آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال یاسمن | دیوار
S3 : 23:21:41 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
یاسمن (jasminesh8oon)
درباره فیلم قسم i
+ بازیا خوب
+ فضاسازی و شخصیت پردازی عالی
+ ریتم سریع و داستان جذاب
همین موارد بالا برای من کافیه که از فیلمی لذت ببرم. به نظرم اگه به فیلمای هیجانی و غافلگیرکننده علاقه دارین این فیلم شما رو راضی می کنه.
لیلا مظاهری، میترا، سپیده و امیر مسعود این را خواندند
فرزاد جعفریان و اریک قاراسمیان این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با توقع بالایی به تماشای این نمایش نشستم و متاسفانه مایوس شدم!
از نکات مثبت نمایش میتونم به بازیهای خوب، به ویژه بازی درخشان جناب خطیبی، گریم، طراحی صحنه، لباس و شخصیت پردازی خوب اشاره کنم.
اما متاسفانه نمایشنامه ریتم کندی داشت و داستان جذاب و پرکششی نداشت و از اونجایی که داستان یا حرف نمایش برای من فاکتور مهمی هست نتونستم از نمایش لذت ببرم.
با تشکر از کلیه عوامل
یاسمن (jasminesh8oon)
درباره نمایش دروغ i
نمایش رو از حیث موضوع فلسفی که بهش پرداخته بود، بازی ها و طنز ظریفی که داشت دوست داشتم. طراحی صحنه هم نمره قابل قبولی می گیره. شخصیت پردازی و بازیها به ویژه آقای هاشمی عالی؛
از اون کارایی بود که بعد از تماشاش مدام ذهنتون درگیره و قطعا از خودتون سوالایی می پرسین که جوابی هم براش ندارین.
خب خیلی وقته که از اکران این فیلم گذشته ولی من تازه تماشاش کردم :P
به نظرم این فیلم از نظر عمق و پیچیدگی فیلمنامه نسبت به کارای قبلی آقای کیایی در سطح پایین تری بود. به شخصه توقع پیچشهای داستانی بیشتری در فیلم رو داشتم.
شخصیت پردازی و بازیها خیلی خوب بود و پرداختن به موضوعی تازه که همه یه جورایی در درد و بهتش شریک بودیم هم از نقاط قوت فیلم بود.
زهره مقدم، امیر مسعود و حمیدرضا مرادی این را خواندند
فرزاد جعفریان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در مقایسه با فیلم1، باید بگم نسخه 2 هم در همون سطح و شاید کمی بهتر بود.
ترکیب چندباره سام درخشانی و پژمان جمشیدی به نظرم همچنان جذاب بود. داستان اما همون خط داستانی فیلم یک رو داشت و طبیعتاً قابل پیش بینی بود.
در مجموع با فیلمی صرفاً سرگرم کننده رو به رو هستیم که طنزش شاید مخاطب رو از خنده روده بر نکنه اما حداقل شوخی های لوس و بی مزه هم نداره.
و خب بدیهیه که نباید دنبال یه کار عمیق و منحصر به فرد باشیم :)
به شخصه از خوندن نمایشنامه این اثر بیشتر لذت برده بودم. شاید به این خاطر که از آقای پیروزفر با توجه به پیشینه آثارشون (ماتریوشکا، سنگها در جیبهایش و بر پهنه دریا) توقع یه کار فوق العاده رو داشتم نه صرفاً یه اثر خوب.
گرچه نمایش به نمایشنامه وفادار بود اما یه جاهایی از ریتم می افتاد. به نظرم جا داشت برخی شخصیتها حذف و زمان نمایش کوتاهتر بشه.
بازی ها و مهمتر از اون حرکات بدن (مثل لحظات عبور قطار و قدم زدن) عالی بود.

در مجموع خوشحالم که این نمایش رو دیدم هرچند توقع بالاتری داشتم.

یه نمایش خوب دیگه از آقای پیروزفر که آقای چراغی پور هم باهاشون بازی کرده بودن رو نگفتین:
گلن گری گلن راس
۳۱ فروردین ۱۳۹۸
بله فراموش کردم. من متاسفانه فیلم این نمایش رو دیدم و در نتیجه خیلی توی ذهنم به اندازه کارای دیگه حک نشده بود.
۳۱ فروردین ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دو سوم ابتدایی فیلم با روایتی هیجان انگیز و نمایش فضاهایی کمتر دیده شده بسیار جذاب و دیدنی بود. اما فیلم در یک سوم پایانی به شدت از ریتم افتاد و پایان فیلم هم کاملا قابل پیش بینی شد.کاش همونقدر که برای جذابیت بخش اول فیلم تلاش شده بود، برای بخش پایانی نیز می شد تا پایان بندی ای بهتر رو می دیدیم.
در مجموع بازیها عالی و شخصیت پردازی ها خوب بودند و اگه فیلم از ریتم نمی افتاد می شد گفت یه فیلم عالی رو پیش رو داریم.

امیر مسعود و 4faslesal این را خواندند
کاوه علیزاده، Leon S. Kennedy و بیژن وکیلی این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آشغالهای دوست داشتنی فیلمی دوست داشتنی؛

این فیلمِ تا حدی سورئال، فیلمی دیالوگ محور هست اما دیالوگهایی که از شنیدنشون خسته نمی شین و جذبتون می کنه. فیلمنامه و شخصیت پردازی منسجم هست هرچند این به این معنی نیست که فیلم قراره گره داستانی خاصی براتون ایجاد کنه و بعد دنبال باز کردنش بره. دیالوگهای بعضاً انتقادی این فیلم به نظرم اصلا گل درشت نبودن و به ظرافت در جای خودشون قرار داشتن و شخصیتها به خوبی تونسته بودن نمادی از تفکرات قشر خودشون باشن...

بیشترین بار فیلم هم بر شونه های خانوم یزدانبخش بود که به زیبایی از عهده ش بر اومدن.

در مجموع به نظرم به خاطر شیوه جدید روایت فیلم و بازی ها و دیالوگهای جذاب، این فیلم ارزش دیده شدن رو داره.
+ فیلمی پخته، پرکشش و همراه با بازیهای عالی 5/5
به جز نیمه ابتدایی که ریتم فیلم کمی کند و مستندگونه هست، نیمه دوم شاهد فیلمی هیجانی و درام با خط داستانی منسجم و پرکشش هستیم.
به نظرم با توجه به اینکه در سینمای ایران اغلب فیلمها دیالوگ محور، با لوکیشنهای محدود و عموماً داخلی هستند، ساخته شدن فیلمهایی مثل "شبی که..." رو باید غنیمت بدونیم.
فیلمنامه منسجم و پرکشش و شخصیت پردازی ها بسیار خوب بود. شیوه فیلمبرداری هم که فضای فیلم رو به مستند نزدیکتر می کرد هم برای من جذاب بود. بازی همه بازیگران به ویژه آقای شکیبا و خانم شاکردوست خیلی درخشان و باورپذیر بود.
نکته دیگه ای که فیلم رو برای من جذابتر کرد واقعی بودن داستان و همینطور پایان غیر منتظره ش بود.
- شاید تنها نکته منفی فیلم ریتم کند نیمه ابتدایی بود.

* در پایان باید بگم این فیلم یکی از فیلمای خوب سینمای ایران و بهترین اثر خانم آبیار تا این زمان هست و امیدوارم جوری که درخورش هست مورد تقدیر و اقبال داوران جشنواره قرار بگیره.

پ. ن. کاش برای فیلم درجه سنی لحاظ شه چون دوز خشونت تا حدودی بالاست.
الان موقع اکران درجه -12 داره. هر چند که به نظرم به دلیل حجم خشونت فیلم باید سختگیرانه تر می شد. البته این درجه بندی فیلم ها هم نوعی رفع تکلیفه و برای بغضی از فیلم ها نقش تبلیغات هم داره. در واقع فقط نقش آگاهی رسانی به والدین رو داره و هیچ سینمایی از ورود کودک یا نوجوان جلوگیری نمی کنه
۱۲ تیر ۱۳۹۸
خب خدا رو شکر باز بهتر از هیچیه
به نظرم تو سایر کشورها که فیلمها به صورت روتین درجه بندی میشن هم از ورود افراد کم سن جلوگیری نمیشه. بیشتر این درجه بندی هست که به والدین هشدار میده تا اونا تصمیم بگیرن فرزندشون فیلم رو ببینه یا نه.
۱۲ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
موضوع به نسبت بکر و بازی عالی آقای بهداد از نقاط قوت فیلم بود. شخصیت پردازیها خیلی خوب و شوخی ها هم به جا بود. هرچند شوخی ها جوری نبودن که بخواین از خنده ریسه برید. اما به عنوان یه طنز سیاسی- اجتماعی تا حد زیادی قابل قبول بود. در برخی لحظات ریتم فیلم کند می شد که آزاردهنده بود.
این رو هم اضافه کنم که اگه با توقع دیدن فیلمی با دوز طنز و جذابیت مارمولک به سینما میرید ناامید می شین. هرچند به عنوان فیلمی مستقل و اولین اثر سینمایی آقای سیارسریع فیلمی هست که ارزش دیدن رو داره و از متوسط بالاتر هست.

پ.ن. من هیچوقت با بازی آقای بهداد ارتباط برقرار نمی کردم اما بازی متفاوتشون تو این فیلم کاملاً نظرم رو نسبت بهشون عوض کرد. :)
به نظرم مهمترین دلیل این طیف از کامنتهای ابتدا منفی و سپس مثبت چیزی نیس جز توقع تماشاگران.
طیف اول که اولین گروه تماشاگران بودند با توقع دیدن یه اثر منحصر به فرد و عالی به دیدن این نمایش نشستند که پس از دیدن نمایش و ایراداتی که ذکر شده توی ذوقشون خورد و کامنت منفی دادند.
طیف دوم هم اشخاصی هستند که پس از خوندن کامنتهای منفی دسته اول با کمترین سطح توقع به دیدن نمایش نشستند و در نتیجه با دیدن اثری در حد متوسط احساس رضایت دارند.
قضاوت با شما:)

من با نظر شما کاملا موافقم من رشتم تاتر نیست اما در حد امکان سعی می کنم تمامی تاتر های در حال اجرا و صاحب سبک را ببینم.تاتر بینوایان دارای موسیقی بسیار زیبایی است جون از أرکیت بسیار خوبی برخوردت است اما به نظر تکرار الویرتویست است مثلا جناب شکیرا با تمام بازی زیبایشان دقیقا تکرار بازی در الیورتویست را انجام دادند و به نظر دکوراسیون صحنه الیورتوئیست بسیار زیباتر بود و همین طور بازی کودکان در این تاتر وقیمت بلیت این تاتر هم به کونه ای نیست که تمامی افراد بتوانید از ان بازدید کنند.به هر حال در حد متوسط تاتر خوبی بود.اما در حد بالا نبود و اینکه ببینمت را تشویق به دیدار دوباره کند.
۱۰ آذر ۱۳۹۷
دقیقا، و شاید اینطوری هم بشه گفت که کسایی که الیور تویست رو دیدن بعلت مقایسه امتیاز کمتری دادند تا کسانی که این نمایش رو بطور مستقل ارزیابی و امتیاز دادند.
۱۱ آذر ۱۳۹۷
البته به نظر من حتی اگر بینوایان در مقام مقایسه با الیور تویست هم نباشد، تماشاگر با توجه به قیمت بلیت، ستاره های نمایش و موزیکال بودن اثر، توقع دیدن نمایشی دیدنی و بالاتر از سطح متوسط رو خواهد داشت که کاملاً توقع معقول و منطقی ای هست.
۱۲ آذر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
موضوعی که فیلم بهش پرداخته بود تا حدود زیادی در سینما بکر و جدید بود. اما به نظرم فیلم بیشترین آسیب رو از ضعفش در شخصیت پردازی و قصه گویی خورد. در نهایت فیلمی نبود از دیدنش لذت ببرم یا بخوام به کسی توصیه ش کنم. تنها نکته مثبت فیلم هم همین آگاهی بخشی و انتقاد نسبت به یکی از قوانین مردسالارانه امروز ایران بود. :(
توی کوران فیلم های بد جشنواره، لنگه کفشی بود در بیابان
۱۸ مهر ۱۳۹۷
بامداد جان فکر می کنم منو با شخص دیگه ای اشتباه گرفته باشین. :)
(ایموجی خنده با عرق شرم)
۲۱ مهر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
+ یه فیلم دوست داشتنی!!
به نظرم واقعا ارزش دیده شدن رو داره. بازیا کاملا باورپذیر، شخصیت پردازی و خط داستانی و دیالوگها هم خیلی خوب.
و بر خلاف تصوری که ازش میره اصلا دنبال سیاهنمایی نبود و بیشتر یه ژانر هیجان انگیز رو ارائه میداد.
فیلم از همون دقیقه اول من مخاطب رو با خودش همراه کرد و کشش داستان و ریتم فیلم خیلی خوب بود.

به امید بیشتر شدن چنین فیلمهایی در این سطح
سلام.ببخشید،مکان اکران این فیلم‌کجاست؟کدوم سینما؟
۰۸ مهر ۱۳۹۷
قاعدتا در اکثر سینماها!
۰۸ مهر ۱۳۹۷
در تهران در اغلب پردیسهای سینمایی مثل ملت، کوروش، آزادی و... رو اکران هست. از سایت سینما تیکت کمک بگیرید.
۰۹ مهر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من این فیلمو دوست داشتم چون کمدی ای بود که می تونست مخاطب رو بخندونه. داستان فیلم کلیشه ای نبود، بازی ها روان، و شوخی ها در سینمای ایران با این همه خطوط قرمز تا حدود زیادی جدید بود.
طبعاً جنس کمدی هزارپا با اجاره نشینها، سن پطرزبورگ، موتورهزار، نهنگ عنبر و حتی خوب، بد جلف (طنز موقعیت) متفاوته چون مهمترین فاکتورش شوخی های جنسی ش هست. در عین حال کمدی این فیلم بر خلاف 50کیلو البالو، سالوادور و یا گشت2 خیلی بیشتر می تونست مخاطب رو بخندونه...
به هر حال چه خوشمون بیاد چه نه این سبک از کمدی (جنسی) همواره در کمدی های غربی استفاده می شده که بنا به خطوط قرمز کشورمون تا حد زیادی در فیلمهای ایرانی مهجور مونده.

در نهایت هزارپا فیلمی هست که در سبک خودش ارزش دیده شدن رو داره :)
بله اون قسمت که دیگه اوجش بود :))
تو این فیلم طنز موقعیت هم می دیدیم ولی مهمترین انتقادی که دیدم به این فیلم میشه اینکه که چرا خواسته مخاطب رو با شوخی های جنسی بخندونه که همونطور که اشاره کردم این هم سبکی از کمدی هست و وقتی می تونه مخاطب رو بخندونه پس تو سبک خودش موفقه...
تشبیهتون به شرکا هم تشبیه جالبی بود :)
۰۷ شهریور ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
+ بازیها درخشان، موسیقی، طراحی صحنه و دکور کاملاً درخور؛
+ داستانی ساده که در عین سادگی پر از جملات نغز و طنز بود؛
+ بخشی از نظرات دوستان به پایان ناگهانی نمایش اشاره داشت که بنده کاملاً مخالفم چون با مشخض شدن سرنوشت شخصیتها، دلیلی نداره که منتظر پایان بندی دیگه ای باشیم.
+ قبول دارم نسبت به آقایان بهبودی و پیروزفر خانم قلاتیان کمی ضعیف تر بودن ولی در مقابل نظر دوستانی که به شدت ایشون رو نقد کردند من نظرم اینه که صدا و بازی ایشون خیلی خوب بود.
- هیچ نکته منفی ای در این نمایش ندیدم جز اینکه اگه بخوایم ناچاراً با کارای قبلی جناب پیروزفر (ماتریوشکا، سنگها در جیبهایش، برپهنه دریا و...) مقایسه ش کنیم این کار کمی ساده تر و معمولی تر به نظر میاد که بازم به این معنی نیست که نمایش خوبی نباشه و از متوسط کارهایی که این روزها می بینیم بالاتر نباشه :)
یاسمن (jasminesh8oon)
درباره فیلم زرد i
+به نظرم فیلمی که خط داستانی و کشش داره نمی تونه فیلم افتضاحی باشه. اینکه بگیم فیلم به ما استرس میداد بیشتر نقطه قوت فیلمه تا نقطه ضعف. مثل این می مونه که بریم فیلم ترسناک یا خون اشامی ببینیمو بعدبیایم بگیم فیلم ما رو ترسوند پس بد بود!

- در نهایت نمیخوام بگم فیلمی عالی بود و حتی به شخصه با توقع کمی از فیلم به تماشاش نشستم (شاید همین توقع پایین باعث شد بیشتر خوشم بیاد) نقاط ضعف این فیلم به نظرم انبوه حوادث، رفتارهای غیر منطقی شخصیتها (روانداختن به همسر و دوست سابق، اصرار نهال به نجات همسر خیانتکار) و بازیهایی متوسط بود. و همه اینها نهایتا یه فیلم متوسط رو ساخت.
عاطفه گندم آبادی، مریم زارعی و r 0 y a این را خواندند
محمد لهاک این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یاسمن (jasminesh8oon)
درباره فیلم زرد i
+ به نظرم فیلمی که خط داستانی و کشش داره نمی تونه فیلم افتضاحی باشه. اینکه بگیم فیلم به ما استرس میداد بیشتر نقطه قوت فیلمه تا نقطه ضعف. مثل این می مونه که بریم فیلم ترسناک یا خون اشامی ببینیمو بعدبیایم بگیم فیلم ما رو ترسوند پس بد بود!
- در نهایت نمیخوام بگم فیلمی عالی بود و حتی به شخصه با توقع کمی از فیلم به تماشاش نشستم (شاید همین توقع پایین باعث شد بیشتر خوشم بیاد) نقاط ضعف این فیلم به نظرم انبوه حوادث، رفتارهای غیر منطقی شخصیتها (روانداختن به همسر و دوست سابق، اصرار نهال به نجات همسر خیانتکار) و بازیهایی متوسط بود. و همه اینها نهایتا یه فیلم متوسط رو ساخت.
عاطفه گندم آبادی و محمد لهاک این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بی صبرانه منتظرشم :)
فقط با توجه به برنامه طرح ترافیک جدید کاش ساعت اجرا دیرتر بود
عاطفه گندم آبادی، صدف اسمعیل پور و بابک این را خواندند
نیلوفر، هلنا رفیعی و سارا نصیری این را دوست دارند
دقیقا.. وگرنه علاوه بر این قیمتهای نجومی هزینه اسنپ رو هم باید متقبل بشیم
۱۱ تیر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من از تماشای این نمایش لذت بردم و قبل از هرچیز از گروه اجرا سپاسگزارم و بهشون خسته نباشید میگم...

+ طراحی صحنه، لباس، موسیقی متن و بازی ها همه خیلی خوب بود. به ویژه بازی جناب دهکردی که واقعا دوست داشتنی بود.
- بنده متاسفانه اثر اصلی رو مطالعه نکردم که بتونم راجع به بحث اقتباس نظری بدم که آیا می شد بهتر باشه یا نه... اما گرچه این نمایش دیالوگهای جالب و در کل محتوای آموزنده ای داشت ولی از لحاظ داستانی، اونطوری که باید و شاید برام جذاب نبود یعنی از همون اوایل نمایش متوجه میشیم که پایان کار قابل پیش بینی هست و قرار نیست داستان خاصی رو دنبال کنیم جز مجموعه ای از دیالوگهایی با طنز و البته طنز تلخ...

در نهایت بازم میگم که از این کار لذت بردم و نمایشی بود که از متوسط بهتر بود و از دیدنش پشیمون نمی شید :)
+ تیم پژمان و سام مثل همیشه دوست داشتنی بود و بازی ها به ویژه بازی آقای پژمان جمشیدی مثل همیشه خوب. شوخی های این فیلم خیلی به جا بود و اصلا لوس و تکراری نبود.
- اما از نظر من این فیلم یه کمدی متوسط بود. یکی از مهمترین دلیلاش هم این بود که به عنوان مخاطب مدام در حال مقایسه این فیلم با فیلم خوب، بد، جلف بودم و باید بگم فیلمنامه آقای قاسمخانی یه سر و گردن از تگزاس بالاتر بود... چه از لحاظ خط داستانی و موضوع و روابط آدما و چه از لحاظ دوز شوخیا... در تگزاس میخندیم اما نه قدری که در خوب، بد، جلف خندیدیم.
+ هرچند از دیدن این فیلم پشیمون نمی شین...
همین که سینمای کمدی ایران با فیلمایی مثل تگزاس- خوب، بد، جلف- سن پطرزبورگ و... بتونه یه گام از کمدی جلف سابقش (که این روزا بیشترشون فیلمای سوپرمارکتی شدن) فاصله بگیره خیلی ارزشمنده :)