تیوال هنرهای تجسمی
S2 : 00:11:57
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

نیلوفر ثانی
درباره نمایشگاه سپنج i

« در محاصره‌ی سرد مدرنیته» .

آثار هما عبداللهی، بوم‌هایی از جنس آلومنیم‌اند که نقش هایی برآنها جلب توجه می‌کند.
سوژه‌ها، مکان‌هایی متروک، بین‌راهی، سرد ازجنس همان ورق فلزی‌ست که بستری برای آنان شده است. راهروها، پله‌ها، فضاهای شخصی و صنعتی و زوالی که به چشم می‌خورد و تهاجمی از عصر مدرنیته بر طبیعت بکرِ مخدوش‌ست. ترکیب هوشمندانه‌ای از متریال و سوژه و احتمالا فضای ذهنی هنرمند.. .
تراژدی فروپاشی مکان‌هایی که یا نیمه‌کاره رها شده‌اند و یا دیوارهایشان ریخته. سقف‌های شیشه‌ای‌شان، شکسته و در ازدحام پر تعداد داربست‌های فلزی، محاصره برای ترمیم‌ند. ترمیمی که فرجام نیافته، رها شده‌ و در جهان انسان‌ها، بلاتکلیف اما حاضرند. نه می توان نادیده‌اشان گرفت، نه از آنها استفاده کرد.
نمادی از حضور قاطع‌‌‌ِ آهن و خشونت، وغیاب گرمی و جریان ... دیدن ادامه » بکر زندگی، بعنوان عناصر اصلی مدرنیته در تجاوز به محدوده‌ی طبیعتی‌ست که آسمانش از لابه لای منافذ ریخته‌ی بناها، قابل رویت‌ست.
سقف‌های ایرانیت‌ فلزی، خطوط مخدوش آسمان‌ند. خط جداکننده‌ی گرمی و سردی پیرامونی که علنا دستکاری و قربانی بی‌سلیقگی تمدن، شده‌است ...دیوارهای آجری، در تنگنایِ بی‌نفسی، مکدرند . و آنچه به زیبایی در ترکیب نقش‌های هما عبداللهی برجسته است،استفاده از تم رنگی و مات و سردی‌ست که بخوبی تمام فضای کاری اورا منعکس می‌کند.
او بخوبی، با ردیابی چنین مکان‌هایی در مسیرهای مختلفی که خارج شهرها داشته، نگاه مخاطب را به عمقی می برد که تا درونش، امتداد دارد. شاید وجهی از انسان امروز درمحاصره‌ی سرد مدرنیته است.
تابلوهای هما عبداللهی ،آثار جذابی برای علاقمندان به هنرهای تجسمی و خلاقیت منحصربفردی از خلق یک اثرهنری‌ست.

نیلوفرثانی
تصاویر بیشتری از آثار ، در اینستاگرام @niloofarsani
پریسا پناهی
درباره نمایشگاه اشیای مصور i
من از اغلب افتتاحیه های این گالری بازدید می کنم ، نمایشگاه طبیعت بیجان با آثار متنوعی از آثار هنرمندان مختلف واقعا جالب است ،فقط این بار متأسفانه مثل نمایشگاه در امتداد خط همین گالری ،خود هنرمندان در افتتاحیه کمتر حضور داشتند ولی این بار اجازه ی عکسبرداری از اغلب آثار داده شده بود ...آثار از کیفیت و قیمت متفاوتی برخوردارند ،این بار آثار هنرمندانی همچون آرش لاهیجی ،هومن بیات ،رضا علیزاده و جلال الدین مشمولی چشمگیر تر بودند.
زهره مقدم این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سام رجایی sam rajaei
درباره نمایشگاه سپنج i
شماره تماس اشتباه است
درود برشما
شماره اعلام شده از طرف سالن با پیگیری مجدد اصلاح شد
سپاس از همراهی شما
۲۳ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
behrad rad
درباره نمایشگاه مه و خورشید i
پروژه‌های ۰۰۹۸۲۱ نیز در نمایشگاه جاری در زمان آثاری از خانم فرح اصولی را به نمایش گذاشته بود که توسط تیوال معرفی نشده بود

امیر مسعود این را خواند
بهراد عزیز متاسفانه خیلی از نمایشگاهها در تیوال برگه ندارند و براشون ساخته نمیشه
:(
۱۲ تیر
نیلوفر گرامی امیدواریم برخی از کارها که واقعا قوی هست اینگونه با بی توجهی مواجه نشود.
۱۲ تیر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان جان
اگه به عکس و قاب های عکاسی سرد و سیاه و سفید علاقه مندید این نمایشگاه شدیدا پیشنهاد میشه ..
از عکاسان خوب ومعاصری که دیدن هراثری ازشون حط وافر داره

البته خیلی از چهره های مطرح عکاسی دیده نمی شوند و برخی ناچهره ها حضور دارند.
۰۹ تیر
خانم ثانی جان اضافه میکنم کتاب نمایشگاه هم الان تخفیف خوبی داره در همین روزهای برگزاریش میشه خرید و ارشیو همه عکس‌ها رو داشت
۶ روز پیش، پنجشنبه
به به ممنون از اطلاع رسانیت زهره جان ...
۵ روز پیش، جمعه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پریسا پناهی
درباره نمایشگاه تیر آرت i
خیلی خوب بود که تعدادی از گالری ها آثار هنرمندانشان را ارائه داده بودند و کاش تعداد گالری ها بیشتر بود ،دیدن انواع آثار هنری اعم ار نقاشی ،طراحی ، مجسمه و کانسپچوال آرت و عکاسی برای هنرمندان و هنردوستان خالی از لطف نیست .
سحر لیلی ئیون، شکوه حدادی، اشکان غفاری و نیلوفر پیری این را خواندند
بامداد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پریسا پناهی
درباره نمایشگاه فیوویژن i
با سپاس از آقای علی باقری برای خلق چنین پوسترهای بسیار زیبا و خلاقانه ایی
زهره مقدم و شکوه حدادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پریسا پناهی
درباره نمایشگاه خشم و هیاهو i
مضمون و نحوه ی اجرای کارها بسیار عالی و قابل تحسین ،با سپاس فراوان از آقای علی خالق...فقط نورپردازی سالن گالری ثالث قدری مشکل داشت.
امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارهای شیرین و جالبی بودند ،با سپاس از آقای مانی غلامی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پریسا پناهی
درباره نمایشگاه کلکسیونر ۳ i
بسبار عالی و گردآوری آثار ارزشمندی از بزرگان
بامداد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پریسا پناهی
درباره نمایشگاه یَشت i
مضمون کارها جالب و قابل تقدیر بود ولی تکنیک و نحوه ی طراحی و اجرا بسیار ابتدایی و بد بود
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
behrad rad
درباره نمایشگاه افراد i
فضای گالری هم رس که کار خود را با آثار شاخص رضا هدایت آغاز کرده و در ادامه به نمایش کارهای شیوا بابایی در گرگ و میش پرداخته، شاهد نمایش آثار هنرمندانی است که گام های موثری را در جهت تحکیم هنرهای این مرز و بوم برمیدارند. مجموعه ای که هر اثر برای خود گفتمانی را از کنش های انسان و جامعه منتج به خود به دنبال دارد پیوند انسان و اجتماع در کشاکش رنج ها و شادی ها. تلاش و اندیشه دست اندرکاران این مجموعه که حس دلنشینی را از بدو ورود تا سیر زمان طی شده برای بازدیدکنندگان فراهم آورده قابل ستودن است.
نیلوفر ثانی، شکوه حدادی و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
*تیوال گرامی این نمایشگاه تا 28 خرداد تمدید گردیده است لطفا در اطلاع رسانی دقت فرمایید*

مجموعه ای بی نظیر از بزرگان، پیش کسوتان و افراد شاخص عرصه هنری ایران زمین همچون اسفدیاری، زنده‌رودی، مسلمیان، محسس‌، لاشایی، آو، صنعتی، اعتمادی، ملکونیان، تناولی، امدادیان، تبریزی، اویسی و ... با نام برگزیده نمایشگاه همخوانی مضاعف دارد. اگر چه قدرت آثار، گذر زمان را در این نمایشگاه از معنی و مفهوم ساقط می نمیاد اما عدم نورپردازی مناسب و چیدمان های نامرتب و درهم، موجب سردرگمی بازدیدکنندگان در بدو ورود و خستگی آن ها در ادامه مسیر می شد. انعکاس لامپهای سقفی در تصاویر آثار موجود، به گونه ای است که گاه به نظر می رسد جزئی از اثر شده است و از سمت دیگر چیدمان هایی که تا سقف سالن ادامه دارد که امکان مناسبی را برای تماشای آن ها حاصل نمی آورد و مشخص نیست که بر چه اساس ... دیدن ادامه » کنار هم قرار گرفته اند چیدمان نه بر اساس نام هنرمند است، نه تاریخ خلق اثر و نه نوع تکنیک و مواد اثر. در داخل سالن کسی پذیرای پرسش های ذهنی شما نیست. نام خالقان اثر اگر توسط خالق اثر بر روی اثر ثبت نباشد و یا شما به آثار آن ها آشنا نباشید در دسترس نیست. اما با تمام این نواقص دیدن آثاری که شاید سال ها طول بکشد تا نوبت تماشای آن ها فراهم آید، فرصتی مغتنم است که تکرار آن سخت حاصل می گردد.
رضا غیوری این را خواند
نیلوفر ثانی و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارند
بهراد عزیز تعداد کارها زیاده بهمین دلیل چیدمان اینطور هست که دراغلب نمایشگاههای عرضه فروش این سبک رایجه
این نمایشگاه صرفا جهت فروش اثاربوده
۲۸ خرداد
منم فکر میکردم تا ۲۸ ام هست ولی امروز رفتم درب نمایشگاه بسته بود و گفتند تعطیل .
۲۸ خرداد
خانم رویا من 27 رفتم و گالری فعال بود. البته با این مشکل بسته بودن گالری ها حتی در ساعات کاری نمایشگاه ها، بنده زیاد مواجه شدم. نمونه آن گالری باغ هنر ایرانی است که حتی رستوران کناری آن نیز تصدیق می نماید که ساعت باز و بسته بودن گالری تقریبا مشخص نیست. همچنین ... دیدن ادامه » به نگارخانه فلاح زاده که رجوع کردم متاسفانه بدون اعلام نسبت به بسته بودن آن با تعطیلی آن مواجه شدم جالب آنکه حتی از قراردادن یک پوستر نیز در آن مکان خودداری شده بود. به نظر میرسد اگر قبل از مراجعه تماس بگیرید بهتر باشد.
۲۹ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاهی در قامت دردها و فریادهای فرو خفته یک اجتماع که حقانیت خود را به وضوح فریاد بر می آورند اجتماع مردان و زنانی که در راه آزادی جان می دهند و مرگ را عاشقانه به آغوش می کشند تا قدرتهایی که برای منافع خود از یکدیگر سبقت میگیرند به چپاول و سرقت آزادی پیشی گیرند. چشم های ملتمس و دستان تنگ دستی که بوی سادگی آن در فریب کاری افراد مقدس مآب به تاراج می رود و خروش خشم انسان هایی که بی عدالتی را به عرش آسمانها غریو می زنند.
نمایشگاهی متفاوت با موضوعی کمتر دیده شده، و اما در این بین برای بنده بسیار قابل توجه بود که ممنوعیت عکسبرداری در دستور کار این گالری قرار گرفته بود مسلما عکس برداری از آثار هنری از قانون خاصی تبعیت نمی کند و به صورت سلیقه ای اقدام می شود اما نکته جالب توجه این بود که اگر دست اندرکاران این نمایشگاه این موضوع را در دستور کار قرار می ... دیدن ادامه » دهند حداقل های یک نمایشگاه ایجاب می کند که کاتولوگ یا فروشی عکس هایی از مجوعه فوق، در دسترس بازدیدکنندگان قرار گیرد. امری که متاسفانه در این گالری خصوصی با آن پیشینه و نام دیده نمی شود و با حرفه ای بودن یک گالری کاملا در تضاد است. همچنین جا داشت با پخش موزیک هایی از هیاهوی جنگ، بازدیدکنندگان به آن فضا سوق داده بشوند.
بهار گراوندی این را خواند
نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
behrad rad
درباره نمایشگاه آثار حسینعلی ذابحی i
آثار خلق شده در این نمایشگاه گویای قشرهای زخم خورده و لایه های ناهنجاریست که گاه به دلیل شرایط، خود را به صورت هنجارها نمود داده تا از بن مایه آن، شخصیت هایی رشد و نمو داده شوند که در تندباد ناکامی ها و رنج ها، چهره ای متفاوت از ظرفیت ها و استعدادهای بالقوه را به بلوغ بنشانند. چهره هایی که در ظاهر خندان اما پر از تشویش و نگرانی است. شادی که به تعبیر خالق اثر "شادی دلقک گونه ایست برای دل دیگران، دلقک های شریفی که نجات دهنده هم نوعان خود از غم و درد هستند" کثرت رنگ های تیره در آثار نشان از اتفاق های دردآوری است که با استاد کار همراه بوده و اکنون در خروش رنگ های سیاه و یا خاکستری خود را به رخ می کشد پس زمینه دردهایی که در ظاهر آن شادی ها زودگذر و در باطن آن غم های پر استقامت، آن را سرشار نموده اند.
امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
behrad rad
درباره نمایشگاه سالاد i
آثار آقای درم بخش گویی ورودی بود بر کودکی هایم که گام به گام از من رخت بسته بودند و اکنون در چشمان من به نقش می نشستند. خالق فروتنی که مصاحبت با او امید بود و دریغ و انعکاس دردهایی که به اندازه توشه یک عمر تجربه بر پیکر هنر این خاک نشسته است. دوام عمر، سرزندگی و شادی روزافزون را برای ایشان خواستارم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابرشیر
درباره نمایشگاه سنگ و نمک i
((ماده ۳۸ قانون کار ))
- برای انجام کار مساوی که در شرایط مساوی در یک کارگاه انجام می گیرد باید به زن و مرد مزد مساوی پرداخت شود.
تبعیض در تعیین میزان بر اساس سن، جنس(جنسیت)،نژاد و قومیت و اعتقادات سیاسی و مذهبی ممنوع است.

(( ماده ۱۴۹ قانون کار))
کارفرمایان مکلفند با تعاونی های مسکن و در صورت عدم وجود این تعاونی ها مستقیما با کارگران فاقد مسکن جهت تامین خانه های شخصی مناسب همکاری لازم را بنماید و همچنین کارفرمایان کارگاه های بزرگ مکلف به احداث خانه های سازمانی در جوار کارگاه و یا محل مناسب دیگر می باشند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
behrad rad
درباره نمایشگاه تکثیرهای فواد شریفی i
مجموعه بسیار دیدنی و قابل ستایش با کلکسیونی از نام های افتخار آمیز و رنج کشیده ایران زمین ای کاش زمان اجازه تکثیر دیگر بار چشمهای بنده را بر این آثار میداد. سپاس از اندیشه گردآورندگان این مجموعه. راهشان مستدام باد.
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
behrad rad
درباره نمایشگاه منطقه‌ی گرگ و میش i
خطوط انتهایی اشکال، در مفهومی رازآلود، تو را به میان یورش رنگ ها می کشاند تا در کنکاش ذهن خسته، هوشمندانه، در ناخودآگاه سال های ابری غبار گرفته در زمان، غور کنی تا دریابی چه ثانیه ها که در تاخت و تاز زمان، با اندوهی از دردهای آشنا، بر این عمر گران مایه برفت و حاصلی جز ستم، بر دل خویش و هم جواران نیافت.
نیلوفر ثانی و شکوه حدادی این را خواندند
ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عباس الهی
درباره نمایشگاه گل/تناقض ناب i
تا ۲۰
R 0 y a، *مریم* و شکوه حدادی این را خواندند
نیلوفر ثانی و بامداد این را دوست دارند
فکرکنم معنیش تعریف بود :)
۲۷ فروردین
عباس جان می رفتی کافه ی قشنگشون بااون حیاط جذاب، جبران مافات می کردی :)
۲۸ فروردین
کاش این کار رو می کردم. حالا دفعه بعد فال و تماشاش می کنم.

تا به حال اونجا -اینجا- نرفته بودم. گفت گالری بسته است مثل کسی که سرش به سنگ خورده باشه برگشت خوردم.
به نظر پاتوق طور هنرمندان می اومد.
۲۸ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید