آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال تئاتر
S3 : 22:42:34 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
چراغ تئاتر باید روشن بماند | عکس فراخوان دعوت از گروه های نمایشی برای اجرا و پخش آنلاین در تماشاخانه ظفرچراغ تئاتر باید روشن بماند
کرونا همچنان ادامه دارد و امکان اجرا و دیدن تئاتر را از همه گرفته است. گاهی نیمه تعطیل و گاهی مثل حالا وضعیت تهران و بخش زیادی از کشور قرمز است و تعطیلی کامل. ما از آینده هیچ نمی دانیم اما می دانیم چراغ تئاتر باید روشن بماند. لذا تماشاخانه ظفر وابسته به هلدینگ سپندار دارای دو سالن به نامهای جبار باغچه‏ بان (با مساحت ۷*۹) و تقی ظهوری (با مساحت ۴*۳)، از همۀ گروه های نمایشی برای اجرا و نمایشنامه خوانی آنلاین دعوت می‏نماید. برای اطلاعات بیشتر با شماره‏ ۲۶۴۱۰۶۵۷-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به آدرس تهران. خیابان شریعتی. خیابان ظفر. پلاک۸۰. تماشاخانه ظفر مراجعه کنید.
دیدن ادامه ››

کرونا همچنان ادامه دارد و امکان اجرا و دیدن تئاتر را از همه گرفته است. گاهی نیمه تعطیل و گاهی مثل حالا وضعیت تهران و بخش زیادی از کشور قرمز است و تعطیلی کامل. ما از آینده هیچ نمی دانیم اما می دانیم چراغ تئاتر باید روشن بماند.
لذا تماشاخانه ظفر وابسته به هلدینگ سپندار دارای دو سالن به نامهای جبار باغچه‏ بان (با مساحت ۷*۹) و تقی ظهوری (با مساحت ۴*۳)، از همۀ گروه های نمایشی برای اجرا و نمایشنامه خوانی آنلاین دعوت می‏نماید.
برای اطلاعات بیشتر با شماره‏ ۲۶۴۱۰۶۵۷-۰۲۱ تماس بگیرید و یا به آدرس تهران. خیابان شریعتی. خیابان ظفر. پلاک۸۰. تماشاخانه ظفر مراجعه کنید.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ویدیو
درباره فیلم‌تئاتر نا - ب - غه i
زهرا خدابنده لو این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، ظرفیت و انتظارات هنرمندان   | عکس انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، ظرفیت و انتظارات هنرمندان
شهرام کرمی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر کشور، درباره ویژگی آخرین نمایش‌نامه منتشرشده خود به نام" کاش جای این‌همه استخوان لب‌هایت برمی‌گشت " که در سال گذشته منتشر شد نظرات و دیدگاه خود را بیان کرد. به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شهرام کرمی با بیان اینکه در یک دهه گذشته و سال‌های اخیر جریان مؤثر و بسیار خوبی در تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شکل‌گرفته  است گفت: در سال‌های اخیر اتفاقات و رویدادها و نمایش‌های بسیار خوبی با مضمون مقاومت و دفاع مقدس شکل گرفته است که حضور جوانان باانگیزه و هنرمندان نسل نو با دیدگاههای جدید ...
دیدن ادامه ››

شهرام کرمی نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر کشور، درباره ویژگی آخرین نمایش‌نامه منتشرشده خود به نام" کاش جای این‌همه استخوان لب‌هایت برمی‌گشت " که در سال گذشته منتشر شد نظرات و دیدگاه خود را بیان کرد.

به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شهرام کرمی با بیان اینکه در یک دهه گذشته و سال‌های اخیر جریان مؤثر و بسیار خوبی در تئاتر انقلاب و دفاع مقدس شکل‌گرفته  است گفت: در سال‌های اخیر اتفاقات و رویدادها و نمایش‌های بسیار خوبی با مضمون مقاومت و دفاع مقدس شکل گرفته است که حضور جوانان باانگیزه و هنرمندان نسل نو با دیدگاههای جدید که متعهدانه و هنرمندانه تاریخ و وقایع انقلاب و دفاع مقدس کشور ما را به روی صحنه می‌آورند بسیار مایه دلگرمی و خوشحالی است. نمایشنامه‌های خلاقانه‌ای را از نویسندگان جوان شاهد هستیم که باوجود آنکه سن و سال نویسنده‌های آن یک دهه بعد از تاریخ جنگ است اما با موشکافی و دقت و خلاقیت این برهه از زندگی و وقایع مردمان جنگ تحمیلی را تجسم و خلق کرده‌اند. وقتی جمع هنرمندان جوان را با افراد شاخص از رده‌های سنی قبل‌تر و پیشکسوتان این عرصه که خود را با آثار دفاع مقدس در این حوزه تثبیت کرده‌اند مشاهده می‌کنیم ، ابعاد گسترده و تنوع نگاه‌ها را در این عرصه می‌بینیم که بسیار قابل‌توجه و ارزش است.
اما متأسفانه در حوزه هنرهای نمایشی آن حجم از توجه و سرمایه‌گذاری که برای سایر حوزه‌ها وجود دارد برای هنر تئاتر صرف نشده است. هنر تئاتر نیاز به پشتوانه و سرمایه‌گذاری دارد و اتکا آن بر حمایت یک ضرورت بوده  و هست که سال‌های زیادی همه اصحاب هنر در این خصوص اظهارنظر کرده و ضرورت آن امری واضح و مبرهن است. به‌عنوان مثال در حوزه سینما اعتبار و توجه و حتی حمایت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری نهادهای اقتصادی وضعیت مناسبی برای این هنر ایجاد کرده که باعث رشد خوبی در این حوزه شده است. وقتی رویدادی در این موضوع برگزار می‌شود سهم زیادی از کانال‌های مختلف حمایت و توجه وجود دارد. اما در حوزه تئاتر این‌طور نیست. همان اعتبار دولتی و بودجه مختصر نهادهای فرهنگی در بخش تئاتر که صرف حمایت از تولیدات تعداد زیادی از هنرمندان می‌شود. این موضوع یکی از آسیب‌های همیشگی این بخش بوده است. می‌بایست برای بهینه‌سازی وضعیت تئاتر کشور از منابع مادی و معنوی بخش دولتی و خصوصی بهتر و بیشتر استفاده شود تا شاهد رشد روزافزون این هنر در سطح جامعه باشیم. تعداد قابل‌توجه هنرمندان و گروه‌های تئاتر حرفه‌ای یک سرمایه است که متأسفانه شرایط ویروس کرونا باوجود فعالیت عادی هنرمندان سایر رشته‌ها اما فرصت محدودی برای هنرمندان تئاتر ایجاد کرده که فقط باید امیدوار باشیم خیلی زود از این ویروس خلاص شویم تا هنرمندان تئاتر بتوانند به روال همیشگی فعالیت کنند.
مدیرکل سابق اداره کل هنرهای نمایشی افزود: نمایشنامه رکن اصلی و بنیادی هنر تئاتر است. هنر تئاتر در دوران معاصر در شکل و ساختار و شیوه‌های اجرایی بسیار متحول شده اما همچنان نمایشنامه به‌عنوان بنیاد اصلی هنر تئاتر شناخته می‌شود. توجه به درام منجر به اهمیت به تئاتر و رشد جریان نمایشنامه‌نویسی خواهد شد. باوجود ظهور نمایشنامه نویسان مختلف اما متأسفانه آن‌چنان که سایر بخش‌های هنر تئاتر رونق گرفته درام‌نویسی جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است. با رونق و توسعه تئاتر بازیگران و کارگردانان و حتی طراحان و عوامل فنی امکان اشتغال و فعالیت مؤثری یافته‌اند اما این وضعیت برای درام‌نویسان ما ایجاد نشد. کار نوشتن سخت است و محدود و خیلی از نمایشنامه نویسان ما نمی‌توانند فقط با اتکا بر  این حرفه زندگی خود را تأمین کنند. تولید محدود و حق‌الزحمه مختصر برای نمایشنامه‌نویس در یک تراز مناسب با وضعیت و جایگاه نمایشنامه‌نویسان قرار ندارد. یک مقطع استفاده از آثار و نمایشنامه‌های خارجی خیلی رواج داشت چون برخی عقیده داشتند ما نمایشنامه‌نویس قابل قبول نداریم. اما حالا این‌طور نیست. از نسل پیشکسوت تا نسل جوان نویسندگان بسیار خوبی وجود دارند که درام‌های با ارزش و زیبا خلق کرده‌اند. توجه به این حوزه یعنی کار نمایشنامه‌نویسی به معنای اهمیت دادن به این حوزه از همه جهت و طیف است. هم متولیان و مدیران و هم خود هنرمندان این عرصه باید به کار نمایشنامه‌نویس اهمیت دهند.
" کاش جای این‌همه استخوان لب‌هایت برمی‌گشت " را بعد از یک دوره دوری از نوشتن  با  شور و علاقه زیاد نوشتم.
وی در خصوص آخرین نمایش‌نامه خود در حوزه تئاتر دفاع مقدس گفت: نمایش‌نامه " کاش جای این‌همه استخوان لب‌هایت برمی‌گشت " را بعد از یک دوره دوری از نوشتن با شور و علاقه زیاد نوشتم. به دنبال فرصتی هستم تا نمایشنامه را اجرا کنم. بعد از سال‌ها نوشتن حالا دیگر فقط خلق یک اثر مرا راضی نمی‌کند. نوشتن نیازی است که برای هر نویسنده دغدغه‌ و نگرانی خاص خود را دارد. وقتی یک مضمون و اندیشه ذهن یک نویسنده را درگیر کند تبدیل به ضرورت می‌شود. برای همین نوشتن این اثر برای من دغدغه‌ای بود در خصوص داستان و شخصیت‌هایی که خلق آن‌ها ضرورت داشت. در این نمایشنامه در تکنیک و پرداخت این اثر تجربه جدیدی را دنبال کردم. نمایشنامه با کارهای قبلی من متفاوت است. ادبیات و پرداخت خاص خود را دارد. ساختار و پرداخت آن ایجاب کرد که حتی یک کلمه هم توضیح صحنه و توصیف در این نمایشنامه به کار نبرم و این سبک و شیوه نوشتن دشواری خاص خود را دارد. نمایشنامه را در فضایی شاعرانه خلق کردم. وقتی توصیف شاعرانه را برای یک اثر به کار می‌بریم به معنای رؤیایی بودن نوشته نیست. شاعرانگی نوعی اندیشه و رفتار است که شخصیت‌ها در منش و گفتار خود بروز می‌‌دهند. مثل نگاه کردن و دیدن تصویری در آینه که واقعی بودن و نبودن آن برای ما معنا پیدا می‌کند. موضوع نمایشنامه درباره شخصیت‌های جبهه و جنگ است. شهدای خلبان و قهرمان‌هایی که نقش بزرگ و زیادی در جنگ تحمیلی داشتند. همان دغدغه همیشگی یعنی برهه‌ای از تاریخ این سرزمین که هیچ‌وقت فراموش نخواهد شد دستمایه من برای نوشتن نمایشنامه شد. دورانی که به‌عنوان یک حادثه تاریخی مضمون و زاویه دید آشکار و پنهان زیادی دارد. سهم یک درام‌نویس است که از مردم و تاریخ و قهرمانان سرزمین خود بنویسد. برای نوشتن این اثر زمان زیادی را صرف کردم. با نشر نمایشنامه در همین چند ماه بازخورد بسیار خوبی گرفته‌ام که انگیزه و شوق مرا برای نوشتن دوچندان کرده است.

فعالیت‌های انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس در سال ۱۳۹۹ شایسته تقدیر

نویسنده و کارگردان نمایش «بلوط‌های تلخ» در پایان افزود: سال گذشته به دلیل شیوع کرونا سال سختی برای اهالی تئاتر بود و بسیاری از فعالیت‌ها با تعطیلی و شرایط سخت محدود شد. من این بحران جهانی را تکرار تاریخ می‌دانم. در همه قرن‌ها و تاریخ زندگی بشری بحران و بلا و بیماری‌های مختلف بوده است که بشر امروز در یک فراموشی تلنگری سخت از این ویروس خورد که آگاهی حاصل این تجربه خواهد بود. دیر یا زود ما از این بحران عبور خواهیم کرد. به نظر من با وجود این شرایط دشوار کار هنرمندان و نهادهایی که باعث شدند چراغ تئاتر روشن بماند جای تقدیر دارد. در سال گذشته و در همان ماهای اول شیوع ویروس کرونا که هنوز خیلی از ما چشم‌اندازی از آینده و شرایط نداشتیم فراخوان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت و فرصتی که این رویداد برای هنرمندان تئاتر ایجاد کرد یک اتفاق خوب بود. برگزاری این جشنواره به‌عنوان اولین تجربه‌های برگزاری یک رویداد تئاتر به شکل آنلاین و محدود بسیار اتفاق خوبی بود.  من برگزاری جشنواره درآن شرایط بخصوص با اتفاق‌های قابل‌توجه چون امکان ضبط و پخش حرفه‌ای آثار تولیدشده و پخش آنلاین و اجرای محدود گروه‌های نمایشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جهت اجرایی و عملی را قابل‌تقدیر می‌دانم. تعداد زیادی از هنرمندان کشور با این رویداد فرصت فعالیت داشتند.  به نظرم  انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس متعهدانه و دلسوزانه وارد این عرصه شد و اتفاقات خوبی را رقم زدند. با نوع نگاه مدیران بنیاد فرهنگی روایت فتح  انتظارات اهالی تئاتر از انجمن تئاتر انقلاب بیشتر شده است و هنوز ظرفیت‌هایی برای کار بیشتر احساس می‌شود که امیدوارم در سال جدید محقق شود.آرزو دارم که به‌زودی همگی از شرایط کرونا خلاص شویم و دوباره به شرایط عادی برگردیم و شاهد رونق دوباره سالن‌های تئاتر باشیم.

جعفر میراحمدی این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
فرهنگ کشور با تفکر کارمندی و اداری مدیریت می‌شود | عکس مدیرعامل خانه تئاتر:فرهنگ کشور با تفکر کارمندی و اداری مدیریت می‌شود
شهرام گیل‌آبادی گفت: اکثر مدیران کشور در عین انتقاد کردن و اعلام نارضایتی از وضعیت موجود، راه حلی برای برون رفت از مشکلات مطرح نمی‌کنند برنامه پرده آخر با موضوع بررسی چشم‌انداز تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با دکتر شهرام گیل‌آبادی (مدیرعامل خانه تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.شهرام گیل‌آبادی در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: شرایط تئاتر در سال ۱۴۰۰ از حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و غیره کشور تاثیر می‌گیرد.وی افزود: خانه تئاتر از اسفند ماه سال ۱۳۹۸ تا به امروز نامه‌ها و گزارش‌های متعددی ...
دیدن ادامه ››

شهرام گیل‌آبادی گفت: اکثر مدیران کشور در عین انتقاد کردن و اعلام نارضایتی از وضعیت موجود، راه حلی برای برون رفت از مشکلات مطرح نمی‌کنند

برنامه پرده آخر با موضوع بررسی چشم‌انداز تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با دکتر شهرام گیل‌آبادی (مدیرعامل خانه تئاتر) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

شهرام گیل‌آبادی در مصاحبه تلفنی با برنامه «پرده آخر» گفت: شرایط تئاتر در سال ۱۴۰۰ از حوزه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و غیره کشور تاثیر می‌گیرد.
وی افزود: خانه تئاتر از اسفند ماه سال ۱۳۹۸ تا به امروز نامه‌ها و گزارش‌های متعددی را در راستای آینده‌پژوهی وضعیت تئاتر به مجموعه‌های مرتبط دولتی ارسال کرده است و شرایط حاضر و آینده را برای سازمان‌های مختلف تحلیل کرده است.

مدیرعامل خانه تئاتر با اشاره به این که ما برای ارائه‌ی اثر زیرساخت مناسب نداریم، اظهار داشت: تمام زیرساخت‌های کشور برای ارائه‌ی اثر سنتی و شکننده هستند و تابع نظرات افراد اداری و تفکر کارمندی کار می‌کنند.
وی با بیان این که متاسفانه فرهنگ کشور با تفکر کارمندی و اداری مدیریت می‌شود، عنوان کرد: دولت به نظر متخصصان حوزه تئاتر در صنف‌های مختلف توجه نمی‌کند.

شهرام گیل‌آبادی اضافه کرد: اکثر نیروهای متخصصی که در بخش غیر دولتی فعالیت می‌کنند با پیشرفت‌های جهانی همگام هستند و با مردم و اعضای صنف خود ارتباط بسیار نزدیک دارند.
وی تاکید داشت: نیروهای متخصصِ بخش خصوصی می‌توانند برای ساماندهی تئاتر و رفع مشکلات این رشته راه‌حل‌های موثر و مطلوبی داشته باشند.

مدیرعامل خانه تئاتر با اشاره به این که دولت در حوزه تئاتر پیش‌افکنی می‌کند، توضیح داد: در حال حاضر هر شخص یا سازمان با نگاه اپوزسیون در حوزه تئاتر فعالیت می‌کند.
وی ادامه داد: اکثر مدیران کشور در عین انتقاد کردن و اعلام نارضایتی از وضعیت موجود، راه حلی برای برون رفت از مشکلات مطرح نمی‌کنند.

شهرام گیل‌آبادی افزود: هر سازمان یا نهاد باید رفع مشکلات تئاتر را از بدنه‌ی خودش شروع کند و به جای ایراد گرفتن از سایر ارگان‌ها، مسیر درست را پیش بگیرد.
وی اظهار داشت: اگر تئاتر ایران یک چشم‌انداز و نقشه‌ی راهِ مناسب داشت، تمام سازمان‌ها و متولیان دولتی و خصوصی در جایگاه مناسب قرار می‌گرفتند و هر شخص یا سازمان در جهت تکامل هدف مشخص فعالیت می‌کرد.

مدیرعامل خانه تئاتر تصریح کرد: بودجه‌های تعریف شده برای حوزه تئاتر – در سازمان‌های مختلف – در راستای دستیابی به هدفی مشخص هزینه نمی‌شوند.

محمد لهاک این را دوست دارد
امیدوارم که آقای دکتر در جنگ با این ویروس منحوس پیروز بشن و دوباره مهر حضورشون رو لمس کنیم
۴ روز پیش، پنجشنبه
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متولیان تئاتر باید با یکدیگر تعامل داشته باشند | عکس کوروش زارعی:متولیان تئاتر باید با یکدیگر تعامل داشته باشند
مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: بسیاری از فعالان تئاتر در سال گذشته به واسطه‌ی حضور در جشنواره‌های تئاتری حوزه هنری، درآمد کسب کردند. برنامه پرده آخر با موضوع بررسی چشم‌انداز تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با کوروش زارعی (مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.کوروش زارعی در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» با اشاره به لزوم تعامل و همکاری متولیان تئاتر، گفت: اگر متولیان مختلف تئاتر با یکدیگر در تعامل و هم‌افزایی نباشند، اتفاق خوبی برای تئاتر ایران نمی افتد.وی افزود: عدم وجود تعامل در بدنه تئاتر کشور باعث می‌شود ...
دیدن ادامه ››

مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: بسیاری از فعالان تئاتر در سال گذشته به واسطه‌ی حضور در جشنواره‌های تئاتری حوزه هنری، درآمد کسب کردند.

برنامه پرده آخر با موضوع بررسی چشم‌انداز تئاتر در سال ۱۴۰۰، در ارتباط تلفنی با کوروش زارعی (مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری) از شبکه رادیویی گفت و گو روی آنتن رفت.

کوروش زارعی در گفتگوی تلفنی با برنامه «پرده آخر» با اشاره به لزوم تعامل و همکاری متولیان تئاتر، گفت: اگر متولیان مختلف تئاتر با یکدیگر در تعامل و هم‌افزایی نباشند، اتفاق خوبی برای تئاتر ایران نمی افتد.
وی افزود: عدم وجود تعامل در بدنه تئاتر کشور باعث می‌شود تا تمام فعالیت‌ها در تاثیرهای خرد و گام‌های کوچک خلاصه شوند.

مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری با اشاره به فرآیند بودجه‌بندی این مرکز، توضیح داد: ما در اواخر سال ۹۸ به دلیل شیوع ویروس کرونا، برنامه‌ریزیِ بودجه‌ی تئاتر را برای سال ۹۹ تغییر دادیم و بودجه‌های لازم را به تناسب شرایط ناشی از پاندمی کرونا تنظیم کردیم.
وی ادامه داد: حوزه هنری سعی کرد با بخشی از بودجه‌ی تئاتر مشکلات معیشتی فعالان این حوزه را برطرف کند.

کوروش زارعی اضافه کرد: مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با کمک به تولید و گسترش تئاترهای آپارتمانی، تعدادی از فعالان تئاتر را از بیکاری نجات داد و بابت آثار تولید شده هزینه‌های مناسبی را پرداخت کرد.
وی اظهار داشت: در سال گذشته ۱۱ تله‌تئاتر کوتاه با موضوع «حاج قاسم سلیمانی» در حوزه هنری به تولید رسیدند و از شبکه‌های «یک»، «چهار» ، «شما» و «امید» و شبکه‌های استانی پخش شدند.

مدیر هنرهای نمایشی حوزه هنری افزود: بسیاری از فعالان تئاتر در سال گذشته به واسطه‌ی حضور در جشنواره‌های تئاتری حوزه هنری، درآمد کسب کردند.
وی تاکید داشت: حوزه هنری در سال گذشته تلاش کرد تا تمام فعالیت‌های خود را با نگاه حمایت از فعالان تئاتر تنظیم کند و از تمام فعالیت‌های تئاتری‌ها حمایت مالی داشته باشد.

کوروش زارعی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه «پرده آخر» گفت: مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته با افراد و اصناف مختلف هنری نشست‌‌های متعددی را برگزار کرده‌اند و حرف‌های فعالان حوزه‌های فرهنگ و هنر را شنیده‌اند.
وی با اشاره به این که رهبر معظم انقلاب در نشست با فعالان تئاتر در پاسخ به دغدغه‌های این صنف به کم بودن بودجه تئاتر در سازمان‌های مختلف تاکید کردند، ادامه داد: مقام معظم رهبری در نشست با تئاتری‌ها تاکید داشتند که باید به بخش تئاتر بودجه تزریق شود.

محمد لهاک این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
میکل آنجلو کاراواجو به covid-۱۹ مبتلا شد | عکس میکل آنجلو کاراواجو به covid-۱۹ مبتلا شد
قسمت اول مجموعه‌ی covid-۱۹ که در مدیوم picture theatre ساخته شده است به نویسندگی نوید معمار ساخته شد. Picture theatre تلاقی تئاتر و فیلم است، که می توان آن را زیرمجموعه‌ی فیلم ( کوتاه ) تجربی دانست. کارگردانی فیلم این مجموعه توسط مهدی حسین زاده و کارگردانی تئاتر آن توسط نوید معمار انجام می شود.تحقیقات در حوزه ی تاریخ هنر و ایده ی بنیانی اثر توسط نوید معمار نوشته شده و نگارش قسمت ها با همکاری مشترک نوید معمار و مهدی حسین زاده به اتمام رسیده است. این قسمت به تهیه کنندگی استودیو آماتا در شهریورماه ۱۳۹۹ در "حمام خان" کاشان ساخته شد.به گزارش روابط عمومی استودیو آماتا، این اثر از ...
دیدن ادامه ››

قسمت اول مجموعه‌ی covid-۱۹ که در مدیوم picture theatre ساخته شده است به نویسندگی نوید معمار ساخته شد. Picture theatre تلاقی تئاتر و فیلم است، که می توان آن را زیرمجموعه‌ی فیلم ( کوتاه ) تجربی دانست. کارگردانی فیلم این مجموعه توسط مهدی حسین زاده و کارگردانی تئاتر آن توسط نوید معمار انجام می شود.

تحقیقات در حوزه ی تاریخ هنر و ایده ی بنیانی اثر توسط نوید معمار نوشته شده و نگارش قسمت ها با همکاری مشترک نوید معمار و مهدی حسین زاده به اتمام رسیده است. این قسمت به تهیه کنندگی استودیو آماتا در شهریورماه ۱۳۹۹ در "حمام خان" کاشان ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی استودیو آماتا، این اثر از اواخر فروردین ماه ۱۴۰۰ در شهر های شیراز، رشت و تهران پخش خواهد شد.

اسامی بازیگران قسمت اول عبارت است از: صادق دامیار - امیرحسین باقریان - علی صادقی - پوریا زهرایی - سعید خسروی - سمیه اکبری - نسرین رشادی - فاطمه حری - برسام نوری - نوید معمار

و اسامی دیگر عوامل پروژه :
فیلم بردار : علی دولت ابادی - تدوینگر : مهدی حسین زاده - اصلاح رنگ و نور : علی دولت آبادی - طراح صحنه و لباس : نوید معمار - آهنگساز : پارسا ستوده - گرافیست : سپهر امیدوار - دستیار کارگردان : نگار قرهی - منشی صحنه : سهیلا ساطع - عکاس : آرش پژوه

سپهر امیدوار این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
ویدیو
درباره نمایش چمدان i
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آغاز فعالیت مرکز تئاتر مولوی در سال جدید | عکس آغاز فعالیت مرکز تئاتر مولوی در سال جدید
همزمان با  اتمام تعطیلات نوروزی و انتقال تئاتر به مشاغل گروه دو،  مرکز تئاتر مولوی فعالیت خود را در سال جدید  آغاز میکند.به گزارش روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی از یکشنبه مورخ پانزدهم فروردین ماه سال جاری فعالیت های مرکز تئاتر مولوی نظیر اجراها، کارگاه های آموزشی و برنامه های پژوهشی این مرکز از سر گرفته میشوند.از نمایش های جدید این مرکز میتوان به نمایش : شب - خارجی – یرما نوشته فدریکو گارسیا لورکا به دراماتورژی و کارگردانی نسیم ادبی و ندا شاهرخی اشاره  کرد که از ۱۸ فروردین ماه اجراهای خود را در سالن اصلی این مجموعه آغاز می کند. در این نمایش بازیگرانی همچون آناهید ...
دیدن ادامه ››

همزمان با  اتمام تعطیلات نوروزی و انتقال تئاتر به مشاغل گروه دو،  مرکز تئاتر مولوی فعالیت خود را در سال جدید  آغاز میکند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تئاتر مولوی از یکشنبه مورخ پانزدهم فروردین ماه سال جاری فعالیت های مرکز تئاتر مولوی نظیر اجراها، کارگاه های آموزشی و برنامه های پژوهشی این مرکز از سر گرفته میشوند.
از نمایش های جدید این مرکز میتوان به نمایش : شب - خارجی – یرما نوشته فدریکو گارسیا لورکا به دراماتورژی و کارگردانی نسیم ادبی و ندا شاهرخی اشاره  کرد که از ۱۸ فروردین ماه اجراهای خود را در سالن اصلی این مجموعه آغاز می کند. در این نمایش بازیگرانی همچون آناهید ادبی ،علیرضا عبدالعلی زاده،سجاد طاهری،سوگند حسینی،عاطفه غضنفری،دانیال محمدی ،سجاد باقری،صدف محسنی،شبنم خاتون حسینخانی،مرجان رونودی،صدف محسنی،شکیبا عسگری ،رایحه پاشا،شبنم ابریشمی،شقایق کمالی،حامد مهربانی،سهراب صمیمی و شهاب خجسته راد ایفای نقش می کنند..

همچنین کارگاه "فصل تئاتر مستند" که با همکاری بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران در مرکز تئاتر مولوی در سال گذشته آغاز گردیده است؛  جلسات پایانی خود را در ماه جاری در این مرکز برگزار خواهد کرد.

گفتنی است نمایش ها و رویداد های مرکز تئاتر مولوی همچنان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی میزبان مخاطبان می باشد.
علاقمندان برای تهیه بلیط و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه تیوال مراجعه کنند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آغاز به کار تماشاخانه ایرانشهر با نمایش‌های برگزیده جشنواره تئاتر مقاومت و دانشگاهی | عکس آغاز به کار تماشاخانه ایرانشهر با نمایش‌های برگزیده جشنواره تئاتر مقاومت و دانشگاهی
نمایش‌های «هار» به کارگردانی حسین پوریانی فر، «سگک» به کارگردانی رضا بهرامی، «لوله» به کارگردانی علی‌رضا اجلی و «عمو لاوروف» به کارگردانی امیر امیری در نوبت اجرای فروردین و اردیبهشت در دو سالن استاد سمندریان و دکتر ناظر زاده کرمانی به روی صحنه می‌روند. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش‌های «هار» به کارگردانی حسین پوریانی فر و «سگک» به کارگردانی رضا بهرامی به ترتیب در روزهای ۱۷ و ۲۲ فروردین ماه ساعت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰ در سالن استاد سمندریان به روی صحنه می‌رود.نمایش ...
دیدن ادامه ››

نمایش‌های «هار» به کارگردانی حسین پوریانی فر، «سگک» به کارگردانی رضا بهرامی، «لوله» به کارگردانی علی‌رضا اجلی و «عمو لاوروف» به کارگردانی امیر امیری در نوبت اجرای فروردین و اردیبهشت در دو سالن استاد سمندریان و دکتر ناظر زاده کرمانی به روی صحنه می‌روند.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل تماشاخانه ایرانشهر، نمایش‌های «هار» به کارگردانی حسین پوریانی فر و «سگک» به کارگردانی رضا بهرامی به ترتیب در روزهای ۱۷ و ۲۲ فروردین ماه ساعت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰ در سالن استاد سمندریان به روی صحنه می‌رود.

نمایش «هار» اثر برگزیده بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران است که در آن بردیا مشهودی، سپندار اعلم، مهدی قربانی، اکبر سلمانی اله دادی، میلاد افواج، نیما خطیب شاد، علی‌اصغر حسینی، جواد کارگر و علیرضا آشوری به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «سگگ» اثر برگزیده هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت است که روایت گر زندگی شهید شاهرخ ضرغام از دوران کودکی تا شهادت ایشان است در این نمایش پریسا مقتدی، تینو صالحی، محمدرضا ایمانیان، لبخند بدیعی، سهیل ملکی، مهتاب شکریان و امیر عدل پرور به ایفای نقش می‌پردازند.

 همچنین در سالن دکتر ناظر زاده کرمانی نیز نمایش‌های «لوله» به کارگردانی علیرضا اجلی و «عمولاوروف» به کارگردانی «امیر امیری» به ترتیب در روزهای ۲۱ و ۱۸ فروردین ساعت‌های ۱۸:۳۰ و ۲۰ به صحنه می‌روند.

نمایش «لوله» اثری فانتزی درباره جامعه‌ای است که تحت سلطه یک سرکارگر قرار دارد. او از مقامات بالا دستور می‌گیرد که ۷ کارگر شرکت تخلیه چاه را اخراج کند، این ۷ کارگر اخراج می‌شوند و باقی ماجرا رخ می‌دهد. بازیگران این نمایش ابراهیم عبدی، محمدرضا آریان، یاسمن وفایی، مینا رسولی، مژده منظومه، غزل شجاعی و مصطفی عطری می‌باشند.

نمایش «عمو لاوروف» نیز قصه دو مأمور امنیتی از دو کشور مختلف است که در یک اتاقک با هوای محدود گرفتارشده‌اند و تنها دو ساعت زنده خواهند بود در این نمایش نیز  فریاد جودی، نازنین دیده‌ور، علی طاووسیان به ایفای نقش می‌پردازند. همچنین از سایر عوامل نیز می‌توان به پوریا فرجی، الناز اسکندری دستیاران کارگردان، فریاد جودی منشی صحنه، رضا سلطان‌زاده آهنگساز، مسعود نیازی طراح صحنه و لباس، ساناز قلی زاده طراح صحنه و لباس، مهدی کیانی پوستر و بروشور، عرفان موسوی، رامین علیخواه، عکاس و فیلم‌بردار، تیزر مهدی کیانی، مسعود روشن و تایپو گرافی باران سلمانی اشاره کرد.

برکه بذری این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
«هار» به تماشاخانه ایرانشهر رسید / اجرا از ۱۷ فروردین | عکس با تهیه کنندگی حمیدپورآذری؛«هار» به تماشاخانه ایرانشهر رسید / اجرا از ۱۷ فروردین
نمایش «هار» به کارگردانی حسین پوریانی فر که نمایش برگزیده بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی است، از ۱۷ فروردین در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می رود. حسین پوریانی فرد نویسنده، طراح و کارگردان نمایش «هار» که به عنوان اثر برگزیده بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران است، قصد دارد این اثر نمایشی را از ۱۷ فروردین در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه ببرد.در این اثر نمایشی که تهیه کنندگی آن را حمید پورآذری بر عهده دارد، بردیا مشهودی، سپندار اعلم، مهدی قربانی، اکبر سلمانی اله دادی، میلاد افواج ، نیما خطیب شاد، علی اصغر حسینی، جواد کارگرو علیرضا آشوری ...
دیدن ادامه ››

نمایش «هار» به کارگردانی حسین پوریانی فر که نمایش برگزیده بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی است، از ۱۷ فروردین در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می رود.

حسین پوریانی فرد نویسنده، طراح و کارگردان نمایش «هار» که به عنوان اثر برگزیده بیست و یکمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران است، قصد دارد این اثر نمایشی را از ۱۷ فروردین در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه ببرد.
در این اثر نمایشی که تهیه کنندگی آن را حمید پورآذری بر عهده دارد، بردیا مشهودی، سپندار اعلم، مهدی قربانی، اکبر سلمانی اله دادی، میلاد افواج ، نیما خطیب شاد، علی اصغر حسینی، جواد کارگرو علیرضا آشوری به ایفای نقش می پردازند.
مهرکوش علیزاده و مرسده نقی زاده گروه کارگردانی، امیر ساعتچی، نرگس نیک سیرت و مهدی قربانی مشاوران کارگردان، مریم برادران گرافیک، علی ملکی عکاس، متین حبیبیان آهنگساز و طراح صدا، نیلوفر نقیب ساداتی طراح نور، سارا مژده ( با همراهی مهدی قربانی، سپندار اعلم) طراح لباس و امیر قالیچی مجری طرح دیگر عوامل نمایش «هار» را تشکیل داده اند.

نمایش «هار» کاری از گروه تئاتر «پاپتی ها» است.

بیگانه پریشان و برکه بذری این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سه نمایش در تالار های چهارسو، سایه و قشقایی تئاتر شهر به صحنه می روند | عکس از هفته جاری سه نمایش در تالار های چهارسو، سایه و قشقایی تئاتر شهر به صحنه می روند
پس از موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر انتقال مشاغل تئاتر از گروه سه به گروه دو مشاغل ، سه اثر نمایشی از این هفته در تالارهای چهارسو، سایه و قشقایی تئاتر شهر به صحنه می روند.به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر،  پیرو جلسه عصر چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ و پیگیری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنرهای نمایشی و موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر انتقال مشاغل مربوط به تئاتر از گروه سه به گروه دو مشاغل، سه اثر نمایشی این هفته در تالار های چهارسو، قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان تئاتر خواهند بود.در تالار چهارسو تئاتر موزیکال «جنگ ...
دیدن ادامه ››

پس از موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر انتقال مشاغل تئاتر از گروه سه به گروه دو مشاغل ، سه اثر نمایشی از این هفته در تالارهای چهارسو، سایه و قشقایی تئاتر شهر به صحنه می روند.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر،  پیرو جلسه عصر چهارشنبه ۱۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ و پیگیری معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل هنرهای نمایشی و موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر انتقال مشاغل مربوط به تئاتر از گروه سه به گروه دو مشاغل، سه اثر نمایشی این هفته در تالار های چهارسو، قشقایی و سایه مجموعه تئاتر شهر میزبان مخاطبان تئاتر خواهند بود.

در تالار چهارسو تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی میثم یوسفی از روز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ ، ساعت ۱۹ ، مدت زمان ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان روی صحنه می رود.

شاهین علایی نژاد ،مهناز غمخوار ،محمد صمدی ،مصطفی ایزدی ،پریسا فلاح زاده، مرتضی حقی، هومن قاسم خانی گروه بازیگران و بازی دهندگان نمایش را تشکیل می دهند، این در حالی است که فرید نوایی آهنگساز، علی پاکدست، مریم اقبالی طراح و سازندگان ماسک و تن‌پوش  ، مرضیه سرمشقی و رفعت هاشمی سی سخت طراحان پوستر و بروشور، رضا خضرایی شاد طراح نور، نیلوفر عبدالعلیان طراح و سازنده عروسک های بخش سایه، محمد شباهنگ شاعر، یاسر بیات نوازنده تمبک و کمانچه، عرفان خزایی نوازنده تار، مرتضی برزگرزادگان برنامه ریز و دستیار کارگردان، علی رضایی دستیار کارگردان، احمد احمدی و زهرا دوستی دستیاران کارگردان، مهدی صالحی عکاس، جواد دهقان ساخت تیزر، آرش بختیاری زاده ومریم باطنی روابط عمومی دیگر اعضای گروه اجرایی نمایش هستند .

در خلاصه داستان تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» آمده است: «در مجلس بزمی دو خانواده سازهای سنتی (ایرانی )و کلاسیک (فرنگی) در حال اجرای موسیقی هستند  که دو ساز جوان کمانچه از خانواده سازهای ایرانی و چنگ از خانواده سازهای کلاسیک رخ در رخ یکدیگر قرار گرفته و یک دل نه صد دل عاشق و واله و شیفته یکدیگر می شوند اما با توجه به اختلافات بین فرهنگی و خانوادگی شان با ممنوعیت خانواده هایشان مواجه می شوند.»

«مِرفی» عنوان دیگر نمایش جدید مجموعه تئاتر شهر است که از روز یکشنبه پانزدهم فروردین ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به نویسندگی سپیده ضیایی و کارگردانی نگین ضیایی پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

در این نمایش که ساعت ۱۸:۴۵ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان روی صحنه می رود،  ( به ترتیب حروف الفبا) حامد ادوای ، نیما انصافیان ، ساجده حمیدی منزه ، شادی ضیایی،  رضا مرشد ، امین موحدی پور به عنوان بازیگر حضور دارند.

گروه تئاتر واسومانی (تهیه کننده)، سیروس تاجبخش صدا، امیرمرسلی مدیر تولید، بهگل شهیدی و فرنوش نادرپور گروه کارگردانی، رضابصیرزاده طراح صحنه، شادی ضیایی طراح صحنه، لیلا سرنی طراح گریم، میثم صفری طراح نور، روزبه خورزنی صدا و موسیقی، رضا جاویدی عکاس، سجاد داغستانی طراح پوستر و بروشور، محمد دادفر مدیر صحنه، امیر قالیچی مشاور امور رسانه و تبلیغات، مجید نیرومند ساخت تیزر، هدی نجفی نقاشی و گرافیک دیگر عوامل اجرایی تئاتر «مرفی» را تشکیل می دهند که پیش از این در بیست و دومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران به عنوان یکی از آثار برگزیده معرفی شده بود.

در خلاصه نمایش آمده است: در عین حال که نمیشه انتظار داشت اوضاع بهتر بشه، دست کم لزومی نداره واهمه داشته باشیم که چیزی بدتر بشه. اوضاع همیشه همونطور که هست باقی می مونه. به این ترتیب، خارج از وجود خود مِرفی، دست کم پنج نفر به مِرفی نیاز دارن.

از روز سه شنبه ۱۷ فروردین ماه نیز یک اثر جدید با عنوان نمایش «کنسرت مرگ گرم» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمدرضا عطایی فر  ساعت ۱۸ به مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان اجرای خود را در تالار قشقایی تئاتر شهر آغاز می کند.

 ( به ترتیب اپیزود) : اپیزود یک: زرى اماد ، محسن زرابادى ، اپیزود دو: مهتاب باجلان، ‎على حیدرى ، دانیال بلورى، اپیزود سه : محمد هادی عطایی ، خسرو کشاورز ، محمدباقر صفانور، بیتا شیری ، اپیزود چهار: حسین میرزاییان ، محمدرضا عطایی فر، الهه جوانمهر ، اپیزود پنج : علی یعقوب زاده ، الناز مکاری ، اپیزود شش: زری اماد ، رعنا حسین دخت ، رهام شریفی ، اپیزود هفت: محمد آسایشلو، مهدی اشتری ، فائزه رجبی ، احسان حاجیان ، پرنیا عسگری ، بیتا شیری ، سپهر صفرخانی، سهیل صفرخانی ،آرمین میرزایی، پارسا شیرازیان ، علیرضا عرب ، علیرضا اسلامی گیلانی گروه بازیگران نمایش را تشکیل می دهند.

رضا شاپور زاده طراح صحنه و لباس، المیرا رضی زاده دستیار کارگردان و برنامه ریز، رضا خضرایی طراح نور، شقایق فرشته مدیر روابط عمومی، آصف جاودان فر، وندا عفوی منشی صحنه، کیمیا  رضایی، مسیح کامرانی، سارا واحد نوعی، سپهر صفرخانی، سهیل صفرخانی، سارا واحد نوعی ، مبین هاشمی، یگانه حسینی، دستیاران طراح صحنه و لباس، فرشاد فیضی، روسانا اربابی، روزبه سلطانی گروه عکاسان، محمد قربانی تدوین گر و نریتور ، فاطمه عطار باشی و محمد قربانی گویندگان، مسیح کامرانی طراح تراکت، مرجان عطایی فر طراح پوستر، بروشور و ساخت کلیپ هم به عنوان عوامل اجرایی در این اثر نمایشی حضور دارند.

روایت داستانی نمایش «کنسرت مرگ گرم»  از دهه چهل آغاز شده و تا دهه ١٤٠٠ ادامه خواهد یافت . این نمایش به صورت داستان گو در هفت اپیزود با زبان موسیقى، رخدادهاى مهم هر دهه را روی صحنه روایت می کند.

بیگانه پریشان و برکه بذری این را خواندند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
از هنرمند فعال عرصه تئاتر شهرستان بابلسر تجلیل به عمل آمد | عکس به مناسبت روز جهانی تئاتر؛از هنرمند فعال عرصه تئاتر شهرستان بابلسر تجلیل به عمل آمد
گروه فرهنگی و هنری: در طی آیینی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی تئاتر با حضور رییس و مسوول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابلسر از حمیدرضا گل محمدی تواندشتی نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «جیب خالی» و هنرمند فعال عرصه تئاتر شهرستان بابلسر  تجلیل به عمل آمد.به گزارش تئاتر تیوال، در طی آیینی  به مناسبت روز جهانی تئاتر با حضور رییس  و مسوول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان بابلسر از حمیدرضا گل محمدی تواندشتی، نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «جیب خالی» و فعال عرصه تئاتر شهرستان بابلسرتجلیل به عمل آمد.قدرت اله یوسفی رییس اداره ...
دیدن ادامه ››

گروه فرهنگی و هنری: در طی آیینی به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی تئاتر با حضور رییس و مسوول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابلسر از حمیدرضا گل محمدی تواندشتی نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «جیب خالی» و هنرمند فعال عرصه تئاتر شهرستان بابلسر  تجلیل به عمل آمد.
به گزارش تئاتر تیوال، در طی آیینی  به مناسبت روز جهانی تئاتر با حضور رییس  و مسوول هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  شهرستان بابلسر از حمیدرضا گل محمدی تواندشتی، نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «جیب خالی» و فعال عرصه تئاتر شهرستان بابلسرتجلیل به عمل آمد.

قدرت اله یوسفی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابلسر هشتم فروردین ماه ۱۴۰۰ در این آیین که با حضور مسوول هنری این اداره در دفتر ریاست اداره فرهگ وارشاد اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید باستانی نوروز و روز جهانی تئاتر گفت:  هنر تئاتر پدیده‌ای است که مرز نمی‌شناسند و هر انسان اهل اندیشه که طعم آن را چشیده باشد، نه یک دل بلکه صد دل شیفته آن خواهد شد، چرا که  تئاتر یکی از شاخه های هنری بسیار موثر در جامعه و اندیشه‌ساز است که زندگی را از جنبه‌های عمیق خود بررسی می‌کند.

وی افزود: بیست و هفتم مارس مطابق با هفتم فروردین ماه شمسی،  روز جهانی  تئاتر را به هنرمندان پاک اندیش که با توجه به شرایط موجود کرونایی هم چنان دست از فعالیت خود در این زمینه برنداشته اند ، تبریک و تهنیت عرض می کنم و آرزو دارم که در آینده  نزدیک شاهد فعالیت های عادی هنرمندان در شرایط غیرکرونایی باشیم.

یوسفی ادامه داد: در اینجا لازم است که از نویسنده و کارگردان نمایش خیابانی «جیب خالی» آقای حمیدرضا گل محمدی تواندشتی از فعالان عرصه تئاتر شهرستان بابلسر،  بازیگران و عوامل فنی این نمایش با توجه به شرایط موجود کرونایی که درمهر ماه ۹۹ با موضوع امنیت و سلامت در شهرستان بابلسر به اجراء در آمد تقدیر و تشکر داشته باشم .

در پایان این آیین با حضور ریاست و مسول هنری اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان بابلسر باتوجه به شرایط موجود کرونایی و رعایت شیوه نامه های بهداشتی از نویسنده و کارگردان نمایش«جیب خالی»  به نیابت از بازیگران و عوامل فنی این نمایش با  اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است: نمایش «جیب خالی»  از سوی گروه تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و با همکاری همیاران سلامت روان شمیم بهزیستی، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، شورای نطارت بر نمایش، اداره بهزیستی، فرمانداری و معاونت اجتماعی فرهنگی نیروی انتظامی شهرستان بابلسر به مناسبت هفته ناجا و هفته سلامت با موضوع امنیت و سلامت مهرماه ۹۹ در شهرستان بابلسر در چندین نوبت به اجراء در آمد.

خلاصه داستان نمایش به  زن و شوهری می پردازد که در زمان وضعیت کرونایی و ناهنجاری های که از این بابت گریبانگیر جامعه شده است  به بیرون از خانه رفته اند و درمسیر راه به خاطر موضوعی با همدیگر به بگو مگو می پردازند، بحث جدل به اوج می رسد، مرد از شدت ناراحتی بی حال می شود، روانشناسی که شاهد بگو ومگو آن ها بود به نزد آن ها میرود و...

در این نمایش «فاطمه گل محمدی» در نقش زن، «علیرضا رزمگر» در نقش شوهر،«آیدین عبدی» در نقش رهگذر و«آتنا پور یوسف» در نقش روانشناس در این نمایش به ایفای نقش پرداختند.

«شیرین مجتهدی» به عنوان مشاور کارگردان، «آتنا پور یوسف» به عنوان مشاور روانشناسی، «سید علیرضا رزمگر» به عنوان دستیار کارگردان و طراح پوستر و بروشور، «غلامرضا گل محمدی تواندشتی» و «عباس فلاحتی» به عنوان تصویر بردار و عکاس در این نمایش همکاری داشتند.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش چمدان i
نمایش «چمدان» به نویسندگی کوبو آبه و کارگردانی آریو راقب کیانی در تماشاخانه اهورا روی صحنه می‌رود  | عکس نمایش «چمدان» به نویسندگی کوبو آبه و کارگردانی آریو راقب کیانی در تماشاخانه اهورا روی صحنه می‌رود
مخطبان تئاتر در ایران "کوبو آبه" (به ژاپنی Abe Kobo) را با نمایشنامه های "دوستان" و "قتل غیر عمد" می شناسند. قلم او در زمینه نگارش رمان نیز نشان داده است چیزی از هم وطن خود یعنی "هاروکی موراکامی" کم ندارد. رمان های "کشتی ساکورا" و "زن در ریگ روان" نمونه هایی است که در آن مخاطب با شیوه داستان پردازی این نویسنده ژاپنی که در آن نظم و قواعد آشنا روایت های کلاسیک تعمدا به منظور گیجی خواننده شکسته شده است، مواجه می شود. ادبیات نوگرا این نویسنده که متاثر از پایان جنگ جهانی می باشد، حول از خودبیگانگی می گردد. او در نمایشنامه "چمدان" نیز بار دیگر از فضای ذهنی سوررئال و زبان اگزیستانسیالیستی خود ...
دیدن ادامه ››

مخطبان تئاتر در ایران "کوبو آبه" (به ژاپنی Abe Kobo) را با نمایشنامه های "دوستان" و "قتل غیر عمد" می شناسند. قلم او در زمینه نگارش رمان نیز نشان داده است چیزی از هم وطن خود یعنی "هاروکی موراکامی" کم ندارد.
رمان های "کشتی ساکورا" و "زن در ریگ روان" نمونه هایی است که در آن مخاطب با شیوه داستان پردازی این نویسنده ژاپنی که در آن نظم و قواعد آشنا روایت های کلاسیک تعمدا به منظور گیجی خواننده شکسته شده است، مواجه می شود. ادبیات نوگرا این نویسنده که متاثر از پایان جنگ جهانی می باشد، حول از خودبیگانگی می گردد.
او در نمایشنامه "چمدان" نیز بار دیگر از فضای ذهنی سوررئال و زبان اگزیستانسیالیستی خود رونمایی میکند و در آن به ترسیم انسان امروزی هویت زده ای می پردازد که تقلا می کند خود را از دنیای محبوس شده اش رها کند! جهان آوانگارد و کافکایی این نمایشنامه توان این را دارد که ذهن خواننده و مخاطب را به چالش بکشاند.

لازم به ذکر است که این نمایشنامه با ترجمه مصطفی دهقان و کارگردانی آریو راقب کیانی از روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۴۵ در تماشاخانه اهورا روی صحنه می‌رود که در این اثر نمایشی شهاب حیدری، مهسا سیاری و الناز شاهوردی به ایفای نقش می‌پردازند.
در خلاصه داستان نمایش "چمدان" آمده است: حالا تنها قفلی که باقی مونده توی ذهنته!

علاقه مندان جهت خرید بلیت این نمایش که از ۲۲ فروردین ماه هر روز ساعت ۱۷:۴۵ در تماشاخانه اهورا روی صحنه می‌رود، می‌توانند از طریق سایت تیوال و یا گیشه به آدرس میدان هفت تیر، ابتدای خیابان مفتح جنوبی، بین کوچه تور و همراه، مجتمع هنری عرفان (تیتان) اقدام کنند.

امیر این را خواند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
محمد قنبری با«یک آشنایی ساده»می آید | عکس محمد قنبری با«یک آشنایی ساده»می آید
محمد قنبری در تازه‌ترین تجربه خود، به سراغ نمایش "یک آشنایی ساده" نوشته والنتین کراسناگوروف رفته است.به گزارش روابط عمومی، نمایش «یک آشنایی ساده» با ترجمه ماندانا مجیدی و به کارگردانی محمد قنبری قرارست از طریق پلتفورم های آنلاین پخش شود.این دومین اثر کراسناگوروف است که پس از "سهم زن" توسط این کارگردان روی صحنه می رود. "یک آشنایی ساده" قصه زن و مردی است که در رستوران یک هتل با هم آشنا می‎شوند و با ورود زن به زندگی خصوصی مرد کشمکشی اتفاق می افتد.محمد قنبری پیش از این نمایش سهم زن را با بازی متین ستوده و سمیرا حسینی کارگردانی کرده است و به زودی از طریق پلتفورم های ...
دیدن ادامه ››

محمد قنبری در تازه‌ترین تجربه خود، به سراغ نمایش "یک آشنایی ساده" نوشته والنتین کراسناگوروف رفته است.
به گزارش روابط عمومی، نمایش «یک آشنایی ساده» با ترجمه ماندانا مجیدی و به کارگردانی محمد قنبری قرارست از طریق پلتفورم های آنلاین پخش شود.
این دومین اثر کراسناگوروف است که پس از "سهم زن" توسط این کارگردان روی صحنه می رود.
 "یک آشنایی ساده" قصه زن و مردی است که در رستوران یک هتل با هم آشنا می‎شوند و با ورود زن به زندگی خصوصی مرد کشمکشی اتفاق می افتد.

محمد قنبری پیش از این نمایش سهم زن را با بازی متین ستوده و سمیرا حسینی کارگردانی کرده است و به زودی از طریق پلتفورم های آنلاین پخش می شود. خانم گلاب، اتاق عروس، اتاق ورونیکا، جرم داریم تا جرم، سلام مایکل به زندان من خوش آمدی، هیدام و...از دیگر آثار محمد قنبری است.

بازیگران و دیگر عوامل نمایش به زودی اعلام خواهد شد

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
 هیات داوران نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی«فضای معنوی آیات قرآنی» معرفی شدند | عکس با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه؛ هیات داوران نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی«فضای معنوی آیات قرآنی» معرفی شدند
دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی«فضای معنوی آیات قرآنی» دانشکاه های مازندران با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه، در طی احکامی هیات داوران این جشنواره را معرفی کرد.حمیدرضا گل محمدی تواندشتی مسئول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی «فضای معنوی آیات قرآنی دانشگاه های مازندران در گفت و گو با تابناک مازندران  از معرفی هیات داوران این جشنواره خبر داد و گفت: با توجه به پایان یافتن مهلت ارسال آثاربه دبیرخانه جشنواره، در طی احکامی خانم ها اعظم بروجری، شیرین مجتهدی و آقای حبیب طالقان ...
دیدن ادامه ››

دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی«فضای معنوی آیات قرآنی» دانشکاه های مازندران با پایان یافتن مهلت ارسال آثار به دبیرخانه، در طی احکامی هیات داوران این جشنواره را معرفی کرد.
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی مسئول کانون تئاتر سیاوشان جهاد دانشگاهی واحد مازندران و دبیر نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی «فضای معنوی آیات قرآنی دانشگاه های مازندران در گفت و گو با تابناک مازندران  از معرفی هیات داوران این جشنواره خبر داد و گفت: با توجه به پایان یافتن مهلت ارسال آثاربه دبیرخانه جشنواره، در طی احکامی خانم ها اعظم بروجری، شیرین مجتهدی و آقای حبیب طالقان غفاری به عنوان هیات داوران این جشنواره منصوب شدند.
وی افزود: این جشنواره به منظور احیای مفـاهیم و موضوعات مـرتبط با فضای معنوی آیات قرآنی «دانش اندوزی و علم، تمثیل های قرآنی، داستان های قرآنی، تفکر و تعمق در طبیعت،..» دوبخش خیابانی و صحنه ای در سطح دانشگاه های استان مازندران برگزار شد.
دبیر نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی کوتاه دانشجویی «فضای معنوی آیات قرآنی»  با ارایه این مطالب که به برگزیدگان مسابقه، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار، لوح سپاس و  جوایز نقدی  اهداء می‌شود. خاطرنشان کرد: آثار منتخب در مجموعه نمایش نامه ای از سوی ستاد جشنواره به چاپ خواهد رسید و نتایج این جشنواره در پایان فروردین ماه ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.
وی در پایان با ارایه این مطلب که در طی مراسمی از برگزیدگان این جنشواره تجلیل به عمل خواهد آمد. اذعان داشت:  خانم ها اعظم بروجردی و شیرین مجتهدی از نویسندگان و هنرمندان تئاتر کشور در بخش تخصصی نمایشنامه نویسی و آقای حبیب الله طالقان غفاری از قاریان بین المللی و مدرسین  قرآنی در بخش محتوایی آثار رسیده به دبیرخانه  را داوری خواهند کرد.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خبر
درباره نمایش جنگ و صلح i
آرزوهای جهانی بهروزغریب پور در افتتاحیه تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» | عکس با حضور در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر صورت گرفتآرزوهای جهانی بهروزغریب پور در افتتاحیه تئاتر موزیکال «جنگ و صلح»
بهروزغریب پور نویسنده، کارگردان و مدرس صاحب نام تئاتر کشورمان در اولین روز از به صحنه رفتن تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» که اجرای آن به دلیل اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای وضعیت نارنجی متوقف شده، از آرزوهای جهانی خود برای اثر بخشی یک اثر نمایشی در رسیدن به دنیایی سرشار صلح و عشق سخن گفت.به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، آیین افتتاحیه تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» به نویسندگی و کارگردانی میثم یوسفی یکشنبه شب هشتم فروردین ماه در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر با حضور بهروز غریب پور و تعدادی دیگر از هنرمندان برگزار شد. این در حالی است که اجرای عمومی نمایش یاد ...
دیدن ادامه ››

بهروزغریب پور نویسنده، کارگردان و مدرس صاحب نام تئاتر کشورمان در اولین روز از به صحنه رفتن تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» که اجرای آن به دلیل اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرهای وضعیت نارنجی متوقف شده، از آرزوهای جهانی خود برای اثر بخشی یک اثر نمایشی در رسیدن به دنیایی سرشار صلح و عشق سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، آیین افتتاحیه تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» به نویسندگی و کارگردانی میثم یوسفی یکشنبه شب هشتم فروردین ماه در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر با حضور بهروز غریب پور و تعدادی دیگر از هنرمندان برگزار شد. این در حالی است که اجرای عمومی نمایش یاد شده مانند تمامی آثار نمایشی دیگر که از روز هشتم فروردین ماه اولین اجرای عمومی سال ۱۴۰۰ را به صحنه برده بودند، به دلیل اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا پس از اولین اجرا فعلا متوقف شده است.

بهروز غریپ پور بعد از امضای نمادین پوستر تئاترموزیکال «جنگ و صلح» گفت: من مدت ها بود که تئاتر ندیده بودم. به هر حال در این ماه های سخت خیلی ها از دیدن تئاتر محروم شدند اما امروز دیدن تئاتر «جنگ و صلح» برایم بسیار لذت بخش بود.

وی افزود: کاری که همه شما عزیزان انجام دادید پیامی داشت که نه تنها برای مردم کشورمان که برای همه جهانیان مهم است. اینکه چطور می توان با پیوند یکدیگر یک ارکستر هماهنگ بشری درست کنیم که سرشار از عشق باشد.

میثم یوسفی نویسنده، طراح و کارگردان تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» نیز در این مراسم با قدردانی از حضور هنرمندانی چون علی پاکدست، مریم اقبالی و شیرین یزدان بخش در اجرای افتتاحیه این اثر نمایشی موزیکال گفت: گرچه مراسم افتتاحیه نمایش ما به دلیل اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا برای تعطیلی تالارهای تئاتر و سالن های سینما یک اختتامیه موقت به حساب می آید، اما بسیار خوشحالم که امشب بعد از زحمت ها و تلاش هایی که در جهت تولید و اجرای این نمایش داشتم می توانیم شاهد اجرای عمومی اثری باشیم که با حمایت بسیاری از دوستان و همراهانم در شهر یزد تولید و پس از ارائه به جشنواره تئاتر عروسکی تهران – مبارک به تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر راه یافت.

این بازیگر و کارگردان در پایان صحبت های خود ابراز امیدواری کرد که طی روزهای آینده با موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا و بهبود وضعیت نارنجی شهرتهران ، هرچه زودتر شاهد بازگشایی تالارهای اجرای نمایش با رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی باشیم.

شاهین علایی نژاد، مهناز غمخوار، محمد صمدی ،مصطفی ایزدی،پریسا فلاح زاده، مرتضی حقی، هومن قاسم خانی گروه بازیگران و بازی دهندگان نمایش را تشکیل می دهند، این در حالی است که فرید نوایی آهنگساز، علی پاکدست، مریم اقبالی طراح و سازندگان ماسک و تن‌پوش  ، مرضیه سرمشقی و رفعت هاشمی سی سخت طراحان پوستر و بروشور، رضا خضرایی شاد طراح نور، نیلوفر عبدالعلیان طراح و سازنده عروسک های بخش سایه، محمد شباهنگ شاعر، یاسر بیات نوازنده تمبک و کمانچه، عرفان خزایی نوازنده تار، مرتضی برزگرزادگان برنامه ریز و دستیار کارگردان، علی رضایی دستیار کارگردان، احمد احمدی و زهرا دوستی دستیاران کارگردان، مهدی صالحی عکاس، جواد دهقان ساخت تیزر، آرش بختیاری زاده ومریم باطنی روابط عمومی دیگر اعضای گروه اجرایی نمایش هستند .

در خلاصه داستان تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» آمده است: «در مجلس بزمی دو خانواده سازهای سنتی (ایرانی )و کلاسیک (فرنگی) در حال اجرای موسیقی هستند  که دو ساز جوان کمانچه از خانواده سازهای ایرانی و چنگ از خانواده سازهای کلاسیک رخ در رخ یکدیگر قرار گرفته و یک دل نه صد دل عاشق و واله و شیفته یکدیگر می شوند و با توجه به اختلافات بین فرهنگی و خانوادگی شان با ممنوعیت خانواده هایشان مواجه می شوند.»

بیگانه پریشان این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کرونا در ۱۴۰۰ هم «تئاتر» را تعطیل کرد/ تعطیلی تا اطلاع ثانوی | عکس تکرار اتفاقات سال ۹۹؛کرونا در ۱۴۰۰ هم «تئاتر» را تعطیل کرد/ تعطیلی تا اطلاع ثانوی
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد طبق بخشنامه دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، به دلیل نارنجی شدن وضعیت شهر تهران، اجراهای تئاتری تعطیل شد. به گزارش تیوال به نقل از خبرنگار مهر، ساعاتی پیش محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در گفتگویی با خبرنگار مهر درباره تعطیلی سینماها اعلام کرد تعطیلی سینما بر اساس تصمیماتی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گیرد یعنی به صورت اتوماتیک این اتفاق رخ می‌دهد. وقتی شهر به حالت نارنجی درمی‌آید گروه‌های کاری که در گروه سه قرار دارند به صورت خودکار تعطیل می‌شوند با توجه به اینکه سینماها ...
دیدن ادامه ››

مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد طبق بخشنامه دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، به دلیل نارنجی شدن وضعیت شهر تهران، اجراهای تئاتری تعطیل شد.

به گزارش تیوال به نقل از خبرنگار مهر، ساعاتی پیش محمدرضا فرجی مدیرکل نظارت بر عرضه و نمایش فیلم سازمان سینمایی در گفتگویی با خبرنگار مهر درباره تعطیلی سینماها اعلام کرد تعطیلی سینما بر اساس تصمیماتی است که ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌گیرد یعنی به صورت اتوماتیک این اتفاق رخ می‌دهد. وقتی شهر به حالت نارنجی درمی‌آید گروه‌های کاری که در گروه سه قرار دارند به صورت خودکار تعطیل می‌شوند با توجه به اینکه سینماها هم درجه بندی مشاغل گروه سه را دارند دچار تعطیلی می‌شوند.

در این راستا قادر آشنا مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز درباره وضعیت تعطیلی یا فعالیت تئاتر با توجه به نارنجی شدن شهر تهران، به خبرنگار مهر گفت: چون در خصوص وضعیت شهرها و فعالیت مشاغل گروه بندی شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا بخشنامه دولتی وجود دارد و طی این بخشنامه اعلام شده که در شرایط نارنجی محدودیت‌هایی برای مشاغل گروه ۳ ایجاد می‌شود، بر این اساس و به دلیل نارنجی شدن وضعیت شهر تهران، فعالیت‌های تئاتری نیز تعطیل می‌شود.

وی درباره این موضوع که قرار بود رایزنی‌هایی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جابجایی تئاتر از گروه ۳ مشاغل تعیین شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا به گروه ۲ انجام شود، یادآور شد: ساعتی پیش درباره این موضوع جلسه‌ای در وزارت بهداشت داشتیم و قرار شد تا پایان هفته جاری نیز به همراه معاون هنری وزیر ارشاد جلسه‌ای دیگری در وزارت بهداشت داشته باشیم.

مدیرکل هنرهای نمایشی تأکید کرد: با توجه به توضیحات و توجیهاتی که برای جابجایی گروه شغلی تئاتر در ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه داده‌ایم امیدواریم بعد از برگزاری جلسه مجدد در وزارت بهداشت این جابجایی اتفاق بیفتد و از تعطیلی‌های مکرر تئاتر جلوگیری کنیم.

آشنا تصریح کرد: بسیاری از هنرمندان تئاتر تنها از طریق فعالیت در این حوزه ارتزاق می‌کنند و شغل شان تئاتر است و تعطیلی‌ها مکرر به معاش و زندگی شان آسیب می‌زند.


برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی | عکس پیام مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی
مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی صادر کرد.به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس متن این پیام بدین شرح است:هوالعزیز"نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشیکه بسی گل بدمد باز و تو در گل باشیمن نگویم که کنون با که نشین و چه بنوشکه تو خود دانی اگر زیرک و عاقل باشیچنگ در پرده همین می‌دهدت پند ولیوعظت آن گاه کند سود که قابل باشی"بهار، این اعجاز بی همانند خالق عشق و زیبایی باردیگر از راه رسید و به جان و روح عالم خسته رنگ و طراوتی جان افزا بخشید.سالی که گذشت با همه مصائب و گرفتاری های ناشی از پاندمی جهانی کووید ۱۹ برای اصحاب قلم و اندیشه ...
دیدن ادامه ››

مدیرعامل انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس متن این پیام بدین شرح است:

هوالعزیز

"نوبهار است در آن کوش که خوشدل باشی
که بسی گل بدمد باز و تو در گل باشی

من نگویم که کنون با که نشین و چه بنوش
که تو خود دانی اگر زیرک و عاقل باشی

چنگ در پرده همین می‌دهدت پند ولی
وعظت آن گاه کند سود که قابل باشی"

بهار، این اعجاز بی همانند خالق عشق و زیبایی باردیگر از راه رسید و به جان و روح عالم خسته رنگ و طراوتی جان افزا بخشید.
سالی که گذشت با همه مصائب و گرفتاری های ناشی از پاندمی جهانی کووید ۱۹ برای اصحاب قلم و اندیشه و فرهیختگان عرصه هنرهای نمایشی سالی سخت بود.
در سایه هولناک و مهیب این کم کاری و بیکاری ناخواسته، اهالی نجیب و شریف تئاتر کشور نتوانستند آنچنان که شایسته و بایسته بود بر صحنه تاتر و در مقابل دیدگان مشتاق مخاطبان و تماشاگران گرانقدر که سرمایه  اصلی حوزه فرهنگ و هنر هستند، بدرخشند و آثار فاخر و قابلی را بیافرینند.
انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس هم در این میان با بهره گیری از همه توان و ظرفیت های خود و با هدف اعتلا و رونق حداکثری تئاتر استانها در سراسر کشور سالی سخت و البته پرکاری را سپری نمود و به قدر قوه و وسع خویش با برگزاری رویدادها و برنامه‌های متعدد، تلاش کرد همچنان  کورسوی امید را برای هنرمندان و روحیه مقاومت و پایداری را برای جامعه ایرانی و اسلامی زنده نگاه دارد.
بدینوسیله ضمن تبریک اعیاد شعبانیه ،در آستانه روز ملی هنرهای نمایشی این روز فرخنده را به همه هنرمندان تئاتر ایران زمین تبریک گفته و ابراز امیدواری می‌کند سال ۱۴۰۰ سالی بدون کرونا، و آغاز فصل جدیدی در تئاتر برای کشورمان باشد.
سالی که در آن، سلامتی باشد و اندیشه و شور و تعهد و تئاتر رونقی دوباره بگیرد و هنرمندان تئاتر، با فراغ بال، بیافرینند و بدرخشند و ببالند.
تا یار که را خواهد و میلش به که باشد
حمید نیلی
۷فروردین ماه ۱۴۰۰

محمد لهاک این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آغاز اجراهای پردیس تئاتر شهرزاد در سال ۱۴۰۰ | عکس فعالیت پردیس تئاتر شهرزاد همزمان با روز ملی هنرهای نمایشی آغاز می شود‎آغاز اجراهای پردیس تئاتر شهرزاد در سال ۱۴۰۰
پردیس تئاتر شهرزاد، در دومین نوروز کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سال جدید میزبان علاقه‌مندان به تئاتر خواهد بود. این مجموعه از امروز (شنبه) هفتم فروردین ماه با اجرای  نمایش کمدی ایرانیِ"تلخک و قندک" به استقبال روز ملی هنرهای نمایشی می رود.به گزارش روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، سه نمایش "تلخک و قندک"،"بیست تومنی" و"ریورساید درایو" از هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۰ در این مجموعه روی صحنه می روند. "تلخک و قندک" عنوان نمایش جدیدی به نویسندگی داوود فتحعلی بیگی و کارگردانی شایان طهماسب پور است که از روز هفتم فروردین ماه ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ارکیده به صحنه می رود.این نمایش ...
دیدن ادامه ››

پردیس تئاتر شهرزاد، در دومین نوروز کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سال جدید میزبان علاقه‌مندان به تئاتر خواهد بود. این مجموعه از امروز (شنبه) هفتم فروردین ماه با اجرای  نمایش کمدی ایرانیِ"تلخک و قندک" به استقبال روز ملی هنرهای نمایشی می رود.

به گزارش روابط عمومی پردیس تئاتر شهرزاد، سه نمایش "تلخک و قندک"،"بیست تومنی" و"ریورساید درایو" از هفته اول فروردین ماه ۱۴۰۰ در این مجموعه روی صحنه می روند.


"تلخک و قندک" عنوان نمایش جدیدی به نویسندگی داوود فتحعلی بیگی و کارگردانی شایان طهماسب پور است که از روز هفتم فروردین ماه ساعت ۱۸:۳۰ در سالن ارکیده به صحنه می رود.
این نمایش به تهیه کنندگی «نوید وفا» راویتی کمدی و ایرانی است
و سرگذشت دو نفر (شخصیت‌های سیاه نمایش) است که در جستجوی کار به هنگام کفتر پرانی برای انتخاب حاکم یکساله وارد شهری می‌شوند. تلخک به امارت می‌رسد و قندک در شهر آواره می‌شود.
فریدون احمدی، زیبا مصطفایی، محمد عبدالهی، محمد‌مهدی فتاحی، بهار جهانبانی، امید رهبر، مهشید زبردست، مجتبی طباطبایی، مرجان آقانوری، هیوا پورشفیعی، حسین براتی، علی پیله ور، رضا حسین نژاد، علی رضا عباسی، سعید بیرام زاده، مبینا سرلک جیوا بازیگرانی هستند که در این نمایش روی صحنه خواهند رفت. 

در سالن صنوبر  نیز نمایش جدیدی با عنوان «ریورساید درایو» نوشته وودی آلن با ترجمه محمدرضا اوزار و به کارگردانی مرتضی برزگرزادگان از روز هشتم فروردین ماه ساعت ۱۹ به صحنه می رود.
 محمدرضا هاشمی، ساناز روشنایی و بابک قادری بازیگران نمایش"ریورساید درایو" هستند.
این نمایش داستان یک نویسنده هالیوودی است که در اطراف شهر یک جای خلوت با زنی قرار ملاقات دارد تا اینکه یک ولگرد کارتون خواب مزاحم آنها می‌شود.
سایر عوامل این نمایش عبارتند از:
طراح صحنه: مرتضی برزگرزادگان،طراح نور:  مسلم رضایی،موسیقی:  بهنام رحیمی،طراح گریم و طراح لباس:  مهتاب حسنی،دستیار گریم:  نیلوفر فاطمی،گروه کارگردانی:  آرمان متین نیا، احمد خسروی

در تالار صنوبر  از روز ۸ فروردین ماه نمایش «بیست تومنی» نیز به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا آزادفر ساعت ۱۸ به صحنه می رود.
این نمایش که محمدرضا آزادفر علاوه بر نویسندگی و کارگردانی تنها بازیگر آن نیز هست، داستان سه رفیق است که از کودکی با هم هستند و در زمینه تئاتر فعالیت می کنند و ماجراهایی برای آنها پیش می آید.

علیرضا آل داوود و شهاب شریفی تهیه کنندگی این نمایش را به عهده دارند و موسسه بامداد بهار امید مجری طرح این اثر نمایشی است.

نسیبه و محمد لهاک این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روزملی هنرهای نمایشی | عکس با سلام و عرض ادب و احترام و تبریک روز جهانی تئاتر پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روزملی هنرهای نمایشی
سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی را صادر کرد.به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای‌نمایشی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت ۷ فروردین روز ملی هنرهای نمایشی پیامی را صادر کرد.در متن پیام سیدعباس صالحی آمده است:«آغاز روز نو و جلوه‌گری بهار نقطه پایانی است بر سردی و سختی زمستان و هیجانی که به نغمه و نوید یک شروع باشکوه چشم به فرجامی سراسر امید دارد. همانند قصه‌ای به زبان گویای نمایش که اگر حتی سخت‌ترین لحظات زندگی را به نظاره تماشاکنان خود بگذارد، باز امید به بازآفرینی و گشایش دارد که نگاه و اندیشه هنرمند ...
دیدن ادامه ››

سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی پیامی را صادر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل هنرهای‌نمایشی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت ۷ فروردین روز ملی هنرهای نمایشی پیامی را صادر کرد.

در متن پیام سیدعباس صالحی آمده است:

«آغاز روز نو و جلوه‌گری بهار نقطه پایانی است بر سردی و سختی زمستان و هیجانی که به نغمه و نوید یک شروع باشکوه چشم به فرجامی سراسر امید دارد. همانند قصه‌ای به زبان گویای نمایش که اگر حتی سخت‌ترین لحظات زندگی را به نظاره تماشاکنان خود بگذارد، باز امید به بازآفرینی و گشایش دارد که نگاه و اندیشه هنرمند ایرانی نیز جز به این مسیر نرفته و این حقیقت را می‌توان در میراث کهن و ماندگار هنر خردورزٍ تئاتر همانند زلالی یک رود نظاره کرد. همچنان که جهان پرتلاطم که به سبب شیوع یک ویروس و اثرات نامطلوب آن، باز افق روشنی چون بهار را در نظر می‌آورد و این فرهنک و هنر ایران زمین است که نوروز را برای جهان ارمغان آورده و در این بارقه و توشه نقش هنرهای نمایشی چه زیبا و پررنگ جلوه می‌کند.
پس پاسداشت روزی به نام این هنر که رفته رفته فرهنگ «روز ملی هنرهای نمایشی»را هم‌نشین با نوروز شده و «نوروزٍ نمایش» را به مردم ایران زمین هدیه داده است، رویه ای خوشایند و سنتی شیرین است. بار دیگر حلول سال جدید و روز ملی هنرهای نمایشی را به بهترین آروزها گره زده و به هنرمندان نیک اندیش هنرهای نمایشی تبریک می گویم. سلامت و شادکامی شکوه‌آفرینان صحنه زندگ را از حضرت دوست خواستارم.»

هفتم فروردین‌ مطابق با ۲۷ مارس، روز جهانی تئاتر، از سال ۹۶ به عنوان روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسید و هر ساله برنامه هایی به پاسداشت این روز در سراسر کشور برگزار می‌شود.

برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید