تیوال سینما
T1 : 15:13:18
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

۱ ساعت پیش
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لاتاری یک فیلم سفارشی است که سعی دارد با تحریک احساسات مخاطب ایدعولوژی فاشیستی خود را به خورد تماشاگر دهد اما سوالی که مطرح است این است چرا فیلمساز نوک پیکان خود را به سمت اعراب گرفته است و اندکی به اینونوضوعات نپرداخته است که چه عوامل داخلی موجب به قول فیلم غیرت فروشی شده است؟
امیرمسعود فدائی و علی جباری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شما مملکتونو ول کردید اومدید دنیا رو درست کنید .
دنیا من نوشین بود
که خراب شد.
آخ آخ. فقط ترک کجا باید برم روزبه بمانی
۱۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من تا بحال از سایت خود شهرزاد دانلود می کردم حالا دیدم تیوال هم آورده برای خرید خب از همین جا می خرم فقط لطف کنید آنچه در آینده خواهیددید هر قسمت رو هم برای دانلود بگذارید
سپاس
عاطفه گندم آبادی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
داوود نژاد هرروز بهتر از دیروز.
در حالی که کارگردان های نامدار نسل گذشته هربار علاقمندان خود را از زنده شدن خاطره خوب فیلم های گذشته نا امیدتر میکنند،داوودنژاد بی هیچ سر و صدایی سیر صعودی را آرام طی میکند. بعد از فیلم به یاد ماندنی«مرهم» اینبار در «فراری» نشان میدهد که یک فیلمساز فارغ از سن خود تا چه اندازه میتواند در عمق جامعه خویش کند و کاو کند و صحنه هایی آشنا اما دیده نشده را از آن را به تصویر بکشد. پردازش نقش «گلنار» (ترلان پروانه)،مهم ترین گواه این ادعاست. نوجوانی از دهه 80 با تمام ویژگی های این دوره و تفاوت هایش با نوجوانان متولد دهه 60. کاری که کارگردانان جوان با وجو نزدیکی نسلی موفق به انجام آن نشدند.
فراری تلخ است، اما نه تلخ تر از واقعیت.
پ ن 1: ترلان پروانه نوید یک بازیگر زن زیبا،اما توانمند و باهوش را برای سینمای ایران می دهد.
پ ن 2: پردیس ... دیدن ادامه » سینمایی باغ کتاب تهران یک دروغ بزرگ است. یک سالن 30نفره با صفحه تصویری کمی بزرگتر از تلویزیون خانه قطعا سینما نیست. آنهم پردیس سینمایی با بهای 15000!!!
معمولا به مجموعه ای متشکل از ده سالن سینما با ظرفیتهای متفاوت از 400 صندلی تا حتی سی صندلی پردیس گفته میشود
۵ روز پیش، یکشنبه
خانم الف سالن چهار سی نفره هست و سالن یک از همه بزرگتر هست با حدود 400 صندلی
۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به وقت شام همان مسیر فیلم های گذشته حاتمی کیا رو طی می‌کنه و قهرمان محور وبش میره و این بار قهرمان یک خلبان ایرانی است. شروع داستان به خوبی شکل می‌گیرد و تا نیمه های فیلم جذابیتی که در داستان و سرعت اتفاق وقایع وجود دارد، فرد را میخکوب می‌کند، فیلم با سرعتی بالا تا حدود ۴۵ دقیقه به پیش می‌رود و با وجود اینکه شخصیت ها ناگهانی وارد فیلم و خارح می شوند، اما این خلل آنچنان توی ذوق نمی زند. جلوه های ویژه جالب است اما یک ای کاش بزرگ بجا می ماند و آن است که ای کاش این بخش های فیلم با کمک متخصصان خارجی تهیه می شد تا ضعف های نمایشی آن برطرف شود. تا زمانی که هواپیما به رهبر داعش می رس، هکه چسز به خوبی پیش میره و به شخصه منتظر یک پایان عالی برای فیلم بودم، اما از بعد آن، فیلم به شوخی تبدیل می شود و حالت نمایشی بسیار زیادی می گیرد و به نوعی کسل کننده می شود.بعضی ... دیدن ادامه » اشتباهات فیلم‌هم با توجه به اینکه حاتمی کیا فرد زبده ای در زمینه جنگ است و سازمان اوج در آن شرکت داشته، قابل چشم پوشی نسشت و از آن ها بعید بود. کاراکترهای فیلم هم تا حدودی به خوبی نمایش داده شدند بجز کاراکترهای داعشی که همان ساده لوحی همیشگی دشمنان ما برایشان در نظر گرفته شده. بابک از پس نقش خود برآمده اما هادی حجازی فر شبسه فیلم لاتاری بازی کرده است و تفاوت چندانی بین این دو نیست. این فیلم از نظر اکشن در جایگاه خوبی قرار میگیرد اما از نظر آشنایی عمیق با مصایب سوریه و تلاش نیروهای ایرانی، و داستان پردازی و نویسندگی نمره خوبی نمی گیرد.
ُلام، من با نوشته تون موافقم اما در کمال احترام، با این قسمت مشکل دارم " ای کاش این بخش های فیلم با کمک متخصصان خارجی تهیه می شد تا ضعف های نمایشی آن برطرف شود"، انیمیشن و جلوه های ویژه در ایران پیشرفت خوبی داشته و نیازی به متخصصان خارجی نیست. فرهاد ... دیدن ادامه » عظیما که انیمیشن های نبرد خلیج فارس رو ساخته، که نمیدونم دیدید یا نه، متخصص آتش و انفجاره. کاش از تیم های داخلی بهتری استفاده میشد به نظرم، نه متخصص خارجی.
۴ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم خوبی که صرفا روایت طنز برشی یک روزه از زندگی چند جوان هست. سرگرم کننده و مفرح، اما نه مبتذل و سخیف. اگر میخواید در این فیلم به دنبال معنا و مفهوم بگردین، نرید ببینید. البته من کلا از اینکه برخی میگن بی سر و ته، یا نفهمیدیم چی میخواد بگه تعجب میکنم، چون اکثر فیلم های طنزی که اخیرا در سینمای ایران ساخته شدن بدون معنا و سروته بودن و حرفی برای زدن نداشتن. گرچه این فیلم بدون حرف نیست اما به اشارتی و نه بیشتر بسنده میکنه.
البته درسته که مثلا تارکوفسکی‌وار سرشار از نمادها و مفاهیم نیست اما در لابلای شوخیها و چت‌تاک ها فیلمساز حرفهاش رو میزنه.... اما دقیقا حرف شما درسته اونها که گلایه میکردن که سالوادور و گشت ارشاد و.... مبتذل هستن، چرا اون فیلمها رو چن باره میبینن اما به ... دیدن ادامه » دیدن خرگیوش نمیرن؟
۵ روز پیش، یکشنبه
دقیقا این سوال برای من هم مطرحه که چرا باید مصادره و آینه بغل و یا حتی خالتور در صدر جدول فروش باشن اما خرگیوش نه؟ و چرا باید در خرگیوش با اینکه به قول شما فیلمساز حرفاش رو در لابلای شوخی ها میزنه که در جای خودشون هم با توجه به جامعه امروز قابل تامل هستن، ... دیدن ادامه » دنبال مفهوم بگردن اما در اون فیلم ها نه؟
۵ روز پیش، یکشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره فیلم پاپ
آیین دیدار فیلم سینمایی «پاپ» برگزار شد | عکس
» آیین دیدار فیلم سینمایی «پاپ» برگزار شد
... دیدن متن »

آیین دیدار و اکران خصوصی فیلم سینمایی «پاپ» شب گذشته بیست‌ و یکم فروردین ماه، پس از پنج سال با حضور عوامل فیلم و اهالی سینما ساعت 20 در موزه سینما برگزار شد.
به گزارش روابط‌عمومی فیلم، در این آیین دیدار که با استقبال گرم و چشمگیر علاقه‌مندان مواجه شد، محمد آلادپوش، نازنین مفخم، مسعود سخاوت‌دوست، عرفان یزدی، حسین مظفری، گلنسا خبرخوش از عوامل فیلم و حدیث چهره‌پرداز، توماج پورمراد، غلامرضا فرج‌زاده، ابراهیم تمهید، علی ضاحیان، گلنسا خبرخوش و داریوش غریب‌زاده از بازیگران فیلم و احسان عبدی‌پور نویسنده و کارگردان فیلم «پاپ» حضور داشتند. 
«پاپ» میزبان مهمانان بسیاری از اهالی سینما، فرهنگ، دانشگاه و سیاست بود؛ از جمله مصطفی زمانی، همایون ارشادی، دکتر عماد افروغ، احمد زیدآبادی، حسین فرحبخش، علی دهکردی، کامران قدکچیان، محمدرضا صفدری، مجید برزگر، ناصر شفق، محسن شریفیان، لیلا بلوکات، دکتر یونس نوربخش ، محمود کریمی، محمد حمزه ای، فراز بهزادی و... در کنار سایر هواداران سینمای هنر و تجربه در آیین دیدار «پاپ» حضور داشتند. استقبال از مراسم به‌حدی بود که تعداد زیادی از حضار، ایستاده فیلم را تماشا کردند. پس از ثبت عکس‌های یادگاری و امضای پوستر فیلم، صد و هفتاد و هفتمین آیین دیدار فیلم‌های گروه هنر و تجربه با دعوت از احسان عبدی پور به روی صحنه آغاز شد. احسان عبدی پور از حاضرین در سالن که برای تماشای فیلم «پاپ» آمده اند، تشکر کرد و گفت: «من در کارنامه‌ی کاری‌ام چندین فیلم ساخته‌ام، ولی «پاپ» مظلوم‌ترین فیلم من است و امشب تلاش می‌کنم با وجود احساساتی بودنم، خودم را کنترل کنم و هیچ‌ واکنش عاطفی‌ای نشان ندهم. این کارم را بسیار دوست دارم».
غایب بزرگ مراسم دیشب ادریس عبدی پور، تهیه کننده فیلم «پاپ» بود و احسان عبدی پور این گونه از او یاد کرد: «امشب تنها ناراحتی من، نبودن برادرم ادریس است. او که تهیه‌کننده فیلم است و این فیلم را با خون دلش ساخت. لطفا او را تشویق کنید. او تنها تهیه‌کننده‌ای بود که با همه بی‌پولی‌ها و مشکلاتش، به تمامی از فیلم و ساخت آن حمایت کرد و اگر او نبود فیلم جمع نمی‌شد. در سخت‌‌ترین شرایط مالی به من قوت قلب می‌داد و ناممکن‌ها را ممکن کرد. هر چقدر جلوتر رفتم، دلم برای کار کردن با او تنگ شد». 
پیش از اینکه عوامل فیلم به روی صحنه بیایند، کارگردان فیلم «پاپ» از محمدرضا صفدری، نویسنده آثاری مانند «سیاسنبو» دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید و درباره او گفت: «می‌خواهم مردی را تشویق کنید که امشب اولین بار است او را می‌بینم؛ ولی آنقدر در زندگی من تاثیرگذار بوده است که هیچ‌وقت تاثیرش از بین نخواهد رفت. او نویسنده کتابی است که من در سنین نوجوانی آن را خواندم. از محمدرضا صفدری صحبت می‌کنم که خواندن کتاب «سیاسنبو»ی او بسیار بر من تاثیر گذاشته است. او قلم شریفی دارد و با نویسندگان دیگر متفاوت است». پس از حضور عوامل بر روی صحنه که با تشویق حاضرین همراه بود، فیلم سینمایی «پاپ» در سالن فردوس به نمایش درآمد. 
«پاپ» از روز دوشنبه 28 اسفندماه در گروه هنر و تجربه روی پرده رفته است و علاوه بر تهران در شهرهای شیراز، مشهد، اصفهان، کرمان، اهواز، بابل و .... به نمایش درآمده است. 
در خلاصه‌ی داستان فیلم آمده است: « کاردینال غنا یا نیجریه به‌ احتمال خیلی زیاد پاپ بعدی و رهبر واتیکان خواهد بود و این احتمال، نظم زندگی خانواده‌ی فرج که مثل پاپ سیاه‌پوست هستند را برهم‌زده است. فیلم «پاپ» سه داستان در هم فرو رفته از این خانواده سیاه‌پوست را روایت می‌کند؛ دختر دانشجویی که مستاجر خانواده است و باید به هر شکلی به نامزدش که در بند است، کمک کند تا به ربوکاپ مکزیک برسد، پسر خانواده  که به امید طی کردن کانال مانش هر روز در دریا شنا می‌کند و پاپ که قرار است بعد از کاخ سفید کلید واتیکان را هم در دست سیا‌هان بگذارد تا بالاخره تاریخ، بدهی‌اش را به سیاه‌ها پس بدهد».
عوامل فیلم عبارتند از : نویسنده و کارگردان: احسان عبدی‌پور، تهیه‌کننده: ادریس عبدی‌پور، مدیر فیلمبرداری: محمد آلادپوش، تدوین: نازنین مفخم، صدابرداری: جهانگیر میرشکاری، طراح چهره‌پردازی: جلال امیری‌مرند، صداگذاری: عرفان یزدی، طراح صحنه و لباس: پگاه زنگویی‌فرد، جلوه‌های ویژه بصری: سیدشهاب‌الدین نجفی، موسیقی: مسعود سخاوت‌دوست، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: حسین مظفری، مدیرتولید: ادریس عبدی‌پور، مدیر صحنه: جعفر بهبهانی، عکاس: نواب موسوی، مشاور رسانه‌ای: سعیده الله‌دادی.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ی فیلم خوب و کار درست
تو بازار کمدیهای تکراری ی کمدی جدید واقعا جای قدر دانی داره .
جالب اینجاست ینفر از اون ده‌ها هزار نفری که دلواپس مبتذل شدن کمدیهای ایرانی بود و بخاطر سالوادور و آینه بغل دردنامه مینوشتن و مرثیه‌سرایی میکردن نمیرن و این فیلم رو ببینن.... درواقع خواسته عجیب این جماعت اینه که بیس نفره با پسرخالشون ‌اینا برن سینما ... دیدن ادامه » و همزمان که پاپ کورن میخورن و تو سروکله هم میزنن فیلمی ببینن که بعدا بشه باش ژست خردمندی بگیرن و ازش نقل قول کنن و باسم کوروش کبیر یا شریعتی در شبکه‌ها منتشر کنن...! که طبعا چنان فیلمی هرگز ساخته نخواهد شد
۲۳ فروردین
خاتم رستمی هر سه فیلم نامبرده شده رو از این فیلم بهتر میدونم و برام جالب بود که گفتین یک سر و گردن از فیلمای ایرانی بالاتره..از همه ی فیلمها منظورتونه؟
۶ روز پیش، شنبه
اقای دانش عزیز حق با شماست البته چون این کار اولین کاره اقای مانی باغبانی بود قدری بی تجربگی در بعضی امور مثل تبلیغات منطقی به نظر میرسه
۶ روز پیش، شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲۳ فروردین
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلشاه با همه مزیت های حرفه ای اش،‌نگاه کاملی به مخاطب کودک و نوجوان نداشته و کمبود موسیقی و شادی در طول فیلم به خوبی احساس می شود.
بی شک در رقابت با آثار موجود در دنیا باید وجه سرگرم کنندگی و جذابیت هر اثری را فارغ از محتوای ان به شدت، جدی گرفت.
امیرمسعود فدائی، الهه الف و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
علی جباری این را دوست دارد
کمبود شادی و موسیقی در همه سطوح جامعه بدجور تو ذوق میزنه
۲۲ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کوپال رو دیروز با یاد و خاطره لوون هفتوان عزیز که جاش خالیه در گروه سینمایی هنر و تجربه دیدیم.
باز هم می گم مثل همه فیلم های گروه هنر و تجربه یا از فیلم خیلی خوشتون میاد یا کاملاً به نظرتون بی معناست.
بازی آقای هفتوان خیلی زیباست.
فیلم بازیگر زیادی نداره و بیشتر بازی های موقعیت و حسی هستش و به جز چند صحنه، بازیگر فیلم فقط و فقط آقای هفتوان هستش و بار اصلی فیلم روی دوش این بازیگر و بازی زیباشه.
ماجرای فیلم داستان گیر افتادن دکتری به اسم احمد کوپال در اتاقی ست که باعث به فکر افتادنش در خصوص زندگی و ماجراهایی که براش پیش اومده میشه. بیشتر از این نمی گم که اگه خواستید برید و فیلم رو ببینید حوصله تون سر نره.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چرا باید این فیلم رو نه در خونه، بلکه در سینماتک ببینیم؟
چه ارزش افزوده ای برای بیننده ایجاد می کنه سینما تک؟
اگر سینمای واقعی بود که طبعا فرقش خیلی زیاد بود.... ولی بهرحال دیدن فیلم در سینما طبعا امکان غرق شدن در فضای فسلم و لذت بردن رو بیشتر میکنه،من تو خونه یه مینی!سینما ((پرده دو‌و‌نیم متری) دارم اما باز هم هروقت بشه فیلم‌ها رو تو قلهک میبینم
۲۳ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از مدت‌ها یه فیلم خوب
امیرمسعود فدائی، امیر و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
مریم زارعی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک قصه بیش نیست غم عشق وین عجب
کز هر زبان که می‌شنوم نامکرر است
اسرافیل روایت دو داستان عاشقانه است و مثلث عشقی را ترسیم می کند که بیننده را به وجد می آورد. خط سیر داستان ،سناریوی منسجم و دکوپاژ زیبای آیدا پناهنده عاشقانه هایی را به نمایش می گذارد که رضایت مخاطب را بهمراه دارد.
تقابل عشق اول و قدیمی با عشق امروزی با اختلاف زمانی بیست ساله دستمایه اصلی فیلمنامه است که کارگردان با زیرکی و ذکاوت دو داستان را به تفکیک و تقدم زمانی ارائه می دهد طوریکه فیلم اپیزودیک جلوه می کند که بنظرم یکی از نقاط قوت فیلم میشود
ابتدا عشق اول ،عشقی عجین با پوست و استخوان به تصویر کشیده می شود ، عشقی از جنس نگاههای لحظه ای و نامه های عاشقانه با تمام محدودیت های جامعه و خانواده بخصوص در شهرهای کوچک ایران،
خانواده هایی متعصب که با نگاه پاک و عاشقانه دو جوان رگ غیرتشان ... دیدن ادامه » بیرون می جهید و عاشق و معشوق را تا مرز خودکشی می کشاند . در حالیکه عشق دوم از جنس دیدار و گفتگوهای طولانی و بدون ترس از خانواده است طوریکه دو ماه مسافرت خارج از کشور و زندگی مشترک هم دارد.
سالها می گذرذ و دوباره زخم کهنه سر باز می کند گفتگوی ماهی و بهروز بعد از بیست سال و قدم زند در قاب زیبای طبیعت شمال باعث افسوس می شود که ای کاش بیست سال پیش این دو می توانستند قدم بزنند وگفتگو کنند. تماشاگر ایرانی هم سن و سال این دو که محدودیت و تعصب ها را لمس کرده قطعا به آن سالها فلاش بک میزند و خاطراتش رامرور می کند
قصه عاشقانه دوم ،قصه درد و رنج و بیماریست . آلزایمر ،ام اس،افسردگی و فقر که گریبان جامعه مدرن امروزی را فرا گرفته در این قصه نمایان است
دو جوانی که رویاهایی در سردارند ، دو جوانی که از سایه امن پدر محرومند و دست نوازش مادر هم ندارند در برزخ سختی گرفتارند در عنفوان جوانی باید پرستار و تیماردار مادر باشند ، لحظات سختیست نه می توان مادر را ترک کرد و نه به آینده پشت پا زد
آیداپناهنده به نکته های ظریفی هم در فیلم اشاره می کند
1.مادری که نمی تواند ماشین فرزند فوت شده اش را که خود خریده ، بفروشد زیرا پدری که نیست دو برابر سهم می برد
2.جسارت و گستاخی دانش آموز در مقابل معلم و حمایت والدین از فرزند.
در سالهایی که ماهی و بهروز دانش آموز بودند اگر هنگام تنبیه ، زخمی و کبود هم میشدیم پدر و مادر با خشم و غضب می پرسیدند : چه کردی که معلم این بلا را بر سرت آورد . ولی امروزه شاهد اتفاقاتی هستیم که در فیلم دیدیم که به راحتی دانش آموز معلم خود را عقده ای می خواند
Ali، عاطفه گندم آبادی و پرندیس این را خواندند
امیرمسعود فدائی، علی جباری و اعظم م این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره سریال شهرزاد (فصل سوم)
با بازی شهاب حسینی، ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی و ... پخش و دانلود در تیوال
» ویدیویی از فصل سوم سریال شهرزاد
۲۰ فروردین
Mohammad Norouzi این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره سریال شهرزاد (فصل سوم)
سریال «شهرزاد» به کارگردانی «حسن فتحی» یک درام تاریخی و عاشقانه است که برای پخش خانگی تولید شده است. داستان سریال شهرزاد از زمان کودتای ۲۸ مرداد به بعد اتفاق می افتد و بیشتر مضمونی رمانتیک دارد و می توان آن را ملودرامی عشقی جنایی تعریف کرد. سریال شهرزاد با هنرنمایی سه نسل از هنرمندان ایرانی، پرهزینه ترین سریال شبکه نمایش خانگی است که داستان عاشقانه ای را در تهران قدیم روایت می کند.دانلود از تیوال
» موزیک ویدئوی چاوشی برای فصل سوم شهرزاد با نام «جمعه»
۲۰ فروردین
Mohammad Norouzi این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تا حالا نشده دهنت بسته شه؟
مریم زارعی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیشنهاد
فیلم The Killing of a Sacred Deer (کشتن گوزن مقدس) به کارگردانی لانتیموس ارزش دیدن رو در وانفسای سینمای امروز که جایزه اسکاررو فیلم های چون لالالند و امسال هم shape of water میبرند ،داره .درسته که توقعی از اسکار نداریم اما آخه تا این حد !!!!
لانتیموس با فیلمهای قبلیش چون دندان نیش و لابستر و اینبار کشتن گوزن مقدس نشون داده از همتایان خودش یک سر و گردن بالاتره هر چند همچنان فاصله زیادی با بزرگان تاریخ سینما داره
یادی بکنم از دارن آرنوفسکی با فیلم های خوش ساختش از جمله Requiem for a Dream یک فیلم عالی هر چند جاهایی برچسب بالای 16 سال گرفته اما به نظر من اگر در مواردی خیلی سخت گیر نباشیم و به خاطر یکی دو صحنه کل فیلم رو خط نزنیم میتونه فیلم فوق العاده ای برای نوجوانان هم باشه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم «پاپ» رو دیدم
از اینکه فیلم را دیدم راضیم و پشیمان نیستم
این خودش یک فاکتور هست جدیدا در فیلمهای ایرانی
نه صرفا به این علت که از فیلم لذت وافر رو برده اییم
بلکه مقام درکی برای تماشاگر قائل شدن هست.
من فیلم را دوست داشتم.

به هر صورت
فیلم خوش ساختی بود اگرچه روند روایی فیلم ، تکراری بود یعنی اپیزودیک و قدری مربوط به هم اما جدا نشدنی بود،
یعنی لوکیشن های مشترک و افراد مشترک ...

بنظرم اپیزود دوم منحصر به فردترین موضوعی بود که در سینمای ایران بهش پرداخته شده و اینجا نیز وجود داشت ، که خصیصه بسیار بسیار قابل توجه این فیلم ، روایت کردن دغدغه ای از افرادی بود که اگرچه درصد بسیار کمی از جمعیت ایران میباشند اما
توجه به این مقولۀ اقلیت از نوع دیگری متفاوت از دین !
قابل تامل هست...
و شرایطی چون : «شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد یا بیافتد» نزدیک تر احساس میشد.

دیدنش ... دیدن ادامه » را پیشنهاد میکنم
نیلوفر، امیرمسعود فدائی و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
مریم زارعی این را دوست دارد
نامزدم بوشهریه.اومد تهران ببرمش؟خوشش میاد ازین کار جنوبی؟
۲۱ فروردین
بازی خوب و بخاطر دغدغه مشترک فکر کنم خوششون بیاد غم و شادی با هم داره
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره فیلم اِو (خانه)
نمایش «ائو» (خانه) در موسسه فیلم دانمارک | عکس
» نمایش «ائو» (خانه) در موسسه فیلم دانمارک
... دیدن متن »

به گزارش روابط‌عمومی فیلم،  «ائو» (خانه) به کارگردانی و تهیه‌کنندگی اصغر یوسفی‌نژاد در موسسه فیلم دانمارک در کپنهاگ به نمایش درخواهد آمد. این موسسه، جشنواره فیلم‌های ایرانی را در سینماتک خود از ٢٦ فروردین تا ٨ اردیبهشت برابر با ١٥ تا ٢٨ آوریل تدارک دیده است. در این جشنواره علاوه بر فیلم «ائو» (خانه) به کارگردانی اصفر یوسفی‌نژاد، فیلم های «٢٤ فریم» ساخته آقای عباس کیارستمی، «نفس» ساخته نرگس آبیار، «وارونگی» ساخته بهنام بهزادی، «سونیتا» ساخته رخساره قائم مقامی، «این پیکان» ساخته شاهین آرمین و سهراب دریابندری و «تهران تابو» ساخته علی سوزنده و محصول آلمان و اتریش به نمایش در می آیند.
این سومین حضور بین‌المللی فیلم «ائو» (خانه) پس از جشنواره‌های هبیتات دهلی‌نو و جشنواره فیلم استانبول از ابتدای سال 1397 است. 
فیلم «ائو» (خانه) اولین ساخته بلند سینمایی اصغر یوسفی‌نژاد است که مهر ماه سال گذشته در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمده است. این فیلم که به زبان آذری (با زیرنویس فارسی) ساخته شده، افتخارات داخلی و بین المللی بسیاری از جمله سیمرغ زرین سی‌و‌پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر را در کارنامه خود دارد. 
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «سایه که به‌خاطر ازدواج، از شش سال پیش ارتباطش را با خانواده‌ قطع کرده است، زمانی به خانه برمی‌گردد که طبق وصیت پدرش مأموران جسد او را به اتاق تشریح منتقل می‌‌کنند. اما «سایه» نمی‌تواند با این وصیت نامتعارف کنار بیاید».
دیگر عوامل فیلم ائو (خانه) عبارتند از: بازیگران: محدثه حیرت، رامین ریاضی، غلامرضا باقری، صدیقه دریانی، نرجس دل‌آرام، پریناز پاشازاده، سیروس مصطفی اکبر شریعت، میثم ولی‌خانی، فریبا سهرابی، وحیده نویدی، رضا محمودی، حامد غفارپور، حسام کاظمی، علی‌ بیگ‌محمدی، محسن کهنسال، رضا محمدی، سحرداودی، حمید صلاحی، شمس‌الله کیان، غلامرضا آقاجانی، معصومه نیرومند، سلوا خدایی، جواد محمدپور،حسین اسدی، سرمایه‌گذار: صفیه اصلانی، مدیر فیلمبرداری: حمید مهرافروز، مدیر‌صدابرداری: حمید سلیمانی‌نیا، تدوین و تصحیح رنگ: امیر اطمینان، طراحی و ترکیب صدا: حسین قورچیان، آهنگساز: افشین عزیزی، طراح صحنه، لباس و چهره‌پردازی: بهمن ارک، دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز: آرزو دهناد، مدیرتولید: علیرضا فرشی‌میلانی، مدیر تدارکات: محمدعلی جاهد، عکاس: علیرضا علیزاده، مشاور رسانه‌ای : سعیده الله‌دادی

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«صاحب صدای باصلابت و قدرتمند آسمانی شد»
استاد بهرام زند درگذشت.
یکی دیگر از صداهای گوش‌نواز و ماندگار دوران کودکی و نوجوانی و جوانی و میانسالی ما، بهرام زند، امروز به طور ناگهانی چشم از جهان فرو بست. با جادوی صدای او تجربه تماشا و همراهی با «شرلوک هلمز» و «کمیسر ناوارو» و لین‌چان و... بی‌اندازه لذت‌بخش بود و شخصیت‌ها با صدای رسا و محکم او استوارتر و مستدل‌تر و باشعورتر جلوه می‌کردند در جلوی چشمان ما. خدایش بیامرزد و برای خانواده و همکاران و دوستداران او و صدای پر طنینش آرزوی صبر دارم.
« برگرفته از صفحۀ دکتر صرافی زاده»

امیرمسعود فدائی، شکوه حدادی و مریم زارعی این را خواندند
Erick و فهیمه تردست این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بسیار زیبا،
به نظر من ریتم تندی مثل مد مکس داشت، یه ماشین دائشی ها رو هم شبیه ماشین تو مد مکس درست کرده بودن پر از بلند گو و یه آدم عجیب و غریب روش.
رهبر دائشی ها رو شبیه night king تو گیم آف ترون درست کرده بودن، سوار بر یک اسب به همراه یک شمشیر بزرگ، با یه قیافه متفاوت.
از نظر جلوه های ویژه و فیلم برداری هم بسیار زیبا بود.
داستانش هم حرف نو و دیدگاه تازه ای داشت متفاوت از فیلم های هالیوودی، به خاطره همین این فیلم رو نه تنها با اونا قابل مقایسه می کنه بلکه یه برگ برنده ای هم داره.
مدت ها بود فیلم ایرانی جالبی ندیده بودم، پیشنهاد می کنم حتما ببینید.
الهه الف و نیلوفر این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حیوان ، کاری از دو جوانِ آذری زبان . شاید بهترین فیلم کوتاهی ست که در ایران ساخته شده و این فقط و فقط نظر منه.
وقت نهار ، ایده فوق العاده .
روتوش ، کم نظیر . روتوش بازی های خیلی خوبی داشت .
نیلوفر و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
میلاد علایی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیمان (محمدرضا فروتن):

«...منم که دنیام شده «تو»؛ دارم کتک می‌خورم امروز، تو فکر اینم اِ... ناخناتو کوتاه کردی... دارم مشت می‌خورم می‌فهمم عطر نارسیستو زدی... به یارو لگد زدی، داشتم به جوراب سبزت فکر می‌کردم...»
امیر و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
امیرمسعود فدائی، علی جباری و علی ابراهیم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برداشت دوم از قضیه اول نقد می‌شود | عکس
هنر و تجربه
» برداشت دوم از قضیه اول نقد می‌شود
... دیدن متن »

نشست نقد و بررسی فیلم «برداشت دوم از قضیه اول» به کارگردانی پویان باقرزاده یک‌‌شنبه نوزدهم فروردین‌ماه در خانه هنرمندان برگزار می‎شود.

اولین نشست نقدوبررسی فیلم‌های هنروتجربه در سال ۱۳۹۷ به فیلم «برداشت دوم از قضیه اول» به کارگردانی پویان باقرزاده اختصاص دارد.

این فیلم در ساعت ۱۷ با حضور عوامل در خانه هنرمندان به نمایش درمی‌آید و پس از آن با حضور پویان باقرزاده کارگردان و رویا فتح‌الله‌زاده به عنوان منتقد مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

داستان فیلم درباره‌ چند جوان فارغ‌التحصیل رشته تئاتر و سینماست که سال‌ها بعد از پایان تحصیل، اتفاقی که آرزویش را داشته‌اند، برایشان نیفتاده؛ آن‌ها نمی‌خواهند که رویاهایشان از دست برود و برای همین خودشان دست به‌کار می‌شوند تا یک فیلم بسازند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عالی...
امیر این را خواند
شکیبا و مریم زارعی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید