آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال | مسیح حیدری زاده
S3 : 06:25:48 | com/org
 

فعال هنری

 ۱۱ اردیبهشت ۱۳۶۸
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
در ابتدا چیزی که خیلی خوب به چشم میاد تیزر، پوستر و عکس های این اجرا هست که واقعا به خوبی طراحی شده و بیش از هر چیز دیگری تا قبل از دیدن اصل نمایش، من را مشتاق دیدن آن کرد. و بعد از آن طراحی خیلی خوب لباس بازیگران و گریم‌هایی هست که به کاراکترهای این نمایش خیلی خوب منطبق هستند.
جای تقدیر از خانم حاجی زینل است که از تعدادی دانشجو و اجرا اولی، چنین اجرای قوی و موفقی حاصل کردند. که البته تلاش این بازیگران جوان به همراه عوامل دیگر پشت صحنه در این موفقیت و Sold Out شدن ها تاثیر داشته اند. به نوعی می توانم بگویم این بازیگران با یکی از بهترین ها، اولین گام خود در زمینه هنر و زندگی هنری را به خوبی و خیلی بلند برداشتند. امیدوارم در ادامه با انتخاب های صحیح این موفقیت را ادامه بدهند.
صدای قوی بازیگران، بخصوص شماره 7 (نابت شفائی) هرچند حضوری کوتاه داشت، اما از نقاط قوت این کار به شمار می رود. موسیقی زنده که یکی از خصیصه های اصلی کارهای خانم حاجی زینل و آقای صفری است، به همراه دکور کاملا مینیمال اما کافی، نیز برای من بعنوان مخاطب خیلی جذاب بود.
بنظرم سناریویی با این قدرت، در صورتی که امکانات کافی را در اختیار داشته باشد می تواند به صورت فیلم کوتاه، و یا حتی بلند ساخته شود. و این خاصیت نوشته های علی صفری است که بنظرم میداند چه چیزی بنویسد و قدرت کارگردانی خانم حاجی زینل که میتواند متنی به این خوبی را در هر اندازه ای و با بازیگرانی حتی کم تجربه، با قدرت روی صحنه ببرد و از آنها ستاره بسازد.
بنظرم امتیازی که به این اجرا داده شده کاملا در جواب تمامی زحماتی است که متحمل شده اند. برای این دوستان آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم اجراهای موفق دیگری نیز ... دیدن ادامه ›› از همه آنها شاهد باشیم. از صمیم قلب احساس می کنم هر دوست هنرمندی که این اجرا را دیده باشد حداقل یکبار به این فکر کرده است که ای کاش جزو تیم اجرایی و بازیگران آن باشد. حتی فکر می کنم این اجرا انقدر جذاب بود که می توانست در بستری بهتر با زمان طولانی تری اجرا شود.
دیشب موفق به دیدن این اجرا شدم و چند نکته به نظرم می رسد که امیدوارم برای این تیم هنری مفید باشد:
1. بدون توجه به اجرا، داستان از نظر من جذابیت زیادی داشت به نوعی که اگر این داستان به صورت کتاب نوشته می شد حتما برای خوانندگان آن جذابیت زیادی داشت.
2. گریم بازیگران و همچنین لباس های آنها خوب و بنظرم یکی از نقاط قوت این اجرا است.
3. روند اجرا در برخی مواقع کند میشد و تا حدی نیاز است در این قسمت ها سرعت اتفاقات بیشتر شده و یا حتی از اجرا حذف شوند زیرا اتفاق خاصی در آنها رخ نمی دهد که در ذهن مخاطب تصویری ایجاد کرده یا به او خط بدهد.
4. برخی از بازیگران این اجرا بسیار درخشنده تر از سایرین روی صحنه حضور داشند. از جمله بازیگر نقش دراکولا و سیندرلا، بازیگر نقش همسر سرباز نظمیه و سرباز لال
همین موضوع باعث این می شود که اجرا تا حدی نا هماهنگ به نظر برسد زیرا سطح آمادگی، تجربه و بازی این افراد در کنار هم یک هارمونی ایجاد نمی کند و تضاد ها به راحتی قابل تشخیص است.
* به نوعی در این اجرا من تعدادی بازیگر بسیار با استعداد دیدم که به خاطر شرایط و دلایل متعدد، خوب دیده نمی شوند. و همچنین برخی از بازیگران که نیاز به رشد بیشتری دارند تا بتوانند در کنار سایر همکاران خود در این اجرا ظاهر شوند.
نیلوفر ثانی، محمدامین و ندا این را خواندند
سید ساجد متولیان و Negzie این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
وقتی دسته گرگ ها به شکار خود حمله می کنند، به هر اندازه که گرگ های بیشتری وجود داشته باشند احتمال وجود سناریو های مرگ آن "شکار" بی پناه بیشتر می شود.

گرگ ها به کسی رحم نمی کنند...

همه چیز با یک آنگ دلهره آور شروع می شود. مهم نیست شما از کجای داستان درگیری گرگ ها برای دریدن شکار خود وارد شوید، قبل از ریخته شدن خون ها یا بعد از آن. بهرحال همه ما در آخر خون را خواهیم دید.

و مهم نیست که کدام یکی از گرگ ها زود تر دندان هایش را بر گردن او بفشارد، وقتی که در آخر تنها سناریوی ... دیدن ادامه ›› قطعی مرگ اوست.

این مقدمه ای است بر ماجرایی که بیش از یک رابطه دو وجهی در آن اتفاق می افتد. وقتی کم کم اضلاع رابطه بیشتر می شوند، چند ضلعی های به هم چسبیده، تار عنکبوتی می سازند که هیچ موجودی از آن زنده در نمی آید.

نمایش "گرگ ها کراوات نمی زنند" با آغازی ناگهانی، تماشاگر را در موقعیت نا آگاهی و کمی ترس قرار می دهد در همین حین موزیک دلهره آور هم به صحنه اضافه می شود. اما این دلهره از قبل از شروع نمایش برای شما تداعی می شود. یک بک گراند سیاه، زمین و یک در سفید رنگ.
ادامه در لینک زیر:
http://vrgl.ir/P2KtB
محمد کارآمد و محمد لهاک (آقای سوبژه) این را خواندند
هادی اشرفی این را دوست دارد
جالب گفتید...
۰۶ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آغاز تجربه اجرای عمومی برای بازیگران دوره های مختلف آموزشی با متن های داریو فو کار بسیار شجاعانه و حساسی هست. از دیدگاه من، متن های طنز آمیز و انتقادی از اونجایی که نیاز به توانایی خیلی خوب در پیاده کردن صحنه ها و ادای درست کلمات و نمایش صحیح احساسات دارند، مثل حرکت کردن روی لبه تیغ ذهن منتقد مخاطبان تئاتر هست.
از اونجایی که کارگردان این اجرا قبلا خودشان این متن را در دوران بازیگری تجربه کرده اند، توانستند بازی خوبی از این هنرمندان بگیرند.
در حال نوشتن نقدی براین اجرا هستم که به زودی منتشر می کنم. اما به نظر من چنین اجرایی همونطور که برای شروع کار یک بازیگر تئاتر مناسب هست، برای دیده شدن توسط کسی که تا حالا تئاتر رو تجربه نکرده میتونه خیلی خوب باشه.
حمیدرضا مرادی و تینا بوالی این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حتما تابلوی شام آخر مسیح اثر داوینچی را دیدید، درکنار مسیح در سمت راست یک خائن نشسته است اما از کجا می توانیم بفهمیم کدام یک از افرادی که سر میز شام امشب نشسته است، انگیزه خیانت دارد؟ شاید باید سوالی عمیق تر بپرسیم، کسی که برای آزادی خودش و مردمش می‌جنگد و تا قلب دشمن رفته و حاضر هست جانش را فدا کند خائن حساب می شود یا وطن دوست؟! شاید امشب یک نفر از این جمع مسیح باشد ولی نه صرفا کسی که وسط نشسته... امشب یکی از این موطلایی ها به شکل خیلی جالبی قتل مرتکب خواهد شد...
ادامه در ویرگول:
http://vrgl.ir/D3nE3
در مورد اینجا میشه انقدر نوشت که کاراکتر ها در فضای کامنت ها جا نشه، از حرف دل شروع می کنم تا به پارامتر های مهم این اجرا برسم.
تا حالا به این فکر کردین که ما با رفتارمون ممکنه چقدر دیگران رو اذیت کنیم؟ یا اینکه چه تاثیر بدی در زندگی شون بذاریم؟ چقدر در زمان رفتار هامون به این اهمیت میدیم که چه بلایی در زندگی سر طرف مقابل میاد.
من داشتم به این چیزا فکر می کردم وقتی از سالن بیرون اومدم و انقدر اشک ریخته بودم که یقه لباسم خیس شده بود. دست و پاهام انقدر سست شده بودن که حتی نتونستم برای تشویق بازیگران درست بایستم. چرا؟ چون موضوع این نمایش یکی از بزرگترین دردهای جامعه ما رو بیان میکنه. درد هایی که هرچند برای من پیش نیومده باشن ولی بعنوان عضوی از این جامعه از دیدن هموطنان دردمندم، من هم با اونها هم درد میشم.
بارها نوشتم و باز هم میگم که پیغام یک نمایش تئاتر خیلی مهم تر از نور و دکور و صحنه ست. که این اجرا در پارامتر های صحنه، لباس، صدا، نور و سالن به شدت عالی بود.
میشه از بازی تک تک بازیگران تعریف کرد، میشه از کارگردان این اجرا ممنون بود و از اینکه انقدر خوب تونستن مفاهیم مهمی رو به ما برسونن تشکر کرد.
میشه گفت که هر کسی یک برداشت خاص خودش رو پس از اتمام هر اجرا از سالن بیرون میبره، و من از تمامی دست اندرکاران این اجرا به خاطر چیزی که دیشب به وجود و فکر من اضافه شد تشکر می کنم.
مراقب خودتون باشید، مراقب اطرافیان باشید، مراقب کسانی باشیم که حرف ها و اقدامات ما روی اونها تاثیر میذاره.
این اجرا ورای اون هست که نیاز ... دیدن ادامه ›› به توصیه داشته باشه. اما وظیفه خودم بعنوان هنردوست میدونم و امیدوارم دوستان هم این موضوع رو با درک بالای خودشون اجرایی کنن که باید از اجراهای خوب حتما حمایت کرد.
هنوز قشر زیادی از این جامعه برای یکبار حتی نمایش تئاتر ندیدن.
"پیغام یک نمایش تئاتر خیلی مهم تر از نور و دکور و صحنه‌ست" باهاتون شدیدن موافقم. این حجم از تاثیرگذاری در یک نمایش واقعن حیف هست که تماشا نشه. حتمن علاقه پیدا کردم که تماشایش کنم. متشکرم.
۳۱ خرداد ۱۳۹۸
سپاسگزارم جناب یزدی
۰۱ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بعد از مدت ها اجرایی دیدم که ذهن من رو به خوبی درگیر خودش کرد. درخشش تعدادی از بازیگر ها به خوبی محسوس بود و به نظرم نسل بعدی تئاتر به خوبی مسیر رشد رو طی می کنه. سایر بازیگران هم نقش های مکمل خودشون رو خوب ایفا کردن و با آموزش بیشتر میتونن خیلی قوی تر و در حد اصلی توانایی هاشون ظاهر بشن.
این اجرا پیغام خیلی خوبی داشت. که به نظر من، اجراهایی که در ارتباط با مسائل حقوق برابر زنان یا مسائل روزمره و وضعیت اونها در جامعه ساخته میشه، علاوه بر تماشاگران خانم، نیاز به دیده شدن توسط تماشاگران آقا هم داره تا درک متقابل بیشتر و بیشتر بشود. که اولین قدم برای درک متقابل، آشنایی و درک شرایط زندگی خانم هاست.
دردی که شخصیت های اصلی داستان بیان می کردند تا اعماق وجود من فرو می رفت و میتونم بگم که خیلی راحت و با افتخار در زمان دیدن این اجرا اشک ریختم. لازم هست بعنوان یک مرد گاهی فکر کنیم که واقعا حضور ما و اعمال ما چه تاثیری بر زندگی افرادی از جنس زن داره که بارها و بارها به نشناختن اونها اعتراف کردیم اما هیچ وقت برای شناختن و افزایش آگاهی مون قدمی بر نداشتیم.
بازیگران عزیز این اجرا تمام تلاش خودشون رو برای پیاده سازی اهداف اصلی جناب زنده جاه انجام دادن و این موضوع در تک تک حرکات اونها دیده میشد. شاید از دیدگاه هنر تئاتر و برای کسی که متخصص این زمینه است، این اجرا ایراداتی هم داشته باشه. اما لازم هست فراموش نکنیم که پیغام و معنا چیزی فراتر از اشکالات جزئی هست که میتونیم به اجراهایی پر از سلبریتی هم بگیریم.
همه این ها در جای خود محترم هستند، اما تئاتر یک ماشین یا روبات نیست که ازش انتظار بی نقص بودن داشته باشیم. تئاتر رسالت اجتماعی داره و به نظر من راه رشد ... دیدن ادامه ›› جامعه در دست هنر و خصوصا تئاتر قرار داره.
در این اجرا نور، صدا، سالن، زمانبندی، احساس و همه چیز قوی بودند.
کم هستند اجراهایی که علاوه بر ارضای نیاز های بصری و شنیداری بتونن تاثیر خوب و قوی روی مخاطب با این قدرت داشته باشند. من باور دارم که حتما این بازیگران در آینده بیشتر خواهند درخشید و این آینده روشن در چهره تک تک اونها برای من نمایان بود.
بنابراین تشکر می کنم از رضا زنده جاه عزیز و تمامی تیم بازیگری و همه دست اندرکاران این نمایش خوب.
دیدن بازی خیلی خوب و قوی از همه تیم بازیگری و همینطور حضور بینظیر جناب بقایی واقعا لذت بخش بود
خوشحالم که این افتخار رو داشتم که در جمع تماشاگران این اجرا باشم
به نظرم اجرای بسیار بامزه ای بود، تئاتر هایی که بتونن به راحتی افراد رو بخندونن زیاد نیستن، واقعا با شرایط فعلی و سختی هایی که حس می کنیم، خوب خندیدن یکی از نیاز های اصلی ما است.
شوخی ها و آهنگ ها بسیار خوب انتخاب شده بود.
میخوام مقایسه کنم با اجرای شهرت که تقریبا به همین شکل بود اما هرگز به این صورت کامنت منفی دریافت نکرد، به نظرم این کامنت های منفی دید جهت گیرانه داره، در عوض من فکر می کنم نیاز مخاطب این نوع اجراها رو هم می طلبه و شبی که ما اجرا رو دیدیم همه اونهایی که با ما بودن خوشحال از سالن خارج شدن
اجرای جالبی بود، راستش رو بگم من بازی شهروز دل افکار رو بیشتر از آقای کوشکی دوست دارم چون آقای کوشکی همچین کاراکتر های مقابلش رو میکشه که آدم واقعا تا اعماق وجودش درد میگیره از اون طرف شهروز دل افکار خیلی ملو جلو میره یهو میکشه قشنگ همه وجودت سر میشه.
اجرایی بود که دوست داشتم
درود بر شما
خوشحالم کارو دوست داشتید
هم اقای کوشکى و هم اقای دل افکار دو تا بازیگر فوق العاده هستند و بی شک اقای دل افکار در فرصتی کم انرژیه فوق العاده ای به نمایش اکلیل دادن
ممنون از نگاهتون
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من گریه کردم، به گذشته خودم نگاه کردم تا ببینم چقدر در حق یک زن، شاید بی مهری کردم.
نگاه کردم تا ببینم آیا تا حالا دلی شکستم؟ آیا فراموش کردم که او هم مثل من حق و حقوقی داره؟
یا اینکه من از این امتحان سر بلند بیرون میام؟
دیدن این اجرا برای خانم ها خیلی مفید و خوب میتونه باشه اما دیدنش برای همه آقایان میتونه واجب باشه.
هنر بینظیر خانم صنم سرمد در نوشتن ایین نمایش نامه و بازی قوی همه بازیگران واقعا جای تشکر داره.
دوستان عزیز دست اندرکار، جامعه ما به شما و اجراهای خوب تون مثل همین اجرا، واقعا نیاز داره
ما برای همه دل ها و فکر هایی که بعد از دیدن این نمایش دچار تحول میشن، به شما مدیون هستیم
Someone، نرگس افشاری و حمیدرضا مرادی این را خواندند
سیاوش این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کار خوبی بود، هر چند جاهایی که می توانست قوی تر باشه برای ما مشخص هست. اما همانطور که یکی از کارگردان ها گفته بود، پیغام و هدف خیلی مهم تر است. اگر به دنبال دیدن بازی خوب جوانهای آینده دار هستید و به معنا اهمیت میدید حتما این اجرا رو ببینید.
با سلام
جناب حیدری زاده با تشکر از حمایت شما از این کار و از نظر پر از مهرتون کمال قدردانی را دارم.
حتما انتقادات رو به گوش ما برسانید تا در اجراهای آینده رضایت شما را بیش از پیش فراهم آوریم.
با تشکر - فاعز.نحار
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من اجرای قبلی آقای زرآبادی رو دیدم و خیلی دوست داشتم. این اجرا رو هم دیدم. انقدر از دیدن یک اجرای خوب مطمئن بودم که یکی از دوستانم رو که میخواست برای اولین بار تئاتر رو تجربه کنه، با خودم به دیدن این اجرا آوردم.
شاید به اندازه کافی برای این اجرا تبلیغ نشده اما به نظرم خیلی برای دیدن خوب و مناسب بود.
خوشحالم که دیدمتون، شما صفحه جدیدی در کتاب زندگی دوست من ایجاد کردید، صفحه ای که در اون اسم تمامی تئاتر های زندگیش نوشته خواهد شد، و اولین عنوان در لیست، اسم اجرای شماست.
حمیدرضا مرادی و امیر مسعود این را خواندند
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چطور میشه به صورت خلاصه گفت که خیلی عالی بود و به شدت برای دیدن توصیه می شود؟
چون حسی که از دیدن این اجرا داشتم در هیچ نمایش دیگه ای تا الان برام پیش نیومده بود. چقدر همه چیز خوب بود.
داستان عالی بود، عاشق داستان شدم، شاید چون دلم میخواد به گذشته برگردم و یه سری از چیزا رو درست کنم. شاید یکی از چیزایی که توی گذشته باید انجام بدم اینه که نظرم در مورد این اجرا رو همون موقع می نوشتم نه الان.
بازی و صحنه هم خیلی خوب بود.
تنها موردی که دوست داشتم بهتر باشه این بود که صدای بعضی کاراکتر ها به اندازه کافی قوی نبود و در مقایسه با بازیگر های مقابلشون کم میاورد.
حمیدرضا مرادی و امیر مسعود این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چقدر این اجرا پر ترس و دلهره بود برام، از یه جایی به بعد تصمیم گرفتم هر چیزی که آقای کوشکی رو یاد من میندازه کنار بذارم :)
ولی عالی بود
تا مغز استخوانم ترسیدم
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من این اجرا را دوبار دیدم، در دیدار دوم، یکی از دوستانم را نیز به همراه داشتم حتی دیدن آن را به دوستانم معرفی کردم
پس از دیدن دو بار، فیلم تله تئاتر این نمایشنامه را که از شبکه چهار پخش شده بود را دیدم به نظرم خوب است که بازی بازیگران نسل جدید را با بازی اساتید امروز و جوان های گذشته مقایسه کنیم و میتوانم بگویم در بخش هایی به شدت خوب عمل می کردند.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیدن این اجرا به شدت حال داد. واقعا تئاتری بود که ارزش دیدن داشت
ممنونم از امید داوود وندی عزیز دوست بازیگرم برای پیشنهاد دیدن این اجرای خیلی عالی
حمیدرضا مرادی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اولین تجربه نمایش عروسکی من بود، واقعا نشستن در کنار خانواده ها و فرزندان خردسالی که انقدر به هنر و فرهنگ اهمیت میدن لذت بخش بود.
اجرا ها، صدا ها، عروسک گردانی و دکور بسیار عالی داشت
سپاس از استاد میثم یوسفی عزیز
تجربه اون محیط واقعا خاص و لذت بخشه .. و همینطور عکس العمل هایی که کودکان کوچک خصوصا به موسیقی و یا عروسک ها دارند , .. بسیار دیدنی .. خلاصه دنیاییه برای خودش :))
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
من این اجرا را دوبار دیدم، یکبار در شب اول و یکبار در انتهای هفته اول.
حتما شنیده اید که اجراهای اول را نباید دید تا اجرای بازیگران پخته تر شود. اما برای من که کارهای استاد شهرستانی و شاگردان ایشان را دنبال می کنم، جز بهترین بودن از اولین تا آخرین اجرا را نمی توان انتظار داشت. که حقیقتا این موضوع برای من برآورده شد.
من تمامی اجرهای مربوط به استاد شهرستانی و شاگران ایشان را حتما دو بار می بینم. مثل معدود کتاب هایی که ارزش دوبار و حتی مرتبه های بیشتر خوانده شدن را دارند.
هر بازیگر در جایگاه خود، خیلی خوب می درخشد، به شکلی که وزن نمایش در بین آنها به خوبی تقسیم شده است. هرچند ممکن است فکر کنیم بعضی نقش ها بر دیگری برتری دارند یا بعضی سرگرم کننده تر و یا بامزه تر هستند. اما حضور تک تک اینها در کنار هم، تمامی دیالوگ ها و ... باعث جذابیت نمایش می شود.
این نمایش از جمله اجراهایی است که من به تمامی دوستان تئاتر دوستم توصیه کرده ام، مخصوصا به آن دسته از افرادی که میخواهند برای دفعه اول، دیدن نمایش تئاتر را تجربه کنند. و اگر چنین فردی جزو آشنایان شما هست حتما پیشنهاد می کنم که او را به دیدن این اجرا دعوت کنید تا هم از دیدن این اجرا لذت ببرید و هم شاهد شروع صفحه ای جدید در زندگی آن فرد باشید که این نمایش یکی از بهترین تجربیات زندگی او خواهد شد.
 

زمینه‌های فعالیت

تئاتر

تماس‌ها

masih_heidarizadeh1