تیوال نمایش شی آف
S2 : 10:45:10
  ۲۵ آذر تا ۱۲ دی ۱۳۹۷
  ۲۰:۰۰
  ۱ ساعت
 بها: ۲۵,۰۰۰ تومان

: داوود پورحمزه
: مصطفی لطیفی خواه، شیرین صفایی، محمد فراهانی، یلدا تحویلدار، الناز شهبازی، داوود پورحمزه
: گروه هنری پارت

: مبینا کیایی
: سمیرا طبری
: سپیده شریفی، آرزو مقدسی
: هدیه آذرخش
: خشایار قائدرحمتی
: امین یاوری
: شهرام خطی
: باربد طولابی
: تهران تماشا
: سارا فرجی
: کمال اصغری
: نیلوفر سرافراز، ساحل سراجی
: سامان قهرمانی
: عباس سرلک

گزارش تصویری تیوال از نمایش شی آف / عکاس: سید ضیا الدین صفویان

... دیدن همه عکس ها »

گزارش تصویری تیوال از نمایش شی آف / عکاس: پریچهر ژیان

... دیدن همه عکس ها »

آواهای وابسته

مکان

خیابان انقلاب، خیابان خارک، بن بست اول، پلاک ۵ خانه نمایش مهرگان
تلفن:  ۶۶۷۲۲۶۲۲ - ۶۶۷۲۴۸۱۵


«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
مامان ! پاشو برو یه دعا بکن ، شاید گرفت ...
والا ه دیگه دعا هم کار ساز نیست
۱۰ دی ۱۳۹۷
رویا خانم آی گفتی ..
۱۰ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انتخاب نام شی آف به نظر برگرفته از نام داروی شیاف می باشد که اثری موضعی برای معالجه درد در بدن دارد هر چند که نوع بیان این نام متفاوت از برداشت اینجانب است.
پدر با آهنگی از معین که آن را "قاری قرآن" می خواند به دنبال لحظه ای شنگول شدن است و یا دختر خانواده که در پی ازدواج با یک وکیل به قصد فرار از مشکلات روحی و معضلات اقتصادی است و حتی حاضر می شود با فرد مورد نظرش پیش از موعد نامزد کند و پسر پسر خانواده نیز در محلول خوش گویی و بی سروپایی گرفتار است و همگان دردخویش را می خواهند به هر روشی فراموش کنند. در اینجا تنها مادر است که ظاهرا به دلیل اعتقادات مذهبی چیزی تسکینش نمی دهد جز یک برداشت از نمایش فیلم شعله تا ثانیه ای همه دردهای پیرامونش را فراموش کند.
گرچه ادبیات مورد استفاده بازیگران در نمایش کاملا با طبقه اجتماعی مورد نظر نمایش هماهنگ است اما ... دیدن ادامه » تپق های برخی از آنها زیاد بود ولی با توجه به اینکه فاصله ی زمانی اجرای این نمایش با اجرای قبلی کم است و زمانی برای متمرکز شدن برای اجرا وجود ندارد کمی معقول به نظر می رسد.
مادر خانواده یک شوهر معتاد با دو فرزند بزرگ دارد و با توجه به اینکه هر کدام ساز خود را می نوازند و مادر علاوه بر فرزندان درگیر مشکلات خانواده است و زیر این بار سنگین خم و شکسته می شود بهتر بود یک گریم در خور فردی شکسته و افسرده داشته باشد اما از نگاه من گریم استفاده شده بیانگر چنین فردی نبود.
دکور مینیمال مورد استفاده تا حد امکان به سبک نمایش نزدیک و فوق العاده بود. این پایه های چوبی را به هر نحوی که مخاطب بخواهد می تواند برای خودش تفسیر کند. از آینه درون فردی گرفته تا چارچوب خانه ای بی در و پیکر.آهنگ ها و نوع آن ها در جای خودش خوب بود و ریتم نمایش را از شروع کار و در زمان تغییر دکور تا پایان نمایش حفظ می کرد.
عملکرد طراحان لباس خوب بود ولی با توجه به شناختی که داشتم توقع جسارت بیشتری می رفت. زن همسایه که شخصیتی خاله زنک حراف و خودنما دارد در حد توان بازی خیره کننده ای داشت و انتخاب لباس با نمایش زرق و برق با توجه به شخصیتش بسیار هوشمندانه بود. انتخاب چادر زنان و شلوار مجید خوب و نزدیک به رفتار فردی ایشان بود. البته طراحان لباس می توانستند با انتخاب عناصر بیشتری برروی لباس و یا حتی استفاده از گردنبندی شبه طلا یا زنجیری در دست مجید شخصیت لات غیرتی مآبانه وی را بهتر نشان دهند.
در پایان می توان رساندن پیام این نمایش به گوش های مخاطبانش را موفقیت آمیز دانست.
امیر و صدف اسمعیل پور این را خواندند
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
البته گوشی آیفون و اساسا لباس نقش خواهر به زعم من مناسب نبود اما تلاقی عالی بودند
۱۰ دی ۱۳۹۷
درود بر نگاه تیزبینانه شما جناب لهاک. درباره استفاده از گوشی آیفون نظر من مثبت است. به شخصه میبینم کسانی را که به سختی کار می کنند حتی شده 3 شیفت کاری و آیفون دست می گیرند تنها برای نمایش.(تناقضات میان واقعیت و ایده‌آل‌های اجتماعی)
۱۳ دی ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به صحنه بردن نمایش هایی درباره دشواری های کمتر گفته شده اجتماعی، سخت است، ازین رو گستاخی گروه در برگزیدن چنین داستانی سزاوار ستایش است. با این که همراهی تماشاگر با داستان فراز و نشیب دارد، اما نویسنده/کارگردان از پس کار برآمده است. آفریدن شخصیت "مهری" که بخشی از آگاه کردن تماشاگر از روند داستان (در کنار خنداندن تماشاگر) بر دوش اوست، نشان از هوشمندی نویسنده دارد. بازی ها، طراحی صحنه و لباس کمابیش خوب است، به ویژه کاربرد "چارچوب" ها را پسندیدم. پیروز باشید.
امیر، فرشته و بهزاد بهزادی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
جسارت داوود پور حمزه عزیز در بیان مشکلات اجتماعی ستودنی است آن هم در میان نمایش هایی که اولویت‌شان درآمد هست تا موضوع
اجرای عالی همه بازیگران بالخصوص شیرین صفایی کار زیبایی بوجود آورده
هنگامه و بهزاد بهزادی این را پاسخ داده‌اند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شب اول ،این نمایش را دیدم و با وجود همه ناهماهنگی ها و تاخیری که به وجود اومد از طرف سالن . اما با دیدن نمایش خستگیمون بدر شد.
ایده این نمایش بسیار قابل تامل است و شما یک کار تمیز و یک دست خواهید دید .
این آقای پورحمزه خیلی عشقه
۲۸ آذر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کار خوب بود. بازیهارو دوست داشتم. پیشنهاد میدم حتما ببینید.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من دیروز به دیدن این نمایش رفتم واقعاً حیف که نمایشی به این خوبی تو یک سالنی مثله مهرگان اجرا میره شاید بگن چون روزه اول بود این مسئله به وجود آمد ولی قابله قبول نیست و نمایش یک ساعت تاخیر داشت ولی نمایش عالی بود متن و بازیها فوق العاده بود مخصوصاً مادره خانواده یک کاره اجتماعی که صحبت از فقر و فرهنگ جامعه میزد دیدنش خالی از لطف نیست خسته نباشید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت روز تازه این نمایش، پنجشنبه ۲۹ آذر، به نویسندگی و کارگردانی داوود پورحمزه و با بازی مصطفی لطیفی خواه، شیرین صفایی و ... آغاز شد.
علی عبداللهی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
واقعا لذت بردم از اینکه انقدر زبان بیانتون خوب بود یه کار اجتماعی. من و دوستانم رو خیلی تحت تاثیر قرار داد
حتی میتونم بگم توو بعضی صحنه ها هم زاد پنداری کردم ...بازیه بازیگرا و نمایشنامه فوق العاده بود یه کار متفاوت حتما به دوستان و اطرافیانم که اهل دیدن تئاتر هستن پیشنهاد میکنم که این کارو از دست ندن
امیر، علی عبداللهی، NetHunter و گیشه تماشاخانه مهرگان این را خواندند
میترا این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی خوب که ارزش دیدن را دارد. متن به فقر و نقش آن در فروپاشی خانواده ها به عنوان یکی از نگرانی ها و مسائل جامعه اشاره می کند.نمایش ذهن آدم را درگیر می کرد، در کل توصیه به تماشا نمایش می کنم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خرید بلیت این نمایش، به نویسندگی و کارگردانی داوود پورحمزه و با بازی مصطفی لطیفی خواه، شیرین صفایی، محمد فراهانی، یلدا تحویلدار، الناز شهبازی، داوود پورحمزه، آغاز شد.
میترا و Reyhane این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید