آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال وکیل محترم | دیوار
S3 : 07:39:34 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
"نقاشی که همه جا را سیاه و سفید می بیند، این احتمال را می دهد که با خوردن رنگ اکریلیک مشکل بیناییش حل شود"
این چند جمله نوید تئاتری جذاب با بهره گیری از تکنیک های سورئال را می دهد! ولی آیا عناصر غیر واقعی الزاما باید به شیوه ای دم دستی اجرا شود؟!
متاسفانه هنر روایت گری و خلاقیت نویسنده تنها در برخی از صحنه ها مثل گفتگوی "نل جون" و "پگی پور" مجال بروز پیدا میکند و در نیمه دوم نمایش بسیاری از دیالوگ ها و اتفاقات قابل پیش بینی و تکراریست!
حذف فیزیکی شخصیت ها "دوای" نویسنده برای "دعوای" در جریان است اما عجله نویسنده برای پایان نمایش مانع از تاثیر مثبت دوا می گردد
از کلافگی تماشاگر به جهت اکت های همزمان بازیگران در نقاط متعدد صحنه و بازی نه چندان خوب شخصیت های مرد که بگذریم؛ آوا شریفی در نقش "نل جون" می درخشد و نقطه قوت نمایش محسوب می شود.
خشونت در "نقاشی اشر" غیر قابل انکار است به همین جهت محدودیت سنی برای تماشاگران لحاظ گردیده است ولی متاسفانه در اجرای امشب شاهد حضور دو کودک زیر ده سال بودم که باعث تاسف بسیار است.
وکیل محترم
درباره نمایش نام برده i
فکر میکنید چند سال زندگی میکنید؟! چند سال و با چه کیفیتی گذشته است؟!
تئاتر "نامبرده" را با چشمانی خیس دیدم! حسرت ها و ترس هایم تجسم پیدا کرده و با من روبرو شده بودند...
بازی علی اصغر دشتی با اعداد و سال ها، مکان ها و لهجه ها حیرت انگیز بود! او در گوش شما زنگ می زند: سال هزار و سیصد و پنجاه و پنج! سال هزار و نهصد و هفتاد و یک! تهران! یزد! اسپانیا و سنپترزبورگ!
"لباس ها" در صحنه مذاکره کارگردان، مترجم و مدیرفستیوال، مخاطب را به طرز اعجاب انگیزی به دوران قاجار و عقد قراردادهای ننگین پرتاب میکند! کارگردان با خروج به موقع از صحنه به بیننده اجازه میدهد که خود را در چهره علی باقری ، اصغر پیران و رامین سیار دشتی با نام "علی اصغر دشتی" ببیند! از خود و رویاهایش بگذرد و برای بقا تلاش کند ... ولی افسوس که تاریخ تکرار می شود، کلمات یاری نمیکنند و تنها حسرت از دست رفتن "شب های روشن" باقی میماند!
تابوی گذار از ارزش ها و الگوهای نسل و نسل های پیشین همیشه با ماست و در صحنه شبیه خوانی به تصویر کشیده می شود و مخاطبی که در صحنه های پیش طعم تلخ شکست را چشیده است، فرصت احیا خویشتن را پیدا میکند!
ترس از کارهای کرده و ناکرده، حرف های زده و نازده و سال های رفته میتواند نامبرده را همچون اتحاد جماهیر شوروی به فروپاشی بکشاند! اما رقص به یاری او می آید... دستی دراز می شود...گوش مادری آماده شنیدن است... نامبرده می تواند صدها شب روشن بسازد
وکیل محترم
درباره نمایش روز پزشک i
بازیگر پزشک مرد می گوید:" من در مقابل شما مریضی بیش نیستم به خصوص وقتی اون روپوش سفیدتون را می پوشید"
این دیالوگ حکایت تئاتر "روز پزشک" است که در مقابل تئاترهای حرفه ای مجالی برای بروز ندارد؛ همچون پزشک کارنابلدی است که مریض در نیمه های شب برای تجویز مسکن به او مراجعه کرده و در همان لحظه برای ملاقات با پزشکی حاذق در روز آتی برنامه ریزی میکند
متاسفانه نویسنده موضوعی جذاب و به روز را با پرداختی بسیار معمولی و ریتمی کند روایت می کند و به گرفتن خنده های گاه به گاه از مخاطبان رضایت می دهد!
کاش نویسندگان ما برای اجرای آثار خود عجول نباشند! کاش کمی تامل کنند و از دوستی وکیل سوال کنند: "آیا فوت بیمار در اثر خطای پزشک قتل عمد محسوب می شود؟؟؟!!!"
کاش به جای اکانت ساختن با لقب با اسم خودتون وارد تیوال می شدید و انتقادتون رو میگفتین.انگیزه تون جالبه که در عین اینکه خواستین این انتقاد رو از سازنده اثر بکنید تمایلی به شناخته شدن هم نداشتید.
دوست خوب اونیه که رودروی رفیقش ازش انتقاد بکنه. امیدوارم اشتباه کرده باشم البته :)
۲۲ آبان ۱۳۹۷
جناب وکیل محترم
شما نظرتون رو در مورد پرداخت و ریتم کار هم بیان کردید و کار رو سطحی خطاب کردید. جدا از اینکه نقطه نظرهای ما بسیار با هم تفاوت دارن، بنده عرضم اینه که به سبب گفتن این انتقاد ها زحمت عضویت در تیوال و فراهم شدن بستر این مورد رو متقبل شدید. به این دلیل حسن نیت شما کمرنگ شد.
ولی جالبه فرمایشتون... در سینما و خصوصا سریال های تلوزیونی باگ های قانونی بسیار زیادی وجود داره .. چه خوب میشه اگر در تئاتر این موارد اصلاح بشند.
۲۴ آبان ۱۳۹۷
خانم مقدم گرامی
حسن نیت در گرو نام بنده است؟ عجب!!! حتما در این مورد فکر میکنم.
از تایید عرایض بنده، در انتهای فرمایشاتتون سپاسگزارم
۲۵ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید