تیوال سینما
S3 : 02:19:55
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

این فیلم با زیرنویس اختصاصی آکادمی هنر اکران خواهد شد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الان داشتم برای بار خیلی ام The Five Pennies رو میدیدم
لطفن اگر ندیدید ببینید .
البته به دوستانی که خیلی جدی هستن پیشنهاد نمیشود :)
بابک این را خواند
شرق بهشت و نیلوفر این را دوست دارند
حضور محبوب ترین آدمِ زندگیم یعنی لویی آرمسترانگِ شگفت انگیز ، هر فیلم و تصویری رو زیبا و خواستنی میکنه البته :)
۳ ساعت پیش
ویپلش غوغااا بود
هر بار نگاش میکنم انگیزه میگیرم واسه تاختن به سمت هدفهام
محشر بود . بازیا ، فیلمنامه ، کارگردانی ...

این البته شبیه ویپلش نیس . اما خب از اونجا که " جز " همدم شبهامه و کاتالیزوری برای خیالبافیها و رویاسازیهامه ؛ دوسش دارم . و خب بازیگراشم ... دیدن ادامه » آدمای محبوب زندگیمن ..
ببینش ؛ لااقل برای تفریح و خوشگذرونی :)
۱ ساعت پیش
حتما فیلم خوبیه،میبینم..
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در آن تاریکی گاهی چنان حال بدی دست می داد که هرگز با تماشای هیچ فیلمی آن را تجربه نکرده بودم. اتلاق فیلم به این فاجعه ی تصویری همان قدر سزاوار است که ستودن چنگیزخان به خاطر نیک نفسی...
جهان، نیلوفر، الهه الف، بهزاد هندی و رامین غفرانی این را خواندند
علی ابراهیم این را دوست دارد
این میزان تعریف بد رو احساس میکنم تا حالا نشنیده و ندیدم..
اخه مگه میشه؟ اونم پرستویی؟ خیلی عجیبه که هیشکی راضی نیست..
به نظرم دیدن فیلمی به این بدی،شاید خودش یه جور دیدن داشته باشه :)
۵ ساعت پیش
حالا دیگه اینطوریام نبود :)) اطلاق و باتلاق و فاجعه و چنگیز و ... :))
یه فیلمِ کمدیِ ایرانیِ بی سر و ته بود عین باقی کمدیهایِ ایرانیِ بی سر و ته :)

فیلمها به کنار ، یه کم با خودتون دوست باشین . حیف روحیه و ذهن و قلبتونه که با اینهمه نفرت و کینه پر بشه .
فیلم بد ... دیدن ادامه » بود ؟ اوکی . از سالن که اومدین بیرون فراموشش کنید و به چیزایی که حالتونو خوب میکنه فکر کنید .

من وقتی فیلم رو دیدم بعدش اومدمو با یه بستنی میوه ای و یه سرقت از زندان توی کوروش و چندتا تیراندازی حالمو خوب کردمو برگشتم خونه . به همین راحتی :)

۳ ساعت پیش
آفرین
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
"علاقه‌مندان می‌توانند با خرید ۱۰ فیلم به مبلغ کل ۱۵۰ هزارتومان اما با تخفیف ۵۰ درصد و پرداخت ۷۵ هزارتومان از لحظه خرید خود ۱۰ فیلم بعدی دوره را شرکت کنند. به طور مثال اگر از اکران دو یا سه فیلم این دوره گذشته باشد هیچ ایرادی ندارد زیرا خرید از فیلم سوم یا چهارم تا فیلم سیزدهم و چهاردهم منظور خواهد شد. "

این رو میشه یه توضیحی بدید ؛ متوجه نشدم ؛ ممنون
نماینده آکادمی هنر و جهان این را خواندند
یعنی کلا ده فیلم رو می تونیم ببینیم در مجموع از بین 20 فیلم یا چی ؟!
۸ ساعت پیش
متوجه نشدم :))
۵ ساعت پیش
در مورد تعداد درست می فرمایید 30 فیلم هست مثلا یکی از آن ها روز گذشته اکران شد
شما از لحظه ای که خرید را انجام می دهید از طریق شناسه تلگرام @rajartgallery به ما اعلام می کنید که چه فیلم هایی را تمایل به مشاهده دارید. به طور مثال اگر امروز تا سه شنبه خرید کردید 11 ... دیدن ادامه » گزینه پیش رویتان هست که 5 تا از آن ها را حداقل معرفی می کنید و پس از معرفی دور جدید فیلم ها -که فهرست درج شده در برگه به روز خواهد شد- 5 فیلم دیگر انتخاب می کنید هر فیلم 15 هزارتومان هست ولی با خرید این پکیج فیلم ها را با قیمت 7500 خریداری کرده اید و در جلسات بحث و گفت وگو شرکت می کنید
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درود به همه ی دوستان

لازم دونستم در مورد این فیلم نکاتی رو بیان کنم

ابتدا اینکه ، مهدی کرم پور ، سالهاست در جستجوی سبکی است ، برای بیان
به نظرم یواش یواش داره به نوع بیان خاص خودش ، نزدیک میشه

شاید کلمات و رفتار در فیلمها ، با معنای نمادین و ظاهری ، ما را آنقدر در خود غرق کرده ، که یادمان می رود ، جادویی یا معنایی در پشت کلمات و رفتار هم وجود دارد و به نظرم ، مهدی کرم پور ، خود را در پشت کلمات می بیند .

از ابتدای فیلم تا انتها ، بیننده با خود فکر همراه دارد و نه هیجان و نه احساس

سوفی ، سوفی بود ولی دیوانه ، دیوانه نبود ، مشخص بود کرم پور ، حتی از نام و شخصیت پردازی هم ، استفاده ی معنایی می کند .

شخصیت سوفی : قدی کوتاه ، خوشگل ، حراف ، با معرفت ؛ سوفی در معنا ، کلمه ی مشتق شده ، از سوف به معنای دانش است ؛ شاید شخصیت سوفی ، ضمیر علم و دانشی است ، که در بند ، محبوس است .
شخصیت دیوانه : قد بلند ، ریش زشت ، کچل ، زمخت ، هیکل دیو وار ، اما دلی عاشق و با محبت ؛ او دیوانه است

خیلی ... دیدن ادامه » خیلی خوشحالم که سینما رفتم و برای فیلم سوفی و دیوانه پول پرداخت کردم و با لذت دیدم
خصوصا با فیلمبرداری محمد آلادپوش و تدوین نازنین مفخم عزیز ،

به نظرم فیلم ، بر خلاف نظر دوستان ، سیاه نبود ، و برعکس خیلی هم امید بخش بود

و در کل می توانم بگویم ، این فیلم از فیلم خوب مغزهای کوچک زنگ زده ، به مراتب بهتر بود
و این فیلم

سینماست

موفق باشید
محمد لهاک، نیلوفر و *مریم* این را خواندند
زهره مقدم و رامین غفرانی این را دوست دارند
انقدر نقد بد راجب این فیلم هست که قید دیدنشو زده بودم این اولین نقد مثبت در مورد این فیلمه یکم دلم خواست ببینمش خواهشا اگر کس دیگری هم فیلم رو دیده نظر بده ممنون
۱۰ ساعت پیش
من هم این فیلم رو دیدم و دوست داشتم.
آقا کارامد بعضی از نقدها واقعا مغرضانه و غیر منصفانه بوده به نظر من.
نمیتونم بگم از مغزها بهتر بود. چون مغزها واقعا فیلم خوش ساختی بود و بازی های خوبی هم داشت.
اما من هم سوفی و دیوانه رو از مغزها بیشتر دوست داشتم.
۸ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مجید گرجیان جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری را از جشنواره‌ی
» مجید گرجیان جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری را از جشنواره‌ی "بانکوک‌تای" دریافت کرد
... دیدن متن »

 

"چهارمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم بانکوک تای" برگزیدگان خود را در بخش‌های مختلف معرفی کرد و «مجید گرجیان» توانست جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری را برای فیلم سینمایی "کوپال" به کارگردانی «کاظم ملایی» از این رویداد سینمایی دریافت کند.
"چهارمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم بانکوک تای"، از 14 اکتبر (مصادف با 22 مهرماه) در شهر بانکوک پایتخت تایلند آغاز شد و در مراسم پایانی این جشنواره سه جایزه به سینمای ایران رسید. «مجید گرجیان» برای فیلمبرداری فیلم سینمایی "کوپال"، «کاوه مظاهری» برای کارگردانی فیلم کوتاه "روتوش" و «وحید جلیلوند» برای فیلم سینمایی "بدون تاریخ، بدون امضاء" جوایز خود را از این جشنواره‌ی آسیایی دریافت کردند.
مجید گرجیان از فیلمبرداران نسل جدید سینمای ایران است که چندی پیش نیز توانست برای فیلم کوپال از سومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم ریل تایم نیجریه جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری را دریافت کند. او سال گذشته نیز از دوازدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم «همیلتون» کانادا نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین فیلمبرداری شده بود. در کارنامه‌ی کاری‌ او آثاری همچون گس، نیم‌رخ‌ها، شکاف، روز مبادا، داره صبح میشه، پریدن از ارتفاع کم، درخت جان و یا مستندهایی همچون بسیجی، توران خانوم و ... به چشم می‌خورند که اکثر آنها در گروه سینمایی هنروتجربه به اکران عمومی درآمده‌اند.
چهارمین دوره جشنواره BangkokThai روز 25 مهرماه (17 اکتبر) در شهر بانکوک به کار خود پایان داد و برگزیدگان خود را در بخش های مختلف معرفی کرد. فیلم سینمایی کوپال در ادامه‌ی حضور بین‌المللی خود هفته‌ی آینده نیز در "پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم هانوی" در کشور ویتنام و "هجدهمین جشنواره‌ی فیلم ولِی" در کشور آمریکا به نمایش درخواهد آمد.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عدم حضور فیلم‌های محمد خزاعی در بخش «مسابقه ملی» جشنواره بین‌المللی مقاومت | عکس
» عدم حضور فیلم‌های محمد خزاعی در بخش «مسابقه ملی» جشنواره بین‌المللی مقاومت
... دیدن متن »

بنابه تصویب شورای راهبردی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت دو فیلم سینمایی «به وقت شام» و «امپراطور جهنم» در بخش «مسابقه سینمای ملی» این رویداد سینمایی حضور نخواهند داشت.
 محمد خزاعی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در گفتگویی با اعلام این خبر افزود: در خصوص شائبه حضور فیلم‌های «به وقت شام» و «امپراطور جهنم» باید عرض کنم بنابر اعلام نظر جمعی اعضای شورای راهبردی جشنواره امکان حضور این فیلم‌ها در بخش مسابقه سینمای ملی جشنواره وجود ندارد.
وی ادامه داد: شورای راهبردی معتقد است از آن جایی که در فرایند تولید این فیلم‌ها به جز تهیه کننده عوامل مؤثر دیگری هم نقش دارند موافقت کرده است برای جلوگیری از تضییع حقوق سایر عوامل این دو فیلم پیشنهاد کردند این فیلم‌ها از بخش مسابقه سینمای ملی خارج و به صورت میهمان حضور می یابند ولی در صورت راهیابی به سایر بخش‌های جشنواره از جمله: بخش «جایزه عماد مغنیه»، «جلوه گاه نور»، «بهترین فیلم از نگاه مردم» و «جایزه داوری خانواده‌ شهدا» امکان رقابت داشته باشند.
دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت خاطرنشان ساخت: همچنین در صورت راهیابی این دو فیلم در بخش مسابقه بین‌الملل به جز بخش «بهترین فیلم» که حقوق تهیه‌کننده در آن مطرح است در سایر بخش‌های جشنواره می‌توانند مورد داوری قرار بگیرند.
وی با اشاره به تجربه مشابه این اتفاق در دوره دبیری وی در سی امین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و خارج شدن فیلمش از بخش مسابقه سودای سیمرغ یادآور شد: فیلم‌های سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا و «امپراطور جهنم» به کارگردانی پرویز شیخ طادی از جمله آثار ارزشی و انقلابی در حوزه مقاومت محسوب می‌شوند که در بخش «عماد مغنیه»، «داوری مردمی» و «جایزه خانواده شهدا» و نیز، در صورت راهیابی در بخش بین‌الملل مورد ارزیابی و داوری قرار می‌گیرند. 
خزاعی گفت: به شخصه ترجیحم این بود که در این دوره جشنواره به عنوان تهیه‌کننده حضور داشته باشم ولی به مقتضای شرایط و تکلیفی که به بنده شده؛ این دوره نیز در جایگاه دبیر و خدمتگزار در خدمت جامعه سینمایی و سینماگران حوزه مقاومت و دفاع مقدس هستم.

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن با حضور مانی حقیقی افتتاح می شود | عکس
‌ با هدف نمایش فرهنگ و هویت ایرانی از طریق آثار سینمایی
» نهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن با حضور مانی حقیقی افتتاح می شود
... دیدن متن »

نهمین جشنواره‌ فیلم‌های ایرانی لندن از ۲۶ اکتبر تا ۳ نوامبر در این شهر برگزار خواهد شد.
در طول ۹ روز جشنواره، ۱۲ فیلم بلند و منتخبی از فیلم‌های کوتاه مستند و داستانی در رشته‌های بهترین فیلم بلند، بهترین فیلم مستند، بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم از نگاه مخاطبان به رقابت می‌پردازند. این دوره از جشنواره شامل نمایش فیلم، جلسات پرسش و پاسخ، اجرای موسیقی زنده، نمایشگاه و بخش ویژه‌ی کودکان است.
فیلم خوک(مانی حقیقی) به همراه گروه موسیقی فاز اسکایلر افتتاحیه این جشنواره را رقم می‌زنند و در ادامه فیلم‌های مادر زمین(مهناز افضلی)، تنگه ابوقریب(بهرام توکلی)، عطر داغ(علی ابراهیمی)، بدون تاریخ بدون امضا(وحید جلیلوند)، سد معبر(محسن قرایی)، اسکی‌باز(فریدون نجفی)، در وجه حامل(بهمن کامیار)، دارکوب(بهروز شعیبی) و گزیده‌ای از فیلم‌های کوتاه در ۵ سینمای مختلف این شهر نمایش داده می‌شوند.
مانی حقیقی، مهمان ویژه‌ی جشنواره امسال خواهد بود تا در شب افتتاحیه به همراه تماشاگران به تماشای فیلمش بنشیند و در جلسه‌ پرسش و پاسخ روز یک‌شنبه شرکت کند.
وجه تمایز این دوره از سال‌های قبل، اختصاص بخش ویژه‌ای به سینمای کودک است که در آن فیلم خاله قورباغه به کارگردانی افشین هاشمی و تهیه‌کنندگی فرشته طائرپور با مشارکت ۸ مدرسه ایرانی  به نمایش در می‌آید.
آخرین روز از این رویداد با نمایش نسخه‌ی 2K فیلم گاو (داریوش مهرجویی) با یاد عزت‌الله انتظامی به پایان می‌رسد. این برنامه که با همکاری گالری موزاییک رومز در لندن اتفاق می‌افتد، نمایش آثار نقاشی بهجت صدر، نقاش برجسته‌ی ایرانی را نیز شامل می‌شود.
جشنواره فیلم‌های ایرانی لندن که هرساله در این شهر برگزار می‌شود، تنها جشنواره‌ فیلم رقابتی در بریتانیاست که به سینمای ایران می‌پردازد و هدف آن فراهم نمودن سکویی برای نمایش فرهنگ و هویت ایرانی از طریق آثار سینمایی‌ است.
رسانه‌ی آنلاین آی‌.ام.وی باکس حمایت این جشنواره را بر عهده دارد.
از علاقه‌مندان دعوت می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت جشنواره مراجعه نمایند: www.ukiff.org.uk

محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بدترین فیلم 5 سال اخیر!!
در توصیفش فقط این و بگم که برادر 16 سالم هر یک ربع یکبار برمیگشت نگام میکرد و میگفت حیف پولی که بابت این فیلم دادیم.
متاسفم برای وقت و پول و انرژی که بابت دیدن این فیلم خرج کردم!!
کاملا موافقم. بخاطر پرویز پرستویی رفتم و واقعا پشیمون شدم.
۱۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
احسان هیدی
درباره مستند اسپیلبرگ i
کارهایی که گالری رج به نمایش میذاره فوق العاده است ولی بخاطر زمان شروع برنامه نمیتونم حضور داشته باشم، کاش برای ساعت هشت شب و بعد از اون هم سانس در نظر گرفته میشد:(
محمد لهاک، محبوبه و شکوه حدادی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زهره مقدم
درباره مستند اسپیلبرگ i
من دنبال این فیلم بودم به به
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یه فیلم حادثه ای معمولی با نقش ها و اتفاقات تکراری
با ارفاق دو ستاره
خیلی دوس دارم بدونم اون 3 نفری که 5 ستاره دادن چی تو ذهنشون بوده :))))
خیلی ضعیف پرداخت شده بود ... حیف از ایده هایی که در سینمای ما به باد میرن براحتی
۲ روز پیش، شنبه
مگه ایشون بازی به درد بخوری هم داشتن که بخوان تکرارش کنن ؟
۱۱ ساعت پیش
دیگه انقدر اینگونه نقش ها رو بازی کرده که حرفه ای شده :)))
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از تماشای "2017 Hostiles" دوست داشتم صحبتی داشته باشم درخصوص مرگ هنر تو سینما و این که سینما (مخصوصا هالیوود) داره به سمتی میره که دیگه نه میشه کارگردان رو هنرمند و نه فیلم رو اثر هنری تلقی کرد. ولی با خودم گفتم تعداد فیلم هایی که اخیراً من از سینمای غیر ایران میبینم (تقریبا 10 تا فیلم برای یک سال) اجازه همچین نتیجه گیری رو نمیده، ولی قطعا میتونم از معضلی به اسم "دماغ جراحی شده هنرپیشه های زن" حرف بزنم.

ضمن احترام به تمام کسانی که عمل زیبایی انجام دادن و با ذکر این نکته که به شخصه مشکلی با جراحی های زیبایی ندارم ولی چرا باید زنی از دهه آخر قرن نوزده همچین دماغ روتوش شده ای داشته باشه ؟ چرا باید دخر پنج نسل پیش فیلم کیانوش عیاری دماغش عمل شده باشه ؟ چرا تو فیلم "کامیون" دختر ایزدی از روستاهای محروم عراق بینی جراحی شده داشته باشه ؟ چرا واقعا ... دیدن ادامه » ؟ چرا در حد ظواهر هم که شده مخاطب رو لایق احترام نمیدونیم ؟
نیلوفر، سید حامد حسینیان، محمد لهاک و امیر این را خواندند
عباس الهی، مارال عظیمی و بامداد این را دوست دارند
دقیقا من تو تئاتر هم همین مشکل و دارم و خیلی سخت ارتباط میگیرم
۲ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نوید محمد زاده (شاهین): اسمت چیه؟
نازنین بیاتی: مونا
شاهین: گوشیتو بده
مونا گوشی را می دهد
شاهین: رمزش چیه؟
مونا رمز را میزند
و باقی سکانس

باور نمیکنم دیگه..بیست سال دیگه هم بگذره، باور نمیکنم این سکانس رو و اعصابم خرد میشه..فقط امیدوارم کسی نگه از روی ترس گوشیشو داده.
حتی اگه برای تحویل گوشی هم بشه منطقی دست و پا کرد، نمیشه از میزان اغراق در "دختر ندیدگی" شخصیت ها و "ضعف در عدم بروز این ضعف شخصیتی" از سوی دوتا پسر فیلم تو اون سکانس دفاع کرد
۲ روز پیش، شنبه
بامداد عزیز ری اکشن نازنین بیاتی در این مثالهایی که زدید گنجانده نمیشه و ژانر متفاوتی داره کلا..اگر فیلم رو دیدید یه روزی، نظرتون رو بگید تا منم بفهمم جریان چیه
۱۶ ساعت پیش
چشم حتمن :)
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خودت رو تو آینه نگاه کن. دستمال کاغذی، تاکسی تمیز، آرزوی شرکت لیموزین.چقدر پس انداز کردی؟ بلاخره رویای من به حقیقت می پیونده؟ یه شب از خواب پا میشی و می بینی فقط رویا بوده.همه چی بهت پشت کرده. اتفاقی هم نمی افته. اون وقت یهو پیر میشی. می بینی به چیزی که میخواستی نرسیدی، هرگز هم نخواهی رسید. به حافظه ات می سپری و بعدشم رو صندلی راحتی با دیدن برنامه های روزانه تلویزیون بقیه عمرت رو به خواب میری. درباره آدم کشی با من صحبت نکن. تنها نیاز تو پرداخت یه بیعانه بود برای خریدن یه بنز. تو حتی نمیتونی به اون دختر تلفن کنی. پس برای چی هنوز بیخودی داری مسافر کشی میکنی؟....

این رو وینسنت در جواب این سوال راننده تاکسی ای گفت که مجبورش میکرد تو دل یک شب تو لس آنجلس ببرتش این ور اون ور برای آدم کشی. اینکه : " راستی... چرا هنوز من رو نکشتی؟ "
یه قاتل قراردادی. یه شخصیت ... دیدن ادامه » پردازی ناب. یه فیلسوف. چه جوری مرز بین مبهوت تفکر بودن و حس تنفر رو این مایکل مانِ لعنتی تو فیلم " وثیقه " نمایش داده. یک شاهکار خیابونی. یه فیلمِ گرم... و تو این سکانس چه موسیقی ای ...چه ساز ریزی...انگار میخواد مغزمون رو خراش بده لعنتی
عباس الهی، محمد لهاک و امیر این را خواندند
نیلوفر و بامداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تجربه یک دوره کوتاه، بودن تو یکی از عجیب ترین و زیباترین و خارق العاده ترین جزیره ها برای من شد یکی از نقاطی از زندگیم که همیشه بهش می بالم.
هرمز برای من یک جادوی بزرگ بود. انگار ته مونده آبرنگ نقاش خلقت بعد از تمام شدن کارش. همه رنگها که به طرز عجیبی تو هم رفتن. رنگ رنگ و باز هم رنگ. حتی دریاش
اصلا نمیدونم این فیلم به دلم میچسبه یا نه
اما فکر کنم یه روز بیام تهران تا این فیلم رو ببینم ، بلکه تو قاب ناقص و تک لنزه دوربین، بوی اون دریای عجیب رو حس کنم دوباره. برم تو دل رنگها
نعیمه کاویانی این را خواند
نیلوفر، عباس الهی و بامداد این را دوست دارند
به نظرم خوشتون بیاد
فیلمی بسیار دوست داشتنی و خالص بود و علیرغم تلخیِ داستان، بسیار به دل می نشینه
۳ روز پیش، جمعه
نیلوفر: ممنونم رفیق.... این مصاحبت برای من هم شک نکن که لذت بخشه...حداقل در آقای کیمیایی که خیلی مشترکیم
بامداد: داداش بامداد...رفیقِ خوب.... چی بگم؟ هرچی بگم از مهربانی و خوبی و دوستیت کمه.... مگه میشه با کسی که مارتین ایدن مثل خود من کتاب بالینیشه پر نبود از ... دیدن ادامه » نقاط مشترک؟... مارتین ایدن جاودانه ترین، مهمترین و بزرگتترین کلاسِ درسِ تمام عمر و زندگی منه...عمری که بی اغراق و بی تعریف از خود، سرشار بوده از دیدن و خوندن.... چی مشترک تر از این رفیق....
۲ روز پیش، شنبه
خیلی عزیزی هیچکس جان .. خیلی
میبالم به رفاقت باهات و ازت می آموزم مثل همیشه
۳ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
هومن سیدی آدمِ باهوشیه ، طول مدت فیلم تمام حواسم توی داستان بود و به هیچ چیزه دیگه ای فکر نکردم ، کاملاً منو جذب کرده ، یک جاهایی حس کردم از سریال Narcos تأثیر گرفته و منو یادِ اون سریال انداخت ، اما واقعاً جذاب بود ، گریم هاشون حرف نداشت
با سلام اگر این فیلم رو دوست داشتید حتما فیلم (شهر خدا) رو هم ببینید در مورد همین موضوع در برزیل مطمنم که خوشتون میاد
۳ روز پیش، جمعه
شبنم جان ، فیلمش ایرانی نبود ، باید بپرسید ببینید کی داره :)
۱۳ ساعت پیش
شبنم خانم فیلم شهر خدا برزیلیه و خیلی معروفه بخاطر جوایزی که برده تو جشنواره های مختلف و به راحتی میشه دانلودش کرد فقط اسمشو سرچ کنید
۱۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای اجرای «دورهمی» به من زنگ زدند اما گفتم مردم فحشم می دهند و نپذیرفتم/ روایتی از حواشی «کتاب باز» | عکس
امیرحسین صدیق در برنامه علی ضیا:
» برای اجرای «دورهمی» به من زنگ زدند اما گفتم مردم فحشم می دهند و نپذیرفتم/ روایتی از حواشی «کتاب باز»
... دیدن متن »

سیدعلی ضیاء چهارشنبه ۲۵ مهر در «فرمول یک» میزبان امیرحسین صدیق بازیگر سینما و تلویزیون بود و با او از بی حاشیه بودنش گرفته تا شهرت، احمد پورمخبر، حواشی «کتاب باز» و برنامه هایی چون «دورهمی»، «خندوانه» و «ماه عسل» گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی «فرمول یک»، ضیاء در ابتدا از سالها فعالیت بی حاشیه صدیق ابراز تعجب کرد و این بازیگر پاسخ داد: اصولا حاشیه داشتن چیز عجیبی است نه اینکه حاشیه ای نداشته باشی!
صدیق در پاسخ به اینکه قبول دارد بازیگر فراموش شده ای است که در لیستها نیست، اظهار کرد: نمی دانم طبق چه این را دسته بندی می کنند. دو تا تعریف دارم که از خانم برومند یاد گرفتم که می گوید جایی را که ما داریم مردم به ما می دهند. با یک حکم حکومتی و نامه دولتی به ما نمی گویند تو الان رییس بازیگران معروف فراموش نشده ای! مردم اگر کارت را دوست داشته باشند هستی و نداشته باشند نه.
وی افزود: من سال ۷۳ این شانس را داشتم که نقش آقای پدر را در زی زی گولو بازی کردم و در این ۲۰ و چند سالی که کار حرفه ای ام بازیگری است گاهی اوقات پیشنهاداتی را که می شود سخت قبول می کنم. چون بین مردم آبرویی جمع کرده ام و موظفم این آبرو را حفظ کنم و مردم را از خودم ناامید نکنم. البته کارهای بد هم داشتم. خیلی کارها را به خاطر پول کردم. داشتم خانه ای اطراف تهران می ساختم و پولم که تمام می شد به کارگرها می گفتم من می روم تهران کار می کنم و پول درمی آورم و دوباره خبرتان می کنم.
بازیگر «بیست و یک روز بعد» یادآور شد: نمی توانم از هیچ کدام نام ببرم چون مثلا درباره یکی از کارهایی که من از آن متنفر بودم فهمیدم که مردم چقدر دوستش دارند و سلیقه آنها است. به هر حال در هر کاری که رفتم سعی کردم سلیقه ام را اعمال کنم. گاهی به من گفته اند خودخواهی اما من می خواستم سلیقه مردم را هم در نظر بگیرم.
صدیق در این باره که آیا هیچوقت به سوپراستار بودن فکر نکرده، تصریح کرد: زمان زی زی گولو من ۲۲ ساله بودم و وقتی سربازی ام تمام شد سر این کار آمدم. سه چیز ظرفیت می خواهد؛ شهرت، ثروت و قدرت. اگر آدم ظرفیتش را نداشته باشد شبیه بادکنک قرمز بزرگی است که از دور خیلی چشمگیر است اما تمامش به یک سوزن بند است. بنابراین بنایی نیست که آدم بخواهد زندگی اش را بر مبنای آن بگذارد.
وی ادامه داد: با احترام به تمام سوپراستارها، تاپ استارها و مگا استارها و با علم به اینکه ما احتیاج داریم آدمهای خوشگل و جذاب بیایند هنرپیشه و خواننده شوند، خودم زندگی ام را بر این مبنا نگذاشتم. زمانی که مرا به عنوان آقای پدر می شناختند در خیابان های غریبه از دست مردم فرار کردم و می ترسیدم که چطور در یک جای غریبه مرا می شناسند. من از تئاتر و کانون پرورش فکری شروع کردم و زی زی گولو که کار شد فکر نمی کردم بازیگری یک شغل است و فکر می کردم عشقی مثل تئاتر با حقوق کم بود. اما بعد دیدم مدام به من پیشنهاد می شود و از این راه زندگی می کنم. در حالی که قبلا این فکر را نمی کردم و آن را به عنوان شغل نگاه نمی کردم.
بازیگر «میم مثل مادر» در خصوص مصاحبه ای که درباره احمد پورمخبر کرده بود، توضیح داد: خبرنگارها وقتی ضبط نمی کنند می گویند داریم یادداشت می کنیم اما آن چیزی که دوست دارند به رشته تحریر در می آورند! ما در تلویزیون و سینما موظفیم قدری سطح سلیقه مردم را رعایت کنیم. در دوره ای که از چند سال پیش شروع شد به برنامه های تلویزیونی و فیلمهای سینمایی سخیف نگاه شد. با ورود برخی دوستان این اتفاق افتاد. آقای پورمخبر هم جزو همین ها بود. شغل من بازیگری است و اگر خودم به شغلم احترام نگذارم نمی توانم از بقیه انتظار داشته باشم. استفاده نابجا از این دوستان باعث شد سطح برخی کارها پایین بیاید.
صدیق تاکید کرد: انتخاب پورمخبر توسط رضا عطاران درست و در جایگاه درستی بود اما حضورهای بعدی که در امتداد آن اتفاق افتاد نادرست بود و من اگر او در فیلمی باشد در آن بازی نمی کنم. خانمی هم بود که لهجه ترکی داشت و اسمش را بلد نیستم.
وی در پاسخ به سوال برنامه که آیا تیم ملی قهرمان می شود، بیان کرد: اگر حواشی برای تیم ملی نسازند و امکان تمرکز و تمرین داشته باشند و مربی ها کارشان را درست انجام دهند می توانند موفق شوند. اسم بازیکنان را نمی دانم فقط می دانم بیرانوند دروازه بانمان است. رامین رضاییان را هم به خاطر موهایش که عجیب بود و مثل شیر شده بود یادم می آید.
مجری سری اول «کتاب باز» درباره تجربه اجرا گفت: قبل از این هم با رامبد جوان برنامه ای به نام امشب را در شبکه دو داشتم و او از همان زمان درباره «خندوانه» و فرهنگ خندیدن ایده برنامه در ذهن داشت. سالها قبل از کتاب باز آن را اجرا کرده بودم. همچنین برنامه ای به نام «آفتابگردان» را هم در شبکه دو داشتم. ماجرای «کتاب باز» هم این بود که دکتر کرمی مدیر شبکه نسیم به دلیل کارهای فرهنگی که من کرده بودم از جمله «کتابفروشی هدهد» که با خانم برومند داشتم می خواستند من برنامه را اجرا کنم.
صدیق ادامه داد: من هم رفتم و سعی کردم با تهیه کننده جوانی که آنجا بود به همفکری برسیم. فصل اول را کار کردم و به نظرم تا اندازه ای به ایده آل هایم نزدیک شدم. گذشت تا اینکه زمان ساخت فصل دوم رسید و سروش صحت به من زنگ زد و گفت من برای کتاب باز قرارداد بسته ام. عیبی ندارد؟ گفتم حالا که قرارداد بسته ای نه!  دوست داشتم با تهیه کننده حرف بزنم و بدانم چرا؟ الان که گاهی برنامه را دنبال می کنم می بینم چه خوب است که من نبودم چون در ذهنم این بود که می خواهیم برنامه ای را بسازیم که عامه مردم را در روستا و شهرهای دورافتاده به کتاب خواندن ترغیب کنم اما الان شکلی نیست که بتواند این کار را انجام بدهد.
وی درباره برنامه خندوانه اینطور اظهارنظر کرد: رامبد پنج سال قبل از آن خندوانه را در ذهنش داشت که قابل تقدیر و کار درستی بود. حالا هم هرکسی انتقاد می کند به او این را می گویم. به دلایل شرایط و سیاست های تلویزیون و مشکلات مملکت شکل برنامه تغییر می کند و...
بازیگر «همه بچه های من» درباره «دورهمی» گفت: این برنامه را تک و توک و تکه پاره دیده ام. طرح آن از مهران مهام و برداشتی از یک مسابقه هندی بود. به من هم برای اجرا پیشنهاد دادند که گفتم مردم فحشم می دهند و نرفتم. گاهی نگاه می کردم به خاطر اینکه دوستانم در بخشهای نمایشی آن کار می کردند و آقای مدیری را به عنوان بازیگر می شناسم. اما جزو کسانی نبودم که ساعت کوک کنم و هر شب آن را نگاه کنم.
صدیق درباره «ماه عسل» هم این چنین نظر داد: با اینکه یک شب مهمان احسان علیخانی بودم تقریبا هیچ قسمتی را ندیدم. اصولا همه مان حالمان آمادگی بد شدن را دارد اینکه خودمان را به سمت غم و غصه و بدبختی و زجر هل بدهیم خوب نیست.
وی در پایان گفت: دو سه ماه است برای یک مستند در شهرستانهای مختلف هستم و تهران نبودم. دیشب که بعد از چند ماه برای خرید رفته بودم و یک شیشه آبلیمو و روغن کنجد خریدم، پول زیادی شد. آن زمان احساس اصحاب کهف به من دست داد.
«فرمول یک» با اجرا و تهیه کنندگی سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۸ از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

 

۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نخستین اکران فیلم گمشده «شهدا» در موزه سینما | عکس
» نخستین اکران فیلم گمشده «شهدا» در موزه سینما
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «شهدا» به کارگردانی داریوش کوشان و از تولیدات سال ۱۳۵۸ برای نخستین بار رونمایی و اکران می‌شود.
به گزارش روابط عمومی موزه سینمای ایران، ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» که به مناسبت بزرگداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران در موزه سینما برگزار خواهد شد، پنج‌شنبه ۲۶ مهرماه رسما آغاز به کار می‌کند.
آیین گشایش این برنامه ساعت ۱۵ با حضور مدیران سینمایی، کارگردان‌ها، بازیگران، چهره‌های عرصه فرهنگ و پژوهش و اعضای این گردهمایی برگزار می‌شود و در نخستین روز، دو فیلم سینمایی «شهدا» و «آقای هیروگلیف» از تولیدات سال‌های ۱۳۵۸ و ۱۳۵۹ روی پرده می‌روند.
بر پایه این خبر، فیلم سینمایی «شهدا» در سال ۱۳۵۸ توسط داریوش کوشان کارگردانی شد اما هرگز به روی پرده نرفت و در هیچ فیلمشناختی ثبت نشد. نسخه پزتیو این فیلم در جابجایی‌های بسیار طی سال‌ها و در نهایت به جای اصلی خود، فیلمخانه ملی ایران رسید. از این رو، نسخه تقریبا کاملی از این فیلم (فاقد حلقه پنج) در فیلمخانه ملی موجود است که برای نخستین بار در ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» رونمایی و اکران می‌شود.
همچنین در این برنامه سیدحسن حسینی، پژوهشگر سینما و مطالعات فرهنگی درباره «شهدا» توضیحات بیشتری ارائه خواهد کرد.
ویژه برنامه «نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران» که تا پایان سال ۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت، پنج‌شنبه‌های هر هفته در دو سانس ۱۵ و ۱۷ دو فیلم سینمایی ویژه مخاطبانی که در این گردهمایی ثبت‌نام کرده‌اند، اکران می‌شوند.
گزیده‌ فیلم‌های چهل سال سینمای ایران به همت علی بختیاری از بین تولیدات سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۷ انتخاب و با تلاش فیلمخانه ملی ایران برای نخستین بار و ویژه این برنامه، اسکن و اصلاح شده‌اند.
پژوهشگران، دانشجویان و علاقه‌مندان می‌توانند برای اطلاع از برنامه و زمان‌بندی اکران فیلم‌ها به سایت موزه سینمای ایران  http://cinemamuseum.ir/ مراجعه و جدول نمایش فیلم‌ها را دریافت کنند.
یادآوری می‌شود، نمایش گزیده‌ چهل سال سینمای ایران ویژه افرادی است که کد اختصاصی و کارت عضویت خود را از روابط عمومی موزه سینما دریافت کرده‌اند. 
لازم به ذکر است، به دلیل استقبال کم‌نظیر مخاطبان از این برنامه، اعضا می‌بایست با بررسی جدول نمایش و انتخاب فیلم‌های مورد علاقه خود، یک هفته قبل از اکران برای رزرو برنامه اقدام کنند.

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آیین رونمایی از کتاب ساختار و سبک فیلم، تألیف دکتر احمد ضابطی جهرمی، برگزار شد. | عکس
» آیین رونمایی از کتاب ساختار و سبک فیلم، تألیف دکتر احمد ضابطی جهرمی، برگزار شد.
... دیدن متن »

 در این مراسم که عصر سه شنبه بیست و چهارم مهرماه به همت نشر نی شکر و خانه‌ی سینما در سالن سیف اله داد خانه‌ی سینما برگزار شد، جمعی از منتقدین، فیلمسازان و هنرمندان و اساتید سینما حضور داشتند.
دکتر احمدرضا معتمدی و دکتر علی روحانی، از مهمانان ویژه این مراسم بودند که به بحث و بررسی درباره‌ی کتاب پرداختند.
دکتر علی روحانی، کتاب های تألیفی را نسبت به کتاب‌های ترجمه، برای دانشجویان دارای برتری دانست و مهم ترین ویژگی آثار دکتر ضابطی جهرمی را بیان شیوای آن و قابلیت خوب انتقال مفهوم برشمرد.
دکتر احمدرضا معتمدی نیز ضمن اشاره به اینکه این کتاب را میتوان سر کلاس برد و بر مبنای آن تدریس کرد، گفت: میان دانستن و فهمیدن تفاوت است و دکتر جهرمی مباحثی را در این کتاب مطرح می‌کنند که خود فهمیده‌اند و دارای فهم عمیق از آن هستند.
کتاب ساختار و سبک فیلم، شامل ۱۵ درس‌گفتار از دکتر احمد ضابطی جهرمی است، که در ۲۰۰ صفحه توسط نشر نی شکر به چاپ رسیده است.

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دریافت بیش از ۹۰۰ اثر در بخش بین‌الملل جشنواره مقاومت | عکس
۶۹۱ فیلم مستند و ۲۱۵ اثر سینمایی
» دریافت بیش از ۹۰۰ اثر در بخش بین‌الملل جشنواره مقاومت
... دیدن متن »

استقبال بی‌سابقه کشورهای خارجی از پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت،ارسال بیش از ۹۰۰ اثر دریافتی  از فیلمسازان غیر ایرانی به دبیرخانه این جشنواره را به دنبال داشته است.
به گزارش روابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، محسن برمهانی مدیر بخش بین‌الملل جشنواره با اشاره به استقبال خوب فیلمسازان داخلی و خارجی از جشنواره گفت: در مجموع، بیش از ۱۶۵۰ اثر برای دبیرخانه ملی و بین‌الملل جشنواره پانزدهم ارسال شده است،که از این تعداد بیش از ۹۰۰ اثر مربوط به سینماگران غیرایرانی  از بیش از ۷۰ کشور جهان است.
وی افزود: موضوعاتی چون ائتلاف ننگین وهابیت با صهیونیسم جهانی در طراحی نقشه‌های شوم و جنایت علیه مسلمانان، اهداف استکبار جهانی و صهیونیسم در حمایت از گروه‌های تروریستی، تکفیری و داعش در منطقه، مقامت مردم فلسطین در برابر رژیم غاصب و اشغالگر صهیونیستی و حامیانش، جنایات داعش و جریانات تکفیری و سلفی، بدعهدی‌های آمریکا و بی اعتنایی این کشور نسبت به پیمان نامه‌های بین‌المللی، سرکوب جنبش‌های آزادی خواه از سوی نظام سلطه و اعمال تبعیض و احجاف و بی عدالتی نسبت به اقلیت‌ها و مهاجران در کشورهای غربی از جمله موضوعات و مضامین این آثار در بخش بین‌الملل جشنواره را تشکیل می‌دهند.
برمهانی با بیان اینکه در دوره گذشته شاهد شرکت فیلمسازان ۶۷ کشور جهان بوده‌ایم که در دوره پانزدهم آمار کشورهای متقاضی به بیش از ۷۰ کشور رسیده است اضافه کرد:  شرکت ۶۹۱ فیلم مستند و ۲۱۵ اثر سینمایی در این دوره جشنواره برای مسابقه بین‌الملل چشمگیر است و متقاضیان شرکت در بخش فیلم‌های سینمایی این دوره جشنواره بیش از دو برابر در مقایسه با دوره‌های پیشین شده‌اند.
مدیر بخش بین‌الملل جشنواره فیلم مقاومت،  از کشورهایی نظیر سوریه، آمریکا، اسپانیا، فرانسه، کانادا، سوئد، نروژ، لائوس، سنگاپور، تایلند، آلمان،هلند، ترکیه، کره، ایتالیا، انگلیس، فنلاند، بلژیک، یونان، روسیه، استرالیا، هند، دانمارک، بنگلادش، لهستان، کنگو، قطر، چین، سوئیس، بوسنی و هرزگوین، عربستان،  شیلی،  بلاروس، لبنان، برزیل، بلغارستان، اردن، ونزوئلا،  تایوان، چچن، چک اسواکی، و ...به عنوان کشورهای شرکت کننده نام برد.
لازم به ذکر است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از ۵ تا ۹ آذر ماه سالجاری در تهران برگزار می‌شود.

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم خوبی بود.بازی هام خوب بود. در کل ضعفی نداشت
اما برای منی که خیلی فمنیستم رو مخی شده بود. اه به این قانون مضخرفمون که خیلی راحت مرد اجازه داره زحمات چندین ساله ی همسرش رو به باد بده
محمد لهاک و شادی اسدپور این را خواندند
nazanin، زهره مقدم، نیلوفر، یگانه و بامداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آثار منتخب دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران در خانه سینما به نمایش در می‌آید | عکس
» آثار منتخب دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران در خانه سینما به نمایش در می‌آید
... دیدن متن »

 سی و دو فیلم منتخب بخش مستند دهمین جشن مستقل سینمای مستند ایران طی روزهای ٢٨ مهر تا ٤ آبان ماه در قالب یک هفته فیلم در سالن سیف اله داد خانه سینما به نمایش در خواهند آمد.
این هفته فیلم با تلاش انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند و  انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند ایران برگزار می‌شود.
جلسات نمایش فیلم‌ها به همراه نشستی با کارگردانان آثار منتخب برگزار خواهد شد.

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 معرفی اعضای شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره فیلم وارش | عکس
» معرفی اعضای شورای سیاستگذاری نهمین جشنواره فیلم وارش
... دیدن متن »

 اعضای شورای سیاست‌گذاری نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش معرفی و نخستین جلسه این شورا  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی نهمین جشنواره بین المللی فیلم وارش، حجت الله ایوبی دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو، محمود شالویی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران، مهرداد زاهدیان مستند ساز، محمدعلی سجادی کارگردان و فیلمنامه نویس، محمدمهدی طباطبایی‌نژاد مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند وتجربی و جعفر صانعی‌مقدم مدیرعامل هنر و تجربه اعضای شورای سیاستگذاری این رویداد را تشکیل می دهند.
نخستین جلسه این شورا با حضور مهدی قربانپور دبیر جشنواره، و اعضای شورای سیاست‌گذاری برگزار شد و فراخوان این رویداد مورد بررسی قرار گرفت.
قربانپور درباره نخستین جلسه این  شورا، گفت: موضوع «فرهنگ عامه» و گسترش آن بار دیگر به جشنواره فیلم وارش بازگردانده شده و این موضوع باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: جشنواره وارش در استان مازندران برگزار می شود. استانی که در حاشیه دریای خزر قرار دارد و دریای خزر میراث مشترک ۵ کشور ساحلی است. بنابراین باید از این ظرفیت و همسایگی در گسترش جشنواره‌ای با موضوع فرهنگ عامه استفاده کرد.
نهمین جشنواره بین‌المللی وارش پس از وقفه‌ای چهار ساله بهار سال ۹۸ در استان مازندران برگزار می شود.

 

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم کمدی را در هیچ جای دنیا نمی شود با خانواده دید/ چهار سال است جدا شده ام | عکس
سپند امیرسلیمانی در برنامه علی ضیاء:
» فیلم کمدی را در هیچ جای دنیا نمی شود با خانواده دید/ چهار سال است جدا شده ام
... دیدن متن »

سیدعلی ضیاء شب گذشته سه شنبه ۲۴ مهر در شبکه یک میزبان سپند امیرسلیمانی بازیگر سینما و تلویزیون بود.
به گزارش روابط عمومی «فرمول یک»، امیرسلیمانی در ابتدای برنامه گفت: دو سال است سیگار را ترک کرده ام و طی این مدت ۱۰، ۱۲ کیلو به وزنم اضافه شده است.
سینما به بازیگران معمولی هم احتیاج دارد
وی در پاسخ به این سوال ضیاء که منتقدان از تو به عنوان یک بازیگر معمولی برای نقش های معمولی نام می برند، اظهار کرد: بالاخره سینما نقشهای معمولی هم دارد که یک بازیگر معمولی باید بازی کند. همانطور که جامعه به سیاستمدار، رفتگر، دکتر، کارواش و... احتیاج دارد فیلم هم به سوپراستار، سیاهی لشکر و... نیاز دارد.
این بازیگر یادآور شد: من نه حالش را دارم و نه بلدم که سوپراستار باشم. اینکه آن مدلی توی چشم باشم را دوست ندارم. اصلا راستش من سوم راهنمایی بودم و می خواستم به هنرستان موسیقی بروم اما گفتند باید از اول راهنمایی می آمدی و نشد. بعد رفتم برای دانشگاه موسیقی امتحان دادم، بازیگری قبول شدم!
فرزند سعید امیرسلیمانی درباره نقش پدرش در آغاز درخشان کارش در حرفه بازیگری افزود: من برای اولین کارم تست دادم. البته از اول نقشهای خیلی معمولی بازی نکردم!
وی در این باره که آیا دوست داشتی فامیلی ات چیز دیگری باشد، تاکید کرد: گاهی وقتها بله. چون ممکن است اگر کسی از قیافه بابام یا کمند خوشش نیامده باشد به من نقش ندهد.
امیرسلیمانی تصریح کرد: من نه پدر پولداری داشتم و نه خانواده پولداری. من باید کرایه خانه و خرج زندگی می دادم و هیچ کدام از منتقدان قطعا کرایه خانه مرا نمی دادند! خداراشکر من یک سال است صاحبخانه شده ام اما در تهران بخواهی صاف صاف راه بروی هم باید ماهی ۵ میلیون تومان پول داشته باشی.
بازیگر «اخراجی ها» ادامه داد: دهه ۶۰ که پدرم خیلی کار می کرد و توی بورس بود، آنقدر پولی نمی گرفت. حرف زدن خیلی راحت است که من بیایم اینجا بنشینم و نقد کنم. وقتی کرایه خانه ام عقب افتاده بنشینم تا کار خوب پیشنهاد شود؟
وی با بیان اینکه برای کارم زحمت کشیده ام، به بیننده ۴ میلیون نفری فیلم «هزارپا» اشاره و در پاسخ به سوال ضیاء درباره فیلم طنزی که نشود آن را با خانواده دید، گفت: در همه جای دنیا دیدن فیلم کمدی با خانواده آسان نیست  و یکی از بخش های مهم فیلمهای کمدی در همه جای دنیا شوخی های جنسی است. حتی اگر چارلی چاپلین هم نگاه کنی همیشه یک خانمی هست که آقای چاقی می آید و مانع می شود.
امیرسلیمانی در بخش دیگری از سخنانش اذعان کرد: برای همه کسانی که نقد می کنند احترام قائلم اما نقد باید منصفانه باشد. در حرفه ما هر کاری می گیرد، خودی ها بیشتر درباره آن حرف می زنند. آنقدر که اطرافیانم به من گفته اند چرا اخراجی ها را بازی کرده ای مردم در خیابان نگفته اند.
بازیگر «خوب، بد، جلف» ادامه داد: همه ما درد فرهنگسازی داریم. در ایران ۹۰ سال است مردم سینما می روند و آنها حق انتخاب دارند. اینکه بگوییم چه را چطور ببینند نمی شود. یک بار فیلم کمدی ۱۵ میلیارد می فروشد یک بار ۸۰۰ میلیون. مردم هستند که انتخاب می کنند «لاتاری» که فیلم جدی است را پرفروش کنند.
بخش فوتبالی حرفهای او چنین بود: وقتی ما بچه بودیم و استادیوم می رفتیم ته فحششان درباره ادوات و ابزار آشپزخانه بود اما حالا... من پرسپولیسی هستم اما شرمم می آید که در صفحه پرسپولیس به مهدی رحمتی چه می گویند.
امیرسلیمانی همچنین خبری درباره زندگی شخصی اش را برای اولین بار روی آنتن زنده اعلام کرد: برای اولین بار از برنامه تو اعلام می کنم که ۴ سال است جدا شده ام و تنها زندگی می کنم. این اولین بار هم هست که می گویم. نه متاهل بودنم به دردم خورد نه مجرد بودنم. وام که نمی خواهم بگیرم.
وی افزود: من آدم تنهایی هستم. امروز می توانم چلوکباب بخورم اما دیشب نان و پنیر و هندوانه خوردم، چون دوست داشتم.
این بازیگر در این باره که همیشه طوری از خوبی های ازدواج می گوید که انگار خودش جدا نشده، تاکید کرد: هنوز هم از من بپرسی درباره مزیت های ازدواج می گویم و معتقدم همه حتما باید ازدواج کنند. اینکه دو نفر نتوانند زندگی مشترکشان را ادامه دهند و جایی به پایان برسند به این معنی نیست که ازدواج بد است. ما به خاطر اختلاف سلیقه های شدید، تصمیم گرفتیم به سالهایی که با هم بودیم احترام بگذاریم و جدا بشویم.
امیرسلیمانی با بیان اینکه من پذیرفته ام شغلی دارم که در آن شغل ممکن است یکی عاشقم شود و دیگری از من متنفر شود، در پاسخ به اینکه آیا طنز سخیف داریم، اظهار کرد: شاید به خاطر اعتقادات مذهبی و اجتماعی مان یک سری چیزها به نظرمان جذاب و درست نیاید و سخیف به نظر برسد اما به نظرم هیچ چیز در ایران فراتر از آنچه در صنعت فیلمسازی جهان رخ می دهد نیست. طنز فاخر داریم اما طنز سخیف نداریم. من با این اسم گذاری ها مخالفم.
وی در بیان خاطره ای گفت: روزی یکی از همکارانم به من گفت تو چرا با ده نمکی کار کرده ای و اصلا نباید با این کارگردان کار می کردی و... فردا روز کلید خوردن سری دوم یا سوم این کار بود و وقتی سر پروژه رفتم، دیدم اندازه این ال ای دی تاج گلی برای تبریک آغاز کار فرستاده شده که از سوی همان آدم بود!! خیلی از کسانی که ما را نهی می کردند از خدایشان بود نقشی در فیلم داشته باشند.
امیرسلیمانی یادآور شد: پنج فیلم پرفروش ۱۰ سال اخیر را اگر نگاه کنی من در سه فیلم از آنها بازی کرده ام اصلا شما بگو نقش دیوار را داشته ام اما در این کارها بوده ام. هیچ کس نمی تواند جلوی روزی که برای مقدر است را بگیرد.
بازیگر «نهنگ عنبر» درباره مافیا و روابط در سینما گفت: نمی گویم هیچ چیز در سینما ربطی به رابطه ندارد. خود من شاید اگر پسر سعید امیرسلیمانی نبودم آقای داوودی مرا نمی شناخت و اولین تجربه بازیگری ام در کار او نبود.
وی همچنین درباره علاقه اش به موسیقی نیز توضیح داد: من ۶ تا ساز می زنم. شعرهای زیادی گفته ام اما تا به حال به فکر انتشار آنها نیفتاده ام چون شاعر نیستم و آنها دلنوشته بوده اند. اما در زمینه موسیقی تدریس کرده ام و شاگردانم حالا ساز می زنند و حتی خودشان مدرس شده اند. یک قطعه آهنگ هم منتشر کردم که بعضی ها دوست داشتند و بعضی هم دوست نداشتند.
امیرسلیمانی در بخش دیگری از حرفهایش اظهار کرد: مرا نه به خاطر بازی ام انتخاب می کنند نه پدرم نه بفروش بودنم ... امروز تهیه کننده ای به من زنگ زد و گفت به من گفته اند با سپند کار کن چون با این به مشکل برنمی خوری.
این بازیگر در پایان گفت: اگر من حرفی می زنم که کسی دوست ندارد من فقط نظرم را می گویم. من سه سال پیش برنامه ای درباره ترک سیگار دعوت شدم و گفتم نمی توانم در این باره حرف بزنم چون هنوز سیگار می کشم و اگر کسی مرا در خیابان ببیند می گوید این فازش چیست؟!
«فرمول یک» با اجرا و تهیه کنندگی سیدعلی ضیاء شنبه تا چهارشنبه حوالی ساعت ۱۸ از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

 

۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«امیر» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه جشنواره فیلم دنور آمریکا | عکس
» «امیر» نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه جشنواره فیلم دنور آمریکا
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «امیر» به کارگردانی نیما اقلیما و تهیه کنندگی سید ضیا هاشمی به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش مسابقه سینمای معاصر جهان در چهلمین و یکمین دوره از جشنواره فیلم دنور آمریکا حضور دارد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای فیلم «امیر»، این جشنواره بعد از گذشت ٤٠ سال، اکنون به یکی از معتبرترین جشنواره‌های مستقل جهان و از معتبرترین رویداد سینمایی مستقل متحده آمریکا جهان تبدیل شده و ویترینی برای ارائه آثار فیلمسازان صاحب نام جهان است.
این دوره از جشنواره از ٣١ اکتبر تا ١١ نوامبر برابر با ۹ تا ۲۰ آبان ماه در شهر دنور برگزار می‌شود و فیلم «امیر» در کنار فیلم‌های سینمایی منتخب از کشورهایی چون ایتالیا، لهستان، آرژانتین، چین، فرانسه، مجارستان، دانمارک، فرانسه، لبنان، کانادا، سوییس، آلمان، چک، برزیل، انگلیس، آمریکا، روسیه، آفریقا، ویتنام و ترکیه برای جایزه «بهترین فیلم از نگاه مخاطب» به رقابت خواهد پرداخت. 
«امیر» فیلمی در ژانر اجتماعی است و در خلاصه داستان آن آمده: یکی با کار، یکی با پول، یکی با زندگی، یکی هم با سیگار. همه خودشونو می‌کشن. فقط راهاشون فرق می‌کنه.
میلاد کی‌مرام، هادی کاظمی، بهدخت ولیان، مصطفی قدیری، روشنک سه قله‌گی، وحید منافی، مهدی عامل هاشمی، مونا قاسمی، کسری محبوبی، آرتین گلچین و سحر دولتشاهی بازیگران این فیلم هستند.
پخش بین‌المللی فیلم امیر به‌عهده کمپانی الی ایمیج به مدیریت الهه نوبخت است.

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آخرین فیلم نصرت الله وحدت متقاضی حضور در جشنواره سینما حقیقت شد | عکس
» آخرین فیلم نصرت الله وحدت متقاضی حضور در جشنواره سینما حقیقت شد
... دیدن متن »

مستند بلند «خنده در تاریکی» به کارگردانی مژگان خالقی و با حضور نصرت الله وحدت به دبیرخانه دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت ارسال شد.
مستند بلند «خنده در تاریکی» به کارگردانی مژگان خالقی پس از ۵ سال تصویر برداری و پایان مرحله صداگذاری جهت حضور در دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت به دفتر این جشنواره ارسال شد.
در این فیلم هنرمندان بسیاری از جمله نصرت الله وحدت، علی رفیعی، کیومرث پور احمد، پرویز ممنون، هوشنگ حریرچیان، نیکید میرزاییانس و‌ ژاله رجایی حضور دارند و نریشن این فیلم توسط پرویز پورحسینی خوانده شده است.
مستند «خنده در تاریکی» درباره تاریخ تئاتر اصفهان است و پژوهش آن از سال ۹۲ آغاز شد و تصویر برداری‌اش از سال ۹۲ تا ۹۷ به طول انجامید.
سایر عوامل فیلم عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: مژگان خالقی، تصویربردار: امین‌ اسحاقیان، تدوین: شهروز توکل، صداگذار: آرش اسحاقی، مجری طرح: خسرو خالقی، دستیار کارگردان: الهه افخمی و امیرحسین مسعودی، عکاس: امیر سروش زاده، مدیر مالی: نسرین پورمند، تهیه کننده: مژگان خالقی

 

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اعلام عناوین مستندهای راه یافته به جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت/ انتخاب ۶۲ اثر از بیش از ۳۰۰ مستند دریافتی | عکس
» اعلام عناوین مستندهای راه یافته به جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت/ انتخاب ۶۲ اثر از بیش از ۳۰۰ مستند دریافتی
... دیدن متن »

عناوین مستندهای راه یافته به مرحله مسابقه سینمای ایران پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت اعلام شد. این آثار از میان بیش از ۳۰۰ عنوان مستند رسیده به بخش ملی این رویداد سینمایی انتخاب شدند.
به گزارش روابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ اسامی ۶۲ فیلم مستند راه یافته به بخش رقابتی به این ترتیب اعلام شد:
مشدعباس ... بودن، نبودن/ سیدهاشم مرتضویان، شرح یک عکس/ ساتیار امامی، رویای ویتوریو/ مجتبی لطفی کرامتی، بومرنگ/ محسن نقی زاده، نار و انار/ حیدر بنی حمزه، صدای سکوت/ پناه برخدا رضایی، زینب/ محمد مهدی بهرامی نژاد، مرز مه آلود/ آتبین حسینی، زخم تازه/ سید محمد علی صدری نیا، فرزند ایران/ عارف جعفری چگنی،  نبرد پالمیرا/ ساسان فلاح فر، آخرین فصل زندگی/ ساسان فلاح فر، یاران غار/ محمد فرج صالحی،  نیمه شب ۲۴ آوریل/ جواد موگویی، پرونده ۱۲۲۰/ محمد جواد رجب بیگی، رویای مرجان/ حمید مشایخی و محسن اسلام زاده، ابراهیم/ حسین احمدی، مردمان، نیمه جان/ روح الله قاسمی،گیسوان حلب/ میثم صبوحی، ادوارد/ محمدباقرشاهین، مظنه/ سیدرضا حسینی، چشم به راه/ مجتبی احسانی و علی محمد خانیکی، پسرم/ محمدمهدی خالقی، رویای روهینگیا/ محمد مهدی خالقی، بابایی/ مظفر حسینخانی هزاوه ، مشق پدر/ مرتضی بالیده، صلیب‌های شکسته/ مهدی لارویی، سیدشجاع/ سیدحسن یوسفی، معمای C130/ سید مهدی دزفولی، چریک پیر/ سید مسعود امامی، پرواز هدهد/ مصطفی رزاق کریمی، حرمان/ حمید عبدالله زاده، چراغ خاموش/ حمید عبدالله زاده، مردی با سلاح کلمات/ حسین احمدی، نجات/ امیرحسین نوروزی، خوره/ محمدرضا امامقلی، آقای نخست وزیر/ محمدرضا امامقلی، ابوذرها نمی‌میرند/ ناصر نادری، راز حلب/ ناصر نادری، قله‌های برفی/ ناصر نادری، قاتل خاموش / روح الله رضایی، جورچین / محمد دیندار، باتیمان گون/ محمد زارع، خانه/ مجید کلهر، آخرین پرواز/ محسن قیصری، بازگشت/ عبدالستار کاکایی، در جستجوی وطن شرقی/ علیرضا خوشنویس، همشهری جنگ/ احمد زایری، پیرمرد و خواننده/ امیر اصانلو، با صبر زندگی/ وحید فراهانی، حرام می‌خوریم؟!.../‌هادی محمدی نسب، دوزخ/ برهان احمدی، لوتوس/ محمدرضا وطن دوست، مردان زندگی/ یحیی رضایی، ثانیه‌های انتظار/ مصطفی اشراق، زنانی با گوشواره‌های باروتی/ رضا فرهمند، آقای معاون/ حسن وزیرزاده، بیتنا/ مصطفی اشراق کویرس /  سعید صادقی، داستان یمن/  محمدعلی شعبانی، بانو قدس ایران/ مصطفی رزاق کریمی، ترور سرچشمه/ محمد حسین مهدویان.
گفتنی است تمام فیلم‌های راه یافته در بخش رقابتی بخش مستند جشنواره مورد ارزیابی هیأت داوران قرار خواهند گرفت اما اکران همه فیلم‌های راه یافته در دستور کار ستاد برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت قرار ندارد و تعداد محدودی از این آثار به انتخاب ستاد جشنواره اکران خواهد شد.
این آثار توسط هیاتی متشکل از مصطفی دالایی، مهدی نقویان، بهروز نورانی پور، محمد صدری و زهره یزدان پناه قره تپه انتخاب شدند.
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت همزمان با هفته بسیج از ۵ تا ۹ آذر ماه به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار خواهد شد.

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کانون کارگردانان سینماى ایران تحریم فیلم هاى سینمایى توسط حوزه هنرى را محکوم کرد. | عکس
» کانون کارگردانان سینماى ایران تحریم فیلم هاى سینمایى توسط حوزه هنرى را محکوم کرد.
... دیدن متن »

در پى تحریم فیلم سینمایى "عرق سرد" توسط حوزه هنرى و عدم اختصاص سالن به این فیلم، کانون کارگردانان سینماى ایران با انتشار متنى رفتار حوزه هنرى را محکوم و خواستار احترام حوزه هنرى به پروانه نمایش فیلم ها شد. متن نامه کانون کارگردانان به شرح زیر است:
توقیف خودسرانه فیلم "عرق سرد" در سالن هاى تحت پوشش حوزه هنری بار دیگر نشان دهنده عدم تمکین این نهاد به قانون و بى احترامى به پروانه نمایش صادر شده از سوى سازمان سینمایى است.
متاسفانه حوزه هنرى این فیلم را از نمایش در سالن هایش در سراسر کشور محروم کرده است.
ممنوعیت بلاموضوع و غیرقانونى نمایش برخی از فیلم هاى اجتماعى در تعدادی از سالن های سینما، که به عنوان بخشی از بیت المال در اختیار ارگان ها و نهاد مختلف قرار دارد ، تضییع حقوق سازندگان و مالکان فیلم و مخاطبان سینما است.
از سوى دیگر شاهد هستیم که حوزه هنرى پا را از قانون فراتر گذاشته و اقدام به تشکیل شوراى پروانه نمایش موازى براى سانسور مجدد آثار هنرمندان بعد از پروانه نمایش ارشاد کرده است، به طورى که نسخه هاى نمایش برخى فیلم هادر سالن هاى تحت پوشش حوزه هنرى با سایر سینماها تفاوت دارد.
کانون کارگردانان سینماى ایران بارها و بارها به شکل های مختلف بر این مسئله تاکید کرده که هیچ نهاد و یا فرد دولتی و غیر دولتی مجاز نیست که در مسیر نمایش عمومی فیلم هایى که مجوز رسمی و قانونی نمایش در کلیه سینماهای کشور را دارند ، مانعی ایجاد کند و هرگونه رفتار غیرقانونى خودسرانه را شدیدا محکوم مى کند و امیدوار است بااقدام ضروری و به موقع این نهاد از ضرر و زیان بیشتر این فیلم ها جلوگیری کند.

 

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمدحسین لطیفی:  جشنواره‌های کن و برلین توسط صهیونیست‌ها مدیریت می‌شود | عکس
در آستانه برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛
» محمدحسین لطیفی: جشنواره‌های کن و برلین توسط صهیونیست‌ها مدیریت می‌شود
... دیدن متن »

 «روایت نو» اقدامی خوب برای پرورش استعدادهای سینمایی
سینمای ایران با سرمایه گذاری در ساخت فیلم‌های ارزشی و ایجاد بسترهای مناسب برای برگزاری جشنواره‌های فیلم در دیگر کشورها ، به پیشرفت می‌رسد در حالی که مسئولان فرهنگی به این مسئله توجهی ندارند.
محمد حسین لطیفی، کارگردان و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون، در گفت و گو با روابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت گفت: استفاده از واژه مقاومت در نامگذاری این جشنواره فیلم، بار مسئولیت سنگینی را بر دوش جامعه سینمای ایران می‌اندازد چرا که معتقدم مقاومت واژه زیبا و پرمعنایی است که در شرایط حمله و فشار، کاربردی عملی پیدا می‌کند. این در حالی است که ملت ما مقاومتی ٨ ساله را در جنگ تحمیلی تجربه کرده‌اند تا آرامش و امنیت امروز کشور تأمین شود.
وی افزود: حفظ آرامش و ارتقای روحیه صلح طلبی علاوه بر عرصه‌های سیاسی، به مرزهای فرهنگی یک کشور وابسته است و باید برای حفظ امنیت فرهنگ یک کشور همانند فعالیت‌های امنیتی، هزینه شود. در شرایطی که فیلمسازی در حوزه دفاع مقدس و مقاومت، از سخت‌ترین و پر هزینه‌ترین فعالیت‌ها محسوب می شود، کمبود بودجه و عدم حمایت از فیلمسازان این بخش، تولیدات ارزشی را با مشکل روبرو کرده است.
این کارگردان سینما و تلویزیون جایگاه سینمای ایران در تولید فیلم دفاع مقدس و مقاومتی را ضعیف معرفی کرد و اظهار داشت: یک اثر ارزشی نیاز به درام و داستانی جذاب دارد که متأسفانه عدم توجه به این اصل و ضعف در روایت آثار ساخته شده، تولید فیلم مقاومتی در کشور را کاهش، و سطح پیشرفت سینمای دفاع مقدس را از ١٠٠ درصد به ٤درصد رسانده است.
وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر حضور فیلم‌های مقاومت در جشنواره‌های فیلم سایر کشورها، علت عدم موفقیت در اکران فیلم‌های مقاومت ایران در جشنواره‌های بین‌المللی خارجی را عدم حمایت مالی از تولید و اکران آثار دفاع مقدس در خارج از مرزها دانست و خاطر نشان کرد: جشنواره‌های بین‌المللی فیلم نظیر کن و برلین توسط صهیونیست‌ها مدیریت می‌شوند، بنابراین مسیر برای حضور آثار ایرانی در این جشنواره‌ها تقریبا غیرممکن است. با این وجود حضور فیلم‌های مقاومتی در سطح سینمای کشورهای دیگر دور از ذهن نیست و همت مسئولان سینمای ایران برای سرمایه‌گذاری در سایر کشورها را می‌طلبد.
لطیفی ادامه داد: سینمای ایران به سرمایه گذاری در زمینه ایجاد جشنواره فیلم در کشورهای دیگر نیاز دارد تا آثار ارزشی تولید شده و در قبال آن فرهنگ مقاومت با قدرت بیشتری به جهان معرفی شود. 
عدم بهره مندی از نویسندگان حرفه ای خارجی نیز یکی دیگر از ضعف‌های سینمای ایران است ، چرا که در درام فیلم نامه‌ها دچار مشکلی جدی هستیم و با وجود افراد با تجربه در دیگر زمینه‌های فیلمسازی، به ساختار اثر ضربه وارد می‌شود.
وی علت گرایش و تمایل نسل جدید کشور به فیلم‌های هالیوودی و غربی را توجه به روحیه تنوع طلبی جوانان دانست و اذعان داشت: تکرار درام و محدودیت در سوژه فیلم‌های دفاع مقدس جذابیت فیلم را کاهش می‌دهد در حالیکه آثار غربی با توجه به روحیه تنوع طلبی مخاطب و استفاده از سوژه‌های متفاوت جهان، سهم بالایی از مخاطب را به خود اختصاص داده است. بنابراین در انتخاب قصه یک فیلم نامه باید تفکر خشک و یکنواخت را کنار گذاشته و با آگاهی بخشی ذهنیت نسل جدید را نسبت به حقیقت مقاومت پرورش داد.
لطیفی اختصاص بخش «روایت نو» به فیلم اولی‌ها را اقدامی خوب در پرورش افراد باتجربه دانست و تأکید کرد: ایجاد فضای بروز استعدادها و توانایی‌های افراد نوپا در عرصه فیلمسازی، بررسی و آگاهی از ضعف‌های موجود در فیلمسازی را به دنبال خواهد داشت اما این اقدام برای تربیت افراد ماهر کافی نیست و باید از علم اساتید و افراد باتجربه سینما برای رفع ضعف فیلمسازان آینده کمک گرفته شود.
گفتنی است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری سازمان‌ها و مراکز مختلف فرهنگی و اجتماعی کشور به دبیری محمد خزاعی از ۵ تا ۹ آذر ماه سالجاری در تهران برگزار می‌شود.

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«روزهای نارنجی» در جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان | عکس
» «روزهای نارنجی» در جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی در بخش مسابقه شانزدهمین دوره جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان به نمایش در خواهد آمد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای فیلم «روزهای نارنجی»، جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان از تاریخ بیست تا بیست و هشت اکتبر (۲۸ مهر تا ۶ آبان) در شهر تورن لهستان برگزار می شود.
فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» که پیش از این در جشنواره‌های بین‌المللی دیگری از جمله تورنتو و کالگاری در کانادا و زوریخ نیز روی پرده رفته است، هجدهم تا سی و یکم اکتبر (۲۶ مهر تا ۹ آبان) نیز در بخش مسابقه اصلی چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولو در کشور برزیل به نمایش درخواهد آمد.
«روزهای نارنجی» اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی، درباره آبان، زنی ۴۵ ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.
هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.
تهیه کننده این فیلم علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح شهنام شهباززاده و عرضه و پخش بین‌المللی فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مهلت ارسال آثار به جشن کتاب سال سینمای ایران تمدید شد   | عکس
» مهلت ارسال آثار به جشن کتاب سال سینمای ایران تمدید شد
... دیدن متن »

 کلیه ناشران، نویسندگان، مترجمان و صاحبان آثار مکتوب سینمایی تا پایان آبان ماه می توانند آثار خود را به هشتمین دوره جشن کتاب سال سینمای ایران ارسال نمایند.
روابط عمومی خانه سینما اعلام کرد ؛ خانه سینما ، به منظور ارج نهادن به تلاش های نویسندگان و مترجمان حوزه ی ادبیات سینمای ایران که سهمی شایسته در رشد و ارتقای سینمای کشور دارند و نیز، برای کمک به جریان سازی درزمینه ی تالیف، ترجمه و نشر ، هشتمین دوره ی جشن کتاب سینمای ایران را برگزار می کند.
ضوابط:
- تمام کتاب های سینمایی که از مهر  ماه  ۹۶ تا پایان شهریور ماه ۹۷ برای نخستین بار چاپ و توزیع شده باشد.
- کتاب هایی که به دبیرخانه ی جشن ارائه می شوند باید دارای شابک باشد.
- هر ناشر ، مولف و یا مترجم می تواند با تکمیل فرم شرکت و ارسال ۸ نسخه از کتاب های خود به دبیرخانه جشن ( مستقر در کتابخانه خانه سینما ) در این رویداد شرکت کند.
هیئت داوری:
- یک گروه۷ نفره  متشکل از نویسندگان، مولفان و مدرسان سینمایی، مجموعه آثار را ارزیابی و داوری می کنند و جوایز زیر را اهدا می نمایند:
- هدهد زرین ، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به بهترین تالیف
-هدهد زرین ، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به بهترین ترجمه
-هدهد زرین، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به بهترین ناشر 
- هیات داوران همچنین می تواند در صورت صلاحدید ،جایزه ای را ( شامل هدهد زرین و هدیه نقدی ) به انتخاب ویژه خود اختصاص دهد .
نکوداشت:
 دبیر جشن  کتاب سال سینمای ایران ؛ جایزه ای با نام  «دستاورد ادبیات  سینمایی » به یکی از دست اندرکاران این حوزه به پاس یک عمر فعالیت اهدا خواهد کرد
گاه شمار جایزه:
- ۳۰ آبان ماه  نود و هفت، آخرین مهلت تکمیل نمون برگ  شرکت و ارسال5نسخه از کتاب به دبیرخانه
- اول  بهمن نود و هفت، اعلام نامزدهای جشن کتاب سال سینمای ایران
- اول اسفند نود و هفت، برگزاری آیین جشن کتاب سال سینمای ایران واعلام برندگان و اعطای جوایز 

۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حضور ۸۷ کارگردان زن و رقابت جدی دهه شصتی‌ها | عکس
چشم‌انداز آماری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش ملی
» حضور ۸۷ کارگردان زن و رقابت جدی دهه شصتی‌ها
... دیدن متن »

دبیرخانه پانزدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، میزبان آثار ۸۷ کارگردان زن جوان در بخش ملی است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت؛ ناصر درخشان ضمن اشاره به روند رشد فیلمسازان زن در این دوره، از آمار بالای متقاضیان دهه شصتی در جشنواره خبر داد و گفت: در مجموع، ۱۶۵۰ اثر برای دبیرخانه جشنواره پانزدهم ارسال شده است که از این تعداد ۷۴۴ اثر متعلق به فیلمسازان داخلی بوده است.
مدیر ارزشیابی و دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با بیان اینکه در این میان آنچه بسیار اهمیت دارد حضور پررنگ فیلمسازان بخش خصوصی است که در رابطه با مضامین انقلابی نسبت به گذشته فعالیت‌های بیشتری در تولید داشتند، یادآور شد: بخش دولتی ۵۳۳ اثر و بخش خصوصی ۲۱۱ اثر برای جشنواره ارسال کرده‌اند.
به گفته وی، ۶۵۷ فیلمساز مرد و ۸۷ کارگردان زن در این دوره آثارشان را برای جشنواره ارسال کرده اند که ۴۷۳ اثر آن از تهران و ۲۷۱ اثر نیز، از  شهرستان‌ها و استان‌های مختلف کشور بوده است. 
درخشان؛ با اشاره به گروه‌های سنی متقاضی در این دوره جشنواره خاطرنشان ساخت: در گروه‌های سنی بین دهه‌های ۴۰ تا ۵۰؛ مجموعا،  ۱۰۵ اثر به دست ما رسیده، همچنین، ۱۰۳ اثر از متولدین دهه ۵۰ تا ۶۰ بوده است؛ متولدین بین دهه ۶۰ تا ۷۰ یعنی دهه شصتی‌ها نیز ۳۷۵ اثر برای ما ارسال کرده‌اند. از بین متولدین ۷۱ تا ۷۵ نیز، ۹۱ اثر به دست ما رسیده که در این میان بچه‌های انقلاب و جنگ یعنی متولدین ۶۱ تا ۷۰ بیشترترین آمار ارسالی را داشته‌اند.
وی، به تنوع مضامین و موضوعات در آثار دریافتی پرداخت و افزود: آثار دریافتی این دوره جشنواره متنوع هستند و با مضامین و موضوعات گوناگون فیلم برای دبیرخانه ارسال شده است.
مدیر ارزشیابی و دبیرخانه جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت ادامه داد: موضوعاتی چون: دفاع مقدس، انقلاب اسلامی، ایثارگران و جانبازان، شهدا، خانواده‌های شهیدان، داعش، حجاب، اقتصاد مقاومتی، خانواده، مدافعان حرم، سوریه، یمن، فتنه، منافقین، شبکه‌های ماهواره ای و اجتماعی و ... برخی از مضامین این دوره جشنواره را تشکیل می‌دهند.
لازم به ذکر است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از ۵ تا ۹9 آذر ماه سالجاری در تهران برگزار می‌شود.

۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حجت قاسم‌زاده اصل رئیس انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینما شد | عکس
» حجت قاسم‌زاده اصل رئیس انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینما شد
... دیدن متن »

در جلسه شورای مرکزی انجمن صنفی فیلم‌نامه‌نویسان سینما که روز یکشنبه ۲۲ مهرماه سال ۹۷ در محل ساختمان شماره ۲ خانه سینما تشکیل شد ضمن قبول استعفای آقای سعید عقیقی، آقای حجت قاسم‌زاده اصل به‌ عنوان رئیس شورای مرکزی، آقای جلال‌الدین دری به عنوان نایب‌رئیس شورای مرکزی و آقای عبدالرضا منجزی به عنوان سخنگو و دبیر به اتفاق آرا انتخاب شدند.
علت استعفای سعید عقیقی، نارضایتی اعضای شورای مرکزی از عملکرد وی در اجرای مصوبات شورا عنوان شده است.

 

۴ روز پیش، پنجشنبه
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«گرگ بازی» روی پرده سینما | عکس
» «گرگ بازی» روی پرده سینما
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «گرگ بازی» به کارگردانی عباس نظام‌دوست و تهیه‌کنندگی محمدعلی نجفی از دوم آبان‌ماه روی پرده سینماها می‌رود.
به گزارش روابط عمومی موسسه سیمای مهر، «گرگ بازی» داستانی متفاوت، پرکشش و رازآلود از چند رفیق قدیمی است که شبی در خانه موروثی یک دوست جمع می‌شوند و با ورود مهمانان تازه وارد، ماجراهای عجیبی رخ می‌دهد.
علی مصفا، هانیه توسلی، نگار جواهریان، سهیلا گلستانی، سعید چنگیزیان، مهسا علافر، فهیمه اَمَن‌زاده، احسان گودرزی، حمید پورآذری، امیرحسین قدسی، ژرژ پطرسی، منوچهر زنده‌دل، محمدرضا مالکی، سوده سعدایی و قاسم فرمانبردار بازیگران «گرگ بازی» هستند.
پخش این فیلم برعهده موسسه سیمای مهر است که از دوم آبان‌ماه در سرگروه استقلال اکران خود را آغاز می‌کند

 

۴ روز پیش، پنجشنبه
مجتبی مهدی زاده این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حضور بی‌سابقه کشورهای مختلف در جشنواره بین‌المللی مقاومت/ ریخت شناسی موضوعی فیلم‌های بخش بین‌الملل | عکس
احسان کاوه تشریح کرد:
» حضور بی‌سابقه کشورهای مختلف در جشنواره بین‌المللی مقاومت/ ریخت شناسی موضوعی فیلم‌های بخش بین‌الملل
... دیدن متن »

حضور بیش از ۷۰ کشور در پانزدهمین دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت نسبت به دوره‌های گذشته بی‌سابقه بوده است.
احسان کاوه، عضو شورای اجرایی بخش بین‌الملل جشنواره در گفت و گو با روابط عمومی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در خصوص چشم انداز جشنواره در جهان گفت: جشنواره مقاومت نماد آزادی و استقلال رسانه‌ای کشور ما است و در شرایطی که امروزه شاهراه اصلی توجه به سمت قدرتمداران جهان است، افراد آزاد اندیش معدودی در جهان پیدا می‌شوند که قصد دارند جریان مخالف این قدرت‌ها را با ندای عدالت خواهی و ظلم ستیزی ایجاد کنند.
وی در خصوص وضعیت کیفیت و محتوای آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عمده‌ ابزار و تجهیزات در اختیار صاحبان قدرت است، ما انتظار دریافت آثاری با کیفیت فنی خیلی بالا را نداشته‌ایم. اما در این دوره آثار مستند بسیار خوبی به دبیرخانه بین‌الملل ارسال شد که در انتخاب آنها دچار ‌مشکل بوده ایم. آثاری که نه تنها در محتوا در مسیر گفتمان مورد نظر جشنواره قرار دارند بلکه از بُعد کیفیت هنری و فنی نیز کارهای ارزشمندی به شمار می‌آیند.
وی در ادامه اذعان داشت: آثار ارزشمندی به بخش داستانی جشنواره ارسال شده است که به موضوع پدیده‌های شومی مانند داعش و یا رژیم کودک کش و ظالم صهیونیستی و سعودی پرداخته و با تاکید بر نقش ظلم و تفاوت آن با اسلام ناب محمدی، سعی در بالا بردن سطح آگاهی جامعه بین‌الملل دارد. 
عضو شورای اجرایی بخش بین‌الملل جشنواره، مضامین فیلم‌های دریافتی در بخش بین‌الملل جشنواره را متنوع خواند و اذعان داشت: امسال در بخش بین‌الملل در همه زمینه‌هایی که در آن انسانیت مورد تعدی قرار گرفته آثار خوبی دریافت کرده‌ایم و موضوعاتی چون «ظلم به بومیان و سرخ‌پوستان آمریکایی» و «توجه به مقاومت» که فلسطین مظلوم را شامل می‌شود. در این میان آثاری نیز یافت می‌شود که با شجاعت دوربین خود را به «یمن» برده‌ و تا «وضعیت مردم ستم‌دیده‌ی افغانستان» را به تصویر بکشند.
وی ادامه داد: برخی از آثار با دقت به موشکافی سوریه و مردم جنگ‌زده پرداخته و مقاومت آنها را به نمایش می‌گذارند تا «مقاومت ایزدی‌ها، کردها، شیعیان و اهل تسنن عراقی» که با اتحاد کامل توانستند در برابر داعش بایستند را به نحوی تاثیرگذار نشان دهد. در این میان آثار بسیار خوبی در زمینه نقد به سیاست‌های داخلی و خارجی ایالات متحده نیز وجود دارد. گفتنی است در قالب مستند کوتاه و بلند و  داستانی شاهد بهره‌مندی از مضامین ذکر شده و تنوع آثار بوده ایم.
کاوه حضور کشورهای مختلف در پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت را بی‌سابقه دانست و افزود:  امسال شاهد ارسال آثار از بیش از ۷۰ کشور بوده‌ایم که این حضور نسبت به دوره‌های گذشته جشنواره بی‌سابقه بوده است.
وی با اشاره به جایگاه سینما در کشورهای دیگر و تاکید بر استفاده کاربردی از صنعت سینما برای خواب کردن حس حق‌طلبی مخاطبان و القای مضامینی چون اسلام‌هراسی، ایران‌هراسی و … اظهار داشت: سینما یک صنعت پرهزینه است به همین دلیل در اختیار صاحبان صاحب قدرت و ثروت قرار گرفته است. بنابراین موضوعاتی نظیر اسلام هراسی در این صنعت به شدت مورد توجه قرار می‌گیرد. این در حالی است که تفکر آزادی‌خواه و حق‌طلب شیعی در کشور ما بنیان خلق آثار قرار گرفته و بر نگاه عالمانه‌ی حضرت امام خمینی (ره) به هنرتاکید می شود.
عضو شورای اجرایی بخش بین‌الملل جشنواره ادامه داد: ایران چشم امید مستضعفین و ستم‌دیدگان جهان است تا ندای مظلومان را به گوش جهانیان رساند بنابراین سینمای کشورمان باید مهد سینمای مقاومت و آزاد اندیش و عدالتخواه باشد این در حالی است که در وضعیت فعلی برای رسیدن به این آرمان‌ها جای کار بسیاری داریم و باید آثار با کیفیت بیشتری تولید شده و شرایط برای جمع آوری، نمایش و رسانه‌ای شدن آنها در جشنواره مقاومت فراهم شود.
وی توجه به فرمایشات امام راحل و رعایت آن در تولیدات سینمایی را مبنای انتخاب موضوع آثار معرفی کرد و تاکید کرد: تعهد و پایبندی آثار به سبک هنر اسلامی و رعایت اصل شرعیت در خلق فیلم‌های مستند و داستانی درجه یک باید رعایت شود و در این راستا میزبان نگاه‌ها و آثاری با این مضمون در سراسر جهان باشیم. ایران چهل سال چشم امید مظلومان تاریخ است و وظیفه خود می‌داند صدای انسانیت را در جهان بلند کرده و علیه ظلم به پا خیزد. از این رو انتظار می‌رود جشنواره بین‌المللی به این اصل توجه بیشتری داشته باشد و امیدواریم با ایجاد دبیرخانه‌ دائمی و تخصیص حمایت‌های واقع‌بینانه، پرچم این رویداد سینمایی کشور که نشان‌دهنده‌ی تعهد هنری سینمای ایران است همواره و با قدرت در اهتزاز بماند.
لازم به ذکر است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از ۵ تا ۹ آذر ماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود. 

۴ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نادر ما فقط داریم اداى زندگى رو درمیاریم...
این چیزى بود که بخاطرش شروع کردیم؟
نادر ما دنیامونو عوض نکردیم ، خودمون عوض شدیم ، من عوض شدم
من دیگه نمیتونم رو پاهام وایستم
دیگه به هیچى اعتماد ندارم
نادر، من دارم فرو میرم...........
رویا ، بحث ١٤ سال زندگیه بیا ده سال اخرشو بذاریم کنار ، صد در صد من مقصر بودم ، ولى....
من تو این چند وقت...چند وقت اخیر ، خیلى بیشتر قدرتو دونستم.
محمد لهاک، رضا غیوری و امیر این را خواندند
زهره مقدم و مهدی حسین مردی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
این فیلم عالی بود
قرار نیست وقتی واقعیتهای جامعه و تلخی هاشو ببینیم حالمون خوب بشه چون این فیلم قصدش نشاندن این دردهای جامعه بود به آقای سیدی به خاطر این فیلم عالی تبریک می گویم ....
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
http://www.etemaad.ir/fa/main/detail/111662/%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%B4%D9%90-%DA%AF%D9%84%D9%87%E2%80%8C-%D8%A8%D8%B1-%DA%86%D9%88%D9%BE%D8%A7%D9%86
نقد صالح تسبیحی از این نظر که به نقاط قوت وضعف فیلم در کنار هم اشاره کرده است به نظرم خواندنیست
"اثر هنری یکی از مشخصه‌هایش «اصیل بودن» (اورژینال بودن) هم هست.."
۵ روز پیش، چهارشنبه
فیلم دوست داشتنی من نبود
به نظرم اون تازگی این قشر برای مردم از بین که بره و بخوان برن تو لایه های عمیق تر فیلم میفهمن چقدر دستش خالی بوده. شخصیت پردازی ای وجود نداشته. جنس سیدی جنس فیلم سیزده هه. از همون طبقه است و برای همین اون فیلم یه فیلم موندگار شده. ... دیدن ادامه » این یکی بیشتر ترقه بازیه. زود فراموش میشه.
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ابتدای فیلم "مانی بال" اینگونه نوشته بود:

نمیتوان باور کرد چقدر انسان با بازی زندگی خود ناآشناست و از آن ناآگاه است.
بابک و محمد لهاک این را خواندند
نیلوفر، رضا غیوری و زهره مقدم این را دوست دارند
چقدر عمر بیگ میگ کوتاه بود .. نیومده رفت
۵ روز پیش، چهارشنبه
شرق بهشت:
شرق بهشت برای ما انسانها مهم است. هویت زمینیِ ماست. آنجا سیب را گاز زدیم.گناه را خلق کردیم.عصیان کردیم و ... تبعید شدیم.

اسمها به نظرم دنیای خودشون رو دارن. گاهی حتی اینکه دنیام چه جوری داره پیش میره ... چه جوری عوض میشه ....برای من حداقل اینجوره.... ... دیدن ادامه » خوک بزرگِ کثیف حالا وقتِ تبعید و مجازات و تاوانش بود رفیق
۵ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید