آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 03:30:01 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
خبر
درباره نمایش پنهان خانه پنج در i
نمایش پنهان خانه پنج در  تا بیست هشتم مرداد ماه در مرکز تئاتر مولوی تمدید شد. | عکس
نمایش پنهان خانه پنج در  تا بیست هشتم مرداد ماه در مرکز تئاتر مولوی تمدید شد.
"پنهان خانه پنج در" تمدید شد. به گزارش روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش "پنهان خانه پنج در" به دلیل استقبال تماشاگران تا بیست و هشتم مرداد ماه تمدید شد.  نمایش "پنهان خانه پنج در"  ...
دیدن ادامه ››

"پنهان خانه پنج در" تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی، نمایش "پنهان خانه پنج در" به دلیل استقبال تماشاگران تا بیست و هشتم مرداد ماه تمدید شد. 

نمایش "پنهان خانه پنج در"  به نویسندگی حسین کیانی و کارگردانی آرش فلاحت پیشه که اجرای مجدد خود را از ۹ تیرماه در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی آغاز کرده بود تا ۲۸ مرداد به روی صحنه می رود. 

بر اساس این گزارش، در این نمایش علیرضا رشیدی

سارافتحی، سارا علاقمند، ایدا نوروزی، مائده شهوازیان، مریم بهشتی، حمید باهوش، علیرضا رشیدی، کوشا ابراهیمی به ایفای نقش می پردازند. 

علاقمندان  برای دیدن نمایش« پنهان خانه پنج در » هر شب - به جز شنبه ها-   ساعت 20:30 به مرکز تئاتر مولوی به نشانی خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان مراجعه کنند..

 

میم این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس و رادیو نمایش، جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه را برگزار می‌کنند | عکس
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس ورادیو نمایش، نخستین جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه را با محوریت چهلمین سالگرد دفاع مقدس برگزار خواهند کرد.
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس و رادیو نمایش، جشنوارۀ رادیویی راویان حماسه را برگزار می‌کنند
به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس متن فراخوان این جشنواره به شرح زیر است: مقدمه به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع  مقدس، انجمن تئاتر دفاع  مقدس و رادیو ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع  مقدس متن فراخوان این جشنواره به شرح زیر است:

مقدمه

به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع  مقدس، انجمن تئاتر دفاع  مقدس و رادیو نمایش، اولین دورۀ جشنواره‌ی «راویان حماسه»  را با هدف بازتاب توانمندی هنر‌مندان عرصۀ نمایشی در حوزۀ دفاع  مقدس برگزار می‌کنند.

اهداف

اهداف این جشنواره در عرصۀ هنرهای صداپایه‌ی نمایشی به شرح ذیل است:

* تبیین، انعکاس و ترویج ارزش‌ها و فرهنگ غنی دفاع مقدس و مقاومت

* معرفی زندگی و اندیشه‌های شهدای مقاومت، به‌ویژه شهید سردار سلیمانی

* بازتاب فداکاری‌ مدافعان سلامت و جان برکفانی که در این برهه از تاریخ، ایثار و ازخودگذشتگی را به حد اعلا رسانده‌اند. .

*تنظیم یا اقتباس از کتاب‌های حوزۀ دفاع  مقدس

موضوعات جشنواره

* حماسه‌سازان دفاع مقدس

* شهدای جبهۀ مقاومت و پایداری

* سرداران شهید

* اقتباس از کتاب‌های حوزۀ دفاع  مقدس (وقتی مهتاب گم شد، آب هرگز نمی‌میرد، در کمین گل سرخ، بابا نظر، پایی که جا ماند، تپه‌های لاله‌ی سرخ، جشن حنابندان، خداحافظ کرخه، دا، دشت شقایق‌ها، سفر به قله‌ها، ضربت متقابل، مدال و مرخصی، نورالدین پسر ایران، همپای صاعقه، یادداشت‌های خرمشهر)

بخش‌ها

الف) بخش نمایش رادیویی

ب) بخش روایت

شرایط و مقررات جشنواره

شرایط عمومی

1) مبنای ارزیابی آثار  براساس اصول تولید نمایش رادیویی خواهد بود.

(ترکیب بندی مناسب و کمپوزسیون صدا،  فیکس کردن مرکز صدا ،  تعیین حدود صحنه، مالکیت میکروفن،  انتقال صحنه،  پیوستگی صحنه‌ها، تبدیل‎ها و عوامل انتقال،  تشدید لحظات نمایشی،  مدیریت زمان، پایان‌بندی)      

2) شرکت برای تمامی هنرمندان عرصۀ نمایش در این بخش آزاد است.   

3) لازم است متقاضیان ابتدا فرم شرکت در این بخش را در سایت جشنواره  به نشانی radionamayesh.ir تکمیل کرده و سپس اثر خود را به‌صورت فایل صوتی و با فرمت (mp3 ) آپلود نمایند.

4) آثار ارسالی به دبیرخانه در صورت برخورداری از کیفیت مطلوب، از شبکه‌های رادیو پخش خواهند شد.

شرایط بخش نمایش رادیویی

1) نمایش‌های رادیویی تک قسمتی با مدت زمان حداکثر سی دقیقه مجاز به شرکت در جشنواره هستند.

2) کارگردان به‌عنوان صاحب اثر شناخته می‌شود.

3)  هر کارگردان مجاز به ارائۀ یک اثر به جشنواره است.

4) از بین آثار ارسالی ده نمایش برای شرکت در جشنواره انتخاب خواهد شد.

شرایط بخش روایت

1) روایت‌های رادیویی با مدت زمان حداکثر پانزده دقیقه مجاز به شرکت در جشنواره هستند.

2) هر راوی مجاز به ارسال دو روایت در دو موضوع مختلف است.

3) از بین روایات ارسالی حداکثر پانزده روایت از پانزده راوی، به مرحلۀ نهایی راه پیدا می‌کنند.

جوایز بخش نمایش رادیویی  

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزۀ نقدی به مبلغ دومیلیون تومان به برگزیدگان در رشته های زیر اهدا می شود:

* بازیگر مرد

* بازیگر زن  

* کارگردان 

* تهیه‌کننده

* نمایش‌نامه­

* طراح صدا

* طراح جلوه‌های صوتی

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار وجایزۀ نقدی به مبلغ 4 میلیون تومان :

* نمایش  برگزیده

* بهترین نمایش از دیدگاه مخاطبان

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزۀ نقدی به مبلغ 2 میلیون تومان:

* نمایش برگزیدۀ اقتباسی

جوایز بخش روایت

تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزۀ نقدی به مبلغ 2 میلیون تومان :

* اثر برگزیده

امکانات ویژه:

* هزینۀ تولید آثاری که مجوز پخش از رادیو نمایش را کسب کنند، طبق روال عمومی رادیو پرداخت خواهد شد.

* امکانات ضبط نمایش (استودیو و صدابردار) توسط ادارۀ کل هنرهای نمایشی رادیو در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

گاه شمار جشنواره:

آخرین فرصت ارسال آثار:  15/06/99

انتخاب آثار:  25/06/99

اختتامیه: 10/08/99

آدرس دبیرخانه: تهران.خیابان شهید احمد قصیر.بخارست 8.پلاک 16.طبقه ششم.انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس

سایت جشنواره:   radionamayesh.ir

تلفن: 88741427

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش برلین ۱۰:۱۰ i
دانشجویان تئاتر نیازمند فضا و حمایت به منظور ارائه آثارشان هستند / روایت رها حاجی زینل از نمایش
دانشجویان تئاتر نیازمند فضا و حمایت به منظور ارائه آثارشان هستند / روایت رها حاجی زینل از نمایش "برلین ۱۰:۱۰"
 رها حاجی زینل گفت: نمایش "برلین ۱۰:۱۰" ترکیبی از فضای رئال و سورئال است و مخاطب در آن فضای جنگ جهانی و اسارتگاه را تصور می‌کند تا متوجه مفهوم نمایش شود. سرویس تئاتر هنرآنلاین، نمایش ...
دیدن ادامه ››

 رها حاجی زینل گفت: نمایش "برلین ۱۰:۱۰" ترکیبی از فضای رئال و سورئال است و مخاطب در آن فضای جنگ جهانی و اسارتگاه را تصور می‌کند تا متوجه مفهوم نمایش شود.

سرویس تئاتر هنرآنلاین، نمایش "برلین ۱۰:۱۰" نوشته علی صفری به کارگردانی رها حاجی زینل از فردا ۱۲ مردادماه ساعت ۱۹ در خانه نمایش دا روی صحنه می‌رود و بازیگران این درام معمایی؛ نیما سپهرار، یاسمن خلیلی، حسن محمدیان، محمد پسندیده، سارینا آزاد میلانی، فرخ مهر کیوان مهر و نابت شفائی هستند.

رها حاجی زینل در گفتگو با هنرآنلاین درباره روند شکل‌گیری این نمایش گفت: اکثر بازیگران و عوامل نمایش "برلین ۱۰:۱۰" دانشجویان رشته کارگردانی و بازیگری دانشگاه هنر و معماری هستند که از من خواستند تا نمایشی را به کارگردانی‌ام روی صحنه آورند و من نیز زمانی‌که شاهد انگیره و پشتکار آن‌ها بودم پیشنهادشان را پذیرفتم. در ابتدا سال گذشته تمرینات‌مان را با نمایشنامه "ذن" نوشته حسن محمدیان آغاز کردیم و سپس با تعطیلات آبان ماه سال پیش در پی شهادت سردار قاسم سلیمانی و دیگر مسائل اجتماعی مواجه شدیم و پس از آن نیز با توقف فعالیت‌های فرهنگی هنری در پی جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و به همین منوال تمرینات نمایش دچار وقفه‌هایی شد

او در ادامه افزود: زمان قرنطینه بر آن شدیم تا نمایشنامه را از این جهت که موقعیت، روایت و چارچوب داستانی مناسبی برای این گروه از بازیگران که تازه وارد عرصه تئاتر شده‌اند و کم تجربه هستند، نداشت تغییر دهیم و از این رو آقای علی صفری شروع به نگارش نمایشنامه "برلین ۱۰:۱۰" کرد و اوایل اردیبهشت‌ماه نگارش نمایشنامه به پایان رسید و آن زمان هم شرایط به نسبت بهتر شده بود و با تعداد جلسات کم و فاصله زمانی و همچنین رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرینات نمایش جدید را آغاز کردیم.

کارگردان نمایش "آشویتس زنان" داستان نمایش "برلین ۱۰:۱۰" را اینگونه توضیح داد: در ارتباط با ساعت پایان جنگ جهانی دوم چند روایت وجود دارد؛ برخی می‌گویند ساعت ۱۰:۱۰، بعضی معتقدند ۱۰:۱۱ و عده‌ای گفته‌اند ۱۰:۳۰. ده دقیقه پیش از پایان جنگ جهانی دوم، هیتلر که به شکست نزدیک‌تر می‌شود، در تدارک بمباران پایگاهی از سربازان نازی است که قرارست به اسارت گرفته شوند تا اثری از اطلاعات شخصی‌اش باقی نماند... با بیدار شدن آخرین سرباز نازی همه چیز پوچ می‌شود!

حاجی زینل درباره فضای اجرای این نمایش عنوان کرد: سالن نمایش خانه نمایش دا دارای فضای کوچک و سیاهی است و من نیز بر آن شدم تا با توجه به ماهیت این تماشاخانه شصت- هفتاد درصد فضا و میزانسن‌ها را براساس اتمسفر سالن نمایش طراحی کنم و فضای این تماشاخانه بسیار به روایت این اثر کمک کرد هرچند که در نظر ندارم که بگویم نمایش فضایی خشونت‌آمیز دارد.

او همچنین افزود: در این نمایش، مخاطب درگیر مضامینی می‌شود که پله پله با بیدار شدن بازیگران پیش می‌رود و تماشاگر سورپرایز می‌شود. این نمایش ترکیبی از فضای رئال و سورئال است و مخاطب در آن فضای جنگ جهانی و اسارتگاه را تصور می‌کند تا متوجه مفهوم نمایش شود.

این بازیگر و کارگردان درباره اجرای این نمایش در شرایط کنونی یادآور شد: تمام هزینه‌های این نمایش را عوامل و بازیگران گروه خود متحمل شده‌اند؛ ضمن اینکه من و نویسنده نمایش نیز بنا به عشق و انگیزه‌ای که در بچه‌ها دیدیم دستمزدی از آن‌ها دریافت نخواهیم کرد تا تلاش و پشتکار آن‌ها اجرایی شود. همچنین خانه نمایش دا نیز اجاره سالن را از بچه‌ها نمی‌گیرد و قرار است به صورت درصد از فروش، سالن را در اختیار گروه نمایش قرار دهد.

رها حاجی زینل در پایان صحبت‌هایش گفت:‌ای کاش شرایطی در تئاتر فراهم می‌شد تا گروه‌های بااستعداد و با انگیزه آثار خود را به اجرا برسانند. این بچه‌ها دانشجویان و هنرجویان رشته تئاتر هستند باید فضایی در اختیارشان قرار گیرد تا بتوانند آثار خود را با حمایت و حداقل هزینه‌ها به صحنه آورند.

دیگر عوامل نمایش "برلین ۱۰:۱۰" عبارتند از: طراح موسیقی: مهسا جهانی، طراح لباس: یاسمن خلیلی، طراح گریم: رها حاجی زینل، طراح گرافیک: علی صفری، طراحی و ساخت تیزر: حنیف پرنده، طراحی موشن گرافیک: صادق کندری، دستیار اول کارگردان: حمیدرضا ده حقی، دستیاران کارگردان: پریا حسینی و پانیذ شاهمرادی فرد، مجری گریم: ساغر اسماعیلی، دستیاران گریم: مبینا بی آزار و حمیدرضا ده حقی، عکاسان: احسان زارع و رضا جاویدی و روابط عمومی: گروه تبلیغاتی سه گانه.

علاقمندان به تماشای این نمایش می‌توانند بلیت آن را از سایت تیوال تهیه کنند.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
چهار کتاب از محمدرضا خردمند منتشر شد | عکس
چهار کتاب از محمدرضا خردمند منتشر شد
جدیدترین کتاب های "محمدرضا خردمند" هنرمند عرصه هنرهای نمایشی منتشر شدند. «آشنایی باهایپررئالیسم»، «آشنایی با طراحی نور»، «نمایشنامه مونولوگ دخترک گل فروش» ...
دیدن ادامه ››

جدیدترین کتاب های "محمدرضا خردمند" هنرمند عرصه هنرهای نمایشی منتشر شدند.

«آشنایی باهایپررئالیسم»، «آشنایی با طراحی نور»، «نمایشنامه مونولوگ دخترک گل فروش» و «فیلمنامه کوتاه یک نقطه» نام تازه‌ترین کتاب های "محمدرضا خردمند" هنرمند فعال عرصه هنرهای نمایشی کشور است که به تازگی منتشر شده است.

این کتب از سوی مرجع تخصصی کتاب مجازی ایران، کتاب سبز و کتابناک منتشر شده که طراحی جلد این چهار اثر بر عهده "امید حاجی زاده" بوده و فیلمنامه کوتاه یک نقطه بر اساس طرحی از "مجتبی موحدزاده" به نگارش  در آمده است.

پیش از این چهارده کتاب توسط محمدرضا خردمند منتشر شده است و نمایشنامه نقش پنهان و گناه نوشته او و ترجمه اسما مویسات پس از بحران کرونا در کشور آلمان رونمایی خواهد شد.

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اعلام نتایج اثار راه یافته به نخستین جشنواره مجازی  هنر -19 | عکس
دبیر خانه نخستین جشنواره مجازی  هنر -19 دانشگاه ازاد اسلامی واحد تهران مرکز  اسامی  آثار راه یافته به اولین دوره جشنواره را اعلام کرد .
اعلام نتایج اثار راه یافته به نخستین جشنواره مجازی  هنر -19
  به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره ی مجازی هنر-۱۹ هیئت انتخاب و داوری این دوره از جشنواره، متشکل از امیردژاکام، رامتین خداپناهی، سیمین امیریان، مهرداد رایانی‌مخصوص و مهران امام ...
دیدن ادامه ››

 

به گزارش روابط عمومی نخستین جشنواره ی مجازی هنر-۱۹

هیئت انتخاب و داوری این دوره از جشنواره، متشکل از امیردژاکام، رامتین خداپناهی، سیمین امیریان، مهرداد رایانی‌مخصوص و مهران امام بخش پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه ی جشنواره، هشت  اثر را در بخش نمایشنامه نویسی ، دوازده  اثر در بخش بازیگری و دوازده  اثر نیز در بخش  داستان کوتاه  برای راهیابی به مرحله نهایی  نخستین جشنواره مجازی هنر—19 انتخاب کردند

اثار راه یافته به شرح زیر می باشند :

بخش نمایشنامه نویسی:

ناسازگار نوشته عرفان رعنایی

ونتیلاتور نوشته سروش میدانکی

ساختمان کوروش نوشته مهسا احمدزاده

کرنوبیل 33 نوشته سیدسامان باب الحوائجی

ویلا نوشته رحمان هوشیاری

ملاقات ممنوع نوشته امیر شعبانی

کرونا،زندگی دوباره پس از مرگ نوشته پوریا دژپور

اسکیزوکرونا نوشته مبینا نصرتی

 

بخش داستان کوتاه:

روزگار نسبتا عادی نوشته فایزه رزاقی

یک قدم تا خیابان نوشته ریحانه شاهرخی فر

دفترچه طراحی نوشته سیدمجید میرجمالی

قنادی نوشته مریم یزدیان

زندگی پس از کرونا نوشته محدثه اجانلی

تشویش نوشته عرفان رعنایی

نام برده دیریست گم شده است نوشته فاطمه فیاض

روایتی از پناهگاه شرقی نوشته سام عیوق

لبخند بابا درد داشت نوشته پارمیدا زارعی

غسال خانه نوشته کیارش دستیاری

بادی و بارانی وزید نوشته یاشار جاهد

دفتر خاطرات افشین حسنی کیا

 

بخش بازیگری:

قرنطیوم کاری از یاسمن کیان

آب معدنی که آب نیست کاری از مروارید امانی

مترو کاری از لیلا دانشیار 

کنسرت کنسروهای لوبیا کاری از امیرسجاد طبسی

نابودن کاری از یاسمن خوشنویس

کرونطینه کاری از کیارش احمدزاده

اینک که بر لب پرتگاهی ایستاده ام کاری از صدف نظری و یاشار جاهد

۲۱ گرم کاری از امیر بیطرفان

کرونام کاری از محمدحسین کیا

کوئیزا کاری از محسن عیسی ئی

جلوی در دانشگاه کاری از ملیکا ایلکا

بازگشته کاری از ستاره مبینی و سارینا رزاق

نخستین جشنواره ی مجازی هنر۱۹ به دبیری حامد شفیع خواه بیستم الی بیست و پنجم مرداد از طریق صفحه ی @honare19

در فضای مجازی برگزار میشود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش برلین ۱۰:۱۰ i
ساعتی قبل از پایان جنگ جهانی دوم چه گذشت | عکس
هیتلر در «برلین ۱۰:۱۰»
ساعتی قبل از پایان جنگ جهانی دوم چه گذشت
رها حاجی زینل ضمن اشاره به برخی جزییات نمایش «برلین ۱۰:۱۰» از لزوم حمایت از جوان های تئاتری سخن گفت. رها حاجی زینل کارگردان «برلین ۱۰:۱۰» درباره شروع اجرای این نمایش ...
دیدن ادامه ››

رها حاجی زینل ضمن اشاره به برخی جزییات نمایش «برلین ۱۰:۱۰» از لزوم حمایت از جوان های تئاتری سخن گفت.

رها حاجی زینل کارگردان «برلین ۱۰:۱۰» درباره شروع اجرای این نمایش در گفتگو با خبرنگار حوزه تئاتر خبرگزاری صبا گفت: پیش تبلیغات این نمایش آغاز شده و از دوازدهم تا ۳۱ مرداد ساعت ۱۹ در خانه نمایش دا اجرا خواهد داشت.

وی در پاسخ به این که چطور ریسک اجرای این نمایش را با علم به اینکه به علت وجود کرونا استقبال آنچنانی از نمایش ها نمی شود پذیرفت، بیان کرد: بچه های تیم من جوان و تحصیلکرده هستند و اشتیاق فراوانی در آن ها برای اجرای این نمایش وجود دارد از سویی تولید این اثر با هزینه های شخصی خودشان پیش می رود و من هم سعی کردم با تمام توان در کنار آن ها بایستم پس ریسکش را به جان خریدیم تا بتوانیم از جنگی که اتفاق افتاده است پیروز بیرون بیاییم و‌ امیدواریم در وضعیت کرونایی که استقبال چشمگیری از نمایش ها نمی شود و بلیت فروشی فقط برای نیمی از سالن اتفاق می افتد بتوانیم به بهترین شکل ممکن اجرا را پیش ببریم تا توانسته باشیم نتیجه چند ماهه تلاش بچه ها را به ثمر بنشانیم.

حاجی زینل تاکید کرد: هر کسی هم جای من بود و آنقدر اشتیاق و هیجان و انگیزه در بچه ها می دید قطع به یقین جای آن ها می ایستاد.

این کارگردان با اشاره به موضوع نمایش «برلین ۱۰:۱۰» اظهار کرد: این ساعت یعنی ۱۰:۱۰ پایان جنگ جهانی دوم است و ایده از همین جا شکل گرفت و پس از گفتگوهای فراوان، نویسنده راجع به این جریان شروع به نوشتن نمایشنامه کرد ولی مضمون نمایش ما به دقایقی قبل از این ساعت برمی گردد چون همه می دانند ده و ده دقیقه جنگ جهانی دوم تمام شد اما آیا کسی می داند قبل از آن چه اتفاقی افتاده است. زمانی که هیتلر در آن زمان تصمیم های خاص و عجیبی می گیرد تا کسی نتواند به اطلاعات او و افرادش دست پیدا کند. در کنار آن به افرادی می پردازیم که به دنبال هویت گمشده خودشان هستند. در واقع ساعاتی قبل از جنگ جهانی دوم اتفاقات درون یک پایگاهی که چندین نفر در آنجا مشغول هستند مرور می کنیم.

این بازیگر در مورد اینکه موضوع این نمایش چه تناسبی با فضا و محتوای جامعه امروز ما دارد، تصریح کرد: محتوای نمایش ما تناسبی با فضای فعلی جامعه ندارد بلکه قصه ای را روایت می‌کند که برای مخاطب قابل لمس و درک باشد و در نهایت این باور را برای مخاطب ایجاد خواهد کرد که هر کسی جای افراد آن پایگاه بود چه تصمیمی می گرفت.

او با اشاره به یکی از مهمترین دغدغه های امروز تئاتر کشور، گفت: همه بچه های تئاتری بخصوص آنهایی که سن کمی دارند تخصیلکرده و در ابتدای راه هستند نیاز به حمایت دارند، این عزیزان سرمایه گذاران آنچنانی ندارد و در سالن های کوچکی اجرا می روند که شاید اجرای آن ها به لحاظ کیفی در سطح بالایی باشد، ولی نیست فرد یا ارگانی که این عزیزان را حمایت کند و البته از تماشاخانه هایی مانند خانه نمایش دا که شرایط اجرا را برای این قشر از تئاتر فراهم می کند، تشکر می کنم چون باعث می شود بتوانند تحصیلات خود را از تئوری به مرحله عملی برسانند و برای ادامه راه با انگیزه مضاعفی قدم بردارند.

حاجی زینل در پایان عنوان کرد: امیدوارم از این نوع حمایت ها بیشتر ببینیم، سالن ها از اجاره های سنگین دست بردارند و فضایی ایجاد کنند تا بچه های تازه نفس تئاتری بتوانند اتفاق خوبی رقم بزنند چون این ها آینده تئاتر هستند. از بین رفتن هرچه سریعتر ویروس کرونا یکی دیگر از امیدواری های من است چون محیط فرهنگی ما دچار آسیب شدیدی شده و ضررهای فراوانی در ابعاد مختلف به ما وارد کرده است.

در خلاصه داستان «برلین ۱۰:۱۰» آمده است: وقتی پشت ویترین ساعت فروشی‌ها می‌ایستیم، همه ساعت‌ها روی ۱۰:۱۱ دقیقه تنظیم شدند، باور بر این است که در این ساعت جنگ جهانی دوم به پایان رسیده، اما چه کسی میدونه که یک دقیقه قبل از پایان جنگ چه اتفاقاتی افتاد؟

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پادکست کانون روابط عمومی و تبلیغات روزیادی برای خبرنگاران  | عکس
پادکست کانون روابط عمومی و تبلیغات روزیادی برای خبرنگاران 
دومین شماره‌ی پادکست کانون روابط عمومی و تبلیغات تئاتر ۱۷ مرداد به مناسبت روز خبرنگار منتشر شد. سردبیری این پادکست را سارا حدادی ( کارشناس ارشد ارتباطات و نائب رییس کانون روابط عمومی و ...
دیدن ادامه ››

دومین شماره‌ی پادکست کانون روابط عمومی و تبلیغات تئاتر ۱۷ مرداد به مناسبت روز خبرنگار منتشر شد.

سردبیری این پادکست را سارا حدادی ( کارشناس ارشد ارتباطات و نائب رییس کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر ) عهده دار است و محمدرضا ایمانیان راوی این مجموعه پادکست خواهد بود .

پادکست کانون روابط عمومی و تبلیغات خانه تئاتر راوی محور بوده و هر شماره میزبان یک یا چند از فعالین حوزه ی ارتباطات در عرصه ی تئاتر خواهد بود  ، مهمانان دومین شماره ی این پادکست به مناسبت روز خبرنگار ، فعالین و خبرنگاران حوزه ی فرهنگ و رسانه نظیر فریبرز دارایی ، آروین موذن زاده ، فهیمه پناه آذر ، گلاویژ نادری ، خشایار پروانه ، بابک احمدی ، شقایق فرشته ، الهه حاجی زاده ، نرگس کیانی ، ندا آل طیب ، سارا کریمیان ، رسول صادقی ، علیرضا رزاقی بهار ، علیرضا سعیدی ، محمد محمدی ، زهره سعیدی بوده اند و با آرزویی برای روزهای تئاتر و برای خبرنگاران همراه است.

همچنین در هر شماره از این پادکست یک موسیقی از یکی از آهنگسازان جهان معرفی می شود این شماره با قطعه ی آرامش بخش through the screen اثر olafur Arnalds همراه شده است .

پادکست این کانون به صورت گاهنامه در پلتفرم های شنیداری نظیر شنوتو ، castbox و Spotify و همچنین در بستر آپارات و اینستاگرام قابل دسترسی است .

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش برلین ۱۰:۱۰ i
استقبال تماشاگران از هفته اول «برلین ۱۰:۱۰» /بلیت فروشی هفته دوم آغاز شد | عکس
استقبال تماشاگران از هفته اول «برلین ۱۰:۱۰» /بلیت فروشی هفته دوم آغاز شد
به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر سه گانه، بلیت فروشی هفته دوم نمایش «برلین ۱۰:۱۰» به نویسندگی علی صفری و کارگردانی رها حاجی زینل هم اکنون در سایت تیوال آغاز شد. این نمایش در اولین ...
دیدن ادامه ››

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر سه گانه، بلیت فروشی هفته دوم نمایش «برلین ۱۰:۱۰» به نویسندگی علی صفری و کارگردانی رها حاجی زینل هم اکنون در سایت تیوال آغاز شد.

این نمایش در اولین هفته خود با استقبال تماشاگران روبرو شد و توانست تمامی این یک هفته را با حداکثر ظرفیت خانه نمایش دا میزبان مخاطبان باشد. گفتنی است که بلیت فروشی سه روز نخست هفته دوم این نمایش با تخفیف دانشجویی آغاز شده است.

سارینا میلانی، فرخ‌مهر کیوانمهر، یاسمن خلیلی، محمد پسندیده، حسن محمدیان، نیما سپهرار و نابت شفائی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش خواهند پرداخت.

در خلاصه داستان «برلین ۱۰:۱۰» آمده است: وقتی پشت ویترین ساعت فروشی‌ها می‌ایستیم، همه ساعت‌ها روی ۱۰:۱۱ دقیقه تنظیم شدند، باور بر این است که در این ساعت جنگ جهانی دوم به پایان رسیده، اما چه کسی میدونه که یک دقیقه قبل از پایان جنگ چه اتفاقاتی افتاد؟.

سایر عوامل نمایش «برلین ۱۰:۱۰» عبارتند از: دستیار اول کارگردان: حمیدرضا ده حقی، دستیاران کارگردان: پانیذ شاهمرادی، پریا حسینی، طراح موسیقی: مهسا جهانی، طراح صحنه: رها حاجی زینل، طراح گرافیک: علی صفری، طراحی و ساخت تیزر: حنیف پرنده، طراح لباس: یاسمن خلیلی، طراح موشن گرافیک: صادق کندری، عکس: احسان زارع، رضا جاویدی، مجری گریم: ساغر اسماعیلی، دستیاران گریم: مبینا بی آزار، حمیدرضا ده حقی

 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بررسی راهکارهای اطفای حریق در تئاترشهر با حضور مدیران ارشد سازمان آتش نشانی | عکس
بررسی راهکارهای اطفای حریق در تئاترشهر با حضور مدیران ارشد سازمان آتش نشانی
تعدادی از مدیران ارشد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در بازدید از مجموعه تئاتر شهر راهکارهای پیشگیرانه از بروز حادثه و اطفای حریق در این مجموعه را بررسی کردند. به گزارش واحد ارتباطات، ...
دیدن ادامه ››

تعدادی از مدیران ارشد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در بازدید از مجموعه تئاتر شهر راهکارهای پیشگیرانه از بروز حادثه و اطفای حریق در این مجموعه را بررسی کردند.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، تعدادی از مدیران ارشد سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران روز چهارشنبه پانزدهم مرداد ماه ضمن بازدید از تئاتر شهر پیرامون راهکارهای پیشگیرانه از بروز حوادث و اطفای حریق در این مجموعه به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این بازدید حسن جودکی معاون اجرایی تئاترشهر، حسین طاهربخش مدیر فنی و شاهین رحمانعلی مدیرامور عمومی مجموعه نیز جضور داشتند.

علی طهرانچی «دبیرکارگروه ایمنی میراث فرهنگی» سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران که در این بازدید مدیران ارشد سازمان آتش نشانی را همراهی می کرد، درباره برگزاری کارگاه «تهران، آتش، آسیب و هویت در معرض خطر» و دلایل انتخاب مجموعه تئاتر شهر برای بازدید مدیران مناطق عملیاتی سازمان آتش نشانی گفت: بعد از حادثه میدان حسن آباد تهران ، حادثه بازارتبریز و حوادث جهانی دیگراز جمله کلیسای نوتردام پاریس، جامعه جهانی به سمتی رفت که باید در حوزه پیشگیری و حفاظت از حریق بناهای تاریخی باید الگوی نوینی را ایجاد کرد. به همین واسطه و نظر به اهمیتی که این موضوع برای همکاران من در سازمان آتش نشانی وجود داشت، به حکم مهندس مهدی داوری دولت آبادی (مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ) کارگروه «ایمنی میراث فرهنگی» برای اولین بار در سازمان آتش نشانی تشکیل و بنده به عنوان دبیر این کارگروه انتحاب شدم .

وی افزود: ما برای اینکه بتوانیم در سازمان آتش نشانی شرایطی را برای آشنایی هرچه بیشتر مدیران و کارکنان مجموعه با الگوهای نوین حفاظت از حریق بناهای تاریخی و مهم ایجاد کنیم ، کارگاه های آموزشی «تهران، آتش، آسیب و هویت در معرض خظر» را راه اندازی و تلاش کردیم تا با بهره مندی از کارشناسان حوزه تاریخ به ویژه حوزه تهران شناسی، گام هایی را در جهت مهارت افزایی برداریم. در این چارچوب استاد نصرالله حدادی تهران شناس و از مورخان با سابقه کشورمان که در مستندسازی تهران قدیم و همچنین موضوع بررسی اطفای حریق در شهرها دارای پیشینه ارزشمندی است طی برگزاری کارگاه های اموزشی همراه گروه ما بود که واقعا شرایطی مطلوبی را نیز در جهت آشنایی مدیران ارشد سازمان با اماکن فرهنگی هنری تهران فراهم کرد. موضوعی که در بازدیدهای این چند روزه از برخی امکان فرهنگی تاریخی منتخب شهر تهران اتفاق افتاد و موجب شد تا مدیران و معاونان مناطق عملیاتی سازمان آتش نشانی ضمن حضور در کارگاه های تئوری به صورت حضوری با این اماکن، آشنا شوند.

«دبیرکارگروه ایمنی میراث فرهنگی» سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران افزود: به طور حتم ساختمان تئاتر شهر یکی از مجموعه های مهم فرهنگی شهر تهران است که به لحاظ موقعیت جغرافیایی، نوع معماری وابعادی که به لحاظ فرهنگی و اجتماعی برخوردار است می تواند به عنوان یک بنای استراتژیک فرهنگی هنری مورد توجه قرار گیرد. به همین جهت ما در چارچوب کارگاه تصمیم گرفتیم تا بعد از بازدید از دیگر اماکن مهم شهر تهران، تئاترشهر را به عنوان آخرین بخش از مرحله بازدید کارگاه انتخاب کنیم که دربرگیرنده نکات بسیار مهمی هم بود. به هر ترتیب معماری ایرانی – اسلامی دارای پلان های ساده ای است که وضوح خدمات در این پلان ها دیده می شود، اما در دوران معاصر به ویژه در حوزه ساختمان سازی و معماری معاصر نگرش طراحان به سمت احجام خاصی رفته که برج آزادی تهران و مجموعه تئاترشهر می توانند از جمله مهم ترین نمادهای این دیدگاه در معماری باشند.

وی گفت: «پلان دوّار» و «درعمق قرار گرفتن معماری»  دو چالش مهم در زمان حریق و حوادث هستند که برای عملیات اطفای حریق در مجموعه هایی با این ویژگی معماری  مشکلاتی را ایجاد می کنند.چرا که طی زمان حریق ، حجم دود در«پلان های دایره وار» به قدری زیاد می شود که کار برای اطفای حریق بسیار سخت می شود. این دشواری، زمانی دو چندان خواهد شد که مامور آتش نشانی با این فضای معماری آشنایی نداشته باشد. از سوی دیگر در مکانی چون تئاتر شهر که به دلیل ساخت و سازهای موجود در اطراف آن موقعیت بالفعلی برای خطرآفرینی دارد شرایط ویژه ای حکفرماست که با در نظرگرفتن موارد دیگری چون پرژکتورهای نور با جریان نیروی برق بالا، وجود مواد اشتعال زا از جمله چوب در دکور، محدودیت فیزیکی تالارهای نمایشی و راهروهای متعدد در طبقات مختلف ، ماجرای اطفای حریق را در آن مشکل تر می کند.

این کارشناس ادامه داد: اگر شرایط حریق گسترده باشد قطعا از ایستگاه های مختلف عملیاتی نیروهای کمکی اعزام می شوند که طبیعتا این نیروهای کمکی آشنایی با معماری خاص تئاتر شهر ندارند و اگر این آشنایی وجود نداشته باشد، پس کار اطفای حریق نیز دچار تعلل و مشکل می شود. دقیقا در همین شرایط بود که ما این نیاز را حس کردیم تا دوستان ما در مناطق عملیاتی مختلف شهر تهران با معماری مجموعه ای چون تئاتر شهر آشنا باشند تا در زمان حریق احتمالی عملیات امداد رسانی در دو حوزه پیشگیری و اطفا نیز تسریع شود.

طهرانچی دربخش پایانی صحبت های خود اظهار کرد: دربازدیدی که همکاران من از مجموعه تئاتر شهر به عمل آوردند موضوعاتی چون «حفاظت از مجموعه تئاترشهر در زمان بحران»، «آماده سازی افراد غیر متخصص در زمان اطفای حریق برای پیشگیری از خطرات احتمالی»، «بررسی سیستم های اولیه کشف حریق ، تامین و نگهداری آنها»، «نحوه علامت گذاری در مسیرهای فرار حریق با در نظر گرفتن معماری ویژه تئاتر شهر» و « نحوه جلوگیری از دلهره و اضطراب تماشاگران، هنرمندان و کارکنان مجموعه تئاترشهر هنگام آتش سوزی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت وطی آن راهکارهایی نیز از سوی مدیران ارشد سازمان آتش نشانی  به مدیریت مجموعه تئاتر شهر ارائه شد.

صبا صالحیان این را دوست دارد
نیاد اون روز که این راهکارها مورد استفاده قرار بگیرن...
۱۴ ساعت پیش
صبا صالحیان
نیاد اون روز که این راهکارها مورد استفاده قرار بگیرن...
آمین 🤲🤲
۴ ساعت پیش
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تقدیر مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار  | عکس
پیام تقدیر مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس از اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار
حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت، به مناسبت روز خبرنگار پیام تقدیری را به پیشگاه اصحاب رسانه تقدیم کرد. به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی ...
دیدن ادامه ››

حمید نیلی مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر هفدهمین جشنوارۀ تئاتر مقاومت، به مناسبت روز خبرنگار پیام تقدیری را به پیشگاه اصحاب رسانه تقدیم کرد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس متن این پیام بدین شرح است:
«للحق»
ثبت صادقانۀ رویدادها در صفحات کاغذی قاب دوربین و یا در صفحات مجازی خبرگزاری‌ها، هنری است که اصحاب شریف و خانوادۀ بزرگ رسانه به زیور آن آراسته‌اند.
ظهور و بروزکلیۀ اقدامات متولیان و سیاست‌گذاران در همۀ عرصه‌ها و شئون جامعه به‌خصوص حوزۀ فرهنگ و هنر، پیوندی ناگسستنی با این جامعۀ فرهیخته دارد.
بر خود لازم می‌دانم به نمایندگی از طرف هنرمندان تئاتر مقاومت و به‌عنوان عضو کوچکی از خانوادۀ بزرگ تئاتر انقلاب و دفاع مقدس کشور، ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهید عرصۀ خبر و رسانه زنده‌یاد محمود صارمی، از اقدامات موثر و نتیجه‌بخش سردبیران، خبرنگاران، منتقدین، عکاسان و جمیع فعالان گرانقدر و نجیب رسانه‌ای و خبری، تجلیل و تقدیر نمایم.
امیدوارم همواره در مسیر اعتلا و پیشرفت ایران اسلامی ثابت‌قدم و پیشگام باشید.

حمید نیلی
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و دبیر هفدهمین جشنواره تئاترمقاومت

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جایزه بزرگ سرو برگزیدگان خود را شناخت؛ | عکس
انجمن تئاترانقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح:
جایزه بزرگ سرو برگزیدگان خود را شناخت؛
نیلی: شناسایی، ترغیب و تشویق آثار و هنرمندان دفاع مقدسی اهداف اصلی جایزه بزرگ سرو استبه گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، آیین اختتامیه و اهدای جوایز نخستین جایزۀ ...
دیدن ادامه ››

نیلی: شناسایی، ترغیب و تشویق آثار و هنرمندان دفاع مقدسی اهداف اصلی جایزه بزرگ سرو است

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، آیین اختتامیه و اهدای جوایز نخستین جایزۀ بزرگ سرو، عصر امروز، سه‌شنبه ۱۴ مردادماه، با حضور قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی، حمید نیلی، مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، سید مجتبی حسینی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیرحسین شفیعی، مدیر تماشاخانه سرو، ، حسین مسافرآستانه و مسئولان بنیاد روایت فتح در تماشاخانۀ سرو انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار شد.

حمید نیلی مدیر عامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در ابتدای این مراسم ضمن تبریک ایام ولادت امام هادی و دهه ولایت گفت: بهمن سال ۹۸ بود که با جمعی از دوستان در حال برنامه ریزی برای سال ۹۹ بودیم، ایده این رویداد مطرح و پیگیری شد تا امروز که برپا شده و به ایستگاه پایانی رسیده است.
 وی افزود: شناسایی تولیداتی که پیرامون موضوع جایزه بزرگ سرو است و ترغیب و تشویق فعالین این عرصه جزو اهداف اصلی این رویداد بود.
نیلی ادامه داد: پس از این تصمیم، نامه ای به سازمانهای تئاتری با رویکرد مورد نظر ارسال کردیم تا آثار تولیدی و یا شناسایی شده خود را برای شرکت در این رویداد به ما معرفی کنند. به این ترتیب بیش از ۲۷۰ اثر به جشنواره معرفی شد که پس از ارزیابی های اولیه ۴۵ اثر وارد مرحله نهایی شد که با داوری رایانی، قطب الدین صادقی و حسین پاکدل ارزیابی شدند.
وی با تاکید بر اهمیت تئاتر شهرستانها گفت: استانها بسیار مورد توجه ما بودند و برای ما شگفت آور بود که این تعداد اثر با دغدغه دفاع مقدس از سوی هنرمندان سراسر کشور تولید شده و برای شرکت در این رویداد ارائه شد. امیدواریم سال بعد هم دومین دوره جشن جایزه بزرگ سرو را برپا کنیم.
نیلی در پایان گفت: رویدادهای پیش روی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس مدیون حمایت های دکتر یاشار نادری ریاست محترم بنیاد فرهنگی روایت فتح است، از همین جا از ایشان قدردانی می‌کنم.

سید مجتبی حسینی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد نیز با حضور در این مراسم گفت: ایران سرزمین سبز و زیبایی است و برای ادامه حیات به هوشمندی بسیاری نیاز دارد.
حسینی ادامه داد: سرو که نماد مقاومت و ایستادگی است نام شایسته ای برای این رویداد هنری فرهنگی و هنری است.
وی افزود: اینکه ۲۷۰ اثر برای این رویداد ارسال شده است برای ما تعجب آور نیست، چرا که در سال ۹۷ بیش از ۷۰۰۰ نمایش روی صحنه رفت که از این میان سومین رتبه به لحاظ تعداد نمایش‌هایی با همین موضوع جایزه بزرگ سرو بود. همچنین در سال۹۸ هم که با مشکلات ناشی از کرونا روبرو بودیم بیش از ۶۰۰۰ نمایش روی صحنه رفت که باز هم از این میان سومین رتبه به لحاظ تعداد به آثاری با موضوع مقاومت، ایثار و دفاع مقدس اختصاص داشت.
حسینی در پایان گفت: این تعداد نمایش با این موضوع ناشی از تشویق هنرمندان نیست، بلکه ناشی از ارادت هنرمندان، بصیرتشان، و اهمیتی که ایثار و سرگذشتگی برای عزت و سربلندی کشورشان دارد، است.

برگزیده این جایزه به شرح ذیل هستند:

موسیقی:
لوح تقدیر و هدیه نقدی بخش موسیقی برای نمایش اعوجاج از البرزی به آرمین واثقی رسید.
تندیس جشنواره ، دیپلم افتخار و هدیه نقدی برای نمایش رگ از تهران به محمد ملکی اصل رسید.

طراحی صحنه:
لوح تقدیر و هدیه نقدی برای طراحی صحنه نمایش زیپ، مونا قنبری
تندیس سرو ، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به سعید آقایی برای نمایش دایک از خراسان شمالی

بازیگری زن:
لوح تقدیر و هدیه نقدی بخش بازیگری زن برای نمایش برگشتن به شیرین بینا رسید.
تندیس سرو، دیپلم افتخار و هدیه نقدی برای نمایش رگ از تهران به الهه شه پرست رسید.
الهه شه پرست بازیگر برگزیده با تشکر از برگزار کنندگان جشنواره و گروه نمایش رگ و عوامل این اجرا گفت: از استاد عزیزم ایوب آقاخانی کارگردان این نمایش نیز تشکر می کنم. ایوب آقاخانی از کارگردان هایی هستند که هر بازیگری آرزو دارد و لذت می برد که با او کار کند و در کنار او لذت می برد.

بازیگری مرد:
لوح تقدیر و هدیه نقدی برای برگزیده بازیگری مرد به محمد رشنو برای بازی در تئاتر کوچه برزیلی ها از استان البرز رسید.
رشنو پشت تریبون گفت: از کارگردان و دوستان البرزی ام که الان جایشان خالی است، تشکر میکنم.
تندیس سرو، دیپلم افتخار  و هدیه نقدی برگزیده بازیگری مرد به مجید رحمتی برای نمایش برگشتن از تهران تقدیم شد.

نمایشنامه نویسی:
لوح تقدیر و هدیه نقدی بخش نمایشنامه نویسی به خیرالله تقیانی پور برای نمایش برگشتن رسید.
تندیس سرو، دیپلم افتخار و هدیه نقدی برگزیده نمایشنامه نویسی به محمد نقایی نویسنده نمایش باغ خونی از خراسان رضوی رسید.

کارگردانی:
لوح تقدیر و هدیه نقدی به کیانوش ایازی برای کارگردانی نمایش  زیپ رسید.
تندیس سرو، دیپلم افتخار و هدیه نقدی به حسین مسافرآستانه برگزیده کارگردانی رسید.

حسین مسافرآستانه پشت تریبون قرار گرفت و گفت: دینی بر گردن دارم که درباره نمایش برگشتن عرض کنم و آن هم این است که از تک تک اعضای گروه تقدیر و قدردانی می کنم این نمایش اگر با همه اعضای کوچک و بزرگ تیم در دور اول و دوم اجرا با عشق و همدلی قرار نمی گرفتند، ما هرگز نمی توانستیم کار را به این شکل داشته باشیم. هیچ نقش این نمایش فرعی نبود چرا که همه با هم همدل بودند و کوچکترین حضورشان موثر بود بنابراین این جایزه تقدیم همه کسانی است که در این نمایش جلو و پشت صحنه همراه بودند.

وی در ادامه افزود: برگشتن من به برگشتن و برگشتن تئاتر مدیون پیگیری های جواد نوری و خیرالله تقیانی بود که من از این دو نفر نیز سپاسگذارم.

نمایش برگزیده
لوح تقدیر و هدیه نقدی به نمایش رگ به کارگردانی ایوب آقاخانی از تهران رسید.
تندیس سرو، لوح تقدیر و هدیه نقدی به نمایش برگشتن به تهیه کنندگی جواد نوری از تهران تقدیم شد.

پس از اجرای مراسم، نمایش دست هایم کو مم حسن به اجرای عموم در تماشاخانه سرو در آمد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام تبریک مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت روز خبرنگار | عکس
پیام تبریک مدیرکل هنرهای نمایشی به مناسبت روز خبرنگار
قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا در پیامی ۱۷ مرداد، روز خبرنگار را به اهالی رسانه ...
دیدن ادامه ››

قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.
به گزارش تیوال به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، قادر آشنا در پیامی ۱۷ مرداد، روز خبرنگار را به اهالی رسانه تبریک گفت.

متن پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به شرح زیر است:

«شما، چون آنان که زیر نور صحنه، از خود می‌گذرند تا به دیگری جان بخشند، قلم در دست می‌گیرید و آن‌چه را به رشته تحریر درمی‌آورید که به درستی‌اش ایمان دارید و چه‌چیز قابل تحسین‌تر از ایمان شما؟
اگر انگیزه‌های مالی مشوق بسیاری در انجام شغلی باشد، در خصوص شما چنین نیست زیرا مسیری که در آن قرار گرفته‌اید به هزار و یک علت که خود نیکوتر از من و ما می‌دانید، از پس تامین چنین انگیزه‌ای برنمی‌آید.
پایداری‌تان در  این مسیر که به درستی آن باورمندید تحسین‌برانگیز است. امید که خستگی راه بر جان نازنین‌تان نماند و تنی که چشم و گوش و دهان و دستانش چنین عاشقانه در راه فراچشم آوردن ناراستی‌ها و نشان دادن راستی‌ها می‌کوشند در اوج سلامت به راه خود ادامه دهد. برقرار بمانید و روزتان مبارک.» 

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
اثری از سعید چنگیزیان در باغ فرهنگسرای نیاوران اجرا می شود
سید حامد حسینیان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش کوریولانوس i
سلطان فرار از سانسور را بشناسید! | عکس
یادداشتی درباره نمایش «کوریولانوس» به کارگردانی مصطفا کوشکی
سلطان فرار از سانسور را بشناسید!
یک کارگردان و مدرس تئاتر همزمان با اجرای نمایش «کوریولانوس» نوشته شکسپیر  و کار مصطفا کوشکی که این روزها در تئاتر مستقل روی صحنه است، با نگارش یاددشتی به بررسی این اثر و تئاتر ...
دیدن ادامه ››

یک کارگردان و مدرس تئاتر همزمان با اجرای نمایش «کوریولانوس» نوشته شکسپیر  و کار مصطفا کوشکی که این روزها در تئاتر مستقل روی صحنه است، با نگارش یاددشتی به بررسی این اثر و تئاتر سیاسی پرداخته و توضیح داده است که شکسپیر، نویسنده مشهور این نمایشنامه، چگونه در دوره خود از سانسور گذر  میکرد، به طوری که به سلطان فرار از سانسور در آن دوره ملقب شده بود.

کیومرث مرادی در یادداشت خود که آن را در اختیار ایسنا قرار داده، نوشته است:

«نادیده‌های تاریخی گاه باعث می‌شود که آثاری از یک هنرمند دیده نشود و یا حتی فراموش شود. اوج بدبختی جهان مدرن دقیقا همین جاست که این روزها همه جوامع را در برگرفته است. یعنی درست است که تکنولوژی سرعت انتقال داده‌ها و اطلاعات را زیاد کرده است، اما به همان نسبت باعث شده است که حجم اطلاعات و اخبار به قدری بالا باشد که دیگر ارزش آن‌ها کم و کمتر شود و ناگهان این اتفاق شوم بیفتد که اطلاعات زود بالا می‌گیرد و زود هم فراموش می‌شود.

بدبختی زندگی جهان مدرن، فراموشی تلخی است که جبر روزگار و ساختارهای جوامع جدید برای انسان امروزی به ارمغان آورده و چه تلخ است که این روزها حجم فراموشی درست به میزان حجم این اطلاعات زیاد شده است.

حالا در این بین گروه نمایشی با ابتکار کارگردان و دراماتوژ خود مصطفا کوشکی دست به یک انتخاب متفاوت و ویژه زده است و آن انتخاب نمایشنامه‌ایی به نام «کوریولانوس» نوشته ویلیام شکسپیر است. نمایشنامه‌ایی که از آثار گمنام و نایاب در ذهن مخاطبان امروز است.

وقتی شما از شکسپیر نام می‌برید، حتما آثاری را به یاد می‌آورید که بارها و بارها اجرا شده است؛ «هملت»، «لیرشاه»، «ریچارد سوم»، «اتللو»، «رومئو و ژولیت»، «طوفان»، «رویایی نیمه شب تابستان»، «شب دوازدهم» و ... کمتر مخاطبی است که با متن «کوریولانوس» برخورد کرده باشد آن هم متنی که از سیاسی‌ترین آثار شکسپیر است. چرا سیاسی ؟

زیگفرید ملشینگر در کتاب تاریخ تئاتر سیاسی در این باره می‌گوید:

ملکه انگلستان همیشه در حال جنگ و کنترل افکار عمومی بود و در این راه او همیشه از کلیسا و اسقف‌ها در موعظه مردم استفاده می‌کرد، مردم انگلستان همه چشمشان به حرف‌هایی بود که آنها می‌زدند و البته که همیشه در پایان همه فریاد می‌زدند «خدا ملکه را حفظ کند!» ملکه با همین روش همیشه مردم را به سکوت می‌کشید حتی در سخت‌ترین موقعیت‌های تاریخی‌اش همچون قطع کردن دست جان استابس مرد پروتستان تندرویی که اعلامیه‌های شبانه‌اش در لندن مردم را از اشتباهات هولناک ملکه آگاه می‌کرد.

وقتی شکسپیر وارد لندن شد، با مبارزات خونین حکام کلیسا علیه تئاتر مواجه شد؛ مبارزه‌هایی که در آن به دستور کلیسا والبته ملکه که خود را به بی‌خبری می‌زد، یک هنرپیشه به دار آویخته شده و نویسنده مشهوری در زندان کشته شده بود.

برای همین شکسپیر که خوب می‌دانست هر نمایشنامه‌ایی را بعد از نوشتن باید تحویل اداره سانسور دربار بدهد تا اجازه اجرا و انتشار آن را بگیرد، تلاش کرد تا خود را از مسایل سیاسی مهم و بزرگ آن روز انگلستان دور کند، اما این دوری معنای دو پهلو دارد چرا که او هرگز خود را از سیاست دور نکرد بلکه به مدد تغییر تاریخ، تغییر اسامی شخصیت‌ها، بردن زمان اجرا به تا یخ‌هایی در گذشته و یا تغییر مکانی وقوع نمایشنامه‌هایش که عموما خارج از انگلستان است تلاش کرد که از کلیسا ، ملکه و اداره سانسور دربار فرار کند. اما در عین‌ حال درباره آنها به روش‌های غیر مستقیم حمله کند. به قول جی بی هریسون نویسنده کتاب مشهور «آشنایی با شکسپیر»، حتی یک نمایشنامه از شکسپیر پیدا نمی‌کنید که درباره مسایل سیاسی انگلستان به زبان اشاره و یا گاه مستقیم چیزی نگفته باشد. او ملقب به سلطان فرار از سانسور در آن سال‌هاست.

البته شکسپیر هوشمندی دیگری هم داشت و آن اینکه تلاش کرد خود را از دستگاه فاسد و دروغگوی کلیسا دور کند چرا که او دیده بود که چطور هنرمندان و نویسندگان زیادی در آن روزگار توسط کلیسا مرتد شناخته شدند و یا به زندان و سیاه چال افتادند و یا به صلیب کشیده شده و سوختند.

«کوریولانوس» در چنین شرایطی توسط شکسپیر نوشته می‎شود. اثری که در آن شکسپیر به طور غیرمستقیم به بازی افکار عمومی ملکه و کلیسا اشاره می‌کند. او نشان می‌دهد که چطور کلیسا و ملکه از این تدبیر درست استفاده می‌کنند و افکار عمومی را به راحتی در موقعیت‌های سخت تغییر می‌دهند و از خطر مردم خود را رها می‌کنند.

شکسپیر با تغییر نام‌ها، زمان اجرا و مکان اجرا و نوشتن درباره یک قهرمان رومی نشان می‌دهد که چطور مردم قهرمان‌های خود را به زیر می‌کشند و آنها را نابود و یا فراموش می‌کنند.

این اثر سیاسی با همین نگاه به درستی توسط یک گروه جوان اجرا می‌شود و چه درست در این اجرا از انرژی بازیگران برای فضا سازی اثر استفاده می‌شود. مغز درست اجرا حرکت داینامیک نمایشنامه است. یعنی دستگاه تردمیلی که توسط کارگردان هوشمند در وسط صحنه گذاشته شده است، این تردمیل در نگاه ابتدای انگار ابزاری برای نشان دادن دویدن شخصیت اصلی اجراست، در حالی که این دستگاه در واقع ایجاد کننده آن نیروی داینامیکی است که نمایشنامه «کوریولانوس» شکسپیر به آن نیاز دارد. نیروی عظیمی که باعث می‌شود تا تو به عنوان تماشاگر همچون «کوریولانوس» خود را در حال دویدن ببینی. آن هم در جهانی که قهرمان‌های حقیقی ما مدام در حال فراموشی و از بین رفتن هستند، آن هم با تکنولوژی‌هایی که هنوز تلاش می‌کنند که افکار عمومی مردم را در دست داشته باشند و اجازه ندهند حقیقت در میان مردم رشد کند و قهرمان‌های حقیقی جهانی حقیقی بسازند و نه جهانی که واقعیتی است ساخته شده در جهانی مجازی که تکنولوژی آن را مهیا کرده است.

«کوریولانوس» اثری زاده سیاست است. سیاستی که شکسپیر برای فرار از آن، سال‌ها با روش‌های مختلف جنگید تا آثارش از چنگ سانسور، کلیسا و ملکه در امان بماند.

منابع:

- تاریخ سیاسی تئاتر، نوشته زیگفرید ملشینگر، ترجمه سعید فرهودی، انتشارات سروش ۱۳۶۶

- آشنایی با شکسپیر، نویسنده جی بی هریسون ترجمه دکتر منوچهر امیری انتشارات سروش ۱۳۶۷»

گفتنی است نمایش «کوریولانوس» این روزها در تئاتر مستقل روی صحنه است.

 

 

علی ژیان، سحر سالک و امپرسیونیست این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
داوران نخستین جشنواره مجازی بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان معرفی شدند   | عکس
دبیرخانه نخستین جشنواره مجازی بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان اسامی اعضای هیات داوران این دوره را اعلام کرد .  
داوران نخستین جشنواره مجازی بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان معرفی شدند  
  به گزارش رسانه این جشنواره ، "بهروزغریب پور" پیشگام تئاترعروسکی ایران نویسنده، کارگردان، پژوهشگر تئاتر و موسیقی و استاد نمایش عروسکی و سرپرست گروه تئاترآران .  "دَدی پودامجی " رئیس ...
دیدن ادامه ››

 

به گزارش رسانه این جشنواره ، "بهروزغریب پور" پیشگام تئاترعروسکی ایران نویسنده، کارگردان، پژوهشگر تئاتر و موسیقی و استاد نمایش عروسکی و سرپرست گروه تئاترآران . 

"دَدی پودامجی " رئیس یونیما ی جهانی اتحادیه جهانی نمایشگران عروسکی مدیر، متولی و کارگردان هنری تئاتر عروسکی ایشارا . 

" کری اِید استلِس" رئیس کمیته پژوهش یونمیا ی جهانی مدیر گروه کارشناسی دانشجویان نمایش عروسکی در دانشکده سخنوری و درام مرکز سلطنتی دانشگاه لندن مدرس ارشد دانشگاه پلیموث در رشته تئاتر و هنرهای اجرایی مدیر سراسری دانشگاه اکسیتر. 

"روشنک روشن"  دکترای حرفه ای سینما از ESAV ، تولوز، فرانسه ، کارشناس ارشد پژوهش هنر، دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران ، کارشناس تئاتر (نمایش عروسکی)، دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران ، کارگردان نمایش عروسکی و بازی دهنده عروسک

"شیوا مسعودی" دکترای حرفه ای تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران ، کارشناس ارشد انیمیشن دانشگاه تربیت مدرس کارشناس تئاترعروسکی دانشکده هنرهای زیبا، دانشگاه تهران ، عضو هئیت علمی دانشگاه تهران ، مدیر گروه کارشناسی ارشد تئاتر عروسکی دانشکده هنرهای نمایشی و موسیقی دانشگاه تهران ، مولف، مترجم، پژوهشگر در زمینه تئاتر و تئاترعروسکی و کارگردان تئاتر و تئاتر عروسکی .

"غزل اسکندرنژاد" دکترای پژوهش هنر دانشگاه تربیت مدرس کارشناسی ارشد کارگردانی تئاتر دانشگاه تربیت مدرس کارشناسی ادبیات نمایشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی ، عضو هئیت علمی دانشگاه هنر تهران .

به عنوان اعضا هیات داوران نخستین جشنواره مجازی بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان معرفی شدند .

گفتنی است ، تا کنون 101 اثر از سرتاسر ایران و هچنین از کشورهای لهستان ، آرژانتین ، روسیه ، فرانسه ، آفریقای جنوبی ، ایتالیا ، برزیل ، آمریکا ، اسپانیا ، اسلواکی و اکوادور به جشنواره ارسال شده است که روزانه 5 اثر در صفحه رسمی جشنواره برای ارزیابی هیات داوران در اینستاگرام منتشر می شود .

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش جوادیه (بیست متری) i
نمایش «جوادیه(بیست متری)» در تالار قشقایی تئاتر شهر به صحنه می رود | عکس
نمایش «جوادیه(بیست متری)» در تالار قشقایی تئاتر شهر به صحنه می رود
«جوادیه ( بیست متری)» عنوان تازه ترین نمایش مجموعه تئاتر شهر است که از روز پنجشنبه شانزدهم مرداد ماه به کارگردانی رضا بهرامی در تالار قشقایی اجرای خود را آغاز می کند. به گزارش واحد ...
دیدن ادامه ››

«جوادیه ( بیست متری)» عنوان تازه ترین نمایش مجموعه تئاتر شهر است که از روز پنجشنبه شانزدهم مرداد ماه به کارگردانی رضا بهرامی در تالار قشقایی اجرای خود را آغاز می کند.

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، نمایش «جوادیه (بیست متری)» به نویسندگی کهبدتاراج و کارگردانی رضا بهرامی از روز پنجشنبه شانزدهم مرداد ماه در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

در این اثر نمایشی آرش فلاحت پیشه، آیه کیانپور، امیرعدل پرور و هومن بنایی به عنوان بازیگر حضور دارند. این در حالی است که روح الله زندی فر( مجری طرح)، رضا خضرایی ( طراح نور)، کهبد تاراج ( طراح لباس)، محسن نجفی (مدیراجرایی)، بهار خالقی (دستیار کارگردان)، امیرحسین جلالی (مدیر صحنه )،  امیرقالیچی (روابط عمومی)، رضا جاویدی (عکاس)، عرفان پور محمدی (انتخاب موسیقی) و امید علیزاده (طراح پوستر، بروشور و ساخت تیزر) دیگر عوامل اجرایی نمایش را تشکیل می دهند.

نمایش «جوادیه (بیست متری)» ازجمله آثاری است که نویسنده، کارگردان و گروه اجرایی کوشیده اند تا در یک بستر نمایشی واکاوی و بررسی از احوالات انسان های مختلف امروز را با تفکرات متفاوت پیش روی مخاطبان قرار دهند. این تئاتر قصه چهارنفر از بچه محل های جوادیه تهران است که در دهه شصت هرکدام زندگی خود را داشته اند. آنها اکنون مرده اند اما به محله خود می آیند و خاطرات محله و زندگی خود را در گذشته روایت می کنند.

این اثر نمایشی طی سال های اخیر علاوه بر دریافت جایزه های مختلف از جشنواره تئاترشهر و فستیوال تئاتر«هامون» در تالار محراب و مجموعه تئاتر«هامون» نیز روی صحنه رفت که در هر دو فصل از اجرای عمومی ، با استقبال مخاطبان مواجه شد.

نمایش «جوادیه (بیست متری)» به نویسندگی کهبد تاراج و کارگردانی رضا بهرامی از روز پنجشنبه شانزدهم مرداد ماه ساعت 19:45 با مدت زمان 55 دقیقه و قیمت بلیت 30 هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

علاقه مندان برای تهیه بلیت این اثر نمایشی می توانند به سامانه «تیوال» مراجعه کنند. ضمن اینکه بلیت نمایش در سه روز اول اجرا با بیست درصد تخفیف ارائه می شود.

 

نیلوفر ثانی و نورا احمدی این را خواندند
امیر مسعود این را دوست دارد
مدتهاست از گروه تاتر نزدیک تاتر های مختفی دیدم. و هر بار راضی کننده بوده. اخرین تاتر استاد بهرامی که دیدم کریملوژی بوده که بینظیر بوده با بازی بسیار درخشان مجید رحمتی. - نمایشنامه ها ی کهبد تاراج دغدغه مند و داستان روان و کشش خوبی دارد- و اقای بهرامی هم استاد کارگردانی نمایشنامه های رئالیسم و ایرانی هستند. مثل همیشه درخشان
۴ روز پیش، پنجشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی در سال ۹۹ برگزار نمی‌شود | عکس
بهزاد صدیقی، سخن‌گوی بنیاد اکبر رادی اعلام کرد:
جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی در سال ۹۹ برگزار نمی‌شود
جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی به طور قطع در سال ۹۹ برگزار نمی‌شود. به گزارش روابط عمومی بنیاد اکبر رادی، بهزاد صدیقی، سخن‌گو و مدیر اجرایی بنیاد اکبر رادی، با اعلام این خبر گفت: ...
دیدن ادامه ››

جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی به طور قطع در سال ۹۹ برگزار نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد اکبر رادی، بهزاد صدیقی، سخن‌گو و مدیر اجرایی بنیاد اکبر رادی، با اعلام این خبر گفت: از آن‌جا که برخی از علاقه‌مندان این جشنواره پی‌گیر برگزاری جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی بودند، به دلیل پایان نامعلوم شیوع ویروس کرونا و به خاطر حفظ سلامت شرکت‌کنندگان و هنرمندان در شرایط اپیدمی بیماری کرونا ویروس، سومین دوره‌ی جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی به طور قطعی در سال ۹۹ برگزار نمی‌شود و از آن‌جا که حال عمومی بسیاری از افراد جامعه‌ و نیز بسیاری از هنرمندان و علاقه‌مندان تئاتر به دلیل همین شرایط کرونایی کشور خوب نیست، هیئت مدیره‌ی بنیاد اکبر رادی تصمیم گرفت برگزاری سومین دوره‌ی جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی را در سال جاری ملغی و منتفی اعلام کند.

دبیر دومین جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی در پایان اعلام کرد: در این‌جا لازم می‌دانم یک‌بار دیگر از کلیه‌ی همکاران، شرکت‌کنندگان و حامیان و همراهان دومین جشنواره‌ی تئاتر اکبر رادی سپاس ویژه‌ی خود را اعلام کنم و امیدوارم همه‌ی آنان در شرایط کنونی کشور، در سلامتی مطلق به سر برند و همواره موفق و پیروز باشند.


برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
۲۰٪ تخفیف خرید در جشنواره فیلم‌تئاترهای تیوال! | عکس
تا ۲۰ مرداد تمدید شد
۲۰٪ تخفیف خرید در جشنواره فیلم‌تئاترهای تیوال!
  با توجه به استقبال و درخواست مخاطبین جشنواره فیلم‌تئاترهای تیوال تا ۲۰ مردادماه تمدید شد! این جشنواره که از ۴ تا ۱۰ مردادماه به مدت یک هفته فعال شده بود با توجه به استقبال مخاطبین ...
دیدن ادامه ››

 

با توجه به استقبال و درخواست مخاطبین جشنواره فیلم‌تئاترهای تیوال تا ۲۰ مردادماه تمدید شد!

این جشنواره که از ۴ تا ۱۰ مردادماه به مدت یک هفته فعال شده بود با توجه به استقبال مخاطبین تا ۲۰ مرداد تمدید شده است.
خریداران محترم میتوانند برای استفاده از تخفیف، هنگام خرید هر فیلم تئاتر از کد تخفیف ftf99 بهره ببرید.

امیدواریم با کمترین خروج از خانه مگر برای کارهای ضروری (و با ماسک)، از تماشای فیلم‌تئاترهای جدید و جذاب در تیوال لذت ببرید :-)

» بخش فیلم‌تئاترها

می خواهم از تیوال برای فروش فیلم تئاترها تشکر کنم.در این روزها که همه باید برای سلامت خود و دیگران تلاش کنیم از تجمع خصوصا درمحیطهای بسته پرهیز نماییم،تماشای آنلاین فیلم تئاترها با قیمت نازل،فرصت خوبی برای گذراندن این دوره است.هرچند بعضی فیلم تئاترها کیفیت تصویر نازلی دارند و این مساله به اثر ضربه می زند.
۳ روز پیش، جمعه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فرد جدیدی به عنوان دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک معرفی نمی‌شود | عکس
اطلاعیه جدید اداره‌کل هنرهای نمایشی
فرد جدیدی به عنوان دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک معرفی نمی‌شود
  با اعلام خبر برگزاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک در اسفندماه سال جاری،  فرد جدیدی به عنوان دبیر این رویداد معرفی نخواهد شد. به گزارش روابط‌عمومی ...
دیدن ادامه ››

 

با اعلام خبر برگزاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک در اسفندماه سال جاری،  فرد جدیدی به عنوان دبیر این رویداد معرفی نخواهد شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، این اداره‌کل در ارتباط با مسائل پیرامون هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک اطلاعیه‌ای را صادر کرد.

در متن این اطلاعیه ضمن تاکید بر برگزاری این رویداد آمده است:

«مدیرکل هنرهای نمایشی در مشورت با اعضای شورای سیاستگذاری هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک، تصمیماتی را در ارتباط با این رویداد دوسالانه اتخاذ کرد که به شرح زیر است:

۱- هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک در اسفندماه سال جاری با بهره‌گیری حداکثری از فضای مجازی برگزار خواهد شد.

۲- نام زنده‌یاد «گلزار محمدی» به عنوان دبیر هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک باقی خواهد ماند و فرد جدیدی در مقام دبیر این رویداد معرفی نخواهد شد.

۳-  هجدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران- مبارک با مدیریت «مهدی حاجیان» در مقام مدیر اجرایی، برگزار می‌شود.»

پویا فلاح و صبا صالحیان این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
قدردانی از دو هنرمند معاصر در اجرایی پایانی «جابه جایی تئاترشهر؛یک سانتی متر نزدیک تر» | عکس
قدردانی از دو هنرمند معاصر در اجرایی پایانی «جابه جایی تئاترشهر؛یک سانتی متر نزدیک تر»
پرفورمنس «جابه جایی تئاترشهر؛یک سانتی متر نزدیک تر» به طراحی و کارگردانی نصیرملکی جو یکشنبه دوازدهم مرداد ماه با قدردانی از دو هنرمند معاصر کشورمان به پایان رسید. به گزارش واحد ارتباطات،آموزش ...
دیدن ادامه ››

پرفورمنس «جابه جایی تئاترشهر؛یک سانتی متر نزدیک تر» به طراحی و کارگردانی نصیرملکی جو یکشنبه دوازدهم مرداد ماه با قدردانی از دو هنرمند معاصر کشورمان به پایان رسید.

به گزارش واحد ارتباطات،آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، پرفورمنس «جابه جایی تئاترشهر؛یک سانتی متر نزدیک تر» به طراحی و کارگردانی نصیر ملکی جو یکشنبه دوازدهم مردادماه با قدردانی از پرویزتناولی و بهروز غریب پور دو هنرمند معاصر کشورمان به پایان رسید.

« جا به جایی تئاتر شهر، یک سانتی متر نزدیک تر » تازه ترین پروژه اجرایی نصیرملکی جو نویسنده و کارگردان تئاتر بود که روزهای پنجشنبه نهم ، جمعه دهم  و یکشنبه دوازدهم مرداد ماه در محوطه تئاتر شهر پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

در این اثرمحیطی که محصول مجموعه «کارخانه هنر مدرن» با موسیقی انتخابی  Up Coming Funeral  اثر علی صمدپور بود، امیر قالیچی و زهرا سلیمیان (مجریان طرح)، یاسمن رضا زاده، محمدحسن سلمانی، مهسا شیخی، بهنام شاملو، حسین مهدوی، مسیح کمالی، کوروس افشار، زینب گرما رودی، محمد مفاخری، امید تیموری، مینا رمضانی ( اجرا گران)، زهرا سلیمیان (برنامه ریز)، بهنام شاملو، حسین مهدوی (دستیاران کارگردان)، نصیرملکی جو (طراحی لباس و آکسسوار)، کیمیا شاه محمدی، فریبا شاه محمدی، سمیه خواسته (طراحی و دوخت لباس)، یغما فرجی (ساخت آکسسوار)، شقایق برهمتی (طراح گریم)، مهسا شیخی (طراح گرافیک )، امیر قالیچی (مدیر روابط عمومی )، علی حدادی اصل، پریسا محمدی، شیواخدا بخش (عکاسان)، محمد مقیمی، حمید مهدوی، ثمین موسوی، داود عباسی (فیلمبرداران ) گروه اجرایی را تشکیل می دادند.

نصیرملکی جو طی روزهای گذشته علاوه بر اجرای این پروژه محیطی،نمایش «کوکاکولا» با بازی سیاوش چراغی پور و  پگاه کاظمی را از روز 29 تیر تا 12 مرداد 1399 در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه برده بود.

 این اثر نمایشی با در نظر گرفتن ظرفیت 50 درصدی فروش بلیت تالار قشقایی تئاتر شهر که در چارچوب رعایت شیوه نامه های بهداشتی مربوط به فاصله گذاری تماشاگران تعیین شده بود،  با مجموع 345 تماشاگر به اجرای خود پایان داد.

 

 

پویا فلاح این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید