودگاه شیراز، این انتخاب صورت گرفت.

او همچنین در مورد شرایط ورود این هواپیما به ایران اظهار کرد:برای برقراری این پرواز اختصاصی و ورود این هواپیما به ایران هیچ مشکلی وجود نداشت و تا کنون همکاری‌های خوبی صورت گرفته است.

وی درباره درآمد و سود چارترهای هوایی گردشگری برای ایران، گفت: گردشگرانی که معمولا با هواپیماهای اختصاصی و چارتری سفر می‌کنند به خاطر خدمات ویژه‌ای که دریافت می‌کنند، بیشتر از مسافران معمولی هزینه می کنند و درآمد و اشتغالزایی قابل توجهی دارند. ما قبلا هم گردشگرانی را با کشتی‌های کروز و قطارهای اختصاصی به ایران آورده ایم، درآمدی که پروازهای چارتری ایجاد می‌کنند، به مراتب بیشتر از آنها است، چون مسافران کروز و قطار در وسیله نقلیه خود اقامت می‌کنند و بخشی از هزینه‌های خود را به این شکل کاهش می‌دهند. پورفرج افزود: مهمتر از درآمدزایی، برقراری چارترهای هوایی گردشگری در شرایط حاضر منطقه، سطح امنیت آسمان ایران را نشان می دهد که تبلیغ مثبتی برای کشور و گردشگری نیز خ‌اهد بود.

منبع: ایسنا

۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام
"سفر به روسیه به شیوه کشف شهر " این جمله به همراه توضیحات نحوه سفر در صفحه گردشگری تیوال انگیزه من برای همراه شدن با این گروه بود. بنظرم جذاب بود و دوست داشتم که کشوری رو که سفر میکنم اینطوری ببینم .
باید بگم تجربه خیلی خوبی بود همونطوری که دوست داشتم قدم زدن در خیابانهای شهر و گذر از زندگی روزمره مردم
معرفی بناها و مراکز دیدنی توسط آقای دکتر نوروزی یا به قول خودشون گفتن داستان مربوط به آنها باعث شد روسیه به یادماندنی تر باشه برام.
تشکر از گروه تیوال بویژه آقای مهدوی و آقای دکتر نوروزی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مزارع کلزا در کرمانشاه... دیدن متن »

به علت میزان روغن موجود در دانه‌های گیاه کلزا، این گیاه برای سالهای پی در پی کشت می‌شود.روغن کلزا به علت اینکه دارای اسیدهای چرب اشباع نشده و فاقد کلسترول است از کیفیت تغذیه‌ای بالایی برخوردار می‌باشد.

عکس:فرزاد منتی / تسنیممزارع کلزا در کرمانشاه | عکس مزارع کلزا در کرمانشاه | عکس مزارع کلزا در کرمانشاه | عکس مزارع کلزا در کرمانشاه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۵ روز پیش، یکشنبه
مریم زارعی، فروغ یعقوبی، پرند محمدی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دقیا از کدوم موزه ها دیدن میکنن ؟
عاطفه گندم آبادی این را خواند
درود بر شما
توضیحات اولیه در محیط بیرونی کاخ گلستان ارائه می‌شود، در ادامه مسیر توضیحات مربوط به فضاهای عبوری و جاذبه‌های مسیر بازگو خواهد شد و در نهایت از سه خانه تاریخی مدرس، دبیرالملک و مهربان بازدید به عمل خواهد آمد.
با سپاس
۶ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
ششمین جشنواره لاله ها؛ کرج... دیدن متن »

ششمین جشنواره گل لاله در بوستان شهید چمران کرج تا آخر فروردین میزبان علاقه مندان به گل و گیاه می باشد.

عکس:احسان رسولی / تسنیمششمین جشنواره لاله ها؛ کرج | عکس ششمین جشنواره لاله ها؛ کرج | عکس ششمین جشنواره لاله ها؛ کرج | عکس ششمین جشنواره لاله ها؛ کرج | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۲ فروردین
امیرمسعود فدائی و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره دوره آموزشی راهنمایان اکوتوریسم
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره دوره آموزشی کمک‌های اولیه |پیشرفته|
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مراسم رزیف در بندر کنگ‎... دیدن متن »

رزیف، مراسمی است سنتی در جنوب ایران که در گذشته دریانوردان پس از روزها کار و تلاش روی دریا، زمانی که به ساحل نزدیک می شدند، جهت شادی و رفع خستگی، اجرا می کردند. امروزه این مراسم، در مراسم شادی و عروسی ها به نمایش گذاشته می شود.

رزیف جزیی از آیین ها و آواهای کار است، از این رو با تغییر شرایط و ضرورت های کار به دنبال تبدیل جهاز های بادی به لنجهای موتوری که سبب شد تا کارهایی مانند برافراشتن بادبان یا کشیدن لنگر باآن آداب و رسوم خاص، یا صیادی و جمع آوری تور ماهیگیری بصورت دسته جمعی از میان برود، برای حفظ و بقای این آیین آن را با ترکیبی از رقص خیزران در جشن های عروسی به نمایش گذاشتند تا در کنار آن به یادآوری و حفظ میراث موسیقیایی پدران و آنچه برآنها گذشته و رنج و مشقت های که برای به دست آوردن لقمه ای نان تحمل کرده اند، یاری رسانند و این آیین را به نسلهای آینده منتقل کنند.

رزیف در گذشته رقص شمشیر بوده است و به ضرورت تحولات تمدنی اکنون رقص خیزران است و جوهره و کارکرد انسانی آن ایجاد اتحاد و همبستگی است؛ بنابراین بیشتر موسیقی حماسی محسوب می شود و خواندن آن اشعار برای ترغیب مردم به دفاع و جنگیدن از خاک سرزمین بوده است.

رزیف برگرفته از واژه رزیف است که به از قرار گرفتن افراد در دو ردیف به هنگام اجرا اشاره دارد. این مراسم در جزیره ­قشم­ بنام "­عضو­ا" یا "عصوا" معروف­ است، گویا این نام از خیزران به عنوان عصا گرفته شده که به مرور زمان به عصو ا تبدیل شده است. عکس های حاضر، اجرای این مراسم سنتی همراه با برافراشتن بادبانهای بوم مسی (لنج نمادین) در ساحل بندر کنگ می باشد که همه سال در ایام نوروز اجرا می شود.

عکس: میلاد رفعتمراسم رزیف در بندر کنگ‎ | عکس مراسم رزیف در بندر کنگ‎ | عکس مراسم رزیف در بندر کنگ‎ | عکس مراسم رزیف در بندر کنگ‎ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره گل لاله در استان مرکزی... دیدن متن »

جشنواره گل‌های لاله در مساحتی به وسعت ۸۰۰۰ متر مربع و با ۲۱ نوع از انواع گل لاله تا ۲۵ فروردین‌ماه در کوی صنعتی اراک دایر می‌باشد.

عکس:علی کریمیجشنواره گل لاله در استان مرکزی | عکس جشنواره گل لاله در استان مرکزی | عکس جشنواره گل لاله در استان مرکزی | عکس جشنواره گل لاله در استان مرکزی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۰ فروردین
عباس الهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بهار واشنگتن... دیدن متن »

هر سال با آغاز فصل بهار و باز شدن شکوفه‌ها شهر واشنگتن جلوه خاصی از زیبایی بهاری پیدا می‌کند، در ادامه تصاویری از این شهر مشاهده می‌کنید.بهار واشنگتن | عکس بهار واشنگتن | عکس بهار واشنگتن | عکس بهار واشنگتن | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۹ فروردین
مریم زارعی، فروغ یعقوبی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۸ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شویدسلام.
بنظر من پررنگ ترین ویژگی مشترک جناب مهدوی و دکتر نوروزی گرامی مسوولیت پذیری و خوش اخلاقی و برخورد پر حوصله شون بود ، که بسیار گرانبهاست.
مهمترین چیزی که من در این سفر اموختم و مینونه بعد از این در سفرهام لحاظ بشه، کافه نشینی و پرسه زنی در مهمترین خیابان هر شهر هست که بنظرم بسیار جالب اومد و کمک زیادی به درک و شناخت بهتر فرهنگ هر شهر می کنه.

خلاصه ش اینکه از اینکه این سفر رو در کنار این گروه و با سبک وسیاقی که تیوال تدارک دید نجربه کردم، خرسندم. این سفر با همه فراز و نشیبش برای من خاطرات شیرین و تجربه های ارزشمند و دوست های خوبی رو به یادگار گذاشت.
خانم دباغیان ممنون که نظرتون رو به اشتراک گذاشتید.
ایا با وجود این پیاده روی ها و خیابان گردی ها فرصت شد که تمام مکان های دیدنی روسیه رو بازدید کنید؟
۱۸ فروردین
خانم الهه الف
بنده و برخی از دوستان حاضر در این صفحه سالهاست که از خدمات تیوال استفاده می کنند و جزو کاربران اکانتلس حساب می شدند.تا اینکه پاسخگویی به کامنت شما انگیزه ای شد تا به کاربر با اکانت دو روزه (یک روزه سابق) تبدیل شویم.
۲۰ فروردین
خوشحالم که از یک کاربر اکانتلس به کاربر فعال تبدیل شدید. نیمه پر لیوان رو ببینید جناب :)
۲۰ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابتدا از همه دوستان تیوالی که برنامه‌ریزی این سفر رو انجام دادن تشکر می‌کنم.
حضور آقای دکتر نوروزی در این سفر و توضیحات دقیق و کامل ایشان، دست‌آورد این سفر رو چند برابر کرد.
حضور ایشان باعث شد تا این سفر تنها بازدید از روسیه نباشد، بلکه باعث آشنایی با تاریخ، فرهنگ و جامعه روسیه شود.
یکی از نکات ویژه این سفر، سبک این تور بر مبنای شهرگردی و کشف شهر از طریق پیاده‌روی در خیابان‌های شهر یا استفاده از مترو و وسایل نقلیه عمومی بود که باعث شد هر لحظه از این سفر با تجربه خاص و جذابی همراه شود.
تجاربی مانند دیدن موسیقی‌های خیابانی، قدم زدن در هوای بارانی و برفی، وارد شدن به کافه‌ها و شیرینی‌فروشی های جذاب شهر، آشنایی با ساختار شهری، مشاهده ایستگاه‌های مترو و تاریچه ساخت آن‌ها، ارتباط مستقیم با مردم روسیه و...
همچنین امکاناتی مانند هتل، پیگیری ... دیدن ادامه » لیدر تور در زمان‌هایی که مشکلی خاصی برای مسافران به وجود می‌آمد، ترانزیت فرودگاهی و... مناسب بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و وقت بخیر . می خواستم بدونم علت اینکه صفحه گردش ها هرچند روز یک بار دچار اختلال می شه و سفرهایی رو که تاریخشون گذشته و حذف شدن رو مجددا نمایش می ده ( مثل امروز ) چیه ؟ وقتی به صفحه مراجعه می کنیم برای اطلاع از سفرهای جدید ، به جای اون با لیست طولانی سفرهای تاریخ گذشته مواجه می شیم و حس بدی پیدا می کنیم . این موضوع باعث می شه این طور به نظر بیاد که این صفحه متولی و ناظر نداره . لطفا رسیدگی کنید . سپاسگزارم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
من در این گردش شرکت کردم و به نظرم راهنمای تور اطلاعات کافی را نداشتند و از تیم حرفه ای تیوال بعید بود.
امیرمسعود فدائی این را خواند
درود بر شما
سپاس از اینکه نظر خود را با ما میان گذاشتید.
لازم به توضیح است که برگزارکننده این گردش، انجمن راهنمایان گردشگری تهران بوده و مجموعه تیوال دخالتی در روند اجرایی آن نداشته است و صرفا به عنوان بستری برای اطلاع‌رسانی و فروش عمل کرده است. با این ... دیدن ادامه » وجود حتما نظرات شما در اختیار برگزارکننده‌ها قرار می‌گیرد تا شاهد بهبود کیفیت برنامه‌ها از جانب آنها باشیم.
۱۶ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفر خیلی جذاب و هیجان انگیزی بود
پر از تجربه های جدید
سپاس بیکران از دکتر نوروزی نازنین که صبورنه و مهربانانه اطلاعاتشون رو در اختیارمون گذاشتن و سپاس از تیم حرفه ای ، حامی و مهربان تیوال
دوست عزیز لطف می کنید بفرمایید که ایا تمام بازدیدهایی که ذکر شده بود انجام گرفت یا نه؟ ایا در همون هتلی که از قبل گفته شده بود اقامت کردید یا تغییر کرد؟
۱۵ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای سفر به دبی ، داشتن ویزا الزامی است . مسافران تور دبی قبل از سفر با در دست داشتن مدارک شخصا و یا توسط نماینده قانونی خود بایستی برای اخذ ویزای دبی اقدام کنند . در لینک زیر درباره انواع ویزا دبی ، مدارک لازم ، قیمت ویزا و ... توضیحاتی داده ایم . 
https://lezatesafar.com/dubai/visa
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هر گردشگر خارجی که تمایل به ورود به پادشاهی تایلند باشد ، نیازمند دریافت ویزا از سفارت تایلند است . در لینک زیر اطلاعات کاملی درباره انواع ویزاهای تایلند ، مدارک جهت اخذ ویزا و ... را خواهید دید .
https://lezatesafar.com/thailand/visa
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دبی ، شهری که به عنوان لوکس ترین شهر در حاشیه خلیج فارس شناخته می شود . این نشان می دهد آسمان پر زرق و برق ، شب زنده داری عجیب و غریب و تجربیات بی نظیر ، اما چیزی که بیش از بقیه هیجان دارد و باید تجربه شود ، یک سافاری بیابانی در تور دبی است . در لینک زیر 10 جاذبه برتر در تور سافاری دبی معرفی شده اند .
https://goo.gl/E3vpC6
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یکی از نکاتی که در سفرهای خارجی باید به آن توجه کنید ، هتل محل اقامتتان است . باید همه جوانب هتل را در نظر بگیرید . در لینک زیر به این نکته پرداخته شده است که در سفر به تایلند چه هتلی را باید انتخاب کنید .
https://goo.gl/H4tHx4
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود
همیاری جان ما چند نفریم برای این تور میخواستیم اقدام کنیم، شماره ای که لحاظ شده پاسخگو نیست، لطفا راهنمایی بفرمایین
عاطفه گندم آبادی این را خواند
درود بر شما
لطفا تا ۵ فروردین با این شماره تماس بگیرید: 989195588753+
پس از پنجم شماره مندرج در برگه پاسخگو خواهد بود.
۰۱ فروردین
سپاس همیاری عزیز، با این شماره پاسخ دادن
۰۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
در میان ابرها... دیدن متن »

خالد الحمادی، عکاس اماراتی تصاویر زیبایی از بناهای مختلف شهر ابوظبی در هوای مه آلود و در میان ابرها گرفته است.

عکس:caters newsدر میان ابرها | عکس در میان ابرها | عکس در میان ابرها | عکس در میان ابرها | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شست و شوی نماد تهران پس از ۸ سال | عکس
» شست و شوی نماد تهران پس از ۸ سال
... دیدن متن »

شست و شوی نماد تهران پس از ۸ سال
برج آزادی تهران درآستانه سال نو شست و شو شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، نعمت‌اله پایان، رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی گفت: شست و شوی برج آزادی که همه سال ها در عید نوروز یکی از مقاصد گردشگران و تهران گردی‌های شهروندان تهرانی است از هفته گذشته به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی آغاز شده و دراین هفته به اتمام می‌رسد.
پایان توضیح داد: در جلسه ای که ابتدای بهمن ماه با نماینده سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری داشتیم در خصوص این شست و شو و همچنین مرمت های دیگری که در برج نیاز بود توافق لازم صورت گرفت.
وی افزود: با توجه به اینکه نیاز به زدودن غبار از برج خصوصا در محور شرقی برج احساس می شد، شست و شوی برج، بر اساس تکنیک راپل آغاز شده است. پیش از این تجربه شست و شوی برج در طبقات داخلی را داشتیم و سعی کردیم از همین روش در شست و شوی محوطه بیرونی برج استفاده کنیم. پایان ادامه داد:  شست و شوی برج آزادی در یک مرحله انجام خواهد شد و برای این کار و جرم گیری نمای ظاهری برج آزادی از وسایل مکانیکی ویژه استفاده می شود که در تمام دنیا برای شست و شوی  آثار باستانی مورد استفاده قرار می گیرند.
وی افزود: با استفاده از این دستگاه ها و تجهیزات شست و شوی برج بدون آسیب و مشکل رساندن به بدنه صورت می گیرد.
رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی افزود: مجموعه برج با ویژه برنامه نوروزی "بهارانه" از دوم تا دوازدهم فروردین سال ۱۳۹۷ میزبان گردشگران است؛ بر همین اساس ما تدابیری برای افزایش زیر ساخت ها در برج پیش بینی کردیم.
وی از تجهیز رستوران، آماده سازی کافی شاپ در خروجی شمالی و راه اندازی گالری برج به عنوان تغیرات جدیدی یاد کرد که در آستانه سال جدید در برج آزادی اعمال شده است.
پایان، اجرای کنسرت، مراسم آئینی و مناسبتی، برنامه های ویژه بانوان و بانوان سرپرست خانوار، برپایی سفره هفت سین و نمایشگاه های هنری، عکاسخانه سنتی، برپایی غرفه های صنایع دستی و عرضه سوغات مناطق مختلف کشور را از دیگر برنامه هایی ذکر کرد که در نماد تهران برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است.
برج آزادی پیش از این در سال ۱۳۸۸ و بعد از بیست سال شست و شو شده بود.
نماد تهران دی ماه امسال ۴۶ سالگی خود را تمام کرد؛ عملیات ساختمان مجموعه میدان و برج آزادی اوایل سال ۱۳۴۸ آغاز و در ۲۴ مهر ۱۳۵۰ به پایان و سرانجام این برج در تاریخ ۲۶ دی همان سال به بهره برداری رسید.
روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی

وحید هوبخت این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
شکوفه های بهاری در پایتخت... دیدن متن »

زمین و درخت ها جان دوباره می گیرند، سبز می شوند، شکوفه می کنند و با رنگ هایی که می آفرینند، زمین را تبدیل به بهشت می کنند. هرکسی از دیدن طبیعت بهار لذت می برد و جان دوباره می گیرد.

عکس: اصغر خمسه / مهرشکوفه های بهاری در پایتخت | عکس شکوفه های بهاری در پایتخت | عکس شکوفه های بهاری در پایتخت | عکس شکوفه های بهاری در پایتخت | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
زهره مقدم، مریم زارعی، فهیمه تردست و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آیین سنتی «صدای پای بهار» در کندوله... دیدن متن »

آیین سنتی «صدای پای بهار» به همت اهالی روستای کندوله برای استقبال از نوروز، شامل دعای باران، رقص کردی و عرضه و فروش انواع صنایع دستی روز جمعه در این روستا برگزار شد.

عکس:بهمن زارعی / ایرناآیین سنتی «صدای پای بهار» در کندوله | عکس آیین سنتی «صدای پای بهار» در کندوله | عکس آیین سنتی «صدای پای بهار» در کندوله | عکس آیین سنتی «صدای پای بهار» در کندوله | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مراسم سنتی نوروز خوانی در گرگان... دیدن متن »

با نزدیک شدن بهار، نوروزخوانان ۱۵ روز پیش از فرا رسیدن عید نوروز به روستاها می‌آیند و با خواندن اشعار در مدح امامان و ترانه‌های محلی، آغاز سال نو و فرارسیدن خانه تکانی را به آنان مژده می‌دهند.

در آستانه بهار طبیعت و آغاز سال نو، آئین سنتی «نوروزخوانی» در روستای محمدآباد گرگان با رویکرد نیکوکاری برگزار شد.

عکس:راحله حصاری / مهرمراسم سنتی نوروز خوانی در گرگان | عکس مراسم سنتی نوروز خوانی در گرگان | عکس مراسم سنتی نوروز خوانی در گرگان | عکس مراسم سنتی نوروز خوانی در گرگان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
عیدی تیوال‌پلاس به اعضای تیوال | عکس
عیدانه تیوال‌پلاس
» عیدی تیوال‌پلاس به اعضای تیوال
... دیدن متن »

اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.
با عضویت در تیوال‌پلاس می‌تونید از  همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ‌فود، مدیسه، نوار و همینطور تخفیف حضوری ۲۰٪ کافه‌ها و فروشگاه‌های عضو باشگاه تیوال‌پلاس بهره‌مند بشید.
با فرا رسیدن سال نو تیوال‌پلاس در نظر داره از تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰ تا ۹۷/۱/۷ با ارائه‌ی تخفیف ۱۵٪ برای خرید و ۲۵٪ برای تمدید اشتراک، این فرصت رو فراهم کنه که بتونید از خدمات و امکانات جذاب و هیجان‌انگیز تیوال‌پلاس بهره‌مند بشید و تجربه‌ی خوبی رو کسب کنید.

  • اگر تا به حال عضو تیوال‌پلاس نبودید، می‌تونید با ورود به این بخش و وارد کردن کد eidi97 از ۱۵٪ تخفیف خرید اشتراک سه‌ماهه، شش‌ماهه یا یک‌ساله بهره‌مند بشید.
  • همچنین اگر عضو کنونی تیوال‌پلاس هستید، می‌تونید با ورود به این بخش عضویت خود را با تخفیف ۲۵٪ بصورت خودکار تمدید کنید یا به طرح دیگر ارتقا دهید.


تیم تیوال‌پلاس همواره در تلاش است با افزودن امکانات و خدمات تازه و جذاب، فرصت‌های لذت بخش و نابی را برای تمامی مشترکان به وجود بیاورد.
در پایان از همراهی صمیمانه‌ی همه‌‌ی کاربران عزیز تشکر میکنیم و سال خوبی را برای شما آرزومندیم.

سپاسگزار می‌شویم با در میون گذاشتن نظرات و انتقادات خود روی دیوار تیوال+ یا از طریق مکاتبه با ایمیل این بخش (plus@tiwall.com) ما را در بهبود هر چه بهتر این سرویس همراهی کنید.

۱۴ نفر این را خواندند
۱۴ نفر این را دوست دارند
من امسال 28 تئاتر دیدم /// یعنی بطور میانگین هر ماه دو تئاتر رفتم // یک رکودی هست خودش///25 تا تیوال بود سه تا ایران نمایش/// بازم حساب کردم تیوال پلاس نمی ارزه.../// آقا من نه از اسنپ فود موی خرم نه فروشگاه می رم یک چیزی به من بدهید که به درد نمایش وسینما وکنسرت ... دیدن ادامه » نه چیز جانبی...
۲۲ اسفند
با سلام
من عضو اولیه تیوال پلاس بودم - اوایل کار بدلیل شامل شدن تخفیف در بیشترین کارها عضویت به صرفه تر بود به مرور شامل تاترهایی می شد که فروش کمتری داشت..........اما مشکلی که من با تیوال پلاس مواجه ام این است که اعضا پس از انقضا دوره از سیستم حذف می شوند ... دیدن ادامه » یعنی اگر با فاصله زمانی دوباره بخواهند عضو شوند باید مثل یک عضو جدید ثبت نام کنند. و تخفیف اشتراک مجدد شامل آنها نمی شود. برای من که در سال گذشته حداقل بیش از 30 کار از تیوال تهیه کرده ام جالب نیست . شما باید اعضا وفادار را در رکورد خود حداقل چند ماه نگه دارید -- و یا طبق آماری که از خرید مشترکان دارید رتبه بندی کنید -
۰۴ فروردین
سلام
من عضویت تیوال + رو برای خودم تمدید نکردم به دلایل زیر:

1. نمایش های پر مخاطب و به طبع گران تر رو شامل نمیشه و نمایش هایی که مخاطب کمتری دارن و بلیط آنها معمولا ارزان تره رو شامل میشه.
2.آپشن های جانبی مثل تخفیف اسنپ هم برخی مواقع کار میکنه و اکثر ... دیدن ادامه » مواقع خیر.
3. امکان پس‌گرفتن بلیط در روز نمایش حداقل کاریه که برای مشترکین تیوال + میشه در نظر گرفت چرا که باجه همان بلیط رو به فروش میرسونه و کسی متضرر نمیشه.
4.اعضا پس از انقضا باید مثل یک عضو جدید ثبت نام کنند و تخفیف اشتراک مجدد شامل آنها نمی شود.

۱۵ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چمدان چرخ‌دار یا کوله‌پشتی؟ | عکس
» چمدان چرخ‌دار یا کوله‌پشتی؟
... دیدن متن »

مسافران حرفه‌ای یا آن‌هایی که تقریبا روزهای زیادی از سال را در سفر سپری می‌کنند، تکلیف روشنی با خود دارند که وسایلشان را چطور آسان و با کمترین دردسر جابه‌جا کنند، اما هستند افرادی که پیش از هر سفر بر سر دوراهی چمدان یا کوله‌پشتی قرار می‌گیرند.

مقصد همیشه عاملی تعیین کننده در انتخاب چمدان یا کوله پشتی سفر بوده، چرا که شرایط و تعداد نقاطی که قرار است بین آن‌ها جابه‌جا شوید این انتخاب را ساده‌تر می‌کند. بنابراین نمی‌توان حکم قطعی برای همه صادر کرد، مثل ماجراجوهایی که روزهای زیادی از سال را در سفر می‌گذرانند و هر بار با انتشار عکسی از وسایل خود پیش از انباشته کردن آن‌ها در یک کوله پشتی، از طریق شبکه‌های اجتماعی ناخودآگاه دیگران را وسوسه می‌کنند تا از این الگو بدون مطالعه و آگاهی در سفر پیروی کنند، نسخه‌ای که شاید برای همه نتوان یکسان پیچید. بهترین راهنمایی برای انتخاب این ابزار ضروری آن است که بدانید برای چه به سفر می روید یا سفر شما از چه نوعی است. مثلا اگر کسب و کار، انگیزه‌ی این جابه جایی مکانی باشد و یا فقط قرار است در یک یا دو شهر توقف داشته باشید، استفاده از چمدان چرخ دار پیشنهاد می‌شود، چرا که لباس‌ها را بی آنکه چروک شوند براحتی می‌توان بسته بندی کرد.

چمدان‌ها معمولا در برابر ضربه‌ها مقاوم ترند و ضد آب هستند و از وسایل بهتر نگهداری می‌کنند، آن ها معمولا قفل دارند که به نسبت کوله پشتی امن‌تر است. بنابراین اگر وسلیه حساسی را در سفر همراه دارید و جابه جایی زیادی هم ندارید سراغ چمدان از نوع چرخ‌دار بروید که آسان هم جابه جا شود. سازمان‌دهی و دسترسی به وسایل در چمدان راحت‌تر از کوله‌پشتی است، اما معایبی هم وجود دارد؛ مثل تردد سخت با آن در وسایل نقلیه عمومی یا اماکنی که پله دارند. انعطاف‌پذیر نبودنشان که حتما باید جای مشخصی به عنوان بار داشته باشند. نوع زیپ چمدان‌ها معمولا نقطه ضعف این ابزار سفر شناخته شده که اگر بی‌کیفیت باشد، دردسر بزرگی را درست می‌کند.

اما کوله‌پشتی‌ها که با گسترش سبک‌های مختلفی از سفر طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و برندهای جهانی سعی در خلق انوع جدید آن‌ها با توانایی‌های بیشتر هستند، مزیت‌هایی به نسب چمدان‌ها حال از نوع چرخ‌دار و یا بی‌چرخ دارند که مهمترین آن جابه جایی آسان و انعطاف پذیریشان است. کوله‌پشتی را در هر جایی می‌توان جا داد، چون مثل چمدان شکل سخت و ثابتی ندارد. همین ویژگی باعث شده وسایل زیادی را هرچند نامنظم و بدون سازماندهی در آن قرار داد که البته دسترسی سخت به آن‌ها از امتیازهای منفی این ابزار سفر معرفی شده است. حجم کوله پشتی‌ها متفاوت است که بسته به روزهای سفر می‌توان نوع مناسب آن را انتخاب و برای آن هزینه کرد. هنگام خرید کوله پشتی سفر بهتر است به جنس مقاوم و ضد آب بودن آن توجه کرد، هرچند که بیشتر کوله‌های سفر یک لایه نایلونی ضد آب دارند.

نقطه ضعف کوله پشتی‌ها ایمن نبودن آن‌ها به نسبت چمدان است، هرچند که برخی از کارشناسان و حرفه‌ای سفر معتقدند؛ وقتی کوله پشتی همیشه همراه مسافر است دیگر نباید نگران قفل نبودن آن بود. کوله پشتی این مزیت را دارد که دو دست آزاد باشد و این به عکاسی هنگام راه رفتن خیلی کمک می‌کند و آزادی عمل بیشتری به مسافر می دهد. هنگام بستن وسایل در کوله‌پشتی باید توجه کرد که چیدمان وسایل شکلی باشد که بیشتر وزن روی ران‌ها احساس شود، بنابراین قبل از خرید مطمئن شوید که بندهای کوله قابل تنظیم و راحت است. اما عاملی که باعث شده برخی از گردشگران پر سفر پس از سال‌ها سراغ چمدان‌های سبک چرخ‌دار بروند، علاوه بر هزینه‌ی گران کوله‌پشتی‌ها، وزن سنگین آن‌ها است که در طولانی مدت با آسیب جسمی همراه بوده.

صنعت خدمات سفر که هر بار با ابدعات تازه‌ای روبرو است، کوله‌پشتی‌های مبدل به چمدان چرخ‌دار از زمانی که روانه بازار شده‌اند سعی کرده‌اند برخی از معایب چمدان‌ها و کوله‌پشتی‌ها را پوشش دهد و تکلیف مسافران را روشن‌تر کند. هرچند که ابزاری سنگین‌تر از کوله پشتی خلق شده است. تا امروز مقاله‌های زیادی درباره تفاوت چمدان و کوله‌پشتی نوشته شده که به سادگی مشخص می‌کند متناسب با "نوع سفر و مقصد" و "سلیقه شخصی" به چه انتخابی باید برسید، اما این بین هستند افرادی که معادله‌های موجود را برهم زده‌اند و روی تجربه به انتخاب‌های متفاوتی رسیده‌اند.

رضا، یک ایرانی مقیم آمریکا است که روزهای زیادی از سال را در سفر می‌گذراند، ابزار محبوب او در سفر، یک چمدان سبک چرخ‌دار است که برای آن چرخ‌های اضافی هم تهیه کرده تا دیگر نگران مستهلک یا خراب شدنشان نباشد. او با این چمدان کوچک کیلومترها راه را پیاده طی کرده و می‌گوید: با این که تنها یکی از دستانم هنگام حمل چمدان آزاد است، اما به نسبتِ زمانی که با کوله پشتی سفر می‌کردم، سرعت حرکتم بیشتر ضا معتقد است؛ کوله‌ها به خاطر حجم زیاد و سنگینی که تحمیل می‌کنند از سرعت حرکت کم می‌کنند، اما بیشتر مردم متوجه این قضیه نمی‌شوند، چون تصور می‌کنند، مزایای کوله‌پشتی بیشتر است. جرمی نیز یک دائم السفر است که از هر دو وسیله در سفرهای کوتاه و بلند استفاده کرده و تجربیاتش در تایید حرف‌های رضا است.

او می‌گوید: هنگام سفر باید به ویژگی‌های شهری که انتخاب کرده‌اید دقت کنید. مثلا من تجربه‌های متفاوتی در سفر هند، بانوک و امریکای جنوبی داشتم، شاید سفر کردن با کوله پشتی هنگام تردد، بویژه در اماکن عمومی ساده‌تر به نظر بیاید، اما مزاحم بزرگی برای دیگران است و حرکت را دشوار می‌کند، برای همین خیلی خوب است هنگام سفر شرایط خودتان مقصد، حجم وسایل و نوع سفر را همزمان درنظر بگیرید تا انتخاب مناسب‌تری داشته باشید. به هر حال من وسیله‌ای را انتخاب می‌کنم که چرخ داشته باشد.

اما الکساندرا دختری از هلند که از ۲۰ سالگی تقریبا هر روز در سفر بوده و اوقات کمی را در خانه سپری کرده، پس از تجربه‌های زیاد به یک انتخاب کوچک رسیده، یک کوله‌پشتی فوق‌العاده سبک که سعی کرده هر بار با کم کردن تعداد و حجم وسایل مورد نیازش، رکوردش را بین سبک‌روها بشکند. الکساندرا به خاطر نوع سفرهایش سالها است که با چمدان‌های چرخ‌دار و کوله پشتی‌های سنگین خداحافظی کرده و سراغ یک کوله پشتی فوق‌العاده سبک رفته است.

این میان افرادی هم هستند که خانوادگی و بدون وسلیه نقلیه شخصی، سفر می‌کنند و سلیقه و انگیزه‌هایشان با ماجراجوها و کوله‌گردها تا حدی متفاوت است، پیشنهاد خبرگان سفر به آن‌ها این است که هر شخص وسیله خود را حمل کند، حال می‌خواهد چمدان چرخ‌دار باشد، یا یک کوله‌پشتی و یا ترکیبی از هر دو. این روش از حجیم و سنگین شدن وسیل‌ ها، کم و جابه جایی آن‌ها را بویژه در امکان عمومی آسان‌تر می‌کند.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کما فی السابق آقای مهدوی و خراسانی عزیز یه روز بینظیر را برایمان رقم زدند،من این برنامه رو خیلی دوست داشتم انصافا
عاطفه گندم آبادی و مریم زارعی این را خواندند
امین مهدوی و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلوبم عکس
«حمام گنجعلیخان »و«خانهٔ حاج آقا علی »؛ کرمان... دیدن متن »

خانهٔ «حاج آقا علی» در شهر رفسنجان و «حمام گنجعلیخان» از بناها و اماکن تاریخی و قدیمی در استان کرمان هستند که خانهٔ «حاج آقا علی» با زیربنای هفتهزار متر مربع از بزرگترین و زیباترین خانه‌های خشتی و سنتی جهان به شمار می رود و در فاصلهٔ 6 کیلومتری شهر رفسنجان قرار دارد. «حمام گنجعلیخان» نیز از بناهای مجموعه گنجعلیخان در شهر کرمان و یک مجموعه عالی از آثار عمرانی عصر صفوی با معماری استاد «سلطان محمد معمار یزدی» است.

عکس: ابوذر احمدیزاده / ایرنا«حمام گنجعلیخان »و«خانهٔ حاج آقا علی »؛ کرمان | عکس «حمام گنجعلیخان »و«خانهٔ حاج آقا علی »؛ کرمان | عکس «حمام گنجعلیخان »و«خانهٔ حاج آقا علی »؛ کرمان | عکس «حمام گنجعلیخان »و«خانهٔ حاج آقا علی »؛ کرمان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
سید حامد حسینیان، لیلى شجاعى و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
اسکی روی کانال های یخ زده شهر آمستردام... دیدن متن »

موج جدید سرما از روز گذشته وارد بخش هایی از اروپا شده و موجب یخ زدگی معابر و کانال های آب در سراسر این قاره شده است.

یخ زدگی کانال های آب در شهر آمستردام موجب شد مردم این شهر از هیجان اسکیت روی یخ لذت ببرند. ده ها تن از مردان، زنان و کودکان روی تیغه های ضخیم یخ سُر می خوردند و بازی می کردند و عده ای به همراه حیوانات خانگی شان به قدم زدن روی کانال یخ زده آب روی آوردند.

در همین راستا، مقامات شهر آمستردام ضمن اعلام مناطق مناسب کانال های یخ زده برای اسکیت، ورود قایق ها به داخل کانال را به مدت یک هفته ممنوع اعلام کردند.

عکس: یورو نیوزاسکی روی کانال های یخ زده شهر آمستردام | عکس اسکی روی کانال های یخ زده شهر آمستردام | عکس اسکی روی کانال های یخ زده شهر آمستردام | عکس اسکی روی کانال های یخ زده شهر آمستردام | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
پرند محمدی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پرمسافرترین نقطه ایران به «میانسالی» رسیده | عکس
» پرمسافرترین نقطه ایران به «میانسالی» رسیده
... دیدن متن »

مازندران پرمسافرترین استان کشور است که بیشتر از یک دهه در جایگاه نخست پرترددترین‌ها بویژه در روزهای تعطیل نوروز ایستاده، با این حال مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آن از فرسودگی زیرساخت‌های گردشگری و ادامه فعالیت تاسیساتی که نیم قرن از عمرشان می‌گذرد، خبر داده است.

دلاور بزرگ‌نیا با اشاره ضرورت نوسازی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های خدماتی و رفاهی استان مازندران با توجه به تردد بیش از ۱۰ میلیون مسافر در نوروز گذشته و اسکان شبانه‌ی بیش از ۷۰۰ هزار مسافر در مازندران، به ایسنا گفت: اقبال سرمایه‌گذاران به این استان زیاد است. در یک سال گذشته سرمایه‌گذارانی از اروپا و خلیج فارس البته با تابعیتی ایرانی برای اجرای پروژه در این استان اقدام کرده‌اند که مراحل اداری در وزارت صنعت را می‌گذرانند.

پروژه‌های کوچک و بزرگ زیادی نیز در دست اجرا است، بنابراین مساله استان مازندران نه سرمایه‌گذاری و نه جذب مسافر است، بلکه چالش اصلی تکمیل سریع‌تر پروژه‌هایی است که سال‌ها پیش کلنگشان به زمین زده شده و اکنون نیمه کاره رها شده‌اند. وی افزود: درحال حاضر نزدیک به ۱۵۰ تا ۱۶۰ پروژه‌ی نیمه تمام مرتبط با گردشگری در استان مازندران وجود دارد که چون در پنج شش سال گذشته نتوانستیم تسهیلات جدی به آن‌ها اختصاص دهیم، نیمه کاره مانده‌اند. بزرگ‌نیا گفت: در کل استان مازندران ۲۴ هتل چهار و پنج ستاره وجود دارد که ۹ هتل ۵ ستاره دیگر نیز به آن‌ها اضافه خواهد شد و برای تکمیل آن‌ها به تسهیلات فوری و ارزان نیاز است.

بررسی کرده‌ایم اگر ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت به پروژه‌های مازندران اختصاص دهند، نه تنها این هتل‌ها بلکه تمام پروژه‌های نمیه کاره را می‌توانیم به سرانجام برسانیم. مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مازندران بیان کرد: می‌دانیم همه این پروژه‌ها را نمی‌توان یکجا به نتیجه رساند، اما معتقدیم با تخصیص تسهیلات متناسب با پیشرفت فیزیکی هر پروژه، بخش زیادی از مشکلات گردشگری این استان را بویژه فرسودگی تاسیسات گردشگری را که عمر بیشتر آن‌ها بالای ۵۰ سال است، می‌توانیم حل کنیم.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من نوروز صنایع دستی عیدی می‌دهم | عکس
» من نوروز صنایع دستی عیدی می‌دهم
... دیدن متن »

کمپین «آری به تولید ملی» با شعار نوروز صنایع دستی عیدی می‌دهم بار دیگر با نزدیک شدن به نوروز و شروع نمایشگاه‌های صنایع دستی شروع به کار کرد.

به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، مجید مهدوی - مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران- گفت : برای حمایت از کمپین " آری به تولید ملی " با شعار نوروز صنایع دستی عیدی می‌دهم از هنرمندان صنایع دستی به عنوان تولید کنندگان ملی حمایت می‌کنیم.

او افزود: از فروشگاه‌های صنایع دستی می‌خواهیم تا با نصب شعار خرید صنایع دستی " آر ی به تولید ملی " و "من نوروز امسال صنایع دستی عیدی می‌دهم " ما را در این کمیپن که نیازمند مشارکت همه هموطنان است یاری کنند. مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران ادامه داد: پوستر های این کمپین به زودی در خیابان استاد نجات الهی (ویلا) به عنوان محور صنایع دستی بین فروشگاه‌هایی که علاقه مند به پیوستن به این کمپین هستند توزیع می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه خرید صنایع دستی نه تنها رونق اقتصادی ایجاد می‌کند بلکه موجب حفظ فرهنگ و هویت کشور می‌شود، گفت: صنایع دستی ایرانی بر گرفته از یک تمدن چند هزارساله است که باید از آن به عنوان یک کالای تولید ملی حمایت کرد. مهدوی بیان کرد: اگر فرهنگ خرید صنایع دستی ایرانی به عنوان یک کالای تولید ملی در جامعه نهادینه شود، دیگر شاهد عرضه کالاهای چینی در بازار صنایع دستی نخواهیم بود.

سال گذشته نیز «کمپین من صنایع دستی عیدی می‌دهم» با هدف حمایت از تولیدات هنری تهران راه اندازی شده بود اما امسال این کمپین با نام «آری به تولید ملی» با شعار نوروز صنایع دستی عیدی می‌دهم کار خود را از سر گرفت.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشن هولی... دیدن متن »

جشن هولی (Holi Festival) یا «جشن رنگ‌ها» نام مراسمی است که هرساله، در ماهمارسمیلادی و هنگام شروع فصل بهار در کشورهندوستانبرگزار می‌شود. جشن هولی یا رنگ پاشی و آب بازی تعطیل رسمی در تمام هندوستان است. مردم در این زمان که مطابق تقویم هندی تعطیل رسمی است، پایان زمستان و آغاز بهار طبیعت را جشن می‌گیرند.

در این جشن بر اساس یک سنت قدیمی، اهالی هر منطقه با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سوی یکدیگر و نیز اجرای موسیقی و رقص، به سرور و پای‌کوبی می‌پردازند. در این آیین شاد، همهٔ افراد اعم از زن و مرد و پیر و جوان شرکت می‌کنند و باور دارند که با فرارسیدن بهار، بار دیگر روشنایی بر تاریکی و خوبی بر بدی پیروز شده‌است. «جشن هولی» از اعیاد مهم مردم هند و نقطهٔ مقابل «جشندیوالی» است که در آغاز فصل سرما برگزار می‌گردد.

عکس: رویترزجشن هولی | عکس جشن هولی | عکس جشن هولی | عکس جشن هولی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
سحر، فهیمه تردست، عباس الهی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هتل‌ها تا مهر ۹۷ گران نمی‌شوند | عکس
رییس جامعه هتلداران اعلام کرد:
» هتل‌ها تا مهر ۹۷ گران نمی‌شوند
... دیدن متن »

رییس جامعه هتلداران ایران اعلام کرد: ‌برنامه‌ای برای گران‌تر شدن نرخ اقامت وجود ندارد و قیمت هتل‌های کشور تا مهر ماه سال ۹۷ افزایش نمی‌یابد.

جمشید حمزه‌زاده با اشاره به تثبیت نرخ اقامت در هتل‌های کشور تا ۶ ماه آینده و حتی در نوروز ۹۷، به ایسنا گفت: با هماهنگی انجام شده، نه تنها نباید افزایش نرخی را در هتل‌ها شاهد باشیم، بلکه توافق کرده‌ایم در همه شهرها تخفیف‌هایی داده شود تا مردم به اقامت در هتل بیشتر تمایل نشان دهند.

او درباره‌ی تضاد محتوای این توافق‌ با قیمت برخی هتل‌ها برای نوروز که با افزایش روبرو شده است، گفت:‌ این تشکل با هیچ افزایش نرخی موافقت نکرده و نظارت هم می‌کند تا در نوروز تخلفی صورت نگیرد. او اضافه کرد: آخرین تغییر در قیمت هتل‌های کشور به مهرماه سال ۹۶ مربوط می‌شود و از امسال قرار شده فقط یک‌بار در سال، نرخ‌ها تغییر کند.

البته بیشتر هتل‌ها متناسب با تقاضا و فصل در طول سال تخفیف‌های متعددی را روی قیمت اصلی درنظر می‌گیرند. حمزه‌زاده همچنین گفت:‌ هتل‌های کشور تا مهرماه سال آینده نرخ جدید نخواهند داشت و در نوروز نیز با قیمت قبل بدون افزایش و در برخی شهرها حتی با اعمال تخفیف‌های ۱۰ تا ۵۰ درصد فعالیت می‌کنند.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ا ممکن است در طول سال بارها برای تفریح یا کار به سفر برویم و در اکثر مواقع هم برای مسافت های دورتر با هواپیما سفر میکنیم ، بنابراین اگر بتوانیم بلیط هواپیما را برای هر سفر با قیمت پایین تر تهیه کنیم در طولانی مدت مبلغ قابل توجهی را صرفه جویی کردیم . بلیط چارتر دقیقا همین راهکار را برای ما ایجاد میکند و امکان خرید بلیط هواپیما با کیفیت عالی و قیمت پایین تر از حد نرمال را فراهم میسازد .

اما برای خرید بلیط چارتر بهترین و سریع ترین راه کدام است ؟
وب سایت “دیجی چارتر” یکی از معتبر ترین سایتها برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما است که بلیط چارتر با بهترین قیمت را برای پرواز های داخلی و خارجی ارائه میدهد . با جستجو در این وب سایت میتوانید بلیط هواپیما با پرواز هایی از برترین برند های ایرلاین را پیدا کنید و بصورت آنلاین رزرو کنید . برای خرید بلیط هواپیما ... دیدن ادامه » فقط کافیست در مرحله اول وب سایت معتبر دیجی چارتر را در موبایل یا کامپوتر خود باز کنید ، مبدأ و مقصد ، تاریخ سفر و همچنین تعداد همراهان خود را مشخص کنید تا لیست متنوعی از پرواز ها با ایرالاین های مختلف ، ساعات پرواز متفاوت و البته قیمت های متنوع را مشاهده کنید ، حالا بهترین پرواز را انتخاب کنید و هزینه بلیط خود را بصورت اینترنتی پرداخت کنید .

ادامه مطلب
http://digicharter.ir/NewsDetails-8813.html
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
شفق قطبی در روسیه... دیدن متن »

تصاویر زیبایی از پدیده شفق قطبی در کوه های خیبینی شمال روسیه که یک عکاس ۲۶ ساله روس ثبت کرده است.شفق قطبی در روسیه | عکس شفق قطبی در روسیه | عکس شفق قطبی در روسیه | عکس شفق قطبی در روسیه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
رم برفی... دیدن متن »

شهر رم شهری زیبا با تاریخی چند صد ساله است، در ادامه تصاویری از این شهر در هوای برفی وزمستانی مشاهده میکنید.رم برفی | عکس رم برفی | عکس رم برفی | عکس رم برفی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
اختتامیه المپیک زمستانی کره... دیدن متن »

پرونده المپیک زمستانی پیونگ‌چانگ کره جنوبی با برگزاری اختتامیه‌ای باشکوه در دهکده المپیک این شهر بسته شد. در این رقابت‌ها، تیم نروژ با کسب ۱۴ مدال طلا، ۱۴ نقره و ۱۱ برنز به مقام قهرمانی رسید. آلمان و کانادا هم در رده‌های دوم و سوم توزیع مدال قرار گرفتند. حضور پررنگ نمایندگان عالی‌رتبه کره شمالی و ایالات متحده، از حاشیه‌های پر رنگ‌تر از متن این رقابت‌ها بود. المپیک زمستانی سال ۲۰۲۲ باز هم در آسیا و این‌بار در پکن، پایتخت چین برگزار خواهد شد.

عکس: رویترزاختتامیه المپیک زمستانی کره | عکس اختتامیه المپیک زمستانی کره | عکس اختتامیه المپیک زمستانی کره | عکس اختتامیه المپیک زمستانی کره | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خانه «جلال و سیمین» با همین نام باقی خواهد ماند | عکس
رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد
» خانه «جلال و سیمین» با همین نام باقی خواهد ماند
... دیدن متن »

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به راه اندازی خانه موزه جلال و سیمین گفت: خانه موزه به نام «جلال آل احمد و سیمین دانشور» همانطور که در مجوز ثبتی آن از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، همین عنوان ثبت شده، باقی می ماند.

محمد جواد حق شناس گفت: هویت بخشی به میراث شهرمان در همین مدت کوتاهی که از آغاز به کار شورای شهر می گذرد در اولویت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا قرار گرفت؛ لذا توجه به حفظ هویت مفاخر ادبی و ملی محور فعالیت مان شد و این رویکرد ما برای پیوند میان شهر، شهروندان، تاریخ، هویت و میراث ملی مان است.

وی افزود: در موضوعات متعددی که پیش رویمان قرار دارد تلاش برای اتمام مرمت خانه جلال و سیمین و تبدیل آن به خانه موزه یکی از اقداماتی بود که در اولویت قرار دادیم و اکنون این موزه با نام «جلال آل احمد و سیمین دانشور» در آستانه افتتاح قرار دارد. وی با اشاره به مباحثی که درباره تغییر نام موزه در رسانه ها مطرح شده است گفت: امروز در خبرها خواندم که خواهرزاده مرحوم جلال آل احمد در مصاحبه ای نسبت به تغییر نام موزه جلال و سیمین به خانه ادبیات داستانی اعتراض کردند و خواستار حفظ نام این موزه با هویت اصلی اش شدند و چنین اعلام کرده اند که شهرداری تهران قصد تغییر نام این موزه را دارد.

وی تاکید کرد: پیرو چنین موضوعی لازم می‌دانم تاکید کنم تاکنون چنین تصمیمی از سوی شهرداری تهران اتخاذ نشده است و البته اگر هم چنین تغییری مدنظر باشد نمی تواند بدون لحاظ نظر کمیسیون صورت گیرد که نظر ما نیز بر این است که خانه موزه به نام «جلال آل احمد و سیمین دانشور» باقی بماند، همانطور که در مجوز ثبتی آن از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، همین عنوان ثبت گردیده است.

منبع: ایسنا

فرشته کیهانیان این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تره‌بار سیار هندی‌ها روی قایق... دیدن متن »

اهندی‌ها بازار سبزی و میوه سیاری روی دریاچه «دال» در کشمیر دارند که منبع درآمد گردشگری عمده در این ایالت شمال غربی هند است. این بازاچه در طول سال به جز روزهای یخبندان، سه هزار نفر را مشغول دادوستد کرده است. تصاویر، این بازار سیار در کشمیر معروف به «کشتی بازار» را نشان می‌دهد.

عکس:سید یوسف علی نقوی / ایرناتره‌بار سیار هندی‌ها روی قایق | عکس تره‌بار سیار هندی‌ها روی قایق | عکس تره‌بار سیار هندی‌ها روی قایق | عکس تره‌بار سیار هندی‌ها روی قایق | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
فهیمه تردست این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الوبم عکس
سواحل کشور نیوزلند... دیدن متن »

نیوزیلندکشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام است، این کشور از دو جزیره بزرگ و تعداد زیادی جزیره کوچک تشکیل شده و مناطق خودمختار نیو، جزایر کوک، توکلائو و راس را هم در بر می‌گیرد.

زلاندنو فاصله زیادی با دیگر خشکی‌های کره زمین دارد، به‌طوری‌که استرالیا نزدیکترین همسایه این سرزمین در دو هزار کیلومتری آن قرار دارد.

این کشور، بیش از ۸۰ میلیون سال از خشکی‌های دیگر زمین جدا بوده‌ است و این موجب شده تا مجموعه منحصربه‌ فردی از جانوران و گیاهان را در خود جای دهد. زلاندنو یکی از آخرین سرزمین‌هایی است که انسان پا به آن گذاشت.

در ادامه تصاویری از سواحل زیبا و متنوع این کشور را مشاهده می کنید.

عکس: CNNسواحل کشور نیوزلند | عکس سواحل کشور نیوزلند | عکس سواحل کشور نیوزلند | عکس سواحل کشور نیوزلند | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
سید حامد حسینیان، پرند محمدی، نیلوفر ثانی، فهیمه تردست و a.nasiri این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کمپین روز جهانی زن در موزه‌های دنیا | عکس
» کمپین روز جهانی زن در موزه‌های دنیا
... دیدن متن »

رئیس کرسی شورای بین‌المللی موزه‌ها پیشنهادی را برای ایجاد کمپین روز جهانی زن در موزه‌های سراسر دنیا مطرح کرده است.

فاطمه احمدی، موزه‌دار و عضو ایکوم ایران در گفت‌وگو با ایسنا در این‌باره توضیح داد: هشتم مارس (۱۷ اسفند) از سال ۱۹۰۹ به مناسبت یک رویداد سیاسی در برخی کشورها به عنوان روز جهانی زن شناخته شد، بنابراین سازمان ملل از سال ۱۹۷۷ این روز را به عنوان روز «حقوق زنان و صلح بین‌الملل» به رسمیت شناخت.

او با اشاره به انتخاب «سوای آکسوی» به عنوان یک زن در سمت ریاست کرسی شورای بین‌المللی موزه‌ها در سراسر جهان و در کنفرانس بین‌المللی ایکوم ۲۰۱۶ ادامه داد: به نظر می‌رسد خانم آکسوی قصد دارد نگاه ویژه‌ای به نقش زنان در موزه‌ها در سراسر جهان داشته باشد، به همین دلیل در نامه‌ای به همه کمیته‌های ملی و بین‌المللی یک متن را به اشتراک گذاشته است.

به گفته‌ او، در نامه‌ «اکسوی»که در همه‌ کمیته‌های ملی و بین‌المللی ایکوم منتشر شده، آمده است: «قرار بر این است که امسال دپارتمان شورای بین‌المللی موزه‌ها کمپین بزرگی را در موزه برگزار کند. شورای بین‌المللی موزه‌ها مفتخر به این است که اعلام کند ۵۴ درصد روسای کمیته‌های ملی و ۶۳ درصد روسای کمیته‌های بین‌المللی را زنان تشکیل داده‌اند. اگرچه موزه‌ها در سراسر جهان به طور یکسانی سازماندهی نشده‌اند، اما این در حالی است که مدیریت و گردانندگی موزه‌ها توسط زنان در دنیا روندی رو به رشد دارد.

همه شما نمونه‌های بارز مدیریت زنان در این زمینه هستید.» احمدی با اشاره به این‌که "آکسوی" در نامه‌ خود زنان را بزرگترین منبع و سرمایه دانش موزه‌داری دانسته است، به بخش دیگری از این نامه اشاره کرد: «در روز جهانی زن ما می‌خواهیم که شما قسمتی از کمپین اطلاع‌رسانی ما باشید که نقش زنان را در موزه‌ها ترویج می‌دهند. به همین دلیل از شما می‌خواهیم که به ما بگویید "چرا برابری جنسیت، نقش اجتماعی مهمی برای موزه‌ها دارد؟" قرار بر این است که نظرات را از سراسر جهان جمع کرده و در روز جهانی زن به مهم‌ترین آنها بپردازیم و در قالب یک بیانیه جهانی آن را معرفی کنیم.» به گفته‌ این موزه‌دار و عضو ایکوم ایران، دبیرخانه‌ این کمپین که وظیفه‌ جمع‌آوری نظرات را دارد، با این ایمیل معرفی شده است:

« Alexandra.FERNANDEZ@icom.museum »

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهراد بهاری و سارا صادقیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حراج تور ایران در نوروز | عکس
» حراج تور ایران در نوروز
... دیدن متن »

در شرایطی که تورهای ایران گران‌ترین نرخ را در میان کشورهای منطقه دارد، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصمیم گرفته برای تغییر این وضعیت و رونق بخشیدن به صنعت گردشگری کشور، «یک هفته تور ارزان قیمتِ ایران» به گردشگران خارجی عیدی بدهد.

آمارهایی که این سازمان داده نشان می‌دهد ورود گردشگران خارجی در یک سال گذشته روند ریزشی و منفی بویژه در حوزه کشورهای عرب و خاورمیانه داشته است. از سوی دیگر فعالان بخش خصوصی پیش بینی کرده‌اند؛ در صورت ادامه روند افزایشی نرخ خدمات در ایران، ورود گردشگران اروپایی در سال‌های ۱۹ ـ ۲۰۱۸ با کاهش روبرو شود. با توجه به این وضعیت، معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با برخی هتل‌ها و شرکت‌های هواپیمایی وارد رایزنی و تعامل شده تا تخفیف‌هایی را برای نوروز بگیرد و تور ایران را با قیمتی بی‌سابقه و استثنایی اجرا کند.این پروژه که در بازه‌ی زمانی ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ اجرا خواهد شد سه بازار ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان را هدف قرار داده و برای گردشگران آن‌ها تورهای یک هفته‌ تا هشت روز به مقصد تهران، کرج، تبریز و همدان به قیمت ۳۵۰ تا ۴۴۰ دلار برنامه‌ریزی کرده است. توری که سازمان متولی گردشگری ایران، طراحی و تنظیم آن را به عهده گرفته، بلیت هواپیما به مقصد ایران، هتل و ترانسفر و برای گردشگران عراقی چکاپ پزشکی را شامل می‌شود.

قرار است در جریان اجرای پروژه‌ی «تورهای ارزان قیمت ایران» که سازمان هواپیمایی کشوری، برخی ایرلاین‌ها، هتل‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی با معاونت گردشگری همکاری دارند، لِگ‌های خالی پروازها و همچنین ظرفیت خالی هتل‌ها در این چهار شهر که نوروز کم مسافری معمولا دارند، به خدمت گرفته شود.

حرمت‌الله رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ـ که در جریان این طرح معاونت گردشگری قرار دارد، گفت: ‌این طرح در شرایطی که نوسانات نرخ ارز در داخل، قیمت خدمات را به شدت تحت تاثیر قرار داده و تورهای ایران را گران کرده است، اتفاق خوبی به شمار می‌آید به شرط آن‌که بتوان در این مدت زمان کوتاه از این کشورها، گردشگر جذب کرد.

هرچند رفیعی از این طرح استقبال کرده، اما معتقد است؛ متقاعد و همراه کردن شرکت‌های هواپیمایی و چارترکننده‌ها برای در اختیار گذاشتن لگ‌های خالی پروازها به قیمت ارزان، تبلیغات گسترده در این مدت زمان محدود و البته توجه به سلیقه گردشگران کشور هدف در تنظیم برنامه سفر، مهم‌ترین شروط اجرای موفق این پروژه است. مانیلا مهاجر ـ عضو جامعه تورگردانان ایران ـ از جمله آژانس‌هایی است که با اجرای پروژه تورهای ارزان قیمتِ ایران همراه شده است به ایسنا نیز گفت: این طرح را مفید و موثر برای رونق صنعت گردشگری کشور می‌دانیم که در صورت اجرای بی‌نقص و ارائه ضمانت‌های اجرایی برای آن بویژه در بخش خدمات، آژانس‌های گردشگری یقینا از آن استقبال می‌کنند.

او اضافه کرد: این پروژه را معاونت گردشگری را مطرح کرده و قرار است پکیج سفر آن را در اختیار آژانس‌ها بگذارد که اجرا شود. آن‌ها قیمت‌های خیلی مناسبی برای تور ایران تعیین کرده‌اند و باور دارم خارجی‌ها با دیدن این قیمت شگفت‌زده می‌شوند. قیمت این تور به اندازه‌ی یک بلیت هواپیما است، درحالی که به ازای آن تور رایگان یک هفته‌ای دریافت می‌کنند. مهاجر همچنین اظهار کرد:‌ کشورهایی که برای جذب گردشگر در جریان این تور، هدف‌گذاری شده‌اند برای ورود به ایران مشکل ویزا ندارد و آن‌طور که معاون گردشگری هماهنگی و اعلام کردند، مشکل بلیت و هتل هم وجود ندارد، اما با توجه به زمان محدود تا اجرای این تورها که شاید کمتر از ۲۰ روز باشد، با چالش تبلیغات روبرو هستیم که لازم است سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در کنار آژانس‌ها که برای این تور تبلیغ می‌کنند، وارد رایزنی با اتحادیه‌ها و سازمان‌های گردشگری کشورهای مقابل شود تا اطمینان، اعتماد و حمایت آن‌ها بیشتر جلب شود.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری و امین مهدوی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت زمستانی ارومیه... دیدن متن »

بارش برف در ارومیه،با سفید پوش کردن طبیعت این شهر مناظر زمستانی چشم نوازی را خلق کرده است .تصاویر این گزارش در مناطق نازلو ، گلمرز و روستای قالقاچی در حاشیه ارومیه ثبت شده است.

عکس:مجتبی اسماعیل زاده / تسنیمطبیعت زمستانی ارومیه | عکس طبیعت زمستانی ارومیه | عکس طبیعت زمستانی ارومیه | عکس طبیعت زمستانی ارومیه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، عباس الهی، امیر، فروغ یعقوبی و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردش سقراطی قطعاً یک تجربه ناب و متفاوت بود که با کنار هم گذاشتن چند عنصر مختلف، بعدازظهر هیجان‌انگیز و به‌یادماندنی‌ای رو برامون ساخت. به غیر از تماشای آثار جالبی از هنرمندان مختلف در چند گالری با فضاهای متفاوت، گفت‌وگوی توأم با شوخی و خنده درباره ذات هنر با دوستان جدیدی که پیشینه‌ها و تخصص‌های مختلفی داشتن، خیلی برام آموزنده و جالب بود. امیدوارم باز هم بتونم در همچین برنامه‌هایی شرکت کنم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارناوال برزیل... دیدن متن »

جشن کارناوال برزیل یکی از بزرگ ترین و پرآوازه ترین جشن های ملی کشور برزیل است که در ماه فوریه هر سال در این کشور برگزار می شود. اصطلاح کارناوال اصطلاحی پرتغالی است و ریشه در فرهنگ عمیق پرتغالی ها در برزیل دارد.

جشن کارناوال برزیل یک جشن ملی برزیلی است که ۷ روز تمام در شهرهای برزیل برگزار می شود. این جشن از برخی جنبه ها در فرهنگ مذهبی و آداب و رسوم کاتولیک ها دارد. بر اساس منابع مذهبی کاتولیک این جشن برای خداحافظی با تمام بدهی ها و ناپاکی هایی است و آداب آن نیز گواهی بر این قضیه است.

جشن کارناوال برزیل مهمترین رویداد فرهنگی در برزیل است. این جشن در شهرهای مهم برزیل مهم مانند ریودوژانیرو و سائوپائولو شکوه و جلوه دیگری دارد. در این شهرها گروه های مختلف که از پیش خود را برای برنامه جشن و به ویژه رقص معروف سامبا آماده کرده اند به هنرنمایی مشغول می شوند. این گروه ها در دسته های مختلف در مرکز شهر و خیابان ها به راه می افتند و برنامه های نمایشی خود را انجام می دهند. مردم برزیل یک هفته تمام در تفریح و استراحت به سر می برند.

عکس: رویترزکارناوال برزیل | عکس کارناوال برزیل | عکس کارناوال برزیل | عکس کارناوال برزیل | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
باید جالب باشه ؛ حیف که در تاریخ مورد نظر نمیتنوم بیام ؛ امیدوارم این دست حرکات جالب ادامه دار باشن
مریم زارعی، عاطفه گندم آبادی و نیکا نصیری این را خواندند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بهزاد هندی، زهره مقدم و نیکا نصیری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره بازدید موزه عروسکی آران
سید حامد حسینیان، امین مهدوی و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

سلام
ممنون میشم اگر توضیح بدین که این سفر دو دوره داشته و من الان دوره اول رو از دست دادم و برای دوره ی دوم می تونیم ثبت نام کنم؟
و افزایش قیمت چقدر هست؟
عاطفه گندم آبادی این را خواند
درود بر شما
ثبت‌نام برای دوره دوم (از ۷ تا ۱۴ فروردین) با بهای جدید (۶.۲۰۰.۰۰۰ تومان) فعلا امکان‌پذیر است.
۲۳ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
افتتاحیه بازی های المپلک زمستانی؛ کره جنوبی... دیدن متن »

این اولین المپیک زمستانی است که در کره جنوبی برگزار می‌شود و سومین دوره که در آسیا برگزار می‌شود. دو دوره قبلی در ژاپن بوده است.

در این بازی‌ها ۲۹۰۰ ورزشکار از سراسر جهان حضور دارند.کاروان ورزشی ایران نیز با ۴ ورزشکار در این بازی‌ها حضور دارد.

عکس: رویترزافتتاحیه بازی های المپلک زمستانی؛ کره جنوبی | عکس افتتاحیه بازی های المپلک زمستانی؛ کره جنوبی | عکس افتتاحیه بازی های المپلک زمستانی؛ کره جنوبی | عکس افتتاحیه بازی های المپلک زمستانی؛ کره جنوبی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پایان مرمت سقف ایوان عالی قاپو پس از ۱۲ سال... دیدن متن »

داربست های عالی قاپو با پایان مرمت‌ها و عملیات استحکام‌بخشی شامگاه شنبه ۱۴ بهمن ماه باز شد، ایوانِ این عمارت تاریخی سال ها بود که در تصرف داربست ها بود. از این بعد مسافرانی که از اصفهان بازدید می کنند این بنای تاریخی را بدون داربست مشاهده می کنند.

عکس: علیرضا وثیق انصاری / تسنیمپایان مرمت سقف ایوان عالی قاپو پس از ۱۲ سال | عکس پایان مرمت سقف ایوان عالی قاپو پس از ۱۲ سال | عکس پایان مرمت سقف ایوان عالی قاپو پس از ۱۲ سال | عکس پایان مرمت سقف ایوان عالی قاپو پس از ۱۲ سال | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
بهزاد هندی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افزایش ۷۰درصدی گردشگران در مسکو | عکس
» افزایش ۷۰درصدی گردشگران در مسکو
... دیدن متن »

بازدید گردشگران خارجی از شهر مسکو در سال ۲۰۱۷ میلادی به بیش از ۲۱ میلیون نفر رسید. به ریامو، شهرداری مسکو اعلام کرد: رشد نزدیک به ۷۰درصدی گردشگران نشان از افزایش موقعیت توریستی مسکو نزد افکار عمومی دارد.

بر این اساس در سال گذشته میلادی رویدادهای مختلف فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و هنری در پایتخت روسیه برگزار شد که بیش از ۵۰ میلیون نفر در آن‌ها شرکت کردند. همچنین هر هفته جشنواره‌های مختلفی در مناطق گردشگری مرکز مسکو برگزار می‌شود که شامل طیف وسیعی از موضوعات مختلف از نحوه زندگی اسلاوها گرفته تا جشنواره‌های مربا، گل، بستی و عسل است.

براساس آمار سازمان جهانگردی، مسکو همچنان یکی از مقاصد ده‌گانه گردشگران خارجی به شمار می‌رود. متوسط هزینه یک روز اقامت در هتل‌های سه و چهارستاره مسکو برای دو نفر در حدود ۴۰ تا ۷۰ دلار است.

 

امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
بارش بی سابقه برف در مسکو... دیدن متن »

بارش برف در مسکو باعث بسته شدن راه‌ها، تاخیر پروازها و شکستن هزاران درخت در پایتخت روسیه شد. سی و شش ساعت مداوم بارش برف در پایتخت روسیه در پایان هفته گذشته، سنگین‌ترین برف طی ۶۰ سال گذشته در این کشور را در پی داشت.

سرگی سوبیانین، شهردار مسکو برف امسال را «بارش برف قرن» نامید. وی همچنین اعلام کرد که یک نفر در اثر سقوط درخت جان خود را از دست داده و پنج تن دیگر در حوادث مختلف زخمی شدند. شهرداری مسکو همچنین از شکسته شدن ۲ هزار اصله درخت بر اثر سنگینی برف خبر داد.

بدلیل بسته شدن خیابان‌های و مسیرهای رفت و آمد شهری ارتش روسیه نیز۱۰۰ سرباز، دو برف روب و چندین کامیون را برای کمک به پاک کردن خیابان‌های مسکو و مناطق مسکونی اعزام کرد.

روز دوشنبه با رسیدن سرمای هوا به ۱۲ درجه زیر صفر مدارس پایتخت روسیه تعطیل شد و از مردم خواسته شد تا از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند. این سنگین‌ترین بارش برف از سال ۱۹۵۷ در شهر مسکو است.

عکس: دیلی میل و CNNبارش بی سابقه برف در مسکو | عکس بارش بی سابقه برف در مسکو | عکس بارش بی سابقه برف در مسکو | عکس بارش بی سابقه برف در مسکو | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
امیرمسعود فدائی، زهره مقدم، مریم زارعی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دور دنیا در ۱۰ ماه با خودرو لادای روسی... دیدن متن »

دو جوان ۲۹ساله اهل جمهوری چک موفق شدند مسافرت دور دنیا را با خودرو لادا ۲۱۰۱،که ۴۲ سال از ساخت آن می‌گذرد، با موفقیت به پایان برسانند.

به گزارش ریانووستی، سفر فیلیپ ووگل و پیوتر یاووریک در ابتدا تنها با یک شوخی در سال نو میلادی با این ماشین قدیمی آغاز شد، اما به سرعت شکل واقعی به خود گرفت و این دو تصمیم گرفتند تا آن را انجام دهند.

به گفته آن‌ها، این سفر پرماجرا ۱۰ ماه به طول انجامید و آن‌ها وارد چهار قاره شدند و از ۳۰ کشور دیدن کردند. در کل مسافت پیموده‌شده که بیش از ۵۶ هزار کیلومتر بود آن‌ها تنها لاستیک‌های این خودرو روسی را تعویض کردند و اتفاق دیگری برای ماشین قدیمی‌شان نیفتاد.

این سفر برای دو جوان ماجراجوی چک بیش از ۲۷ هزار یورو هزینه داشته و قرار است این خودرو قدیمی به موزه لادا اهدا شود. خودرو لادا مدل ۲۱۰۱ از سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۸ میلادی در اتحاد جماهیر شوروی تولید می‌شد که جزو مدل‌های کلاسیک کارخانه خودروسازی ولگا به شمار می‌رفت.

منبع: ایسنادور دنیا در ۱۰ ماه با خودرو لادای روسی | عکس دور دنیا در ۱۰ ماه با خودرو لادای روسی | عکس دور دنیا در ۱۰ ماه با خودرو لادای روسی | عکس دور دنیا در ۱۰ ماه با خودرو لادای روسی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
هیچکس، فهیمه تردست، فروغ یعقوبی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمی دونم منظور از مجوز ورود به کلیسا چیه. من خودم دوران کارشناسی با دوستم رفتم کلیسایی که نزدیک خیابان قدس بود بدون هیچ مجوزی تازه انجیل هم بهمون هدیه دادن برای مطالعه. تا جایی که من می دونم فقط یک شنبه ها که مراسم هست ورود افراد غیر ارامنه ممنوعه (اونم اگر مورد خاصی باشه می پذیرند در شرایط ویژه). مگه کسی بخواد مسجد ما مسلمونا بره مجوز باید بگیره؟
لطفا در این زمینه شفاف سازی بفرمایید.
با تشکر
دوست عزیز سلام.
بازدید گروهی از کلیسا نیازمند مجوز است. در مورد مساجد هم غیر از زمان برگزاری نماز درشان بسته است و کسی را به داخل راه نمیدهند.
با تشکر.
۱۹ بهمن
درسته. البته مساجد زیادی هم هستند که به غیر از ساعات نماز دربشان همیشه باز است و اگر کسی خارج از زمان اذان و چند ساعت بعد بخواهد نمازش را به جا بیاورد می تواند مثلا ساعت 4 وارد مسجد شده و نماز ظهر و عصر را بخواند.
خدمات شما شامل :"وسیله نقلیه. پذیرایی. ... دیدن ادامه » مجوز ورود و راهنما" می شه. اما دو سه نفری می شه بدون هزینه رفت کلیسا و خادمان هم در مورد تاریخچه و ساخت اونجا راهنمایی می کنند. می شه شفاف سازی بفرمایید تور شما چه ویژگی خاصی داره که هزینه اش 75 هزار تومان هست؟
۱۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردش های خوب و جالبی در نظر گرفتید ولی قیمت ها در مقایسه با تورهای یکروزه خارج شهر (آژانس های مسافرتی) تقریباً در یک رنج است ، ایکاش قیمت ها را کاهش دهید .
زهره مقدم و لیلى شجاعى این را خواندند
امیرمسعود فدائی، هیچکس، مریم زارعی و الهه الف این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید