آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال فیلم همه می‌دانند
S3 : 01:56:13 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
فیلم رو دوست داشتم. جزو بهترین‌های اصغر فرهادی نبود، اما خوب بود. درواقع اگه همه بخوان عالی باشن که دیگه کلمه «بهترین» (به عنوان یک صفت عالی) معنایی نداره.
فیلم خوش ریتمی بود و با اینکه یه مراسم شلوغ و شوخ و شنگ (یه جورایی ایرانی طور) عروسی دیدیم و بعد ازنفس‌افتادگی و ملال گمشدن «ایرنه» رو داشتیم اما دوپارگی وجود نداشت.
زوج عالی و عزیز خاویر باردم و پنلوپه کروز رو هم که داشتیم.
فقط ای کاش سکانس بریده شدن روزنامه (ابتدای فیلم) رو نشون نمی‌داد چون پیش زمینه دزدی و آدم‌ربایی رو ایجاد می‌کرد و درواقع اون گره و یا پیچ اصلی که در فیلم‌های فرهادی وجود داره و باعث شروع ماجراها میشه یه جورایی لو رفت. مثلا در «درباره الی» اوایل کار نمی تونی حدس بزنی یکی قراره غرق بشه یا در «فروشنده» یکی بره خونه اون زوج و ... یا «جدایی» یکی میره خونه یکی کار کنه و اون اتفاق ها میفته. اما در این فیلم حدس‌هایی می شد زد و حالا فقط مونده بود چیده شدن مهره‌ها.
سکانس‌ ملاقات آدم رباها با همدیگه هم می‌تونست جمع و جور تر باشه و در حد یه سر نخ تموم بشه. (گِل کفش‌ها ایده خوبی بود)
در پایان و برای تکمیل خاطره بازی با فیلم‌های اصغر فرهادی :) سکانس قبل از تنها موندن «پاکو»، که ماشینش توی مزرعه بود، من رو یاد BMW «درباره الی» انداخت که رها شده بود لب ساحل.

یک سوالی که ذهن ممو درگیر کرده اینکه داستان این فیلم چند بار تو ایران فیلمش ساخته شده که دوستان میگن تکراری ؟ اگه منظور تم داستان هست که دروغ تو همه کارهای اصغرفرهادی پررنگ همیشه هست!
فقط چون داستان تو ایران قابل ساخت نبود رفت اسپانیا با بازیگرای خارجی ساخت درحالی که نوع فیلم برداری دقیقا طوری بود که من ایرانی بودن فیلم و بفهمم
نمیدونم چرا یکی در میون فیلم های فرهادی خوب درمیاد ولی این یکی خوب نبود
حمیدرضا مرادی، مهراد هدایت، رضا تهوری و Arash98 این را خواندند
جهان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی تکراری، بد نبود و لی خب توقع هم بالاست، اگر اسم کارگردان رو نمیگفتند و من فیلم رو میدیدم قطعااا میگفتم این فیلم و اصغر فرهادی ساخته
تا دقیقه 25 : روند طبیعی و معرفی روابط
از دقیقه 25 به بعد : اوج داستان (که اتفاقی می افتد که کل کاراکترهای فیلم و رو درگیر میکنه و محوریت اصلی داستان)
10 دقیقه آخر: پایان بندی اون اتفاق که تمام کاراکترهارو تغیرر داده
(دقیقا مثل تمام فیلم هاش)
حمیدرضا مرادی، مهراد هدایت، امیر و رضا تهوری این را خواندند
جهان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از اون جایی که من توقع بالایی از این کارگردان داشتم فیلم اصلا به دلم ننشست.
داستان یه موضوع همیشگی بدون فراز و نشیب.
تنها خوبی این فیلم فرهادی این بود که یه پایان سر در بیاریم داشت و همه با یه نتیجه از پایان از سینما اومدیم بیرون.
اون داستان پایان مشخص بحث تقریبا مفصلی می‌طلبه :)
۰۵ دی ۱۳۹۷
البته در مورد فیلم های فرهادی نظرات در مورد تک تک فیلم هاش و پایان بندی خیلی متفاوته.
مثلا توی فیلم شهر زیبا من پایان فیلم رو با وجود اینکه هیچ خط مشخصی از قهرمان های غصه نداد دوست داشتم ولی بعدش دیگه این وضعیت خیلی ادامه دار و خسته کننده شد.
توی درباره الی پایان خیلی خوب بود. من خودم فیلم می بینم تا از فیلم یه جمع بندی کنم و اگه قرار باشه همینطور بلاتکلیف باشه که خودمون دور و برمون پر از غصه و داستان هست.
از بعد از درباره الی به زعم من فرهادی دیگه پایان رو حذف کرد از فیلم هاش که البته بازم می گم این نظر منه و سلیقه من که دیگه فیلم ... دیدن ادامه ›› های اینجوری دوست ندارم.
توی جدایی نادر از سیمین ما از اول فیلم می دونستیم که نادر و سیمین می خوان از هم جدا بشن ولی نکته اصلی برای من این بود که ترمه کدوم رو انتخاب می کنه تا بعد بتونم روی دلایل انتخابش خودم با خودم فکر کنم. نه اینکه هزارتا احتمال تو ذهنم بسازم.
پایان باید دربیاد ولی با اینکه کارهای فرهادی رو دوست داشتم از یه جا به بعد نتونست پایان های باز رو مثل درباره الی دربیاره.
البته این نظر و سلیقه بنده ست فقط وگرنه من هیچ ادعایی ندارم. :)
ممنون که نظرتون رو برام نوشتید.
۰۵ دی ۱۳۹۷
خواهش می‌کنم

نه متوجه منظورم نشدید، دقیقا نکته همینه که این ترجیح شماس ولی نه اصول کار به واسطه نام‌گذاری و کلا موضوع فیلم..برای اینکه در مورد ترمه بخواین فکر کنین و بفهمین چی شد، فیلم دیگه‌ای رو باید ببینید، نه جدایی نادر از سیمین
و اینکه مشخصا شما اون تیپ مخاطبید که فیلم رو برای داستان میرید که بفهمید و دنبال کنید و قطعا این مدل فیلم اذیتتون می‌کنه
نه ادعا چیه، هر کسی محقه نظرشو بگه و ترجیحاتشم بگه و بقیم می‌تونن قبول کنن یا نکنن :)
ممنون

۰۵ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تنها راه نجات این فیلم از دست « فرهادی به عقب رانده شده»، حذف سکانسی ست که چهره ی آدم رباها را به تصویر می کشد.
به نظر من(به عنوان دنبال کننده ی کارهای فرهادی)، نشان دادن کفش های در گل فرورفته ی دختر خاله ی فرد ربوده شده، خود به تنهایی می توانست سکانسی مناسب برای گره‌گشایی و یا مقدمه ای برای آن باشد...
برچسب افشا بزنید بی‌زحمت
۰۳ دی ۱۳۹۷
"فرهادی به عقب رانده شده"
:)))
منم خیلی حس کردم دارم "درباره الی" رو میبینم البته از نوع اینترنشنالش.
۰۳ دی ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید