تیوال رضا یزدانی پدرام | دیوار
S3 : 05:58:02
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
سلام دوستان بنظرتون کدوم گروه از فیلم های جشنواره با توجه به 3 گروه شدن فیلم هارو بریم ببینیم ؟ ی جوری گذاشتن مثل بازار روز در همه همه اونایی که ادم دوس داره ببینه ی جا نیست البته طبق معمول اما باز سال پیش فکر کنم دو گروه بود مثل اینکه امسال بیشتر پول لازم دارن ۳ گروهش کردن -)
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حیرت کردم...
یکی از بهترین بازی هایی بود که میشد ی نفر انجام بده و محشر بود احسنت به این مرد. احسنت.
اما اما اما چرا تک نفره؟ چرا کمک از شکسپیر ؟ وقتش نشده از شکسپیر خداحافظی کنیم و بگذاریم در ارامش شکوه خودش رو حفظ کنه ی گوشه تو قبرش بخوابه بزار ما هم به کارمون برسیم چرا باید هنوز شاه لیر ، مکبث و ... کمک کننده ما برای نمایشمون باشند؟ کسل کنندس تکراری و اینکه بودن یا نبودن ... از این دست دیالوگ ها که من بهشون میگم فاخر تاریخشون گذشته منه تماشاگر یک دغدغه جدید رو لازم دارم که این نمایش این دغدغه رو به شما نخواهد داد و بعد از تمام شدنش در راه خانه خودش نیز تمام میشود ...
هر چقدر هم جناب شهرستانی درخشید که باز هم میگم درخشید اما باز متن نجات پیدا نکرد و کسل کننده شد . اما در کل توصیه میکنم حتما به دیدن این نمایش برید.

ی انتقاد : لطفا اگه قراره عکاسان حضور ... دیدن ادامه » داشته باشن اینجا اعلام کنند عوامل گروه شخصا اگر هر تاتری برم از این ببعد و این صدای شاتر لعنتی بخواد اعصابمو خراب کنه منم اون دوربینو از دستش میگیرم پرت میکنم وسط نمایش انقدر که حین اجرا عصبیم کردن اونم تو اون سالن درب داغون .
دوم این عدد ۴۰ تومن برای نمایشی که بازیگر و کارگردانش ( جناب شهرستانی)به وضوح به دنبال روح خود تیاتر هست و این رو از متنشون همه میشه فهمید و نه دنبال صنعت تیاتر ی ذره عجیب و گرونه با اون صندلیهای داغون .
سرکار خانم فیاض با سلام خواستم از خدمتتون بپرسم دلیل حذف اپیزد خانم ارایشگر که فرزند شهید بودن و جزو جذابترینها نیز بودن از نمایش چی بود؟ من ۳ اجرا از نمایش دیدم و فقط در اجرای اول که من روز چهارم دیدم این اپیزد بود و در باقی اجراها در روزهای دیگه این قسمت حذف شده بود!!!
و باعث شد من برا بار سوم بیام و ببینم ایا باز اجرا میشه که متاسفانه نشد ...!!!
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
دوستان چی بریم ببینیم خوشحال بیاییم بعدش بیرون؟
( از اون روزای حسش نیستشه )
من فقط کار دکتر رفیعی میاد تو ذهنم. بقیه خوب نیستن واقعا
۱۸ دی
هتل کوهستانی شدیدا پیشنهاد میشه. از دست ندید
۱۸ دی
ممنونم از کمکتون به طرز عجیبی رفتم قانون مورفی دیدم
هیچی نبود همون شوخیهای جنسی ی ذره ملایمتر و چند صحنه جالب فقط در حد سرگرمی خب اساسا هم سیستم ساختش همین بوده اما به نظر از فیلمهای فوق خالتور در اکران بهتر بود البته من همرو ندیدم اما در حد ۱:۳۰ دری وری ... دیدن ادامه » دیدن بد نبود
مثل لذت کندن زخم بود .-))
۱۸ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
گلدن تایم
یک فیلم درجه ۱ در گروه هنر و تجربه فیلمبرداری درجه ۱ موضوع ناب فیلمنامه قوی بدون تو ذوق زدن در ۱۲ اپیزد. جداااااپیشنهاد میکنم به دیدنش برید که عجیب حالتونو خوب میکنه . توضیح زیادی نداره فیلم همه جوره خوبه کشش بالا در نگه داشتن تماشاگر روی صندلی بعد از مدتها ی فیلم خوب در گروه هنر و تجربه شاهد بودم . در سلیقه من بود امیدوارم اگر به دیدنش رفتید لذت ببرید .
صدف اسمعیل پور این را خواند
مرتضی سوری، حمیدرضا مرادی، امیر و زهره مقدم این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
حاضرم شرط ببندم وسط یک تیاتر بازیگرا همگی رو به تماشاگرا واستن و فحش خواهر و مادر بدن باز هم یک عده ای پیدا میشن و از قهقهه هاشون مارو بی نصیب نمیزارن و در ادامه اگر روضه بخونن باز اون یک عده میخندن و...و...میخندن
فک کنم الانم دارن میخندن .
از عوامل اجرایی خواهش میکنم که علاوه بر گوشزد کردن خاموش بودن موبایل در ابتدای اجرا حتما میزان خندیدن رو هم تعیین کنند که دوستان رو تنظیمات کارخونه ای خودشون ی تغییراتی بدن شاید فرجی بشه -))
دیشب موقع اجرای اوبو توو سالن حافظ یه آقایی از ابتدای کار بلند بلند می خندیدن
تا جایی که من اصلا فک کردم شاید از بازیگرای کار باشن که ردیف اول نشستن و اصلا نقششون همینه
ولی یه مقدار که این کار ادامه پیدا کرد یکی از تماشاچیا گفت: آقا نترکی انقدر میخندی
ایشونم ... دیدن ادامه » بعد از این یه کم با شدت کمتر و کنترل شده تر قهقهه می زدن
۱۱ دی
دوستان گلم خیلی خوشحال شدم که دیدم خیلیا با من هم نظرن واقعیت فک میکردم من شاید مرض خاصی یا وسواسی چیزی دارم حساس شدم رو ادما اما الان میبینم که خب این ازارها به خیلی ها رسیده و هر کس تجربه هاشو رو داره میگه و چقدر عجیبه واقعا عجیب و به نظرم این ها همونایی ... دیدن ادامه » هستن که ساعت ۱ شب تو راهرو بلند بلند خداحافظی میکنن یا وسط کوچه داد میزنن یا... واقعا شاید اموزشی در کار نبوده که نمیدونن این کار ازار رسوندن هست .
ممنونم از همگی جناب عبداللهی
آدنا ، خانم نوری،،سپهر،،محمد جواد،خانم مظاهری و لیلی ئیون، خانم امیری و جناب جباری عزیز
همداردای عزیز -)))
۱۲ دی
رضا جان تازه این گروه آشغالهاشون هم دم در میزارن :((
بله ما کاملا با شما همدردیم یک معضل شده برای ماها
۱۲ دی
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
فیلم خوب با روایتهای جذاب و غافلگیر کننده خوب بود امتیاز ۷ از ۱۰
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
خنکای ختم خاطره
باید بگم واقعا جا خوردم نمایشی سفارشی در ارتباط با دفاع مقدس با نمایشنامه ای نه اونقدر قوی اماااا با بازیها و کارگردانی درخشان که امشب واقعا لذتی با اشک و کمی خنده که البته خنده از روی درد رو به همراه داشت ...
خانم معتمد اریای همه فن حریف نازنین واقعا لذت بردم .
نور پردازی با اجراهای قبل متفاوت بود فضای طراحی صحنه ،گریم ها ...موسیقی... وانتخاب لباس هوشمندانه بود واقعا چند سر و گردن از اجراهای قبل متفاوت... این قدرت بازیگر رو نشون میده که اجرا ببینی و دلزده بشی و بگی چقدر شعارررر ، همان اجرا با بازیگران قدر ببینی و نتیجه انقدر متفاوت ... حتی شعار ها هم به چشمم نیومد
باورم نمیشه ... ادمی به خونسردیه من گریه کرد اگه باهاش مشکل ندارید از دیدن این حجم بازی خوب حتما لذت خواهید برد .دیدنش توصیه اکید میشه خارج از ظرفیت نداره روز اخر یادتون ... دیدن ادامه » نیفته باز -)))
۸ از ۱۰
با درود ار کجا فهمیدید این نمایش سفارشیه ؟ چه کسی سفارش داده و به چه منظوری سفارش داده ؟
۲۶ آذر
مشکلی نیست دوست عزیز سوتفاهم برا پیش اومدنه دیگه -)))
ببینید نمایشو مهم خود کاره کی سفارش داده چیکار کرده مهم نیست نظر من اینه ببینید کار رو دوستان اینجا مشکلی با کامنت ندارن مورد داریم زیر ی پست ۱۲۵ کامنت -))همه هم لذت میبرن اختلاف سلیقه که خیلی باحاله ... دیدن ادامه »
۲۷ آذر
ممنون از شما.
۲۷ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
اسم من، سعد سعد است، که معنی‌اش در زبان عربی می‌شود امید امید و در زبان انگلیسی می‌شود غمگین غمگین.
در طول هفته‌ها، گاهی از ساعتی به ساعت بعد، در میان انفجارها، واقعیت وجودی من، به آهستگی، از عربی به سوی انگلیسی می‌لغزد؛ و بسته به اینکه خودم را خوشبین احساس کنم یا بیچاره، یا سعد امیدوار، می‌شوم یا سعد غمگین...
در مسابقه بخت‌آزمایی تولد، یا شماره‌ خوب را بیرون می‌کشیم یا شماره‌ بد را.
تولد در آمریکا، یا در اروپا، یا ژاپن، خیلی فرق دارد. یک بار برای همیشه به دنیا می‌آییم، بدون هیچ احتیاجی به تکرار آن. اما فرق می‌کند که روز را در آفریقا ‌ببینیم یا در خاورمیانه یا...تو در اضافهِ ظرفیت دنیا نشسته ای
بر روی "مین" نخواستن رفته ای
هر تکه ات به مختصات و زبانی ترجمه است
تعریف شادی و غم تو ، جهان سوم است
تو در جهان اول دنیا ، هنوووز سومی
۲۲ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
بلیت خارج از ظرفیت
خیلی نظرهارو تو این زمینه دنبال کردم امشب در زندگی در تیاتر
من تمام این چند سالی که تیاتر رفتم دایم تو این فکر بودم که چرا این رسم رو زمین نشستن از قدیم باب بوده ، چرا اصلا الانم هست !! برام سوال بود واقعا که خب زلزه بیاد چی میشه؟ یکی سکته کنه دور از جونش چی میشه و تازه ردیف اخر رو صندلی نشسته باشه ....ی ذره خودازارم رو اون حساب وسواس خریدن بلیط های ردیف اول رو دارم که بتونم به موقع فرار کنم نه اینکه به خوبی بازیگرارو ببینم —))))) و حتی این وسواس مریض گونرو برای زندگی در تیاترم نشد از بین ببرم و لذت دوباره دیدنش رو از خودم گرفتم . ولی از نظر من اشتباهه خارج از ظرفیت فروختن و یک روزی یک جایی یک شرررر بزرگ و صدادار گریبان کل تیاتر رو سر یک حادثه خواهد گرفت .
خببببببب
خط آخر دیگه واقعا ترسناک شد...
۲۱ آذر
جناب میثم عزیز چه کنم که نظرم به نظر صاحب سالن نزدیک نیست
-))
۲۵ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با سلام
در خصوص این نمایش فقط این رو میتونم بگم که از اون دست نمایش های است که نمیشه از رو نظر مخاطبان انتخابش کرد به شدت باید ارتباط باهاش برقرار کرد بستگی به پیشینه ذهنی افراد داره .
موسیقی بسیار جالب و تلفیقی داشت جاهایی خسته کننده بود در کل ۱۰ دقیقه از نمایش رو میشد کم کرد . بازیها نه شاهکار بود نه دست پایین میشد گرفتش اما باز این بدین معنی نیست که کار متوسطی بوده اما شاهکار هم قطعا نبود در کل مگه همه چیز باید شاهکار باشه؟؟؟!!!
اما اکثرا راضی خواهید بود بعدش که البته باز باید دید با چه پیشینه ذهنی به تماشاش میشینید به نظرم ارزش دیدن رو داره البته اگه از این سبک خوشتون میاد من شخصا این مدل نمایشنامه هارو میپسندم . امتیاز من از ۱۰ به این نمایش با ارفاق موسیقی خوبش ۷ هستش.
مگه همه چی باید شاهکار باشه ؟؟؟؟
چقدر حرف درستی
مگه ما چقدر تاتر شاهکار داریم ؟؟؟؟
به نظرم شاهکار یعنی جریان ساز
ما چقدر تاتر جریان ساز داشتیم ؟؟؟؟
۱۷ آذر
این حقیقتیه که جریان سازی در تیاتر ما مگه اصلا چقدر بوده تا الان ؟ من شخصا حتما دنبال شاهکار نیستم از اول هم نبودم مگه رسالت همه تیاتر ها باید جریان سازی باشه؟ همین که راضیت کنه کم یا زیاد خودش یک قدم هست .
۱۷ آذر
دقیقا
حالت خوب بشه با دیدنش
۱۷ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
با درود و احترام فراوان
موضوع این تیاتر فعلا بر ما پوشیده است اما اسمش من رو یاد یکی از القاب استاد طنز پرداز و شاعر ابوالقاسم حالت ( خروس لاری ) انداخت که این شعر زیبایش خالی از لطف نیست خوانده بشوددددد.

قربان جهانی که در آن جنگ نباشد
مشت و لگد و سیلی و اوردنگ نباشد
از وحشت بمب اتم و توپ و مسلسل
پیوسته به پا خار و به سر سنگ نباشد
باهم نستیزند سپیدان و سیاهان
دعوا سر نام و نسب و رنگ نباشد
در باغ وفا مرغ بد آواز نیابیم
در بزم صفا ساز بد آهنگ نباشد
افسار به دست دو سه گمراه نیفتد
ایام به کام دو سه الدنگ نباشد
مادون ز ستمکاری مافوق ننالد
از دست دلی سنگ دلی تنگ نباشد
هر ... دیدن ادامه » مملکتی تا طلبد حق خودش را
محتاج به صد لشکر صد هنگ نباشد
روحش شاد و یادش گرامی .
با سلام و احترام
بنده رسالتم رو به جا آوردم و باعث شدم یک نفر در راه راست ( زندگی در تیاتر ) قرار بگیره همین امشب در ۱۰ دقیقه ابتدایی کامل ارشاد شد .. اجرم با تیوال که تخفیف وفداری بده بهم والا . )))))
زندگی در تیاتر عزیززززم قسمت شد امشبم به دیدنت بیاااام . ❤️
ایشالا حاجت‌روا برگردی داداش :))
۱۱ آذر
جناب فدایی عزیز حاچت روا کامروا شدم از ۹۳ به اینور با این تیاتر اما الان اومدم یکی دیگرو معتاد کنم به امیدخدا )))))
۱۱ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
عجیب اما واقعی و اتفاق افتاده به صورت مکرر
نمایش جدی میریم ی خط دیالوگ خنده دار ساده و خنده های احمقانه چند خانم و اقا اون هم به صورت ناهنجار تاتر کمدی میری خنده ناهنجار، قبرستون میری خنده ناهنجار لعنتیااااا برای سیزیف هم خنده ناهنجار اونم تو لحظه خودکشی...
خنده مسخره اون هم در جدی ترین قسمت زندگی در تیاتر... استیو جابز ، شرقی غمگین، و برای ...و برای...کاش ی روز میکشمتون و انقدر زشت بالاسرتون میخندیدم که مجبور بشید همونجوری که مردید گوشاتونو بگیرید بعد دستاتونو میبریدم تا نتونید نشنوید باز میخندیدم بالاسرتون. ( ببخشید ی ذره خشن شد تاثیر سی زده بود) خخخخ
دقیقا این حسیه که به ادم میدید با کارای احمقنه با صدای بطری با خنده زشت بی ربط و بی دلیل .
ی پیشنهاد که حتما میدونم همه بهش فکر کردن و من اخرین نفری هستم که طبق معمول به ذهنم میرسه خخخخخ
اقاااااا لطفا تمام آهنگ های استفاده شده در تاترتون رو بنویسید، اعلام کنید ، نمیدونم ی کاری کنید که دوستان با نور روشن و shazam بدست نه مارو بسرویسند نه خودشان را فک کنم کار سختی نباشه .
امشب حتما خواب میبینم ، خواب میبینم در مکعبی در فضا معلقم ... خواب میبینم پیرمرد غر غرو بد دهن دوست داشتنیم حتما اخرش میمیره و من میشم پادشاه امشب این نمایش از بس که کیفور میشم ... خواب میبینم وقتی منتقدا دارن با لبخند و نشون دادن کارتشون بدون خریدن بلیت وارد سالن میشن بهش میگم : ح ر و م ز ا د ه های لعنتی بلیط لطفاااااااا... خواب میبینم بعد که از ذوق کردن زیاد در پایان نمایش وقتی دارن همه سالن رو ترک میکنن و من هنوز دارم دست میزنم و میخندم ، ادما منو با انگشت نشون میدن و در گوش هم پچ پچ میکنن...
امشب دوس دارم خواب تورو ببینم زندگی در تاتر اما مثل چند سال پیش هنوزم تو این فکرم دوس دارم تو بمیری لعنتی .
ی وقتایی ادم ها ی فکرهایی تو ذهنشون هست که با خیلیای دیگه مشترکه اما خیلی شخصیه مثل اینکه به ذهنت بیاد واقعا چه کار سختی ی گروه هر روز بیان اجرا اونم دو ماه حداقل سه ماه هم تمرین کردن هر روز سر ی ساعتی همون دیالوگ ها همون بازی ها اشک ها گریه ها خنده هاااا... اما بعد میفهمی تو هم هر روز داری ی کار رو میکنی صبح سر ی ساعتی میری سر کار همون کارای روزمره روتین رو انجام میدی نهایت سر راه میری ی تیاتر میبینی یا ذوق میکنی یا میخوره تو ذوقت میری خونه میخوابی باز روز از نو ...
ی فرق بزرگ اما بین اکثر ماها با اکثر اونها وجود داره ، خیلی ساده اکثر ماها کاریرو که تقریبا دوست نداریم انجام میدیم و اکثر اونها کاری رو که دوست دارند ... اکثر ماها کارمند های با درامد معمولی هستیم و اکثر اونها هم همینطور ... و فرق ما ماند فقط در علاقه .
پس خوشا بحالتون که عشقتون، هدفتون ، کارتون ... دیدن ادامه » در واقعه علاقه واقعیتونه ...
با احترام فراوان پس کار خوب بسازید که ما تکراری های بی علاقه ساعتی رو در فراموشخانه شما فراموش کنیم که ما هم چون شماییم اما بی علاقه .
جانا سخن از زبان ما می گویی ..

درود فراوان برشما جناب پدرام چقدر زیبا نوشتی ⁩⁦❤️
۰۹ آذر
به به. حرفتون زنده کننده حسرت ها است جناب پدرام
۰۹ آذر
به چراغ گفتم:بگو
گفت:از چه
گفتم:از هر چه که بار غمم را سبک کند
چراغ لب گشود و چنین گفت...

تئاتر در این زندگی تکراری تاریک، چراغی است برای ما
۰۹ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
امشب به دیدن این نمایش رفتم و البته با پیشینه نظرات دوستان
اول بگم اقای محدث دمت گرممممممم عالی بودی دوم استفاده از توپ تنیس رو دوست داشتم سوم جیغ زدن ضروری نبود چرا جیغ میزنی برادر ...
قسمت صحبتهای جابز و بیل گیتس عالیییی بود نور پردازی هم بشدت تو نمایش هایی که دکور خاصی نداره تاثیر داره که خوب از پسش بر اومده بود در این نمایش
در کل دوس داشتنی بود خسته نباشید .
با درود
در تئاتر با سبک اکسپرشیونیزم احساسات کاراکترها به صورت اگزجره به نمایش در میان. طبیعتاً جیغ زدن‌ها، غلو کردن در حرکات بدنی و ... ذات اینگونه نمایش‌هاست. از طرفی این‌گونه کنش‌های پررنگ نقش مهمی رو در انتقال پیام ایفا می‌کنه.
۱۷ آذر
درود بر شما جناب پارسا حرفتون متین و درست شکی نیست اما وقتی ی شات اول اسپرسو شمارو با ضربان قلب ۱۲۰ روبرو میکنه به نظرتون لازمه جای سینگل شات دبل شات بزنید؟ به نظرم چند جا انقدر گفتگو جذاب بود و احساسات عمیق که زیر لب هم ادا میشد انتقال پیام بی کم و کاست ... دیدن ادامه » انجام میشد . البته نظر سخصیم هست و لزوما درست بودن یا نبودنی در کار نیست .
ارادت
۱۷ آذر
حرفتون رو می‌فهمم. البته فقط انتقال پیام مد نظر نیست؛ فراموش نکنیم که با کابوس استیو جابز رو‌به‌رو هستیم. قراره که نتیجه‌ی سال‌ها تقابل، تک‌روی و خودخواهی استیو در لحظه مرگش جلوی چشماش بیان. قراره استیو شکست بخوره و ناگهان کشتی ایده‌آلش برای نجات ... دیدن ادامه » بشریت به گل بشینه. به نظر من شاید گفت‌وگو نتونه این فضا رو ترسیم کنه.
۱۷ آذر
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
یک کار شریف...
و دلنشین
دمتون گرم چسبید .
امیرمسعود فدائی، امیر، محمد لهاک و سایه * این را خواندند
Poorya Abdi و محمد محمودی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید