تیوال تئاتر
T1 : 06:05:42
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
» با آغاز مرحله بازبینی آثار جشنواره تئاتر شهر، پنج عضو شورای انتخاب بخش تئاتر صحنه‌ای معرفی شدند
... دیدن متن »

نادر برهانی مرند، فرشاد منظوفی نیا، رضا صمدی پور ، حسن موذنی و کامران شهلایی انتخاب نمایش های بخش تئاتر صحنه‌ای ششمین جشنواره تئاتر شهر را بر عهده گرفتند.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی ششمین جشنواره تئاتر شهر، شورای انتخاب بخش تئاتر صحنه‌ای متشکل از نادر برهانی مرند، فرشاد منظوفی نیا، رضا صمدی پور ، حسن موذنی و کامران شهلایی از ۳۰ آبان بازبینی نمایش های تولید شده برای حضور در جشنواره ششم تئاتر شهر را آغاز می کنند.
نادر برهانی مرند درام نویس و کارگردان شناخته شده تئاتر ، فرشاد منظوفی نیا طراح صحنه ، کارگردان و مدرس دانشگاه ، رضا صمدپور بازیگر و مدرس تئاتر ، حسن موذنی بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون و کامران شهلایی نویسنده و کارگردان تئاتر از سه شنبه ۳۰ آبان مجموعه نمایش‌های تولید شده برای حضور در این بخش را مورد بازبینی قرار خواهند داد.  
پیش از این ۶۲ نمایشنامه به شکل قطعی و ۳۱ نمایشنامه به شکل مشروط برای مرحله بازبینی انتخاب و معرفی شده اند.
بازبینی نمایش‌های جشنواره تئاتر شهر طبق جدول اعلام شده به گروه‌های نمایشی در پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد.

ششمین جشنواره تئاتر شهر، به عنوان بزرگترین رویداد هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آذر و دی ماه ۱۳۹۶ برگزار می شود

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایش اخککندو
» یک جن پایتخت را به هم می ریزد
... دیدن متن »

نمایش کمدی موزیکال «اخککندو» به نویسندگی محمد مساوات، از اول آذرماه در تماشاخانه پایتخت به روی صحنه می‌رود.
این اثر نمایشی که کارگردانی آن را هادی عامل برعهده دارد، بعد از اجرایی موفق در مجموعه تئاترشهر، این بار از اول آذرماه ساعت ۲۰:۳۰ در تماشاخانه پایتخت (کنش معاصر) اجرا خواهد شد.
تئاتر «اخککندو» روایت‌گر داستان یک جن است که با ورودش به عمارتی قدیمی باعث برهم خوردن زندگی اهالی خانه می شود
علی عامل هاشمی، ایمان اصفهانی، محمدرضا ایمانیان، لبخند بدیعی، فاطمه جوانبختی، هدی اساسی، مارال عبدالهی، مرضیه موسوی، امیر اورعی، محمد صمدی در این نمایش ایرانی ایفای نقش می کنند
فروش بلیت کمدی موزیکال «اخککندو» همراه با تخفیف‌های ویژه برای روزهای نخست آغاز شده است.


برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره نمایشنامه‌خوانی و نقالی آرش
» با هدف کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه، «آرش» در فرهنگسرای نیاوران برخوانی می‎شود
... دیدن متن »

نمایشنامه «آرش» نگاشته بهرام بیضایی و به کارگردانی ماهناز رجبی از ۸ آذر در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران خوانش می‎شود.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی بنیاد آفرینش‎های هنری نیاوران، آرش کمانگیر یا آرش کمانکش، یکی از اسطوره‌های کهن ایرانی و همچنین نام شخصیت اصلی این اسطوره‌است. آرش، از سپاهیان منوچهر بود که پس از پایان جنگ ایران و توران به عنوان کماندار ایرانی برای بازشناختن مرز ایران و توران برگزیده شد و از بالای کوه «اییریو خشوتا» از چهارمین کشور روی زمین در زادگاه فریدون رفت و با تمام نیرو تیری را به سوی کوه «خوانونت» در خاور رها کرد. «آرش» در نوشته بیضایی قهرمان نیست و تیر را با عشق پرتاب نمی‌کند. او ستوربانی است که تیر را با بیزاری رها می‌کند و ناخواسته قربانی می‌شود و ناخواسته شهید و قهرمان می‌شود. بیضایی این اثر را در جوانی، بین سال‎های ۱۳۳۴ تا ۱۳۳۷ نوشت است. 
نمایشنامه خوانان این اثر عبارتد از: بهزاد بابازاده (کشواد و آرش)، محمدرضا مهمیزی (راوی، سرگروه، پدر)، سعید شیرازی (سردار و شاه توران و البرز)، پرواز نجفیان مقدم (نقال)، مریم عظیمی (دستیار کارگردان)، مصطفی بانیان (گردآوری موسیقی)، ماهناز رجبی (طراح ماسک، صحنه و لباس)
گفتنی است «آرش» از ۸ تا ۱۰ آذر همه روزه ساعت ۱۹ در سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می‎رود. علاقمندان می‎توانند جهت تهیه بلیت با تلفن ۲۲۲۰۷۰۸۱،۲۲۲۸۷۰۸۲ تماس حاصل نمایند.

نوید رحمتی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» ویژه برنامه تئاتر بسیج هنرمندان مازندران در شبکه تبرستان
... دیدن متن »

مسئول نشر و اطلاع رسانی انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان مازندران از تولید ویژه برنامه تئاتر بسیج استان مازندران در زمان اجرای جشنواره تئاتر بسیج در استان مازندران  در شبکه تبرستان خبر داد.
حمیدرضا گل محمدی تواندشتی مسئول نشر و اطلاع رسانی انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان مازندران درباره تهیه ویژه برنامه جشتواره تئاتر بسیج در مازندران گفت:  با هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی سازمان بسیج هنرمندان استان با شبکه استانی تبرستان قرار براین شد که از سوی شبکه تبرستان سه برنامه سی دقیقه‌ای در زمان برگزاری جشنواره تئاتر بسیج استان مازندران که از سی ام آبان ماه تا دوم آذر ماه در ساری برگزار می شود تهیه وتولید و در سه روز از شبکه تبرستان پخش گردد.
وی افزود: این ویژه برنامه  به تهیه‌کنندگی و کارگردانی آرش رمضانی فوکلایی  از تهیه کنندگان و کارگردانان صدا و سیمای مازندران و از هنرمندان بسیجی فعال این استان می باشد.
گل محمدی ادامه داد: این ویژه برنامه شامل تهیه گزارشی از دست اندر کاران، کارگردانان، عوامل اجرایی جشنواره همراه با بخش کارشناسی تئاتر است که در سه برنامه سی دقیقه‌ای تهیه و تولید و از شبکه طبرستان پخش می شود.
مسئول نشر و اطلاع رسانی انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان مازندران خاطرنشان کرد: جشنواره تئاتر بسیج استان مازندران سی ام آبان ماه تا دوم آذر ماه در دو بخش صحنه‌ای و بچه‌های محله در شهرستان ساری با اجرای ۱۲ نمایش در سالن‌های سلمان هراتی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، سالن آمفی تئاتر شهید باغبانی حوزه هنری و محوطه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری برگزار می‌شود که از این ۱۲ اجرا، شش نمایش در بخش صحنه‌ای و شش نمایش در بخش بچه های محله است .
وی افزود: نمایش های «ترانه‌ای برای آیدا» به نویسندگی حمیدرضا نعیمی و کارگردانی پرهام اخلاقی از ساری، «کلید دار کعبه»  به نویسندگی حسین فدایی حسین و کارگردانی غلامرضا بامتی از شهرستان نکا، «حریر» به نویسندگی و کارگردانی بهناز دوستی از شهرستان ساری، « اگر این نقطه دنیا بودم» به نویسندگی فاطمه پور عباسعلی و کارگردانی پیمان صادقی از شهرستان قائمشهر،  «سوفیای من» به نویسندگی نصراله قادری و کارگردانی هوشنگ امیدی نژاد، «داعش» به نویسندگی کاوه مهدوی و کارگردانی محمد هانی خیراله پور، نمایش «زنگار» به نویسندگی مهدی پور رضاییان و کارگردانی محمد جواد رحمانی از شهرستان ساری، نمایش «گزارش یک تابوت» به نویسندگی مهدی صالح یار و کارگردانی مهدی نصراله زاده از شهرستان نور، نمایش «مشتی پلوری» به نویسندگی و کارگردانی سعید شفیعیان از شهرستان آمل و  نمایش «قناسه» به نویسندگی و کارگردانی سجاد بحری از شهرستان تنکابن، « قرار آخر» به نویسندگی و کارگردانی رضا بحری از شهرستان آمل و نمایش وهم خیال به نویسندگی هانیه سجادیان و کارگردانی محمد هانی خیراله پور از شهرستان بابل در این جشنواره به اجرا در خواهند آمد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» با پایان یافتن ایام سوگواری ماه‌های محرم و صفر برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر اعلام شد
... دیدن متن »

سه نمایش جدید با پایان یافتن ایام سوگواری ماه های محرم و صفر از آذر ماه سال جاری در تالار سایه و پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر به صحنه می روند.
به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، همزمان با پایان یافتن ایام سوگواری ماه های محرم و صفر برنامه جدید تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر در آذر ماه سال جاری اعلام شد. این در حالی است که از این هفته سه نمایش جدید در تالار سایه و پلاتو اجرا میزبان علاقه مندان خواهد بود.
«فرق اَ.وَسَط» به نویسندگی و کارگردانی رسول کاهانی عنوان نمایش جدیدی است که از روز چهارشنبه اول آذر ماه ساعت ۱۸ با مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان  با بازی مجید یوسفی، بهار رضی زاده، ستاره ملکی، بهراد سلاح ورزی، کیمیا کاوند، باربد طولابی در تالار سایه  روی صحنه می رود.
در همین تالار تالار نمایش جدید دیگری با عنوان «آبجی» به نویسندگی فرهاد امینی، کارگردانی مهدی شاه پیری و بازی مینو ملکی، نسیم تاجی، مهرنوش بلمه، کتایون رزم حسینی، داریوش فائزی پذیرای دوستداران تئاتراست. این اثر نمایشی از روز دوم آذر ماه ساعت ۲۰ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان اجرا می شود.
در پلاتو اجرا مجموعه تئاتر شهر هم نمایش جدیدی با عنوان «اصفهان شهر بچه های لهستان» نوشته محمد چرم شیر و کارگردانی رکسانا مهر افزون از روز دوشنبه ششم آذر ماه (حتی روزهای شنبه) ساعت ۲۰ به صحنه می رود. سپندار اکبری اعلم، دیبا پیشدادی، سایه پارسایی، دلشاد جلیلی، عرفان رهبری، رومینا قاسمی زاده، روژینا قاسمی زاده، اشکان زمردی مطلق، شیدا سجادی، برتیبا عاقبتی، کیانا کرمانیان، کیارش کرخی، رستا مطهری، پناه دخت نوروزی، پارسا ناظری بازیگران این نمایش هستند.
در تالار اصلی نمایش «کلنل» به نویسندگی و کارگردانی خیرالله تقیانی پور و بازی حسین پاکدل، شهرام حقیقت‌دوست، مونا فرجاد، اتابک نادری، سیروس همتی، علی سلیمانی، وحیدنفر، علی رضا ناصحی، آتیه جاوید، الهه شه‌پرست، جوادپورزند، حسین شفیعی، آناهیتا خسروی، سمیراسلیمی، رهامقدم، محسن مهری‌دروی، میلاد ابراهیمی، محمدشکری، سیامک توده‌فلاح، امیر باده‌دست، آیسان حداد ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰، ۳۰ و ۴۰ هزار تومانی روی صحنه می‌رود.
نمایش «بوی خواب» نوشته محمد چرم شیر و کارگردانی سهراب سلیمی نیز ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۲۵ هزار تومان در تالار قشقایی اجرا می شود. مسعود دلخواه، قاسم زارع، شهره سلطانی بازیگران این اثر نمایشی هستند.
در تالار چهارسو هم نمایش «آکواریوم» به نویسندگی سیامک احصایی و مهرک قزوینی، کارگردانی سیامک احصایی و بازی کاظم سیاحی، غزل شاکری، روح الله حق‌گوی لسان ساعت ۱۹:۴۵ به مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۵ هزار تومان میزبان علاقه‌مندان تئاتر است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در دهمین سالگرد «مرکز ملی خدمات زبان‌ها در امریکا» اتفاق افتاد:
» کتاب «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵» نماینده فرهنگی ایران شد
... دیدن متن »

خبرگزاری کار ایران (ایلنا):
کد خبر - ۵۵۹۵۹۰ ۱۳۹۶/۰۸/۲۵- ۱۱:۱۸:۳۷

مراسم جشن دهمین سالگرد «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا» در شهر لانگ بیچ ایالت کالیفرنیا با حضور اعضای این مرکز برگزار شد.
به گزارش ایلنا، در ابتدای این مراسم آلیشیا استرادا مسوول منطقه کالیفرنیای این مرکز به حاضران خوش‌آمد گفت و اظهار داشت: «بسیار خوشحالیم که این نهاد غیر‌دولتی، دهمین سالگرد تأسیس خود را جشن می‌گیرد و اعضای آن همه افرادی هستند که علاوه بر زبان انگلیسی به زبان دیگری هم تکلم می‌کنند».
در ادامه بیل کستون مدیر پشتیبانی«مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا» که از شهر واشنگتن دی سی برای این مراسم آمده بود، اذعان کرد: « این مرکزاکنون بالای هزار عضو دارد که اعضایش به ۴۶۷ زبان دنیا صحبت می‌کنند. اعضای این مرکز می‌توانند به هر نهاد دولتی یا غیر دولتی که به ترجمه شفاهی یا کتبی نیاز داشته باشند، خدمات ارایه کنند».
وی افزود: «در مواقع بحران‌های طبیعی مانند زلزله، سیل، طوفان و... نیاز افراد به برقراری ارتباط با زبان مادری‌شان است و این امر واقعاً مهم است و اعضای این مرکز در کنار نیروهای امدادی، یاری‌رسان هم‌زبانان خود خواهند بود».
در ادامه ویدیویی از آموزش اعضا برای «همیاری در مواقع بحران» به نمایش درآمد.
سپس جک هفلاین سخنگوی آتش‌نشانی و مدیر مرکز عملیات در مواقع اضطراری شهر لانگ بیچ پشت تریبون رفت و گفت: «برنامه‌ریزی برای مقابله با بحران‌های طبیعی،امری حیاتی و بسیار مهم است و در موقعی که حادثه‌ای پیش می‌آید، باید با برنامه‌ریزی انجام شده ودر مدت زمان کوتاهی، بیشترین افراد را نجات داد. برخی از مردم به زبان‌های دیگری حرف می‌زنند و اعضای «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا»می‌توانند با دیدن آموزش‌های به موقع، همیار نیروهای امدادی باشند».
در ادامه این مراسم‌، اعضای کشورهای مختلف از قبیل ایران، اردن، گرجستان، فلسطین، سوریه، چین، روسیه، پاکستان، نیجریه، هندوستان و...به معرفی کالاهای فرهنگی شناخته‌شده خود پرداختند و به صورت اختصاصی درباره آن‌ها صحبت کردند».
صادق خاموشی عضو انجمن بازیگران خانه تئاتر ایران که به عنوان نماینده زبان فارسی در «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا»  عضویت دارد، به معرفی کتاب پژوهشی «گروه هنرملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵» پرداخت و گفت: «دکتر روح‌الله جعفری مؤلف این اثر، بیش از دوازده سال از عمر خود را صرف این پژوهش تئاتری کرده است.او بسیاری از اسناد، مدارک و تصاویری که در این کتاب آورده و شما آن را می‌بینید، برای اولین‌بار است که گردآوری کرده وآن‌ها را برای حفظ وثبت در تاریخ منتشرکرده است».
وی اضافه کرد: «این کتاب به گواه بزرگان خانواده هنر نمایش و پژوهشگران برجسته این حوزه، بزرگترین پژوهش تاریخ معاصر تئاتر ایران است. اهمیت علمی این اثر به حدی است که دو رییس جمهور ایران (رؤسای دولت‌های پنجم و ششم و هفتم و هشتم) برای آن دیباچه نوشته‌اند. پیش از این هرگز سابقه نداشته که بلندمرتبه‌ترین مقام اجرایی کشور ایران، برای یک اثر پژوهشی تئاتری مقدمه بنویسد».
صادق خاموشی ادامه داد: «تعداد زیادی از هنرمندان پیش‌کسوت تئاتر معاصر ایران، کار خود را با گروه هنر ملی آغاز کرده‌اند و این گروه تئاتری، نقش خطیری در جامعه هنری کشور ایران دارد. گروه هنر ملی نخستین گروه تئاتری از ایران بوده که در سال‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۶۵ میلادی، توانسته در خارج از مرزهای ایران به اجرای نمایش سنتی و مدرن بپردازد و تئاتر ایران را به جهانیان معرفی کند».
او افزود: «دکتر روح‌الله جعفری با عشق و علاقه وبودجه شخصی این اثر عظیم پژوهشی را به سرانجام رسانده است».
صادق خاموشی بیان داشت: «کتاب گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵ برای اولین‌بار است که در امریکا معرفی و به نمایش گذاشته می‌شود».
در ادامه این مراسم، اعضای «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا» به بازدید از نمایشگاه محصولات و کالاهای فرهنگی کشورهای مختلف پرداختند و با یکدیگر درباره فرهنگ و هنر و اشتراکات فرهنگی که بین تمدن‌های مختلف وجود دارد، گفت‌وگو کردند.
از کشور ایران کتاب «گروه هنر ملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷-۱۳۳۵» و کتاب شاهنامه حکیم ابوالقاسم فردوسی به عنوان نمادی از فرهنگ و هنر ایران حضور داشت.
در پایان همه اعضا و حاضران، عکس یادبود جشن دهمین سالگرد «مرکزملی خدمات زبان‌ها در امریکا» انداختند.
کتاب «گروه هنرملی از آغاز تا پایان ۱۳۵۷‌- ۱۳۳۵»، دوازدهمین شماره از مجموعه تئاتر ایران در گذر زمان است که انتشارات افراز آن را در دو جلد منتشر کرده است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» گفتگوی تیوال با آرش واحدی

گفتگوی تیوال با آرش واحدی / نویسنده و کارگردان.

گفتگو کننده: حسین کوهی 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آوا
درباره نمایش زنده یاد زندان قصر
» گفتگوی تیوال با عرفان پورمحمدی

گفتگوی تیوال با عرفان پورمحمدی / بازیگر.

گفتگو کننده: مهشاد حجتی

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
طرح ویژه کمک به کودکان مناطق زلزله‌زده موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور هنرمندان تئاتر
» لبخند بر لبان کودکان زلزله زده بر‌می‌گردد
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب: ۱۰۱۴۰۶

موسسه هنرمندان پیشکسوت با شعار «لبخند بر لبان کودکان زلزله زده بر‌می‌گردد» به کمک مناطق زلزله زده می‌رود.

به گزارش ایران تئاتر، موسسه هنرمندان پیشکسوت با اعلام شماره حسابی به نام سه تن از هنرمندان پیشکسوت تئاتر از هنرمندان و مردم نوع‌دوست کشورمان درخواست کرد تا کمک‌های نقدی خود را برای تهیه وسائل مورد نیاز مناطق زلزله زده به این حساب واریز کنند.

کمک‌های واریز شده به شماره حساب 0111506899000  و شماره  کارت 603799738602981 متعلق به بانک ملی ایران کد 98 به نام‌های ایرج راد، محمود عزیزی و داریوش ارجمند، برای تهیه وسایل مورد نیاز کودکان مناطق زلزله‌زده هزینه خواهد شد.

این موسسه همچنین در طرح حمایتی دیگری با عنوان «طرح حمایتی هنرمندان پیشکسوت از دانش آموزان مناطق محروم»، شماره حساب 0111455822009  و شماره کارت 6037997377505509 متعلق به بانک ملی ایران کد 98 به نام‌های جمشید مشایخی، محمود پاک‌نیت، یوسف صدیق و اصغر همت را برای دریافت کمک‌های نقدی هموطنان و هنرمندان جهت کمک به دانش‌آموزان مناطق محروم کشور معرفی کرده است.

بر این اساس هنرمندانی همچون؛ یوسف صدیق، مریم معترف، کیهان دخت امین (همسر زنده یاد انوشیروان ارجمند)، محسن علی اکبری و صفا آقاجانی بعنوان هنرمندان ناظر بر امور مالی و داریوش ارجمند، جمشید مشایخی، اصغر همت، طاها بهبهانی، یوسف صدیق، محمود عزیزی ، محمدعلی کشاورز، هوشنگ توکلی،  محسن علی‌اکبری، علی قلم سیاه، پروانه معصومی، علی نصیریان و حسن ریاحی بعنوان اعضاء شورای برنامه ریزی و سیاستگذاری معرفی شدند.

نیلوفر ثانی و مهدی حسین مردی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
» گفتگوی تیوال با خاطره حاتمی

گفتگوی تیوال با خاطره حاتمی / بازیگر.

گفتگو کننده: حسین کوهی 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گزارش ایران تئاتر از برنامه نمایش ها در سالن های خصوصی
» نمایش های تازه از راه رسیدند
... دیدن متن »

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر
شناسه مطلب:۱۰۱۴۱۸

در هفته پیش رو سالن های خصوصی با ۱۳ اجرا از تئاتر دوستان میزبانی می کنند. می خواهیم نمایش هاییکه در هفته اول آذر ماه میهمان این سالن ها هستند را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش ایران تئاتر، با توجه به زلزله پیش آمده در غرب کشور و تعطیلی چندین روزه تئاتر، در هفته پیش رو نمایش های تازه ای همچون «ترانه های قدیمی: پیکان جوانان»، «هایلایت»، «لامبورگینی 2» از مخاطبان در سالن های خصوصی میزبانی می کنند. تا همین چند روز قبل حتی بدبین ترین مخاطبان تئاتر هم برای این نمایش ها فروش بالایی را پیش بینی می کردند، اما وقوع حادثه در غرب کشور استقبال مخاطبان از تئاتر را در هاله ای از ابهام فرو برده است. در متن پیش رو نمایش هایی را که در هفته اول آذر ماه میهمان سالن های خصوصی تئاتر تهران هستند را به شما معرفی می کنیم.

شهرزاد و نمایش هایش

نمایش «لامبورگینی 2» به نویسندگی و کارگردانی سیامک صفرى از ساعت 18:15 جمعه 3 آذر ماه در سالن 1 پردیس تئاتر شهرزاده به صحنه می رود و تا 1 دی ماه از تئاتر دوستان در این سالن میزبانی می کند. سیامک صفری و سحر قریشی بازیگرانی هستند که در این نمایش 1 ساعته به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 35 و 40 هزار تومان تایین شده است.

نمایش «پدر» به کارگردانی محمود زنده نام از ساعت 19:45 دوشنبه هفته پیش رو میزبان تئاتر دوستان در سالن 1 پردیس تئاتر شهرزاد شده و تا 1 دی ماه به اجرای خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این اثر این طور آمده است: حکایتی از فراموشی‌ها، قصه از یاد رفتن و از یاد بردن، داستان فراموش‌کاری نسل امروز و فراموش کردن نسل دیروز... .چنگیز جلیلوند، میر طاهر مظلومی، فقیهه سلطانی، محسن بهرامی، سوگل خالقی، ساناز فلاح فرد بازیگرانی هستند که در این نمایش 75 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت مبلغ 40 تا 55 هزار تومان براساس مکان صندلی مورد نظر بلیت آن را خریداری کنند.

نمایش «بولشویک» به نویسندگی و کارگردانی عباس اکرمی از ساعت 21:30 دوشنبه 29 آبان ماه اجرای خود را در سالن 1 پردیس تئاتر شهرزاد آغاز کرده و تا 4 دی ماه در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: کبدی پسر فقیر و پابرهنه حاشیه شهر برای خرید سیفون دستشویی (چاه بازکن) بیرون می رود اما سارا در مسیر او قرار میگیرد و او را به سمت ماجراهای قهرمانانه پیش میبرد... . شهرام قائدی، ایوب آقاخانی، سولماز غنی، علیرضا مهران، سروش طاهری، سید علی موسویان، حسین پور کریمی، رویا فلاحی، میثم یوسفی، مهدی طهماسبی، منصور عربی، عباس وزیری، نیکی ابراهیم شاه بازیگرانی هستند که در این نمایش 110 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر 40 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

موسیقی نمایش «ترانه های قدیمی: پیکان جوانان» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمد رحمانیان از دوشنبه هفته پیش رو در سالن 2 پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می رود. این نمایش با بازی مهتاب نصیرپور، افشین هاشمی، هومن برق نورد، احسان کرمی، هانا کامکار، سینا رازانی، سانیا سالاری، سعید توکلی، نوشین اعتماد، آلاله زارع طلب، مانیا علیجانی، امیر آرام تا پایان آذر ماه هرشب در دو سانس 18:30 و 20:30 برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر از 50 تا 60 هزار تومان تایین شده است.

نمایش «راننده چینی» به نویسندگی داریوش رعیت و با کارگردانی پریزاد سیف از ساعت 18 چهارشنبه اول آذر ماه به سالن 3 پردیس تئاتر شهرزاد می رود و تا پایان آذر ماه در این سالن به نمایش گذاشته می شود. رضا عمرانی و پریزاد سیف بازیگرانی هستند که در این نمایش 1 ساعته به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر 35 هزار تومان تایین شده است.

نمایش «دوزخ» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی رضا اصغری از ساعت 19 یکشنبه 14 آبان ماه به تئاتر شهرزاد رفته و تا 14 آذر ماه از تئاتر دوستان در سالن 3 این مجموعه میزبانی می کند. در خلاصه داستان این اثر آمده است: سه نفر در دوزخی حبس شده اند که به تصوراتشان از دوزخ شباهتی ندارد... . توماج دانش بهزادی، رویا بختیاری، میترا شیرک وند، ایمان اصفهانی بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر 30 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «زندگی در تئاتر» به کارگردانی محمد برهمنی که از ساعت 20:30 یکشنبه 7 آبان ماه اجرای خود را در سالن 3 تئاتر شهرزاد آغاز کرده بود؛ تنها تا پایان هفته جاری از مخاطبان در این سالن میزبانی می کند. میرسعید مولویان و ایمان صیادبرهانی بازیگرانی هستند که در این نمایش 100 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیت این اثر را خریداری کنند.

یک نمایش تازه در پالیز

نمایش «کروکی» به نویسندگی و کارگردانی مجتبی احمدی از ساعت 18:45 چهارشنبه 26 مهرماه در سالن 1 تماشاخانه پالیز به صحنه رفته و تنها تا چهارشنبه هفته پیش رو به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این اثر این طور آمده است: کروکی داستان زندگی مردی است که به علامت سوال‌هایی در زندگی‌اش رسیده و اتفاقات زندگی‌اش را در برخورد با خودش به چالش می‌کشد... . سعید چنگیزیان ( به صورت حضوری) و ژیلا صادقی، سپند امیرسلیمانى، الهام کردا (به صورت ویدئویی) بازیگرانی هستند که در این نمایش 45 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 30  هزار تومان تایین شده است.

نمایش «شیوه‌ى به قداست رساندن یک اعتراف کننده‌ى نامعتبر» به نویسندگی و کارگردانی آرش واحدى از دوشنبه 22 آبان ماه در سالن 2 تماشاخانه پالیز به صحنه رفته است. این نمایش با بازی محمد نادرى، خاطره حاتمى، علی باقرى، آذین نظرى تا دوشنبه 13 آذر ماه هرشب ساعت 19 به مدت 1 ساعت برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: سه مراجعه کننده نابهنگام خلوت کشیشی را بر هم می‌زنند... . علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند با پرداخت 35 هزار تومان بلیت آن را خریداری کنند.

نمایش «یک زندگی بهتر» به نویسندگی مسعود هاشمی نژاد و با کارگردانی شهاب الدین حسین پور از ساعت 20:30 چهارشنبه هفته پیش رو به تئاتر پالیز رفته و تا 19 دی ماه برای مخاطبان در سالن 2 این مجموعه به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این اثر آمده است: قصه خانواده‌ای که تحت فشار شدید مالی قصد دارند از موقعیت ویژه پدر سوء استفاده کنند... . خسرو شهراز، شمسی صادقی، سامان دارابی، سارا رسول زاده، مجید نوروزی بازیگرانی هستند که در این نمایش به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر از 28 تا 35 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

پرور در باران کارگردانی می کند!

نمایش «هایلایت» به نویسندگی مشترک ریحانه حسن زاده، سوسن پرور و با کارگردانی سوسن پرور از ساعت 19 دوشنبه این هفته میزبان مخاطبان در تئاتر باران شده است. این نمایش با بازی سوسن پرور، غزاله جزایری، شراره درشتی، منا شمس‌الدینی، سمیه شوقی، مرضیه صدرایی، بیژن قهرمانی، شیما ملکیان، فاطمه هاشمی، صدیقه کیانفر تا 24 آذر ماه هرشب به مدت 75 دقیقه در این سالن به نمایش گذاشته می شود. بهای بلیت این اثر 35 هزار تومان تایین شده است.

نمایش «آندورای تئاتر اشتباهات» به کارگردانی میثم عبدی از ساعت 21 یکشنبه 21 آبان ماه اجرای خود را در سالن باران آغاز کرده و تا 26 آذر ماه از تئاتر دوستان در این سالن میزبانی می کند. در خلاصه داستان این اثر آمده است: معلم شهری به نام "آندورا" که منتقد افکار آندورایی هاست، سالها پیش پسر بچه ای جهود را از سرزمین همسایه به سرزمین خود می آورد و به آنها می گوید او را از چنگ کسانی که یهودیان را می کشتند نجات داده است. حالا این پسر بچه "آندری" بزرگ شده و قصد دارد با دختر معلم "باربلین" ازدواج کند... . منصور اسکندری، آزاده اکبری، اسماعیل باستانی، پریسا بهپوری، شیما بهرمن، حمید رحمتی، آریاز ذوالفقاری، منوچهر رمضانی، ناصر سرلک، امید طاهری، امین قاضی، سینوره کفاش طلب، مهدی مجنونی بازیگرانی هستند که در این نمایش 110 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 25 و 30 هزار تومان تایین شده است.

هفته پایانی نمایش ها در مستقل!

رپرتوآر «عصر تجربه» نام پروژه در تئاتر مستقل تهران بوده که از 1 شهریور ماه آغاز شده و تا پایان هفته جاری ادامه پیدا می کند. در این پروژه تئاتر مستقل با هدف حمایت از نمایش های جوانان 4 نمایش از آنها را دعوت کرده تا به صورت کاملا رایگان در این سالن رنگ صحنه ببینند. تا به این صورت تماشاگر با گونه‌ای بسیار جسور و باکیفیت از تئاتر مواجه شود که مسئله‌اش فقط هنر تئاتر بوده و مسئله اقتصادی در جایگاه پایین تری قرار دارد. نمایش «۱۹۷۸» به کارگردانی محمد شجاعی، نمایش «کوریولانوس» به کارگردانی حامد اصغرزاده، نمایش «در باب ماراساد» به کارگردانی حسام لک و  نمایش «مورچه ها» به کارگردانی علی مسعودی نمایش های دعوت شده به این رپرتوآر هستند، که هر کدام براساس جدول ارائه شده از طرف تئاتر مستقل که در سایت تیوال موجود است، در سانس اول این سالن به نمایش گذاشته می شوند.

نمایش «اپراتور نسل چهارم» به نویسندگی و کارگردانی باقر سروش از ساعت 19 چهارشنبه 12 مهرماه میزبان مخاطبان در تئاتر مستقل شده و تا پایان هفته جاری به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. بهاره رهنما، امیرمهدی ژوله، شهروز دل‌افکار، نسیم اسدپور بازیگرانی هستند که در این نمایش 70 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 35، 40 و 45 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «این یک پیپ نیست» نام اثریست به نویسندگی و کارگردانی سید محمد مساوات که از ساعت 20:45 چهارشنبه 12 مهرماه در تئاتر مستقل به صحنه رفته است. این نمایش با بازی محمد علی محمدی، رومینا مؤمنی، ابراهیم نائیج، میلاد آریافر، حسین منفرد، علی حسین زاده تنها تا پایان هفته جاری برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیت آن را خریداری کنند.

پایتخت؛ یک سالن و سه نمایش!

نمایش «گلن گری گلن راس» به کارگردانی فرید رحمتی از ساعت 17 یکشنبه 7 آبان ماه در تئاتر پایتخت به صحنه رفته و تا 3 آذر ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: میچ وموری روسای دفتر مشاور املاکی در شیکاگو برای کسب در آمد بیشتر دست به ترفند زیرکانه‌ای می‌زنند، یک رقابت بین فروشندگان طراحی میکنند که نفر اول ماشین شیکی برنده می‌شود و دو نفر شکست خورده اخراج خواهند شد... . آرمین مهدیلو، امین رقیب دوست، سپهر طهرانچی، فرید رحمتی، مهیار اسلامی، دانیال محسنی، علی اشمند بازیگرانی هستند که در نمایش 80 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

نمایش «سلول های حروم» به نویسندگی و کارگردانی نیما یوسفی از ساعت 19 دوشنبه 29 آبان ماه میزبان مخاطبان در تئاتر پایتخت می شود و تا 26 آذر ماه به نمایش خود در این سالن ادامه می دهد. الناز حبیبی، مهدی ساکی، آرش اشاداد، فهیمه معین بازیگرانی هستند که در این نمایش 50 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. علاقمندان به تماشای این نمایش می توانند با پرداخت 30 هزار تومان بلیت آن را خریداری کنند.

نمایش «اخککندو» به نویسندگی سید محمد مساوات و با کارگردانی سید هادی عامل از ساعت 20:30 چهارشنبه هفته پیش رو اجرا خود را در تماشاخانه پایتخت آغاز کرده و تا 20 آذر در این سالن به نمایش گذاشته می شود. علی عامل هاشمی، ایمان اصفهانی، محمدرضا ایمانیان، لبخند بدیعی، فاطمه جوانبختی، هدی اساسی، مارال عبدالهی، مرضیه موسوی، امیربهادر اورعی، محمد صمدی بازیگرانی هستند که در این نمایش 1 ساعته به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 20 و 25 هزار تومان تایین شده است.

ارغنون؛ آهسته ادامه می دهد...

نمایش «خواب خوب خواب» به نویسندگی و کارگردانی سلیم باشکوه از روز یکشنبه 21 آبان ماه در سالن 2 تماشاخانه ارغنون به صحنه رفته است. این نمایش با بازی مائده قدیری، کیانوش خان محمدی، نرگس هزاره، نیما ذاکر، محمد طایفه، النا آهی تا 10 آذر هرشب ساعت 18:30 به مدت یک ساعت برای تئاتر دوستان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «خواب خوب خواب» ترسیم هابیل و قابیل یکی از مهم‌ترین اساطیر انسانی است که روایت آن در حصار مکان و زمان خاصی متوقف نمانده است، پرداخت به این اسطوره در کنار پی‌رنگ‌های دیگر که در جریان داستان این اثر اتفاق می‌افتد نشانی از حضور زنده این اسطوره در زندگی انسان معاصر دارد... . بهای بلیت این اثر 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

نمایش «شهاب سنگ» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی مهدی گتمیری از ساعت 20:15 یکشنبه 21 آبان ماه در سالن 2 تئاتر ارغنون به صحنه رفته و تا 10 آذر میزبان مخاطبان در این سالن است. در خلاصه داستان این اثر آمده است: نویسنده‌ای بسیار مشهور و برنده‌ی جایزه نوبل که دارای ویژگی نامیرایی است برای رسیدن به آرامش ابدی به خانه قدیمی خویش می‌آید... . آرمین افتخارزاده، الهه سعدیان، مهدی گتمیری، پویان همتی، مریم فتحی، علیرضا میرزا محمدعلی، هادی طالبی، پریا بیگلری، مهدی بنیادی، ایمان عمویی، هومن لطیفیان، سیدعلی گتمیری، امیر میرزاده، امید احمدی، فرشاد نصیری بازیگرانی هستند که در این نمایش 90 دقیقه ای به ایفای نقش می پردازند. بهای بلیت این اثر 25 هزار تومان تایین شده است.

مشایخی و یک نمایش؟!

نمایش «جنین» به نویسندگی احسان اله دادی و با کارگردانی میترا حسین نژاد از دوشنبه 22 آبان ماه در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به صحنه رفته است. این نمایش با بازی ایمان اشراقی، محمدکنگرانی، رویا حسین نژاد، حسین محمدی، شیوا منتظری پریسا امینی، محمد علی میرکاظم تنها تا جمعه 10 آذر ماه هرشب ساعت 19 به مدت 1 ساعت برای مخاطبان در این سالن به نمایش گذاشته می شود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: رویا یک پزشک ماما هست که با همسرش نیما که نقاش هست زندگی می‌کنه رویا عاشق نیماست طی اتفاقاتی رویا مجبور به سقط جنین بیمارانی که برای سقط مراجعه می‌کنند می‌شود که در همین حین رویا خود باردار می‌شود... .علاقمندان به تماشای این اثر می توانند با پرداخت 25 هزار تومان بلیت آن را خریداری کنند.

دا موازی، فراموشی را روایت می کند!

نمایش «فراموشی موازی» به نویسندگی و کارگردانی شاهد علوی از یکشنبه 28 آبان ماه اجرای خود را در خانه نمایش دا آغاز کرده است. این نمایش با بازی صبا بهرامی، مائده ملکی و آسمان نصیری، آرمان رهایی، عرفان خاکسار، ابوالفضل میرسلیمانی، بیژن محمدی، احمد قوی پنجه و عماد راد تنها تا پایان هفته جاری هرشب به مدت 90 دقیقه در دو سانس 18 و 20 برای تئاتر دوستان در این سالن به اجرا گذاشته می شود. در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «فراموشی موازی» شامل ۷ مرحله مختلف است. در هر مرحله تماشاچیان از نزدیک با یک چالش روبه رو می شوند و باید با همکاری هم تلاش کنند تا از هر مرحله به مرحله آخر حرکت کنند... . بهای بلیت این اثر بر اساس مکان صندلی مورد نظر 20 و 25 هزار تومان در نظر گرفته شده است.

مهدی حسین مردی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس ها بسیار خوب و درست و دلچسب بودند.لذت بردم.خداقوت:)
۶ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری و مهدی حسین مردی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری و مهدی حسین مردی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری و بهزاد م.ا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایش تلنگر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکس
از نمایش جنین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در آستانه آغاز مرحله بازبینی آثار
» شورای انتخاب بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر شهر مشخص شد
... دیدن متن »

 

به گزارش تیوال به نقل از ایران تئاتر

شناسه مطلب: ۱۰۱۴۳۲

در آستانه آغاز مرحله بازبینی آثار

شورای انتخاب بخش صحنه‌ای جشنواره تئاتر شهر مشخص شد.

نادر برهانی مرند، فرشاد منظوفی نیا، رضا صمدی پور، حسن موذنی و کامران شهلایی انتخاب نمایش‌های بخش تئاتر صحنه‌ای ششمین جشنواره تئاتر شهر را بر عهده گرفتند.

به گزارش روابط عمومی ششمین جشنواره تئاتر شهر، شورای انتخاب بخش تئاتر صحنه‌ای متشکل از نادر برهانی مرند، فرشاد منظوفی نیا، رضا صمدپور، حسن موذنی و کامران شهلایی از 30 آبان بازبینی نمایش‌های تولیدشده برای حضور در جشنواره ششم تئاتر شهر را آغاز می‌کنند.

نادر برهانی مرند درام نویس و کارگردان شناخته شده تئاتر، فرشاد منظوفی نیا طراح صحنه، کارگردان و مدرس دانشگاه، رضا صمدپور بازیگر و مدرس تئاتر، حسن موذنی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون و کامران شهلایی نویسنده و کارگردان تئاتر از سه شنبه 30 آبان مجموعه نمایش‌های تولیدشده برای حضور در این بخش را مورد بازبینی قرار خواهند داد.

پیش از این 62 نمایشنامه به شکل قطعی و 31 نمایشنامه به شکل مشروط برای مرحله بازبینی انتخاب و معرفی شده اند.

بازبینی نمایش‌های جشنواره تئاتر شهر طبق جدول اعلام شده به گروه های نمایشی در پردیس تئاتر تهران برگزار خواهد شد.

ششمین جشنواره تئاتر شهر به عنوان بزرگترین رویداد هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در آذر و دی ماه 1396 برگزار می شود.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید