تیوال سینماتک
S3 : 00:58:33
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
Negin Fooladi
درباره فیلم جوکر i
تلخ ، تلخ ، تلخ ولی عالی ، عالی ، عالی
امیرمسعود فدائی و celine این را خواندند
لیلا مظاهری و بهار گراوندی این را دوست دارند
نگین جان دوبله بود یا زیر نویس؟سانسور شده بود قطعا درسته؟؟
۱۳ ساعت پیش
مرسی نگین جونم ❤❤
۱۱ ساعت پیش
قربانت نیلوفر جان ⁦❤️⁩
۷ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شاهین
درباره فیلم شطرنج باد i
این فیلم کجا و کی اکران داره؟
امیرمسعود فدائی این را خواند
نیلوفر این را دوست دارد
دوستان این فیلم 23 ابان در موسسه فرش قیلم اکران خواهد شد.
۴ روز پیش، سه‌شنبه
سپاس شاهین جان
۴ روز پیش، سه‌شنبه
امیرمسعود جان طی تماسی که من با تیوال داشتم گفت موسسه فرش فیلم اکران میکنه..ولی دیشب که با فرش فیلم تماس گرفتم گفتند تو لیست ما نیست. پس فعلا معلوم نیست این فیلم کجا اکران میشه.
۳ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
محمد مجللی
درباره سریال فرندز i
ای وای من چرا الان اینو دیدم :(
#حسرت
#آه و اندوه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمیدونم چند سال گذشت از اولین باری که فیلم رو توی جشنواره دیدم
ولی خوب یادمه اینقدر فیلم های دیگه ی جشنواره به نظرم بد بودن که به همه میگفتم کاش همه کارگردان های اون فیلم ها رو جمع کنن و چند بار "خانه پدری" رو براشون اکران کنن تا یاد بگیرن چجوری باید فیلم ساخت.
فیلمی که از شدت تلخی هر لحظه حالت رو دگرگون میکنه ولی اینقدر همه چیش درست و اندازه هست که لذت میبری از دنبال کردن روند فیلم
حیف که کیانوش عیاری اینقدر محدود شده همیشه
حیف
امیرمسعود فدائی، شاهین، mohsen miladi و M... این را خواندند
فرهاد ریاضی، نیلوفر، پویا فلاح، celine، نرگس و میشا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نیلوفر
درباره فیلم خانه پدری i
کلا داستان این جوری بود که چند سال پشت سر هم،وقتی.توو صف جشنواره حرف از فیلمای مختلف میشد،یکی اون وسط میپرسید "خانه پدری" رو دیدی؟ منم غصه همه عالم میریخت روم..دیدنش کم کم واسم عقده شده بود..
واسه همین،امروز اولین سانس اومدم دیدنش، مبادا دوباره برش دارن..


چه شروع معرکه ای..چقدددد عاااالی..
چه فیلم درستی..چه فیلمنامه خوبی..حتی بعد از این همه سانسور هنوز سر و ته داره..چه بازی خوبی داشت دخترِ فیلم..
دیدنش حس عجیبی داشت..سنسورِ لذت بردن و غصه خوردن توامان درگیر بودن..

قسمت خوب و تسکین دهنده تماشای فیلم، حضور آقای کنار دستی بود..که با هر قسمت تکان دهنده و رو مخی،یه عکس العمل نشون میداد و سری به نشونه تاسف ..و من همش فکر میکردم کی میشه انقدددد این تفکرات ناموسی برچیده بشه (نه که از شکلی به شکل دیگر تغییر پیدا کنه) که همه اقایون همچین ری اکشنی داشته ... دیدن ادامه » باشن..انگار که دارن یه فیلم تخیلی میبینن.. کاش اون روز بیاد..عیاری لعنتیبیییی.. خدا حفظت کنه..بعد مدتها سینما بهم کیف داد❤❤❤
چقدر غیرِ هم نظر :)
۰۱ آبان
:))
چطور بود؟؟دوست داشتی عشقم ؟؟
۲ روز پیش، پنجشنبه
:)))))
والا من خوشم اومد، البته اشکمم در آوردن نامردا :)) ولی قشنگ بود
۲ روز پیش، پنجشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
چقدر خوشحالم که این برگه ساخته شد :)
از دید من این فیلم دل نشین ترین سکانس پایانی سینمای ایران رو داره :)
فرزاد جان بابت نوتیفیکیشن ها ببخشید :))))
خواستم تلافی کنم :)))))))
۲۲ مهر
آقای جعفریان احتمال افشا رو نزدید که:)
۲۲ مهر
نه ممنان :))) جالب بود، آخه بعضی هاش رو توش کامنت هم داده بودی قبلن :)))
عه! جدی تیک بزنم رویا خانم :)) چش چش :)
۲۲ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فصل هفتم یکشنبه های سوررئال: رویا در قاب
با پخش و تحلیل جمعی فیلمهایی از اینگمار برگمان
دبیر جلسات: پویا عاقلی زاده
محل جدید برگزاری جلسات یکشنبه های سوررئال: خانه هنر دیوار
لینک ثبت نام دوره با 20% تخفیف تا 17 مهر:
https://www.tiwall.com/p/surrealsundays-7
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
پیام مقیمی
درباره فیلم درس‌خوان i
سلام
متاسفانه داستان جذاب نبود. شاید تفاوت فرهنگی موثر بود. استقبالی هم در روز جمعه نبود. اقبال تماشاگر ملاک است.
یک نسخه ی فیک تقلیدی از Ladybird و superbad
۱۴ مهر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به به چه مبارک خبری
سایت نقدزی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سارا
درباره فیلم اتاق فرار i
من این فیلم رو دیدم و تصور می کردم یک فیلم هیجان انگیز و معمایی هست اما با موضوع دیگری مواجه شدم، و متوجه نمی شم چرا تماشای مرگ بی رحمانه ی یک عده آدم بی گناه اینقدر می تونه جذاب باشه و سوژه یک فیلم بشه.
امیر مسعود این را خواند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عکسی که در بنر هست با عکس پوستر مال دو تا فیلم متفاوته
میترا این را خواند
محمد لهاک ( آقای سوبژه ) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من نسخه ی ایتالیاییشو دیدم و چقدررر خوب بود ، دوست دارم هرچندوقت دوباره ببینمش ، بدونِ هیچ کارِ محیرالعقولی تورو میخکوب میکنه فقط با موضوع جالبش و اتفاقای غافلگیر کننده اش ، بازیا ساده ،روون ریتمِ خوب ، یه فیلم دیالوگ محور که دوست نداری ولش کنی تا تهش ،چه پایانِ غیرقابل تصوری ، خیلی دوسِت داشتم فیلمِ خوبی هستی
محمد لهاک ( آقای سوبژه ) و بامداد این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمیدونم چرا تا به امروز سراغ این شاهکار سینما نرفته بودم شاید مقدر بوده که در اغاز میانسالی با بحرانهای فلینی کبیر همراه شوم و ذره ذره این شاهکار رو نوش جان کنم.
بعضی واژه ها برامون در حد کلمه و لغت باقی میمانند تا قدرت فهممون و تجربیاتمون, جان واژه رو درک کنه , من دیشب معنی واژه سینماگر مولف رو فهمیدم و چنان در همه چیز این اثر غرق شدم که حقیقتا احساس میکنم هنوز نشئه هنر هفتم هستم و به یاد ندارم دفعه قبل کی و کجا تجربه چنین احساسی رو داشتم!!!!

اول از همه اینو بگم که که در کمال شرمندگی من تازه متوجه شدم که موج روشنفکری سینمای ایران در دهه پنجاه با این فیلم وتاثیراتش بر کارگردانهای اونروزها و اساتید امروزمون اغاز شده و مهرجویی و فرمان آرا بهترین اثارشون رو وامدار این فیلم و ساختار استثنایی آن هستند و استاد بیضایی مثلا چند صحنه هشت ونیم را در سگ کشی اش کپی کرده است (مثلا صحنه رستوران هتل و پاسخگویی تلفن به اون شکل نمایشی) و برام عجیبه که تا به امروز در نقدهای هامون به تاثیرات فلینی بر مهرجویی برنخوردم و کسی مرجع الهامات مهرجویی رو ذکر نکرده!! ( البته شاید هم نقدهایی با این مضمون بوده و من نخواندم).

نوشتن در مورد این اثر مالیخولیایی ساده نیست با وجود اینکه داستان (اگر داستانی وجود داشته باشد)در سادگی محض و شیرینی خاص و تعمدی روایت میشود. اغاز فیلم به گونه ای استعاری نشانگر فشار ویرانگر اجتماع ناظر بی رحم بر فرد است جایی که در برابر چشمان خیره مردم (چه غریبه وچه آشنا ) خفگی و تلاش فرد برای نجات به هیچ انگاشته میشود و حتی پرواز نمادین شخص هم باعث بروز هیچ عکس العملی در این مردگان متحرک نمیشود! و در صحنه فوق العاده بعدی جناب کارگردان به ما نشان میدهد طنابی که اجازه فرار و پرواز بیشتر را از شخص گرفته بدست خبرنگاری است که نماینده افکار عمومی جامعه ای است که در نهایت باعث سعود و نزول شخص میشوند.
بن مایه و پی رنگ ماجرا چیزی نیست جز همین تقابل ذهنی و درونی شخص با جامعه و جستجوی منه من در بین ویرانه های عقده های روحی و روانی سازنده نهاد و خود و فراخود شخص در برابر توقعات ویرانگر دیگران.
حال چگونگی بیان این آلام و نشان دادن درونی ترین احساسات بشری است که فرق بین یک مولف دانا و پیشقراول ساختار شکن جسور را با مقلدان پر ادعا مشخص میکند.
من کمتر فیلمی را میشناسم که صحنه صحنه آن و هر دکوپاژ و حرکتی معنی گرا و پیش برنده و داستانگو باشد , از پزشکی که بعنوان نماینده علم اولین تجویزش یرای حال نزار بیمار چند قطره آب مقدس باشد! یا منتقد خشکی که با بی رحمی تمام بدون توجه به حال بیمار دائما در حال شماتت و ملامت اوست یا حرکت دائمی دوربین که با هر چرخش از دنیایی به دنیایه دیگر رفته و واقعیت را به زیباترین شکل سورئالیستی به تصویر میکشد و ترکیبی به بیننده ارائه میدهد که مثل ذهن خودش پر است از جزییاتی حقیقی وخیالی در پوسته ای تفکیک ناشدنی.

دو عنصر برجسته و تکرار شونده فیلم مذهب و زنان می باشند که در اکثر دقایق فیلم به نحوی به تصویر کشیده میشوند وبا شناخت جامعه انروز ایتالیا و امروز ایران میتوان به علت وجودی این دو دغدغه در کلیت فیلم پی برد.
کشیشی که خوشبختی را فقط در چهارچوب کلیسا میشناسد و تفکر غالب کاتولیک را تبیین میکند ویا نگاه جامعه به زنان که انها را یا در شخصیت مادر و وظایف ان و عقده های ادیپ پیرامونش می پذیرد ویا به چشم معشوقه و بدکاره و لذت جویان دنیوی می شناسد.
و روشنفکری که آرزویش ایجاد تعادل بین همه زنان زندگیش و کامجویی روحی و جسمی از همه آنها در حرمسرایی خیالی برای پرستشش توسط ایشان!! و تقابل غیر منطقی اش با انتخاب همسری با شمایل زن مدرن و پیشرو در مقایسه با معشوقه اش بعنوان سبک مغزی نادان و سنتی و پارادوکسهایی تمام نشدنی حاصل از این مواجهات در بحران چهل سالگی!
و و و

هشت ... دیدن ادامه » و نیم فیلمی است که باید دیده شود و بحث و نقد درمورد این فیلم میتواند ساعتها به درازا بکشد , روایت مدرن و جریان ساز این فیلم برای من نگاه تازه ای به ارمغان اورد و صد اه و افسوس که تا امروز از این نگاه محروم بودم .
کار ارزشمندی انجام می دهید اما هزینه بسیار بسیار بالاست! هزینه بلیط تاتر که دربردارنده اجرای زنده هنرپیشه ها و گروه موسیقی و سالن و.... است چیزی در حدود 30 هزار تومان است. (که همین هزینه را نیز بسیاری از دانشجویان و تاتر دوستان نمی توانند پرداخت کنند) ، با چه منطقی پخش یک فیلم بر پرده می تواند 30 هزار تومان هزینه داشته باشد؟!!!
لطفا با هنر تجارت نکنیم، موج ابتذالی که در تاتر و سینما راه افتاده و مخاطبان اندیشمند و هنرمند را طرد کرده و مخاطب سطحی و لاکچری پسند را جذب کرده، اگر ادامه یابد همین روزهاست که سیلی بشود و هرچه هنر و هنرمند و هنردوست است با خودش ببرد.
دقیقا همین طوره
۲۰ شهریور
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
روایتگر داستانِ رنج، خشم، انتقام، امید و عشق؛ آنچه که در زندگی روزمره مان با آن مواجه هستیم...
محمد عسگری و نیلوفر ثانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
sirena
درباره فیلم انگل i
بسیار فیلم جذابیه
M... این را خواند
سید حامد حسینیان، محمد عسگری و محمد لهاک ( آقای سوبژه ) این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم مستند خانه ای برای تو:
من زیاد اهل مستند نیستم. ولی این مستند منو با رضایت کامل روی صندلیهای خشک سالن نگه داشت. شخصیت اول فیلم نیاز به پردازش نداشت چونکه خودش یه شخصیت با فکتورهای بارز بود.شخص مسولیت پذیر،غیرتی،جسور ، غد و در عین حال احساساتی.
لوکیشن های جذاب گیلان به جذابیت کار افزوده بود.
بنظرم کارگردان تقریبا تلاشی برای سینمایی شدن اثر نکرده بود؛ شاید لازمه ی فیلم مستند این باشه. البته یه نکته ی خوب این مستند این بود که با سکانسهای مصاحبه ی کسل کننده پرش نکرده بود.چیزی که منو از مستند فراری میکنه.
خلاصه کاریه که خیلی نوصیه میکنم دیدنشو.
حمیدرضا مرادی این را خواند
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم بسیار عمیق و عالی بود
مهدی.. این را خواند
محمد عسگری این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
ندا
درباره انیمیشن پارک شگفت انگیز i
مدتش چقدره؟
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید