تیوال سینما
S1 : 19:08:09
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

همیشه روزهای آخر، لحظه های عجیبیه.
روزهای آخر سفر، روزهای آخر یک زندگی؛ روزهای آخر تنهایی
سریع می گذرن یا کند...هرچی هست از سیر طبیعیه زمان خالی ان، جدا شدن و برای خودشون هویتی مستقل پیدا می کنن... انگار بُعد مکان و موقعیت میتونه بُعد زمان رو تحت فشار قرار بده و رفتارش رو عوض کنه. جالب نیست؟
هرچی هست اون چیزیه که از درون جهان ما عبور می کنه، فیلتر نگاه ما
حتی همین جملات ، تاثیر اون لحظات آخره...
امیرمسعود فدائی، امیر و میترا این را خواندند
مریم زارعی و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ارائه تسهیلات ویژه #پردیس سینمایی باغ_کتاب به #دانشجویان | عکس
از ابتدای فصل تابستان صورت می‌گیرد
» ارائه تسهیلات ویژه #پردیس سینمایی باغ_کتاب به #دانشجویان
... دیدن متن »

 

پردیس سینمایی باغ کتاب در راستای ارج نهادن به دانشجویان، از ابتدای تابستان تسهیلات ویژه‌ای را برای دانشجویان رشته‌های مختلف ارائه خواهد داد.
به گزارش روابط عمومی پردیس سینمایی باغ کتاب، دانشجویان از ابتدای تابستان می‌توانند در تمام روزهای هفته به جز روزهای شنبه و سه شنبه و جمعه تا قبل از ساعت 17 به صورت نیم‌بهاء در #پردیس سینمایی باغ_کتاب کتاب به تماشای فیلم‌های روی پرده بنشینند.
همچنین دانشجویان می‌توانند با مراجعه به گیشه سینما از بن تخفیف 15 درصدی "کافه سینما پردیس سینمایی باغ کتاب” واقع در طبقه منفی استفاده کنند.
تهیه بلیت نیم بهاء برای دانشجویان تنها با ارائه کارت دانشجویی معتبر به گیشه سینما امکانپذیر است.

۲ روز پیش، یکشنبه
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسعود جعفری جوزانی داور جشنواره بین‌المللی فیلم «اس.سى.او» SCO چین شد | عکس
» مسعود جعفری جوزانی داور جشنواره بین‌المللی فیلم «اس.سى.او» SCO چین شد
... دیدن متن »

 «مسعود جعفری جوزانی» فیلنامه‌نویس و کارگردان سینمای ایران، داور بخش رقابتی نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «اس.سى.او» در شهر «چینگ ـ دائو» در کشور چین شد. 
«مسعود جعفری جوزانی» کارگردان، نویسنده و تهیه‌کنند، به نمایندگی از سینمای ایران در کنار 11 داور مطرح از کشورهای منطقه، داور بخش رقابتی نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «اس.سى.او» SCO در شهر «چینگ ـ دائو» Qingdao در کشور چین را برعهده دارد و 21 فیلم بخش رقابتی اصلی این دوره از جشنواره را داوری می‌کنند و جوایز بهترین فیلم، بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگری زن، بهترین مرد و جایزه ویژه هیئت داوران را به برندگان اهدا می‌کنند.
اعضای هیئت داوران بخش رقابتی نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «اس.سى.او» عبارتند از: «هان سانپینگ» Han Sanping تهیه‌کننده و پخش‌کننده مشهور از کشور چین ـ رئیس هیئت داوران، «مسعود جعفری جوزانی» کارگردان، تهیه‌کنند و فیلمنامه‌نویس از کشور ایران، «اولگ آسدولین» Oleg Assadulin کارگردان و فیلمنامه‌نویس از کشور روسیه، «سفر حقدودوف» Safar Haqdodov سردبیر، تهیه‌کننده و مدیرتولید از کشور تاجیکستان، «ارنست آبدیجاپوروف» Ernest Abdyjaparov کارگردان، فیلمنامه‌نویس، تهیه‌کننده و آهنگساز از کشور قرقیزستان، «احمد جاوید تیمان» Ahmed Jawed Taiman کارگردان و تهیه‌کننده از کشور افعانستان، خانم «سینگل دواسمبو» Tsengel Davaasambuu تهیه‌کننده و پخش‌کننده از کشور مغولستان، «سرگئی عازیموف» Sergey Azimov کارگردان از کشور قراقستان، خانم «سلطانه سیدیکوی» Sultana Siddiqui تهیه‌کننده از کشور پاکستان، «کمر کمالوفا» Kamar Kamalova تهیه‌کننده و مدیر هنری از کشور ازبکستان، خانم «ناتالیا اهفوناوا» Natallia Ahafonava استاد دانشگاه و مدیر هنری از کشور روسیه و همچنین «اسکت چودری» Saket Chaudhary کارگردان و فیلمنامه‌نویس از کشور هندوستان.
فیلم سینمایی «پری دریایی» به تهیه‌کنندگی «محمد‌ رضا عرب» و به کارگردانی «امیر مسعود آقابابائیان» از ایران در بخش رقابتی اصلی و همچنین فیلم سینمایی «ایران برگر» به کارگردانی «مسعود جعفری جوزانی»، فیلم سینمایی «شیار 143» به کارگردانی «نرگس آبیار» و فیلم سینمایی «ندارها» به کارگردانی «محمد‌ رضا عرب» به نمایندگی از سینمای ایران در بخش غیررقابتی «پانوراما» این دوره از جشنواره روی پرده می‌روند. 
جشنواره بین‌المللی فیلم «اس.سى.او» Shanghai Cooperation Organization که در پى نشست سازمان همکاری شانگهاى با هدف تبدیل شهر «چینگ دائو» به بزرگترین مرکز سینمایى آسیا تأسیس و راه اندازى شده است؛ نخستین دوره آن با دبیری «وانگ شیاهو» Wang Xiaohui، با سفیری «جکى چان» بازیگر مطرح سینما و با نمایش 60 فیلم‌ از کارگردانان ٨ کشور عضو از جمله؛ چین، روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان، هند و پاکستان و همچنین چهار کشور ناظر از جمله؛ مغولستان، بلاروس، افغانستان و ایران در دو بخش رقابتی و غیررقابتی؛ روز چهارشنبه 23 خرداد ماه جاری (13 ژوئن 2018) با نمایش فیلم سینمایی «رفته بود» Chalay Thay Saath به کارگردانی «عمر عادل» Umer Adil و با فیلمنامه «عطیه زیدی» Atiya Zaidi افتتاح شد و تا امروز یکشنبه 27 خرداد ماه جاری (17 ژوئن 2018) ادامه خواهد داشت.
در این میان، چین که مهماندار سازمان شانگهاى و برگزارکننده پنج دوره از این جشنواره خواهد بود با سرمایه‌گذارى دهها میلیاردى و احداث استودیوهاى دیجیتال سینمائى و خطوط هواپیمایى مستقیم به شهرهاى لس‌آنجلس و سانفرانسیکو در آمریکا تلاش مى‌کند شهر تاریخى «چینگ ـ دائو» که یکى از شهرهاى پراهمیت ساحلى در حد فاصل دو شهر پکن و شانگهاى است، را به بزرگترین مرکز سینمایى آسیا تبدیل کند، جالب اینکه این سرمایه‌گذارى تا همین‌جا و در دوره‌اى بسیار کوتاه  پاسخ خوبى داده است. چرا که از یک سو به خاطر مقرون به صرفه بودن فیلمبردارى در این منطقه زیبا و از سوى دیگر به‌قول خودشان با لابى «جکى چان» بازیگر سرشناس، در چند سال گذشته؛ چندین فیلم هالیوودى در آن کار شده است.
«مسعود جعفری جوزانی» داور بخش رقابتی نخستین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «اس.سى.او» SCO در مورد مراسم افتتاحییه این جشنواره گفت: برنامه فرش قرمز و افتتاحیه جشنواره » قرار بود در ساعت ١٨ روز چهارشنبه 23 خرداد ماه جاری (13 ژوئن 2018) برگزار شود؛ از این روی براى هر چه زیباتر و باشکوه‌تر آن، در فضاى باز گسترده؛ چادر زده بودند و تدارکات وسیعى با حضور خوانندگان و بازیگران دیده بودند اما توفان و بارش سنگین ناگهانى باران، برنامه را بهم ریخت، هر چند مسئولین کوتاه نیامدند و بلافاصله به دست همه چتر دادند. اما شدت بارش و باد به حدى بود که تقریبا یک ساعت و نیم برنامه را که به شکل زنده در حال پخش بود، عقب انداخت. براى من جالب بود و تصور مى‌کردم با وضع پیش آمده همه چیز تعطیل خواهد شد؛ اما چینى‌ها در کمتر از یکساعت و سى دقیقه، برنامه را به شکل با شکوه‌ترى در زیر سقف یک آمفى تئاتر بزرگ اجرا کردند.
«مسعود جعفری جوزانی» که در جشنواره‌های مختلف داخلی داور بوده است؛ در سال 2015 نیز داور  بخش رقابتی اصلی فیلم‌های بلند سینمایی، کوتاه و مستند پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «سارک» SAARC در کشور سریلانکا را برعهده داشت. 
برای اطلاع بیشتر: 
http://www.sco-filmfestival.com/en/jury-en/126-masoud-jafari-jozani 

 

۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دومین جشن شب نقره ای فیلمبرداران سینمای ایران برگزار می شود | عکس
» دومین جشن شب نقره ای فیلمبرداران سینمای ایران برگزار می شود
... دیدن متن »

دومین جشن شب نقره ای در پاسداشت سال ها فعالیت حرفه ای زنده یاد جمشید الوندی ، رضا مجاوری ، حسن قلی زاده و همایون پای ور ، روز سه شنبه 29 خردادماه 1397، با حضور فیلمبرداران و دیگر اهالی سینما برگزار خواهد شد. 
همچون جشن گذشته ، فیلمبرداران ، سینماگران و اهالی سینما گرد هم می آیند تا سال ها فعالیت موثر تنی چند از فیلمبرداران سینمای ایران را ارج نهند.
در دومین جشن شب نقره ای از زنده یاد جمشید الوندی ، رضا مجاوری ، حسن قلی زاده و همایون پای ور تجلیل به عمل خواهد آمد.
حضور و همراهی کلیه همکاران و علاقه مندان به غنای این مراسم خواهد افزود.
 مکان : موزه سینما ، خیابان ولیعصر ، باغ فردوس
زمان : سه شنبه 29 خرداد 1397 ، ساعت 17:30

۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حضور «کوپال» در بخش اصلی جشنواره Real Time نیجریه | عکس
» حضور «کوپال» در بخش اصلی جشنواره Real Time نیجریه
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «کوپال» به کارگردانی "کاظم ملایی" در چهل و پنجمین حضور جهانی خود در بخش مسابقه‌ی سومین جشنواره‌ی Real Time  نیجریه حضور خواهد داشت.
امسال سومین دوره جشنواره‌ی ریل تایم، با موضوع “داستان هایی که تحت تاثیر قرار می دهند” برگزار شده و تمرکز جشنواره بر انتخاب فیلم‌های نوآورانه و سازگار با محیط زیست و توجه به فناوری های جدید در ساخت فیلم می‌باشد.
«کوپال» با بازی مرحوم "لوون هفتوان" این روزها در گروه هنروتجربه در حال اکران بوده و با استقبال خوب علاقمندان و مخاطبان این گروه روبرو شده است. این فیلم روز سه شنبه پنجم تیرماه نیز در بخش مسابقه‌ی پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای مدرن و فیلم های معناگرای ارمنستان روی پرده خواهد رفت.
سومین دوره جشنواره Real Time از 24 تا 30 ژوئن، برابر با سوم تا نهم تیرماه 97 در شهر لاگوس نیجریه برگزار می شود.

۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"عشق در 50درجه ی سانتیگراد "

پاپ، فیلمی ست در سه اپیزود که راوی آدم های ِعاشق و حسرت کشیده است ... آدمهایی که عشق، برای شان مهمتر از هرچیزی ست .. و حسرت ها تمام زندگی شان را پر کرده است ...
بوشهر یکی ازشهرهای جنوب، مکان درهم تنیده شده ی این اتفاقات است که یک سر تمام ماجراها به آنجا ومردمش و فرهنگش برمی گردد...به دردهایشان، به شکل و نوع زندگی شان، موسیقی شان... به ویژه در اپیزود دوم که با تفکربومی اهالی آنجا درباره ی رنگ پوست،وحسرت ِبرابری ِنژادی شان آشنا می شویم ...که آنان خودرا با سیاهپوستان ِجهان ،تبعیض ها و مظلومیت هایشان در یک گروه می دانند و آرزو دارند که "بعد از کاخ سفید کلید واتیکان را هم در دست سیاهان بگذارند تا بالاخره تاریخ، بدهی‌اش را به سیاه‌ها پس بدهد.»*
پاپ میخواهد رنج ِعشق و قدرت دلدادگی را نشان دهد هرچند دراین روند لکنت هایی دارد ... دیدن ادامه » اما می تواند تصویرسازی ِقابل قبولی را ارائه دهد ..ازجمله منطق حذف ِطرف مقابل تمام رابطه ها ، اگرچه آنرا از فردیت وهویت های مشخص برای روایت داستانی تعمیم پذیر ، جدا می کند، اما اجازه ی باوری قوی را با رویت هردو دوسوی رابطه، به تماشاگر نداده وبه تلاش های مقدس آنها، شکلی یک طرفه و هدر شده می دهد.شاید حسرت ِموجود دراین وقایع، هسته ی مورد نظر برای نویسنده وکارگردان ست .
بازی بازیگران بومی بسیار روان، بخوبی در بافت داستان نشسته است، پیوند رویدادها که ربط دهی را در طول زمان، حفظ می کند و جذابیتی که ببینده را باخود همراه می سازد از نکات درخشش فیلم ست ..
پاپ، شاید قادر نباشد به عنوان فیلمی کامل، بی نقص و همه پسند مطرح باشد اما در گروه فیلم‌های هنر وتجربه، لحظات خوبی را برای علاقمندان فراهم می کند.

نیلوفرثانی
25خرداد97
*: دیالوگی از فیلم
سپاس که درباره تجربه های دیدنی ات می نویسی رفیق ارجمندم... در اولویت دیدن فیلم قرارش دادم و به زودی می بینمش...
۲ روز پیش، یکشنبه
درود دوست من ،ممنون از توجهت ..البته نگاه حرفه ای افرادی مثل تو در دیدن آثار سینمایی ،آنقدر دقیق و ریزبین شده که شاید کمتر اثر داخلی موردپسندت باشد اما بدلیل وجوه قابل توجه دراین فیلم جای دیده شدن دارد ...
۲ روز پیش، یکشنبه
اختیار داری نیلوفر جان نگاه حرفه ای و تیزبینانه شما کاشف زیبایی ها و ظرایف تماشایی و قابل تامل آثار است . درود بر ذهن و قلم سبزتان
۲ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
" من دانشجوی تمام وقت علم و دانشم ... " همین یک جمله از اولین باری که این از بانو میرهادی شنیدم تا الان و همیشه ، برام کافیه که یادم باشه راهی که می ریم ته نداره . باید جلو بری تجربه کنی یادبگیری و یاد بدی ...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از خودم می ترسم
بسیار می ترسم؛
به حکم آن که انسانم.

Rhythm 0, 1974
The Innocents, 2016
The Hunt, 2012
Unsane, 2018
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اینقدر تو کارها کلیشه زیاد شده تا یک کار میبینم که ذره ای نواوری توش داره دلم میخاد برم دست کارگردانو ببوسم :))
به دلایل عدیده ای این فیلم ارزش دیدن داره که یکیش همین نواوریه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انتظار خیلی بیشتری داشتم،کاراکتر کیانیان خیلی شبیه همون مرد خانه ای روی آب بود،مرد تنهایی که پسری مشکل دار و معتاد داره..
چیز خاصی نداشت یا حداقل من جیزی دستگیرم نشد..
تا حدی هم به نظرم وامدار کتاب کوری بود.. در کل خیلی نفهمیدم چی میخواست بگه
ماهرو رستمی، میترا، سپهر امیدوار و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
Shokouh این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اصلا دوست نداشتم .داستان در بعضی از قسمت ها گنگ بود. و در فضا و نوشتار داستان چیز جدید و چالش برانگیزی نبود. در کل بد بود
امیرمسعود فدائی، عاطفه گندم آبادی و میترا این را خواندند
علی ابراهیم و Shokouh این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سفر ناگزیر است،
اما کدام راه؟
کدام همسفر؟

چه معصوم اند آدم هایی که در زندان زاده می شوند
و هرکه را می بینند، زندان بان است

افسوس که نسیم خوش آسودگی ، نیامده می رود
و زندگی می شود تکرار دیوارها.

مرگ از نگاه عده ای آزادی است
و چه شریف است آزادی.
امیر این را خواند
هیچکس، نیلوفر ثانی و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمیتونم درک کنم که چه فکری کردن که این سریال و 3 فصل کردن و بیشتر از اون قسمت اخر فصل 3 که افتضاح بود. خواهشن زمانه عوض شده یه تیم بحث و گفتگو و اتاق فکر قبل ساخت داشته باشید نظر سنجی کنید این چه وضعیه اخه
عاطفه گندم آبادی، نیلوفر، میترا و سپیده این را خواندند
زهره مقدم و Shokouh این را دوست دارند
بر خلاف طرفداران بی شمار این سریال به ویژه مادر خودم که کچلمون کرد انقد شهرزاد شهرزاد کرد من اصلا با این سریال ارتباط برقرار نکردم..!!!
۲۲ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
قیلمی که ارزش دیدن داره مرسی مصطفا کیایی بابت زحمتهایی که برای ساخت کشیدین .

هنر ذاتش همدلی و مودته.

فیلم قشنگی بود.

فیلم تلاش کرد تا همه بدبختی ها رو نشون بده،از کلیه فروشی و فقر گرفته تا کینه و عقده ای که جوانان جامعه ما دارن اما چیزی که فیلم رو خیلی قشنگ میکنه تلاش فیلم برای فکرسازیِ. همونطور که از عنوان فیلم هم معلومه هدف فیلم انگیزه دادنِ.

فقط ایکاش کارگردان غیر وابسته ای که هدف نشون دادن یه چنین اوضاعی رو داشت یه پیشنهاد هم برای حل مسائل نوید یا غمِ ستاره و این حجم از مشکلات به مخاطب میداد. پیشنهادی بجز مبارزه ای که تهش مرگ باشه برای دوست ستاره،پیشنهادی بجز رنگ پاشیدن روی ماشین استاد یا کتک زدنایی که تو ذهن نوید میگذشت. یه پیشنهادی که مخاطب رو عصبانی نکنه و اوضاع رو رو به بهبود ببره...

مرسی از نوید محمد زاده برای بازی بسیار بسیار بسیار زیباش.
خب دقیقاً به همین دلایلی که گفتید من از این فیلم بی‌نهایت بدم اومد!! دنیای جالبیه واقعاً!! جداً من اگر می‌خواستم دلایل بد بودن رو بگم به همین حجم عظیم مشکلات و مصائب و درگیری‌های بدون راه حل اشاره می‌کردم! و بازی هیستریک و عصبی نوید محمدزاده!
۲۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشن دلتنگی حدیث تنهایی ما آدم هاست. پناه بردن به فضای مجازی برای کاستن از غم این تنهایی.
آنهایی که تنها ترند ، واژگونه می نمایند. برای شکستن این حصار باید از عرصه وهم و خیال ، پای در وادی واقعیت نهاد.
من از دیدن این فیلم لذت بردم.
خبر
درباره فیلم توران خانم
اکران اینترنتی فیلم «توران خانوم» ساخته رخشان بنی اعتماد و مجتبا میرطهماسب | عکس
خرید بلیت از تیوال
» اکران اینترنتی فیلم «توران خانوم» ساخته رخشان بنی اعتماد و مجتبا میرطهماسب
... دیدن متن »

اکران اینترنتی فیلم «توران خانوم» از ۲۶ تا ۲۸ خرداد هم‌زمان در داخل و خارج از کشور با زیرنویس انگلیسی انجام خواهد شد.۲۶ خردادماه، نخستین اکران اینترنتی فیلم مستند «توران خانوم» ساخته رخشان بنی اعتماد و مجتبا میرطهماسب در سایت هاشور www.hashure.com آغاز می‌شود.
تجربه‌ای نو در اکران فیلم، آن هم به صورت همزمان در گستره‌ی جهان که اولین بار اتفاق می‌افتد و هاشور میزبان این ایده و میزبان "توران خانم" ساخته رخشان بنی‌اعتماد و مجتبا میرتهماسب است.
 این فیلم در مورد توران میرهادی، معمار نهادهای کودکی و مادر علمِ تعلیم و تربیت نوین در ایران و بنیان‌گذار مدرسه فرهاد، شورای کتاب کودک و فرهنگنامه کودکان و نوجوانان است. در این فیلم، تلاش‌ها و نگرانی‌های توران‌خانم در واپسین سال‌های زندگی‌اش را برای تداوم کارها و رشد کودکان این سرزمین خواهید دید.
اکران این فیلم در سایت هاشور به صورت اینترنتی از ساعت ۱۹ روز ۲۶ خرداد آغاز خواهد شد.
تمام درآمد حاصل از فروش بلیط این اکران در اختیار "شورای کتاب کودک" و "فرهنگنامه کودکان و نوجوانان" قرار خواهد گرفت.

جای لوون هفتوان خالی ♡
چقد واقعی چهره گونه بشر رو میشه تو این فیلم دید ...
اصلا قشنگ نبود کاملا ناامید شدم وقت تلف کردن بود
فیلم چهارراه استانبول تنها قسمتیش مربوط به حوادث پلاسکو می شه و در حقیقت فیلم داستان دیگه ای داره که ماجرای پلاسکو در حاشیه داستان اصلی قرار داره.
بازی ها که خیلی خوب و درجه یک بودن و من از بازی تک تک بازیگران حتی بازیگرانی که نقش کوتاه داشتند هم لذت بردن.
قسمت هایی از فیلم که مربوط به پلاسکو بود واقعاً باورپذیر و خیلی تلخ بود هر چند که کارگردان نذاشته بود تلخی این قسمت ها زیاد بشه و روی اصل داستان تاثیر بذاره ولی به هر حال ناراحت کننده بود و مطمئناً کارگردان هم نمی تونست و دستش باز نبود که خیلی چیزها رو بگه کما اینکه این فیلم اسم اولش پلاسکو بود و بعد تغییر کرد.
خجالت نکش یه فیلم کمدی و صرفاً برای خنده ست.
البته دو سه جای فیلم ناجور طعنه به سادگی مردمی داره که به حرف روز جامعه و دولت گوش می دن و این مطلب رو توی طنز فیلم پنهان کرده.
مهرانفر از اون نقش هایی بازی کرده که واقعاً همه مون دور و برمون حداقل یکیشو دیدیم. خیلی قشنگ این نقش رو بازی کرده.
خلاصه که اگه میخواهید برید سینما و بخندید و حالتون خوب بشه این فیلم یکی از اونهاست.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راهیابی فیلم‌نامه‌ کاغذ سفید به بخش نیمه‌نهایی جشنواره IOF

فیلم‌نامه کوتاه «کاغذ سفید» (the white page) – نوشته محمد حسن ارجمندی، به بخش نیمه‌نهایی(Semi-Final)
جشنواره International Open Film Festival 2017 راه پیدا کرد تا به رقابت با حریفان پردازد.
این جشنواره در نظر دارد فیلم‌نامه‌های برتر را با توافق نویسنده اثر تولید کند.
این فیلم‌نامه که برای انیمیشن نوشته شده است داستان مردی است که از لبه پرتگاهی آویزان است و مردی دیگر دست او را گرفته است و سعی دارد او را از مرگ نجات دهد.
گفتنی است ارجمندی فیلم‌نامه کوتاه «کاغذ سفید» را بر اساس شعری از سروده‌های خود نوشته است.
لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=4243
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو کتاب فیلمنامه‌های کوتاه”تا آسمان راهی نیست” و «هوایی برای تنفس» -از نوشته‌های محمد حسن ارجمندی- به رایگان در اختیار سازندگان فیلم های کوتاه داستانی

کتابهای “تا آسمان راهی نیست” و «هوایی برای تنفس» ، دربردارنده فیلم‌نامه‌های کوتاهی است که ارجمندی طی سال‌های ۹۰ تا ۹۶ نگاشته و طی این‌ سال‌ها، برخی از آنها را کارگردانی کرده است که از آن جمله می‌توان به فیلم‌های کوتاه احساس مشترک، نامه‌ای به آسمان، همه زیبا هستند، وفاداری، زود قضاوت نکن، مثل مداد باش و … اشاره کرد.این کتاب در بردارنده ۳۵ فیلم‌نامه کوتاه با مضامین اخلاقی، انسانی و عاشقانه است که مدت تقریبی هر اثر از ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه است.ارجمندی در مقدمه این کتاب، فیلم‌نامه‌های این کتاب را “وقف سینمای ایران” کرده و به رایگان در اختیار فیلمسازان جوان قرار داده است تا برای توسعه فرهنگ انسانی و اخلاقی، از فیلم‌نامه‌های این کتاب، فیلم‌های درخوری بسازند.شایان ذکر است ارجمندی این کتاب را با هزینه شخصی به چاپ رسانده است و نخستین مرجع برای پخش این اثر، خود اوست علاقه‌مندان برای تهیه و دریافت این کتاب(به قیمت ۱۲هزار تومان) می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۵۲۱۹۱۶۷ تماس بگیرند یا در نشانی تلگرامی rjmandi@ این کتاب را سفارش بدهند.
http://arjmandifar.ir/?p=4268
در ادامه فیلم‌نامه‌ احساس مشترک - یکی از فیلمنامه های این کتاب - را که بارها از تلویزیون ایران پخش شده است، تقدیم حضورتان می کنیم. شایان ذکر است ارجمندی ، کارگردانی این فیلم کوتاه را نیزعهده دار و تاکنون در جشنواره های خارجی بسیاری حضور یافته و بارها نامزد بهترین فیلم کوتاه شده است:
احساس مشترک
روز – خارجی – پارک
در پارکی که بچه‌ها در پس‌زمینه تصویر در حال بازی هستند، دوربین زوم بک می‌کند و به نیمکتی می‌رسد که پیرمردی در کنار پسربچه‌ای ۷ ساله نشسته‌‌اند. در نمای روبرو، دست پسربچه در میان دستان پیرمرد است. پسربچه دردمندانه با پدربزرگ درددل می‌کند و پدربزرگ با او همدردی می‌کند.
پسر : بعضی وقتا دستم می‌لرزه و غذام می‌ریزه تو سفره
پدربزرگ : منم همینطور
پسر : بعضی‌ وقتا هم لباسامو خیس می‌کنم
پدربزرگ : منم همینطور
پسر : بعدش سرم داد می‌کشن و می‌رم تو اتاقم و گریه می‌کنم
پدربزرگ : منم همینطور
پسر : می‌دونی بابابزرگ!؟ بعضی وقتا فکر می‌کنم کسی تو خونه منو دوست نداره.
اشک ... دیدن ادامه » در چشمان پدربزرگ حلقه می‌زند، بغض اجازه سخن گفتن به او نمی‌دهد فقط چند بار آهسته بر روی دست پسر که در میان دستانش قرار دارد می‌زند و به نشانه احساس مشترک و درک این موضوع سرش را تکان می‌دهد و زیر لب می‌گوید :
منم همین‌طور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوقلوهای جهانگرد این بار سر از جشنواره سن ماریو ایتالیا درآوردند

این روزها دو فیلم کوتاه احساس مشترک و نامه‌ای به آسمان به نویسندگی و کارگردانی محمد حسن ارجمندی، در سفر به جشنواره‌های فیلم کوتاه بین‌المللی مرا به یاد کارتون قدیمی دوقلوهای جهانگرد می‌اندازد.
پس از راهیابی دو فیلم کوتاه احساس مشترک و نامه‌ای به جمع نامزدهای بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم گرند ایندیوایز امریکا ۲۰۱۸ ، روز ۲۶ اردیبهشت ۹۷ باخبر شدیم که این دوقلوهای جهانگرد به بخش نیمه‌نهایی جشنواره سان‌ماریو ایتالیا ۲۰۱۸ (STIFF)راه یافتند.
ضمن تبریک و خداقوت به عوامل این دو فیلم به اطلاع می‌رساند جشنواره سان‌ماریو (San Mauro Film Festival)، روز ۲۳ می ۲۰۱۸ مقارن با ۲ خرداد ۱۳۹۷ در شهر «سان ماریوی ایتالیا» برگزار می‌شود.
لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=4300
پرند محمدی و امیر این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به امید دیدن اژدهایی دیگر، تصاویر و لوکیشن هایی که هنوز که هنوزه از ذهنم پاک نشده ولی نشد که بشه. بیشترین لذتم از فیلم، دیالوگهای مادر پسری بین خانم جعفرزاده و حسن معجونی بود. و باز هم انتظار برای فیلم بعدی مانی حقیقی