تیوال تئاتر
S3 : 00:43:51
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
۴ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش «مریم» در بابل به روی صحنه رفت | عکس
سه شنبه ۱۹ آذر ماه ۹۸؛
» نمایش «مریم» در بابل به روی صحنه رفت
... دیدن متن »

نمایش «مریم» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا کامیاب نمایشی برگرفته از ایده و قصص قرآنی در رابطه با زندگی حضرت مریم، سه شنبه ۱۹ آذر ماه ۹۸  با استقبال خوب مخاطبان در سالن آمفی تئاتر هلال احمر بابل به روی صحنه رفت.

محمدرضا کامیاب نویسنده و کارگردان نمایش«مریم» و سرپرست گروه نمایش شمیم بابل  گفت: به حول قوه الهی نمایش مریم پس از گذشت شش ماه تمرین ، سه شنبه ۱۹ آذر ماه ۹۸  با استقبال خوب مخاطبان درسالن آمفی تئاترهلال احمر بابل به روی صحنه رفت.

وی با ارایه این مطلب که نمایش«مریم» برگرفته از ایده و قصص قرآنی و در رابطه با زندگی حضرت مریم است، افزود: نمایش «مریم» با دعدغه‌های موجود در جامعه کنونی و نگاهی ویژه به ارزش زن درجامعه به رشته تحریر در آمده و خلاصه داستان آن به روایت زندگی دختری می پردازد که به خاطر نذر مادرش در معبد حضور پیدا می کند، حضور دختر در معبد موجب نارضایتی مردم را فراهم می‌آورد و...

کامیاب ادامه داد: در این نمایش که تا  ۲۳ آذر ماه هرشب ساعت ۱۸ به روی صحنه می رود، فاطمه زهرا موسویان، مهیار جای مند، میلاد حسن پور، هدی نوری، مصطفی یگانه، ایمان ابوالحسینی، پیمان چمنی، فاطمه پرکار، زهرا ضرابی، محنا اصغری، نیلوفر شجاع، مونا بزرگ پور، ستایش واسعی، معصومه حسنی، سپیده علی پور در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

نویسنده و کارگردان نمایش مریم خاطرنشان کرد: طراحی پوستر و بروشور این نمایش را دفتر تبلیغات طرح و نشر بابل بر عهده دارد و مهیار جای مند به عنوان دستیارکارگردان، حمیدرضا علی زاده به عنوان طراح نور، علیرضا گل بابائی به عنوان طراح صدا و موسیقی، سپیده علی پور به عنوان طراح لباس، محنا اصغری به عنوان منشی صحنه، حسام علیزاده به عنوان مدیر اجرایی، محمدجواد اصغری به عنوان طراح صحنه ، مریم رکیده  به عنوان کارشناس روابط عمومی، فاطمه پرکار به عنوان چهره پرداز وامیرحسین شکری به عنوان صدابردار در این نمایش همکاری دارند.

سرپرست گروه نمایش شمیم بابل در پایان افزود: علاقمندان دیدن این نمابش می توانند جهت  تهیه بلیط به کانون شهید مطهری بابل، کتاب فروشی مهتاب بابل، شهر کتاب بابل و نشر چشمه بابل مراجعه کنند و یا جهت اطلاعات بیشتر و رزو بلیط با شماره ۳۲۳۷۱۸۸۶ و شماره همراه ۰۹۹۱۱۰۲۳۰۹۰ تماس حاصل کنند.

امیرمسعود فدائی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش چنور i
قطب‌الدین صادقی با «چنور» به تئاتر شهر بازگشت | عکس
» قطب‌الدین صادقی با «چنور» به تئاتر شهر بازگشت
... دیدن متن »

نمایش «چنور» به نویسندگی و کارگردانیِ قطب‌الدین صادقی از بیست‌ویکم آذرماه ۱۳۹۸ در سالن چهارسوی تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

این نمایش که پیش از این، در فستیوال «تئاتر کردی سقز»، فستیوال «مونودراما» اربیل و همچنین کشور سوئد به نمایش درآمده است، روایت مردی است که پس از بیست سال مهاجرت، از روسیه به زادگاهش برمی‌گردد؛ یکراست به قبرستانی می‌رود که پیش از مهاجرت، نامزدش را در آنجا دفن کرده‌اند تا با او از خاطرات گذشته و رنج‌های غربت سخن بگوید. مهاجرت او پس از اعدام نامزدش در جریان کودتای ۱۳۳۲ اتفاق افتاده است. فرشید گویلی که برگزیدۀ بهترین بازیگر مرد از فستیوال «مونودراما» اربیل نیز شده است، به عنوان بازیگر، نقش مرد مهاجرت‌کردۀ این اثر را ایفا می‌کند.

دیگر عوامل این نمایش عبارت‌اند از:
دستیار کارگردان: کیوان اسماعیلی؛ طراح صحنه: فرشید حیدری؛ طراح گریم: افسانه قلی‌زاده؛ طراح لباس: نیوشا صادقان؛ طراح پوستر: فرید ستاربخش؛ طراح نور: میثم صفری؛ عکاس: اختر تاجیک؛ عکاس و گرافیست: کیوان اسماعیلی؛ مدیر صحنه: سعید مصطفایی؛ گروه کارگردانی: اهورا علیزاده و مارال علیپور؛ گروه صحنه و ساخت دکور: حسن نصیریان، محمد متحدی و کامیار خزاعی؛ مجری گریم: کامبیز معماری؛ مجری نور: حسین اکبری؛ صدابردار: ایوب محمودنیا؛ مشاور رسانه: دانیال اربابی و روابط عمومی: ندا کاوندی و مهران عشریه.

فروش اینترنتی نمایش «چنور» در سایت تیوال صورت می‌پذیرد.
این نمایش، از بیست‌ویکم آذرماه تا هفتم بهمن‌ماه ۱۳۹۸، هرشب جز شنبه‌ها، از ساعت ۱۹:۳۰ به مدت شصت دقیقه در سالن چهارسوی تئاتر شهر به نشانیِ تقاطع خیابان انقلاب و ولی‌عصر، مجموعه فرهنگی و هنری تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.

امیرمسعود فدائی، محمد حسین عبداللهی، امیر مسعود و نورا احمدی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انتشار فراخوان و معرفی مدیر «به علاوه فجر» جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر | عکس
» انتشار فراخوان و معرفی مدیر «به علاوه فجر» جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
... دیدن متن »

فراخوان بخش «به علاوه فجر» سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، بخش «به علاوه فجر» این رویداد که با هدف ارج‌گذاری به حضور نقش‌آفرین بخش خصوصی تئاتر ایران در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر برگزار می‌شود، اعلام فراخوان کرد.
بنابر اطلاعیه این فراخوان، مدیران تماشاخانه‌های متقاضی در این بخش باید درخواست و برنامه ‌ای اجرایی خود را به صورت کتبی تا اول دی ماه امسال به دبیرخانه جشنواره ارائه دهند.
 همچنین این فراخوان صرفا پذیرای درخواست تماشاخانه‌هایی است که از ۱۰ فروردین ۹۸ تا زمان ارائه تقاضای شرکت در جشنواره به مدت ۶ ماه فعالیت مستمر داشته باشند.
مدیریت این بخش نیز طی حکمی از سوی نادر برهانی مرند دبیر جشنواره به ندا هنگامی محول شده است.

سایر جزییات و شرایط شرکت در بخش «به علاوه فجر» در سایت سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به نشانی  قرار دارد.

۲ روز پیش، چهارشنبه
محمد حسین عبداللهی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
«حمید نیلی» مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شد | عکس
» «حمید نیلی» مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شد
... دیدن متن »

طی احکامی جداگانه از سوی دکتر سید محمد یاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح «حمید نیلی» به‌عنوان مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و «محسن سلیمانی فارسانی» مشاور رئیس بنیاد در امور تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منصوب شدند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، طی حکمی از سوی دکتر سیدمحمدیاشار نادری رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح، «حمید نیلی» به‌عنوان مدیرعامل جدید انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منصوب شد.
«حمید نیلی» فارغ‌التحصیل مدیریت برنامه‌ریزی فرهنگی در مقطع کارشناسی ارشد است. ازجمله سوابق مدیریتی وی می‌توان به مدیرعاملی انجمن هنرهای نمایشی ایران، مشاور عالی دبیر شورای فرهنگ عمومی، مدیرعامل مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری بسیج اشاره کرد. همچنین در حوزه تهیه‌کنندگی هنرهای نمایشی نیز می‌توان به نمایش‌های چون: پرواز ۷۲، زمهریر، سکوت سرخ، نقل کوثر، اروند خون و بسیاری دیگر اشاره کرد.
همچنین در حکمی دیگر نیز «محسن سلیمانی فارسانی» سرپرست سابق انجمن به‌عنوان مشاور رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح در امور تئاتر انقلاب و دفاع مقدس منصوب شد.

«محسن سلیمانی فارسانی» دارای مدرک کارشناسی کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. ازجمله سوابق ایشان می‌توان به سرپرستی و  معاونت هنری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، عضویت در شورای تخصصی تئاتر سازمان بسیج، عضویت در شورای سیاست‌گذاری انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس اشاره کرد.

۲ روز پیش، چهارشنبه
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
معرفی آثار منتخب بخش نمایش‌های خیابانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر | عکس
» معرفی آثار منتخب بخش نمایش‌های خیابانی جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
... دیدن متن »

آثار منتخب بخش نمایش‌های خیابانی سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، طبق زمان اعلام شده در فراخوان نمایش‌های خیابانی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر، آثار منتخب این بخش معرفی شدند.
هیات انتخاب بخش نمایش‌های خیابانی متشکل از محمودرضا رحیمی، ایوب آقاخانی و پیام عزیزی با مدیریت سامان خلیلیان تعداد ۱۷ اثر را برای حضور در این دوره از جشنواره انتخاب کردند. 
عناوین این آثار به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:
- «بل ۲۱۴» به کارگردانی مصطفی کولیوندی از استان ایلام
- «بهار میاد» به کارگردانی محمد برومند از استان خراسان رضوی
- «بی پیش بی اجاره» به کارگردانی میثم سرآبادانی از استان مرکزی
- «چیز میز» به کارگردانی حسنا قبادی از استان ایلام
- «خردل لای نون» به کارگردانی جلال حسنوند از استان کرمانشاه
- «دست...کاری» به کارگردانی مهدی ضیاییان پور از استان تهران
- «زنی اینجا نمانده» به کارگردانی افشین خدری از استان کردستان
- «زینب پاشا» به کارگردانی مهدی صالحیار از استان آذربایجان شرقی
- «سانتیمتر» به کارگردانی سید سوران حسینی از استان کردستان
- «سایلنت» به کارگردانی احمد نیک قلب از استان گیلان
- «سیرک» به کارگردانی سمیه مهری و فاطیما درستکار از استان تهران
- «شال برون» به کارگردانی امیر امینی از استان گیلان
- «صد سال به این سال‌ها» به کارگردانی نجمه مهرابی خوزانی از استان اصفهان
- «قهرمان کیست» به کارگردانی مارال ایزدبخش از استان بوشهر
- «مم مم شو» به کارگردانی مجتبی خلیلی از استان اصفهان
- «میمون کشی» به کارگردانی سعید خیراللهی از ایلام
- «مین» به کارگردانی نسا سلیمانی از استان اصفهان

سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن امسال در تهران برگزار می‌شود.
آدرس سایت جشنواره www.fitf.theater.ir است.

۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشگاه «اسکیس و طراحی صحنه برای تئاتر» برگزار می شود | عکس
با رویکرد حمایت از فعالیت های آموزشی و پژوهشی در تئاترشهر
» نمایشگاه «اسکیس و طراحی صحنه برای تئاتر» برگزار می شود
... دیدن متن »

نمایشگاه «اسکیس و طراحی صحنه برای تئاتر» هنرجویان مصطفی مرادیان از روز ۲۱ آذر ماه در سالن انتظار تالارهای چهارسو و سایه مجموعه تئاتر شهر برپا خواهد شد.

به گزارش تیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، نمایشگاه «اسکیس و طراحی صحنه برای تئاتر» هنرجویان موسسه «برگ» با همکاری واحد ارتباطات آموزش و پژوهش مجموعه ی تئاترشهر از روز بیست و یکم آذر ماه در سالن انتظار تالارهای چهارسو و سایه برپا خواهد شد.

در این نمایشگاه که تا ۳۰ آذر ماه میزبان مخاطبان خواهد بود، آثار تعدادی از هنرجویان مصطفی مرادیان از جمله زهرا کاظمی، مریم مالمیر، کیانا (فاطمه) فخر قاسمی، سحربهاری و مهسا ابراهیم زاده در حوزه اسکیس و طراحی صحنه برای تئاتر را به نمایشگاه گذاشته می شود.

مصطفا مرادیان درباره برگزاری این نمایشگاه توضیح داده است: «طراحى صحنه بخشى از بدنه دراماتیک تئاتر است که در راستاى فهم و انتقال بهتر رویدادهاى نمایشى حرکت مى کند. طراحان صحنه، از جمله عوامل اثرگذار در هر اجرا هستند که پس از واکاوى و تحلیل نمایشنامه و بررسى ظرفیت هاى گروه اجرایى، ایده هاى ذهنى خود را با زبان تصویر عینى مى کنند.

از مهم ترین ابزار بیانِ بصرى در این رشته، اسکیس و طراحى دست آزاد است طراحان مى آموزند که اندیشه هاى خرد و کلان خود را بر روى کاغذ پیاده کنند و این آغازى براى ورود به جهان خلاقانه طراحى صحنه است. این آثار حاصل تلاش هنرجویانى است که به صورت مجزا به تحلیل نمایشنامه خود پرداخته اند و تلاش کرده اند که کلمات و کنش هاى شاخص درون متنى را با اسکیس و طراحى ملموس و آشکارا کنند.

۲ روز پیش، چهارشنبه
امیرمسعود فدائی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش مهم نیست i
از یکم تا ششم دی‌ماه؛ «مهم نیست» | عکس
» از یکم تا ششم دی‌ماه؛ «مهم نیست»
... دیدن متن »

نمایش «مهم نیست» به نویسندگی دیوید آیوز و مهران عشریه و به کارگردانی و تهیه‌کنندگی حمیدرضا عیوضی از یکم دی‌ماه ۱۳۹۸ در تماشاخانۀ شانو به نمایش درمی‌آید. بخشی از این متن کمدی را که نوشتۀ دیوید آیوز است، شادی جلیلیان ترجمه کرده و بخش دیگر این متن را مهران عشریه نگاشته است. در این اثر که به تأثیر سرنوشت در زمان زندگی می‌پردازد، مهدی رضایی، مسعود رحیمی و یانا فومنی به ایفای نقش می‌پردازند.

دیگر عوامل این نمایش عبارت‌اند از: طراح لباس: آتنا تندرو؛ طراح پوستر و گرافیک: مه‌سیما کلاه‌چی و روابط عمومی: ندا کاوندی.

فروش بلیت اینترنتیِ «مهم نیست» در سایت تیوال صورت می‌پذیرد.
این نمایش از یکم تا ششم دی‌ماه، هرشب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت چهل‌وپنج دقیقه در تماشاخانۀ شانو به نشانیِ تهران، خیابان وصال شیرازی، بالاتر از تقاطع طالقانی، کوچۀ فرهنگی (بهنام) روی صحنه می‌رود.

۲ روز پیش، چهارشنبه
امیرمسعود فدائی و مه سیما کلاه چی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ایجاد مرکز دانشگاهی دیگری در تئاتر شیراز | عکس
به مناسبت یک سالگی انجمن مدرسان تئاتر:
» ایجاد مرکز دانشگاهی دیگری در تئاتر شیراز
... دیدن متن »

در پی تفاهم‌نامه انجمن مدرسان تئاتر با تماشاخانه ایران تماشا مبنی بر اجرای دانشجویان و مدرسان تئاتر، تماشاخانه استاد احمد سپاسدار شیراز با مدیریت امید اسدی نیز به این همکاری پیوست.

گفتنی است افزون بر اجرای عمومی تئاتر به زودی فراخوانی برای اجرای رپرتوار تئاتری گروه‌های دانشگاهی سراسر کشور با معرفی انجمن مدرسان تئاتر در تماشاخانه استاد سپاسدار منتشر خواهد شد.

این رپرتوار با مدیریت مشترک مدیر تماشاخانه و بهزاد خاکی نژاد رییس هیات مدیره انجمن مدرسان تئاتر به ثمر خواهد نشست.


۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش نسیان i
طراح و کارگردان: علیرضا مهران
» ویدیویی از نمایش «نسیان»
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش والس تصادفی i
پوستر نمایش «والس تصادفی»  منتشر شد | عکس
» پوستر نمایش «والس تصادفی» منتشر شد
... دیدن متن »

پوستر نمایش «والس تصادفی» به نویسندگی ویکتور هائیم و کارگردانی محمدحسین صادق زاده مقدم منتشر شد.

به گزارش تیوال به نقل از خبرگزاری مهر، نمایش «والس تصادفی» به نویسندگی ویکتور هائیم، کارگردانی محمدحسین صادق زاده مقدم و تهیه‌کنندگی پیمان نبی از ۱۷ تا۳۰ آذر ساعت ۱۷ در تماشاخانه شانو روی صحنه است.

متین نجاتی و نورا حسینی بازیگران این نمایش هستند که به تازگی پوستر آن منتشر شده است.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از مشاوره کارگردان: حسام افسری، چهره پرداز: مونا سادات طباطبایی، مجری گریم آقایان: حامد ترکاشوند، طراح صحنه: محمد حسین صادق زاده مقدم، طراح گرافیک: رومینا راستی، طراح نور: ایمان نظری، دستیار کارگردان: آوا صالحی، مدیر صحنه: رضا آقایی، تولید محتوای تبلیغاتی: آرتوبیت، عکاسان: رومینا راستی، مهدی طاهرپور، طراح صدا و آهنگسازی: بهراد ضحاکی، شایان محسنی، طراح لباس: هلیا بهرامی، ساخت دکور: مصطفی نبی، طراح سایت: میلاد صفاجوی، تبلیغات مجازی و مشاور رسانه: گروه تئاتر ریما، مدیر تبلیغات: فرید رحمتی.

علاقه‌مندان به تماشای این اثر می‌توانند از طریق سایت تیوال بلیت‌های این نمایش را تهیه کنند.

۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مسئله حضور سلبریتی‌ها با واقعیت جاری در تئاتر سازگاری ندارد | عکس
مدیر خانه نمایش مهرگان در گفت‌وگو با ایران تئاتر مطرح کرد:
» مسئله حضور سلبریتی‌ها با واقعیت جاری در تئاتر سازگاری ندارد
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر، مدیر خانه نمایش مهرگان در خصوص طرح مسئله حضور سلبریتی ها در فعالیت های هنری گفت: مسئله حضور سلبریتی‌ها به شکلی که مطرح شده واقعیت ندارد  و بسیار اغراق شده و بی اساس است.

مهدی علی‌نژاد بازیگر تئاتر  و مدیر خانه نمایش مهرگان در گفت و گو با ایران تئاتر در خصوص حواشی اخیر که بعضی جریان ها به دنبال زمزمه های لغو معافیت مالیاتی فعالیت های فرهنگی هنری و در ارتباط با حضور سلبریتی ها و درآمدهای آنان دنبال کرده اند، بیان کرد:  این مسئله به شکلی که مطرح شده واقعیت ندارد و ابعادی که در ارتباط با حضور و فعالیت سلبریتی ها در عرصه هنر ترسیم می شود بسیار اغراق شده و بی اساس است.  واقعیت این است که حتی در حوزه سینما که حوزه ای با ابعاد اقتصادی بزرگتر است، تعداد این هنرمندان به انگشتان یک دست هم نمی رسد. بنابراین طرح  چنین موضوعی و تلاش در ایجاد این تصویر که فعالیت هنری حوزه ای پردرآمد و سودآور است، به هیچ وجه با واقعیت امر سازگاری ندارد. علاوه بر این وقتی به طور مشخص از عرصه تئاتر حرف می زنیم، طرح چنین مبحثی به هیچ وجه موضوعیت ندارد؛ چرا که حضور سلبریتی ها در این عرصه آنقدر استثنائی و موردی است که اساساً قابل طرح کردن نخواهد بود. ضمناً باید این نکته را هم در نظر گرفت که حتی در این حضور موردی سلبریتی ها در حوزه تئاتر با دستمزدهایی که همین افراد در حوزه سینما دریافت می کنند به هیچ وجه قابل قیاس نیست و مبالغی بسیار کمتر را شامل می شود.

 

مدیر خانه نمایش مهرگان در ادامه سخنانش با تاکید بر وضعیت دشوار فعالیت ها در عرصه تئاتر تصریح کرد: همه ما می دانیم که تئاتر اساساً فعالیتی از روی عشق و علاقه است و هرگز نمی تواند به عنوان منبع درآمد مطمئنی برای فعالان این عرصه محسوب شود. همین امروز هم اکثریت قریب به اتفاق فعالان تئاتر از بازیگر و نمایشنامه نویس گرفته تا کارگردان با کمترین بازده مالی به فعالیت خود در این حوزه ادامه می دهند. واقعیت این است که قاطبه جامعه تئاتری ما با شرایط اقتصادی امروز زیر خط فقر و در شرایطی نابسامان زندگی خود را می گذرانند.    

کارگردان نمایش «موسیقی مجلسی»  در بخش پایانی سخنانش نیز در ارتباط با مسئله معافیت مالیاتی فعالیت های فرهنگی و هنری بیان کرد: نکته جالب توجه اینجاست که نهادهای دولتی تا پیش از این فعالیت هایی چون بازیگری، نویسندگی و کارگردانی را اساساً در رده مشاغل ارزیابی نمی کردند و زمانی که با هنرمندان این عرصه روبه رو می شدند می پرسیدند؛ «مگر بازیگری و نویسندگی هم شغل به حساب می آید، بروید دنبال کاری که درآمدی برایتان داشته باشد». اما حالا که موضوع معافیت مالی برجسته شده تصمیم گرفته اند برای اخذ مالیات به سراغ هنرمندان بیایند. در این ارتباط باید سوال کرد چگونه می خواهید از کسانی که هنوز فعالیتشان را به رسمیت نمی شناسید مالیات اخذ کنید؟ واقعیت هم همین است که حتی اگر قصد دریافت مالیات از فعالیت های فرهنگی و هنری در میان باشد، متولیان امر چیزی نصیبشان نخواهد شد و دست خالی برخواهند گشت. اضافه بر این دنبال کردن مسئله دریافت مالیات از هنرمندان و فعالان فرهنگی ضربه ای بزرگ تر به فعالیت های هنری را به دنبال خواهد داشت و مطمئناً جمع بزرگی از هنرمندان را از گردونه این فعالیت ها خارج خواهد کرد. 

۲ روز پیش، چهارشنبه
محمد حسین عبداللهی و مهدی علی نژاد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۲ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم
از نمایش طعم گس مرگ i
۲ روز پیش، چهارشنبه
محمد عسگری، فرزاد جعفریان، فهیمه تردست و امیر مسعود این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سمینار «مطالعات تاریخی تئاتر و درام ایران» برگزار می‌شود | عکس
به همت کانون تئاتر دانشگاهی اداره‌کل هنرهای نمایشی
» سمینار «مطالعات تاریخی تئاتر و درام ایران» برگزار می‌شود
... دیدن متن »

سمینار «مطالعات تاریخی تئاتر و درام ایران» از پنجم تا هفتم اسفند ۱۳۹۸ در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود.

به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، کانون تئاتر دانشگاهی این اداره‌کل قصد دارد سمینار «مطالعات تاریخی تئاتر و درام ایران» را برگزار کند. این سمینار در ادامه برنامه‌های پژوهشی کانون بوده و مکمل سمینار «مطالعات اجرا»ست که در مرداد ۹۷ برگزار شد.

کانون تئاتر دانشگاهی از این طریق همه پژوهشگران علوم اجتماعی، تاریخی و هنرهای نمایشی را دعوت به مشارکت می‌کند.

متقاضیان حضور در این سمینار باید فایل  word و pdf چکیده پژوهش خود را تا تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۸ به نشانی ایمیل کانون Universitycenter@theater.ir  ارسال کنند. چکیده‌های منتخب در تاریخ ۳۰ دی‌ماه مشخص می‌شوند و مقالات نهائی باید تا اول اسفندماه به دبیرخانه ارائه شوند.

سمینار «مطالعات تاریخی تئاتر و درام ایران» با تمرکز بر بازه تاریخی «مشروطه تا انقلاب اسلامی» از پنجم تا هفتم اسفندماه در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می‌شود. فراخوان این سمینار به همراه خبر ارسال شده است.

۳ روز پیش، سه‌شنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره اپرای عروسکی رستم و سهراب i
برنامه اجراهای تازه «گروه عروسکی آران» در سال ۹۸ اعلام شد | عکس
» برنامه اجراهای تازه «گروه عروسکی آران» در سال ۹۸ اعلام شد
... دیدن متن »

گروه تئاتر عروسکی «آران» در ادامه اجرای مجدد و تناوبی آثار اپرایی خود به سرپرستی استاد بهروز غریب پور، دو اثر «مکبث»‌ و «رستم و سهراب» را به روی صحنه خواهد برد.

پیش فروش بلیت های این دو اپرای عروسکی راس ساعت ۱۶:۰۰ روز پنج شنبه ۲۱ آذر بر روی سایت تیوال آغاز خواهد شد.
لازم به تأکید است، این دو اثر فقط داری ۳ اجرای محدود هستند.

این گروه به انگیزه توسعه و تعمیق اپرای ملی، تمرکز روی ادبیات کلاسیک و شاعران نامدار ایرانی و بهره‌گیری از سنت‌های آوازی و موسیقی ملی، به‌کارگیری هنر نمایش عروسکی و هم‌افزایی این هنر با زبان سینما و تئاتر و ارتقای مقام این هنر تشکیل شده است.
از دیگر اهداف این گروه باید به پدید آوردن گروه مخاطبان و تکرار آثار تحت عنوان «رپرتوار» و زنده نگاه داشتن همه آثار از طریق اجرای تناوبی که هم فرصت دوباره دیدن آن‌ها را میسر کند و هم برای نسلی که از ابتدا با آثار این گروه آشنا نبوده‌اند فرصت آشنایی با پدیده اپرای عروسکی و اپرای ملی را فراهم کند، اشاره کرد.

زمان برگزاری دو اپرای عروسکی به شرح ذیل است:

- «رستم و سهراب» از ۱۱ تا ۱۳ دی
- مکبث» از ۲۵ تا ۲۷ دی


۳ روز پیش، سه‌شنبه
محمد حسین عبداللهی، امیر مسعود و هانی حسینی این را خواندند
فرزاد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رادیوتئاترهای منتخب جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند | عکس
سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
» رادیوتئاترهای منتخب جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند
... دیدن متن »

آثار منتخب بخش رادیو‌تئاتر سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی شدند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، هیات انتخاب بخش رادیو‌تئاتر این جشنواره متشکل از جهانشاه آل محمود، فریبا متخصص و میرطاهر مظلومی تعداد ۱۰ اثر را برای شرکت در این بخش از سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر انتخاب کردند.
این آثار به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر معرفی می‌شوند:

- «آخماز» به کارگردانی شاهد مجتهدزاده اردبیلی از استان اردبیل                                   
- «آهسته با گل سرخ» به کارگردانی شیرین سپهراد از استان تهران                                  
- «از ورشو تا تهران» به کارگردانی مریم جمالی‌پور از استان گیلان
- «رهایی در بند» به کارگردانی مهدی طهماسبی از استان تهران
- «طرقه» به کارگردانی مجید حمزانلویی از استان خراسان جنوبی
- «عروس فراه» به کارگردانی پیمان قریب‌پناه از استان تهران
- «کادوی تولد» به کارگردانی بهرام نوری از استان گیلان
- «کسوف» به کارگردانی داریوش شهبازی از استان تهران
- «گروهبان» به کارگردانی حمیدرضا سلحشور از استان خراسان جنوبی
- «وارشی‌شو» به کارگردانی مجید محمدی از استان مازندران

گفتنی است این بخش با مشارکت مرکز هنرهای نمایشی رادیو و رادیونمایش و با مدیریت امین رهبر در جشنواره حضور دارد.
این جشنواره به دبیری نادر برهانی‌مرند ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه سال جاری برگزار می‌شود

۳ روز پیش، سه‌شنبه
حدیث سیدی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش سوگ جامه i
 «سوگ جامه» به تئاترشهر آمد | عکس
روایت مدرنی از رستم و سهراب در تالار سایه
» «سوگ جامه» به تئاترشهر آمد
... دیدن متن »

نمایش «سوگ جامه» به نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی از روز ۱۹ آذر ماه سال جاری هر روز در دو نوبت در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

به گزارش تیوال به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاترشهر، «سوگ جامه» عنوان تازه ترین اثر نمایشی به نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی است که از روز سه شنبه نوزدهم آذر ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای خود را آغاز می کند.

میثم عباسی نویسنده و کارگردان نمایش درباره محتوای این اثر نمایشی گفت: نمایش «سوگ جامه» برگرفته از داستان رستم و سهراب شاهنامه فردوسی است که این بار با نگرشی متفاوت، ساختاری مدرن روی صحنه می رود. این نمایش در حوزه زبان نیز کوشیده تا مبتنی بر یک اثر پژوهشی که کاملا مبتنی بر یافته علمی است شرایط متفاوتی را روی صحنه حلق کند که فکر می کنم می تواند با مخاطب ارتباط جالب توجهی برقرار کند و من امیدوارم این فضایی که به آن اشاره کردم دارای جذابیت هایی که به آن اشاره کردم باشد. به هر حال من و گروه اجرایی تمام تلاش خود را انجام داده ایم که مخاطب در تالار سایه شاهد اجرای بسیار متفاوتی از داستان رستم و سهراب باشد تا کنون خوانده یا دیده است.

در این اثر نمایشی که با شیوه ای متفاوت پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت، علی بیک محمدی، اصغر شریعتی، داود شمس، سروش طاهری، محسن علیمحمدی، رضا نعمتیان، ندا نوری به عنوان بازیگران اصلی حضور دارند. این در حالی است که  هادی آبیاری، عطیه خورسند، آرمین رجایی، آرزو رضالو، فاطمه رهبری، میلاد سرائی، پارمیدا شایان، منیژه شبانی مقدم، محمد علی عسگری، مهلا قدوسی، امیر رضا کوشانی، محمد رضا محمدی، مجتبی معارفوند، مروارید معصومی  سایر بازیگران نمایش را تشکیل می دهد.

دیگر عوامل اجرا عبارتند از دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: کامبیز بابایی، طراح صحنه: سینا ییلاق بیگی، طراح لباس: ماهرخ سلیمانی پور، طراح گریم و قطعات: حسین تبریزی، طراح پوستر: سروش کیومرثی، ساخت عروسک: زهره اسمعیل

نمایش «سوگ جامه» به نویسندگی و کارگردانی میثم عباسی از روز سه شنبه نوزدهم آذر ماه ساعت های ۱۷:۳۰ و ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود.

۳ روز پیش، سه‌شنبه
محسن آرمون و امیر مسعود این را خواندند
Mohammad Sherafatian این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش پینوکیو i
نمایش برگزیده بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران تا ۲۵ آذر در تالار مولوی اجرا می شود
» ویدئویی از نمایش «پینوکیو»
۳ روز پیش، سه‌شنبه
فرزاد جعفریان و زهره الف این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نویسنده و کارگردان: عظیم موسوی تا ۱۷ دی‌ماه سالن تئاتر سنگلج
» ویدیویی از نمایش «حیاط خانه حشمت خانم»
۳ روز پیش، سه‌شنبه
فرزاد جعفریان و محمدرضا دانش این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید