تیوال متین میرحسینی | دیوار
S2 : 07:07:49
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
از نظر من حرف اول رو تو نمایش داستان میزنه، بعد کارگردان و بعد بازیگرها. بنابراین قسمت اصلی که همون داستان هست، شاید موضوع خوبی باشه ولی اصلا جالب کار نشده بود. انگار تو جلسات روان درمانی نشستی و بهت میگن اینکار رو بکن، اینکارو نکن، در این حد پیام داستان مستقیم هست!!
روند نمایش خیلی کند بود و بازی دو تا بازیگر جوونش اصلا قابل قبول نبود.
توصیه می کنم نمایش ماتریوشکا رو هم ببینید :)
۰۴ مهر ۱۳۹۶
کاملا موافقم
۰۶ مهر ۱۳۹۶

آواز عاشقانه‌ی ما در گلو شکست
حق با سکوت بود، صدا در گلو شکست

دیگر دلم هوای سرودن نمی‌کند
تنها بهانه‌ی دل ما در گلو شکست

سربسته ماند بغض گره خورده در دلم
آن گریه‌های عقده‌گشا در گلو شکست
۰۲ دی ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بعد از دیدن چندین نمایش ضعیف، دیدن تئاتری با این کیفیت بسیار لذت بخش بود. یه نمایش با داستان خوب و قابل درک و مختصر و مفید! بازی های بسیار عالی و از همه مهمتر کارگردانی که شخصیت فروتن و نحوه برخورد محترمانه ش ، لذت دیدن رو چندین برابر کرد.
قطعا کارهای بعدی این گروه و جناب سلیمانی الویت من برای انتخاب نمایش ها خواهند بود.
خیلی از ابراز رضایت شما بابت دیدن فالو می خوشحالم ... و ممنون از حضور و همراهی تان ... پاینده باشید ...
۲۵ شهریور ۱۳۹۶
ظاهرا تئاتر جذابی هست با مایه های طنز و فکر کنم اجرای اون تا آخر شهریور هم برقرار هست. اسم تئاتر برای من آشنا هست فکر می کنم یکی دو سال پیش یف فیلم خارجی با این اسم دیدم اما موضوع اون کمدی نبود .. شاید هم اشتباه می کنم... به هر حال با توجه به فیلم های طنز ضعیفی ... دیدن ادامه » که این چند سال اخیر رو پرده سینما بوده به نظر می رسه دیدن اینگونه تئاترها رضایت بیشتری رو برای تماشاچی فراهم می کنه. اسم تئاتر برای من عجیب بود. چرا فالو می ؟ چرا معادل فارسی اون نه ؟ مثلا "دنبالم بیا" یا یه چیزی مثل اون....معادل فارسی دید بیشتری از فیلم یا تئاتر به مخاطب می ده ... وقتی یه شنونده برای اولین بار می شنوه فالو می ممکنه اسم یه شخص در ذهنش تداعی بشه یا اسم یه مکان یا .... بعضی کلمات تخصصی هستند و شاید زیاد بین فارسی و انگلیسی بودن اون تفاوت نیست فرقی نمی کنه که شما بگید رایانه یا کامپوتر ... اما برای یک لغت غیر تخصصی مثل فالومی حتما باید معادل فارسی خوب پیدا کرد :)
امیدوارم یکی دو روز آینده بتونم این تئاتر رو ببینم
۲۵ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من خیلی در مورد نمایش نظری نمیدم، چون سبک این نمایش با نمایش هایی که من میبینم متفاوت بود، به توصیه یکی از دوستان رفتیم، و متاسفانه امکان خروج از سالن رو نداشتیم ، که اگر داشتیم همون 15دقیقه اول خارج میشدیم.گرچه زحمات بسیاری برای این نمایش کشیده شده بود که کاملا قابل لمس بود، و تسلط به اون دیالوگ های طولانی توانایی بازیگرانش رو نشون میداد. ما در آخرین ردیف ممکن نشستیم و متاسفانه کیفیت صدا بعضی مواقع اصلا واضح نبود و ناخودآگاه یک سری دیالوگ ها از دست میرفت.
از نمایش که بگذریم،تعداد زیاد تماشگرها، در نتیجه شلوغی سالن در حین اجرا جز ویژگی های بد سالن های شهرزاد محسوب میشه،3 سالن با ظرفیت های بالا، بدون در نظر گرفتن فضای کافی برای افرادی که حضور پیدا میکنن، تداخل با پایان نمایش دیگه، به حدی فضای انتظار رو شلوغ کرده بود که به سختی میشد نفس کشید! حتی ... دیدن ادامه » پیاده رو هم پر بود و این شلوغی بیش از اندازه یک جورایی کلافه کننده بود. زمانی که برای اجرای " پچ پچه های پشت خط نبرد" هم رفتیم دقیقا همین مشکلات وجود داشت.
مشکل دیگه ای هم همیشه و تو همه نمایش ها و سالن ها هست، استفاده از تلفن همراه حین اجراست، بدون اینکه کنترل کافی در این مورد صورت بگیره. عکاسی ، فیلمبرداری، چت کردن، خواندن پست های اینستاگرام بازیگرای مربوط!... حواس افرادی که واقعا میخوان تئاتر ببینن رو پرت میکنه. نمیدونم واقعا اگر برای 2 ساعت تلفن همراه مون کنار بذاریم برای احترام به خودمون و متقابلا احترام به بقیه، چه چیزی از دست میدیم؟
زهره مقدم، رضا داد** و nahid jamshidi این را خواندند
امیرمسعود فدائی، عطیه عابدین و شیوا این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
من شاید به تئاتر علاقه داشته باشم و هفته ای حداقل یک تئاتر ببینم، اما یک تماشاگر عادی هستم که شاید هدف بعضی از داستان ها و روابط داخل نمایشنامه ها رو متوجه نشم. این نمایش رو به خاطر امتیازش انتخاب کردم و رفتم، اما واقعیت اینه خیلی برای من جذاب نبود و به نظرم نتونسته بود منظورشو خوب برسونه، با اینکه از اجرای زیبای بازیگرهاش نمیشه گذشت، و نمایشی مفرح محسوب میشد مخصوصا در پرده دوم، خیلی دوسش نداشتم. اسم نمایش چیز دیگه ای تو ذهن من ساخته بود، که دیدنش خلافشو ثابت کرد.
کسی که هفته ای یک تئاتر می بینه تماشاگر عادی حساب نمی شه :) تماشاگر عادی ما هستیم که متاسفانه سالی یه تئاتر می بینیم :( اتفاقا شما تماشاگر حرفه ای هستید و خیلی خوب هم تجزیه و تحلیل می کنید من همیشه کامنت های شما رو می خونم :)
۱۴ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
تئاتر متفاوتی بود از نظر اجرا، ولی من نتونستم ارتباط خوبی باهاش برقرار کنم، در واقع توقع بالاتری داشتم که محقق نشد.
علی قنبری، رضا داد** و محمد شفائی این را خواندند
نوشین، سارا_ز، عطیه، شیما اکبرپور و هاشمی این را دوست دارند
سلام
دقیقا بنده هم باشما موافقم
۲۸ مرداد ۱۳۹۶
انتظار من رو هم برآورده نکرد. ناراضی از سالن بیرون رفتم.
۰۲ شهریور ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
داستان عالی ، بازی های فوق العاده و زمانی که هرچند طولانی به نظر میرسه اما اصلا خسته کننده نیست ! درست مثل خوندن یک رمان بسیار جذاب آدم رو محو خودش میکنه!
این تئاتر فوق العاده رو از دست ندید.
مفیستو اسم یه کتاب هم هست اگر اشتباه نکنم در نمایشگاه کتاب دیدم و اگر اشتباه نکنم موضوع کتاب به جنگ جهانی دوم و کشور آلمان برمی گرده :)
۰۷ مرداد ۱۳۹۶
با عرض پوزش " اعتراف" اصلا قابل مقایسه با "مفیستو" نیست ... من هر دو کار رو دیدم
آقای دلخواه بسیار استادانه مفیستو رو به روی صحنه بردند ، در صورتیکه اعتراف اصلا اینطور نیست
۱۰ مرداد ۱۳۹۶
خب من هیچ کدوم رو ندیدم و نمی تونم قضاوت کنم. اما جالبه که چند تا از دوستان من که اعتراف رو دیده بودند کلی از این نمایش تعریف کردند و به من هم پیشنهاد کردند که ببینم. البته شاید دلیل اون این باشه که نمایش مفیستو رو ندیدند و قاعدتا چیزی هم برای مقایسه نداشتند. ... دیدن ادامه » دلیل دیگر هم می تونه بک گراند مثبتی باشه که همه ما از جمله خود من نسبت به شهاب حسینی داریم و این باعث می شه که با دید مثبت تری فیلم هاش رو مورد نقد و تحلیل قرار بدیم.
۱۰ مرداد ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
نمایشی از داستان تاثیرگذار "آناکارنینا" که با خلاقیت و به زیبایی برای زمانه ما به روز شده.
بازی های فوق العاده، پایان بسیار زیبا و دیالوگ هایی که با تک تک شون میشه زندگی کرد.
رضا داد** این را خواند
مهدی حسین مردی، گروه نمایش موج و رضا تهوری این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
به شخصه موضوعاتی که پوران درخشنده واسه فیلم هاش انتخاب میکنه، می پسندم. ولی این فیلم صحنه ها و جزئیات غیر ضروری زیادی داره، طوری که بود و نبودش توی فیلم فرقی نمیکنه، چه بسا نبودشون بهتره حتی!! میتونست جزئیات کمتر اما داستان پخته تری رو کار کنه. بازی دوتا بازیگر جوونش خیلی ضعیفه، و پیام فیلم یه جاهایی خیلی مستقیم میخوره تو صورت آدم!! با این وجود دیدنش خالی از لطف نیست، چون واقعیت زندگی های اطرافمون رو نشون میده.
من این فیلم خانم درخشنده رو ندیدم اما فیلم های قبلی ایشون رو دیدم آخرین فیلمی که از ایشون دیدم هیس دخترها فریاد نمی زنند بود بعد دیدن فیلم تا چند روز دپرس بودم موضوع فیلم جالب بود اینکه خانم رخشنده به موضوعی پرداخته بود که یک واقعیت جامعه بود قابل تحسین ... دیدن ادامه » بود اما ساختن و دیدن زیاد فیلم هایی از این نوع یه جورایی گسترش افسردگی ناامیدی و خستگی در جامعه هست اونم جامعه ای مثل ایران که مردمش با هزار و یک مشکل روبرو هستند ای کاش دنیا و مردمش بهتر بودند تا خانم درخشنده مجبور نبود فیلم هایی از نوع هیس دخترها فریاد نمی زنند رو بسازه
امیدوارم فرصت کنم و بتوانم فیلم جدید ایشون رو ببینم :)
۲۸ تیر ۱۳۹۶
امیدوارم فرصتش زودتر پیش بیاد براتون:)
فیلم های خانم درخشنده بیان یه سری واقعیت هاست، که شاید خوشایند نباشه ولی قطعا وجود داره، منم بعد از دیدن فیلم " هیس دخترها فریاد نمیزنند" تا مدت ها ذهنم درگیرش بود ، ولی من این نوع درگیرهای ذهنی و مسائلی(فیلم ... دیدن ادامه » هایی) که باعث میشه تا چند وقت بعد هم بهش فکر کنی رو میپسندم و خیلی موافق نیستم که باعث گسترش افسردگی میشه، چه بسا که باعث آگاهی دادن هم میشه اگه پیام فیلم به خوبی و درستی منتقل بشه.به هر حال دنیا اگه نگیم بیشتر ، به اندازه خوبی هاش، بدی و زشتی هم داره که باید گفته بشه و چه خوبه که یکسری مثل ایشون ، این وظیفه رو به عهده میگیرن. جامعه به همه نوع فیلمی نیاز داره تا همه ی سلیقه ها و مخاطبین رو پوشش بده.
۰۲ مرداد ۱۳۹۶
خود من به شخصه وقت زیادی برای تماشای فیلم یا رفتن به سینما و تئاتر اختصاص نمی دم یعنی اول باید مطمئن بشم که اون فیلم یا تئاتر ارزش وقت گذاشتن و دیدن رو داره اما اگر یک فیلم خوب باشه ممکنه تا 4-5 بار هم ببینمش. بعضی فیلم ها واقعا ارزش دیدن وقت گذاشتن و تحلیل ... دیدن ادامه » رو دارند. بعضی فیلم ها واقعا اثر گذار هستند. من چند سالی هست که به شدت درگیر کار و پروژه های کاری شده ام و کمتر برای خودم و لذت بردن از زندگی و دنیا وقت می ذارم. چند وقت پیش یکی از دوستان من فیلمی به من داد به نام کارآموز (The Intern) که رابرت دنیرو و آن هاتاوی بازی می کردند و شاید تا حدی ماجرای زندگی من بود. فیلمی بسیار ساده اما بسیار دیدنی، اثرگذار و پرمفهوم ....با بازی بسیار زیبای بازیگران آن ...اینقدر این فیلم بر روی من اثرگذار بود که چندین مرتبه اون رو دیدم و هر بار از دیدن آن لذت بردم. در این فیلم بسیار ساده رابرت دنیرو پیرمرد باتجربه به آن هاتاوی جوان پرانرژی فهماند که زندگی و زندگی کردن یعنی چه .... توصیه می کنم حتما این فیلم رو ببینید :) ... فکر نمی کنم قدیمی باشه مال چند سال اخیره
۰۳ مرداد ۱۳۹۶
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم بسیار ضعیف و بی محتوا و حتی خالی از طنز
نوبادی و رضا داد** این را خواندند
وحید عمرانی این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید