تیوال گردشگری
S3 : 04:53:49
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

اتوموبیلرانی«آفرود» آسیب جدی به محیط زیست می‌زند!!!!!
اتوموبیلرانی یا موتورسواری آفرود (off road) یا خارج از جاده که چند سالی است در کشور رونق یافته و بیشتر با هدف رونق گردشگری در کشور انجام می‌شود؛ انتقادات بسیاری را به دلیل آسیب زدن به محیط زیست در پی داشته، این در حالی است که برخی از این گروه‌ها برای پوشاندن این مساله از شعارهای زیست محیطی استفاده می‌کنند، برای نمونه 29 آبان ماه مسابقات آفرود با شعار حفاظت از یوزپلنگ ایرانی برگزار شد.
نظرتون چیه؟؟؟؟؟؟

https://alibabatrek.com
» تا ۲ پاسخ


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
مرمت حمام نظام شهرکرمانشاه... دیدن متن »

حمام «نظام» که در محله بافت فرسوده فیض آباد شهر کرمانشاه و در مجاورت تکیه بیگلربیگی قرار گرفته است مدتی است توسط اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری این استان در حال مرمت و بازساری است. این اثر تاریخی مربوط به دوره قاجار است که در سال ۱۳۸۲در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

عکس: بهمن زارعیمرمت حمام نظام شهرکرمانشاه | عکس مرمت حمام نظام شهرکرمانشاه | عکس مرمت حمام نظام شهرکرمانشاه | عکس مرمت حمام نظام شهرکرمانشاه | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۳ ساعت پیش
مجتبی مهدی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود بر شما
گردش های سقراطی تیوال راهی است برای آغاز گفتگو. نه فقط گفتمان که به اعتقاد من محملی است برای تمرین گفتگو. بشنویم و بگوییم، یاد بگیریم و یاد دهیم. ایده ها و آرمانهایمان را در معرض آزمون قرار دهیم، ارتقا دهیم یا تصحیح کنیم و اینگونه است که لذت گفتگو را هرچه بیشتر درک خواهیم کرد.
به هم تیوالی های نازنینم پیشنهاد می کنم در اولین گردش بعدی شرکت کنید و تجربه آن را به خود هدیه کنید. لازم نیست که همچون جلسه ای اداری به جمع بندی برسیم، لازم نیست عقیده ای را رد یا تایید کنیم، لزومی برای مخالفت با هم نداریم. فقط کافی است در فضایی دوستانه عقیده خود را بیان کنید و مطمئن هستید که دوستان شما نظر شما را محترم می دارند و با گوش جان ، حتی اگر با نظر شما موافق نباشند ، سخن شما را می شنود. چه جمعی از این بهتر ؟
به این جمع دوستانه حضور استاد عزیزم ، آقای خراسانی ... دیدن ادامه » را نیز بیفزایید و تصور کنید که سخنوری همچون ایشان ، تا چه حد به پیشبرد گفتگو کمک می کنند.
از شانس خوب ما این گردش همراه شد با یک هوای عالی پاییزی در جنگلی به غایت زیبا همراه با غذایی مطبوع و میزی که به گرد آن به بحث نشستیم. هر از گاهی برگی خزان خورده نیز به میانه بحث فرود می آمد و خنکای فرح بخش جنگل ، لذت پاییز را به جانتان هدیه می داد.
روزی خاطره انگیز شد به لطف برنامه ریزی خوب دوستان نازنینم امین مهدوی و نیکا نصیری
سپاس بسیار
امین مهدوی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گنبدکاووس نامزد شهر جهانی فرش ترکمن شد | عکس
» گنبدکاووس نامزد شهر جهانی فرش ترکمن شد
... دیدن متن »

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از معرفی گنبدکاووس به عنوان نامزد شهر جهانی صنایع دستی در حوزه فرش ترکمن به سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) خبر داد.

مریم حاجی ابراهیمی روز یکشنبه درجلسه هماهنگی ثبت جهانی فرش ترکمن که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی گلستان در گنبدکاووس برگزار شد، برلزوم فراهم کردن مقدمات این موضوع تاکید کرد.

وی گفت: ثبت ملی یا جهانی صنایع دستی یک شهر بیشتر با هدف ترویج و تقویت صنایع دستی آن صورت می گیرد و برای تحقق آن باید زیرساخت های لازم از جمله ساماندهی هنرمندان و کارگاه های این حوزه و نیز نصب تابلو و المان های فرش در نقاط مختلف شهر فراهم شود. حاجی ابراهیمی اضافه کرد: شهر گنبدکاووس شاخص های لازم مانند برج قابوس، موزه فرش، پیشینه تاریخی، هنرمندان فرش و صادرات آن و تدریس رشته فرش در دانشگاه را برای ثبت جهانی فرش ترکمن دارد و از این حیث پرونده آن تکمیل است.

وی تصریح کرد: ساخت تندیس استاد نیازی به عنوان پدر فرش ترکمن، نامگذاری برخی معابر به نام فرش، راه اندازی دبیرخانه و مرکز نمونه سازی فرش و بافت فرش های کوچک با طرح های جدید متناسب با ذائقه مشتری از دیگر زیرساخت های لازم برای ثبت جهانی گنبد به عنوان شهر فرش است که باید مورد توجه قرار گیرد. به گزارش ایرنا، فرماندار ویژه گنبد نیز دراین جلسه گفت: پس از ثبت جهانی برج قابوس این شهر، ثبت جهانی فرش ترکمن هم نشان از ظرفیت غنی حوزه فرهنگ اقوام این شهرستان است. عبدالقدیر کریمی افزود: ثبت جهانی این دو اثر فرصت خوبی برای معرفی گنبدکاووس و ظرفیت های فوق العاده آن به مردم جهان است که باید از آن به نحو احسن استفاده شود.

وی اضافه کرد: برای فراهم کردن زیرساخت های مورد نیاز ثبت جهانی فرش ترکمن که در سال گذشته به ثبت ملی رسیده، کارگروه تخصصی در گنبد تشکیل می شود. کریمی با تاکید بر ضرورت همکاری و همراهی همه ادارات و نهادها بالاخص شهرداری و شورای اسلامی شهر در فراهم کردن زیرساخت های ثبت جهانی فرش ترکمن، از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز درخواست کرد تا پیگیر بازگرداندن مالکیت ساختمان صنایع دستی این شهرستان که ره آورد سفر رهبری انقلاب بوده و اکنون در اختیار دیگران است، باشد. بیش از نیمی از جمعیت شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس واقع درشرق گلستان را ترکمن ها که در صنایع دستی بویژه فرش مهارت خاصی دارند، تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اینکه چه چیزی را با خودمان به کویر ببریم همیشه برای تازه کارها سوال است.
بعضی ها فکر می کنند کویر مار و عقرب دارد و یا آنقدر گرم است که ممکن است ذوب شوند.
در یک مقاله ی کامل آنچه که باید قبل از سفر به کویر بدانید را برایتان نوشته ام
https://www.mihmansho.com/mag/content/1421
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آشنایی با کی یف
کی یف پایتخت کشور اکراین و همچنین بزرگترین شهر آن می باشد و سالانه گردشگران ‏زیادی با تور کی یف به این شهر سفر می کنند اگر قصد سفر با تور کی یف را دارید در ‏ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعاتی از شهر در اختیارتان قرار دهیم این شهر به دو ‏قسمت شرقی و غربی تقسیم می شود و جالب است بدانید هر یک از این بخش ها ‏توسط ادارات و ارگان های جداگانه اداره می شود شهر کی یف به طور کلی اهمیت زیادی ‏برای اکراین دارد و مرکز فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی و علمی این کشور محسوب ‏می شود همچنین کی یف یکی از مراکز مهم مذهبی اروپای شرقی به شمار می رود. طبق ‏آخرین آمار ارائه شده حدود 2 ملیون نفر در شهر کی یف زندگی می کنند که اغلب آن ها ‏مسیحی ارتودوکس می باشند و به زبان اکراینی تکلم می کنند. ‏
لازم به ذکر است این شهر جاذبه های زیادی را در خود جای داده است که ... دیدن ادامه » گردشگران تور ‏کی یف از آن ها دیدن می کنند برخی از این جاذبه ها عبارتند از صومعه پچرسک لاورا ‏‏(‏Kiev Pechersk Lavra‏)، خیابان خرشچاتیک (‏Khreschatyk‏)، کلیسای جامع سنت سوفیا ‏‏(‏saint Sophia’s cathedral‏)، موزه کلی اکراین در جنگ جهانی دوم (‏National Museum of ‎the History of Ukraine in the Second World War‏)، میدان استقلال (‏Maidan ‎Nezalezhnosti‏)، مجسمه سرزمین مادری (‏Mother Motherland‏)، کلیسای سنت اندروز ‏‏(‏Mother Motherland‏) و غیره.
https://lahzeakhar.com/%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%DB%8C-%DB%8C%D9%81
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
اولین جشنواره انار هورامان، کردستان... دیدن متن »

اولین جشنواره انار هورامان با هدف معرفی بیشتر این محصول در استان کردستان، برگزار شد. بازارهای محدود منطقه ای، عدم دسترسی به سایر بازارهای مصرف در سطح استان و کشور به دلیل مسیرهای ارتباطی صعب العبور و نبود سردخانه و صنایع تبدیلی از مهمترین مشکلات باغداران بویژه انارکاران منطقه است و مسئولان تلاش می کنند با برگزاری چنین جشنواره های باعث معرفی بیشتر محصولات کشاورزی در استان و کشور شود.

عکس:کیوان فیروزه ای / تسنیماولین جشنواره انار هورامان، کردستان | عکس اولین جشنواره انار هورامان، کردستان | عکس اولین جشنواره انار هورامان، کردستان | عکس اولین جشنواره انار هورامان، کردستان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲ روز پیش، شنبه
محمد لهاک، مجتبی مهدی زاده، امیر، فهیمه تردست و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چجوری باید به این محل رسید ؟ این پول فقط ورودیه هست ؟ برای رسیدن به این محل دو کیلومتر جاده خاکی وجود دارد .. آیا سرویس برای رسیدن به این محل وجود دارد ؟
فرزاد، محمد لهاک و Parmis Soroosh این را خواندند
خانم شبنم حجم توضیحات به سئوالاتتون با توجه به شرایط زیاد هست،لطفا با شماره09125068741 تلفنی یا تلگرامی در تماس باشید،پاسخگو هستم.
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
کاروانسرای شاه عباسی؛ شاهرود... دیدن متن »

کاروانسرای شاه عباسی (عباس‌آباد) مربوط به دوره صفوی است و در شهرستان شاهرود، روستای عباس‌آباد واقع شده . این اثر در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۶۶ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است .این بنا در دوره قاجار مرمت اساسی شده است. فرم پلان این کاروانسرا مستطیل شکل و از نوع ۴ ایوانی است. مساحت آن بالغ بر ۸۵۰۰ متر مربع است و دارای دو ورودی شرقی و غربی است که ورودی اصلی آن در ضلع شرقی است.

عکس:سعید طلوعیکاروانسرای شاه عباسی؛ شاهرود | عکس کاروانسرای شاه عباسی؛ شاهرود | عکس کاروانسرای شاه عباسی؛ شاهرود | عکس کاروانسرای شاه عباسی؛ شاهرود | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۴ روز پیش، پنجشنبه
مجتبی مهدی زاده، محمد لهاک، وحید هوبخت و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برندگان مسابقه عکاسی دنیای کوچک نیکون ۲۰۱۸ از موجودات میکروسکوپی... دیدن متن »

گاهی جزییات زیبایی‌هایی دارند که از دور نمی‌توان دید.

شرکت نیکون مسابقه‌ای برگزار کرده از تصاویر میکروسکوپی که در ادامه عکس‌های برنده امسال آورده شده است.برندگان مسابقه عکاسی دنیای کوچک نیکون ۲۰۱۸ از موجودات میکروسکوپی | عکس برندگان مسابقه عکاسی دنیای کوچک نیکون ۲۰۱۸ از موجودات میکروسکوپی | عکس برندگان مسابقه عکاسی دنیای کوچک نیکون ۲۰۱۸ از موجودات میکروسکوپی | عکس برندگان مسابقه عکاسی دنیای کوچک نیکون ۲۰۱۸ از موجودات میکروسکوپی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۵ روز پیش، چهارشنبه
زهره مقدم، مجتبی مهدی زاده، محمد لهاک و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
خیلی جذابن ولی نمیدونیم چین که
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسم خیلی از کویر ها رو قبلا شنیده بودم و راجع بهش تحقیق کرده بودم. حتی به بعضی هاش سفر کردم تا اون چیزی که همه از سکوت و آرامش کویر میگن رو ببینم.
مثلا کویر مصر که قبلتر راجع بهش گفتم.
چند وقت پیش اسم یک کویر رو شنیدم که حوالی آران و بیدگل توی کاشانه.
هنوز بهش سفر نکردم اما راجع بهش اطلاعات خوبی پیدا کردم .
https://www.mihmansho.com/mag/content/1419/%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%D8%AA-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C/%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D8%AE%D8%B1%D9%87-%D9%86%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A8%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D9%84
اگر کسی به این کویر رفته خوشحال میشم تجربیاتش رو با من به اشتراک بگذاره.
فرزاد این را خواند
شرق بهشت و سید حامد حسینیان این را دوست دارند
مرسی از معرفی، منم نمیدونستم
حتی اسم کویر کاراکال هم نشنیده بودم
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هشتمین دوره رقابت‌های چوگان به نفع انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک | عکس
فدراسیون چوگان برگزار می‌کند:
» هشتمین دوره رقابت‌های چوگان به نفع انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک
... دیدن متن »

از شما دعوت می‌شود، جهت تماشای "چوگان" یکی از بازی‌های اصیل ایرانی در حمایت از کودکان دیابتی حضور بهم رسانید.

تاریخ: پنجشنبه ۲۶ مهر - ساعت ۱۴ تا ۱۸ و جمعه ۲۷ مهر - ساعت ۱۰ صبح تا ۱۴

همراه با اجرای برنامه شاد (کودک: پنجشنبه و بزرگسال: جمعه) و خرید از بازارچه

آدرس: همت، باقری، دوران (اسبدوانی)، جنب متروی شهید کلاهدوز، میدان مهتدی جنب نیروی دریایی سپاه، باشگاه چوگان

خرید بلیط: http://donate.gabric.ir/polo

۵ روز پیش، چهارشنبه
امین مهدوی این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به آگاهی می‌رساند تنها تا چهارشنبه ۲۵ مهر فرصت ثبت نام در دهمین گردش سقراطی را دارید.
محمد رضا فتح الهی، فرزاد و مهدی (آرش) رزمجو این را خواندند
mehrdad zaman این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خیلی وقت بود که می خواستم برم مصر. البته کویر مصر
یه تور دوروزه از سایت https://www.mihmansho.com/
گرفتیم. خب باید بگم که کویر مصر نسبت به کویر های دیگه دورتره و اگر با یک تور لیدر خوب و دوستای باحالتون نرید شاید خستگی مسیر اذیتتون کنه.
ما شب ساعت 8 راه افتادیم و نزدیکای صبح رسیدیم به منطقه. چون خسته بودیم اقامتگاهمون رو بهمون تحویل دادند و بعد کمی استراحت با ماشین رفتیم سمت خود کویر.
خب کارهایی که توی کویر میشه انجام داد شتر سواری و آفرود سواریه.
آخر شب هم که دور آتیش جمع شدیم و کلی گفتیم و خندیدم .
روز بعدی دیگه تو خود مصر نموندیم . رفتیم قلعه جندق، و یه قنات اونجا بود که توش آب تنی و آب بازی کردیم.
بعد هم ناهار خوردیم و به سمت تهران حرکت کردیم. حدود ساعت 12 شب تهران بودیم .
محمد لهاک این را خواند
نیلوفر ثانی این را دوست دارد
نزدیک مصر روستاییست به اسم عروسان
روستایی ترسناک, بکر, زیبا و خالی از سکنه تو دل بیابون و ریگزار
برای رسیدن به اونجا, بی بلد, گم شدم تو دل کویر .. و چه گم شدن لذت بخشی
رسیدن اونجا و خوابیدن توی مسجد, مسجد متروکه تو روستای بی کاروانسرا و بی هیچی مثل خود کویر
امتحان ... دیدن ادامه » کنید اونجا رو
شک نکنید رفیق که لذت کویر رو می بری
۶ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
پل معلق مشگین‌شهر؛ اردبیل... دیدن متن »

پل معلق مشگین‌شهر به عنوان طویل ترین و مرتفع ترین پل معلق کابلی خاورمیانه در ارتفاع ۸۰ متری رودخانه خیاوچایی و بر روی پارک جنگلی مشگین‌شهر احداث شده، ۲ متر عرض و ۳۶۵ متر طول دارد. این مجموعه گردشگری دارای پل معلق چوبی، زیپلاین، جامپینگ، اسب‌دوانی و .. می باشد.سازه این پل توسط کارشناسان داخلی و مهندسان منطقه اجرا شده و دانش ساخت آن بومی است.

عکس:بهرام آدشیرین پور / تسنیمپل معلق مشگین‌شهر؛ اردبیل | عکس پل معلق مشگین‌شهر؛ اردبیل | عکس پل معلق مشگین‌شهر؛ اردبیل | عکس پل معلق مشگین‌شهر؛ اردبیل | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مجتبی مهدی زاده این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قله دماوند
همراه با https://alibabatrek.com
شروع نگارش از صبح روز حرکت در گوسفندسرا.
بعر از صرف صبحانه در گوسفندسرا، ساعت ۷ صبح به همراه تیم خارجی راهی بارگاه سوم شدیم.
بعر از حدود ۴ ساعت به بارگاه سوم رسیدیم و نهار رو در پناهگاه خوردیم.
بعد از کمی استراحت ساعت ۴ بعد از ظهر برای همهوایی تا ارتفاع ۴۷۰۰ متری صعود کرده و برگشتیم.
بعد از صرف شام به چادر ها رفته تا برای صعود فردا استراحت کنیم.
شروع صعود راس ساعت ۶ صبح بعد از صرف صبحانه اغاز شد، بعد از ۶ ساعت صعود به قله زیبای دماوند رسیدیم و کلی عکس گرفتیم.
بعد از ۳۰ دقیقه مسیر برگشت را در پیش گرفتیم.
آلبوم عکس
منطقه «اوبود» Ubud، اندونزی... دیدن متن »

اوبود (Ubud) یکی از پرجاذبه‌ترین مکان‌های گردشگری قاره آسیاست که در منطقه بالی اندونزی قرار دارد. این منطقه بسیاری از زیبایی‌های جزیره بالی را در خود جای داده است. همچنین به دلیل آثار تاریخی و باستانی متعدد، فرهنگ ویژه، انواع هتل‌ها و رستوران‌ها و فروشگاه‌های دیدنی، آب و هوای مطبوع و مناظر طبیعی معروف است.
اقامتگاه های تفریحی، ویلایی و هتل‌های این منطقه به دلیل داشتن استخرهای زیبا و بزرگ در دل طبیعت خاص منحصر به فرد هستند. جنگل میمون‌ها، دریاچه براتان، غار فیل‌ها، معبدهای باستانی متعدد و مزارع پلکانی برنج، از دیگر زیبایی های این منطقه است.منطقه «اوبود» Ubud، اندونزی | عکس منطقه «اوبود» Ubud، اندونزی | عکس منطقه «اوبود» Ubud، اندونزی | عکس منطقه «اوبود» Ubud، اندونزی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
محمد لهاک، لیلى شجاعى و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
طبیعت ژئوپارک دومولی؛ اردبیل... دیدن متن »

دومولی روستایی در دهستان انگوت غربی، بخش انگوت، شهرستان گرمی، در ۱۷۰کیلومتری شمال اردبیل واقع شده‌است که ۱۸۷ نفر جمعیت دارد.این روستا جزو معدود روستاهاییست که بافت سنتی و باستانی خود را حذف کرده و میتوان گفت هنوز مدرنیته بر سنت غالب نشده است.مردمان دومولی دامدار و کشاورز بوده و از این راه زندگی خود را می گذرانند.اشرافیت به ژئوپارک دومولی یکی از ویژگی های منحصر به فرد این روستاست که نقش عمده ای در معماری و کشیدگی در دامنه کوه ها را داشته است.

عکس:بهرام آدشیرین پور / ایرناطبیعت ژئوپارک دومولی؛ اردبیل | عکس طبیعت ژئوپارک دومولی؛ اردبیل | عکس طبیعت ژئوپارک دومولی؛ اردبیل | عکس طبیعت ژئوپارک دومولی؛ اردبیل | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
محمد لهاک، مریم زارعی، فهیمه تردست، لیلى شجاعى و فروغ یعقوبی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روستایی در سوئیس که به هتل تبدیل می‌شود. | عکس
» روستایی در سوئیس که به هتل تبدیل می‌شود.
... دیدن متن »

روستای کوهستانی «Corippo» که بر روی شیب سبز دره ورزاسکا سویس قرار گرفته، از منظره‌ای دیدنی و شگفت انگیزی برخوردار است. این روستا که قبلا ۳۰۰ نفره بود، امروز تنها ۱۲ نفر از ساکنین آن باقی مانده‌اند که ۱۱ نفر از آن‌ها بالای ۶۵ سال هستند. تنها فعالیت اقتصادی که در این روستا به چشم می‌خود یک رستوران محلی است.

در منطقه ایتالیا زبان سویتزرلند ساختمان‌های سنگی کوریپو قدمتی بیش از صد سال دارند، اما اکنون به شهر ارواح تبدیل شده و سکوت همه جای آن را فرا گرفته است. هرچند این روستا کم کم دارد به شهری متروکه تبدیل می‌شود، اما قرار است دوباره به رونق افتاده و به یک هتل برای گردشگرانی که به آنجا می‌آیند تبدیل شود. 

خانه‌های روستا از سنگ و چوب ساخته شده‌اند و با گذشت صد‌ها سال هیچ تغییری نکرده‌اند.

به گفته معمار پروژه، این ایده به بازدیدکنندگان این فرصت را می‌دهد تا یک اقامت خاص را در این روستا تجربه کنند. علاوه بر اینکه از هوای تازه این منطقه لذت می‌برند می‌توانند از بخش‌های مختلف روستا و مراتع سرسبز و غذا‌های محلی لذت ببرند.

اولین کلبه روستایی با دو اتاق خواب به عنوان اولین اقامتگاه در اواخر جولای ۲۰۱۸ افتتاح شد و در نظر گرفته شده است تا سال ۲۰۲۰ بقیه خانه‌ها پس از مرمت افتتاح شوند.

منبع: CNN

محمد لهاک این را خواند
امیرمسعود فدائی و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویژه برنامه هفته جهانی فضا

مکان: مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
زمان: چهارشنبه 18مهر ماه 97، از ساعت 16:30 الی 21
این برنامه شامل سخرانی رصد آسمان شب و مسابقه است.
شرکت برای علاقه مندان آزاد و رایگان خواهد بود.
آدرس: میدان قدس، خیابان شهید کبیری(دزاشیب)، خیابان عمار، کوی شهید صالحی(عرفات)، شماره 22، مرکز علوم و ستاره شناسی تهران
تلفن تماس: 96027012
هفته‌ی جهانی فضا از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه بوده که ازسوی سازمان ملل متحد به بهانه‌ پرتاب اولین ماهواره‌ ساخت دست بشر(اسپوتنیک یک در ۴ اکتبر سال ۱۹۵۷) نامگذاری شده است .شعار امسال «فضا جهان را متحد می کند».
جهان و محمد لهاک این را خواندند
فرزاد، نیلوفر ثانی، زهره مقدم و سما این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
تالاب خور سیریک... دیدن متن »

تالاب سیریک یا خور سیریک در استان هرمزگان در ۳۵ کیلومتری شهر سیریک واقع شده و از شگفت انگیزترین تالاب های گرمسیری کشور محسوب می شود و دارای مجموعه ای از جنگل های مانگرو با دو گونه برتر حرا و چندل است.این رویشگاه جنگلی منحصر به فرد با وسعتی بیش از ۵۰۰ هکتار از مکان های مهم جذب گردشگران داخلی و خارجی است.درختان حرا و چندل در دریا در این تالاب جهانی رویش کرده و با حالت جذر و مدی از دریا نمایان می شوند که محل تخم گذاری و زاد و ولد انواع آبزیان و پرورش آنان و همچنین انواع پرندگان دریایی است.

عکس:عرفان سامان فر / تسنیمتالاب خور سیریک | عکس تالاب خور سیریک | عکس تالاب خور سیریک | عکس تالاب خور سیریک | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
بهزاد هندی، مریم زارعی، فهیمه تردست و مجتبی مهدی زاده این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جاری شدن سیل؛ صومعه سرا گیلان ... دیدن متن »

بارش شدید باران که از روزهای گذشته در استان های شمال کشور آغاز شده است موجب سیلاب و طغیان رودخانه ها شده است. بارندگی شدید که از شب گذشته در گیلان آغاز شده،باعث تخریب ومسدود شدن جاده های اصلی وفرعی شهرستان صومعه سرای گیلان شده است.بر اثر وقوع سیلاب و طغیان رودخانه ها شهرستان صومعه سرا دچار آسیب های زیادی شده است. همچنین گاز و آب بخشی از روستا ها قطع است.

عکس:پویا بازارگرد / مهرجاری شدن سیل؛ صومعه سرا گیلان | عکس جاری شدن سیل؛ صومعه سرا گیلان | عکس جاری شدن سیل؛ صومعه سرا گیلان | عکس جاری شدن سیل؛ صومعه سرا گیلان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
پرند محمدی، مجتبی مهدی زاده، فروغ یعقوبی و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب های تهران (ویژه برنامه روز تهران)

دوشنبه 16 مهر ماه از ساعت 17 الی 19
محل برگزاری: خانه موزه شهید مدرس
میدان بهارستان- چهار راه سرچشمه- خیابان مصطفی خمینی- کوچه نصرالهی- کوچه جاویدی- بن بست مدرس- پلاک 5
شماره تماس جهت هماهنگی و ثبت نام 33505004
محمد لهاک و سما این را خواندند
فرزاد، سید حامد حسینیان و مریم زارعی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مورخه ی 14 مهر 1286 هجری شمسی
111سال پیش
طبق اصل چهارم متمم قانون مشروطه
" تهران " پایتخت شد ..

"روز تهران مبارک "

http://s9.picofile.com/file/8339128242/photo_2018_10_06_03_47_42.jpg
و درست 3 روز 71 سال بعد من در پایتخت به دنیا امدم
:))))))))))))
۱۴ مهر
اگرچه به تالع بینی ماه ها اعتقاد ندارم، ولی توی ناخودآگاهم مهر ماهی بودن رو امتیاز ویژه ای برای آدم ها میدونم

همیشه سرفراز و سربلند باشید آقای لهاک
۱۴ مهر
جناب غیوری سپاسگزارم
۱۵ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
روستای فیلبند... دیدن متن »

فیلبند روستایی از توابع بخش بندپی غربی شهرستان بابل استان مازندران است.این روستا به دلیل داشتن ارتفاعی بیش از ۲۷۰۰ متر از سطح دریا، گویی بر فراز ابرها بوده و در بیشتر ایام سال دریایی از ابر، روستای فیلبند را احاطه کرده و قریب به 7 ماه از سال را به علت سرمای زیاد خالی از سکنه است.

نام آن در اصل فلبند است، فل در گویش محلی مازنی به معنای خستگی و بند هم به معنای بندآمدن است.علت این نامگذاری به دلیل ارتفاع بالای این ییلاق و کمرگاه های تندی است که عبور از آن را دشوار کرده است.

عکس:مرضیه سلیمانی / ایرناروستای فیلبند | عکس روستای فیلبند | عکس روستای فیلبند | عکس روستای فیلبند | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مجتبی مهدی زاده، رضا غیوری، محمد لهاک، عباس الهی، بهزاد هندی، مصطفی آذرکمان، سما و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
14 مهرماه روز تهران
به همین مناسبت سینما های تهران نیم بها بوده، بازدید از موزه های تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی رایگان خواهد بود.
مراسمی هم توسط شهرداری در اطراف سر در باغ ملی برگزار خواهد شد.
محمد لهاک، جهان و سما این را خواندند
فرزاد، Samira، مریم زارعی و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت عناب در بیرجند... دیدن متن »

عناب با نام تجاری «مروارید سرخ» میوه منحصر به فرد خراسان جنوبی است که با دارا بودن ۹۸ درصد سطح زیر کشت به عنوان اولین تولید کننده عناب در کشور و جهان مطرح است.

خواص عناب به طور کامل برای مردم فرهنگ‌سازی نشده و همچنین برای فرآوری و بسته‌بندی آن کار زیادی صورت نگرفته و این دو عامل شاید از جمله دلایل عدم صادرات آن به شکل انبوه است.

مردمان کشورهایی مانند چین و کره، عناب را به عنوان داروی سنتی که مبنای گیاهی دارد بکار می‌برند، این میوه با خواص تصفیه خون و کمک به هضم غذا و سلامت دستگاه گوارش تخفیف استرس مطرح شده است.

عکس: محسن نوفرستی / مهربرداشت عناب در بیرجند | عکس برداشت عناب در بیرجند | عکس برداشت عناب در بیرجند | عکس برداشت عناب در بیرجند | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
عباس الهی، محمد لهاک، مجتبی مهدی زاده، وحید هوبخت، سما و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
شهرک زیرزمینی «کرد علیا»... دیدن متن »

شهر زیرزمینی «کرد علیا» از توابع بخش کرون شهرستان تیران در استان اصفهان با بیش از ۲۰ هزار متر مربع وسعت، یکی از منحصربه‌فردترین شهرهای زیرزمینی دنیاست. قدمت این شهر به دوره اشکانیان بازمی‌گردد و کاربری آن نظامی - امنیتی بوده است. بعد از کشف این شهر زیرزمینی در سال ۱۳۹۵ تاکنون تنها ۱۶۰۰ مترمربع از آن قابل بازدید و بهره‌برداری است.

عکس: رسول شجاعی / ایرناشهرک زیرزمینی «کرد علیا» | عکس شهرک زیرزمینی «کرد علیا» | عکس شهرک زیرزمینی «کرد علیا» | عکس شهرک زیرزمینی «کرد علیا» | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۰ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره «برج‌های انسانی» در اسپانیا منبع... دیدن متن »

جشنواره برج انسانی یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های کشور اسپانیا است که هر ساله در منطقه کاتالونیای اسپانیا برگزار می‌شود.

در این رقابت‌ها، گروه‌های داوطلب تلاش می‌کنند بلندترین و پیچیده‌ترین برج انسانی را به نمایش بگذارند. در این مراسم سنتی، شرکت کنندگان به یکی از استادیوم‌ها یا میدان‌های شهر رفته و به هم متصل می شوند. این اتصال به شکی است که در نهایت شبیه به برجی انسانی می‌شوند.

تیم‌های شرکت کننده از شهرهای مختلف اسپانیا دور هم جمع می شوند و به دسته های ۵۰ تا ۱۰ نفره تقسیم می گردند. بعد از آغاز مسابقه تیمی که موفق شود به ارتفاع بالاتری دست پیدا کند از جوایز نفیسی برخوردار می گردد. اما بعد از پایان مسابقه و هنگام پائین آمدن افراد از برج انسانی معمولا دست و پای زیادی شکسته می‌شود. امسال نیز بنا به رسم دیرینه جشنواره برج انسانی در میدان سن جمیز بارسلون برگزار شد.

در زبان محلی کاتالان، به این برج ها "کاستل" می‌گویند. جشنوارۀ ساخت برج های انسانی در این ایالت از سال ۱۷۱۲ بنا شده و از آن تاریخ همه ساله در این شهر به مناسبت گرامیداشت روز مذهبی "سنت مگی" برگزار می‌شود.این جشنواره در سال ۲۰۱۰ به‌عنوان یکی از شاهکارهای شفاهی و ناملموس میراث بشری توسط یونسکو به ثبت رسید.

منبع: فراروجشنواره «برج‌های انسانی» در اسپانیا منبع | عکس جشنواره «برج‌های انسانی» در اسپانیا منبع | عکس جشنواره «برج‌های انسانی» در اسپانیا منبع | عکس جشنواره «برج‌های انسانی» در اسپانیا منبع | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
محمد لهاک و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
غار «قوری قلعه»... دیدن متن »

غار «قوری قلا» یا «قوری قلعه» بزرگ‌ترین غار آبی خاورمیانه با پیشینهٔ ۶۵ میلیون سال است؛ که در استان کرمانشاه قرار دارد. این غار در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر، در دامنه کوه شاهو و مشرف بر جاده روانسر - پاوه و در همسایگی روستایی به همین نام جای گرفته‌است.

درازای این غار ۱۲ کیلومتر و ژرفای آن ۳۱۴۰ متر است و به عنوان یکی از هفت اثر طبیعی ملی ایران، به ثبت رسیده‌است. غارهای اطراف قوری قلعه بر اساس مطالعات باستان شناسی از حدود ۵۰ هزار سال پیش تا حدود ۱۲ هزار سال پیش مسکن شکارچیان عصر سنگ بوده‌است.

عکس: امین رحمانی / ایرناغار «قوری قلعه» | عکس غار «قوری قلعه» | عکس غار «قوری قلعه» | عکس غار «قوری قلعه» | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
عباس الهی، محمد لهاک، مجتبی مهدی زاده، فهیمه تردست و بهزاد هندی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت انگور و تولید کشمش در ملایر... دیدن متن »

هر سال با آغاز فصل پاییز برداشت انگور در منطقه ی دره ی جوزان شهرستان ملایر و روستای توسک و جوزان آغاز می شود.

عکس: ایمان حامی خواه / مهر برداشت انگور و تولید کشمش در ملایر | عکس برداشت انگور و تولید کشمش در ملایر | عکس برداشت انگور و تولید کشمش در ملایر | عکس برداشت انگور و تولید کشمش در ملایر | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
محمد لهاک، مجتبی مهدی زاده، سما و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هم فال و هم تماشا
خوش گذشت
راستی کسی اینستاگرام جناب خراسانی را نداره؟؟
عباس الهی این را خواند
محمد لهاک این را دوست دارد
درود بر شما
اخبار و اطلاعات مربوط به گردش‌های سقراطی را می‌توانید از اینستاگرام @socratictours و @tiripwall پیگیری نمایید.
۲۳ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آفریقای جنوبی از لغو ویزا با ایران خبر داد | عکس
» آفریقای جنوبی از لغو ویزا با ایران خبر داد
... دیدن متن »

دولت آفریقای جنوبی اعلام کرد برای رونق بیشتر صنعت گردشگری در مراحل نهایی کردن «رژیم لغو ویزا» با برخی کشورها از جمله ایران قرار دارد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، ‌«ملوسی گیگابا» وزیر کشور آفریقای جنوبی اعلام کرد با افزایش تعداد قراردادهای برنامه لغو روادید با کشورهای مختلف در تلاش است صنعت گردشگری و سرمایه‌گذاری در این بخش را تقویت کنند.

این تغییرات بخشی از یک برنامه وسیع اقتصادی است که «کریل رامافوزا»، رییس جمهور آفریقای جنوبی درباره آن سخن گفت و اعلام کرد: قصد داریم آفریقای جنوبی را به توسعه‌یافته‌ترین کشور از دل رکود اقتصادی تبدیل کنیم. وزیر کشور آفریقای جنوبی در این باره توضیح داد: ما نقش مهمی در جذب سالانه بیش از ۱۰ میلیون بازدیدکننده بین‌المللی به کشور شامل گردشگران، مسافران تجاری، سرمایه‌گذاران و مردم کشورهای همسایه داریم و میلیون‌ها شغل در کشور با فعالیت اقتصادی حاصل از سفر این مسافران حفظ شده است.

جذب بیشتر گردشگران هند و چین در درجه اول اهمیتِ توسعه گردشگری در آفریقای جنوبی قرار دارند و این دو کشور از ماه آینده می‌توانند از تسهیلات جدید برای سفر به آفریقای جنوبی شامل امکان درخواست برای دریافت ویزای ۵ ساله چندبار ورود استفاده کنند.

وی اضافه کرد: مذاکرات برای شامل شدن چندین کشور دیگر در آفریقا و مناطق خاورمیانه و شرق اروپا از جمله ایران، عربستان سعودی، مصر، قطر و امارات در برنامه لغو ویزای سفر به آفریقای جنوبی در "مراحل نهایی" قرار دارد.

سهم صنعت گردشگری در تولید ناخالص ملی آفریقای جنوبی بیش از ۲۸ میلیارد دلار (۸ درصد) است.

منبع: ایسنا

 

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت پخش زنده دربی استقلال و پرسپولیس در مجموعه باغ کتاب، آغاز شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آخرین وضعیت دریاچه ارومیه‎... دیدن متن »

با کاهش بارندگی در نیمه اول سال جاری سطح آب دریاچه ارومیه به کمترین میزان خود در یک سال اخیر رسید و شوری آب های زیرزمینی و وزش بادهای نمکی زندگی در روستاهای حاشیه دریاچه را با چالشی جدی مواجه کرده است.

عکس: طاها اصغرخانی / ایرناآخرین وضعیت دریاچه ارومیه‎ | عکس آخرین وضعیت دریاچه ارومیه‎ | عکس آخرین وضعیت دریاچه ارومیه‎ | عکس آخرین وضعیت دریاچه ارومیه‎ | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
پرند محمدی، محمد لهاک، زهره مقدم، وحید هوبخت، سید حامد حسینیان و لیلى شجاعى این را دوست دارند
فکرکنم آخرین وضعیت ایران و همه ی ما شبیه دریاچه ی ارومیه ست ... درحال خشک شدن ِکامل
۰۴ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افزایش سفر مالزیایی‌ها به ایران؛
گزارش تصویری تیوال از گردش مالزیایی‌ها در تهران / عکاس: سارا ثقفی... دیدن متن »

مردم مالزی با ایرانیان غریبه نیستند. هم به دلیل روابط خوب سیاسی که البته در برهه‌ای تحت تاثیر فشارهای سیاسی غرب دچار فراز و نشب‌هایی شد و هم نزدیکی مذهبی مالایی‌تبارها که اکثریت را در این کشور شکل می‌دهند، مردم مالزی با اوضاع سیاسی، فرهنگ و هنر ایران آشنا هستند.
حضور هزاران دانشجوی ایرانی در یک دهه گذشته که این کشور را به عنوان تحصیل انتخاب کرده بودند نیز باعث شده تا به غیر از مقاطعی از جامعه ایرانی به عنوان جامعه ای با سطح فرهنگ بالا یاد شود.
نشانه‌های فرهنگی ایران هم به خصوص در کوالالامپور به وضوح دیده می‌شود. از خیابان اصفهان گرفته، آیینه کارهای ورودی برج مخابراتی کوالالامپور تا کپی برابر اصل پل زیبای خواجو در اصفهان بر روی رودخانه‌ی پوتراجایا، پایتخت اداری مالزی.
مالزی به دلیل آب و هوای متفاوت و استوایی، نزدیکی فرهنگی، و هزینه های سفر همواره یکی از مقاصد گردشگری ثابت ایران بوده ولی طبقه متوسط جامعه مالزی با وجود علاقه کمتر فرصت سفر به ایران را پیدا می‌کردند. دلیل آن هم در درجه نخست هزینه بسیار بالای سفر به مقصد ایران بود. ولی اکنون با کاهش ارزش ریال در برابر سایر ارزهای خارجی مردم این کشور نیز این فرصت را یافته اند تا به ایران سفر کنند.
به نظر می‌رسد بخش دولتی و خصوصی کمتر به این کشور به عنوان بازار توجه داشته‌اند. خوشبختانه این روال اکنون دست‌خوش تغییر شده و از سال گذشته مجموعه SURFIRAN که مجری تخصصی تورهای ورودی به ایران است، با مطالعه بازار این کشور و تهیه تورهای گردشگری از مالزی به ایران با در نظر گرفتن روحیات مردم مالزی، مردم و شرکت‌های بومی را تشویق می‌کند تا ایران را به عنوان مقصد سفر انتخاب کنند.

در ادامه تصاویری از یکی از سفرهای گروهی مردم این کشور استوایی را در تهران می‌بینید.گزارش تصویری تیوال از گردش مالزیایی‌ها در تهران / عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری تیوال از گردش مالزیایی‌ها در تهران / عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری تیوال از گردش مالزیایی‌ها در تهران / عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری تیوال از گردش مالزیایی‌ها در تهران / عکاس: سارا ثقفی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
مهدی اشراقی، محمد لهاک، امین مهدوی، سید حامد حسینیان، محمد عسگری و سما این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مومیایی هلندی به تهران رسید | عکس
نمایشگاه آثار هلند در ایران
» مومیایی هلندی به تهران رسید
... دیدن متن »

به گزارش  موزه ملی ایران شامگاه یکشنبه اول مهر ماه، مجموعه آثار نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند به روایت موزه درنتس از کشور هلند همراه با کارشناسان موزه درنتس به فرودگاه امام خمینی (ره) وارد و سپس تحت حفاظت ویژه به موزه ملی ایران منتقل شد.

این نمایشگاه پس از پایان چیدمان ، در روز سه شنبه ۱۰ مهرماه با حضور مقامات عالی رتبه دو کشور گشوده می شود. آثار نمایشگاه شامل ۳۳۱ ظرف سفالین و فلزی، ابزار سنگی، زیورآلات، مومیایی طبیعی انسان، تابلو نقاشی و سفال قرون نوزده و بیست و آثار دیگر است که در سه بخش باستان‌شناسی، سفال و نقاشی‌های قرن نوزده و بیست هلند به نمایش درمی آید.

منبع: مهر

محمد لهاک و امیر این را خواندند
مجتبی مهدی زاده، بهزاد هندی، نیلوفر ثانی، عباس الهی، فرزاد، شکوه حدادی و صبا شجاعی این را دوست دارند
محل نمایشگاه کجاست؟ موزه ملی و ایران باستان؟
۰۲ مهر
درود بر شما،
بله این نمایشگاه در موزه ملی برگزار خواهد شد.
۰۳ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
زیبایی‌های ویتنام... دیدن متن »

منطقه «تام کوک» در جنوب ویتنام قرار دارد و حدود دو ساعت از شهر هانوی فاصله دارد. تام کوک (به معنای سه غار) مجموعه‌ای بسیار زیبا از کوه‌های آهکی و غارهای عظیم که رودخانه‌ای هم از وسط آن عبور می‌کند و امکان قایق سواری در این طبیعت زیبا را فراهم کرده است. این منطقه همچنین آثار باستانی از قرن سیزدهم میلادی دارد.زیبایی‌های ویتنام | عکس زیبایی‌های ویتنام | عکس زیبایی‌های ویتنام | عکس زیبایی‌های ویتنام | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
عباس الهی، وحید هوبخت و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایران میهمان بزرگترین رویداد گردشگری آسیا شد | عکس
نمایشگاه انجمن تورگردانان ژاپن
» ایران میهمان بزرگترین رویداد گردشگری آسیا شد
... دیدن متن »

رویداد انجمن تورگردانان ژاپن (جاتا) که از لحاظ بازدید و شرکت کنندگان مهمترین رویدادگردشگری اسیایی محسوب می شود گشایش یافت.

رویداد بزرگ( JATA ۲۰۱۸) هر سال در آخرین روزهای شهریور ماه در محل نمایشگاه های دائمی توکیو موسوم به بیگ سایت برگزارمی شود. نمایندگان کشورمان با هدف معرفی جذابیت های تاریخی و فرهنگی ایران همواره و در ادوار مختلف در این رویداد حضور داشتند.

امسال نیز پاویون اختصاصی ایران با حضور سفیر ایران در ژاپن کار خود را آغاز کرد. در این نمایشگاه بیش از یک هزار و ۳۰۰ شرکت از ۱۳۰ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران و ۵۶ منطقه گردشگری ژاپن حضور دارند.

در نمایشگاه بین المللی گردشگری ژاپن ۲۰۱۸، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران با اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران همراه با سه شرکت گردشگری دیگر حضور دارند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن به عنوان مهمان ویژه در آیین گشایش این نمایشگاه شرکت و با زوراب پولولیکاسویل(Zurab POLOLIKASVIL) دبیرکل سازمان جهانی گردشگری دیدار و گفت و گو کرد. پنمایشگاه بین المللی گردشگری توکیو به مدت ۴ روز دایر است که دو روز اول به حضور متخصصین و دو روز پایانی نیز به بازدید عموم مردم اختصاص دارد.

منبع: مهر

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آئین «مجمعه گذاری»؛ مازندران... دیدن متن »

«مجمعه گذاری» یکی از آئین های محرم در مازندرن است که بیشتر در روستاهای مناطق کوهستانی و ییلاقی مازندران به خصوص روستای «کوهستان» از توابع شهرستان بهشهر برگزار می شود. در این آئین، بانوان روستائی غذاهای مختلفی برای پذیرائی از عزاداران حسینی تدارک می بینند و غذاها را داخل سینی بزرگی که مجمعه نامیده می شود قرار می دهند و بعد از به صدا در آمدن نوای شیپور از گلدسته حسینیه، به محل عزاداری می برند تا از عزاداران پذیرایی کنند.

عکس: از احسان فضلی / ایرناآئین «مجمعه گذاری»؛ مازندران | عکس آئین «مجمعه گذاری»؛ مازندران | عکس آئین «مجمعه گذاری»؛ مازندران | عکس آئین «مجمعه گذاری»؛ مازندران | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
آلبوم عکس
شب‌های توکیو... دیدن متن »

توکیو پایتخت کشور ژاپن است که در ابتدا یک دهکدهٔ ماهیگیری کوچک به نام ادو بود. در دوره‌های بعد ادو رفته‌رفته به شهری بزرگ تبدیل گشت، به گونه‌ای که در قرن ۱۸ میلادی به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای جهان تبدیل شد.

شب‌های این شهر بسیار خاص و دیدنی است و سراسر شهر با چراغ‌های رنگی فروشگاه‌های و نئون‌های تبلیغاتی رنگارنگ و روشن می‌شود. در ادامه تصاویری از شبهای توکیو را مشاهده می‌کنید.شب‌های توکیو | عکس شب‌های توکیو | عکس شب‌های توکیو | عکس شب‌های توکیو | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۶ شهریور
مجتبی مهدی زاده، مریم زارعی، پرند محمدی، محمد لهاک، فهیمه تردست و صبا شریفی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
قلعه «چالشتر» در استان چهارمحال و بختیاری... دیدن متن »

عمارت ستوده، معروف به «قلعه چالشتر» در اواخر دوره قاجار توسط خدارحم خان ریاحی در ۵ کیلومتری شهرکرد ساخته شد. این بنا در سال های ۱۳۷۷ و ۱۳۷۹ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

عکس: احمد ریاحی دهکردی / ایرناقلعه «چالشتر» در استان چهارمحال و بختیاری | عکس قلعه «چالشتر» در استان چهارمحال و بختیاری | عکس قلعه «چالشتر» در استان چهارمحال و بختیاری | عکس قلعه «چالشتر» در استان چهارمحال و بختیاری | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۲۵ شهریور
پرند محمدی، شکوه حدادی، مجتبی مهدی زاده، امیرمسعود فدائی، وحید هوبخت، فهیمه تردست، محمد لهاک و لیلى شجاعى این را دوست دارند
بسیار زیباست. باید قدر دانست.
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۷۱ میلیون گردشگر چینی به خارج از کشور سفر کردند | عکس
در نیمه نخست سال ۲۰۱۸
» ۷۱ میلیون گردشگر چینی به خارج از کشور سفر کردند
... دیدن متن »

سازمان گردشگری چین اعلام کرد شمار گردشگران چینی که در نیمه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی به خارج از این کشور سفر کرده اند به ۷۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر رسید

سازمان گردشگری این کشور روز یکشنبه اعلام کرد این رقم در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۵ درصد افزایش نشان می دهد. این آکادمی در گزارش خود آورده است که گردشگران چینی در این مدت از ۲۰۰ شهر از سراسر کشور به ۱۳۰ کشور دنیا سفر توریستی انجام داده اند. بر همین اساس بیشترین شمار گردشگران از شهر 'شی آن' در شمال غرب چین و مبدا جاده ابریشم قدیم بوده اند که رشد آنها در مقایسه با دوره مشابه سال قبل میلادی ۱۸۰ درصد بوده است.

در این میان تایلند همچنان اولین مقصد گردشگران چینی بوده است و در رده های بعدی کشورهای ژاپن، ویتنام، کره جنوبی، سنگاپور، اندونزی، مالزی و روسیه قرار دارند. چین درصدد یک سرمایه گذاری بزرگ در بخش گردشگری است تا این صنعت را به یکی از موتورهای رشد اقتصادی تبدیل کند. چین اعلام کرده است که از این پس صنعت خدمات و عرضه و تقاضا و تمرکز بر ویژگی های تولیدی بجای سرمایه گذاری خارجی مستقیم، مسیر رشد اقتصادی را تعیین خواهد کرد.

دولت چین در پنج سال گذشته بتدریج تلاش کرده است تا صنایع خدمات و گردشگری را بجای صادرات و سرمایه گذاری به موتورهای محرکه رشد تبدیل کند. بر اساس برنامه ریزی دولت چین در سال ۲۰۱۷ میلادی افزون بر ۲۱۸ میلیارد دلار در صنعت خدمات گردشگری سرمایه گذاری شد. توسعه تجهیزات و مراکز گردشگری، بهبود ساختارهای زیربنایی و همچنین رشد گردشگری در مناطق روستایی از برنامه های چین است.

سازمان گردشگری چین در تارنمای خود آورده است که از هم اکنون تا سال ۲۰۴۰ میلادی صنعت گردشگری دورانی طلایی را سپری خواهد کرد. تارنمای چاینا ارگ هم در گزارشی آورده است که سرانه رشد تولید ناخالص داخلی کشور از مرز هشت هزار دلار فراتر رفته است و این کمک زیادی می کند تا درامد خانوارها افزایش یافته و آنها بیشتر برای گردشگری هزینه کنند. در سال ۲۰۱۶ میلادی درامد گردشگری چین به چهار هزار و ۶۹۰ میلیارد یوان (هر دلار ۶.۸یوان) رسید که این رقم ۱۱ درصد از کل رشد اقتصادی را به خود اختصاص داده است.

رشد صنعت گردشگری چین در سال ۲۰۱۶ میلادی در مقایسه با یک سال قبل از آن ۲۹ درصد اعلام شده است.

منبع: ایرنا

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

نگاهی به قله توچال به بهانه روز توچال*

قله توچال بلند ترین قله نزدیک تهران بوده، با ارتفاع 3962 متر جز قلل نیمه مرتفع می باشد. کمتر کلان شهری یک قله نزدیک به 4000 متری را در کنار خود دارد. وجود این قله و سایر کوه های اطراف تهران، موهبتی برای این شهر هست. علاوه بر اینکه به عنوان تفرج گاهی برای ساکنان آن محسوب می شود، در تلطیف هوا و ذخیره آب برای تابستان اهمیت دارد.
بخشی از دامنه های توچال تا نزدیک به قله در اختیار شرکت تله کابین توچال است و یکی از طولانی ترین تله کابین های پیوسته دنیا به طول تقریبی 7500متر تا نزدیکی قله در ارتفاع 3680 متر کشیده شده است. اما متاسفانه تله کابین توچال و زیر مجموعه های آن نواقص و مشکلاتی دارند که باعث می شود گردشگران استفاده کافی از طبیعت نبرده و گاه با خاطره ای نا خوشایند از طبیعت بازگردند.
- پیست اسکی توچال در ارتفاع تقریبی ... دیدن ادامه » 3700 متری قرار گرفته در این ارتفاع بعضی از اسکی بازان علائم خفیف ارتفاع زدگی (سر درد و سرگیجه) را نشان می دهند. متاسفانه برخی افراد با این علائم آشنایی ندارند و آنها را جدی نمی گیرند این در حالی است که هیچ هشداری به صورت بنر در هیچ قسمتی از مجموعه تله کابین توجال دیده نمی شود.
- هتل توچال بنا به ادعای سایت تله کابین توچال مرتفع ترین هتل دنیاست که در ارتفاع 3545 متری قرار گرفته. وجود این هتل قطعا مشکلات زیست محیطی زیادی را برای این کوه به وجود خواهد آورد. مثلا دفع فاضلاب آن چگونه است ؟ برای گرم کردن فضای هتل و آب گرم مصرفی، گازوئیل به آن ارتفاع حمل می شود و به عنوان سوخت مصرف می شود. و البته احتمال ارتفاع زدگی هم برای مسافران این هتل وجود دارد.
- تله کابین توچال با محدودیت ساعتی ( و نه محدودیت ظرفیتی) تا وقتی که مشتری داشته باشد اقدام به بلیط فروشی می کند. بعد هنگام بازگشت صف طولانی در ایستگاه ها به وجود می آید. به خصوص در ایستگاه 5 که مشتریان بیشتری دارد. (در ایستگاه 5 مسافران ایستگاه 7 نیز مجبور هستند پیاده شده و مجدد در صف بایستند) گاه صف ها از ایستگاه ها خارج می شوند.این صف های طولانی در زمستان ها به علت کوتاه بودن روز و سرما مشکل ساز هستند. این در حالی است که اسکی بازان نیازی به ایستادن در صف ندارند و مسیر ورودی آنها جداست.
تله کابین های مشابه (مثلا نمک آبرود) در هر روز ظرفیت مشخصی بلیط دارند و بر حسب ظرفیت بلیط فروشی می کنند. بعد از اتمام ظرفیت گیشه بسته می شود، تا گردشگران در بازگشت دچار مشکل نشوند و در صورتی که ایستگاه های بالایی تخلیه شده باشند اقدام به فروش مازاد خواهند کرد.
- بردن کودکان به ارتفاعات بالا می تواند برای کودک خطرات جدی در بر داشته باشد. به خصوص بچه های کم سن که هنوز به خوبی نمی توانند مشکلات خود را بیان کنند. این نکته باید در ایستگاه اول با نصب اطلاعیه و قبل از خرید بلیط اطلاع رسانی شود. بارها دیده شده که خانواده ها (که در این زمینه اطلاعی ندارند و البته تقصیری هم متوجه آنها نیست) اطفال خود را (و گاه حتی کودکان زیر یک سال ) به ایستگاه هفت می برند. شخصا دیده ام که متصدی تله کابین در ایستگاه هفت تذکر داده که بچه ها را به این ارتفاع نیاورید. بدیهی است کسی که بلیط خریداری کرده و مسافتی را طی کرده دیگر به تذکر شفاهی متصدی تله کابین توجه نخواهد کرد. بهتر است این اطلاع رسانی در اولین ایستگاه و در کنار باجه بلیط فروشی و در حتی در سایت تله کابین انجام شود و در همان ایستگاه مبدا از سوار کردن کودکان کم سن به مقصد ایستگاه 7 جلوگیری شود.

* آخرین جمعه تابستان به طور غیر رسمی و توسط گروهی از کوه نوردان به عنوان روز توچال انتخاب شده است
دو جایزه امی برای سرآشپز معروف پس از مرگ | عکس
» دو جایزه امی برای سرآشپز معروف پس از مرگ
... دیدن متن »

جوایز سالانه امی دو جایزه خود را به «آنتونی بوردین» شخصیت تلویزیونی و جهانگرد معروف اختصاص داد که چندی پیش به زندگی خود پایان داد. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، جوایز هنرهای خلاق امی ۲۰۱۸، دو جایزه بهترین نویسندگی غیرداستانی برای سریال تلویزیونی و بهترین سریال اطلاعاتی را برای دهمین فصل از مجموعه تلویزیونی آشپزی ـ جهانگردی «بخش‌های ناشناخته» به «آنتونی بوردین» مجری و سازنده درگذشته این مجموعه اختصاص داد. این مجموعه تلویزیونی علاوه بر دو جایزه برای «آنتونی بوردین» سه جایزه فنی دیگر را نیز دریافت کرد. «بوردین» پیش از این بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ چهار جایزه پیاپی امی برای فصل‌های قبل مجموعه «بخش‌های ناشناخته» دریافت کرده بود.

مجموعه «بخش‌های ناشناخته» که شامل سفر «آنتونی بوردین» به فرهنگ‌ها و کشورهای کمتر شناخته شده و تست کردن غذاهای محلی می‌شد در سال ۲۰۱۴ جایزه معتبر «پیبادی» را نیز به پاس دستاورد برجسته و خدمات عمومی شایسته برای «بوردین» به ارمغان آورد.

این شخصیت تلویزیونی برای اجرای مسابقه تلویزیونی «Taste» در شبکه ABC امریکا نیز چندین بار نامزد دریافت جایزه امی شده بود. «آنتونی بوردین» اولین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی با انتشار کتاب پرفروش «آشپزخانه سری: ماجراجویی در جهان شکم» به شهرت رسید و نخستین برنامه تلویزیونی خود را در سال ۲۰۰۲ شبکه تلویزیونی "فود نت‌ورک" به روی آنتن برد و سپس در سال ۲۰۰۵ به شبکه تلویزیونی تراول پیوست.

وی از سال ۲۰۱۳ به شبکه سی‌ان‌ان پیوست و ساخت مجموعه معروف «بخش‌های ناشناخته» را آغاز کرد و به معرفی غذاهای مناطق مختلف جهان می‌پرداخت. «بوردین» در سال ۲۰۱۴ و برای ساخت بخش‌هایی از این برنامه تلویزیونی به ایران و شهر اصفهان نیز سفر کرده بود. وی در تاریخ ۸ ژوئن امسال و در حالی که برای ساخت قسمت جدید از فصل یازدهم مجموعه تلویزیونی محبوب «بخش‌های ناشناخته» در فرانسه به سر می‌برد در هتل محل اقامتش به زندگی خود پایان داد.

منبع: ایسنا

محمد لهاک این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
آخرین روزهای تابستان در سرزمین آب های فیروزه‌ای... دیدن متن »

آتشگاه نام روستایی است در شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری و در ۱۹۰ کیلومتری مرکز استان، که بیش از آنکه خودش شناخته شده باشد آبشار های آن شناخته شده است. آبشار آتشگاه لردگان شامل چشمه های متعددی می باشد که تنها دسترسی به اولین چشمه های آن آسان است.

صعود به چشمه های بالایی اگرچه پر خطر است اما اگر روحیه ماجراجویانه داشته باشید، به دیدن زیبایی های آن می ارزد. یکی از بالاترین چشمه ها، آب فیروزه ای رنگی دارد که بیش تر شبیه جادو است تا واقعیت و این رنگ عجیب آب به خاطر عمق بسیار زیاد حفره ای است که آب در آن جریان دارد. زنان روستا نیز از میان صخره های کنار آب گیاهان دارویی برداشت می کنند. یکی از صحنه های عجیبی که در این تفرجگاه دیده می شود تعداد بسیار زیاد لوله های یک و دو اینچی آب است که توسط ساکنان روستا و به منظور تهیه آب شرب به پایین دست انتقال داده شده است.

انبوه این لوله های آب که گاهی از بالای سر رد می شود آن را به یاد خطوط انتقال برق می اندازد. چنانچه مایل هستید به چشمه های بالاتر این ابشار زیبا صعود کنید حتما به کفش مناسب برای عبور از صخره های سخت با ارتفاع چند ده متری نیاز دارید.

بهتر است از راهنمایان محلی نیز کمک بگیرید. عبور از آب سرد رودخانه نیز جز برنامه شما خواهد بود. با توجه به سختی مسیر و خطرات آن پیشنهاد می شود که از به همراه بردن کودکان و تجهیزات اضافی پرهیز کنید.

عکس: پانته‌آ نیکزاد / مهرآخرین روزهای تابستان در سرزمین آب های فیروزه‌ای | عکس آخرین روزهای تابستان در سرزمین آب های فیروزه‌ای | عکس آخرین روزهای تابستان در سرزمین آب های فیروزه‌ای | عکس آخرین روزهای تابستان در سرزمین آب های فیروزه‌ای | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۹ شهریور
مریم زارعی، مجتبی مهدی زاده، محمد لهاک، پرند محمدی، فهیمه تردست، مصطفی آذرکمان، مهسا و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایران درودی: آرزو دارم تا افتتاح موزه‌ام زنده باشم | عکس
فقط کره‌ ماه نمایشگاه نداشته‌ام!
» ایران درودی: آرزو دارم تا افتتاح موزه‌ام زنده باشم
... دیدن متن »

ایران درودی گفت: من ۳۳ سال سن داشتم که در تمام مطبوعات مهم دنیا، اثر «نفت» من به چاپ رسید. هم‌زمان با آن یک منتقد به‌ نام «آنتونیو رودریگز» نوشت، «یکی از چهارنقاش بزرگ دنیا» و من افتخار می‌کنم که در بین عنوان چهار نقاش بزرگ دنیا، نام «ایران» حضور دارد. به گزارش ایسنا، بانوی نقاش ایرانی در مراسم رونمایی از بیست‌ویکمین چاپ کتاب «در فاصله‌ی دونقطه» و رونمایی از کتاب «گفت‌وگو با ایران درودی»کتاب «گفت‌وگو با ایران درودی» گفت: هم‌ولایتی‌ها، من ۸۲ سال پیش در کوچه‌ی کنسول‌گری که حالا بیمارستان دکتر شاهین‌فر و سپس دانشگاه شد، به‌ دنیا آمدم. اسم من را «ایران» گذاشتند و من در تمام عمرم سعی کردم لیاقت این اسم را داشته باشم.

نویسنده‌ کتاب «در فاصله‌ی دونقطه» خاطرنشان کرد: سعی می‌کنم لیاقت اسم ایران را داشته باشم؛ خوشبختانه تا جایی‌ که توانستم با روش‌های مختلف و خصوصا با کتاب «در فاصله‌ی دونقطه» که امروز چاپ بیست‌ویکم آن است؛ این یعنی مردم کتاب را خوانده‌اند که ۲۱دفعه به چاپ رسیده، یعنی من بین مردم کشورم راه پیدا کرده‌ام. وی تشریح کرد: در کتاب «در فاصله‌ی دونقطه» هر آن‌چه گفتم واقعیت محض است؛ اگر هم چیزی را ننوشته‌ام، صلاحم بوده است؛ مثلا یکی از چیزهایی که ننوشته‌ام، این است که «من سرطان گرفته‌ام» و تا امروز ۲۳ دفعه جراحی شده‌ام. ایران درودی ابراز کرد: انگیزه دارم، هدف دارم و این هدف، هم باعث طول عمر من شد و هم باعث توانایی‌هایم شده است. من هدفم «شهرت» نیست، بلکه هدفم این است که یک روز ملت ایران بگوید: «یک زن، در کشور مردسالاری موفق شد؛ خیلی هم خوب موفق شد.»

این بانوی نقاش ایرانی بیان کرد: یکی از افتخارات من این است که، اولین لوح ماندگاری را درب خانه‌ی من زدند. زمانی‌که من نقاشی را شروع کردم، کار خیلی‌ سختی در این مملکت بود؛ مخصوصا برای یک زن ... . این منتقد هنر افزود: هزاران بدوبیراه به‌ من گفتند، هزاران حرف مستهجن شنیدم، اما به هیچ‌کدام اعتنا نکردم و راه خودم‌ را رفتم. همیشه گفته‌ام، من به‌ عنوان یک زن، «اگر دو برابر یک مرد نباشم، حتما کم‌تر نیستم.»

امیدوارم که نسل جوان زنان مملکت ما، از نظر اجتماعی، جایگاه خود را به‌دست آورد. وی تشریح کرد: خیلی خوشحالم امروز در خدمت هم‌ولایتی‌هایم هستم، من ۱۰ سال پیش خانه و زندگی‌ام را فروختم که بیایم و در این خاک بمیرم. حدود ۶۰ سال در فرانسه کردم؛ تمام دارایی‌ام را برای تامین هزینه‌ی موزه فروختم که موزه‌ای ساخته شود که آقای دکتردرویش، فخر هنرمعماری ایران، نقشه آن‌ را طراحی کرد. ایران درودی اظهار کرد: این موزه فقط برای من و آثار من نخواهد بود؛ من فقط یک آرزو دارم، تا افتتاح این موزه زنده باشم، نه برای این‌که یک مرکزفرهنگی خواهد بود، بلکه برای تبادل فرهنگی که هنرمندان کشور بتوانند به کشورهای دیگر بروند و هنرمندان سایر کشورها به ایران بیایند. این بانوی نقاش ایرانی خاطرنشان کرد: نقشه‌ی موزه‌ را آقای درویش طراحی کردند؛ شهرداری و شورای شهرتهران تصویب کرد؛ ولی هنوز دوسال و هشت ماه است که به من ابلاغ نکرده‌اند. نویسنده‌ی کتاب «در فاصله‌ی دونقطه» ابراز کرد: همیشه به‌ این فکرمی‌کردم چگونه وبا چه‌حرفه‌ای درزندگی می‌توانم به‌عنوان یک‌فرزند خلف ایران، جایی به‌ملت خودم خدمت کنم واصلا تصورنمی‌کردم روزی به‌عنوان نقاش یا نویسنده به‌ این‌جا خواهم رسید. این منتقد هنر افزود: در رشته‌های مختلف چهار دانشگاه مختلف به تحصیل پرداختم. «دانشگاه لوور» برای تاریخ‌هنر، «بوزار» برای نقاشی، «آر.سی.آ» برای تهیه‌ وکارگردانی سینما و «بروکسل» برای ویترای. وی اظهار کرد: در آن زمان مدت شش سال برای تلویزیون کار کردم؛ ۸۰ فیلم از زندگی نقاشان ایرانی ساختم. من با هدف این‌که فرزند لایقی برای ایران باشم؛ همه جانبه برای شناسایی هنرمعاصرجهان و سپس معرفی هنرمعاصرایران بدون هیچ نوع ادعایی ازسال ۴۶ تا امروز که این‌جا ایستاده‌ام خیلی خدمت کرده‌ام. ایران درودی خاطرنشان کرد: از زمانی‌که نقاشی من در مطبوعات مطرح آمریکا چاپ شد، تصمیم گرفتم بهترین آثارم را برای ملتم و وطنم نگهداری کنم. در حال‌حاضر تعداد ۱۹۵ عدد از بهترین آثارم در عرض ۴۷ سال را نفروخته‌ام و نگه داشتم که به ملت ایران در این موزه هدیه بدهم.

این بانوی نقاش ایرانی بیان کرد: «من به شما متعلق هستم و شما به من»؛ چه بخواهیم، چه نخواهیم. این منتقد هنر تشریح کرد: من زندگی بسیار پرافتخاری را گذرانده‌ام. برگزاری ۶۴ نمایشگاه، از مکزیک گرفته تا ژاپن؛ فکرمی‌کنم تنها جایی‌که نمایشگاه نداشتم کره‌ی ماه است، به این دلیل که در آن‌جا هنوز گالری افتتاح نشده است. وی ابراز کرد: از دوستان خیلی بزرگی که در طول زندگی‌ام افتخار آشنایی با ایشان را داشتم، «احمدشاملو» است. من ازسال ۴۸ با احمدشاملو ازنزدیک آشنا شدم وخوشبختانه همیشه انسان‌های بزرگ، سرراه زندگی من قرارگرفتند و به‌من کمک کردند که بتوانم روشن ببینم و راه خودم‌را برای خدمت به ملت ایران پیدا کنم. ایران درودی خاطرنشان کرد: اولین نقدهای نقاشی توسط من نوشته شد؛ به‌ گونه‌ای که در آن زمان، دانشجویان دانشگاهِ شریفِ امروز، به دانشگاه درخواست دادند که از من برای تدریس دعوت شود. از تصادف روزگار، آقای دکتر نجفی دیروز به‌ من گفتند که از شاگردان من بوده‌اند؛ پس من وظیفه‌ی خودم را انجام می‌دهم.

این بانوی نقاش ایرانی گفت: دیروز همه شاهد بودند من ناگهانی بیمار شدم و متاسفانه نتوانستم باشما ارتباط نزدیک برقرار کنم؛ بگویم «چه‌ اندازه این خاک را دوست دارم» و مهم‌تر از همه، من ادعا دارم که از نتیجه‌های فردوسی‌ام. این منتقد هنر تشریح کرد: در اصفهان در موزه‌ای برای من نمایشگاهی برگزار کردند، هنگام سخنرانی آن‌چنان محکم گفتم: اگر به‌ این جرأت آمده‌ام در شهری که، یکی از شهرهای هفت‌گانه هنر دنیا است و با این جرأت در مورد هنر صحبت می‌کنم، چون «جد من فردوسی است». وی افزود: این‌را با اعتقاد می‌گویم، از کودکی که پدرم من‌را برای بازدید از آرامگاه فردوسی برد، هویت خودم‌را تشخیص دادم. من یک ایرانی‌ام و اگر امروز پارسی صحبت می‌کنم و اگر امروز وجود دارم، بخاطر فردوسی است. هویت ما را، فردوسی به ‌ما هدیه داد؛ فردوسی گفت چگونه بتوانیم از فرهنگ خود دفاع کنیم. ایران درودی خاطرنشان کرد: کتاب دیگری که امروز رونمایی می‌شود، کتاب مصاحبه‌های من با «مهدی مظفری ساوجی» است؛ که در ابتدا ۶۰۰ صفحه بود و من تا ۱۳۰ صفحه آن‌ را رساندم. او بیان کرد: اصولا یکی ازخصوصیات اخلاقی من درزندگی، نقاشی و نوشتار «ایجاز» است. به‌نظرم ایجاز مهم‌ترین راز هنراست که شما شنونده و بیننده را خسته نکنید. این منتقد هنر ابراز کرد: شما باید بتوانید حرف‌هایتان را مختصر کنید. در ایجاز، شما گوش می‌دهید به شما چه می‌گویم؛ اما وقتی زیاد طولانی بگویم خسته می‌شوید و مودبانه می‌نشینید اما گوش نمی‌دهید. وی اظهار کرد: همه‌جا همراه با سخنرانی‌های زنجیره‌ای که در آمریکا و در مراکزفرهنگی دنیا داشتم، به‌هرطریقی سعی‌کردم بگویم «من ایرانی‌ام»؛ با این فرهنگ و با این گذشته‌ی تاریخی و یادآور شوم ما ملتی هستیم که ۲۵۰۰ سال پیش حقوق بشر را نوشته‌ایم؛ که هنوز بشر در این ۲۵۰۰ سال نتوانسته آن‌ را اجرا کند؛ اما ما نوشتیم و عمل کردیم. ایران درودی خاطرنشان کرد: خوشبختانه ما خراسانی‌ها هم‌دل و حامی‌ هم هستیم. عِرقِ ملی به این آب‌وخاک و به خراسان بیشتر، داریم. بانوی نقاشی ایران تشریح کرد: فاجعه‌ی نیشابور و حمله‌ی مغول‌ها به آن، باعث شد ما متوجه شویم که تنها نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و به‌ هم پیوستیم و شاهکار «مسجد گوهرشاد»، که از نظر معماری در دنیا تک است را ساخته‌ایم.

این منتقد هنر افزود: با این‌که ما را در هم کوبیدند و حتی حیوانات را در نیشابور کشتند، ما مغولان را مسلمان کردیم با هنرمان و این راهی است که شرافت‌مندانه، برای سلطه به قلب‌های دیگران انتخاب کردیم. وی بیان کرد: به لطف خداوند، هنوز توان آن‌ را دارم بایستم و از ته دل صحبت کنم، هنوز توان نوشتن کتاب دارم، هنوز توان نقاشی کردن تا نیمه‌شب را دارم، «من هنوز نقاشی می‌کنم»؛ خوب‌وبد آن مهم نیست. ایران درودی اظهار کرد: در این ۶۴ نمایشگاه همیشه بی‌پول بوده‌ام، تابلوهایم را در دست گرفته‌ام و به مکزیک برده‌ام، به آمریکا برده‌ام، به ژاپن برده‌ام ... . بانوی نقاشی ایران گفت: آرزو دارم قبل از رفتنم، خودم این موزه‌ را بتوانم افتتاح کنم؛ چون هیچ‌کسی نخواهد توانست، اجرای هدف من را بداند، که چگونه مرکز تبادل فرهنگی بشود، نه این‌که فقط موزه‌ی آثار من باشد.

این موزه قبل‌از هرچیز، محل تبادل فرهنگی خواهد بود. نویسنده‌ کتاب «در فاصله‌ی دونقطه» ابراز کرد: پیشنهادم این است، هرکس کتاب «در فاصله‌ی دونقطه» را نخوانده، مخصوصا جوان‌ها بخوانند، این کتاب کمک می‌کند هدف‌مند شوند، راهشان را پیدا خواهند کرد که چه‌کاری انجام دهند و از زندگی خود، یک ارزش درست کنند؛ یک اثری از خود به‌جا بگذارند و کاری برای فرهنگ این مملکت انجام دهند. وی بیان کرد: از شما خواهش می‌کنم، این فرهنگ محاوره‌ای را، در نوشتارتان به‌کار نبرید. زبان فارسی هویت شماست و نباید عوض شود. اگر شما فارسی صحبت نکنید یا بلد نباشید بنویسید، ۱۰ سال دیگر چه خواهد شد؟ چه بر سر نسل آینده خواهد آمد؟

منبع: ایسنا

محمد لهاک و مهسا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
اولُسِبلنگاه؛ بهشتی بالای ابر‌ها... دیدن متن »

مسافران و طبیعت‎گردان معمولا بهار و تابستان را فصل مناسبی برای سفر به این ییلاق سرسبز و چشم‎نواز می‌دانند و بسیاری نیز غروب آفتاب آن را منظره‌ی خیال‌انگیز و تکرارنشدنی می‎دانند، این در حالی است که این منطقه، پاییزی رنگارنگ، رویایی و فراموش نشدنی دارد. روستای اولُسِبلنگاه در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد.

ماسال در ۵۰ کیلومتری غرب رشت واقع شده و فاصله این روستای ییلاقی از تهران ۳۸۰ کیلومتر است. به جز هتل تازه‌ساز این ییلاق، بقیه خانه‌ها چوبی هستند و اجازه ساخت خانه با مصالح داده نمی‌شود برای رفتن به اولسبلنگاه بهترین راه، جاده جنوبی خروجی از ماسال است.

مسافت این جاده‌ی آسفالته تا اولسبلانگاه تقریبا ۲۵ کیلومتر است و به راحتی می‌توان با تاکسی یا اتومبیل شخصی از آن گذر کرد. کمی بالا‌تر از اولسابلانگاه در روستای «گیلوانه» محل شهادت «میرزا کوچک خان جنگلی» است که مشتاقان می‌توانند از آن مکان دیدن کنند. «اولُسِبلنگاه» یا «اولسابلانگاه» در زبان تالشی به معنی درختی است که بر ارتفاعات می‌روید.

منبع: فرادیداولُسِبلنگاه؛ بهشتی بالای ابر‌ها | عکس اولُسِبلنگاه؛ بهشتی بالای ابر‌ها | عکس اولُسِبلنگاه؛ بهشتی بالای ابر‌ها | عکس اولُسِبلنگاه؛ بهشتی بالای ابر‌ها | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۷ شهریور
۱۱ نفر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در حال حاضر کشور تایلند یکی از پر طرفدار ترین مقاصد گردشگری ایرانیان است. اخذ ویزای تایلند از ضروریات سفر است . در لینک زیر اطلاعات کامل درباره چگونگی اخذ ویزای تایلند را خواهید دید .
http://thaitor.ir/%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D9%84%D9%86%D8%AF/
مریم زارعی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
برداشت خرما و رطب در روستای ابودبس شهرستان کارون... دیدن متن »

روستای ابو دبس در شهرستان کارون یکی از مراکز عمده تولید انواع خرما است. استان خوزستان جزو سه استان اول در تولید خرمای کشور است که بیشترین سهم تولید خرما را به خود اختصاص داده است که ارزش صادراتی بالایی دارد. دبس کلمه عربی است و به معنی شیره خرما است.

عکس:مهدی پدرام خو / مهربرداشت خرما و رطب در روستای ابودبس شهرستان کارون | عکس برداشت خرما و رطب در روستای ابودبس شهرستان کارون | عکس برداشت خرما و رطب در روستای ابودبس شهرستان کارون | عکس برداشت خرما و رطب در روستای ابودبس شهرستان کارون | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۴ شهریور
محمد لهاک، مصطفی آذرکمان، مهسا و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واکنش «پائولو کوئلیو» به آتش‌سوزی موزه برزیل | عکس
» واکنش «پائولو کوئلیو» به آتش‌سوزی موزه برزیل
... دیدن متن »

«پائولو کوئلیو» نویسنده معروف برزیلی در واکنش به آتش‌سوزی ویرانگر در موزه ملی برزیل، کوتاهی دولت این کشور را مقصر اصلی بروز این حادثه می‌داند. به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، «پائولو کوئلیو» نویسنده مطرح برزیلی در واکنش به تراژدی سوختن موزه ملی برزیل در مطلبی نوشت: "موزه ملی برزیل تنها محل نگهداری تاریخ این کشور نبود بلکه خود ساختمان موزه نیز بخشی از این تاریخ بود.

زمانی که جان ششم پرتغال پس از حمله ناپلئون به پرتغال به آمریکای جنوبی فرار کرد شهر ریودوژانیرو را به عنوان پایتخت حکومت پادشاهی متحد پرتغال، برزیل و الگاروه انتخاب کرد و کاخ رسمی پادشاه نیز کاخ «سنت کریستفور» بود که بعدها این ساختمان به موزه ملی برزیل تبدیل شد. اما حالا به جای آن که جشن ۲۰۰ سالگی موزه ملی را برپا کنیم، برزیل در ترس فرو رفته چرا که این موزه در آتش سوخته است. اگر این ساختمان نمادی از آغاز ملت برزیل بود، این آتش نمادی از کشوری است که نبود فرهنگ و آموزش مشکل بزرگ آن است.

میلیون‌ها برزیلی با سفر به کشورهای جهان از موزه‌های فوق‌العاده‌ای چون تیت مادرن لندن و متروپولیتن نیویورک و موزه لوور پاریس دیدن می‌کنند که سال گذشته هشت میلیون بازدیدکننده داشته است. در عین حال بدون اغراق می‌توان گفت ریودوژانیرو که مشرف بر منظره کوه و دریا و جنگل است زیباترین شهر جهان است اما چرا موزه ملی برزیل که برترین و بزرگترین موزه در آمریکای جنوبی با ۲۰ میلیون اثر تاریخی از مجموعه‌های مصر باستان تا فسیل‌های کهن است باید سالانه تنها پذیرای ۱۵۴ هزار بازدیدکننده باشد؟!

ما دولت را به سبب نادیده گرفتن تاریخ‌مان مقصر می‌دانیم، اما ما مردم برزیل نیز تاریخ‌مان را نادیده گرفتیم. برزیل کشوری فوق‌العاده و زیباست اما به نبود آموزش مبتلاست. مردم فقیر در برزیل به مدرسه نمی‌روند چه برسد به موزه. ثروتمندان برزیل از موزه‌ها دیدن می‌کنند اما در لندن، نیویورک و پاریس و نه در ریودوژانیرو یا سائوپائولو. موزه پائولیستا در شهر سائوپائولو همزمان با اعلام استقلال برزیل در سال ۱۸۲۲ ساخته شد اما از پنج سال پیش تاکنون تعطیل است و حالا که موزه ملی طعمه شعله‌های آتش شده نمی‌دانیم چه بر سر موزه پوئولیستا خواهد آمد و چه چیز می‌تواند بر سر روح و جان ما بیاید".

«پائولو کوئلیو» نویسنده مطرح برزیلی است که رمان‌های او در کشورهای مختلف دنیا طرفداران زیادی دارد. او از سال ۲۰۰۷، سفیر صلح سازمان ملل در حوزه فقر و گفت‌وگوی بین‌ فرهنگی است.

موزه ملی برزیل که وابسته به دانشگاه فدرال ریودوژانیرو است از چند روز پیش دچار حریق گسترده‌ای شد و بخش بزرگی از مجموعه‌های ارزشمند آن در آتش سوخت. این موزه ۲۰۰ ساله دارای چندین بخش مختلف از جمله مردم‌شناسی، باستان‌شناسی و دیرینه‌شناسی بود و از لحاظ اهمیت با موزه بریتانیا مقایسه می‌شد، این در حالی است که موزه بریتانیا محل نگهداری هشت میلیون اثر تاریخی است و موزه ملی برزیل میزبان ۲۰ میلیون اثر بوده است. از مهم‌ترین آثار نگهداری‌شده در این موزه می‌توان به آثار تاریخی مربوط به مصر، روم و یونان باستان، اولین فسیل‌های یافت‌شده در برزیل شامل فسیل یک دایناسور، اسکلت انسانی با قدمت ۱۲ هزار سال و یک شهاب سنگ قدیمی اشاره کرد.

منبع: ایسنا

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
دومین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کُردنشین... دیدن متن »

دومین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کُردنشین که به مدت دو روز در روستای بان زلانی شهرستان دالاهو استان کرمانشاه با حضور اساتید موسیقی، از جمله استاد «کیوان ساکت» و «حسین علیزاده» برگزار شد.

عکس:بهمن زارعی / ایرنادومین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کُردنشین | عکس دومین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کُردنشین | عکس دومین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کُردنشین | عکس دومین جشنواره کهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کُردنشین | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۳ شهریور
محمد لهاک، پرند محمدی، فاطمه هراتی، مصطفی آذرکمان و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
perfect
عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم عکس
جشنواره سیر و موسیر سولان همدان ... دیدن متن »

جشنواره سیر و موسیر ازدر روستای زیبای سولان برگزارشد.

شناساندن محصولات سیر و موسیر به گردشگران و آشنایی با جاذبه های طبیعی و گردشگری منطقه از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان شده است.

روستای سولان در منطقه امامزاده کوه همدان از قطب های تولید سیر با کیفیت و مرغوب در کشور است.

عکس:ایمان حامی خواه / مهرجشنواره سیر و موسیر سولان همدان | عکس جشنواره سیر و موسیر سولان همدان | عکس جشنواره سیر و موسیر سولان همدان | عکس جشنواره سیر و موسیر سولان همدان | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۱۰ شهریور
مجتبی مهدی زاده، فهیمه تردست، محمد لهاک، مصطفی آذرکمان و لیلى شجاعى این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رویداد ملی شتابدهی به شبکه‌سازی صنایع‌دستی و سوغات | عکس
برای اولین بار در کشور؛
» رویداد ملی شتابدهی به شبکه‌سازی صنایع‌دستی و سوغات
... دیدن متن »

رویداد ملی شتابدهی به شبکه‌سازی صنایع‌دستی و سوغات، در تاریخ ۱۲ و ۱۳ شهریورماه همزمان با نهمین نمایشگاه صنایع دستی ایران در سالن همایش‌های نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار می شود.
با ایجاد شبکه‌های صنایع دستی و سوغات، اقتصاد گردشگری در دست ساخته‌های هنری ایرانی رونق می‌یابد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص و ثبت نام می‌توانید به سایت www.mte2018.ir مراجعه نمایید.

هنرمندان صنایع دستی با ارائه نامه معرفی از اداره سازمان میراث فرهنگی یا مجوز صنعتگری، مشمول ۹۵ درصد تخفیف خواهند شد و کد تخفیف ثبت نام در سایت دریافت خواهند کرد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کوه های تهران زیر چرخ موتورسواران

متاسفانه مدتی است موتورسوران راه های کوه های اطراف تهران را در پیش گرفته اند.
تصور کنید که بعد از ساعت ها کوه پیمایی مثلا به قله کلک چال رسیده اید و می خواهید در ارتفاع 3350 متری از هوای پاک، مناظر اطراف، سکوت و آرامش کوهستان لذت ببرید، که ناگهان چند موتورسوار با سرو صدا به قله می رسند و دود ناشی از موتورسیکلت، شما را آزار می دهد. علاوه بر آلودگی صوتی و آلودگی ناشی از اگزوز موتور ها، عبور مکرر موتورسیکلت باعث فرسایش خاک و از بین رفتن پوشش گیاهی، لانه جوندگان و حشرات می شود. پرندگانی که در کوهستان زندگی می کنند به این سرو صدا عادت نداشته، ممکن است به علت ترس، لانه و جوجه های خود را رها کنند.
این در حالی است که در اطراف تهران پیست های مخصوص موتور سواری در دامنه کوه (و نه قله) فراهم هست.
این دیگه نوبره! یعنی هیچ نهادی نیست که به این دست تخلفات رسیدگی کنه؟
۰۷ شهریور
کوه‌پیمایی با موتور خیلی برای سلامتی خوبه!!!
ای بابا چه وضعشه.
۰۷ شهریور
کوه های تهران در اختیار نهاد واحدی نیست. ورودی کوه های در حوزه شهرداری قرار می گیرد.پناهگاه ها اغلب در اختیار فدراسیون کوه نوردی هستند. توچال در اختیار شرکت تله کابین توچال است. البته در ابتدای مسیر برخی کوه ها، پلیس کوهستان و یا عوامل شهرداری حضور دارند ... دیدن ادامه » اما راه های فرعی و متعددی برای ورود به کوه وجود دارد.
این موارد باید توسط خود مردم رعایت شود.
۰۷ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید