تیوال تئاتر
T1:23:13:12
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گقت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی محصولات و برنامه‌های جالب هر زمینه به هم‌دیگر و پیش نهادن دیدگاه و آثار خود برای دیگران. برای نوشتن و فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش محفل بى‌عارى
ابرشیر و عالیا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش برلین
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» کاندیداهای نهایی بخش پژوهش تئاتر دانشگاهی اعلام شد
... دیدن متن »

 هیات داوران متشکل از کامران سپهران، شیوا مسعودی و پرستو محبی کاندیداهای نهایی بخش پژوهش بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی را اعلام کردند.
 به گزارش روابط عمومی بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، کاندیداهای نهایی بخش پژوهش (جایزه دکتر فرهاد ناظر زاده کرمانی)، بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران بدون اولویت به شرح زیر توسط هیات داوران متشکل از: آقای دکتر کامران سپهران، خانم دکتر شیوا مسعودی، خانم دکتر پرستو محبی اعلام شدند:

 ۱. نوشتار زنانه در نمایش‌های شادی‌آور زنان
نویسنده: سپیده شمس

۲. بررسی کمی آثار ترجمه‌شده و تألیفی درباره‌ی نظریه تئاتر برشت در ایران
نویسنده: فاطمه زارع پور

 ۳. دولت، دانشگاه و تئاتر خصوصی
نویسنده: سجاد یاری

 ۴. مطالعه تحلیلی_تطبیقی نقش آموزش دانشگاهی تئاتر در پیشبرد تئاتر شهرستان‌های کرمان، اراک و تبریز
نویسنده: سام ایزدی خالق آبادی

۵. بررسی پنجره‌های کانونی‌شدگی در واسازی روایت نمایشی هملت
"مورد مطالعاتی روزنکرانتز و گیلدنسترن مرده‌اند تام استوپارد"
 نویسنده: احسان آجرلو

 ۶. بررسی تقابل سنت و مدرنیته در پایان‌نامه‌های سالهای هزار و سیصد و چهل و سه تا هزار و سیصد و پنجاه و هفت دانشجویان مقطع کارشناسی رشته‌ی نمایش دانشگاه تهران
نویسنده: رضا نادری

 ۷. ایده‌ی دراماتورژی فلسفی: صورت هرمنوتیکی مفهوم امر تراژیک نزد نیچه
نویسنده: سعید نیکورزم

شایان‌ذکر است، بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، از 15 تا 23 اردیبهشت 1396 به دبیری مهدی گمار در تهران برگزار می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با نمایشنامه‌ای از "حمید نعیمی" و به کارگردانی "مهدی زمین پرداز"
» "روزی روزگاری ..." از سیستان تا خوزستان اجرا خواهد شد
... دیدن متن »

تور نمایشی نمایش "روزی روزگاری..." به نویسندگی "حمید نعیمی" و کارگردانی "مهدی زمین پرداز" از دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه کار خود را در استان سیستان و بلوچستان آغاز خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، در این تور نمایشی که باهدف آشنا کردن مردم مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته با هنر نمایش صورت گرفته است، چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان میزبان این نمایش هستند.
قرار است با هماهنگی‌های صورت گرفته اجرای این نمایش‌ها از استان سیستان و بلوچستان آغاز گردد و در سه خردادماه و همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر پایان یابد.
لازم به ذکر است نمایش «روزی روزگاری...» از تولیدات انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس است که با حمایت مرکز هنرهای نمایشی، موسسه توسعه هنرهای معاصر اجرا می‌شود.
مهدی زمین پرداز بازیگر و کارگردان این نمایش، هم‌اینک فیلم سینمایی تحسین شده "ماجرای نیمروز" را بر پرده سینماهای کشور دارد و پیش‌ازاین نیز در سریال ماندگار آخرین روزهای زمستان در نقش سردار شهید حسن باقری خوش درخشیده بود.

سایر عوامل این نمایش عبارتند از:
مشاور کارگردان: فرهاد باقری
بازیگران: مهدی زمین پرداز، مجید آهنگران، مصطفی ایزدی، مهدی ذاکر
طراح صحنه: وحیدلاری
طراح لباس: مریم محمد نیا
موسیقی: رضا رحیمی
ماسک: بهمن صنیعی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویژه جوانان زیر 30 سال
» آغاز ثبت‌نام پانزدهمین کارگاه‌های انجمن بین‌المللی هنر برلین
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: ۹۳۸۶۷

فراخوان ثبت‌نام و حضور در پانزدهمین کارگاه‌های انجمن بین‌المللی هنر برلین (Interkunst ) منتشر شد.

به گزارش ایران تئاتر پانزدهمین کارگاه‌های بازیگری تئاتر انجمن بین‌المللی هنر برلین ویژه جوانان از 3 سپتامبر تا 28 اکتبر 2017 برابر 12شهریور لغایت 6 آبان‌ماه 96 برگزار می‌شود.

کارگاه‌های بازیگری تئاتر انجمن بین‌المللی هنربرلین در راستای شعار اقدام فوری علیه خشونت و نژادپرستی ویژه جوانان زیر 30 سال در شهر تیرول جنوبی برگزار می‌شود. تیرول جنوبی یکی از دو استان منطقه خودمختار «ترنتینو التو آدیجه» در کشور ایتالیا است که مردم آن به زبان آلمانی صحبت می‌کنند.

انجمن بین‌المللی هنر برلین از بدو شروع به کار با اعتقاد به اینکه هنر یک ابزار قدرتمند آموزشی است و با هدف آموزش و کشف جنبه‌های مختلف خشونت، نژادپرستی و اسلام هراسی در نزد جوانان، اقدام به برگزاری کارگاه‌های مختلف هنری کرده است.

آخرین مهلت ثبت‌نام در این کارگاه‌های آموزشی روز 31 ماه می 2017 برابر با 10 خردادماه 96 است. علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.interkunst.de مراجعه کند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش ایران تئاتر از فعالیت هنرمندان در شبکه های اجتماعی
» مردی از جنس بلور
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: ۹۳۸۴۹

این هفته صفحه های مجازی هنرمندان به انتشار پست هایی پیرامون جایزه گرفتن گلاب آدینه از جشنواره جهانی پکن، چهلمین روز در گذشت علی معلم، سالگرد روز رادیو، روز زمین، درگذشت نقی سیف جمالی و... اختصاص داشت.

به گزارش ایران تئاتر، این هفته پست‌های تلگرام و اینستاگرام هنرمندان تحت تأثیر اخباری بود که در جامعه فرهنگ و هنرمان اتفاق افتاد. جایزه گرفتن گلاب آدینه از جشنواره جهانی پکن، چهلمین روز درگذشت علی معلم، سالگرد روز رادیو، روز زمین، درگذشت نقی سیف جمالی و... از مهم‌ترین اتفاقات هفته اخیر بودند که در صفحه‌های مجازی هنرمندان به‌وفور یافت می‌شد. در ادامه نگاهی داریم به پست‌هایی که در چند  روز اخیر از هنرمندان درباره اتفاق‌ها و دغدغه‌های مختلفشان در فضای اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است. 

 

 

احمد مهران فر؛ هنرمندی که عاشق کارش بود

احمد مهران فر بازیگر نمایش‌های «خشک‌سالی و دروغ» به کارگردانی محمد یعقوبی، «فنز» به کارگردانی محمد رحمانیان و...، با انتشار پستی در سوگ از دست دادن نقی سیف جمالی نوشت: «نقی سیف جمالی هم از میان ما رفت. در فیلم «داستان عاشقانه برای سرباز وظیفه رحمت» به کارگردانی دوست عزیزم پوریا آذربایجانی، افتخار همکاری با این بزرگوار فقید را داشتم. نقی سیف جمالی نقش پدر من را بازی می‌کردند...هنرمندی بااخلاق، مهربان و دوست‌داشتنی که عاشق کارش بود. روحش شاد و یادش گرامی.»

 

الهام پاوه‌نژاد؛ در ستایش مردی از جنس بلور و عاشقانه‌هایش

الهام پاوه‌نژاد این روزها در تئاتر شهر نمایش کافه پولشری را روی صحنه دارد. او  در تازه‌ترین پست خود درباره حضور شمس لنگرودی به‌عنوان یکی از مهمانان این نمایش نوشت: «دل‌تنگی خوشه انگور سیاه است. لگد کوبش کن. لگد کوبش کن. بگذار ساعتی سربسته بماند. مستت می‌کند اندوه...

اجرای دوشنبه شب (با ادای عشق و احترام به هنرمندان و دوستانی که حضور داشتند)، به شمس لنگرودی، مردی از جنس بلور و عاشقانه‌هایش تقدیم شد...»

 

نوید محمد زاده؛ از چهارم اردیبهشت با «محفل بی‌عاری» همراه شوید

نوید محمد زاده بازیگر نمایش‌های «خدای کشتار»، «آخرین نامه»، «مرد بالشی» و..، تماشای نمایش «محفل بی‌عاری» را به طرفداران خود در صفحه اینستاگرامش توصیه کرد. او با انتشار تصویری از این نمایش، در متن پست خود نوشت: «از چهارم اردیبهشت در تئاتر شهر؛

نمایش «محفل بی‌عاری» کارگردانی و نویسندگی «سیاوش بهادرى راد » در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: ٥٤ ساله که تدارک عیش و عشرت دشمن رو مى بینم من. من که خودم شاه جهان بودم.

بازیگران نمایش « محفل بی‌عاری » به ترتیب حروف الفبا عرفان ابراهیمى، الهه افشارى، الهه بخشى، مجتبی رجبى، علیرضا ساوه درودى، مهرداد مصطفوى، پرهام یداللهى هستند.»

 

هدیه تهرانی؛ روزى براى زمین

هدیه تهرانی سوپراستار دهه 80 سینمای ایران، که تاکنون تجربه حضور در نمایش «این تابستان فراموشت کردم» به کارگردانی بهاره رهنما را به‌عنوان صداپیشه و طراحی لباس نمایش «یرما» به کارگردانی رضا گوران را در بخش مسابقه بین‌الملل بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به عهده داشته است، به مناسبت روز زمین که همزمان با دوم اردیبهشت‌ماه است، با انتشار متنی نوشت: «روز زمین، عجب غریب است. روزى براى زمین، همه روز روز زمین است و زمان ما، به یاد و امید جاى پاى استوارى روى زمین... زمینى که ما حقیقتا خواهیم ساخت چگونه خواهد بود...»

 

حمید گودرزی؛ بعد از مدت‌ها با همکلاسی قدیمی

حمید گودرزی که فعالیت هنری خود را با بازی در نمایش «کشتی اسپرانزا» به کارگردانی محمد رحمانیان آغاز کرد، به‌تازگی عکسی در اینستاگرام خود به همراه حامد بهداد منتشر کرده و نوشته: «بعد از مدت‌ها همکلاسی قدیمی‌ام را دیدم، روحم تازه شد.»

 

بهاره کیان افشار؛ چهل روز گذشت...

بهاره کیان افشار که در کارنامه بازیگری خود سابقه بازی در نمایش‌های «کلاغ‌ها و دروغ‌ها» به کارگردانی عباس غفاری، «هتلی‌ها» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ، «دست‌نیافتنی ها» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و... داشته است، با انتشار پستی در چهلمین روز درگذشت علی معلم نوشت: «چهل روز از سفر همیشگى على معلم گذشت؛ مردى دانا و آگاه و مهربان که همیشه جایش در سینماى ما خالى و یادش در دل‌هایمان روشن و سبز است...
براى خانواده نازنین معلم آرزوى صبر و بردبارى می‌کنم.»

 

سارا بهرامی؛ تبریک به خاله گلاب جان

سارا بهرامی بازیگر نمایش «متولد 61» به کارگردانی پیام دهکردی، «راهزنان» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی و... موفقیت گلاب آدینه را در جشنواره جهانی پکن تبریک گفت و نوشت: «تبریک به خانم گلاب جان آدینه برای دریافت جایزه بهترین بازیگر زن از جشنواره جهانی پکن برای بازی در فیلم«آبجی» به کارگردانی مرجان اشرفی زاده. خاله گلاب همیشه باعث افتخار ما بودین و هستین...»

 

ستاره اسکندری؛ دعوت به تماشای یک نمایش جذاب و صمیمی‌

ستاره اسکندری بازیگر باسابقه تئاتر نیز همزمان اجرای نمایش «عاج معلق» تماشای این اثر را به علاقه‌مندان تئاتر توصیه کرد. او در وصف این نمایش نوشت: «نمایش «عاج معلق» از کشور ایتالیا را در تئاتر باران ببینید. یک نمایش جذاب و صمیمی‌ و هم‌زمان، کالی گرافی‌ و رمانتیک...»

 

برزو ارجمند؛ تبریک به همه رادیویی ها

برزو ارجمند که در کارنامه بازیگری خود تجربه بازی در نمایش‌های «مکاشفه در باب یک مهمانی خاموش» به کارگردانی رضا حداد، «بینوایان» به کارگردانی سروش طاهری و... را داشته است، با انتشار پستی روز رادیو را به‌تمامی هنرمندان این عرصه تبریک گفت و نوشت: «روز رادیو مبارک بر تمامی دوستان رادیو که خودم در روز زمان زیادی با آن‌ها می‌گذرانم. تبریک به دوستان همکلاسی ایوب آقاخانی، بهنام قربانی و فریدون محرابی که بسیار پرتلاش هستند در رادیو... و سرکار خانم فاطمه آل عباس که من مدت کوتاهی در رادیو همکارشان بودم و بسیار آموختم.»

 

حسین سلیمانی؛ تجربه‌ای که شاید نصیب هرکسی نشود

حسین سلیمانی بازیگر نمایش «ترن» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ، از ملاقات خود با کودکان بیمار بیمارستان شریعتی تصویری منتشر کرد و نوشت: «امروز در کنار شهاب عزیزم که دلش دریاست و حاج حبیب کاشانى به همت موسسه ترنم سرى به بیمارستان شریعتى زدیم، بچه‌هایی در این بیمارستان هستند که با بیماری‌های سخت می‌جنگند و امروز حاج حبیب و دوست محترمشان دل این بچه‌ها را کلى شاد کردند. اینکه از سرمایه خودت بگذرى و بخواهى نفس بدى به این بچه‌ها، شاید نصیب هرکسی نشود...»

 

پرند محمدی این را خواند
امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» اجرای ویژه هنرمندان نمایش «رزمایش شاید عاشقانه»
... دیدن متن »

  نمایش «رزمایش شاید عاشقانه» به نویسندگی  مسعود ترابی و به کارگردانی کامبیز نیک امیز که اجرای خود را از ۲۴ فروردین در تماشاخانه سه نقطه اغاز کرده شامگاه جمعه ۸ اردیبهشت ماه میزبان هنرمندان خواهد بود.

 تاکنون هنرمندانی همچون زهره حمیدی،ساغرعزیزی،علی عبادت طلب،هماخاکپاش،مهری آل اقا،فرج الله گل سفیدی و علیرضا حنیفی به تماشای این نمایش نشستند.

 این نمایش تا ۱۵ اردیبهشت ماه  ساعت ۲۰ در تماشاخانه سه نقطه به روی صحنه می رود.

 سوگل نواب صفوى ، فاطمه روشنى، مهران محمدى، علی پیله ور، مهدى راستى، مریم بابایى، پریساسلمانى وکامبیز نیکـ آمیزدر این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

 از دیگر عوامل این نمایش می توان به مشاورکارگردان: علیرضا حنیفى، موسیقى و آواز: بهروز صادقى، دستیارکارگردان و برنامه ریز: عاطفه چطروز، طراح پوستر بروشور و تیزر: على نشاط، عکاس: على نشاط، عرفان ولى و محمد حق جو به عنوان روابط عمومی اشاره کرد.

علاقه مندان به تماشای این نمایش می توانند جهت خرید بلیت به سایت تیوال و یا بصورت حضوری به گیشه تماشاخانه سه نقطه به آدرس بلوار کشاورز،خیابان کبکانیان،نبش کوچه مرتضی زاده،پلاک ۱۲ مراجعه نمایند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آوا
درباره نمایش کسوف
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آوا
درباره نمایش ماراساد
۲ روز پیش، سه‌شنبه
مهدی حسین مردی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آوا
درباره نمایش آدم آدم است
۲ روز پیش، سه‌شنبه
مهدی حسین مردی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در دیدار با هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری جنوب کرمان مطرح شد
» مهدی شفیعی: انجمن‌های هنری بهترین تشکیلات برای اداره مجتمع‌های فرهنگی و هنری هستند
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: ۹۳۸۰۰

روز گذشته منطقه جنوب کرمان شاهد حضور مسئولان تئاتر کشور در شهرهای جیرفت و کهنوج بود که علاوه بر آیین کلنگ زنی پلاتو شهر جیرفت، از مراحل آماده‌سازی پلاتو کهنوج و مراکز فرهنگی و هنری جدید این منطقه بازدید کرده و با هنرمندان تئاتر به گفت‌وگو نشست.

به گزارش ایران تئاتر، مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری شهر کهنوج واگذاری زیرساخت‌های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی که صرفاً نگاه اقتصادی داشته باشند را اتفاقی ناخوش آیند دانست.
وی با اشاره به ساخت مجتمع‌های فرهنگی و هنری که باهدف ایجاد فضایی برای فعالیت هنرمندان و فعالیت‌های فرهنگی هنری در سراسر کشور انجام‌شده گفت: تجربه نشان داده است که اگر این مراکز به هنرمندان و انجمن‌های تخصصی هنری واگذار شود باعث رونق دوچندان این اماکن خواهد شد و واگذاری صرفاً با نگاه اقتصادی در حوزه فرهنگ اتفاق خوش‌آیندی نخواهد بود.
شفیعی ادامه داد: ما در تمام استان‌ها مؤسساتی داریم به نام انجمن هنرهای نمایشی و مؤسسات دیگری که از سوی هنرمندان تشکیل‌شده‌اند. این‌ها بهترین تشکیلاتی هستند که می‌توانند فضاهای هنری را اداره کنند به این معنی که چراغ آن برای عرضه آثار هنرمندان مدام روشن باشد و خدمات فرهنگی و هنری به مردم داده شود، مردم را به‌پای کارهای فرهنگی و هنری بیاورد و نشاط را در جامعه حفظ کند و تأثیرگذاری اجتماعی داشته باشد.
مدیرکل هنرهای نمایشی در بخش دیگری از این نشست به تفاهم‌نامه با استان کرمان و منطقه کرمان جنوب پرداخته و در توضیح آن گفت: با توجه به محرومیتی که در خصوص زیرساخت‌های نمایشی در کرمان احساس می‌شد با همراهی مسئولان فرهنگی و هنری استان تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران عالی استان منعقد شد که 5 پلاتو در شهرهای رفسنجان، بم، زرند، سیرجان و جیرفت ساخته شود. امروز کلنگ آخرین پلاتو در جیرفت زده شد و بقیه نیز یا افتتاح‌شده‌اند و یا مراحل نهایی را طی می‌کنند. شهردار جیرفت زمان اتمام کار پلاتو این شهر را دو ماه آینده اعلام کرد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در صورت واگذاری این سالن‌های کو چک نمایشی به انجمن هنرهای نمایشی و هنرمندان استان آن را تجهیز می‌کند.
وی افزود: همان ابتدا که این تفاهم‌نامه منعقد شد قرار بر این بود که یک مقدمه باشد و فاز یک آن به‌صورت ساخت 5 پلاتو تئاتر به انجام برسد.
وی در بخش دیگر صحبت‌هایش به هنرمندان این شهر گفت: قطعاً با راه افتادن سالن جدید تئاتر، خیلی اهمیت دارد که پروسه تئاتر دیدن در شهر کهنوج جا بی افتد. پس از ایجاد سالن و تجهیز آن نیاز به سازوکارهایی دارید که تئاترتان تبلیغ شود. بیل بردهای شهری، سایت‌ها و فضای مجازی، پرتال انجمن هنرهای نمایشی، ایجاد بانک مخاطبان و ... نیازهای بعدی شما در فعال‌سازی این سالن خواهد بود و باید برای آن برنامه‌ریزی داشته باشید.
مدیرکل هنرهای نمایشی از آمادگی این اداره کل برای معرفی و حمایت از گروه‌های حرفه‌ای که آثاری متناسب بافرهنگ منطقه جنوب کرمان دارند به این منطقه خبر داده و افزود: انجمن را هنرمندان تشکیل داده‌اند و هنرمندان دغدغه بیشتری در جذب مخاطب و تأثیرگذاری هنر دارند. انتظار می‌رود که گروه‌های نمایشی این شهر با بهره‌گیری از حمایت نهادهای مختلف شهری و فرهنگی و هنری آثار قابل‌توجهی تولید کنند.
وی با اشاره به تأثیرگذاری گسترده نمایش‌های خیابانی و توجه هنرمندان استان به این‌گونه نمایشی پیشنهاد داد که برنامه‌ای در قالب یک رویداد تئاتر خیابانی ویژه منطقه جنوب کرمان برگزار شود و گفت: برای برگزاری جشنواره تئاتر خیابانی رضوی در جنوب کرمان توافقات اولیه انجام‌شده انشا الله در سال آینده شاهد برپایی یک رویداد ملی تئاتر خیابانی در این منطقه باشیم.

9 گروه نمایشی رسمی در جنوب کرمان فعال است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان نیز که عصر یکشنبه در آیین عملیات اجرایی پلاتوی شهر جیرفت حضور داشت گفت: 9 گروه نمایشی ثبت‌شده در مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جنوب کرمان فعال است که ظرفیت خوبی برای هنرمندان این منطقه است.
حسین اسحاقی افزود: این گروه‌ها شامل چهار گروه بهاران، انارام، گدروزیا و صبا در شهرستان جیرفت، 2 گروه بهزاد و بیان در شهرستان کهنوج، گروه استال در شهرستان رودبارجنوب ،گروه نخل از شهرستان عنبرآباد و گروه دمبیل در شهرستان منوجان است.
وی بابیان اینکه هفت انجمن تئاتر در جنوب کرمان وجود دارد گفت: این انجمن‌ها دارای 35 عضو هیئت‌مدیره هستند و زیرمجموعه انجمن هنرهای نمایشی جنوب کرمان که وابسته به انجمن هنرهای نمایشی ایران است و 873 عضو دارند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب استان کرمان گفت: ساخت پلاتوی جیرفت کمک خوبی درزمینهٔ فراهم کردن زیرساخت‌های این شهرستان است.
وی ضمن تقدیر از شهردار جیرفت درزمینهٔ ساخت پلاتوی این شهرستان اظهار کرد: با قول مساعد شهردار تا پایان این دوره کاری شورای شهر جیرفت پلاتوی این شهرستان افتتاح می‌شود.
دولت تدبیر و امید در حوزه فرهنگ از نقش اجرایی خود فاصله گرفته و امور را به گروه‌ها یا بنگاه‌های هنری واگذار کرده تا شاهد نتیجه مطلوبی باشد.

تحول، خلاقیت، پویایی و رضایت‌مندی جامعه فرهنگی و هنری
احمد امینی روش فرماندار جیرفت هم گفت: دولت تدبیر وامید توجه خوبی به اداره کل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان با توجه به سفرهای مسئولان این وزاتخانه به منطقه جنوب کرمان داشته است.
احمد امینی روش ضمن تشکر از تلاش‌های جهادی مدیرکل فرهنگ و ارشاد جنوب کرمان افزود: تحول، خلاقیت، پویایی و رضایت‌مندی جامعه فرهنگی و هنری این منطقه نشان از عملکرد خوب مدیرکل این منطقه در این مدت کوتاه بوده است.
وی بیان کرد: جنوب استان کرمان دارای ظرفیت‌های خوبی در بخش کشاورزی، گردشگری، صنعت داشته است ولی مهم‌ترین سرمایه این منطقه نیروی انسانی است.
وی ادامه داد: نیروی انسانی خوش‌فکر برای توسعه پایدار شهرها نیاز ضروری است لذا باید از نیروی انسانی استفاده بهینه برد.
فرماندار جیرفت بیان کرد: بسیاری از مشکلات منطقه جنوب کرمان به علت عدم توازن اعتبارات بوده است و مربوط به بخش فرهنگ نیست لذا با توزیع عادلانه اعتبارات این مشکلات برطرف می‌شوند.

به گزارش ایران تئاتر روز گذشته مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از روند بازسازی و تجهیز سینما شوباد کهنوج  نیزبازدید کرد.
این مجموعه باحمایت های نماینده دولت تدبیر و امید در شهرستان کهنوج سینما شوباد کهنوج 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که پس از 12 سال تعطیلی در سال جاری به بهره برداری می رسد.
سینما شوباد با ظرفیت  500 نفر  به عنوان تنها سینمای پنج شهرستان جنوب کرمان افتتاح  خواهد شد با همت شهرداری و شورای شهر، فرمانداری و موسسه فرهنگی و هنری دیار شهسواران جنوب؛ تعمیر، تجهیز و راه اندازی می شود.

۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از میان 78 اثر حاضر در بخش صحنه ای
» آثار راه یافته به بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی مشخص شدند
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: ۹۳۷۹۷

هیئت داوران، ۲۴ اثر نهایی راه یافته به بخش صحنه بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی را معرفی کردند.

به گزارش دریافتی ایران تئاتر، 78 اثر راه یافته از مرحله قبل، توسط هیئت انتخاب متشکل از، بهزاد آقاجمالی، یوسف باپیری، ناصر حبیبیان، امین عظیمی و مرتضی میرمنتظمی مورد بررسی و بازبینی قرار گرفتند و اسامی راه یافتگان نهایی به بخش صحنه ای جشنواره بدین شرح اعلام شد.

1    با-زی-با , علیرضا اجلی علی  آزاد (هنر ومعماری)
2    کوریولانوس,  حامد  اصغر زاده  تهران (هنرهای زیبا)
3    مغولستان, خارجی  حمید   امامی  تهران (هنرهای زیبا)
4    قضیه,  سجاد  امیر مجاهدی  آزاد (هنر ومعماری)
5    کارخانگی,  نرگس  بهروزیان  سوره
6    بی مرگی , حسین  پوریانی فر  سوره
7    مجلس مختلف خوانی همین امروز,  مرتضی  جلیلی دوست  تهران (هنرهای زیبا)
8    آن,  همایون  حجازی نیا  سوره
9    یک مساوی چهار,  یاور   درزمی  آزاد (هنر ومعماری)
10    شکسپیر و شرکا,  پویا  رئیسی  صدا و سیما
11    هملت، شوز  سمانه  زارع پور  تربیت مدرس
12    تلورانس: یک اپرای صابونی,  پویا  سعیدی  تهران(هنرهای زیبا)
13    حراج استثنائی اسطرلاب مچی ...,  صدرا  صباحی  تهران
14    کارنامه بندار بیدرخش,  شوکا  کریمی  هنر(سینما تئاتر)
15    در باب ماراساد,  حسام الدین  لک  هنر(سینما تئاتر)
16    تابستان , سعدی  محمدی  تربیت مدرس
17    آقا محمد خان,  محمد نوید  معمار کرمانی  تهران (هنرهای زیبا)
18    U+263 f،پریسا میر علی سوره
19    کشیده,  امیر   نجفی زیارانی  هنر(سینما و تئاتر)
20    توارد,  علی  نورانی  آزاد (تهران جنوب)
21    سرهنگ,  امیر  نوروزی  هنر (سینما و تئاتر)
22    پا  ,آرمین  حمدی پور  موسسه آموزش عالی هنر شیراز
23    بی ماری , پوریا  حیدرنژاد  دامغان
24    رویای کولی آشفته,  امین  محمدی  آزاد (قزوین)

همچنین هیئت انتخاب یادداشتی را در خصوص چگونگی انتخاب آثار منتشر کرده است.
یادداشت  هیئت انتخاب مرحله دوم بخش صحنه‌ای بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران بدین شرح است:

این یادداشت متضمن چند نکته است که مهم‌ترین آن جنبۀ درمانی آن برای ماست. ردیف کردن کلماتی که تا حدودی نظمی به جهان پرآشوب ذهن ما می‌دهد؛ بنابراین و با درک تمام دلخوری‌های احتمالی و ضمن تبریک به پذیرفته‌شدگان، امیدواریم که جامعۀ تئاتر دانشگاهی چاره‌ای برای سال‌های بعد جشنواره بی اندیشد، چراکه بازبینی برای این میزان از تولید امروز تئاتر دانشگاهی ایده‌ای ناکارآمد است. دبیرخانه فعلی هم به‌ناچار میراث دار این سنت بیست‌ساله است.
فهرست فعلی بدون اغراق حاصل ساعت‌ها بحث، تبادل فکر و حتی مشاجره است. حتی گاهی درباره جزئیاتی که در حالت عادی و با نقش‌های اجتماعی‌مان محال بود درباره‌شان غور و تأمل‌کنیم. این شاید تظاهر به وظیفه‌شناسی تلقی شود، اما بیشتر نوعی هراس از قضاوت شدن خودمان بود.
از میان آثار فهرست حاضر، 21 اثر، منتخب نمایش‌های متقاضی از تهران و 3 اثر از میان 11 نمایش متقاضی از شهرستان‌ها بوده‌اند؛ به‌عبارت‌دیگر آثار متقاضی از شهرستان و تهران جدا از هم بررسی و قضاوت شده‌اند. لازم به ذکر است که در جشنواره، همۀ این آثار در یک بخش (بخش مسابقۀ صحنه) حاضر خواهند بود.
خارج از این فهرست یا به‌اصطلاح در میان جامانده‌های از جشنواره، نمایش‌هایی هستند که نبودشان موجب ناخرسندی ماست؛ اما نبودشان نه از ما که از ذات بازبینی است و چاره‌ای جز انتخاب بهترین‌ها حتی با کمترین فاصله‌ها نبود.
این انتخاب ماست اما حقیقت نیست، با هر تغییری در ترکیب اعضای هیئت انتخاب تغییر این فهرست محتمل بود. هرچند این به معنای توجیه ضعف‌های بنیادی برخی آثار حذف‌شده نیست. انتخاب ما بی اشتباه نیست ولی بیشترین تلاش برای درستی آن شده است.
هر کس حدی صبر، امید و وظیفه‌ای دارد.
و عمر کوتاه است.

شایان ذکر است، به زودی جدول زمان بندی و همچنین محل برگزاری اجراها اعلام می گردد.
بیستمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران، از 15 تا 23 اردبیهشت ماه 1396 به دبیری مهدی گمار در تهران برگزار می‌شود.

۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در نشست خبری چهاردهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر مطرح شد
» سهراب سلیمی: جشن‌های امسال خانه تئاتر یک گام رو به جلو محسوب می‌شود
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: ۹۳۸۱۴

دبیر چهاردهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر با تشریح برنامه‌های هفته بزرگداشت خانه تئاتر از گسترده‌تر شدن جشن‌های این دوره نسبت به دوره‌های قبل خبر داد.

به گزارش ایران تئاتر نشست خبری و مراسم رونمایی از پوستر چهاردهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر به مناسبت بزرگداشت روز جهانی تئاتر و روز ملی تئاتر ایران با حضور اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر، سهراب سلیمی دبیر جشن و مهدی قلعه مدیر اجرایی جشن‌های خانه تئاتر در سالن کنفرانس خانه تئاتر ایران برگزار شد.

در آغاز این نشست اصغر همت مدیرعامل خانه تئاتر در سخنانی با بیان اشاره به عدم برگزاری «اردیبشهت تئاتر»گفت: بر همین اساس ما تصمیم گرفتیم که امسال جشن‌های خانه تئاتر را بسیار گسترده‌تر از دوره‌های قبل برگزار کنیم.  طبیعتاً برای برگزاری گسترده‌تر این جشن ما نیاز به حل یکسری مسائل و مشکلات به ویژه در جذب کمک‌های مالی داشتیم که کماکان بعضی از این موارد باقی مانده ولی در مجموع با توجه به شناختی که از سهراب سلیمی داشتم خیالم راحت است که امسال جشن های خانه تئاتر آنطور که باید در شان هنرمندان تئاتر برگزار خواهد شد.

همت در ادامه با اشاره به اهمیت انعکاس برنامه‌های خانه تئاتر در رسانه‌ها، ادامه داد: متاسفانه در این مدت که به عنوان مدیرعامل در خانه تئاتر مشغول هستم متوجه یک نوع بی‌مهری مطبوعات نسبت به خانه تئاتر شدم و این را هم به دلیل همه عینیاتی است که در این مدت شاهد بودم. به همین روی می‌خواهم اینجا از همه کسانی‌که به نوعی دلشان برای تئاتر سوخته بخواهم هر اتفاقی که در خانه تئاتر افتاده را به فراموشی بسپارند. چراکه تئاتر نیاز به همدلی و وفاق دارد و مطبوعات اگر دلشان به حال تئاتر سوخته باید از دامن زدن به مسائلی صرفاً شخصی که در خانه تئاتر وجود داشته پرهیز کنند.

همت افزود: من باید در اینجا اعلام کنم که متاسفانه ما به قدری که با خودمان مشکل داریم با بیرون مشکل نداریم. تئاتر ما اگر این وفاق و همدلی را بین اعضا نداشته باشد وضعش بسیار اسفبارتر از این که هست خواهد شد.بنابراین کسانی که وجدان کاری و هنری دارند، چه در زمنیه تئاتر و چه در زمنیه مطبوعات،   باید همه آن چیزهایی کمه در دلشان مانده را کنار بگذارند و بیابند تا دست در دست هم این هنر قدسی را از این وضعی که اکنون دارد نجات بدهیم. چراکه اگر این اتفاق نیفتد و این انقلاب در بین ما اهالی تئاتر رخ ندهد وضع تئاتر ما روز به روز بدتر از این خواهد شد.

مدیرعامل خانه تئاتر با بیان اینکه در این مدت حتی ذره‌ای به منافع شخصی خود فکر نکردم و همیشه در درجه اول برایم تئاتر مطرح بوده، خاطر نشان کرد: با توجه به قدرتی که رسانه ها دارند این کمک را به تئاتر بکنید تا شرایطی به وجود بیاید که این آشتی مابین اهالی تئاتر به وجود بیاید. تا زمانی که مسئله منیت دست از سرما برندارد روز به روز بدتر از این خوهیم شد.

همت در پایان تصریح کرد: این جشن‌ها در درجه اول آبروی تئاتر ما و در درجه دوم آبروی خانه تئاتر است  به همین خاطر باید دلسوزان این هنر مقدس نباید از هیچ کاری برای برگزاری باشکوه این جشن دریغ کنند.

در ادامه این نشست سهراب سلیمی دبیر چهاردهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر به مناسبت بزرگداشت روز جهانی تئاتر و روز ملی تئاتر ایران با تایید سخنان اصغر همت در رابطه با اهمیت رسانه ها و مطبوعات ضمن درخواست برای پوشش و انعکاس هرچه بهتر این جشن‌ها، به تشریح برنامه‌های در نظر گرفته شده برای بزرگداشت روز جهانی تئاتر پرداخت.

سهراب سلیمی با اشاره به اینکه امسال برخلاف سال‌های گذشته برگزاری جشن‌های خانه تئاتر تنها به خانه هنرمندان و محوطه آنجا محدود نمی‌شود، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته امسال با رایزنی‌هایی که انجام دادیم جشن‌های خانه تئاتر با هدف جذب مخاطب بیشتر از اقشار مختلف مردم، علاوه بر خانه هنرمندان ایران در پردیس تئاتر تهران، زیرگذر چهارراه ولیعصر، میدان ولیعصر، تئاترشهر، تالار وحدت و همچنین پارک‌های تهران برگزار می‌شود.

سلیمی با بیان اینکه جشن‌های امسال یک گام رو به جلو برای خانه تئاتر محسوب می‌شود، ادامه داد: برنامه‌هایی که در فضاهای بیرونی برگزار می‌شود فضاهای بیرونی شامل دو قسمت استیج و فعالیت‌های انجمن‌های خیابانی، آئینی، کودک و نوجوان و حرکت است. علاوه بر این دو غرفه برای گریم اختصاص یافته که یکی برای گریم کردن علاقه‌مندان و کودکان است و یکی هم به آموزش گریم اختصاص یافته است. دو غرفه نیز به حوزه عروسکی اختصاص دارد که یکی به نمایش عروسک‌ها و فروش دستاوردهای انجمن عروسکی اختصاص دارد و دیگری هم به آموزش عروسک‌گردانی اختصاص یافه است. این برنامه‌ها از ساعت 16 تا 18در خانه هنرمندان و از ساعت 19 تا 20:30 در پردیس تئاتر تهران برگزار می‌شود.

دبیر چهاردهمین دوره جشن‌ خانه تئاتر در ادامه درباره برنامه‌های در نظر گرفته شده برای بخش سالنی نیز توضیح داد: تمام گالری‌های بین خانه تئاتر و انجمن صنفی گرافیک ایران به نمایش پوستر اختصاص دارد. که یکسری از این پوسترها جزو اسناد خانه تئاتر است و یکسری هم از موزه پوستر ایران در این گالری ها به نمایش در‌می‌آید.

ضمن اینکه در این نمایشگاه‌ها پاره‌ای از پوسترهای نمایش‌های 5 کارگردان برجسته تئاتر همچون؛ حمید سمندریان، هما روستا، جعفر والی، رکن‌الدین خسروی و داوود رشیدی در معرض دید علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

سلیمی با بیان اینکه هیچ جشنی از انجمن‌های خانه تئاتر خارج از این جشن‌ها برگزار نخواهد شد، درباره برنامه‌های انجمن های مختلف خانه تئاتر نیز گفت: برنامه انجمن‌های خانه تئاتر از روز جمعه 8 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود و بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته به ترتیب:

جمعه 8 اردیبهشت ماه: انجمن حرکت ساعت 18 تا20 سالن استاد شهناز - نشست انجمن کارگردانان ساعت 17 تا 20 در سالن استاد امیرخانی

شنبه 9 اردیبهشت ماه: انجمن گریم و ماسک ساعت 18 تا 20 در سالن استاد شهناز

دوشنبه 11 اردیبهشت ماه: انجمن موسیقی از ساعت 16 تا 18 در سالن استاد شهناز- نشست انجمن نمایشنامه‌نویسان از ساعت 17 تا 30 در سالن استاد امیرخانی

سه‌شنبه 12 اردیبهشت ماه: انجمن طراحان صحنه امسال برای نخستن بار از ساعت 10 تا 17 در سالن استاد امیرخانی مسابقه بزرگ طراحی صحنه را برگزار می‌کند. همچنین در همین روز از ساعت 18 تا 20 انجمن طراحان صحنه در سالن استاد شهناز برنامه خوشان را برگزار می کنند.

چهارشنبه 13اردیبهشت ماه: انجمن عروسکی از ساعت 18 تا 20 در سالن استاد شهناز- نشست تخصصی انجمن کارگردانان ساعت 17 تا 20 در سالن استاد امیرخانی

پنجشنبه 14 اردیبهشت ماه: انجمن خیابانی از ساعت 16 تا 18 در سالن استاد شهناز- انجمن کودک و نوجوان ساعت 18 تا 30 در سالن استاد امیرخانی

سهراب سلیمی در پایان همچنین از اجرای 8 نمایش در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اولین بار و به مناسبت هفته بزرگداشت روز جهانی تئاتر خبر داد و اضافه کرد: امسال برای برگزاری این جشن‌ها خانه هنرمندان ایران، اداره کل هنرهای نمایشی، تئاترشهر، پردیس تئاتر تهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، موسعه فرهنگی هنری توسعه هنرهای معاصر، مرکز ارتباطات و بین الملل شهرداری تهران، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و بنیاد رودکی با امضاء تفاهم‌نامه‌ای ما را در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این جشن‌ها همراهی می‌کنند.

۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش آدم آدم است
«آدم، آدم است»-چیستا یثربی
» چیستا یثربی: «آدم، آدم است»، نمایشی بدون تقلید‌های رایج
... دیدن متن »

خبر آنلاین

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، چیستا یثربی کارگردان، نویسنده و شاعر، به تماشای نمایش «آدم، آدم است» به کارگردانی حبیب الله دانش نشست.
او پس از پایان نمایش گفت: «کار بسیار خلاقانه‌ای بود. من اجراهای مختلفی از این متن برشت دیده‌ام. در این کار سعی شده‌بود مقوله‌ فاصله‌گذاری دراماتیزه شود و این خیلی برای من جذاب بود». او در ادامه گفت «هماهنگی گروه واقعاً خوب بود. هماهنگی موسیقی و حرکات فرم در بطن نمایش نشسته ‌بود و بخشی جدایی‌ناپذیر از کار شده‌ بود. مهم‌ترین جذابیت کار برای من این بود که حرف نمایش‌نامه، خوب ارائه شده‌بود»
او دررابطه با متن نمایش گفت: متن‌های برشت، متن‌های مشکلی هستند. اما در این نمایش در قالب نیمه‌طنز، در اجرای متن موفق بود. این نمایش در عین مدرن و پیش‌رو بودن، حرف خود را به شکلی صحیح و کلاسیک زده‌بود. هماهنگ کردن این تعداد بازیگر با فرم، موسیقی و طنز، کار مشکلی است. نهایتاً می‌توانم بگویم، اجرایی که دیدم خیلی از خطوط کلیشه‌ای شده در مورد برشت را می‌شکند. او در پایان گفت «به نظر من این اجرا باید دیده‌ شود. امیدوارم اساتید دانشگاه‌ها و دانشجوهایی که گمان می‌کنند تئاتر کار کردن، کار آسانی ا‌ست به دیدن این نمایش بیایند. مشخص بود که تمرین زیادی برای این اجرا انجام شده‌است. من همواره به دانشجویانم می‌گویم اول باید پیام اصلی برشت را بفهمید و سپس به شیوه‌های نوین اجرا فکر کنید. این نمایش مثال خوبی برای این موضوع است. من از دوران جوانی تا امروز، اجراهای زیادی از «آدم، آدم است» دیده‌ام، نکته‌ای که توجه‌ من را جلب کرد، این بود که در این نمایش سعی شده‌بود از کسی تقلید نشود. کارگردانی کار بسیار فکر شده ‌بود.»  
حسن برجکی، فرزانه جمال زاده، فریبا رسولی، علی اصغر زارعی، محمدرضا صالحی، صادق طالعی، عباس طباطبایی، حسن فضلی، نگار محمدزاده، عباس نورمحمدی، فریبرز واحدی در نمایش «آدم آدم است» ایفای نقش می‌کنند.  
علاقه‌مندان به تماشای این نمایش می‌توانند علاوه بر خرید اینترنتی بلیت از تیوال برای خرید حضوری به گیشه نیز مراجعه کنند.

۳ روز پیش، دوشنبه
faeze79 این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش نویسنده مرده است
تخفیف برای دانشجویان
» نویسنده مرده است نیم بها براى دانشجویان به روى صحنه مى رود
... دیدن متن »

دوشنبه ٤ اردیبهشت؛
نویسنده مرده است نیم بها برای دانشجویان به روی صحنه می‌رود

نمایش نویسنده مرده است که پس از سه دوره اجرا این بار با بازی آرش عباسی و لادن مستوفی در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود برای احترام به دانشجویان و علاقه‌مندان تئاتر روز دوشنبه ٤ اردیبهشت برای دانشجویان به‌صورت نیم‌بها به روی صحنه می‌رود

 این نمایش در دور چهارم  اجرا با استقبال خوب مخاطبین مواجه شده  تصمیم دارد برای دانشجویان تسهیلات ویژه‌ای لحاظ کند
آرش عباسی در این خصوص گفت: " دانشجو در سراسر دنیا سرمایه‌ی کلیدی جامعه است و باید همواره لحاظ شود، با این کار تصمیم دارم بخشی از دینام به دانشجویان را ادا کنم. "
 
در خلاصه‌ی این اثر چنین آمده است: " لیلی رحیمی ستاره سینمای ایران قرار است پس از سال‌ها بازیگری برای اولین بار کارگردانی را تجریه کند. فیلمنامه فیلمش را نمایشنامه‌نویس جوانی نوشته است به اسم فرهاد. اما حالا در آستانه شروع فیلم‌برداری فرهاد پیشنهاد تازه‌ای دارد. "
از دیگر عوامل می‌توان به دستیار کارگردان و برنامه‌ریز هادی عزیزی، طراح صحنه رضا مهدی زاده، منشی صحنه ساحل مصلحی، مدیر صحنه امیرعلی سیاه‌پوش، عکاس مهدی آشنا، گرافیک و تیزر محمد صادق زرجویان و مشاور رسانه‌ای و تبلیغات  سارا حدادی (مکث)، انتخاب موسیقی ایوب آقاخانی اشاره کرد.

تاکنون هنرمندانی چون هادی مرزبان، منیژه محامدی، حسین پاکدل، بهنام شرفی، مهدی پاکدل، آناهیتا همتی، حمیدرضا نعیمی، مرضیه وفامهر، منوچهر اکبرلو، روزبه حسینی، آرش تنهایی، آرش خاموشی و... به دیدن این اثر نمایشی نشستند.

نویسنده مرده است به نویسندگی و کارگردانی آرش عباسی تنها تا ١٣ اردیبهشت ساعت ١٩ به در تالار حافظ به روی صحنه می‌رود، علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه‌ی تیوال یا به‌صورت حضوری با مراجعه به گیشه‌ی سالن به دیدن این اثر بنشینند.

۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش نویسنده مرده است
۳ روز پیش، دوشنبه
چقدر یک تئاتر می‌تونه خوب باشه؟!
۳ روز پیش، دوشنبه
خیلی از لطف تون ممنونیم آقای فدائی عزیز.
۳ روز پیش، دوشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش آوازهای سرشام
۴ روز پیش، يكشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایش تماشاخانه
۴ روز پیش، يكشنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۴ روز پیش، يكشنبه
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید