کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال سینما | اخبار
S3 : 04:11:49 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
هیئت گزینش و داوری نخستین دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه آنلاین کشف استعداد معرفی شدند. | عکس
داوران جشنواره فیلم کوتاه کشف استعداد معرفی شدند
هیئت گزینش و داوری نخستین دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه آنلاین کشف استعداد معرفی شدند.
به گزارش ستاد خبری جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد، پوران درخشنده، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، جواد طوسی و سیروس الوند به عنوان هیئت گزینش و داورى نخستین دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه ...
دیدن ادامه ››

به گزارش ستاد خبری جشنواره آنلاین فیلم کوتاه کشف استعداد، پوران درخشنده، مهتاب کرامتی، آتیلا پسیانی، جواد طوسی و سیروس الوند به عنوان هیئت گزینش و داورى نخستین دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه آنلاین کشف استعداد معرفى شدند.
سیروس الوند:
کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینما و تلویزیون ایران؛ فعالیت خود را به عنوان منتقد در سینمای قبل از انقلاب و در مجلات ستاره سینما و فردوسی آغاز کرد، بعدها با فیلم‌نامه‌نویسی ادامه داد و در سال ۱۳۵۴ موفق به ساخت اولین فیلم سینمایی بلند خود شد. او تا به امروز بیش از 40 فیلم در سینمای ایران ساخته و در سال ۱۳۷۱ با فیلم «یکبار برای همیشه» موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی از یازدهمین جشنواره فیلم فجر شد.
پوران درخشنده:
فیلمساز، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان سینما و تلویزیون ایران؛ فعالیت خود را از سال 1354 با ساخت آثار مستند برای صداوسیما آغاز کرد و تاکنون 12 فیلم در سینمای ایران ساخته و جوایز متعددی را از جشنواره‌های داخلی و خارجی دریافت کرده است. او عضو انجمن‌های فیلمسازان زن آمریکا (WIF)، کارگردانان مستقل آمریکا (IFP) و مرکز بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان یونسکو (CIFEJ) است.
مهتاب کرامتی:
بازیگر و تهیه‌کننده سینما و تلویزیون ایران؛ فعالیت خود را از سال 1375 آغاز کرد و تاکنون در بیش از 20 فیلم سینمایی و 5 سریال به ایفای نقش پرداخته و تهیه‌کنندگی یک فیلم سینمایی را بر عهده داشته و جوایز متعددی را از بسیاری از جشنواره‌های داخلی و خارجی کسب کرده است. او از کنشگران حقوق زنان و امور اجتماعی، حقوق کودکان و سفیر حسن نیت و صلح یونیسف است.
آتیلا پسیانی:
بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران؛ فعالیت خود را از سال 1356 با تئاتر آغاز کرده تا به امروز در نزدیک به 40 نمایش، 75 فیلم سینمایی و 45 سریال به ایفای نقش پرداخته و چندین مورد نامزدی و دریافت جایزه از جشنواره‌های متعدد را در کارنامه دارد.
جواد طوسی:
نویسنده و منتقد سینمای ایران؛ فعالیت خود را از سال ۱۳۶۲ با نوشتن نقد برای ماهنامه سینمایی فیلم آغاز کرد و تاکنون با مجلاتی همچون دنیای تصویر، فیلم ویدئو، گزارش فیلم، سینما و روزنامه شرق همکاری کرده است. او عضو هیئت داوران بخش مسابقه سینمای ایران در دوره نوزدهم و بیست‌وپنجم جشنواره فیلم فجر و عضو هیئت انتخاب فیلم‌های بخش مسابقه سینمای ایران و فیلم‌های کوتاه در بیست و دومین جشنواره فیلم فجر بوده، وکیل دادگستری و دبیر کمسیون فرهنگ و هنر کانون وکلای دادگستری مرکز و نایب رئیس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران است.
همچنین با حکم دبیر جشنواره ملی فیلم کوتاه آنلاین کشف استعداد، آسیه اسدزاده به عنوان مدیر اجرایی، مریم قربانی‌نیا به عنوان مدیر روابط عمومی و سید محمدصادق لواسانی به عنوان مدیر تبلیغات این جشنواره منصوب شدند.
نخستین دوره از جشنواره ملی فیلم کوتاه آنلاین کشف استعداد به دبیری شهرام اسدزاده از 15 تا 30 مردادماه 1399 به صورت آنلاین و در دو بخش رقابتی «فیلم کوتاه» و «استعداد برتر» برگزار می‌شود. آخرین مهلت ثبت نام و شرکت در این جشنواره 31 تیرماه است.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
« سربست » مراحل فنی خود را به‌ پایان رساند | عکس
« سربست » مراحل فنی خود را به‌ پایان رساند
فیلم برداری این فیلم کوتاه پایان اردیبهشت ماه به پایان رسید و مراحل فنی خود را به سر می رساند و خود را برای حضور در رقابت های بین المللی حاضر می کند. در توضیحات این اثر چنین آمده است: «آقا ...
دیدن ادامه ››

فیلم برداری این فیلم کوتاه پایان اردیبهشت ماه به پایان رسید و مراحل فنی خود را به سر می رساند و خود را برای حضور در رقابت های بین المللی حاضر می کند. در توضیحات این اثر چنین آمده است: «آقا رسول، صابون!» و این فیلم کوتاه به معضلات سربازان می پردازد. 
بازیگران این فیلم عبارتند از :علی سام صادقی ، آرین رضایی ، امین مظاهری، امیر سجاد طبسی ، میلاد عرب ، اشکان عظیمیان و با حضور دنیز متوسلی 
از دیگر عوامل می توان به دنیز متوسلی ( سرپرست گروه کارگردانی و مدیر برنامه ریزی) ، مهدی رضایی ( مدیر فیلم برداری ) ، جعفر علیان ( مدیر صدابرداری ) ، محمدرضا میرباقری ( طراح گریم ) ، علی سعیدی ( طراح صحنه و لباس ) ، حسام موفق ( تدوین ) ، پویان آقابابایی ( اصلاح رنگ و جلوه های ویژه بصری ) ، علی نوری ( صداگذاری ) ، مریم مشهور ( منشی صحنه ) ، کیمیا پور احمد ( دستیار اول کارگردان ) ، اشکان میرزایی ( دستیار اول و مدیر صحنه ) ، اسماعیل سلطانی و علی محکی ( دستیاران کارگردان ) ، بتینا ابوالقاسمی ( مجری گریم ) ، شقایق علیمحمدی ( عکاس ) ، کیمیا پوراحمد ( ساخت تیزر ) ، سارا حدادی ( مشاور رسانه ای ) و پویا مهری ( پخش فیلم ) اشاره کرد .
این فیلم کوتاه با پایان مراحل فنی خود در راه جشنواره های بین المللی است .

پویا فلاح این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مجید صالحی جدیدترین بازیگر فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی شد. | عکس
مجید صالحی جدیدترین بازیگر فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی شد.
به گزارش روابط عمومی پروژه؛ در ادامه پیش تولید و انتخاب بازیگران فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی، این بار مجید صالحی به پروژه پیوست تا ترکیبی متفاوت از بازیگران ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی پروژه؛ در ادامه پیش تولید و انتخاب بازیگران فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی، این بار مجید صالحی به پروژه پیوست تا ترکیبی متفاوت از بازیگران سینما و تئاتر در این فیلم سینمایی حضور داشته باشند.
مجید صالحی پس از مهتاب کرامتی و بهرام افشاری سومین چهره شاخص فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» است که فیلمنامه‌ای اجتماعی براساس ایده‌ای متفاوت به قلم علیرضا صمدی دارد و در ادامه نیز بازیگران و چهره‌های دیگری نیز به این پروژه خواهند پیوست.
بزودی عوامل اصلی این فیلم مشخص شده و پس از تکمیل گروه بازیگران، بزودی فیلمبرداری آن در لوکیشن‌های تهران آغاز خواهد شد. مجید رضابالا تهیه‌کننده و مسعود زارع نیز مجری طرح فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» هستند.

زهره مقدم این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شقایق فراهانی در نقش یک مرد در فیلم سینمایی «گُل به خودی» روز گذشته جلوی دوربین رفت. | عکس
حضور متفاوت شقایق فراهانی در فیلم «گُل به خودی»
شقایق فراهانی در نقش یک مرد در فیلم سینمایی «گُل به خودی» روز گذشته جلوی دوربین رفت.
«گُل به خودی» اولین ساخته احمد تجری است که در ژانر کودک و نوجوان به تهیه کنندگی علی قائم مقامی روز گذشته در سعادت آباد کلید خورد. به گزارش مشاور رسانه ای فیلم؛ شقایق فراهانی برای ...
دیدن ادامه ››

«گُل به خودی» اولین ساخته احمد تجری است که در ژانر کودک و نوجوان به تهیه کنندگی علی قائم مقامی روز گذشته در سعادت آباد کلید خورد. به گزارش مشاور رسانه ای فیلم؛ شقایق فراهانی برای بازی در نقش یکی از کاراکتر های مرد فیلم به نام فیروز حضوری متفاوت خواهد داشت.
همچنین علاوه بر ابوالفضل رجبی و رایان سرلک، محمدرضا علی نیا ، ال آی بشارت و آرینا تجری بعنوان دیگر بازیگران کودک در این فیلم سینمایی حضور دارند. فیلمنامه این اثر نوشته مشترک احمد تجری و لاله قهرمانی است و فضایی رئال ، عروسکی و موزیکال دارد. 
داستان «گُل به خودی» قصه آمال و آرزوهای تعدادی کودک است که در پرورشگاه زندگی می کنند و به کمک چند عروسک وارد ماجراهایی فانتزی و جذاب می شوند.
دیگر عوامل اصلی این فیلم عبارتند از: کارگردان: احمد تجری ، مدیر فیلمبرداری : علی رنجبر، طراح چهره پردازی: محسن دارسنج، نویسندگان: احمد تجری، لاله قهرمانی، صدابردار: امیر شاهوردی، طراح صحنه و لباس: ثنا نوروز بیگی، مدیر برنامه ریزی و دستیار اول کارگردان: فرزاد ظریفی، منشی صحنه: لیلا مربی، سرمایه گذار: فریبا عزیزی، علی قائم مقامی، احمد تجری، هماهنگی تولید: سعید احمدی، مدیر تدارکات: برزو تقی نژاد، فیلمبردار پشت صحنه: زهرا مشکانی، عکاس: مهدی حیدری، مشاور رسانه ای: منصوره بسمل، تهیه کننده: علی قائم مقامی

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
صداگذاری فیلم «تکثیرشده» به کارگردانی عادل زمانی و تهیه کنندگی مهدی قلی پور به پایان رسید. | عکس
صداگذاری فیلم «تکثیرشده» به کارگردانی عادل زمانی و تهیه کنندگی مهدی قلی پور به پایان رسید.
فیلم «تکثیرشده» در ژانر تریلر با مضمون متافیزیک است که نگارش آن توسط عادل زمانی انجام شده و طراحی پوستر جدید آن بر عهده رضا احمدزاده بوده است.گیتا وفایی، مهدی شاهپیری، غزاله مهربان ...
دیدن ادامه ››

فیلم «تکثیرشده» در ژانر تریلر با مضمون متافیزیک است که نگارش آن توسط عادل زمانی انجام شده و طراحی پوستر جدید آن بر عهده رضا احمدزاده بوده است.
گیتا وفایی، مهدی شاهپیری، غزاله مهربان یکتا، ارسام غریب، سیما منصوری و سپیده آرمان بازیگران فیلم هستند.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: فرشته زنی است که در یک جریان عجیب و غریب ذهنی قرار گرفته و در نقطه ای از داستان، نسخه دیگری از او منتشر می شود، تا جایی که همسر و اطرافیانش نمی توانند بفهمند که فرشته واقعی کدام است.
سایرعوامل فیلم عبارتند از: مدیرتولید: فرشاد آرین، فیلمبردار: آرش صادقی، صدابردار: امین جعفری، طراح گریم: مهدی صیاد، دستیار کارگردان: علی شاهینی.
گفتنی است این فیلم با پایان مرحله صداگذاری برای اکران عمومی آماده می شود.

پویا فلاح این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
کانون کارگردانان سینمای ایران هر گونه توقف در روند تولید و نمایش را شدیدا محکوم می کند. | عکس
واکنش کانون کارگردانان به توقف صدور پروانه ساخت سریالهای نمایش خانگی
کانون کارگردانان سینمای ایران هر گونه توقف در روند تولید و نمایش را شدیدا محکوم می کند.
متاسفانه در روزهایی که شیوع کرونا آسیب های جبران ناپذیری به اقتصاد سینمای ایران زده و هنرمندان روزهای سختی را طی می کنند ، سازمان سینمایی در اقدامی عجیب و تاسف بار و به بهانه افزایش تولیدات اقدام ...
دیدن ادامه ››

متاسفانه در روزهایی که شیوع کرونا آسیب های جبران ناپذیری به اقتصاد سینمای ایران زده و هنرمندان روزهای سختی را طی می کنند ، سازمان سینمایی در اقدامی عجیب و تاسف بار و به بهانه افزایش تولیدات اقدام به تعطیلی صدور پروانه ساخت سریالهای نمایش خانگی نموده و از دادن مجوز سلب مسئولیت کرده است.
هم اکنون محصولات و سریالهای نمایش خانگی فضای آنلاین قشر وسیعی از مردم و‌ حتی مخاطبین خاموش را از شهرهای کوچک و روستاها تا هموطنان خارج از کشور تحت پوشش قرار می دهد، مخاطبینی خاموش که نه برنامه های صداوسیما را می بینند و نه اهل رفتن به سینما هستند. ولی تصمیمات غیر کارشناسی و آزمودن راه های محدودکننده قبلی نتیجه ای جز سوق دادن این مخاطب انبوه به سمت فضای مجازی خارجی نخواهد داشت. 
توقف تولید سریالهای نمایش خانگی توسط سازمان سینمائی مقدمه ای بر دخالت سازمان های دیگر در محدود کردن هرچه بیشتر این تولیدات خواهد بود که نتیجه آن نابودی پلتفرم های فضای آنلاین، از دست رفتن مخاطبین میلیونی و بیکاری بسیاری از اهالی زحمتکش سینمای ایران خواهد بود که در تولید این سریالها نقش دارند.
کانون کارگردانان سینمای ایران ضمن تقبیح این رفتار هرگونه عملی را که مانع کسب و کار، محدود ساختن و توقف فعالیت سینماگران شده شدیدا محکوم می کند و ‌خواستار ادامه روند تولید سریال های نمایش خانگی توسط سازمان سینمایی است.

پویا فلاح این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
اولین عکس از تمرین نوید محمد‌زاده و دایانا حبیبی | عکس
بازیگر زن «شب، داخلی، دیوار» معرفی شد
اولین عکس از تمرین نوید محمد‌زاده و دایانا حبیبی
نقش اول زن «شب، داخلی، دیوار» به یک بازیگر ایرانی-گرجستانی رسید.به گزارش روابط عمومی پروژه، نقش اول زن فیلم سینمایی «شب، داخلی، دیوار» به نویسندگی و کارگردانی وحید جلیلوند ...
دیدن ادامه ››

نقش اول زن «شب، داخلی، دیوار» به یک بازیگر ایرانی-گرجستانی رسید.
به گزارش روابط عمومی پروژه، نقش اول زن فیلم سینمایی «شب، داخلی، دیوار» به نویسندگی و کارگردانی وحید جلیلوند و تهیه‌کنندگی علی جلیلوند توسط «دایانا حبیبی» که ملیتی ایرانی-گرجستانی دارد، ایفا می‌شود.
«دایانا حبیبی» که اولین تجربه بازی در سینما را خواهد داشت، پیش از این از شاگردان وحید جلیلوند بوده است. علیرضا کمالی، سعید داخ و دانیال خیری‌خواه دیگر بازیگران این فیلم هستند که تابه‌حال معرفی شده‌اند.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: زندگی نابینایی به نام علی با ورود نابهنگام زنی متواری، آشفته می‌شود...

پویا فلاح و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
«ملاقات با جادوگر» آماده نمایش شد | عکس
«ملاقات با جادوگر» آماده نمایش شد
فیلم سینمایی«ملاقات با جادوگر» به کارگردانی حمید بهرامیان و تهیه کنندگی حمید اعتباریان آماده نمایش شد.حسن مصطفوی مجری طرح و مدیر تولید فیلم با اعلان این خبر گفت: فیلم «ملاقات ...
دیدن ادامه ››

فیلم سینمایی«ملاقات با جادوگر» به کارگردانی حمید بهرامیان و تهیه کنندگی حمید اعتباریان آماده نمایش شد.
حسن مصطفوی مجری طرح و مدیر تولید فیلم با اعلان این خبر گفت: فیلم «ملاقات با جادوگر» برای صدور پروانه نمایش به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شد.
مصطفوی در ادامه اظهار داشت: «ملاقات با جادوگر» پس از دریافت پروانه نمایش  در زمان مناسبی اکران خواهد شد.
در این فیلم چهره هایی همچون امیرمهدی ژوله، مانی حقیقی، هستی مهدوی،نسیم ادبی ،امیر شریعت، ستاره پروین، سپیده مرادپور و علیرضا خمسه بعنوان بازیگر حضور دارند.
فیلمنامه این اثر توسط امیرمهدی ژوله نوشته شده، در خلاصه داستان «ملاقات با جادوگر» آمده است:جناب سرهنگ  برادری کن ما رو بگیر، من از خجالتت در میام!
موسیقی «ملاقات با جادوگر» توسط امیر توسلی ساخته شد و اصلاح رنگ و نور این فیلم در استودیو ایران نوین انجام شده است. 
فیلم نامه اولیه این اثر با نام «ماساچوست» پیش تر توسط پیمان عباسی به نگارش در آمده است.
عوامل و دست اندرکاران «ملاقات با جادوگر» عبارتند از: کارگردان: حمید بهرامیان ، نویسنده: امیر مهدی ژوله،  مدیر فیلمبرداری: محمدرضاسکوت، مدیر صدابرداری : نظام کیایی، تدوین: بهرام دهقانی، طراح صحنه و لباس: مجید لیلاجی، طراح چهره پردازی: علی بهرامی‌فر، صداگذار:علیرضا علویان،برنامه ریز: رضا سخایی، دستیار اول کارگردان: سعید آهنج، عکاس:احمدرضا شجاعی،مدیر تدارکات:مجید لعل سنجیان، دستیار تولید: محمدرضا دلنوازی، منشی صحنه:آتوسا شاه سیاه، مشاور رسانه ای : منصوره بسمل، مجری طرح و مدیر تولید:حسن مصطفوی، سرمایه گذاران: سید جواد حسینی و حمید اعتباریان،  تهیه کننده:حمید اعتباریان

پویا فلاح این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
مهتاب کرامتی به فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی پیوست. | عکس
مهتاب کرامتی به فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی پیوست.
به گزارش روابط عمومی پروژه با پشت سر گذاشتن روزهای ابتدایی پیش‌تولید و در مرحله انتخاب بازیگران، مهتاب کرامتی به‌عنوان نقش اصلی زن در فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی پروژه با پشت سر گذاشتن روزهای ابتدایی پیش‌تولید و در مرحله انتخاب بازیگران، مهتاب کرامتی به‌عنوان نقش اصلی زن در فیلم سینمایی «صحنه‌زنی» به کارگردانی علیرضا صمدی و تهیه‌کنندگی مجید رضابالا انتخاب شد.
گروه این روزها پیش‌تولید فشرده‌ای را پشت سر می‌گذارد و به‌زودی و پس از مذاکرات نهایی بازیگران و چهره‌های سرشناس دیگری برای بازی در این فیلم حضور خواهند داشت.
صمدی در دومین تجربه بلند سینمایی خود قصد دارد فضایی متفاوت با اثر اول خود و سینمای اجتماعی موجود را تجربه کند و در این راستا فیلمنامه «صحنه‌زنی» را طراحی و به نگارش درآورده است

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خبر
درباره فیلم کوتاه جوهر سوخته i
چالشی زنانه از نگاهی انسانی | عکس
فیلمبرداری «جوهر سوخته» به پایان رسید
چالشی زنانه از نگاهی انسانی
به گزارش روابط عمومی اثر، همزمان با اتمام فیلمبرداری فیلم کوتاه «جوهر سوخته» به نویسندگی و کارگردانی «سلیمان قوی‌پنجه»، این فیلم برای حضور در فستیوال‌های جهانی ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی اثر، همزمان با اتمام فیلمبرداری فیلم کوتاه «جوهر سوخته» به نویسندگی و کارگردانی «سلیمان قوی‌پنجه»، این فیلم برای حضور در فستیوال‌های جهانی آماده نمایش می‌شود
«جوهر سوخته» با محوریت قرار دادن دغدغه‌های زنان در جامعه، داستانی اجتماعی را در روزگار کنونی دنبال می‌کند. این به تهیه کنندگی سلیمان قوی‌پنجه محصولی از کمپانی فیلمسازی MDBS Pictures به تازگی فیلمبرداری خود را به پایان رسانده و توسط رسول حسینی وارد مرحله تدوین شده است.
رها حاجی زینل، کیمیا مرادی رفیق، هما شهیدی زاده، علی صفری، میلاد رخش بهار، یاسمن خلیلی، پریا حسینی، فرخ مهر کیوان مهر، سارینا آزاد میلانی، ریحانه حسنی از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم کوتاه جوهر سوخته به ایفای نقش پرداخته اند.
عوامل ساخت فیلم «جوهر سوخته» بدین شرح است: مدیر فیلمبرداری: فریدون طالبی، مدیر صدابرداری: کیومرث سبحانی، دستیار اول کارگردان: بشیر خفائی زاده، طراح صحنه و لباس: هاوار رحیمی، طراح گریم: زهرا سالکی
همکاران فیلمبرداری: علی نور علی، سارو حیدری، احسان زارع، همکاران صدا: محسن مصلح، حسین همدرسی، مجریان گریم: پروانه حقی، محمد سالکی، منشی صحنه: نیلوفر امیر نژاد، فیلمبردار پشت صحنه: عبدالله عسگری، عکاس: سارا زجاجی، مدیر تولید: میلاد رخش بهار، مدیر تدارکات: حمید رضا ده‌حقی، مدیر روابط عمومی: علی صفری

پویا فلاح این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
پخش‌کننده‌ها باید بتوانند در تمام بازارهای خارج از ایران حضور داشته باشند و سینمای ایران را به دنیا معرفی کنند.  | عکس
ضعف سینمای ایران در سیستم «پخش» است
پخش‌کننده‌ها باید بتوانند در تمام بازارهای خارج از ایران حضور داشته باشند و سینمای ایران را به دنیا معرفی کنند.
برنامه سینما معیار با موضوع بررسی اکران‌های شبکه نمایش خانگی، با حضور ایزد مهرآفرین (روزنامه‌نگار، منتقد سینما و تهیه‌کننده) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.ایزد مهرآفرین ...
دیدن ادامه ››

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی اکران‌های شبکه نمایش خانگی، با حضور ایزد مهرآفرین (روزنامه‌نگار، منتقد سینما و تهیه‌کننده) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

ایزد مهرآفرین در برنامه «سینما معیار» گفت: اکثر محصولات شبکه نمایش خانگی مخاطبان ایرانی دارند و به خارج از کشور صادر نشده‌اند، در حالی که برخی از سریال‌های ایرانی (غیر شبکه خانگی) در کشورهای خارجی مخاطبان زیادی را جذب کرده‌اند.
وی با اشاره به اقبال برخی از کشورهای خارجی به سریال‌های نمایش خانگی ایران، توضیح داد: اگر شبکه نمایش خانگی بتواند با سرمایه بخش خصوصی در خارج از ایران فعالیت کند و برای کشور ارز آوری داشته باشد، اتفاق بسیار خوب و مهمی در این حوزه واقع می‌شود.

این منتقد سینما افزود: در حال حاضر خبر دارم که یک سریال نمایش خانگی با کیفیت بسیار خوب در ایران تولید شده و در تیم تولیدکننده در حال مذاکره است تا محصول خود را به کشورهای توسعه یافته بفروشد.
وی اضافه کرد: بعد از آمریکا، کشور ما بیشترین ظرفیت را در فیلم‌سازی دارد و اگر ما امکانات هالیوود را در اختیار داشتیم قطعا آثار بسیار خوبی را تولید می‌کردیم.

ایزد مهرآفرین ادامه داد: سینمای ایران در ۴۰ سال گذشته در اکثر جشنواره‌های معتبر دنیا حضور داشته است و اگر جایزه‌ای را نگرفته، قطعا در دسته‌ بهترین‌ها قرار گرفته است.
وی با اشاره به این که فیلم‌سازان ایرانی همیشه حرف جدیدی برای گفتن دارند، اظهار داشت: بسیاری از جوانان فیلم‌ساز در ایران توانایی‌های خوبی دارند.

این تهیه‌کننده با بیان این که ما سنتی‌ترین شکل فیلم‌سازی را در ایران دنبال می‌کنیم، توضیح داد: متاسفانه بسیاری از امکانات سینمایی در ایران موجود نیستند، در حالی که کشوری مثل ترکیه در بهترین شکل ممکن فیلم یا سریال تولید می‌کند.
وی تاکید داشت: اگر امکاناتی که در اختیار کشورهای (منطقه و توسعه‌یافته) است، در اختیار سینمای ایران قرار بگیرد، صنعت سینما و سریال ایران یکه‌تاز می‌شود.

ایزد مهرآفرین افزود: صنعت سینمای ایران از نظر سینماگران، فاصله زیادی با بهترین‌ کشورهای دنیا ندارد.
وی ادامه داد: اگر دولت و حاکمیت سرمایه‌گذاری مناسبی در حوزه سریال‌سازی و سینما داشته باشد، صنعت فیلم‌سازی در ایران علاوه بر ارز آوری به اشتغال کشور نیز کمک می‌کند.

این منتقد سینما تاکید داشت: در سینمای ایران پخش‌کننده‌ بین‌المللی وجود ندارد و اکثر کسانی که در حوزه بین‌الملل کار می‌کنند فیلم را به تنهایی دست می‌گیرند و به بازارهای مختلف مراجعه می‌کنند.
وی با اشاره به این که سینمای ایران باید شرکت‌های پخش بین‌المللی داشته باشد، اظهار داشت: پخش‌کننده‌ها باید بتوانند در تمام بازارهای خارج از ایران حضور داشته باشند و سینمای ایران را به دنیا معرفی کنند.

مهرآفرین در مصاحبه با برنامه «سینما معیار» با اشاره به این که سینمای ما زیرساخت انسانیِ بسیار خوبی دارد، افزود: سینمای ایران می‌تواند بسیار موفق‌تر از سایر صنایع در کشور فعالیت کند.
وی با بیان این که مخاطبان تلویزیون متفاوت از مخاطبان شبکه نمایش خانگی هستند، عنوان کرد: عموم مخاطبان شبکه نمایش خانگی نوجوان یا جوان هستند.

این روزنامه‌نگار سینمایی، ادامه داد: برخی از سریال‌های شبکه نمایش خانگی بدون ارزیابی جنس مخاطب ساخته می‌شوند و به همین دلیل شکست می‌خورند.
وی با اشاره به سریال «خواب‌زده»، توضیح داد: این سریال توسط آقای «سیروس مقدم» تولید شده است و اگر در تلویزیون پخش می‌شد مخاطبان میلیونی جذب می‌کرد، اما با حضور در شبکه نمایش خانگی شکست خورد.

ایزد مهرآفرین تاکید داشت: مخاطب شبکه نمایش خانگی به دنبال دیدن پدیده‌هایی است که از تلویزیون پخش نمی‌شوند.
وی با اشاره به سریال «دل»، تصریح کرد: به احتمال زیاد این سریال نمی‌تواند در تلویزیون پخش شود و باید در شبکه نمایش خانگی دیده شود.

این منتقد سینما در مورد لاکچری بودن برخی از سریال‌های نمایش خانگی، گفت: در بسیار از مواقع روایت یک داستان ایجاب می‌کند که فیلم‌ساز محیطی لوکس بسازد و این موضوع نمی‌تواند نکته منفی باشد.
وی با اشاره به این که همه عناصر موجود در یک سریال مهم هستند و باید درست در کنار یکدیگر قرار بگیرند، اظهار داشت: فصل اول سریال «شهرزاد» بسیار خوب بود و مشخص بود که تیم تولیدکننده برای تولید اثر زحمت کشیده‌اند.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
خبر
درباره فیلم یلدا i
برنامه پنج روز اول اکران «یلدا» اعلام شد | عکس
برنامه پنج روز اول اکران «یلدا» اعلام شد
برنامه پنج روز اول اکران فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی در سینماهای هنروتجربه اعلام شد.به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود ...
دیدن ادامه ››

برنامه پنج روز اول اکران فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی در سینماهای هنروتجربه اعلام شد.
به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه‌کنندگی علی مصفا از سه‌شنبه سوم تیرماه روی پرده سینماهای تهران و استان ها می‌رود.
این فیلم سینمایی در پنج روز اول اکران از تاریخ سوم تا هفتم تیر ماه در برخی از سینماهای تهران از جمله سینما فرهنگ سانس 18 و 22، خانه هنرمندان ایران سانس 20، موزه سینما (روز سه‌شنبه سانس 17 و 19، روزهای چهارشنبه و شنبه سانس 15 و 19 و روزهای پنجشنبه و جمعه سانس 19)، پردیس سینمایی کورش سانس 16 و 20، پردیس سینمایی چهارسو (روز سه‌شنبه سانس 16 و 17:30 و بقیه روزها سانس 17:30) نمایش داده می‌شود.
با اکران این فیلم از سوم تیرماه در سینماهای تهران، «یلدا» در برخی از سینماهای استان‌ها از جمله پردیس سینمایی هویزه مشهد، پردیس سیتی سنتر اصفهان، سینما عمیق بجنورد، پردیس اکومال کرج و پردیس ستاره باران تبریز روی پرده می‌رود.
همچنین در آستانه اکران از یکی از پوسترهای فیلم با تصویری از چهار بازیگر زن آن رونمایی شد.
داستان این فیلم در مورد مریم کمیجانی، زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده است. او در شب یلدا به استودیوی یک برنامه زنده تلویزیونی آورده شده است تا از طرف تنها فرزند مقتول یعنی مونا ضیا بخشیده شود اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه این برنامه هر دو زن جوان را در چالشی جدی برای تصمیم‌گیری قرار می‌دهد.
بهناز جعفری، صدف عسگری، بابک کریمی، آرمان درویش، فرشته حسینی، فقیهه سلطانی، فروغ قجابگلو، زکیه بهبهانی، رامونا شاه، ساغر صباحی، حسن جودکی، محمد ساربان، کمال هاشمی، ولی الله ریگی، فرهاد فداکار، لیلا شفاعی مهر، محمود ذوالفقاری، نسا افرنگه، مریم خداوردی، بنفشه غفاری، بهنام داودی، سارا والیانی، بهرام افشار و با حضور فرشته صدرعرفایی بازیگران فیلم «یلدا» هستند.
عوامل این فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: مسعود بخشی، دستیار اول کارگردان: آرش نعیمیان، مدیر برنامه‌ریزی: فواد چاومه، فیلمبردار: یولیان آتاناسوف، صدابردار: دانا فرزانه‌پور، مجری طرح: کامبیز صفاری، جانشین تولید: کتایون ارسنجانی، طراح صحنه: لیلا نقدی پری، طراح لباس: رعنا امینی، طراح چهره‌پردازی: لیلا ثانی، مدیر هنری: محمود بخشی، تدوین: ژاک کمتس و مشاور رسانه‌ای: نغمه دانش آشتیانی.

امیر مسعود و پویا فلاح این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
شبکه نمایش خانگی سودآور است | عکس
صنعت سینما بر مبنای فروش شکل می‌گیرد
شبکه نمایش خانگی سودآور است
سالمی با اشاره به این که شبکه نمایش خانگی در مسیر رشد قرار گرفته است، اظهار داشت: عدم موفقیت تلویزیون در حوزه ساخت سریال یکی از دلایل رشد شبکه نمایش خانگی است. برنامه سینما معیار با موضوع بررسی ...
دیدن ادامه ››

سالمی با اشاره به این که شبکه نمایش خانگی در مسیر رشد قرار گرفته است، اظهار داشت: عدم موفقیت تلویزیون در حوزه ساخت سریال یکی از دلایل رشد شبکه نمایش خانگی است.

برنامه سینما معیار با موضوع بررسی اکران‌های شبکه نمایش خانگی، با حضور احسان سالمی (منتقد، فعال رسانه‌ای و خبرنگار فرهنگی) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.
احسان سالمی در برنامه «سینما معیار» گفت: ایران سینماگرانی بسیار با استعداد دارد و فیلم‌سازان ایرانی می‌توانند در جشنواره‌های جهانی به خوبی دیده شوند.
وی افزود: شرایط و ویژگی‌های خاص سینمای ایران باعث شده تا عموم سینما‌گران ایران نتوانند به تناسب شرایط بین‌المللی فعالیت کنند.

این منتقد سینما با اشاره به این که صنعت سینما بر مبنای فروش شکل می‌گیرد، اظهار داشت: موضوع فروش در سینمای ایران زیاد مورد توجه قرار نمی‌گیرد و فیلم‌سازان دغدغه فروش ندارند.
وی اضافه کرد: در بسیاری از مواقع می‌بینیم که یک فیلم‌ساز با عدم موفقیت در فروش فیلم، سریعا به تولید فیلم بعدی روی می‌آورد.

احسان سالمی تاکید داشت: متاسفانه چرخه صنعتی سینما در ایران هنوز شکل نگرفته است.
وی با اشاره به این که ما استعدادهای متعددی در سینمای ایران داریم، عنوان کرد: فیلم‌سازان ایرانی برای حضور در جوامع بین‌المللی باید با شرایط سینمایی جهانی از جمله شاخصه‌های فروش و ملاک‌های صنعتی سینما وارد بازار کار شوند.

این فعال رسانه‌ای با اشاره به این که شبکه نمایش خانگی در سال ۱۳۸۹ در ایران شکل گرفت، توضیح داد: اولین سریال‌های تولید شده در شبکه نمایش خانگی محیطی پر از آزمون و خطا را تجربه کردند و بسیاری از این تولیدات شکست خوردند و ناتمام ماندند.
وی با اشاره به سریال «شهرزاد»، تصریح کرد: این سریال باعث شد تا مخاطب از شبکه نمایش خانگی انتظار بیشتری را داشته باشد.

احسان سالمی افزود: فصل اول سریال «شهرزاد» از نظر فنی و محتوایی بسیار خوب بود و در آن زمان بسیار بهتر از سریال‌های نمایش خانگی و تلویزیونی مورد استقبال قرار گرفت.
وی با اشاره به این که شبکه نمایش خانگی محیطی سودآور است، اظهار داشت: مناسبات مالی شبکه نمایش خانگی مانند تلویزیون نیست و عوامل می‌توانند دستمزد خود را سریع‌تر و بیشتر بگیرند.

این خبرنگار فرهنگی با اشاره به این که شبکه نمایش خانگی ظرفیت خوبی را در حوزه صادرات دارد، ادامه داد: محتوای شبکه نمایش خانگی نسبت به تلویزیون بازتر است و این موضوع باعث شده تا بسیاری از فعالان حوزه فیلم‌سازی برای تولید در این محیط اشتیاق داشته باشند.

سالمی با بیان این که شبکه نمایش خانگی در مسیر رشد قرار گرفته است، گفت: در زمان امروزی می‌توان شبکه نمایش خانگی را بهتر قضاوت کرد، چرا که در شرایط فعلی هر کسی به سمت تولید در شبکه نمایش خانگی نمی‌آید.
وی افزود: عدم موفقیت تلویزیون در حوزه ساخت سریال یکی از دلایل رشد شبکه نمایش خانگی است.

این منتقد سینما با اشاره به قوانین تولید و عرضه محتوای نمایشی در ایران، اظهار داشت: شبکه نمایش خانگی از نظر قوانین و مقررات در حد فاصل میان سینما و تلویزیون ایستاده است.
وی ادامه داد: نمایش خانگی همانند سینما مخاطب خاص ندارد و از طرفی دیگر مخاطب میلیونی و عام تلویزیون را هم ندارد.

احسان سالمی با اشاره به این که موضوعات و محتوای سریال‌های تلویزیونی متفاوت از نمایش‌های خانگی هستند، اضافه کرد: نهادهای مختلف به دلیل قابل دسترس بودن شبکه نمایش خانگی برای عموم مردم، به این حوزه بیشتر از سینما نظارت می‌کنند.
وی با اشاره به این که اکثر سریال‌های نمایش خانگی فقط به دلیل کسب سود تولید می‌شوند، مثال زد: یک محتوای مشخص در شبکه نمایش خانگی می‌تواند در حداکثر ۲۰ قسمت تولید و جمع‌بندی شود، اما فیلم‌ساز به اصطلاح با «آب‌بندی» سریال را طول می‌دهد و می‌بینیم که از همان محتوا ۴۰ قسمت تولید شده است.

این خبرنگار فرهنگی اضافه کرد: متاسفانه برخی از کارگردان‌های شبکه نمایش خانگی کم‌فروشی می‌کنند.
وی با اشاره به این که اکثر آثار شبکه نمایش خانگی به موضوع «خانواده» توجه می‌کنند، تصریح کرد: بیشتر خانواده‌های حاضر در سریال‌های نمایش خانگی در نهایت به مشکل می‌خورند و از هم می‌پاشند.

سالمی با اشاره به این که کارگردان‌های شبکه نمایش خانگی باید با آگاهی به سمت این فضا بیایند، توضیح داد: متاسفانه برخی از کارگردان‌های شبکه نمایش خانگی این فضا را با محیط ساخت موزیک‌ویدئو اشتباه گرفته‌اند.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
پوستر فیلم «تکثیرشده» رونمایی شد | عکس
پوستر فیلم «تکثیرشده» رونمایی شد
پوستر فیلم «تکثیرشده» به کارگردانی عادل زمانی و تهیه کنندگی مهدی قلی پور با پایان اصلاح رنگ کار رونمایی شد .فیلم «تکثیرشده» در ژانر تریلر با مضمون متافیزیک است که نگارش ...
دیدن ادامه ››

پوستر فیلم «تکثیرشده» به کارگردانی عادل زمانی و تهیه کنندگی مهدی قلی پور با پایان اصلاح رنگ کار رونمایی شد .
فیلم «تکثیرشده» در ژانر تریلر با مضمون متافیزیک است که نگارش آن توسط عادل زمانی انجام شده و طراحی پوستر آن بر عهده امیرصدرا اعتصام بوده است.
گیتا وفایی، مهدی شاهپیری، غزاله مهربان یکتا، ارسام غریب، سیما منصوری و سپیده آرمان   بازیگران فیلم هستند.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: فرشته زنی است که در یک جریان عجیب و غریب ذهنی قرار گرفته و در نقطه ای از داستان، نسخه دیگری از او منتشر می شود، تا جایی که همسر و اطرافیانش نمی توانند بفهمند که فرشته واقعی کدام است.
سایر عوامل: فیلم عبارتند از: مدیرتولید: فرشاد آرین، فیلمبردار: آرش صادقی، صدابردار: امین جعفری، طراح گریم: مهدی صیاد، دستیار کارگردان: علی شاهینی با همراهی افروز افشار.
این فیلم در حال حاضر بعد از اتمام اصلاح رنگ، وارد مرحله صداگذاری شده است تا برای اکران عمومی آماده شود. گفتنی است فیلمنامه این فیلم یک نسخه بلند سینمایی نیز دارد که تولیدکنندگان آن در صدد تدارک برای تولید نسخه سینمایی آن هستند که با توجه به گونه و داستان فیلم می تواند فیلمی در فضایی جدید و کمتر دیده شده تولید شود

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
علیرضا کمالی و سعید داخ بازیگران «شب، داخلی، دیوار» شدند | عکس
معرفی دانیال خیری‌‌خواه به سینما
علیرضا کمالی و سعید داخ بازیگران «شب، داخلی، دیوار» شدند
به گزارش روابط عمومی پروژه ، فیلم سینمایی «شب، داخلی، دیوار» به کارگردانی و نویسندگی وحید جلیلوند و تهیه‌کنندگی علی جلیلوند این روزها در مرحله پیش‌تولید است و به زودی مقابل ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی پروژه ، فیلم سینمایی «شب، داخلی، دیوار» به کارگردانی و نویسندگی وحید جلیلوند و تهیه‌کنندگی علی جلیلوند این روزها در مرحله پیش‌تولید است و به زودی مقابل دوربین می‌رود.
علیرضا کمالی و سعید داخ بازیگران جدید فیلم برادران جلیلوند هستند و دانیال خیری‌خواه با این اثر به سینمای ایران معرفی خواهد شد.
نوید محمدزاده بازیگر نقش اول فیلم «شب، داخلی، دیوار» است که نقشی متفاوت را ایفا می‌کند.
در خلاصه داستان فیلم آمده است: زندگی نابینایی به نام علی با ورود نابهنگام زنی متواری، آشفته می‌شود...

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
ابوالفضل رجبی و رایان سرلک بعنوان بازیگران کودک فیلم سینمایی «گُل به خودی» انتخاب شدند. | عکس
معرفی بازیگران کودک فیلم سینمایی «گُل به خودی»
ابوالفضل رجبی و رایان سرلک بعنوان بازیگران کودک فیلم سینمایی «گُل به خودی» انتخاب شدند.
«گُل به خودی» بعنوان اولین فیلم سینمایی سال ۱۳۹۹ در ژانر کودک و نوجوان به کارگردانی احمد تجری و تهیه کنندگی علی قائم مقامی بزودی در تهران کلید می خورد.به گزارش مشاور رسانه ای فیلم؛ ...
دیدن ادامه ››

«گُل به خودی» بعنوان اولین فیلم سینمایی سال ۱۳۹۹ در ژانر کودک و نوجوان به کارگردانی احمد تجری و تهیه کنندگی علی قائم مقامی بزودی در تهران کلید می خورد.
به گزارش مشاور رسانه ای فیلم؛ ابوالفضل رجبی بازیگر پایتخت و رایان سرلک بازیگر مجموعه زیرخاکی که در این سریال ها درخشیدند در «گُل به خودی» اولین حضور سینمایی خود را تجربه خواهند کرد.
فیلمنامه این اثر نوشته مشترک احمد تجری و لاله قهرمانی است و فضایی رئال ، عروسکی و موزیکال دارد.همچنین محسن دارسنج طراح گریم با سابقه سینما و امیر شاهوردی صدابردار جوان و پر کار آثار سینمایی در این فیلم حضور دارند.داستان «گُل به خودی» قصه آمال و آرزوهای تعدادی کودک است که در پرورشگاه زندگی می کنند و به کمک چند عروسک وارد ماجراهایی فانتزی و جذاب می شوند.«گُل به خودی» روزهای پایانی پیش تولید را سپری می کند و بزودی بازیگران بزرگسال این فیلم  معرفی می شوند.
عوامل و دست اندرکاران « گُل به خودی» عبارتند از :
کارگردان: احمد تجری ، مشاور کارگردان: کیومرث پوراحمد، مدیر فیلمبرداری : علی رنجبر، طراح چهره پردازی: محسن دارسنج، نویسندگان: احمد تجری، لاله قهرمانی، صدابردار: امیر شاهوردی، طراح صحنه و لباس: ثنا نوروز بیگی، برنامه ریز و دستیار اول کارگردان: فرزاد ظریفی، منشی صحنه: لیلا مربی، سرمایه گذار: فریبا عزیزی، عکاس: مهدی حیدری، مشاور رسانه ای: منصوره بسمل، تهیه کننده: علی قائم مقامی

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
اکران فیلم های «هنر و تجربه» از اول تیرماه از سر گرفته می شود | عکس
اکران فیلم های «هنر و تجربه» از اول تیرماه از سر گرفته می شود
به گزارش روابط عمومی موسسه هنروتجربه، با صدور مجوز فعالیت مجدد سینماها پس از بحران کرونا و آغاز اکران فیلم ها از اول تیرماه، موسسه «هنر و تجربه» نیز اکران فیلم های خود را با ظرفیت ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی موسسه هنروتجربه، با صدور مجوز فعالیت مجدد سینماها پس از بحران کرونا و آغاز اکران فیلم ها از اول تیرماه، موسسه «هنر و تجربه» نیز اکران فیلم های خود را با ظرفیت محدود از سر می گیرد.
بر این اساس فیلم سینمایی «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی و تهیه کنندگی علی مصفا و مستند «جایی برای فرشته ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری و تهیه کنندگی حامد شکیبانیا فیلم های جدیدی هستند که اکران خود را از اول تیرماه در «هنر و تجربه» آغاز می کنند.
همچنین مستند «صحنه هایی از یک جدایی» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی وحید صداقت که از 27 بهمن ماه روی پرده سینماهای «هنر و تجربه» رفته بود، ادامه اکران خود را دنبال می کند.

امیر مسعود و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
«یلدا» به جشنواره فیلم اسپلت کروواسی راه یافت | عکس
در آستانه اکران در ایران
«یلدا» به جشنواره فیلم اسپلت کروواسی راه یافت
فیلم سینمایی «یلدا» سومین ساخته داستانی مسعود بخشی به بخش اصلی جشنواره فیلم اسپلت کرواسی راه یافت.به گزارش روابط عمومی پروژه، جشنواره مدیترانه ای اسپلت کرواسی که از ۱۲ تا ۲۱ تیرماه ...
دیدن ادامه ››

فیلم سینمایی «یلدا» سومین ساخته داستانی مسعود بخشی به بخش اصلی جشنواره فیلم اسپلت کرواسی راه یافت.
به گزارش روابط عمومی پروژه، جشنواره مدیترانه ای اسپلت کرواسی که از ۱۲ تا ۲۱ تیرماه جاری در دومین شهر بزرگ کرواسی برگزار می شود، مهمترین رویداد فرهنگی آدریاتیک به‌شمار می رود و هر سال گزیده برترین آثار سینمای اروپا و جهان را به نمایش در می‌آورد.
امسال در بخش اصلی فیلم‌های بلند، ۱۰ فیلم انتخاب شده و «یلدا» محصول مشترک ایران، فرانسه، آلمان، سوییس، لوکزامبورگ و لبنان در کنار مادرسالار (ژور پالوویچ، کرواسی)، یک پسر (مهدی برساوی، تونس و فرانسه)، سول (کارلو سیرونی، ایتالیا و لهستان)، پشه(ژائو پینتو، پرتقال)، دو نفر ما (فلیپو منگتی، فرانسه)، قصه های بد(فابیو و دامیانو داینچنزو، ایتالیا و سوییس)، داستانهای هویت( فرناندا والادس، مکزیک)، لورونا (جارو بوستامانته، گواتمالا) و سرقت قرن( آریل وینوگراد، آرژانتین) به نمایش درمی‌آید. 
تاریخ نمایش «یلدا» یکشنبه ۱۵ تیرماه ساعت ۲۱:۳۰ و در سالن بزرگ و روباز سینما باسویچه خواهد بود. این فیلم همچنین برای پخش سینمایی در کشور کرواسی خریداری شده است.
صدف عسگری، بهناز جعفری، بابک کریمی، آرمان درویش، فروغ قجابگلو، فرشته حسینی، زکیه بهبهانی، حسن جودکی، رامونا شاه، محمد ساربان، کمال هاشمی، بهرام افشار، فقیهه سلطانی و با حضور فرشته صدرعرفایی بازیگران فیلم «یلدا»  هستند.
«یلدا» به تهیه کنندگی علی مصفا و با مشارکت موسسه فرهنگی مستقل بن‌گاه (مسعود و محمود بخشی) از اول تیرماه در سینماهای هنر و تجربه کشورمان نیز به نمایش عمومی درمی‌آید.

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
اطلاعیه کانون کارگردانان سینمای ایران به مناسبت درگذشت محمدعلی کشاورز‎ | عکس
اطلاعیه کانون کارگردانان سینمای ایران به مناسبت درگذشت محمدعلی کشاورز‎
دریغ بسیار که سینما، تئاتر و تلویزیون ایران یکی دیگر از بهترین بازیگرانش را ازدست داد . محمدعلی کشاورز آفریننده شخصیت های ماندگار و فراموش نشدنی در آثار کارگردانان مهم تاریخ سینما چون ناصرتقوائی، ...
دیدن ادامه ››

دریغ بسیار که سینما، تئاتر و تلویزیون ایران یکی دیگر از بهترین بازیگرانش را ازدست داد . محمدعلی کشاورز آفریننده شخصیت های ماندگار و فراموش نشدنی در آثار کارگردانان مهم تاریخ سینما چون ناصرتقوائی، بهرام بیضائی، علی حاتمی، داریوش مهرجوئی، ابراهیم گلستان، عباس کیارستمی، فرخ غفاری و ... بود. او دائی جان سرهنگ در سریال دائی جان ناپلئون ، شعبان استخوانی در سریال هزاردستان ، خواجه قشیری در سریال سربداران ، خواب گزار اعظم در سریال سلطان و شبان ، پدرسالار در سریالی به همین نام ، اتابک در فیلم سینمایی کمال الملک ، برادر بزرگ فیلم مادر و نقش های مهم فیلم هایی چون روز واقعه ، دلشدگان ، ناصرالدین شاه آکتور سینما ، زیر درختان زیتون و ... بود. او حضوری فراموش نشدنی در نمایش هائی چون آنتیگون ، آندورا، ادیپوس شهریار و... داشت و افسوس که با داشتن چنین آثار با ارزشی در سینما و تلویزیون او را از دست دادیم .
محمدعلی کشاورز در سن نود سالگی این یادگارهای ماندنی را برای اهل هنر و همه مردم ایران باقی گذارد و خود به سرای باقی شتافت.
شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران، درگذشت این هنرمند برجسته را به ایرانیان ، خانواده اش ، همکاران و همه هنر دوستان این سرزمین مانا تسلیت می گوید. یاد و خاطره هنرمندانه مرحوم کشاورز و هنرمندانی چون او فراموش شدنی نیست و برای همیشه در خاطره هنر ایران زمین باقی خواهد ماند.
شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران

پیام مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در سوگ استاد «محمدعلی کشاورز» | عکس
پیام مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی در سوگ استاد «محمدعلی کشاورز»
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در پیام علیرضا تابش آمده است:«انالله و انا الیه راجعونصفای نفس، خلوص، تواضع و فروتنی استاد فقید مرحوم «محمدعلی کشاورز» میراث مانایی ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در پیام علیرضا تابش آمده است:
«انالله و انا الیه راجعون
صفای نفس، خلوص، تواضع و فروتنی استاد فقید مرحوم «محمدعلی کشاورز» میراث مانایی است از هنرمندی که با شرافتش، در گنجینه هنرهای نمایشی این آب و خاک، چون دُرّی نایاب، تابنده خواهد ماند.
فقدانِ این چهره بی مانند و ماندگار هنر را به تمامی هنردوستان ایران زمین، تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و برای بازماندگان معزز، صبر جمیل و برای روح بزرگ این هنرمند پیشکسوت، علو درجات را از درگاه خداوند متعال آرزومندم.»
بر اساس این خبر، «محمدعلی کشاورز» بازیگر سینمای ایران بعد از مدت‌ها تحمل بیماری صبح امروز ۲۵ خرداد ۹۹ در سن ۹۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.
کشاورز با نشان درجه یک فرهنگ و هنر و جزو حلقه پنج نفره بازیگران مرد ماندگار تئاتر و سینمای ایران - در کنار علی نصیریان، زنده‌یاد جمشید مشایخی، زنده‌یاد داود رشیدی و زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی- بود و بازی در بیش از ۵۰ فیلم سینمایی و ۳۰ سریال تلویزیونی را از خود به یادگار گذاشت

برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید