تیوال هنرهای تجسمی
T1 : 05:23:29
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

نمایشگاه عکس آلدو سلوچی در گالری ممیز افتتاح شد | عکس
» نمایشگاه عکس آلدو سلوچی در گالری ممیز افتتاح شد
... دیدن متن »

نمایشگاه عکس آلدو سلوچی عکاس ایتالیایی با عنوان «جهان غوطه‌ور» با همکاری خانه هنرمندان ایران و سفارت ایتالیا در ایران با حضور مجید رجبی‌معمار، آلدو سلوچی و «مائوریتزیو آنتونینی» معاون سفیر ایتالیا در ایران جمعه ۲۷ فروردین در گالری ممیز افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران آلدو سلوچی گفت: من از زمانی که یادم می آید دوربین عکاسی دستم بود و به خاطر علاقه شخصی ام عکاسی می کردم اما سال ها طول کشید که به نگاه هنری در عکاسی رسیدم.
او افزود: عکاسی برای من در میان سایر رشته های هنری از جذابیت بالایی برخوردار است و من عکاسی را به صورت آکادمیک دنبال نکرده ام و رشته تحصیلی ام دارو سازی است اما ۹ سال پیش برای این که اطلاعاتم را در این رشته هنری افزایش بدهم در یک دوره هشت ماهه آموزشی شرکت کردم.
این عکاس ایتالیایی درباره مجموعه هایی که تاکنون عکاسی کرده است گفت: به عنوان عکاس من از دوربین عکاسی و تلفن همراهم استفاده می کنم و عکس هایی که با تلفن همراه می گیرم موضوعات متنوع و متعددی دارند و این عکس ها را تنها در صفحه ام در اینستاگرام به نمایش می گذارم. اما عکس هایی که با دوربین می گیرم موضوعات محدودی را به خود اختصاص می دهند وتاکنون تمرکزم بر روی آب و بحران هویت و میراث فرهنگی بوده است.
سلوچی ادامه داد: عکس هایی که در نمایشگاه «جهان غوطه‌ور» در معرض دید علاقه مندان گذاشتم از سه مجموعه من انتخاب شده اند و به نظرعکس های این نمایشگاه منتخبی از بهترین آثار من هستند. با این که من در ایتالیا نمایشگاه متعددی داشته ام اما «جهان غوطه‌ور» نخستین نمایشگاه من در خارج از سرزمینم است.
او درباره این که چرا نخستین نمایشگاه برون مرزی‌اش را در ایران برپا کرده گفت: ایران از فرهنگ و تمدن بسیار بالایی برخوردار است و تعداد کشورهایی چون ایران که از تمدن باشکوهی برخوردار باشند٬ از انگشت های دست کمتر است. همیشه آرزو داشتم که عکس هایم را در ایران و برای مخاطبان حرفه ای به نمایش بگذارم. خوشحالم که آرزویم برآورده شد.
سلوچی نمایشگاه‌های انفرادی متعددی را در ایتالیا برگزار کرده است و آثار وی در مجموعه‌های شخصی متعددی نگهداری می‌شوند. 
نمایشگاه عکس آلدو سلوچی تا ۲۷ فروردین در گالری ممیز میزبان علاقه‌مندان است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به بهانه حضور در موزه هنرهای معاصر (1397/01/20) یکی از نوشته‌هایم را که سال گذشته برای جایی نگاشتم را بازنشر می‌کنم.


هراس گیلگمشی «روشن‌فکرانِ آخر هفته»
زاویه دیدی که شیفتگان موزه‌ها هرگز به آن نمی‌اندیشند

چهل سال پس از نام‌گذاری روز هجدهم ماه می به نام روز جهانی موزه؛ نفس این «معابدِ حسرت‌آلودِ عصر طلایی سپری‌شده» به شمارش افتاده و دیگر کمتر کسی است که حاضر باشد فراغتش را مهمان کسالت آن‌ها کند. چرا موزه‌ها دیگر آن‌قدرها هم مهم نیستند؟


آلن‌رب‌گریه نویسنده و فیلم‌ساز فرانسوی در 83 سالگی در یک مصاحبه گفت:‌ «کریستین یکی از دوستانم بود که در انجمنی به نام «انجمن‌ یادمان‌ نشر‌ معاصر» کار می‌کرد. یک روز او با من تماس گرفت و گفت خیال‌ دارم کلکسیون کاکتوس‌هایت را بخرم‌ تا‌ پس‌ از مرگت به حال خود رها نشوند‌! سرش‌ داد زدم که این زیباترین کلکسیون کاکتوس در زوریخ‌ است‌ و 3500 گونه مختلف کاکتوس‌ دارد. چیزی که زیاد است کاکتوس؛ نه شرمنده، محال است. اما کریستین با خون‌سردی به من یادآور شد در فرانسه هم درخت‌ بلوط زیاد‌ داریم؛ ولی وقتی همین بلوط توسط ویکتور هوگو کاشته شده باشد، خیلی‌ با‌ بلوط‌های دیگر فرق‌ می‌کند. چند روز بعد او نه‌تنها کاکتوس‌هایم، بلکه تمام کتاب‌ها و بسیاری دیگر از وسایل زندگی‌ام را با قیمتی بسیار خوب خرید و متعهد شد تا تمام آن‌ها تا روزی که زنده باشم، نزد من باقی بمانند.» آلن کهن‌سال غرق در اندیشه به مصاحبه‌کننده می‌گوید: «او با وسایل زندگی و دل‌مشغولی‌هایم در فکر ساخت و نمایشی بزرگ بعد از مرگم بود و من باید تا آخرین لحظه بالا آمدن نفسم در موزه خودم زندگی می‌کردم.» رب‌گریه دو سال بعد در 85 سالگی درگذشت و آن مصاحبه نیز با تیتر «در موزه خود زندگی می‌کنم» منتشر شد.

**********

۱
موزه‌ها آن‌قدرها که تاکنون فکر می‌کردیم، آن یگانه قصر‌های آموزنده و تفکربرانگیز که نیکان روزگار به فراخور سعادتشان مجال راه‌یابی به آن‌ها را در طول ایام زندگانی نصیبشان می‌کند، نیستند. هرچند تا دلتان بخواهد ستایش و مبالغه در مورد آن‌ها یافت می‌شود، اما «ضدِ موزه‌ها» نیز این‌سو و آن‌سوی دنیا بساط تنقیدشان به راه است و با این‌که اغلب صدایشان شنیده نمی‌شود، در مذمت این دیرینکده‌ها کوتاهی نمی‌کنند. یکی از این افراد موریس مرلو پونتی، فیلسوف فرانسوی است که تا وقتی زنده بود، هرگز حاضر نشد، بپذیرد موزه مکان بدردخوری است. او معتقد است موزه‌ها بر اساس یک پیش‌داوری و با تزریق ‌رسوباتی تاریک قصد دارند به مردم بقبولانند تنها آن‌چه اصیل است، باید حفظ شود و آن‌چه اصیل نیست، سزاوار کمترین حراست و نگه‌داری است. به نظر می‌رسد مفهوم نهفته در این گفته پونتی حقیقتی نگران‌کننده با خود به همراه دارد. آیا آن‌چه به‌عنوان آثار تاریخی و باستانی در موزه‌ها به مراجعین نشان داده می‌شود، تمام تاریخ و جمهورِ واقعیات محقق‌شده در ماضی است؟ به نظر می‌رسد باید با افزون کردن تردید در انگاره‌های پیشینمان یک بار دیگر و از نو به موزه‌ها و کارکردهایشان بنگریم. موزه همان‌قدر که می‌تواند ایده رستگاری پیشینیان را به ما نشان دهد، می‌تواند افشاکننده توهمِ پایان و توهم بودن آمال آن‌ها نیز باشد. یک نوع آرزو و هراس گیلگمشی و یک منطقه مرزی افسون‌وار با خلسه‌ای ابدی.

۲
بیشتر ... دیدن ادامه » کسانی که با بی‌میلی یا نوعی اجبار موزه را برای سپری کردن ساعاتی از اوقاتشان انتخاب می‌کنند، خیلی زودتر از آن‌چه پیش از آمدنشان به موزه فکر می‌کردند، کسالت به سراغشان خواهد آمد. در چنین احوالاتی آثار محبوس در محفظه‌های شیشه‌ای بهترین سوژه برای پرتاب ما به تخیلاتمان می‌شوند. مثلا اگر استخوان‌های خردشده و روی‌هم انباشته‌شده چند هزار ساله ناگهان به یکدیگر متصل شوند، بهترین اقدام کدام است، یا در صورت دزدیده شدن این آثار چه اتفاقی می‌تواند بیفتد؟ گاهی برای حصول به پاسخی درخور پای محاسبه اعداد، ارقام و ارزش تجاری آثار را نیز به تخیلمان باز می‌کنیم. به همین خاطر است که آندره مالرو بر این باور بود موزه‌ها تخیل ما را فعال می‌کنند تا خلاقیت‌های بشری را به یاد بیاوریم. اما شاید این گمانِ سانتی‌مانتال مالرو تمام حقیقت نباشد؛ چراکه موزه‌ها بیشتر برانگیزاننده تخیلات اقتصادی‌اند. بیل گیتس میلیاردر و بنیان‌گذار مایکروسافت نمونه بارز یک گالری‌دار است. گیتس در کنار مدیریت بر مایکروسافت یک مجموعه‌دار بزرگ هم است. او از نفیس‌ترین مجموعه‌های عکس تا اثر «یادداشت‌های یک نابغه» لئوناردو داوینچی را در خانه‌اش دارد. این آثار برای او نشانه چه هستند؟ یکی از پاسخ‌های نزدیک به حقیقت می‌تواند این باشد: تضمین جایگاه او در جهان اقتصاد!

۳
موزه‌ها برای شیفتگان همچون کلاسی درس، تامل‌برانگیز و پر از نکته به نظر می‌رسند. بهترین نقاطی که در آن می‌توان پرتره‌هایی از کتاب‌های پرشمار تاریخی موجود در کتاب‌خانه‌ها و کتاب‌فروشی‌ها را از نزدیک دید زد. آندره مالرو در «موزه بدون دیوارها» موزه‌ها را تقدیس می‌کند و آن‌ها را اتحاد تاریخ و جاودانگی می‌داند. در کتاب «ضد خاطرات» نیز بر آن است که: «من موزه‌های عجیب و غریب را دوست دارم، زیرا آن‌ها با ابدیت بازی می‌کنند.» اما تلقیات همیشه به شیرینی توصیفات مالرو نیست. واقعیت این است که موزه‌ها مبتنی بر جعلی تاریخی از تاریخ هستند. هیچ‌کس نمی‌تواند مدعی شود که آن‌چه به‌عنوان بازمانده‌های دوره‌ای تاریخی به ما نشان داده می‌شود، تصویری صحیح‌تر از آن‌چه موزه‌ها قصد دارند در ذهن ما ثبت کنند، باشد. نوع پوشش و سبک زندگی دو دوره نزدیک به یکدیگر می‌تواند بسیار راحت‌تر از پندار ما یا کاملا متفاوت‌تر از آن‌چه در تصوراتمان بدان آلوده شده‌ایم، باشد. موزه‌ها کارها را از چرخه شرایطی که آثار در آن زیسته‌اند، دور می‌کنند و چنان می‌نمایند که مثلا آثار تمدن شوش یا بین‌النهرین یا سیلک کاشان از همان آغاز در لوور فرانسه گرد آمده‌اند. موزه‌ها این باور را می‌رسانند که هنرمندان جدا تافته‌هایی دورافتاده‌اند و موزه سعی دارد این نمونه‌های «نبوغ» بشری را در جایی جمع کند و به مثابه فخری برای بشریت به نمایش بگذارد. سال‌هاست که در هر شهر و پایتخت بزرگ موزه‌های مختلفی فعال هستند؛ موزه‌هایی که اگر در یک طرفشان عظمت هنرنمایی گذشته به نمایش گذاشته ‌شده، اما بخش‌های دیگرش نیز مبدل به نمایشگاه اشیای غارت‌شده توسط پادشاهان که هنگام شکست دیگر ملت‌ها جمع‌آوری شده‌، گشته‌اند. نمونه می‌خواهید؟‌ همین موزه لوور خودمان که در قسمتی از آن تَلی از غنایم ناپلئون با غمی ابدی – ازلی در موقعیتی کاملا محزون گردآوری شده‌.

۴
اشیای سرد و خاموش، قربانی‌های ایام، پارچه‌های پیچ‌وتاب‌دار، البسه پرزرق‌وبرق، جواهرات درخشان یا طلا و نقره، زمرد و یشم، اسباب منزل، چادر و خانه، قالی‌ها، گلیم‌ها، بطری‌ها، ظرف‌ها، کمان‌ها، اسباب یدکی، آثار هنری به یغما رفته با توجیه در دسترس بودن همگان چنان شایسته پاس داشتن می‌شوند که گاه این واقعیت فراموش می‌شود که همه آن‌ها در زمان و موقع خودشان، درنهایت چیزی فراتر از بهبودبخش و ارتقادهنده جریان زندگی روزمره‌‌ نبوده‌اند. آن‌ها باید ستوده شوند، چراکه موزه تاجر تجربه‌ها است؛ تجربه‌های تمدنی و تجربه‌های هنرمندانه. مدعی فرهنگ است، خود را بر تجربه‌های زنده بنیان می‌کند، و بر مدار آن‌ها می‌چرخد، درحالی‌که هیچ نسبتی با آن‌ها ندارد، جز آن‌که آن‌ها را در محیط خود می‌خشکاند. موزه ابزار، وسایل، زیورآلات، عناصر تزیینی و وسایل در گنجه یک خانه و فرهنگ را جابه‌جا می‌کند و آن‌ها را سترون و عقیم می‌سازد.
نوربرت لینتن در کتاب «تاریخ هنر مدرن» در تحلیل جایگاه موزه می‌نویسد:‌ »موزه‌ها تبدیل به خزانه اشیای قیمتی تاریخ‌ شده‌اند، و آن‌چه در آن‌ها می‌بینیم، تنها جزئی بسیار کوچک از دریای تاریخ و اشیای گران‌بهاست. در موزه هیچ چیزی غیرمنتظره نیست، و هیچ مواجهه‌ای صورت نمی‌گیرد.» موزه‌ها و تفکر پشت‌پرده آن‌ها حتی اگر آثار موجود در آن‌ها نیز بخواهند چیزی بیش از خود را به ما بدهد، مانع می‌شود و نمی‌گذارد که از حدود دیوارهای آن بیرون برویم. موزه می‌خواهد به ما نشان دهد که هر اثر نه در دل تاریخ، بلکه در یک تقدیر ضروری رخ داده است. ما نیز شبیه انسان‌هایی بی‌غرض تربیت شده‌ایم که درنهایت در محیط آرام موزه گام به گام قدم می‌زنیم و به جز پروای «فرم صرف» مطلوب دیگری در سر نداریم.

۵
سال‌هاست که موزه رفتن حتی آن تفرعن و پُز همیشگی طبقه متوسط را نیز همراه خود ندارد. دیگر مخاطبان موزه، چیزی فراتر از گردشگران روزهای تعطیل و روشن‌فکران آخر هفته نیستند و موزه‌ها با استراتژی‌ها و امکانات آب‌رفته‌شان چیزی فراتر از مکانی جان‌فرسا برای گذراندن فراغت در افکار عمومی شناخته نمی‌شوند. تنها دل‌خوشی و ضدعمل سال‌های اخیر مراجعین هم فقط خلق هویت و اعتباری جعلی و قشری با کمک یک موبایل و پایه سلفی است تا مگر راه نجات و رستگاری برای دو طرف برای مدتی فراهم شود. موزه‌ها همچون آرزویی جاودانه و مومیایی شده‌اند. بسیاری از آن‌ها به قتلگاهی مخوف می‌مانند که اشیای آن‌ها همچون تونل وحشت شهرهای بازی هراس را مثل یک سمفونی رعب‌آور نت به نت برایمان می‌نوازند. تکه‌های مستعمل باقی‌مانده از یک روایت تاریخی همچون بندگانی شرمگین میزبان نگاه‌های مراجعین هستند و اشیای موجود در موزه‌ها در دنیایی بی‌حرکت و در خویش فرورفته به تبعیر سارتر فی‌نفسه غنوده‌اند.
مارشال برمن زندگی خیابان را به نوعی «رقص گروهی» تشبیه کرده است. به زعم برمن شهر محمل تجربه‌هاست؛ تجربه‌های زنده. در اندیشه او خیابان در مقابل تجربه‌های موزه‌ای قرار می‌گیرد. خیابان یعنی جست‌وجو برای زیبایی در جایی که گمان نمی‌رود زیبایی در آن‌جا یافت شود. این دستور از روزگار مارکس و انگلس، دیکنز و داستایوسکی از احکام پایان مدرنیسم بوده است. موزه‌ها اما با بزرگ شدن دنیای کودکان پس از نخستین بازدیدهایشان در سنین پایین همانند قهرمان شکست‌خورده داستان‌ها، خلع سلاح می‌شوند و اگر چندین دهه بعد بار دیگر تجربه بازدید نصیب آن کودک که یحتمل به میان‌سالی رسیده حاصل شود، مشاهدات تنها به برآمدن آهی نوستال‍ژیک منجر خواهد شد. عصر طلایی موزه‌ها سر رسیده است. موزه خوابی زمستانی و شاید فرصتی خوب برای گذراندن مرخصی ساعتی سربازان در روزهای سرد آن شده است و دیگر هیچ.

۶
تجربه زیست ونگوگ به‌عنوان یک نقاش و هم‌چنین دوستی او با گوگن و تاثیری که این دوستی بر نقاشی او گذاشت، یکی از تجربه‌های غمگنانه هنری است. گوگن برای ون‌گوگ معنای جهان و هستی نقاشانه بود، ون‌گوگ بدن خویش را مثله کرد تا به گوگن تقدیم کند و به او که نمونه غایی نقاشی می‌دانستش، بپیوندد. گوش خود را برید تا خود را در کلیت نقاشانه و وجود گوگن غرقه کند و نقاشی خود را تطهیر کند. پس از آن‌که ونگوگ با چاقو در پی گوگن افتاد و گوگن از پیش او رفت، دو صندلی در دو فرم متفاوت با چیدمانی متمایز تعبیه کرد و به تصویر کشید. یکی از آن خود و دیگری از آن گوگن.
صندلی گوگن با شمع، کتاب و به‌صورتی زیبا به تصویر درآمد و صندلی ون‌گوگ غم‌زده، دلگیر و ماتم‌زده از فراغ گوگن در سکوتی جاوید زانو در بغل گرفت. در این دو تصویر ما با «پیپی خاموش در تقابل با شمعی روشن» و «کیسه توتون در تقابل با دو رمان که با کاغذی روشن و سرزنده پوشانده شده‌اند» مواجه می‌شویم. در این دو اثر سبک ون‌گوگ، اتودها، غم‌ها و دردهای او، فراق و وصل او با گوگن آشکار است. موزه با این دو اثر چه می‌کند؛ یکی را به موزه‌ای در پاریس و دیگری را به نیویورک می‌برند. نیرویی پنهان تنها دوست دارد انبار اشرفی‌اش را سال به سال فربه‌تر کند و با تنظیم مانیفستش بر محور شفقت به خلق، رذایل کاسب‌کارانه و حسِ تملک و جلوه‌فروشی با آن را ارضا کند.

۷
ناظران معصوم و گاهی بی‌شناسنامه و سرراهی تاریخ نیز در دوئل نابرابر آنتاگونیست و پروتاگونیست پیرامون موزه قربانیان ابدی هستند. خنده‌ای از سر تمسخر، خمیازه‌ای از فرط عدم جذابیت، عکسی تبخترآمیز به رسم یادگاری با آن‌ها و دست‌های نوازشگر هرازچندگاهِ کارشناسان باستان‌شناسی موزه تنها قرین و همدم‌های آنان هستند. منجمدشدگان موزه‌ها همچون «اختاپوس‌ها» و «خرچنگ‌ها» اسرارآمیزند. هیچ نشانه‌ای از تجربه‌های زیست اولیه در آن آثار نیست. آن‌ها صرفا ابژه‌های نگاه ما هستند و خود نمی‌توانند نگاه کنند، چراکه دیدن و حرکت با هم روی می‌دهند و در هم تنیده شده‌اند. حال آن‌که آن‌ها در جای خود خشک ایستاده و در قالب مقررات و ضوابط گاهی جابه‌جا می‌شوند. موزه آثارش را که در هیجان و تب و تاب یک زندگی آفریده شده‌اند، به عجایبی از جهانی دیگر تبدیل می‌کند، و نفس زنده آن‌ها را در فضای پر از رخوت و تحت شیشه‌های محافظتی می‌گیرد. ستاره اقبال موزه‌ها چه از نوع مادام توسویی و آرمیتاژی‌اش و چه از کلبه‌‌های محقر جهان سومی‌اش در دو دهه اخیر افول کرده. آن‌ها هستند که باشند و ما نیز می‌رویم که رفته باشیم و بلکم بر سیاهه سلفی‌های پرزرق‌وبرقمان افزوده شود. وقت آن فرا رسیده است که در قرن بیست‌ویکم یک بار دیگر از خود بپرسیم موزه‌ها چه می‌دهند؟ چه می‌گیرند؟ ما را به کجا می‌برند؟ آیا موزه میراث‌دار اصیل‌ها در مقابل نااصیل‌ها است، یا آن‌که فقط هوشیاری دزدان را به ما می‌دهد؟
Ali و ابرشیر این را خواندند
حمیده صالحی نژاد این را دوست دارد
به به بر دوست آلکاترازی ام و نگاه همیشه ویژه اش...
با قلم تو دوست گرانقدرم بهار تیوال,بهاری تر میشود.. خوشحالم از این اشتراک پربارت...
دوست دارم در رابطه با مرقومه فخیمه ات چیزکی بگویم‌ ... اینکه ای بسا استقبال ملت حماسه آفرین از موزه لوور در تهران خصوصا ... دیدن ادامه » در اوایل فرودین ۹۷ ؛ شاید به مثابه پدیده ایی تحلیل شکن یا ضد تفسیر های رایج و غیررایج قابل استناد باشد:)
استقبال هیستیریک تا مرحله گذاشتن نوزادی در پایه های مجسمه دومینیک قدیس( که الحاق آن به موزه لوور مربوط به سنه هجدهم میلادی بوده)برای گرفتن عکس یادگاری توسط والدین ارزشی طفل مذکور، عملی بن فکنانه و واجد تحلیل نو درافکندن است در رابطه با این تاجر تجربه ها و آرزویی جاودانه و مومیایی شده :))))
۲۱ فروردین
ابرشیر جان؛ عندلیبِ مدروس؛ شجره‌ی طیبه تیوال؛ بی‌محابا و ناگهانی فاش می‌گویم: امسال دیگر سال دیدار است. ختم کلام. نقطه سرخط.
شاکر درگاه عبودتیم که فرصتی پیش آورد تا با میل‌های بافتنی‌ام رد نخ کاموای خوش‌رنگ و گرانبهایت را بگیرم و با هم در بافتن پوشینه‌ای ... دیدن ادامه » مفید هم‌داستان شویم. هرچند دو سر آهن‌ربایم اخته است از توان جذبی درخور شما، لکن همچو یک ماهی آزاد به کورنوگرافی رقصت در مسیلِ جلگه‌های حاصلخیزِ همراهی‌های سالهای اخیرت با نگارنده می‌پردازم و اعتکافی از جنسِ عیش مدام برای خویش دست و پا می‌کنم.
عمده آفات معرکه‌ها و آداب جعلی هنریِ طبقه میانمایه در این اماکن همگی مبتلا و یگانه محصورین دام نمایش‌هایی چنین نازل‌اند.
۲۱ فروردین
خیلی خیلی ارادتمند هستم و چه خبر خوشی دادی رفیق خردمند و با فضیلتم ...بسیار بسیار مشتاق دیدارت و استفاده از محضرت هستم که جملگی برایم فایده و نصیب و آموختن است.
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برنامه های برج آزادی برای نوروز اعلام شد | عکس
در گفت و گو با رئیس مجموعه برج آزادی
» برنامه های برج آزادی برای نوروز اعلام شد
... دیدن متن »

مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی با برنامه های ویژه در ایام نوروز خدمات گردشگری ارائه می دهد.
نعمت اله پایان  رئیس مجموعه فرهنگی هنری برج آزادی گفت: در شکفتن جشن نوروز برای هموطنانمان در همه ی سال سرسبزی جاودان و شادی، اندیشه ای پویا و برخورداری از نعمات خدادادی آرزومندیم و برای آغاز سال برنامه های متنوعی تدارک دیده ایم.
پایان ادامه داد: مجموعه برج آزادی با حمایت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و همکاری شهرداری منطقه ۹ تهران در این ایام برنامه های ویژه ای برای گردشگران نوروزی تدارک دیده است. طبق روال هر ساله، در روزهای نوروزی درهای بام برج آزادی به روی بازدید کنندگان گشوده خواهد شد.
وی با اشاره به برپایی سفره هفت سین نوروزی که به همت سهیلا رضائیان در داخل برج انجام می شود افزود: برپایی جشنواره و نمایشگاه سوغات و صنایع دستی «نوروزگاه ۹۷»، نمایشگاه های تجسمی، اجرای مراسم آیینی اقوام ایرانی، برنامه‌های ویژه کودک و نوجوان، اجرای موسیقی محلی و اقوام ایرانی، نمایش و استند آپ کمدی از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در این ایام است.
ویژه برنامه های بهارانه مجموعه برج آزادی از دوم تا دوازدهم فروردین ۹۷ از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ عصر در میدان و برج آزادی برگزار می شود.

Mhh این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 جشن امضا آثار آیدین آغداشلو | عکس
» جشن امضا آثار آیدین آغداشلو
... دیدن متن »

روز پنج شنبه مورخ ۲۴ اسفند ۹۶ ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹، جشن امضا آثار آیدین آغداشلو در کتابفروشی چتر واقع در خیابان انقلاب حد فاصل خیابان ۱۲ فروردین و فخر رازی پلاک  ۱۲۸۶ برگزار می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 فراخوان نمایشگاه پست آپوکالیپتیک سه و چهار، از سوی گالری ایده پارسی منتشر شد | عکس
» فراخوان نمایشگاه پست آپوکالیپتیک سه و چهار، از سوی گالری ایده پارسی منتشر شد
... دیدن متن »

پست آپوکالیپتیک نمایشگاهی سالانه و میان رشته ای است که توسط گالری ایده پارسی برگزار می گردد، و هدف آن ارتقا سطح تجسمی و همچنین ارایه نمایشگاه هایی با رویکرد پژوهشی - هنری می باشد . در این نمایشگاه معماران، نقاشان، عکاسان، طراحان صنعتی، طراحان مُد، مجسمه سازان و سـایر هنـرمندان میتوانند  شرکت نمایند .  نمایشگاه پست آپوکالیپتیک اول و دوم در خرداد و تیر ماه سال ۱۳۹۶ ، برگزار گردید، که با استقبال خوب هنرمندان و اساتید و علاقه مندان به هنر روبرو شد . و در همین راستا پست آپوکالیپتیک ۳ و ۴ که شامل دو نمایشگاه مجزا خواهد بود در سال ۹۷ برگزار خواهد شد . علاقه مندان به ارسال اثر برای این نمایشگاه می توانند شرایط فراخوان را در وبسایت رسمی گالری ایده پارسی و سایر سایت های هنری مطالعه نمایند .

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
عیدی تیوال‌پلاس به اعضای تیوال | عکس
عیدانه تیوال‌پلاس
» عیدی تیوال‌پلاس به اعضای تیوال
... دیدن متن »

اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.
با عضویت در تیوال‌پلاس می‌تونید از  همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو، اسنپ، دلیون، شهر کتاب آنلاین، اسنپ‌فود، مدیسه، نوار و همینطور تخفیف حضوری ۲۰٪ کافه‌ها و فروشگاه‌های عضو باشگاه تیوال‌پلاس بهره‌مند بشید.
با فرا رسیدن سال نو تیوال‌پلاس در نظر داره از تاریخ ۹۶/۱۲/۲۰ تا ۹۷/۱/۷ با ارائه‌ی تخفیف ۱۵٪ برای خرید و ۲۵٪ برای تمدید اشتراک، این فرصت رو فراهم کنه که بتونید از خدمات و امکانات جذاب و هیجان‌انگیز تیوال‌پلاس بهره‌مند بشید و تجربه‌ی خوبی رو کسب کنید.

 • اگر تا به حال عضو تیوال‌پلاس نبودید، می‌تونید با ورود به این بخش و وارد کردن کد eidi97 از ۱۵٪ تخفیف خرید اشتراک سه‌ماهه، شش‌ماهه یا یک‌ساله بهره‌مند بشید.
 • همچنین اگر عضو کنونی تیوال‌پلاس هستید، می‌تونید با ورود به این بخش عضویت خود را با تخفیف ۲۵٪ بصورت خودکار تمدید کنید یا به طرح دیگر ارتقا دهید.


تیم تیوال‌پلاس همواره در تلاش است با افزودن امکانات و خدمات تازه و جذاب، فرصت‌های لذت بخش و نابی را برای تمامی مشترکان به وجود بیاورد.
در پایان از همراهی صمیمانه‌ی همه‌‌ی کاربران عزیز تشکر میکنیم و سال خوبی را برای شما آرزومندیم.

سپاسگزار می‌شویم با در میون گذاشتن نظرات و انتقادات خود روی دیوار تیوال+ یا از طریق مکاتبه با ایمیل این بخش (plus@tiwall.com) ما را در بهبود هر چه بهتر این سرویس همراهی کنید.

۱۴ نفر این را خواندند
۱۴ نفر این را دوست دارند
من امسال 28 تئاتر دیدم /// یعنی بطور میانگین هر ماه دو تئاتر رفتم // یک رکودی هست خودش///25 تا تیوال بود سه تا ایران نمایش/// بازم حساب کردم تیوال پلاس نمی ارزه.../// آقا من نه از اسنپ فود موی خرم نه فروشگاه می رم یک چیزی به من بدهید که به درد نمایش وسینما وکنسرت ... دیدن ادامه » نه چیز جانبی...
۲۲ اسفند
با سلام
من عضو اولیه تیوال پلاس بودم - اوایل کار بدلیل شامل شدن تخفیف در بیشترین کارها عضویت به صرفه تر بود به مرور شامل تاترهایی می شد که فروش کمتری داشت..........اما مشکلی که من با تیوال پلاس مواجه ام این است که اعضا پس از انقضا دوره از سیستم حذف می شوند ... دیدن ادامه » یعنی اگر با فاصله زمانی دوباره بخواهند عضو شوند باید مثل یک عضو جدید ثبت نام کنند. و تخفیف اشتراک مجدد شامل آنها نمی شود. برای من که در سال گذشته حداقل بیش از 30 کار از تیوال تهیه کرده ام جالب نیست . شما باید اعضا وفادار را در رکورد خود حداقل چند ماه نگه دارید -- و یا طبق آماری که از خرید مشترکان دارید رتبه بندی کنید -
۰۴ فروردین
سلام
من عضویت تیوال + رو برای خودم تمدید نکردم به دلایل زیر:

1. نمایش های پر مخاطب و به طبع گران تر رو شامل نمیشه و نمایش هایی که مخاطب کمتری دارن و بلیط آنها معمولا ارزان تره رو شامل میشه.
2.آپشن های جانبی مثل تخفیف اسنپ هم برخی مواقع کار میکنه و اکثر ... دیدن ادامه » مواقع خیر.
3. امکان پس‌گرفتن بلیط در روز نمایش حداقل کاریه که برای مشترکین تیوال + میشه در نظر گرفت چرا که باجه همان بلیط رو به فروش میرسونه و کسی متضرر نمیشه.
4.اعضا پس از انقضا باید مثل یک عضو جدید ثبت نام کنند و تخفیف اشتراک مجدد شامل آنها نمی شود.

۱۵ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایشگاه فیلم و عکس هلنا
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه برگزیدگان دومین دوره جشنواره هنر ایران در پاریس | عکس
» نمایشگاه برگزیدگان دومین دوره جشنواره هنر ایران در پاریس
... دیدن متن »

آثار برگزیده جشنواره هنر ایران راهی پاریس شده اند تا در نمایش اروپایی خود مورخ ۳۰ بهمن نظر مخاطبان خارجی را هم دریابند، تفاوت های عمده این رویداد که پس از دوره های آرت اکسپوی ایران بدست آمده است معین تلاش تیم جشنواره و افرادی است که در کنار هم به این رویداد کمک کرده اند، در طول این دوره از جشنواره هنر ایران از بین ۴۷۷ شرکت کننده جشنواره ۲۸ نفر برگزیده شده اند. هر فرد می تواند یکی از آثارش را به دلخواه در تهران یا در پاریس برای نمایش ارسال کند. شرکت کننده های هر دوره از جشنواره در زمان داوری رزومه هنری خود را ارسال کرده اند ولی در بحث داوری به دلیل جوان گرایی جشنواره نظر به تنها رزومه هنرمند نبوده است و بیشتر سعی شده از خود اثر و برخورداری از استعداد ذاتی یک هنرمند حمایت بیشتری شود.
در بین شرکت کنندگان این دوره آثاری از سبک های مختلف نقاشی به چشم میخورد که اغلب در دنیای امروزی هنر مشابه دارند و به نظر میرسد با این آثار فاصله چندانی با هنر معاصر جهان نداریم هر چند که از نظر آکادمیک هیچگاه تدریس هنر مقدور نبوده است اما می توان اصول تصویربرداری و قلم زنی حرفه ای را در آثار جشنواره به سادگی یافت و این نشان از آگاهی هنرمند از خلق اثرش دارد. البته در زمان انتخاب آثار واقعا بحث سواد هنری و دیدگاه آکادمیک مطرح نیست و تنها ایده پشت این انتخاب، ارزش قرار گرفتن آثار بر روی دیوار یک گالری معتبر بوده است. متاسفانه به دلیل محدودیت در تعداد انتخاب بسیاری از آثار خوب دیگری که در بین آثار ارسال شده نمایان هستند با اختلاف امتیاز بسیار کمی در بین آثار برگزیده قرار نمی گیرند اما هر فرد حرفه ای واقف به هنر امروز که سری به آثار جشنواره بزند به راحتی می تواند آثار برگزیده هر دوره را جدا کند.
در بین آثار نقاشی این دوره مفهوم گرایی و شخصیت پردازی بیش از موارد دیگه به چشم میخورد و بدیهی بود که به همین نسبت خروجی برگزیدگان جشنواره هم به این سمت گرایش پیدا کند، سبک هایی که نشان از دقت هنرمند به عناصر مجاز وجودی به ازای سطح نگری با رسم تصویر گردید. همین طور برای اولین بار سعی شد حتما آثاری که به روش دیجیتال خلق شده اند هم مورد داوری قرار گیرند، در بین واژگان فراخوان ذکر شده بود که سبک و موضوع آزاد است و میان رشته ها هم مادامی که عنصر نقاشی در آنها رعایت شده باشد قابل ارائه هستند در بین آثار برگزیده دو اثر نقاشی یکی به سبک کاملا دیجیتال و دیگری به سبک کلاژ به چشم میخورند که همچنان از توضیح عینه تصویر مقابل خود دوری کرده اند و به ترسیم آنچه در پس ذهن هنرمند از سوژه بوده است، پرداخته اند.
در بین برگزیدگان عکاسی هم میتوان نگاه متفاوت هنرمندان که خارج از حیطه محبوب پسند پرتره بوده است را به صورت واضح دید، هنرمند اغلب به اتفاق داخل کادر ویزور خود توجه دارد تا به زیبایی بصری و رنگ و لعاب دوربین دیجیتال، شبیه به نگرش داوری بخش نقاشی، در عکاسی هم سعی شده بود تا به آثاری که در رویداد های هنرهای تجسمی کمتر دیده می شوند مانند عکاسی تیاتر هم توجه شود، یا به مستند نگاری هایی اجتماعی که به دلیل فروش پایین تر کمتر مورد استفبال گالری داران قرار می گیرند. اما فتومونتاژ و photo manipulation هم همیشه در بین آثار هنرمندان برجسته دیده شده اند و واضح است که در خروجی جشنواره ای با نگرش هنر معاصر این سبک از آثار هم به چشم بخورد.
میانگین سنی هنرمندان شرکت کننده در این دوره ۲۹ سال است و اغلب هنر را سالها به صورت حرفه ای دنبال کرده اند. در کل تعداد شرکت کننده های زیر ۳۰ سال جشنواره حدوده ۷۳ درصد از کل هست و در بین منتخبین جشنواره هم شرکت کننده های زیر سی سال ۲۰ نفر و بالای ۳۰ سال ۸ نفر هستند.

اسامی هنرمندان برگزیده این دوره در بخش نقاشی:

• بهار مجد
• زهیر حسین جواهری
• ارشاد رفتاری
• سمیه فعال محمدعلی
• مهنوش پورحسینی اکبریه
• احسان ضیا
• نیلوفر محمدی فر
• الهام قاسمی صوفلو
• زهرا پرکاه
• نیلوفر محمدی فر
• سامان پاریزی
• جواد محمدی صبا
• بهاره غنیان
• ملیحه غفوریان
• مهری پور بزرگ لنگرودی

هنرمندان برگزیده این دوره در بخش عکاسی:

• میلاد کارآموز
• فراز حبیب الهیان
• مهسا علافر
• سهیلا مرادی
• مهدی اوجاقی
• سمیرا سلیمانی نژاد
• مهدی ناظری
• سپهر سهامی فرد• شورش مباشری
• علی خاتم ساز
• محمد پورنعمتی
• پژمان دیانی
• مرجانه پورحسین
• آرزو صادقی نجف آبادی

در پایان ضمن تشکر از همراهان جشنواره هنر ایران در تهران گالری های علیها، هپتا، سیحون، نگارخانه ۲۶ و ایده پارسی، همین طور خانه فرهنگ ایران در پاریس، موزه هنرهای معاصر تهران و پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه مرکز آنی
گالری رج در آخرین نمایشگاه سال ۹۶ میزبان نقاشی‌های مجتبی تقوایی هنرمند پاپ آرت خواهد بود. | عکس
نمایشگاه نقاشی های مجتبی تقوایی با نام مرکز آنی در گالری رج
» گالری رج در آخرین نمایشگاه سال ۹۶ میزبان نقاشی‌های مجتبی تقوایی هنرمند پاپ آرت خواهد بود.
... دیدن متن »

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، تقوایی در این نمایشگاه ۲۵ اثر در ابعاد متغیر کوچک تا بزرگ را در معرض نمایش علاقه‌مندان در گالری رج از تاریخ جمعه ۱۱ اسفندماه خواهد گذاشت. این آثار را می‌توان همچون دیگر آثار تقوایی در راستای پاپ آرت و حتی پست پاپ آرت دسته بندی کرد.
تقوایی که کارشناس ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره دارد از سال۱۳۹۴ با نمایشگاه «اشتباهات و ترس ریختن‌ها» اولین نمایشگاه انفرادی خود را در گالری خورشید گذاشت و تا به حال در چند نمایشگاه انفرادی و گروهی شرکت داشته است. او علاوه بر مدیوم نقاشی، تصویرسازی را نیز دنبال کرده است که می‌توان به همکاری او و انتشارات نیماژ اشاره کرد. تقوایی در کارنامه هنری خود آهنگسازی برای نمایش و فیلم‌های کوتاه را نیز داشته است.
او در بخشی از مقدمه‌ای بر نمایشگاه خود آورده است: «سال‌ها از جنگ بزرگِ شمالی‌ها می‌گذشت. روزی که اجسام غول‌آسا اولین بار در آسمان دیده شدند، مدت‌ها بود که مردم از یادِ جنگِ موحش دور شده بودند. و بازهم سال‌ها طول کشید که دریابند این سایه‌ی جنگ بزرگ دیگر است. پس بزم و عیش و رقص به پا شد، چه آن‌که سایه‌ای وسیع حالا در آسمان بود و صاحب سایه مبهم، پس اضطراب چیره شد، تنش پیروز شد و رقصی بی‌پایان درگرفت. رفتگان هنوز رنگی بودند که ترس نیامده ی بزرگ هم ‌رنگ‌به‌رنگ ظاهر شد. افسارگسیخته. قضاوت حالا روزبه‌روز محوتر و بی‌جان‌تر می‌شد، جزئی‌ترین‌ها به نفع کلیات هم تقلیل و هم اعتلا یافته و در فضایی دورادور پشت ابرهای بسیارِ هر شبِ بارانی مأوایشان بود. به هم سایش، لغزش و غلتش داشتند.»
نمایشگاه «مرکز آنی» تا ۲۱ اسفندماه سال جاری ادامه خواهد داشت که علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه به جز شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ برای بازدید به مکان گالری رج واقع در خیابان بهشتی (عباس آباد)، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، شماره ۴، واحد ۳ رجوع کنند.

بامداد این را دوست دارد
کارهای خوبی بودن . اما هیچ ربطی به پاپ ارت نداشتن
۱۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه جنگ و صلح
نمایشگاه «جنگ و صلح» افتتاح شد | عکس
» نمایشگاه «جنگ و صلح» افتتاح شد
... دیدن متن »

نمایشگاه «جنگ و صلح» با مجموعه آثار سحر خلخالیان، در گالری آریانا افتتاح شد. این نمایشگاه که تا روز دوشنبه ادامه دارد شامل آثار مجسمه‌سازی، نقاشی و پرفورمنس سحر خلخالیان است که به موضوع جنگ و صلح می‌پردازد.  
سید احمد محیط طباطبایی، رئیس ایکوم (کمیته ملی موزه ها) که حامی برگزاری این نمایشگاه بوده است، در یادداشتی برای نمایشگاه جنگ و صلح نوشت: کمیته ملی موزه های ایران معتقد است که هر فعالیتی که به نوعی تفکر صلح آمیز را در ذهن مخاطبان ترویج می کند و هر عمل فرهنگی و هنری که نتیجه آن نزدیک شدن آدم ها به یکدیگر و کم شدن رفتار خشونت آمیز در سطح جهان بشود، امری است که باید آن را امری فرهنگی – موزه ای، در راستای تحقق صلح و پرهیز از خشونت در جهان برشمرد. 
در این یادداشت آمده است: هنرمند جوان اما با تجربه، خانم سحر خلخالیان از طریق آفرینش آثار هنری و با گفتن نبایدها ما را متوجه بایدهایی کرده است که مدتی است از زندگی ما حذف شده اند و در پس همه این نداشته ها به ما می گوید که باید این خلاء را با چیزی پر کنیم که آن، تفکر صلح آمیز است. تفکری که سبب می شود یکدیگر را تحمل کنیم و تلاش کنیم در جهت شناخت هم و دانستن ویژگی های یکدیگر و باور به اینکه کسی از دیگری برتر نیست و این روح انسانی است که باید محترم و محفوظ بماند. 
سحر خلخالیان، متولد ۱۳۵۵، طراحی و نقاش ایرانی است که به صورت تجربی در آلمان به فراگیری هنر مشغول بوده و در سن بیست سالگی به ایران بازگشته است. این هنرمند، نوه هوشنگ پزشک‌نیا؛ از صاحب‌نام‌ترین هنرمندان نسل اول مدرنیسم ایران و از نقاشان پس از مکتب کمال‌الملک است. عموم آثار سحر خلخالیان تلفیقی از هنر مدرن و ایرانی است.
نمایشگاه «جنگ و صلح» دیروز جمعه با حضور جمعی از هنرمندان، اصحاب رسانه و علاقه مندان در گالری آریانا واثع در خیابان فیاضی افتتاح شد. 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«گلچوب»باغی از گل های بازیافتی | عکس
در نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی برپاست
» «گلچوب»باغی از گل های بازیافتی
... دیدن متن »

«گلچوب» نمایشگاهی از هنر بازیافت با تابلوهای محمدمهدی حکیم الهی از دوم اسفند در نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی برپاست.
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای انقلاب اسلامی، این نمایشگاه با ارائه بیش از ۳۰ قاب از ساخته های هنر بازیافت تا دوازدهم اسفندماه در نگارخانه مهر به کار خود ادامه می دهد. «گلچوب» ترکیبی از ظرافت و طبیعت است و حکیم الهی هر روز با برگزاری کارگاه، این هنر را به مخاطبانش آموزش می دهد. این نمایشگاه حاصل تلاش خلاقانه این هنرمند با استفاده از دانه، هسته، برگ و به طور کلی مواد طبیعی بر چوب است. این آثار با استفاده از مواد قابل دسترس و کم هزینه و از محیط طبیعی اطراف ساخته می شوند. به دلیل اینکه تمام کارهای انجام شده‌ به شکل گل هستند، نام این کار را گلچوب گذاشته اند. 
محمدمهدی حکیم الهی متولد سال ۱۳۳۲ شهرستان خوانسار است. او از زمان کودکی علاقه خاصی به نقاشی و کارهای هنری داشته اما در ابتدا شغل مکانیکی را انتخاب کرده و پس از بازنشستگی در این پیشه به کارهای هنری پرداخته است و سرانجام در سال ۸۵ هنر گلچوب را ابداع و تاکنون بیش از ۴۰۰ اثرهنری خلق کرده است. 
نمایشگاه گلچوب از ۲ تا ۱۲ اسفند ساعت ۹ تا ۱۹ در نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی میزبان علاقمندان به هنر و طبیعت است. این نمایشگاه صرفا روز پنجشنبه دهم اسفند دایر نخواهد بود. 
نگارخانه مهر فرهنگسرای انقلاب اسلامی در بزرگراه شهیدنواب صفوی، تقاطع پل کمیل ، ابتدای کمیل شرقی واقع شده است. 

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با عرض سلام و ادب
به تمامی دوستانی که از هنر والای نقاشی لذت میبرند توصیه میکنم حتماً به دیدن این نمایشگاه بی نظیر بروند.
یکی از بهترین نمایشگاه های تمام عمرم بود و علاوه بر اینکه بسیاری از کارهای استاد رو که تا حالا ندیده بودم همش رو داره، اینبار موزه هنرهای معاصر هم واقعاً سنگ تموم گذاشته و اقدام به چاپ نقشه این نمایشگاه در یک دفترچه راهنما کرده که بسیار کمک کننده است و اینکه خیلی از کارهای استاد هم چاپ کرده اند، مجموعه نقاشی ها و اشعار ایشون رو هم در یک پکیج نفیس به چاپ رسوندند که البته قیمت بالایی داره وگرنه حتماً خریداری میکردم. هنوز هم به دیدن این نمایشگاه خواهم رفت تا زمانیکه دایر هست. این نقاشی ها آنقدر جزئیات زیبا دارند که واقعاً با یکبار رفتن فرصت نمیشه همه را جزء به جزء دید.
اگر رفتید حتماً سعی کنید تماشای انیمیشن بسیار زیبای "هفت ... دیدن ادامه » شهر" رو از دست ندهید
امیر، عاطفه گندم آبادی و ابرشیر این را خواندند
نیلوفر ثانی و شکوه حدادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه عزیزان من
نمایشگاه گروهی عکس با عنوان (عزیزان من) | عکس
» نمایشگاه گروهی عکس با عنوان (عزیزان من)
... دیدن متن »

این نمایشگاه که  از تاریخ پنجشنبه سوم لغایت نهم اسفند در خانه عکاسان جوان برپا خواهد بود، شامل آثاری از پریناز معینی، مبینا توسلی، حمید صادق پور، مرجان امیرآبادی فراهانی، الهام صیامی ملکی، زیبا غیاثیان، مهنازملکی، مهوش رسولی، زهرا حسن زاده، فواد زارع، پیام شیرزادی ،سعیده باقرپور، ناهید سعیدی زاده، مهسا کلاهدوز، رقیه اسدالهی، محیا زورمند، سارا شاهرودی، پروانه عباسی،نسیم فراستی، مرجان ترکاشوند، مونیکا علیزاده، اورانوس علیزاده، محمدرضا مظفری، ایمان قریشی، هدا مولانا، پردیس کرمعلیان و مهدی رجب پور کاشف، می باشد.
علاقمندان به جهت تماشای آثار این هنرمندان می توانند از تاریخ پنجشنبه ۳ اسفند لغایت نهم اسفند از ساعت ۱۶ الی ۱۹ به آدرس: خیابان سید جمال الدین اسد آبادی (یوسف آباد)، خیابان چهارم ، پلاک ۳ . واحد ۳ (خانه عکاسان جوان مراجعه نمایند)
شایان ذکر است که افتتاحیه این نمایشگاه روز پنجشنبه ۳ اسفند از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در خانه عکاسان جوان برگزار خواهد شد و کیوریتور این نمایشگاه بر عهده : آناهیتا سیاوش و کیان دخت صادقی یان (صادق) می باشد

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برگزیدگان چهارمین جشنواره عکس نورنگار معرفی شدند/ افتتاح نمایشگاه آثار در باغ موزه قصر | عکس
» برگزیدگان چهارمین جشنواره عکس نورنگار معرفی شدند/ افتتاح نمایشگاه آثار در باغ موزه قصر
... دیدن متن »

سه شنبه طی مراسمی در باغ موزه قصر برگزیدگان چهارمین جشنواره عکس نورنگار معرفی و نمایشگاه آثار برگزیده افتتاح شد.
به گزارش مشاور رسانه ای جشنواره نورنگار، مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار برتر چهارمین جشنواره عکاسی نورنگار و اهدای جوایز برگزیدگان سه شنبه 24 بهمن ماه با حضور محمد فروغی مدیرعامل مجموعه نورنگار، محسن افشانی دبیر جشنواره، الهام پاوه نژاد بازیگر و چهره هایی چون علیرضا کریمی صارمی، کاوه فرزانه، محمود عبدالحسینی، داریوش محمدخانی و برگزیدگان در باغ موزه قصر برگزار شد.
امید محمدنژاد مدیر روابط عمومی جشنواره در ابتدای مراسم توضیح داد: همانطور که از ابتدا اعلام شد، قرار بود ما مراسمی را به عنوان اختتامیه داشته باشیم اما بر اساس نظر آقای فروغی به دلیل زلزله ای که در کرمانشاه رخ داد، این بخش را حذف کردیم و بنا شد با کمک خانم پاوه نژاد، هزینه اختتامیه به بهترین شکل در مناطق زلزله زده خرج شود.
وی تاکید کرد: این مراسم کوچک هم بنا به تعهدی که نسبت به برندگان جشنواره برای اهدای جوایزشان داشتیم برگزار می شود. البته اینکه ساده دور هم جمع شده ایم به آن معنا نیست که نمی توانیم بزرگترین سالنها را در اختیار بگیریم یا تشریفات بلد نیستیم. بلکه به این خاطر است که ما باید اول انسان باشیم و هنری که انسانی نباشد اساسا وجاهت آن زیر سوال است و انسانیت حکم می کرد به جای برگزاری اختتامیه، به فکر هموطنان کرمانشاهی مان باشیم.
در ادامه پاوه نژاد نیز بیان کرد: جا دارد تشکر عمیقی از مسئولان جشنواره داشته باشم، به عنوان یک انسان ایرانی تصمیمی را که در این جشنواره گرفته شده، بسیار انسان دوستانه می بینم و از آنجایی که تجربه ثابت کرده همیشه خودمان باید به داد خودمان برسیم، این اقدام را می ستایم.
وی افزود: یک چک ۱۵ میلیون تومانی از طرف نورنگار به من داده شد و پس از بررسی کاملی که توسط تیمی به نمایندگی از من در مناطق زلزله زده صورت گرفت، بخشی از این مبلغ در روستای پاتاق در کرمانشاه صرف راه اندازی یک کارگاه و سوله برای خیاطی شد. ما قراردادی با بیمارستانهای ارتش بستیم تا در این کارگاه گانهای پزشکی دوخته شود. ۶ تا ۷ میلیون نیز صرف خرید چرخ خیاطی و دیگر لوازم از جمله قیچی و پارچه و... شد.
این بازیگر ادامه داد: روستای مله کبود در ثلاث باباجانی نیز منطقه محروم دیگری بود که جزو منطقه صفر مرزی به حساب می آمد و فقط ارتش نیازهای اولیه مردم را برایشان برده بود و سرمای سنگینی در این منطقه وجود دارد. در این روستا ۲۰ خانوار زندگی می کنند که ما با بخش دیگر پول اختتامیه، ۲۰ بسته عیدانه برای خانواده ها تهیه کردیم، بلکه گره ای از کارشان باز کنیم.
پاوه نژاد در پایان گفت: این مبلغ بسیار بابرکت بود و من گزارش دقیق هزینه کرد آن را در صفحاتم در فضای مجازی اعلام خواهم کرد. در دوران و روزگاری که اکثرا دوست دارند تابلو و بولد باشند، اینکه از این مرحله یک گام عبور و نگاه و جهانمان را بزرگتر می کنیم بسیار قابل توجه است و خوشحالم در یک جشنواره هنری چنین دیدگاهی وجود داشته و به این کار خیر منجر شده است.
در پایان این مراسم مهران چراغچی بازار، سامان باقری، سیدروح الله هاشمی، امیرحسین کمالی، مرتضی رفیع خواه و افشین میرزایی به عنوان برندگان جشنواره در دو بخش «ایران من» و «بناهای باستانی و تاریخی ایران» معرفی و جایزه جشنواره، به همراه تندیس و دیپلم افتخار به آن‌ها اهدا شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
۳۰٪ تخفیف سایت نوار برای خرید آنلاین کتاب صوتی ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» ۳۰٪ تخفیف سایت نوار برای خرید آنلاین کتاب صوتی ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین و اسنپ فود و مدیسه که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم خرید کتاب صوتی با ۳۰٪ تخفیف در طول دوره اشتراک تیوال‌پلاس (سه‌ماهه، شش ماهه و یکساله) از سایت نوار هست.

شاید خیلی وقت‌ها فرصت کافی و یا مکان آروم و مناسبی برای کتاب خوندن نداشته باشید و این موضوع ممکنه باعث دوریتون از کتاب بشه، سایت نوار فرصتی رو فراهم کرده که در بین این مشغله‌ها در هر زمان و مکانی کتاب‌های مورد علاقتون رو با صدای گوینده‌های حرفه‌ایی گوش کنید و لذت ببرید.

دیگر امکانات و ویژیگی‌های سایت کتاب صوتی نوار:

- خرید کتاب برای مخاطبان مقیم خارج از کشور
- هدیه کتاب صوتی به دوستان
- بهره‌مندی نابینایان از سایت
- گوش کردن رایگان برخی کتاب‌ها
- کوپن هدیه
- کد تخفیف
- طرح اشتراک

سایت نوار را می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
اپلیکیشن اندروید | اپلیکیشن آیفون | توئیتر | گوگل پلاس | کانال تلگرام | اینستاگرام

توجه داشته باشید که کد تخفیف در اپلیکیشن اندروید قابل استفاده نیست و برای استفاده از کد تخفیف ابتدا با نام کاربری وارد سایت نوار شده و کتاب مورد نظرتون رو انتخاب کنید و سپس کد تخفیف رو وارد و بعد از خریداری کتاب از طریق بخش کتابخانه اپلیکیشن اندروید، کتاب خود را دریافت نمایید.
همینطور در اپلیکیشن آیفون سایت نوار، امکان خرید کتاب وجود ندارد و همانطور که در بالا اشاره شد، ابتدا وارد سایت نوار شده و کتاب مورد نظرتون رو خریداری کنید و سپس از طریق بخش کتابخانه که در اپلیکیشن موجود است کتاب خود را دریافت نمایید.

علیرضا، نسیبه متاجی، حمید یاری و نسرین احمدی این را دوست دارند
الان من می خوام از سایت نوار کتاب بگیرم کد اشتراکم چیه؟
۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف خرید از مدیسه ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» ۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف خرید از مدیسه ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال است به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ  و دلیون و شهر کتاب آنلاین و  اسنپ فود رو که یادتون هست؟ یک امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم اعتبار ۵۰.۰۰۰ تومانی خرید از فروشگاه اینترنتی مدیسه است.

برای آشنایی بیشتر با مدیسه، خلاصه‌ای از امکانات، ویژگی‌ها و محصولات این فروشگاه رو در ادامه براتون نوشتیم:
مدیسه یک سامانه خرید آنلاین هست که می‌تونید برند‌های مورد علاقتون رو در اون پیدا کنید. از پوشاک گرفته تا عطر و ادکلن و لوازم ارایشی و ... برخی از این برندها رو در تصویر زیر میبینم:

مدیسه به عنوان بزرگترین فروشگاه اینترنتی پوشاک ایران، ضمن تضمین اصالت تمامی کالاها، این اطمینان رو میده که با قیمتی مناسب، محصولی اصل از برترین برندهای جهان از قبیل GAP, H&M, Giordano, La Senza, Nike, Adidas, Oysho, Ray-Ban, Versace, Chanel, BVLGARI, Zara و ... رو به دست شما می‌رسونه تا تجربه‌ی خرید اینترنتی لذت‌بخشی داشته باشید.
علاوه بر این برندهای نام آشنا در ایران، مدیسه عرضه کننده‌ی برخی از معتبرترین برندهای جهانی است که پیش از این کمتر در ایران شناخته شده بودند. برندهایی نظیر TCP ,Nine West و یا برند فرانسوی Celio که هم‌زمان با فروش در فروشگاه‌‌های معتبر جهان، در مدیسه هم عرضه می‌شه.

کالای خریداری شده از مدیسه در روزهای هفته، ظرف ۲۴ ساعت بدون دریافت هیچ هزینه اضافی (برای خریدهای بالای یکصد هزار تومان) تحویل داده می‌شه، درضمن شما می‌تونید مبلغ خرید خودتون رو در محل و در لحظه‌ی دریافت کالا پرداخت کنید. مدیسه به شما این امکان رو میده که در صورت عدم رضایت از کالای خریداری شده، تا ۷ روز بدون کسر هزینه و دریافت کل مبلغ خریدتون کالا رو برگردونید. 

مدیسه رو می‌تونید از لینک‌های زیر دنبال کنید تا همیشه از تخفیف‌های هیجان انگیزش با خبر باشید:
کانال تلگرام | | اینستاگرام | گوگل پلاس | توئیتر

سید احمدرضا جوادپور این را خواند
لیلى شجاعى این را دوست دارد
چه جوری از تخفیفش استفاده کنیم؟
کد تخفیف داره؟
۱۸ بهمن
درود بر شما
با اشتراک تیوال+ در این‌باره خودکار راهنمایی می‌شوید.
۱۹ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان نمایشگاه گروهی نقاشی
» فراخوان نمایشگاه گروهی نقاشی "رنگ سروده ها ۲"
... دیدن متن »

شرایط شرکت در نمایشگاه:

موضوع: آزاد
تکنیک: ترکیب مواد
مهلت ارسال: تصویر آثار به همراه مشخصات اثر، مشخصات فردی و رزومه حداکثر تا تاریخ ۲۵ اسفند به آدرس تلگرام @Rangsoroude2fest جهت بررسی و اعلام نتیجه ارسال شود.
هر هنرمند می تواند حداکثر ۳ اثر جهت بررسی ارسال نماید.
تصویر آثار باید با فرمت jpg و حداکثر ۲ مگابایت باشد.
ثار راه یافته به نمایشگاه باید قابلیت نصب و ارائه (سیم، قاب، آویز..) داشته باشد.
بزرگترین ضلع هر اثر بیش از ۱۰۰ سانتی متر نباشد (بدون قاب)
آثار راه یافته به نمایشگاه در صورت تمایل هنرمند به فروش میرسند (قیمتهای پیشنهادی هنرمندان با بررسی گالری تائید می شود)
در پایان به تمامی هنرمندان شرکت کننده در نمایشگاه گواهی اعطا می شود.
نتایج داوری اردیبهشت ۹۷ اعلام خواهد شد.
تاریخ برگزاری نمایشگاه : خرداد ۹۷
محل برگزاری نمایشگاه : فرهنگسرای اشراق (فلکه دوم تهرانپارس، انتهای خیابان جشنواره، روبروی مترو فرهنگسرا)

 

فرناز رضائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
صادق تبریزی هنرمند شهیر ایرانی درگذشت | عکس
پایان پایه گذار نقاشیخط در ایران و هنرمند بنام مکتب "سقاخانه "
» صادق تبریزی هنرمند شهیر ایرانی درگذشت
... دیدن متن »

صادق تبریزی پایه گذار نقاشیخط در ایران و از هنرمندان بنام مکتب " سقاخانه "در سن ۷۹ سالگی در لندن درگذشت. 
تبریزی که  چندی پیش برای معالجه و درمان   به کشور  انگلستان رفته  بود در در لندن درگذشت.  خانواده تبریزی در گفتگو با خبرنگار ما   درگذشت این هنرمند را تایید کردند.
تبریزی   متولد ۱۳۱۷ در تهران بود. او  نخستین بار در سال  1338 نقاشی خط را روی یک پنل سرامیکی  کار کرد و به گواه  برخی کارشناسان و منتقدان  کار این هنرمند روی این پانل سرامیکی نخستین اثر نقاشی خط  است  که کلماتش به قصد خوانده شدن نوشته نشده است.
تبریزی  اوایل دهه ۱۳۴۰ نزد استاد علی اکبر کاوه خوش  نویسی را فراگرفت و پس از آن همزمان با رواج مکتب سقاخانه در میان شماری از هنرمندان، به سبک نقاشی- خط روی آورد.او در کنار پرویز تناولی، حسین زنده‌رودی، فرامرز پیلارام، مسعود عربشاهی و منصور قندریز مکتب سقاخانه را گسترش داد؛ مکتبی که ریشه در مکتب‌های قدیمی و میراث فرهنگی ایران داشت و قرار بود پلی میان سنت و دنیای نو بنا کند.
آخرین نمایشگاه خارجی این هنرمند شهیر ایرانی  در سال ۱۳۹۱  همزمان با «هفته هنری جهان اسلام» در لندن در یکی از گالری های این شهر برپا شد که بازتاب‌های متفاوتی در جهان داشته است. روزنامه ایرلندی «ایریش تایمز» او را «خنیاگر رنگ‌ها» دانست  که با نقاشی‌هایش، موجب نزدیکی فرهنگ‌ها به هم می‌شود. این روزنامه جمله‌ای به نقل از تبریزی به این مضمون آورده که «هنرقادر به نجات ما انسان‌ها از نابودی نیست؛ با این حال می‌تواند عواقب یک نابودی بزرگ را یادآوری کند.» بخش‌هایی از گزارش این روزنامه اشاره به استقبال چند صد نفری مخاطبان از نمایشگاه او در روز افتتاحیه داشت  و بخشی از توصیف‌های جالب نویسنده در مورد این نقاش را این گونه گزارش می‌داد: «تبریزی   با آن چشمان ریز جست‌و‌جو گر و محاسن به رنگ برف، شبیه عارفانی است که به جنگ نیروهای اهریمنی می‌روند. تجربه نگاه کردن به خط نگاره‌های انتزاعی او دست کمی از گوش دادن به موسیقی نوازندگان بزرگ جاز آمریکا ندارد و البته این نکته عجیبی درباره نقاشی ایرانی نیست؛ چراکه این هنر در گستره وسیعی از جهان دیده شده است.» همچنین دانیل پالمار، مورخ هنراسترالیایی در گزارشی می‌نویسد: «تبریزی در هفته هنر جهان اسلام و در روزهایی که این دین آسمانی با توهین‌هایی بی‌شمار رو به روست به لندن آمده. تلاش‌هایش برای نزدیک کردن ملت‌ها از طریق هنر ستودنی است. او پیام صلح و دوستی را با نقاشی‌هایش به تصویر می‌کشد. از این رو باید وی را یک سفیر فرهنگی نامید. «
تونی کوریگر (نمایشگاه گردان هنری)   درباره آثار تبریزی و رویکرد او می‌گوید:  «پرهیز از تاریکی و تیرگی و سوق دادن نگاه‌ها به روشنی هدف اصلی هنر امروز جهان است. جهان این روز‌ها با بحران‌های بی‌شماری دست و پنجه نرم می‌کرد؛ از انقلاب‌های عربی گرفته تا گرسنگی در آفریقا، آوارگی ستمدیدگان. من فکر می‌کنم هنر وسیله‌ای برای شناخت و ارزیابی پدیده‌های پیچیده و پی بردن به دلایل تاریخی و جامعه‌شناختی آنهاست. اما مهم‌تر از همه این‌ها، رسیدن به مفهومی عمیق‌تر از واقعیت شرط است. آثار تبریزی در راستای رسیدن به این مفاهیم اجرا شده‌اند. او در آثارش روی روشنی، عشق و صلح دست می‌گذارد. »
در این میان به باور بسیاری از هنرمندان، صادق تبریزی همواره در کنش‌های اجتماعی همچون یک آسیابان بادی عمل می‌کند: «حقایق پنهان را عیان می‌سازد و بر جوانه‌های هنری نور می‌گستراند.»
این برای اول بار نبود که هنر این هنرمند چنین تحسین غربی‌ها را بر انگیخت . طی ۵۰ سال گذشته، لااقل ۳۰ نمایشگاه مهم انفرادی و گروهی برپا کرده است. اول بار در سال ۱۳۵۱ آثارش را زیر نگاه غربی‌ها برد. از‌‌ همان زمان، هنر او تحسین هنرشناسانی چون امانوئل لوتن، میشل تایپه و دیگران را برانگیخت. 
روزنامه لوموند در شماره ۱۹ آوریل ۱۹۷۲، او را پیشگام نوعی نقاشی غنایی دانست که آثارش نیروی فریبنده قدرتمندی دارد. تبریزی زندگی پرماجرا و پرفراز و نشیبی داشته، شبیه خطوط سرکش، سحرآمیز و کوبنده نقاشی‌هایش. نمایشگاه خط نگاره‌هایش در بورگز (۱۳۴۹) و گالری سیروس در پاریس (۵۰) که به اهتمام «می‌شل تاپیه» هنر‌شناس بزرگ برپا شد، سر آغاز شکوفایی هنر او بود؛ هنری که امروز، به اوج خود رسیده است. آن زمان تاپیه در مقدمه نمایشگاهش نوشت: «... این نقاشی‌های بسیار امروزی و بنابراین به‌‌ همان اندازه همیشگی که جز با صفت «هنری» صفتی دیگر بر آن‌ها اطلاق نمی‌توان کرد، نقاشی‌هایی با وفور اخلاقی- زیبا‌شناسانه استثنایی است و به همین دلیل از مقوله‌ای بسیار والا».
نصرالله ‌افجه‌ای در گفت‌وگویی اعلام کرده است صادق تبریزی نخستین کسی است که هنر نقاشیخط را به‌ شکل امروزی و معاصرش ابداع کرد و برای جامعه به‌ نمایش گذاشت و در بروز و ظهور آن نقش مهمی ایفا کرد.

نیلوفر ثانی و هیچکس این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه آثار علی‌اکبر صادقی با حمایت سامسونگ افتتاح شد | عکس
» نمایشگاه آثار علی‌اکبر صادقی با حمایت سامسونگ افتتاح شد
... دیدن متن »

نمایشگاه «مروری بر آثار و زندگی علی اکبر صادقی» روز یکشنبه ۸ بهمن ماه با حضور هنرمندان، علاقه‌مندان و اهالی رسانه در موزه‌ هنرهای معاصر تهران افتتاح شد. 
در این نمایشگاه که با حمایت شرکت سامسونگ برگزار می‌شود بیش از ۲۰۰ اثر از آثار هنری علی اکبر صادقی، نقاش، انیماتور و مجسمه‌ ساز معاصر ایران به نمایش درآمده است.
مراسم بازگشایی نمایشگاه آثار علی اکبر صادقی با استقبال گسترده هنردوستان و علاقه‌مندان در روز برفی تهران همراه بود.
در این مراسم مجید ملانوروزی، مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «آثار استاد صادقی از لحاظ اسطوره شناسی، نمادشناسی و توجه به فرهنگ کهن ایرانی دارای اهمیت ویژه است. به همین دلیل برگزاری چنین نمایشگاهی ضروریست تا مردم و علاقه‌مندان بیشتر با این آثار و زمینه‌های آن آشنا شوند.»
در ادامه این مراسم علی اکبر صادقی در سخنانی کوتاه از هنرمندان به عنوان رسولان خدا بر روی زمین یاد کرد که زیبایی‌ها را به مردم نشان می‌دهند. 
نمایشگاه «مروری بر آثار و زندگی علی اکبر صادقی» فرصتی است تا مجموعه‌ای از آثار هنری که این هنرمند پرکار در طول هفتاد سال فعالیت هنری خلق کرده در معرض عموم قرار گیرد. در این نمایشگاه که به مدت دو ماه و نیم در موزه‌های هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود می‌توان طیف متنوعی از آثار علی اکبر صادقی شامل نقاشی، طراحی‌، مجسمه، تصویر‌سازی و نسخه‌های مرمت شده انیمیشن‌ را تماشا کرد.
در کنار این آثار ۳۰۰ قطعه از اشعار استاد صادقی روی پرچم‌هایی به رنگ قرمز نوشته شده تا به همراه صدای شاعر در قالب «صدا-چیدمان» در فضای موزه به نمایش گذاشته شود.
علی اکبر صادقی به عنوان سازنده اولین انیمیشن‌ ایرانی هم شناخته می‌شود. نسخه‌های مرمت شده ۴ انیمیشن از آثار ساخته شده استاد صادقی در گالری‌های موزه هنرهای معاصر ایران پخش می‌شود. همچنین در بخش جانبی نمایشگاه، پنل‌های بررسی ابعاد انسان‌شناسی و اسطوره‌شناسی آثار با حضور کارشناسان و صاحب نظران مطرح برگزار می‌شود.
نمایشگاه «مروری بر آثار و زندگی علی اکبر صادقی» از روز ۸ بهمن ماه با حمایت شرکت سامسونگ آغاز شده است. سامسونگ موبایل با هدف بزرگداشت فرهنگ و هنر ایرانی و ایجاد فرصتی استثنایی برای نمایش گسترده آثار یک عمر تلاش استاد علی اکبر صادقی به دوستداران هنر و نسل جوان به برگزاری این رویداد اهتمام ورزیده است.
این نمایشگاه تا روز ۲۵ فروردین ماه سال ۹۷ در موزه هنرهای معاصر تهران ادامه خواهد داشت.

درباره شرکت سامسونگ الکترونیکس 

سامسونگ الکترونیکس الهام‌بخش دنیا است و آینده را با ایده‌های نو و فناوری‌های خلاقانه و کاربردی اش شکل می‌دهد. حاصل خلاقیت و نوآوری بی‌وقفه سامسونگ، دگرگونی و ارائه تعریفی نوین در دنیای تلویزیون ها، گوشی های هوشمند، دستگاه‌های پوشیدنی، تبلت ها، دوربین‌ ها، لوازم دیجیتال، تجهیزات پزشکی، سیستم‌های شبکه و قطعات نیمه‌رسانا و نمایشگرهای حرفه‌ای است. برای اطلاعات بیشتر و دریافت آخرین اخبار، می‌توانید به وب‌سایت http://news.samsung.com  مراجعه کنید.

 

Benighted این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نفرات برتر نمایشگاه پرتره نگاری
با حضوردکتر صالحی امیری و دکتر احمدی
» نفرات برتر نمایشگاه پرتره نگاری "۱۰۰ چهره ورزشی" معرفی شدند
... دیدن متن »

با حضوردکتر  صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و دکتر احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان آیین اختتامیه نمایشگاه پرتره نگاری "100 چهره ورزشی" در کاح سعد آباد برگزار شد و نفرات برتر معرفی شدند .
به گزارش روابط عمومی گروه پرتره نگاری مشاهیر ایران در این مراسم دکتر صالحی امیری در سخنانی با ذکر این مطلب که به این حوزه علاقه دیرینه دارم اظهار داشت : باید به سمتی حرکت کنیم که چهره  ورزشکاران نمونه کشور برای نسل های آتی ماندگار شود .
وی افزود : هنرمندانی که در خلق این پرتره ها زحمت کشیده اند کار بزرگی کرده اند چرا که باعث می شوند جامعه به سمت سازگاری و مهربانی و اخلاق حرکت کند و این رسالت هنر است . اگر جامعه ای با هنر و در راس آن نقاشی و موسیقی و تئاتر هم نشینی کند جامعه با اخلاق تر خواهد شد.
وی در پایان صحبت هایش از برگزاری  مجدد این نمایشگاه در یکی دیگر از گالری های بزرگ تهران با حضور گسترده ورزشکاران صحبت کرد و گفت : حتما از برگزاری چنین رویداد های ارزشمندی در کشور حمایت می کنیم
دکتر احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان نیز در سخنانی  اظار داشت : در آینده  وزارت ورزش و جوانان با  این گروه بزرگ از هنرمندان بصورت هماهنگ، پشتیبان حرکت های دیگری از  آنان  برای پدید آوردن آثاری با موضوع ورزش و قهرمانان ورزشی  خواهد بود .
پس از سخنان دکتر احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و جوانان بیانیه هیئت داوران نمایشگاه "١٠٠ چهره ی ورزشی ایران به روایت ١٠٠ نقاش" قرائت شد
در بخشی از بیانیه هیئت داوران آمده بود : بی گمان نمایشگاه پرتره با موضوع "۱۰۰ چهره‌ی ورزشی ایران به روایت ۱۰۰ نقاش" یکی از ماندگارترین رویدادها در جهت ارائه‌ی تکنیک‌های تازه‌ی نقاشی و خلق آثار مبتکرانه با موضوع قهرمانان ورزشی در دوره‌ی معاصر است که با همت و عزم گروهی ۱۰۰  نفر از هنرمندان، برگ دیگری از تاریخ معاصر ایران رقم زده است.دشواریِ کار آنجایی آغاز می‌گردد که بر خلاف موضوعات رایج آثار تجسمی این بار هنرمندِ نقاش، با موضوعی خارج از عرف رایج یعنی پرداختن به مقوله‌ی ورزش و شخصیت‌های ورزشی مواجه است. با توجه به پیروی تمامی آثار این رویداد از هنر جدیدِ پیکسل و رعایت اصول اولیه خلق اثر در این حیطه یکی از مهم‌ترین آیتم های داوری مفهوم گرایی و ابتکار عمل هنرمند لحاظ گردیده است.
در پایان این بیانیه آثار زیر به عنوان آثار منتخب معرفی شد: پرتره‌ی بیژن ذوالفقارنسب (فاطمه میرزاعلی شیخ رضایی) - پرتره‌ی علی کریمی (نسترن محسنیان) – پرتره‌ی حسین رضا زاده (آهو حسینقلی زاده نوین.) - پرتره‌ی زنده یاد منصور پورحیدری (رامین مهتابی) - پرتره‌ی جواد نکونام (سروناز سلطانی)
هیئت داوران سومین نمایشگاه پرتره نگاره مشاهیر ایران در بخش ورزشی آیدین آغداشلو، جلال شباهنگی، فرشید مثقالی، ایرج میرزاعلی خانی و هیوا پاشائی بودند .
گفتنی است در پایان این برنامه از برگزیدگان این نمایشگاه با اهدای لوح سپاس  قدردانی شد .
نمایشگاه «۱۰۰ چهره ورزشی ایران» سومین رویدادی بود  که با عنوان «چهره های سرشناس ملی» اینبار بـا خلق ۱۳۷ اثر برای نخستین بار با موضوع چهره های ورزشی از 15 دی ماه تا ۶ بهمن ماه به مدت سه هفته در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، موزه هنرهای زیبا  برگزار شد . در طول برگزاری این نمایشگاه چهرهای بسیاری از آن بازدید کردند که از میان آنها می توان شهرام ناظری ، دکتر صادق زیبا کلام ، امیر قلعه نویی ، هادی ساعی ، حسین رضا زاده ، محمد پنجعلی ،دکتر بیژن ذولفقار نسب اشاره کرد .

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری و عمو فرهاد قصه ها این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
افتتاحیه گالری عکس با عنوان صلح، کودک، جام جهانی | عکس
» افتتاحیه گالری عکس با عنوان صلح، کودک، جام جهانی
... دیدن متن »

نویسنده و کارگردان سینما و انیمیشن از برگزاری و افتتاح نمایشگاه و گالری عکس با عنوان صلح، کودک، جام جهانی با حضور اسطوره سینما و تلویزیون ایران استاد مشایخی و اسطور فوتبال ایران علی دایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی گروه هنری خورشید تهران، الهام قره خانی اظهار داشت: خانه فرهنگ و هنر گویا در نظر دارد با همراهی گروه هنری خورشید تهران، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، بنیاد خرد، بنیاد بیماری های نادر ایران و تیوال در قالب برگزاری گالری عکس با عنوان صلح، کودک، جام جهانی با حضور مسئولین کشوری، فرهیختگان، هنرمندان و ورزشکاران برگزار نماید.
وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این حرکت فرهنگی آموزش صلح و دوستی کودکان در جام جهانی است، تصریح کرد: منافع حاصل از فروش این آثار به کودکان مبتلا به بیماری های نادر ایران تعلق خواهد گرفت.
قره خانی افزود: مراسم افتتاحیه این گالری ساعت ۱۹ روز جمعه ۶ بهمن ماه خواهد بود.
وی بیان داشت: بازدید ازاین گالری برای عموم آزاد بوده و تا ۱۳ بهمن ماه ادامه خواهد داشت.
شایان ذکر است: این گالری در خانه فرهنگ و هنر گویا واقع در خیابان کریمخان زند روبروی ایرانشهر پلاک ۹۱ می باشد.
عوامل این پروژه عبارتند از :
عکاس: محمدرضا امیرصادقی   
مدیر روابط عمومی: فرهاد ملوندی
مجری طرح: محمد پورقربانعلی
مدیر تولید: امیرعلی محمدی 
طراح پوستر: حسین زارعی
اجرا: حامد اکبری
تهیه کننده: مونا میرباقری 
کارگردان: الهام قره خانی - مهرتاش مهدوی

علیرضا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
خرید آنلاین کتاب از شهر کتاب آنلاین با ۲۰٪ تخفیف ویژه مشترکان تیوال پلاس | عکس
تیوال پلاس
» خرید آنلاین کتاب از شهر کتاب آنلاین با ۲۰٪ تخفیف ویژه مشترکان تیوال پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون رو که یادتون هست؟ یک امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم خرید کتاب با ۲۰٪ تخفیف از شهر کتاب آنلاین هست.

شهر کتاب آنلاین شعبه مجازی فروشگاه‌های زنجیره‌ایی شهر کتابه که بانک کتابش بیش از ۱۶۰.۰۰۰ کتاب داره. در این فروشگاه شما به لیست ناشران، بیوگرافی و آثار نویسندگان داخلی و خارجی دسترسی دارید، همینطور از طریق این سامانه می‌تونید کتاب‌های مورد علاقتون رو پیدا و خریداری کنید و نظرات دیگر خواننده‌ها رو در صفحه کتاب مورد نظرتون بخونید تا با موضوع و محتوای اون بیشتر آشنا بشید تا انتخاب دقیق تری داشته باشید.

یکی از بخش‌های جالب و هیجان انگیز شهر کتاب آنلاین بخش دیوار شه که در این بخش شما می‌تونید دل‌نوشته‌ها و حرفاتون در مورد موضوعای فرهنگی و هنری رو با دیگران به اشتراک بزارید.

دیگر محصولات شهر کتاب آنلاین:
- فیلم و کتاب  
- نوشت افزار و کتاب‌های کمک آموزشی
- دست سازه‌های هنری
- محصولات آموزش زبان‌های خارجی
- محصولات کودک و نوجوان
- برگزاری برنامه‌های فرهنگی (درس گفتار‌ها، همایش‌ها، نشست‌ها و جشن امضا‌‌‌ی اینترنتی)

شهر کتاب آنلاین رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
گوگل پلاس اینستاگرام | کانال تلگرام

معصومه و سروین سیف این را خواندند
لیلى شجاعى، معصومه هندی و کارن لهاک این را دوست دارند
سقف خرید نداره این تخفیف های تیوال پلاس؟ مثل نوار و همین شهر کتاب آنلاین و ... یعنی تا زمانی که عضو تیوال پلاس هستیم می تونیم از این تخفیف ها استفاده کنیم؟
۰۵ فروردین
لطفا در مورد تعداد و یا سقف استفاده از تخفیفات بیشتر توضیح بدید
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابراهیم!
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش تصویری نمایشگاه اکبر یادگاری در گالری آتبین | عکس
استقبال هنرمندان عرصه تئاتر و تجسمی از گشایش نمایشگاه اکبر یادگاری
» گزارش تصویری نمایشگاه اکبر یادگاری در گالری آتبین
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی گروه آوام نمایشگاه نقاشی اکبر یادگاری با عنوان «تروما از کلن» با هنربانی جاوید رمضانی در گالری آتبین جمعه 22 دی گشایش یافت. این نمایشگاه در حالی افتتاح شد که جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان تاتر و تجسمی نیز در آن حضور پیدا کردند. هنرمندانی همچون: قاسم قلی‌پور، علی محمد زارع، اکبر زنجانپور، مونا خوش اقبال، رضا بابک، جمشید گرگین، سعید پور صمیمی، ایرج راد، بهمن عبدی، یاشار صلاحی، زروان روح‌بخشان، امیرعلی قاسمی، هرمز هدایت، مهوش برگی، مریم معترف،حسین کندری، شعله نبوی و ....
رضا بابک پیشکسوت تئاتر و سینما درباره آثار یادگاری چنین عنوان کرد: من به عنوان یک مخاطب با کارها ارتباط خوبی برقرار کردم و از دیدن آنها لذت بردم. پرتره‌ مرد تنها و زن‌های بدون چهره، جسارت در انتخاب رنگ‌ها بسیار من را به خود جذب کردند. با اینکه در اکثر کارها یک تنهایی، غم و غربت احساس می‌شود، جسارت در رنگ‌ها همچون روزنه امید حسی از آرزو و امید را در دل انسان روشن می‌کند. در پرتره مردی که ویولنی در پشت دارد با چهره محزونی روبرو هستیم که من را به یاد هدایت و نویسندگان پوچ‌گرا چون کامو می‌اندازد. اما استفاده از خطوط صورتی در مقابل این انسان حسی از امید را در من بوجود آورد و در کل با دیدن کارها بسیار حالم خوب شد.
زروان روح‌بخشان هنربان و منتقد: یادگاری قلم نقاشانه ای دارد. ما در این نمایشگاه با یک مجموعه منسجم مواجه نیستیم. و با بخش‌هایی از ده سال فعالیت وی روبرو می شویم. بعضی از کارها مثل پرتره‌ها و کارهای اخیرش بسیار خاص هستند چراکه به نوعی رهایی در آنها به چشم می‌خورد. رها شدگی که فرم‌ها را نیز در بر گرفته‌اند. تا جایی که به سمت آبستره اکسپرسیونیسم فرم‌ها می‌رود. در تک پرتره‌ها ما خیلی راحت به فرم ها دست می‌یابیم در حالی که در کار آخر ایشان این دستیابی دشوار شده چراکه فرم‌ها از دست رفته و قابل شناسایی نیستند و همین امر به اثر غنای خاصی بخشیده است. در کارهای اولیه یادگاری کمی می‌توان ردپای تئاتر را مشاهده کرد. و البته ناگفته نماند که من به شخصه از این دید کارها را نگاه نکردم. اما وجود جزییاتی از صحنه پردازی و اکسسوار مخاطب را کمی به سمت تئاتر سوق می‌دهد که در کارهای اخیر و پرتره‌ها هنرمند از تئاتر گذر کرده است.
بهمن عبدی کاریکاتوریست و مدیر مجله کاریکاتور: این نمایشگاه اولین نمایشگاه اکبر یادگاری در ایران است. قبلا ما یادگاری را در تئاتر و نوشته هایش می‌شناختیم. من در بدو ورود به نمایشگاه شوکه شدم. آشنایی ایشان به رنگ بسیار من را تحت تأثیر قرار داد. بازی با رنگها بسیار محصور کننده بود. کارهای یادگاری چون از حس درونی اش نشأت گرفته بسیار به دل می‌نشیند.
یادگاری در این نمایشگاه گزیده‌ای از جدیدترین آثار سی سال نقاشی خود را عرضه کرده است؛ که در آن ردپای مهاجرت، مفاهیم ایرانی در ادغام با فرهنگ بصری آلمان معاصر و تئاتر دیده می‌شود.
این نمایشگاه تا تاریخ ۳ بهمن ماه در گالری آتبین برقرار است. علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند روزانه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به گالری آتبین به نشانی خیابان ولی عصر، قبل از چهارراه پارک وی، کوچه خاکزاد، پلاک ۴۲ مراجعه کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با تلفن ۸۸۵۴۵۹۷۰ تماس فرمایید.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نایب رییس دومین دوره سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس مشخص شد | عکس
» نایب رییس دومین دوره سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس مشخص شد
... دیدن متن »

طی حکمی از سوی اکبر جلیلی رئیس سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحه و لباس تهران، علی طهرانچی به سمت نایب رئیس دوره‌ی دوم این سمپوزیوم منصوب شد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای سمپوزیوم، در این حکم آمده است: نظر به جایگاه هنرمندانه حضرتعالی و التزام به عهد و تجربیات تخصصی شما، بدین‌وسیله، به عنوان نایب رئیس دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحه و لباس تهران منصوب می‌شوید. امید است با اتکا به خداوند متعال در اجرای مقاصد عالیه این رویداد فرهنگی و هنری موفق باشید.
رئیس سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران با بیان این نکته که ما در حال تجربه‌ یک فرآیند کاملا مستقل هستیم، از تمامی علاقمندان و نهادهایی که می‌توانند در ادامه‌ راه جهت ارتقای سمپوزیوم همیار و همکار ما باشند دعوت به همکاری کرد.
دوره‌ی دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران با رویکرد سینما و تئاتر برگزار خواهد شد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
تخفیف ۲۵٪ در‌صدی تهیه صبحانه و ناهار و میان وعده از سایت دلیون ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» تخفیف ۲۵٪ در‌صدی تهیه صبحانه و ناهار و میان وعده از سایت دلیون ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال است به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم خرید آنلاین صبحانه و ناهار و میان وعده و ... با تخفیف ۲۵٪ از سایت دلیون است.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین وعده‌ی غذایی صبحونه‌ست که باعث میشه از نظر جسمی و روحی روز خوب و پر‌ انرژی‌ایی داشته باشید. ولی متاسفانه خیلی وقتا بخاطر عجله و مشغله و بی‌حوصلگی ازش غافل میشیم و این غفلت نا‌خواسته تاثیرات منفی زیادی روی بدنمون داره، سایت دلیون این فرصت رو فراهم کرده که بصورت آنلاین و خیلی راحت و سریع بتونید ازش صبحونه یا میان وعده سفارش بدی و با توجه به تنوع غذایی که داره تجربه‌ی خوب و خاص در خوردن صبحونه‌های مقوی و سالم داشته باشید.

علاوه بر صبحونه‌های خوشمزه‌ی دلیون شما می‌تونید از پیشنهاد‌های متنوع این سایت برای وعده‌های برانچ (چاشت) و ناهار و عصرونه و نوشیدنی بهره‌مند بشید، همچنین از دیگر امکانات سایت دلیون میتوان به امکان سفارش صبحانه برای جلسات مدیران و سازمان‌ها اشاره کرد.

دلیون رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:

- توجه نمایید که خرید از این سامانه تنها از طریق  سایت دلیون و اپلیکیشن اندروید امکان پذیر هست و اپلیکیشن ‌ios این سامانه در حال حاضر قابل استفاده نیست.

کانال تلگرام | اینستاگرام | توئیتر | گوگل پلی | کافه بازار | وبلاگ

me این را خواند
نینا حاجی شیخ و زهره مقدم این را دوست دارند
سلام
اگر ممکن است نحوه استفاده از تخفیف تیوال پلاس برای دلیون و شهرکتاب آنلاین رو بفرمایید
۱۱ بهمن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"رخدادی در امتداد تن هایی و تن بودگی "

داستانی فراتر از بوم و رنگ و آغشتگی ..
طعنه های آشکار و نهان در هیأت ِتن بودگی
داستانی از تار و پود و بافته ، از درهم آمیختگی ِتن و پارچه ...
داستانی از گذر ِزمان در انزوای ِتن_هایی ، درشیدایی و شور بختی ...
داستان مردمانی رخنه در فرهنگ ، در دیوارهایی با چوب رختی های آویخته پیراهن ...
داستان زندگی ، مردگی، فروریختن ، تن بارگی ...
داستانی بیرون از قاب و تصویر و خیال
امتدادش تا جاودانگی
داستان ترک و طرد و رفتن ست
داستان ِورای ظاهر را دیدن ست
داستان ِتن_ها ، داستان ِانسان هایی هرکجای این دنیای خاکی
شاید رفته اند ،شاید هنوز هم
امانشانه هایشان همچنان باقی ست ...

نقاشی ... دیدن ادامه » های مجتبی تاجیک، فصلی از زندگی ست با زمان و مکانی در سراسر تاریخ ..
باهر تابلو داستانش می دود ، دستت را میگیرد و باخود می برد ...
سلول های حافظه در ابعاد ِهر پیراهن وجامه ، مملو از هزاران خاطره
اتفاقی که جایی شروع شده اما مهم این ست ؛ هنوز تمام نشده ... نه تا وقتی جامه هنوز هم بر چوب رختی ِخود آویخته ،هنوز هم تعلقی اورا سرپا نگاه داشته
انتظار، وجه ِبی واسطه ی هر اثر ... انتظاری یأس آلود ، فاصله ای عمیق ، با وجود نزدیکی اما پس زننده ، رنگ ها با بیشترین تاثیر ، آشنا ولی ،جدا افتاده
جامگان ، هرچند مستعمل و از رنگ و رو افتاده، نوید جریان ِزندگی ست ...آنچه براو گذشته و آنچه دست به دست خواهد چرخید تا فرسایش
و بازهم امتداد ِزندگی ...
تابلو های هنرمند گرامی تاجیک ، مسحور کننده ... گویی ترکیبی ست از خلاقیت او و بی مرزی ِببینده
نمیشود وارد هر اثر نشد ... در چین و تای پارچه ها نفوذ نکرد ، نمیشود هر پیراهن را ، روبروی آئینه ،امتحان نکرد ..
جامگانی استعاره ازخود آدمی ... شاید همان پوست و مو و کالبد ِمرئی ...رها شده ،تک افتاده ..
راستی هم چقدر هر لباس ، شبیه خود ِآدمی ست
با پیکری و روحی و روانی ... و صداهایی که وقتی خوب تماشایشان کنی ، می شنوی و رخدادهایی که می بینی
لذت دیدن این آثار قابل توصیف نیست
چه خوب ازاین حادثه سهمی داشتیم ...

نیلوفرثانی
10/7
سپاس نیلوفر بانوی گرانقدرم
و هزاران درود بر قلم توانا و نگاه زیبا و اندیشمندتان
۲۲ دی
عرض ادب و احترام بانوی گرانقدرم ... سپاس از وقت و لطف همیشگی تان
مفتخرم به جلب نظرتان :)
۲۳ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
تا ۵۰٪ تخفیف اسنپ ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» تا ۵۰٪ تخفیف اسنپ ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم رفتن به محل اجرا و بازگشت از آن از طریق اسنپ با تخفیف ۵۰٪ تا سقف ۵۰۰۰ تومان هست.

اسنپ این فرصت رو فراهم کرده که با کمترین هزینه در هر ساعت از شبانه روز در هر مکانی که هستید برای رفت و آمد به مقصد مورد نظرتون نگران نباشید.

دیگر ویژگی‌های اسنپ پشتیبانی بیست و چهار ساعته حتی در روز‌های تعطیل، پرداخت آنلاین، دسترسی آسان و ... می‌باشد.

برای دریافت این خدمات و تخفیف شما مراحل زیر را دنبال می‌کنید:

۱. در تیوال پلاس عضو شوید (اینجا را کلیک کنید)

۲. بلیت کنسرت، تئاتر یا دیگر رویدادهای مورد نظر را که در بخش تیوال پلاس هستند تهیه نمایید.

۳. از فعال بودن اینترنت و GPS تلفن همراه هوشمندتان مطمئن شوید.

۴. در صورتی که برنامه مذکور دارای تخفیف اسنپی باشد، حدود دو ساعت پیش از آغاز برنامه، برای شما یک پیامک با لینک هوشمند خدمات و تخفیف اسنپی از سوی تیوال فرستاده می‌شود.

۵. پس از لمس لینک دریافتی به اپلیکیشن اسنپ هدایت می‌شوید و به صورت خودکار مبدأ و مقصدتان به محل برگزاری برنامه مشخص و همچنین تخفیف ویژه کاربران تیوال پلاس منظور شده‌است و همه چیز آماده لمس دکمه درخواست است.همچنین پس از پایان برنامه پیامک مشابه دیگری برای بازگشت به منزل دریافت می‌کنید.

تیوال و اسنپ برای شما سفر خوبی را آرزو می‌کنند.

اسنپ رو می‌تونید از طریق لینک‌های زیر دنبال کنید:
آپارات | توئیتر | اینستاگرام | کانال تلگرام 

کارن لهاک و محمود جبرائیلی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاهی فوق العاده و دیدنی ...
ظرافت کم نظیری در طراحی های این هنرمند به چشم میخوره
من کلی کیف کردم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جایزه ویستا ۲ | عکس
» جایزه ویستا ۲
... دیدن متن »

جایزه هنر معاصر ویستا با محوریت ایده هنری کار خود را از سال گذشته آغاز کرده این روز‌ها دو مرحله داوری را پشت سر گذاشته است.
به گزارش ایلنا، این جایزه سی میلیون تومانی در پی اهمیت بخشی به فکر و ایده خلق آثار هنری است و معیارهایی مانند معاصر بودن، اجرایی بودن، ارزش‌های تئوریـک زیبا‌شناسانه، چالش‌برانگـیزی آثار از لحاظ زیبایی‌شناختـی و محتوایـی را مدنظر دارد.
پریسا پهلوان، حمید سوری، رزیتا شرف جهان، بهرنگ صمدزادگان، نگار تحصیلی و بهنام کامرانی هیئت داوری دومین دوره جایزه ویستا با انتشار متن زیر ۹ ایده راهیافته به مرحله نهایی را اعلام کرده است:
دببرخانه دومین فراخوان جایزه ویستا ضمن سپاس فراوان از هنرمندانی که در این فراخوان شرکت نمودند، به اطلاع می‌رساند ۱۹۸ طرح ارسال گردید و هیئت داوران با برگزاری چندین نشست طولانی به بررسی و تبادل نظر پرداختند و ۱۶ طرح به مرحله اول راه یافتند. سپس هیئت داوران با هنرمندان دعوت شده جهت گفتگو پیرامون طرح‌هایشان نشستی در طی دو روز برگزار نمودند و ۹ طرح جهت نمایش و قضاوت نهایی وسپس انتخاب طرح برگزیده به مرحله دوم راه یافتند. این ۹ طرح و هنرمندانشان به شرح زیر است:

۱. راه حل نهایی | آشنا مصطفوی
۲. فیلی در تاریکی | مجید تبریزی
۳. پیریت | معصومَه مهتدی
۴. کاف | پیام قلیچی، نازگل نیری، صنم سایه افکن وعماد مردانی
۵. نام ناپذیر | مرجان مدنی رزاقی
۶. نود و دو صفحه | عماد الدین انوشیروانی
۷. اتاق مادر | مریم فرشاد
۸. سرزمین نابرجا | عقیل مردانی و عماد مردانی
۹. هیچ سرزمینی بیگانه نیست. بیگانه تنها انسان است | پیام مفیدی
بنا بر نظر هیئت داوران تمامی طرح‌های ارسالی دومین فراخوان جایزه هنر معاصر ویستا از منظرنو بودن، بکر، تازگی و جذاب بودن در مقایسه با دوره اول تفاوت مشهودی داشتند و این اتفاق امر داوری و قضاوت را پرچالش و بحث برانگیز نمود.
مطابق زمان‌بندی اعلام شده از سوی این جایزه پانزدهم تا بیـست و پنجم دی ماه ۱۳۹۶ نمایشگـاه منتخبین در گـالری ویستا و بیست و یکـم دی مـاه ۱۳۹۶ مـراسم اهـدای جوایـز و مـعرفـی طـرح بـر‌تر خواهد بود.
اسفند سال گذشته محمدرضا عرب خزائلی نخستین جایزه هنر معاصر ویستا را از میان ۱۵۰ طرح رسیده از آن خود کرد؛ نمایشگاه چیدمان و ویدیو «پنبه خلال» که عرب خزائلی را به این مهم رساند مهرماه در گالری ویستا واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک ۱۱ به تماشا درآمد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سخنرانی جلال تهرانی، زهرا نعمتی و هوشیار خیام در تدکس دانشگاه هنر | عکس
» سخنرانی جلال تهرانی، زهرا نعمتی و هوشیار خیام در تدکس دانشگاه هنر
... دیدن متن »

زهرا نعمتی، هوشیار خیام، ماکان عیدی‌پور، آرش برهمند، غلامرضا خسروشاهی، کامران کامرانی و جلال تهرانی در تدکس دانشگاه هنر سخنرانی خواهند کرد. 
به گزارش روابط عمومی تدکس دانشگاه هنر، این رویداد میزبان اندیشمندان، هنرمندان و صاحب‌نظران خلاقی از رشته‌های مختلف خواهد بود. دومین دوره‌ی تدکس دانشگاه هنر با موضوع «نوهنجار» (The New Normal) میزبان ۸ سخنران از جمله آرش برهمند (روزنامه‌نگار)، جلال تهرانی (نویسنده و کارگردان تئاتر)، دکتر غلامرضا خسروشاهی (ریاضی‌دان و پژوهشگر ارشد)، دکتر هوشیار خیام (موسیقی‌دان و آهنگساز)، امید علیزاده (فعال اجتماعی و محیط زیستی)، دکتر ماکان عیدی‌پور (کارشناس مسائل استراتژیک)، کامران کامرانی (کارآفرین و مشاور کسب و کار)، زهرا نعمتی (ورزشکار و قهرمان پارالمپیک) است. 
نوهنجار بدین معناست که انسان مدرن با عبور از موانع و گذر از فرای روزمرگی به نقطه‌ی جدیدی از تاریخ بشری رسیده است. انسانی که برای بقا، می‌بایست خود را با شرایط انطباق داده و کنترل ذهن، بدن و جهان خود را به دست گیرد تا در مسیر شکوفایی قدم بردارد. این کار نیازمند زمان، تعهد و از همه مهم‌تر همکاری است. حاصل این موارد آینده‌ای است که «نوهنجار» ما را خواهد ساخت. 
تد (TED) یک سازمان غیرانتفاعی بین‌المللی است که خود را وقف به اشتراک گذاشتن افکار و ایده‌های الهام‌بخش و نو برای عموم شهروندان یا متخصصان و علاقه‌مندان به یک حوزه خاص کرده است و هر سال رویدادهای بسیاری با الگوبرداری از شیوه این سازمان و به‌صورت مستقل در کشورهای مختلف با همین هدف برگزار می‌شود.

همایش یک‌روزه تدکس دانشگاه هنر به دبیری خشایار رحیمی هشتم دی‌ماه برگزار خواهد شد.

 

لیلا امینی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الگوهای رنگ‌آمیزی داوینچی، میکل‌آنژ، ون‌گوگ، پیکاسو و... | عکس
تجدید چاپ «باغ مشاهیر»
» الگوهای رنگ‌آمیزی داوینچی، میکل‌آنژ، ون‌گوگ، پیکاسو و...
... دیدن متن »

کتاب آرت‌ تراپی آنتی استرس «باغ مشاهیر»، مجموعه‌ای از الگوهای رنگ‌آمیزی بزرگسالان با استفاده از آثار سرشناس‌ترین نقاشان هزاره‌ی گذشته، برای دومین‌بار به بازار نشر عرضه شد.
«باغ مشاهیر» الگوهای نقاشی هنرمندان سرشناسی را به‌کار گرفته است که در مکتب‌های مختلف هنری، آثار جاودانی را در سده‌های گذشته، بویژه در چند سده‌ی اخیر، خلق کرده‌اند؛ مشاهیری چون: لئوناردو داوینچی، میکل ‌آنژ، ونسان ون‌گوگ، پابلو پیکاسو، کلود مونه، مارک شاگال، سالوادور دالی، اندی وارهول، فریدا کالو، رامبراند، گوستاو کلمیت، رنوآر، پل سزان، توماس کین کید، ادوارد مونش، روبنس، گرنت وود، ون روئیزدال، یوهانس ورمیر، موریس اشر، ادوارد هاپر، رنه ماگریت، پیسارو، هانس هلباین، جان سینگر سارجنت، ژان اونوره فراگونار، رابرت کمپین، نیکولا پوسن، توماس گینزبارو، فانتین لاتور، جیمز انسور و گویا.
در مقدمه‌ی این کتاب آمده است: «رنگ‌آمیزی نه‌تنها یک فعالیت مهم خلاقیت‌ساز برای کودکان و نوجوانان، بلکه برای بزرگسالان هم فرصتی است برای رسیدن به آرامشی مؤثر که به زندگی جلوه‌ بهتری می‌بخشد. در تفکرات کهن نیز رنگ تسکین‌دهنده است و آرامش‌بخش؛ حال وقتی فرصت رنگ‌آمیزی ده‌ها صفحه طرح‌های استاندارد، هنرمندانه و علمی برای همگان فراهم می‌شود، علاوه بر افزودن رنگ بهتر به زندگی، این فرصت هم فراهم می‌شود که هنرمند درون هر فردی کشف شود.
این شیوه اکنون در جوامع توسعه‌یافته بیش از هر وسیله‌ی دیگری توصیه می‌شود؛ زیرا یک رفتار باوقار هنرمندانه را تجویز می‌کند که هدف و دستاورد آن، تنها یک فرصت سرگرمی نیست، بلکه وجوهی از انسان معاصر را بیدار و نمایان می‌کند که شاید در لابه‌لای لایه‌های سنگین و ضخیم زندگی پراضطراب ماشینی ما، هیچ‌گاه فرصت بروز نیافته‌اند. ضمن آن‌که با ایجاد فرصت تمرکز، شهروندانِ زندگی پرشتاب و پرتنش امروز را نرم و آرام به تمرکز و آرامش هدایت می‌کند.»
«باغ مشاهیر» را انتشارات آرادمان در 84 صفحه برای نمایشگاه کتاب تهران منتشر کرده بود که اکنون چاپ دوم آن نیز به‌ همان بهای 14 هزار تومان چاپ اول منتشر شده است.
کار گردآوری و ترجمه‌ی متن‌های پیوست این کتاب، ازجمله شناخت‌نامه و نکته‌های خاص زندگی هر نقاش که کنار اثر یا آثار او آمده، برعهده‌ی فاطمه فرقانی بوده است.
این ناشر همچنین «رؤیای رنگی» (طرح‌های بیلی واکار)، «باغ مونه»، «باغ ون‌گوگ»، «خواب‌های طلایی»، «نقش بهشت» و «شازده کوچولو» را از مجموعه‌ کتاب‌های رنگ‌آمیزی بزرگسالان (آنتی استرس) منتشر کرده است و «رؤیای پاریس و ونیز» را در دست انتشار دارد.

 

شکوه حدادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به همه هنردوستان توصیه میکنم از نمایشگاه نقاشی حقیقت نیکخواهی بردباری بازدید کنند واقعا تکنیک به کار رفته در آثار سطح بسیار بالایی دارند
بخصوص کنتراست و ترکیب رنگ ها
نیلوفر ثانی این را خواند
درود اطلاعات بیشتری درج میفرمایید ...نام ومحل گالری و دوره ی نمایشگاه رو
باسپاس
۲۸ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بخش جنبی جشنواره عکس دوربین.نت در ٦ شهر ایران | عکس
» بخش جنبی جشنواره عکس دوربین.نت در ٦ شهر ایران
... دیدن متن »

بخش جنبی جشنواره دوازدهم از تاریخ ٢٣ تا ٣٠  آذر ماه در شهرستان های زنجان، کاشان، اصفهان، یزد، شیراز، بوشهر برگزار خواهد شد. این بخش گشت شهری عکاسی از اماکن و نقاط تاریخی شهرستان ها، نمایش عکس های برتر جشنواره، نشست های تخصصی عکاسی، ارائه عکس ( توضیح مجموعه عکس ها توسط عکاسان)، پخش فیلم های برتر جشنواره دوازدهم، نشست های آموزشی عکاسی برای عکاسان شهرستان را شامل می شود.
برنامه ها از ٢٣ آذر در زنجان، ٢٤ آذر کاشان، ٢٥ و ٢٦ آذر اصفهان، ٢٧ آذر یزد، ٢٨ آذر شیراز، ٢٩ و ٣٠ آذر بوشهر از ساعت ١١ تا٢١ طبق جدول برنامه ریزی اجرا خواهد شد.
جشنواره دوازدهم توسط آژانس عکس خبری دوربین.نت، حمایت و همکاری فرهنگسرای سرو، سازمان زیباسازی شهرداری تهران، شرکت نورنگار، سایت عکاسی، سایت چیلیک، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زنجان، خانه هنرمندان زنجان، شهرداری زنجان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان، گروه فرهنگی هنری سرچشمه، یاران جوان صیاد، شهرداری کاشان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، مجموعه اصفهان سیتی سنتر، مرکز اصفهان شناسی و خانه ملل، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری یزد و حوزه هنری انقلاب اسلامی استان بوشهر برگزار می گردد.
شرکت در این برنامه ها برای عموم آزاد و رایگان است. 
دوازدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت که شامل بخش های مسابقه عکس برترسال، فیلم مستند و داستانی، نشست تازه های عکاسی و نرم افزار، سخنرانی الهام بخش، نشست های آموزشی عکاسی و تورهای عکاسی با موضوعات مختلف بود، از تاریخ سوم تا دهم آذرماه ٩٦ برگزار شد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان بزرگوار همیاری تیوال
نمایشگاه بسیار درخشان و ارزشمند ِ "«سی مجسمه، سی مجسمه ساز»" در گالری به ایرانشهر برقرار ست
10 تا 19 آذر
جای برگه ی این نمایشگاه خالی ست تا دوستان نظراتشونو به اشتراک بگذارند
کیوریتوری :قدرت الله عاقلی
با آثاری از فاطمه امدادیان، بهمن دادخواه، شهریار رضایی، مجتبی رمزی، مهدی شیر احمدی، محسن فولاد پور، قدرت اله عاقلی، مریم سالور، محمد مروستی، شجا الدین شهابی، بهروز حشمت، حمید رضا فتوحی، محمد رضا خلجی، حسین شناور، حمید رضا حکیمی، عبدالناصرگیو قصاب، رضا قره باغی، کیوان بیرانوند، فرزانه حسینی، مهدی سحابی، اکرم جهانپور، تاها بهبها نی، بهروز دارش، ازم طبا طبایی، پریدخت مشکزاد، ژازه طبا طبایی، بیژن نعمتی شریف، ایرج زند، اسما عیل توکلی و کامبیز صبری...


با سپاس واحترام
بسیار عالی سپاس خانم ثانی گرامی
۱۶ آذر
جناب الهی عزیز نمایشگاه استاد تناولی خوشبختانه تا بهمن ماه برقرار هست ...
۲۱ آذر
بسیار هم خوب
همیشه خوش خبرید. درود بر شما
۲۳ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با حامد دریایی | عکس
» گفتگوی تیوال با حامد دریایی

گفتگوی تیوال با حامد دریایی / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با نیلوفر محمودیان | عکس
» گفتگوی تیوال با نیلوفر محمودیان

گفتگوی تیوال با نیلوفر محمودیان / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با مهدی اصل زارع | عکس
» گفتگوی تیوال با مهدی اصل زارع

گفتگوی تیوال با مهدی اصل زارع / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با سعید یونسی | عکس
» گفتگوی تیوال با سعید یونسی

گفتگوی تیوال با سعید یونسی / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با زهرا حیدری | عکس
» گفتگوی تیوال با زهرا حیدری

گفتگوی تیوال با زهرا حیدری/ برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گفتگوی تیوال با حسین گیلانی | عکس
» گفتگوی تیوال با حسین گیلانی

گفتگوی تیوال با حسین گیلانی / برگزیده جشنواره ملی ماسار.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوازدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت ۳ تا ۱۰ آذرماه ۹۶ در فرهنگسرای سرو برگزار می شود. | عکس
دوازدهمین جشنواره عکس خبری دوربین.نت برگزار می شود
» دوازدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت ۳ تا ۱۰ آذرماه ۹۶ در فرهنگسرای سرو برگزار می شود.
... دیدن متن »

جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت شامل بخش های مسابقه عکس برترسال، نمایشگاه عکس های برترسال در موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگ و هنر، ورزشی، آیین و مذهب، اجتماعی، مجموعه مستنداجتماعی و بخش جنبی پلاسکو و انتخابات ریاست جمهوری، فیلم مستند و داستانی، نشست تازه های عکاسی و نرم افزار، سخنرانی الهام بخش، نشست های آموزشی عکاسی و تورهای عکاسی با موضوعات مختلف برگزار می شود.
آیین افتتاح نمایشگاه عکس های برترسال دوربین.نت با نمایش 118 فریم عکس و 7 مجموعه عکس جمعه 3 آذرماه 96 ساعت 17 تا 20 برگزار می شود.
بخش مسابقه تورهای عکاسی روزهای دوشنبه تا پنج شنبه 6 تا 9 آذرماه از ساعت 10 صبح تا 13 در نقاط مختلف شهر تهران برگزار می شود.
از تاریخ 4 تا 9 آذرماه، در سانس تازه های عکاسی و نرم افزار، اساتید در ساعت 16 تا 17 به جدیدترین اتفاقات نرم افزاری در سال گذشته می پردازند
در ساعت 17 تا 18 فیلم های راه یافته به جشنواره در بخش های مستند و داستانی به نمایش درمی آید و در پایان برای فیلم منتخب داوران نشست پرسش و پاسخ برگزار می شود.
سخنرانی الهام بخش با حضور اساتید عکاسی در ساعت 18:30 تا 19:15 یکی از سانس های متفاوت جشنواره خواهد بود. در این سانس اساتید عکاسی تجربه های عکاسی خود را در اختیار دیگران قرار می دهند و در سانس آخر ساعت 19:30 تا 21 نشست آموزشی با حضور عکاسان مطرح کشور برگزار می گردد.
جمعه 10 آذرماه 96، مراسم اختتامیه، اهدای جوایز بخش های مختلف عکس و فیلم و آیین بزرگداشت ساسان مویدی از عکاسان باسابقه عکاسی خبری حسن ختام جشنواره دوازدهم خواهد بود.
ساتیار امامی، وحید سالمی، مهدی قاسمی، مرتضی نیکوبذل و جاوید نیکپور داوری بخش عکس را به دبیری محمد نوروزی برعهده داشتند. عکاسان راه یافته به نمایشگاه به شرح زیر است.
بخش مجموعه مستند اجتماعی؛ اصغر خمسه، سعید غلامحسینی، امیر بهروزی، امیر قادری، احسان رأفتی، ارسلان امانتی، رها صلاحی‌مقدم
بخش فرهنگ و هنر؛ آریان نصرالهی، سیدهاتف حسینی، نسیم روحانی، امین دهقان (۲عکس)، روزبه فکوری، روزبه فولادی، عباس عاشوری، احسان رأفتی، متین قاسمی (۲عکس)، مجید حجتی، محمد دلکش، مرتضی امین الرعایایی، مریم نجاتی بوشهری
بخش پلاسکو؛ اصغر خمسه، حسین مرصادی، شاهین خلیل تاش، شایان محرابی (۲عکس)، علی تقوایی، فواد اشتری (۲عکس)، متین قاسمی (۳عکس)، مسعود ماکاوند، محمد محسنی فر، محمد علی مریزاد، محمد دلکش
بخش اقتصادی؛ احسان جزینی، نوید محمدی ترازک، مرتضی امین الرعایایی، محمدعلی میرزایی، کیوان جعفری، احسان رأفتی، آریان نصرالهی، امیرمهدی نجفلو شهپر، امین دهقان، حسین الماسی، علی اصغر یوسفی، کیارش کرمی
بخش جنبی انتخابات؛ حسین مرصادی، شایان محرابی، علی اصغر یوسفی (۲عکس)، شیرین برزگر، محسن کرامت، محمد علی مریزاد، محمد مهیمنی، مسعود ماکاوند، مصطفی حسن زاده (۳ عکس)، متین قاسمی (۲عکس)، فاطمه نصراصفهانی (۲عکس)
بخش سیاسی؛ آریا جعفری (۲عکس)، حسین مرصادی، سعید غلامحسینی، صادق حاتمی، احسان رأفتی، اصغر خمسه (۳عکس)، علیرضا خشاب، مهدی جعفری، متین قاسمی (۲عکس)، امید وهاب زاده (۲عکس)
بخش آیین و مذهب؛ احسان جزینی، امیر قادری، پویا بیات، سیدجواد میرحسینی، روزبه فکوری، ساجد حق شناس، عبدالرحمن مجرد، علی اصغر فیض الهی، فاضل خاکباز (۲عکس)، محمد مهیمنی، مصطفی حسن زاده (۲عکس)، معین مطلق، مهدی سعیدی
بخش اجتماعی؛ پویا بیات، جمال الدین تیموری، جمشید فرجوند فردا، رحیم بنی اسد آزاد (۲عکس)، ساجد حق شناس (۲عکس)، سعید غلامحسینی، عماد ضیایی، احسان رأفتی، مجید حجتی، همایون کشوردوست ناوی، مینا نوعی، مصطفی مصطفوی، محمد عباس نژاد
بخش ورزشی؛ آریا جعفری (۳عکس)، پویا بیات، پیام پارسایی (۲عکس)، جمال الدین تیموری، صادق حاتمی، علیرضا کرمی (۲عکس)، محمدحسن صلواتی، مرتضی جابریان (۲عکس)، مصطفی حسن زاده
محسن زمانی، عرفان پهلوانی و هانیه یوسفیان داوری بخش فیلم را به دبیری احمدرضا حجارزاده بر عهده داشتند و فیلم های راه یافته به بخش مسابقه به شرح زیر است.
به همین فرم بمان / حمیدرضا مقصودی / داستانی / ۳ دقیقه
صعود به جم / حمیدرضا مقصودی / مستند / ۲۰ دقیقه
پیاده رو تمام می شود / دنیا محمدرضایی / داستانی / ۱۰۰ ثانیه
صندلی خالی رو به رو یک خاطره / علی نجفی / داستانی / ۴ دقیقه
عاشقانه های شهر من / علی نجفی / داستانی / ۷ دقیقه
پانیک / مرتضی فرهادنیا / داستانی / ۱۵ دقیقه
آوا / مهری زندی / داستانی / ۷ دقیقه
روز ولنتاین / میرعباس خسروی نژاد / داستانی / ۱۴ دقیقه
فروزان / میر عباس خسروی نژاد / داستانی / ۱۲ دقیقه
لایک / یوسف قاسمی / داستانی / ۴ دقیقه
هاوارمه لوجگه گان / جمشید فرجوند فردا / داستانی / ۳ دقیقه
امید سفید / جمشید فرجوند فردا / مستند / ۲ دقیقه
نگیرآقا ۴ / احسان رافتی داریان / مستند / ۳۰ دقیقه
سلفی / بهزاد بهروزنیا / داستانی / ۷ دقیقه
به پرسه های من گوش کن / الناز حجارزاده / داستانی / ۱۰ دقیقه
کارنامه بنیاد کندی / آذر بهرامی، محمد جعفری / مستند / ۳۰ دقیقه
میانبر / آریان گلصورت / داستانی / ۱۷ دقیقه
۲۴-۷۵-۲۴ / لیلی عاج / مستند / ۲۳ دقیقه
چله نشین / امید میرزایی / داستانی / ۲۲ دقیقه
ریز برنامه جشنواره و جدول زمان بندی کارگاه ها، نشست ها و پخش فیلم ها متعاقبا اعلام می شود.
این جشنواره توسط آژانس عکس خبری دوربین.نت با حمایت همکاری فرهنگسرای سرو، سازمان زیباسازی شهرداری تهران، شرکت نورنگار، سایت عکاسی و سایت چیلیک برگزار می گردد

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب فرهنگ و هنر استان زنجان با مشارکت بنیاد رودکی در تالار وحدت برگزار می‌شود. | عکس
» شب فرهنگ و هنر استان زنجان با مشارکت بنیاد رودکی در تالار وحدت برگزار می‌شود.
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، این رویداد با اجرای برنامه‌هایی از قبیل موسیقی محلی، نمایش محلی، پخش مستند استان زنجان و شعرخوانی همراه است.
برنامه فوق برای اولین بار در دولت تدبیر و امید، از ساعت ۵ و ٣٠ دقیقه عصر تا ٨ شب پنج‌شنبه، دوم آذرماه اجرا می‌شود.
نمایشگاه آثار تجسمی رحمان پرچگانی در حاشیه این رویداد، از جمله برنامه‌های جنبی است.
برگزاری این شب فرهنگی در پی امضای تفاهم‌نامه میان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و بنیاد فرهنگی هنری رودکی برنامه‌ریزی شد.
این برنامه فرصتی برای شناساندن ظرفیت‌های فرهنگی زنجان در تهران است.
علاقه‌مندان به حضور در این رویداد می توانند جهت انجام هماهنگی لازم از ساعت ۱۰ تا ۱۶ با شماره‌های ۶۶۷۵۷۵۰۴ و ۶۶۷۵۷۵۰۶، روابط عمومی بنیاد رودکی تماس بگیرید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عکس "بالا تر از ابر"
همراه با برگزاری کارگاه توسط لوئیس لوپز مستند ساز ارتفاع
زمان برگزاری نمایشگاه: 2 تا 9 آذر از ساعت 10 الی 18
پنج شنبه از ساعت 10 الی 15 روز جمعه تعطیل
مکان: خیابان طالقانی،-خیابان برادران مظفر،-تقاطع بزرگمهر،-موزه هنرهای معاصر فلسطین
زمان برگزاری کارگاه: پنج شنبه 2 آذر ساعت 10 الی 12
شرکت در کارگاه رایگان می باشد.
تلفن هماهنگی: 09196834766
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان طراحی نشان جایزه بزرگ افشین یداللهی | عکس
» فراخوان طراحی نشان جایزه بزرگ افشین یداللهی
... دیدن متن »

خانه ترانه با همکاری موسسه انتشاراتی نگاه نخستین جایزه ترانه افشین یداللهی را برگزار خواهد کرد لذا از همه هنرمندان طراح و گرافیست دعوت می کند طرح های پیشنهادی خود را برای نشان این جایزه تا تاریخ ۲۸ آبان ماه ۹۶ از طریق ربات افشین یداللهی AfshinYadollahiBot@ به دبیرخانه جایزه ی افشین یداللهی ارسال نمایند.
توجه به ماهیت این جایزه که یادمانی از یاد و خاطره ی افشین یداللهی به عنوان یکی از نام آورترین ترانه سرایان معاصر است و موضوع این جایزه، ترانه سرایی، از الزامات طراحی نشان است.
لازم به ذکر است نمونه های پیشنهادی فقط با پسوند فایل jpg پذیرفته می شود و منتخب نیز با پسوند فایل Cdr-Corel Draw دریافت میگردد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه سایه های بی سایه
نمایشگاه نقاشی گروهى «سایه‌های بی‌سایه» در گالری «آس» تهران به اتمام رسید | عکس
» نمایشگاه نقاشی گروهى «سایه‌های بی‌سایه» در گالری «آس» تهران به اتمام رسید
... دیدن متن »

منصور جهانی ـ نمایشگاه نقاشی گروه «خاکستری‌ها» تحت عنوان «سایه‌های
بی‌سایه» در گالری «آس» به پایان رسید.
مراسم افتتاحییه نمایشگاه نقاشی «سایه‌های بی‌سایه» شامل آثار اعضای گروه
«خاکستری‌ها» از جمله؛ فریماه فرهت‌نیا، فرزانه خان‌عمو، نسرین هادیان،
مانا صدرایرانی و علی شجاع در گالری «آس» تهران برگزار شد و هنرمندان
گروه «خاکستری‌ها نمایشگاهى در مورد «ضرورت برگزارى نمایشگاه‌هاى گروهی»
دیدگاه‌هاى خود را بیان کردند.
مانا صدری ایرانی در مورد ضرورت برگزارى نمایشگاه‌هاى گروهی گفت: بله
قطعاً ضرورى است، البته اگر فردیت هنرمند مخدوش نشود. یعنی من که هنگام
نقاشی کردن خود را در "جهانی موازی، جهانی از آزادی مطلق" می‌یابم بتوانم
آثار خلق شده با این احساس بی‌حد و مرز را در ارتباطی خالص با روح آزاد
دیگری ارائه دهم؛ به این ترتیب نمایشگاه گروهی حاوی آثاری می‌شود منفرد و
در عین حال متنوع.
علی شجاع در مورد ضرورت برگزارى نمایشگاه‌هاى گروهی گفت: شاید در وادی
هنر، محصول مشترک داشتن مرسوم باشد اما آن‌جا که درک متقابل از هستی
اتفاق می‌افتد، ارائه کار مشترک می‌تواند ضرورت یابد.
نسرین هادیان در این مورد معتقد است: برای مثال آثار مشترک من و آقای
شجاع دو خصیصه خط و نقش را توأمان در برمی‌گیرند که هر کدام می‌تواند به
نوبه خود هنری مستقل باشد اما همخوانی این آثار نشان می‌دهد که دو هنرمند
با دو رویکرد متفاوت می‌توانند هم ویژگی منحصر به فرد نقش و خط را حفظ
کنند و هم شباهت‌های نگرشی انسان را به تصویر بکشند.
فرزانه خان‌عمو در مورد ضرورت برگزارى نمایشگاه‌هاى گروهی اظهار داشت:
همیشه از شرکت در نمایشگاه گروهی استقبال می‌کنم به این دلیل که  انسان
را موجودی اجتماعی می‌دانم اگر چه در تنهایی کارکردن را ترجیح می‌دهم چون
نگاه من به نقاشی حسی است . نقاشی برای من آنی اتفاق می‌افتد. انگار آن
چه در ناخودآگاهم انباشته شده به یکباره می‌خواهد راهی به بیرون باز کند
آن وقت بی دغدغه سبک و مد، رنگ‌ها و طرح‌ها روی بوم جاری می‌شوند. برهمین
اساس، معتقدم اگر نمایشگاه گروهی مانع این سرریزی روح نشود ضروری خواهد
بود چون مخاطب می‌تواند در یک مکان و زمان واحد، با دریافت‌های متفاوت و
صادقانه از زندگی مواجه شود.
فریماه فرهت‌نیا در این مورد معتقد است: نقاشی برای من ابزار نیست،
ابزاری که با آن افکار و احساسم را ابراز کنم، نقاشی خودِ تفکر، خودِ
احساس است برای من، مثل شعر. هنر را به طور کلی شکلی از بودن می‌دانم؛ به
همین دلیل معتقدم که فعالیت گروهی در هنر بخشی از تجربه بودن است، تمرینی
ضروری برای حضور منفرد در متنی فرهنگی.

عکس‌ها: منصور جهانی

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه نیمروز
بسیار مایلم با هنرمندان افغانستانی همکاری کنم | عکس
شهرام ناظری در دیدار از نمایشگاه نیمروز عنوان کرد:
» بسیار مایلم با هنرمندان افغانستانی همکاری کنم
... دیدن متن »

شهرام ناظری در بازدید از نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز"گفت:درصورت مهیا بودن شرایط حتما با هنرمندان افغانستانی همکاری خواهم کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، شهرام ناظری با مشایعت سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و مریم کوهستانی مدیر نمایشگاه عصر روز دوشنبه 22 آبان از آثار به نمایش درآمده  درنمایشگاه " نیمروز" دیدن کرد.
وی در پایان این بازدید در گفتگویی با ذکر این نکته که آثاری که دیدم  بسیاردلپذیر است گفت: فرهنگ و آیین کشورهایی همچون افغانستان و تاجیکستان همچون ایران است با این تفاوت که آنها صمیمی‎تر و دست نخورده‎تر هستند
وی افزود :با مشاهده این آثار پاکی حس انسانی را دریافت می‎کنم  چرا که  سادگی ، بی آلایشی و آرامش روح هنرمندان جامعه افغانستان در تمامی این آثار مستتر است. آرامشی که از جامعه مدرن  رخت بر بسته است.
خواننده آلبوم "گل صد برگ" با ذکر این مطلب که  در صورت مهیا بودن شرایط با هنرمندان افغانستانی همکاری داشته باشد گفت: تا به حال زمینه‎ای برای همکاری مشترک وجود نداشته است، اما به دلیل آرامش و نجابت و عرفانی که در وجود هنرمندان افغانستان است بسیار مایلم تا با هنرمندان افغانستانی کار کنم»
گفتنی است تا کنون شخصیت های برجسته بسیاری از نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" بازدید کرده اند که از جمله آنها می توان به محمدجوادظریف (وزیرامورخارجه)، علی مراد خانی (معاون هنری وزارت فرهنگ وارشاداسلامی) ،مجید ملانوروزی (مدیر کل مرکز هنر های تجسمی) ، دکتر نصیراحمد نور سفیر افغانستان در ایران، دکتر محمد رضا مجیدی (دبیر کل مجمع مجالس آسیایی)و ... اشاره کرد .
گفتنی است نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» از ١٢ تا ٢٦ آبان در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند در روز‎های عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روز‎های تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به گالری شماره ١ در فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

نیلوفر ثانی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه نیمروز
سفیر افغانستان از نمایشگاه نیمروز در نیاوران دیدن کرد | عکس
» سفیر افغانستان از نمایشگاه نیمروز در نیاوران دیدن کرد
... دیدن متن »

سفیر افغانستان در ایران، دکتر نصیراحمد نور شامگاه شنبه ۲۰ آبان ماه  با حضور در فرهنگسرای نیاوران از برگزارکنندگان  نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" تشکر و قدردانی کرد .
به گزارش روابط عمومی فرهنگسرای نیاوران دکتر نصیراحمد نور که در راس هیئتی به منظور بازدید از نمایشگاه هنزمندان افغانستانی به نیاوران آمده بود  با مشایعت سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و مریم کوهستانی از نزدیک آثار نمایشگاه را مورد بررسی قرار داد و لحظاتی را نیز با هموطنانش به گفتگو نشست .
وی در پایان این بازدید در گفتگویی با ذکر این مطلب که نمایشگاه  "نیمروز" بیان کننده واقعیات است اظهار داشت: آثارهنرمندان افغانستانی از تمامی جهان با فرهنگ های مختلف اینجا و در یکی از بهترین تالار ها جمع شده است. آثاری  که نشان دهنده استعداد و هنر در کشور افغانستان می باشد . تعدادی از خالقین این آثار  با وجود این که هزاران مایل از کشورشان دور هستند و مهاجر شده اند توانسته اند استعداد هنری خود را به خوبی پرورش دهند و چنین کارهای ارزنده ای را به نمایش بگذارند.
احمد نور ادامه داد: در واقع  در این نمایشگاه مخاطب، ادامه راه اساتیدی چون  بهزاد را می بیند که علی رغم مشکلات داخلی توانسته هنرش را به خوبی عرضه کند
وی با اعلام این مطلب که سفارت افغانستان در ایران از کلیه هنرمندان ایرانی که نیت برگزاری نمایشگاه و انجام کارهای فرهنگی و هنری را در کشور افغانستان دارند حمایت می کند گفت: خوشبختانه روابط میان دو کشورایران و افغانستان  در همه عرصه ها بی نظیر است و همان گونه که تاکنون برنامه های  خوب فرهنگی و هنری در افغانستان برپا شده است سفارت افغانستان در ایران این آمادگی را دارد تا از طریق مجراهای قانونی این روند را استمرار بخشد.
گفتنی است تا کنون شخصیت های برجسته بسیاری از نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" بازدید کرده اند که از میان آنها می توان به  محمد جواد ظریف (وزیر امور خارجه) ، علی مراد خانی (معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، مجید ملانوروزی (مدیر کل مرکز هنر های تجسمی)، دکتر مهنام  (معاون امور اجتماعی یونسکو)، نگار گرامی (نماینده برنامه جهانی غذا در ایران)، علی بابا اورنگ (هنرمند افغانستان)، پروین نوبهار (نماینده کانون حمایت از کودکان کار)، الیاس علوی (نقاش  هنرمند و شاعر افغانستانی)، سیوانکا داناپالا (رییس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ایران)، دکتر محمد رضا مجیدی (دبیر کل مجمع مجالس آسیایی) و ... اشاره کرد .
گفتنی است نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» از ١٢ تا ٢٦ آبان در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند در روز‎های عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روز‎های تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به گالری شماره ١ در فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

نیلوفر ثانی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره هنر ایران آغاز به کار کرد | عکس
» جشنواره هنر ایران آغاز به کار کرد
... دیدن متن »

جشنواره هنر ایران یک رویداد تخصصی در زمینه هنرهای تجسمی است که به صورت اکسپو برای هنرمندان و با اهداف مشخصی عمل می کند. از ویژگی های بارز این رویداد می توان به نوع نگاه در انتخاب آثار برگزیده در بخش داوری و مردمی اشاره کرد. بخشی از هدف مورد نظر این رویداد معرفی هنرهای تجسمی و هنرمندان معاصر فعال آن به عموم مردم است به همین روی و با توجه به باوری که بر سلیقه جمعی وجود دارد بخش برگزیده مردمی ایجاد شده است، تا بتوان فاصله جامعه را با هنرهای تجسمی به حداقل رساند و مطمئن شد انس بیشتری با رشته های تجسمی مانند نقاشی و عکاسی در جامعه ایجاد می شود، چرا که اغلب مردم تنها وابستگان هنر را متاسفانه بخش های سینمایی و تلویزیونی می دانند و کمتر توجهی به هنرهای تجسمی چه در حوزه های عمومی و چه در حوزه های تخصصی دارند، حتی گاها نسبت به المان های شهری و مجسمه هایی که در محیط های مختلف نصب شده است هم بی تفاوت شده اند. این امر نشان می دهد که میزان نفوذ هنرهای تجسمی در افکار عمومی بسیار پایین است و عده بسیار کم و محدودی هستند که به صورت واقعی هنر معاصر را می شناسند یا حتی یکبار برای نزدیک شدن به آن تلاش کرده اند.

نمایش آثار برگزیده در قلب هنر جهان - پاریس

آثار برگزیده علاوه بر نمایش در گالری علیها در تهران به مدت دو هفته پیاپی، نقاشی و عکاسی در خانه فرهنگ پاریس به نمایش در خواهند آمد. در واقع انتخاب پاریس تنها به عنوان یک مقصد فرهنگی و هنری نبوده است، بلکه به دلیل سرمایه گذاری این کشور بر روی رشته های تجسمی به دلیل جذب هنرمندان معاصر و همین طور برگزاری رویداد های فرهنگی و هنری متنوع است که پر رنگ شدن آنها تنها با حضور هنرمندان مختلف از کشور های مختلف میسر است. بسیاری از کشورهای اروپایی مانند اتریش، ایتالیا، سوئد و حتی ترکیه هم به دنبال این سیاست در مورد هنرهای تجسمی به خصوص عکاسان و نقاشان بوده اند و برخی هم مانند امارات در این امر به حدی پیشرفت کرده اند که گالری های متعدد تاسیس شده و حراج های بین المللی آنها از سایرین پیشی گرفته است. دسترسی محدود این کشورها به هنر معاصر ایران و وجود استعداد های ناب هنری در ایران دلیل اهمیت حضور در آرت فیر ها و فستیوال های هنری می باشد.

معرفی جشنواره هنر ایران

روند برگزاری به این صورت است که هنرمندان آثاری را در زمینه های نقاشی، عکاسی و آثار ایجاد شده با روش های دیجیتال به صورت آنلاین برای وب سایت جشنواره ارسال می کنند، برای ارسال آثار زمانی در حدود یک ماه در نظر گرفته شده است، سپس این آثار توسط مردم با استفاده از ساز و کار وابسته به ربات رای گیری جشنواره در تلگرام، داوری می شوند و با توجه به تعداد رای های هر اثر نفرات برگزیده مردمی انتخاب می شوند، از این مرحله به بعد سایت بر روی هنرمندان جهت ارسال آثار بسته خواهد شد و تیم های داوری به صورت مستقل از پنل های خود آثار برگزیده را انتخاب می کنند، آثاری که بالاترین امتیاز را از مجموع امتیاز های داده شده توسط داوران کسب کنند، به عنوان برگزیدگان داوری معرفی خواهند شد.
با توجه به اینکه هنرهای تجسمی ایران بر خلاف سایر کشور های جهان نسبت به سینما و تلویزیون، از اقبال عمومی کمتری برخوردار است، به اشتراک گذاری و دیده شدن آثار، با هدف ایجاد حداقل اشتیاق برای بررسی عکاسی و نقاشی، برای همگان رسالتی اجتماعی به حساب می آید تا با فرهنگ این سبک از هنر، آشنایی بیشتری ایجاد کرده و میزان نفوذپذیری هنرهای تجسمی معاصر کشور را، بالا ببرد.
شرکت در جشنواره هنر ایران بدون محدودیت موضوع و سبک می باشد، برای مثال یک عکاس می تواند با سبک های مختلف مانند پورتره، طبیعت، مستند اجتماعی و یا حتی اسمان شب آثارش را برای جشنواره ارسال کند. هر تیم داوری برای انتخاب، مستقل از سایرین معیارهایی را برای سنجش در نظر گرفته است.

اهداف کلی جشنواره

• کشف استعدادها و نخبگان هنری
• ایجاد فضایی برای نمایش و ارائه آثار فاخر ایرانی در سطح بین المللی
• معرفی نسل جوان و ایجاد راهی برای حضور در بخش های فعال هنری
• ایجاد بستری برای دیده شدن هنرمندان در شهرهایی با دسترسی کمتر
• نمایش مستقیم آثار هنرمندان در گالری های معتبر به واسطه نفوذ جشنواره در بحث داوری
• امکان حتمی دیده شدن آثار ارسالی توسط کارشناسان گالری های برجسته کشور
• معرفی هنرهای تجسمی به افراد بیشتری در جامعه که فعال هنری نیستند

آدرس وب سایت جشنواره هنر ایران
http://artfestivals.ir/

متون زیر هم شاید کاربردی باشند

--------------------

متن فراخوان

• شرکت در نخستین دوره جشنواره هنر ایران برای تمامی هنرمندن نقاش و عکاس ایرانی فارغ از سبک و موضوع، آزاد است.
• اندازه آثار: عرض و طول کل اثر نباید از یک متر تجاوز کرده و همین طور نباید کوچک تر از سی سانتیمتر باشد، این محدودیت به دلیل مشکلات پستی و نمایشی ایجاد شده است.
• هزینه های چاپ، قاب و ارسال آثار بر عهده هنرمند است.
• آثار میان رشته ای: منظور از دو رشته نقاشی و عکاسی، کلیه سبک‌ها و میان رشته‌های این دو حوزه اعم از دیجتال و غیر دیجیتال است. در مورد آثار بین رشته‌ای مانند نقاشی خط، تا زمانی که عنصر نقاشی زیر پوشش خط نرفته و کار به عنوان یک اثر خوشنویسی صرف به شمار نرود، در حوزه نقاشی داوری می‌شود.
• آثاری مانند خوشنویسی صرف، مجسمه، آثاری که بر روی مدیوم هایی خاص مانند استیل، آینه، شیشه، دستبافی و امثال آنها کار شده اند، در این جشنواره به دلیل محدودیت های پستی به خارج از کشور قابل پذیرش نیستند.
• فروش آثار: هیچ اقدامی در رابطه با فروش مربوط به جشنواره نیست و اگر در هر یک از گالری ها خریداری برای اثر یافت شود قیمت توافقی و بنابر نظر کارشناسان گالری خواهد بود.
• کپی رایت: اصالت تصاویر آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره بر عهده هنرمند بوده و چنانچه خلاف آن اثبات شود، هنرمند مورد نظر از ادامه شرکت در کلیه دوره‌های جشنواره هنر ایران محروم خواهد شد. همین طور اگر این اصالت پس از انتخاب به عنوان برگزیده مورد سوال قرار گیرد مانند رویداد های مهم بزرگ دنیا که مدال ورزشکار پس از اثبات دوپینگ پس گرفته خواهد شد، همه اعتبارات از هنرمند مذکور سلب می گردد.
• عدم داوری: اگر فرایند ثبت نام و تصاویر ارسالی همخوان با شرایط فراخوان نباشد، امکان شرکت در داوری وجود نخواد داشت.
• ثبت نام: ثبت نام توسط فرم جشنواره با حروف فارسی برای بخش هایی مانند نام، نام خانوادگی و توضیح اثر انجام شود. استفاده از حروف انگلیسی ممکن است اما پیشنهاد نمی شود.
• ارسال آثار برای دبیرخانه: توجه داشته باشید پس از انتخاب به عنوان برگزیده ، اثر نقاشی و عکاسی حتما باید بر روی کانواس با کیفیت، قابل قبول از نظر استاندارد های اروپا پرینت شده و در زمان معین در اختیار جشنواره جهت نمایش در گالری ها قرار گیرد. شرایط برای برگزیدگان کاملا توضیح داده خواهد شد.
• جشنواره اکیدا هیچ مسئولیت و اقدامی برای درخواست ویزای آرتیست نخواهد داشت.

تقویم جشنواره هنر ایران

• آغاز ثبت نام و دریافت تصویر آثار: ۲۰ آبان تا ۱۷  آذر – تمدید نخواهد شد
• داوری هیئت داوران: ۱۸ آذر تا ۲۸ آذر
• ارسال آثار منتخب برای نمایش: ۲ دی تا ۸ دی
• روز اهدای تندیس: ۱۱ دی
• نمایش آثار نقاشی در گالری علیها: ۱۵ تا ۲۱ دی
• نمایش آثار عکاسی در گالری علیها: ۲۲ تا ۲۸ دی
• ارسال آثار به فرانسه: ۳۰ دی تا ۱۸ بهمن
• نمایش آثار برگزیده در خانه فرهنگ پاریس: ۲۴ بهمن تا ۱۵ اسفند

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه نیمروز
بازدید دبیر کل مجمع مجالس آسیایی از نیمروز نیاوران | عکس
» بازدید دبیر کل مجمع مجالس آسیایی از نیمروز نیاوران
... دیدن متن »

دبیر کل مجمع مجالس آسیایی دکتر محمد رضا مجیدی با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» دیدن کرد .
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران مجیدی در پایان این بازدید در گفتگویی با تشکر از مریم کوهستانی و مدیریت فرهنگسرای نیاوران در برگزاری نمایشگاه " نیمروز" اظهار داشت : آثار بسیار خوبی از هنرمندان افغانستانی از سراسر جهان  در فرهنگسرای نیاوران در معرض دید عموم قرار گرفته است که ذوق هنر و اعتلای آن را به خوبی نشان می دهد.
وی ادامه داد : حوزه هنر و فرهنگ حوزه هم دلی و هم زبانی است و امروزه منطقه غرب آسیا نیازمند چنین کارهایی است
مجیدی در پایان صحبت هایش ابراز داشت : باید با حمایت از مراکز فرهنگی و هنری چون فرهنگسرای نیاوران  فرصت های بیشتری را به منظور تبادلات از این دست میان کشور های منطقه فراهم کرد . ما نیز در دبیر خانه مجمع مجالس آسیایی از طریق همکاری و دیپلماسی پارلمانی تلاش می کنیم که زمینه های همکاری اهل فرهنگ و هنر از طریق قانون گذاری بیشتر شود .
شایان ذکر است در این نمایشگاه که هدف از برگزاری آن نزدیک کردن هنرمندان دو کشور ایران و افغانستان  با تاریخ و فرهنگ مشترک، شناساندن هنرهای تجسمی کمتر شناخته شده افغانستان، احیا هویت و نمایش توانمندی به نسل‌های جوان‌تر افغانستان  است بیش از ١٥ هنرمند افغانستانی از ٥٣  هنرمند شرکت کننده در فرهنگسرای نیاوران حضور دارند  که در طول برگزاری این نمایشگاه به اجرای پرفورمنس و ورک شاپ های مختلف خواهند پرداخت.
گفتنی است نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» از ١٢ تا ٢٦ آبان در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند در روز‎های عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روز‎های تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به گالری شماره ١ در فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه نیمروز
ظریف در نیاوران به تماشای هنر های معاصر تجسمی افغانستان نشست | عکس
در بازدید از نمایشگاه نیمروز
» ظریف در نیاوران به تماشای هنر های معاصر تجسمی افغانستان نشست
... دیدن متن »

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه شامگاه سه شنبه 16 آبان ماه با حضور در فرهنگسرای نیاوران از نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» دیدن کرد .
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این بازدید که با مشایعت سید عباس سجادی مدیر عامل بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و مریم کوهستانی مدیر نمایشگاه همراه بود ظریف با هنرمندان  افغانستانی دقایقی نیز گفتگویی صمیمی داشت .
ظریف در پایان بازدیدش از این نمایشگاه  در گفتگویی با ذکر این نکته که جمع کردن این تعداد هنرمند افغانستانی تلاش بسیار خوب و قابل تقدیری است گفت : برخی تجربه های تلخ که امیدوارم در آینده و از طریق هنر به تجربه های شیرین تبدیل شود در این نمایشگاه  به نمایش گذاشته بود
وی با تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه خاطر نشان کرد : امیدوارم از حرکت هایی که باعث تبدیل مهربانی انسانی به یک نفرت می شود درس بگیریم و آرزو می کنم  روزی برسد که مهربانی و صلح در تمام جهان برقرار شود .
در این نمایشگاه که هدف از برگزاری آن نزدیک کردن هنرمندان دو کشور ایران و افغانستان  با تاریخ و فرهنگ مشترک، شناساندن هنرهای تجسمی کمتر شناخته شده افغانستان، احیا هویت و نمایش توانمندی به نسل‌های جوان‌تر افغانستان  است بیش از ١٥ هنرمند افغانستانی از ٥٣  هنرمند شرکت کننده در فرهنگسرای نیاوران حضور دارند  که در طول برگزاری این نمایشگاه به اجرای پرفورمنس و ورک شاپ های مختلف خواهند پرداخت.
گفتنی است نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» از ١٢ تا ٢٦ آبان در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند در روز‎های عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روز‎های تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به گالری شماره ١ در فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گالری باروک بزودی مراسم آکشن این گردنبند تاریخی را برگزار خواهد کرد. | عکس
» گالری باروک بزودی مراسم آکشن این گردنبند تاریخی را برگزار خواهد کرد.
... دیدن متن »

این گردنبند متعلق به اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ میباشد.تصاویر روی پلاک میناکاری الکسی و دوشس ماریا می باشند.
سال ساخت تقریبا بین سالهای ١٨٩٥ تا ١٩٠١ میلادی
وزن کل ۳۷ گرم
وزن تقریبی طلای ۱۴ عیار ۲۰ گرم.
وزن تقریبی نقره ۱۷ گرم
وزن تقریبی برلیان تراش کهنه old min cut
سه عدد درشت ۲.۵۰ قیراط
تعداد ۴۰۵ عدد برلیان ریزو درشت تقریبا ۳۲.۵ قیراط
این گردنبند متعلق به اواخر قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ میباشد
تصاویر  روی پلاک میناکاری  الکسی و دوشس ماریا می باشند
پدر آنها: نیکُلای الکساندروویچ رومانوف یا نیکلای دوم آخرین امپراطور روسیه
ومادرشان: شاهدخت آلکساندرا (دختر لویی چهارم) و نوه دختری ملکه پرآوازه انگلستان ملکه ویکتوریا بود.

اسماء گل شقاق این را خواند
نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه آثار تونی کرگ ؛هنرمند انگلیسی – آلمانی با عنوان “ریشه ها وسنگ ها ” | عکس
» نمایشگاه آثار تونی کرگ ؛هنرمند انگلیسی – آلمانی با عنوان “ریشه ها وسنگ ها ”
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران ؛در این مراسم که با حضور علی اصغر کاراندیش؛ معاون توسعه مدیریت و منابع، مجید ملانوروزی مدیر کل مرکز هنرهای تجسمی، لادن حیدری مدیر کل دفتر حقوقی و تعدادی از هنرمندان برگزار شد، علی محمد زارع رییس موزه هنرهای معاصر تهران گفت: به مجسمه سازان تبریک می گویم که امسال هم هفتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران برگزار شد و هم میزبان آثارتونی کرگ هستند و با دیدن آثار تونی کرگ به جایگاه او در هنر پی می بریم.تونی کرگ سال گذشته سفری به ایران داشت و قرار شد که نمایشگاهی از آثارش در ایران برگزار شود و این خواست دو طرفه بود.
زارع در ادامه ازافشین درم بخش و تیل برکنر؛ مدیر گالری برکنرکه برگزاری این نمایشگاه را هماهنگ کردند قدردانی کرد.
در ادامه این مراسم تونی کرگ گفت: وقتی پیشنهاد برگزاری نمایشگاه در ایران مطرح شد غیر منتظره بود و برای برگزاری این نمایشگاه تشکر می کنم. ما ایران را از راه دور تجربه کرده بودیم اما چند ماه پیش که به ایران آمدم تحت تاثیر مردم و فرهنگ مردم ایران قرار گرفتم .
کرگ در ادامه گفت: به عنوان یک مجسمه ساز ماتریالیست هستم و این نگاه ماتریالیستی مبنای همه زبان هاست.بنابر این انگلیسی،آلمانی یا ایرانی بودن مطرح نیست و همه از یک ماتریال سر چشمه می گیریم.
تونی کرگ در ادامه افزود:ما به رغم تفاوت ها یک ارتباط انسانی با هم داریم و این تجربه من از بازدید از ایران است. خیلی از مجسمه سازان ایران را می شناسم و کارما مانند پایه است که با متریال سرو کار دارد.
هنرمند انگلیسی – آلمانی در پایان گفت: از افرادی که برای انتقال مجسمه ها به ایران و تمام مراحل برگزاری نمایشگاه فراتر از انجام وظیفه کمک کردند،قدردانی می کنم.
یوستوس کمپر رایزن فرهنگی آلمان در جمهوری اسلامی ایران در ادامه این مراسم گفت:این نمایشگاه آثار تونی کرگ هنرمندی از آلمان را معرفی می کند،مهم نیست او از کجا آمده است، بلکه مهم این است که چه کار می کند و کاری که تونی کرگ می کند اظهار است. او علاوه بر اینکه مواد را شکل می دهد، در آثارش صحنه های طبیعی را حفظ و نگهداری می کند.
یوستوس کمپر در ادامه گفت:تونی کرگ در آکادمی هنر دوسلدورف و دانشگاه هنر برلین تدریس کرده و رییس آکادمی هنر دوسلدورف بوده و نقش عمده ای در آموزش و شکل دادن به ایده های نسل هایی از هنرمندان آلمانی داشته است.
رایزن فرهنگی آلمان در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر روابط فرهنگی،هنری دو کشور گفت:این نمایشگاه به تقویت ارتباط فرهنگی ایران و آلمان کمک می کند و البته همکاری فرهنگی دو کشور سابقه دارد و به حدود ۱۰۰ سال قبل بر می گردد.
علی مرادخانی؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: موزه هنرهای معاصر تهران نقشی را که باید ایفامی کرد،الان دارد انجام می دهد.نمایش آثار هنرمندان شاخص کشورمان و آثار هنرمندان جهان برنامه ای است که در این سال ها مورد توجه بوده و البته برنامه های دیگری هم در نظر داشتیم که موفق به انجام آنها نشدیم.ارسال آثار خارجی و آثار هنرمندان ایرانی به آلمان و ایتالیا از برنامه هایی است که نتایج خوبی برای هنرمندان دارد اما انجام نشد و امیدواریم با پیگیری اداره کل حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شود.
مرادخانی در ادامه گفت:موزه هنرهای معاصر تهران جایگاه خوبی دارد و امیدواریم با تداوم این راه اتفاقات خوبی را در آینده شاهد باشیم.
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نمایشگاه آثار تونی کرگ گفت:خوشحالیم که نمایشگاه آثارتونی کرگ از هنرمندان مطرح در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد و نگاه او به طبیعت ایران نزدیک است.
پس از مراسم نمایشگاه “ریشه ها و سنگ ها”شامل ۶۰ اثر مجسمه و ۱۴۰ اثرکه طراحی روی کاغذ با حضور مدیران و هنرمندان گشایش یافت.
بخش کلیپی در باره تونی کرگ و اجرای تکنوازی کمانچه هادی منتظری از دیگر برنامه های افتتاحیه این نمایشگاه بود.
در این مراسم اهل فرهنگ و هنرمندانی از جمله محمود دولت آبادی،حسین محجوبی،علی شیرازی،علی فرامرزی،پری یوش گنجی،گیزلا وارگاه سینایی،محسن حسینی،کامبیز درم بخش،محمد رضا فیروزه ای،جمشید مرادیان،کورش گلناری،بهداد لاهوتی،نگار نادری پور؛رییس انجمن مجسمه سازان ایران،محمدرضا ذبیح الله زاده،هلیا دارابی و … حضور داشتند.
نمایشگاه آثار تونی کرگ با عنوان “ریشه ها و سنگ ها”تا ۲۲ دی ماه در موزه هنرهای معاصر تهران ادامه دارد.

اسماء گل شقاق این را خواند
نیلوفر ثانی، ابرشیر و شکوه حدادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اختصاص بخش ویژه به هنرمندان افغانستان در جشنواره فجر | عکس
در بازدید از نمایشگاه نیمروز عنوان شد :
» اختصاص بخش ویژه به هنرمندان افغانستان در جشنواره فجر
... دیدن متن »

مجتبی آقایی، دبیردهمین جشنواره هنر های تجسمی فجر پس از بازدید از نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز»  گفت : امسال و در جشنواره هنر های تجسمی  با توجه به آثاری که از هنرمندان افغانستانی در فرهنگسرای نیاوران دیدم می توانیم بخش ویژه ای را به هنرمندان افغانستانی در قسمت بین الملل اختصاص دهیم
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، مجتبی آقایی، دبیردهمین جشنواره تجسمی فجر، در  ادامه صحبت هایش  اظهار داشت: « هنر و فرهنگ دو کشور ایران و افغانستان همپوشانی زیادی با هم دارند و در حقیقت این دو کشور یک اقلیم فرهنگی محسوب می‎شوند.» وی همچنین هنر تجسمی افغانستان را  دارای ‎ظرفیت‎های بسیاری عنوان کرد و افزود: «پیشینه غنی افغانستان در هنرهای تجسمی انکارناپذیر است و همین پیشینه غنی موجب شده تا در این نمایشگاه شاهد آثار شگفتی باشیم و کارهایی را ببینیم که به نوعی پیام رسان دغدغه‎ها، سمبل‎ها نگرانی‎های مردم این کشورهستند»
آقایی  با ذکر این نکته که جشنواره فجر از اختصاص بخش ویژه ای به هنرمندان حوزه هنر های تجسمی افغانستان استقبال می کند گفت: آثار هنری هنرمندان افغانستانی از ارزش هنری خوبی برخوردارند. از این رو  این  حرکت می تواند ارزش فرهنگی فوق‎العاده‎ای داشته باشد و موجب تحکیم روابط دو ملت و نیز زمینه ساز  آشنایی هر چه بیشتر مردم ایران با فرهنگ و هنر مردم کشور افغانستان شود»
بیش از ١٥ هنرمند افغانستانی از ٥٣  هنرمند شرکت کننده در این نمایشگاه در فرهنگسرای نیاوران حضور دارند  که در طول برگزاری این نمایشگاه به اجرای پرفورمنس و ورک شاپ های مختلف خواهند پرداخت.
در آیین افتتاحیه این نمایشگاه شخصیت های فرهنگی و هنری بسیاری حضور داشتند که از میان آن ها می توان به علی مراد خانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،مجید ملانوروزی مدیر کل مرکز هنر های تجسمی ، دکتر مهنام  معاون امور اجتماعی یونسکو، نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران، علی بابا اورنگ هنرمند افغانستان ، پروین نوبهار نماینده کانون حمایت از کودکان کار ،الیاس علوی نقاش  هنرمند و شاعر افغانستانی ، سیوانکا داناپالا، رییس کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان ایران  و ... حضور داشتند 
گفتنی است نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان «نیمروز» از ١٢ تا ٢٦ آبان در گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران برپاست. علاقمندان می‎توانند در روز‎های عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روز‎های تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به گالری شماره ١ در فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

 

اسماء گل شقاق این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سید مجتبی موسوی: نقاشی دیواری از آلودگی بصری شهر می کاهد | عکس
» سید مجتبی موسوی: نقاشی دیواری از آلودگی بصری شهر می کاهد
... دیدن متن »

نشست پژوهشی «تصویرگری درفضای شهری» از سری نشست های هفته تصویرگری با حضور سید مجتبی موسوی معاون سازمان زیباسازی تهران، اردشیر میرمنگره رئیس اداره نقاشی دیواری سازمان زیباسازی شهرداری تهران، امیر سقراطی، منتقد هنری و مهدی قدیانلو هنرمند نقاش در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی هفته تصویرگری،اردشیر میرمنگره در نشست بررسی تصویرگری شهری گفت:همزمان با هفته تصویرگری برای نخستین بار شاهد برپایی نمایشگاه تصویرگران شهر هستیم. در این نمایشگاه ۹۶  عکس از نقاشی دیواری ۵۲ هنرمند تصویرگر که در فضای شهری تهران اجرا شده اند در معرض دید مخاطبان قرار گرفته است و چون این آثار در سطح شهر پراکنده هستند و تاکنون عملکرد تصویرگران در فضای شهری نقد و بررسی نشده است، برپایی این نمایشگاه فرصت مغتنمی است که تا آثار تصویرگران در سطح شهرنقد و بررسی شود.
او افزود: برای برپای نمایشگاه تصویرگران شهر به آثار هنرمندانی توجه داشته ایم که عضو انجمن تصویرگران هستند و این آثار در فاصله سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۶ خلق شده اند و بخشی از این آثار بر روی دیوارهای بیرونی مدارس و بخشی دیگر نیز در سایر نقاط شهر اجرا شده اند.
میرمنگره ادامه داد: وقتی قرار است که از آثار هنرمندان در فضای شهری استفاده کنیم باید این آثار ضمن این که به زیبایی شهر اضافه می کنند، درست جانمایی شوند و از نظر بصری و مفهومی نیز با منطقه ای که در آن جانمایی یا اجرا می شوند نیز همخوانی داشته باشند.
 او افزود:اکران آثارهنرمندان تصویرگر را می توان به عنوان یکی از ظرفیت های جدید این هنر و میانگینی از به کار گیری هم زمان فرم و محتوا در فضای شهری دانست.از ان جا که فضای عمومی شهر مجال مواجهه و مطابقت متن و تصویر را به شهروندان در حال حرکت نمی دهد هنرمندان این رشته برای اکران اثارشان در سطح شهر به نوعی به تصویرسازی. فارغ از متن روی می اورند.
به گفته میرمنگره در نقاشی هایی که بر روی دیوارهای شهر اجرا می شوند، فرم و محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است و گاه یکی از این ویژگی ها بر دیگری غلبه پیدا می کند.به نظر می آید اجرای آثار تصویرگران در فضای شهری یکی از ظرفیت های جدید این رشته هنری است که در این آثار فرم و محتوا هر دو همزمان تلاش می کنند که مخاطب با اثر ارتباط خوشایندی برقرار کند.
مهدی قدیانلو در نشست بررسی تصویرگری شهری گفت: سالهاست که بخشی از فعالیت هنری ام را در آمریکا متمرکز کرده ام و در بررسی هایم متوجه شده ام که میزان بودجه ای که برای هنر شهری مثلا در فیلادلفیا اختصاص داده اند خیلی کمتر است از بودجه ای است که در ایران برای هنر شهری در نظر گرفته اند و با یک مقایسه کوچک متوجه می شویم هنر شهری برای کشور ما موضع مهم و قابل اعتنایی است.
او افزود: در ۱۲ سال اخیر که هنر شهری مورد توجه مدیران شهر تهران قرار گرفته است این رشته هنری با فراز و فرود بسیاری مواجه بوده است وبه نظر من با گذشت بیش از یک دهه امروز فرصت مغتنمی است که روند شکل گیری و خلق ارائه آثار هنر شهری در سطح شهر تهران را بررسی کنیم تا به آسیب شناسی درستی در این حوزه دست یابیم.
این هنرمند که از او به عنوان یکی از پرکارترین هنرمندان شهری نیز یاد می شود؛ ادامه داد: با توجه به مشکلات اساسی طراحی شهری در تهران و نابه سامانی فضای شهری و بلاتکلیفی بناها،مسائل جاری فرهنگی،اجتماعی و بهداشت روان هنر شهری به ویژه دیوار نگاری می تواند نقش مهمی در تلطیف این نابه سامانی داشته باشد. البته هنر شهری برای تهران نقش موقتی را بازی می کند و برای بهبود چهره این شهر باید کار اساسی کرد.
قدیانلو ادامه داد: من سال های پیش وقتی می خواستم یک نقاشی را در فضای عمومی اجرا کنم به نظرات اطرافیانم مادرم، خانواده و دوستانم توجه می کردم اما چند سالی است که با دخترم در فضای شهری رفت و آمد می کنم و توجه او را به بناها و تصاویری که در سطح شهر نصب یا اجرا شده می بینم متوجه شدم که برای خلق و اجرای هر اثر در فضای شهری باید قشر وسیعی تری از مخاطبان توجه کنم.
سید مجتبی موسوی معاون سازمان زیباسازی شهرداری تهران در نشست بررسی تصویرسازی در فضای شهری گفت: استفاده از نقاشی در فضای شهری فراز و فرود متعددی را پشت سر گذاشته است و برخی از مدیران برای پاسخگویی به معضلات بصری شهر تهران تصمیم گرفتند که از هنر برای بهبود این وضیعت کمک بگیرند.
او افزود:البته تهران بافت های فرسوده بسیاری دارد و با نقاشی دیواری مشکلات این شهر برطرف نمی شود اما ما در سازمان زیباسازی با کمک نقاشی دیواری تلاش می کنیم بخشی از این مشکلات بصری را در کوتاه مدت درست کنیم تا در کوتاه مدت بر روی روحیه شهروندان تاثیر بگذاریم و از میزان استرس آن ها بکاهیم.
موسوی ادامه داد:البته در هنر شهری باید به این نکته توجه کنیم که چهره شهر را با رنگ لعابی که با آن می زنیم مخدوش نکنیم. اثری که در گالری در معرض دید مخاطبان قرار می گیرد، با اثری که در فضای شهری قرار است اجرا شود تفاوت فاحشی دارد وقتی قرار است اثری در سطح شهر اجرا شود باید قابلیتی داشته باشد که حداقل بخشی از نیاز بصری سنین مختلف را تامین کند.
او با اشاره به پیشینه نقاشی دیواری در سطح شهر تهران گفت: تصویرسازی نیز در ۶ سال گذشته به فضای شهری راه پیدا کرده است و امیدوارم آثاری که توسط تصویرگران در سطح شهر تهران اجرا شده، با اقبال شهروندان روبرو شده باشد.
امیر سقراطی در نشست بررسی تصویرگری شهری گفت: برای ارتقا وضیعت هنر شهری باید هنرمندان این رشته تجربیات خود را با هم در میان بگذارند و باید شرایطی را فراهم کنیم که اثاری تصویرگرانی که در شهر اجرا می شوند قابلیت این را داشته باشند که در نمای بزرگتر از کتاب قابلیت تاثیرگذاری داشته باشند.
او افزود:در بازخوانی تاریخ هنر ایران همواره به تصویرگران اجحاف شده است ودر کتاب های تاریخ هنری که تاکنون نوشته شده است نامی از تاثیران این عرصه نیز برده نشده است. به نظر من کار تصویرگران زمانی که می خواهند در فضای شهر کار کنند دشوار تر است چون نوع شخصیت سازی برای کتاب با شخصیت سازی برای خلق نقاشی دیواری متفاوت است و برای اجرا یک تصویرسازی در سطح شهر باید به موارد متعددی توجه کرد.
این منتقد هنری در بخش پایانی سخنانش به ضرورت بررسی آثار تصویرگری که در سطح شهر در ۶ سال  اخیر در سطح شهر تهران اجرا شده اند تاکید کرد.
قدیانلو در ادامه بخشی از تجربیات خود را برای خلق آثاری که در شهری را با مخاطبانش درمیان گذاشت.

اسماء گل شقاق این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه پرسه ۲
نمایشگاه آثار عکاسی نازنین ازدیاری در نیاوران | عکس
» نمایشگاه آثار عکاسی نازنین ازدیاری در نیاوران
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، نازنین ازدیاری  در دومین نمایشگاه انفرادی اش سی اثر را در قالب عکس‎های سیاه و سفید از مناظر طبیعی ایران  به تصویر کشیده است . 
نخستین نمایشگاه نازنین ازدیاری در فرهنگسرای نیاوران با عنوان «پرسه» آبان سال ۱۳۹۳ برگزار شد. 
وی معمولا در خلق آثارش می‎کوشد تا جزئیات و موقعیت‎هایی را به تصویر بکشد که کمتر به چشم می‎آیند.  
ازدیاری عکاسی را به صورت آزاد از سال ۲۰۰۹ آغاز کرده است. او بین سال‎های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ در چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی عکس در نقاط مختلف دنیا شرکت کرده است. 
گفتنی است نمایشگاه عکاسی نازنین ازدیاری جمعه ۱۲ آبان ساعت ۱۷ در گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران گشایش می‎یابد. این نمایشگاه تا ۲۲ آبان برقرار خواهد بود. علاقمندان می‎توانند جهت دیدار از این نمایشگاه در روز‎های عادی از ساعت ۱۰ الی ۲۰ و در روز‎های تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۲۰ به گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

 

اسماء گل شقاق این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه کاور
جمعه ۱۲ آبان‌ماه ۱۳۹۶ نمایشگاه نقاشی‌های آرمان بابایی صداقت با نام «کاور» در گالری رج افتتاح خواهد شد. | عکس
نمایشگاه کاور تلفیقی از فرم‌های طراحی و نقاشی با خطوط اسلیمی در گالری رج
» جمعه ۱۲ آبان‌ماه ۱۳۹۶ نمایشگاه نقاشی‌های آرمان بابایی صداقت با نام «کاور» در گالری رج افتتاح خواهد شد.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی گالری رج، آرمان.ب.صداقت کارشناس ارشد نقاشی از هنرمندان برجسته لاهیجان به شمار می‌رود که نمایشگاه‌های متعددی را از سال ۱۳۸۰ در استان گیلان برگزار کرده است. صداقت اولین بار در ۱۳۸۱ در گالری برگ تهران در نمایشگاه گروهی شرکت و از آن پس در دیگر شهرستان‌ها و خارج از ایران آثارش در گالری‌های مختلف نمایش داده شده است. او که در مدیوم‌های پرفورمنس و چیدمان نیز فعالیت دارد در جشنواره‌های مختلفی آثارش شرکت داده شده‌اند.
تازه‌ترین نمایشگاه او با نام کاور در گالری «رج» از ۱۲ تا ۲۲ آبان‌ماه نمایش داده خواهد شد. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند در روز افتتاحیه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ و دیگر روزها ۱۵ تا ۱۹ به محل گالری رج واقع در خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، شماره ۴، واحد ۳ رجوع کنند. گفتنی است گالری روزهای ۱۳، ۱۸ و ۲۰ آبان‌ماه تعطیل است.
در بخشی از یادداشت کاترین چرخیان نقاش و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد در مورد این نمایشگاه چنین آمده است: « نقاشی دریچه‌ای است به سوی اندیشه هنرمند و از نقاشی‌های آرمان صداقت نیز به دیدگاه او می‌توان رسید که گویای اندیشه و بیان متفاوتی است. او با به کارگیری نامتجانس‌های تصویری در ساختار نقاشی‌هایش، انگار با دوچرخه کودکی خود از مسیر زمان حرکت می‌کند و این بار دوچرخه او با موتوری تجهیز شده است که همچنان کودکی خود را به همراه دارد، اما به سرعت در حرکت است. او  در حال حاضر با دنیای هنر جهان همگام  پیش می‌رود بدون این‌که درگیر کُپی کاری جهان پُست مدرنیسم غرب شود. با روحیه جست‌وجوگر خود به دنبال درک و کشف مفاهیم جدیدتری است. او در کارش از تصاویر و طرح‌های کتاب‌های آموزش طراحی از انسان در حال حرکت که برای همگان شناخته شده است استفاده می‌کند وبا به کارگیری مفاهیم و مضامین خود دوباره و مجدد آن‌ها را می‌سازد. به کارهای آرمان نگاه می‌کنم، مرا به سکوت دعوت می‌کند تا از بین هجوم صداهای گُنگ و نجوا گونه مختلف، صداها را تفکیک کرده و در نهایت به شناخت و درک عمیق تری از ذهنیت نقاش برسم. آرمان در این مجموعه به دنبال بستن میثاق‌های جدیدی است که با انتخاب آگاهانه از میثاق های قبلی عبور کرده و برخورد متضاد ساختاری ایجاد می‌کند. »

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
تا ۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف سفارش غذا از اسنپ فود ویژه مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» تا ۵۰.۰۰۰ تومان تخفیف سفارش غذا از اسنپ فود ویژه مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که می‌دونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه. پیش از این بخشی از خدمات تیوال‌پلاس رو بهتون معرفی کردیم. همراهی‌ها و هدیه‌های فیلیمو و اسنپ و دلیون و شهر کتاب آنلاین رو که یادتون هست؟ امکان ویژه دیگه‌ای که در تیوال‌پلاس داریم سفارش آنلاین غذا از سایت اسنپ فود هست.

اسنپ فود سرویس سفارش آنلاین غذا
هست که این امکان رو فراهم کرده تا کاربران بتونن به لیستی از رستوران های شهر خودشون دسترسی داشته باشن و نسبت به سفارش آنلاین غذا از رستوران دلخواه خود اقدام کنن، هدیه ویژه اسنپ فود به تیوال‌پلاسی‌ها تخفیف ۵۰.۰۰۰ تومانی برای سفارش آنلاین غذا هست.

دیگر خدمات و ویژگی‌های اسنپ فود:

- تنوع بی‌نظیر غذاها اعم از ایرانی، سنتی، فرنگی، چینی، دریایی، ایتالیایی، مغولی، فست‌فود، گیاهی، رژیمی و ...
- روش‌های پرداخت متنوع (حضوری، اعتباری و آنلاین)
- روش‌های گوناگون جستجوی غذا بر اساس نوع رستوران، منطقه مورد نظر، غذای مورد علاقه و ...
- امکان اضافه نمودن رستوران‌های مورد علاقه در پروفایل شخصی افراد
- یکسان بودن قیمت منوها در سایت اسنپ‌فود با رستوران‌ها
- تخفیف بر روی غذاهای رستوران‌های مختلف
- اضافه کردن رستوران‌های جدید متناسب با نظرات کاربران
- مشاهده منوی به روز رستوران‌ها و عکس غذاها
- آگاهی از رستوران‌های جدید
- نمایش رستوران های اطراف کاربر
- امکان ثبت نظر و امتیاز دهی به رستوران
- امکان پرداخت نقدی و اینترنتی هزینه

اسنپ فود رو می‌تونید از لینک‌های زیر دنبال کنید:
اینستاگرام
| تلگرامتوئیتر | آپارات | اپلیکیشن آیفون | اپلیکیشن اندروید

تا به امروز اسنپ فود در شهرهای تهران، کرج، مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز و تبریز فعال شده و به زودی در سایر شهرهای ایران هم به ارائه خدمات مشغول می‌شه.

 

سارا صادقیان، لیلی شجاعی و نسرین احمدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
You dont have to compose -the world is the composition

Photography is a technical means that allows creative people to express themselves
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اشتراک تیوال+
تا ۶ ماه اشتراک هدیه فیلیمو به مشترکان تیوال‌پلاس | عکس
تیوال پلاس
» تا ۶ ماه اشتراک هدیه فیلیمو به مشترکان تیوال‌پلاس
... دیدن متن »

همونطور که میدونید، اشتراک تیوال‌ْپلاس به معنی بهره‌مندی از همه خدمات آشنا و رایگان تیوال هست به اضافه مزایا و خدماتی که می‌‌تونه برای یک مخاطب فعال‌تر برنامه‌های هنری و گردشی خیلی مفید باشه.

یکی از خدمات تیوال‌پلاس، هدیه هیجان انگیز فیلیمو هست. با این هدیه می‌تو‌نید هر جا و با هر دستگاهی که دارید فیلم و سریال های روز ایران و جهان رو ببینید.

فیلیمو چیست؟

هر لحظه و هر کجا فیلم ببین

فیلیمو محصول جدید آپارات، آرشیوی از بهترین فیلم‌های ایران و جهان شامل فیلم سینمایی، سریال‌، مستند و فیلم-تئاترهاییه که به راحتی برای تماشا در اختیار شما قرار گرفته.

از امکانات و قابلیت‌های فیلیمو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
-
تنظیم کیفیت پخش فیلم و سریال با سرعت اینترنت شما
- امکان جستجوی فیلم و دسته‌بندی‌های منظم بر اساس ژانر و نوع فیلم‌ها
- توضیحات کامل فیلم، پیش‌نمایش، گالری تصاویر و بخش‌هایی ازفیلم به همراه نقد و بررسی
- دسترسی راحت بر روی تمامی دستگاه‌های دیجیتال موبایل، وب و تلویزیون‌های هوشمند
- امکان دانلود و تماشای آفلاین بر روی گوشی‌های هوشمند
- ترافیک رایگان (در حال حاضر فقط برای مشترکین ایرانسل، مبین‌نت، های‌وب، پارس‌آنلاین، آسیاتک و پیشگامان)
- حجم مصرفی کاربران ایرانسل که بسته اینترنتی فعال (ساعتی، روزانه، شبانه، هفتگی، ماهانه یا سالانه) داشته باشند در فیلیمو رایگان است.
- پشتیبانی فعال

نسخه‌های همراه فیلیمو (همه جا در دسترس هستیم)
- با نصب نسخه اندروید و ios فیلیمو می‌تونید هرکجا که می‌خواین به آرشیو فیلم‌های فیلیمو دسترسی داشته باشید.
- نسخه تلویزیون فیلیمو برای همه اسکرین‌های بزرگ در آدرس tv.filimo.com قابل دسترس است.
- کاربران تلویزیون های ال جی نیز با سیستم عامل‌های webOS1 و webOS2 می‌تونند با مراجعه به LG's App Store در تلویزیون خود، نرم افزار فیلیمو رو نصب کنند.

فیلیمو رو می‌تونید از لینک‌های زیر دنبال کنید:
آپارات
| توئیتر | کانال تلگرام | اینستاگرام

امیر رجبی، سارا صادقیان و عاطفه گندم آبادی این را دوست دارند
فیلیمو بسیار مزخرف هست. فیلم های خوب و جدید را یا نمیاره یا دیر میاره! من یه فیلم دوبله خارجی ازش دیدم که مال تاینی مویز بود ولی چون حذف و سانسور داشت دوبلش بهم خورده بود! پشتیبانیش هم جوابمو نداد. دیگه خود دانید!!!!
۰۱ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
" اغراق نکرده ام اگر بگویم ، من در خاک سرزمینم ریشه دارم ، نه فقط به خاطر ساختارهای فرهنگی و سنتی ، بلکه به خاطر عزیزانی که در آن به ابدیت پیوسته اند . چرا که آبا و اجداد من در جایی به بزرگی مرزهای ایران می زیسته اند و در جایی یه بلندای قامتشان در خاک این سرزمین خفته اند . "

در فاصله دو نقطه ...!
ایران درودی
ابرشیر و آذرنوش این را دوست دارند
ممنون از این انتخاب تان معلم فرهیخته و عزیزم.
به قول جواد مجابی :
نقاشیهای ایران درّودی، به نور درخشان ایران وفادار مانده است. خاستگاه این روشنا، گاه جغرافیا است که از زاویة تند تابش آفتاب بر این اقلیم برمی‌آید، گاهی نور جنبة فرهنگی دارد به ازای روشنی‌اندیشی ... دیدن ادامه » حکمت عرفانی ما، و از سویی درخششی تاریخی است و نور درونی زندگی جمعی اقوام ایرانی بر این فلات را باز می‌تاباند...
۱۴ آبان
شما لطف دارید و بزرگوارید ابرشیر اندیشمندم
سپاسدار مهرتانم
و البته که شاگردی بیش نیستم . و از محضر شما نازنینان استفاده کرده و تلاش می کنم هر چه بیشتر بیاموزم .
راه طولانی در پیش دارم عزیزجان .

" دوستان ، درگیر و نگران اشتباه من در انتشار این خاطرات پراکنده هستند و من درگیر قبولاندن اینکه ، اشتباه اصل اجتناب ناپذیر زندگی است و انتشار این کتاب اشتباهی است که به تجربه اش می ارزد .
در باور من اصل مهم ، پذیرش اشتباه است که تعریف دیگر زندگی است ، پذیرش دلتنگی هاست که تعریف دیگر عشق است . گرچه آنچه مهم است به چشم دیده نمی شود و آنچه گفتنی است در قلب می ماند تا در سکوت ابراز شود .
من به حضور همین لحظه ای که جاری است باور دارم . "
در فاصله دو نقطه ...!
... دیدن ادامه » ایران درودی

امیدوارم خواندن این کتاب برای شما هم لذتبخش باشد .
۱۵ آبان
باید بسیار خواندنی باشد و کاملا مشخص است با نوشتاری ادبی و زیبا هم مواجه هستیم تا اینکه صرفا اتوبیوگرافی معمول باشد... درود به شما خاله شکوه بزرگوار و فرهیخته و فروتن .. به حضورتان میبالم.
۱۵ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
" به یاد دارم روزی در کودکی یک نقطه بر روی یک صفحه ی کاغذ سفید گذاردم ، آثارم به دنبال و در ادامه ی این نقطه هستند تا روزی که آخرین نقطه را بگذارم ... و به خواب هیچ کس نبودن فرو روم ...!
یک زندگی ، چند اثر ... ، در فاصله دو نقطه ...! "

ایران درودی
ابرشیر این را دوست دارد
معلم گرانقدر و ارجمندم اولین بار وقتی با نام و هنر ایران درودی آشنا شدم که رمان لاله برافروخت اسماعیل فصیح را می خواندم طراحی روی جلد این کتاب یکی از نقاشی هایش بود و بسیار زیبا و درگیرکننده..

نمایشگاه علاوه بر کاری از ایران درودی بزرگ، شامل چند اثر ... دیدن ادامه » بسیار قابل تامل از جمله اثری از وحید چمانی است که دنیای منحصر و خیره کننده و در عین حال درگیرکننده و هولناکی را به نمایش می گذارد.
درود به شما و انتخابهای همیشه مفیدتان
۱۴ آبان
اختیار دارید اشتیاق و پویایی ذهن و فکر شما در مسیر فرهنگ و خرد برایم بسیار آموختنی است. قدردان حضور موثرتان هستم و پاینده باشید که همیشه حضور موثر ،فرهیخته و دلگرم کننده ای دارید.
۱۴ آبان
نظر لطفتان است بزرگوار
سپاسگزار مهرتان هستم
مهرتان پایدار
۱۵ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کیانوش غریب پور: نشان آبان در چهار بخش نام بزرگ، نام آشنا، نام نو و نام همگام تصویرگری اهدا می شود | عکس
» کیانوش غریب پور: نشان آبان در چهار بخش نام بزرگ، نام آشنا، نام نو و نام همگام تصویرگری اهدا می شود
... دیدن متن »

خانه هنرمندان ایران از هفتم تا ۱۵ آبان ماه میزبان هفته تصویرگری خواهد بود و در این هفته ضمن برپایی سه نمایشگاه و برگزاری نشست ها و همایش تخصصی تصویرگری، نشان آبان اهدا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی هفته تصویرگری، کیانوش غریب‌پور دبیر هفته تصویرگری در نشست رسانه ای هفته تصویرگری گفت:هفته تصویرگری رویدادی است که درسال‌های متمادی پس از تاسیس انجمنن تصویرگران ایران برگزار شده اما از سال گذشته و با اعلام روز تصویرگری، تقویم ثابت و برنامه‌های مفصل‌تری پیدا کرده است.سال گذشته همزمان با هفته تصویرگری دو اقدام بزرگ رقم خورد، نام گذاری روز ۱۵ آبان ماه به عنوان روز تصویرگری و پیگیری آن برای ثبت در تقویم ملی و اهدای نشان آبان.
غریب پورادامه داد: برای ثبت روز ملی تصویرگری با شورای فرهنگ عمومی وارد مذاکره شده ایم وهنوز ۱۵ آبان را به عنوان روز ملی تصویرگری در تقویم رسمی کشور ثبت نکرده اما به ما اجازه داده  که برنامه هایمان را در این هفته احتمالاً پس از چند دوره بتوانیم این روز را در تقویم هم ثبت کنیم.
او افزود: نشان آبان عالی ترین درجه تقدیر حرفه تصویرگری است، هرسال به چهار چهره که درچهار موضوع، حرفه تصویرگری را بالنده و پاینده کرده باشند اهدا می‌شود. امسال نیزاین نشان غیر رقابتی به چند تن از چهره های تاثیرگذار تصویرگری اهدا خواهد شد. امسال نیز این نشان در روز ۱۵ آبان ماه در چهار بخش اهدا خواهد شد.
او افزود:همچنین دراین هفته نمایشگاه «نشان آبان» با نمایشگاه‌گردانی حدیثه قربان از آثار منتخب غلام‌علی مکتبی، محمدعلی بنی‌اسدی و غزاله بیگدلو؛ دریافت‌کنندگان اولین دوره‌ی اهدای نشان آبان (۱۳۹۵) در گالری میر میران برپا می‌شود. دراین نمایشگاه ۴۶ اثر ازغلامعلی مکتبی، محمدعلی بنی‌اسدی وغزاله بیگدلی درمعرض دید قرار می‌گیرد.
غریب پور ادامه داد: «نشان آبان» در چهار بخش نام بزرگ، نام آشنا، نام نو و نام همگام تصویرگری اهدا می شود. تفاوت امسال با سال گذشته نشان آبان این است که از شش تا 12 آبان، تمام هنرمندان وعلاقه‌مندان می‌توانند نامزدهای خود را برای دریافت نشان به ایمیل دبیر جشنواره معرفی کنند. روز ششم معیارهایمان را برای انتخاب دریافت کنندگان نشان عالی معرفی خواهیم کرد اما نام براساس توافقی که کردیم قصد نداریم نام داوران این بخش را معرفی کنیم.
غریب‌پوردرباره نمایشگاه «ما تصویرگر خود هستیم» گفت: از زمان راه اندازی هفته تصویرگری، هرسال نمایشگاهی برای نشان دادن توان تصویرگران با نمایش جدیدترین آثارشان برپا می شود، امسال تصمیم گرفتیم این‌‌ نمایشگاه که هسته‌ اصلی هفته‌های تصویرگری است، دربرگیرنده اتوپرتره تصویرگران باشد که نمایشگاه‌گردان آن گلبرگ کیانی است.
او ادامه داد: نمایشگاه «ما تصویرگر خود هستیم»ضمن این که مروری برآثار اعضای انجمن تصویرگران ایران است، بیانیه جمعی تصویرگران نیز هست. متاسفانه تصویرگری درمقایسه با سایررشته های تجسمی مورد بی مهری قرار گرفته است وهنوز بسیاری از مدیران تفاوت تصویرگری را با تصویربرداری نمی دانند. با برپایی این نمایشگاه قصد داریم بگویم که پرچم تصویرگران بالاست.
دبیرهفته تصویرگری با بیان این مطلب که موضوع این نمایشگاه با اقبال خوب تصویرگران مواجه شده گفت: در نمایشگاه دوره های پیش تصویرگران ممکن بود که نمونه ای از آثاری که پیشتر خلق کرده بودند را ارائه می کردند اما در این نمایشگاه تصویرگران اقدام به خلق اثر جدید کردند و آثاری که در این نمایشگاه شاهد آن هستیم روایت هنرمند از خودش است.
او افزود: رکورد این نمایشگاه با اقبال خوب تصویرگران شکسته شد و دراین نمایشگاه شاهد نمایش بیش از ۱۸۰ سلف پرتره از تصویرگران هستیم و چون به اثری که تصویران از خودشان خلق کرده اند احترام می گذاریم این آثار داوری نخواهند شد .
غریب پور درباره  نمایشگاه«تصویرگران شهر» گفت: تصویرگری به شکل سنتی به ادبیات کودک و روایت کردن شعرها و داستان‌های کودکانه برمی‌گردد اما ظرفیت‌های جدیدی در سال‌های اخیر به هنر تصویرگری اضافه شده. ما سال گذشته نمایشگاهی با عنوان «دیزاین جهان افسون و کمیک» برگزار کردیم، امسال نیز درهمین راستا تصمیم گرفتیم که نمایشگاه «تصویرگران شهر» را برپا کنیم. این نمایشگاه به نوعی بازتاب شش سال حضور تصویرگری به عنوان هنرشهری است. این نمایشگاه با همکاری سازمان زیباسازی با انجمن تصویرگران برگزار می شود ودراین نمایشگاه شاهد نمایش ۹۸ اثر از میان ۱۳۰ اثر با نمایشگاه گردانی اردشیرمیرمنگره هستیم.
او افزود: همچنین همزمان با برگزاری هفته تصویرگری در فضای باز خانه هنرمندان ایران شاهد نمایش 20 تخم مرغ نوروزی خواهیم بود که در دو سال اخیر خلق شده اند.
غریب پوردرباره معرفی تصویرگران از سوی انجمن برای قراردادهای سازمان زیباسازی برای نقاشی دیواری گفت: من فکر می‌کنم انجمن، شرکت تعاونی و یا آژانس نیست. اگر قرار بود اعضای انجمن را به سازمان زیباسازی معرفی کنیم پیش از این باید تصویرگران را به ناشران معرفی می‌کردیم. اما خوشحالیم که چهره‌های شاخص تصویرگری امروز به شورای هنری سازمان زیباسازی راه پیدا کرده اند و این امر با ترغیب هنرمندان تصویرگر از سوی انجمن اتفاق افتاده و حضور انجمن در این سازمان تثبیت شده و پررنگ است و انجمن هیچ نقشی برای معرفی اعضایش برای گرفتن پروژه های شهری و تصویرگری کتاب ندارد.
 او درباره برپایی همایش با موضوع تصویرگری گفت: کتاب های تصویری ژانر جدیدی در تصویرسازی به شمار می رود، کتاب تصویری گونه ای از کتاب است که تصویر در آن حرف اول را می زند و گاه حتی متن ندارد. تاکنون سه کارگاه کتاب های تصویری از سوی انجمن تصویرگران برگزار شده است و قصد داریم که بزودی کارگاه دیگری با همین سرفصل برگزار کنیم و فراخوان آن را در سطح حرفه ای اعضای انجمن تصویرگران بزودی منتشر خواهد شد. علی بوذری دبیری این رویداد را برعهده دارد و سعی داریم برای موضوع «کتاب تصویری» سند مکتوب تهیه کنیم. امیدواریم کتاب مقالات ارائه شده در این همایش را تا شش ماه آتی منتشر کنیم.
غریب‌پوربا اشاره به اتاق روشن ویژه تصویرگری گفت: قرار است در این اتاق نسخه دوم و ویرایش شده تعرفه تصویرگران را معرفی کنیم. دراین اتاق ترکیبی از ناشران، تصویرگران و حقوقدانان حضور دارند. نظام نامه حرفه ای تصویرگران که بخشی از آن به تعرفه برمی‌گردد در حال تدوین است اینکه چه اندازه رعایت شود به من نوعی ربط پیدا نمی‌کند. ضمن اینکه موضوع کتاب در ایران جدای از این که تالیفی باشد یا ترجمه یک تراژدی عجیب و غریب و شکست خورده است.
او افزود: تعرفه تصویرگری مانند آهنربایی است که باید با یک فاصله منطقی از شی مورد نظر نگه داشته شود و یک سند محکم است که دراختیار ناشران و پدیدآوردندگان کودک و نوجوان قرار می‌گیرد تا بر اساس آن رفتار کنند.
غریب پورهمچنین درباره تقدیراز خبرنگاران برگزیده درحوزه تصویرگری خبر داد و گفت: همزمان با مراسم  اهدای نشان آبان در از دو تن از خبرنگارانی که درایام برگزاری هفته تصویرگری بیشترین اخبار را در این حوزه در رسانه خود منتشر کرده اند تقدیر خواهد شد.
دبیر هفته تصویرگری درباره تأسیس نشدن موزه تصویرگری گفت: در موزه تصویرگری فقط موضوع ساختمان مطرح نیست، تجهیز گنجینه آن اهمیت بالایی دارد و گمان می‌کنم اگر قرارباشد روزی موزه تصویرگری راه‌اندازی شود، باید موزه گرانی باشد و بخشی از گنجینه موزه هنرهای تزئینی اصفهان و برخی آثار موزه رضا عباسی به این موزه منتقل می‌شود.
وی ادامه داد: ما قصد نداریم که فقط یک بناء گران به نام موزه تصویرگری راه اندازی کنیم. هدف ما این است که اگر روزی موزه تصویرگری راه اندازی شد این موزه به سرنوشت موزه گرافیک دچار نشود و بتوانیم آن را آن گونه که شایسته یک موزه تخصصی است تجهیز کنیم و آثارتصویرگری ایران را از دوره مختلف تاریخی در این موزه نگهداری و در معرض دید علاقه مندان بگذاریم.
او همچنین درباره برگزاری کارگاه دستان گفت: در این کارگاه شاهد حضور ۲۰ تیم دو نفره حرفه ای خواهیم بود و دراین کارگاه همزمان یک نویسنده با یک تصویرگر کار خواهند کرد و دستاورد این کارگاه درنمایشگاه بلونیا و یا نمایشگاه فرانکفورت ارائه خواهد شد.
علی بوذری دبیر همایش «کتاب‌های تصویری» گفت: در سال‌های اخیر موضوع کتاب‌های تصویری مورد استقبال قرار گرفته است. تفاوت این کتاب‌ها با کتاب‌های مصور این است که یکی از ارکان اصلی کتاب را «تصویر» تشکیل می‌دهد و ممکن است حتی کتاب فاقد متن باشد.فراخوان همایش‌ در اواسط تابستان منتشر شد و هیأت علمی همایش را اساتیدی از دانشگاه‌های شیراز، شهید بهشتی و دانشگاه هنر تشکیل می‌دهند و سفارش نگارش مقالات هم به برخی افراد شاخص داده شده است. در این همایش همچنین از چند تن از چهره های تاثیرگذار کتاب کودک و نوجوان و پژوهشگران این عرصه دعوت کرده ایم.
او افزود:همایش  کتاب های تصویری  روز پنجشنبه ۱۱ آبان  از صبح تا عصردر سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار می‌شود و در این همایش ۱۶ مقاله ارائه خواهد شد .همچنین در روز جمعه ۱۲ آبان ماه نیز دو نشست تخصصی با این موضوع در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.
سیاست‌گذاری این دوره ازهفته تصویرگری برعهده،علی بوذری،هدا حدادی، محسن حسن‌پور،عاطفه شفیعی‌راد، کمال طباطبایی، کیانوش غریب‌پور،حدیثه قربان، مجید کاظمی و علی هاشمی‌شهرکی است. کیانوش غریب‌پوردبیرو مدیر هنری، حدیثه قربان دبیر اجرایی، علی بوذری دبیر همایش است و گلبرگ کیانی، حدیثه قربان و اردشیر میرمنگره به عنوان نمایشگاه گردان دراین دوره با هفته تصویرگری همکاری دارند.
هفته تصویرگری از هفتم تا ۱۵ آبان ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان در نیاوران | عکس
» نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان در نیاوران
... دیدن متن »

نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" با مشارکت بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران و  با همکاری سفارت افغانستان در تهران، جمعه ۱۲ آبان  ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش های هنری نیاوران در این نمایشگاه که با حمایت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موزه هنرهای معاصر برگزار می شود ۱۳۰ اثر در شاخه‌های نقاشی، نقاشیخط، مجسمه، عکس، ویدیو و اینستالیشن از ۵۳ هنرمند مطرح افغانستانی از کشورهای فرانسه، آذربایجان، آلمان، آمریکا، استرالیا، افغانستان، ایران، پاکستان، سوئد، نروژ و هلند به نمایش درخواهد آمد.
هدف از برگزاری این نمایشگاه نزدیک کردن هنرمندان دو کشور ایران و افغانستان  با تاریخ و فرهنگ مشترک، شناساندن هنرهای تجسمی کمتر شناخته شده افغانستان، احیا هویت و نمایش توانمندی به نسل‌های جوان‌تر افغانستان  است
مریم کوهستانی هنرمند مجسمه‌ساز ایرانی  مدیر هنری و اجرایی نخستین نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" است
در آیین افتتاحیه این نمایشگاه همچنین از کتاب آثار هنرمندان مطرح افغانستانی که از  سه نسل گردآوری شده است رونمایی می شود. این کتاب مجموعه‌ای مفید از آثار و اطلاعات هنرمندان معاصر افغانستانی را شامل  می شود .
گفتنی است نمایشگاه سراسری هنرهای تجسمی افغانستان با عنوان"نیمروز" تا تاریخ ۲۶ آبان ماه در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران دایر می باشد . علاقمندان می‎توانند جهت دیدار آثار این نمایشگاه در روز‎های عادی از ساعت ١٠ الی ٢٠ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ الی ٢٠ به فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
غلامعلی مکتبی: تصویرگری عشق اول و آخر من است | عکس
خانه هنرمندان میزبان هفته تصویرگری شد
» غلامعلی مکتبی: تصویرگری عشق اول و آخر من است
... دیدن متن »

هفته تصویرگری با افتتاح ۳ نمایشگاه بزرگ،«ما تصویرگر خود هستیم»،«نشان آبان» و«تصویرگران شهر» در خانه هنرمندان ایران آغاز شد و در این هفته ضمن برپایی نمایشگاه و برگزاری مجمع عمومی انجمن تصویرگران، نشست های تخصصی متعددی نیز برگزار خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی هفته تصویرگری،غلامعلی مکتبی درمراسم افتتاحیه هفته تصویرگری گفت:به نظرمن اتفاقاتی که درهفته تصویرگری رقم می خورد، به اعتبار این هفته می افزاید. یکی از مهم ترین اهداف هفته تصویرگری دیده شدن آثار تصویرگران در فضای نمایشگاهی و شکل گیری بحث های منسجم و تاثیرگذار درباره تصویرگری است که در دو سال اخیرکه شاهد برگزاری این هفته هستیم، برگزار کنندگان این هفته توانسته اند به اهداف خود دست یابند.
او ابراز امیدواری کرد که همکاری برگزار کنندگان هفته تصویرگری با تصویرگران درسال های آتی نیزمدوام باشد و با این همکاری دوسویه شاهد شکل گیری اتفاقات خوب درعرصه تصویرگری باشیم.
این تصویرگر پیشکسوت با اشاره به اولین تجربیات خود درعرصه تصویرگری گفت:بی شک نقش انتشارات فرانکلین درشکل گیری تصویرگری نوین ایران غیر قابل انکار است ومن برای نخستین بارتصویرگری کتاب را با این مجموعه انتشاراتی آغاز کردم که با گذشت زمان همچنان نخستین کتابی که تصویرگری کردم را بهترین کارم نیز می دانم.
مکتبی با مروری گذرا نسبت به وضیعت تصویر سازی درایران در ۶۰ سال اخیر گفت: زمانی که ما به عنوان تصویرگر کارمان را آغاز کردیم نه نامی از گرافیک و تصویر سازی بود و نه منابعی برای تصویرسازی در اختیارداشتیم ومنبع الهام ما بیشتر کتاب های امپرسیونیست ها بود اما به مرورمن و همکارانم با دیدن آثارتصویرگری خارجی توانستیم ازنقاشی فاصله بگیریم و راه خودمان را پیدا کنیم.
او افزود: من در این ۶۰ سالی که به عنوان تصویرگر کار می کنم روزم را با عشق تصویرگری شب کرده ام و شب ها نیز با عشق تصویرگری به خواب رفته ام و تا جایی که توان داشته ام در این عرصه کار کرده ام و با گذشت زمان از تلاشی که این عرصه انجام داده ام لذت می برم و خوشحالم که توانسته ام به هدف ام برسم.
مکتبی که سال گذشته نشان آبان را دریافت کرد، گفـت: این نشان که عالی ترین نشان در عرصه تصویرگری است برای من بسیار ارزشمند است و دریافت چنین نشانی به من یادآوری می کند که حاصل تلاش ها و عشق ورزی من نسبت به تصویرگری درست بوده است.
کیانوش غریب پوردر مراسم افتتاحیه هفته تصویرگری گفت:هفته تصویرگری رویدادی است که درسال‌های متمادی پس ازتاسیس انجمن تصویرگران ایران برگزارشده اما از سال گذشته وبا اعلام روزتصویرگری،تقویم ثابت و برنامه‌های مفصل‌تری پیدا کرده است.
اوافزود:برگزاری رویداد هفته تصویرگری با استقبال خوب تصویرگران مواجه شده است و همزمان با انتشار فراخوان هفته تصویرگری تعدادی از تصویرگران که تاکنون به عضویت انجمن درنیامده بودند، به عضویت انجمن درآمدند و آثارشان به نمایشگاه«ما تصویرگر خود هستیم» راه پیدا کرده است.
دبیرهفته تصویرگری در بخش پایانی سخنانش از تصویرگران دعوت کرد که با حضور درنشست ها و سینماری که دراین هفته برگزار خواهد شد، شرکت کنند.
درادامه نمایشگاه «ما تصویرگر خود هستیم» توسط بنفشه احمدزاده، نمایشگاه «نشان آبان» توسط غزاله بیگدلو و نمایشگاه «تصویرگران شهر» توسط مانلی منوچهری افتتاح شد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
همیاری گرامی
لطفا برگه نمایشگاه آثار تونی کرگ Tony Cragg ,هنرمند ۶۸ ساله انگلیسی-آلمانی تحت عنوان"ریشه ها و سنگ ها"، که از دوم آبان به مدت سه ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود،ایجاد بفرمایید.
علی محمد زارع،رییس موزه هنرهای معاصر تهران در بوکلت این نمایشگاه به طور موجز این مجموعه را، "نمایش هارمونیک فرم و تکنیک در ضیافتی هندسی" توصیف می کند.
تونی کرگ می گوید:
اولین علاقه من در ساختن تصاویر و اشیاء خلق اشیائی بوده-و هنوز هم هست-که در جهان طبیعی یا کاربردی وجود ندارد،و می توانند اطلاعات و عواطفی را در مورد این جهان و هستی خود من منعکس و منتقل کنند.
همیاری عزیز برگه ی نمایشگاه بسیار خوب و باارزش ِ "آرشیو گرافیکِ کارگاه نمایش" در گالری طراحان آزاد را نیز ایجاد بفرمایید ...بسیار حیف ست که این نمایشگاه از قلم علاقمندان بیفتد ..
۰۶ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"نا امیدی پرسان"
جهان ترسیم شده در نقاشی های به نمایش گذاشته شده ی مژگان بختیاری،در گالری اثر با عنوان "چشم اندازهای امیدفرسا"،جهان مردمان مذکر منتظر،معطل و بی گفتگویی را روایت می کند که با نوعی اشتیاق و کنجکاوی بی تفکر، به نظاره ی پیچیدگی فریبنده و نامکشوف گل غول آسایی ایستاده اندکه سرآخرتک تک آنها را به درون خود می دواند.
این جهان خاکستری غیرسرشار، رخوت زده و تک ساحتی است.میل و کشش توده وار و راسخ این مردان برای به نظاره ایستادن در برابر لایه های پنهانکار و رازآمیز گل(گلبرگها) نه از سر شورانگیزی آگاه غریزه طبیعی و نه از سر نیروی رعب آور مسخ شدگی به نظر نمی رسد بلکه همه ی این پرسانی بی تلاش و تا حدودی خونسرد،ناشی از نوعی کنجکاوی پیش پا افتاده درک می شود که چه بسا به طور خودبه خودی و به صورت جمعی بر سر هر رخداد در کانون عیانی، امکان وقوع ... دیدن ادامه » می یابند.
زنان در این آثار حذف شده اند.بیشتر مردان دوران میانسالگی شان را می گذرانند و یا آن را سپری کرده اند. نوع پوشش آنها و آرایش موهایشان بر تاریخ دهه مشخصی دلالت می کند.اما همه این شاخصه ها ما را به خوانش امر سیاسی یا اجتماعی رهنمون نمی سازد.اساسا نسبت این مردان با این گل رازآلود چیست؟
عنوان انتخابی نمایشگاه به ناامیدی بر تحقق یا تداوم هر امر امیدوارکننده وعده داده شده ای، تاکید دارد. انتخاب شعری از شاملو به عنوان استیتمنت نمایشگاه و نوشته خانم تقی زاده، زیر عنوان"به گاه گرانش نامنتظر" سعی دارد با اطلاع از پیشینه ی ذهنی از آثار و تفکر هنرمند(که لزوما هر مخاطبی ممکن است با آنها آشنا نباشد)توضیح دهدکه وی سعی می کند؛وضعیت نوسان دایمی میان امیدهای بزرگ و ناکامی های بزرگتر که جان را می فرساید و چشم انداز به بارنشستن تغییرات دراز مدت و پایدار را در سطوح قدرت بی اثر میسازد، با روش متعهد به عمل نقاشانه اش،با دقت تصویر کند.
در عین حال همانند هر اثر هنری تاویل پذیر فارغ از خوانش رسمی ارایه شده ؛از جهان این آثار که به شدت تقلیل گرایانه و غیرمتکثر نیز می نماید، نگاه سرگردان،تفننی و غیرمکاشفه گر و نادقیق مردانه را نسبت به زنانگی می تواند جست که سرنوشتی جز حیرانی و فروبلعیده شدن توسط کام گوشتخوار نافهمی و عدم ادراک برایشان متصور نمی باشد.
درود بر نگاه و قلمت ابرشیرجان .... استفاده کردم ...
۰۳ آبان
با سپاس از ابرشیر عزیز و گرانقدر
بسیار لذت بردم از این نوشته ی جامع و سرشار از تفکرتان
۰۴ آبان
سپاسگذارم معلم خوب و بزرگوارم... ازتون می آموزم.
۰۵ آبان
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پایان نمایشگاه گروهى عکس «از کوره راه تا شاهراه» | عکس
» پایان نمایشگاه گروهى عکس «از کوره راه تا شاهراه»
... دیدن متن »

با سفرنامه «خاطرات شرق آسیا»؛ سفرنامه‌خوانى «از کوره راه تا شاهراه» در گالری «آس» به پایان می‌رسد
با خواندن و ارائه سفرنامه «خاطرات شرق آسیا» توسط لقمان رفیعی و آرام عبدی در ساعت 18 امروز جمعه 31 شهریور ماه جاری؛ سفرنامه‌خوانى «از کوره راه تا شاهراه» در گالری «آس» تهران به پایان می‌رسد.

به نقل از  روابط عمومی گالری «آس» تهران، نمایشگاه گروهى عکس «از کوره راه تا شاهراه» مدت دو هفته است که در گالری «آس» تهران برپاست و با همکاری فصلنامه گیلگمش و با حضور تعدادی از جهانگردان و ایرانگردان و تعدادی از علاقمندان به سفر، ادبیات، سیاحت، گردشگری و هنر عکاسی؛ از ساعت 18 هر شب نیز برنامه سفرنامه‌خوانی‌ برگزار می‌شود که امشب جمعه 31 شهریور ماه جاری با خواندن و ارائه سفرنامه «خاطرات شرق آسیا» توسط لقمان رفیعی و آرام عبدی برنامه سفرنامه‌خوانى «از کوره راه تا شاهراه» در گالری «آس» تهران به پایان می‌رسد.

«از کوره راه تا شاهراه» روایتهای شیرین اهالی سفر همراه با نمایشگاه گروهی عکس کوله‌باری از سفرنامه‌های شنیدنی از 15 سفرنامه‌گو است که در روزهای گذشته برنامه سفرنامه‌خوانی‌ها برگزار شد و در نخستین روز شاهین تیوای سادات الحسینی جهانگرد ایرانی ساکن آلمان سفرنامه خود تحت عنوان «بر مدار شرق می‌چرخیم» را برای حاضران در کافه گالری «آس» ارائه کرد و در ادامه، جهانگردان و ایرانگردانی دیگر تجارب خود از سفر‌هایشان را ارائه دادند، از جمله؛ شنبه 18 شهریور عبدالرضا کوهپایه سفرنامه «به امید روزی که همه عاشق مارمولکها باشند»، روز یکشنبه 19 شهریور نسیم معماریان سفرنامه «بی‌کرانگی»، روز دوشنبه 20 شهریور امید حاتمی سفرنامه «خراسان بزرگ»، روز سه‌شنبه 21 شهریور خانم نامور و آقای سیماب سفرنامه «نارنگی»، روز چهار‌شنبه 22 شهریور عدالت عابدینی سفرنامه «دوچرخه سواری در تاجیکستان یادگار دیار پارسیان»، روز پنج‌شنبه 23 شهریور علیرضا عالم‌نژاد سفرنامه «روایت تهران»، روز جمعه 24 شهریور مسلم ایران‌نژاد سفرنامه «سفر در سرما با دوچرخه»، روز شنبه 25 شهریور پرویز شجاعی پارسا سفرنامه «سفر به مالدیو سرزمین شن‌های سفید»، روز یکشنبه 26 شهریور پویان مقدم سفرنامه «جاده ابریشم»، روز دوشنبه 27 شهریور امیر شاهچراغیان سفرنامه «به دنبال آسما شب»، روز سه‌شنبه 28 شهریور امید غلامعلی‌پور سفرنامه «دیدنی‌های اروپای شرقی»، روز چهارشنبه  29 شهریور شهاب چراغی سفرنامه «ماداگاسکار، سرزمین عجایب» و همچنین روز پنجشنبه 30 شهریور حسین عابدینی سفرنامه «از آتاکاما تا پاتاگونیا».

در نمایشگاه گروهى «از کوره راه تا شاهراه»، عبدالرضا کوهپایه، نسیم معماریان، امید حاتمی، خانم نامور و آقای سیماب، علیرضا عالم‌نژاد، شاهین تیوای سادات الحسینی، مسلم ایران‌نژاد، پرویز شجاعی پارسا، پویان مقدم، امیر شاهچراغیان، امید غلامعلی‌پور، شهاب چراغی، حسین عابدینی، لقمان رفیعی و آرام عبدی آثارشان بر دیوارهای گالری «آس» در معرض دید علاقمندان به عکاسی قرار گرفت.

گالری «آس» تهران به مدیریت دکتر کامران هروی در خیابان شریعتی، بالا‌تر از قیطریه، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۸۳۱ واقع شده است.

 

عکس‌ها: منصور جهانی

 

 

سارا صادقیان این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#هنرمندکارت بسازید! ربات تلگرامی sadhonarBot
https://t.me/sadhonarBot
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
#هنرمندکارت بسازید!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایشگاه اعلان گفتگو
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایشگاه اعلان گفتگو
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه عروسک های بی بی حاضر | عکس
گالری تابستان خانه هنرمندان میزبان قصه های فولکلور ایرانی
» نمایشگاه عروسک های بی بی حاضر
... دیدن متن »

بی‌بی‌حاضر امیدواری بانوی ۹۱ ساله کازرونی که تسلط بسیار خوبی بر قصه‌های ایرانی دارد شخصیت‌های قصه‌هایش را به صورت عروسک‌های رنگارنگ می‌سازد و نمایشگاه‌های او در سالهای گذشته نیز با استقبال پرشوری از جانب علاقه‌مندان داخلی و خارجی هنر عروسک‌سازی مواجه شده است.
بی‌ بی‌حاضر درباره فعالیتش در این سن و سال گفته است: «دکتر به من گفته دیگر نباید چیزی ببافم و سوزن به دست بگیرم اما من گوشم بدهکار نیست، چون فکر می‌کنم اگر بخواهم به حرف دکترها گوش کنم، باید بیکار بنشینم و بیکاری هم من را خسته می‌کند.»

علاقه‌مندان به آثار این بانوی قصه‌گوی ایرانی می‌توانند در این نمایشگاه علاوه بر بازدید از عروسک‌های جدید «بی‌بی حاضر»‏‏، با برخی از قصه‌های او نیز بیشتر آشنا شده و قهرمان‌های قصه‌های او را از نزدیک ببینند. نمایشگاه «قصه دوزی‌های بی‌بی‌حاضر» از ۲۱ مهر تا ۴ آبان در گالری تابستان خانه هنرمندان ایران به آدرس خیابان آیت‌الله طالقانی، بعد از خیابان ایرانشهر، خیابان شهید موسوی شمالی برپا خواهد بود و علاقه‌مندان به هنر‌های سنتی و فولکلور ایران، می‌توانند برای دیدن این آثار همه‌روزه از ساعت ۱۳ تا ۲۰ مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ارسال بیش از ۷۰ هزار اثر به پنجمین دوره جشنواره «مدرسه عشق» | عکس
پنجمین دوره جشنواره «مدرسه عشق»
» ارسال بیش از ۷۰ هزار اثر به پنجمین دوره جشنواره «مدرسه عشق»
... دیدن متن »

دبیر اجرایی جشنواره ملی «مدرسه عشق» از برپایی مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره در روز چهارشنبه و پنجشنبه، ۸ و ۹ آذرماه خبر داد.

به گزارش تیوال به نقل از ستاد خبری جشنواره ملی «مدرسه عشق»؛ احمد مداحی، دبیر اجرایی جشنواره «مدرسه عشق» گفت: این جشنواره از سال ۹۱ تاکنون به‌صورت سالانه برگزارشده و خوشبختانه در تمامی دوره‌ها استقبال بسیجیان هنرمند سراسر کشور از آن چشمگیر بوده است، به‌طوری‌که دوره چهارم جشنواره  بیش از ۱۲ هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد و دوره پنجم جشنواره تعداد آثار با یک جهش شش برابری به بیش از ۷۰ هزار اثر رسید.
وی در ادامه در خصوص علت عدم برپایی مراسم تجلیل از برگزیدگان پنجمین دوره جشنواره مدرسه عشق در اواخر سال گذشته گفت: با توجه به افزایش قابل‌توجه و غیرقابل‌پیش‌بینی تعداد آثار رسیده به دبیرخانه جشنواره، طبیعتاً فرایند بررسی اولیه، پالایش و انتخاب آثار، زمان و انرژی بیشتری از هیئت انتخاب و عوامل اجرایی جشنواره گرفت.
وی تصریح کرد: بر همین  اساس مقرر شد، نهم آذرماه سال جاری مراسم تجلیل از برگزیدگان پنجمین دوره جشنواره ملی مدرسه عشق در سالن سوره حوزه هنری برگزار شود.
وی در ادامه گفت: این دوره از جشنواره در بخش هنرهای تصویری و نمایشی؛ هنرهای تجسمی، نشر و کتاب، موسیقی و سرود و بخش ایده و فعالیت‌های پایگاهی برگزار می‌شود و به‌زودی با معرفی دبیران بخش‌های مختلف، داوران به بررسی  آثار راه‌یافته به بخش نهایی جشنواره می‌پردازند.
مداحی در خصوص تعداد آثار رسیده    به جشنواره مدرسه عشق  به تفکیک هر بخش گفت: در بخش‌های هنرهای تصویری و نمایشی  ۲۸۳۷ اثر،  هنرهای تجسمی ۳۴۲۱۸ اثر، نشر ۲۶۴۶ اثر،  موسیقی و سرود ۲۱۲۳ اثر و ایده و فعالیت‌های پایگاهی ۳۰۲۵۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده است.
گفتنی است، مراسم تجلیل از برگزیدگان پنجمین جشنواره سراسری مدرسه عشق (تولیدات فرهنگی، هنری بسیجیان سراسر کشور) هشتم و نهم آبان ماه در تهران برگزار خواهد شد..برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گالری شَلمـان در راستای اهدف کلی اش که حمایت از هنرمندان جوان نخستین فراخوان نمایشگاه عکس
» گالری شَلمـان در راستای اهدف کلی اش که حمایت از هنرمندان جوان نخستین فراخوان نمایشگاه عکس "تهــران" را منتشر کرد.
... دیدن متن »

گالری شَلمـان در راستای اهدف کلی اش که حمایت از هنرمندان جوان است و به منظور شناسایی استعدادهای جوان عکاسی، فراهم ساختن بستری برای ورود هنرمندان جوان به دنیای حرفه ای و تعامل با سایر هنرمندان هم رشته و کشف نگاه های نو و خلاقانه در این حوزه نخستین فراخوان نمایشگاه عکس "تهــران" را منتشر کرد.
هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه ارائه دریافتها و تعاریف فردی هنرمندان از شهر تهـران است. بنابراین هنرمندان می توانند تهران را در قالب تصاویر خود تعریف نمایند و این شهر را از زوایای مختلف به نمایش بگذارند. به همین جهت از تمامی علاقه مندان برای شرکت در این رویداد هنری دعوت به عمل می آید.

• مقـررات:

١- شرکت در نمایشگاه برای تمام هنرمندان آزاد است.
٢- ارسال اثر و شرکت در نمایشگاه به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس هاست. بنابراین مسئولیت اصالت آثار و رعایت قوانین کپی رایت عکس ها بر عهده ارسال کننده اثر می باشد.
٣- عکس ها می توانند به صورت مستند، خلاقانه و فاین آرت ارائه شوند، بنابراین اصلاح عکسهای بخش خلاقانه و فاین آرت در راستای ایده و اهداف هنرمند آزاد می باشد.
٤- هر عکاس می تواند سه عکس ارسال نماید که از میان آنها عکس نهایی توسط هیات داوران انتخاب می‌شود. همچنین در صورت تمایل عکاس برای ارائه بیش از یک عکس، به تعداد
هر عکس بایستی هزینه شرکت در نمایشگاه را پرداخت نماید و نیز هنرمند تقاضای خود را هنگام ارسال آثار اعلام نماید.
٥- عکسها می بایست به این صورت نامگذاری و ارسال شوند: نام، نام خانوادگی و شماره عکس. به عنوان مثال: AliAhmadi1
٦- هر هنرمند به همراه عکسهای ارسالی، یک فایل word شامل مشخصات صاحب اثر (نام و نام خانوادگی، شماره تماس، ایمیل، رزومه هنری) را به همراه آثار ضمیمه نماید. همچنین عکس ها باید دارای عنوان باشند.
٧- عکس ها در سایز ٥٠×٧٠ چاپ و بر روی شاسی به نمایش در می آیند.
٨- عکاسان باید آثار خود را به صورت دیجیتال و با رزولوشن ٣٠٠ دی پی آی با فرمت و کیفیت مناسب برای چاپ به ایمیل گالری ارسال نمایند. گالری شَلمـان از داوری عکسهایی که قابلیت چاپ در ابعاد ذکر شده را با کیفیت مناسب نداشته باشند، معذور است.
٩- روی عکس ها هیچ گونه لوگو یا نوشته ای نباشد.
١٠- به آثاری که موارد فوق را رعایت نکرده باشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
١١- هر هنرمند می بایست عکس ها را به آدرس ایمیل info@shalmanartgallery.com ارسال نموده و در عنوان ایمیل حتماً عبارت "فراخوان نمایشگاه عکس تهــران" ذکر شود.
١٢- پس از انتخاب عکس ها توسط هئیت داوران و بازبینی، نتیجه نهایی به هنرمند اطلاع داده می شود.
١٣- از آنجایی که نمایشگاه عکس تهـران فاقد هرگونه حامی مالی می باشد، تمامی هزینه های نمایشگاه توسط هنرمندان راه یافته به نمایشگاه و گالری شَلمـان تامین می شود.
١٤- هزینه شرکت در نمایشگاه بابت هر عکس ١٢٥،٠٠٠ تومان است که شامل چاپ عکس و هزینه های جانبی نمایشگاه است.
١٥- به راه یافتگان به نمایشگاه گواهی شرکت اعطا می گردد.
١٦- حضور هنرمند در نمایشگاه الزامی نبوده و کسانی ‌که به هر علتی امکان حضور در نمایشگاه را ندارند، تنها با ارسال آثارشان می‌توانند در نمایشگاه شرکت کنند. گواهی شرکت در نمایشگاه این ‌‌دسته از هنرمندان در روز اختتامیه نمایشگاه همراه با اثر به نماینده ایشان تحویل داده خواهد شد.
١٧- در پایان نمایشگاه عکسها به صاحبان اثر تحویل داده می شوند.

• گاهشمـار:
مهلت ارسال آثار: تا ساعت ٢٤ روز یکشنبه ٣٠ مهرماه ١٣٩٦
داوری آثار و اطلاع رسانی: آبان ماه ١٣٩٦
برگزاری نمایشگاه: آذرماه ١٣٩٦

• دبیرخانه نمایشگاه:
گالری شَلمـان: تهران، خیابان میرداماد، رودبارغربی، کوچه کاووسی، پلاک ٢٧
تلفن: ٢٢٢٢١٩٤٤، ٢٢٢٧١٦٩٣

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه اعلان گفتگو
» "اعلان گفتگو" در فرهنگسرای نیاوران
... دیدن متن »

نمایشگاه گروهی پوستر با عنوان "اعلان گفتگو" و با موضوع "گفتگو و تعامل سازنده با دنیا" جمعه ۲۱ مهرماه  ساعت ۱۶  در فرهنگسرای نیاوران برگزار خواهد شد. 

آثار این نمایشگاه، حاصل تلاش ۲۹ طراح گرافیک حاضر در کارگاه آموزشی طراحی پوستر اشکان قازانچایی، با محوریت فرایند خلق ایده و اجرا است که در تیرماه سال جاری به مدت سه روز در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. 
همزمان با گشایش نمایشگاه "اعلان گفتگو"، فیلم مستندی از فرآیند کارگاه آموزشی  این نمایشگاه بانام "منو نگاه کن!" به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیرحسین محمدخانی در سالن خلیج‌فارس فرهنگسرای نیاوران اکران می‌شود.

طراحان گرافیک حاضر در نمایشگاه: رضوان شوقی، مهدی اسدی تبار، الهام زکی‌زاده، گلناز گلچین ماسوله، وحید نظری، زهره شیروانی هرندی، بهداد شریفی، زهرا احمدی مستان‌آباد، فاطمه ناصح، زهرا پرتو، محمد متولی، زهرا سالمی‌نژاد، زاهده حسینی پور، میلاد جوادی، زاهره دنیادیده، مهساسادات میرحسینی، فرشته عابدی، امیر شاملی، سعیده شجاعی، ملیحه بحرگرد نیکو، اکبر قنبرزاده، عرفان غلامی، پرستو حیدری آزاد، منیره بحرگرد نیکو، فاطمه اسحاقی، معصومه نجفی، مریم نقوی نمینی، زهراسادات حسینی، سیده فریده سجادی.    

گفتنی است  نمایشگاه گروهی پوستر با عنوان "اعلان گفتگو" از تاریخ جمعه ۲۱ مهرماه به مدت پنج روز و تا تاریخ ۲۵ مهرماه  دایر می‌باشد.
علاقه‌مندان می‌توانند جهت دیدار از آثار این نمایشگاه از ساعت ۱۰ الی ۲۰ به گالری شماره ۲ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابرشیر، شکوه حدادی، وحید هوبخت و عباس الهی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابرشیر، رزیتا اصلانی، وحید هوبخت و شکوه حدادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برندگان نمایشگاه گروهی
» برندگان نمایشگاه گروهی "الف تا ی" اعلام گردید
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی نگارخانه فام، نمایشگاه  نقاشیخط "الف تا ی" از ﺗﺎرﻳﺦ 26 ﺗﺎ 31 شهریورماه 1396 به همت گالری فام در ﭘُوﺴﮏ ﮔﺎﻟﺮی ﻟﻨﺪن ﺑﺮﮔﺰار ﺷﺪ.

این نمایشگاه با ﻓﺮاﺧﻮان ﻋﻤﻮﻣﻲ آغاز و با اﺳﺘﻘﺒﺎل ھﻨﺮﻣﻨﺪان از سراﺳﺮ ﮐﺸﻮرروبرو گردید.

بیست و چهار ھﻨﺮﻣﻨﺪ ﺑﺎ سی و هفت  اﺛﺮ پس از داوری در نمایشگاه حضور یافتند.

اﻧﺘﺨﺎب آﺛﺎر ﺑﺮﮔﺰﻳﺪه ﺗﻮﺳﻂ اﺳﺎﺗﯿﺪ آقایان نصرالله افجه ای، عین الدین صادق زاده و مدیر نگارخانه فام خانم مرضیه رمضانی اﻧﺠﺎم گردید و در ﻧﺎﻳﺖ ﺳﻪ ھﻨﺮﻣﻨﺪ ﺑﻌﻨﻮان ھﻨﺮﻣﻨﺪان ﻣﻨﺘﺨﺐ این دوره انتخاب شدند که به ترتیب عبارتند از:

نفر اول :آقای محمد رضا صداقت ینگجه ......................  700 پوند

نفر دوم : خانم زهره یوسفی مقدم ............................  500 پوند

نفر سوم : خانم ربابه حسین پور ....................................  300 پوند

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چاپ و نشر هنر معاصر
» چاپ و نشر هنر معاصر" برگزیده هفدهمین دوره جشنواره ملی صنعت چاپ"
... دیدن متن »

بنیاد لاجوردی با افتخار اعلام می کند چاپ و نشر هنر معاصر به عنوان برگزیده هفدهمین دوره جشنواره ملی صنعت چاپ انتخاب شد. این جشنواره که هرسال با هدف گزینش با کیفیت ترین و هنرمندانه ترین آثار چاپی برگزار مى شود، نشر هنر معاصر را به عنوان پدیدآورنده اثر برتر و فاخر چاپ و نشر ایران برگزید. 
طی مراسم اختتامیه جشنواره ملی صنعت چاپ که امروز با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دست اندرکاران صنعت چاپ از سراسر کشور در تالار وحدت برگزار گردید، چاپ و نشر هنر معاصر مفتخر به دریافت سیمرغ چاپ و لوح تقدیر از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مرمت موزه ایران باستان به درخواست آندره گدار پس از ۸۰ سال | عکس
» مرمت موزه ایران باستان به درخواست آندره گدار پس از ۸۰ سال
... دیدن متن »

مدیرکل موزه ملی ایران، با یادآوری صحبت آندره گدار، طراح موزه ملی که فضای این موزه فقط برای ۱۰ سال ظرفیت دارد، اعلام کرد: طرح مرمت و ساماندهی موزه ایرانِ باستان تا پایان ۸۰ سالگی این موزه تهیه می‌شود.

جبرئیل نوکنده که صبح روز شنبه (اول مهرماه) در نشست خبری ستاد ۸۰ سالگی کتابخانه و موزه ملی ملک و موزه ملی ایران در کتابخانه موزه ملی ملک صحبت می‌کرد، گفت: آندره گدار، طراح موزه ملی ایران، پس از طراحی که در زمان ساخت موزه برای این موزه تهیه کرد، گفته بود این موزه فقط تا ۱۰ سال بعد، با توجه به کاوش‌ها و یافته‌های زیادی که از سایت‌های باستانی به دست می‌آید، جوابگوست.

او افزود: به همین دلیل در ۸۰ سالگی موزه ملی ایران برنامه ریزی کردیم تا طرح بازسازی موزه ایران باستان به پایان برسد که امیدواریم تهیه طرح آن تا پایان سال انجام و از اواخر امسال بتوانیم عملیات اجرایی آن را آغاز کنیم.

وی تاکید کرد: در این راستا باید طرح محتوایی بازنگری شود که امیدواریم این کار نیز به زودی انجام و موزه ایران باستان در وضعیت موجود استمرار یابد.

جواب به درخواست آندره گدار بعد از ۸۰ سال

نوکنده با بیان این‌که بازسازی موزه ایران باستان که تا پایان امسال انجام می‌شود بر اساس طرحی است که آندره گدار، پایه‌گذار و معمار این موزه برای بازسازی در دهه‌های قبل در نظر گرفته بود که با نظر کارشناسان کامل‌تر شد، افزود: این طرح که عملیات اجرایی آن از اواخر امسال آغاز می‌شود، تامین کننده انتقادات و پیشنهادات بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است که امروز در قالب یک طرح کارشناسی درآمده است.

وی ادامه داد: موضوع بازسازی موزه ایران باستان به عنوان قدیمی‌ترین موزه ایرانی، در دهه ۵۰ و سپس در دهه ۸۰ به طور جدی مطرح شد، اما این اتفاق امسال به سرانجام رسید که بر این اساس کارشناسان ایتالیایی قرار است در این زمینه به کمک ما بیایند.

مدیر کل موزه ملی اظهار کرد: در موزه ایران باستان، سه میلیون اثر تاریخی نگهداری می‌شود که ۳۰۰ هزار اثر قابلیت نمایش دارند، اما فقط چهار هزار اثر آن به نمایش گذاشته شده‌اند. این مجموعه‌ی‌ غنی به توسعه فضای فیزیکی نیاز دارد و در جلسات متعددی، رایزنی و توافقات ضمنی انجام شده تا ساختمان وزارت خارجه و میدان مشق به فضای موزه ملی الحاق شود، اما تاکنون این امر میسر نشده است.

او با بیان این‌که امیدوارم در برنامه ششم توسعه با نظر مساعد دولت دوازدهم، الحاق میدان مشق و ساختمان وزارت خارجه به موزه ملی انجام شود، افزود: یکی از وظایف موزه ملی ایران ملاقات با دیگر موزه‌هاست و همکاری موزه ایران باستان و موزه ملک در راستای گفتمان سازی بین موزه‌ها می تواند به یک الگو و تجربه موفق برای همکاری دیگر موزه‌ها تبدیل شود.

ملاقاتی جدی بعد از ۸۰ سال برای دو موزه

وی در ادامه برگزاری این برنامه مشترک را ملاقاتی جدی برای دو همسایه که از ۸۰ سال پیش با یکدیگر همسایه‌اند دانست و گفت:‌ این دو موزه پس از این همه سال با یکدیگر ملاقات جدی دارند تا بتوانند برای آینده خود برنامه‌ریزی کنند.

نوکنده اضافه کرد: موزه ملی ایران موظف است با موزه‌های دیگر ملاقات کند و تجربه‌های جدی و جدیدی را به دست آورد تا بتواند گفتمان بین موزه‌ای را عملی کند. امیدوارم هر دو موزه یک تجربه خوب در این زمینه ایجاد کرد.

وی درباره برنامه‌های جداگانه موزه ملی ملک نیز اظهار کرد: انتشار کتاب راهنمای فارسی و انگلیسی موزه و برگزاری چندین نمایشگاه بین‌المللی به صورت مشترک با کشورهای ارمنستان و کره‌جنوبی تا پایان سال از مهمترین اقدامات کوزه ملی ایران به صورت مستقل از کتابخانه و موزه ملی ملک است.

نمایشگاهی مشترک با موزه مقدم

مدیر کل موزه ملی ایران همچنین از برگزاری یک کار مشترک با موزه مقدم خبر داد و گفت: با توجه به اینکه محسن مقدم موسس موزه مقدم بیشترین کاوش‌های باستان‌شناسی خود را در گیلان انجام داده و آثار به دست آمده از نتیجه کاوش‌ها، در موزه ملی ایران است، قرار است ان به زودی در قالب یک نمایشگاه مشترک برپا شود.

به گفته وی، برگزاری برنامه‌های ۸۰ سالگی موزه ملی ایران به استان‌های مختلف کشور ابلاغ شده و تاکنون کرمانشاه و گیلان پیشنهاداتی را برای برگزاری این مناسبت داشته‌اند که طرح‌های محتوایی آن‌ها در حال حاضر درد ست بررسی است.

مدیریت هیات امنایی برای موزه ملی ایران شاید در برنامه ششم توسعه

نوکنده همچنین درباره علت اجرایی نشدن مدیریت این موزه در قالب هیأت امنایی اظهار کرد: همه امیدواریم در برنامه ششم این اتفاق رخ دهد. شاید موزه‌ها به سمت هیات امنایی رفته و مخاطب محور شوند و شاید بتوانیم از کمک‌های مالی آن‌ها استفاده کنیم.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشگاه دگردیسی
نمایشگاه نقاشی و مجسمه های پوشیدنی الهه فرمانیان در گالری بن برپا می شود | عکس
» نمایشگاه نقاشی و مجسمه های پوشیدنی الهه فرمانیان در گالری بن برپا می شود
... دیدن متن »

 

مجموعه آثار نقاشی و مجسمه های پوشیدنی الهه فرمانیان از 31 شهریورتا ششم مهرماه در گالری بن  بر پا می شود.

به گزارش روابط عمومی نمایشگاه دگردیسی،الهه فرمانیان گفت: از آغاز فعالیت حرفه ای نقاشی من تا به حال 15 سال می گذرد و همواره در این سالها به صورت متوالی در حال رقابت با خود بوده و همواره سعی در تجربه ، آموختن و پیشرفت در این استعداد وجودی خود بوده ام که ثمره این راه شرکت در 40 نمایشگاه گروهی در داخل و خارج کشور بوده است.

او افزود :خلق نقاشی های مجموعه دگردیسی سه سال زمان برده و در خلق این آثار همواره از انسانها و محیط پیرامون خویش الهام گرفته و سپس پس از پردازش این واقعیتها در ذهنم به تصاویری سرشت گونه رسیده ام.

برگزیده نخست جایزه جشنواره شروه در سال 1394 گفت: گویی تمامی انسانها در روزمرگیشان نقابی بر چهره دارند، از این رو تصمیم گرفتم انسانها را به شکل سرشت درونی شان تصویر کنم و بگذارم بومها ورنگ آشکار کننده این رمز رازآلود باشند. انسانهایی که نگاه پر گویی دارند و صرف نظر از هیاهویشان در پس زمینه روزگار محو می شوند و همانند موجودی که از صورتی به صورت دیگر دگردیسی میکند تا مجالی برای زندگی بیابد ، جسته و گریخته از فراموشی شان به دنیای که همان دنیای فراموشی است سرک می کشند.

دراین مجموعه فرمانیان در مورد مجسمه های پوشیدنی که در این نمایشگاه به نمایش خواهد گذاشت ،گفت: تصمیم گرفته ام پرتره ها وفرم های  را که بر روی بوم از ذهن خود تراوش می کنم در غالب مجسمه هایی کوچک پوشیدنی قابل لمس تر خلق کنم شاید حالت فیزیکی شان بیشتر یاد آور این تغییر باشد، این مجموعه شامل 50 اثر از مجسمه های پوسیدنی این هنرمند نیزاست.

الهه فرمانیان متولد نهم شهریور ماه 1363 و مدرک کارشناسی ارشد تصویر سازی خود را از دانشگاه هنر معماری تهران اخذ کرده است .

او در سال 1394 موفق به کسب رتبه نخست جشنواره شروه شد و در سال 1395 به عنوان منتخب فصلنامه هنری نقاشان امروز، منتخب نمایشکاه تصویر سازی ( یک دنیا آرزو کودکانه ) مسکو ومنتخب پروژه تصویر سازی کتاب دکتر باستانی پاریزس معرفی شده است . او همچنین سابقه تدریس در دانشگاههای آزاد ، سراسری و علمی کاربردی  نیز دارد.

فرمانیان همچنین با انتشارات ققنوس، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، انتشارات بابان ، نشر کارنامه و مجله کوشش به عنوان تصویرگر همکاری کرده است.

نمایشگاه نقاشی الهه فرمانیان از 31 شهریور تا ششم مهرماه در گالری بن به آدرس درکه خیابان احمد پور پلاک 60 برگزار می شود.

 
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره تخصصی بیطار | عکس
» جشنواره تخصصی بیطار
... دیدن متن »

اسامی عکاسان راه یافته به بخش عکس جشنواره تخصصی بیطار اعلام شد

65  تک عکس و 3 مجموعه عکس به بخش مسابقه عکس جشنواره تخصصی فیلم و عکس بیطار راه یافت.

به گزارش روابط عمومی جشنواره تتخصصی بیطار، در بخش عکس1470 اثر از 326 عکاس از 98 شهر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که هیات انتخاب از میان این آثار، 65 اثر از 55 عکاس را واجد شرایط در بخش مسابقه حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای دانست.(به طور تفکیکی 52 اثر از 43 عکاس در بخش حرفه‌ای و 13 اثر از 12 عکاس در بخش غیرحرفه‌ای انتخاب شدند.)

همچنین در بخش مجموعه عکس این هیئت تعداد 3 مجموعه عکس از 3 عکاس را منتخب دانستند.       

عکس‌های راه‌یافته در بخش مسابقه حرفه‌ای تک عکس عبارتند از: آرزو دهناد_تبریز، مصطفی حمزه‌ای_زابل، زهرا بهشتی‌رو_دزفول، مهران رنجبر سیستنی_مشهد، سجاد رنجبر_دشتستان، سیدپیمان حسن تفرشی_تهران، جمشید فرجوند فردا_بیجار، علیرضا معصومی_مشهد، محمدعلی میرزایی_اصفهان، محمد رئوف شهبازی_تهران، مسعود محمدی_اندیمشک، حمید علیزاده_دشتستان، سید محمد هادی موسوی_تبریز، محمد قجر_گرگان، مجید حجتی_اصفهان، فاروق قادری آذر_بوکان، کیارش کرمی_همدان، حمید کاوری_مشهد، نسیرین توحیدی‌زاده_کرمانشاه، حسن فتاحیان_بویر احمد، علی جعفری_ایلام، محمدحسین عبداله‌زاده_تبریز، سحر توکلی_شیروان، علی‌اکبر شیخی_میاندورود، صحرا رشید‌پور_کرمانشاه، سیدحمزه توکلی بنیزی_یزد، حمیدرضا امیری‌متین_همدان، سعید نیک‌پور_رشت، مهدی حیدری‌نژاد_طوالش، ساسان جوادنیا_تهران، مرتضی الیاسی_زنجان، حسین خائف_رشت، مظفر سرمستی_سنندج، سحرشمسی‌پور_شهرکرد، امیرحسین فدائی_کرمانشاه، مسعود خیاطی_یبیرجند، زهرا جعفری_اهر، سیده مریم یوسفی_تبریز، محمد ابراهیمی_اراک، امیر قادری_اراک، حسین شعبانی_ تهران، جابر غلامی_اراک، جابر غلامی_اراک، عطا مبارکی_همدان.

همچنین عکس‌های راه‌یافته در بخش مسابقه غیرحرفه‌ای تک عکس عبارتند از: روزبه فکوری_اندیمشک، مصطفی حمزه‌ای_زابل، امیررضا حاجتی ضیابری_رشت، محمدهادی سرگزی _زاهدان، بهرام راستاد_اراک، بهزاد سهرابی_دیوان دره، ابراهیم زارع_شیراز، مهدی نجارپیشه_زاهدان، سیدمحمد بارانی_قم، مسعود خیاطی_بیرجند، مصطفی قزیان موحد_اهر، داوود ایزد پناه_یاسوج.

در بخش مجموعه عکس سه مجموعه عکس از : جمشید فرجوند فردا_بیجار، محمد رئوف شهبازی_تهران و امیر قادری _اراک منتخب شدند.

نخستین جشنواره تخصصی فیلم و عکس «بیطار» با همکاری سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صدا و سیما، سازمان سینمایی حوزه هنری  و فرهنگسرای شفق از 14 تا 17 مهر به دبیری ناصر باکیده در تهران و همزمان در چند استان کشور برگزار می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار عالی بود ، هم آثار نمایشگاه و هم گالری
فضای زیبا و بینظیر سالن و باغ گالری بسیار لذت بخش و فوق العاده بود. وجود چنان فضایی که بمراتب بهتر از بسیاری از گالری های معروف و مشهور در تهران است ، فرصتی است مغتنم و ارزشمند در شهر کرج
بسیار سپاسگزارم از مدیریت محترم گالری بابت ایجاد چنان فضایی
و سپاس از هنرمند دوست داشتنی خانم ستاره تاجی عزیز
نیلوفر ثانی این را خواند
بامداد و شکوه حدادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هفتمین بینال مجسمه سازی تهران با 77 اثر در بخش رقابتی و 18 اثر از 18 مجسمه ساز مدعو
14 شهریور تا 22 مهرماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود .

======

سامان موحد این را خواند
ابرشیر، الی و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
به به مرسی از خبرای خوب و دیدنی خاله شکوه بزرگوارم
۱۵ شهریور
نیلوفر بانو جان فرهیخته و گرانمایه ام
عزیزید و بزرگوار
سپاس
۱۶ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هفتمین دو سالانه مجسمه سازی تهران با تم " وضعیت "
=============================
در موزه هنرهای معاصر
==============
14 شهریور افتتاح شد
=============
تا 22 مهر ادامه دارد .
=============
و در 22 مهر ماه برگزیدگان دوسالانه معرفی می شوند .
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دریافتی از حیات در رگ های هستی

نمایشگاه آثار نفیسه صدیقی ، تابلوهایی ست سیاه قلم ، در ابعاد بزرگ که در نگاه اول تنه های درخت ، شاخه ها و برگ هایی ست که میخواهند اعلام موجودیت مستقل ، از آنچه همیشه با ترکیب در منظره ، در حاشیه و در جزئیات بوده است، باشند ، تنه هایی با تمام ریزه کاریهای پوسته ، و تمام زائده ها ی سطحی که چشم را به هیبت ِکامل آن جسمیت می رساند .. تاکید بر جزئیات ، آنقدر درخشان ست که هرکدام هسته ی مرکزی ست نه لایه های بیرونی ...
در نگاهی عمیق تر حتی ، آنچه به چشم می آید میتواند کاملا یک ارگانیسم زنده با سلول ها و اعضا و فیگور طبیعی خود باشد ، در تمام آنها عنصر " زنده بودگی" کاملا نمایان ست اگرچه طرح ها از طیف تاریک و بین سیاه تا سفیدند اما آنچه به ببینده منتقل میکند حیات ، هستی و جانداری ست در زمینه ی ای روشن و گاه تیره که تمرکز بصری تماشاگر ... دیدن ادامه » را معطوف خود میکند ... و حتی برجستگی ِشاخه ها وپوسته از سطح را قابل حس می نماید
آثار خانم صدیقی ، نوع واکاوی در موجودیت مصداقی با چین ها ، سایه روشن ها ، زائده ها ، شاخه های بسیار ریز و درشت ،باهمان اهمیت تنه ی اصلی ، وبا غلبه بر نور ست که تاریکی هارا سرشار از حرکت ، عمق و زندگی می نماید آنقدر که میتواند تداعی هر موجود زنده ای باشد با پرزها ، پوست و اندام های زیستی ....
آنچه بیش از پیش این نقش هارا زیبا میکند ، طراحی ذهنی بدون داشتن مدل واقعی ست که نقاش خود در باره ی آثارش اشاره میکند
با ستایش از این هنرمند خلاق وجوان آرزوی موفقیت های بیش از پیش برایشان دارم و امیدوارم علاقمندان ازاین نمایشگاه زیبا و درخور توجه دیدن کنند

نیلوفرثانی
9 شهریور 96
گالری اثر
Ali این را خواند
بامداد، ابرشیر، شکوه حدادی، الی، behrad rad، مهدی حسین مردی و محمد رحمانی این را دوست دارند
نیلوفر ارجمند خوشحالم که ادراکات عمیق و خواندنی ات را در اینجا به اشتراک می گذاری
نگاه زنانه ی عمیقی در این نوشته احساس می شود که همان ستایش هستی و زندگی است.
در مواجه اول با این نمایشگاه و سیاه قلم هایش شاید با خود بگوییم چقدر تیرگی و سیاهی... اما در ... دیدن ادامه » نگاه با تامل تر به جزییاتی برمی خوریم که به زیبایی زیستی و زنده و پر رمز آن تنه ها در هم‌پیچیده و برگها اشاره دارد.
درود بر قلم آگاهت و نگاه شاعرانه و زیبایت
۱۱ شهریور
درود و سپاس بیکران دوست گرامیم ابرشیر عزیز ... از توجه و نظرات همیشه پربارت
بله دقیقن مواجه ابتدایی با طرح های خانم صدیقی با کمی گذشت زمان و دقت به بطن و هسته ی درونی نقش ها متفاوت ست
اگر استنباطی مبنی بر حس زنانگی در نوشته ی فوق ستت بی شک دلیل اصلی آن ... دیدن ادامه » جنسیت زنانه ی صاحب اثرست که به هنرمندی تصویر سازی کرده است
۱۱ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر | عکس
»  دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر
... دیدن متن »

مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها، مجامع هنری و نگارخانه ها، دهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را با هدف معرفی ایده های اصیل و آفرینش های تعاملی و خلاقانه هنری، از ۳ بهمن تا ۴ اسفند ۱۳۹۶ برگزار می کند.

ستاد برگزاری از هنرمندان و پژوهشگران سراسر جهان دعوت می کند تا در این رخداد هنری شرکت نمایند.

موضوع : آزاد

ستاد برگزاری بر این باور است که هنرمندان روح لطیف، وجدان بیدار بشری و چشم های نگران چالش های عصر خویشند. از این رو دغدغه ها و دستمایه های آثار ایشان، موضوع محوری است.

رویکرد جشنواره:

معرفی آثاری است که با قابلیت های نوین و تعامل گرا در قالب بهره مندی از یک یا چند رشته از ظرفیت های کلاسیک و جدید هنرهای تجسمی به سامان رسیده و ایده ای اصیل و مفهومی هنرمندانه را به نمایش بگذارند.

الزامات و تعداد آثار:

 1. تکنیک و شیوه ارائه اثر، آزاد است.
 2. هر متقاضی می تواند حداکثر با ۳ تک اثر یا پروژه (یا ترکیبی از هر دو) درجشنواره شرکت نماید.
 3. فضای قابل ارائه برای آثار حجمی و چیدمان در نمایشگاه، حداکثر ۳۰۰ × ۳۰۰ × ۳۰۰ سانتی‌متر است.
 4. اگر چند اثر در یک ترکیب، چیدمان، پیکره یا ساختاری مرتبط به نمایش در آید، یک پروژه تلقی می گردد.
 5. از هر هنرمند منتخب، حداکثر یک تک اثر یا یک پروژه انتخاب می شود.
 6. آثار ارسالی، نباید در جشنواره های پیشین هنرهای تجسمی فجر، به نمایش درآمده باشد.
 7. آثار طراحی، نقاشی، نگارگری، خطاطی، سرامیک، عکاسی، کاریکاتور، گرافیک، مجسمه، تصویرسازی، معماری (طراحی یادمان)، ویدیو آرت، چیدمان، محیطی، پرفورمنس، هنرهای جدید و … که به صورت مستقل یا ترکیبی خلق شده باشند پذیرفته می شوند.

روش ارسال و انتخاب آثار:

 1. ثبت‌نام، تقاضای شرکت و ارسال تصویر آثار، فقط از طریق وب سایت جشنواره به نشانی www.ivafestival.ir امکان پذیر است.
 2. حجم هر فایل ارسالی می بایست حداقل یک و حداکثر ۶ مگابایت باشد.
 3. متقاضیان لازم است شرح فعالیت (رزومه) و ۳ نمونه از تصویر آثار قبلی خود را در سایت جشنواره ثبت نمایند.
 4. متقاضیان همراه فایل ها، یک متن نوشتاری (Statement) را برای تشریح و تبین ایده و اثر خود ارسال کنند. این نوشتار  می بایست حداکثر ۱۰۰ کلمه باشد.
 5. انتخاب آثار در ۲ مرحله صورت می پذیرد. ابتدا شورای هنری رزومه، تصویر آثار و متن های دریافتی را بررسی کرده و آثار و هنرمندان منتخب را بر می گزینند. سپس نتیجه به هنرمندان اطلاع داده می شود. در مرحله دوم هنرمندان منتخب در تعامل و هماهنگی با شورای هنری، اثر نهایی را آماده و به دبیرخانه جشنواره تحویل می دهند. آثار برتر نیز توسط یک گروه داوری هفت نفره مرکب از نمایندگان اعضای شورای هنری و داوران خارجی برگزیده می شوند.

داوری و انتخاب آثار برتر:

آثار برتر توسط یک گروه داوری مرکب از هنرمندان ایرانی و بین المللی برگزیده می شوند.

جوایز :
 1. به هر اثر راه یافته به نمایشگاه، مبلغ 10 میلیون ریال، به عنوان کمک هزینه آماده سازی، ارائه و چیدمان اثر، پرداخت می شود.
 2. از میان آثار منتخب، گروه داوری 10اثر را برگزیده و به هر اثر، تندیس طوبای زرین، لوح افتخار و مبلغ 150 میلیون ریال جایزه نقدی اعطا می شود.
 3. به تمام هنرمندان راه یافته به نمایشگاه، گواهی شرکت و کتاب جشنواره اعطا خواهد شد.
 4. تمامی هنرمندان ایرانی راه یافته به جشنواره، به عضویت مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر در خواهند آمد.
 5. هنرمندان برگزیده ایرانی برای سفر مطالعاتی به شهرک هنرمندان فرانسه (Cite des Arts) معرفی می شوند تا بر اساس ضوابط، شرایط و زمانبندی موزه هنرهای معاصر تهران، به این سفر مطالعاتی اعزام شوند.
ارکان جشنواره:

دبیرکل: مجتبی آقایی
دبیر هنری: جمشید حقیقت شناس
دبیر اجرایی: عبدالرحیم سیاهکارزاده
شورای هنری: فرح اصولی، منیژه صحی، کامبیز درم بخش، بهروز دارش، صداقت جباری، محمدعلی بنی اسدی، اصغر کفشچیان مقدم، بیژن صیفوری، بهزاد اژدری، جمشید حقیقت شناس و مجتبی آقایی

شرایط و مقررات:
 • شرکت تمامی هنرمندان در این جشنواره، آزاد است.
 • شرکت در جشنواره به معنای پذیرش ضوابط و رای شورای هنری و داوری است.
 • در نوشتار اثر، لازم است تاویل، برداشت، گرته برداری و اقتباس از اثر یا آثار و هنرمندان مرجع، به صراحت ذکر شود. در غیر این صورت از جشنواره حذف و تمامی جوایز و امتیازات لغو می گردد.
 • آماده سازی، تامین تجهیزات، متریال، عرضه و نمایش آثار، بر عهده هنرمند است.
 • ارسال و دریافت، حمل و نقل و اجرای اثر در نمایشگاه، بر عهده هنرمند است.
 • دبیرخانه جشنواره حق استفاده از آثار را در رسانه ها و اطلاع رسانی، تبلیغات فرهنگی و نمایش در داخل و خارج از کشور با ذکر نام هنرمند خواهد داشت.
 • دبیرخانه جشنواره مسئولیتی در قبال صدمات ناشی از ارسال نامطلوب آثار و پست را نمی پذیرد.
 • علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت ضوابط سایر بخش های جشنواره، به وب سایت www.ivafestival.ir مراجعه نمایند.
 • تصمیم گیری درباره مسائل پیش بینی نشده، به عهده دبیرکل جشنواره می باشد.
جدول زمانبندی:
 1. اعلام فراخوان و شروع ثبت نام از طریق سایت: سه‌شنبه ۲۴ مرداد
 2. آخرین مهلت ثبت نام در سایت: دوشنبه ۲۰ آذر (حداکثر ساعت ۱۴)
 3. انتخاب اولیه آثار: از ۲۲ تا ۳۰ آذر
 4. اعلام نتایج انتخاب اولیه:  ۲ دی
 5. دریافت آثار انتخاب شده از هنرمندان:  ۳ تا ۱۵ دی
 6. انتخاب نهایی آثار:  ۱۶ تا ۱۸دی
 7. اعلام نتایج نهایی راه یافتگان به نمایشگاه: ۱۸ دی
 8. چیدمان و نصب آثار: ۱۸ دی تا ۲ بهمن
 9. مراسم افتتاحیه: سه‌شنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۶
 10. مراسم اختتامیه و اهدای جوایز: جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
 
دبیرخانه دایمی جشنواره: 
تهران، خیابان کارگر شمالی، بالاتر از بلوار کشاورز، روبه روی پارک لاله، کوچه شهید صدوقی، پلاک ۱۷
کد پستی: ۱۴۱۸۶۹۳۵۴۱
تلفن و دورنگار: ۶۶۹۴۶۹۱۰  و ۶۶۹۴۶۹۱۱
پست الکترونیکی: info @ ivafestival.ir
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایشگاه پترنیتکچر
گزارش تصویری نمایشگاه پترنیتکچر/ عکاس: سارا ثقفی... دیدن متن »

برای اولین بار در ایران رویداد پترنیتکچر،کاربرد پترن در محیط های انسانی با بکارگیری تکنیک‎ها و بیان‎های گوناگون هنری از جمعه 3 شهریور در گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران برگزار شده است.
به گزارش روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، در این نمایشگاه که با این سبک و سیاق برای نخستین بار در ایران اجرا می‎شود، آثاری از طراحان و هنرمندان در رشته‎های گوناگون در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت. هنرمندان در این رویداد با تکنیک‎ها و بیان‎های گوناگون هنری به مفهوم و کاربردهای پترن در محیط‎های انسان ساخت می‎پردازند.

هنرمندان و گروه های شرکت کننده درنمایشگاه پترنیتکچر عبارتند از:
استودیو آرخه، بهزاد اتابکى، داوود اسدالله‎وش، وحید اشراقى، پوریا بنی‎آدم- پانیذ فرخ سیر- امیرعلی زینتی- آرمان نجاری، على بهمنى، پاراژن، شریفه پارسایى، محمد ترقى‎جاه، میر مولا ثریا، جنریتیو پترنز، آزاده حسینى، ملیحه حقیقی- ساشا آقا‎بابایى، دل آگاه دادبه- سپهر ژند،سراى آفرینش ما(MA)، بیتا شکارى- سعیدرضا بریرى، محمد صحرانورد، نوید عظیمى، کارگاه ساخت دیجیتال [فب-لب]، مهسا کریمی‎زاده، بهارک کشانى، محمدرضا قربانى، مرکز نوآورى شهرى تهران، حبیبه مجدآبادى، معمارى روبوتیک تهران – تِرَم، شهاب میرزاییان- فرزاد کفایى- حسین صانعى- رضا نجفیان، رِنا دیزاین، سینا یعقوبى.
همچنین در این نمایشگاه مجموعه‎ای از پرفورمنس‎ها نیز اجرا می‎شود: پرفورمنس آرت بداهه‎نگاری نقش، اثر میرمولا ثریا، 3 شهریور ساعت 18:00، پرفورمنس آرت تجربه آفرینش پترن، کاری از بیتا شکاری و سعیدرضا بریری و نیز پرفورمنس معماری روبوت بخشی از ورک شاپ روبوتیک به سرپرستی گروه تِرَم در طول روز‎های برپایی نمایشگاه برگزار خواهد شد.

این رویداد که جمعه 3 شهریور‎ماه آغاز شده است و تا جمعه 10 شهریور در فرهنگسرای نیاوران ادامه خواهد یافت. علاقمندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‎توانند در روز‎های عادی از ساعت 10 تا 21 و در روز‎های تعطیل از ساعت 14 تا 21 به گالری شماره یک فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.گزارش تصویری نمایشگاه پترنیتکچر/ عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه پترنیتکچر/ عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه پترنیتکچر/ عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه پترنیتکچر/ عکاس: سارا ثقفی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
۰۶ شهریور
شکوه حدادی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تیوال پنج ساله شد | عکس
یک‌دست شدیم!
» تیوال پنج ساله شد
... دیدن متن »

با افتخارِ همراهی بیش از ۳۰۰.۰۰۰ نفر، تیوال پنج ساله شد.
پنجمین سالگرد تولد تیوال، قدرتمندتر از هر سال فرا رسید. امسال در حالی سالگرد برپایی تیوال را جشن می‌گیریم که به فراگیرترین حجم از اعتماد کاربران و گروه‌های هنری تیاتر، موسیقی و... برای معرفی، پوشش رسانه‌ای، تبلیغ، خرید اینترنتی بلیت و گفتگو درباره برنامه‌های هنری رسیدیم. بیش از ۲۷۰۰ برنامه هنری شامل دو جشنواره بین‌المللی تیاتر و موسیقی فجر، عرضه و خرید اینترنتی بلیت خود را در پنجمین سال کاری تیوال به آن سپردند و کاربران تیوال که تنها در همین یک سال ۴۰۰.۰۰۰ بلیت از تیوال دریافت نمودند به تماشای هنر نشستند و نظر و امتیاز خود را با دیگر هنردوستان به اشتراک گذاشتند. ارتقای بخش هنرهای تجسمی با معرفی منظم و حرفه‌ای‌تر نمایشگاه‌های گالری‌ها و فعالیت‌های تازه بخش ادبیات به کامل‌تر شدن بسته خدمات و پوشش تیوال انجامید.

همچنین در آستانه پنج‌سالگی، سیستم کیف پول برای سرعت و راحتی پرداخت و اشتراک پیشرفته تیوال+ برای تسهیلات و خدمات ویژه برای مخاطبان فعال‌تر در مرز تکنولوژی و ایده‌های روز دنیا، با ماه‌ها کار سنگین فنی رونمایی شد.

یک‌دست شدیم! و این تازه آغاز راه است...

فراخوان دریافت طرح آثار حجمی و مجسمه شهری | عکس
» فراخوان دریافت طرح آثار حجمی و مجسمه شهری
... دیدن متن »
سازمان زیباسازی شهر تهران بنا به مأموریت و اهداف خود در زمینه زیباسازی، ایجاد هویت بصری، خاطره جمعی و توسعه پایدار شهری با بهره گیری از هنر مجسمه سازی جهت جذب ایده ها و طرح های خلاقانه هنرمندان،در سال جاری فرصتی را بدین منظور اختصاص داده است. این رو از هنرمندان مجسمه ساز دعوت می شود طرح ها و ایده های پیشنهادی خود را با رعایت شرایطزیر، از 20 تیر تا 30 آبان ماه سال جاریبه واحد تامین طرح مدیریت آثار حجمی این سازمان ارائه نمایند.

نکات و شرایط ارائه آثار:
-        شهر با دارا بودن فضاهای عمومی متعدد و سلایق متنوع شهروندان، به آثاری با موضوعات و شیوههای مختلف هنری نیاز داشته و نوآوری و خلاقیت، میزان جذابیت و اثرگذاری آثار را افزایش داده و در انتخاب آثار لحاظ خواهد شد.
-        موقعیت و مختصات مکان، سوابق تاریخی موثر بر مکان، نامگذاری مکان، مجاورت یا نزدیکی با اماکن مهم شهری، قرارگیری در محورها و شریانهای مهم شهری و توجه به ویژگیهای مخاطبان در هر مکان، میبایست جهت ارائه طرح از سوی هنرمندان گرامی مورد دقت قرار گیرد.
-        هنرمندان می بایست صرفا بر اساس مکان نصب و جانمایی مناسب برای نصب اثر، طرح های خود را ارائه نمایند. بدیهی است مدیریت آثار حجمی از پذیرش طرح های بدون جانمایی دقیق شهری معذور است.
-        پیشنهاد مکان نصب اثر شامل تمامی فضاهای عمومی شهر تهران از قبیل معابر، پیاده روها، پیاده راه­ها، تقاطع ها،میادین( غیر اصلی) و جداره ها می باشد و بر رعایت مقولهمکان ویژگیدر طراحی آثار تأکید میشود.
-        اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری از آثار هنرمندان ایرانی و خارجی از شرایط تایید طرح بوده و مد نظر داوران قرار میگیرد (مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهده پیشنهاد دهنده است).

 • تبصره 1:طراحی نمادهای میادین اصلی و مهم شهری از طریق اعلام فراخوان اختصاصی اقدام خواهد شد و مشمول این طرحنمی باشد.
 • تبصره 2:سردیس ها و مجسمه های شهدا و مفاخر فرهنگی نیز مشمول این طرحنیستند.

-        تایید نهایی طرح ها صرفاً از طریق بررسی ماکت اجرایی صورت میگیرد.
-        دبیرخانه از پذیرش آثاری که پیشتر در فراخوانهای سازمان زیباسازی پذیرفته نشده اند، معذور است.
-        دارا بودن سوابق حرفه ای و هنری مرتبط و معتبر و ارائه رزومه مستند توسط شرکتکنندگان الزامی است.
-        خرید آثار منتخب، پس از طی فرآیند کارشناسی اجرایی، قیمت گذاری و توافق نهایی با هنرمند و تأمین اعتبارات مورد نیاز و براساس اولویت موضوع یا مکان نصب اثر صورت می گیرد.

 • تبصره 1:فرآیند خرید آثار تأیید شده نهایی، با توجه به اولویت موضوعی یا مکانی پس از تخصیص اعتبارات و تامین بودجه مورد نیاز انجام میشود.
 • تبصره 2:زمان ثبت نام و ارائه طرح تأثیری در زمان خرید اثر نداشته و خرید اثر صرفا پس از طی تمامی مراحل مورد نیاز و بر اساس نیاز شهر و اولویت های مربوطه صورت می گیرد.

-        ماکت ارسالی می بایست از مصالح ماندگار و مقاوم باشد، در غیر این صورت سازمان هیچ مسئولیتی در قبال سلامت ماکت نخواهد داشت.
-        انجام ثبت نام و پذیرش طرح صرفا با رعایت تمام موارد یادشده و زمان تعیین شده در ساعات اداری صورت می پذیرد.

نحوه ثبت نام و ارائه طرح:
-        هنرمندان می توانند طی مدت مشخص شده، با مراجعه به دبیرخانه و تحویل موارد زیر در این فراخوان شرکت نمایند.
-        تصویر طرح پیشنهادی و ماکت حجمی
-        ارائه توضیح و توجیه طرح پیشنهاد شده
-        ارائه مختصات و مشخصات اثر ( جنس اثر، ابعاد اثر، تکنیک ساخت و ....)
-        ذکر مکان پیشنهادی نصب و ارائه فایل جانمایی مجازی دقیق با رعایت اشل واقعی اثر( طرحها صرفا براساس مکان پیشنهادی بررسی میشوند)
-        ارائه قیمت پیشنهادی و برآورد هزینه دقیق
-        رزومه مستند هنرمند

 نشانی دبیرخانه (مدیریت آثار حجمی):پاسداران- میدان هروی- خیابان وفامنش- کوچه جمالی شرقی- پلاک 12- عمارت عین الدوله

تلفن: 7- 22969744–داخلی 101 تا 103

نشانی سایت سازمان زیباسازی: www.zibasazi.ir

 
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان سومین دوره نمایشگاه «ورسوس» ویژه نقاشان جوان | عکس
» فراخوان سومین دوره نمایشگاه «ورسوس» ویژه نقاشان جوان
... دیدن متن »
سومین نمایشگاه هنری «ورسوس» با هدف حمایت از جوانان هنرمند فراخوان خود را اعلام کرد و علاقمندان به شرکت در این نمایشگاه می‌توانند تا پایان آبان ماه اثر خود را ارائه کنند.
سومین دوره نمایشگاه «ورسوس» با تمرکز بر شناسایی استعدادهای نسل جوان و معرفی آنها به جامعه هنری از تاریخ ۱۵ تا ۲۵ دی ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.
«ورسوس» در تلاش است تا بستری برای کشف استعدادهای جوان هنرهای تجسمی کشور باشد و اینگونه با تحمل تمام مشکلات و سختی‌هایی که گریبانگیر این قبیل فعالیت‌های فرهنگی- هنری است توانسته به دوره سوم برسد و یک قدم به هدف غایی خود نزدیک‌تر شود.
در «ورسوس» سوم هم مثل ۲ دوره گذشته  ۱۰۰ درصد مبلغ فروش آثار هنری به هنرمندان جوان تعلق می‌گیرد، هنرمندانی که پس از بررسی اولیه هیات انتخاب برای نمایشگاه انتخاب می‌شوند.
هیات انتخاب آثار سومین نمایشگاه نقاشی «ورسوس» را شهره مهران، ندا رضوی‌پور، مرتضی دره‌باغی، بهرنگ صمدزادگان و محمد همزه تشکیل می دهند و داورانی که در مرحله نهایی به بررسی آثار برگزیده خواهند پرداخت علی گلستانه، فرح اصولی و هنگامه معمری هستند.
پس از پایان مهلت ارائه آثار در آبان ماه، هیات انتخاب آثار رسیده را بررسی می‌کند و در مرحله نهایی آثار برگزیده توسط هیات داوران  برای نمایش در تاریخ  و مکان فوق الذکر انتخاب می‌شوند.
اولین دوره‌ نمایشگاه «ورسوس» با حمایت ویژه هنرمندان نقاش زیر ۳۰ سال، در خرداد ماه سال ۱۳۹۳ در خانه‌ هنرمندان ایران برگزار شد. آثار برگزیده دومین دوره که به هنرمندان مجسمه ساز جوان زیر ۳۵ سال  اختصاص داشت هم دوم تا نهم بهمن ماه سال ۱۳۹۴ در فرهنگسرای نیاوران در معرض دید عموم قرار گرفت.
سومین نمایشگاه «ورسوس» در تاریخ ۱۵ تا ۲۵‌ دی ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود و علاقمندان با مراجعه به سایت این نمایشگاه www.versusartcontest.com  می توانند آثار خود را برای داوری ارائه دهند.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان مسابقه تصویرگران جوان فرفره طلایی | عکس
» فراخوان مسابقه تصویرگران جوان فرفره طلایی
... دیدن متن »
نمایشگاه بین‎المللی کتاب کودک شانگهای (CCBF) از تصویرگران جهان دعوت کرده است تا در مسابقه این نمایشگاه با عنوان مسابقه تصویرگران جوان فرفره طلایی در سال 2017  شرکت کنند.

در متن فراخوان این جشنواره چنین آمده است: 

1. چه آثاری می‌توانند شرکت کنند:
شرکت‌کنندگان می‌بایست پنج تصویر مربوط به یک کتاب تصویری (چاپ‌شده یا چاپ‌نشده) که تا پیش از تاریخ اول ژانویه 2015 (11 دی 1394) خلق‌شده‌ باشد، را برای شرکت در مسابقه ارسال کنند. 
 تکنیک و موضوع آثار آزاد است.
آثاری که برای دوره‌های پیشین مسابقه فرفره طلایی ارسال‌شده، نمی‌توانند مجدداً برای مسابقه ارسال شوند. 

2. چه کسانی می‌توانند در مسابقه شرکت کنند؟
شرکت‌کنندگان بایستی بین 18-40 سال سن داشته باشند.
آثار می‌توانند به شکل انفرادی یا گروهی توسط مدرسه، آژانس ادبی، ناشر یا انجمن ارسال شوند.

3. مهلت ارسال
آخرین مهلت ارسال آثار 31 آگوست 2017 (9 شهریور) است. 


4. شیوه شرکت
فایل دیجیتالی آثار، در فرمت JPG یا JPEG، کیفیت 300 dpi و حجم کمتر از 10 مگابایت برای هر فایل، باید در سایت رسمی جشنواره به آدرس زیر بارگذاری شود.
illustrators.ccbookfair.com
چنانچه آثار پیش ازاین منتشرشده‌اند بایستی شابک آنها، نام ناشر و اطلاعات کتابشناسی اثر نیز در فرم ثبت‌نام ذکر شود.

۵. روند داوری
 تمام آثار ارسالی توسط گروهی متشکل از تصویرگران، ناشران و متخصصان کتاب‌های تصویری ارزیابی می‌شوند.
دور اول داوری در سپتامبر 2017 ( اواسط  شهریور) و دور دوم در نیمه اول اکتبر (اواسط مهر) انجام می شود و برندگان نیز در اواخر اکتبر (اواخر مهر) معرفی می‎شوند.


6. جوایز
6-1. امتیازات فینالیست‌ها
آثار 50 فینالیست‌ها در نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای 2017 به نمایش درخواهد آمد. 
آثار فینالیست در کاتالوگ نمایشگاه منتشر می‌شود. 
به فینالیست‌ها گواهی شرکت و یک نسخه از کاتالوگ داده خواهد شد. 
آثار فینالیست‌ها در سایت نمایشگاه به نمایش درخواهد آمد.
فینالیست‌ها می‌توانند در تمامی کارگاه و برنامه‌های مرتبط با نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای 2017 شرکت کنند. 


6-2. جوایز 
جایـزه بـزرگ فرفـره طلایی و ۱۰۰۰۰ رنمینبـی بـه دو تصویرگـر (چینـی و غیرچینـی) برتـر تعلـق می‌گیـرد. برنـدگان در نمایشگاه سـال ۲۰۱8 یـک نمایشگاه اختصاصـی خواهنـد داشـت.

6-3. جایزه ناشران
هیئت داوران متشــکل از نــاشران داخلی کتاب کودک یــک برنــده از میــان افــراد فینالیســت انتخــاب خواهنــد کــرد. برنــده ایــن جایــزه بــا یکــی از نــاشران چینــی بــرای تصویرگــری یــک کتــاب تصویــری وارد همــکاری خواهــد شــد. 

6-5. جایزه مردمی
پـس ازاعلام افـراد فینالیسـت در سـایت جشـنواره در تاریـخ ۱۵ اکتبـر ۲۰۱7 (23 مهـر ۱۳۹6)، عمـوم مـردم می‌تواننـد بـه آثـار محبوبشـان رأی بدهنـد. آرای مردمـی از زمان اعلام نتایج اولیه تـا تاریخ پایان نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای در ماه نوامبـر در سـایت ثبـت خواهـد شـد و نتیجـه آرا در 19 نوامبر (28 آبـان ۱۳۹۵)، آخریـن روز نمایشگاه، اعلام خواهـد شـد. اثـر برنـده ایـن جایـزه به عنوان تصویـر رسـمی نمایشگاه کتـاب کـودک شـانگهای ۲۰۱8 در پوسـتر، مورداستفاده قـرار خواهـد گرفـت.

6-5. کپی رایت
شرکت‌کنندگان به عنوان خالق آثار شناخته می‌شوند. 
شرکت‌کنندگان تعهد می‌کنند که حقوق معنوی آثار متعلق به آنهاست. 
شرکت‌کنندگان تمام مسـئولیت و تعهـدات مربـوط بـه اختلافـات احتمالی دربـاره حقـوق معنـوی آثـار را بـرعهـده می‌گیرنـد.
در صـورت بـروز اختـلاف جـبران خسارت‌های برگزارکننـده در اثـر هرگونـه اختـلاف در مـورد حقـوق معنـوی بـرعهـده شرکت‌کنندگان اسـت.
برگزارکننـده می‌توانـد در صـورت بـروز اختـلاف دربـاره حقـوق معنـوی آثـار، آنها را از نمایشگاه خـارج کنـد و چنانچـه ایـن اختـلاف پـس از اهـدای جوایـز بـروز کنـد، جایـزه اهدایـی را ملقـی اعـلام کند. 
شرکت‌کنندگان موافقــت می‌کننــد کــه آثــار توســط برگزارکننــده بــه نمایــش درآیــد و در صــورت لــزوم بــه شــکل کاغــذی یــا دیجیتــال منتشــر شــود. برگزارکننــده می‌توانــد آثــار و اطلاعــات مربوطــه را بــرای نمایشگاه عمومــی اســتفاده کنــد.
شرکت‌کنندگان موافقــت می‌کننــد که آثار توسط برگزارکنندگان و با همکاری نمایشگاه بین المللی کتاب کودک شانگهای در دیگر شهرهای چین یا خارج از چین به نمایش در بیاید و برگزارکنندگان موظف هستند تا اطلاعات نمایشگاه را به شرکت‌کنندگان اطلاع دهند. 

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با نشانی زیر مکاتبه کنید: 
 popo@leewiart.com

 

م عامری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان کنفرانس بین المللی دیزاین، تعاملی بین طراحی صنعتی و معماری داخلی | عکس
» فراخوان کنفرانس بین المللی دیزاین، تعاملی بین طراحی صنعتی و معماری داخلی
... دیدن متن »
کنفرانس بین المللی دیزاین با همت و تلاش جامعه مهندسان معماری داخلی ایران، تیم طراحی معماری ویرتاس مالزی و موسسه هنرهای آفام برگزار می‌شود.

کنفرانس بین المللی دیزاین (تعامل طراحی صنعتی و معماری داخلی) فرصتی برای آشنایی با مفاهیم نوین و خلاق در حیطه‌های مشترک معماری، طراحی داخلی، طراحی صنعتی و سایر موضوعات مرتبط با محورهای همایش خواهد بود. این همایش با همت و تلاش جامعه مهندسان معماری داخلی ایران، تیم طراحی معماری ویرتاس مالزی و موسسه هنرهای آفام برگزار می‌شود. دبیرخانه همایش با افتخار از تمامی متخصصان، طراحان، دانشجویان، مدیران شرکت‌های طراحی و پژوهشگران مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی دعوت می‌نماید با شرکت در برنامه‌های متنوع این رویداد شرکت نمایند.

 هنر پدیده ای است که می‌تواند اثر مستقیم بر روح و روان بشر بگذارد. بالاترین چیزی که انتظار می‌رود برقراری ارتباط معنوی با روان آدمی است. معماری یکی از کامل‌ترین و در برگیرنده‌ترین هنرها با پدید آوردن فضا تردیدی باقی نمی‌گذارد که تأثیر انکار ناپذیری بر زندگی و روح انسان دارد. اصولاً انسان بین خود، محیط و اشیاء پیرامون خود رابطه ایجاد می‌کند. بدین معنی که وی خود را با اشیاء فیزیکی وفق می‌دهد. در واقع بشر با تلفیق محیط خودش با مقاصدش، ضمن سازگاری با شرایطی که محیط فرا روی او قرار می‌دهد، آن را معنی دار می‌سازد. یعنی اشیاء، تفکیک کننده محیط او هستند و کیفیت و خصوصیت آن را مشخص می‌کنند. در این میان طراحی فضاهای زندگی در حیطه عملکرد معماری و معماری داخلی معرفی شده و اشیاء در حوزه عملکرد طراحان صنعتی شکل می‌گیرند. بنابراین بدیهی است که همکاری طراحان داخلی با طراحان صنعتی می‌تواند در بهبود فضاها و تأثیر انکار ناپذیری بر روی زندگی و روح انسان مؤثر واقع شوند. طراحی صنعتی در طراحی تولیدات صنعتی همان نقشی را دارد که معمار در طراحی ساختمان دارد. او باید نیازها را بشناسد و بهترین راه حل هنرمندانه را ارائه دهد. در واقع معماری داخلی، بالاتر از جوابگوی صرف به نیازهای عملکردی برنامه یک بنا می‌باشد. نیاز به هنر و زیبایی از یک سو و ضرورت کاربردی و اجرایی بودن از سوی دیگر جزء اصول لاینفک علوم و هنرهایی نظیر معماری داخلی و طراحی صنعتی هستند. این وجه تشابه بین معماری داخلی و طراحی صنعتی وجه افتراق این دو هنر با تعداد بشماری از رشته‌های دیگر هنری است.

از همین رو هنرهای آفام با همکاری جامعه مهندسین معماری داخلی ایران در نظر دارند به برگزاری کنفرانس بین المللی با عنوان همایش بین المللی دیزاین (تعامل طراحی صنعتی و معماری داخلی) به پردازد. از جمله اهداف این کنفرانس برقراری مفاهیم نوین و خلاق در حیطه‌های مشترک معماری، طراحی داخلی، طراحی صنعتی و سایر موضوعات مرتبط با محورهای کنفرانس است. در این راستا برگزار کنندگان این همایش با بهره گیری از تجارب تیم طراحی وریتاس مالزی و دانشگاه UM مالزی به دنبال ایجاد ارتباط علمی و تبادل نظر با دانشگاه‌ها و مراکز تخصصی کشور مالزی، ایران و جهان، اساتید بزرگوار دانشگاه‌های معتبر مالزی و ایران و نهادهای علمی پژوهشی در جهت زمینه سازی فرصتی مناسب جهت تبادل اطلاعات و ارائه‌ی یافته‌های پژوهشی نوین و گردهم آوردن صاحب نظران، اندیشمندان، دانشگاهیان، سیاستگزاران و مدیران، سازمان‌های ذی ربط و علاقه مند، مهندسین مشاور و متخصصان و علاقه مندان مباحث معماری، طراحی داخلی و طراحی صنعتی است.

دبیرخانه کنفرانس بین المللی دیزاین با افتخار از تمامی متخصصان، کارشناسان، دانشجویان، پژوهشگران و دانشمندان مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی دعوت می‌نماید با شرکت در برنامه‌های متنوع این کنفرانس در این رویداد مهم بین المللی مشارکت نموده وبا ارائه آخرین دستاوردهای علمی و اجرایی خود، زمینه دستیابی به اهداف فوق را فراهم سازند.

 محورهای بخش ارسال مقاله:

– مبانی نظری و شناخت مفاهیم میان رشته ای‌ای معماری داخلی و طراحی صنعتی
– زیبایی شناسی در طراحی صنعتی و معماری داخلی
– پژوهش هنرهای تجسمی در معماری داخلی و طراحی صنعتی
– رویکردهای نوین طراحی در معماری داخلی و طراحی صنعتی با دیدگاه طراحی ایرانی
– نقش و تأثیر معماری داخلی و طراحی صنعتی در کیفیت زندگی
– خلاقیت در معماری داخلی و طراحی صنعتی
– مصالح و فن آوری های نوین در معماری داخلی و طراحی صنعتی
– ارگونومی و آنتروپومتری در معماری داخلی و طراحی صنعتی
– نقش معماری داخلی و طراحی صنعتی در توسعه پایدار
– تأثیر طراحی مبلمان و روشنایی در معماری داخلی


محورهای بخش آثار:
– طراحی معماری داخلی فضاهای مسکونی، تجاری و اداری
– طراحی معماری داخلی فضاهای فرهنگی و هنری
– طراحی معماری داخلی فضاهای آموزشی
– عکاسی با موضوع تعامل معماری داخلی و طراحی صنعتی با محوریت سبک زندگی ایرانی
– طراحی مبلمان با محوریت سبک زندگی ایرانی
– طراحی روشنایی فضاهای اداری، مسکونی و تجاری


دبیر علمی همایش: دکتر فاطمه کاتب
سخنرانان کلیدی: دیوید میزان، لیلیان تلی
تاریخ برگزاری: 22-23 آذر 96
آخرین زمان دریافت مقاله و اثر: 1 آبان 96
اعلام نتایج داوری: 20 آبان 96
آخرین زمان ثبت نام: 30 آبان 96


دبیرخانه:
تهران، خیابان ولیعصر، پلاک ۲۷۸۹، واحد ۳
تلفن: ۰۲۱۲۲۰۱۶۵۱۵   –   ۰۲۱۲۲۰۴۵۲۵۶   –    ۰۹۱۹۲۱۱۸۳۰۵
ایمیل: info@afamevents.ir
منبع خبر: وبسایت معمار نیوز

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش تصویری نمایشگاه تناولی و شیرهای ایران/ عکاس: سارا ثقفی... دیدن متن »

پرویز تناولی (زاده ۳ فروردین ۱۳۱۶) مجسمه‌ساز، نقاش،پژوهش‌گر و مجموعه‌دار ایرانی است. از وی به عنوان یکی از پیش‌گامان مکتب سقاخانه یاد می‌شود. وی از شناخته‌شده‌ترین هنرمندان ایرانی است. مجموعه مجسمه‌های «هیچ»، «دست‌ها» و «قفل و قفس» در زمره معروف‌ترین آثار پرویز تناولی قرار دارند.

موزه هنرهای معاصر تابستان امسال به استقبال نمایشگاهی ارشمند و کم نظیر از مجموعه آثار هنرمند معاصر پرویز تناولی رفته است. در نمایشگاه "پرویز تناولی و شیرهای ایران" همچنان که از عنوان مجموعه بر می آید مخاطب با تاریخچه ی شیر در ایران از منظر هنرمندانه ی پرویز تناولی آشنا میشود. همچنین این هنرمند و هنرپژوه مجموعه ی ارزشمندی از سمبل ها و کاربردهای شیر در زندگی روزمره و ردپای شیر در تاریخ ایران را گردآوری کرده است که هویت و فرهنگ ایرانی را باز می نماید.پرویز تناولی - هنرمند مجسمه‌ساز در نشستی که پیش از افتتاح نمایشگاه مجموعه آثار وی در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد چنین بیان داشت: "این نمایشگاه یکی از رویاهای ۵۰۰ سال گذشته من بود. از همان زمان که با اهمیت «شیر» در فرهنگ ایران آشنا شدم، کارم را با شمایل حضرت علی (ع) و شیر آغاز کردم و بعد به منابع دیگری برخوردم که اهمیت شیر را در فرهنگ ایرانی به من بیشتر نشان داد."
وی ادامه داد: هیچ‌گاه از تحقیق درباره شیر فروگذار نکردم و به هر موزه و مکانی که رفتم، در این زمینه پژوهش کردم. نقش شیر از آیین‌های باستانی ما تا امروز وجود داشته است و حیف بود از نظر جوان‌های ما پنهان بماند و اثرگذار نباشد.

تناولی گفت: من هرچه در هنرم برداشت کردم، در این کشور بوده است. منابع الهام این کشور آنقدر غنی است که من به سطح کار هم نرسیدم، چه برسد به عمق. ما دو نماد خیلی باستانی داریم که جاودانه مانده‌اند؛ شیر و سرو. هیچ فرهنگ دیگری را نمی‌شناسم که نمادهایش اینقدر مستمر، دائمی و زنده باشند.

تناولی نیز توضیح داد: آثار من در این نمایشگاه، ۱۵۰ قطعه است که قدیمی‌ترین آن‌ها به سال ۱۳۴۰ متعلق و یک نقاشی شیر است. من در سال‌های ۱۳۴۰ و ۱۳۴۱ شیرهای زیادی ساختم که فروش رفتند و در حال حاضر در اختیار من نیستند؛ اما عکس برخی از آن‌ها در نمایشگاه خواهد بود.

این هنرمند همچنین بیان داشت:‌ من در دوران کودکی، در تعزیه‌ها و شبیه‌خوانی‌ها می‌دیدیم مردی در لباس شیر است و دوست داشتم درباره آن بدانم. بعدها متوجه شدم مردم ایران چقدر شیر را دوست دارند و به آن احترام می‌گذارند. به طوری که تصاویر مذهبی حضرت علی (ع) در کنار شیر یا تصاویر شیر به‌تنهایی را می‌توانیم در خانه و محل کارشان ببینیم.
او اظهار کرد: شیرهای من در گذر زمان تحول زیادی پیدا کردند و روز به روز بزرگ‌تر شدند. بزرگترین آن‌ها را سال گذشته تمام کردم. می‌توان گفت در ۲۰ سال گذشته، بیشترین شیر را ساختم. بزرگترین اثر شیر من، سه تُن وزن دارد و ابعاد آن سه متر در دو متر در عرض یک متر است. بسیاری از آثار نیز برای اولین بار در این نمایشگاه به‌نمایش درمی‌آیند.بهزاد حاتم - دبیر این نمایشگاه - نیز در این نشست اظهار کرد: این، یک نمایشگاه هنری نیست و ما فرصت خوبی داریم تا وجه مهمی از تناولی را بشناسیم. او یک نقش مهم فرهنگی را ایفا کرده و آن جمع‌آوری فرهنگ‌های دور این مملکت است. کار او شبیه کاری است که فردوسی انجام داده است. تناولی تمام چیزهایی را که مردم از آن‌ها خسته شده و آن‌ها را دور ریخته‌اند، جمع‌آوری کرده و سیر زیبایی‌شناسی ایرانی را دنبال کرده است. او با بیان این‌که تناولی مثل یک پالایشگاه فرهنگی کار کرده است، ادامه داد: در این نمایشگاه می‌بینیم که او از کارهای ساده مردم معمولی هم برداشت کرده و آن را به یک اثر هنری با فرهنگ بالا تبدیل کرده است. به همین دلیل است که می‌گویم این نمایشگاه هنری نیست، بلکه فرهنگی است.

پرویز تناولی ضمن تاکید بر این نکته که هنوز حق مطلب ادا نشده و جا دارد درباره شیرها کار شود، اظهار کرد: از کلکسیون من، آثار زیادی در این نمایشگاه وجود دارد، بویژه ۳۶ قالیچه شیری که از ۴۰ سال پیش آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌ام. قفل و اشیای دیگری به‌شکل شیر نیز به‌نمایش درمی‌آیند.
تناولی با بیان این‌که ما در گذشته دو نوع هنرمند درباری و عامیانه داشتیم، گفت: به هنرمندان عامیانه هیچ‌گاه توجهی نشده، اما من از بدو زندگی‌ام به سراغ آن‌هایی رفته‌ام که امروز نام سقاخانه‌ای بر آن‌ها گذاشته می‌شود.

پرویز تناولی در پیش‌گفتار کتاب «قالیچه‌های تصویری»که سال ۶۸ توسط انتشارات سروش منتشر شده است چنین نگاشته است: "وجه تشخص قالیچه‌های تصویری در مقایسه با سایر قالی‌های ایرانی موضوع آنهاست. این قالیچه‌ها به جای نقش و نگارهای سنتی و معمول، به انسان و گاه حیوان در قیاس‌های غیرمعمول می‌پردازند که این شیوه در سنت فرش‌بافی ایران بی‌سابقه است."بهزاد حاتم -دبیر نمایشگاه پرویز تناولی و شیرهای ایران- درباره نحوه چینش نمایشگاه، بیان کرد:‌ در ابتدای کار دو راه پیش رو داشتیم؛ اول این‌که این توده بزرگ کارها را گزینش کنیم و یک نمایشگاه تر و تمیز بیرون بدهیم یا این‌که به دیده فرهنگی به آثار نگاه کنیم و همه‌چیز را به مردم نشان دهیم. من راه دوم را انتخاب کردم. چیزی از آثار حذف نشد، فقط به‌دلیل این‌که دیوارهای موزه جا نداشت، مجبور شدیم چند قالیچه را جمع کنیم. وی افزود: راه درست برای چینش فرهنگی این بود که یک نوع زیبایی‌شناسی ایرانی را دنبال کنیم که در خانه‌های ایرانی هم هست.

در ادامه، حاتم با اشاره به این‌که این نمایشگاه بخش محیط زیستی را هم دربرمی‌گیرد، گفت: در این بخش که مربوط به خود حیوان می‌شود، یک سازمان محیط زیستی با ما همکاری و این موضوع را مطرح می‌کند و درباره شیر و دیگر حیوانات در معرض خطر آگاهی می‌دهد.

در نمایشگاه «پرویز تناولی و شیرهای ایرانی» ۱۴۷ اثر تولیدی از تناولی، ۱۵۳ اثر از مجموعه او شامل فرش، قفل، شیر آب و پوستر، ۶۳ اثر به امانت از مکان‌های مختلف، ۲۷ اثر از موزه ملی، پنج اثر از موزه هنرهای معاصر و ۱۰ اثر از موزه رضا عباسی، سه اثر از موزه نقاشی پشت شیشه، یک اثر از سوسن بابایی، سه اثر از آقای خرازی و ۱۴ اثر از ملک مدنی به‌نمایش درمی‌آیند.


علاقمندان به بازدید از این آثار می توانند روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از صبح تا ساعت ۷ بعدازظهر از این نمایشگاه بازدید کنند و در روزهای جمعه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ دربهای نمایشگاه به روی علاقمندان باز است . نمایشگاه پرویز تناولی و شیرهای ایرانی تا ۷ شهریور در موزه ی هنرهای معاصر برقرار خواهد بود.گزارش تصویری نمایشگاه تناولی و شیرهای ایران/ عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه تناولی و شیرهای ایران/ عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه تناولی و شیرهای ایران/ عکاس: سارا ثقفی | عکس گزارش تصویری نمایشگاه تناولی و شیرهای ایران/ عکاس: سارا ثقفی | عکس ... دیدن همه عکس‌ها »
ابرشیر و شکوه حدادی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"صبح سپید نزدیک است "

نقاشی های نرگس موسوی بیان روشنی برای انزجار از جنگ ، کشتار و رنج آدمی ست.
اندوهی که نه یک نسل ،بلکه تاریخی را می بلعد و در تاریکی فرو می برد
تابلوهایی با پس زمینه هایی از خشونت و رنج و جنگ ، و رنگ هایی که پاشیده شده تا حرف بزند ...
نقش هایی از کودکانی که دنیا نیامده پرنده میشوند و پَر می کشند ،معصومیتی چشم نگشوده که می میرد،و چشمانی اشک بار با بغضی همیشگی ،از خشونت می هراسد ، همان ها که کودکی شان را در طعم بوی دود و باروت و دامن ِمادر گم کرده اند ...و جای لبخند ، هماره ، گریسته اند ...
تیرهایی که قلب کوچکشان را می دَرَد و گلوله هایی که یادگار تن نحیفشان میشود
مادرانی که با قابهای بی روح و پوتین های فرزندان و همسرانِ کشته شده اشان پیر می شوند
زنان و دخترانی که رخت سرخ می پوشند تا فشنگ ها بی اثر شوند و منتظر باران میمانند از ... دیدن ادامه » پس ابرهای مسموم ِ کشتار ، حصر، وقتل عام به روزی که سپیده سر بزند
وامیدی که چون قایقی عاقبت به ساحل امن می رسد و شادی از وصل ِنهایی بر بال های رهایی می نشیند . پرنده ی آزادی در آسمان پرواز میکند
بهار می آید و پرندگان بر شاخه های لخت و شکسته دوباره لانه می سازند و می خوانند تا زندگی دوباره با عشق جاری شود.
آری وقتی سپیده سربزند دنیا جای زیباتری خواهد بود ...

نیلوفرثانی
20مرداد 96
گالری طراحان آزاد
در راه جلجتا ... در راه گانوسا
در تمامی راهها سنگهایی افتاده است
پاره سنگهایی
تکه های تیزی
ریگی
برای پرتاب کردن
یا بر آن فرو غلتیدن
-------------
زیبایی, آزادی, سپیده دمان, شور و شعف و هیجان پیروزی... پاداش آدمی ست که پاهای خونین, تنی زخمی و روح دردکشیده خودش ... دیدن ادامه » رو نظاره می کنه... به راه رفته فکر می کنه... به خستگی ناپذیری... به باور به اون افق روشن...
۲۸ مرداد
سلام . می خواستم شما را برای دیدن نمایشم در روز افتتاحیه آن دعوت کنم . این ایمیل من میباشد در صورت تمایل با بنده مکاتبه نمایید . behrouz6s@yahoo.com
۰۵ شهریور
درود جناب ساریخانی بزرگوار خیلی خیلی ازتون عذرخواهی میکنم که من الان کامنت شمارو دیدم و شرمنده شدم که چرا در اگاهی ها تیوال به چشم من نیامد
برای شما وگروه اجرایی تون آرزوی موفقیت میکنم .... حتما خدمتون ایمیل خواهم داد ... بازهم ممنونم
۱۲ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید