تیوال سینما
S2 : 19:50:07
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال

 

چقدر پایانشو دوست داشتم :)
منم دیشب دیدم و دوسش داشتم و فقط حسرت خوردم که چرا به سبک فیلمهای تلوزیونی فیلمبرداری شده بود
۲ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امیر
درباره مستند اسرار دریاچه i
برای من جذابیت این مستند سوای زیبایی بصری و نکات تکنیکی ش این بود که چند سال قبل در پاییز سفری به تخت سلیمان داشتم و از فضای اسرار آمیز منطقه لذت بسیار برده بودم و با دیدن این فیلم با وجود دریافت اطلاعات مفید متکی بر بررسی های علمی و رمزگشایی هاش باز هم اون وجه اسرار آمیزش زنده و حتی بیش از پیش برجسته شد، عالی بود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یادمه توی فیلم "دو زن" تهمینه میلانی، هربار یه بلایی سر نیکی کریمی میومد مامانش می گفت: "حالا مردم چی می گن؟!"
خانه پدری هم اتحاد چند نسل ست برای پنهان کردن خون+آبروداری
اینقدر سر این فیلم داستان درست شد که توقع دیدن فیلمی خیلی متفاوت با صحنه های خیلی وحشتناک داشتم. اما فیلم معمولی بود.
ظاهرا توقیف به دلیل دخترکشی توسط خانواده بوده. خب مگه نمی کشن؟ مگه این ناموس پرستی ها و جهل ها همین الان سال 2019 که یه سری دارن میرن مریخ، اتفاق نمیفته؟
اما در مورد فیلم، معمولی بود و حتی گاهی شلخته. گرچه زلالی داستانگویی آقای عیاری رو داشت. بازی ها یکدست نبود.
خط اصلی داستان و اتفاقی که افتاده بود درگیر کننده و عمیق بود اما نحوه مطلع شدن افراد (در طول سالها) از قتل، دارای چالش نبود.
در مورد صحنه قتل (که ظاهرا بعدا سانسور شده یا کم شده اینو نمی دونم)، دردناک ... دیدن ادامه » بود که باید می بود، اما همزمان یاد این جمله افتادم، " آنقدر عزا بر سرمان ریخته اند که فرصت زاری نداریم." و این برام از اون صحنه دردناکتر بود.سوالم اینه
چرا صحنه خواهر کشی توسط برادر نوجوان در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده بی اشکال بود و هیچ سر و صدایی نکرد
ولی در مورد این فیلم انقدر جنجالی شد؟
۱۰ ساعت پیش
به خاطر اینکه پدر این خانواده مذهبی بوده و تعزیه اجرا میکرده کل مشکل همین بود و بس وگرنه اگر یک آدم غربزده بود!!! کل خانواده را هم میکشت نه تنها توقیف نمیشد بلکه توسط نهاد های خودی مورد تشویق و ستایش قرار میگرفت.
۹ ساعت پیش
بخاطر شیوه پرداخت آقای عیاری به این قتله. اجزای صحنه و اکت ها و رفتار پدر و پسر و مهمتر از همه مشغولیتشون به کار یومیه طوریه که انگار مراسم دختر کشون جزو آیین ماست.
اینجا با دقت همه جزئیات نشون داده میشه و این کشتار اساس فیلمه ولی قتل خواهر تو مغزها فرع ... دیدن ادامه » داستانه.
۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
7 جولای
درباره فیلم خانه پدری i
فیلم خانه پدری یه فصل ابتدایی ملتهب و تاثیرگذار داره و بعد از اون تقریبا فیلم تموم میشه! یعنی اگه یه راوی تعریف میکرد که بعدا این اتفاقها می افته و اینجوری میشه خیلی با اون چیزی که دیدیم فرقی نمیکرد متاسفانه. آقای عیاری تمام انرژیشون را برای همین فصل گذاشتن که البته جواب هم داده.
قصه مرغ سر کنده ایه که برای جون دادن اینور و اونور میپره و بال و پر الکی میزنه (ملوک از لحظه ورود انگار مرده) تا وقتی جونش کامل از بدن بره و آرام بگیره(خوابیدن ملوک در گور).
بیان نامفهوم بازیگر نقش ملوک - من فکر میکردم گنجور رو صدا میکنه دفعه دوم فهمیدم میگه کلب جون- و گریه هاش اتفاقا صحنه ها رو باورپذیر کرده.
فیلم فضا سازی ها و چیدمان خوبی داره و طراحی صحنه اون چشم گیره. سیر تحول آرایشها و لباسها، برق و لامپها و سایر وسایل خونه در حد یه کلاس درسه. جزییات خیلی مهم بوده بطوریکه ... دیدن ادامه » دیوار خونه روبروی در ورودی رو طی سالهای سپری از کاهگلی به نما سنگ نشون میده.
ادرار کردن دختر و دیالوگی که پدر میگه: مگه موال نداریم مگه اینجا جای این کارهاست! بسیار بجا و سنجیده بود و در تناقض عملی که نه زیرزمین جای قتله. هر چند فکر میکنم اگر پدر واقعا مذهبی بود اولین کاری که بعد از این قصه ها میکرد آب کشیدن اون محل بود.
همینطور من نفهمیدم وقتی کسی داخل خونه نباشه در خونه چطور باز میشه؟ چرا در فقط کلون داخل داشت و این کلون نه از بیرون بازشدنی بود نه سمت بیرون قفل و آویز داشت!
نکته عجیب در این فیلم اینه که هیچ اتفاقی برای محتشم نه بعد از ارتکاب قتل و نه سالهای بعدش نمی افته! مگر میشه نوجوانی که در محیط مملو از خشونت زندگی نکرده و یکباره چنین فجیع مرتکب قتل بشه بعد هیچ احساس وحشتی نکنه حالت تهوع نداشته باشه بالا نیاره بره بعدش راحت رفو کنه قالی رو بتونه شبها راحت بخوابه و ...!؟ انگار کشتن هم برای پدر خانواده و هم برای فرزند یک کار معمولی بوده که همش انجامش میدن. این قتل هیچ تاثیری روانی بر شخصیت محتشم در طول سالیان نداره.
به گفته متولیان فیلم قراره شر این اتفاق رو در طول سالها ببینیم که فقط مرگ مادر میتونه شر باشه وگرنه دادن دختر محتشم به مرد مسن تر از خودش که اقدام به خودکشی میکنه در اون سالها عادی بوده و اگر قتلی هم نبود این اتفاق ممکن بود یا سکته محتشم در پیری که طبیعی هست وقتی که پسرش میگه یه بارم سکته رد کرده بوده. یا عروس نشدن خواهر محتشم که باز هم بخاطر زالی و چهره ای که داشته در اون سالها طبیعی بوده. یا دست بزن داشتن پسرعموی الاف
همه این اتفاقات اگر قتلی هم نبود بخاطر فرهنگ غلط ما قابل انجام بوده!
بقیه سالها (سکانسهای بعدی) هم که بنظرم قابل توجه نبودن و تنها نکته برجسته اون بازی خوب مهدی هاشمی در پیری هست و تفاوت کلاس بازی ایشون با مهران رجبی که در فصل پیریش عکس العملهاش از فصل جوانیش کم نداشت و حتی سریعتر راکشن نشون میداد.
همچنانکه نفهمیدم چرا مهدی هاشمی اون قاشق پر رو دستش گرفته بود و با خودش همه جا میبرد؟
امیرمسعود فدائی و امیر مسعود این را خواندند
بهزاد هندی و امیر این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در پس عشق دردی ست از جنس تنهایی ، بغضی مدام که چونان خار بر گلو می نشیند، تنها به قدر یک بهانه منتظر می ماند ، چشم را می سوزاند و نگاهت را می شوید.
دردی ناگفته در بستر زمان ، بی خواب می غلتد ، نه مجال زیستن می دهد و نه رخصت مردن... مارال.ب
امیرمسعود فدائی، رضا تهوری و امیر مسعود این را خواندند
مهدی سلیانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دیروز آخرین روز اکران بود و من به هر ضرب و زوری خودم را رساندم سینما تا خانه پدری را از دست ندهم. اما هر لحظه که گذشت با خودم تکرار می کردم واقعا کیانوش عیاری این فیلم را ساخته؟ به غیر از بازی مهدی هاشمی بقیه بازیها به جرات بد بود حتی در مورد بعضیها می توانم بگویم افتضاح... بازیگر نقش ملوک در سال هزار و سیصد و هشت شمسی با دماغ عملی و لبهای تزریقی !!!!!!!!! هیچ حسی در من برانگیخته نکرد. صاحب چنین سکانسی باشی و .... حیف واقعا. از مهران رجبی هم نگویم... در مورد روند داستان چیزی نمی گویم چون احتمال می دهم که تیغ سانسور اینطور مثله اش کرده که بی سر و ته می نمایاند و سطحی. درهرحال من فیلم را دوست نداشتم و اصلا تاثیر خاصی هم بر من نگذاشت چون خیلی کلیشه و خیلی قابل حدس بود روند فیلم و هیچ حرف تازه ای نداشت. البته که اینها نظر شخصی من است که منتقد سینما هم نیستم ابدا ...
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان کسی نقد آقای فراستی رو به این فیلم تماشا کرده؟
در یک جایی می گه "و کامل شدن ماه در فرهنگ ما چه مفهومی داره؟" و جوابش رو نمی ده.
کسی می دونه مفهوم کامل شدن ماه از لحاظ دینی-فرهنگی چیه؟
هرچی هم سرچ کردم چیزی پیدا نشد.
امیرمسعود فدائی و پیمان لسان این را خواندند
الهه جان سرچ کن “اسطوره ماه”.
امیدوارم به جواب سوالت برسی.
۲ روز پیش، پنجشنبه
حالا جالبتر شد.... صحبت های آقای فراستی شاید اینهمه تحلیل داشته تا ماه کامل شده . اینهم درک جدیدیست !
<<)))))
دیروز
@7 جولای: سلام. دیر به دیر می نویسید ولی چه خوب که برگشتید.
نه سوال نکرد. طعنه زد.
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ماردوشی با تأخیر

انیمیشن آخرین داستان اثری است سر و شکل دار و خوش ساخت با برداشتی آزاد (توسط اشکان رهگذر و همراهی محمد چرم شیر) از داستان ضحاک در شاهنامه. هدف گذاری فیلم برای مخاطب نوجوان تا سنین بالاست و از فانتزی های کودکانه در آن خبری نیست تا مناسب تماشای این مقطع سِنی نیز باشد ضمن این که فضاهای تاریک و ظلمت وار بواسطه حضور اهریمن هم مزید بر علت شده است. در آخرین داستان قطب بندی شخصیت ها با تقابل دوگانه خیر و شر آن هم به شکل مطلق دیده نشده و نویسندگان از تمهید خاکستری نمودن شخصیت ها با دادن رنگ و لعاب نقطه ضعف به آنان بهره برده اند بنابراین از سویی شاهد خلوت و تنهایی های ضحاک می شویم که از افسردگی ناشی از قتل پدرش مرداس و بی تابی کابوس های شبانه اش رنج می برد و از سویی دیگر غرور و شعله آتشین انتقام در فریدون که او را تا مرز تباهی پیش می برد. اگر ... دیدن ادامه » این نکته ها را به عنوان نقطه قوت این درام به حساب آوریم نقطه ضعف روایت جایی خودنمایی می کند که سازنده اثر خواسته بی توجه به آشنایی مخاطب نسبت به این داستان مشهور،تعلیق ایجاد کند آن هم با به تعویق و تأخیر اندازی در نمایش رویش مارها از دو کتف ضحاک که نشانه هایش را تا یک سوم پایانی فیلم به شکل التهاب و آماس نمایش داده و تازه در دقایق پایانی مارها رخ می نمایند در نتیجه منطق داستانی کشتار جوانان و خارج نمودن مغزها برای طبخ خورشت تا این مارهای اهریمنی آرام بگیرند و ضحاک لحظه ای به آسایش رسد، زیر سوال می رود. فیلم از نظر طراحی و ساخت دو بُعدی فضا و شخصیت ها بسیار چشمگیر عمل کرده و از بهترین های تاریخ انیمیشن در سینمای ایران است با موسیقی اندازه و گوش نواز کریستف رضاعی و اجرای جذاب شهرام ناظری با همراهی هاله سیفی زاده اما بیشترین صدمه را از بخش شخصیت پردازی صدایی و اجرای نقش گویی ها خورده است. این که رویکرد سازندگان اثر برای حضور بازیگران نام آشنای سینما در بخش صداگذاری به احتمال فراوان بازاریابی جذب تماشاگر در اکران بوده به خودی خود امر ناخوشایندی نیست اما صرف دعوت کردن و فقدان مدیر دوبلاژی کاربلد به هنگام ضبط دیالوگ ها فقط بازی با اسم ها را به ذهن متبادر می کند چرا که دوبله انیمیشن کاری تخصصی بوده و تفاوت آشکار با دیالوگ گویی در صحنه و مقابل دوربین دارد.در نتیجه بسیاری از نقش گویی ها یکنواخت،بی حالت و سُست بویژه در میان صدای شخصیت های زن و همچنین شخصیت مهمی چون فریدون از آب درآمده و نظارت و هدایت مدیر دوبلاژ را می طلبید.البته در این بین افرادی چون اکبر زنجان پور (با نقش گویی به جای کاوه)،پرویز پرستویی (ارشیا و تهمورث)، فرخ نعمتی (شهراسب)، حسن پورشیرازی (جمشید و مرداس) که سابقه دوبلوری و صداپیشگی دارند انتخاب های مناسبی به نظر می رسند همچنین حامد بهداد برای نقش ضحاک و انتخاب جالب بیتا فرهی برای اهریمن کوشش وافری انجام داده اند اما در کلیت بافت یکدستی از نظر بیان و لحن گفتاری ارائه نشده بویژه در سکانس بارگاه ضحاک که دو صدای دوبلور آشنا چون شهروز مُلک آرایی و غلامرضا صادقی را در کنار دیگر نقش گویی ها می شنویم،این تفاوت و عدم یکدستی بیشتر احساس می شود. می توان تصور کرد اگر کیکاوس یاکیده برای صدای نقش ضحاک و افشین زی نوری برای فریدون و نگین کیانفر برای شهرزاد در این اثر نقش گویی می کردند چه حس متفاوتی به مخاطب منتقل می شد اما در نسخه صدای حاضر آخرین داستان این زیبایی شناسی گفتاری دیده نمی شود.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الهه الف
درباره سریال دل i
از اون داستان های دختر و پسری که سالها پیش مد شده بود! وقتی پسری پولدار دختری از طبقه متوسط رو برای ازدواج انتخاب می کنه در حالی که خانواده پسر مخالفن و حالا سر و کله یک عشق قدیمی که گویا روان پریش هم هست در شب عروسی دختر پیدا می شود.
البته با قسمت اول نمی شه نظر نهایی داد اما گمون نمی کنم سریال بامحتوایی باشه! برای گذراندن اوقات فراغت شاید مناسب باشه.
امیرمسعود فدائی، بهار گراوندی و مهدی سلیانی این را خواندند
بامداد و رضا بولو این را دوست دارند
کرگدن رو هم میبینی ؟
۲ روز پیش، پنجشنبه
من بعضی وقت این کارارو میبینم که بهم ثابت بشه که شده از کارگردان بیشتر حالیمه
دیروز
رویا :)) واقعا در مورد بعضی کارها همین طوره :)
۱ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر خوب بود A Rainy Day In New York
وودی آلن عشقمه :) از سینماش گرفته تا موسیقیش و ...
برای کسی مثل من که شیفته ی فانتزیه .. امثال وودی آلن توو سینما ، موراکامی توو هنر ، اینگلمن توو ادبیات ، بیگ بد وودوو ددی توو موسیقی ، بنچی ونگا توو فلسفه و ....... پیامبران سرخوش و رنگی رنگیه این سالهان که آیه آیه غش میکنم براشون :)
کسانی که به زیبایی و شگفتی ادامه ی رسالت رسولانی چون فیرابند و کوهن و شاگال و الینگتون و ... بغل گرفتن .
دم زندگی گرم :)
فداتون بشم قربان :)
عشق چیز عجیبیه واقعن ..
دقیقن عین ندا
دقیقن عین خودت وقتی از جاده میگی .. از موزیک .. از روندن
۲ روز پیش، پنجشنبه
سپاااااااس ای مهربانترین :)
ممنوووونم نیلوفر جان .. مرسی که انقدر خوشقلب و نازنینی ...
آمین هر روزت سرشار از معجزه و شگفتی باشه
مرسی که انننقدر خوبی :)
۱۵ ساعت پیش
عزیز و رفیقِ جانان مایی ... برتو هم هرچه عشق و معجزه، باران باد
۱۵ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اولین بار بود که برای دیدن مستند به سینما می‌رفتم.مستندی که برام از خیلی از فیلم‌هایی که دیدم جذاب‌تر و مهیج‌تر بود.
چیزی حدود سه سال پژوهش و تحقیق در مورد عمق آب و غارهای درونی دریاچه و مواد مضر آب دریاچه و کلی موارد دیگه و بیشتر از بیست بار غواصی تو آبی که 2100 متر از سطح دریا ارتفاع داره و فشار بیشتری رو به غواص وارد می‌کنه.همه اینها رو اضافه کنید به نکاتی که در مورد غار رسوبی زندان سلیمان،آتشکده آذرگشنسب و کلی موارد دیگه گفته میشه که به درستی در مستند قرار گرفتند. همه اینها باعث شد تا دیدن این مستند،بشه یکی از بهترین تجربه های سینماییم.
تصاویر جذاب،روایت متناسب با تصاویر و اینکه حتی لابلای مستند،تلاش‌های خود عوامل و سختی هایی رو که متحمل شدند،می‌بینیم باعث بیشتر شدن جذابیت اثر شده.شخصا صدا و بیان راوی و توجهش به همزمانی و انتقال حس و هیجان ... دیدن ادامه » به مخاطب رو دوست داشتم مخصوصا جایی که بعد از پیدا شدن یک شی فلزی نامشخص،چند ثانیه ای سکوت می‌کنه تا شگفتی وارد عمق وجود مخاطب بشه.
نکته مثبت دیگه بررسی وقایع اول از دید افسانه ها و بعد از دید علمیه و این روند تا جایی ادامه پیدا می‌کنه که آخر فیلم،بیننده حس می‌کنه هرچی که دیده و شنیده همش افسانه بوده اما با دیدن جمجمه‌ها مو به تن آدم سیخ میشه و اونجا جاییه که افسانه ها واقعی میشن.
افسانه واقعی برای من جایی بود که تماشاگرا،تیتراژ حدودا سه چهار دقیقه ای را تا انتها بدون هیچ حرف و حدیثی تماشا کردند.
تبریک به آرمین ایثاریان عزیز که یه تنه،چند کار مهم و سخت رو انجام داد و همچنین تبریک به همه عوامل اسرار دریاچه.
پ.ن:دوستان عزیز تیوالی،ممنون میشم اگه مستندی درباره جاذبه های ایران یا هرجای دنیا می‌شناسید معرفی کنید و ممنونم از دوستانی که با خوندن کامنتشون،این مستند زیبا رو معرفی کردند.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیمه اول فیلم همه بازیها بد بود.نیمه دوم همه بازیها خوب بود تقریبا. این وسط دیدن فیلم حتی فقط برای مقایسه بازی مهدی هاشمی و مهران رجبی میارزه. مهران رجبی اصلی ترین شخصیت فیلمه و مهمترین نقشو داره و فکر کنم بیشترین زمان بین بقیه بازیگرا تو فیلم دیده میشه. بسیار سطحی و بد هست بازیش متاسفانه.نه خشونتو میتونه برسونه.نه ناموس پرستی رو.نه احساس به زنشو ... خلاصه بسیار انتخاب اشتباهی بنظر میاد واسه این نقش و چقدر حیف... خیلی حیف
از طرف دیگه مهدی هاشمی نقش تقریبا کوتاهی تو فیلم داره و یه جایی تو فیلم هست که سکته مغزی میکنه. چون یک بار کسی که سکته مغزی میکنه رو از نزدیک دیدم اومدم اینجا بنویسم.عالی بازی میکنه ایشون.مطمعنم یا از نزدیک این صحنه رو دیده یا مفصلا راجع بهش تحقیق کرده یا ... خیلی دمت گرم
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الهه الف
درباره فیلم سرخپوست i
دوستانی که به سازها آشنایی دارن می شه بگید لطفا که ساز اصلی سکانس پایانی چیه؟
فکر می کنم ویولن باشه.
امیرمسعود فدائی این را خواند
آهنگش یادم نیومد ، سرچ کردم که آهنگشو بیابم دیدم توو این ویدئو با رسم شکل نشون و توضیح داده همه چیو ، گفتم دیگه نگم ، لینکشو بذارم برات بهتره :)

https://www.aparat.com/v/Qk6K3/%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C_%D8%A8%D9%87_%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C_%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85%3A%D8%B3%D8%B1%D8%AE%D9%BE%D9%88%D8%B3%D8%AA
۳ روز پیش، چهارشنبه
عااااالی بود بامداد جان. خیییلییی ممنون :)
۳ روز پیش، چهارشنبه
مخلصم :)
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
الهه الف
درباره فیلم سرخپوست i
کسی آهنگ تیتراژ پایانی این فیلم رو داره یا می دونه اسمش چیه و از کجا می شه دانلودش کرد؟
امیرمسعود فدائی و شاهین ه این را خواندند
Crazy

Song by Gnarls Barkley

۴ روز پیش، سه‌شنبه
ممنون. مگه آهنگسازش رامین کوشا نیست؟
۴ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بامداد
درباره فیلم معکوس i
آدمهایی که تکلیفشون با علایقشون روشن و مشخصه ، همیشه برام مطلقن قابل احترام و عزیزن .
کسایی که میدونن چی میخوان ، چی رو دوس دارن و میخوان با چی محشور شن :)
اینا کسایی ان که وقتی نظرشون رو از مکاتب هنری ، مکاتب فلسفی ، جریانهای سیاسی و ... میپرسی ، بی معطلی برات میگن به چی و چطور فکر میکنن . اونها باری به هر جهت زندگی نمیکنن . اونها تماشاگر دنیا نیستن ، اونها در جهان و با جهان می اندیشن . اونها در ژانر قرار دارن . اونها به حدی از تشخیص و رشد رسیدن که میتونن " انتخاب " کنن . لذا جهانبینیشون مشخصه . جهانبینی داشتن مسئله ی مهمیه . به نظرم داشتن جهانبینیه که انسان رو از باقی جانداران جدا میکنه .
پولاد خان کیمیایی یکی از همین آدمهای عزیزه :)
معکوس رو دوس داشتم . چون ژانر داشت و تلاش داشت طبق قواعد ژانریش حرکت کنه ، اینکه تا چه حد موفق بود مد نظرم نیست ، بیشتر ... دیدن ادامه » شیفته ی این شدم که پولاد تکلیفش با خودش و علایقش مشخص بود و فیلمی ساخته که میتونه آغازگر اتفاقهای بزرگی برای سینمای ایران و خودش باشه . اینکه سینماگرامون متوجه باشن باید در ژانر فیلم بسازن .
به نظرم تجربه ی پر ریسک و شجاعانه ای بود و پلانها و قابهای البته درخشان هم کم نداشت .
مسلمه که میشد خیلی بهتر از این باشه ، معلومه خب ، هر چیزی میتونه خیلی بهتر از اینی که هست باشه .
همین دلیل زنده بودنمونه دیگه ، اینکه هی بهتر بشیم و هی جلو بریم . و خب به مرور امکانات و ... هم به کمکمون خواهند اومد . فقط لازمه کم نیاریم و هی تجربه کنیم ..

برای من مثل سکانس شروع قانون مورفی بود که کاملن میتونستم قهقهه ی رامبد رو از اینکه داره فانتزیه دیوونه وار مورد علاقشو میسازه بشنوم .. و همین حسابی سر کیفم آورده بود .
بعضی جاهای فیلم کاملن حس میکردم و میشنیدم فریاد از سر ذوق و لذت پولاد رو :)
دمش گرم و امیدوارم فریادهای مستانه ش ، دیوانه وارتر و بلند تر در فیلم بعدیش شنیده بشه
علی جان هیچ اصطلاحی از شما تکراری نمیشه ، بلکه هر بار که ادا میشه انگار رووش پولیش کشیده میشه ، درخشان و درخشانتر میشه .
نگاهت ، حرفات ، انتخابها و پیشنهاداتت همگی ضربآهنگ زندگیمونو روو جنون میزون میکنه . نهایت وجد و هیجان و رهایی .
دمت گرم که انقدر نابی
حتتتتتمن ... دیدن ادامه » بنویسش لطفن
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شوکه شدم! نور/ صدا/ دوربین !!!! همه باطل
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خانه مستند انقلاب اسلامی با ۱۰ مستند در جشنواره سینما حقیقت | عکس
» خانه مستند انقلاب اسلامی با ۱۰ مستند در جشنواره سینما حقیقت
... دیدن متن »

خانه مستند با ۱۰ اثر در بخش های مسابقه ملی مستندهای بلند، نیمه بلند، کارآفرینی و بخش شهید آوینی جشنواره سینما حقیقت حضور پررنگی دارد.
به گزارش...، «رنج زیر پوست» به کارگردانی محسن جعفری راد و تهیه کنندگی مهدی مطهر و «روزی که رفت» به کارگردانی و تهیه کنندگی هادی معصوم دوست در بخش مسابقه ملی مستندهای بلند جشنواره «سینماحقیقت» حضور دارند.
«ماهر» به کارگردانی مسعود دهنوی و تهیه کنندگی احمد شفیعی نیز به بخش نیمه بلند مسابقه ملی راه یافته است.
«راویج» به کارگردانی صادق داوری فر و تهیه کنندگی مهدی مطهر و «خودکار» به کارگردانی محمد ثقفی و تهیه کنندگی عطا پناهی نیز در بخش کارآفرینی جشنواره به نمایش در می آیند.
همچنین خانه مستند در بخش شهید آوینی نیز حضور پررنگی دارد و «روایت سیل» به کارگردانی مصطفی شوقی و تهیه کنندگی علی قرائتی، «خاطرات موتورسیکلت» به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین نوروزی، «نبرد امواج» به کارگردانی وحید فرجی و تهیه کنندگی احمد شفیعی، «پیرمرد و خواننده» به کارگردانی امیر اصانلو و تهیه کنندگی مهدی مطهر و «با صبر زندگی» به کارگردانی وحید فراهانی و تهیه کنندگی سیدهاشم موسوی خانه مستند را در این رویداد فرهنگی نمایندگی می کنند.

 

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارشی از نمایش انیمیشن «کلاوس» در کانون فیلم خانه سینما‎ | عکس
تصویری از عشق به خانواده
» گزارشی از نمایش انیمیشن «کلاوس» در کانون فیلم خانه سینما‎
... دیدن متن »

سالن سیف‌الله داد خانه سینما بعدازظهر یک‌شنبه دهم آذر، شاهد نمایش و سپس نقد و بررسی انیمیشن «کلاوس» محصول ۲۰۱۹ و به کارگردانی سرجیو پابلو بود.
در ابتدای این جلسه که محمدرضا مقدسیان به عنوان منتقد مهمان در آن حضور داشت، امیر سحرخیز، رییس انجمن صنفی انیمیشن با اشاره به این که فیلم مورد بحث، نخستین انیمیشن بلند تولید نتفلیکس به شمار می‌آید گفت: «اگر شاخص‌ترین فیلم‌های مرتبط با حال و هوای کریسمس را در ذهن مرور کنیم،‌ شاید بتوان گفت «کلاوس» علی‌رغم فضای ترسناکی که بعضی بخش‌های آن دارد، در مقابل «کابوس پیش از کریسمس» (ساخته‌ی تیم برتون) قرار می‌گیرد.»
وی گفت: «سازنده‌ی «کلاوس» پیش از این به عنوان خالق آثاری هم‌چون «من نفرت‌انگیز» و «مینیون‌ها» شناخته می‌شود و امروز جزو معدود افرادی است که کارهایشان جزو ده رقمی‌های هالیوود و آثاری که رقم فروش‌شان به فراتر از یک میلیارد دلار رسیده ارزیابی می‌شود اما جالب این‌ که «کلاوس» جزو معدود طرح‌های او بوده که هیچ شرکتی علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری روی آن نداشته؛ و احتمالاً با خود فکر می‌کرده‌اند تولید چنین فیلمی با مخاطره روبه‌رو خواهد شد.»
سحرخیز گفت: «اما نکته این‌جاست که یک پلت‌فرم آن‌لاین تماشای فیلم مثل نتفلیکس حاضر شده ریسک سرمایه‌گذاری روی این پروژه را به جان بخرد و از آن‌جا که می‌داند چنین فیلمی احتمالاً با شانس موفقیت در رقابت‌های اسکار مواجه است، در هفته‌های اخیر آن را روانه‌ی سینماها کرده تا بتواند این شانس را تقویت کند.»
وی سپس «تکنیک عجیب و غریب» این فیلم را یکی از جذابیت‌های انکارنشدنی این فیلم برشمرد و افزود: «انجام این تکنیک که توسط برخی نرم‌افزارهای داخلی انجام شده در یک استودیوی فرانسوی به کار رفته؛ و در این تکنیک، تنظیم نماهای سه‌بُعدی با سایر نماها توسط برخی براش‌ها به صورت دستی انجام شده که در نوع خود یک کار بی‌سابقه به شمار می‌آید.»
در ادامه‌ی جلسه، محمدرضا مقدسیان نیز «فیلم‌نامه‌ی این فیلم» را «کاملاً منطبق بر فرمول‌های هالیوودی» دانست و افزود: «در چنین شرایطی شخصیت‌پردازی، چینش موقعیت‌های داستانی، نتیجه‌گیری و هم‌چنین بازشناخت نهایی شخصیت در مسیر فیلم‌های هالیوودی قرار می‌گیرد اما به شکل عجیبی این فرمول تکراری هم‌چنان جذاب است.»
وی گفت: «داستان یک‌خطی اما کم‌وبیش تکراری «کلاوس» درباره‌ی پسربچه‌ای است که قرار است طبق یک الگوی کلاسیک،‌ در یک موقعیت عجیب و غریب قرار گرفته و متحول شود. در نهایت آن‌چه که موتور محرک داستان به حساب می‌آید عشق و مهم‌تر از آن عشق به خانواده است که این نکته هم بارها و بارها در فیلم‌های هالیوودی تکرار شده است.»
مقدسیان هم‌چنین گفت: «نکته‌ی بعدی این است که در «کلاوس» آدم‌ها قرار است به واسطه‌ی اراده و تصمیم شخصی خود به تعالی برسند. اما آن‌چه که این‌جا معنی پیدا می‌کند نکته‌ای برای تازه شدن الگوی کلاسیک و تکراری، و در حقیقت، همان چیزی است که به تازگی در ساختار فیلم‌نامه‌ی «جوکر» (ساخته‌ی تاد فیلیپس) نیز دیده شده است.»
وی افزود: «در فیلمی که تاد فیلیپس ساخته، جوکری که به نمایش گذاشته شده یک نمونه‌ی کاملاً متفاوت با جوکرهای قبلی است که پیش از این در سری فیلم‌های «بتمن» دیده‌ایم. جوکری که همواره شخصیت منفی را برعهده داشت و باعث می‌شد هدف‌گذاریِ کارهای بتمن معنی پیدا کند.»
مقدسیان گفت: «در فیلم «کلاوس» پستچی در قالب یک پیام‌آور وارد شهر می‌شود و دست‌کم بچه‌ها با خود فکر می‌کنند او آمده تا آرزوی آن‌ها را برآورده کند. به عبارتی دیگر پستچی به واسطه‌ی قدرتی که پیدا می‌کند نظام خیر و شر را به وجود می‌آورد و نظم عمومی را ایجاد می‌کند.»
این منتقد سینما در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: «در این فیلم، حتی تصویر کلیشه‌ای ما از شخصیت مهربانی مثل بابانوئل که معمولاً با یک کالسکه می‌آید و با خودش برای بچه‌ها کادو می‌آورد نیز به سخره گرفته شده اما دلیل چنین اتفاقی رواج چنین نوع نگاه‌هایی است که در غرب رایج است.»
بخش پایانی نقد و بررسی انیمیشن «کلاوس» به جمع‌بندی صحبت‌های امیر سحرخیز و محمدرضا مقدسیان اختصاص داشت. سحرخیز در این بخش گفت: «فیلم «کلاوس» اگر سبک بصری فعلی را نداشت، شاید چنین موفقیتی را هم پیدا نمی‌کرد.»
وی گفت: «این انیمیشن از جمله فیلم‌های قابل قبولی است که حتی بعد از تماشا نیز ذهن مخاطب را با خود درگیر خواهد کرد؛ و این نکته و امتیاز کوچک و بی‌اهمیتی نیست.»
محمدرضا مقدسیان نیز گفت: «در این فیلم روند توحش به سمت مدنیت به جایی می‌رسد که وقتی ارتباطات انسانی به صورت خالص در جریان است، چیزی تحت عنوان مرزهای زبانی دیگر بی‌معنی است.»
وی گفت: «این فیلم، نماد چیزی از جنس ارتباط است که البته از کاربرد دراماتیک هم برخوردار و به همین خاطر از جذابیت خاصی برخوردار است.»
مقدسیان در پایان این جلسه‌ی نقد و بررسی عنوان کرد: «فیلم «کلاوس» انیمیشن قابل قبولی است. گرچه به نظر نمی‌رسد شاهکاری باشد که به لحاظ محتوا ماندگار شود.»

۵ روز پیش، دوشنبه
بامداد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
موسسه هنروتجربه تا حدودی خلا نمایش فیلم های خارجی در ایران را پر می کند | عکس
جعفر صانعی مقدم در افتتاحیه هفته فیلم لهستان عنوان کرد:
» موسسه هنروتجربه تا حدودی خلا نمایش فیلم های خارجی در ایران را پر می کند
... دیدن متن »

جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه سینمایی هنروتجربه در افتتاحیه هفته فیلم لهستان اعلام کرد که این موسسه با برگزاری هفته های فیلم خارجی تا حدودی خلا نمایش فیلم های خارجی را در صنعت سینمای ایران پر می کند.
به گزارش روابط عمومی موسسه سینمایی «هنروتجربه»، مراسم افتتاحیه هفته فیلم لهستان عصر روز گذشته یکشنبه ۱۰ آذرماه با حضور جعفر صانعی مقدم مدیرعامل موسسه هنروتجربه، ماچی فانوکوفسکی سفیر لهستان، یوجانگ هیان سفیر کره جنوبی وجمعی از اهالی فرهنگ و هنر در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، پوستر هفته فیلم لهستان از سوی مهمانان حاضر در مراسم به امضا رسید و در ادامه سفیر لهستان به عنوان نخستین سخنران پشت تریبون قرار گرفت و درباره برگزاری هفته فیلم لهستان در ایران گفت: مفتخریم که هفت فیلم  تحسین شده را به  نمایش می‌گذاریم. این فیلم‌ها لهستان معاصر را از دیدگاه مشکلات و دو راهی‌های مهم به تصویر می‌کشند. این فیلم ها با مضامین متفاوت  و تکنیک‌های مختلفی روایت می شوند و همه آنها تجسم احساس شخصی، زیبایی شناسی، حساسیت و همدردی هستند.
وی افزود: این فیلم‌ها را بهترین فیلمسازان‌ لهستانی ساخته‌اند و امیدوارم آنها شما را به لهستان معاصر در صحیح‌ترین و صمیمی‌ترین معنای خود نزدیک‌تر کنند.
سفیر لهستان از هفته فیلم لهستان به عنوان یک گفتگو یاد کرد و یادآور شد: هفته فیلم لهستان یک گفتگوست. جایی که می‌توان درباره ارزش‌های تعالی‌بخش و خواست‌های بشری به زبانی صحبت کرد که به زیبایی تمام جوانب آن فرهنگ را بیان می‌کند.
سفیر لهستان در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه هایی برای فیلمسازان بیان کرد: در این دوره نه تنها میزبان سینمادوستان بلکه میزبان سینماگران نیز هستیم و کارگاه‌هایی برای فیلم‌سازان برگزار می شود و به شکل بسیار ویژه این عصر به فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده یوآنا کاس کراوزه تقدیم می‌شود که به عنوان مهمان افتخاری در کنار ماست.
وی به فیلم «پاپوشا» به کارگردانی یوآنا کاس کراوزه و کریستوف کراوزه اشاره و اظهار کرد: اولین فیلمی که امشب نمایش داده می‌شود، «پاپوشا» به کارگردانی خانم کراوزه و همسر فقید ایشان است. نخستین اکران این فیلم در جشنواره کارلووی واری در سال ۲۰۱۳ بود که جایزه هیات داوران را به‌ دست آورد. در سال ۲۰۱۴ نیز موفق به دریافت جایزه جشنواره فیلم استانبول شد. در آن سال نیز جایزه‌هایی در لهستان برای بهترین موسیقی متن فیلم، بهترین فیلم‌برداری و بهترین طراحی صحنه و لباس را دریافت کرد.
سفیر لهستان درباره داستان «پاپوشا» توضیح داد: این فیلم براساس زندگی واقعی خانم برونیسلاوا واچ معروف به «پاپوشا» ساخته شده ‌است و زندگی او را از تولد تا دوران پیری بازگو می‌کند. لحظه تغییر زندگی او شاید زمانی بود که با یژی فیکوفسکی آشنا شد، شخصی که استعداد او را کشف کرد، شعرهایش را به چاپ رساند و برای او شهرتی به ارمغان آورد اما این امر مسبب تضادی تراژیک در زندگی او شد. زمانی که پاپوشا معروف شد، محبور به ترک جمع رومانیایی‌ها شد. برای اینکه در اشعار خود از تابوهایی پرده برداشته بود. برای او زندگی خارج از جمعیتش به معنای زندگی در فقر و تنهایی تا آخرین روزهای عمرش بود.
وی درباره  تولید «پاپوشا»  گفت: تصاویر این فیلم به صورت سیاه و سفید و به شکل بی ‌بدیل ثبت شده است. برای همین هر فریم این فیلم همانند یک مسترکلاس است. بازیگرانی که بیشتر غیرحرفه‌ای بودند، یک سال تمام را برای مسلط شدن به گویش‌های رومانی لهستان صبر کردند. همچنین به صورت خاص برای این پروژه کمپ‌هایی با ریزترین جزئیات بازسازی شدند، دقیقا همان‌گونه که در ابتدای قرن بیستم بودند.
سفیر لهستان در پایان سخنانش به نمایش فیلم «پاپوشا» در کنار شش فیلم دیگر در طول هفته فیلم لهستان در تهران، اصفهان و شیراز اشاره کرد و از موسسه سینمایی هنروتجربه و مدیرعامل آن جعفر صانعی‌مقدم و الهه گودرزی مدیر امور بین‌الملل موسسه هنروتجربه و همه کسانی که در برگزاری این رویداد، همکاری داشتند، تشکر کرد.
در ادامه جعفر صانعی‌مقدم مدیرعامل موسسه سینمایی «هنروتجربه» در سخنانی از سفارت لهستان، وزارت امورخارجه، اداره کل هماهنگی‌های فرهنگی و هنری ایرانیان خارج از کشور و  روح الله حسینی مدیرکل دفتر جشنواره و همکاری‌های بین‌المللی سازمان سینمایی برای برگزاری این هفته فیلم تشکر کرد و گفت: موسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان طی دو سال گذشته ۱۳ رویداد بین‌المللی را برگزار کرده است. با توجه به نبود امکانات کافی برای نمایش فیلم‌های خارجی در ایران، کمبود امکانات و تعداد سالن‌ها و اختصاص حداکثری سالن‌ها به نمایش فیلم‌های سینمایی بدنه و تجاری، ضرورت دارد فیلم‌های هنری و تجربی سایر کشورها در معرض دید تماشاگران و کارگردانان علاقه‌مند ایرانی قرار بگیرد. موسسه هنروتجربه با برگزاری هفته‌های فیلم سعی می‌کند، تاحدودی پاسخگو و تامین‌کننده این خلا در صنعت سینمای ایران باشد. همچنان که در هفته فیلم کشور لهستان، شاهد نمایش فیلم‌های هنری و تجربی از آندره وایدا، کراوزه و…هستیم.
وی درباره تاثیر برگزاری هفته‌های فیلم بیان کرد: هفته‌های فیلم زمینه‌ای را فراهم کرده است تا تولیدکنندگان و کارگردانان فیلم بتوانند با سینماگران سایر کشورها در زمینه تولید مشترک فیلم و ویژگی‌های هنری بحث و تبادل نظر کنند. جلسه گفت‌وگو درباره تولید مشترک سینمای ایران و لهستان نیز امشب بلافاصله بعد از نمایش «پاپوشا» برگزار می‌شود. به منظور ایجاد عدالت فرهنگی، در سایر شهرها نیز امکان نمایش فیلم‌ها فراهم شده است و در این هفته، هفت فیلم بلند سینمایی در خانه هنرمندان تهران، پردیس گلستان شیراز و پردیس سیتی سنتر اصفهان به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین ‌سه کارگاه آموزشی با عنوان سینمای هنری ایران و لهستان، با حضور سینماگران ایرانی بابک کریمی، مجید برزگر و رضا درمیشیان و کراوزه در تهران، اصفهان و شیراز برگزار می‌شود.
مدیرعامل موسسه سینمایی «هنروتجربه» در پایان از مدیریت خانه هنرمندان، الهه گوردزی و سازمان سینمایی تشکر کرد.
مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان آخرین سخنران این مراسم بود که در سخنانی بیان کرد: خانه هنرمندان این افتخار را دارد که هر سال حدود دویست رویداد خاص فرهنگی در آن برگزار می‌شود که بخش قابل توجهی از آن‌ها رخدادهای بین‌المللی هستند. از موسسه هنروتجربه تشکر می‌کنم مخصوصا در دوره مدیریت جناب آقای صانعی‌مقدم که تلاش جدی‌تری را برای آشنایی علاقه‌مندان به هنر فیلم‌سازی و آثار برجسته فراهم کرد. امیدوارم این برنامه‌ها ادامه پیدا کند و با افتخار در کنار سینمای ارزشمند هنروتجربه باشیم.

۵ روز پیش، دوشنبه
امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«مگرالن» در پنجاه و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه مالت برنده جایزه شوالیه طلایی شد | عکس
مَگرالِن برنده جایزه شوالیه طلایی جشنواره بین المللی فیلم مالت
» «مگرالن» در پنجاه و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه مالت برنده جایزه شوالیه طلایی شد
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی؛ فیلم کوتاه «مَگرالِن» به کارگردانی و تهیه کنندگی مریم زارعی و نویسندگی پیام سعیدی در بخش رقابتی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه مالت تندیس شوالیه طلایی بهترین فیلم را از آن خود کرد.
مریم زارعی که با اولین تجربه فیلم سازی اش در این دوره از جشنواره حضور داشت، دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره و دانشگاه آلبرتا کانادا است و تجربه کارگردانی و طراحی تئاتر در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی را در کارنامه دارد.
این جشنواره یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در حوزه مدیترانه و اروپا است که فیلم‌های حرفه ای، غیرحرفه‌ای، دانشجویی و غیرتجاری را به رقابت می‌گذارد.
برگزیدگان این جشنواره که در دوره های قبل نیز با درخشش هنرمندان ایرانی همراه بود، با دریافت تندیس «شوالیه طلایی» در بخش  بهترین فیلم کوتاه معرفی می شوند.
فیلم کوتاه «مَگرالِن» که اولین حضور بین المللی اش در جشنواره برلین با استقبال مواجهه شد داستان خانواده ای را روایت می‌کند که در یک قبرستان ماشین زندگی می‌کنند و …
عوامل فیلم عبارتند از : بازیگران: آتنا سلیمانی، رزمریم کاظمی، طاها نجف پور و منصور نصیری،  دستیار کارگردان: حامد عزیزی، طراح صحنه و لباس: آرام موسوی، فیلمبردار: آریو متوقع، تدوینگر: پویان شعله ور، منشی صحنه: مهرآفرین محمدبیگی، مدیر تولید: امیر مرسلی، صدا گذاری: حسن شبانکاره، اصلاح رنگ و نور: نیما دبیرزاده، سیجی آرتیست: محمد جمشیدی، طراح گریم: سینا کلانی، مدیر رسانه ای: باران بن یاسین، صدابردار: احمد صابری، دستیار صحنه: محمد باباخانلو، دستیاران فیلمبردار: اردلان معتمدی، مصطفی ساجدی معین، بهنام مرسلی و علی مرجوعی، دستیار لباس: مهدیه مطهری، عکاس: پرهام عاشوری، فیلمبردار پشت صحنه: محمد نعمتی، اهنگساز: فرهاد خسروی، اپراتور دوربین: سهیل ملکی، مهدی نوروزی، سینه موبیل: الهیار حیدری، مسئول فنی: محمد فرقدانی و مدیر ترابری: عباس نوردی.
گفتنی است، پنجاه و هفتمین جشنواره بین لمللی فیلم مالت در نوامبر ۲۰۱۹  به میزبانی شهر والتا پایتخت مجمع الجرایر مالت برگزار شد.

 

۵ روز پیش، دوشنبه
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حضور چهار اثر مرکز مستند حوزه هنری در جشنواره «سینماحقیقت» | عکس
» حضور چهار اثر مرکز مستند حوزه هنری در جشنواره «سینماحقیقت»
... دیدن متن »

مرکز مستند سوره حوزه هنری با مستندهای «مادر جبهه‌ها»، «روزگار یک چهل ساله»، «آدور» و «تنها مدرس» در سه بخش اصلی سیزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» حضور دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سینمایی حوزه هنری، در پی اعلام اسامی مستندهای راه یافته به بخش‌های مسابقه جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، حوزه هنری با چهار مستند «مادر جبهه‌ها»، «روزگار یک چهل ساله»، «آدور» و «تنها مدرس» در سیزدهمین دوره این رویداد سینمایی حضور پر رنگ و جدی دارد.
مستند «روزگار یک چهل ساله» به کارگردانی امین قدمی در بخش مستندهای بلند جشنواره سینما حقیقت و مستند «آدور» (تلاطم) به کارگردانی محمد صادق اسماعیلی در بخش مستندهای نیمه بلند این دوره از جشنواره سینما حقیقت حضور دارند.
همچنین دو مستند «تنها مدرس» به کارگردانی معین شافعی و «مادر جبهه‌ها» به کارگردانی شهرام میرآب اقدم  نیز در بخش جایزه شهید آوینی سیزدهمین دوره جشنواره فیلم‌های مستند سینما حقیقت حضور دارند.
این آثار از تولیدات مرکز مستند سوره حوزه هنری در سال گذشته بوده و از شانس‌های دریافت نشان فیروزه‌ای این دوره از جشنواره هستند.
سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی«سینماحقیقت» به دبیری محمد حمیدی‌مقدم، از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیروزی رویت خواهد شد، حتی اگر در کاسه چشمهای من و تو گیاه روییده باشد.

پ.ن: چه قدر این روزها به این قسم حرفا نیاز داریم تا چرک ناامیدی که به تنمون نشسته ، بشوریم بره.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پرند محمدی
درباره فیلم سرخپوست i
درود بر دوستان خوب تیوالی

حس میکنم شنیدن یک آهنگ آرام و زیبا و البته عاشقانه، در این روزهای نه چندان زیبا خالی از لطف نباشه.
به گوشِ جان بشنوید و لذت ببرید با یک صدای ماندگار و تکرار نشدنی...

""یک شب که تار گیسویت ، پیچد بر تار گیتارم ""

http://s7.picofile.com/file/8380325442/Faryad_E_Entezar.mp3.html
به به
۵ روز پیش، دوشنبه
به به چه بانوی با سلیقه و با کمالاتی :)
۵ روز پیش، دوشنبه
کوهی جان، رفیق شفیق گوارای وجود :-))
۵ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جشنواره سینما مستند را جدی بگیرید. بنظرم فرهنگی ترین رخ داد سال.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یاسر متاجی
درباره فیلم جوکر i
ــ آن چپ‌گرایانی که از جوکر ضربه می‌خورند، چپ‌های فوکویاما هستند؛ آنهایی که فکر می‌کنند نظم لیبرال-دموکرات بهترین نظم ممکن است و ما فقط باید آن را مداراگرتر کنیم. از این جهت، امروز هر کس برای خودش سوسیالیست است. بیل گیتس هم می‌گوید خودش را متعلق به سوسیالیسم می‌داند، مارک زاکربرگ هم. درس جوکر آن است که تغییرات رادیکال‌تری نیاز هست، که این هم کافی نیست و این همان چیزی است که آن چپ‌گرایان دموکراتیک نسبت به آن آگاه نیستند. نارضایتی در حال رشد امروز یک امر جدی است. سیستم نمی‌تواند با اصلاحات تدریجی مثل مداراگری بیشتر یا طرح مراقبت درمان2 (اشاره به طرح شکست‌خورده Healthcare اوباما و سپس ترامپ) از پسش برآید. نشانه‌هایی از نیاز به تغییرات بنیادین‌تر به چشم می‌خورد. مشکل اصلی این است که آیا آماده تجربه کردن حقیقی ناامیدی از موقعیت‌مان هستیم یا خیر؟ ... دیدن ادامه » همان‌طور که جوکر خودش در لحظه‌ای مشخص از فیلم می‌گوید: «من می‌خندم چون چیزی برای از دست دادن ندارم، من هیچ‌کس نیستم».
در اینجا همچنین اسم بازی هوشمندانه‌ای وجود دارد. نام خانوادگی واقعی جوکر، «فلک» است. در آلمانی فلک به معنای لکه است، یک لکه نامفهوم. مثل خطای دید. لازم است که نگاهی جدید بیندازیم تا یک نمای جدید ببینیم. من به هیچ یک از آن منتقدان چپگرا که از ظرفیت ــ چنین لکه‌ای ــ وحشت دارند اعتماد ندارم. همان‌گونه که مایکل مور به زیبایی تمام به آنها کنایه می‌زند: «شما از خشونت در اینجا (در جهان فیلم) وحشت دارید نه خشونت در زندگی روزمره‌مان. شوکه شدن با خشونت تشریح‌شده در این فیلم فقط نوعی فرار از خشونت واقعی است.»

‍#اسلاوی_ژیژک
#جوکر
درس جوکر آن است که....
درس جوکر؟!
شوخی می‌کنید؟!
جوکر یه روان‌پریش بود که اشتباهی اسلحه به دستش افتاد و از سر ترس و استیصال سه نفر رو کشت!! از اون لحظه به بعد که دیگه باقی کارهاش اصلاً قابلیت ارزش‌گذاری نداره.
درس‌ها رو از عقلای قوم گرفتیم، این شد اوضاعمون، ... دیدن ادامه » درس یک هرج‌ومرج‌طلب خشونت‌گرا چی می‌خواد باشه؟!
بزنیم همدیگه رو بکشیم؟! انقدر کشتار و خشونت رو ادامه بدیم که کسی روی زمین باقی نمونه؟!
واقعاً نمی‌تونم متوجه بشم چه چیزی انسان رو وادار می‌کنه هم‌نوع خودش رو بکشه؟!
۱۰ آذر
سرکار‌خانم / جناب آقای بامداد
ممنون بابت طرح نظر.
چند نکته را عرض می‌کنم
نخست اینکه از دیدگاه من به عنوان منتشر کننده، این متن خودبسنده بود و آنچه که باید رو در خودش داشت البته با ارجاعاتی به بیرون.
انتشار لینک برای دسترسی به متن کامل‌تر صرفا از جهت رفع سوبرداشت احتمالی بود و به احترام دوستان منتشر کردم

دوم اینکه اگر دقت کنید در عنوان نوشته شده " درباره" و اشاره داره به تئاتر، فیلم و یا... و این یعنی اینها تماشا شده و حالا طرف آمده کامنت گذاشته، پس یک آگاهی به سبب تماشا وجود داره که برای سایرینی هم که دیدند قابل درک‌ه. گاهی حتی دوستان درباره‌ی آثار فقط یک جمله می نویسند که همون برای منی که دیدم گویاست و معمولا دلچسب‌.

حالت سوم اما ناظر به فرضی‌ هست که نظر شما رو بپذیرم ( گرچه تناسبی بین مثال شما و نظرگاهی که در متن آمده نیست)
گمان ... دیدن ادامه » نمی‌کنین همین تک جمله، همین گنگی همین تعلیق راهگشا باشه برای خوندن یا جستجوی بیشتر؟
اساسا در مقولات عقلی، تحلیلی، فلسفی، جامعه شناختی و ... ما با امر عرفی، اخلاقی و ... طرف هستیم یا با استدلال، تحلیل و روش‌مندی؟

۱۰ آذر
من خیلی زود نظرم رو پاک کردم که :)
اما گویا شما خونده بودین . به هر روی سپاسگزارم از وقتی که برام گذاشتین و توضیحاتی که نوشتید .

پ.ن : اینکه نظرم رو پاک کردم خدای ناکرده جسارت و توهین به شما نبود . احساس کردم مخالفت و دخالتم کارِ درستی نیست . به این دلیل پاکش ... دیدن ادامه » کردم .
۱۰ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید