تیوال عمومی
S1 : 19:07:40
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
درسگفتار
» درسگفتار "اقتصاد سیاسی فقر" با تدریس احمد میدری در موسسه پرسش برگزار می‌شود
... دیدن متن »

موسسه مطالعات سیاسی - اقتصادی "پرسش" از روز یکشنبه ۲۰ خرداد ماه میزبان درسگفتار "اقتصاد سیاسی فقر" با تدریس احمد میدری اقتصاددان و معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
این درسگفتار که ساعت ۱۷:۳۰ آغاز می‌شود به بررسی وضعیت فقر در میان طبقات گوناگون اجتماعی و تاثیر فرایندهای کوتاه و بلند مدت اقتصاد ایران بر افزایش فقر در دهک‌های اقتصادی مختلف خواهد پرداخت و بر اساس آمارهای موجود چشم‌انداز فقر در ایران را بررسی می‌کند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می‌توانند با شماره‌های روابط‌عمومی موسسه "پرسش" ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وبسایت موسسه پرسش مراجعه نمایند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین‌تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر و نیلوفر ثانی این را خواندند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زهره مقدم این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر به مدیریت بانو پوران درخشنده با آغاز ثبت نام هنرجو در خرداد ماه سال جاری، اولین دوره کلاس های آموزشی خود را نیز در تیر ماه برگزار می کند. | عکس
آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر افتتاح شد
» آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر به مدیریت بانو پوران درخشنده با آغاز ثبت نام هنرجو در خرداد ماه سال جاری، اولین دوره کلاس های آموزشی خود را نیز در تیر ماه برگزار می کند.
... دیدن متن »

به گزارش سجاد قاطعی مدیر روابط عمومی و تبلیغات آموزشگاه سینمایی خُوَرمهر ، این آموزشگاه دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و برگزاری دوره های کارگردانی، بازیگری، فیلمنامه نویسی، فیلم برداری، تدوین، چهره پردازی و عکاسی را در برنامه های خود دارد.
وی درباره ی فعالیت‌های آموزشی توضیح داد که اولین دوره از ثبت نام کلاس های مربوط به دختران و پسران، اساتید مجرب،صاحب نام حضور خواهند داشت که در:

ترم مقدماتی بازیگری بزرگسال
- آرش آبسالان: فن بیان وسخنوری
- رضا کشاورز: بدن و حرکت
- محمود رضا رحیمی: بازیگر چه می خواهد؟ بازیگر چه می تواند؟
- علی صلاحی: بداهه پردازی و تربیت احساس

ترم مقدماتی کارگردانی :
- جواد طوسی: تاریخ و تحلیل سینما
- مهدی کرم پور: کارگردانی سینما
- محمد هادی کریمی: فیلمنامه نویسی
- مرتضی پورصمدی: فیلم برداری

بازیگری کودک و نوجوان:
- مریم کاظمی، مقدمات هنرهای نمایشی
- شبنم قلی خانی، تربیت احساس
-  ملیکا زارعی، پرورش استعداد در زمینه اجرا و بازی در رسانه
-  پرستو گلستانی، خلاقیت
- مارال فرجاد، تخیل و داستان گویی

قاطعی در مورد افتتاح آموزشگاه اظهار کرد: بانو درخشنده مدت زیادی است که دغدغه ی آموزش به افرادی را دارند که رؤیای ورود به دنیای سینما را در سر میپرورانند و با توجه به جایگاه حرفه ای که برای ایشان فراهم بود می توانستند خیلی زودتر تأسیس این آکادمی را در برنامه ی کاری خود قرار دهند اما تحقیق و پژوهش ایشان در این زمینه به جهت ایجاد استانداردهای اولیه برای آموزش دلیلی برای به طول انجامیدن افتتاحیه شد.
وی با تأکید به نظم آموزش در این حوزه افزود: انتقال فهم و علم پایه مربوط به این حوزه بسیار دشوار است و فقط با گذراندن چند ساعت حضور در ورک شاپ امکان پذیر نیست، تیم اجرایی آموزشگاه معتقد است خط مَش آموزشی برای هر هنرجو از مبانی مقدماتی تا تکمیلی الزامی است و این بانوی پیشکسوت با جدیت و سخت کوشی توانست بستر این مهم را پایه ریزی کند تا نظام آموزشی، در هر واحد درسی برای ورود مخاطبین و علاقمندان محیا باشد.

همچنین قاطعی به نقل از بانو درخشنده خاطر نشان کرد  سلوک بین مربی و هنرجو ، آموزگاران و نو آموزان، حلقه ی مفقوده ای است که شاید توانسته باشیم به آن رسیده باشیم.
کارگردان و خالق فیلم های ماندگاری چون «خواب های دنباله دار» ، «شمعی در باد»  و همچنین « هیس! دخترها  فریاد نمی زنند» و ... آموزشگاه سینمایی اش را در عید سعید فطر افتتاح خواهد کرد.

آموزشگاه آزاد سینمایی خُوَرمهر تنها یک مدرسه ی غیردولتی برای آموختن سینما نیست، بلکه یک آکادمی سینمایی است برای رسیدن و دریافت پاسخ به دو پرسش :
چرا و چگونه سینما می آموزیم ؟
با آموخته های خود چه دستاورد فاخری می توانیم فراهم کنیم ؟

در پایان واحد روابط عمومی و تبلیغات این آموزشگاه با توجه به امکاناتی که در آموزشگاه فراهم شده است نظیر:
- پلاتوی تمرین
- سالن سینما
- فضای فیلمنامه نویسی
- فضای آموزش دروس کارگردانی
- اتاق چهره پردازی
-  اتاق فیلم
-  کافی شاپ

امتیازات ویژه ای برای مٌحصلان خود اشاره کرد که بخشی از آن به شرح زیر است :
- اعطای مدرک معتبر از وزارت ارشاد
- برگزاری جشنواره سالیانه
- معرفی هنرجویان ممتاز به فضای حرفه ای
- حمایت مالی از بهترین پایان نامه ی تحصیلی
- حمایت از تولیدات برگزیدگان با عوامل حرفه ای این حوزه
- ارسال پروژه به جشنواره های بین الملل
- برگزاری کارگاه های هنری ویژه ی ایام هفته در آموزشگاه
- ایجاد فضای کافه هیس برای گردهمایی علاقمندان وبرگزاری ورک شاپ های تخصصی با حضور اساتید.

ویدیوی این آموزشگاه را اینجا ببینید.
علاقه مندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر مربوط به دوره های آموزشی می توانند به آدرس اینستاگرام این آموزشگاه مراجعه نمایند.
و یا با تلفن۸۸۶۱۴۱۳۷-۸ روزهای شنبه تا چهارشنبه بین ساعات (۱۰ صبح الی ۱۷) تماس حاصل فرمایند.
نشانی: تهران، خیابان سید جمال الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، جنوب به شمال، بعد از بلوار فرهنگ، روبروی بانک پارسیان، پلاک ۲۸۳ واحدهای یک،سه و هفت.


محمد علی نبیان این را خواند
مهسا امیرنخعی، زهره مقدم و سجاد ق این را دوست دارند
دوستان عزیز
لطفا جهت اطلاعات بیشتر با آموزشگاه تماس بگیرید
۸۸۶۱۴۱۳۷-۸
۱۳ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
درسگفتارهای جدید موسسه پرسش: از فلسفه و رمان تا چیستی نقد هنری و نظریه لذت نزد لاکان | عکس
» درسگفتارهای جدید موسسه پرسش: از فلسفه و رمان تا چیستی نقد هنری و نظریه لذت نزد لاکان
... دیدن متن »

در ادامه درسگفتارهای بهار ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی - اقتصادی "پرسش" سه درسگفتار در هفته دوم خردادماه آغاز می‌شوند.
صالح نجفی از روز دوشنبه ۷ خرداد ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار جدید خود در موسسه پرسش را با عنوان "بلای جاودانگی: رمان به‌مثابۀ فلسفه (فکرکردن با/دربرابر کوندرا)" آغاز می‌کند.
همچنین در روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ساعت ۱۷:۳۰ مجید اخگر و جواد گنجی به ترتیب دو درسگفتار "نقد چه می کند؟ خاستگاه نقد هنری و پتانسیل های زمان حال" و "دردسرهای لذت: از لذت گرایی تا هیچ انگاری (مبانی اصل لذت در نظریه های فروید و لاکان)" را آغاز خواهند کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه کنند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی، پایین تر از خیابان استاد مطهری، کوچه شبنم، پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نسبت روانکاوی و سرمایه‌داری در موسسه «پرسش» بررسی می‌شود | عکس
» نسبت روانکاوی و سرمایه‌داری در موسسه «پرسش» بررسی می‌شود
... دیدن متن »

عادل مشایخی از روز پنجشنبه ۳ خرداد ماه ساعت ۱۶ درسگفتار جدید خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی "پرسش" را با عنوان "سرمایه داری و روانکاوی" آغاز می‌کند.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انسان‌شناسی فلسفی به روایت مراد فرهادپور  | عکس
» انسان‌شناسی فلسفی به روایت مراد فرهادپور
... دیدن متن »

مراد فرهادپور بعد از چند ماه غیبت دوره جدید درسگفتارهای خود در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش را آغاز می‌کند.
درسگفتار "انسان شناسی فلسفی: هستی شناسی و سوژه" از روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷:۳۰ آغاز خواهد گردید.
این درسگفتار بر اساس ایده های النکا زوپانچیچ در کتاب جنسیت چیست استوار است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره‌های روابط‌عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت پرسش مراجعه کنند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

بامداد این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خبر
درباره فیلم زیر سقف دودی
سینما زندگی با
شب عاشقان بی‌دل که شبی دراز باشد؛
» سینما زندگی با "زیر سقف دودی" به استقبال رمضان می‌رود
... دیدن متن »

"فیلم ببینیم، کتاب بخوانیم و گفتگو کنیم" شعاری است که سینما زندگی سرلوحه کار خودش قرار داده و در قالب ویژه برنامه‌ ماه مبارک رمضان با فیلم "زیر سقف دودی" گفتمانی سازنده و فضای مفرح علمی، آموزشی و فرهنگی را برای خانواده‌های ایرانی فراهم می‌سازد.
فارغ از بهره‌مندی از معنویت‌های رمضان بایستی برای القای مفاهیم درست زندگی کردن هم قدم برداشت و رمضان ماه تمرکز بر خوبی‌ها و مقابله با هر زشتی و بدی است. به تعبیر حجت‌الاسلام محمد برمایی مدرس دین و روان و مدیر موسسه بارش افکار سپید چقدر خوب است که در ماه مبارک رمضان نگاهی به اشتباهات و انحرافات در زندگی و جامعه‌مان بیندازیم. سینما زندگی این جریان‌سازی فرهنگی را به راه‌انداخته تا بتواند به نحو شایسته‌ای، نقاط ضعف، انحرافات و اشتباهات اجتماعی را رصد نماید و برای آن راهکار ارائه دهد. خانواده‌ها بایستی بتوانند با صمیمیت رفتار و گفتار با هم تعامل و گفتگو داشته باشند.
حجت‌الاسلام برمایی تصریح کرد: سینما زندگی می‌کوشد فضای نقدپذیری را با ارتقاء سواد رسانه‌ای و اشاعه فضای تعاملی و گفتگوهای سازنده خانوادگی، ترویج دهد.
وی با تأکید بر اینکه سینما زندگی در تلاش است تا فرهنگ "با هم فیلم دیدن، با هم کتاب خواندن و با هم گفتگو کردن" را در جامعه و در میان خانواده‌ها نهادینه کند، اظهار داشت: روز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت در حالی به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رویم که سینما زندگی با استفاده از دو سرمایه ارزشمند و تأثیرگذار فرهنگ و هنر یکی کتاب و دیگری سینما از هیچ کوششی برای ارائه مدل سبک زندگی اسلامی و ایرانی دریغ ندارد.
استاد برمایی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه علاقه‌مند به فرهنگ و هنر و خانواده دوست ایرانی امروز بایستی بیش از هرچیز، پوسته اصلی خانواده را دریابند که گرفتار تبلیغات شوم دنیای غرب نشود. امیدواریم با ارائه الگوهای مناسب و فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی این دورهمی‌های خانوادگی در سینما زندگی به سرانجام خوشایندی برسد و جامعه ما از این حجم الگوبرداری‌های غلط فاصله بگیرد و مسیر درستی را در پیش گیرد.
گفتنی است، سینما زندگی به همت موسسه بارش افکار سپید روز پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت با اکران فیلم "زیر سقف دودی" و گفتگوی محتوایی و فاخر حجت‌الاسلام محمد برمایی و بانو پوران درخشنده به استقبال ماه مبارک رمضان می‌رود.
این برنامه از ساعت ۲۳ الی ۲ بامداد در سالن ۸ باغ کتاب برگزار می‌شود.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رویداد یک سالگی صبح خلاق تهران با حضور قریب به ۷۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود   | عکس
» رویداد یک سالگی صبح خلاق تهران با حضور قریب به ۷۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود
... دیدن متن »

صبح جمعه بیست و یکم اردیبهشت ماه، تهران شاهد برگزاری یازدهمین رویداد از مجموعه رویدادهای ماهیانه صبح خلاق تهران خواهد بود؛ رویدادی بین‌المللی که به صورت مشترک در بیش از ۱۸۰ شهر در سراسر دنیا برگزار می‌شود و یک سالی است که به تهران نیز رسیده است.
این رویداد روز جمعه ۲۱ اردیبهشت در تهران با حضور قریب به ۷۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود.
اردیبهشت ماه سال ۹۶ گروهی از جوانان تهران با مشارکت و همکاری سازمان‌های مختلف اقدام به برگزاری رویدادی متفاوت در تهران کردند. رویدادی که هدف آن بالا بردن سطح فرهنگ عموم افراد جامعه و ایجاد خلاقیت در زندگی روزمره شهروندان است. این رویداد که ۱۰ دوره از آن تا کنون در نقاط مختلف شهر تهران از سالن همایش‌های موزه قصر تا سالن اصلی برج آزادی تهران برگزار شده است، با استقبال وسیع مخاطبین مواجه بوده تا جایی که تمامی جایگاه‌های مخاطبین رویداد در همان دقایق اولیه به صورت کامل رزرو می‌شود و حتی این رویداد شاهد رزرو ۳۰۰ صندلی در کمتر از ۱۰ ثانیه (!) بوده است.
حضور در این رویداد برای عموم افراد جامعه با هر منصب اجتماعی و سطح تحصیلات، آزاد و رایگان است و همه افراد پس از ثبت‌نام آنلاین و رزرو صندلی قادر هستند در این رویداد حضور پیدا کنند و پس از صرف یک صبحانه دلچسب در صبح جمعه، به یک سخنرانی مفید گوش دهند و با افراد بسیاری آشنا شده و زمینه همکاری‌های مشترک را فراهم کنند.
هر ماه از رویداد صبح خلاق، پیرامون یک موضوع جهانی برگزار می‌شود و تمامی شهرهای برگزارکننده این رویداد در خصوص همان موضوع جهانی، از یک سخنران دعوت می‌کنند تا به مدت ۳۰ دقیقه برای مخاطبین رویداد سخنرانی کند و به سوالات آنان پاسخ دهد. این رویداد در تهران نیز تا کنون شاهد سخنرانی افراد متعددی از رشته‌های مختلف با توجه به موضوعات ماهانه بوده است از جمله استاد محمدرضا عبدالملکیان از پیشکسوتان شعر معاصر، پرویز پرستویی از بازیگران مطرح ایران، پرواز همای خواننده مطرح و صاحب سبک ایرانی، کوروش قاضی‌مراد از اساتید گرافیک و خوشنویسی و مبدع خط سریر، رضا غیابی برگزارکننده رویداد تداکس در تهران، علی دهباشی روزنامه‌نگار و نویسنده و سردبیر نشریه ادبی بخارا، امیرهوتن هاشمی ایران‌گرد و تولیدکننده محتوای جذاب، لیلا قاسم‌زاده فعال محیط زیست و مدیرعامل انجمن یوزپلنگ ایرانی، دکتر حسن عشایری از اساتید به نام حوزه عصب‌شناسی و روانشناسی عصبی، شیما قوشه فعال حقوق زنان و وکیل پایه یک دادگستری و رضا سیاح مدیر موسسه فرهنگی هنری راویان و خبرنگار شبکه فرانس ۲۴.
جمعه ۲۱ اردیبهشت، یازدهمین دوره از این رویداد که مصادف با سالگرد تاسیس آن در شهر تهران است، با برنامه‌ای ویژه در تهران اجرا می‌شود. در این برنامه تمامی سخنرانان سال گذشته رویداد سخنرانی خواهند داشت و برنامه با مدت زمان بیشتری نسبت به هر دوره برگزار می‌شود.
عموم افراد قادر هستند روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ساعت ۱۱ صبح با ثبت نام آنلاین از طریق وب‌سایت رسمی این رویداد به نشانی www.creativemornings.ir، به صورت رایگان در یازدهمین صبح خلاق تهران حضور پیدا کنند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دومین دوره سمپوزیوم طراحی و صحنه و لباس برگزیدگانش را معرفی کرد | عکس
» دومین دوره سمپوزیوم طراحی و صحنه و لباس برگزیدگانش را معرفی کرد
... دیدن متن »

مراسم اختتامیه دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران  شامگاه گذشته با تجلیل از استاد خسرو خورشیدی در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
به گزارش مشاور رسانه ای سمپوزیوم، این مراسم با حضور اساتید و چهره های فرهنگی و هنری برگزار و به برگزیدگان ریتون سمپوزیوم  و دیپلم افتخار اهدا شد.
اکبر جلیلی رییس سمپوزیوم ضمن تشکر از تمامی افرادی که این حرکت فرهنگی را همراهی کردند با  تاکید بر حمایت مسئولین ذیربط همچون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرکز هنرهای نمایشی و خانه سینما در دوره های بعدی اظهار داشت: این سمپوزیوم همچون دوره قبلی کاملا مستقل برگزار شد و بجز همراهی خانه تئاتر دست یاری از سوی هیچ نهادی به سوی ما نیامد و درخواست دارم تا با توجه به استقبال خوب طراحان  در آینده از حمایت همه جانبه بهره مند شویم.
وی همچنین در پایان از تمامی اساتید این حوزه برای پیشبرد اهداف آتی سمپوزیوم دعوت به همکاری کرد.
هیئت داوران دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران متشکل از مجید لیلاجی، ناصح کامگاری، کاوه سجادی حسینی، گلناز گلشن و باران کوثری در بخش هایی از  بیانه  اظهار داشتند: تیم داوری دومین سمپوزیوم طراحی صحنه و لباس تهران با ابراز خرسندی از برگزاری این رویداد خجسته که می کوشد گامی در انعکاس فعالیت ها در زمینه طراحی صحنه و لباس در سینما، تئاتر و فیلم کوتاه بردارد. در بخش دیگری از این بیانیه که توسط ناصح کامگاری قرائت شد، آمده است: داوری فی نفسه امری نسبی است و حتی در تخصصی ترین ارزیابی نیز مبتنی بر سلیقه است .آنچه مورد قضاوت و داوری ما قرار گرفت همه تولیدات تئاتر ، سینما و فیلم کوتاه نبود ، بلکه فقط بخشی از آثاری بودند که داوطلبانه در این داوری شرکت کرده بودند.
برگزیدگان این دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران به شرح ذیل اعلام شد:
بهترین طراحی صحنه فیلم؛ شهرام علیدی «خاطرات اسب سیاه»، بهترین طراحی لباس فیلم؛ مه لقا ناقد «ویلایی‌ها»،بهترین تعامل کارگردان با طراح صحنه و لباس فیلم :فریدون جیرانی «خفگی»،بهترین طراحی صحنه برای تئاتر:ساسان پیروز «فعل»، بهترین طراحی لباس تئاتر:مریم نورمحمدی «پسران تاریخ»، بهترین تعامل کارگردان با طراحی صحنه و لباس برای تئاتر :محمد رضایی راد  «فعل»،بهترین طراحی صحنه برای فیلم کوتاه:کامیاب امین عشایری «خوابگردها»، بهترین طراحی لباس برای فیلم کوتاه:مسعود حاتمی «تنازع»، بهترین تعامل کارگردان با طراح صحنه و لباس فیلم کوتاه :کریم لک زاده «دختری در میان اتاق» و بهترین پژوهش، مژده علیزاده
خسرو خورشیدی، ایرج رامین فر، دکتر شهرام کرمی، نادر مشایخی،  محمد رضا دلپاک، ادنا زینلیان، امیر اثباتی، حمیدرضا نعیمی، از جمله چهره های حاضر در این مراسم بودند.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اعضای  هیأت داوران دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران معرفی شدند | عکس
» اعضای هیأت داوران دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران معرفی شدند
... دیدن متن »

اسامی هیأت داوران دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران معرفی شدند.
به گزارش مشاور رسانه ای سمپوزیوم؛ باران کوثری، کاوه سجادی حسینی، ناصح کامگاری، مجید لیلاجی و گلناز گلشن، با دعوت اکبر جلیلی، رئیس سمپوزیوم، داوری این دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران را در سه بخش فیلم های سینمایی، تئاتر و فیلم کوتاه بر عهده دارند.
دوره‌ی دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران، از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه  ۱۳۹۷ در خانه‌ی هنرمندان ایران در حال برگزاری است.
اختتامیه دومین دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران روز جمعه در سالن استاد جلیل شهناز، واقع در خانه‌ی هنرمندان، ساعت ۱۹ برگزار می شود.
به‌زودی نامزدهای بخش رقابتی این دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس در اختیار رسانه ها قرار خواهد گرفت.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
از پوستر رسمی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران رونمایی شد | عکس
» از پوستر رسمی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران رونمایی شد
... دیدن متن »

هم زمان با آغاز به کار دومین دوره ی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران از پوستر این سمپوزیوم با طرحی از طاها ذاکر رونمایی شد.

به گزارش مشاور رسانه‌ای سمپوزیوم؛ دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران در سه بخش رقابتی فیلم های سینمایی، تئاتر و فیلم کوتاه برگزار خواهد شد و هر روز سلسله نشست های تخصصی در این حوزه با حضوراساتید مطرح برگزار خواهد شد.
برنامه سمینارهای  دومین دوره از این سمپوزیوم  هر روز از ساعت ۱۹ الی ۲۱ به شرح  ذیل برگزار خواهد شد:
- یکشنبه ۹ اردیبهشت «طراحی صحنه و لباس از نگاه دوربین با حضور بهرام بدخشانی و امیر حسین قدسی
- دوشنبه ۱۰ اردیبهشت «نرم افزار تخصصی طراحی صحنه و لباس» با حضور خاطره خلیلی و مهناز قاضی
- سه شنبه ۱۱ اردیبهشت «فرآیند طراحی لباس» با حضور رعنا امینی و مریم نعیم زاده
- چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت «تکنولوژی در طراحی صحنه و لباس» با حضور علا الدین پژهان، پنجشنبه  پژوهش مقالات و پایان نامه‌های دانشجویی
از دیگر برنامه‌های این دوره از سمپوزیوم برگزاری گالری آثار دانشجویان طراحی صحنه و لباس دانشگاه هنر در گالری بهار خانه هنرمندان است .
دوره‌ی دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران با حمایت خانه‌ی تئاتر ایران و انجمن طراحان صحنه و لباس از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه  ۱۳۹۷ در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزارخواهد شد.
شرکت در تمامی برنامه های دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران برای علاقه مندان آزاد بوده و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبسایت سمپوزیوم مراجعه کنند.
اختتامیه دومین دوره از سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران روز جمعه در سالن استاد جلیل شهناز ساعت ۱۹ برگزار می‌شود .

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایش‌ها و فیلم‌های کوتاه راه یافته به سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس معرفی شدند | عکس
» نمایش‌ها و فیلم‌های کوتاه راه یافته به سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس معرفی شدند
... دیدن متن »

نمایش‌ها و فیلم‌های کوتاه راه یافته به بخش مسابقه دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران معرفی شدند.
به گزارش مشاور رسانه ای سمپوزیوم؛ دوره دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران در سه بخش فیلم های سینمایی، تئاتر و فیلم کوتاه آثار را مورد داوری قرار خواهد داد و حضور آثار برتر سینمای ایران بیانگر  استقبال بی نظیر طراحان صحنه و لباس از این حرکت فرهنگی دارد.
لیست فیلم‌های کوتاه راه یافته به دومین دوره سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران عبارتند از: ارباب، تنازع، چله نشین، خواب گردها، دختر درمیان اتاق، در انتظار ج، در پیکر ، رورانس ، فاش، مارلو، مداربسته، وقتی همه خوابیم و هایلایت
همچنین نمایش‌های  اپرای عروسکی مولوی، اپرای عروسکی خیام، اپراتور نسل چهارم، اما اگر حالا باشه تو دیده، بلافیگور، به طرز غریبی، پسران تاریخ، چیریک یه وار، درباد، دایک، دکلره، دل در کدام سوی سینه است، روزی می‌بایست می‌میرد، سرآشپز پیشنهاد می‌کند، سوی کابل، سلول های حرام، شب دشنه های بلند، سلام و خداحافظ، شرقی غمگین، طپانچه خانم، فعل، کلنل، کارد - ترنج – زولیخا، کور رنگی، مداربسته، مضحکه غریب، نوک مگسک زیر دشمن، نیلوفر و نفت، ولپن، هفت عصر-هفتم پاییز، هدیه آسرار آمیز و هفتواد، از جمله آثار نمایشی هستند که در این دوره از سمپوزیوم مورد داوری قرار می گیرند.
شرکت در تمامی برنامه های دومین دوره‌ی سمپوزیوم بین‌المللی طراحی صحنه و لباس تهران برای علاقه مندان آزاد بوده و جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وبسایت سمپوزیوم مراجعه کنند.
دوره‌ی دوم سمپوزیوم بین المللی طراحی صحنه و لباس تهران با حمایت خانه‌ی تئاتر ایران و انجمن طراحان صحنه و لباس از هفتم تا چهاردهم اردیبهشت ماه  ۱۳۹۷ در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزارخواهد شد.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
زیست جنبش های سیاسی - اجتماعی در موسسه پرسش | عکس
» زیست جنبش های سیاسی - اجتماعی در موسسه پرسش
... دیدن متن »

درسگفتار زیست - جنبش: زیست جنبش های سیاسی - اجتماعی عصر ما، با تدریس محمدرضا تاجیک از روز یکشنبه ۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۷:۳۰ در موسسه مطالعات سیاسی-اقتصادی پرسش آغاز می‌شود.
تاجیک در این درسگفتار با رویکردی گفتمانی به سراغ جنبش های جدید اجتماعی و سیاسی در سطح جهان خواهد رفت و زمینه های شکل گیری، نتائج و اصول کلی حاکم بر جنبش های جدید را بررسی خواهد کرد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتار می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه نمایند. موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم - پلاک ۳ واقع شده است.

ابرشیر این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
مارکس و نابرابری | عکس
درسگفتارهای بهار سال ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی پرسش
» مارکس و نابرابری
... دیدن متن »

درسگفتارهای بهار سال ۱۳۹۷ موسسه مطالعات سیاسی- اقتصادی پرسش با دو درسگفتار آغاز می شود.
عادل مشایخی از روز پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه ساعت ۱۶ درسگفتار "مارکس" را آغاز می‌کند. مشایخی در این درسگفتار سعی در ارائه خوانشی کمتر شنیده شده از مارکس و منطق تفکر او دارد.
پرویز صداقت نیز از روز سه شنبه ۲۸ فروردین ماه ساعت ۱۷:۳۰ درسگفتار "اقتصاد سیاسی ایران: ساختارها و سیاست های نابرابری زا" را ارائه می دهد.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این درسگفتارها می توانند با شماره های روابط عمومی موسسه پرسش ۸۸۸۲۲۰۱۰-۸۸۸۳۷۶۴۷ تماس گرفته و یا به وب سایت موسسه پرسش مراجعه نمایند.
موسسه پرسش در خیابان قائم مقام فراهانی- پایین تر از خیابان استاد مطهری- کوچه شبنم- پلاک ۳ واقع شده است.

نیلوفر ثانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سخنران: دکتر بهروز ریاحی جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ میدان فلسطین، ابتدای خیابان فلسطین جنوبی، جنب مسجد امام صادق (ع)
» ویدیویی از سمینار بررسی پیش بینی نوسانات بازار ارز
۲۱ فروردین
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
رمان‌خوانی دوزبانه، “انجیل به روایت پیلات” در خانه هنر مانا | عکس
» رمان‌خوانی دوزبانه، “انجیل به روایت پیلات” در خانه هنر مانا
... دیدن متن »

رمان خوانی دوزبانه، “انجیل به روایت پیلات” کاری از خانه فرهنگ و هنر مانا است.
«خانه فرهنگ و هنر مانا» با مدیریت ستاره اسکندری که به تازگی افتتاح شده بعد از میزبانی جشنواره تئاتر فجر و حمایت از جشنواره تئاتر تجربه؛ به زودی بانی رمان‌خوانی دوزبانه “انجیل به روایت پیلات” خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی، “انجیل به روایت پیلات” اثر اریک امانوئل اشمیت با ترجمه گلچهر دامغانی است که در تاریخ‌های ۲۶ و ۲۷ فروردین ساعت ۲۰، در خانۀ فرهنگ و هنر مانا خوانش می‌شود.
علیرضا ثانی فر و میثاق زارع خوانشگران (بخش فارسی) این نمایش هستند و گلچهردامغانی خوانشگر (بخش فرانسه) است.
این سری رمان خوانی ها که کاری از واحد ادبی «خانۀ فرهنگ و هنر مانا» است مخاطبین را دعوت به شنیدن "بخش‌هایی" از یک رمان مطرح جهان، به زبان فارسی و زبان اصلی اثر می‌کند که هر دو توسط بازیگران خوانش خواهند شد و ترجمۀ اثر از زبانی ست که رمان به آن نوشته شده و نه زبان واسطه.
گفتنی است؛ هدف خانۀ فرهنگ وهنر مانا با انجام سری رمان خوانی‌هایی از این دست، آشنا کردن هرچه بیشتر مخاطب به امر ترجمه ادبی ست. چراکه به دلیل نداشتن نظارت‌ها و حساسیت‌های لازم، این روزها شاهد سهل انگاشتن این امر حرفه ای از جانب برخی هستیم که به راحتی نه تنها ترجمه را نادیده می‌گیرند، بلکه حتا نام نویسنده اصلی اثر را هم گاه به فراموشی می سپرند و ذکری از آن نمی کنند.
سایر عوامل این اجرا عبارتند از: مجری طرح: گلچهر دامغانی و خانۀ فرهنگ و هنر مانا، طراح گرافیک: پیام صیادی، منشی طرح: پگاه محمودوند، روابط عمومی: مریم رودبارانی، عکاس: زهرا عرب نژاد
علاقمندان برای شرکت در این رمان خوانی می توانند بلیت را از سایت تیوال خریداری کنند.
لازم به ذکر است که عواید فروش بلیت های روز اول صرف کمک به بیماران ای ابی ( کودکان پروانه ای) می‌شود‌.
نشانی خانۀ فرهنگ و هنر مانا: بلوار کشاورز، وصال شیرازی، کوچه شاهد، پلاک ۶

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به بهانه سالروز‌ تولد ۸۸ سالگی، مراسم نکوداشت «محمدعلی کشاورز» در پردیس سینمایی شهرک برگزار‌می‌شود | عکس
» به بهانه سالروز‌ تولد ۸۸ سالگی، مراسم نکوداشت «محمدعلی کشاورز» در پردیس سینمایی شهرک برگزار‌می‌شود
... دیدن متن »

امیر پدرام علیزاده مالک پردیس سینمایی شهرک با اعلام این خبر اظهار داشت: به پاس چندین و چند دهه فعالیت مستمر و ارزنده استاد کشاورز در عرصه‌های مختلف هنر همچون سینما،تئاتر و تلویزیون مراسم نکوداشت محمدعلی کشاورز همزمان با سالروز تولد ۸۸سالگی این بازیگر برجسته روز جمعه ۲۴ فروردین‌ماه در پردیس سینمایی شهرک برگزار می‌شود.
علیزاده همچنین با بیان اینکه قرار است سالن شماره یک این مجموعه سینمایی که از سال گذشته با میزبانی جشنواره فیلم فجر افتتاح شده است، به نام استاد محمدعلی کشاورز نامگذاری شود، از نامگذاری کلیه یازده سالن نمایش این پردیس به نام هنرمندان اثرگذار و محبوب کشور در آینده نزدیک خبرداد.
بر اساس این گزارش، این مراسم روز جمعه ۲۴ فروردین از ساعت ۱۸-۲۰ با حضور هنرمندان، اصحاب رسانه و مردم در پردیس سینمایی شهرک واقع در میدان صنعت (شهرک غرب) برگزار می‌شود و حضور در این مراسم برای عموم آزاد است.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
سرپرست گروه: میلاد عمرانلو خواننده: اشکان کمانگری جمعه ۲۴ فروردین ماه
» ویدیویی از کنسرت وکاپلا گروه آوازی تهران
۱۴ فروردین
زهره مقدم و امیرمسعود فدائی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تقدیر از عملکرد مطلوب بنیاد رودکی در سال ۹۶ | عکس
در جلسه هیات امنای بنیاد رودکی مطرح شد:
» تقدیر از عملکرد مطلوب بنیاد رودکی در سال ۹۶
... دیدن متن »

در جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی از عملکرد این سازمان قدردانی شد؛ همچنین دستاوردهای این بنیاد و چشم انداز آینده آن تشریح شد.

به گزارش تیوال به نقل از روابط عمومی و اموربین الملل بنیاد رودکی، بیست و چهارمین جلسه هیات امنای بنیاد فرهنگی هنری رودکی با حضور محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور و عضو هیات امنا و عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس هیات امنای بنیاد رودکی برگزار شد.
صالحی، در این رویداد بر بازخوانی ماموریت‌های بنیاد تاکید کرد؛ ضرورت توسعه فعالیت‌های بنیاد در شهرستان‌ها از جمله سرفصل هایی بود که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به آن اشاره کرد.
در این رویداد، بر اساس گزارش حسابرس و بازرس قانونی بنیاد، عملکرد بنیاد رودکی برای دومین سال پیاپی طبق استانداردهای حسابرسی مطلوب اعلام شد.
نوبخت، پس از استماع این گزارش فرایند مطلوب حسابرسی را اتفاقی ویژه و قابل تقدیر خواند.
مدیرعامل بنیاد رودکی در ادامه گزارشی از دستاوردهای بنیاد رودکی در سال ۹۶ ارایه داد و همچنین چشم انداز این بنیاد را در سال پیش رو تشریح کرد.
در این جلسه با توجه به ارزش میراثی دو مجموعه تحت مدیریت بنیاد رودکی، تالار وحدت و برج آزادی بر اختصاص بودجه مناسب برای ترمیم این دو اثر تاکید شد.
رشد بودجه، برنامه‌های بین المللی ارکسترها مانند اجرای مشترک با ارکستر راونای ایتالیا به رهبری ریکاردو موتی، اجرای سمفونی شهیدان خدایی در کلیسای سانتاماریای رم، سفارش ساخت سرود اعزام ایران به جام جهانی و اجرا توسط منتخب ارکستر سمفونیک و ملی از جمله دستاوردهای بنیاد رودکی بود که در این جلسه عنوان شد.
همچنین در تشریح دستاوردهای سال ۹۶ به تدوین سند استراتژیک بنیاد، افتتاح موزه تئاتر عروسکی، سفارش ساخت ۱۱ قطعه ارکسترال از موسیقی نواحی و اقوام ایران، پاسداشت حقوق مولف و مصنف(پرداخت هزینه های آهنگساز، تنظیم کننده، نت نویس و ...، تصویب اعتبار ارکسترها در بودجه سنواتی کل کشور برای اولین بار، انعقاد قرارداد با اسپانسر برای فعالیتهای بنیاد رودکی برای نخستین بار و مشارکت در ساخت و اجرای سمفونی روح الله (ره) اشاره شد.
سرمایه گذاری در ساخت آثار نمونه هنری، توسعه زیرساخت ها، بسترسازی انجام ماموریت در صف برای برنامه‌های فرهنگی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر بخش ها، محوریت در میزبانی برنامه های فرهنگی هنری کشورهای مختلف در ایران و حضور گروه های مختلف هنری در خارج از کشور، تبدیل بنیاد رودکی به قطب تولید و ارایه موسیقی سنتی، نواحی و اقوام ایرانی، برنامه ریزی و تبدیل بنیاد رودکی به الگواقتصاد هنر و اقتصاد مقاومتی ار جمله چشم اندازهای بنیاد بود که در این جلسه ارایه شد.
در این رویداد همچنین جدول مزد نوازندگان ارکسترهای تحت مدیریت بنیاد در هفت رده شغلی به تصویب رسید.

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
انتشار چهاردهمین پاراگراف؛ ویژه ثریا قاسمی | عکس
» انتشار چهاردهمین پاراگراف؛ ویژه ثریا قاسمی
... دیدن متن »

چهاردهمین شماره ماهنامه پاراگراف ویژه "ثریا قاسمی" مقارن با روز تکریم مقام مادر (۱۸ اسفند ۹۶) منتشر شد.

ماهنامه هنرهای نمایشی پاراگراف که می‌کوشد هر شماره خود را به شکل پرونده، به یک چهره ماندگار در عرصه‌های هنرهای نمایشی (سینما، تئاتر و تلویزیون) اختصاص دهد، در چهاردهمین شماره‌ خود به سراغ "ثریا قاسمی" رفته که بارها در دوران فعالیت حرفه‌ای خود در نقش "مادر" ظاهر شده و خوش درخشیده است.
در این شماره از پاراگراف، گفت‌وگوی مفصلی با "ثریا قاسمی" درباره زندگی و آثار او صورت گرفته است. علاوه بر آن یادداشت‌ها و دلنوشته‌هایی از: علیرضا افخمی، محمدمهدی دادگو، کامبیز دیرباز، کتایون ریاحی، محمدعلی سجادی، خسرو سینایی، منوچهر شاهسواری، صدرالدین شجره، میکائیل شهرستانی، مهدی صباغ‌زاده، یدالله صمدی، دکتر اکبر عالمی، دکتر محمود عزیزی، محمدمهدی عسگرپور، حسن فتحی، دکتر محمدهادی کریمی، حمید لبخنده، دکتر کتایون نجفی‌زاده، منوچهر والی‌زاده، ابراهیم وحیدزاده و اصغر هاشمی درباره ابعاد شخصیتی و آثار سینمایی، تلویزیونی و نمایشی "ثریا قاسمی" منتشر شده است.
در بخش دیگری از این شماره، گفت‌وگوهایی نیز با فرزندانِ این چهره ماندگار (بنفشه و بهروز برفراز) صورت گرفته که در آن به ابعاد خانوادگی، شخصی و حقیقی این چهره ماندگار پرداخته شده است.
علاوه بر این عکس‌های کمتر دیده شده و یا دیده نشده‌ای از‌ زندگی شخصی و حرفه‌ای وی در بخش پایانی و آلبوم خاطرات این شماره از پاراگراف به چاپ رسیده است.
صاحب امتیاز و مدیر مسئول ماهنامه "پاراگراف"، بهاره برهانی و سردبیر آن، محمدرسول صادقی است. چهاردهمین شماره این ماهنامه، در ۸۰ صفحه گلاسه و تمام رنگی، با قیمت ۹ هزار تومان تنها از طریق شهرکتاب‌ها و کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور در دسترس علاقمندان است.
گفتنی است پخش ققنوس به نشانی: تهران، میدان انقلاب، خیابان منیری جاوید (اردیبهشت)، بن بست مبین، پلاک ۴ (تلفن:۶۶۴۶۰۰۹۹) توزیع ماهنامه پاراگراف را به عهده دارد.

 

برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید