آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال عطیه عابدین | دیوار
S3 : 04:24:25 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
در یک کلام کار برای من خیلی دلنشین و دوست داشتنی بود.

به دعوت یکی از دوستان به دیدن نمایش رفتم و از همون بدو ورود که با گروهی از دختران در حال بازی در زنگ تفریح مواجه شدم انگار یک حس نوستالژی در من زنده شد و باعث شد در تمام طول اجرا فراموش کنم که من یک بیننده هستم انگار تمام این دختران از کسانی بودن که روزی در مدرسه دیده بودم و باهاشون زندگی کرده بودم.
حتی داستان‌ها و بحث‌های مطرح شده کاملا آشنا بود، اتفاقاتی که بعضا در مدارس میافته و استرس و اضطرابی که در پی اون به وجود میاد همه آشنا بود.

یکی از ارزشمندی‌های این نمایش به نظرم به اندازه بودن همه چیز بود شاید برای منی که این فضا رو تجربه کردم خیلی از ایرادات راحت تر به چشم بیاد ولی همه چیز خیلی منسجم در کنار هم قرار گرفته بود، از دکور ساده و در عین حال کاربردی تا اجرای خیلی خیلی خوب بازیگرانی که به نظرم عالی ظاهر شدن و حقیقتا فراتر از انتظار بودن.

خسته نباشید اساسی میگم به کل تیم اجرایی و شاید تنها نکته‌ای که بتونم بگم میتونست بهتر باشه در خصوص پایان کار بود.

پیشنهاد میکنم حتما به دیدن کار برید مخصوصا در وضعیت کنونی چون حس خوشایند بعد از اجرا میتونه خستگی و کدری یک روز رو از بین ببره.
کار رو به شدت دوست داشتم ، نمایشنامه خیلی منسجم و دقیق بود و باعث میشد فکرتون درگیر بشه ، بازی ها خیلی خوب بودن و در خصوص جناب رحیمی باید بگم که عالی بودن ، طراحی صحنه و لباس خوب بود ، موزیک خوب بود فقط بعضی مواقع صداش سوار بر صدای بازیگر میشد . صندلی های سالن حافظ اصلا خوب نبودن ، برنامه با تاخیر کمی شروع شد ،‌ صادقانه بگم که عشق کردم با دیبا سرخوش فسقلی .

برای من یک بار دیدن این کار کافی نبود چون احساس میکنم خیلی از قسمت ها رو وقتی ذهنم درگیر قسمت قبلی بود از دست دادم و دوست دارم کار رو یک بار دیگه ببینم .

در طول اجرا سکوت بود و ممنونم از همه تماشاچیا عزیز که رعایت کردن فقط اینبار متاسفانه صدای ناخوشاید از اتاق صدای بالای سالن بود که دوستان عزیز اونجا مشغول گفتمان بودن ولی زمزمه هاشون در سالن و در حین سکوت بازیگران مشخص بود امیدوارم که متوجه این مورد بشن و دیگه تکرار نکن.

سلام
ممنون از نظرتون
حتما به گروه اطلاع داده می شود.
۲۱ فروردین ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
حقیقتا از آقای دژکام انتظار بیشتری میرفت ، هیچ چیزی به اسم دکور وجود نداشت و این نقطه ضعف بزرگی بود به نظرم مخصوصا برای نمایشنامه هایی از این دست که کلاسیک هست دکور میتونه خیلی تاثیر گذار باشه که متاسفانه گویا گروه اجرایی نظرشون مخالف بوده با من ، طراحی لباس به نظرم متوسط بود و می تونست خیلی بهتر باشه همونطور که جناب جعفریان اشاره کردن لباس نوازنده خانم خیلی زیبا بود و با اون نورپردازی صحنه خیلی قشنگی رو به وجود آمد، موزیک رو دوست داشتم ، حرکات رو خیلی درک نکردم که با چه تفکری طراحی شده بود ، بازی ها هم چیزی برای گفتن نداشتن و در حد معمول و متوسط بودن . در کل از نمایشی به اسم مکبث انتظار بالایی داشتم ولی کار ریتمش به شدت کند بود و همین باعث میشد ناخودآگاه هی به ساعت نگاه کنید و منتظر پایان باشید. نمایشنامه هم به نظرم خیلی منسجم نبود شایدم به خاطر مدل اجرا این حس به من داده شد . در کل کار متوسط بود و با احترام به تیم اجرایی اگر نبینید هم چیز خاصی رو از دست نمیدید ولی با قیمت ۳۰ تومان و در صورتی که زمان دارید به نظرم بد نیست برید ببینید شاید نظر شما متفاوت باشه .

یه چیز هیجان انگیز هم این بود که در طول اجرا صدا از کسی در نیومد :)
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
در یک کلمه کار به شدت ضعیف از همه نظر ، جیزی که شما اینجا به عنوان خلاصه میخونید چیزی نیست که اصلا تونسته باشن حتی بهش نزدیک بشن که کسی که خلاصه رو نخونده باشه بتونه بفهممه داستان چی هست اینقدر که سردرگم میشید ، بازی خاصی وجود نداشت فقط حرکات نرم رو مشاهده میکردید ، توی اجرا به جای بازیگران مرد از صدای کس دیگه ای استفاده شده بود ولی بازیگرای مرد روی همون صدا مجدد صحبت میکردن که برای منی که ردیف اول نشسته بودم و دوتا صدا رو میشنیدم با تاخیر اصلا خوشایند نبود و خودش باعث حواس پرتی میشد. حرکات نرمی که انجام میشد به شما هیچ حسی نسبت به اینکه فکری پشتش هست ، گروه موسیقی به نظر میومد اصلا تمرین نکردن با هم اینقدر که عدم هماهنگی قسمت کوبه ای در نوع خود فاجعه بود اونم به اون میزان که کاملا از ریتم خارج میشدن و باهم نمیتونستن سر ضرب بنوازن .
همه اینایی که گفتم بالا در همون کلمه اول ضعیف خلاصه میشد ولی موضوعی که به شدت من رو عصبانی کرد :

بنده ردیف اول باکس A صندلی ۱ و ۲ رو خریداری کردم وقتی ورود دادم دیدم که ۲ نفر دیگه جای ما نشستن که مشخص بود مهمان هستن چون قبل از ورود عموم وارد شده بودن با توجه به اینکه مهمان بودن و قاعدتا در جریان هم نبودن بنده مزاحم اون ۲ نفر نشدم و به کسی اونجا ایستاده بود مورد رو گفتم ایشون گفتن چند لحظه منتظر بمونید الان درستش میکنم این چند لحظه تا جایی طول کشید که کل افرادی که بلیط خریده بودن وارد شدن و نشستن و من و همراهم کماکان ایستاده بودیم مجدد به فرد دیگه مورد رو گفتم ایشون گفتن که الان این پروسه الان و الان بییشتر از ۱۰ طول به انجامید و بعد اون فردی که اول در جریان قرار گرفته بود فرمودن میشه لطفا بشینید ۲ تا صندلی آخر و گوشه ردیف یک دقیقا قسمت ورودی که طبیعتا پاسخ من منفی بود اصلا نمیدونم چرا به خودشون اجازه دادن همچین خواسته ای رو مطرح کنن به کسی که بلیط تهیه کرده یکی از همکاراشون رو صدا کردن ایشون تشریف ... دیدن ادامه ›› بردن به مهمانی که جای من نشسته بودن مورد رو توضیح دادن و خواهش کردن که جابه جا بشن روی اون صندلی گوشه ای ها تا ما سر جامون بشینیم که در کمال تعجب اون خانم و همراهشون که شاید جالب باشه بدونید خانم ملانی مثلا معروف و هنرمند بودن گفتن خیر ما اون گوشه نمیریم و خیلی شیک نشسته بودن و ما هم ایستاده نظاره گر این شاهکار بودیم ، مجدد از کس دیگه ای که باکس وسط نشسته بودن درخواست کردن برن گوشه تا خانم ملانی رو بیارن وسط که اون آقا هم خوشبختانه به حقشون کامل آگاه بودن و گفتن من بلیط خریدم و از جام تکون نمیخورم در نهایت یک نفر دیگه رو بلند کردن از ردیف اول تا این خانم و همراهشون افتخار بدن بعد از ۲۰ دقیقه از جای بنده بلند بشن برن بشینن باکس وسط تا من بتونم جایی که بابت پول دادم نه اینکه مفت و مجانی به خاطر دعوت یکی دیگه بیام بشینم.
این رو گفتم که بگم عزیزان ما این همه نقد میکنیم رفتار مردم عادی رو در حالی این خانمی که مثلا اسم خودشون رو گذاشتن نوازنده و هنرمند به قدری بویی از ادب و فرهنگ نبرده بودن که متوجه نبودن رفتارشون چقدر زشته و فکر میکردن چون مهمان هستن و به خیال خودشون معروف حق دارن که هرمدلی دوست دارن برخورد کنن و منی که پول دادم و جزو مردم عادی وظیفم هست که یک لنگه پا وایستم منتظر ایشون .

برای تمام افرادی که درگیری این پروسه هم بودن به شدت متاسفم که این مسائل پیش اومدن

کارگردان در انتها گفتن نظرتون در دیگر سایت های محترم بنویسید ولی از اونجایی که دیگر سایت های محترم نظرات رو فیلتر میکنن ترجیح دادم علاوه بر اونجا اینجا هم ثبت بشه .
چند بار متنی نوشتم و قبل از ارسال پاک کردم
فقط میشه متاسف بود. برای همه چی
۰۸ فروردین ۱۳۹۸
مریم جان واقعا که آبروریزی هست ولی مشکل من فقط برخورد مسئولین نبود همونطور که خودتون هم نوشتید خانم کردا چندین بار جابه جا شدن چون میدونستن که اونی که بلیط خریده حق داره بشینه سر جاش و بی برنامگی ربطی به بیننده نداره ولی متاسفانه اینقدر برخورد این خانم زشت بود که من شوکه شدم اصلا واقعا چرا باید یک نفر فکر کن در جایگاهی هست که من باید وایستم و ایشون بشین و بعدم که باید بلند شن با یک نگاه از بالا به پایین من رو نگاه کنن که چرا من رو بلند کردید میدونید متاسفانه دچار توهم شدن یک سری از افراد در حالی که همه جای دنیا الویت و حق با اونی که از جیبش هزینه کرده
۱۶ فروردین ۱۳۹۸
دقیقا عطیه جان
مایه تاسفه
۱۶ فروردین ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کلا پارسا پیروزفر با ماتریوشکا کاری کرد که به این راحتی دیگه آدم نمیتونه ازش کار قبول کنه ، ریتم داستان کند بود ولی مکس بین صحنه ها که مثل همیشه با موزیک های فوق العاده پر شده بود رو دوست داشتم کلا به نظرم خیلی خوش سلیقه ان در مورد موسیقی . بازی ها واقعا خوب بود هرچند که به شخصه دوست داشتم خودش نقش پررنگ تری داشت ، دکور و طراحی لباس هم به نظرم خوب بود.
در کل که به نسبت کارهای روی صحنه خیلی قوی و خوب بود و پیشنهاد میشه به شدت و به نسبت خود پیروزفر کمتر از انتظار

در پایان نگم براتون از تجربه تلخی که دوستان کناری بنده باعث شدن ، من واقعا هنوز درک نمیکنم اگر دوست نداریم کار رو ببینیم چرا میایم و بیخودی پولمون رو حروم میکنیم و فکر میکنیم بقیه هم حقی ندارن که اعتراض کنن اگر داریم با رفتارمون اذیتشون میکنیم و حقشون رو پایمال میکنیم.
۴ تا دانشجو تشریف آوردن و چون خارج از ظرفیت بودن دونفر کنار من و دونفر ردیف پشت نشستن از اول کار شروع کردن با هم صحبت کردن و بعد از تذکر اول صحبت بین ردیف ها تمام شد ولی خانم و آقایی که کنار بنده نشسته بودن از هیچ کاری دریغ نکردن ، خانم حالشون خوب نبود گویا ولی اصرار عجیبی داشتن توی سالن بمونن ، کفششون رو درآوردن برای مدتی (بوت بلند) که کلی صدا تولید کرد مجدد بعد از چند دقیقه تصمیم گرفتن بپوشن ، به کرات جابه جا شدن روی صندلی و پالتوشون رو از این ور به اون ور کردن در تمام این زمان با آقای کنار دستشون مشغول صحبت و توضیح در خصوص حال بدشون بودن ، تصمیم گرفتن برن بیرون از سالن ، مجدد برگشتن و نشستن و اینبار با همراهشون شروع کردن اینستاگرام چک کردن ... دیدن ادامه ›› و کامنت گذاشتن برای دوستاشون ، تمام این اتفاقات که در حال انجام بود به دفعات من تذکر دادم تا دیگه در مورد آخر که نشسته بودن جوک میخوندن و میخندیدن من بلند تذکر کردم و خانم با لحن کاملا غیرمحترمانه ای فرمودن خب حالا
اگر اون سالن مامور مناسب داشت باید این عزیزان رو بیرون میکرد و من هم حتما بلند میشدم و این خواهش رو میکردم ازشون ولی کسی نبود متاسفانه ، نکته جالب توجه اینه که تمام این اتفاقات در ردیف ۲ داشت میافتاد و من به شدت متاسفم شدم بیشتر برای این عزیزان مثلا دانشجو که باید موارد فرهنگی رو نه تنها رعایت کنن بلکه به بقیه هم منتقل کنن.
اینارو باید با یه گلوله خلاصشون کرد فقط
۰۶ فروردین ۱۳۹۸
بله گوشه بودم و متاسفانه این رو من هم نمیفهمیدم جناب دانش چون چیزی که مشخص بود اصلا تمایل نداشتن نمایش رو ببین ولی خواهش من نسبت به سکوت و یا ترک محل از نظرشون مسخره بود و تفکرشون این بود چون پول دادن میتونن بشینن اونجا و هر مدلی که دوست دارن برخورد کنن و بنده هم حق اعتراض ندارم
۰۶ فروردین ۱۳۹۸
من هربار که از سالن خارج میشم سردرد دارم به خاطر نور موبایل بعضی دوستان درک نمیکنمشون واقعا
۰۹ فروردین ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
بعد از مدت‌ها دکور خوب دیدم ، طراحی لباس که معمولی بود و چیز خاصی نداشت ، استفاده از دوربین و تصاویر خوب بود ولی به نظرم هماهنگ نبود خیلی شایدم به نظر من اینجوری اومده

در خصوص بازی‌ها ، سعید چنگیزیان واقعا خوب بود ولی خانم رشیدی و احمدی متوسط بودن

در خصوص نمایشنامه می‌تونم بگم یکم برام گنگ بود تا آخرش که دقیقا چی رو میخواد منتقل کنه ولی بعد از تمام شدن نمایش و خوندن بعضی از نظرات دوستان با خانم پگاه عزیز که پیش‌تر کامل توضیح دادم همنظر هستم در خصوص اینکه نمایش در نگاه اول خیلی ساده بود یا حتی بیشتر اصلا به نظر حرف خاصی برای گفتن نداشت ولی اینجوری نبود اون تضاد بین احساس و عقل و صحنه‌ی آخر حرف‌هایی که از زبان کودکی که زده میشه که در حقیقت کودک درون مادر هست جالب بود.

در کل که الان می‌تونم بگم نمایش رو دوست داشتم و به همه تیم خسته نباشید می‌گم
دقیقا راس ساعت 12 باید رییس من زنگ میزد و در عرض 2 دقیقه دیگه بلیطی نباشه برای خرید بدشانسی از این بیشتر آخه .تمدید کنیددددددددددد لطفا
رئیستون رو اخراج نکنید یه موقع. چون اونایی هم که حاضر و آماده بالا سر خرید اینترنتی وایساده بودن هم نتونستن بلیط بگیرن.
۲۳ آبان ۱۳۹۷
آرزوی موفقیت دارم برای رئیستون :))
۲۳ آبان ۱۳۹۷
آخی چه بد شانس :(
۲۳ آبان ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
به نظرم برای دیدن این کار سطح توقعتون اگر خیلی بالا نباشه از اول خیلی هم توی ذوقتون نمیخوره . قطعا همونطور که دوستان اشاره کردن طراحی صحنه و نبود موسیقی یکی از بزرگترین ایرادهای این کار بود ، نمایشنامه متوسط بود همونطور که توقع داشتم ، بازی ها هم به نظرم با کل پکیج ارائه شده کاملا متناسب بود فقط در خصوص اینکه بعضی ها اشاره کرده بودن به شوخی ها واقعا هرچی فکر کردم از نظرم اصلا شوخی خاصی مطرح نشد که بخواد حساسیت برانگیز باشه که اینجور دوستان نسبت بهش ناراضی بودن ضمن اینکه بالاخره همیشه قرار نیست کارها همه درام باشه ممکنه یک کار کمی هم توش شوخی داشته باشه که به نظرم مشکلی هم نداره .
در کل کار در سطح توقعم بود برای همین هم راضی بودم وقتی از سالن خارج شدم .

نمیدونم و نمیفهمم چرا اینقدر باید جبهه گرفته بشه در خصوص بعضی از افراد ، آقای افشاریان همونطور که شاید یک سری افراد بازیشون رو دوست نداشته باشن قطعا یه سری طرفدار هم دارن به نظرم بد نیست که اینقدر مطلق نباشیم که بخوایم مشخص کنیم کسی به درد کاری میخوره یا نه نهایتا میتونیم اگر سلیقمون نیست نبینیم . البته که هرچی با شرقی غمگین و علی عشقی من مشکل داشتم ولی واقعا این نمایش به نظرم اینقدر بد نبود که به ایشون انتقاد شده البته که این نظر منه و نظر سایر دوستان ... دیدن ادامه ›› هم محترم.

یکی از نکات خیلی ناراحت کننده شیوه ای هست که تاتر شهرزاد پیش گرفته : از انحصاری کردن فروش بلیط کلیه اجراها در وبسایتی که که اصلا و ابدا برای این کار مناسب نیست تا استفاده از میکروفن در تمام اجراها چرا واقعا اون حس و حال تاتر رو دارید از بین میبرید از گروه های اجرایی واقعا توقع میره که حداقل تلاش کنن برای جلوگیری از موارد این چنینی به شخصه واقعا نمیتونم تحمل کنم وقتی میرم تاتر تمام صدا رو از توی میکروفن بشنونم و کامل لحن و بیان و تن صدا بازیگر داره کنترل میشه که یه وقت صدا از توی میکروفن جیغ نشه خب چرا اینجوری کامل اون حس از بین میره توی همین نمایش که لحن ها همگی آروم بود اینقدر سعی میکردن آروم صحبت کنن به خاطر میکروفن که یه جاهایی که صدا قطع و وصل میشد منی که ردیف اول نشسته بودم هم صدای بازیگر رو به راحتی نمیشنیدم و این واقعا دردناک بود

یک نمایش ساده و روان ، انتظار پیچیدگی خاصی نباید داشته باشید و باهمین تفکر اگر نمایش رو ببینید قطعا لذت میبرید . اتفاقا برخلاف برخی از دوستان که معتقد بودن نمایش به خاطر سادگی و نداشتن درون مایه ی خاصی خوب نبوده به نظرم اتفاقا نمایش های ساده ای از این دست خیلی خوبه که اجرا بشه و بشه یه زنگ تفریح برای استراحت مغز ، نمایشنامه رو دوست داشتم ، بازی ها هم هرچند با توجه به سطح و پیشینه این بازیگران در سطح معمولی قرار میگرفت ولی طبیعی بود با توجه به نمایشنامه ، طراحی صحنه هم دوست داشتم برای کسایی که فیلم و سینما رو دوست دارن دیدن همون صحنه کلی لذت بخش بود.

در کل از دیدن این کار خیلی راضی بودم

پی نوشت :‌ گویا یک رسم جدید داره جا میافته اونم اینه که سالن نمایش میتونه مشخص کنه بلیط فروشی از چه سامانه ای انجام بشه که واقعا باعث تاسفه هرکاری باید در فضای مخصوص خودش انجام بشه ، اگر سالن نمایش رفته با یک سایت قرارداد بسته و هرکس بخواد اجرا کنه مجبوره با اون وبسایت همکاری کنه رسما زورگویی محضه امیدوارم که اجرا کنندگان محترم یک تصمیمی جمعی بگیرن در این خصوص که نخواد یک چیز منفی دیگه مثل خارج از ظرفیت بشه روال
البته من این نمایش رو تا حدی بالاتر از سطحی که توصیف کردین دیدم...اما اگر در اون سطح باشه شکست محسوب میشه چرا که اکثر افراد برا استراحت ذهنی دیدن یه کار کمدی رو ترجیح میدن که همزمان با استراحت بخندن ...زیاد بخندن و کمی غصه ها رو بشوره و ببره
۰۶ شهریور ۱۳۹۷
محمدرضا عزیز ،‌ حرف شما کاملا درسته ولی من این اجرا رو چند روز بعد از آهواره دیدم و خوب برعکس آهواره ،این نمایش به نظرم ساده بود و نمایشنامه پیچیدگی خاصی نداشت که بخواد ذهن رو خیلی درگیر کنه از این جهت و در مقام مقایسه استراحت ذهنی رو عنوان کردم وگرنه قطعا در حد نمایش کمدی نبوده .
۱۲ شهریور ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
لطفا تمدید کنیددددددد
سلام. مونا احمدی و لیلی رشیدی دیروز توی استوری اینستاگرامشون خبر فروش سانس های پایانی این نمایش (۳۱ مرداد و ۱ شهریور) را گذاشتند و گفتند به هیچ وجه این نمایش تمدید نخواهد شد! چون از ۳ شهریور باید در جشنواره ای خارج از کشور نمایش جدیدی رو اجرا کنند
۲۵ مرداد ۱۳۹۷
ممنون امیر عزیز برای اطلاع رسانی
۲۷ مرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
این برنامه مسئول روابط عمومی نداره که مشخص کنه تمدید میشه یا نه ؟!؟!؟
فرزاد، میترا، جهان و عاطفه گندم آبادی این را خواندند
مرضیه و رضا تهوری این را دوست دارند
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیشب به تماشای این کار نشستم ، دکور ، موسیقی و طراحی لباس رو دوست داشتم . بازی های آقای آرا و خانم اسدی در سکوت خیلی خوب بود و کاملا حس رو بهتون منتقل میکردن در خصوص شهرام حقیقت دوست هم که به نظرم بی نظیر بود و ای کاش که بیشتر روی صحنه ببینیمش . اگر چه که با خوندن نظرات اینجا انتظار خیلی خیلی بیشتر از نمایشنامه داشتم ولی بازم در کل خوب بود و راضی کننده . دوستان عزیز اگر تحمل ریتم کند داستان و همینطور تم سیاسی اون رو دارید حتما بهتون پیشنهاد میکنم تشریف ببرید.

نکات حاشیه ای :

خانم عزیزی که ردیف ۲ صندلی ۱۷ نشسته بودید خیلی خیلی ممنون که با وجود تذکر بنده برای رعایت سکوت نگرانی خودتون رو از افتادن آقای حقیقت دوست از بالای صندلی و همینطور عدم صحبت کردن در صحنه پایانی چندین و چند مرتبه به صورت پشت سرهم و با صدای بلند تکرار کردید و همینطور اصلا از صحبت کردن در سکوت بین پرده های داستان دریغ نکردین و بنده و سایرین رو مستفیذ کردید در خصوص موارد قبل از تذکر هم بهتره چیزی نگم ،‌بنده فقط به شدت برای عدم درک موقعیت توسط شما متاسف شدم .
خیلی وقتا تذکر دادن نتیجه عکس میده و دوستان حق بجانب تر به مزاحمتاشون ادامه میدن ...
۰۶ مرداد ۱۳۹۷
دقیقا منم تازگیا به همین نتیجه رسیدم مریم جان
۰۸ مرداد ۱۳۹۷
ولی اینقدر باید تذکر داد تا درست بشه!
۱۰ مرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دیروز این کار رو دیدم و خسته نباشید میگم به گروه اجرایی که تلاششون رو کرده بودن به شخصه همخوانی ابتدایی کار رو خیلی دوست داشتم شخصیت آنه هم با بازی خیلی عالی خانم رفیعی به شدت به دل مینشست و نوستالژی بود برای بقیه دوستان ولی متاسفانه طراحی لباس خیلی میتونست در کارکترهاشون کمک کنه که این اتفاق نیافته بود یکی از قسمت های دیگه جذاب نمایش هم جای دیگران قرار گرفتن بود که خیلی خوب به نمایش گذاشته بودن . در کل کار خوبی بود هرچند که به شخصه خیلی باهاش ارتباط برقرار نکردم .
با تخفیف وفاداری بلیط رو خریداری کردم برای بالکن دوم ولی به دلیل خالی بودن زیاد سالن کل بالکن دوم رو آوردن همکف و اینگونه شد که بنده ردیف دوم نشستم و بخوام صادق باشم بسی لذت بردم . نمایشنامه عالی بود اقتباس انجام شده از کار به نظرم خیلی با وسواس و تطابق محیطی انجام شده بود برای همین از نمایشنامه خیلی لذت بردم در خصوص دکور باید بگم که با اینکه شاید بشه گفت نیاز گروه اجرایی رو برطرف کرده بود ولی در عین حال خیلی ساده بود صحنه تالار وحدت با اون شکوه و عظمت و همینطور امکاناتی که داره اجازه اجرای دکور خیلی خاص تری رو میداد ضمن اینکه با توجه به زمان نمایش و مکان داستان که در انگلستان بوده دست طراح به نظرم خیلی باز بوده برای اجرای کاری به مراتب با شکوه تر.
طراح لباس هم به نظرم مثل دکور جای کار بیشتری داشت همینطور که یکی از دوستان هم ذکر کردن طراحی لباس خیلی منطبق با شرایط زمانی و جغرافیایی نمایش نبود حتی با توجه به اینکه سعی داشتن شکوه رو به نمایش بزارن با لباس ها ولی متاسفانه به نظرم موفق عمل نکردن چون واقعا به اون شکوهی که اصولا توی لباس های اون دوره شاهد هستیم به هیچ وجه حتی نزدیک هم نبود برای همین با تشکر از عزیزان ولی واقعا به نظرم دکور و طراحی لباس خیلی ضعیف بود برای این کار بزرگ .
نکته دیگه ای که وجود داره در خصوص نورپردازی هست برای این کار خیلی میتونستن بهتر عمل کنن کمااینکه من نورپردازی خاصی در این اجرا ندیدم .
موسیقی کار متوسط بود .
در خصوص اجرا به شخصه اصلا توقع از حامد کمیلی نداشتم ولی به نظرم خیلی خوب ظاهر شد و حداقل برای من فرای توقعاتی که ازشون داشتم ولی بقیه بازیگران هیچ کدوم بازی خاصی رو انجام ندادن حتی شقایق فراهانی عزیز هم در معمولی ترین حالت خودش بود .
با توجه به مدت زمان نمایش میتونست شخصیت پردازی اندکی بهتر انجام بشه ولی خب این اتفاق ... دیدن ادامه ›› نیافته بود .
گروه اجرایی حرکات گروهی هم خیلی زحمت کشیدن هرچند که یه جاهایی باهم هماهنگ نبودن ولی به نظرم تلاش خودشون رو داشتن میکردن و جزو نقاط قوت نمایش به حساب میومد برای جلوگیری از کسالت بار شدن نمایش با توجه به مدت زمانش در کل فکر نمیکردم که اینقدر استقبال کم باشه ولی خب نمیشه از تاثیر قیمت ها و ژانر نمایش و عدم حضور سلبریتی ها که در حال حاضر شده اهرم جذب مخاطب گذشت که به شدت دردناکه البته این رویه ولی با تمام توضیحاتی که دادم بازم میگم که به خاطر نمایشنامه خیلی دوست داشتنی و قابل تامل آقای نعیمی کار قطعا ارزش دیده شدن داره امیدوارم که در روزهای آتی دوستان بیشتری حمایت کنن .

نکات حاشیه ای :
هر کدوم از مواردی که در زیر میگم به تنهایی عذاب آور هستن وقتی به دیدن یک کار میرید حالا شما تصور کنید موقعیتی که همه اینا باهم داشت اتفاق میافتاد و بنابراین هرچقدر سعی کردم که کاملا به نمایش تمرکز داشته باشم و حرص نخورم و به محیط اطرافم توجه نکنم نشد تقریبا دیگه آخرای نمایش داشتم به مرض جنون میرسیدم .

۱ - عزیزانی بودن که قسمت انتهایی ردیف ۲ همکف در سمت راست نشسته بودن و به صورت متوالی میخندیدن واقعا این کار به نظرم با توجه به اینکه داشت موقعیت فاجعه آمیز جامعه امروز رو عنوان میکرد اصلا خنده دار نبود ولی این خنده متوالی واقعا ناراحت کننده بود ، حتی تذکر هم راه به جایی نبرد و کماکان با صدای بلند خنده ها به گوش میرسد برای همین خیلی دوست داشتم حتی همون چند تا موقعیت به نظر کمیک از نظر سایر افراد هم نبود شاید ول میکردن این عزیزان هرچند که با توجه به اینکه در دراماتیک ترین لحاظات اجرا هم صدای خندشون شنیده میشد بعید میدونم که تاثیری داشت و به همین دلیل به این نتیجه رسیدم فقط برای حضور آقای کمیلی تشریف آوردن چون هیچ جوره امکان نداره شما بیاید برای دیدن یک نمایش و حتی به نمایش نامه که داره یک درد و مشکل رو بیان میکنه گوش نکنید که بفهمیند در اون لحظه اگر گریه نمیکنید باید حداقل متاثر بشید و به فکر فرو برید نه اینکه بخندید با صدای بلند.
۲ - نکته آزار دهنده دیگه تحلیل و بررسی همزمان نمایش توسط تماشاگران و همراهانشون بود به صدای خنده ها این تحلیل و بررسی هایی که در سمت چپ و پشتم داشت همزمان انجام میشد هم اضافه کنید . فکر میکنم که بعد از اینکه اجرا تموم بشه به قدر کافی فرصت میتونید پیدا کنید که باهم تبادل نظر کنید نه اینکه وسط اجرا شروع کنید به صحبت در مورد نمایش .
۳ - چرا گروه های اجرایی یا سالن های اجرا تدبیری برای محدودیت سنی قائل نمیشن واقعا یک بچه تقریبا ۹ ساله چرا باید به دیدن این کار بیاد و بعد وسط اجرا بلند بلند با خانوادش شروع کنه به صحبت کردن و حوصلش سر بره و غر بزنه من تمنا میکنم برای احترام به حق من تماشاچی اگر نمیخواید رعایت کنید برای شخصیت خودتون حداقل ارزش قائل بشید چون به شخصه اولین چیزی که به ذهن بنده رسید از این حرکت و متاسف شدم براش عدم تربیت درست خانوداگی اولیا اون بچه بود که قدرت تشخیص و درک موقعیت رو بهشون یاد نداده بودن پس قطعا اگر با فرزندتون برای دیدن کارهایی که اصلا مناسب سنشون نیست تشریف میارید فکر نکنید همه میگن وای چه خانواده ی فرهنگی بلکه برداشت و نگاه منفی خواهد بود همانطور که هیچ جای دنیا شما هرچقدر هم فرهنگی باشی و علاقه مند وقتی کاری مناسب گروه سنی نباشه به هیچ عنوان اجازه ورود داده نمیشه باید این کار اینجا هم انجام بشه وقتی که میبینیم که بعضی افراد کوچترین ارزشی برای وقت و هزینه سایرین قائل نیستن.

۴ - مشکل خوراکی هم گویا قرار نیست کلا حل بشه و صدای خش خش بسته هاش در طول اجرا باید با اعصاب و روان ما بازی میکرد.

جالب اینه که تمام مواردی که بالا ذکر کردم متذکر شدم بهشون ولی هیچ اهمیتی ندادن دوستان و این برام عذاب آور تر هم شد چون رسما نشون داد در محیط های فرهنگی که انتظار میره خیلی از حرکات نادرست به چشم نخوره به جایی رسیدیم که حتی برامون اعتراض به حق بقیه مهم هم نیست و با حق به جانب ترین حالت ممکن به کار ناشایستمون ادامه میدیم و در نهایت یک عکس و فیلم میگیریم میریم بیرون میزاریم توی شبکه های اجتماعی و پز روشنفکری میدیم که آی مردم ما خیلی فرهنگی هستیم که به تماشای تاتر میریم حالا اینکه چجوری میریم و اینکه حتی ساده ترین آداب قرار گرفتن در این مکان هم بلد نیستیم رعایت کنیم و باعث ناراحتی سایر افراد میشیم و حقوقشون رو ضایع میکنیم دیگه مهم نیست چون تاثیری در پز من نوعی برای بقیه دوستان نداره .

داشت یادم میرفت صدای شاتر عکاس نازنینی که دقیقا پشت ردیف ۲ از اول تا آخر محبت کردن و زحمت کشیدن .

خوشحالم که حداقل کار اینقدر خوب بود که اندکی از ناراحتی فضای به وجود آمده کم کنه .

به حقوق هم احترام بزاریم لطفااااااا و اینکه قطعا منظور من از نوشته بالا همه عزیزان نیستن و این پست مختص بعضی از افراد به ظاهر هنر دوست هست که هممون تجربه رودررویی رو باهاشون داشتیم .
موبایل ، موبایل و موبایل ......
آخه چرا باید وسط اجرای تئاتر , یه نفر صفحات instagram خودش رو چک کنه؟؟؟؟؟
یه پدیده هست به اسم "عقل جمعی" یعنی وقتی چند نفر یه کاری رو انجام بدن بقیه نیز بدون تفکر اون کار رو تکرار میکنن هرچند اون کار ناشایست یا زشت باشه .... نمونش اون موجود دو پایی که وسط اجرا داره لایو میگیره واسه اینستاگرامش؟؟؟؟؟؟

۰۲ مرداد ۱۳۹۷
فاطمه جان دقیقا اون قسمت اول و نمایشنامه آب سرد داستان بود برای من که جوش نیارم :)
۰۳ مرداد ۱۳۹۷
دقیقا جناب بولو درست میفرمایید افتادن توی یک لوپ همینجوری میچرخه و متاسفانه خروجی از نسلی به نسلی دیگه فاجعه آمیزتره
۰۳ مرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
دوستان اجرا کننده بد نبود یکم فرصت تنفس به جیب ما هم میدادید چرا آخه همتون باهم کارهاتون رو برای اجرا گذاشتید !!!!!!‌ خبری نبود تا چند هفته پیش بعد همینطوری هرروز داره نمایش اضافه میشه به لیست و جیب بدبختی که فقط نظاره گره ماجراست و کاری از دستش بر نمیاد !!! بهتر نیست که سعی کنید کارهاتون رو طوری اجرا کنید که در طول سال من مخاطب بتونم از کارهای خوبتون استفاده کنم نه اینجوری همه در نزدیک به ۲ ماه برید اجرا بعد بقیه سال ما هی باید بشینیم ببینیم راه رضای خدا کار خوب میره اجرا یا نه و یا اجراهای تکراری ببینیم !؟
در این مواقع پراجرا به ناچار مجبور به حذف موارد هستم مخصوصا که تازگیا تخفیف ها به شدت کم شده و قیمت ها زیاد.
این موضوع خیلی ناراحت کنندس تازه برای منی که به صورت تفریحی و برحسب علاقه دارم دنبال میکنم تاتر رو دیگه درمورد دانشجوهای این رشته واقعا حرفی نمی مونه برای زدن !!!!

مگه دیروز اولین اجرا نبوده جالبه که تا الان ۹ نفر امتیاز دادن به نمایش و در قسمت نظرات فقط ۲ نظر در مورد نمایش هست که یکی به بسی لذت بردیم و دیگری به درخشش آقای پیروزفر اکتفا کردن !!!!! دوستان عزیزی که اینقدر علاقه مند هستن که به این سرعت بلیط تهیه میکنید و تشریف میبرید حداقل بعدش تشریف بیارید نظرتون رو کامل بنویسید که متوجه بشیم با چه اثری روبه رو هستیم . امیدوارم زودتر دوستان تیوالی قدیمی تشریف ببرن که بتونیم تصمیم گیری کنیم برای خرید بلیط .
دوست گرامی نمایش جالب و متفاوتی است البته نه به صورتی که همه بتونن باهاش ارتباط بگیرن و بعضا درکش کنن، ضمن اینکه ریتمش به نسبت کنده و شاید واسه بعضی ها حوصله سر بر باشه اما همه اینایی که گفتم اصلا جنبه مثبت و منفی نداشت، صرفا مود کار رو سعی کردم بهتون توضیح بدم، اما به نظر شخصی بنده کار قشنگی بود
۲۶ تیر ۱۳۹۷
سلام . طبق معمول نگین نمایش اقای بهبودی بودند البته با تمام احترامی که برای اقای پیروز فر قائلم
۲۶ تیر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کار متفاوتی بود برای من ،‌خیلی بازی ها رو دوست داشتم ،‌ خیلی راحت میشد با شخصیت ها ارتباط برقرار کرد ، موسیقی کار به شدت دلچسب بود ، دکور در عین سادگی برای این کار کافی بود . روایت زندگی ۲ نفر به صورت کامل متفاوت یکی از درون آسیب دیده و نابود شده و دیگری دارای آسیب های جسمانی بی شمار و در عین حال تکامل این دو نفر در کنار هم بود که باعث ایجاد یک حس خوب در بیننده می شد از طرفی شما زخم ها و آسیب هایی رو میدید که سالیان سال هم که ازشون گذشته بود بازم ترمیم نشده بودن و اثر مخربشون رو بر زندگی اون فرد گذاشته بودن و این خیلی دردناک بود .
در کل کار رو خیلی دوست داشتم به کل تیم اجرایی خسته نباشید میگم برای کار بسیار دوست داشتنیشون

تنها نکته منفی که وجود داشت گرمای بیش از اندازه فضای انتظار و همینطور داخل سالن اجرا بود که باعث شده بود اکثر افراد به ناچار با بروشور کار مشغول باد زدن خودشون بشن و این باعث ایجاد صدای اضافی میشد امیدوارم که در بقیه اجراها مشکل سرمایش رو حل کرده باشن تا تماشاگر با راحتی بیشتری بتونه به تماشای این اثر زیبا بشینه
بنظرم مشکل گرمای سالن برطرف شده .چون ما دوروز بعداز شما نمایشو دیدیم کاملا مطبوع بود.
۰۲ مرداد ۱۳۹۷
خوشحالم مهناز جان که اینجوری بوده ممنون که عنوان کردید :)
۰۳ مرداد ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
و چقدر خوشحالم که فرصت کردم این اجرا رو برم بالاخره ، خیلی کار رو دوست داشتم . نشان دادن قدرت یک زن که سالیان درازی صفت ضعیفه را به دوش میکشیده حس عجیبی رو برای من ایجاد کرد، زنی که جنس مبارزاتش فرق میکرد با منی که در دل شهر هستم ، زنی که با وجود همه بلاهایی که سرش اومده بازم ایستاده و در تلاش هست و مشکلات متوقف و ناامیدش نمیکنن ، این استقامت و شجاعت به حدی هست که رهبری یک گروه رو به دوش میکشه و چقدر زیبا بود وقتی که تمام افراد فارغ از جنسیت به هم تکیه کرده بودن برای یک هدف.
اسم نمایش به نظر میاد که دچار سکسیم شده ولی وقتی خود نمایش رو میبینید این همترازی و یکسان بودن انسان ها در راستای زندگی و هدفشون خودش رو خیلی نشون میده و خب معلوم میشه که منی که دچار پیش داوری در خصوص اسم نمایش شده بودم اشتباه میکردم.
بی نهایت دردناک بود حتی تصور کردن صحنه هایی که گفته میشد در متن نمایش و چقدر تاثیرگذار
دکور در عین سادگی خوب بود و سعی شده بود که تا جایی که میتونستن حس منطقه جنگی رو منتقل کنن که به نظرم موفق بود در بعضی از قسمت ها یکم مشکل صدا به وجود می اومد حتی برای منی که ردیف اول نشسته بودم

خیلی راضیم از وقتی که برای دیدن این کار گذاشتم و امیدوارم که مخاطبین بیشتری برن و از کار حمایت کنن به کلیه تیم اجرایی هم خسته نباشید میگم
یک نمایش تعاملی جذاب که اگر توی این سبک دوست دارید پیشنهاد میکنم از دستش ندید. بازی همه بازیگران عزیز خیلی خوب بود هرچند که به شخصه بازی خانم تیرانداز برام فوق العاده بود با ریتم خیلی بالایی که داشتن . نمایشنامه هم دوست داشتم . هر نفر قسمتی از زندگیش رو تعریف میکنه و شما فقط یک برش از اون رو میشنوید و هیچ کدوم هم موفق نمیشن که بخوان توی 1 دقیقه و 13 ثانیه خودشون رو تعریف کنن همونطور که شاید ماها نتونیم ، انسان های درد کشیده ای که شاید اگر کنار خیابان رد بشیم زیاد ببینمشون ولی هیچ وقت فکر نمیکنیم که ممکنه این آدم یک گذشته ای داشته باشه که ما ازش خبر نداریم و سیلی از اتفاقات الان در این مرحله قرارش داده و از قضاوت کردنشون دست برداریم ، به خوبی تلنگری میزد به من مخاطب که اگر کمک نیستم قاضی هم نباشم به قول خودشون اونا به ما کاری ندارن ماهم به اونا کاری نداشته باشیم که بشیم درد مضاعف. در کل از کار راضی بودم .
متاسفانه با تاخیر کار شروع شد که قسمتیش مربوط میشد به نحوه نشستن تماشاچی ها که یکم زمان میبرد.
ژانر ، توضیح در خصوص کار رو ممنون میشم گروه اجرایی عنوان کنن حداقل
ژانر اجرا درام و تجربیه و در مورد یه گروهیه که بعد از ۲ سال به اجرا می رسن :)
۰۶ تیر ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید