کمدی کودک و نوجوان رویداد آنلاین
چیدمان
تیوال علی راد | دیوار
S3 : 15:10:40 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
علی راد
درباره نمایش کریملوژی i
با اجازه از پونه 25, جهت ذکر و دسته بندی در دیالوگهای ماندگار.
«وقتی مردم فریاد نمیزنن
همون بهتر که وبا بگیرن و طاعون بر..نن و از کثافت بمیرن...»

و یا

«داری چیکار میکنی اشّک(خر)؟» کریم شیره ای خطاب به ناصرالدین شاه!!
خواهش میکنم
این دیالوگ هم خیلی خوب بود
من یه مانیفست دارم: خرم بگوزه،کرایه باطله
۰۸ بهمن ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
علی راد
درباره نمایش کریملوژی i
حیف که داره تموم میشه ولی مطمئنم به زودی برمیگرده، خواهش میکنم برگرده، اصلا زوره باید برگرده، فکر کن برنگرده.
بازی ، به جرات سخت ترین بازیها قبل از بازی در مونودرامهای صامت همین بازیهای مونودرامها ناطق هست. از پس این مسئولیت مجید رحمتی به بهترین شکل بر اومد.دست مریزاد. البته همه میدونیم که بازی بازیگر رو کارگردان بیرون میکشه بنابر این رضا بهرامی نشون داد که تو این کار تمام جوانب و ریزه کاریهای متن رو خوب دیده و خمیر بازی رحمتی رو به بهترین شکل ورز داده، خسنه نباشی آقای کارگردان.
یکی از چیزهایی که تو این نمایش برام موندگار شد استفاده از وسایل صحنه به بهترین شکل ممکن بود که اگر نگم بی نظیر ولی کمتر از کمنظیر حقش هست. جایی که یک تکه پارچه ی سفید رنگ میشه چارقد زن حرمسرا ، دستار سر مبارک و تو مرثیه به زیبایی علی اصغر میشه و یا بیلی که نقش قلیون رو بازی میکنه و همینطور روولور میرزا رضا کرمانی همه نشانه هایی از نبوغ طراح صحنه است .آخه کی می تونه تو یه تیشه ،سبیل شاه بابا رو ببینه جز یه ذهن خلاق؟
متن و پیچیدگیهاش که بیشتر به یه شعر خیلی بلند میموند اآمیخته ای از شعرهای تخته حوضی و حرفهای پادشاه و نجواهای فلسفی خر کریم و یه مرثیه ی کامل و گویشی با زبان تلخ و بی نزاکت تلخک دربار و روایت تاریخ بود. باورتون میشه امکان داشته باشه همه ی این متضادها رو کنار هم چید و نمایشنامه نوشت؟نمایشنامه ای با قافیه؟
ای کاش امروز هم کریم شیره ... دیدن ادامه ›› ای داشتیم.
همه تون خسته نباشید.به گفته ی پارسا یزدی عزیز ما و تئاتر ما چقدر خوشبختیم که هنرمندانی مثل شما داریم.
هیچوقت فکر نمیکردم همچنین شخصیتی مثل کریم شیره ای اینقدر پیچیده باشه و بشه همچین شاهکاری ازش خلق کرد. باید بگم من مو بینمو بزرگان پیچش مو.
در یک کلام به تماشا بنشینید این کار رو چه اینبار و چه در تکرارش تا یکی از خاطرات تکرار نشدی تئاتر بینی براتون ایجاد و موندگار بشه.
علی راد
درباره نمایش آرش i
آوخ که این همه زیبایی و شکوه و دلیری در زیر زمین چهارسو و آن عربده های بلند و نا زیبای شمر و یزیدیان در صحن تئاتر شهر همراه با نوای سورنا و....
ای کاش می تونستم جای اینها رو عوض کنم و اونقدر بلیط این نمایش رو می خریدم که تمام رهگذران چهار راه کالج حداقل به اندازه ی طول این نمایش یادشون میومد که چه اسطوره هایی خودمون داشتیم و داریم در ادبیات غنی مون با بهترین آموزه های انسانی و اخلاقی فراتر از تمام داستان‌های تازی و حجازی و بیگانه و غیر بومی.
روایت نمایش متفاوت بود از آنچه تا به حال دیده بودم، با گویشی که سالیان ساله فراموش شده، به طوری که باید تموم حواست رو جمع کنی تا کلمه ای رو از دست ندی. دستمریزاد به نویسنده ی نمایش.
اجراهای با حداقل اکت فیزیکی به مراتب سخت تر از بازی‌های نمایش های موزیکال و کلاسیک با حداکثر حرکات فیزیکی و استفاده ی کامل از فضای پلاتو هست. حداقل به نظر بنده. بازی‌های این نمایش بد نداشت، و بین عالی و خوب جابجا میشد. خوبها هم بخاطر مقتضیات نقش شاید مجال عرضه نداشتن به قدر کفایت.
بازی‌های افراسیاب و کشواد و هومان به نظرم بی نقص بود و صدای البرز لرزه بر دلها می انداخت.هر چند آرش جای بهبود داشت.
متن نمایش حرفها داشت در دلش بسیار، شاید کسی بیاندیشد، بارها به فکری فرو می‌بردت که بی اختیار با خیسی گونه ات به خودت میومدی که واقعاً "ما ایرانیان را چه شده است؟ "
چرا این نمایش با اینهمه زیبایی که دیدنش برای هر ایرانی واجب می نماید اینقدر بی ایرانی اجرا می‌شود. جواب ما ایرانیان را چه شده است را می توان از صندلی‌های خالی سالن کوچک چهارسو فهمید شاید.
حدود 15 اجرای دیگه تا انتهای دیدن این حماسه مونده. فرصت این لذت رو به خودتون بدهکارید.
میترا و گروه آرش این را خواندند
مارینا، سیما سرشار و شهروز این را دوست دارند
جناب راد گرامی
سپاس فراوان از شما. نوشته ی شما را همه ی گروه خواندند و نیروی تازه گرفتند. سربلند باشید.
۰۷ مهر ۱۳۹۸
چند کلامی بود از ته دل و به لطف شوری که آرش ایجاد کرد. سپاس و خدا قوت گروه آرش، خسته نباشید.ارادت
۱۵ مهر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
علی راد
درباره نمایش شاه ماهی i
چند روز پیش به دیدن این تئاتر رفتیم،که دوست دارم اگر به مزاج و مذاق کسی بد نمیاد یه چند نکته رو بگم. آدم وقتی نظرات رو میبینه نمیدونم چرا احساس میکنه باید با یکی از شاهکارهای هنر نمایش روبرو بشه در صورتی که اصلاً اینجوری نیست. نمیخوام بحث فنی و تکنیکی کنم، ایراداتی که دارم به نمایش خیلی مشخصه، 1) طول مدت نمایش. با خرید بلیط این نمایش می تونید یه گیم بازی والیبال مدرسه تماشا کنیدو یا مسخره بازی‌های جوونهای شهر با رهبری ارکستر بابا اونقدر حوصله سر بر که دلت می خواد رو تصویر بزنی جلو 2) لهجه ی بابا که معلوم نبود مربوط به جنوب یا جای دیگه، و ترکیب غیر منطقی روانشناسانه از یه پدر داغ دیده ی انتقام جو، یه قاتل روانی خونخوار که به راحتی آب خوردن کشتار جمعی میکنه و یا یه سبک مغز که خودش قانون مسخره ی خودش رو (دست رشته بازی نکردن) زیر پا میذاره تو حیاط خلوت خودش و رهبری ارکستر صداهای خنده دار میکنه و لذت میبره. 3) اگر منظور نویسنده نمایش، نشون دادن شرایط امروز جامعه با زبان نمایش و به استعاره بوده باشه که، واقعاً نزدیکترین تعبیر و استنباطی که تونستم از متن بکنم این بود، برای خیلی از کاراکترها نتونستم مابه اضای بیرونی پیدا کنم و....،امکانات سالن مجموعه ی شهرزاد برای این نمایش با این طول مدت واقعاً متناسب نبود، صندلی های تنگ. و ناراحت برای یک نشستن حداقل 2 ساعته، صدای ضعیف گیرنده های صدای وسط سن، صدای مزاحم سیستم تهویه که واقعاً باعث می‌شد خیلی وقتها صدای مخصوصا خانوم‌های بازیگر رو نشه شنید و.....
دوستان حالا که این سایتهایی که عرضه ی آنلاین بلیط نمایش‌ها رو به عهده گرفتن حتی از ارائه ی خلاصه و یا حتی سبک یه نمایش هم اجتناب میکنن لطفاً با ابراز نظرهای احساسی و یا حتی جهت دارتون بقیه رو گمراه نکنید با اینکه واقعاً کسایی که دیده باشن نمایش رو حتماً اذعان میکنند که این کار با اغماض و اصلاح یه کار حداکثر متوسط بود.قرار نیست اعتبار یک اثر رو بازی یکی دو نفر بازیگر حرفه ای که انصافاً خوب از پس نقششون برآمده بودن به عهده بگیره.
امیدوارم که سایت ایران نمایش این احترام رو به وقت و نظر من به عنوان مشتری سایت بذاره و اجازه بده تا بقیه هم با خوندن این نظرات بتونن درست تصمیم بگیرن و دست اندرکاران هم بتونن بازخوردی از تماشاچی این اثر دریافت کنن و شاید در کارهای بعدی اصلاح کنن. ممنون
زهره مقدم این را پاسخ داده‌است
درود
با این فرمایش شما که سایت و گروه موظف به اطلاع رسانی راجع به موضوع و سبک و خلاصه داستانه کاملن موافقم و خودم بسیار جدی منتقد این موضوع بودم و هستم و یا کاربران یک روزه که دیگه حربه ی شناخته شده ای یه ولی با اینکه هرکس از این نمایش تعریف و تمجید کنه جهت دار و گمراه کننده س صرفن به این دلیل که نظر شما خلاف این بوده مخالفم
همونطور که شما با دلایل خودتون از کار خوشتون نیومده و در کامنت خودتون این رو فرمودید این حق رو باید برای دیگران هم قائل بشید که نظر موافق خودشون رو ابراز کنن
پاینده باشید
۰۱ تیر ۱۳۹۸
سلام. اتفاقا نظرات منفی بیشتر هستن
۰۱ تیر ۱۳۹۸
فکر نکنم بجز ۴-۵ ردیف اول کسی دیالوگ‌ها رو کامل شنیده باشه که البته چیز خاصی رو هم از دست نداده ، جاهایی که عزیزانِ دل‌انگیز و طرفداران امیرجدیدی میخندیدن ، من و کسانی که اطرافم بودند دچار حالاتِ هیستریک شده بودیم از تعجب :)
۲۹ تیر ۱۳۹۸
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید
علی راد
درباره کنسرت رضا صادقی i
سلام
دو تا بلیط جایگاه C دارم جای خوب ردیف 6 ، به علت مشکلی که پیش اومد نمی تونیم بریم متاسفانه، خواستم ببینم اگر کسی بخواد تقدیم کنم. 09121933557 راد
بنیامین مروتی این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا وارد شوید