تیوال شیرین | دیوار
S3 : 16:39:59
«تیوال» به عنوان شبکه اجتماعی هنر و فرهنگ، همچون دیواری‌است برای هنردوستان و هنرمندان برای نوشتن و گفت‌وگو درباره زمینه‌های علاقه‌مندی مشترک، خبررسانی برنامه‌های جالب به هم‌دیگر و پیش‌نهادن دیدگاه و آثار خود. برای فعالیت در تیوال
شیرین
درباره نمایش پدر i
چی شد؟ مادر کجا رفت؟ مگه پدر مادر نبود؟
گویا وفای پدر بیشتر بوده!!
مادر، اجرای این گروه، رفت سایت تیکیت فروشش.
یه مادر هم که ایران کنسرت بود. کار یک گروه دیگه.
دیروز
امروز اخرین اجرای مادره رو تیوال..
دیروز
نمایش مادر در ایران نمایش هم که رفت هوا
۲۰ ساعت پیش
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره فیلم ما همه با هم هستیم i
فیلم هایی مثل ما همه با هم هستیم و خانم یایا تکلیفشان با خودشان معلوم نیست. می خواهند از درد مردم بگن. تقابل رابطه ایران و آمریکا رو به نمایش بذارند. اگر هواپیما ایران و مردم ایران باشند و مهران مدیری نماد حکومت ایران و گلزار نماد آمریکا (در مورد ما همه با هم هستیم) از انفعال مردم برای حرکت رو به جلو برای تغییر شرایط کنونی بگند (در مورد خانم یایا) اما خب به دلیل محدودیت های کشور نمی توانند پس این موارد را به صورت مخفیانه و در قالب نماد بیان می کنند. خب تا اینجای کار مشکلی نداره. ابراهیم گلستان هم وقتی اسرار گنج دره جنی را نوشت و ساخت کلی نماد ایجاد کرد. در نهایت برای لو نرفتن مقصود برای حکومت وقت از بازیگران صمد آقا برای فیلمش استفاده کرد.هرچند در کنار هم قراردادن این دو فیلم با فیلم پر جسارت اسرار گنج دره جنی در آن زمان کار درستی نیست. این دو فیلم حتی ... دیدن ادامه » ذره ای جسارت فیلم گلستان را ندارند.اما از این جهت کنار هم قرار دادم که بگم صرفا استفاده از این روش مشکلی نداره.مشکل از موقعی شروع میشه که تهیه کننده ها در عین حال میخوان گیشه رو هم از دست ندن. پس در ما همه با هم هستیم لشکری از بازیگران طنز رو به عنوان بازیگر انتخاب می کنند و در خانم یایا دو بازیگری که بیشتر در زمینه طنز فعالیت کردند. تا کسانی رو که به خاطر فیلم طنز و دیدن اون بازیگران به سینما میان رو هم به سینما بکشونند. در مورد خانم یایا که پوستری رو هم تهیه می کنند که به مخاطب نشون میده این کاملا یک فیلم طنزه و صرفا برای خنده. بعد که سروصدای مردم در میاد می نویسند این فیلم اصلا کمدی نیست! اینجاست که آدم می مونه چه عکس العملی نشون بده. می خواهی از درد مردم در فیلم هات بگی و همزمان میخوای جماعت زیادی از مردم رو گول بزنی؟؟ خودت هم داری مثل بقیه سر مردم رو شیره می مالی تا پولشون رو بگیری.اگر نظرات مردم رو خونده باشید دیدید که مخاطبان از پولی که بابت خانم یایا و ما همه با هم هستیم دادند راضی نیستند. و این نارضایتی به خاطر این نیست که فیلم در سلیقه اشان نبوده بلکه به این دلیل است که تبلیغات فیلم گولشان زده.خانم یایا باید صاف می رفت و در هنر وتجربه اکران میشد. ما همه با هم هستیم هم باید از حجم این بازیگران طنز کم می کرد. چند تا بازیگر خوب تئاتری می تونستند به ما همه با هم هستیم سروشکل بهتری بدن.شترسواری دولا دولا نمیشه. یا از درد مردم بگو یا با حیله گری پولشان را بگیر. هردوتاش با هم یه جا جمع نمیشه.
امیرمسعود فدائی، محسن جوانی، امیر مسعود و سپهر این را خواندند
سیدمهدی و رضا غیوری این را دوست دارند
دقیقا....اون چار ملیاردی که یایا فروخت مصداق پول دزدی هست...حتی اون تیزر این فیلم کمدی نیست رو طوری درس کردن که بیشتر کمدی بودن رو متبادر کنه....اگه صادقانه توی هنرتجربه گذاشته بودنش،فیلم شریف و قابل اعتنایی بود
دیروز
دقیقا حرفتون درسته.
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره فیلم متری شیش و نیم i
متأسفانه در زمان اکران پر سروصدای فیلم موفق به تماشا نشدم به علت مشغله کاری و البته یک خوشبختانه هم داشت که نظرات متفاوت رو تا الان خوندم و بعد به دیدن فیلم رفتم.دیشب بالاخره فیلم رو دیدم. و فیلم به نظرم آینه تمام نمای این عبارته:توقف در فیلمنامه نویسی. علی رغم شروع غافلگیر کننده اش (که تنها نکته مثبت فیلم بود) ولی فیلم نامه پر از ضعف بود.امان از فیلمنامه های بد که گریبان سینمای ایران رو گرفته. من از طرفداران پروپاقرص ابد ویک روز هستم و به نظرم این فیلم یک سقوط چند پله ای نسبت به ابد و یک روز محسوب میشه.فیلم بعد از پیدا شدن ناصرخاکزاد واقعا سقوط می کنه. حتی بازی پیمان معادی هم تا پیدا شدن ناصر خوب پیش میره اما بعد از اون میشه گل درشت و اغراق شده. یک سری دیالوگ رو پشت سرهم تندتند گفتن نشد پلیس خشن. بازی نوید محمد زاده رو اصلا نپسندیدم. کاش اصلا این نقش ... دیدن ادامه » رو قبول نمی کرد و می ذاشت بازیگر دیگری که کمتر در این نقش ها دیده شده این نقش رو بازی می کرد تا باورپذیرتر بشه این نقش.نوید باید نقش پلیس دوم رو بازی می کرد که فرزندش رو از دست داده که نقش متفاوتی رو هم بازی کرده باشه. (هومن کیایی بازیگر خوبیه.ولی از این نقش ها در تئاتر ازش زیاد دیدم و این نقش براش تکراری محسوب میشه)پریناز ایزدیار دقیقا نقشش چیه اینجا؟ فقط برای اینکه بگیم یک پریناز ایزدیار در فیلم داریم؟ لو دادن ناصر می تونست به دست هرکس دیگری انجام بشه. فقط پریناز ایزدیار رو آوردیم که بگیم یک نقش زن هم داریم و از حجم فضای مردانه فیلم کم کنیم؟؟ فیلم برداری فیلم خیلی خوب بود و فقط می تونم تنها دلیل اینهمه تحسین و تمجید رو فیلم برداری فیلم بدونم که تونست روی مخاطب اثر بذاره. دلیل ادامه پیدا کردن داستان بعد از اعلام حکم دادگاه چیه؟ اون هم با بازی عجیب کاراکتر وکیل؟؟ اصلا دلیل به تصویر کشیدن صحنه اعدام چیه؟ اون صحنه قراره چی به من مخاطب اضافه کنه؟ در نهایت با وجود اینکه داستان کاراکتر اصغر پیران و پسرش هم در فیلمنامه عجیب و اضافی بود و فیلمنامه برای این بخش می تونست بهتر نوشته بشه جوری که به کاراکترهای اصلی قصه ربط پیدا کنه ولی بهترین بازی رو متعلق به اصغر پیران می دونم که بین سروصدای بازی سایر بازیگران و داد وفریادهای فیلم, بازی اصغر پیران در جشنواره هم نادیده گرفته شد.و نامزدی نقش مکمل کمترین چیزی بود که باید به اصغر پیران تعلق می گرفت.در پایان آقای روستایی به شما هم باید مثل محمد حسین مهدویان یه جمله بگم وقتی یه موضوعی یک بار گرفت دلیل نمیشه دوباره بگیره. مهدویان ایستاده در غبار و ماجرای نیمروز رو ساخت و خوب پیش رفت. اما ساخت رد خون یه اشتباه بود.به همون اندازه که ساخت متری شش و نیم اشتباه بود.متری شش و نیم فیلمیه که به دلیل غوغا و سروصدا و جنجالی که براش راه افتاد خیلی مورد استقبال قرار گرفت اما بعد از چندین سال به فراموشی سپرده میشه. همین سرنوشت در انتظار فیلم مغزهای کوچک زنگ زده هم هست.
تقریبا با همه نقدتون موافقم فقط یک نکته عرض کنم که:
انگار کاراکتر پیمان معادی تو یک صحنه سانسور شده در اواخر فیلم با بیان همچین جمله ای " وقتی من شروع به کار کردم یک میلیون معتاد داشتیم اما الان شش میلیون " استعفا میده و اون صحنه پشت بام و نگاه به ... دیدن ادامه » اعدام هم پیرو ناامیدی ایشون در فیلم گنجانده شده بود که قاعدتا وقتی صحنه استعفا سانسور شده بود پس این صحنه اعدام هم کلا اضافه و بی هدف جلوه میکرد.
بطور کلی نیمه اول فیلم خوب و نیمه دوم خسته کننده بی منطق و شعاری بود
۲ روز پیش، یکشنبه
اگر موضوع سانسور دخیل بوده در صحنه اعدام صحبت شما درسته. ولی وقتی می بینیم که بخشی از فیلممون رو دارند سانسور می کنند که به فیلم ضربه وارد می کنه می تونیم با یک تدوین بهتر فیلم رو هم بهتر کنیم. وقتی اون بخش سانسور شده پس اصلا سکانس اعدام هم باید حذف میشد. ... دیدن ادامه » در مورد بازیگرها هم جایی خوندم که اصلا از اول قرار بوده که نوید محمد زاده نقش پلیس دوم رو بازی کنه و شهاب حسینی نقش ناصرخاکزاد رو که فکر کنم این نتیجه بهتری داشت.که با انصراف شهاب حسینی نقش ها عوض شده. ولی باز هم می تونستند فرد دیگری رو برای نقش ناصر انتخاب کنند. کاراکتر پریناز ایزدیار هم باید کلا به نظرم از داستان حذف میشد.در حال حاضر نمی تونم تصور کنم کی برای نقش پلیس اول بهتر بود. شاید کامبیز دیرباز.البته به شرطی که اون حالت لاتی رو از صداش در می آورد. :-) یا شاید حامد بهداد با توجه به بازیش در سد معبر. از پس این نقش خوب بر می اومد.ولی همه اینها وقتی فیلمنامه خوب نباشه دردی رو دوا نمی کنه.
۲ روز پیش، یکشنبه
کاملا باهاتون موافقم
دیروز
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش آبی مایل به صورتی i
<<اگه خوب خوبش رو بخوای... خود کلمه های زن و مرد چیزی بیشتر از یه توهم نیستن. هیچ مردی صد درصد مرد نیست و هیچ زنی هم صد درصد زن نیست>> می دونم این جمله ها تو خلاصه آورده شده.ولی دوست داشتم یه بار دیگه برای تأکید بیشتر بذارمش. ممنونم از تمام عوامل این نمایش که خیلی زحمت کشیده بودند. بازی ها خیلی خوب بود. ولی... چرا وقتی میخوایم یک معضل رو تو جامعه بیان کنیم اینقدر سعی می کنیم ترحم رو به سمت اون قشر بکشونیم.اطرافیان من همه در حال گریه کردن بودند.خب این چه دردی دوا می کنه از جامعه؟ کاش بیشتر روی این مسأله تمرکز میشد که ازدواج به زور ترنس ها یه اشتباه بود که باعث شد این وسط بچه ای هم به دنیا بیاد که بعدا بعد عمل تغییر جنسیت پدر یا مادرش مورد تمسخر قرار بگیره.کاش بیشتر به همون جمله داخل خلاصه داستان پرداخته میشد که واژه های زن و مرد فقط یه چیز قراردادین. ... دیدن ادامه » ترنس ها نیازی به ترحم ندارند.بلکه نیاز به فهمیدن و آگاهی جامعه دارند.این نمایش فقط این پیام را می داد که اینها گناه دارند. آخی باهاشون مهربان باشیم.ولی آگاهی در مورد خود ترنس ها خیر.
شیرین
درباره نمایش فرشته تاریخ i
خاطره خوب فعل و دوشس ملفی هنوز در ذهنم هست. واقعا امیدوارم به این اجرا چرا که تو این مدت اجراهای خیلی خوبی ندیدم.(البته فردا میرم به اجرای آبی مایل به صورتی.با توجه به تعریف هایی که شنیدم فکر کنم قراره انرژی ازدست رفته سر اجراهای قبلی بهم برگرده) همیشه انتقادم به نمایش های محمد رضایی راد نبودن وقت استراحت وسط اجراس.ما حتی با چهار ساعت نمایش دیدن هم مشکلی نداریم.ولی با توجه به صندلی های نامناسب یه ربع بذارین وسطش یکم ورزش کنیم :) تا درد ناشی از نشستن روی صندلی های نامناسب حداقل از پاهامون بره بیرون:)
تمرکز و کیفیت دیدن هم از بین میره بخاطر خستگی
۲۹ خرداد
نکته ای که من رو سر اجرای دوشس ملفی خیلی ناراحت کرد برخورد رضا بهبودی عزیز بود. که در مقابل انتقادها به زمان طولانی اجرا بدون وقت استراحت در صفحه اینستاگرامش نوشت ما برای این کار مدت ها زمان گذاشتیم و خیلی زحمت کشیدیم.و هرکس که توانایی نشستن طولانی رو ... دیدن ادامه » نداره می تونه به دیدن نمایش نیاد!! این نگاه از بالا به پایین تو هر صنفی کلا آدم رو اذیت می کنه. چرا که اعتبارتئاتر و سینما به مخاطبان خودشه.چه خوب میشه که به پیشنهادهای معقول مخاطبان اهمیت بدن
۲۹ خرداد
به نظر من دوشس جای انتراکت داشت و نمایش دوپاره بود که میشد انتراکت گذاشت ولی در مورد فعل به نظرم اینطور نبود و انتراکت به اجرا لطمه میزد و حس و حال مخاطب رو عوض میکرد.
۲۹ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش مده آ i
ایده به این خوبی. چرا اینقدر بد اجرا شد؟ حرکت های موزون بی ارتباط که نیازی به وجودش نبود. بازی هایی که ارتباط گرفتن باهاشون سخت بود. و یه سؤال تا جایی که من می دونم در نمایشنامه مده آی اصلی مده آ برای انتقام از همسرش دو فرزندش و عروس تازه رو می کشه. ولی اینجا گروهی که مثلا داشتند این اجرا رو تمرین می کردند یه پایان کاملا متفاوت داشتند اجرا می کردند که بعد بازیگر زن نمایش گفت میخوام این پایان رو تغییر بدم!! خود این پایانی که در نظر گرفته شده بود قلابی و اشتباه بود آخه!!! دلیل این کار چی بود؟
شیرین
درباره نمایش عاشقانه‌های خیابان i
تاجایی که من اطلاع دارم و آخرین باری که سوار مترو شدم مترو صندلی داره و دستفروشان در بین صندلی ها به فروش محصولاتشون می پردازند. :))) حالا چرا اینجا تماشاچی باید بشینه روی زمین و چهل تومان هم پول بده؟ اگر قرار به برقراری ارتباط بیشتر با موضوع باشه فکر کنم بهتر بود صندلی ها مثل صندلی های مترو چیده بشه و بازیگران بین صندلی ها به رفت و آمد بپردازند.نمایش رو ندیدم.ولی با این شرایط توصیف شده و احتمالا مونولوگ بودن اجرا بعید می دونم برم ببینم.البته این سلیقه شخصی منه که مونولوگ رو کلا نمی پسندم.
من کارو دیشب دیدم. چون سالنش شیب نداره، نمیشه صندلی و نیمکت گذاشت. بازیگرا حین اجرا میومدن لابلای ردیفها و با بعضی از تماشاچی ها صحبت میکردن. به خاطر اینه که چیدمان تشکچه ها این شکلیه. واسه منی که پا و کمرم مشکل داره و یک ساعت و نیم نمیتونم روی زمین بشینم، ... دیدن ادامه » صندلی گزینه بسیار خوبیه که البته اونچنان هم که فکر میکردم، صندلیهاش راحت نبود. ضمنا نمیشه گفت کار به صورت مونولوگه . چون خیلی وقتا بازیگر با تماشاچی ها ارتباط برقرار میکرد .
۶ روز پیش، چهارشنبه
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش دوشیزه جولیا i
آخه چرا کنسل شد این نمایش ؟؟ :( خیلی مشتاق بودم ببینم. چرا سالن های مناسب در اختیار همه گروه ها نیست؟
رضا غیوری این را خواند
آقای سوبژه (محمد لهاک) این را دوست دارد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش سیزیف i
بازی ها عالی بود. در واقع باید بگم دو بازیگر درخشیدند در این اجرا.امیدوارم کارهای بیشتری از این دو بازیگر ببینم.اما در مورد خود اجرا. من برعکس بقیه دوستان نمیگم من نفهمیدمش. خیر.بلکه این ایراد از نمایش و نمایشنامه بود که با من ارتباط برقرار نکرد و تازه وقتی اومدم در تیوال و نقد دوستان رو خوندم همه نمایش رو متوجه شدم. ولی آیا نمیشد همین داستان جذاب کمی منسجم تر و بدون اغراق گرایی و پراکندگی بیش از حد به مخاطب ارائه میشد؟ اینکه برای فهمیدن کامل اثر باید نقدشو خوند به نظرتون ارزش کار رو پایین نمیاره؟ این منو به یاد فیلم مادر دارن آرنوفسکی میندازه.فیلم خوش ساخت با بازی های عالی.ولی تا نقدشو نخونی نمی تونی متوجه بشی که فیلم نماد خدا و مادر طبیعت و آدم و حوا و فرزندانشون و کل انسان های روی زمینه که دارن زمین رو نابود می کنند. داستان به این جالبی ولی عدم ... دیدن ادامه » توانایی در رساندن منظور.البته باز هم به نظرم فیلم مادر منسجم تر از این کاره.با این حال با وجود خوش ساخت بودنش و بازی های عالی در جشنواره کن با تمسخر تماشاگران و هو کردن در سالن نمایش مواجه میشه.چون نتونسته با مخاطب ارتباط لازم رو برقرار کنه.به نظرم نیاز به خواندن نقد و داشتن پیش زمینه برای فهمیدن اثر نشونه ضعف اون اثره
شاید لذت کار هم باشه ، این که شما دریافت های خودتون رو داشته باشید و نقطه نظرات بقیه رو هم بذارید کنارش و پازل کار رو تکمیل کنید
۲۱ خرداد
دقیقا درسته آقای مجللی. آقای جعفریان بحث کردن و تکمیل کردن پازل یک کار خیلی خوبه و منم واقعا به این کار علاقه دارم. اما در صورتی که کار تونسته باشه با بیشتر مخاطبان کمی ارتباط برقرار کنه. نه اینکه قادر به برقراری هیچ گونه ارتباطی با اکثریت نباشه. چون حتی ... دیدن ادامه » در صورت تکمیل شدن ابهامات وقتی در هنگام اجرا باهاش ارتباط برقرار نکرده باشیم دیگه اون تأثیر رو نخواهد داشت.
۲۲ خرداد
گاهی مردم می گویند برای فهم یک فیلم دچار مشکل اند ، اما به نظرم آنها بیش از آنچه میدانند میفهمند ، زیرا همه ما موهبت شهود داریم - ما واقعا از موهبت شهود چیز ها برخورداریم .
شاید کسی بگوید موسیقی را نمی فهمد ؛ اما اغلب مردم موسیقی را به صورت حس تجربه میکنند ... دیدن ادامه » و می دانند که موسیقی نوعی انتزاع است . لازم نیست موسیقی را به کلام تبدیل کنی - فقط آن را می شنوی .
سینما بسیار به موسیقی شبیه است . می تواند بسیار انتزاعی باشد اما مردم مشتاق اند مفهومی عقلانی به آن دهند و آن را به صورت کلمات درآورند .
- دیوید لینچ صیدِ ماهی بزرگ
۲۲ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره فیلم شبی که ماه کامل شد i
البته در واقعیت دلیل به پاکستان رفتن این دو نفر چیزی که در فیلم نشان داده شده نبود. بلکه حمید به دستور برادرش در واقعیت بدون اطلاع دادن به خانواده فائزه یک روز که خونه نبودن همه وسایل رو جمع می کنه و بی خبر به همراه فائزه میرن پاکستان.کاش در فیلم هم همین رو نشون می دادند.چون در فیلم دلیل به پاکستان رفتن و اصرار فائزه به رفتن خیلی برای مخاطب ملموس نیست و همه میگفتند که اینا می تونستند در امنیت کامل در تهران زندگی کنند و مالک هم نمی تونست بیاد تهران.اما به هرحال لذت بردم از تمام دوساعت و ربع این فیلم
نیلوفر ثانی، لی لی، Negin Fooladi، سپهر و رضا بولو این را خواندند
فاطمه دُرامامی و سیما لواسانی این را دوست دارند
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره فیلم شبی که ماه کامل شد i
هرچقدر هم که ضد این فیلم در اینستاگرام تبلیغ کنند و انگ سفارشی بودن به این فیلم بزنند من باز هم موافق نیستم.گویی دوستان فقط یک کلمه سفارشی را یاد گرفته اند و مدام تکرارش می کنند بدون اینکه معنایش را بدانند. این فیلم یکی از فیلم های مورد علاقه منه. بازی های عالی کارگردانی درست سکانس ها موسیقی زیبا و داستانی که به طور مداوم تو را با خودت همراه می کند. البته که بعضی ایراد ها هم به فیلم وارده.مثل نحوه فیلم برداری بعضی از سکانس ها و یا سکانس فراری دادن فائزه از بیمارستان که می تونست کامل حذف بشه.چرا که خیلی غیرقابل باور بود که فائزه بگه نمیام و مأمور هم بگه چشم. اما به غیر از این یکی دو ایراد, من این فیلم خیلی رو دوست دارم. غم موجود در داستان, عشقی که می تونست خیلی دوست داشتنی ادامه پیدا کنه تا آخر ولی..., حسرت خوردن برای از دست رفتن این عشق ,خارج شدن از فضای ... دیدن ادامه » آپارتمانی بیشتر فیلم های سینمایی ایرانی و همه و همه.حتی به نظرم خشونت نشان داده شده در فیلم هم به اندازه بود و اصلا صحنه های دلخراش رو از نزدیک نشون نمیداد.آفرین به همه عوامل فیلم.از بازی هوتن شکیبا و فرشته صدر عرفایی خیلی لذت بردم.آرمین رحیمیان پدرام شریفی شبنم مقدمی و امین میری در نقش دایی نورالدین هم خیلی بازی های خوبی داشتند که کمتر ازشون اسم برده میشه.در مورد الناز شاکردوست نمیگم که بد بود.ولی به نظرم بازیگرایی مثل گلاره عباسی و یا لیلا زارع بهتر می تونستند این نقش رو در بیارند.به نظرم الناز شاکردوست در خفگی بهتر از اینجا بازی کرد.
کاملا با شما موافقم. تغییر فضای فیلم واقعا جذاب بود. من بدون هیچ پیش زمینه ای از داستان، فیلم رو در جشنواره دیدم و فک میکنم الان که خیلیا میدونن داستان فیلم چیه، شاید تماشاش به آن اندازه که برای من جذاب بود، نباشه.
۲۱ خرداد
من قبل از دیدن فیلم داستان عبدالحمید و فائزه رو می دونستم.ولی شنیدن کی بود مانند دیدن؟ درسته مستند نبود.ولی دیدن صحنه های بازسازی شده از یک ماجرای واقعی حداقل برای من یکی که داستان رو می دونستم که از جذابیت فیلم کم نکرد.و به نظرم دلیلش هنر کارگردانی در ... دیدن ادامه » به تصویر کشیدن صحنه ها و بازی عالی بازیگران بود.
۲۱ خرداد
خیلی خوبه که اینطور بوده. منم مجدد باید ببینم که درست تر نظر بدم.
۲۱ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش شهر ما i
راه نجات این نمایش کوتاه کردن پرده سومه. شاهد بودم که افرادی که سالن رو ترک کردند همه در پرده سوم این کارو کردند. و موضوع دیگه اینکه چه لزومی داشت بازیگران پدر و مادر در پرده دوم عوض بشند؟ برای بازی دادن به بازیگران بیشتر؟ نه اینکه بازیگران بعدی بد بازی کرده باشن خیلی هم خوب بودن ولی عوض شدن بازیگران تمرکز و باور اجرا رو به هم می زنه. آوا شریفی در نقش مادر امیلی خیلی داشت خوب پیش می رفت که یه دفعه دیدم در پرده دوم نقشش عوض شد.خیلی تعجب کردم.موضوع دیگه اجرای مفیستو دکتر مسعود دلخواه هم بدون سلبریتی بود.سه ساعت تمام نشستیم و محو اون نمایش شدیم بدون خستگی. هیچ کس برای سلبریتی به اون اجرا نرفت.اما نه خود دکتر دلخواه مدام از اینکه کارشون سلبریتی نداره صحبت کردند و نه در خود نمایش به این موضوع اشاره کردند.به نظرم کاری که خوب باشه مخاطب خودش رو خواهد داشت.حالا ... دیدن ادامه » با سلبریتی یا بدون سلبریتی.بگذریم از یه سری نمایش هایی که با قیمت های نجومی و فقط به خاطر داشتن سلبریتی سالنشون رو پر می کنند و کیفیتی هم ندارند.اگه اونا رو کنار بذاریم کارهای خوبی هم داشتیم مثل مفیستو و یا همین سه خواهر خود آقای معجونی که بدون سلبریتی فروش بالایی داشتند.پس نیازی به تأکید مداوم نداشتن سلبریتی نیست.من خیلی خوشم نیومد که مدام در طول نمایش راوی به این موضوع اشاره می کرد.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش جنایات و مکافات i
من با قیمت 70 تا 80 تومان هم اگه یه کار خیلی خوب باشه کنار میام. مثل نمایش ملاقات پارسا پیروزفر که ذره ای از مبلغی که پرداختم پشیمون نیستم. اون موقع که بلیط الیور تویست 80 تومان بود تو تالار وحدت همکف بازهم گفتم کار موزیکاله.اولین کار موزیکاله با این حجم تو ایران. خرج زیادی براش شده.باز کنار اومدم. ولی 80 تومان برای بالکن؟؟؟!!!! 160 تومان برای همکف؟؟؟؟!!! دیگه نمیشه کنار اومد.من توانایی پرداخت این مبلغ رو دارم و اصلا بحث توانایی مالی نیست.همه کارهای آقای ثروتی رو دیدم.حتی اجرای مکبث که نتونستم ببینم سریع تا فیلم تئاترش اومد رفتم خریدم.از طرفدارهای پروپا قرص ایشون هستم.فوق العاده کارهاشون رو دوست دارم.ولی تا وقتی که قیمت این تئاتر پایین نیاد این تئاتر رو نمی بینم.امیدوارم باقی دوستان هم همین کارو انجام بدن
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش مختلف الاضلاع i
ساعت اجرا 22:30؟ چقدر دیر.خب چه اصراری هست وقتی سالن در زمان زودتر امکان اجرا نداره و یا نمایش دیگه ای در ساعت های زودتر در حال اجراست حتما در این بازه زمانی اجرا رفت؟ نمیشه بازه زمانی اجرا رو یکم عقب تر انداخت؟
بله امیدوارم سانس ویژه زودتر داشته باشند
۰۴ خرداد
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش تراس i
با احترام به گروه نمایش اگر هدف نمایش به تصویر کشیدن روابط زن و مرد و پیچیدگی های روابط زناشویی بود که به نظرم مشابه این موضوع در نمایش << ادامه دارد>> که در سالن انتظامی در حال اجراست به تصویر کشیده شده و به نظرم اون خیلی کار موفق تری در این زمینه اس و چقدر حیفه که اون کار به دلیل نداشتن بازیگران مشهور ناشناس مونده. نمی دونم چرا با کار تراس ارتباط برقرار نکردم.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش ادامه دارد i
چون اجراهای اولیه بود که من رفتم بازیگران هنوز به قول معروف روی کار سوار نشده بودند و به نظرم در روزهای آینده کار زیباتر میشه.متن زیبا و شگفت آوری بود.پیشنهاد می کنم ببینید.فقط می تونم خیلی خلاصه بگم وقتی دو نفر همدیگه رو دوست دارند ازدواج روابطشون رو پیچیده می کنه. دخالت خانواده ها رو افزایش میده. جوری که انگار برای خانواده امون زندگی می کنیم و نه خودمون.و درنهایت باعث میشه که آدم با وجود اینکه فرد مقابل رو دوست داره ترجیح بده دور از اون دوست داشتن باشه. یعنی در واقع اون چیزی که ما ایرانی ها از ازدواج برای خودمون ساختیم این بلا رو سرمون میاره.امیدوارم دیگران هم این نمایش رو ببینند و نظرشون رو بگن.
این سبک از تئاتر رو در ایران خیلی کم داریم یا بهتره بگم اصلا نداریم! برای همین کاری مشابه این کار ندیدم که بخوام باهاش بسنجم.اما اگر فقط خود نمایش رو مد نظر قرار بدم باید بگم واقعا کار خوبی بود.بازی ها متن استفاده بهینه از صحنه اجرا.اما وقتی از سالن بیرون اومدم مدام این سؤال تو ذهنم بود که بازی ها و متن و باقی مسائل همه عالی بودند و دوستان چیزی کم نذاشته بودند.اما چی باعث شده که اون احساس شگفتی و شعف رو که بعد از کارهای این سبکی باید داشته باشیم رو ندارم؟ و بعد بالاخره به این جواب رسیدم: سالن اجرا. متن این نمایش نیاز به سالنی داره که بزرگ تر باشه و امکانات بیشتری برای جذاب تر کردن صحنه نمایش داشته باشه.حالا منظورم از امکانات حتما فقط تالار وحدت که برای صحنه نمایش امکانات و تکنولوژی لازم رو داره نیست.مثلا در سالن تئاتر مستقل تهران که بزرگ تره و فضای ... دیدن ادامه » مخوف تری داره این کار به یک کار بدون نقص تبدیل میشد.اما این متن مناسب سالن های خیلی کوچیک نیست.اما به جز این موضوع تبریک و آفرین میگم به گروه اجرایی بابت کار زیباشون.
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش هفت دقیقه i
چیزی که برام جالب بود این بود که اول نمایش وقتی تقاضای کراواتی ها مطرح شد برای 7 دقیقه کار بیشتر و شرایط اجتماعی اون جامعه فرضی توضیح داده شد(اینکه بقیه کارخونه ها تعطیل شدن و کارگرها همه بیکار شدند) منم مثل همه اون دخترها با خودم گفتم خب هفت دقیقه که چیزی نیست در مقابل اینکه آدم بیکار نشه. منم اگر بودم قبول می کردم. اما کم کم بلانژ (یا بلانج؟)نظرم رو کامل تغییر داد. انگار منم یکی بودم از اونا که داشتم رأی می دادم. با حرفای بلانژ متوجه شدم که این هفت دقیقه چقدر ظالمانه اس. دیدم چقدر در زندگی تصمیمات عجولانه ای گرفتم با این استدلال که ای بابا چیزی نیست که! ممنونم از همه عوامل این نمایش که در نگاه من به زندگی یه تغییر اساسی به وجود آوردند.
شیرین
درباره نمایش ملاقات i
یک پیشنهاد برای گروه نمایش ملاقات دارم.در آخرین صحنه که شهردار و سایر افراد شهر دور هم جمع میشن و خیره به اون تیکه کاغذ همه به سمت چپ سن میرن و تماشاچی هایی که صندلیشون سمت راست سن هستش درواقع اون تیکه رو از دست میدن.به نظرم بهتره شهردار و بقیه وسط سن تجمع کنند که همه چهره اشون رو ببینند.یکی از نقاط عطف نمایش همین صحنه آخره که واقعا حیفه که یه سری از تماشاگران اون تیکه و اون نگاه به خصوص شهردار رو از دست بدن.ضمن تشکر از بازی بسیارخوب و صدای رسای آقای چراغی پور و البته سایر بازیگران
محمد جواد این را خواند
فرزاد، فرزاد جعفریان، جهان و یلدا معصوم این را دوست دارند
درود
این صحنه مهمترین و بهترین صحنه نمایشه
فقط گزینه احتمال افشا رو فعال می کردین
۲۳ اسفند ۱۳۹۷
بله سعی کردم جوری بنویسم که کسی متوجه نشه.ولی با این حال الان فعال کردم.ممنونم
۲۳ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید
شیرین
درباره نمایش ملاقات i
چک کردن گوشی در حین اجرا یکی از زشت ترین کارهاییه که هنوز هم دارم می بینم.یعنی فقط دو ساعت نمی تونید از موبایل دل بکنید؟ سالن تاریکه و شما با روشن کردن گوشی چشم بغل دستی ها رو کور می کنید.اگر اینقدر کار واجب دارید چرا برای دیدن تئاتر اومدید؟ نمونه کار واجب؟ من خودم شش ماه پدرم بیمار بود و مدام باید مراقبش بودیم.شش ماه دیدن تئاتر رو کنار گذاشتم.خواهش می کنم اگر کار واجبی بیرون سالن نمایش دارید به دیدن نمایش نیایید.
من دوشنبه رفتم تئاتر . دو سه بار گوشی های مختلف زنگ خورد . با صدای بلند . یکبار اینقدر صدا بلند و طولانی بود که بازیگران چند لحظه سکوت کردند تا صدا قطع شه.
۱۶ اسفند ۱۳۹۷
خیلی ناراحت کننده اس.همچنین شاید روشن کردن گوشی تو سالن های بزرگ دیگه بازیگرها رو آزار نده.ولی نفر بغل دستی واقعا اذیت میشه.
۱۶ اسفند ۱۳۹۷
برای همراهی در تیوال لطفا درآغاز    وارد شوید