آنلاین کمدی کودک و نوجوان
چیدمان
تیوال رضا یزدانی پدرام | دیوار
S3 : 15:24:19 | com/org
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال به سیستم وارد شوید
منتظریمااااااا حداقل خاطرات توی سالن برامون زنده بشه...دلم لک زده برای بوی سالن
گروه همیاری (support)
درود بر شما
خرید اینترنتی این فیلم‌تئاتر از چهارشنبه این‌هفته ساعت ۱۲ ظهر آغاز می‌شود.
۲۹ تیر ۱۳۹۹
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
یک تلخیه بی پایان ، سوال بزرگ بشریت، یک واقعیت به وضوح کل تاریخ بشر
انقدر تلخ بود که باید با شوخی ها کمرنگش میکردن
کاری به ایرادات ندارم یعنی تو این نمایش دلم نمی خواد به ایرادات فکر کنم چون به قدر کافی تلخ بود اما خوب اجرا شد سبک خیلی سبک انگار که قصه مرگ رو با لالایی برات بگن یا دارویی تلخ رو با عسل قاطی کنن بهت بدن .
شب خوبی ساختید به دوستان پیشنهاد میدم حتما ببینن کار رو فکر میکنم این گروه بی ادعا ارزش دیده شدن دارند برای کارهایی خیلی بهتر در آینده .
دست گروه اجرایی درد نکنه زحمت کشیدند .
راستی اصلا دلم میخواد بهتون ۵ بدم حال کردم ۵ بدم حالا که چی-)))))❣
سلام وقت بخیر دو عدد بلیط برای این نمایش ردیف دوم باکس وسط دارم که نمیرسم برم اگه دوستان مایل بودند به بنده پیام بدن ۰۹۱۲۰۲۵۴۲۵۱
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خیلی ساده
نمایشی که انقدر بیننده داره رو تو سالن با ۷۰ تا صندلی اجرا نمیبرن ایرانشهری مستقلی حداقل . بلیطم خب میشه ۴۵ تا ۵۰ نه سیخ میسوزه نه کباب نه مردم تو گرما پر پر میزنن چون کلا چنتا پیرمرد باللای نود سال رو گذاشتن جای کولر فوت میکنن تو کانالای تهویه . ۳۰ نفرم میشونن رو زمین یاد پیکان خطی های ۲۰ سال پیش میفته ادم که دو نفر جلو هر چنتا جا داشت عقب یکیم بغل دست راننده کلاچ میگرفت. -)))
دوست من اگر می‌تونید اجرای ایرانشهر یا مستقل رو برای ما اوکی کنید من دیگه تمدید نکنم
برای همین اجرای سایه هم ما دوسال صبر کردیم
۲۳ مرداد ۱۳۹۸
واقعا متاسفم منم همینطور وقتی خانم امیری یک جمعیتی عصبانی هستند به هر دلیلی خیلی عجیبه که با کوچکترین حرف اشتباهی هم خرابتر بشه اوضاع که متاسفانه در تلاش هستند این کار رو بکنند حتما-))
۲۳ مرداد ۱۳۹۸
دقیقا جناب یزدانی. خیلی خوب گفتید. همیشه حق با تماشاگره که هم کار خوب ببینه از نظر کیفیت نمایش و هم در شرایط استاندارد چه از لحظه خرید بلیط و چه در حین اجرا. به نظرم این حجم از عصبانیت‌ها که کاملا به جا و منطقیه جناب سعیدی رو به واکنشهای دفاعی کشونده که خب نتیجه خوبی الان نمیده این واکنشها و به نظرم بدتر میکنه. امیدوارم حداقل برای خودشون به عنوان یک هنرمند جوان و خوش‌آتیه این تجربه ای بشه در آینده.
۲۳ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
آخر دنیا کجاست ...
اینجا اما آخر دنیا لانچر ۵ نیست اتاق سربازرس است ...
دو ساعت تمام در اتاق سربازرس انگار نشسته ام انقدر که زمان از دستم در رفته . بی شک یکی از بهترین نمایش های در حال اجراست با داستانی به ظاهر ساده اما با لایه های بسیار پیچیده که هر بار ورق بزنی به انتها نمیرسی و این یعنی متنی قدرتمند که نه با شوخی های نابجا خراب شد نه با تلخی فراوان دردناک.
اجرایی قدرتمند که به هیچ عنوان از ریتم خارج نمیشود حتی برای یک دقیقه پرداخت شخصیت ها کامل اندازه و به جا که بی تعارف تمامی تماشاگران را همراه خود میکند چه اقایانی که برایشان ملموس تر است و چه خانم ها که فقط این خاطرات را شنیده اند .دکور ساده اما محشر صحنه های نفس گیر اعتراف گیری که بی شک میخکوب کننده است و خنده های بجایی که از تماشگر گرفته میشود تا این موج سینوسی شکل بگیرد و این مدت زمان از یاد تماشاگر برود . نور بسیار در خدمت کار بود حتی پنکه سقفی که واقعا با تلفیق نور صحنه ای جذاب در پرده های اعتراف درست کرده بود . لباس ها ساده بود و خب قاعدتا پادگانی اما میشد بهتر بشه .بازیها کاملا یکدست و کاملا جا افتاده و همه در خدمت متن که به نظرم حتی متن این بازی های عالی رو تکمیل میکرد در واقع متن وزن سنگینتری داشت با اینکه بازیها واقعا عالی بود به نظرم حتی گرمای سالن هم نتونست ضربه ای به اجرا بزنه انصافا حق این نمایش سالن بسیار بزرگتر که بتونه دست طراح دکور رو باز بزاره از حداقل هاست . شاید معمای قتل ها حل شد اما انسانها چه بیهوده در این راه فراموش میشوند و سربازرس راست گفت که مرگ فراموش میشود چه با قانون چه بی قانون ...
خسته نباشید نمره ۵ از ۵
رضا جان یزدانی پدرام درود
با تک تک کلماتی که نوشتید موافقم
یه سوال دارم
شبی که من اجرا رو دیدم ، صحنه ای که اوج کار سروان شایگان و اعتراف گیریش بود و ملتهب ترین قسمت کار بود ، صدایی شروع به پخش شدن کرد که حدود نیم ساعت یکنواخت وجود داشت ، من حتی فکر کردم خرابی دستگاه های تهویه ست !
میخوام بدونم برای شبی که شما دیدید هم همینطور بوده یا خیر ؟
۱۶ مرداد ۱۳۹۸
یک صدای زوزه بود دقیقا هم از شروع اعتراف تا پایان
۱۹ مرداد ۱۳۹۸
خیلی ممنونم رضا جان عزیز خیالمو راحت کردین :)
۲۰ مرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
پستچی پابلو نرودا نمایشی که باید دید.
شاعر استعاره ها و یک یاغی با روحی ارام و عاشق .چقدر این نمایش خوب از کار در اومده بود . نمایشی بود که تا انتها ضرب اهنگش حفظ شد بگذریم از اشکالات جزیی از جمله تهویه یا نا هماهنگی در برخی پرده ها در خصوص نور و صدا که احتمالا در روزهای اتی برطرف خواهد شد . با همه این تفاسیر اما نمایشی است به شدت قوی که بازی جناب خطیبی در نقش جوان کم سواد بسیار عالی بر روی ایشان نشسته بود و متفاوت اجرا کردن همچنین خانم تیموریان که خب مثل همیشه درجه یک با اون صدای زیبا وقتی از شعرهای نرودا بازخونی میکردن و جناب اهنین جان که یک بازی خوش ریتم بگم بهتره که واقعا انتخاب درستی برای این نقش بود همچنین سرکار خانم مدنی هم خوش درخشید اما تن صداشون گاهی اوقات پایین بود .دکور کار هم ساده اما هوشمندانه بود از سه لوکیشن که خب در یک پرده به خوبی و بهینه و کاربردی بود .
حتی اگر کسی راجب به نرودا چیزی نمیدانست هم باز نمایش برایش جذاب بود و قابل فهم .و همه اینها در نهایت نشان از مترجمی خوب جناب جلالی از کتابی از فرهنگ بسیار دور و تبدیل شدن به یک نمایش فارسی عالی رو دارد.
خسته نباشید شب عالی رقم زدید ❤️
با ایده بسیار جذابی روبرو هستیم و یک شخصیت جذاب با زندگی پیچیده
بعد از استیو جابز به نظر میاد جناب رنجبر با وسواس بیشتری این کار رو در این نمایش ادامه دادند که به نظرم کال شد و به مرحله پختگی نرسید این وسواس.
نورپردازی خوب بود نمایش سایه ها روی دیوار به جذابیت پرده های اجرا اصافه میکرد موسیقی درجه یک بود و فکر میکنم نقطه قوت اجرا بود چون دکور خاصی هم نداشت مانند نمایش استیو جابز اما کار دکور رو نور انجام میداد که در این نمایش به خوبیه قبل در نیومده بود و اما بازیها اخانم رسول زاده بازیشون قابل قبول بود اما اینکه در دو نقش با تغیرر فقط کلاه ظاهر شدند جالب نبود چون واقعا تغییری نداشت حتی در نوع بازی یا گویششون بازی اقای امام بخش با اینکه قوی بود و مسلط به کار بودند به نظر نشد که بشه اون قالب در بیاد و در مورد خانم عباسی خواندن اپرا نه جذاب بود نه اون پرده ها از نمایش چیزی به کار اصافه میکرد و نقش پدر هم میتونست خیلی بهتر باشه هم در پرداخت هم در اجرا. در کل به نظرم سطح اجرا از نمایش جابز پایینتر بود یا شاید توقع بنده بالا بود در کل اما قابل قبول بود. طولانی بودن نمایش و نداشتن سکوت به متن لطمه زده بود با اینکه متن خوب کار شده بود.
حالا برسم به بخش جذاب ماجرا که مهمانهای ردیف اول بودند خانم بازیگر تیاتر با همراهانشون کل اجرا حرف زدند و ایراد گرفتند بلند بلند و اخر سر هم خود خانم فرشاد جو
برای نشان دادن دلخوری بلند هم نشد دستم نزد که البته نظرشون بوده و قسمت بد اینجاست که بلند بلند همون پایان اجرا بگید وای چقدر بد بود طوری که کل مردم بفهمن و حتی عوامل اجرا به عنوان یک مهمان و همکار واقعا ی رفتار غیر حرفه ای و حتی غیر اخلاقی هم هست بگذریم که کل اجرا سر مارم بردید . یادم باشه سر ی اجرا بیام از کارتون حتما بلند بلند حرف بزنم وسط اجرا ببینم دوست دارید.-))
خسته نباشید میگم به جناب رنجبر و کل عوامل اجرایی ممنون .
قرار نبود به این نمایش برسم اما خب خدارو شکر کسی بلیط هارو نخواست و هر طور شده خودمو رسوندم . اولین تصویر که من رو درگیر کرد یخچال و رادیو در دکور بود چقدر تو اون دکور خودنمایی میکرد چقدر همه چیز این دکور دقیق بود چقدر نور پردازی ساده اما موفق بود ، یک نمایشنامه کامل در سه پرده که عالی اجرا شد یک اجرای بینظیر از خانم درگاهی و تکمیل اون بازی عالی با نقش جذاب جناب مولویان که بی شک ستاره صحنه است. نوراااااا دختر خانواده انقدر نقشش کامل اجرا شد که میخواستم بزنمش از لجم. هامون سیدی خوب بود مخصوصا پرده اخر اما خب روی لبه تیغ در دوست داشتنش و یا نداشتنش در حال حرکتم . میزانسن دقیق کارگردانی طراحی لباس ساده اما جذاب که ی جور معرف کارکترها هم بود و فحش ها بومی سازی شده -)) اما وفادار به متن اصلی فکر نمیکردم مانند متن این کار عالی در بیاد کاری که به راحتی میتونه از نفس بیفته دایما کارت بازی جدیدی داشت که این از هوش بازیگران و کارگردان کار بود. واقعا تبریک واقعا احسنت به این تیم عالی و چه خوشبخت بودم که در روز تولد جناب مولویان در حالی که بعید بود به نمایش برسم افتخار دیدنتون رو داشتم . دمتون گرم عالی بودید درجه یک . ممنونم جناب خطیبی که به ما برگشتی از جایی که رفته بودی-))

نکته اخر: اقا خارج از ظرفیت بسیار کار زشتیه فروشش این صدهزار بار لطفا لطفا لطفا حالا که هنردوستان عزیز کوتاه نمیان و خارج از ظرفیت میخرند شما نفرشید چون ما ثابت کردیمممم که خودمون نمیتونیم یک اتفاق غلط رو رقم نزنیم بر عکس همه دنیا باید حتما بهمون یاد بدن . در رانندگی با جریمه یادمون میدن کمربند ببندیم و شاید در تیاتر روزی با نفروختن خارج از ظرفیت یاد بگیریم نخریم .
بازم دمتون گرم واجب شد باز هم به دیدنتون بیام . ❤️
یه تجربه‌ی شخصی بگم؟
اره؟
بگم یعنی؟
مجاب نمی‌شود کرد کسی را که عاشق زندگی شود.
تنها کافیست او را مقابل تماشاگر تیاتر قرار دهی. انوقت میبینی که جرقه‌های زندگی در دلش روشن میشود.
تیاتر مرگ بهانه‌های واهی برای زنده نماندن است.نماندن. نیستی.
تیاتر مرگ خرناسه‌های عبوس پوچی است.
امشب بهش ایمان آوردم.
۶/۴/۹۸
سی سال بعد از
۶/۴/۶۸
۰۷ تیر ۱۳۹۸
اشکان خطیبی (ashkan)
مرضیه جان
مشعوفم کردید❤️
۰۷ تیر ۱۳۹۸
آقای خطیبی انقدر شما برخوردتون خوب بود که دوست دارم ساعتها و روزها منتظر دیدن دوبارتون بمونم.
خیلی هم خستتون کردم بخاطر عکس ...
شرمنده نفرمایید. در واقع این منم که مشعوفم بی نهایت از دیدار شما
۰۷ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام
۲ عدد بلیط باکس b ردیف ۴ برای نمایش امشب دارم که متاسفانه نمیتونم برم . کسی از دوستان مایل به دیدن نمایش بود خبر بده.
گلبرگ کامروز(گافکا) این را خواند
سلام.
دوست عزیز بلیت تون موجوده!؟
۰۶ تیر ۱۳۹۸
سلام عذر خواهی میکنم از حضورتون از دیشب کلی گفتم دیدم دوستان شاید وقتشون پره اخر سر خودم برناممو هر جور شده عوض کردم اومدم بازم از حضورتون عذر میخوام
۰۶ تیر ۱۳۹۸
خواهش می کنم.
امیدوارم أوقات خوبی داشته باشید...
برقرار باشید.
۰۶ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
با سلام
۲ عدد بلیط اجرای پنجشنبه۶ تیرماه باکس bردیف ۴ موجود هست . در صورتی که از دوستان کسی مایل به دیدن نمایش هست خبر بده.
رضا غیوری این را خواند
nasim eshaghi این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خواهش میکنم بلند نشید من فقط دارم رد میشم ...❤️
همیاری عزیز چرا شروع یکسری از نمایشها پیغامش نمیاد ؟!! مثلا سیزیف اصلا شروع بلیط فروشیش برام نیومده.
رضا غیوری این را خواند
nasim eshaghi این را دوست دارد
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام ۲ عدد بلیط نمایش تراس امشب ساعت۹:۳۰. ردیف سوم موجود است.
۰۹۱۹۴۹۶۰۱۵۹
محسن جوانی این را خواند
منظورتون این نمایشه:
https://www.tiwall.com/p/teras3
؟؟
چون رو برچسب تراس مربوط به اجرای سال 90 زدین
حالا کجای ردیف هست؟
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
بله اشتباه شد نمایش تراس جدید با همین لینک
۲۱ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
که بزاید ،که بکشد،که بزاید که بکشد... ❤️
سه تا فعل بود. یکی با "تا" و دو تا با "که". یه چیزی تو این مایه‌ها: که باردار بشود تا بزاید که بکشد.
دیالوگ خوبی رو گلچین کردید
۲۱ تیر ۱۳۹۸
بله درستشو شما فرمودید اما واقعا دیالوگ نقطه عطف نمایش بود
۲۴ تیر ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
خسته نباشید میگم به این تیم جوان
دکور خوب بود بازیها به نسبت تجربه و سن معقول بود حتی کارگردانی هم خوب بود . به طرز باورنکردنی تماشاچیها هم خوب بودن فقط نهایت این همه خوب شد یک نمایش کسل کننده بدون هیچ شروع و پایان مناسبی و پر از سکوتهای بی معنا و ریتمی کند بدون هیچ حادثه یا نتیجه یا لایه پنهان . نمایش از ابتدای شروع یک از نفس افتاده کامل است و هیچ جور نمیتونه شمارو با خودش درگیر کنه دخترهای دبیرستانی یک مدرسه اون هم در دهه جدید به نظرم باید زندگی جذابتری داشتن برای روایت یک داستان .
نمره ۲
خسته نباشید میگم بازم به این بازیگرهای جوان با استعداد دمتونم گرم
آقای یزدانی عزیز نمایش منو بسیار درگیرخودش کرد .. و به نظرم اصلا کسل کننده نبود :)
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
آقای یزدانی عزیز متن و اجرا مواردی چندگانه رو طرح می کرد که دریک انسجام به پرده ی نهایی رسید.. مهمترینش " مقاومت کنش مند" در برابر سیستم قدرت بود...
حتما درموردش مفصل خواهم نوشت و امیدوارم روشن کننده مفاهیمش باشه ...
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
سرکار خانم ثانی صد البته که مشخص بود اما اصلا پیچیده نبود میشه پرواز یک پروانه از روی یک گل رو براش ۱۰۰۰ صفحه بحث فلسفی نوشت اما خب فقط پرواز یک پروانست اتفاقهای این نمایش هم دقیقا در همین سطح بود . بحث خوب یا بد بودن نیست این یک نمایش ابرومند بسیار ساده و معمولی یعنی میشه برگردیم به دوره دبیرستان خودمون و از هر هفتش یک نمایشنامه در بیاریم از موضوعات روزمره و اتفاقاتش قطعا چیز بیشتری نداشت حالا بیاییم از سیستم قدرت صحبت کنیم خب معلومه حتی غیر انسانها هم بهش واکنش نشون میدن چه برسه به انسان اما رسالت یک نمایش مگه درگیر کردنت با یک سری سوال جواب نیست؟ خب سوال و جوابی پیش نمیاد فقط دکور خوب بازی خوب و کارگردانی خوب و متنی بسیار بسیار معمولی . والبته نظرها متفاوته و این نظر این بنده حقیر نابلد هستش .
۲۲ خرداد ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
هیولا
یک کپی خیلی خوب از سریال معروف Breaking bad که احتمالا گیراباشه قاسمخانی نشون داده با اینکه کپی میکنه اما کارشو بلده فکر میکنم جذاب از اب در بیاد. ادم خوب و با شرف تبدیل به یک خلافکار که البته اینجا از یک مدل دیگه خلاف صحبت شده میشه و احتمالا این ادم شریف به اوج میرسه اما فکر کار بیشک کپی است.
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
کسی میون شما هست که ی گوش کم داشته باشه؟ من اینجا ی گوش اضافه دارم ...
شاید اگر ونسان امروز و در میان ما میزیست ، اعضای بیشتری اضافه میاورد !
۲۴ فروردین ۱۳۹۸
والا تو این وضعیت !
۲۴ فروردین ۱۳۹۸
⁦❤️⁩⁦❤️⁩
۲۶ فروردین ۱۳۹۸
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
متفاوت لذت بخش ، موتور فکر ادم رو روشن میکنه .لذت بردم دم همه عوامل گرم.
فقط سیگار نکشید ضرر داره من ترک کردم شمام میتونید-))
مخاطب خاص
بریم ببینیم چی میشه دیگه
۰۶ اسفند ۱۳۹۷
من هم اول از بوی سیگار یکه خوردم ولی بعد به نظرم اومد ممکنه جزئی از اجرا باشه که باعث شد یکی از لذت های از دست رفته تئاتر و سینما(فیلم) برام تداعی بشه. همیشه این احساس رو داشتم که خیلی حیفه ما لذت رایحه رو در این هنرها از به دست نمیاریم...
۰۷ اسفند ۱۳۹۷
سپاس از پاسختون جناب یزدانی ؛ آخه در توضیحات نمایش اومده بود نمایش محیطی من فکر کردم منظور اینه که در فضای باز اجرا میشه !!
۰۷ اسفند ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
سلام شب خوش دوستان الان تو سایت ایران نمایش چک میکردم دیدم نمایش (هار) بلیط اضافه داره برا فروش جای خالی هم داشت برای چهارشنبه یکم اسفند ماه گفتم اطلاع رسانی کنم اونجا همیار تیوال نداره در جریان باشن دوستان اگر مایل به دیدنش هستند خریداری کنند.
حدود 20 نفری جا خالی کردن..خود کارگردان اطلاع داد
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید
تالار مولوی _داخل سالن
مهم نیست چه تیاتری قرار بود اجرا بشه چون اتفاق مهمتر افتاده بود . سقوط کامل اخلاقیات ، کرامت انسان ...میان مایه ها با پوز روشنفکری
یکسری بلیت بدست با جای صندلی مشخص وارد میشوند و یکسری بلیط بدست بدون صندلی ، نشسته اند
خانم: ببخشید اقا این شماره صندلیها رو من خریداری کردم
آقا: چه جالب منم خریدم به منم همین صندلیها رو فروختن ( برگه ای مثل بلیط در دستش نیست به بغلیش چشمک میزنه)
خانم: یعنی به دو نفرمون ی صندلی فروختن !!! اخه اینترنتیه نمیشه که دو تا فروخته باشن
آقا: ( فکر اینجاشو نکرده بود دنبال جواب میگرده) بله درسته اما اینجا جشنوارس هر کی زوترررررررررر بیاد میشینه ...هر کی زودتر بیاد میشینه ...شما به مسئول سالن بگو ( سرش رو با ی عشوه حاکی از ناراحتی بر میگردونه ، همراهانش فقط جلو رو ... دیدن ادامه ›› نگاه میکنن)
من: ( صندلیه بغل من هستن ناخواسته صداشون به گوشم خورده ادرنالین ترشح شده تو بدنم ، ی صدایی درونم میگه به تو ربطی نداره تو جات نشستی باقیش مهم نیست انا اون صدایی که از اون ته ترا دار میاد میگه تو که میدونی پسره داره دروغ میگه داره حق طرفو میخوره دو تا گناه دو با هم ، حتی میدونه داره دروغ میگه میدونه داره حقشو میخوره اما خودش باورش شده پاشو ی چیزی بگوو... بشین به تو ربطی نداره خودش از حقش دفاع کنه... تو کش و قوسم که دهنم خودش باز میشه)
داری حقشو میخوری، چی؟ داری حقشو میخوری روش ی دروغم میگی اینجا مثلا جایی که ادما تو قشر خاص تر جامعه تردد دارن حداقل چهارتا کتاب خوندن لطیفترن ادم ترن نکن اینکارو
( مسئولین سالن اعلام میکنن هر کی شماره صندلی داره سر جاش بشینه)
آقا: حق چی ؟ ما زودتر اومدیم
من: شما صندلیه بدون بلیط دارید اول اونهایی که شماره صندلی دارن میشن بعد اگه جا موند رو صندلیها بقیه وگرنه چرا بلیط با صندلی فروختن؟ !!
آقا : ببین پسر خوب من وقت ندارم بابت چیزهای کوچیک و ساده بجننننننگگگگگگگگگگگگمممممممم
( این کلمرو که گفت بهم شوک وارد شد !! چی میشه که ما به مرحله ای میرسیم که کامل میتونیم چیزی رو که میدونیم کامل از بیخ غلطه رو باور کنیم چون نفع شخصی داریم ؟ مگه حق خوری فقط خوردن میلیارد پوله؟ چه فرقی داره حق حقه حتی برای ی شماره صندلی . چی میشه ما آدما تو این مملکت به اینجا رسیدیم که خوردن حق بقیرو کوچیک میشماریم بابتش توجیه میسازیم و دروغ میگم !!!
من: فقط سکوت
مسئول سالن بلندش میکنه بر میگردم هنوز فکرم درگیر جمله اخرشه که میبینم نصف سالن دارن سر شماره داشتن و نداشتن بحث میکنن تمام اونهایی که نشستن نمیخوان بلند شن و میگن ما زودتر اومدیم ... چی شده که تو ناخودآگاهمون جا افتاده هر کی زود برسه برندس .
به همه چیز شباهت داشت الا یک تیاتر ی عده آدم میان مایه که ادا دارن و حق بجانبن .
تیاتر کوفتم شد . از سالن اومدم بیرون صدای اون مرد تو گوشم میگفت
(( قرار نیست برا هر چیز کوچیکی بجنگم . من اجازه دارم حق هر کیو دلم خواست بخورم )) .
یاد دیالوگ مسخره باز افتادم
((ی زلزله فقط میتونه همه اینها رو بشوره ببره ))
عمیقا متاسف شدم ، در واقع اصلا متوجه نمیشم که یعنی چی !؟
سیرکه مگه ؟ یا متروی توپخونه س که هرکی زودتر رسید میشینه ؟
یه دیالوگم از من بشنوید
فقط یه شهاب سنگ میتونه همه چیزو تغییر بده !
۲۴ بهمن ۱۳۹۷
دو تئاتر با یک بلیط..
البته درستش گویا این بوده :
دو تئاتر با یک بلیط فروخته شده به دو نفر.. :((
۲۵ بهمن ۱۳۹۷
میثم جان تفسیر درست رو فرمودید
خانم تردشت : مناسفانه متاسفانه و چقدر عمیقه این تاسف
خانم نوری : این سیاره ایران ما فک کنم اخلاق درش از بین رفت خلاص.
جناب جعفریان تیاتری بود اولی از دومی گیرا تر اولی بیشتر تو فکر بردتم حتی تا الان.
۲۷ بهمن ۱۳۹۷
برای بهره بهتر از تیوال لطفا عضو یا وارد شوید