آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال سینما
S3 : 19:09:26 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
بنیاد فرهنگی روایت فتح در خصوص حواشی پیش‌آمده پیرامون تولید و پخش مجموعه مستند «آقا مرتضی» بیانیه‌ی را منتشر کرد. | عکس بنیاد فرهنگی روایت فتح در خصوص حواشی پیش‌آمده پیرامون تولید و پخش مجموعه مستند «آقا مرتضی» بیانیه‌ی را منتشر کرد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، متعاقب تولید و پخش مجموعه هشت ‌قسمتی «آقا مرتضی» در ایام سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح بیانیه‌ی را بدین شرح منتشر کرد:باسمه ­تعالی­ شأنهاتفاقات پیش‌آمده پس از پخش سریال مستند «آقا مرتضی» به تهیه‌کنندگی سازمان هنری رسانه‌ای اوج و واکنش‌های خانوادۀ شهید سیدمرتضی آوینی و یاران ایشان در جهت نقد و یا تأیید نوع و محتوای روایت این سریال مستند و اعلام اعتراضی کارگردانان، هنرمندان و مصاحبه‌شوندگان متعدد به عدم رضایت‌شان در استفاده از آثار و گفتارشان ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، متعاقب تولید و پخش مجموعه هشت ‌قسمتی «آقا مرتضی» در ایام سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح بیانیه‌ی را بدین شرح منتشر کرد:
باسمه ­تعالی­ شأنه
اتفاقات پیش‌آمده پس از پخش سریال مستند «آقا مرتضی» به تهیه‌کنندگی سازمان هنری رسانه‌ای اوج و واکنش‌های خانوادۀ شهید سیدمرتضی آوینی و یاران ایشان در جهت نقد و یا تأیید نوع و محتوای روایت این سریال مستند و اعلام اعتراضی کارگردانان، هنرمندان و مصاحبه‌شوندگان متعدد به عدم رضایت‌شان در استفاده از آثار و گفتارشان در مستند مذکور که متأسفانه نیمی از آنان از آرشیو گروه مستند روایت فتح استخراج شده است، ما را برآن داشت تا ضمن درخواست از همه دوستان به خویشتنداری و نقد اثربخش در رفع این عارضۀ بزرگ که قلب بسیاری را از جمله خانوادۀ شهید عزیز را نیز آزرده، اقدامات مؤثری را تدبیر و اجرا نماییم.
ضروری است به استحضار همۀ دغدغه‌مندان و هنرمندان این عرصه و مخصوصاً پیشکسوتان روایت فتح برسانیم که خروج این حجم بسیار از آرشیو که برخی از آنان به دلایل متقن از سوی مدیران وقت گروه به‌صورت محرمانه نگهداری می‌شده، در زمان تصدی مسئول سازمان اوج در بنیاد فرهنگی روایت فتح در پایان سال ۱۳۹۶ و اوایل سال۱۳۹۷ و به دستور شخص ایشان از آرشیو بنیاد خارج و در اختیار عوامل مستند مذکور قرار گرفته است.
در حال حاضر بنیاد فرهنگی روایت فتح در جهت حمایت و صیانت از هویت و اصالت هنرمندان و پیشکسوتان و خانواده‌های شهدای روایت فتح، براساس مستندات موجود، پیگیری‌های خود را از مسیر قانونی (حقوقی و قضایی) تا حصول نتیجه به دور از هیجانات رسانه‌ای در قالب مکاتباتی با رئیس محترم سازمان صداوسیما و برخی مسئولین مرتبط در نیروهای مسلح دنبال کرده و نتایج آن را به اطلاع خواهد رساند.
در خصوص نظام آرشیو گروه مستند روایت فتح و قواعد اجرایی آن، برای دسترسی قاعده‌مند هنرمندان به گنجینۀ آثار گروه مستند روایت فتح لازم به ذکر است که طی دو سال گذشته ساماندهی دقیقی به همراه تدوین نظام استخراج و استفاده از آرشیو تنظیم شده که در حال حاضر ارائه هرگونه خدمات آرشیوی طبق آیین‌نامه‌های وضع‌شده ارائه می‌گردد. در همین مسیر در سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۸۹۶۳ دقیقه در سال ۱۳۹۹ حدود۲۷۳۷۶ دقیقه خدمات آرشیو به پژوهشگران و مستندسازان و سازمان‌های دولتی در قالب آیین‌نامه‌های مصوب قرارگرفته است.
لازم به یادآوری است، ارائه هرگونه اعلام نظر و بیانیه‌های مرتبط با این موضوع صرفاً از طریق روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح انجام خواهد شد.
والسلام‌علی‌من‌اتبع‌الهدی
۲۹ فروردین ۱۴۰۰ مصادف با رمضان ۱۴۴۲

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هر چقدر مشتاق بودم فصل دیگری از این ژانر را ببینم اگر می دانستم بعد از دیدن فصل دوم اشتیاقم کور می شود، نمی دیدم.
ساخت سریالی در همین ژانر با اکثر تیم سازنده نوید سریالی خوب را می داد ولی این اتفاق نیفتاد.
فصل اول سریال تسخیرشدگی خانه هیل به شدت برام جذاب بود، اگر چه از دیدن فیلم و سریال ترسناک به شدت فراری هستم ولی با توجه به نمره خوبی که گرفته بود و موضوع سریال ترغیب شدم که ببینم . اما فصل دوم و روند داستان و جریان شخصیت ها بر خلاف فصل اول ضعیف و به شدت کند بود و حتی از جنبه ترسناک بودن هم کیفیت و جذابیت لازم را نداشت.
مینی سریال 9 قسمتی تسخیر عمارت بلای را فقط میشه در قسمت های 8 و9 دید و به نتیجه رسید ، جایی که کارگردان یکدفعه بی خیال جریانات 7 قسمت قبل که به ما نشان داده میشه و ما در قسمت 8 به ریشه اتفاقات آگاه و هویت افراد مرموز خانه عمارت بلای می شویم.
سریال عمارت بلای پتانسیل خوبی برای دیده شدن داشت ولی با دستهای مایک فلنگن کارگردان سریال خراب می شود، اگه هنوز موفق به دیدن این سریال نشدید چیزی را از دست ندادید.

خلاصه داستان:
سال ۱۹۸۷، یک معلم زن جوان آمریکایی به نام دنی که به تنهایی در لندن زندگی می‌کند، بعد از تجربه‌ای سخت که در زندگی خود داشته است، مسئولیت ... دیدن ادامه ›› مراقبت از دو کودک را برعهده می‌گیرد که در خانه‌ای قدیمی که در روستایی به نام بلای واقع شده، زندگی می‌کنند. دنی از همان لحظهٔ ورودش به خانه با برخورد عجیب دو بچه مواجه می‌شود که از دریاچهٔ نزدیکی خانه هراس دارند. به مرور و با رخدادهای بعدی، سرنوشت دنی به سرنوشت بچه‌ها و این خانه پر از راز گره می‌خورد.
Ehsan Vahab این را خواند
محمد مجللی و جعفر میراحمدی این را دوست دارند
بر خلاف نظرتون به نظر من فصل دوم چیزی از زیابیی فصل اول کم نداشت.
در هر دو فصل سعی شده بود به صورت ظریفی بیماری های روانی رو به شکل یک ژانر ترسناک به نمایش در بیاره
از جمله سریالهایی بود که برای درک مفهومش بیشتر از یک بار باید به تماشای اون نشست
۷ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شروع افتضاح فیلم با قلم سست نویسنده روایتی مضحک و انتزاعی از تعقیب و درگیریست
مردی مست که دچار مازوخیسم شدید در جهت تداوم گره داستان دارد
هیبت هیئت مردان سیاسی چهره هایی اگزجره بازیهایی ضعیف دوربینی ناتوان و روایتی بی سر و ته
و مخاطب که برای به کثافت کشیدن همه نیرو های امنیتی قرار است دست بزند
حتی حتی 🤏 ذره ای مثبت نبود که به همان قطره در لیوان خالی نگاه کنیم
تصوری از آژانس شیشه‌ای که در مهد کودک توسط کودکان زیر دو سال به تصویر تبدیل شده
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خوب بد جلف، دراکولا، مردم معمولی، ملکه گدایان، گیسو و... دست پخت پلتفرم های گردن کلفت این روزهاست که دائما برای مشترکانشان عشوه می یان که اشتراک بیشتری بگیرن و برای سلبریتی های بیرون امده از کشتی به گل نشسته سینمای ایران هم با شاباش های نجومی دلبری میکنن
سفره ای که برای مخاطب پهن شده ظاهرا رنگارنگه اما به هر کدوم از غذاها که قاشق میزنی یکی از یکی بی نمک تر، بدمزه تر و تهوع آور تره
// پاییز پدرسالار//
جمعه بود خانه مادربزرگ، شبکه IFilm فیلم سینمایی (( به دنیا آمدن)) را گذاشته بود، با دیدن الهام کردا یادم افتاد اردیبهشت ۹۸ در رمضان، سینما آزادی به همراه دوستی این فیلم را دیدم...

به پرستار مادربزرگ گفتم: " فیلم قشنگی است و قسمت خواندن آهنگ هپی را حذف کردند؟ این فیلم را سینما ... دیدن ادامه ›› دیدم"
پرستار:
به خاطر همچین فیلمی سینما رفتی؟
گفتم: طبیعتا.. فیلمی را می روم که ارزش دیدن داشته باشه..

پرستار: این کار جدید مدیری را دیدید؟ جلوشو گرفتند؟
دراکولا.. گفتم: علاقه ای ندارم..
گفت: قورباغه را که دیدید؟
کله ام را به نشانه نه تکان دادم...
پرستار خندید... و از سریالها و حال کردن های سریالهای مذکور برایم گفت... شب با دوست عزیز منتقدی تلفنی حرف زدیم و در مورد لمپنیسم موجود در این سریالها و بی سر وته بودن اش و نداشتن اصول اولیه کارگردانی و فیلمنامه و رانت های میلیاردی و غیره و غیره برایم کاملا روشن کرد موضوع را...
و دغدغه اش نوجوانها و جوانهای کم سن و سال و الگو گرفتن از خشونت های این سریالها بود.. جایی که رواج تجاوز و چاقو کشی و تتو و زندگی لاکچری در این اوضاع بد اقتصاد در این سریال ها انجام می شود و هیئت نظارت ساکت است و مشکلش با لباس و موی بازیگران زن است...
در مورد (( به دنیا آمدن)) گفتم و اینکه فیلمی برای دغدغه های آدم های عادی است.. فیلمی از درون قشر متوسط جامعه ...
فیلمی که آدم کشی ندارد، روایت فقر و بدبختی های قشر کم درآمد و احیانا بزهکار نیست...
فیلمی از دنیای مردم این جامعه از تهران و دغدغه هایش..
( البته ایراداتی دارد که در همین تیوال نوشتم)
و یادآوری کردم سریالهایی پیشرویی مثل این خانه دور است، همسران و خانه سبز و حتی کت جادویی...
و گفتم اوضاع سریالهای اواسط دهه ۸۰ و ۹۰ هم بهتر از سریالهای شبکه خانگی نیست...
و گفتم دیگر در این تلویزیون و این کشور سریالهای فوق العاده ای که از اجتماع و برای اجتماع ساخته شده باشد مثل پدرسالار و امثالهم دیگر ساخته نخواهد شد... در دوران خزان چنین سریالهای زندگی می کنیم.. در دوران (( پاییز پدر سالار))


پول های آلوده و بی حساب و کتاب و سوداوری در تولید و نه در عرضه و تقاضا اساسا سینماگران و سلبریتی های ما رو مسخ کرده وقتی مهم نباشه که محصول نهایی چه کیفیتی داشته باشه و بفروشه یا نفروشه وقتی نظارت کیفی و فنی جای خودش رو فقط به نظارت شرعی و سیاسی بده در بر همین پاشنه میچرخه
۷ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلمی با داستان واقعی اما فیلمنامه سطحی و غیر جذاب
به نظر من خیلی فیلم بدی بود واقعا انتظار نداشتم این فیلم انقدر تو ذوقم بزنه. نمیدونم چقدر از داستان فیلم واقعیت داره و چقدرش زاده تخیل و خلاقیت کارگردانه اما چند تا نکته که در فیلم به ذهنم رسید رو میگم:
اول این که زبان فیلم نمیدونم چرا انگلیسی بود که بعد دوبلش کردن واقعا سواله برام.
اول فیلم لاله و دوستش سوار یک بی ام و مدل Z4 هستن که یهو چندتا ماشین از کنارشون با سرعت رد میشن که در حال مسابقه رالی بودن بعد لاله و دوستش میترسن میان کنار بعد میبینیم که شیشه جلو ماشین لاله شکسته خب سوال اول اینکه شیشه جلو چرا باید در این حالت بشکنه؟؟؟؟ بعد لاله تصمیم میگیره بره دنبالشون و تلافی کنه بعد میره ازشون جلو میزنه بعد یکی از ماشینا از پشت میاد چند بار میزنه به لاله واسه تلافی کردن، خب اون ماشینا همه ایرانی بودن ولی ماشین لاله Z4 ماشین ایرانی چطور میتونه به یک Z4 برسه؟؟؟ بعدم چند بار از پشت بهش میزنه حتی یک خط هم روی ماشین لاله نمیفته اینم خودش از عجایبه.
بعد در پلان های بعد میبینیم که لاله میره محل کارش که کارگرای اونجا مشکل اضافه حقوق دارن و اعتصاب کردن، کل مشکلشون و ناراحتیا سر 10 درصد اضافه حقوق بود که خیلی غیر واقعی به نظر میاد وقتی کارگر انقدر به تنگنا میاد که اینطوری اعتصاب میکنه مشکلش 10 درصد اضافه دستمزد نیست بلکه خیلی چیزای بیشتریه که باعث میشه به اون شکل دست به اعتراض بزنه و نکته بعدی اینکه پدر لاله (ایرج نوذری) با لحن خیلی بدی با کارگراش صحبت میکنه همون پدری که در ادامه فیلم میبینیم که چقدر منطقی و با احساسه و به همه ... دیدن ادامه ›› احترام میزاره و گاهی هم منفعل به نظر میاد اینا کنار هم یکم غیر واقعی به نظر میاد.
در قسمتی میبینیم که مادر لاله با دوستش داره در مورد لاله حرف میزنه که پسر دوستشو برای لاله در نظر گرفته بودن انقدر این مکالمه آبکی انجام شد و پسره انقدر آبکی علاقمند شد لاله رو ببینه که از فیلمای بالیوود هم گذشت. بعد در ادامه دیدیم اومد برای آشنایی خونه لاله که کلا خیلی غیر جذاب بود این آشنایی و در چند ثانیه ما این آشنایی رو دیدیم ولی در ادامه طوری رابطه این دو نفر رو دیدیم که انگار سال ها لیلی مجنون هم بودن. بعد سر یک تصادف لاله میره بیمارستان که به شدت فیلم هندی میشه از بستری شدن تا مرخص شدن از ادا اطوارهای پدر لاله هم نگم که هیچ، آخر فیلم به طرز خیلی بد و افتضاحی دوباره لاله خواستگارشو پذیرفت که اگه فیلم هندی بود دلم نمیسوخت. در کنار همه اینها بازی خیلی بد بازیگرا هم اضافه میشه که باعث خسته کننده شدن فیلم و بد بودنش میشه
میشه گفت تمام صحنه ها که مکالمات دو نفره توش شکل میگرفت خیلی مصنوعی و هندی بود مخصوصا مکالمات بین لاله و خواستگارش در کل با حفظ احترام به عوامل فیلم متاسفانه اصلا فیلم خوبی نبود
امیر مسعود این را خواند
محمد مجللی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
معرفی سریال:
سریال رچد (Ratched ) ⭐⭐⭐⭐

سریال رچد (Ratched ) نشان می‌دهد که هیولاهای واقعی ساخته می‌شوند و متولد نمی‌شوند.
به نظرم معرفی شخصیت ها سریال و پرداختن به آن خیلی خوب انجام شده است و موضوعات سریال در یک نقطه منسجم و یکپارچه می شود. سارا پلسون در نقش یک پرستار سادیسم خیلی خوب از عهده اجرا برآمده است. سریال با صحنه های خشن و وحشتناک شروع می شود و تکلیف ما با سریال در همان سکانس ها مشخص است و پایانی خوبی برای فصل اول در نظر گرفته است. گرچه امیدوارم نهایتا یک فصل دیگه بیشتر نداشته باشه.
سریال تا حدودی اقتباسی از کتاب پرواز بر آشیانه فاخته می باشد ولی به نظرم برای دیدن سریال رچد نیازی به خوندن رمان و یا دیدن فیلم دیوانه ای از قفس پرید با بازی عالی جک ... دیدن ادامه ›› نیکلسون نیست.

خلاصه داستان:
پرستاری با نام میلدرد رچد در سال 1947 به کالیفرنیای شمالی میرود تا در یک بیمارستان روانپزشکی استخدام شود. این بیمارستان وظیفه نگهداری از یک قاتل خونسرد و بیرحم به اسم ادموند تولیسان را دارد. در این بیمارستان روانی آزمایش‌های عجیبی بر روی بیماران انجام می‌شود. میلدرد رچد با زیرکی و دروغ به عنوان پرستار در بیمارستان استخدام شده و کم کم مشخص میگردد که هدف شوم او از اینکار چیست؟به مرور زندگی پرستار رچد نمایش داده شده و اتفاقات و حوادثی که رخ میدهد داستان اصلی این سریال را شکل می‌دهد
جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
مستند «قیچی برگردون» با نگاهی متفاوت به سینمای «عبدالرضا کاهانی» به زودی آماده‌ی نمایش می‌گردد | عکس مستند «قیچی برگردون» با نگاهی متفاوت به سینمای «عبدالرضا کاهانی» به زودی آماده‌ی نمایش می‌گردد
مستند «قیچی برگردون» به کارگردانی امین پوربرقی به زودی آماده نمایش می‌شود.عبدالرضا کاهانی جزو معدود کارگردان‌های متفاوت سینمای ایران است که در کارنامه‌ی کاری‌اش تجربه‌ی فیلمسازی در نقاط مختلف دنیا را دارد. او که بعد از توقیف پیاپی فیلمهایش مجبور به ترک ایران شد، برای اولین بار از ناگفته‌های فیلمسازی‌اش و تاثیر سانسور بر سینمای ایران می‌گوید.این مستند به کارگردانی امین پوربرقی در پاییز سال ۲۰۲۰ در شهر تورنتوی کانادا کلید خورده است و هم اکنون مراحل پایانی تولید خود را سپری می‌کند. لازم به ذکر است که مراحل پست پروداکشن این مستند همزمان ...
دیدن ادامه ››

مستند «قیچی برگردون» به کارگردانی امین پوربرقی به زودی آماده نمایش می‌شود.
عبدالرضا کاهانی جزو معدود کارگردان‌های متفاوت سینمای ایران است که در کارنامه‌ی کاری‌اش تجربه‌ی فیلمسازی در نقاط مختلف دنیا را دارد. او که بعد از توقیف پیاپی فیلمهایش مجبور به ترک ایران شد، برای اولین بار از ناگفته‌های فیلمسازی‌اش و تاثیر سانسور بر سینمای ایران می‌گوید.

این مستند به کارگردانی امین پوربرقی در پاییز سال ۲۰۲۰ در شهر تورنتوی کانادا کلید خورده است و هم اکنون مراحل پایانی تولید خود را سپری می‌کند. لازم به ذکر است که مراحل پست پروداکشن این مستند همزمان در کشورهای ایران و اتریش در حال انجام است و پیش بینی می‌شود که به زودی آماده‌ی نمایش گردد.

عکس: فرنوش احمدی زاده

جعفر میراحمدی و محمد لهاک این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پناه می برم به تمام خدایان از شر شیطان کلیشه
دیروز به صورت اتفاقی در حال پوست کندن پیاز و اشک های حاصل از آن این فیلم را دیدم و این فیلم که شاید بتواند اسکار فلاکت را دریافت کند به پیاز کمک دو چندان کرد .
فیلمی با موضوع به شدت کلیشه ای و فوق العاده تراژدیک که گویی تنها رسالتش در آودردن اشک مخاطب است و شاید بیشتر از فیلم بتوان بر روی آن نام مرثیه گذاشت .از نقاط قوت فیلم تنها می توان به بازی خوب خانم صامتی اشاره کرد .
ولی من خوشم اومد ازش! خیلی همه چیزش ملموس بود! شاید چون قبلاً فیلمی شبیه این ندیدم دوست داشتم!
۲۴ فروردین
امیرمسعود فدائی
ولی من خوشم اومد ازش! خیلی همه چیزش ملموس بود! شاید چون قبلاً فیلمی شبیه این ندیدم دوست داشتم!
آقا من هم دوستش داشتم بخصوص بازی ها رو البته بجز یک نفر که بنظرم بخاطر ترکیب دو نقش فیلم های قبلیش در نیومده بود
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من این فیلم رو با تاخیر 5 ساله همین االان دیدم .و شاید اگر همان موقع میدیدم نظراتم فرق می کرد شاید هم نه !!فیلم به موضوع خوبی می پردازد عشق نامتعارف البته در جامعه سنتی ما .در گوشه ای از فیلم نیز به این موضوع اشاره میکند که یک مرد می تواند با زنی که سالها از خودش کوچکتر است ازدواج است حتی اگر قبلا ازدواج کرده و بچه های بزرگ داشته باشد و هیچ نقدی به این موضوع وارد نیست ام همین که دور می چرخد و نقش ها جابجا می شود ازدواج زن بزرگتر و دارای بچه با یک پسر جوان می شود گناه نابخشودنی .و این قدر این گناه پر واضح است که به جایی می رسد که زن علیه عشق اش بر میخیزد و خود را شماتت می کند که چرا با این سن و سال عاشق شده .به شماتت بر می خیزد که من زن بی ابرویی هستم .من پسر جوانی را فریب دادم.مادر بدی بودم .و تمام حرفها را به جان می خرد تمام نگاه ها را تحمل میکند و چه گناه بزرگی است زن بودن حداقل در جامعه ما .
من بازیها را دوست داشتم و حامد بهداد ثابت کرد اگر کنترل شده باشد و به دور از آن فضای فریاد و جار و جنجالش باشد چه بسا که بازیگر بهتری باشد .بازی خوب ستاره اسکندری هم جای تقدیر دارد .
موسیقی متن در تاثیر گذاری صحنه ها بسیار کار آمد بود .اما متاسفانه مثل اغلب فیلم های ایرانی پایان بندی فیلم مقبول نبود .اینطور به نظر می رسید که کارگردان نمی داند با این عشق ممنوعه چه کند؟و سرانجام این عشق چه باید باشد پس در این مواقع یا باید با پایان باز فیلم را سرهم بندی کند یا به طور کلی دست به پاک کردن صورت مساله بزند که کارگردان مورد دوم را انتخاب می کند.
معرفی سریال: خدمتکار
⭐⭐
فصل اول سریال را نسبت به فصل دوم سریال بیشتر می پسندم؛ گرچه قطعا اگه فصل بعدی در کار باشد، دیگه ادامه نمی دهم؛ به نظرم پیچیدگی خوبی را در فصل اول مطرح کردند ولی در فصل دوم در کلاف این پیچیدگی گرفتار شدند.
فیلم میخواهد به ما بگه دغدغه دارد ولی در اجرا ناموفق دارد؛ فیلم می خواهد دلهره آور باشد ولی نه تنها موفق است بلکه زجرآور است
خلاصه داستان: سریال والدینی به نام دوروتی و شان ترنر را به تصویر می‌کشد، که یک پرستار جوان به نام لین برای فرزندشان استخدام می‌کنند تا مراقبت از فرزند تازه متولد شده آنها را که جریکو نام دارد، به عهده بگیرد. با گذشت زمان، روشن می‌شود که «چیزها آنطور که به نظر می‌رسد نیست. 
در پایان فصل اول غافلگیر می شویم و ما را ترغیب میکند به دیدن فصل دوم ؛ جایی که قشنگ نامیدمان می کنه و آخرین قسمت از فصل دوم به شدت اغراق آمیز است و میگه برویم فصل سوم !!!!!
سمانه، نیلوفر ثانی، محمد عمروابادی و شکوه حدادی این را خواندند
رعنا* این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلمبرداری فیلم سینمایی «کوزوو» به کارگردانی میثم هاشمی طبا با حضور فرهاد آییش در مقابل دوربین آغاز شد | عکس فیلمبرداری فیلم سینمایی «کوزوو» به کارگردانی میثم هاشمی طبا با حضور فرهاد آییش در مقابل دوربین آغاز شد
فیلم سینمایی «کوزوو» به کارگردانی میثم هاشمی طبا و تهیه‌کنندگی حسن کلامی با حضور فرهاد آییش در مقابل دوربین کلید زده شد. «کوزوو» بر اساس فیلمنامه‌ای از میثم هاشمی‌طبا در ژانر کمدی ساخته می‌شود.دیگر بازیگران این فیلم که از چهره‌های شناخته شده سینما هستند به زودی معرفی می‌شوند. دیگر عوامل «کوزوو» عبارتند از: مدیرتولید: بهزاد هاشمی، جانشین تهیه‌کننده: مهدیا عابدی، دستیار یک کارگردان و برنامه‌ریز: جواد گنجی، مدیر فیلمبرداری: بهرام بدخشانی، صدابردار: امید عاشوری،  طراح صحنه و لباس:  اصغر نژادایمانی، طراح ...
دیدن ادامه ››

فیلم سینمایی «کوزوو» به کارگردانی میثم هاشمی طبا و تهیه‌کنندگی حسن کلامی با حضور فرهاد آییش در مقابل دوربین کلید زده شد. «کوزوو» بر اساس فیلمنامه‌ای از میثم هاشمی‌طبا در ژانر کمدی ساخته می‌شود.دیگر بازیگران این فیلم که از چهره‌های شناخته شده سینما هستند به زودی معرفی می‌شوند. دیگر عوامل «کوزوو» عبارتند از: مدیرتولید: بهزاد هاشمی، جانشین تهیه‌کننده: مهدیا عابدی، دستیار یک کارگردان و برنامه‌ریز: جواد گنجی، مدیر فیلمبرداری: بهرام بدخشانی، صدابردار: امید عاشوری،  طراح صحنه و لباس:  اصغر نژادایمانی، طراح گریم: محسن دارسنج، منشی صحنه: مارال فتحی، مدیر تدارکات: مهدی عباسی‌پور، عکاس: کوروش جوان، گرافیست و مدیر تبلیغات: محمدرضا بهشتی‌نژاد و مشاور رسانه‌ای: مریم قربانی‌نیا. هادی زمردیان مجری طرح و سرمایه‌گذار این پروژه است.

محمد مجللی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
silenced ساکت شده

سینمای کره، بنظر من اینروزها چیزی فراتر از سینمای سایر کشورها در خود دارد، شاید هالیود دهه چهل و سینمای نووار اروپا و دوره درخشش کوروساوا و سینمای ژاپن زمانی در قله هنر هفتم بودند اما سینمای کره قطعا چندسالیست با تکنولوژی سخت افزاری پیشرفته هالیوودی و ابتکار و خلاقیت نیروی انسانی بشدت متعهد آرمانگرای اصلاح گرش، داره ریشه سیاهی و تاریکی و کثافت زیر پوست اجتماع خودش و در کل بشریت رو رسوا میکنه و تا جایی پیش رفته که جز لختی زشت حقیقت، تقریبا هیچ جذابیتی توی سینمای دغدغه مندشون نمونده، که البته همین موضوع وسط زرق و برق دنیای سطحی دیجیتالی و مجازی اینروزهامون بشدت گیرا و ارزشمند و خاصش کرده.

فیلم ساکت شده یا خفه شده، از اون فیلمهاست که فکر نکنم کسی بتونه دوبار نگاهش کنه یا دلش براش تنگ بشه، فیلمیه که لجن زیر پوست شهر رو بدجور توی صورتمون میپاشه و مخاطب رو بدجوری داغون میکنه، اما باید پذیرفت که نیمه تاریک وجود بشر هست و قوی هم هست، و انکارش دردی رو دوا نمیکنه اما پذیرشش شاید بتونه در جهت اصلاح فردی بهمون ... دیدن ادامه ›› کمک کنه.

دیدن این فیلم به افراد دل رحم اصلا توصیه نمیشه، بشدت سباه دردناک و تلخه این فیلم، اگر پیش زمینه ای از سینمای اصیل کره ندارید دیدن این فیلم رو فراموش کنید


بعد از عبور از سطح داستان و گذشتن از داستان اصلی در پیرنگ و زیرمتن متوجه میشویم که چرا افراد متعصب و مذهبی بنا بر عادت تقلید، روی خباثتها و کثافتهای اجتماعی سرپوش میگذارند و چگونه قدرت پول و مقام انسانیت افراد را به پستی مطلق میکشاند و فقر چه قدرت کثیفی به ثروتمندان میده
متاسفانه نمیتونم سمت این کار برم چون حال روحیش رو ندارم
اما یه فیلم دیگه از سینمای کره دیدم که لبریز از هیجان و تعلیق بود و حدود ۱۰۰ دقیقه من رو ایستاده جلوی مانیتور نگه داشته بود.
پر از خلاقیت و جذابیت هست سینماشون و در همه ی ژانر ها داره پیشتازی می‌کنه.

فیلم the call 2020 رو اگر با توجه به توصیفات بالا مایل بودین، حتما ببینین
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
میکل آنجلو کاراواجو به covid-۱۹ مبتلا شد | عکس میکل آنجلو کاراواجو به covid-۱۹ مبتلا شد
قسمت اول مجموعه‌ی covid-۱۹ که در مدیوم picture theatre ساخته شده است به نویسندگی نوید معمار ساخته شد. Picture theatre تلاقی تئاتر و فیلم است، که می توان آن را زیرمجموعه‌ی فیلم ( کوتاه ) تجربی دانست. کارگردانی فیلم این مجموعه توسط مهدی حسین زاده و کارگردانی تئاتر آن توسط نوید معمار انجام می شود.تحقیقات در حوزه ی تاریخ هنر و ایده ی بنیانی اثر توسط نوید معمار نوشته شده و نگارش قسمت ها با همکاری مشترک نوید معمار و مهدی حسین زاده به اتمام رسیده است. این قسمت به تهیه کنندگی استودیو آماتا در شهریورماه ۱۳۹۹ در "حمام خان" کاشان ساخته شد.به گزارش روابط عمومی استودیو آماتا، این اثر از ...
دیدن ادامه ››

قسمت اول مجموعه‌ی covid-۱۹ که در مدیوم picture theatre ساخته شده است به نویسندگی نوید معمار ساخته شد. Picture theatre تلاقی تئاتر و فیلم است، که می توان آن را زیرمجموعه‌ی فیلم ( کوتاه ) تجربی دانست. کارگردانی فیلم این مجموعه توسط مهدی حسین زاده و کارگردانی تئاتر آن توسط نوید معمار انجام می شود.

تحقیقات در حوزه ی تاریخ هنر و ایده ی بنیانی اثر توسط نوید معمار نوشته شده و نگارش قسمت ها با همکاری مشترک نوید معمار و مهدی حسین زاده به اتمام رسیده است. این قسمت به تهیه کنندگی استودیو آماتا در شهریورماه ۱۳۹۹ در "حمام خان" کاشان ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی استودیو آماتا، این اثر از اواخر فروردین ماه ۱۴۰۰ در شهر های شیراز، رشت و تهران پخش خواهد شد.

اسامی بازیگران قسمت اول عبارت است از: صادق دامیار - امیرحسین باقریان - علی صادقی - پوریا زهرایی - سعید خسروی - سمیه اکبری - نسرین رشادی - فاطمه حری - برسام نوری - نوید معمار

و اسامی دیگر عوامل پروژه :
فیلم بردار : علی دولت ابادی - تدوینگر : مهدی حسین زاده - اصلاح رنگ و نور : علی دولت آبادی - طراح صحنه و لباس : نوید معمار - آهنگساز : پارسا ستوده - گرافیست : سپهر امیدوار - دستیار کارگردان : نگار قرهی - منشی صحنه : سهیلا ساطع - عکاس : آرش پژوه

سپهر امیدوار این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
و قسمت آخر ...
اگه بخواهم صادق باشم و نمره دهم به نظرم قسمت آخر سریال قورباغه از فصل اول(چون مطمئن هستم فصل دوم را خواهد ساخت) نسبت به چهارده قسمت قبل نمره کمتری خواهد گرفت...
گفته بودم هیچ یک از ببیندگان سریال بطور قاطع نمی توانند پایان سریال را پیش بینی کنند،متاسفانه پیش بینی های بنده هم درست نبود، من منتظر بودم نوری را در قسمت آخر ببینم ولی امیدم به آینده موکول شد و به فصل دوم ...
و اما قسمت آخر:
رامین که حقش مرگ بود؛ از قسمت اول (بابت پیداکردن تفنگ)ضعیف نفس بود و جاه طلب؛ قسمت سوم پول هم گرفت ولی راضی نبود و ادامه داد تا مردن...
خودش میدونست بدون قدرت مرده و از زندگی عادی بیزار بود ؛با اسلحه فکر کرد قدرت داره ولی ترس داشت(به قسمت اول سکانس جلوی مغازه طلافروشی دقت کنید) ولی اسلحه را از دست داد، پس دوستانش را راضی کرد که بروند دزدی، خونه نوری...
فرق رامین و نوری در همین تفکر قدرت بود که قسمت ۱۴ هم نوری در کشتی بهش اشاره کرد.
کلیت سریال قورباغه به نظرم
نگرش،تفکر و داشتن قدرت بود
تفاوت اصلی بین ... دیدن ادامه ›› نوری و رامین
هر دو از یک محله؛ از یک جنس و طبقه مردم بودند ولی با دو تفکر مجزا ...
حتی قدرت کلمات ارائه شده توسط نوری خیلی فراتر از قدرت کلمات رامین بود...
و اما چند نکته که نباید فراموش کنیم:
۱:ورود فرانک به قصه و این گونه رها کردنش عجیب بود. چرا وقتی اومد از نوری خون گرفت، بدون اینکه کسی چیزی بگه یه راست رفت سراغ استمپ؛ که ربطی به قورباغه داشت؛ از کجا می دانست استمپ کجاست؟
۲: در قسمت ۱۴؛ سکانس اومدن قایق های شمس آبادی و تایید سر سیامک به نوری و ادامه ماجرا ...
به نظرم سیامک هم نقش مهمی خواهد داشت.
۳: آباد: در دیالوگ ها او و سروش همیشه به نقش حامی بودن و محور بودن نوری اشاره می کرد؛ پس نباید تصور کنیم که بچه زرنگه قصه بوده..(بچه زرنگه قصه داماد رامین اینها بوده😂)
۴: بعد از تیتراژ و نشان دادن سکانس دورهمی در جنگل و تصویر نوری!!!
نوری می تواند زنده باشه همان طور که پدر و مادر رامین زنده بودند.
۵: سریال پتانسیل این را دارد که فصل دوم را داشته باشد با چهره ها و بازیگرهای ناشناخته؛ ای کاش امیر جدیدی را این بار انتخاب کنه و نوری هم باشد ...
۶: ذهن آدم در هنگام مرگ را میشه شاخص در نظر گرفت ولی نمره این قسمت در قیاس با نمرات ۱۴ قسمت قبل کاملا پایین است یا لااقل من تصور نمی کردم که این گونه باشد...
با نشان دادن دو سکانس شمس آبادی و آباد بعد از تیتراژ مطمئن باید باشیم که فصلی دیگر خواهد داشت یا خیر؟

چه پایانی را متصور بودیم و چه شد🤦‍♂️

۷:با همه این تفاسیر به نظرم بهترین سریالی بود که ساخته شده بود و دست مریزاد به هومن سیدی و تیمش و امیدوارم فصل بعدی هم باشد و از روزگاری لذت ببریم که هومن سیدی داره برامون می نویسه؛ برامون بازی میکنه؛ برامون تدوین می کنه و برامون کارگردانی می کنه.

۸: نوری:همیشه بزار یه چیزی کم باشه تابگردن پیداش کن
🐸🐸🐸🐸🐸🐸🐸
محسن جوانی این را خواند
رعنا*، جعفر میراحمدی، علی جباری و محمد مجللی این را دوست دارند
برچسب افشا هم میزدید بد نبود...
۱۷ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک فیلم شلخته و دم دستی و سطحی و هول هولی ، که باید خود بیننده حدس بزنه که بعضی چیزها مثلا قرار بوده یه طور دیگه باشه که توی تدوین یه طور دیگه شده ! اما یادشون رفته که بقیه قسمتها نظم و نظام لازم رو داشته باشه ! اونوقت این سوال پیش میاد که مثلا خود اقای فروتن این فیلم رو انتخاب میکنه که وقت بذاره و ببینه ! 2700 تومن مالیات فیلیمو رو چرا ما باید بدیم در حالی که ما خودمون جای دیگه مالیات میدیم!
ملیکا شاهچراغی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
شنای پروانه یا کرال پشت به فرهنگ گنده لاتی تاریخ گذشته؟
اکران آنلاین شنای پروانه را دیدم هم به دلیل تعریف و تمجید های سال گذشته جشنواره و هم به خاطر حمایت از فیلم در این ایام کرونایی اما واقعا پشیمان شدم. نه پشیمان از حمایت فیلم بلکه پپشیمان از دیدن فیلم. هرچه فکر می کنم درباره این فیلم هیچ چیز به ذهنم نمی رسد که قابل نگاشتن باشد. نه اینکه فیلم چیز خوبی نداشت بلکه به این خاطر که چیزی بدست مان نمی دهد یعنی نه تنها چیزی به دست مان نمی دهد بلکه به عقیده من بازتولید امر خشونت می کند. پرداختن به این قشر از جامعه (گنده لات ها)که با اغماض شاید یک ده هزارم جمعیت کشور هم نباشند در جای خودش هیچ اشکالی ندارد اما روایت اینگونه بی چفت و بست و بی منطق نه در معرفی این گروه از جامعه کمکی می کند نه در بازدارندگی آنها، نه در تغییر نگاه آنها به جامعه و نه تغییر نگاه جامعه به آنها. روایتی بی منطق بر پایه کلیشه غیرت و تعصب بی منطق و از تاریخ مصرف گذشته! تاریخ مصرف گذشته از این منظور نه که چنین چیزی ممکن نیست در جامعه اتفاق بیوفتد و مثلا با پخش شدن فیلم شنای یک دختر در استخر رگ غیریت اطرفیانشان به جوش نیاید و تا قتل پیش نرود ،که نمونه های آن در صفحه حوادث روزنامه ها دیده می شود اما از این نقطه نظر تاریخ مصرف گذشته می گویم که این دیگر دغدغه میانگین جامعه نیست و کلا جامعه تعریف جدید از این پدیده ها دارد و نگاهش به آن، دیگر همانگونه که قیصر به جهان نگاه می کرد نیست. در عین حال که روایت داست هم آنقدر گیج و بی مفهوم و ابتدایی است که مخاطب انگشت به دهان می ماند با این سوال که :خب که چی؟!!!!
شخصیت پردازی ها آنقدر ضعیف است که اگر به جای جواد عزتی و امیر آقایی هر بازیگر دیگری را بخواهید بگذارید قطعا فیلم به قهقرا خواهد رفت. بازی جواد عزتی شاید تنها چیزی است که من مخاطبم را وادار می کند تا انتهای فیلم کلید خاموش تلویزیون را فشار ندهم. عزتی با استعداد که در سال های اخیر نشان داده است از پس هر نقشی بر می آید به همراه امیر آقایی این روزها معروف، از استعدادشان کمک میگیرند و فیلم را به پیش میرانند. انقدر قدرت این ها به فیلم نامه میچربد که شما گاهی فکر می کنید اینها موضوع را ... دیدن ادامه ›› از کارگردان گرفته اند و مانند شب های برره مهران مدیری، دارند بداهه کار را به پیش می برند. ضعف فیلنامه دقیقا در تار و پود بازیگری ها مشخص است و فیلم انگار تا پایان کار هم بافته نمی شود که نمی شود. شما را ارجاع می دهم به بازی امیر اقایی در دو بخش جداگانه فیلم. بخش اول فیلم زمانی که هنوز هیچ چیز مشخص نشده است و آقایی دلیل رفتارش را ناشی از جنون می داند. در واقع با مظلوم نمایی های خویش سعی دارد مخاطب را همراه کند و بخش دوم بعد از آنکه حجت موضوع درگیری برادرش و کاراهای خلافش را می فهمد و می رود به سراغش در زندان. در این بخش همزامان با دانش حجت نسبت به کارهایی که برادرش با وی کرده است(پنهان کردن شیشیه در ماشین حجت و احتمال اعدام وی) بازی وی نیز تغییر می کند و از آن چهره مظلوم به یک شیطان تمام عیار دروغ گو تبدیل می شود. انگار همراه حجت و بقیه مخاطبان خودش هم فهمیده است که چهره واقعیش پیش تماشاگر لو رفته و سعی در پوشاندن آن مانند سکانس های ابتدایی فیلم نمی کند. مثال دیگر این تناقض سکانس ابتدایی فیلم است که در آن حجت با اینکه یک سیلی از مشتری ناراضی فیلم می خورد و خم به ابرو نمی آورد (جدا از رفتار بیمارگونه و غیر منطقی مشتری که واقعا در عالم امروزی بسیار نادر و بعید به نظر میرسد)اما همین آدم وقتی با این موضوع روبرو می شود همه شخصیتش عوض می شود و تبدیل به یک گرگ تمام عیار می شود که حتی به بچه ی مادری که اعتراف میکند از شنای پروانه فیلم گرفته است هم رحم نمی کند و آنگونه خشونت از خود نشان می دهد.
به عقیده من شنای پروانه یک فیلم نصفه و نیمه است با یک فیلنامه ضعیف که تمام کار را بازیگران توانمندش به پیش می رانند. قصه داستان چندان دغدغه این روزهای ایرانی نیست که در اینستا گرام تقریبا هر پروانه ،افسانه، مریم، شادی، مهرداد، منصور، مهدی و .... حداقل یک عکس با مایو در کنار استخر یا دریا استوری کرده اند. و خدا را شکر که تقریبا از این مرحله گذشته ایم که مثلا برای یک شهر، دیدن یک خانم در حال شنا کردن دغدغه باشد. این بدان معنا نیست که این مشکل در بخشی از جامعه وجود ندارد بلکه دوست دارم خاطر نشان کنم که بخش بزرگی از جامعه خوشبختانه از این مرحله گذشته اند و همه ی ما وظیفه داریم تا کمک کنیم این نگاه جنسیت مدار از ذهن و چشم جامعه پاک شود.
کاوه خان
عرض شود بعد از دیدن عروس آتش مرحوم سینایی و البته ندیدن شنای پروانه و دیدن مغزهای کوچک زنگ زده، به نظرم هنوز در تهران هم خیلی چیزها تابو هست...

یادم هست این موضوع را چندبار حتی به دوستان خداناباورم از جمله (( سعید)) هم گفتم که تناقض ... دیدن ادامه ›› میگی...

با دست دادن پارتنرت مشکلی نداری ولی با روبوسی کردن اش مشکل داری؟
اگر پارتنرت رابطه پارتنری تان خاتمه پیدا کرد و پارتنر سابق ات مثلا با من رابطه ای شروع کرد، رابطه ات را با من قطع می کنی،
چرا؟
منظور به اینکه یک آدم ایدئولوژیک خداناباور، فلسفه خوان، شرکت کننده در کلاس های فرهادپور و مریدان اباذری و مردیها و غیره اینجوری هست... وای به بقیه جامعه...
.......
دوستی دارم دختر هست، هنوز دست می دهد، به تازگی هاگ هم می کند... دلش می خواهد بالرین شود..
بهش گفتم تا آنجایی که می دانم حاضر به تن دادن به پوشش یک بالرین نیستی؟
از حرف من ناراحت شد.. ولی جواب قانع کننده ای نداد...
مخاطب سینما هم هست... و ازم پیشنهاد فیلم هم می گیرد..
تا دلت بخواهد نمونه دارم...
.....
اما بهرحال ساختار فیلم باید درست باشد از فیلمنامه، کارگردانی و بازی و غیره...
۱۸ فروردین
محمد حسن موسوی کیانی
کاوه خان عرض شود بعد از دیدن عروس آتش مرحوم سینایی و البته ندیدن شنای پروانه و دیدن مغزهای کوچک زنگ زده، به نظرم هنوز در تهران هم خیلی چیزها تابو هست... یادم هست این موضوع را چندبار حتی ...
کیانی عزیز خیلی ممنون از لطف و کامنتت. درست میگی برادر . من هم با شما موافقم. هنوز هم در ایران کسانی زندگی میکنند که اینگونه فکر می کنند اما معتقدم میانگین اکثریت جامعه به این شدتی که در فیلم مطرح شد به این موضوع نگاه نمی کنند. این بدان معنی نیست که اصلا وجود نداره.
در تایید فرمایش حضرتعالی جالبه بدونید دیروز هم آقای مطهری در کلاب هوس عنوان کردند اگر زنی رو با مایو ببینند تحریک میشن! نماینده چند دوره مجلس و مدعی ریاست جمهوری مملکت این رو بگه دیگه فقط باید گذاشت رفت:) امروز یه کاریکاتور مجله خط خطی چاپ کرده بود که به دهن مطهری یه مایو کرده بودن و زیرش نوشته بودن: ادب مرد به ز دولت اوست:)
واقعا از این دست تناقضات در جامعه وجود داره و شاید هم کم نباشه اما تلاش جامعه باید سمت اگاهی بخشی باشه،صرف زدودن این غبار باشه نه اینکه بی هیچ پیامی در دامن زدنش تلاش بکنه. اون هم با این همه از جلوه خشونت.
ممنون
۱۸ فروردین
کاوه علیزاده
کیانی عزیز خیلی ممنون از لطف و کامنتت. درست میگی برادر . من هم با شما موافقم. هنوز هم در ایران کسانی زندگی میکنند که اینگونه فکر می کنند اما معتقدم میانگین اکثریت جامعه به این شدتی که در فیلم ...
❤❤❤❤
۱۸ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فیلم رو اخیرا تماشا کردم و لذت بردم یه فیلم خوب جمع و جور و قشنگ بدون اینکه شعاری باشه اما حرفهای زیادی تو دل فیلم جاریه با طراحی صحنه لباس و دکور ها و میزانسن های دقیق از دهه شصت ... اصلا انتظار چنین کاره خوبی نداشتم
Sohi Shirazi این را خواند
سیدمهدی، علی عبدالرحیم، امیر مسعود و محمد لهاک این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متن‌نیازمند بازنویسی بود.
بازی ها به شدت مصنوعی بود و‌اگر هم‌قرار بوده به شیوه خاصی در بیاد که احتمالا از سواد من خارجه به نظر به هدفش نرسیده بود.
به هر حال اقای سیدی باهوش و خلاق هستند و خوش‌سلیقه. با وجود اینکه خیلی قورباغه رو نپسندیدم‌ اما‌ منتظر دیدن کار بعدی ایشون هستم.‌
یک‌پروپاگاندای عجیبی هم‌ در اینستاگرام‌ و بین صفحه هات معتبر سینمایی اتفاق افتاده و اون هم تعریف و تمجید بیش از اندازه از سریال هستش. و حتی مقایسه اون با سریال دل!
به نظر من باید صبر کنیم‌ و برای فهمیدن ماندگاری و تاثیر یک‌اثر به زمان اعتماد کنیم. 🙂
رعنا*، جعفر میراحمدی و محمد لهاک این را دوست دارند
والبته هزینه چند ده میلیاردی ساخت قسمت ۱۵ برای فیلم برداری در تایلند آورده ای برای این سریال نداشت
پ ن
من این سریال رو بارها بدون صدا دیدم و از دوربینش لذت بردم
شاید ۵بار
۲ روز پیش، شنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قبل از دیدن فیلم، تصورش هم برام سخت بود که کارگردانی بتونه تو سال ۲۰۲۰ فیلم وسترن-درام ارزشمند بسازه. اما گرین گرس تونست.
مفهوم انسانیت و مبارزه برای آزادی به زبان سینما و به خوبی تو فیلم اخبار جهان نشون داده شد.
اندکی مفاهیم سیاسی تو فیلم گنجانده شده، ولی خیلی گل‌درشت و زننده نبود.
کلا مفاهیم به نرمی و به زبان سینما انتقال داده شدند.

برای خوندن نقد کامل این فیلم دیدنی، میتونی به لینک زیر برید... ...🎬🍿⭐
https://sohishirazi.ir/news-of-the-world-movie-review/
داستان فقر همه‌گیر، زوال اخلاق و آغاز حقارت و خفت به شکل بی‌نظیری در فیلم دزدان دوچرخه به تصویر کشیده شده. واقعا فیلم معنادار و جذابی بود برام و تماشای یک‌بارش رو به همه توصیه می‌کنم.

بعضی‌ها به اشتباه اسم این فیلم رو «دزد دوچرخه» گفتند. در حالی که نام درست فیلم «دزدان دوچرخه» هست. چون دو دزد تو فیلم وجود داره؛ یکی تو ابتدا و دیگری تو انتهای فیلم. برای خوندن نقد کامل این فیلم و شنیدن موزیک اون می‌تونید به لینک زیر برید ...🎬🍿🎞️⭐

https://sohishirazi.ir/bicycle-thieves-review/
mohsen miladi این را دوست دارد
این فیلم شاهکاره نگاه کن به سکانس ایی که مردم داخل کلیسا با خداوند راز و نیاز میکننن و همزمان مردی در حال فرار است و به دنبال دوچرخه است که دزد را پیدا کند ، سکانسی بی نظیر و تکان دهنده آنها با خدا راز و نیاز میکنن و این مرد دغدغه شکم دارد و درمان درد این فرد همان خدای واقعی است .
دوستان پیشنهاد میکنم حتما فیلم دو زن از ویتوریا دسیکا با دووبله فارسی رو ببینید بسیار تکان دهنده و شاهکاره فیلمی ضد جنگ ضد خشونت ضد فاشیسم ضد خرافات
۱۵ فروردین
mohsen miladi
این فیلم شاهکاره نگاه کن به سکانس ایی که مردم داخل کلیسا با خداوند راز و نیاز میکننن و همزمان مردی در حال فرار است و به دنبال دوچرخه است که دزد را پیدا کند ، سکانسی بی نظیر و تکان دهنده آنها ...
ممنونم از پیشنهاد خوبت محسن جان

سکانسی که تعریف کردی، جزو تاثیرگذارترین سکانس‌های دزدان دوچرخه هست.
۱۷ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سریال متفاوت و جذابی بود برام. کشش خوبی در تمام قسمت‌هاش بود و فکر می‌کنم این سریال، اثری بر ذهن و برخورد ایرانی‌ها در کوتاه‌مدت داشته باشه.
به خاطر همین از هومن سیدی باهوش ممنونم.

و اما سریال ادامه‌دار خواهد بود. مواد دست شمس‌آبادی می‌رسه و سلطه و قدرت برای اونه.
احتمال داره که هم رامین و هم نوری زنده باشند. رامین ممکنه با فداکاری فرانک زنده بمونه و نوری از روی هوش بالاش، خودش رو به مردن زده باشه.
آباد هم قطب دیگه‌ی ماجرا میشه. گیاه دستش هست و با صبر و پشتکار می‌تونه اون رو پرورش بده.
فرانک هم میتونه اسباب و وسیله برای شمس‌آبادی یا آباد باشه.

دست هومن سیدی برای ادامه‌ی تولید این سریال به شکل جذاب خیلی بازه. البته منوط به اینکه صابر و نوید همچنان باشند.
چون برای کاربر ایرانی، قورباغه بدون این دو جذابیت چندان بالایی نداره.

امیدوارم ادامه پیدا نکنه چون دیگه باید برای شمردن تعداد باگ ها و سوراخ های فیلمنامه ماشین حساب دستمون بگیریم
من فکر میکنم ایشون اگر به اندازه لازم باهوش بود چنین طرح خامی رو به مرحله اجرا نمی رسوند و این فیلمنانه قطعا نیاز به بازنویسی چندباره داشت.۱۱ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ارتش سایه ها همان ارتش مقاومت فرانسه است. فیلمی دیدنی و تاثیرگذار برای تمام زمان‌ها
برای خوندن نقد این فیلم تراژیک اما زییا، به لینک زیر بروید......🎬🍿🎞️⭐

https://sohishirazi.ir/army-of-shadows-1969-movie-review/
چندی پیش یکی از صفحات اینستاگرام که در زمینه تهران شناسی فعالیت دارد، از دنبال کنندگان خود خواسته بود تا خاطرات خود را از سینما های قدیمی تهران بنویسند. من یادداشت زیر را در مورد سینما آزادی ارسال کردم. آن را با دوستان تیوالی هم به اشتراک می گذارم.

سال شصت و شش بود و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در حال برگزاری. من دانش آموز سال سوم دبیرستان بودم. فیلم "پرنده کوچک خوشبختی" ساخته پوران درخشنده در جشنواره حضور داشت. اولین نمایش فیلم در جشنواره در سینما آزادی بود. سانس ظهر یک روز جمعه. پوران درخشنده به عنوان اولین زن کارگردان بعد از انقلاب دومین فیلم خود را ساخته بود. بازیگران فیلم هم شناخته شده بودند. برای خرید بلیط از چند ساعت قبل در صف ایستادم. خواهرم هم آمد. طبیعی بود که با توجه به استقبال از جشنواره در آن سالها، بلیط به ما نرسید. گیشه بست و شروع فیلم نزدیک بود. آن موقع ها یک نفر در سینما آزادی کار می کرد به اسم آقا مرتضی. به نوعی همه کاره سینما بود. صف را نظم و ترتیب می داد. با چراغ قوه تماشاگران را روی صندلی می نشاند. آقا مرتضی هم دم گیشه بود و خواهش می کرد که جلوی درِ سینما را خلوت کنند. معمولا در اکران اول جشنواره عوامل فیلم هم می آمدند. خواهرم در آن شلوغی از ورودی اول سینما (قبل از چک بلیط) عبور کرد. من دیدم خواهرم با خانمی به گرمی سلام و احوال پرسی می کند. بعدا فهمیدم که پوران درخشنده است. از پشت شیشه و میان هیاهوی مردم سعی در لب خوانی گفتگو داشتم که خواهرم به من اشاره ای کرد و با مجوز خانم درخشنده من هم از در اول داخل شدم. خانم درخشنده به گرمی خوش آمد گویی کرد. اما گفت که متاسفانه بلیط به تعداد کافی وجود ندارد و هنوز برخی از عوامل فیلم هم سر جای خود ننشسته اند. ساعت شروع فیلم گذشته بود حدسم براین بود که تبلیغات جشنواره در حال پخش است. به زودی اکران فیلم شروع می شد. در همین حال یکی از عوامل فیلم نزدیک خانم درخشنده آمد و گفت که " مهمان ها رو نشوندم این دو تا بلیط اضافه اومد" و خب طبیعی بود که خانم درخشنده هم آن دو بلیط را به ما دادند! اگر چه دو بلیط جدای از هم و دو جای مختلف سالن بود. اما یکی از قسمت های خوب سالن نصیب ما شد و بلافاصله ... دیدن ادامه ›› هم فیلم شروع شد و دیدن فیلم آن هم به میزبانی کارگردان بسیار چسبید. البته بگذریم که سر ظهر بود و خانم بغل دستی من ساندویچ می خورد و من که ساعت ها در صف ایستاده بودم دلم ضعف می رفت.

پی نوشت: چند روز پیش قبل از تعطیلی مجدد سینماها، به دیدن فیلم خورشید در سالن اصلی سینما آزادی رفتم. روی هم حدود 20 الی 25 نفر در سینما بودیم. از دیروز هم که سینماها تعطیل شدند.
نسخه جشنواره ای خورشید ۱۳۵ دقیقه بود و فیلم ریتم خوبی داشت
نسخه اکران رو ندیدم ولی می دونم ۹۰ دقیقه شده
۱۰ فروردین
تنها فیلمی که تو سینما آزادی قبل از سوختنش دیدم
فیلم سلام سینما _ مخملباف بود
۱۰ فروردین
سپهر
تنها فیلمی که تو سینما آزادی قبل از سوختنش دیدم فیلم سلام سینما _ مخملباف بود
سلام سینما رو تو سینما عصر جدید دیدم که متاسفانه اون هم تعطیل شد.
قبل از سوختن سینما آزادی خیلی فیلم اونجا دیدم. بای سیکل ران، سرب، عروس و...
۱۱ فروردین
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
عالی بود نه که خودم چون بازی کردم کلا بازی همه رو دوست داشتم جز خودم😁
بیگانه پریشان این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید