تیوال عمومی | اخبار
S3 : 17:40:15
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
توسعه با خصلت چینی: سوسیالیسم بازار | عکس
درسگفتارهای موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش»
» توسعه با خصلت چینی: سوسیالیسم بازار
... دیدن متن »

کمال اطهاری از روز یکشنبه ۶ بهمن ماه ساعت ۱۷ دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» با عنوان « توسعه با خصلت چینی: سوسیالیسم بازار» را آغاز می کند.

اطهاری در این درسگفتار ضمن بازخوانی مدل توسعه چین به عنوان یکی از موفق ترین نمونه های توسعه در جهان٬ بنیان های نظری و ساختاری پیدایش مفهوم توسعه چینی را مورد مداقه قرار می دهد و این مدل را با مدل توسعه ایران مقایسه می کند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم-پ ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
لاکان و دریدا: نوشتار٬ زبان و حیوان  | عکس
» لاکان و دریدا: نوشتار٬ زبان و حیوان
... دیدن متن »

شهریار وقفی پور از روز یکشنبه ۲۹ دی ماه ساعت ۱۷ و در ادامه درسگفتارهای زمستان ۱۳۹۸ موسسه «پرسش» درسگفتار جدید خود در این موسسه را با عنوان «لاکان و دریدا: نوشتار٬ زبان و حیوان» آغاز می کند.

وقفی پور در این دوره سعی دارد تا نسبت روانکاوی لاکانی و نظریه واسازی دریدا را مورد بررسی قرار دهد. سرفصل مباحث این درسگفتار از این قرار هستند: جلسه‌ی اول: تاریخچه‌ی یک خصومت: امریکا و فرانسه؛ واسازی چیست؟ چرا روان‌کاویِ لاکانی نوعی واسازی نیست؟؛جلسه‌ی دوم: نامِ پدر، فالوس و واسازیِ لاکانِ ساختارگرا؛جلسه‌ی سوم: ضرورتِ استعلا و منطقِ سرگشتگیِ دریدا در برابرِ منطقِ جنسیت‌یابیِ لاکان؛جلسه‌ی چهارم: جویس، حیوان و نوشتار.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روبط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کارگاه استیمنت نویسی با حمید سوری | عکس
» کارگاه استیمنت نویسی با حمید سوری
... دیدن متن »

موسسه پرسش از روز یکشنبه ۲۹ دی ماه  ساعت ۱۷ میزبان کارگاهی با عنوان « گزاره هنرمند» خواهد بود. این کارگاه با تدریس حمید سوری در طول دو جلسه برگزار خواهد شد.

حمید سوری درباره این کارگاه چنین نوشته: استیتمنت یا گزاره ی هنرمند چیست؟ آیا نوشتن آن ضروری است؟ چرا؟ چه نکاتی را باید در نوشتن گزاره مورد توجه قرار داد؟

این کارگاه دو جلسه ای تلاش می کند در جلسه اول به پرسش های فوق پاسخ داده و نمونه هایی برجسته را ارائه کرده و راه های نوشتن آن را توضیح دهد. در جلسه دوم، گزاره های نوشته شده شرکت کنندگان، مورد بررسی قرار گرفته و پیشنهادهایی در جهت بهبود و ارتقاء آن ارائه خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این کارگاه می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 تروما و خسران | عکس
» تروما و خسران
... دیدن متن »

مازیاراسلامی از روز سه شنبه ۱۰ دی ماه ساعت ۱۷ دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش»٬  با عنوان «تروما و خسران: ملاحظات روانکاوانه درباره سینمای معاصر اروپا» را آغاز می کند. در طرح درس این درسگفتار آمده: دراین دوره ابتدا می کوشیم پیوند ژنتیکی سینما و روانکاوی را نشان دهیم و در ادامه با ارجاع به مفاهیم روانکاوی٬ سینمای معاصر اروپا از تام تیکور تا نانی مورتی را بررسی کنیم.

علاقمندان برای ثبت نام و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درباره ماهیت و ساختار تورم و آینده پیش روی تورم در ایران | عکس
» درباره ماهیت و ساختار تورم و آینده پیش روی تورم در ایران
... دیدن متن »

موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» روز چهارشنبه ۴ دی ماه در ادامه نشست های آزاد خود که تحت عنوان «نشست های پرسش» برگزار می شود، میزبان جلسه ای با عنوان «قدرت پول، ناتوانی دولت و سرمایه: بررسی تطبیقی ماهیت تورم در آمریکا (۱۸۶۱-۱۸۹۶)، آلمان (۱۹۱۸-۱۹۲۳) و ایران معاصر» خواهد بود.

در این نشست که از ساعت ۱۷ روز چهارشنبه آغاز خواهد شد رامین معتمد نژاد درباره ساختار و ماهیت تورم به سخنرانی خواهد پرداخت و وضعیت کنونی تورم در ایران را با آمریکای نیمه دوم قرن نوزدهم و آلمان دهه ۲۰ قرن ۲۰ مقایسه خواهد کرد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است. ورود به این جلسه برای تمامی علاقمندان آزاد و رایگان است.

نیلوفر ثانی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فساد به روایت سعید مدنی | عکس
درسگفتارهای پایییز ۱۳۹۸ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش"
» فساد به روایت سعید مدنی
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای پایییز ۱۳۹۸ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش"، سعید مدنی از روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه ساعت ۱۷ درسگفتار جدید خود در این موسسه را با عنوان "درباره فساد" آغاز می کند.

مدنی در این درسگفتار به بررسی مفهوم فساد و انواع آن، نظریه های مطرح شده درباره فساد، نسبت فقر، فساد و نابرابری و نسبت سنجی میزان فساد با قدرت جامعه مدنی خواهد پرداخت.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

لیلى شجاعى این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ادامه بازخوانی روانکاوی فرویدی-لاکانی در موسسه «پرسش» | عکس
» ادامه بازخوانی روانکاوی فرویدی-لاکانی در موسسه «پرسش»
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای پاییز ۱۳۹۸ موسسه «پرسش» دو درسگفتار در هفته دوم آذر ماه آغاز می شوند. شهریار وقفی پور از روز یکشنبه ۱۰آذر ماه ساعت ۱۷ دوره جدید درسگفتارهای خود درباره روانکاوی لاکانی  با عنوان « اًحیای روانکاوی٬ کیلینیک گره ها: مقدمه ای بر سمینار ۲۳ لاکان: جویس و سمپتوم» را آغاز می کند.

نیز جواد گنجی از روز سه شنبه ۱۲ آذر ماه ساعت ۱۷ دوره جدید درسگفتارهای خود درباره فروید را با عنوان «بدن درمقام هسته ژوئیسانس: لذات تکرار فانتزی ناخودآگاه» شروع خواهد کرد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره کارگاه دو روزه عکاسی تئاتر i
کارگاه تخصصی عکاسی تئاتر با مهدی آشنا ۱۹ و ۲۰ آذر در فرهنگسرای مهر کاشان | عکس
» کارگاه تخصصی عکاسی تئاتر با مهدی آشنا ۱۹ و ۲۰ آذر در فرهنگسرای مهر کاشان
... دیدن متن »

کارگاه دو روزه تخصصی عکاسی تئاتر با تدریس مهدی آشنا مدرس برجسته عکاسی تئاتر با حضور متقاضیان و علاقمندان با رویکرد «آموزش مبانی و اصول عکاسی در صحنه تئاتر» برگزار می‌شود.
متقاضیان و شرکت‌کنندگان این کارگاه، در طول جشنواره با حضور در محل اجراها، با تلفیق آموزش‌های ارائه شده و با تجربیات قبلی خود به ثبت تصویری متن و حواشی این دوره از جشنواره بپردازند که ماحاصل این فعالیت در پایان جشنواره و بر اساس نظرات هیئت داوران، تبجیل و اهدای جایزه به ۳ عکس برتر را به دنبال خواهد داشت.

گفتنی است، پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همکاری مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۲۱ تا ۲۸ آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

صبا صالحیان، یلدا معصوم، فرزاد و مسعود فدوی کاشانی این را خواندند
امیدوارم در مورد حقوق تماشاچی و صدای شاتر و نور دوربین هم آموزش "تخصصی" داده بشه.
۰۶ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
داغ قابیل یا اثر انگشت روح: فیلم دیدن با آدورنو | عکس
» داغ قابیل یا اثر انگشت روح: فیلم دیدن با آدورنو
... دیدن متن »

صالح نجفی ار روز دوشنبه ۲۷ آبان ماه ساعت ۱۷ دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش  با عنوان « داغ قابیل یا اثر انگشت روح: فیلم دیدن با آدورنو» را آغاز خواهد کرد. سرفصل مباحث این درسگفتار به شرح زیر خواهد بود:
جلسه اول:الهیات سینما. بکت یا هیچکاک؟ بازن یا آدورنو؟
جلسه دوم:سوژه/ابژۀ سینما. شاهین مالت به روایت آدورنو
جلسه سوم:از بدن تا روح. آدورنو و بوسۀ مرگبار
جلسه چهارم:آدورنو و چاپلین: سرمایه‌داری در بحران

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com  مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اصلاح یا انقلاب: جامعه شناسی ناریخی ایران از ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷ | عکس
درسگفتارهای موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش
» اصلاح یا انقلاب: جامعه شناسی ناریخی ایران از ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷
... دیدن متن »

هاشم آقاجری در ادامه درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش از روز سه شنبه ۲۱ آبان ماه ساعت ۱۷ درسگفتار «اصلاح یا انقلاب: جامعه شناسی تاریخی ایران از ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۷» را آغاز می کند.

آقاجری در این درسگفتار ضمن بازخوانی رویدادهای تاریخی درصدد است تا با روش شناسی تاریخی و با رویکردی جامعه شناسانه روند تحولات٬ شکل گیری نیروها و طبقات اجتماعی٬ احزاب و گروه ها و تاثیر هر یک بر فضای سیاسی-اجتماعی ایران را حد فاصل سالهای ۴۲ تا انقلاب ۵۷ مورد بررسی قرار دهد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

لیلى شجاعى این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیرکل هنرهای نمایشی درگذشت ابراهیم آبادی را تسلیت گفت | عکس
» مدیرکل هنرهای نمایشی درگذشت ابراهیم آبادی را تسلیت گفت
... دیدن متن »

مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی درگذشت هنرمند فقید، ابراهیم آبادی را تسلیت گفت.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، متن پیام شهرام کرمی جهت تسلیت فقدان مرحوم ابراهیم آبادی به شرح زیر است:

«خبر فقدان استاد ابراهیم آبادی بار دیگر تالم خاطری از جنس زدودن غبار از خاطرات گذشته  را موجب می‌شود. گذشته‌ای که بخش رویاهای ماندگار آن با هنر این بزرگ‌مردان عرصه فرهنگ  عجین شده است و اینگونه می‌شود که مردان هنر، خاطره‌سازان بسیاری از مردمان یک نسل می‌شوند.

استاد ابراهیم آبادی هم به مانند بسیاری از گرانمایگان عرصه هنرهای نمایشی تحصیلات و فعالیت خود را از هنر والای تئاتر شروع کرد و در عمر پُر ثمر خود سال‌ها به عنوان کارشناس نمایش در استان‌های مختلف فعالیت و خدمت کرد که این امروز بی‌شک به مصداق «باقیات الصالحات» در اندوخته اُخروی او همراه و یاری‌رسانش خواهد بود.

نام نیکی گر بماند ز آدمی/ به کزو ماند سرای زرنگار

درگذشت این هنرمند محترم و خوش‌سیرت را به خانواده محترم ایشان و جامعه  هنرمندان هنرهای نمایشی ایران تسلیت می‌گویم و جایگاهی امن و آرام را برای این عزیز سفرکرده از پرودگار یگانه عزوجل خواستارم‌.» 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فلسفه و تراژدی و روایت لذات تکرار فانتزیِ ناخود اگاه در موسسه «پرسش» | عکس
» فلسفه و تراژدی و روایت لذات تکرار فانتزیِ ناخود اگاه در موسسه «پرسش»
... دیدن متن »

درسگفتارهای پاییز ۱۳۹۸ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» با دو درسگفتار و در هفته دوم آبان ماه ادامه می یابد.

مراد فرهادپور دوره جدید درسگفتارهای در این موسسه را با عنوان «فلسفه و تراژدی» از روز یکشنبه ۱۲ آبان ماه ساعت ۱۷ آغاز می کند. نیز جواد گنجی از روز سه شنبه ۱۴ آبان ماه ساعت ۱۷ درسگفتار جدید خود در پرسش را با عنوان «بدن در مقام هسته ی ژوئیسانس: لذات تکرار فانتزی ناخود اگاه»  که در ادامه بازخوانی اصول روانکاوی فرویدی است٬ شروع خواهد کرد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارهای می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی- پایین تر از خ استاد مطهری- کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

سارا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کاستلوچی در ایران کارگردانی می کند‎ | عکس
» کاستلوچی در ایران کارگردانی می کند‎
... دیدن متن »

کارگاه آکسیون کلودیا کاستلوچی به همت جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان در کویر مرکزی ایران برگزار می شود و  نمایشی با کارگردانی کاستولوچی در تپه‌های سیلک کاشان اجرا می شود.
 
به گزارش روابط عمومی؛ پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مهر کاشان کارگاه "مناظره‌ای در باب امواج" با هدایت کلودیا کاستلوچی دریکی از کاروانسراهای کویری اطراف شهر کاشان برگزار می کند و این کارگاه با حضور ۱۸ نفر از شرکت‌کنندگان ایرانی و ۵ نفر از اعضاء ایتالیایی گروه کاستلوچی به یک تولید مشترک خواهد رسید و اجرای پایانی کارگاه، روز ۲۹ آذرماه دو اجرا در تاتر مولوی تهران خواهد داشت..

کلودیا کاستلوچی از شاخص‌ترین کارگردانان و طراحان حرکت معاصر جهان و از بنیان‌گذاران گروه رافائل سانزیو (به سرپرستی رومئو کاستلوچی) کارگاهی با تمرکز بر بدن، ریتم و طبیعت در دل کویر مرکزی ایران برگزار می‌کند و محصول آن را در یک کاروانسرا و  یا تپه‌های سیلک اجرا خواهد کرد.

کارگاه آکسیون کاستلوچی هم‌زمان با جشنواره مهر کاشان از ۲۳ تا ۲۸ آذر به مدت ۶ روز برگزار و در روز ۲۸ آذر هم‌زمان با اختتامیه جشنواره اجرا خواهد شد و ساعت برگزاری هرروز از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۵ عصر در دل کویر خواهد بود و همچنین پس از اتمام  روزانه کارگاه، مباحث نظری و گفتگو با کلودیا کاستلوچی ادامه خواهد یافت و شرکت‌کنندگان از روز شروع تا پایان کارگاه دریکی از کاروانسراهای اطراف کاشان و یا شهر کاشان  اسکان خواهند داشت.

در صورت فراهم شدن امکانات و موافقت سرپرست کارگاه و ایجاد هماهنگی های لازم،  شرایط اجرای این اثر در کشور ایتالیا نیز امکان پذیر است.

شرایط ثبت‌نام در کارگاه:

- گرچه تمرکز این کارگاه بیشتر بر روی بدن و حرکت است اما حضور همه علاقه‌مندان به هنر تئاتر در شاخه‌های مختلف مجاز است.
- سن مجاز شرکت‌کنندگان در کارگاه از ۱۸ سال به بالاست
- با توجه به محدودیت کارگاه در صورت تکمیل ظرفیت انتخاب شرکت‌کنندگان بر اساس پارامترهای مدنظر کاستلوچی است.

علاقمندان جهت ثبت نام می توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

فخری این را خواند
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
 حق به شهر و سرمایه داری: در جستحوی آرمان شهر | عکس
» حق به شهر و سرمایه داری: در جستحوی آرمان شهر
... دیدن متن »

پرویز صداقت از روز دوشنبه ۱۵ مهرماه ساعت ۱۷ ، دوره جدید درسگقتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» را با عنوان  «حق به شهر و سرمایه داری: درجستجوی آرمان شهر» آغاز می کند.

صداقت درباره این درسگفتار نوشته ؛ شهر همزاد سرمایه‌داری است و کانون مبارزات ضدسرمایه‌داری هم در شهر جای گرفته است و ایده‌های اتوپیا هم اساساً ایده‌هایی شهری هستند.در درس‌گفتار حاضر، ضمن خوانش رادیکال از مفهوم حق به شهر، ارتباط شهر و سرمایه‌داری از منظر اقتصاد سیاسی مورد بررسی قرار می‌گیرد و به‌طور خاص رابطه‌ی شهر و بحران‌های سرمایه‌داری، و آرمان‌شهر در مقام بدیل سرمایه‌داری بررسی می‌شود.

در این چارچوب، آرمان‌شهر در مقام یک طراحی فضایی، آرمان‌شهر در مقام یک فرایند اجتماعی، و نهایتاً آرمان‌شهر در مقام یک فرایند فضایی- زمانی در چارچوب مفهوم حق به شهر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی-پایبن تر از خ استاد مطهری-کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

پیمان حسینی برزی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رویداد روز جهانی پادکست برگزار شد | عکس
» رویداد روز جهانی پادکست برگزار شد
... دیدن متن »

عصر هشتم مهرماه سال ۹۸ یعنی آخرین روز ما سپتامبر، همزمان با روز جهانی پادکست، رویدادی به همت شنوتو با حضور فعالین و علاقمندان حوزه پادکست در تالار قلم سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.
در ابتدای این مراسم امیرحسین مددی، بنیان گذار و مدیرعامل پلتفرم صوتی شنوتو از تاریخچه پادکست در جهان گفت و اعلام کرد در حال حاضر پادکست در بین اقشار مختلف جامعه مخاطب خود را پیدا کرده است و این امر در پنج سال آینده از رشد فزاینده ای برخوردار خواهد بود.
امیرحسین مددی با ارائه آمار مقایسه ای از رفتار شنوندگان در ایران  و جهان گفت: تولید پادکست های با موضوع دین و علوم انسانی در جهان از اقبال بیشتری برخوردار هستند اما در ایران ضمن اینکه این جریان توسط روحانیون علامند به حوزه فناوری آغاز شده است اما موضوعاتی مانند مدیریت و کارآفرینی ، روانشناسی و سبک زندگی مخاطبین بیشتری دارند.
موسس شنوتو از آمار ۱۶ میلیون پخش فایلهای صوتی در پلتفرم صوتی شنوتو گفت و ابراز امیدواری کرد در آینده ای بسیار نزدیک این آمار به شکل چشمگیری افزایش یابد.
ایشان واقعیتهایی را از آمار و ارقام پلتفرم شنوتو و همچنین مقایسه آن با جهان ارائه دادند که می تواند جامعه پادکست فارسی را با دنیای پیش رو بیشتر آشنا نماید. به طور مثال طولانی ترین فایل شنوتو دارای ۴۶۶ دقیقه است که عملیات فتح خرمشهر می پردازد.
 
در ادامه رویداد پنل چهار فصل پادکست ایران با حضور احسان طریقت از پادکست پرچم سفید، بردیا برجسته نژاد از پادکست آلبوم، کیمیا خسروی از پادکست جولون و با اجرای سینا شفیع زاده از پادکست سیناتا برگزار شد.
افراد شرکت کننده در این پنل از رفتار مخاطبان با برنامه سازان صحبت کردند و فرق بین حمایت مالی از یک پادکست و صدقه دادن را تشریح کردند.
قسمت بعدی رویداد اجرای زنده پادکست پاراگراف با موضوع تاریخ جهان بود که علیرضا بنی جانی تولید کننده و گوینده پادکست پاراگراف، قسمتی از تاریخ چین را برای حضار اجرا کرد.

در انتهای برنامه با پخش کلیپی از پروژه پادکست قتل مرموز که با حضور بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر ایران در شنوتو تولید گردیده رونمایی شد. در این پادکست که از پلتفرم صوتی و اپلیکیشن شنوتو پخش خواهد شد بازیگران بنامی چون گلاره عباسی، احسان کرمی، ستاره پسیانی، امین اسکندریان، علیرضا لبیبیان، الهه پرسون و مرجان مومنی به ایفای نقش پرداخته اند.
پادکست یا پادکستینگ در حال حاضر به عنوان چابکترین رسانه جهان شناخته میشود. طی چند سال گذشته بسیاری از مسئولان نظام در مورد تولید محتوای بومی تحت عنوان نهضت محتوا دغدغه های زیادی داشته و دارند. اما با کمک وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات این رویکرد از سال ۹۳ با بسیاری از فعالین حوزه رسانه آغاز و سیاستگذاری های لازم برای توسعه آن انجام شده است. در روز جهانی پادکست دکتر امیر ناظمی معاون وزارت ارتباطات و ریاست سازمان فناوری ارتباطات و اطلاعات کشور و همچنین مهندس رضا باقری اصل و جمعی از مسئولان حوزه نشر دیجیتال، از وزارت ارشاد هم حاضر بوده و دغدغه های تولید کنندگان پادکست های فارسی از نزدیک شنیدند.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روز جهانی پادکست با رونمایی اولین پادکست بازیگر محور ایران | عکس
» روز جهانی پادکست با رونمایی اولین پادکست بازیگر محور ایران
... دیدن متن »

هشتم مهر ماه روز جهانی پادکست، شنوتو، مرجع پادکست و کتاب صوتی با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رویدادی برگزار می شود.

در این رویداد امیر حسین مددی، در خصوص رشد و توسعه صنعت پادکست در سال ۲۰۱۹ پنلی اختصاصی برگزار می کند.
همچنین پنل چهار فصل پادکست ایرانی با حضور احسان طریقت(پادکست پرچم سفید) ، سینا شفیع زاده (پادکست سیناتا)، بردیا برجسته نژاد ( پادکست آلبوم ) و کیمیا خسروی (رادیو جولان) برگزار خواهد شد؛ همچنین علیرضا بنی جانی با اجرای زنده‌ی پادکست پاراگراف این برنامه را ادامه خواهد داد.

رویداد روز جهانی پادکست هشتم مهر ماه ساعت ۱۷ الی ۲۰ به همت شنوتو با مدیریت امیر حسین مددی و با حمایت تپسی، یکتانت در مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران و با مشاور رسانه‌ای سارا حدادی you studio با حضور هنرمندان، خبرنگاران و عکاسان برگزار می شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیرعامل برج میلاد با اعلام حمایت این مجموعه از موسیقی کلاسیک، فاخر و سنتی گفت: نباید به موسیقی نگاه تجاری داشت. | عکس
از تخفیف ویژه برج میلاد برای موسیقی سنتی ایرانی تا تخفیف صددرصدی برای کنسرت های فاخر مردمی
» مدیرعامل برج میلاد با اعلام حمایت این مجموعه از موسیقی کلاسیک، فاخر و سنتی گفت: نباید به موسیقی نگاه تجاری داشت.
... دیدن متن »

به گزارش روابط عمومی برج میلاد، مجتبی توسل توضیح داد:
موسیقی سهم انکار ناپذیری در فرهنگ جامعه دارد، بنابراین باید آنرا از رانت و تجارت و دلالی دور نگاه داشت.

وی با بیان اینکه موسیقی هنر مردمی است و باید در دسترس عموم شهروندان قرار گیرد، افزود: یکی از اهداف برج میلاد بعنوان مرکز دیپلماسی فرهنگی و هنری، حمایت از توسعه فرهنگ و هنر این مرز و بوم است و در همین راستا نسبت به گذشته تخفیف‌های ویژه‌ای را برای اجرای موسیقی اصیل ایرانی در نظر گرفته ایم.
همچنین اگر تهیه‌کنندگان کنسرت های فاخر حاضر به برگزاری کنسرت رایگان برای علاقه مندان موسیقی باشند ، ما نیز در همراهی با این حرکت  ارزشمند می توانیم سالن محل برگزاری را به صورت رایگان در اختیار ایشان قرار دهیم .

توسل ادامه داد : بدیهی است که این تخفیفات و تسهیلات ویژه به کسانی که نگاه تجاری به موسیقی دارند تعلق نمی گیرد و آنها میتوانند طبق روال عادی و بدون امتیاز خاصی از سالن های برج میلاد برای برگزاری کنسرت های خود استفاده نمایند.
توسل تصریح کرد: در راستای سیاست های حمایتی برج میلاد، ارکستر فیلارمونیک شهر تهران در تابستان سال جاری با اجرای قطعات فاخر و با حضور چهره‌های برتر موسیقی کشور بر روی صحنه رفت و همچنین در حال حاضر به مناسبت ایام محرم برج میلاد سوگواره موسیقایی «وداع » را به خوانندگی حسام الدین سراج  و باکلام وحید جلیلوند بصورت رایگان برای عموم مردم  روی صحنه دارد .

وی در پایان تاکید کرد: تخفیف‌هایی که پیش از این وجود داشته در حال حاضر به صورت هدفمند صرفا در خدمت موسیقی‌های کلاسیک، فاخر، اصیل ایرانی و برگزارکنندگانی که نگاه تجاری به هنر موسیقی ندارند، قرار می گیرد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مدیر عامل بنیاد رودکی از برج آزادی بازدید کرد | عکس
» مدیر عامل بنیاد رودکی از برج آزادی بازدید کرد
... دیدن متن »

مدیر عامل بنیاد رودکی روز پنجشنبه ۴ مهر از برج آزادی بازدید کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، مهدی افضلی در این دیدار، پس از نشست صمیمی با کارکنان از فضاهای فرهنگی هنری مجموعه شامل موزه ها، طبقات، ربات پاسخگو، سالن ایرانشناسی، سالن همایش ها و نیز قسمت اداری برج آزادی بازدید کرد.
وی همچنین از ویژه برنامه ها و نمایشگاه هفته دفاع مقدس در برج آزادی دیدن کرد و از همکاران تلاشگری که در راستای برگزاری این برنامه های فرهنگی، هنری و ارزشی فعالیت دارند، قدردانی کرد.
علیرضا حفیظی، رئیس مجموعه برج آزادی و سایر مدیران و مسئولان مجموعه فرهنگی برج آزادی در این بازدید، مدیرعامل را همراهی کردند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درسگفتارهای  ترم پاییز ۱۳۹۸ موسسه  مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» با دو درسگفتار و در هفته اول مهرماه آغاز می شود.  | عکس
آغاز درسگفتارهای پاییز ۱۳۹۸ موسسه «پرسش» با درسگفتارهای از مراد فرهادپور و مازیار اسلامی
» درسگفتارهای ترم پاییز ۱۳۹۸ موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی «پرسش» با دو درسگفتار و در هفته اول مهرماه آغاز می شود.
... دیدن متن »

مراد فرهادپور از روز یکشنبه ۳۱ شهریور ماه ساعت ۱۷ دوره جدید درسگفتارهای خود در این موسسه٬ با عنوان «اندیشیدن با هایدگر (۲)» را آغاز می کند.

فرهادپور در این دوره با تکیه بر متن هستی و زمان مهمترین مفاهیم و ساختارهای دستگاه فلسفی هایدگر را تدریس خواهد کرد. نیز مازیار اسلامی از روز سه شنبه ۲ مهرماه ساعت ۱۷ درسگفتار «موج یا حباب: موج نو ایرانی٬ پنجاه سال بعد» را آغاز می کند. اسلامی در این درسگفتار کارنامه آنچه موج نوی سینمای ایران نامیده می شود را با رویکرد نقادانه  بررسی می کندُ و برخی از مهمترین فیلم  های این جریان  همچون گاو٬ قیصر و... را در چهارچوب بحث خود مورد توجه قرار می دهد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت qporsesh.com مراجعه کنند. موسسه پرسش در خ قائم مقام فراهانی-پایبن تر از خ استاد مطهری-کوچه شبنم- پ ۳ واقع شده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آخر الزمان به روایت نویسندگان و نقاشان و نسبت زبان و بدن در در موسسه پرسش | عکس
درسگفتارهای تابستان ۱۳۹۸ موسسه «پرسش»
» آخر الزمان به روایت نویسندگان و نقاشان و نسبت زبان و بدن در در موسسه پرسش
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای تابستان ۱۳۹۸ موسسه «پرسش» دو درسگفتار در هفته دوم شهریورماه آغاز می شود. صالح نجفی از روز دوشنبه ۱۱ شهریور ماه ساعت ۱۷ درسگفتار «اینک آخرالزمان: نقاشان به روایت نویسندگان» را آغاز می کند. سرفصل مباحث این درسگفتار یه این شکل خواهد بود:

جلسۀ اول:
کاسپار داوید فریدریش به روایت هاینریش فن کلایست٬
جلسۀ دوم:
ژان اوگوست دومنیک آنگر به روایت شارل بودلر٬
جلسۀ سوم:
میخائیلُف به روایت لیِف تالستوی٬
جلسۀ چهارم:
پل سزان به روایت دی. اچ. لارنس.

نیز جواد گنجی از روز سه شنبه ۱۲ شهریور ماه ساعت ۱۷ دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه پرسش را با عنوان «زبان و بدن: تاملاتی بر پیوند زبان و بدن از منظری فرویدی-لاکانی» آغاز می کند. سرفصل جلسات این درسگفتار عبارتند از:
یک- درون/بیرون و منشأ نامعلوم رانه‌ها
دوـ انتقال تأثرات: درهم‌تنیدگی روان و تن
سه- واقعیت روانی و زمان ازدست‌رفته
چهار- معرفت و لذت: تربیت حواس

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را خواند
سید حسین رسولی (نویسنده و مترجم تئاتر و سینما) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید