کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال محمد حسن ارجمندی | دیوار
S3 : 13:25:56 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
چاپ کتاب خدا و رایانه؛ جدیدترین اثر محمد حسن ارجمندی

گاهی سخت است نوشتن آنچه می‌دانی و گفتن آنچه بر ذهن می‌رانی. با این همه نعمت نوشتن، بالی است که با آن می‌توان -در حالی که پایت بر زمین است- پرواز کرد.
دست به نگارش که می‌بری، حرف‌ها کلمه می‌شنوند و کلمه‌ها، جمله. جمله‌ها صفحه می‌شوند و صفحات، کتاب و حالا این تویی که با کتاب همراه می‌شوی تا تو را به دنیای خیال‌انگیز خود ببرد.
کتاب خدا و رایانه شرح همین دلدادگی است. گفتن جملاتی که گفتنش سخت است و شکافتن دانه‌هایی که دریافت محتوایش سخت‌تر. به قدر همت خود می‌کوشی و به سهم چشمه خود می‌جوشی.
دریافت شباهت ساختار رایانه با هستی، اولین بارقه‌‌های نگارش این کتاب بود. کتابی که هم از خدا می‌گوید هم از رایانه. در این کتاب، قدم به قدم با رایانه آشنا می‌شویم و همزمان به شباهت دستورها و بخش‌های رایانه با هستی پی می‌بریم و این‌ها همه بهانه‌ای می‌شود تا در چرایی بسیاری از قوانین هستی غوطه‌ور شویم و گوشه‌ای از پرده دانایی را بالا بزنیم و تماشاگر نمایش بزرگ آفرین و ... دیدن ادامه ›› آفرینش باشیم.
خدا و رایانه، با ادبیاتی جدید و از چشم‌اندازی نو به استقبال مفاهیمی رفته است که تاکنون از این منظر به آن نگاه نشده بود. شاید پاسخی باشد برای خیلی از پرسش‌ها و شاید کلیدی باشد به گشودن صندوق‌های ناگشوده معنا.
این کتاب را محمد حسن ارجمندی، به صورت ناشرمولف به چاپ رسانده است لذا پخش و فروش آن را نیز خود برعهده دارد. عزیزانی که خواهان این کتاب هستند می‌توانند سفارش خود را با شماره ۰۹۱۲۵۲۱۹۱۶۷ (با تماس تلفنی، پیامکی یا تلگرامی) مطرح بفرمایند.

لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=4313

مشخصات کتاب «خدا و رایانه»
نویسنده: محمد حسن ارجمندی
طراح جلد: علی رضا حمیدی
چاپ اول: تابستان ۱۳۹۷
تعداد صفحه: ۲۵۲ صفحه
قطع: رقعی
بهاء: ۲۰ هزار تومان
شابک: ۸-۹۲۶۱-۰۴-۶۰۰-۹۷۸
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
در ادامه خبررسانی چاپ کتاب زندگی بهتر، هشتمین کتاب محمد حسن ارجمندی یکی از داستان‌های این کتاب را با هم می‌خوانیم:
امروز و فردا
در غرب وحشی، زمانی که هفت‌تیرها زبان گفتگوی انسان‌ها بودند و سنگینی کفه قدرت به مهارت افراد در تیراندازی بود.کلانترها در پی جانیانی بودند که زردی سکه‌های زر چشمانشان را بر هر جنایتی بسته بود و از دیو ثروت فرمان می‌بردند.
درآمد لوکاس، در این سرزمین پر هرج و مرج -که هر روز تعدادی از راهزنان، تحت پیگرد بودند و در صورت دستگیری حکم‌های اعدام برایشان صادر می‌شد- از راه برپاکردن چوبه دار برای محکومین به اعدام، تامین می‌شد. او هر چند روز یک بار مجبور بود چوبه دار را برای اعدام محکومین برپاکند.
ابزاری که لوکاس باید برای به دارآویختن محکومین به مرگ فراهم می‌کرد یک چارچوب چوبین، یک رشته طناب و یک چهارپایه کوچک بود. مدتی بودیکی از پایه‌های چهارپایه خراب شده بود‌ و نیاز به تعمیر داشت و تعمیر آن تنها با کوبیدن یک میخ- برای گرفتن لرزش آن- انجام می‌شد. اما لوکاس هربار به دلیلی تعمیر آن را فراموش یا به وقتی دیگر موکول می‌کرد .
اعدامی امروز مرد کوتاه قدی بود که لوکاس می‌بایست برای این که در زمان ایستادن روی چهارپایه قد او به حلقه‌دار برسد و اعدام به درستی انجام شود، طناب را ... دیدن ادامه ›› قدری بلندتر بگیرد.
لوکاس برای تنظیم طول طناب روی چهارپایه رفت. مجرم هم‌قد لوکاس بود و او می‌دانست که طول طناب را باید به اندازه قد خود تنظیم کند.
لوکاس گره طناب را خوب کشید و حلقه را برای این که سر اعدامی به راحتی از آن بگذرد، به اندازه کافی باز کرد.
در همین زمان چهارپایه لغزید. لوکاس سعی کرد تعادل خود را حفظ کند، اما این اتفاق آنقدر سریع رخ داد که مجالی برای واکنش درست نبود. چهارپایه از زیر پای لوکاس لغزید و حلقه دار بر گردن لوکاس افتاد.
زمان زیادی طول نکشید.
کلانترکه شاهد این رخداد بود با سرعت خود را به لوکاس رساند اما دیگر دیر شده بود و پایه‌های لغزنده چهارپایه، لوکاس را به دار کشیده بودند.


این داستان برداشتی است از فرمایش حضرت علی علیه‌السلام که فرمود:
«چه بسیارند کسانی که براى انجام‌دادن کاری، امروز و فردا می‌کنند، ناگهان مرگ بر آنها شبیخون می‌زند.» غررالحکم، جمله ۵۵۲۴
لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=4323
محمد لهاک این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب “زندگی بهتر”- هشتمین کتاب محمد حسن ارجمندی- چاپ شد

پس از نگارش و چاپ کتاب علی(ع)، خورشید بی‌غروب در سال ۱۳۸۵، دومین کتاب از سه‌گانه‌ای که محمد حسن ارجمندی چند سالی است نگارش آنها را انجام داده‌ است، با عنوان زندگی بهتر چاپ شد و کتاب سوم به نام قطره قطره تا دریا در آینده‌ای نزدیک چاپ خواهد شد.
کتاب زندگی بهتر مجموعه داستان‌های کوتاهی است که محمد حسن ارجمندی بر اساس برداشت‌هایی که از جملات حضرت علی علیه‌السلام در نهج البلاغه و غررالحکم داشته، نوشته است. به عبارت دیگر نویسنده برای نگارش هر داستان، نخست جمله‌ای از فرمایش‌های امام علی علیه‌السلام را گزینش کرد سپس داستانی متناسب با مفهوم جمله نوشت. این داستان‌ها کوتاه(یک تا دو صفحه‌ای) هستند.
نکته شایان توجه در خصوص داستان‌های این کتاب رنگارنگی ادبیات بیانی هر داستان و گستره جغرافیایی و روایی هر داستان است به طوری که برخی از داستان‌ها در زمان‌های قدیم و با ادبیات آن زمان نوشته شده و برخی در زمان حال و ادبیات معاصر. برخی در کشورها و فرهنگ‌های دیگر، با شخصیت‌های غیرایرانی و برخی از زبان اشیاء و موجودات دیگر روایت ... دیدن ادامه ›› شده است.
این کتاب را محمد حسن ارجمندی، به صورت ناشرمولف به چاپ رسانده است لذا پخش و فروش آن را نیز خود برعهده دارد. عزیزانی که خواهان این کتاب هستند می‌توانند سفارش خود را با شماره ۰۹۱۲۵۲۱۹۱۶۷ (با تماس تلفنی، پیامکی یا تلگرامی) مطرح بفرمایند.

نوشته محمد حسن ارجمندی
مشخصات کتاب «زندگی بهتر»
نویسنده: محمد حسن ارجمندی
طراح جلد: علی رضا حمیدی
چاپ اول: تابستان ۱۳۹۷
شمارگان: ۱۰۰ نسخه
تعداد صفحه: ۱۳۲ صفحه
قطع: پالتویی
بهاء: ۱۲ هزار تومان
شابک: ۵-۹۲۶۲-۰۴-۶۰۰-۹۷۸
لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=4323
۱ نفر این را امتیاز داده‌است
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اهدای جایزه بهترین فیلم و بهترین شعر جشنواره فرهنگ به محمد حسن ارجمندی

اولین دوره از جشنواره فرهنگ دانشگاه تهران از ۴ تا ۸ آذر ماه ۱۳۹۶ در بخش‌های مختلف برگزار شد. اختتامیه این جشنواره روز چهارشنبه ۸ آذر در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران در خیابان ۱۶ آذر با حضور ریاست دانشگاه تهران جناب آقای دکتر نیلی و جمعی از مدیران و استادان دانشگاه و هنرمندان و دانشجویان برگزار شد.
در این مراسم و در بخش بهترین فیلم، تندیس جشنواره به فیلم نامه‌ای به آسمان به نویسندگی و کارگردانی محمد حسن ارجمندی اهداء شد. در بخش شعر نیز جایزه بهترین شعر به غزلی از محمد حسن ارجمندی تعلق گرفت.
سپاس دوست عزیز
۲۳ تیر ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو فیلم از ساخته‌های محمد حسن ارجمندی؛ در فهرست نامزدهای بهترین فیلم کوتاه جشنواره گرند ایندیوایز امریکا

جشنواره فیلم گرند ایندیوایز امریکا در سال ۲۰۱۸، در حالی نامزدهای بهترین فیلم کوتاه را معرفی کرد که دو فیلم کوتاه احساس مشترک و نامه‌ای به آسمان به کارگردانی و نویسندگی محمد حسن ارجمندی، در جمع نامزدهای بهترین فیلم کوتاه قرار داشت. شایان ذکر است این جشنواره بین المللی در روزهای ۹ تا ۱۲ آگوست ۲۰۱۸ مقارن با ۱۸ تا ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۷ در شهر میامی ایالت فلوریدای امریکا برگزار خواهد شد.
مهرداد این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تندیس جشنواره محمد(ص) پیامبر صلح، به نامه‌ای به آسمان ساخته محمد حسن ارجمندی رسید
.
اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی فیلم محمد(ص) پیامبر صلح،۱۰ بهمن ماه برگزار شد. عباس نظری دبیر جشنواره در بخش آغازین این مراسم گفت: در زمستان ۱۳۹۳ چند تصویر موهن از پیامبر اعظم (ص) در نشریه ای فرانسوی منتشر شد بر همین اساس معاونت قرآن و عترت ارشاد تصمیم گرفت با برگزاری جشنواره فیلم کوتاه محمد(ص) پیامبر صلح به این توهین پاسخ دهد.
در این جشنواره ۱۰ فیلم شایسته تقدیر شناخته شدند و تندیس جشنواره به همراه لوح سپاس به برگزیدگان اهداء شد. محمد حسن ارجمندی که با فیلم نامه‌ای به آسمان در این جشنواره شرکت کرده بود یکی از برگزیدگان بود.
فیلم نامه‌ای به آسمان داستان فرزند یک آتشنشان شهید است که تصمیم می‌گیرد نامه‌ای را که برای پدرش نوشته است، به آسمان بفرستد. این فیلم سال ۹۵ به مناسبت شهادت آتشنشانانی که در حادثه پلاسکو پرواز را اختیار کردند، به دفعات از شبکه سه سیما پخش شد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید

یادداشت محمد حسن ارجمندی بر کتاب آینه‌ها را باور کن در سایت الف

سایت الف در بخش معرفی و پیشنهاد کتاب خود، به معرفی کتاب «آینه‌ها را باور کن» نوشتۀ محمد حسن ارجمندی و منتشر شده توسط انتشارات کتاب نیستان پرداخت و یادداشتی از نویسنده را ضمیمه این بخش کرد.در لینک زیر می‌توانید این صفحه را مشاهده کنید.
http://alef.ir/vdcir5a53t1ap32.cbct.html?434929%22%20target=
شایان ذکر است علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به لینک شهرکتاب آنلاین( لینک زیر) این کتاب را با ده درصد تخفیف و به قیمت ۲۵۰۰ تومان و به صورت اینترنتی تهیه کنند.در ضمن در ادامه متن یادداشت ارجمندی نیز آمده است.
http://shahreketabonline.com/products/79/167709/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86%D9%87_%D9%87%D8%A7_%D8%B1%D8%A7_%D8%A8%D8%A7%D9%88%D8%B1_%DA%A9%D9%86%22%20target=
دست‌نوشته ... دیدن ادامه ›› محمد حسن ارجمندی پیرامون این کتاب
همیشه ماهیان آزاد را که بر خلاف جریان رود شنا می‌کنند و با تلاش بسیار، خود را به بالادست رود می‌رسانند، دوست داشته‌ام شاید به این دلیل که برای من تماشای منظره‌هایی که دیگران پنجره‌هایی رو به آن گشوده‌اند، چندان دیدنی نبوده‌است و همیشه دوست داشته‌ام خود، پنجره‌ای رو به آن منظر بگشایم و از دریچه نگاه خود- که تلاش کرده‌ام دیدگاهی جدید و درست باشد- به آن منظر بنگرم. مَنشی که رد آن را در نگارش کتاب‌هایم می‌توان یافت این که در این مسیر چقدر موفق بوده‌ام را به قضاوت شما می‌سپارم اما این منش برای من بسیار راضی کننده بوده و از این که طرحی نو دراندازم و سخنی نو بگویم همیشه به وجد آمده‌ام. چرا که می‌دانم مخاطب را باید با نوآوری و چکیده‌گویی شگفت‌زده کرد. در نخستین کتابم- زیر باران نماز- از پنجره‌هایی نو به نماز نظر انداختم و از زوایای کمتر دیده شده به آن پرداختم. در کتاب دومم- علی(ع) خورشید بی‌غروب- که شامل دو بخش متن ادبی و شعر است، حضرت علی(ع) را – به قدر فهم خود، نه به قدر قدر او- اما به گونه‌ای جدید ستودم و این روند همچنان در آثار من ادامه دارد چه در آنان که پس از دو کتاب اول به چاپ رسیده‌اند (آینه‌ها را باور کن و دفتر غزل کمی باران‌تر) و چه آنان که چشم در راه چاپ دارند (لطفا پیغام‌بگذارید، خدا و رایانه، پله‌های آسمان، چهارده دفترهای غزل «فراتر برویم»،«دست از سرم بردار» و «آواز بی‌صدا») و نخ تسبیحی که تمامی این آثار را به هم پیوند زده، معنویت است که قضاوت در خصوص آن را به عهده خوانندگان این آثار می‌گذارم. اما این حرکت در کتاب آینه‌ها را باور کن -که توسط انتشارات کتاب نیستان به چاپ رسید – از آنجا آغاز شد که با تولد دخترم ریحانه و بزرگ‌شدنش احساس ‌کردم این ما نیستیم که او را بزرگ می‌کنیم بلکه اوست که چون فرستاده‌ای از جانب خدا، آمده تا ما را بزرگ کند. وقتی به زبان آمد و تفکر و انتخاب چاشنی رفتارش شد، رابطه من به عنوان پدر، بیشتر و بیشتر به رفتار یک مربی یا مشاور دلسوز تبدیل ‌شد تا آنجا که شباهتی عجیب در رفتار او با خود و رفتار خود با خدا دیدم. خودکامگی‌ها و گردن‌کشی‌های او به عنوان یک بچه که می‌خواست همه چیز را خود به انجام برساند و گردن به اطاعت فرمان ما نمی‌نهاد، با خودکامگی‌ها و گردن‌کشی‌های من – به عنوان یک انسان- در برابر خدا شباهت بسیار داشت. به طوری که در بیشتر خاطراتی که از دوران دو تا پنج سالگی ریحانه در این کتاب روایت کردم، این شباهت به طور مشهودی دیده می‌شود و این چنین بود که کتاب آینه‌ها را باور کن جان گرفت و ۲۴ خاطره را شامل شد که در هر بخش پس از روایت خاطره‌ای از کودکی‌های ریحانه، به بیان این شباهت ‌پرداختم.
http://arjmandifar.ir/?p=3527
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اپلیکیشن کتاب صوتی«کمی‌باران‌تر» در دو بخش توسط سایت فراکتاب عرضه شد. این اپلیکیشن با ظاهر و کارایی مناسب توسط گوشی‌های تلفن‌همراه پشتیبانی و اجرا می‌شود و بر اساس فهرست اشعار و با انتخاب هر غزل خوانش غزل مربوطه با صدای محمد حسن ارجمندی را پخش می‌کند و همزمان با پخش صدا و خوانش هر بیت، متن آن بیت را نیز نمایش می‌دهد. قیمت این اپلیکیشن ۱۵۰۰ تومان است.
http://www.faraketab.ir/contentGroup/84/%DA%A9%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1
علاوه بر این کتاب الکترونیک این دفتر غزل نیز توسط فراکتاب تولید و در سایت قرار داده شده و به قیمت ۲ هزار تومان عرضه شده است.
شایان ذکر است کتاب غزل کمی باران‌تر اولین دفتر مستقل شعر محمد حسن ارجمندیمشتمل بر ۳۸ غزل است که توسط نشر مایا در بهار سال ۱۳۹۴ به چاپ رسید.
http://www.faraketab.ir/content/view/id/7667
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
راهیابی فیلم‌نامه‌ کاغذ سفید به بخش نیمه‌نهایی جشنواره IOF

فیلم‌نامه کوتاه «کاغذ سفید» (the white page) – نوشته محمد حسن ارجمندی، به بخش نیمه‌نهایی(Semi-Final)
جشنواره International Open Film Festival 2017 راه پیدا کرد تا به رقابت با حریفان پردازد.
این جشنواره در نظر دارد فیلم‌نامه‌های برتر را با توافق نویسنده اثر تولید کند.
این فیلم‌نامه که برای انیمیشن نوشته شده است داستان مردی است که از لبه پرتگاهی آویزان است و مردی دیگر دست او را گرفته است و سعی دارد او را از مرگ نجات دهد.
گفتنی است ارجمندی فیلم‌نامه کوتاه «کاغذ سفید» را بر اساس شعری از سروده‌های خود نوشته است.
لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=4243
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آلبوم «کمی باران‌تر» بر روی سایت بیپ تیونز بشنوید و دانلود کنید

آلبوم «کمی باران‌تر»، که در بردارندۀ کلمۀ دفتر غزل کمی باران‌تر با صدای شاعر است، در لینک زیر می‌توانید بخشی از تراک‌های این آلبوم را گوش کنید و در صورت تمایل آنها را دانلود کنید.
https://beeptunes.com/album/52929912
محمد حسن ارجمندی در مقدمه این آلبوم چنین گفته است:

هیچ گاه زندگی‌ را بدون موسیقی نتوانسته‌ام تصور کنم. در دوران تحصیل همیشه دوست داشتم در کلاس، درس‌های کتاب فارسی را من بخوانم و هیچ گاه از این که دستم را برای خواندن درس‌ها بالا بگیرم و دواطلب این کار شوم، خسته نمی‌شدم. از دوران دبیرستان تا به امروز همیشۀ زمزمۀ موسیقی‌ سنتی، نجوای موسیقی‌های بی‌کلام و ترنم موسیقی‌متن ... دیدن ادامه ›› فیلم‌ها مرا به وجد می‌آورد و هماره دوست داشتم پیوندی بین موسیقی و شعر برقرار کنم. به خاطر دارم در پاییز سال ۷۳ و در آ‎غاز مسیر سراسر جذبۀ سرایش شعر، شعری به نام «باران» سرودم و با ضبط صوت‌ دوکاسته‌ای که داشتیم کار میکس موسیقی متن فیلم بوی پیراهن یوسف (اثر استاد مجید انتظامی) با شعر باران را انجام دادم. از یک کاست موسیقی را پخش کردم و همزمان شعر باران را دکلمه ‌کردم. صدای من و زیرصدای موسیقی متن همزمان روی کاست دوم ضبط می‌شد. هیچ وقت گمان نمی‌کردم نتیجۀ این تلاش نخستین تا به این حد تاثیرگذار باشد. اولین شنوندگان این کار خواهرانم بودند که بدون استثناء همگی هنگام شنیدن این اثر به پهنای صورت اشک ریختند. گمان می‌کردم خواهرانم نسبت به اثر برادرشان، احساس عاطفی رقیق‌تری دارند اما وقتی این اثر را برای دیگران پخش کردم، همان نتیجه حاصل شد به طوری که بدون استثناء هرکس این کار را شنید، گریست. ۲۰ سال از این تجربه گذشت تا بعد از چاپ کتاب غزل «کمی باران‌تر» توسط انتشارات مایا، تصمیم گرفتم این تجربه را – این بار به صورت حرفه‌ای‌تر- تکرار کنم. در استودیو غزل‌های دفترم را دکلمه کردم و از میان آرشیو موسیقی‌های متن فیلم‌های سینمایی خارجی(که طی چند سال جمع کرده بودم) بهترین‌هایش را انتخاب کردم و در روزهایی به یادماندنی کار میکس شعر و موسیقی را انجام دادم که حاصل آن کتاب گویایی است که تقدیم می‌شود. امید است مقبول طبع مردم هنردوست‌ ایران زمین و فارسی زبانان قرار گیرد.
لینک بیپ تیونز:
https://beeptunes.com/album/52929912
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب “علی، خورشید بی‌غروب” - نوشته محمد حسن ارجمندی- به چاپ دوم رسید

کتاب علی(ع)، خورشید بی‌غروب دومین کتاب چاپ شده محمد حسن ارجمندی است که اواخر آذر ۹۶ بعد از ویرایش مجدد و صفحه‌آرایی توسط او، به چاپ دوم رسید. این کتاب که اولین کتاب از سه‌گانه‌ای است که ارجمندی پیرامون حضرت علی علیه السلام و سخنان ایشان نوشته است، بعد از چاپ نخست در سال مرداد ۱۳۸۰ بعد از ۱۶ سال به چاپ دوم رسیده است. کتاب “علی، خورشید بی‌غروب”شامل دو بخش شعر و نثر ادبی است که بخش شعر شامل ۱۰۰ مثنوی از سروده‌های ارجمندی و بخش ادبی شامل ۲۱ متن ادبی و عاشقانه است. نویسنده در بخش ادبی، از زبان آنچه پیرامون حضرت علی(ع) بوده به وصف عاشقانه آن حضرت پرداخته است و در بخش شعر، ۱۰۰ جمله از فرمایش‌های حضرت علی(ع) را برگزیده و ابیاتی را در قالب مثنوی در شرح این جملات سروده است.
شایان ذکر است ارجمندی این کتاب را با هزینه شخصی و در قالب “ناشر-مولف” چاپ کرده و خود، عهده‌دار پخش این کتاب است لذا علاقه‌مندان با تماس با شماره ۰۹۱۲۵۲۱۹۱۶۷ یا از نشانی تلگرامی rjmandi@ می‌توانند این کتاب را سفارش دهند تا با پیک موتوری برای آنها ارسال شود.(هزینه پیک برعهده خریدار است)
گفتنی است بخش هایی از کتاب گویای بخش نثر با صدای استاد رضا خزایی، به صورت رایگان در سایت بیپ تیونز به نشانی زیر در اختیار علاقه‌مندان است.:
https://beeptunes.com/album/281245490/%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%B9-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%B4%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%BA%D8%B1%D9%88%D8%A8
ممنون از توجه شما.
۱۸ خرداد ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دو کتاب فیلمنامه‌های کوتاه”تا آسمان راهی نیست” و «هوایی برای تنفس» -از نوشته‌های محمد حسن ارجمندی- به رایگان در اختیار سازندگان فیلم های کوتاه داستانی

کتابهای “تا آسمان راهی نیست” و «هوایی برای تنفس» ، دربردارنده فیلم‌نامه‌های کوتاهی است که ارجمندی طی سال‌های ۹۰ تا ۹۶ نگاشته و طی این‌ سال‌ها، برخی از آنها را کارگردانی کرده است که از آن جمله می‌توان به فیلم‌های کوتاه احساس مشترک، نامه‌ای به آسمان، همه زیبا هستند، وفاداری، زود قضاوت نکن، مثل مداد باش و … اشاره کرد.این کتاب در بردارنده ۳۵ فیلم‌نامه کوتاه با مضامین اخلاقی، انسانی و عاشقانه است که مدت تقریبی هر اثر از ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه است.ارجمندی در مقدمه این کتاب، فیلم‌نامه‌های این کتاب را “وقف سینمای ایران” کرده و به رایگان در اختیار فیلمسازان جوان قرار داده است تا برای توسعه فرهنگ انسانی و اخلاقی، از فیلم‌نامه‌های این کتاب، فیلم‌های درخوری بسازند.شایان ذکر است ارجمندی این کتاب را با هزینه شخصی به چاپ رسانده است و نخستین مرجع برای پخش این اثر، خود اوست علاقه‌مندان برای تهیه و دریافت این کتاب(به قیمت ۱۲هزار تومان) می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۵۲۱۹۱۶۷ تماس بگیرند یا در نشانی تلگرامی rjmandi@ این کتاب را سفارش بدهند.
http://arjmandifar.ir/?p=4268
در ادامه فیلم‌نامه‌ احساس مشترک - یکی از فیلمنامه های این کتاب - را که بارها از تلویزیون ایران پخش شده است، تقدیم حضورتان می کنیم. شایان ذکر است ارجمندی ، کارگردانی این فیلم کوتاه را نیزعهده دار و تاکنون در جشنواره های خارجی بسیاری حضور یافته و بارها نامزد بهترین فیلم کوتاه شده است:
احساس مشترک
روز – خارجی – پارک
در ... دیدن ادامه ›› پارکی که بچه‌ها در پس‌زمینه تصویر در حال بازی هستند، دوربین زوم بک می‌کند و به نیمکتی می‌رسد که پیرمردی در کنار پسربچه‌ای ۷ ساله نشسته‌‌اند. در نمای روبرو، دست پسربچه در میان دستان پیرمرد است. پسربچه دردمندانه با پدربزرگ درددل می‌کند و پدربزرگ با او همدردی می‌کند.
پسر : بعضی وقتا دستم می‌لرزه و غذام می‌ریزه تو سفره
پدربزرگ : منم همینطور
پسر : بعضی‌ وقتا هم لباسامو خیس می‌کنم
پدربزرگ : منم همینطور
پسر : بعدش سرم داد می‌کشن و می‌رم تو اتاقم و گریه می‌کنم
پدربزرگ : منم همینطور
پسر : می‌دونی بابابزرگ!؟ بعضی وقتا فکر می‌کنم کسی تو خونه منو دوست نداره.
اشک در چشمان پدربزرگ حلقه می‌زند، بغض اجازه سخن گفتن به او نمی‌دهد فقط چند بار آهسته بر روی دست پسر که در میان دستانش قرار دارد می‌زند و به نشانه احساس مشترک و درک این موضوع سرش را تکان می‌دهد و زیر لب می‌گوید :
منم همین‌طور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
۱۲
دی ۱۳۹۶
کتاب”تا آسمان راهی نیست”-ششمین کتاب محمد حسن ارجمندی-چاپ شد

کتاب“تا آسمان راهی نیست”-ششمین کتاب محمد حسن ارجمندی- در آخرین روزهای آذر ماه ۱۳۹۶ منتشر شد.
این کتاب دربردارنده فیلم‌نامه‌های کوتاهی است که ارجمندی طی سال‌های ۹۰ تا ۹۶ نگاشته و طی این‌ سال‌ها، برخی از آنها را کارگردانی کرده است که از آن جمله می‌توان به فیلم‌های کوتاه احساس مشترک، نامه‌ای به آسمان، همه زیبا هستند، وفاداری، زود قضاوت نکن، مثل مداد باش و … اشاره کرد.
این کتاب در بردارنده ۳۵ فیلم‌نامه کوتاه با مضامین اخلاقی، انسانی و عاشقانه است که مدت تقریبی هر اثر از ۳۰ ثانیه تا ... دیدن ادامه ›› ۵ دقیقه است.
ارجمندی در مقدمه این کتاب، فیلم‌نامه‌های این کتاب را “وقف سینمای ایران” کرده و به رایگان در اختیار فیلمسازان جوان قرار داده است تا برای توسعه فرهنگ انسانی و اخلاقی، از فیلم‌نامه‌های این کتاب، فیلم‌های درخوری بسازند.
شایان ذکر است ارجمندی این کتاب را با هزینه شخصی به چاپ رسانده است و نخستین مرجع برای پخش این اثر، خود اوست علاقه‌مندان برای تهیه و دریافت این کتاب(به قیمت ۱۲هزار تومان) می‌توانند با شماره ۰۹۱۲۵۲۱۹۱۶۷ تماس بگیرند یا در نشانی تلگرامی rjmandi@ این کتاب را سفارش بدهند.
لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=4268
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوقلوهای جهانگرد این بار سر از جشنواره سن ماریو ایتالیا درآوردند

این روزها دو فیلم کوتاه احساس مشترک و نامه‌ای به آسمان به نویسندگی و کارگردانی محمد حسن ارجمندی، در سفر به جشنواره‌های فیلم کوتاه بین‌المللی مرا به یاد کارتون قدیمی دوقلوهای جهانگرد می‌اندازد.
پس از راهیابی دو فیلم کوتاه احساس مشترک و نامه‌ای به جمع نامزدهای بهترین فیلم کوتاه جشنواره فیلم گرند ایندیوایز امریکا ۲۰۱۸ ، روز ۲۶ اردیبهشت ۹۷ باخبر شدیم که این دوقلوهای جهانگرد به بخش نیمه‌نهایی جشنواره سان‌ماریو ایتالیا ۲۰۱۸ (STIFF)راه یافتند.
ضمن تبریک و خداقوت به عوامل این دو فیلم به اطلاع می‌رساند جشنواره سان‌ماریو (San Mauro Film Festival)، روز ۲۳ می ۲۰۱۸ مقارن با ۲ خرداد ۱۳۹۷ در شهر «سان ماریوی ایتالیا» برگزار می‌شود.
لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=4300
پرند محمدی و امیر این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اپلیکیشن کتاب صوتی«کمی‌باران‌تر» توسط فراکتاب تولید شد
.
اپلیکیشن کتاب صوتی«کمی‌باران‌تر» در دو بخش توسط سایت فراکتاب عرضه شد. این اپلیکیشن با ظاهر و کارایی مناسب توسط گوشی‌های تلفن‌همراه پشتیبانی و اجرا می‌شود و بر اساس فهرست اشعار و با انتخاب هر غزل خوانش غزل مربوطه با صدای محمد حسن ارجمندی را پخش می‌کند و همزمان با پخش صدا و خوانش هر بیت، متن آن بیت را نیز نمایش می‌دهد. قیمت این اپلیکیشن ۱۵۰۰ تومان است.
http://www.faraketab.ir/contentGroup/84/%DA%A9%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
کتاب الکترونیک«کمی‌باران‌تر» روی قفسه‌های طاقچه
بعد از انتشار کتاب الکترونیک دفتر غزل «کمی‌باران‌تر»– سرودۀ محمد حسن ارجمندی- توسط سایت فراکتاب و سایت خط‌خوان، این بار سایت طاقچه، کتاب کمی‌باران‌تر را به صورت الکترونیک تولید و روی قفسه‌های سایت خود قرار داد.
https://taaghche.ir/book/16000/%DA%A9%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B1
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سایت الف در بخش معرفی و پیشنهاد کتاب خود، این بار به معرفی کتاب «آینه‌ها را باور کن» نوشتۀ محمد حسن ارجمندی و منتشر شده توسط انتشارات کتاب نیستان پرداخت و یادداشتی از نویسنده را ضمیمه این بخش کرد.
http://alef.ir/vdcir5a53t1ap32.cbct.html?434929
یادداشت نویسنده‌ای بر کتابش
همیشه ماهیان آزاد را که بر خلاف جریان رود شنا می‌کنند و با تلاش بسیار، خود را به بالادست رود می‌رسانند، دوست داشته‌ام شاید به این دلیل که برای من تماشای منظره‌هایی که دیگران پنجره‌هایی رو به آن گشوده‌اند، چندان دیدنی نبوده‌است و همیشه دوست داشته‌ام خود، پنجره‌ای رو به آن منظر بگشایم و از دریچه نگاه خود- که تلاش کرده‌ام دیدگاهی جدید و درست باشد- به آن منظر بنگرم. مَنشی که رد آن را در نگارش کتاب‌هایم می‌توان یافت این که در این مسیر چقدر موفق بوده‌ام را به قضاوت شما می‌سپارم اما این منش برای من بسیار راضی کننده بوده و از این که طرحی نو دراندازم و سخنی نو بگویم همیشه به وجد آمده‌ام. چرا که می‌دانم مخاطب را باید با نوآوری و چکیده‌گویی شگفت‌زده کرد. در نخستین کتابم- زیر باران نماز- از پنجره‌هایی نو به نماز نظر انداختم و از زوایای کمتر دیده شده به آن پرداختم. در کتاب دومم- علی(ع) خورشید بی‌غروب- که شامل دو بخش متن ادبی و شعر است، حضرت علی(ع) را – به قدر فهم خود، نه به قدر قدر او- اما به گونه‌ای جدید ستودم و این روند همچنان در آثار من ادامه دارد چه در آنان که پس از دو کتاب اول به چاپ رسیده‌اند (آینه‌ها را باور کن و دفتر غزل کمی باران‌تر) و چه آنان که چشم در راه چاپ دارند (لطفا پیغام‌بگذارید، خدا و رایانه، پله‌های آسمان، چهارده دفترهای غزل «فراتر برویم»،«دست از سرم بردار» و «آواز بی‌صدا») و نخ تسبیحی که تمامی این آثار را به هم پیوند زده، معنویت است که قضاوت در خصوص آن را به عهده خوانندگان این آثار ... دیدن ادامه ›› می‌گذارم. اما این حرکت در کتاب آینه‌ها را باور کن -که توسط انتشارات کتاب نیستان به چاپ رسید – از آنجا آغاز شد که با تولد دخترم ریحانه و بزرگ‌شدنش احساس ‌کردم این ما نیستیم که او را بزرگ می‌کنیم بلکه اوست که چون فرستاده‌ای از جانب خدا، آمده تا ما را بزرگ کند. وقتی به زبان آمد و تفکر و انتخاب چاشنی رفتارش شد، رابطه من به عنوان پدر، بیشتر و بیشتر به رفتار یک مربی یا مشاور دلسوز تبدیل ‌شد تا آنجا که شباهتی عجیب در رفتار او با خود و رفتار خود با خدا دیدم. خودکامگی‌ها و گردن‌کشی‌های او به عنوان یک بچه که می‌خواست همه چیز را خود به انجام برساند و گردن به اطاعت فرمان ما نمی‌نهاد، با خودکامگی‌ها و گردن‌کشی‌های من – به عنوان یک انسان- در برابر خدا شباهت بسیار داشت. به طوری که در بیشتر خاطراتی که از دوران دو تا پنج سالگی ریحانه در این کتاب روایت کردم، این شباهت به طور مشهودی دیده می‌شود و این چنین بود که کتاب آینه‌ها را باور کن جان گرفت و ۲۴ خاطره را شامل شد که در هر بخش پس از روایت خاطره‌ای از کودکی‌های ریحانه، به بیان این شباهت ‌پرداختم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم‌«نامه‌ای به آسمان» ساختۀ محمد حسن ارجمندی که داستان پسر یک آتش‌نشان شهید را روایت می‌کند روز 2 بهمن به مناسبت شهادت آتش‌نشانان غیور در حادثه پلاسکو از شبکه سه سیما پخش شد./ فیلم نامه‌ای به آسمان را می‌توانید در پایین تماشا کنید:
http://www.aparat.com/v/7fV5a
و
خبرهای بیشتر را در این لینک دنبال کنید
http://arjmandifar.ir/?p=3543
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دانلود رایگان کتاب گویای علی(ع) خورشید بی‌غروب از سایت بیپ تیونز
.
کتاب علی(ع) خورشید بی‌غروب– دومین کتاب چاپ شده محمد حسن ارجمندی– در مدح حضرت علی علیه‌السلام که شامل دو بخش نثر ادبی و شعر‌سروده‌هایی در قالب مثنوی است./ اکنون کتاب گویای این اثر با صدای گوینده و هنرمند پیشکسوت جناب آقای رضا خزایی در سایت بیپ‌تیونز در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است./ این کتاب به درخواست نویسنده به صورت رایگان در این سایت قرار گرفته که دانلود آلبوم و تراک‌های این کتاب صوتی، برای مخاطبان رایگان است./
این اثر را می‌توانید از نشانی زیر دانلود و گوش کنید:
http://beeptunes.com/album/281245490
لینک خبر:
http://arjmandifar.ir/?p=3389
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حضور نامه‌ای به آسمان در بخش مسابقه جشنواره کودکان امارات و هشتمین دورۀ جشنوارۀ بین‌المللی فیلم کودک(ICFF)

فیلم‌ کوتاه نامه‌ای به آسمان -به نویسندگی و کارگردانی محمد حسن ارجمندی– در حالی سیزدهمین حضور بین المللی خود در جشنواره‌های فیلم را تجربه می‌کند که جشنواره بین المللی فیلم کودکان امارات۲۰۱۶(CIFF) قرار است این فیلم را به عنوان یکی از آثار منتخب در بخش مسابقه به نمایش در آورد.

جشنواره بین المللی فیلم کودکان امارات۲۰۱۶(CIFF) بعد از افتتاحیۀ خود در روز ۵شنبه ۲۸ آوریل ۲۰۱۶(۹ اردیبهشت ۱۳۹۵)، فیلم‌های راه یافته به این جشنواره را از ۲۹ آوریل تا ۱۲ می ۲۰۱۶(۱۰ تا ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵) در مجموعه سینماهای ووکس شهر دبی نمایش خواهد داد. جشن اختتامیۀ این جشنواره روز ۷ آوریل مقارن با ۱۸ اردیبهشت برگزار خواهد شد و برگزیدگان معرفی ... دیدن ادامه ›› خواهند شد.

این فیلم همچنین طی روز‌های آتی در هشتمین دورۀ جشنوارۀ بین‌المللی فیلم کودک(ICFF) که در شهر لکهنو (Lucknow) ، پایتخت ایالت اوتار پرادش هندوستان به نمایش درخواهد آمد.
این جشنواره طی روزهای ۷ تا ۱۵ آوریل ۲۰۱۶ مقارن با ۱۹ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۵، در سینماهای شهر لکهنو برگزار می‌شود و فیلم نامه‌ای به آسمان را در دو نوبت ابتدا در نوبت صبح ۱۰ آوریل(۲۲ فروردین) و دیگر بار در نوبت بعد از ظهر روز ۲۷ فروردین اکران خواهد شد.
بهنام [شاهین] باقری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید