تیوال سینما
S3 : 11:15:07
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
یاسمن
درباره فیلم مارموز i
موضوع به نسبت بکر و بازی عالی آقای بهداد از نقاط قوت فیلم بود. شخصیت پردازیها خیلی خوب و شوخی ها هم به جا بود. هرچند شوخی ها جوری نبودن که بخواین از خنده ریسه برید. اما به عنوان یه طنز سیاسی- اجتماعی تا حد زیادی قابل قبول بود. در برخی لحظات ریتم فیلم کند می شد که آزاردهنده بود.
این رو هم اضافه کنم که اگه با توقع دیدن فیلمی با دوز طنز و جذابیت مارمولک به سینما میرید ناامید می شین. هرچند به عنوان فیلمی مستقل و اولین اثر سینمایی آقای سیارسریع فیلمی هست که ارزش دیدن رو داره و از متوسط بالاتر هست.

پ.ن. من هیچوقت با بازی آقای بهداد ارتباط برقرار نمی کردم اما بازی متفاوتشون تو این فیلم کاملاً نظرم رو نسبت بهشون عوض کرد. :)
مارال عظیمی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دارا پرواس
درباره فیلم مارموز i
فکر می‌کنم زمانش رسیده که بپذیرم قرار نیست آقای تبریزی فیلمی حتی نزدیک به مارمولک بسازه. احساس می‌کنم سه روز تو سالن بودم، فیلم کند، بی محتوا، بدون فیلم‌نامه‌ی درست و حسابی، شوخی‌های تکراری لوس توییتری، حامد بهداد همیشگی، آزاده صمدی تکراری ساعت پنج عصر. حتی لبخند به لبم نیومد، شاید تا قبل سال ۹۰ یک چنین معجونی، در حد یک آیتم ده دقیقه‌ای بتونه برای مدتی سرگرم‌کننده باشه، ولی واقعاً خیلی دیره برای این فیلم اینقدر ضعیف.
امکان مینا و طعم شیرین خیال و همیشه پای یک زن در میان است و ... شاهدی بر این مدعاست
۳۸ دقیقه پیش
از بین فیلم‌هایی که اشاره کردید من امکان مینا و همیشه پای یک زن در میان است رو دیدم و طبقه‌ی حساس، متاسفانه هیچ‌کدومشون نظرم رو جلب نکرد. سرخورده شدم حقیقت امر، توقعم خیلی بالاتر از این صحبت‌ها بود.
۳۲ دقیقه پیش
وقتی استاد مهرجویی با ساختن نارنجی پوش و چه خوب که برگشتی تمام شدند دیگه از بقیه نمیشه توقع چندانی داشت.
۴ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
وجود اجتماع انسانی به خودی خود محمول زایش تراژدی و فاجعه است. فیلم گلدن تایم شامل دوازده اپیزود با نام دوازده فصل سال می باشد که همگی به نوعی در خودروهای مختلف اتفاق می افتند، گویی حضور خودرو در این فیلم به عنوان نماد تکنولوژی محل تلاقی انسانهاست با یکدیگر، محل تلاقی یا تصادم. در برخی از اپیزودها استفاده از زبان طنز فیلم را جذاب تر و عامه پسندتر کرده اما به هر حال تمام بخش های فیلم در بستر نوعی تراژدی انسانی اتفاق می افتد، تراژدی که محصول حضور انبوه آدمهاست.
اگر از برخی ایرادات فیلم نامه ای و سکون بیش از اندازه دوربین در اپیزودهای مختلف صرفه نظر کنیم در مجموع فیلم گلدن تایم فیلم خوش ساخت و دوست داشتنی می تواند باشد که دیدن آن را به تمام علاقه مندان سینمای غیر گیشه توصیه می کنم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار عصبانی ام از اون ناعزیزان و نامحترمانی که با وارد شدن بدون نوبت حق ماهایی که نیمساعت در راه پله در انتظار بودیم رو زیر پا گذاشتند. جشنواره ها در چارسو از نظر فنی و انظباطی کمبودی نداره ولی متاسفانه خود ما مردم همچنان موجبات بی نظمی هستیم و هستیم و ...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره چهارم هفتم | عکس
» روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره چهارم هفتم

شماره هفتم ‎‭‭‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با  دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

گفتگو با هنرمندان: الهام معروفی، مهدی نورمحدی، محسن کولیوندی

درباره فیلم های: ۳۳۰ سی‌سی خاطره، آواز جغد کوچک، چی دا

گفتگو کننده: مهشاد حجتی 

۱۴ ساعت پیش
زهره مقدم و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره چهارم ششم | عکس
» روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره چهارم ششم

شماره ششم ‎‭‭‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با  دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

گفتگو با هنرمندان: سعید کشاورز، محمد عسگرخواه، رضا غلامی مطلق، محمدرضا وطن دوست، منوچهر مشیری

درباره فیلم های: زیر حکم، خالو اسداله، قارشلق، لِسِک، شناسای سخن

گفتگو کننده: مهشاد حجتی 

۱۵ ساعت پیش
زهره مقدم و آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیلوفر
درباره فیلم مارموز i
من هیچ وقت طرفدار بازی بهداد نبودم،اما آقا چه بازی ای..بی اغراق بهترین و کاملترین بازی بهداد رو در این فیلم دیدم..واقعا نمیتونم فرد دیگری رو جای اون در این نقش تصور کنم..همه چی اندازه..
خود فیلم هم خیلی باحال بود..شوخی ها خوب و شیرین،بازیها خوب ،کارگردانی خوب..کلا تو فیلمهای این مدلی ( طعنه زدن های سیاسی و اینا) تبریزی یه سر و گردن از باقی کارگردانها بالاتره..
موسیقی بمرانی هم خیلی تو کار نشسته بود به نظرم.. خیلی بهش میومد..
کلا دوسش داشتم..
من گول نمیخورم :))
شوخی- خوشحالم لذت بردی
۱۹ ساعت پیش
آقای یزدانی :)) جسارت نباشه من کامنتم برای آقای بولو بود که تشابه اسمی شما و کم دقتی من باعث این اشتباه شد.
بله! بنیاد خانواده ها خسته س :)
۵۳ دقیقه پیش
مارال‌جان، تگزاس رو رفتیم. انتظاری ازش نداشتم که بخواد تو ذوقم بخوره. اما اوضاع و احوال دو همراهم شبیه تو بوده احتمالا. [تریپ فرار مهدوی‌کیا :)) ]
خب، این نصف صداقتم. اگه بخوام نصف دیگه‌شو هم رو کنم باید بگم مارموز رو قبلا تو اون جشنواره کذایی دیدم و مشکل ... دیدن ادامه » کم نداره ولی با دانش‌جان موافقم. اگه دوستان پیگیر سینمای وطنی فرقی بین مارموز و تگزاس نذارن دیگه فاتحه کمدی خونده‌اس.


یه روز مرحوم صابری تصمیم گرفت گل‌آقا رو ببنده چون به خوبی دریافته بود که طنزی که توش ارائه می‌کنن [یا مجبورن تو اون تراز ارائه کنن] دیگه کاملا از طنزی که بین مردم و مخصوصا اینترنت -که تازه‌نفس داشت جولان می‌داد- عقب‌تره.... خیلی عقب‌تره. دیگه کمتر کسی رو می‌خندوند. چیزهای بهتر بیرون مجله بودند که راهی به صفحاتش نداشتند.
مشکل اصلی مارموز هم همینه. عقب‌تر از ذائقه به‌روز مخاطبه، حتی همون اردیبهشت که اکران اولش بود. بیرون از فیلم چیزهای مشابه بسیار طنازانه‌تری هست که خیلی بیشتر به دل مخاطب می‌چسبه.
۱۶ دقیقه پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
(...)
وارطان سخن نگفت
سرافراز، دندان خشم بر جگر خسته بست و رفت
وارطان سخن بگو
مرغ سکوت، جوجه مرگی فجیع را در آشیان به بیضه نشسته‌ست
وارطان سخن نگفت؛ چو خورشید
از تیرگی درآمد و در خون نشست و رفت
وارطان سخن نگفت
وارطان ستاره بود
یک دم در این ظلام درخشید و جست و رفت
(...)
زهره مقدم، رضا بولو، Ali و امیر این را خواندند
نیلوفر ثانی، سید حامد حسینیان و عباس الهی این را دوست دارند
به به دوست خوبمون پرنده ی آلکاتراز :)
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
م ح خ
درباره فیلم رگبار i
داستان فیلم، داستان عجیبی است؛ حکایت رفتن کسی به جایی، آن چه با حضورش در آن جا دگرگون می شود، و رفتن ناگهانی او و چیزی که با رفتنش به جا می ماند. فیلم از یک جنبه، یادآور سینمای نئورئالیستی است، و از یک جنبۀ دیگر، و شاید این فقط دریافتی شخصی باشد، یک کمدی سورئال است (و از این نظر برای من یادآور فیلم «معجزه در میلان»ِ ویتوریو دسیکا بود). زبان فیلم، چه دیالوگ ها، چه زبان سینمایی آن (تصاویر، مونتاژ و...) زبان ویژه ای است که رابطه شخصیت ها را به زیبایی شکل می دهد، اغراق ندارد، و تماشای فیلم را (همان طور که عالی ترین فیلم ها هستند) به تجربۀ یک رؤیا تبدیل می کند. رؤیایی که سکانسی هم در باران و رگبار دارد.
امیر این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زهره مقدم
درباره مستند بلند حافظ و گوته i
با اختلاف بدترین کاری که امسال دیدم
میترا، iamnegin@، نیلوفر ثانی و رضا بولو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی بود و از خوب های امسال
میترا، iamnegin@، نیلوفر ثانی و رضا بولو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نه به عنوان یک پرسپولیسی که به عنوان یک دختر از کارگردان محترم تشکر میکنم که به زیبایی به نقطه تاریک ممنوعیت حضور خانم ها در استادیوم اشاره کردند.
ضمنا فیلم راضی کننده و خوش ساخت بود.
میترا، iamnegin@ و رضا بولو این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۳ ساعت پیش
محمد عسگری و میترا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۳ ساعت پیش
محمد عسگری و میترا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امروز پخش و تحلیل ساعت گرگ و میش برگمان در شنبه های سینما و فرهنگ
https://tiw.al/Gar
سید حامد حسینیان و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من پریشب فیلم اپارتمان رو دیدم و انقدر کیف کردم که پریدم و فیلم طناب رو مجددا دیدم و باز به این نتیجه رسیدم که سینمای مدرن بدرد لای جرز میخوره چون چیزی نداره که توی سینمای کلاسیک بهتر و کاملترشو نگفته باشن . من عاشق اون صداقت قدیمیام که انگار مخاطب زردالوی نارسه و باید همه چیز رو در کمال صحت و سلامت و کیفیت بهش نشون داد که هرمخاطبی با هرضریب هوشی با همه چیز فیلم حال کنه, بفهمه و لذت ببره. اخ که چقدر یک زمانی دنیا جای بهتری بوده! اصلا من اعتقاد دارم یک روز خوب نمیاد چون قبلا روزهای خوب همشون اومدن و رفتن.
محمد چه دوتایی ام دیدی
عشششششق خالصن
دیروز
خیالت راحت اقدمات لازم رو انجام دادم الان دیگه خطری نداره :)
اما این نوع نگاه رو میفهمم چی میگی, مثلا وقتی ملت داشتن با گیم او ترون به اسمونها پر میکشیدند من بخاطر نگاه منطقی خودم و عدم انطباقش با سیر داستانی این سریال اصلا نتونستم باهاش ارتباط برقرار ... دیدن ادامه » کنم.(مثلا چجوری با استفاده از کلاغ اخبار این سر هفت اقلیم با اونهمه فاصله زرتی چند دقیقه بعد اونسر دنیا مخابره میشد! و از اینجور اتفاقات غیر منطقی که الان یادم نیست.)
۲۳ ساعت پیش
مرسی که منتقل کردی :)
همینه دقیقا..یهو آدم یه قفلیایی میزنه
۲۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الهه الف
درباره فیلم فراری i
از اونجایی که از اکران این فیلم زمان نسبتا زیادی می گذره ولی من تازه دیدمش به طور خلاصه نظر کلی می دم.

فیلم رو دوست داشتم در حد 3 ستاره. بازی ترلان پروانه شگفت زده ام کرد. داستان کشش مناسبی داشت و بیننده رو همراه می کرد. فقط چیزی که من متوجه نشدم نقش خانم تیرانداز بود و این که چرا لباساشو توی ماشین عوض می کرد و کجا می رفت؟! یا گوشی موبایلو کی برای گلنار خریده بود؟ ابهام با ایهام فرق داره... ما می تونیم یک کدی بگیریم و حدس بزنیم که قصه پشت فلان خرده داستان چی هست اما ایا در این دو مورد اصلا کدی داده می شه؟! یا ایا گلنار واقعا دختر دروغگو و منحرفی بود یا ساده و رویاباف؟

خوشحال می شم دوستان اگر یادشون مونده داستان رو نظرشون رو بگن.
امیر و سید حامد حسینیان این را خواندند
میترا این را دوست دارد
الهه جان درود
در مورد نقش سیما تیرانداز باید بگم به نظر من می خواست بیننده دچار ابهام باشه. آیا این یک زن منحرفه یا اینکه مساله دیگه ای هستش که ما رو دچار قضاوت یکطرفه می کنه و تا آخر فیلم این ابهام را نگه داشت.
در مورد گوشی تلفن همراه هم باید بگم کدی که ... دیدن ادامه » من گرفتم این بود که گلنار مهمونی مختلف زیاد می رفت و برای رسیدن به رویاهاش اجازه می داد هر کسی بهش نزدیک بشه و احتمالا این گوشی رو هم توی یکی از مهمونی ها از یه نفر گرفته.
در مورد شخصیت گلنار هم نظر من اینه که دختر منحرفی نبود ولی بابت سادگی و خیالباف بودن و رسیدن به رویاهاش و آرزوهاش خیلی کارها می کرد و راحت هم دروغ می گفت.
دیروز
ممنون سمانه جان. خوب ایجاد این ابهامی که نه به پیشبرد داستان کمک می کنه نه گره گشایی می کنه چه ضرورتی داره؟ به نظر من یکی از ضعف های فیلمنامه همین خرده داستان های بدون کد و پرابهام بود.
۱۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نفس گیر...

آیا آستیکمات با دوری از شلختگی ظاهری در پرداخت فیلمیست برجسته که تا مدتها در ذهن میماند؟ حداقل برای من اینگونه نیست با وجود قصه گویی روان و فضاسازی جذاب و البته پرداختن به چالشهای خاصی چون ناهنجاری جنسی پسربچه یا درآمدزایی از طریق پرورش زالو و بازی های قابل توجه اما گویا بافت فیلم به همان مقدار که پرحجم و پر چالش است پر مایه نیست.
روایت درام؛ پرشتاب در سطح اما کم نفوذ در بطن اثر پیش میرود. این نوع روایت ساختار فیلم را مکانیکی میکند و نقاط دراماتیک فیلم را تبدیل به پاساژهایی میکند که گویی باید یک دور در آن زد کمی متاثر شد و وارد پاساژ بعدی شد. فیلمساز محترم تاثیر گذاری بیشتر را با تشددگرایی بیشتر در سطح درام بهترین روش جلب مخاطب خود میداند غافل از اینکه گاهی کمی مکث در بعضی از این رویدادها به قیمت حذف رویدادهای کم کارکرد (داستان مردی ... دیدن ادامه » که میخواهد با مادر ازدواج کند و از زن اولش جدا شود) و در عوض دادن خلوت بیشتر به کاراکترهایی مهمی همچون پدر که بحران را او تشدید میکند یا پسربچه که کنشهای مخربی دارد یا مادر که میخواهد بحران را مدیریت کند، میتوانست به عمق ادمها و ماجرایشان در فیلم بیافزاید.
تنش بیرونی آدمها وابسته به تنش درونی آنهاست برای خلق تنشهای با کیفیت تر در فیلم نباید از فرصت تاملات درونی کاراکترها به قیمت شتاب در زرق و برق تنشهای بیرونی کاست این گونه پرتنش بودن فیلم پیش از آنکه نفس مخاطب را بند بیاورد خودش را از نفس میاندازد.
امیر و میترا این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره چهارم پنجم | عکس
» روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره چهارم پنجم

شماره پنجم ‎‭‭‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮‮مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با  دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

گفتگو با هنرمندان: ناصر ضمیری، بابک بهداد، شیوا سنجری

درباره فیلم های: روابط خانوادگی، بهارستان خانه ی ملت، بزک

گفتگو کننده: مهشاد حجتی و محمد عسگری

۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فراخوان دومین دوره جشنواره ملی عکس فردوس | عکس
» فراخوان دومین دوره جشنواره ملی عکس فردوس
... دیدن متن »

دومین دوره جشنواره ملی عکاسی از موقوفات و امامزادگان استان تهران با عنوان (جشنواره عکس فردوس)  با هدف معرفی فرهنگ وقف در استان تهران برگزار می گردد.

موضوعات جشنواره :
-عکاسی از موقوفات (اماکن وقف شده) در استان تهران
- امامزادگان و بقاع متبرکه استان تهران
- خدمات وقف در جامعه و اجرای امینانه نیات
- عکاسی از دستاوردهای مثبت وقف در اماکن موقوفه استان تهران از جمله درمان بیماران در بیمارستانهای موقوفه ، احیاء و آبادانی امامزادگان و بقاع متبرکه توسط واقفان، نذورات در مناسبات مذهبی، خیرات و کمک به نیازمندان و ایتام، کمک هزینه های درمانی و تحصیلی،کمک و بازسازی مراکز درمانی، کمک و یاری به محرومان با رویکردی مثبت و حمایتی، همچنین توجه به فضا هایی که به گسترش فرهنگ وقف کمک میکنند مانند مساجد و حوزه های علمیه که اکثرا موقوفه نیز می باشند و تمامی موضوعاتی که به نحوی به فرهنگ وقف اشاره داشته باشد .
معرفی تعدادی از موقوفات شاخص استان تهران که میتواند به طور مستقیم یا با معرفی خدمات آن به جامعه معرفی گردد :
- مجموعه موقوفات دانشگاه تهران (از جمله موقوفات دکتر افشار، موسسه لغت نامه دهخدا و …)، اولین بیمارستان تخصصی سرطان ایران، بخش بزرگی از بازار تهران و خدمات آن به جامعه، مجتمع تربیتی متقین، بیمارستان های موقوفه نجمیه، فیروزآبادی، شهدای یافت آباد، لولاگر و…
- حوزه های علمیه (از جمله حوزه علمیه مروی) مدرسه سپه سالار قدیم، موقوفه انیس الدوله، مدرسه عبدالله خان، مسجدجامع بازار، کتابخانه و موزه ملی ملک و تمامی موقوفات و امامزادگان سراسر استان تهران

بخش های جشنواره :
بخش عکاسی حرفه ای
بخش عکاسی با تلفن همراه

مقررات عمومی جشنواره :
- تمامی عکاسان آماتور و حرفه ای ، مجاز به شرکت در جشنواره می باشند .
- عکس های ارسال شده می بایست مرتبط با موقوفات و امامزادگان استان تهران باشند .
- ارسال تصاویری که اشاره به مکان خاصی ندارند و صرفا به موضوع وقف پرداخته اند بلامانع است .
- هر عکاس مجاز به ارائه تا ۱۰ عکس در هر بخش از جشنواره می باشد .
- در پایان جشنواره، اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران اقدام به برگزاری نمایشگاه عکسی از عکس های منتخب  جشنواره خواهد نمود.
- هرگونه ویرایش که جنبه اسنادی عکس را از بین ببرد و نیز ویرایش های اغراق شده، منجر به حذف عکس خواهد شد) تغییر کنتراست، سیاه و سفید کردن، اصلاح رنگ و کراپ عکس بلا مانع است)
- در صورت لزوم در هر مرحله از جشنواره شرکت کننده باید قادر به ارائه نسخه اصلی عکس به دبیر خانه جشنواره باشد.
- دبیر خانه جشنواره مجاز است در صورت کافی نبودن کیفیت عکس ارسالی در سایز اصلی و مشکلات تکنیکی عکس در هر مرحله از جشنواره عکس را حذف کند.
- عکس های ارسالی نباید دارای امضاء عکاس، تاریخ، پاسپارتو، قاب، حاشیه، واترمارک و لوگو باشند.
- دبیر خانه جشنواره ارسال کننده عکس را صاحب اثر و تولید کننده تلقی می کند و هر گونه مسئولیت در این مورد بر عهده ارسال کننده می باشد.
- شرکت در جشنواره به معنای پذیرش شرایط جشنواره بوده و برگزارکننده مجاز به استفاده از تمام یا بخشی از عکسهای پذیرفته شده در جهت امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی است.
- پاسخگویی مسائل پیش بینی نشده بر عهده برگزارکننده جشنواره می باشد.

داوران جشنواره:
ساتیار امامی
محمد نوروزی
احسان رأفتی

دبیر جشنواره:
الهه عزیزی

شرایط شرکت در جشنواره: شرکت در جشنواره از دو طریق امکان پذیر است.
۱-ارسال آثار و اطلاعات جشنواره از طریق پیام رسان واتس اپ یا تلگرام با شماره ۰۹۳۶۴۱۰۰۸۲۲  
۲ -ارسال آثار از طریق ایمیل ferdosphoto@gmail.com

اندازه عکس ها:

- حجم عکس های ارسالی باید حداکثر ۲ مگابایت با فرمت jpg باشد.و هر فایل عکس به نام عکاس نام گذاری شود.(مثال ali amini 05) و به همراه عکس های ارسالی حتما یک فایل متنی  شامل مشخصات عکاس، نام و نام خانوادگی، شماره تماس همراه و ثابت، آدرس پستی ارسال شود .
- برای چــاپ عکسهای منتخب در نمایشگاه با شرکت کننده تماس گرفته خواهد شد تا عکس را با کیفیت اصلی خروجی دوربین ارسال نماید.

گاه شمار جشنواره :
آخرین مهلت دریافت آثار: ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷

جوایز بخش حرفه ای:
- تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰ /۴ تومان
- تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۳ تومان
- تندیس زرین جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ ۰۰۰/۰۰۰/ ۲ تومان

همچنین سه جایزه نقدی و لوح تقدیر برای سه عکس شایسته تقدیر

جوایز بخش جنبی (عکاسی با تلفن همراه) :
ده جایزه نقدی ۰۰۰/ ۳۰۰ تومانی و لوح تقدیر برای ده نفر بدون در نظر گرفتن رتبه

۳ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۳ روز پیش، پنجشنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای من فیلم لطیف و دلچسبی بود، با اینکه به روزهای جنگ برمی گشت، ولی وقتی تموم شد با حس خوبی از سالن بیرون اومدم. توجه به جزییات صحنه ها خیلی عالی بود، حتی تلویزیون روشن پشت سر میترا( شاید اگر اشتباه نکنم برنامه دیدنیها بود) و یا نوع کاغذی که پسرک فیلم نامه اش رو رویش نوشت. بازی ها خیلی خوب بود و آهنگ فیلم رو دوست داشتم.
پیمان علیزاده، امیر و mfarahmand این را خواندند
سمانه زارعی و میترا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره چهارم | عکس
» روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره چهارم

شماره چهارم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با  دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

گفتگو با هنرمندان: مینا مشهدی مهدی، فاطمه ذوالفقاری، رضوان سرمد، ماهور میرشکاک

درباره فیلم های: آنجا که باد می وزد، فقدان، همه بچه های مامان، پرتره‌ی خانم فرخزاد

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره سوم | عکس
» روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره سوم

شماره سوم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با  دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

گفتگو با هنرمندان: زینب تبریزی، علی شاه محمدی، یاسر طالبی، فرشید قلی پور

درباره فیلم های: تمام چیزهایی که جایشان خالیست، شهسوار(جهان پهلوان تختی)، دلبند، چریکه‌ی بهرام یا ایمان به قدرت تصویر

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش خاک شیرین i
تماشاخانه سرومیزبان چهارمین سالگرد درگذشت استاد انوشیروان ارجمند | عکس
» تماشاخانه سرومیزبان چهارمین سالگرد درگذشت استاد انوشیروان ارجمند
... دیدن متن »

محمود رضا فراهانی تهیه کننده نمایش «خاک شیرین» از برگزاری مراسم بزرگداشت و چهارمین سالگشت درگذشت استاد انوشیروان ارجمند در تماشاخانه سرو انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی گروه نمایش، محمود رضا فراهانی تهیه کننده این نمایش با اعلام این خبر گفت: این مراسم  با حضور جمعی از بازیگران سینما تئاترو تلویزیون و نیز با حضور خانواده محترم آن مرحوم برگزار خواهد شد و پس از آن به تماشای نمایش خاک شیرین با بازی بهار ارجمند دختر مرحوم انوشیروان ارجمند که در این سالن به روی صحنه رفته است،خواهند نشست.

وی افزود: یکی از وظایف جامعه هنری و نسل جدید ، تقدیر و تشکر از پیشکسوتان نسل گذشته که جزو مفاخر ما هستند می باشد که امیدوارم این گونه مراسم ها در آینده بیشتر و در زمان حیات دنیوی آنان برگزار شود.

این مراسم روز جمعه ۲۳ آذر ماه ۹۷ و از ساعت ۱۸/۳۰ و در تماشاخانه سرو انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس واقع در خیابان آیت الله طالقانی تقاطع خیابان مفتح جنب ایستگاه مترو برگزار خواهد شد.

۴ روز پیش، چهارشنبه
میترا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش نمایش فیلم‌های منتخب دهمین جشن بزرگ انیمیشن ایران در کانون فیلم خانه سینما | عکس
» گزارش نمایش فیلم‌های منتخب دهمین جشن بزرگ انیمیشن ایران در کانون فیلم خانه سینما
... دیدن متن »

 

شامگاه دیروز (سه‌شنبه بیستم آذر) و در پنجمین جلسه از برگزاری کانون فیلم، سالن سیف‌الله داد خانه سینما شاهد نمایش و بررسی پانزده اثر از فیلم‌های برگزیده‌ی دهمین جشن بزرگ انیمیشن بود.
در ابتدای این برنامه که با استقبال چشم‌گیر علاقه‌مندان سینمای انیمیشن همراه بود ابتدا فیلم‌های «آلفابت» (ساخته‌ی کیانوش عابدی)، «ایکی» (پرستو کاردگر)، «بدو رستم بدو» (حسین ملایمی)، «روباه» (صادق جوادی)، «شب ترسناک لومو» (ساره شفیعی‌پور)، «سیم ششم» (بهرام عظیمی)، «گُرگم و گَله می‌برم» (امیرهوشنگ معین)، «روبی و جوجه‌ها» (بابک نکویی)، «او بی سی شماره‌ی 6» (امین حق‌شناس)، «پلکان» (سیامک واحد)، «قایم موشک» (محسن شکرطلب)، «گرسنگی» (زهرا رستم‌پور)، «پسر دریا» (عباس جلالی‌یکتا)، «مرد دودکشی» (مقداد اخوان) و «بلولوآ» به نمایش درآمد و سپس جلسه‌ی کوتاه بررسی این فیلم‌ها با حضور محمدرضا مقدسیان به عنوان کارشناس مهمان برگزار شد.
پس از نمایش این آثار، معین صمدی،‌ دبیر جشن بزرگ انیمیشن ایران درباره‌ی دلیل اجرای این برنامه گفت: «دوست داشتیم با این کار، همه‌ی دوستداران سینمای انیمیشن، تمام فیلم‌های نامزد جایزه را به صورت یک‌جا ببینند؛ و به همین خاطر در ابتدای هر فیلم یک کلاکت طراحی کردیم تا تماشاگر دریابد اثر مورد بحث برنده یا نامزد دریافت چه جایزه‌ای بوده و اصلاً به چه دلیل برای حضور در این جشن انتخاب شده است.» 
وی گفت: «یکی دیگر از بهانه‌های برگزاری این برنامه، قدردانی از داوران جشن بزرگ انیمیشن بود که فیلم‌ها را با حساسیت بسیار زیادی گلچین کرده بودند. در این زمینه آن‌چه بیش از سایر موارد اهمیت داشت اتفاق نظر میان آن‌ها برای برگزیدن برگزیده‌ها بود. افراد منتخبی که حتی اگر در میان نامزدهای دریافت جوایز قرار داشتند، از این قابلیت برخوردار بودند که جزو برنده‌ها هم باشند.»
صمدی هم‌چنین با اشاره به تعداد بیست و یک نفره‌ی داوران و هم‌چنین اهمیت نامزدهای دریافت جوایز این دوره از جشن انیمیشن گفت: «افراد منتخب داوری، پس از داوری اولیه دوباره به نامزدهای دریافت جوایز هم رای دادند. خود این موضوع باعث شد برخی افراد که در جشن بزرگ انیمیشن در فهرست برگزیده‌ها قرار گرفتند فقط با اختلاف یک رای برنده‌ی جایزه شوند.»
وی سپس با اشاره به ایجاد آکادمی انیمیشن در آینده‌ای نزدیک گفت: «به همین خاطر تصمیم گرفتیم لوح مخصوص نامزدی دریافت جوایز جشن را نیز به اعضای برگزیده‌ی انجمن صنفی انیمیشن اهدا کنیم.»
در این بخش از برنامه، لوح نامزدی در بخش «کارگردانی» به مریم کشکولی‌نیا، حسین مرادی‌زاده و بهنام بهزادی، لوح نامزدی در بخش «داستان‌پردازی» به محمدرضا یوسفی، لوح نامزدی در بخش «فضاسازی» به فراز شانیان و حمیدرضا شیخ، لوح نامزدی در بخش «انیمیت» به بهزاد رجبی‌پور، مهدی علی‌بیگی و اهورا شهبازی، لوح نامزدی در بخش «داستان‌پردازی» به فرهاد حسن‌زاده و  امین حسینیون، لوح نامزدی در بخش «صداگذاری و طراحی صدا» به امیرحسین قاسمی، کامران سحرخیز و زهره علی‌اکبری، لوح نامزدی در بخش «موسیقی متن» به حامد ثابت، ستار اورکی و آریا عظیمی‌نژاد، لوح نامزدی در بخش «شخصیت‌سازی» به محمد اسماعیلیان و لوح نامزدی در بخش «طراحی شخصیت» به مهران اینانلو اهدا شد.
بخش بعدی جلسه به صحبت‌های کوتاه کارشناس مهمان برنامه اختصاص داشت. در این بخش، محمدرضا مقدسیان با اشاره به اتفاق‌های خوب و مهمی که در زمینه‌ی تولید انیمیشن در ایران در حال وقوع است گفت: «به نظر می‌رسد این اتفاق‌ها حاصل رفتار صنفی منسجمی است که در سال‌های اخیر و در فضای انیمیشن کشور به وجود آمده.»
وی گفت: «در سال‌های گذشته و در میان فعالان این عرصه، نوعی روحیه‌ی انزواطلبی نه‌چندان منسجمی وجود داشت که خوش‌بختانه امروز تا حد بسیار زیادی برطرف شده است.» 
مقدسیان افزود: «سر و سامان گرفتن انجمن صنفی انیمیشن که به همت اعضای این صنف انجام شد اتفاق بسیار مهمی بود و این اصلاً تعارف نیست. به همین خاطر به نظر می‌رسد این رویداد فرهنگی شاید بعدها و در بررسی مقاطع مختلف تاریخ سینمای انیمیشن ایران معنی و شکل جدی‌تری به خود بگیرد.»
وی افزود: «انیمیشن ایران از نظر تکنیکی و نسبت به تولیدات مشابه خود نه تنها چیزی کم ندارد بلکه حرف‌های بسیاری هم برای گفتن دارد. اما متاسفانه یک نکته‌ی اساسی که گریبان سینمای داستانی و هم‌چنین سینمای انیمیشن ایران را گرفته مساله‌ی داستان‌پردازی و به سرانجام رساندن ایده‌هایی است که گاهی حتی به فیلم‌نامه هم تبدیل نمی‌شوند و در برخی موارد اصلاً پایان‌بندی خوبی ندارند.»
مقدسیان دلیل این اتفاق را اولویت بخشیدن به «فُرم» در مقابل «محتوا» دانست و گفت: «خوش‌بختانه در راستای رفتار تعاملی خوبی که از هنگام راه‌اندازی صنف انیمیشن به وجود آمده، ارتباط کارآمد و درستی نیز با برخی افراد فعال در زمینه‌ی ادبیات، داستان‌نویسی و حتی موسیقی متن صورت گرفته که در نهایت به نفع تولیدات این حیطه تمام خواهد شد.»
وی سپس ضمن ابراز امیدواری نسبت به ایجاد فعالیت و درک مشترک میان فیلم‌نامه‌نویسان حرفه‌ای و اعضای انجمن صنفی انیمیشن گفت: «بدون شک در چنین شرایطی تکنیک‌های به کار رفته در انیمیشن‌های سال‌های اخیر، بیش از گذشته به تبلور خواهد رسید و اشاره به این نکته هیچ ربطی به تعارفات معمول در برگزاری این‌گونه جلسه‌ها ندارد.»
مقدسیان در پایان این بخش از برنامه گفت: «اگر انیمیشن ایرانی، از سوی دولت و هم‌چنین اعضای آن مورد حمایت قرار گیرد، در دنیا حرف‌های بسیاری دارد و هم‌چنین می‌تواند از این توانایی برخوردار باشد که در نهایت، ضمن رقابت در زمینه‌ی محدودسازی هزینه‌های تولید فیلم به قطب انیمیشن دنیا نیز تبدیل شود.»
بخش پایانی پنجمین برنامه از کانون فیلم خانه سینما به قدردانی از دبیر جشن بزرگ انیمیشن ایران اختصاص داشت که در این بخش، امیر سحرخیز (رییس انجمن صنفی انیمیشن) لوح قدردانی معین صمدی را به وی اهدا کرد.‌  
گفتنی است در حاشیه‌ی این برنامه هم‌چنین از فعالیت ابوالقاسم افخم‌الشعرا، هدی اثنی‌عشری، الهه فرنیا، مسعود حاجی‌بابایی، شادان جهان‌تبار، مجتبی حسینی‌راد، آیدین کشاورز، مونا نجفی‌زاده، مونا شاهی، بهناز آصفیان و محمدرضا مقدسیان به عنوان همکاران فعال در برگزاری جشن بزرگ انیمیشن ایران نیز قدردانی شد. 

۴ روز پیش، چهارشنبه
میترا این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۴ روز پیش، چهارشنبه
محمد عسگری و پریچهر ژیان این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام و خسته نباشید. اسامی بعضی از دست اندرکاران مستند مسافر فوکوشیما نادرست است. از جمله آهنگساز! آهنگساز این فیلم، هوتن پورزکی است. لطفا تصحیح بفرمایید. ممنون.
از عوامل این فیلم مستند می‌توان به پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده: معصومه نورمحمدی، راوی: افشین والی نژاد، فیلمبرداران: رضا محمدی و افشین والی‌نژاد، تدوین: مجید عاشقی، موسیقی: هوتن پورزکی، طراحی و ترکیب صدا: رامین ابوالصدق، صدابردار: محمد رضایی، نویسندگان متن: مجید عاشقی و افشین والی‌نژاد، طراح پوستر و عنوان : علی باقری، مجری طرح: احمد شبیری، مدیر تولید: نسرین نورمحمدی، دستیار کارگردان: پریا علی‌اکبر، اصلاح رنگ دیجیتال: شرکت پیشگامان سینمای آریا اشاره کرد.
https://www.isna.ir/news/97090903856/روایتی-از-فاجعه-فوکوشیما-از-زبان-یک-خبرنگار-ایرانی
علی عبداللهی و میترا این را دوست دارند
جانم آقای پور ذکی :)
۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«روزهای نارنجی» در هند روی پرده می‌رود | عکس
» «روزهای نارنجی» در هند روی پرده می‌رود
... دیدن متن »

فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی در بخش سینمای جهان شانزدهمین جشنواره فیلم چنای در کشور هند روی پرده می‌رود.
به گزارش مشاور رسانه‌ای فیلم «روزهای نارنجی»، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم چنای از 13 تا 20 دسامبر (22 تا 29 آذرماه) با بیش از 150 فیلم از بیش از 59 کشور جهان در 6 سالن و به مدت 8 روز برگزار می‌شود.
این جشنواره با همکاری بنیاد تقدیر سینمای هند برگزار می‌شود و با نمایش فیلم‌های منتخب سینمای جهان تلاش در ارتقاء سطح کیفی سینمای غیرتجاری دارد.
«روزهای نارنجی» در جشنواره مانهایم آلمان جایزه بهترین فیلم جشنواره با عنوان «سینماگر بزرگ تازه وارد» به آرش لاهوتی کارگردان فیلم «روزهای نارنجی» اهدا شد و از هدیه تهرانی بازیگر زن فیلم تقدیر ویژه به‌عمل آمد.
همچنین جایزه فیپرشی (فدراسیون بین‌المللی منتقدان سینما) و جایزه کلیسای جهانی به اولین ساخته بلند آرش لاهوتی اعطا شد.
در چهارمین دوره جشنواره سینه ایران تورنتو نیز «روزهای نارنجی» برنده جایزه بهترین فیلمنامه و جایزه بهترین بازیگر زن شد.
این فیلم تاکنون در جشنواره‌های بین‌المللی دیگری از جمله بخش کشف چهل و سومین دوره جشنواره فیلم تورنتو و نوزدهمین دوره جشنواره فیلم کالگاری در کانادا، بخش مسابقه اصلی چهاردهمین جشنواره فیلم زوریخ، بخش مسابقه  اصلی چهل و دومین دوره جشنواره سائوپائولو در کشور برزیل، جشنواره فیلم‌های عصیانگر تافی فست لهستان، بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره مالاتیا در ترکیه و بخش مسابقه اصلی بیست و چهارمین دوره جشنواره مِد فیلم ایتالیا نیز روی پرده رفته است.
اولین اثر سینمایی آرش لاهوتی، درباره آبان، زنی 45 ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.
هدیه تهرانی، علی مصفا، مهران احمدی، علیرضا استادی، ژیلا شاهی، رویا حسینی، صدف عسگری، لیلی فرهادپور، اکرم علمدار، امین گلستانه و سیامک ادیب بازیگران این فیلم هستند.
عرضه و پخش بین‌المللی فیلم «روزهای نارنجی» به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.

۴ روز پیش، چهارشنبه
میترا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بمب، یک عاشقانه از اون دست فیلم هایی بود که من دوست داشتم.
از نظر من همه قسمت های فیلم اندازه خودش بود.
قسمت جنگ اندازه خودش بود.
قسمت عاشقانه ش اندازه خودش بود.
قسمت طنزش اندازه خودش بود.
و هیچ کدوم از قسمت هاش حوصله ت رو سر نمی برد چون تو یه ژانر خاصی فرو نمی رفتی. بازی ها که مثل همیشه عالی بود. البته از یه اکیپ انقدر حرفه ای با اون سابقه درخشان هر کدوم جز این هم نمی شد انتظار داشت.
خوشبختانه یه پایان خوب داشت. یه پایانی که باعث شد با یه حال خوب و امید از سینما بیایم بیرون که اگه غیر از اون بود خیلی حال من یکی گرفته می شد.
مریم زارعی، امیر و سپیده این را خواندند
سید حامد حسینیان، میترا و زهرا قوامی شهیدی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سلام دوستان .چند وقتی نبودم. یه سوال پرنده باز آلکاتراز مگه رفته؟
سپهر، وحید هوبخت و میترا این را خواندند
خیلی وقته چیزی ازش نخوندم
۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
perfect
See and enjoy

10of10
میترا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره دوم | عکس
» روزانه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، شماره دوم

شماره دوم مجله صوتی روزانه آوای تیوال هم گام با  دوازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت

گفتگو با هنرمندان: مرجان خسروی، محسن زارعی، محمد احسانی، فرشاد فرشته حکمت

درباره فیلم های: بهای خون، بلوچستان، کارون، حافظ و گوته

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

۵ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آخه یکی نیست به این آقایون بگه تیکن با کیفیت آمریکایی بهتره یا مسلمون .......
نساز برادر شما لطفاً نساز
۳۷۵۳۲۰۰۰تومن رو هم نباید میفروختی
شما بگو هزار تومان
... بازم زیاده
۵ روز پیش، سه‌شنبه
واقعیت اینه که اینجا همه چی برعکس شده فیلم های در پیت با شوخی های احمقانه میشن تاریخ ساز ببینید این چه فیلمی بود که حتی اون جمعیت کثیری که تاریخ سازم میشن نرفتن ببینن—))))))
۵ روز پیش، سه‌شنبه
⁦❤️⁩
:۰)))))
۴ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید