تیوال گردشگری
S1 : 23:56:58
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
جنگل هیرکانی آماده ثبت جهانی می شود | عکس
» جنگل هیرکانی آماده ثبت جهانی می شود
... دیدن متن »

معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت که ارزیاب های سازمان آموزشی ، علمی و فرهنگی ملل متحد ( یونسکو ) اواخر شهریور و یا اوایل ماه مهر امسال برای ارزیابی شاخص های جنگل هیرکانی جهت ثبت جهانی به ایران می آیند.

محمدحسن طالبیان روز چهارشنبه در همایش هم اندیشی و هم افزایی مدیران ملی، استانی و محلی برای ثبت جهانی جنگل های هیرکانی که در اردوگاه بادله شهرستان ساری برگزار شد ، سفر ارزیابان یونسکو برای این منظور را مهم توصیف کرد و خواستار به کارگیری همه تلاش ها برای کسب نظر موافق آنان شد. در این نشست مدیران کل میراث فرهنگی ، منابع طبیعی و جنگلداری استان های مازندران ، گیلان ، گلستان و سمنان و جمعی از فرمانداران شهرستان های حوزه جنگل های هیرکانی این استان ها حضور داشتند.

طالبیان به پیشینه درخواست ثبت جهانی جنگل هیرکانی در یونسکو اشاره کرد و گفت که کشور آذربایجان که برای اولین بار پرونده جنگل هیرکانی را برای ثبت جهانی تحویل یونسکو داد ، همچنان منتظر اخذ نتیجه است . وی به میزبانی آذربایجان از اجلاس کمیته میراث جهانی در سال آینده اشاره کرد و افزود: در صورتی که نتوانیم در سفر ماه مهر ارزیابان یونسکو به ایران نتیجه مطلوب را بگیریم ، کار برای ما در اجلاس کمیته میراث جهانی سال آینده مشکل می شود .جمهوری آذربایجان تیر ماه سال ۸۵ درخواستش را برای ثبت جهانی جنگل ‌های هیرکانی به یونسکو ارائه کرد ولی کارشناسان این سازمان به دلیل سهم اندک این کشور حاضر به ثبت آن به نام آذربایجان نشدند. کشور آذربایجان بر اساس آمارهای بین المللی تنها ۲۰ هزار هکتار جنگل هیرکانی را که به جنگل خزر هم مشهور است در اختیار دارد، در حالی که سهم ایران بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار هکتار است .

معاون میراث فرهنگی کشور هم افزایی برای ارائه مدیریت مناسب بر عرصه های جنگل های هیرکانی در چهار استان همسایه را برای ارزیابی یونسکو مهم دانست و گفت : با توجه به شرایط حساس فعلی لازم است به لحاظ مدیریتی در سطح جهانی احساس شود جمهوری اسلامی خوب مدیریت می کند و برای اثبات آن مقدمات را آماده کنیم. وی افزود: اگر پرونده ثبت جنگل های هیرکانی موفق شود، دومین اثر طبیعی ایران خواهد بود که به ثبت جهانی می رسد.

دریاچه تاریخی عباس آباد بهشهر نخستین اثر طبیعی ایران است که سال ۹۰ در فهرست آثار طبیعی جهان ثبت شد. جنگل هیرکانی که در زبان عامیانه به آن جنگل های شمال گفته می شود، نوار باریکی است که تمرکز آن در خزر بوده و درختان دیر زیست حدود سه‌ هزار ساله با منبع غنی ژن‌ در آن وجود دارد. در حال حاضر جنگل های هیرکانی زیست بوم ۲۹۶ گونه پرنده و ۹۸ گونه پستاندار است . همچنین ۱۵۰ گیاه بومی درختی و بوته ای (مانند شمشاد و انجیلی) نیز در آن یافت می شود.

منبع: ایرنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سال گذشته ۵۰۰هزار توریسم از ایران را در شهر وان پذیرش کردیم | عکس
معاون استاندار وان ترکیه:
» سال گذشته ۵۰۰هزار توریسم از ایران را در شهر وان پذیرش کردیم
... دیدن متن »

معاون استاندار وان ترکیه گفت: سال گذشته ۵۰۰ هزار توریسم ایرانی را در شهر وان ترکیه پذیرش و نسبت به استقبال از آنها اقدامات خوبی انجام شده است. ‌به گزارش ایسنا،‌ اسحاق چنار در سفر به استان اردبیل و در نشست با فعالان اقتصادی این استان در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: ما در مهرماه امسال نمایشگاه بزرگ توریسم وان را برپا خواهیم کرد که به عنوان سومین نمایشگاه پرمخاطب کشور ترکیه معروف است و انتظار داریم از استان اردبیل نیز صنعتگران و گردشگران و فعالان حوزه تجارت حضوری موفق داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از ۵۰۰ هزار توریسم از ایران که اغلب از استان‌های همجوار بودند به وان آمده و با زیبائی‌ها و جذابیت‌های گردشگری این شهر آشنا شدند که ما نیز در حد وسع و توان تلاش کردیم تا در خدمت آنها باشیم. معاون استاندار وان ترکیه به سفر دو روزه گروه تجاری و اقتصادی وان ترکیه به استان اردبیل و بازدید از مناطق مختلف این استان اشاره کرد و گفت: ما هر چه در این استان مشاهده کردیم قابلیت بی‌نظیر در بخش گردشگری است که قطعا در کنار تاریخ و تمدن این شهر می‌تواند یک ظرفیت عظیم برای جذب گردشگران خارجی باشد.

چنار بیان کرد: ما در قالب نمایشگاه وان که با محوریت توریسم برگزار می‌شود تلاش خواهیم کرد تا در کنار پذیرش ۶۰ تا ۷۰ شرکت داخلی ترکیه از استان‌های همجوار به ویژه استان اردبیل نیز گروه‌های فعال گردشگری و تجاری را نیز پذیرش کنیم تا آنها بتوانند قابلیت‌های خود را به نمایش بگذارند. وی به وجود هتل‌ها و آبدرمانی‌های متعدد و پیست اسکی در سرعین اشاره کرد و افزود: ما خوشحال هستیم که ۷ تا ۸ میلیون نفر گردشگر و توریسم به این شهر ورود پیدا می‌کنند و قطعا این ظرفیت عظیم می‌تواند نقطه مطلوبی را در توسعه اقتصادی منطقه به همراه داشته باشد.

رئیس میراث فرهنگی شهر وان ترکیه نیز در این جلسه بیان کرد: ما بعد از نمایشگاه امید و ازمیر سومین نمایشگاه بزرگ گردشگری ترکیه را در وان همه ساله در پائیز برگزار می‌کنیم و امیدواریم در کنار شرکت‌های مختلف ترکیه‌ای از کشور همسایه و دوستمان ایران نیز سرمایه‌گذاران و شرکت‌های فعال در صنعت گردشگری و توریسم حضور پیدا کنند.

مظفر آغ‌تور به توانمندی‌های گردشگری، تاریخی و جاذبه‌های دیدنی و طبیعی استان اردبیل و همچنین مشترکات فرهنگی دو استان اردبیل و وان اشاره و خاطرنشان کرد: قطعا ما باید با تقویت تعاملات و ارتباطات تلاش کنیم تا فرصت‌های اشتغال و همچنین توسعه روابط تجاری و اقتصادی را به خوبی فراهم آوریم.

توفیق تپه معاون فرهنگی شهردار وان نیز با اشاره به اینکه شهرداری‌های دو استان وان ترکیه و اردبیل کشور ایران آماده همکاری‌های مشترک برای تقویت تعاملات شهری و ارتقای زیبائی‌های این دو شهر هستند، گفت: خواهرخواندگی این دو شهر فرصت خوبی را در این زمینه فراهم کرده است.

در این نشست رئیس نمایشگاه‌های استان وان نیز به دو استراتژی مهم در بخش بازاریابی و همچنین برگزاری نمایشگاه‌های مشترک منطقه‌ای اشاره کرد و افزود: ما اتاق مشترک قونیه و تبریز را در وان ترکیه داریم و امیدواریم اتاق مشترک اردبیل نیز در وان راه‌اندازی شود. سلیمان گوللر بیان کرد: ما در کنار برپایی نمایشگاه‌های متعدد تلاش می‌کنیم تا موانع پیش‌روی گمرکی را نیز به نوعی از پیش روی تجار و بازرگانان برداریم تا در نمایشگاه وان که با محوریت توریست برگزار خواهد شد ۸۰ شرکت خارجی به ویژه از استان اردبیل و استان‌های همجوار ایران حضور پیدا کنند.

منبع: ایسنا

۳ روز پیش، دوشنبه
پرند محمدی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موزه بانک ملی ایران

ساختمانی که هم اکنون به عنوان موزه بانک ملی ایران فعالیت دارد، در سال 1315 به بهره برداری رسید. این بنا یکی از خاص ترین معماری های ایران و تهران قدیم محسوب می شود. نقشه آن توسط فردی آلمانی طراحی و توسط حاج حسین معمار ساخته شده است که تلفیقی از معماری ایرانی زمان هخامنشی و معماری اروپایی محسوب می گردد. این ساختمان در تاریخ 19 مهر 1379 به شماره 2930 در میراث فرهنگی به ثبت رسید و از تابستان 1396 به عنوان موزه بانک ملی مورد استفاده قرار گرفته و مجموعه های متنوعی مانند تابلوهای نقاشی، خوشنویسی، مینیاتور، آثار قلم زنی، سکه، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش، مینیاتور، نقاشی های مدرن و کلاسیک، سکه ها، ادوات اسناد و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری را شامل می شود. قرار گرفتن این ساختمان در محوطه باستانی میدان مشق و بافت قدیمی تهران و نزدیکی ... دیدن ادامه » آن با موزه جواهرات ملی، موزه آبگینه، موزه ملک، موزه ایران باستان، موزه تمدن اسلامی و موزه بانک سپه بر اهمیت آن افزوده است.

در حال حاضر نمایشگاه جنبی جلوه‌هایی از هنر زرگری عیلام با همکاری موزه ملی ایران و سازمان میراث فرهنگی در محل موزه بانک ملی بر پا شده است.

ساعت کار: شنبه تا چهارشنبه بجز ایام تعطیل ساعت 13 الی 17
نشانی: تهران، خیابان فردوسی، بعد از خیابان سرهنگ سخایی، جنب ادارات مرکزی بانک ملی ایران
شماره تماس: 60994035
برگرفته از سایت بانک ملی

بازدید مجازی از موزه بانک ملی ایران
https://bmi.ir/fa/uploadedfiles/museum/bmimuseum/
نیلوفر ثانی، Fahimeh Moussavi، Ali.n و شکوه حدادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دلم پر می کشه برای این سفر.
رضا صابری پور این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه رصد بارش شهابی برسیاوشی
برگزار کننده گروه طبیعت گردی تیرگان
یک شنبه ۲۱ مرداد
ساعت حرکت 17
ساعت پایان 2 بامداد
محل روستای علی آباد (اتوبان قم)

هزینه ۲۵ هزار تومان برای افرادی خودرو ندارند
۱۰ هزار تومان برای افرادی که از وسیله شخصی استفاده می کنند

مهلت ثبت نام تا ساعت 12 روز شنبه 20 مرداد
تماس با آیدی @M_alinia62

نیکا نصیری این را خواند
نیلوفر ثانی این را دوست دارد
روزکاری وسط هفته؟ چقدر حیف
۵ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
رقابت ۲۴۰ آشپز زنجانی برای شرکت در جشنواره آش... دیدن متن »

غذا در هر شهر و حغرافیایی, یکی از نشانه های فرهنگ و سنت های آن منطقه است، چند سالی است که معرفی آش و غذاهای زنجان در قالب جشنواره و مسابقه به اجرا در می آید.

امسال نیز ۲۴۰ آشپز زنجانی از روز دوشنبه به مدت دو روز برای شرکت در سیزدهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان به رقابت پرداختند.

عکس: مهدی الماسی / مهررقابت ۲۴۰ آشپز زنجانی برای شرکت در جشنواره آش | عکس رقابت ۲۴۰ آشپز زنجانی برای شرکت در جشنواره آش | عکس رقابت ۲۴۰ آشپز زنجانی برای شرکت در جشنواره آش | عکس رقابت ۲۴۰ آشپز زنجانی برای شرکت در جشنواره آش | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گردشگری پارانرمال چیست؟ | عکس
» گردشگری پارانرمال چیست؟
... دیدن متن »

ردشگری پارانرمال یکی از اشکال جدید گردشگری است که هستی‌شناسی و معرفت‌شناسی از ابعاد آن است.

به گزارش یوز، در این بررسی، تجارب گردشگران هنگام بازدید از سایت‌های ماورالطبیعه در بالی اندونزی مورد مطالعه قرار گرفت. محققان، تجربه‌های گردشگری در این حوزه را مورد بررسی قرار دادند. احساس، عاطفه و تجربه نقش مهمی در این نوع از گردشگری دارد. هدف از این مطالعه، بررسی تجربه گردشگران هنگام بازدید از سایت‌های پارانرمال در بالی اندونزی بود. محققان، از چارچوب مفهومی مدل تجربی گردشگران برای این کار استفاده کردند.

نکات برجسته‌ای از ارزیابی جامع شامل سطوح هیجانی، شادی و تعجب، برخی از احساسات تصویری خاص و دیگر موارد بود. نتایج این بررسی به درک زمینه‌های در حال ظهور گردشگری پارانرمال کمک می‌کند و تجربیات گردشگران، جهت بازاریابی گردشگری مقصد را ارائه می‌دهد.

فراهنجار یا پارانرمال، پدیده‌هایی توصیف شده در فرهنگ عامه، فولکلور و دیگر بدنه‌های دانش هستند که وجودشان در این زمینه‌ها، به عنوان مواردی که فراتر از تجربه یا توضیح علمی هستند توصیف شده‌ است. از جمله فراهنجارها می‌توان به بخت (شانس)، پیش‌گویی، فرابینی، تله پاتی، طالع، طلسم، انرژی‌درمانی، موجودات شناخته نشده (فضایی‌ها، اشباح) و … اشاره کرد.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگزاری جشنواره و نمایشگاه بین المللی با موضوع کمپینگ، آفرود، کوه نوردی و ورزش های مهیج
مکان: برج میلاد
زمان: 5 تا 9 شهریور ساعت 16 الی 23
امین مهدوی و فرزاد این را خواندند
مریم زارعی، Ali.n، نیلوفر ثانی و نیکا نصیری این را دوست دارند
چه عالی .... ممنون از اطلاع رسانیتون
۱۷ مرداد
اگر دوستانی رفتن و تونستن کاتالوگی چیزی گزارشی به درد بخور و کاربردی در بخش آفرود گیر بیارن،خصوصا در بخش تجهیزات و برخی تکنیکهای آفرود، واقعا ممنون میشم بتونم بعدا یه جوری از خجالتشون در بیام. من خودم نیستم تو اون تاریخ لعنتی رو :)
۱۷ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آسمان پر ستاره هتلی بی ستاره... دیدن متن »

هتل «بی‌ستاره » با یک تختخواب میان دره های سرسبز کوه های آلپ پس از گذشت دو تابستان از زمان افتتاح، چهار هزار و ۵۰۰ نفر را در لیست انتظار خود ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی مجله دیزاین بوم، درسال ۲۰۱۶ میلادی که هتل بدون سقف و دیوار «بی‌ستاره» تمام چارچوب‌های هتل‌های مدرن را به چالش کشید کمتر کسی فکر می‌کرد که طرح برادران هنرمند مفهومی «فرانک»( frank) و «پاتریک ریکلین» ( patrik riklin) با گذشت کمتر از ۲ فصل تابستان به چنین موفقیتی دست یابد.

صنعت هتل داری سوئیس با اجرای طرح «null stern hotel» که در آلمانی به معنی هتل بدون ستاره است یکی از پیش‌روترین و جذاب‌ترین اقلام این صنعت را در لیست گسترده ای از خدمات و هتل های لوکس خود گنجاند. پس‌زمینه این هتل مناظر تماشایی دره‌ها و کوه‌های سرسبز جنوب کشور سوئیس است و با اینکه نامش بی‌ستاره است ولی آسمان شبهایش ستاره باران است.

فرانک و پاتریک ریکلین در این هنر مفهومی به دنبال بازگشت انسان به طبیعت و تجربه زندگی در دنیایی به دور از تکنولوژی‌ رایج زندگی صنعتی و مدرن هستند. امروز نام بیش از چهار هزار و ۵۰۰ نفر در لیست انتظار هتلی است که هزینه کرایه هر تخت آن شبی حدود ۲۱۰ دلار برآورد می شود. در فضای هتل سه سوئیت با یخچال، فریزر و امکانات کافی در کلبه‌ای در نظر گرفته شده تا صبحانه برای مهمانان آماده و در صورت تغییر شرایط جوی پذیرای آنان باشند.

گزارش شورای مسافرتی و گردشگری جهان (WTCC ) در ماه مارس ۲۰۱۷ (اسفند ۹۵و فروردین۹۶) اعلام کرد که صنعت مهمان‌نوازی جهانی ۷.۶ تریلیون دلار معادل ۱۰.۲ درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی درآمدزایی داشته و ۲۹۲ میلیون شغل در سال ۲۰۱۶ ایجاد کرده است که این مقدار یک دهم مشاغل در جهان را تشکیل می‌دهد. کشور سوئیس با ایجاد چهار دانشگاه از میان ۱۰ دانشگاه برتر جهان در پی تربیت نسل جدید در صنعت مهمانداری است تا در این صنعت پیشگام باشد. آسمان پر ستاره هتلی بی ستاره | عکس  آسمان پر ستاره هتلی بی ستاره | عکس  آسمان پر ستاره هتلی بی ستاره | عکس  آسمان پر ستاره هتلی بی ستاره | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی و وحید هوبخت این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای علاقه مندان به سفر و گردشگری:
سایت https://jootrip.com یک موتور جستجو هست که شما را در یافتن ارزانترین هتل در بین سایت های رزرواسیون هتل یاری میکند. شما می توانید شهر یا هتل مورد نظر خود را در jootrip.com انتخاب کنید. جوتریپ سایت رزرو هتل با بیشترین تخفیف را به شما پیشنهاد می دهد.
Ali.n و شکوه حدادی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه دومیم ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه دومیم ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

کافه دومیم واقع در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، پلاک ٢٦٧، روبروی تماشاخانه باران یکی دیگر از کافه‌هایی‌ست که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود از ۲۰٪ تخفیف بهره مند بشن.
ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۲۳:۰۰

کافه دومیم رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام

از دیگر خدمات تیوال‌پلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلیمو
اسنپ
دلیون
شهر کتاب آنلاین
اسنپ فود
مدیسه
نوار
فروشگاه بازی و اندیشه
کافه گرامافون
کافه گالری ایرانشهر
کافه گالری شنفدیدارجای
کافه رستوران لبیسترو پاپ

 

محمد لهاک این را خواند
امین مهدوی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مردم کدام کشورها بیشتر به ایران سفر می‌کنند؟... دیدن متن »

عراقی‌ها بهار امسال ۷۵ درصد بیشتر به ایران سفر کردند، آن هم به انگیزه‌ تجارت، درمان و زیارت. به نظر می‌رسد بی‌ثباتی بازار ارز در ایران دست‌کم به مذاق همسایه غربی خوش آمده است. رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اواخر تیرماه اعلام کرد؛ یک میلیون و ۴۴۰ هزار نفر در بهار امسال به ایران سفر کردند که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

عددی که با توجه به رشد منفی سال ۹۶ و اظهارات تورگردان‌ها درباره‌ی افزایش تعداد تورهای کنسل شده پس از اعتراضات زمستان گذشته و خط و نشان‌های ترامپ علیه ایران، دور از انتظار است.

با این حال محمدمحب خدایی ـ معاون گردشگری کشور ـ این آمار را چندان دور از انتظار و عجیب ندانست و به ایسنا گفت: ما آمار ورود مسافران خارجی را از پلیس مهاجرت و اتباع خارجی می‌گیریم، این آمارها اصلا در اختیار ما نیست که بخواهیم بسازیم. او ادامه داد: آمارهایی که پلیس مهاجرت و اتباع خارجی در اختیار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار داده نشان می‌دهد در سه ماه نخست امسال عراقی‌ها ۷۵ درصد، از جمهوری آذربایجان و افغانستان به ترتیب ۳۰ و ۲۸ درصد و از ترکیه ۲۴ درصد نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته بیشتر به ایران سفر کردند.

معاون گردشگری در عین حال گفت: سفر اروپایی‌ها در این مدت به ایران نیز ۲۴ درصد کمتر شده است که مشکلاتی در بیمه این مسافران به خاطر تحریم‌ها وجود دارد که دنبال راه‌حلی برای این مشکل هستیم خدایی در واکنش به غیرواقعی دانستن رشد سفر خارجی‌ها در بهار امسال، اظهار کرد: با وجود آن‌که سال ۹۵ سفر گردشگران خارجی به ایران منفی بود، ‌ اما در پایان سال ۹۶ چهار درصد در ورود رشد داشتیم که سه ماه ابتدای امسال به ۳۰ درصد رسید. درمان و تجارت همچنان جذاب‌ترین شاخص برای کشورهای همسایه است.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تردد آزاد و بدون ویزا برای عراقی‌ها در منطقه آزاد اروند که گاه به نیم روز می‌رسد، آیا این گروه نیز جزو آمار گردشگران حساب شده‌اند، اظهار کرد: تعریف سازمان جهانی جهانگردی از گردشگر کاملا مشخص است و آمارهایی که اعلام می‌شود دقیقا بر آن اساس است. بالاخره آن عراقی که برای خرید به منطقه آزاد اروند سفر می‌کند انگیزه تجارت دارد و پولی را به چرخه و زنجیره اقتصادی کشور وارد کرده است، پس می‌توان آن را گردشگر دانست.

او سپس به آمار سال ۹۶ و سفر بیش از ۵ میلیون و ۱۴۰ هزار گردشگر به ایران اشاره کرد و افزود: یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن از این آمار نیروی کار بوده‌اند که مجموعا ۴ درصد رشد را در ورود گردشگر برای سال گذشته به همراه داشته‌اند.

خدایی همچنین درباره نحوه محاسبه ۱۰ میلیارد دلار درآمد گردشگری ایران در سال گذشته با وجود خلاء حساب اقماری و مشخص نبودن هزینه کرد گردشگران خارجی در ایران توضیح داد: متوسط هزینه کرد هر گردشگر خارجی بر اساس تعریف شورای اقتصاد جهانی ۶۸۰ دلار است که این مبلغ به صورت غیرمستقیم ۱۳۴۰ دلار است که با توجه به سفر ۵ میلیون و ۱۴۰ هزار گردشگر خارجی به ایران، میزان درآمد حاصل شده مشخص خواهد شد. به هر حال این یک زنجیره کامل است که متاسفانه برخی فقط قسمت هتل آن را درنظر می‌گیرند و به درآمدی که از این طریق در حمل و نقل و سایر بخش‌ها ایجاد می‌شود، توجهی ندارند.

منبع: ایسنابرای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پارکور در روستای ماسوله... دیدن متن »

پارکور یعنی عبور از موانع در سریعترین زمان ممکن با استفاده از آسان‌ترین و ساده‌ترین شیوهٔ حرکتی و کمترین انرژی مصرفی بدن از یک مبدأ به مقصد. پارکور وسیله و تجهیزات خاصی احتیاج ندارد و ورزشکاران این رشته معمولاً لباس‌های ورزشی یا معمولی سبک و راحت می‌پوشند. خطرات پارکور انکار ناپذیرند پیچ‌خوردگی و شکستگی‌ها رایج‌ترین آسیب‌های ورزش پارکور هستند. مسابقات پارکور توسط گروه فست فوروارد تیم در روستای تاریخی ماسوله استان گیلان برگزار شد.

عکس:حامد ملک‌پور / تسنیمپارکور در روستای ماسوله | عکس پارکور در روستای ماسوله | عکس پارکور در روستای ماسوله | عکس پارکور در روستای ماسوله | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
کاوه علیزاده، مجتبی مهدی زاده و فریمهر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاخه کوهستانی باغ گیاه شناسی (سیراچال) و آشنایی با گروه درختکاران البرز

کیلومتر 40 جاده چالوس- بعد از پل خواب- سیرا
باغ ملی گیاه شناسی در اتوبان تهران کرج واقع شده. شاخه کوهستانی این باغ در جاده چالوس منطقه سیرا قرار دارد. ورودی این منطقه در کنار جاده چالوس با ارتفاعی حدود 1800 متر از سطح دریا واقع شده است. این منطقه حدود 1500 هکتار وسعت دارد و انواع درخت و درختچه شامل کاج، بادام کوهی، زرشک سیاه، زالزالک و اُرس(سرو کوهی) در آن وجود دارند.درخت ارس، بومی البرز بوده و قدمت برخی از درختان ارس این منطقه به 200 تا 300 سال هم می رسد. این منطقه تحت حفاظت و کنترل می باشد. بر خلاف محل اصلی باغ گیاه شناسی که برای عموم بلیط فروشی و بازدید دارد، شاخه کوهستانی برای بازدید عموم نیست.
برای ورود و بازدید از این منطقه می توانید با گروه درختکاران البرز همراه شوید. درختکاران ... دیدن ادامه » البرز گروهی مردم نهاد است که فعالیت های مختلفی را با کمک داوطلبان انجام می دهد. برخی از این برنامه ها در شاخه کوهستان باغ گیاه شناسی انجام می شود که شامل درختکاری، آبیاری درختان و ساخت آتش بُر می باشد.
برای اطلاع از برنامه های گروه درختکاران، صفحه آنها را در اینستاگرام دنبال کنید.
https://www.instagram.com/derakhtkaranngo/?hl=en
مشاهده عکسی از سیراچال
https://www.instagram.com/p/BTJY6W3lrx_/?hl=en&taken-by=behzad.hendi
آشنایی با باغ ملی گیاه شناسی
https://www.tiwall.com/wall/post/140607


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تور بین‌المللی موتورهای سنگین پاریس ـ اصفهان به تهران رسید | عکس
» تور بین‌المللی موتورهای سنگین پاریس ـ اصفهان به تهران رسید
... دیدن متن »

به‌گزارش کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، ۲۳ موتور سوار که ۱۹ روز پیش پاریس را به مقصد اصفهان ترک کرده بودند، ۹ مرداد ماه از طریق مرز بازرگان وارد کشورمان شدند. این گروه در مسیر خود از ۱۴ کشور اروپایی عبور کرده و پس از ورود به ایران نیز شهرهای تبریز، اردبیل، خلخال، اسالم، رشت، لاهیجان، رودسر، رامسر، تنکابن، چالوس و کرج را پشت سرگذاشته و به تهران رسیدند.

بیژن خراسانی کارشناس ورزشی کشورمان که این گروه را همراهی می کند، ضمن قدردانی از استقبال و مهمان نوازی مردم کشورمان در مسیر حرکت این تور، گفت: موتورسواران شرکت کننده در تور بین المللی موتورهای سنگین، از برخورد خوب مردم و زیبایی های ایران به ویژه مسیر خلخال - اسالم و جاده چالوس به وجد آمده و لذت بردند.

خراسانی همچنین به همکاری شایسته نیروهای امنیتی و پلیس در برگزاری این رالی اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه در مسیر حرکت تور با هیچ مشکل و یا مانعی مواجه نشدیم و همه نیروهای دخیل در این زمینه کمال همکاری را با موتورسواران و دست اندرکاران برگزاری این تور داشتند.

او ادامه داد: تور بین المللی موتورهای سنگین پاریس- اصفهان، پس از اقامت در تهران، پایتخت را ترک کرده و از مسیر جاده قدیم قم و سلفچگان به اصفهان خواهند رسید. این تور ورزشی گردشگری در میدان نقش جهان شهر اصفهان، به کار خود پایان خواهد داد.

منبع: ایرنا

مریم زارعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو ویدئو کوتاه از فراز قله های سبلان و دماوند که با کواد کوپتر گرفته شده

http://s9.picofile.com/file/8333539842/%D8%B3%D8%A8%D9%84%D8%A7%D9%86.mp4.html
http://s9.picofile.com/file/8333539868/%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%88%D9%86%D8%AF.mp4.html
مجتبی مهدی زاده و مهسا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تاتو یک راه برای به اشتراک گذاشتن ایده ها و یک فرم هنری است که برای اتصال فرهنگ ها استفاده می شود . میگن تایلند سرزمین تاتوست . تو لینک زیر درباره تاتو در تایلند بیشتر آشنا می شید .
http://thaitor.ir/%D8%AA%D8%A7%D8%AA%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF/
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
     پیوند انسان و طبیعت در اولین گالری نیمه شناور جهان | عکس
» پیوند انسان و طبیعت در اولین گالری نیمه شناور جهان
... دیدن متن »

اولین گالری هنری نیمه شناور جهان با هدف همزیستی انسان و طبیعت توسط مجسمه‌ساز بریتانیایی در دریای مالدیو ساخته شد تا با تولد مجسمه‌ها در میان مرجانهای دریایی مفهوم نیاز به حفاظت و جلوگیری از نابودی این زیست بوم به گوش جهانیان رسانده شود.

به گزارش پایگاه اینترنتی مجله دیزاین بوم، «جیسون دِ کی رِز تیلور» (Jason deCaires Taylor) مجسمه‌ساز بریتانیایی و خالق اولین موزه و پارک مجسمه در زیر آب، پروژه یک گالری هنری نیمه شناور را در مالدیو به پایان رسانده است. این گالری هنری با نام «Coralarium» به دلیل تغییرات اقلیمی در مالدیو ساخته شده است و با توجه به شرایط جزر و مَد دریا به نحوی طراحی شده که در زمان «مَد» بخشی از این سازه در دریا غرق می شود و سپس در زمان «جزر» دوباره از دریا بیرون می آید.

مجسمه‌های این گالری از فرم های انسانی، گیاهی و حیوانات دریایی شکل گرفته و ایده خود را از سه عنصر متفاوت گرفته است؛ مجسمه‌هایی که با آسمان و جو ارتباط برقرار می کنند، مجسمه‌هایی که در منطقه جزر و مد قرار دارند و سپس مجسمه‌هایی که کاملا در زیر آب قرار گرفته و این ایده، پیوندی بین آسمان و زمین است.

تیلور در رابطه با ساخت این گالری شناور گفته که سعی دارد تصویری از نحوه مداخله یا تعامل انسان با طبیعت نشان دهد که گویای رابطه همزیستی انسان با طبیعت است. اغلب مجسمه‌های او انسان های در حال زندگی را نشان می دهد و اغلب تفسیرهای مربوط به رابطه انسان با طبیعت است که مفهوم نیاز به حفاظت، جلوگیری از نابودی و تولد دوباره طبیعت را به همراه دارد.

 

طوقه ها و بدنه این گالری به گونه ای طراحی و ساخته شده است که ویژگی رشد مرجانها را در خود دارد و محل مناسبی برای زیستگاه آنها خواهد بود. این گالری سازه ای مکعب شکل از جنس فلز استیل به ارتفاع ۶ متر است که الگوی آن از زیستگاه طبیعی مرجان ها گرفته شده است، به نحوی که ماهی ها و موجودات دریایی می توانند از حفره های آن به راحتی عبور کنند و شرایط طبیعی در زیر آب سبب می شود پس از مدتی مجسمه های او هم‌شکل صخره های مرجانی شوند.

آثار جیسون از سوی «نشنال جیوگرافی» به عنوان ۲۵ عجایب جهان مشهور است. تیلور تا به امروز نزدیک به ۷۰۰ مجسمه را در سراسر جهان ساخته و اکنون بر روی بزرگترین موزه زیر آب در اقیانوس اطلس مشغول به کار است.

منبع: ایرنا

فرزاد و فریمهر این را خواندند
مجتبی مهدی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خانه فروغ فرخزاد آماده ثبت ملی شد | عکس
» خانه فروغ فرخزاد آماده ثبت ملی شد
... دیدن متن »

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران اعلام کرد: مستندات لازم برای ثبت ملی اضطراری خانه پدری فروغ فرخزاد شاعر معاصر در تهران تکمیل شد.

 دلاور بزرگ نیا روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرونده این خانه در حال ارسال به کمیته ثبت سازمان میراث فرهنگی کشور است. خانه پدری فروغ فرخزاد در محله امیریه، کوچه خادم آزاد قراردارد. به گزارش ایرنا، فروغ فرخزاد زاده ۸ دی ۱۳۱۳ در تهران از شاعران معاصر به شمار می رود که ۲۴ بهمن ۱۳۴۵ در سانحه رانندگی درگذشت و از وی پنج دفتر شعر منتشر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: این خانه متعلق به اواخر دوره قاجار است و ساختمان ارزش تاریخی چندانی ندارد اما به علت آنکه محل سکونت شاعر معاصر بوده تلاش برای ثبت اضطراری آن در دستور کار قرار گرفت. وی توضیح داد: مالکان این خانه به دنبال تخریب ملک بودند که میراث فرهنگی به موضوع ورود کرد و مانع تخریب شد.

بزرگ نیا اظهارامیدواری کرد که با همکاری شهرداری تهران این ملک از مالکان خریداری شود. امیریه محله ای قدیمی در جنوب شهر تهران است که از ابتدای خیابان ولی‌عصر(عج) حد فاصل میدان راه‌آهن تا خیابان امام خمینی (ره) را در بر می گیرد.

منبع: ایسنا

مجتبی مهدی زاده این را خواند
فریمهر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آشنایی با گروه رفتگران طبیعت

گروه رفتگران طبیعت گروهی مردم نهاد است که ایده اولیه آن شش سال پیش شکل گرفت. هم اکنون در 31 استان کشور گروه های مستقلی دارند و در تمام استان ها برنامه هایی اجرا شده است و تا امروز 2660 برنامه در کل کشور داشته اند که353 برنامه در استان تهران اجرا شده. هدف آنها استفاده از نیروهای مردمی و داوطلب برای پاکسازی محیط و فرهنگ سازی در این رابطه هست. برخی از فعالیت های آنها در بوستان های درون شهری و برخی درحومه و خارج شهر برگزار می شود. نکته قابل توجه حضور خوب و فعال جوانان است و اینکه گاه خانواده ها همراه با کودکان خود شرکت می کنند.
جهت ارتباط با گروه می توانید به صفحه اینستاگرام آنها مراجعه کنید.
https://www.instagram.com/rttehran/?hl=en
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ترس از تحریم باعث شد «لوور» به مشهد نیاید | عکس
مدیرکل امور موزه‌ها و اموال تاریخی کشور:
» ترس از تحریم باعث شد «لوور» به مشهد نیاید
... دیدن متن »

مدیرکل امور موزه‌ها و اموال تاریخی کشور گفت: به‌رغم موافقت موزه لوور و تلاش‌هایی که صورت گرفت، متاسفانه این هدف تحقق پیدا نکرد و دلیلش هم پشتیبانی نکردن یک شرکت بیمه برای به نمایش درآمدن آثار موزه لوور در مشهد بود.

محمدرضا کارگر - مدیرکل امور موزه‌ها و اموال تاریخی کشور درباره علت حضور نیافتن آثار لوور پاریس در مشهد اظهار کرد: چون این بیمه‌ها معمولا از موزه لوور امانت‌دهنده هست تا برگردد؛ یعنی شیء از همان‌جایی که از موزه حرکت می‌کند، بیمه است تا برگردد؛ لذا نمی‌شد این کار را که بخشی از آن به تعهدات یک شرکت بیمه است و متعهد شده که این نمایشگاه را ببرد و در طول این مدت برگرداند به یک شرکت دیگر واگذار کنیم و این اصلا امکان‌پذیر نیست. وی ادامه داد: این شرکت اعلام کرد که به خاطر تحریم‌هایی که پیش رو است، اگر این نمایشگاه را تمدید کند، به تحریم‌هایی که آمریکا اعمال می‌کند، برخورد می‌کند و نمی‌خواهد به این تحریم‌ها دچار شود.

مدیرکل امور موزه‌ها و اموال تاریخی کشور تصریح کرد: لذا این‌طور بود که این شرکت بیمه نپذیرفت که بیمه این نمایشگاه را در مدت زمانی که در مشهد خواهد بود به عهده گیرد و آن را تامین کند و همین امر باعث شد که طرف‌های فرانسوی بگویند ما بدون بیمه نمی‌توانیم نمایشگاه را به جایی بفرستیم. کارگر خاطرنشان کرد: با آن شرکت بیمه هم مفصل صحبت شد ولی ما نتوانستیم به نتیجه‌ای برسیم و این مسئله موجب شد که به‌رغم همه علاقه و موافقت‌هایی که خود موزه لوور داشت، ما نتوانیم این نمایشگاه را در مشهد داشته باشیم؛ با این‌که در نهایت موزه لوور است که تصمیم می‌گیرد اما شرکت بیمه فکر نمی‌کرد که مشکلی باشد و تصور می‌کرد همانگونه که بیمه کرده، ادامه می‌دهد و تا دو تا سه ماه دیگر هم بیمه را افزایش می‌دهد ولی با توجه به این تحریم‌ها دیگر ادامه نداد.

وی در باره بازدیدکننده‌ها و این‌که چقدر بلیط فروخته شده افزود: بازدیدکننده موزه لوور مسلما بیشتر از این‌ها خواهد بود و نزدیک به ۲۵۰ هزار بلیط از این نمایشگاه به فروش رفته که البته گروه‌هایی هم مانند دانشجویان و دانش‌آموزان و اقشاری که به صورت گروهی می‌آمدند و هماهنگی انجام می‌دادند، رایگان از موزه بازدید می‌کردند که این، تعداد بازدیدکنندگانی که بلیت ورودی می‌خریدند را افزایش می‌دهد.

منبع: ایسنا

زهره مقدم و Fahimeh Moussavi این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مراسم عیدی بران (بردن هدیه برای نوعروس) در روستاهای گیلان‎... دیدن متن »

مراسم عیدی بران که در ایام اعیاد و مبارک به جهت رسم سالیان دور برگزار می شود ، هدایایی را خانواده داماد تهیه و در داخل سینی های بزرگ می گذارند و خانم‌های خانواده‌ی داماد این سینی‌ها را بروی سر گرفته و شادی کنان به سمت منزل خانواده عروس میروند تا هدایا را به خانواده عروس تقدیم کنند.

عکس: ابوذر حمیدی / ایرنامراسم عیدی بران (بردن هدیه برای نوعروس) در روستاهای گیلان‎ | عکس مراسم عیدی بران (بردن هدیه برای نوعروس) در روستاهای گیلان‎ | عکس مراسم عیدی بران (بردن هدیه برای نوعروس) در روستاهای گیلان‎ | عکس مراسم عیدی بران (بردن هدیه برای نوعروس) در روستاهای گیلان‎ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مریم زارعی، فروغ یعقوبی، مجتبی مهدی زاده، فهیمه تردست و نیکا نصیری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اقامت یک‌ماهه بدون ویزا در بلاروس | عکس
» اقامت یک‌ماهه بدون ویزا در بلاروس
... دیدن متن »

بلاروس امکان اقامت ۳۰ روزه را برای اتباع بیش از ۸۰ کشور جهان فراهم کرد. 

از بلاپان، الکساندر لوکاشنکو - رییس جمهور بلاروس (روسیه سفید) - در فرمانی، اقامت سیروزه شهروندان خارجی بدون دریافت ویزا را صادر کرد که از روز گذشته به اجرا گذاشته شد. بر این اساس، اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، منطقه امریکا، کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، شرق آسیا و … می‌توانند از مسیر هوایی فرودگاه بین‌المللی مینسک به مدت سی روز در این کشور اقامت داشته باشند.

همچنین اتباع کشورهای ویتنام، هاییتی، گامبیا، هند، لبنان، نامیبیا و ساموآ لازم است تا علاوه بر داشتن بلیط بازگشت قطعی هواپیما، ویزای شینگن معتبر در پاسپورت خود داشته باشند تا امکان سفر بدون ویزا به بلاروس برای آنان امکان‌پذیر باشد. پیش‌تر از ۱۲ فوریه ۲۰۱۷ میلادی امکان سفر پنج روزه شهروندان خارجی بدون ویزا در بلاروس فراهم شده بود که استقبال گردشگران خارجی و تجربه موفق لغو روادید در زمان برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه، مقامات بلاروس را بر آن داشت تا زمان اقامت بدون ویزا را افزایش دهند.

بلاروس با جمعیت ۹.۵ میلیون نفر در شمال شرق اروپا، در همسایگی اتحادیه اروپا و روسیه قرار دارد. اتباع ایرانی شامل قانون لغو روادید سفر به بلاروس نیستند.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طولانی ترین ماه گرفتگی قرن... دیدن متن »

ماه گرفتگی ۵ مرداد ۱۳۹۷ (۲۷ جولای ۲۰۱۸) یکی از خاص‌ترین رویدادهای نجومی سال‌های اخیر بوده است. این اتفاق به مدت بیش از شش ساعت طول کشید و طولانی ترین خسوف قرن بود.

عکس: مهرطولانی ترین ماه گرفتگی قرن | عکس طولانی ترین ماه گرفتگی قرن | عکس طولانی ترین ماه گرفتگی قرن | عکس طولانی ترین ماه گرفتگی قرن | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
دادگاه عالی نیویورک به بازگشت نقش‌برجسته هخامنشی حکم داد | عکس
سرگذشت سرباز هخامنشی
» دادگاه عالی نیویورک به بازگشت نقش‌برجسته هخامنشی حکم داد
... دیدن متن »

دادگاه عالی نیویورک در حکمی اعلام کرد نقش‌برجسته‌ای که ۸۰ سال پیش از ایران به سرقت رفته و اخیرا در آمریکا به حراج گذاشته شده بود باید به ایران بازگردد. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دادگاه عالی نیویورک دیروز در حکمی اعلام کرد نقش برجسته پارسی که قدمت آن به حدود ۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد باید به ایران بازگردانده شود؛ این نقش برجسته بیش از ۸۰ سال پیش از ایران به سرقت رفته است.

به نوشته روزنامه «نیویورک‌تایمز»، این نقش‌برجسته‌ سنگی که یک سرباز پارسی را به تصویر کشیده، در ماه اکتبر توسط بازپرسان دفتر دادستان منطقه «منهتن» از نمایشگاهی در موسسه «پارک اونیو آرموری»، جایی که این نقش برجسته در آن به مبلغ ۱.۲ میلیون دلار برای فروش گذاشته شده بود، ضبط شده است. به گفته بازپرسان پرونده، این نقش‌برجسته اولین بار در سال ۱۹۳۶ (۱۳۱۵-۱۳۱۴) از ایران به سرقت رفته و پس از آن در سال ۲۰۱۱ بار دیگر از موزه هنرهای زیبای مونترال دزدیده شده است.

دو مالک این نقش‌برجسته‌ در لندن اقامت دارند، مدعی شده‌اند که این اثر را به صورت قانونی و از یک فروشنده معتبر آثار تاریخی خریده‌اند اما دفتر دادستانی منهتن در شکوائیه خود استدلال کرده که برای آثار مسروقه، خرید قانونی و از روی حسن نیت، بی‌معنی است. علاوه بر این، بازپرس‌های پرونده به این نتیجه رسیده‌اند که بر خلاف ادعای مالکان این نقش‌برجسته‌، این موزه مونترال به سرقت رفته و این موزه آن را برای فروش نگذاشته بوده است.

این نقش‌برجسته‌ مربعی شکل که اندازه آن ۸ اینچ مربع (۵۱.۶ سانتی‌متر مربع) اعلام شده، بخشی از دیواره منقش به تصویر ردیفی از سربازان هخامنشی در یکی از ساختمان‌های مرکزی پرسپولیس است. در گزارش رسانه‌های آمریکایی به زمان‌بندی و نحوه انتقال این نقش برجسته به ایران، اشاره‌ای نشده است.

منبع: ایرنا

مرتضی کلانی این را دوست دارد
بسیار عالی .
ممنون بابت این خبر رسانی .
پیروز و پایدار باشید .
۰۶ مرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آشنایی با کشور امارات
سالانه گردشگران ایرانی زیادی برای تفریح و گردش با تور امارات به این ‏کشور زیبا سفر میکنند به همین دلیل قصد داریم اطلاعاتی در رابطه با این ‏کشور در اختیار کاربران سایت و همچنین گردشگران تور امارات قرار دهیم. امارات یکی از کشور های حاشیه خلیج فارس می باشد که در سال های ‏اخیر پیشرفت چشمگیری در صنعت گردشگری کرده است به گونه ای که ‏امروزه یکی از کشور های توریستی جهان به شمار می رود. اغلب گردشگران ‏تور امارات مایل اند به شهر دبی این کشور سفر کنند چرا که در این شهر ‏امکانات رفاهی، تفریحی و گردشگری زیادی برای توریست ها در نظر گرفته ‏شده است همچنین شهر ابوظبی نیز یکی از دیگر شهر های توریستی کشور ‏امارات است. اگر قصد سفر با تور امارات را دارید باید بدانید که مردم این کشور اغلب به ‏زبان عربی تکلم می کنند و مسلمان هستند اما گردشگران ... دیدن ادامه » مشکلی در ‏برقراری ارتباط با مردم امارات نخواهند داشت چرا که آن ها به زبان ‏انگلیسی مسلط هستند.
کشور امارات جاذبه های زیادی را در خود جای داده است که برخی از آن ‏ها عبارتند از برج خلیفه، باشگاه گلف امارات، پیست اسکی دبی، پارک ‏الممرز، اکواریوم دبی، مسجئ شیخ زاید، قصر امارات، پارک آبی یاس، پارک ‏مرکزی مشرف، ساحل کوریش، دهکده میراث، ساحل عمومی سعدیات، ‏پارک آبی وایلد وادی و غیره. همچنین لازم به ذکر است که گردشگران تور امارات می توانند اجناس زیر ‏را از کشور امارات به عنوان سوغاتی خریداری کنند.
مجسمه برج خلیفه، لباس و پارچه، خرما، بوخور، فرش و تابلو، شکلات ‏شتری، عطر های عربی، خنجر، شال های پشمی، ساعت شنی، قلیان، طلا، ‏ادویه، لوازم الکترونیکی و غیره. وجود بیابان های وسیع در کشور امارات باعث شده تا گردشگران بتوانند ‏انواع تفریحات بیابانی نظیر سافاری، شتر سواری، آفرود و غیره را در سفر با ‏تور امارات تجربه کنند.
http://lahzeakhar.com/
منبع: http://lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکاسان در یک تور عکاسی نجومی، طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن را ثبت و ضبط خواهند کرد. | عکس
ثبت پدیده‌ی طبیعی خسوف در بام تهران؛
» عکاسان در یک تور عکاسی نجومی، طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن را ثبت و ضبط خواهند کرد.
... دیدن متن »

ماه‌گرفتگی یا خُسوف  که نام قدیمی‌تر آن مَه‌گرفت است هنگامی روی می‌دهد که کره ماه در حالت بدر و وضعیت مقابله قرار داشته باشد و سایه زمین بر روی آن بیافتد یا به عبارتی زمین بین ماه و خورشید قرار بگیرد. زمین در حرکت مداری خود به دور خورشید سایه‌اش را، که در فضا در سمتی مخالف خورشید ممتد است، به دنبال می‌کشد. 
در جمعه، پنجم مردادماه ما شاهد ماه گرفتگی کلی در آسمان ایران خواهیم بود که این زمان ماه گرفتگی جزئی ساعت ۹:۴۴ شب آغاز، در ساعت ۱۰:۵۰ شب ماه گرفتگی کامل می‌شود و در ساعت ۱۲:۵۱ ماه گرفتگی به اوج خود خواهد رسید و در ساعت ۲:۵۲ نیمه شب زمان ماه گرفتگی جزئی آغاز و در نهایت در ساعت ۳:۵۸ ماه گرفتگی پایان می‌یابد که در کل زمان خسوف در آسمان تهران ۶ ساعت ۱۴ دقیقه می‌باشد.

گروه طبیعت گردی آرتیس به سرپرستی دکتر پیام احمدی کاشانی نیز بخاطر ثبت این پدیده طبیعی، تور عکاسی خسوف ماه در بام تهران را به صورت رایگان تدارک دیده است تا عکاسان و علاقمندان به این رویداد طبیعی را در کنار هم جمع کند و با دوربین های خود این رویداد را به ثبت برسانند.

 

نیلوفر ثانی، بهزاد هندی و وحید پیروز این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
تخفیف خرید بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس از مستر بلیط | عکس
تیوال پلاس
» تخفیف خرید بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس از مستر بلیط
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.

پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ فود، مدیسه ، نوار، فروشگاه بازی و اندیشه، کافه گرامافون، کافه گالری ایرانشهر ، کافه گالری شنفدیدارجای و کافه رستوران لبیستروپاپ رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم ۱۵،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت هواپیما، ۱۲،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت قطار  و ۵،۰۰۰ تومان تخفیف خرید بلیت اتوبوس از سایت مستر بلیط هست.

مستر بلیط سامانه فروش آنلاین بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس است که امکان خرید سریع و راحت بلیت این وسایل نقیله رو در هر ساعتی ازشبانه روز فراهم کرده.
علاوه بر سایت، خرید بلیت از طریق اپلیکیشن‌ آیفون و اندروید هم امکان‌ پذیر است.

همچنین پشتیبانی سایت مستر بلیط ۲۴ ساعته است.

مستر بلیط رو رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:

کانال تلگرام | اینستاگراماپلیکیشن آیفون | اپلیکیشن اندروید

امین مهدوی، محمد لهاک، سهیل جمشیدی و نغمه این را خواندند
میلاد مجرد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تعطیلی آکروپلیس یونان | عکس
» تعطیلی آکروپلیس یونان
... دیدن متن »

گرمای شدید هوا آکروپلیس یونان را به تعطیلی کشاند.

وزارت فرهنگ و ورزش یونان اعلام کرد، منطقه گردشگری و تاریخی آکروپلیس به دلیل گرمای شدید هوا به روی مراجعه کنندگان بسته است. گویا این تصمیم برای حفظ سلامتی کارکنان و بازدیدکنندگان براساس قوانین کار یونان اگرفته شده است.

دمای هوا در بسیاری از مناطق یونان به بیش از ۴۰ درجه سانتی گراد رسیده است که با ورود توده هوای گرم از مناطق آفریقا به اروپا تشدید خواهد شد. وزارت فرهنگ یونان از خریداران بلیت این مجموعه تاریخی خواسته تا بلیت‌های الکترونیکی خود را از طریق اینترنت برگشت دهند یا زمان دیگری را برای بازدید از این مکان اختصاص دهند.

منطقه گردشگری و باستانی آکروپلیس سال گذشته بیش از ۲.۷ میلیون نفر بازدیدکننده داشته است.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شامگاه جمعه 5 مرداد طولانی ترین خسوف قرن حاضر رخ خواهد داد.
کارگاه آموزشی همراه با رصد توسط گروه آموزشی زانکو در این شب برگزار می شود
مکان:تهران-مقابل حسینیه ارشاد کانون فرهنگی شهید مفتح
زمان: جمعه 5 مرداد ساعت21 الی 24
حضور با تبت نام قبلی
شماره تماس22229030 و 22229033
امین مهدوی این را خواند
Ali.n، مریم زارعی و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+ i
۲۰٪ تخفیف کافه رستوران لبیسترو پاپ ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال‌پلاس
» ۲۰٪ تخفیف کافه رستوران لبیسترو پاپ ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

کافه رستوران لبیسترو پاپ واقع در خیابان سمیه، بعد از سپهبد قرنی، نرسیده به نجات اللهی، داخل کوچه افشار، پلاک ۲۱۴ یکی دیگر از کافه‌هایی‌ست که مشترکان تیوال‌پلاس می‌توانند بصورت حضوری و با ارائه‌ی کد اشتراک خود از ۲۰٪ تخفیف بهره مند بشن.
ساعت سرویس دهی:
شنبه تا جمعه از ساعت ۹:۰۰ تا ۲۴:۰۰

کافه رستوران لبیسترو پاپ رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
کانال تلگرام | اینستاگرام

از دیگر خدمات تیوال‌پلاس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیلیمو
اسنپ
دلیون
شهر کتاب آنلاین
اسنپ فود
مدیسه
نوار
فروشگاه بازی و اندیشه
کافه گرامافون
کافه گالری ایرانشهر
کافه گالری شنفدیدارجای

 

محمد لهاک این را خواند
سارا صادقیان و پرستو اسدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد کوه پیمایی سبک

قله عباسعلی از مسیر روستا و جنگل کمر پشت
موقعیت: استان مازنداران، سوادکوه
ارتفاع قله 2300 متر
ارتفاع روستای کمر پشت 1560 متر
مسیر دسترسی: جاده تهران قائم شهر(جاده فیروزکوه)، بعد از ورسک، سمت راست خروجی کمرپشت. از جاده اصلی خارج شده ، جاده فرعی روستای کمر پشت را ادامه مسیر می دهید و ارتفاع می گیرید بعد از حدود 7 کیلومتر به روستا می رسید. جاده فرعی در ابتدا آسفالت بوده اما یک سوم انتهایی خاکی است. از خروجی تهران (ابتدای بزرگراه پردیس) تا ابتدای جاده کمر پشت حدود 160 کیلومتر است.
بارسیدن به روستا بهتر است خودرو خود را همان ابتدای روستا پارک کنید. بعد از عبور از کوچه های روستا وارد مسیر جنگلی می شوید. بعد از حدود یک ساعت به کلبه ای جنگلی می رسید. که محل مناسبی برای استراحت هست. در ادامه تا قله حدود یک ساعت و نیم زمان هست. بعد از مدتی ... دیدن ادامه » از جنگل خارج می شوید و به دشت فک چال می رسید چند کلبه روستایی در دید قرار می گیرد و به قله دید خواهید داشت. در محل قله مدفن امامزاده عباسعلی است.
-در طول مسیر همراه اول آنتن دهی دارد
-در تابستان و در طول مسیر چشمه آبی وجود ندارد. آب کافی به همراه داشته باشید.
-در جاده فرعی کمر پشت دهانه عظیم غار اسپهبد خورشید بر روی خطیر کوه قابل دید است.
در طول مسیر پوشش گیاهی انبوه و زیبا، حشرات و پرندگان مختلف ، گله های اسب ، گاو و سگ های گله دیده می شوند.
-ابتدای مسیر تا کلبه جنگلی اول مسیر مناسبی برای گلگشت خانوادگی هست.
بعضی وقتا اگر شد یه قراری بذاریم بریم باهم بعضی از این جاهای یک روزه رو ...ما یه پاژن داریم به درد این جاها میخوره رفیق
۳۱ تیر
یه کم خنکتر شد قرار میذاریم
یه کم سواری هم میکنیم
ضرر که نداره
عشق و حال که داره :)
۳۱ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تجریش و بازارش را سالها و بارها دیده و لذت برده بودم اما مشتاق بودم ببینم چه چیزی از این منطقه را هنوز ندیده ام و پنجشنبه پیش دریافتم خیلی چیزها! گذشته و تاریخ تجریش. پشت صحنه بازار تجریش، تکیه های بالا و پائین و نهایتا خانه عشق و شور وشعور جلال و سیمین را . ممنونم از برنامه ریزان و راهنمای محترم این تور. ساعاتی را که در این گردشگری حضور داشتم برایم پر بار و خاطره انگیز کردید.
عاطفه گندم آبادی، امین مهدوی، Azita و soheyla این را خواندند
مریم زارعی و فاطمه عباسی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خانه هنر یزد
خانه هنر یزد یکی از خانه های تاریخی بافت فهادان یزد می باشد که با نام خانه مهدی ملک زاده ثبت شده است، در ایامی نه چندان دور ۴ نسل از نسل ملک زاده در این خانه زندگی می کرده اند. قدمت این خانه به دوره قاجار می رسد که تقریبا از سال ۱۳۹۳ مرمت و بازسازی آن شروع شده و همچنان نیز ادامه دارد.

مجموعه تماشایی خانه هنر یزد
حدود ۲ سال است که قسمت کوچکی از آن در قالب مجموعه گردشگری خانه هنر یزد در حال کار و فعالیت می باشد. در مجموعه گردشگری و هنری خانه هنر یزد می توان علاوه بر بازدید از یک خانه تاریخی، در گالری زیبای آن قدم زد و از دیدن تابلوهای نفیس هنرمندان یزد لذت برد، از فروشگاه صنایع دستی آن خرید کرد، بر روی تخت های پشت بام معروف به بام یزد این خانه نشست و در حین نوشیدن دمنوش های کافه خانه هنر یزد ، نمای باشکوه و تاریخی شهر کویری یزد را نظاره کرد ... دیدن ادامه » و از این منظره تماشایی حیرت کرد.

صاحبان فعلی این کافه هنر ؛ زوج جوان و با محبتی هستند که با روی باز پذیرای مشتریان و مهمانان خود هستند.
https://gotoyazd.com/place/255/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%87%D9%86%D8%B1-%DB%8C%D8%B2%D8%AF/
امین مهدوی این را خواند
Ali.n این را دوست دارد
یه کم رو زیبایی و جلوه سایت
یه کم روی نحوه معرفی و ایجاد جذابیت برای جذب توریسم باید کار کنن به نظرم
۳۰ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کهگیلویه و بویراحمد، سرزمین آبشارها و طبیعت زیبا | عکس
» کهگیلویه و بویراحمد، سرزمین آبشارها و طبیعت زیبا
... دیدن متن »

کهگیلویه و بویراحمد سرزمین چهارفصل برف و آفتاب، تپه‌ماهورهای سبز، دنای سر به آسمان ساییده، آبشارهای خروشان و بلوط‌های هزارساله، در این فصل از سال میزبان خوبی برای گردشگران است.

خورشید که از قله بلندترین کوه‌ها طلوع می‌کند، هنگامه سفر است، سفر به سرزمین چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد که طبیعت بر هر گوشه از آن نقشی دیگرگونه نگاشته است با آمیزه‌ای از رنگ‌های دلبرانه که در دل کوه‌ها و جنگل‌ها حک‌شده، در چشمه‌ها جوشیده، در رودها خروشیده و در آبشارها سرازیر شده است. کهگیلویه و بویراحمد سرزمین چهارفصل برف و آفتاب، سرزمین تپه‌ماهورهای سبز، مردان بزرگ، دیار آریوبرزن، دنای سر به آسمان ساییده، آبشارهای خروشان و بلند، بلوط‌های هزارساله دامنه‌های سبز و لاله‌های واژگون دنا است. این دیار در دستش هزاران بلوط هزارساله می‌خندد، هزارچشمه سرود زندگی می‌خواند، رودهایش حیات می‌بخشند و آبشارهایش نغمه عشق می‌خوانند.

از شیراز که به سمت غرب بروی، از اصفهان که به‌سوی جنوب سفر کنی، از اهواز که راه مشرق را بپیمایی و از بوشهر که به سمت شمال عزم سفر کنی به کهگیلویه و بویراحمد می‌رسی با مساحت ۱۶ هزار کیلومترمربع در میان کوهستان‌های شکوهمند و سترگ زاگرس.

بویراحمد و دنا شهرستان‌های سردسیر استان هستند که دنا بهشتی زیبا را بر آنان ارزانی داشته و در پای این کوه سترگ، در کمربندی از بلوط‌ها و درختان کوهی محصورشده‌اند. شهرهای یاسوج و سی سخت هم در دامن سرسبز دنای استوار آرمیده‌اند و نوای جویبارها و رودها و آبشارها و طنین دلکش صدای نسیم در گندمزارهایشان، هر بیننده‌ای را مسحور خود می‌کند.

این استان را زیبایی‌های بسیاری در برگرفته که در این فصل سال، از آب و هوایی مناسب و دلپذیر برخوردار بوده و می‌تواند اوقات بسیار خوب و خاطره‌انگیزی را برای مسافران رقم بزند.

 آبشار یاسوج

یکی از زیبایی‌های طبیعی شهر یاسوج، آبشار زیبای آن است که در پنج کیلومتری شمال این شهر در دل دره‌ای زیبا جا خوش کرده است و هرساله در بهار و تابستان و پاییز میزبان مسافرانی است که از سراسر کشور به دیدارش می‌آیند.

این آبشار خنکای نسیم گونه‌ای به شهر بخشیده و مکان تفریحی زیبایی است که با داشتن مکان اسکان و شب‌مانی، با آب‌وهوایی مطبوع و درختان بلوط چند صدساله، آرامش را برای مسافرانش به همراه دارد. گرداگرد پایتخت طبیعت ایران را دره‌ها و کوه‌ها و بلوط‌ها و آبشارها و رودخانه‌ها همچون کمربندی زیبا احاطه کرده است.

 یکی دیگر از مکان‌های تفریحی کهگیلویه و بویراحمد، پارک جنگلی یاسوج است که بزرگ‌ترین پارک جنگلی در جنوب کشور بوده و با مساحت ۸۰۰ هکتار در بام شهر قرار دارد.

تنگ گنجه‌ای

منطقه گردشگری تنگ گنجه‌ای در ۱۳ کیلومتری شهر یاسوج و در مسیر جاده یاسوج به سی‌سخت با چشمه‌هایی جوشان در دره‌ای با درختان چنار بسیار مرتفع و پوشش جنگلی درخت بلوط واقع است. تنگ زیبای گنجه‌ای جاذبه دیگری است که انبوهی از درختان را در خود جای‌داده و چشمه‌هایی که از دل کوه‌ها می‌جوشد.

این تنگه که در منطقه‌ای به نام روستای گنجه‌ای واقع‌شده است، دارای چندین چشمه آب سرد و گوارا بوده که همه آن‌ها از کوه‌های سر به فلک کشیده دنا، عروس زاگرس سرچشمه می‌گیرد.

تنگ گنجه‌ای در میان تنگه‌های زیبای دیار چهارفصل استان کهگیلویه و بویراحمد، گنجینه‌ای بی‌نظیر است و درختان تنومند و سر به آسمان ساییده‌اش، سایه‌بان چشمه‌های جوشان و خنکی است که از دل صخره‌ها و سنگ‌ها جوشیده‌اند. از نکات بارز این تفرجگاه زیبا این است که جاده مواصلاتی یاسوج - سی‌سخت در کنار این تنگه بوده و درختان بلوط، بنه و زالزالک آب و هوایی دل‌انگیز و فرح‌بخش به آن بخشیده است.

روستای پلکانی کریک

روستای کریک در ۲۵ کیلومتری شهر یاسوج، روستایی نام آشنا برای مردمان این دیار است که به نام ماسوله جنوب شهرت یافته است.

ورودی روستا جاده‌ای زیبا است که ازیک‌طرف مشرف‌به کوه و جنگل و درختان بلوط و از طرف دیگر مشرف بر شالیزارهایی است که بوی زندگی از آن‌ها به مشام می‌رسد.

در این روستا خانه‌ها از گل و سنگ و چوب ساخته‌شده که حیاط یک خانه بام خانه دیگر است و این سیر ادامه دارد تا به نزدیک کوه برسد. این دهکده در انبوه درختان و باغ‌ها و شالیزارها و رودخانه‌ها محصور شده است.

 آبشار تنگ تامرادی

آبشار تنگ «تامرادی» از دیگر جاذبه‌های شهر یاسوج است که در دل کوهی سترگ قرارگرفته و مجموعه‌ای است از ۱۵ آبشار که هرکدام در ارتفاعی متفاوت قرار داشته و در بیشترین ارتفاع، به ۱۵ متر می‌رسد. این آبشار در مکانی جنگلی با چشمه‌هایی جوشان قرار دارد.

سی سخت

یکی دیگر از شهرهای سردسیری استان که تابستان‌های گرم را در خنکای دامنه آن می‌توان با آرامش سپری کرد، شهر زیبای سی سخت است که طبیعت، روحی بهشتی بر آن دمیده است. این شهر از شمال به شهرستان لردگان، از شرق به سمیرم، از جنوب به شهرستان بویراحمد و از غرب به شهرستان کهگیلویه محدود می‌شود.

در این شهر اختلاف ارتفاع بلندترین و پست‌ترین نقاط منطقه بالغ‌بر ۳۰۰۰ متر است و نام شهر نیز برگرفته از داستان کیخسرو پادشاه کیانی و بیژن سردار بزرگ ایران‌زمین و ۲۹ نفر از مردان جنگجوی این سردار بزرگ است که شهر سی پهلوان یا سی سخت نام گرفته است.

بیژن سردار کیانی و ۲۹ تن از یاران خود در راه عبور از کوه قوش مستان دنا بر اثر کولاک شدید جان خود را از دست دادند و نام این شهر را به یاد سی مرد بزرگ و سخت، سی سخت گذاشتند.

 غار ده شیخ

بر اساس بررسی‌های زمین‌شناسی، شکل‌گیری این غار مربوط به دوره دوم زمین‌شناسی است که طی سالیان طولانی، براثر ریزش نزولات جوی، حفره‌هایی در غار ایجادشده و آب درون حفره‌ها به بیرون راه‌یافته و موجب تشکیل قندیل‌های اعجاب‌انگیز و دالان‌های زیبا شده است.

بلاد شاپور

یکی دیگر از شهرهای گرمسیری استان که آثار بسیاری از تاریخ صفویه را با خود دارد، شهر دهدشت است که شهر تاریخی بلاد شاپور در این شهر گردشگران را به تاریخ پیوند می‌زند.

شهر تاریخی بلاد شاپور به دلیل وجود بارگاه هفت امامزاده در آن، به شهر هفت‌گنبد نیز مشهور است که با سفر به این شهر می‌توان تاریخ را از لابه‌لای حجره‌ها، کاروانسراها و مساجد به تماشا نشست. در این بافت تاریخی کهن و زیبا ارگ محمدخانی، مسجد مورک، قبر خضر نبی، برج دیدبانی، حمام کهیار، حمام ضلع شرقی، حمام مسجد جامع که به حمام محمد مشهور است، کاروانسرا و بازار امامزاده جابر قرار دارد.

آبشار کمر دوغ

این آبشار  از دیگر جاذبه‌های شهرستان کهگیلویه است که آب آن سفیدرنگ و دوغ مانند است و به همین واسطه آن را آبشار کمر دوغ می‌نامند. این آبشار در بخش چاروسا، در فاصله ۸۵ کیلومتری دهدشت و در کوهپایه‌های غربی کوه سیلوم واقع‌شده و نزدیک به ۱۰۰ متر ارتفاع و بیش از ۶۰ متر عرض دارد.

در هر گوشه از سرزمین کهگیلویه و بویراحمد طبیعت نقشی بی‌بدیل نگاشته و تاریخ نیز در کوچه‌پس‌کوچه‌هایش قدم زده است. طبیعت بکر و زیبای دامنه‌های دنا، جوش‌وخروش رودخانه‌ها و آبشارها، نغمه فراموش‌شده پرندگان و صدای هلهله باد در گندمزارها، گوشه‌ای از زیبایی‌های بی‌نظیر سرزمین آریوبرزن است که مسافران را به خود می‌خواند.

منبع: مهر

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تیوال عزیز :
کلیسای کازان در شهر سنت پترزبورگ قرارگرفته و جزو جاذبه های این شهر محسوب میشه ، لطفا این نام رو از جاذبه های مسکو حذف بفرمائید و در لیست جاذبه های شهر سنت پترزبورگ قرار بدین
امکانش هست که تاریخش به ۲۷ ام تغییر پیدا کنه؟ یا یه نفر از ۲۷ ام بهتون اصافه بشه؟ ممنون
عاطفه گندم آبادی و Behrooz Orangi این را خواندند
درود بر شما
از طریق دیگری با شما گفتگو شد.
۲۵ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لطفا تکرارش کنید تو پاییز
درود بر شما
در صورت امکان حتما تکرار خواهد شد.
۲۵ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با عرض ادب واحترام

امکان تکرار این برنامه هست؟؟
عاطفه گندم آبادی این را خواند
درود بر شما
در فرصت مناسب این برنامه تکرار خواهد شد که از طریق سایت اطلاع‌رسانی می‌شود.
۲۴ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

تنگ سرپوش

موقعیت: استان مازندران -چالوس
مسیر دسترسی: جاده قدیم چالوس -بعد از مرزن آباد و قبل از پلیس راه چالوس (8 کیلومتری چالوس) روستای محمد آباد. از تهران (پل جناح) حدود 180 کیلومتر

در محل استراحتگاه خانوادگی محمد آباد، خودرو خود را کنار جاده پارک کنید و پیاده از پل فلزی روی رودخانه چالوس عبور کنید. وارد محوطه استراحتگاه خانوادگی محمد آباد می شوید. جاده خاکی را پیاده ادامه دهید از زیر گذر اتوبان چالوس عبور کنید و مسیر پاکوپ را ادامه دهید. ابتدا در جنگل پیمایش مسیر خواهید داشت، سپس به تنگ می رسید مسیر را درتنگ ادامه دهید ابتدا از آبشاری کوچک عبور خواهید کرد و سپس در انتهای میسر به آبشار اصلی می رسید.

- خیس شدن در این مسیر اجتناب ناپذیر است. لباس اضافه به همراه داشته باشید.
- در طول مسیر چشمه ای وجود ندارد با توجه به شرجی بودن هوا، آب کافی همراه ببرید.
- بهتر است همراه با گروه و راهنما وارد مسیر شوید. در غیر این صورت حتما روز تعطیل به منطقه بروید که گروه های مختلف حضور دارند. در برخی نقاط به دو راهی می رسید. مسیر را از افراد حاضر سوال کنید.
- به علت لغزنده بودن کف رودخانه و سنگ ها، صندل طبیعت گردی و یا کفش کوه نوردی (با زیره مناسب) همراه داشته باشید.
- بعد از خروج از جاده و در طول مسیر همراه اول آنتن دهی ندارد.
- هنگام بارندگی به علت احتمال طغیان رودخانه ها، وارد تنگ نشوید.
- مدت پیمایش این مسیر به تعداد افراد گروه و شلوغی مسیر بستگی دارد. اما به طور متوسط یک ساعت و نیم رفت و برگشت همراه با کمی استراحت خواهد بود. طول مسیر شیب زیادی ندارد. در طول مسیر چند بار باید از عرض رودخانه عبور کنید. انتهای مسیر قبل از آبشار اصلی، آبشار کوچک تری وجود دارد که باید کمی دست به سنگ شد.

https://www.instagram.com/p/Bk70xaIh6eL/?taken-by=behzad.hendi

پی ... دیدن ادامه » نوشت:
تنگ : دره ای که بیش از اندازه ی طبیعی ژرف و باریک باشد . دیواره های تنگ اغلب قائم و فوق العاده پرشیب است . مثل تنگ واشی، تنگ رغز
تنگه : باریکه ای از آب که دو دریای مجاور را بطور طبیعی به یکدیگر متصل سازد مثل تنگه هرمز، تنگه بسفر
معمولا در نوشته ها، عبارت "تنگه" معادل "تنگ" هم به کار می رود که صحیح نیست.


فرزاد و امین مهدوی این را خواندند
مریم زارعی، نیلوفر ثانی و عباس الهی این را دوست دارند
خیلی سپاس از توضیحات خوبتون... همیشه کامل و مبسوطند ... بله ترجیحم اینه شخصی برم یا با گروهی چندنفره کوچک ... لذت و آرامشش بیشتره :)
ممنونم
۱۹ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وای چه برنامه باحالی :)))))))))))))))